Sayfa 358/548 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Aynen ben de böyle düşünüyorum...

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Ancak hisse devri oncesinde dgzte öncü deki paylarini dohole satar gibi bir muhasebe de yapmis olabilirler...o zaman maddi duran varlık satısi yapilmis gibi gosterip.dgzteye nakit aktarilmis olabilir...o zaman 132 m degismez...bu da mumkun....ytd

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

2. Arkadaşlar yanlış yorumlar var. Şimdi bu satış olmasaydı ve dgzte bu Öncü'yü satmak isteseydi ne yapacaktı? Dgzte nin yönetim kurulu bi akşam toplanıp diyecekti ki biz Öncü deki hisselerimizi Ahmet'e şu fiyattan satma kararı aldık.
    Aaaa bizim hakkımız nolacak??? Onları nasıl satarsınız? Benim pay için ne ödenecek vs gibi abes sorular sorulamaz. Yönetim kurulu karar alır satar geçer. Şimdi burada muğlak olan bazı açıklamalar sözkonusu, satış fiyatına bu geri devredilecek şirket payları dahil mi değil mi dahilse bize bir artısı olmaz değilse şirkete para girişi olacağı için olumludur. Muğlak dedim cepten pek detaylı inceleyemedim pazartesi detaylı araştırırım
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Haftalık Hisse Yarışmamıza Kurallara uygun 3 hisse seçin
    Bir hafta yarışalım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...89#post1985989
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. -"Sözleşme bağlamında iktisap edeceğimiz ilave paylar ile birlikte"- sahip
    olduğumuz 97.723.878,03 adet ve Doğan Gazetecilik A.Ş.'nin çıkarılmış
    sermayesinin % 93,0704'ünü temsil eden payların, 132 milyon dolara.....

yukarıda tırnak içerisinde bulunan cümle aslında öncü deki payların akibetini belli ediyor bence...
    iktisap etmek kazanmak elde etmek demektir...
    öncüdeki payların dohol tarafından kazanılmasını anlatıyor...çünkü cümleyi kuran ağız dohol...
    o zaman dohola ödenecek paradan öncü payları düşülmelidir....
    132 milyon dolar öncü hisseleri düşüldükten sonraki fiyattır...
    öncü hisselerinin değeri %100 düşüldüğünü düşünürsek
    demirören daha az ödemiştir...
    çünkü %7 nin de öncü payından düşenin karşılığını düşmüştür...
    işte bu %7 nin payını dgzte halka açık kısmı elinde bulunduran ortaklara dağıtmalıdır...

buraya kadar anlattıklarım senaryo 1
    senaryo 2 de ise;
    satış gerçekleşmeden dgzte öncü payını dohola satar ve kasasına para girer...demiroren yeni durumdaki dgzte ye 132 m ödemiştir...

1. senaryo da 20 kuruş gibi bir ek bizi bekler
    2. senaryoda hiç bir şey elde edemeyiz..(zaten yeni durum üzerinden pazarlık yapılmıştır)

temettüyü şirket el değiştirmeden ödemeleri hukuki olandır...daha geç ödediklerinde doholun hak mahrumiyeti oluşur...alınan karar 2017 temettüsüdür ...belki de bu yüzden 30 nisan ibaresini yönetim kurulunun belirleyeceği bir tarih diye revize ettiler...
    satıştan önce inşallah ödeyecekler...satış 30 nisandan önce bence...tabi rekabet kurumunun hızına bağlı...ytd

5.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Ancak hisse devri oncesinde dgzte öncü deki paylarini dohole satar gibi bir muhasebe de yapmis olabilirler...o zaman maddi duran varlık satısi yapilmis gibi gosterip.dgzteye nakit aktarilmis olabilir...o zaman 132 m degismez...bu da mumkun....ytd

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn yatayseyir ilk teziniz daha mantıklı geliyor. İkinci durum geçerli olursa bu durumda dgzte kasasına demirören tarafından ilave para konmalı gibi. Zira o 132 milyon dolar ile dgzte nin doğrudan bir ilişkisi yok ( kazanç anlaminda) fakat oncunun içinden çıkarılması durumunda dgzte güç kaybına uğrar bu durumda biz yüzde 7 nin hakkı da kaybolmuş olur. Ytd

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Tolstoyforever Yazıyı Oku
    Sn yatayseyir ilk teziniz daha mantıklı geliyor. İkinci durum geçerli olursa bu durumda dgzte kasasına demirören tarafından ilave para konmalı gibi. Zira o 132 milyon dolar ile dgzte nin doğrudan bir ilişkisi yok ( kazanç anlaminda) fakat oncunun içinden çıkarılması durumunda dgzte güç kaybına uğrar bu durumda biz yüzde 7 nin hakkı da kaybolmuş olur. Ytd

sn Tolstoyforever;

2. tez de mantıklı aslında...bu işlem devirden önce yk kararı ile yapılsa
    atıyorum 5 m dolara sattık dese...
    ve para nakit değerlere eklense...yeni oluşan değer üzerinden 132 m dolara anlaşmış ta olablirler...
    ara protokolleri göremiyoruz...nihai protokol kap a düşen...saygılarımla...

Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    -"Sözleşme bağlamında iktisap edeceğimiz ilave paylar ile birlikte"- sahip
    olduğumuz 97.723.878,03 adet ve Doğan Gazetecilik A.Ş.'nin çıkarılmış
    sermayesinin % 93,0704'ünü temsil eden payların, 132 milyon dolara.....

yukarıda tırnak içerisinde bulunan cümle aslında öncü deki payların akibetini belli ediyor bence...
    iktisap etmek kazanmak elde etmek demektir...
    öncüdeki payların dohol tarafından kazanılmasını anlatıyor...çünkü cümleyi kuran ağız dohol...
    o zaman dohola ödenecek paradan öncü payları düşülmelidir....
    132 milyon dolar öncü hisseleri düşüldükten sonraki fiyattır...
    öncü hisselerinin değeri %100 düşüldüğünü düşünürsek
    demirören daha az ödemiştir...
    çünkü %7 nin de öncü payından düşenin karşılığını düşmüştür...
    işte bu %7 nin payını dgzte halka açık kısmı elinde bulunduran ortaklara dağıtmalıdır...

buraya kadar anlattıklarım senaryo 1
    senaryo 2 de ise;
    satış gerçekleşmeden dgzte öncü payını dohola satar ve kasasına para girer...demiroren yeni durumdaki dgzte ye 132 m ödemiştir...

1. senaryo da 20 kuruş gibi bir ek bizi bekler
    2. senaryoda hiç bir şey elde edemeyiz..(zaten yeni durum üzerinden pazarlık yapılmıştır)

temettüyü şirket el değiştirmeden ödemeleri hukuki olandır...daha geç ödediklerinde doholun hak mahrumiyeti oluşur...alınan karar 2017 temettüsüdür ...belki de bu yüzden 30 nisan ibaresini yönetim kurulunun belirleyeceği bir tarih diye revize ettiler...
    satıştan önce inşallah ödeyecekler...satış 30 nisandan önce bence...tabi rekabet kurumunun hızına bağlı...ytd
    iktisap edeceğimizden kasıt aile bireylerininde hisseleri var onları kasdettiğini bir arkadaş yazmıştı doğrusuda odur..çünkü konu dgzt.hisseleridir öncü veya diğer şirketler değildir

8.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    sn Tolstoyforever;

2. tez de mantıklı aslında...bu işlem devirden önce yk kararı ile yapılsa
    atıyorum 5 m dolara sattık dese...
    ve para nakit değerlere eklense...yeni oluşan değer üzerinden 132 m dolara anlaşmış ta olablirler...
    ara protokolleri göremiyoruz...nihai protokol kap a düşen...saygılarımla...
    Devreler yanacak bugün şimdi oncuyu dgzte 5 milyon dolara satarsa bu 132 milyon içinde de bu 5 milyon dolar varsa o zaman bu 5 milyon dolar dgzte kasasına 127 de dohole gitmeli. Bu olayın seyri ile alakalı bir ifade yok. Hadi burda böyle oldu diyelim hurgz de satış tutarı 155 milyon dolar hurriyetemlak.com bedeli yaklaşık 100 milyon dolar o zaman bu hesapla dohole 55 milyon dolar para girişi olur koca hürriyet satışından o hesapla ki tam bir facia olur bu satış işlemi. Satış zamanı dedikodular 250 milyon dolar civarındaydı ki hürriyet emlak içinden çıkınca 155 sayısı mantıklı geliyor. Burda da ben o yüzden sizin ilk tezinize katılıyorum. İnşallah da öyle olur kazanırız hep birlikte teşekkürler

Sayfa 358/548 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •