Sayfa 238/548 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1. Biraz beyin cimnastigi yaptim gercek yatirimcilar icin paylasmak istiyorum. Yatırım tavsiyesi olarak değil bilgi paylaşmak için her türlü görüş ve eleştiriye açığım paylasirsanizda mutlu olurum.*

Şuan için tek bilinen 1.1 milyar usd şirket değeri üzerinden satişın olacağı. Buda yaklaşık 4.4 milyar tl yapıyor.*

Burada en büyük pay görsel medyanın yani TV grubunun olacak.*
    Dogan TV holding sermayesi 2.081 milyon.
    Mozaik iletiism yani D-Smart sermayesi 440 Milyon
    Hürriyet 552 Milyon
    Dgzte 105 Milyon
    Yaysat 15 milyon
    Dogan haber ajansı 19.3 Milyon

Satışta adı geçmeyenler
    Doğan internet yayıncılığı 4.4 milyon
    Doğan media international GmBH 97 milyon
    Ultra kablolu TV 14.6 Milyon

Bunlarında satılacağını hesaba katarsak
    Hepsinin toplamı yaklasik 3.350 Milyon TL ödenmiş sermaye var.

Özkaynaklar önemli satış bedelinin belirlenmesinde. Borsaya kote sadece hurgz ve dgzte var. Digerleri halka acik degil ozkaynaklarini bulamadim. Hurgz ozkaynak 302 milyon. DGZTE 460 MIlyon.*

Doğan Holding 2017 faaliyet raporunda yazılı görsel ve işitsel basın özkaynak toplamı 1.025 olarak belirtilmiş. Bunun 762 Milyonu zaten hurgz ve dgzte.*

Diğer tv grubunun özkaynakları bu hesapla 263 milyon yapıyor. Özsermaye ise 2.081 demekki o taraftada surekli gelen bir zarar var. 2017 de 160 milyon 2016 dada 113 Milyon zarar var gorsel medyada. Ozkaynaklari teyit edebilirsek birazdaha net tahmin çıkarabiliriz.*

Ozkaynaklar dusuk olsada diğerlerinin tamamini ozsermaye üzerinden bile hesaplasalar 2.7 milyar dgzte ve hurgz haricine yazarlar.

Geriye 1.6 Milyar kalıyor. Hurgz özkaynak 302 milyon Dgzte 460 Milyon.
    Özkaynak hesabına göre dgzte icin 965 Milyon ve Hurgz icin 635 milyon fiyat biçilmeli. Buda 9.20 Dgzte ve 1.15 hurgz hisse başı fiyata denk gelir.*

Bu veriler dogrultusunda daha farkli bir tahmini olanı dinlemek isterim.

2. Burada hurgz nin halka açıklık oranı %22 yı ve dgzte de % 6 lık payı çıkmak gerekiyor. Her durumda en kotu senaryoda bile min. 10 TL hisse başı çağrı fiyatı beklentim var. Bakalim ne çıkacak. Olmasa dahi satış sonrasında inanılmaz bir potansiyel olacak hem hurgz hem dgzte icin. Hedef fiyatım 10 ya çağrıda yada sonrasında farketmez

3. [QUOTE=borsavizyon;1915980]Hani su 4 dolara aldiklarini miI

Bende DOHOL, HURGZ, DGZTE var. İnşallah halka açıkların hepsini iyi fiyatlarla satar... Şahsen DGZTE den daha çok ümitliyim, çünkü hiç borcu yok, 106 tr nakti ve 267 tr gayrimenkulü, 9 tr yıllık kira geliri, 76 tr yıllık reklam geliri var..Girişim sermayesine 20 tr ve Hürriyet ten son aldığı araziye yaklaşık 40 tr yatırmasına rağmen, her sene 30 tr civarı temettü dağıtmasına rağmen, nakit içinde yüzüyor, maşallah... Ayrıca En geç Nisan sonuna kadar da 30 tr civarı temettü verecek... Şimdiye kadar devlet şirketlerinden, bankalardan alamadığı reklamları alabilecek olmasında cabası...
    Zira basının %33 payı DGZTE de...
    En iyi değerleme ve en yüksek ÇAĞRI FİYATI, DGZTE için gelmelidir... Diğerleri borçların mahsubundan değer kaybederken, DGZTE değer kazanacaktır...

Dgzte için geri çekilmeler fırsat yaratır, kanaatindeyim...

Asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : temel analiz 1; 25-03-2018 saat: 07:53.

4. DGZTE nin halka açıklığı çok az, zira yaklaşık %94 ü DOHOL de... Bossa gibi bir harekete maruz kalabilir ve inşallah 20 kere gider, bizlerde iyi kazanırız.
    Satış sonrası %94 Demirören de olacak...ister Demirören, ister orta boy bir spekülatör dokunsa uçar gider mi, gider... Yıllardır hersene temettü verir, hurgz dan arsa alır, girişim sermayesine para yatırır, kasası hala parayla doludur....

Birde şöyle birşey olabilir:
    Diyelimki bir tüccar 5 farklı şirketini satıyor. Bunlardan 2 si halka açık, birinin halka açık kısmı % 6, diğerinin % 22 Birinin nakiti çok, diğerinin borcu...Hazır bahanesine var, yani... Bunuda bahane ederek, gelecek paradan daha çok pay almak için, %94 kendisine kalacak olanı mı daha yüksek rakama satmış gösterir, yoksa %78 olanı mı?
    Yıllardır Rabbena, hep bana, diyen kapitalist hangi şekilde hareket eder?
    Yani demem oki Doğan bu sefer DGZTE yatırımcıları için (sırf bu nedenle) kıyak yapabilir, bizi sevdiğinden değil haaa... Satıştan gelecek tutarın %94 ü kendi çepine gireceği için...
    Bunu hiç düşündünüz mü, ortaklar...

Asla yatırım tavsiyesi değildir, mevcut ortaklarla sohbettir...
    Son düzenleme : temel analiz 1; 25-03-2018 saat: 08:13.

5. Bu arada, bazı arkadaşların kafası karışık, DGZTE mi satıldı, yoksa posta ve fanatik mi diye...

Kapta ki haber çok net, tüm nakti, malvarlığı, markaları dahil doğrudan ŞİRKETLERDEKİ DOHOL PAYINI satıyor...

Bu çok açık yazılmış zaten... DGZTE özelinde yaklaşık %94 lük DOHOL payını DEMİRÖREN alıyor...

Çağrı çok iyi fiyat gelir, % 2-3 de çağrıdan Demirören'e giderse ne alaaaa.Birkaç milyon lot kalır dışarda, bununda bir kısmı zaten tedavülde takip edilmeyen kısımsa .... Cigara mı yakar keyfime bakarım...

Tabiii bunlar, şirket ortağı olarak benim hayalim... Rüyam... Asla yatırım tavsiyesi değildir,

6. Konuya hakim olmadığım için soruyorum Çağrı fiyatı olmaz ise şu anki şekli ile devam etme ihtimali var mı

7. Çağrı olmama ihtimali yok. Tek belirsizlik kactan olacağı. Onla ilgili öngörünüze göre hareket edin.

8.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Çağrı olmama ihtimali yok. Tek belirsizlik kactan olacağı. Onla ilgili öngörünüze göre hareket edin.
    Teşekkürler

Sayfa 238/548 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •