Sayfa 237/548 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Ha bu arada zafer mutlu boyle bariz bir insider trading yapamaz spk ve mahkeme manyagi yapariz onu

Son olarak o kap haberi dustugu an ne alma ne satma firsati olmayacak.Herkesin risk analizini ona gore yapmasi lazim.
    Yorum çok güzel ve katılıyorum ama
    kafamda deli sorular;

- Zafer Mutlu bile bile niye lades yapsın ki?
    - Yarın bi gün çağrı fiyatı, pd, dd durumları,
    - şirket varlıklıları,
    - bu şatış içindeki dgzte biçilen fiyat
    - şirketin karlılığı, temettü verimliliği vs. vs.

bunların hepsini biz söylüyoruz ve öyle olmasını arzu ediyoruz... Hoş verilerde bizi tasdik ediyor

Peki bu adam bizim gördüğümüz, kritiğini yaptığımız bu kadar konuyu, içinde olmasına rağmen göremiyorum mu?

Bende dahil bu forumda yazan herkesin elindeki hisse adedi Zafer Mutlu’nun sattığı kadar var mı?

Hiç sanmıyorum ...!

O zaman bu adam niye sattı?

Not: Bende hala satmadım ve sizin gibi düşünüyorum fakat yukarıdaki soruları kendime sormadan edemiyorum..

2.  Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Şirketin yönetim kurulu üyesi 22 mart günü 560.000 lot sattı.Bi şey bilmese satmazdı herhalde.Yeni girecekler dikkatli olmalı.Malum dobur yatırımcıları hüsrana uğradı şimdi yeni bir aksiyon için şirketten gelecek haberler takip edilmeli.Yani DGZTE kaça sayıldı ayrılma hakkı çağrı yükümlülüğü olacak mı olmayacak mı?
    Ben bilmiyorum bilen varsa aydınlatsın lütfen
    bu adam 560.000 lotu
    -ne zaman?
    -kimden ?
    -ve ne kadar fiyata aldı?

3.  Alıntı Originally Posted by cifr Yazıyı Oku
    Yorum çok güzel ve katılıyorum ama
    kafamda deli sorular;

- Zafer Mutlu bile bile niye lades yapsın ki?
    - Yarın bi gün çağrı fiyatı, pd, dd durumları,
    - şirket varlıklıları,
    - bu şatış içindeki dgzte biçilen fiyat
    - şirketin karlılığı, temettü verimliliği vs. vs.

bunların hepsini biz söylüyoruz ve öyle olmasını arzu ediyoruz... Hoş verilerde bizi tasdik ediyor

Peki bu adam bizim gördüğümüz, kritiğini yaptığımız bu kadar konuyu, içinde olmasına rağmen göremiyorum mu?

Bende dahil bu forumda yazan herkesin elindeki hisse adedi Zafer Mutlu’nun sattığı kadar var mı?

Hiç sanmıyorum ...!

O zaman bu adam niye sattı?

Not: Bende hala satmadım ve sizin gibi düşünüyorum fakat yukarıdaki soruları kendime sormadan edemiyorum..
    Bundan öncede büyük lotlar el değiştirdi 4.80 hareketiyle boşuna yapılmadı o hareket...belki anlaşmanın içinde vardı alıcıda yeni gruptur kim bilir...satış kesinleşince bunlarda elindekini yapılan anlaşmaya istinaden devretmiş olamazlarmi...herşey mümkün....ama ne.olursa olsun...bu şirket satildiysa ki satıldı bundan sonra daha iyi olacaktır..olmalıdır.... ozaman akla şu gelir bundan öncekilerde bizim bildigimizi biliyordu...onlarda satmasaydi...bence herşey yapılan anlaşmaya göre ilerliyordur ilerlemelidir....
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Bundan öncede büyük lotlar el değiştirdi 4.80 hareketiyle boşuna yapılmadı o hareket...belki anlaşmanın içinde vardı alıcıda yeni gruptur kim bilir...satış kesinleşince bunlarda elindekini yapılan anlaşmaya istinaden devretmiş olamazlarmi...herşey mümkün....ama ne.olursa olsun...bu şirket satildiysa ki satıldı bundan sonra daha iyi olacaktır..olmalıdır.... ozaman akla şu gelir bundan öncekilerde bizim bildigimizi biliyordu...onlarda satmasaydi...bence herşey yapılan anlaşmaya göre ilerliyordur ilerlemelidir....
    Muhakkak kapalı kapılar ardında bizim bilmediğimiz çok anlaşmalar yapılmıştır..

Hatta kulislerde konuşulan Demirören grubunun aslında paravan olduğu esas alıcının Katarlılar olduğu iddası bile bizler için aslında olumlu bir dedikodu,
    düşünsenize Katarlı sahibleri olan bir şirkete ortağız kulağa baya hoş geliyor

5. Alacak arkadaşlarda çok dikkatli olmalı...ben bu piyasada nezaman olumlu dusunduysem hep tersini yaşadım...o yüzden tedbiri elden bırakmamak gerekir...olumluluk kadar olumsuzluguda göze alıp o şekilde beklentiye girilmeli...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

6. Doğan grubu satıldı
    Bunun lamıcimi yok.Satıldığını heriki tarafta onaylıyor.
    Atılgan Bayarın demirörenin bu kadar parası olmadığı ve kredi bulamayacağı twiti tam bir manüplasyon..Birileri adına piyasa yapıyor gibi..AD çıkmış diyorki arkadaş benden buraya kadar.80 yaşındayım.Çocukları ve grubu idare edecek takatim yok.40 yıllık dostum demirörene sattım.Artık huzur ve sukunet istiyom diyor..
    Para olayında CB istedikten sonra kredi vermeyecek bankanın olacağını zannetmiyorum.Kamu bankaları ne güne duruyor hemide..
    Katar olayı da muhtemel bir durum bence..
    Katarlıların Türkiye piyasalarına ilgisi bilinen bir şey...İşin içinde varsalar o zaman gidişat aliyyül ala olur..Alıcı ve satıcının satış konusunda bu kadar net ifadeler kullandıkları ortamda gerisi sinek vızırtısı..Zafer mutlu da hikaye..Cuma günü 13 milyona yakın işlem..
    Net satış yok gibi.Bir cepten öbür cebe işlemler..Son anda kademelerin boşluğundan yararlanıp 4.24 kapatma..Doğan holdingte tavanda 12 milyon alıcı..Haftaya yeni zirveler
    muhtemel..YTD..

7.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Biraz beyin cimnastigi yaptim gercek yatirimcilar icin paylasmak istiyorum. Yatırım tavsiyesi olarak değil bilgi paylaşmak için her türlü görüş ve eleştiriye açığım paylasirsanizda mutlu olurum.

Şuan için tek bilinen 1.1 milyar usd şirket değeri üzerinden sarışın olacağı. Buda yaklaşık 5.5 milyar tl yapıyor.

Burada en büyük pay görsel medyanın yani TV grubunun olacak.
    Dogan TV holding sermayesi 2.081 milyon.
    Mozaik iletiism yani D-Smart sermayesi 440 Milyon
    Hürriyet 552 Milyon
    Dgzte 105 Milyon
    Yaysat 15 milyon
    Dogan haber ajansı 19.3 Milyon

Satışta adı geçmeyenler
    Doğan internet yayıncılığı 4.4 milyon
    Doğan media international GmBH 97 milyon
    Ultra kablolu TV 14.6 Milyon

Bunlarında satılacağını hesaba katarsak
    Hepsinin toplamı yaklasik 3.350 Milyon TL ödenmiş sermaye var.

Özkaynaklar önemli satış bedelinin belirlenmesinde. Borsaya kote sadece hurgz ve dgzte var. Digerleri halka acik degil ozkaynaklarini bulamadim. Hurgz ozkaynak 302 milyon. DGZTE 460 MIlyon.

Doğan Holding 2017 faaliyet raporunda yazılı görsel ve işitsel basın özkaynak toplamı 1.025 olarak belirtilmiş. Bunun 762 Milyonu zaten hurgz ve dgzte.

Diğer tv grubunun özkaynakları bu hesapla 263 milyon yapıyor. Özsermaye ise 2.081 demekki o taraftada surekli gelen bir zarar var. 2017 de 160 milyon 2016 dada 113 Milyon zarar var gorsel medyada. Ozkaynaklari teyit edebilirsek birazdaha net tahmin çıkarabiliriz.

Ozkaynaklar dusuk olsada diğerlerinin tamamini ozsermaye üzerinden bile hesaplasalar 2.7 milyar dgzte ve hurgz haricine yazarlar.

Geriye 2.8 Milyar kalıyor. DGzTe hic borcu yok ama yinede soylenen Borclar dustukten sonra kalan 890 Milyon USD hisse degeri uzerinden hesaplama yapsaydik yinede en kotu 1.8 milyar kalacaktır geriye hurgz ve dgzte için.

Hurgz özkaynak 302 milyon Dgzte 460 Milyon.
    Özkaynak hesabına göre dgzte icin 1.086 Milyon ve Hurgz icin 714 milyon fiyat biçilmeli. Buda 10.30 Dgzte ve 1.30 hurgz hisse başı fiyata denk gelir.

Bu veriler dogrultusunda daha farkli bir tahmini olanı dinlemek isterim.
    Güzel olmuş elinize sağlık ...ama Euro ya gore yaptınız galiba...4 milyar 400 milyon TL yapması gerekir(1.1 milyar usd...dolar kuru 4tl olursa)

8. Evet orasını düzeltirken siz uyardınız. Veriler bunlar. 4.4 milyar üzerinden hesabı tekrar yapabiliriz.

Sayfa 237/548 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •