PDA

View Full Version : Kurt Kapanı

Pages : [1] 2

Zahit
01-02-2013, 14:34
Genelde endeks analizi olmak üzere bazende hisse analizi yapmak üzere bu sayfayı açıyorum.inşallah daimi olur..Özellikle kylerin çeşitli tuzaklarla soyulması ,içinde vicdan kırıntısı olan herkesin bildiklerini söylemesi insani bir sorumluluktur..Yorumlarım bu anlayış çizgisinde olacaktır..

Zahit
01-02-2013, 14:40
Endeks, 78500 cıvarında ki 50 günlük ortalamadan bugün tepki verecek gibi görünüyor..Eğer bu seviyede tutunursa yukarıda 22 günlük ortalamaya denk gelen 82500 seviyesi önemli bir barikat..82500 seviyesi hacimli geçilirse yeni pozisyonlar açılabilir..

Zahit
01-02-2013, 14:59
http://a1302.hizliresim.com/16/1/jmpqt.jpg

bileks
01-02-2013, 16:00
Hayırlı olsun...

mahmut1
01-02-2013, 16:58
Hayırlı olsun.

Zahit
01-02-2013, 18:43
Teşekkürler, sn. Bileks ve sn. Mahmut1

Zahit
01-02-2013, 18:54
Endeks, 80000 üzerinde kapanış yaptı..Haftaya bir aksilik olmazsa 82500 direncini test edebilir..Endekse yön veren Garantinin hareketleri izlenmeli..Ortavadeli göstergelerden macd çoktan sat vermiş..Referans çizgisine daha varamadı..Rsı aşırı satım bölgesinden bugün yönünü yukarı çevirdi..Özetle ,sular daha durulmadı..78500 desteği üzerinde kalıcı olmalı...Yukarı hareket içinse 82500 hacimli geçilmeli...

akif.y
01-02-2013, 19:00
forumdaki topic kalabalığı arasında kalitesiyle öne çıkan bir sayfa olur inşallah.hayırlısı olsun.

Zahit
01-02-2013, 19:06
forumdaki topic kalabalığı arasında kalitesiyle öne çıkan bir sayfa olur inşallah.hayırlısı olsun.

İnşallah, sn. Akif... teşekkürler...

muratteknik
01-02-2013, 19:06
tüm ky.ya yararlı ve isabetli yorumlar yapılan bir başlık olmasını dilyorum...Hayırlı olsun ...

papatya.
01-02-2013, 19:07
hayırlı olsun inşallah.

Zahit
01-02-2013, 19:12
SN. Muratteknik ve sn. Papatya...teşekkürler...Bilgi ve birikimlerinizle katkıda bulunabilirsiniz...AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR..

greenhill123
01-02-2013, 19:22
hayırlı olsun.ky.için faydalı olması dileğiyle. saygılar.

Zahit
01-02-2013, 19:25
hayırlı olsun.ky.için faydalı olması dileğiyle. saygılar.

Bizden de saygılar..ve teşekkürler sn .Greenhill

Zahit
01-02-2013, 19:40
Borsada ki kapççılar, hergün yeni taktik değiştiriyorlar..Özellikle erico,berkosan,i flap, tgs,özbal, ascel,sönmez,ulaş,mert gibi birçok hissede günü birlik vurgun vuruyorlar..Sabah kylerin alımına dahi fırsat vermeden yarım saate tavan yaptırıp, öğleden sonra ki seansta da tavana yakın yukarı çekip,kylere dağıtım yapmak, sonra da tabanları yağlamakta..Hisse tekrar çıktığı yere düşüyor..Bu hisselerden uzak durmak lazım..AVA GİDERKEN AVLIYORLAR..

tornacı16
01-02-2013, 20:19
hepimiz için hayırlı olması temennilerimle,emeğine sağlık,allah yardımcımız olsun,utandırmasın.

Zahit
01-02-2013, 20:21
Bu kapkaççıların çoğunu tanımazsınız..Birkısmı, sermayelerini birleştirerek günü birlik çakallık yapıp, kylerin helal parasını çalmakta, bazıları ise 1,2 haftalığına hisseye girer,%100 veya daha fazla prim yaptırıp,malı kylere dağıtıp,kenerda sinsi sinsi sırıtıp,keyif çatmakta ve ellerini kollarını sallayıp, gezmekte..Çoğuda tanınan isimler..Yahu birisi çıkıp hesap sormamakta..Enson örneği BİRKO ve birlik mensucat..Borsada bu hissede kyleri çarpan adamı kime sorsanız bilir..İsmi cismi belli..Tokatlanan kyler haklarını da aramamakta..En basiti savcılığa suç duyurusunda bulunmak..

Zahit
01-02-2013, 20:23
hepimiz için hayırlı olması temennilerimle,emeğine sağlık,allah yardımcımız olsun,utandırmasın.

Teşekkürler sn. Tornacı...inşallah...

Zahit
01-02-2013, 21:13
http://e1302.hizliresim.com/16/1/jn4p1.jpg
2012 yılının gözde soygunlarından biri..ACSEL...ACIPAYAM da kurulu selüloz fabrikası..Hisseler 50 liradan işleme başliyor..Hacimsiz bir şekilde paslaşılarak195,5 lira seviyuesine çekiliyor..O sırada hisseleri yükseltmekle meşhur bir speğin hisseye girmesiyle çıkış hız kazanıyor..Hisse zirveye gelmesine rağmen Globalle çalışan ünlü spek hala hissede olduğu takaslardan belli..Bu sırada satışlar başlıyor..FİYAT 160..Göstergeler sat veriyor,grafişkte görüldüğü gibi..kyler bu düşüşü önemsemiyorlar..Nasılsa speğimiz hala hissede, yine yükseltir, bu düzeltmedir, düşüncesindedirler..Satışlar enbüyük takasa sahip Garantiden gelir ve hacim gittikçe artar..Meşhur speğimiz 90 lira seviyesinde o da bütün malı boşaltır..hisse hala düşüşte..pd/dd şu an bile 5..ne kadar pahalı olduğunu düşünün..Bu hikayeden peki ne mi anladık? speğin kimlere servis ettiğini vede yıkılan hayaller..500 lira hayalleri ve giden sermaye..

süpergazi
01-02-2013, 21:19
Zahit dostum hayırlı olsun.

Zahit
01-02-2013, 21:21
Zahit dostum hayırlı olsun.

Teşekkürler Süpergazı dostum..

TARIK
01-02-2013, 21:34
Hayırlı olsun,faydalı bir topic olacağını düşünüyorum.
Sayın Zahit emeğiniz için teşekkürler.

Zahit
01-02-2013, 21:44
Hayırlı olsun,faydalı bir topic olacağını düşünüyorum.
Sayın Zahit emeğiniz için teşekkürler.

Teşekkürler, sn.Tarik..Özellikle kyleri olası tuzaklardan uyarmak, annelerinin ak sütü gibi temiz ve alınteri paralarının bu soysuzlarca çalınmaması öncelik hedefim...sonra kazanmaları...Çünkü burası kurtlar sofrası..Elini uzatanın kolunu koparıyorlar..Her türlü entrika ve dalavere onlar için mübah..piyasada ky bırakmadılar..

Zahit
01-02-2013, 22:08
YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

Hisse senetlerine para yatırmadan önce belli bir planınız ve bağlı olacağınız kuralların olması gerekir..Gerçi bunu bilen biliyor,fakat bu kurallar her zaman güncelliğini koruduğu için, hatırlatma yarar vardır.
1-Yatırılacak para hazmedilecek çapta olmalı.. , sofranızdan kesinti yapmayın.
2-Alacağınız hisse senedinin temel analizini yapsanız bile teknik grafiğine bakmadan almayın.
3-Bir hisse senedi çok iyi haberler çıktıktan sonra ve eğer ki o hisse senedi haberin ortaya çıktığı zamandan önce büyük bir çıkış yaşamışsa,haberlere kanarak almayın , çok yukarılara gidecek diye hayallere kapılmayın
4-Çok yukarılara götürülen hisse senetlerini düşüşe geçince şimdi bayağı ucuzladı diye almayın,ucuz diye almayı düşündüğünüz fiyattan size satmak için çok yukarılara mahsus taşımış olabilirler,senet dahada ucuzlayabilir.En yakın örnekleri,cemaş,sönmez,marshal,avgo,mataş,acsel vb...
5-Hisse senedi düşüş akımına girdiği anda satın.
6-Göreceli gücü zayıf olan senetleri almayın
7-Direnç noktasına yakın yerde senet almayın.
8-İşlem miktarıyla onaylanmayan fiyat çıkışlarında dikkatli olun.
9-Mutlaka tabanı bulup,en düşük seviyedeyken alacağım diye uğraşmayın.Kimse tabanları bulamayacaktır,onun yerine tabandan kopma hareketi gösteren ve işlem miktarının artışı ile yukarı doğru hareket eden senetleri kollayıp biraz yüksek fiyattan da olsa almak
10-Elinizde bulunan senedi çıkmanız gerektiği zamanda satamadıysanız,fiyatlar düştükçe aynı senette daha çok miktar alıp maliyet düşürmeye kalkmayın.
11-Kaybetmeye mahkum senedi tutmakla yaptığınız hatayı dahada büyütmeyin,kayıplarını %10-15 arasında tutmaya çalışın.
12-Çıkış akımı içindeki senetten akımın döndüğü sinyali gelmeden çıkmayın.
13-Tüyolara kanmayın,en iyi dostunuz akımlardır.
14-Senetlerle evlenmeyin,onlarda satılması gereken bir maldır,zamanı gelince ayrılmak gerekir.
15-Bir senetten para kaybettiğiniz zaman senete kin besleyip,illa o senetten paramı geri alacağım diye peşinde koşmayın.Başka tarafta size kaybettiğiniz paranın daha fazlasını getirebilecek şansları kaçırabilirsiniz.
16-Borç para ile borsaya girmeyin.
17-Ev ödevinizi yapın,para kazanmak için temel ve teknik analize çalışmak gerekir.
18-Arkadaşlıklarınızın bozulmaması için kimseye senet tavsiye etmeyin.
19-Borsada her şeyi bildiğiniz gün çok büyük kayıpların eşiğinde olduğunuzu varsayın.BORSA ÇOK BİLMİŞLERİ VE YÜKSEKTE UÇANLARI YERE İNDİRMİŞTİR.
20-Her şeyin güllük gülistanlık oldugunu zannettiğiniz gün çok tehlikeli günlerin eşiğinde olduğunuzu unutmayın.
Herkese bol ve hayırlı kazançlar.

Zahit
01-02-2013, 23:09
spekler yükselttiği hisseden nasıl çıkar?
Spekler yükselttiği hisselerden çıkmak için, maliyeti esas alır..Örneğin 100 liralık hisseyi 200 e çıkarmış..Ortalama maliyet 150 diyelim..200 seviyesinden maliyet ortalamasına kadar verebildiklerini verir..Hepsini vermesi mümkün değildir..Diyelim ki yarısını ortalamanın üzerinde sattı.. Geriye kalanı satmak için iki yol var..yukarı çekip vermek, bu zor..çünkü yüksek maliyetlilere verdiği hisseleri geri alması gerek..2.yol, maliyet seviyesinde destek atıp,geriye kalanları yavaş, yavaş eritmek..KYLER bu sırada maliyet düşüreyim diye alkiıma geçerken,spek satar..Elinde ki malı eritince attığı güçlü desteği geri çeker ve hisse tekrar düşüşe başlar..Özellikle speklatüf hisselerde bu oyuna gelmeyelim..

Zahit
01-02-2013, 23:22
Yada speğin acelesi vardır,krediye sıkışmiştır, panik satışlar gelmektedir,hemen çıkarması gerekiyorsa..taban yada birkaç taban yaptırır ve tabandan elinde kilerini çıkarır..şöyle ki satışa yığdığı tabanları kendisi kaldırarak, alıcı çekip,tamamen hisseden çıkması..Mecnurun genel taktiği..

Zahit
01-02-2013, 23:42
Bugünlük bu kadar. .Hepinize hayırlı hafta sonları..Borsaya ayırdığımız zamanın yarısını da ailemize ayırmak dileğiyle..sağlıcakla kalın..

Zahit
03-02-2013, 01:14
zahit Nickli Üyeden Alıntı
Hepinize selamlar ve saygılar..Endeks 5 dolar tarıhi direncine yaklaşmak üzere..Normal şartlarda oraya çarpıp dönmesi lazım..Pkk nın silah bırakacak beklentisi ve cari açığın düşmeye başlaması çıkışın temel nedenleri..21-23 OCAK tarihlerinde fibo zaman analizlerimde çıkışın sonlanacağını öngörmekteyim.. Bu sadece benim tahminim..Dikkatli olmakta yarar var..Çıkışta kazanamayan kyler bari düşüşte kaybetmesin. .
----------------------------------------------------------------------------
Başka bir köyde yazdığım bir mesaj..Nitekim 24 ocak gününden sonra sert bir şekilde düşüş başladı..Umarım bu düşüşe yakalanmamışsınızdır..

muratteknik
03-02-2013, 01:33
zahit Nickli Üyeden Alıntı
Hepinize selamlar ve saygılar..Endeks 5 dolar tarıhi direncine yaklaşmak üzere..Normal şartlarda oraya çarpıp dönmesi lazım..Pkk nın silah bırakacak beklentisi ve cari açığın düşmeye başlaması çıkışın temel nedenleri..21-23 OCAK tarihlerinde fibo zaman analizlerimde çıkışın sonlanacağını öngörmekteyim.. Bu sadece benim tahminim..Dikkatli olmakta yarar var..Çıkışta kazanamayan kyler bari düşüşte kaybetmesin. .
----------------------------------------------------------------------------
Başka bir köyde yazdığım bir mesaj..Nitekim 24 ocak gününden sonra sert bir şekilde düşüş başladı..Umarım bu düşüşe yakalanmamışsınızdır..

Dostum dediklerin dikkate değer olduğu gibi önemli bir uyarıymış....umurım gözardı edilmemiştir...ancak macdın ters çevrilmiş halindeki dikey çizgiler ile ulaştığım yerler konusunda fikrini alabilir miyim...

http://img468.yukle.tc/images/7866GARANTI.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

Zahit
03-02-2013, 01:53
Sn.Muratteknik, gerçeğe varan yol birden fazladır..Macdın ters veya düz olması sonucu değiştirmez..Farklı bir bakış açısı ..selamlar..

muratteknik
03-02-2013, 01:58
Sn.Muratteknik, gerçeğe varan yol birden fazladır..Macdın ters veya düz olması sonucu değiştirmez..Farklı bir bakış açısı ..selamlar..

teşekkürler dostum...en son macdın durumu tersinden dirence yani düzle desteğe gelmiş gibi...

a.s

iyi geceler...

Zahit
03-02-2013, 02:04
Ben de teşekkür ederim, bu fikir alışverişinizden dolayı..Dağ ne kadar yüksek olsa da yine yol üstünde geçer.. Başkalarının fikirlerine değer veren yücelir..iyi geceler..

muzaffererdogan
03-02-2013, 05:09
Başarılar diliyorum.

Zahit
03-02-2013, 20:54
Borsa sitelerin de ki hisse pazarlamacıları.
Speklere servis yapan saçayaklarından biri de forumlar da ki hisse pazarlamacıları..Bunlar grup halinde hareket ederler..Birden fazla üyelikleri vardır..Kendilerine bir tane de üstad seçerler..Üstadın her dediklerini onaylar, yere göğe sığdırmazlar..İigi çekmek için,takipçilerini çıtır karlarla sevindirirler ki güven sağlasınlar..Sonra sıra kylere dağıtım yapılacak hisseye gelir..Herkes ağız birliği etmişçesine hisseyi yere göğe sığdırmazlar..Bu sırada söz konusu hisse bayağı primlenmiş olmasına rağmen daha çok gidecek yolu olduğunu ısrarla söylerller.. BU ARADA AKLİ SELİM BİRİ ÇIKAR DA'' aykırı fikirler öne sürerse, grup halinde saldırıya geçerler..Hisse dağıtıma uğrayınca da ortalıktan toz olurlar, ya da sudan bahaneler uydururlar..Forumlarda ki bu tiplere aman dikkat..Geçen yıl .....tüyoları adlı sitenın Rehag sayfasına bakarsanız, aramızda geçen diyologları ve toplu hücümları göreceksiniz..TARTIŞMANIN YAŞANDIĞI ZAMAN HİSSE 5 LİRA İKEN 15-20 Lİ,RAYA GİDECEĞİNİ SÖYLÜYORLARDI..Hisse şimdi 1,5 lira. KISSADAN HİSSE...

Zahit
03-02-2013, 21:02
Başarılar diliyorum.

TEŞEKKÜRLER sn. Muzaffer...

Zahit
03-02-2013, 21:27
Sayfamı takip eden arkadaşlar..Bazılarınız için bu uyarılarım bayat, bazıları için ilginç gelebilir..Borsa da hele bu zamanda para kazanmak çok zor,eğer uzunvadeli yatırımcı değilseniz..Burada ana parasını koruyabilenler bence başarılı sayılmalı..Çünkü her türlü dalavere, entrika ,hile, sağ gösterip, sol vurma,altın kadehte zehir sunma, bilançoyla oynama, bilkançoda makyaj,içerden bilgi sızdırma..Patron, spek, basın el ele kol kola kylerin parasını çalmak için büyük bir koalisyon halinde..Bu kadar gözünü para hırsı bürümüş, ahlaki ilkeleri paspas yapmiş, paragözlere karşı uzunvadeli yatırımcı değilseniz kaybetmek kaçınılmaz..

a.teke61
03-02-2013, 21:29
Takipteyiz ve yazdıklarınızı dikkatle okuyoruz...

bozoes26
03-02-2013, 21:36
Sayfamı takip eden arkadaşlar..Bazılarınız için bu uyarılarım bayat, bazıları için ilginç gelebilir..Borsa da hele bu zamanda para kazanmak çok zor,eğer uzunvadeli yatırımcı değilseniz..Burada ana parasını koruyabilenler bence başarılı sayılmalı..Çünkü her türlü dalavere, entrika ,hile, sağ gösterip, sol vurma,altın kadehte zehir sunma, bilançoyla oynama, bilkançoda makyaj,içerden bilgi sızdırma..Patron, spek, basın el ele kol kola kylerin parasını çalmak için büyük bir koalisyon halinde..Bu kadar gözünü para hırsı bürümüş, ahlaki ilkeleri paspas yapmiş, paragözlere karşı uzunvadeli yatırımcı değilseniz kaybetmek kaçınılmaz..
hayırlı olsun forumun sn. zahit sadece endeksi mi değerlendireceksin sayfanda yoksa senetsel bazda yorumların olacak mı ? Eğer öyleyse lokmanhekimin tekniğini değerlendirirsen sevinirim.saygılar

Zahit
03-02-2013, 21:50
sn. Bozoes26, genelde endeks üzerinde, gerekli gördüğüm çok yükselen ya da hızlı düşüş trendine giren senetleri kyleri uyarmak amacıyla analiz yapmayı düşünüyorum..Çalıştığım için tüm zamanımı buna ayırmam mümkün değil..Sorduğunuz için cevaplandırayım..
Hisse uzunvadeli düşüş trendinin sonunda yaklaşık 1 yıldır yataya geçmişken son ayda yükselişe başlamış..3,97-4,00 seviyesinde direnci olan hissenin desteği 3,50 seviyesinde..aşağı eğimli bir üçgen formasyonuna giren senet, ortalamaların üzerinde olduğu için tut konumunda..3,70 üzeri hacimli kapanışlar yukarı haraketlendirir..

çağrıbey
03-02-2013, 22:23
hayırlı olsun.sıkıntılı günlere yaklaşıldığı bir ortamda,yararlı olacağına inanıyorum.:)

Zahit
03-02-2013, 22:31
hayırlı olsun.sıkıntılı günlere yaklaşıldığı bir ortamda,yararlı olacağına inanıyorum.:)

Teşekkürler , Çağrıbey, inşallah..

Zahit
03-02-2013, 23:19
http://g1302.hizliresim.com/16/3/jqvzn.jpg

Önümüzde ki zamanda Endeksin durumu pek içaçıcı görünmüyor..Endeksin lokomotifi Garantinin grafiği, fikir vermesi açısından ilgi çekici..50 günlük ortalamasının altına sarktı..üzerine çıkıp,çıkamayacağı,çıkarsa kalıcı olup olamayacağı soru işareti..Çünkü düşüşte takas beyi Citibank yoğun mal sattı..Macd referans çizgisini aşağı kesmiş..Bu durum endeksi doğrudan etkilediği için önemli.. İlerisi için tahmin çok güç..Endeksin bu güç kaybından sonra ileride ikili tepe veya obo formasyonuna girme ihtimalleri olabilir..Öte yandan Endeks dolar bazında 5 dolar direncini 3. kez test etti..3.cüsünde varamadan döndü..Dolar bazında 3. denemesinde de geçemezse orası adeta Çin Seddine döner..Bekleyip, zamanla göreceğiz..

TEMİZEL
03-02-2013, 23:42

Sn.Zahit, topiğiniz hayırlı olsun..
bahsettiğiniz gibi yerli yatırımcı bu ortamdan epeyce sonuç çıkarmış olmalı..ilerde yeni olabilecek krizde
herkes gardını alsın bu sefer diyorum..
başarılar ve bol kazançlar diliyorum..

Zahit
03-02-2013, 23:51
Teşekkürler sn. TEMİZEL....Tecrübe dediğimiz şey, amiyane tabirle yediğimiz kazıkların toplamıdır..Umarım kyler bu çakallara ve soysuzlara helal paralarını bir daha kaptırmazlar..

muratteknik
03-02-2013, 23:51
Sayın TEMİZEL, büyük resimde, dow ile ilgili bir çalışma...bir de dolar ne durumda teknikte paylaşırsanız güzel olur...

TEMİZEL
04-02-2013, 00:03
Sn. Zahit müsade ederse kendimizce bir iki çizgicik atarız ..
bu arada Murat abii !!! özelden mesaj gitmiyor sana..

Zahit
04-02-2013, 00:07
Sn. Temizel, burası benim tapulu malım değil..Nezaketiniz için teşekkürler..KYlere faydalı olabilecek bilgi ve birikimi olan her arkadaş yazabilir.

TEMİZEL
04-02-2013, 00:09
Teşekkürler sn. TEMİZEL....Tecrübe dediğimiz şey, amiyane tabirle yediğimiz kazıkların toplamıdır..Umarım kyler bu çakallara ve soysuzlara helal paralarını bir daha kaptırmazlar..

çok doğru söylediniz..borsaların tepe yapıp dönebileceği noktaları sabırla bekliyoruz ki bundan sonraki seçimler daha sağlam olsun..ancak önce bizim sonra da Palanın işi zor olacak artık..çünkü Pala tüm pis yüzünü gösterdi bu sezon..sonraki krizde bir iki banka ve holdingler hariç alıcı bulabilecekler mi bakalım..

muratteknik
04-02-2013, 00:19
Sn. Temizel, burası benim tapulu malım değil..Nezaketiniz için teşekkürler..KYlere faydalı olabilecek bilgi ve birikimi olan her arkadaş yazabilir.

yaşını blmiyorum dostum...canını seveyim senin...

muratteknik
04-02-2013, 00:22

dolmuş boşalttım dostum...

Zahit
04-02-2013, 00:23
yaşını blmiyorum dostum...canını seveyim senin...

Yaş kemale erdi..40 ı devirdik...Borsada yediğimiz kazıkları, borsaya yeni girenlerin yememesi niyetiyle..

muratteknik
04-02-2013, 00:25
Yaş kemale erdi..40 ı devirdik...Borsada yediğimiz kazıkları, borsaya yeni girenlerin yememesi niyetiyle..

amin...yaş 43 aynı sayılırız dostum...kazık konusunda da aynı fikirdeyim...:)

Zahit
04-02-2013, 00:35
Murat Bey, Evliya Çelebi gibi dolaşmamanızı öneririm..'köpeğe gem vurma kendini at sanır' diye bir atasözümüz var..Ne dediğimi iyi anladığınızdan eminim..Gündüz çalıştığım için bu sayfaya yazabilirsiniz, bilgi ve birikiminizden şüphem yok..

muratteknik
04-02-2013, 00:43
kısada göstergeler dip yapmış...+DI mızda dip yapsaydı iyiydi...değişik bazlarda ve mesafeyi koruyarak bakalım..alttaki yeşil düz macd kırmızı olan ters macd...olsı destek-dirençleri gözüküyor...

http://img452.yukle.tc/images/23352.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

Zahit
04-02-2013, 00:48
Murat bey, kısa düşünme.. kısa düşünenler, emanet iple kuyuya inene benzer.. genel trende ve ortalamalara bakmak daha sağlıklıdır..

muratteknik
04-02-2013, 00:53
Haftalıkta ise sıkışma ortada...

http://img466.yukle.tc/images/96363.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

TEMİZEL
04-02-2013, 00:55
dow 3 aylık..
dikkat ederseniz bu şablon her gün yenilenebilecek tarzda değil..o yüzden büyük direnç bölgesi olarak tahmini zamanı da katarsak 16.00-17.00 ler arasına denk gelebilir..belki birazcık daha yukarı..2000 ve 2007 arası mavi şeritle gösterdiğim bölge (12.00 lerin hemencik altları)
ile direnç test edildikten sonra (12.00 ler 2 kez test edilmiş) 6 tane 3 aylık yükseliş yaşanıp ve sonra kabus başlamış..
yanisi şu:
o zamanki gibi şimdide 14.00 bölgesini direnç kabul ederse ki büyük direnç daha yukarda olduğunu kabul ediyoruz;
olur veya olmaz şuan itibariyle 18 ay yapıyor.. tam 1.5 yıl

http://img453.yukle.tc/images/34393_aylik.gif (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 00:57
Murat bey, kısa düşünme.. kısa düşünenler, emanet iple kuyuya inene benzer.. genel trende ve ortalamalara bakmak daha sağlıklıdır..

kısayı bende sevmem dostum...sadece bakmak istedim...

erdal_hanoglu
04-02-2013, 00:57
selamlar,
feniş hakkında ne dersiniz? 2 senedir çıkamadık...

muratteknik
04-02-2013, 00:58
dow 3 aylık..
dikkat ederseniz bu şablon her gün yenilenebilecek tarzda değil..o yüzden büyük direnç bölgesi olarak tahmini zamanı da katarsak 16.00-17.00 ler arasına denk gelebilir..2000 ve 2007 arası mavi şeritle gösterdiğim bölge (12.00 lerin hemencik altları)
den sonra 6 tane 3 aylık yükseliş yaşanıp ve sonra kabus başlamış..
yanisi şu:
o zamanki gibi şimdide 14.00 bölgesini direnç kabul ederse ki büyük direnç daha yukarda olduğunu kabul ediyoruz;
olur veya olmaz 18 ay yapıyor..

http://img453.yukle.tc/images/34393_aylik.gif (http://bit.ly/V0BZqe)

ellerine sağlık dostum...iyi resmetmişsin...

Zahit
04-02-2013, 00:58
Murat Bey, son göstergede fiyat ile göstergenin aynı seviyede haftalıkta buluşması ilginç..HANGİ GÖSTERGEYI KULLANDINIZ?

muratteknik
04-02-2013, 01:00
üzerinde durduğum senaryonun bir tanesi....78 tutmaz ise 76,2-76,4 dediğim...78 tutarsa söylenecek söz yok elbette...ki öyle gözüküyor gibi...

http://img452.yukle.tc/images/8140c.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 01:04
Sayın TEMİZEL, dolar ne durumda...

ENGİN03
04-02-2013, 01:04
Iyi geceler,, hayırlı olsun,,

Zahit
04-02-2013, 01:06
Iyi geceler,, hayırlı olsun,,

Teşekkürler, iyi geceler...

muratteknik
04-02-2013, 01:06
uzun vade ,ancak göstergelerin konumundan güven duyduğum bir grafik...

http://img451.yukle.tc/images/27724.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 01:07
Murat Bey, son göstergede fiyat ile göstergenin aynı seviyede haftalıkta buluşması ilginç..HANGİ GÖSTERGEYI KULLANDINIZ?

alttakiler macd...

muratteknik
04-02-2013, 01:15
kısaya bazen bakmak gerekiyor...

http://img452.yukle.tc/images/95355.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 01:16
seanslıkta hafif gördüğümüz direnç günlükte yok...

http://img453.yukle.tc/images/9304g.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 01:20
http://img452.yukle.tc/images/7702h.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

TEMİZEL
04-02-2013, 01:23
bana göre dolar, aşağını seyrini devam ettirirse taban oluşumu süreci yenice başlayabilir..
ancak yine de dolar bu..nerde taban yapacağı belli olmaz..
1.60 lar bana uyar..

http://img453.yukle.tc/images/6715dolar.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

Zahit
04-02-2013, 01:27
http://e1302.hizliresim.com/16/4/jr2pc.jpg

Bu da farklı bir bakış..Rsı macdın referans çizgisine varabilecek mi?

TEMİZEL
04-02-2013, 01:32
Sn. Zahit haftalıkda RSİ yukarı dönme çabasında olabilir bence..o kısım günlükde yakalanabilir..

muratteknik
04-02-2013, 01:33
Diğer iki senaryo da burada....

http://img467.yukle.tc/images/50096.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 01:35
http://e1302.hizliresim.com/16/4/jr2pc.jpg

Bu da farklı bir bakış..Rsı macdın referans çizgisine varabilecek mi?

Dostum rsi yi siyah içinde farkedilecek br renk kullanarak ve 2002 den , geriden alarak ekler misin...

TEMİZEL
04-02-2013, 01:36
paylaşım için teşekkürler..hayırlı geceler..

Zahit
04-02-2013, 01:41
Dostum rsi yi siyah içinde farkedilecek br renk kullanarak ve 2002 den , geriden alarak ekler misin...

Çok geriden alındığı zaman görünüm ve düzen bozuluyor..5 yıllık sürede grafikte bu uyum göze çarpıyor..

muratteknik
04-02-2013, 01:45
Anladım dostum...

Yarın görüşmek üzere...

Herkese iyi geceler....

Zahit
04-02-2013, 01:48
http://a1302.hizliresim.com/16/4/jr3gw.jpg
istediğin 2000 yılından bu yana imkb..Ancak sıkıştırıldığı için önce ki grafiğe göre referans çizgisine uyum tam değil.. İYİ GECELER

muratteknik
04-02-2013, 02:00
Dostum dediğini anlıyorum...yalnız göstergeyi kendi biriminde incelediğimizde daha geriden almak her zaman iyidir...gerekiyorsa sadece o göstergeye bakmalıyız...karışıklığı önlemek adına...çünkü gösterge haftalıkta görüldüğü gibi tepki sürecinde dahi endekse ya da hisseye zirve yaptırabilir...çünkü haftalık bazda bakıyoruz...o yüzden göstergenin az yolu kalmış ya da şu değere gelmiş olması trendin devamı açısından çok anlamlı olmuyor bazen...gösterge güç kaybederekte hisse tavan yapabiliyor haftalıkta...

bazende göstergenin ayarını küçültüp aylıkta bakmak yararlı olabiliyor...

http://img467.yukle.tc/images/843410.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

Zahit
04-02-2013, 02:07
Endekste ki güç kaybı belirginleşti..özellikle haftalıkta rsı nın trigerin bayağı aşağısına düşmesi, çıkış olsa bile çok sancılı geçeçeğini düşünüyorum..

muratteknik
04-02-2013, 02:14
Endekste ki güç kaybı belirginleşti..özellikle haftalıkta rsı nın trigerin bayağı aşağısına düşmesi, çıkış olsa bile çok sancılı geçeçeğini düşünüyorum..

iila olacak diye bir şey yok...ancak 2000 deki rsi nin konumuna bakar mısın dostum...sancılı da olsa netice tarihi büyük dalga gerçekleşmiş...tekrar yaşanır mı bilemem...ancak 3 senaryodan biri de bu...ne zaman 90 ın üzerinde hacimli bir kopuş olur...olur mu olur...gözardı edemem...diğer senaryoları edemediğim gibi...hatta kendimce en zayıf ihtimal olarak baksamda...

http://img468.yukle.tc/images/155010.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:12
http://img468.yukle.tc/images/3037a.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:13
http://img451.yukle.tc/images/104b.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:14
http://img451.yukle.tc/images/6216c1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:15
http://img452.yukle.tc/images/5504d.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:17
http://img467.yukle.tc/images/9698e.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:17
http://img467.yukle.tc/images/6337f.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:18
http://img452.yukle.tc/images/4842g1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:19
http://img452.yukle.tc/images/7751g2.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:20
http://img468.yukle.tc/images/9951h1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:22
sıcak takip...

http://img452.yukle.tc/images/1871h2.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:23
http://img451.yukle.tc/images/1974z.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:25
http://img453.yukle.tc/images/3850z1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:27
http://img451.yukle.tc/images/8998y.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:28
http://img451.yukle.tc/images/1839y1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:44
http://img452.yukle.tc/images/3440v.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:45
http://img453.yukle.tc/images/1860v1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:45
http://img467.yukle.tc/images/5923v2.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:46
http://img451.yukle.tc/images/4901v3.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:47
http://img453.yukle.tc/images/15v4.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:47
http://img467.yukle.tc/images/3605v5.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:49
http://img466.yukle.tc/images/2030j1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 11:50
http://img452.yukle.tc/images/793j.png (http://bit.ly/V0BZqe)

ayhan53
04-02-2013, 11:57
hayırlı olsun diyeyim.

muratteknik
04-02-2013, 12:06
http://img451.yukle.tc/images/6973bz.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:07
http://img452.yukle.tc/images/8211by.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:21
pala karar aşamasında...

http://img451.yukle.tc/images/3633l.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:22
http://img453.yukle.tc/images/3543l1.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:26
seanslık ve günlükteki tabandan çıkan cci,rsi,wr,sto nun gücü seanslık ve günlükte SAR ı yoluna koyacak mı...ya da haftalıktaki sar ,haftalıktaki cci,rsi,wr ve stoya destek atıp yukarı kaldıracak mı...sadece izleyip göreceğiz...

http://img466.yukle.tc/images/1449sarh.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:40
Majority Rule göstergesinin değerini hesaplamak için kullanılır. Formülasyonda çalışabilmesi için
“Periyot“ değerinin girilmesi gerekir. Matriks indikatörlerinde bu gösterge için varsayılan değer 14’tür.
Örnek : MJR(14)
Trend yönündeki değişimleri görmeyi hedefler.

http://img468.yukle.tc/images/2307m.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:43
http://img451.yukle.tc/images/3347m1.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:46
http://img466.yukle.tc/images/9208m2.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:46
http://img467.yukle.tc/images/1334m3.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:47
http://img466.yukle.tc/images/6374m4.png (http://bit.ly/V0BZqe)

muratteknik
04-02-2013, 12:47
http://img468.yukle.tc/images/3100m5.png (http://bit.ly/V0BZqe)

Artı+
04-02-2013, 12:59
Teşekkürler sn. Zahit... Hayırlı olsun ...

bigpigs01
04-02-2013, 18:02
Hayırlı olsun

bigpigs01
04-02-2013, 18:04
Murat hoca kolay gelsin, :)tüm site sakinlerine merhabalar

Zahit
04-02-2013, 19:19
sn. Mutatteknik, bilgi paylaşımınız güzel, ancak yorumsuz bol grafik, anlaşılmazlığa ve kirliliğe neden olacağından, tek grafik üzerinde, indikatörleri belli olacak şekilde yazarsanız, kyler için daha yararlı olacağını düşünüyorum..

Zahit
04-02-2013, 19:30
Endeks bugün sıkışık bir seyir izledi.80000-81200 bandında hareket etti...Bunda Garanti bankasının sıkışık ve hacimsiz hereketinin rölü büyük..Bundan sonra can sıkıcı günler geçireceğimizi düşünüyorum..82500 barikatı önemli bir direnç..Aşağıda 78500 cıvarı destek konumunda şimdilik..Aşağı sakal yukarı bıyık misalı..

Zahit
04-02-2013, 19:47
Birçok hissede vurgun yapan grubun bu sefer malı elinde patlamış..Ataç hisselerinde operasyona hazırlanan uyanıklardan önce satışa geçenler, bu sefer kendilerine vurgun fırsatı vermemişler.. Filmin sonu merak konusu..

Zahit
04-02-2013, 20:22
http://c1302.hizliresim.com/16/4/jry86.jpg
Bugün itibariyle %100 den fazla prim yapmış metal hissesinin analizi..Hisse 0,55 ten 1,25 e kadar yükseltildi..Son günlerde göstergelerde güç kaybı göze çarpıyor..Grafikte önemli bir gösterge olan RSI da son çıkışların sarı çizgiyi geçemediği ve oradan döndüğü görülüyor..Aşırı primlenmiş ve speklatüf olması itibarıyla, yeni alımların riskli olabileceğini belirteyim..destekler 1,06,0,91..DİRENÇ 1,25

Zahit
04-02-2013, 21:28
http://g1302.hizliresim.com/16/4/js1qf.jpg

Endekste ki güç kaybının belirtileri grafikte net görülüyor..Mavi çizgi ile gösterilen trend kanalının üst bandı ocak ayında kırılmasına rağmen, düşüşle bereber tekrar kanal içine çekildi..Kanalın üst bandı 82800 cıvarında..Eğer yukarı kıramazsa kanalın alt bandı olan 76000 seviyesine kadar inebilir.. fibo 1. desteği de 75200 seviyesinde..

muratteknik
04-02-2013, 21:32
sn. Mutatteknik, bilgi paylaşımınız güzel, ancak yorumsuz bol grafik, anlaşılmazlığa ve kirliliğe neden olacağından, tek grafik üzerinde, indikatörleri belli olacak şekilde yazarsanız, kyler için daha yararlı olacağını düşünüyorum..

Dostum belki haklısın...Artık rsi ,macd,cci,sto ,wr,LRS,ARO,CHK-AD ,+DI gibi göstergelerin çalışma referans aralıklarını herkesin bilmesİ gerekir diye düşünüyorum...toplam 10 indikatör olsa, öğrenmesi 1-2 saat alır...:)

çağrıbey
04-02-2013, 22:08
Birçok hissede vurgun yapan grubun bu sefer malı elinde patlamış..Ataç hisselerinde operasyona hazırlanan uyanıklardan önce satışa geçenler, bu sefer kendilerine vurgun fırsatı vermemişler.. Filmin sonu merak konusu..
dostum, nedir bu ataç hikayesi? kaynağı neresi haberin...

Zahit
04-02-2013, 22:12
dostum, nedir bu ataç hikayesi? kaynağı neresi haberin...

Borsa kulislerinde konuşulanlar...Dikkat ederseniz,miş, miş..ilave etmişim..

çağrıbey
04-02-2013, 22:18
Borsa kulislerinde konuşulanlar...Dikkat ederseniz,miş, miş..ilave etmişim..
098'den 1.4x'a kadar kapattılar,"kurt kapanına" düştüler diyorsun. olacağı buydu...

Zahit
04-02-2013, 22:20
098'den 1.4x'a kadar kapattılar,"kurt kapanına" düştüler diyorsun. olacağı buydu...

Bunlar, kapana düşse de çıkmasını bilirler, ne edip, yapıp, yine yukarı çekerler diye düşünüyorum..

çağrıbey
04-02-2013, 22:26
Bunlar, kapana düşse de çıkmasını bilirler, ne edip, yapıp, yine yukarı çekerler diye düşünüyorum..

son halka arzlarda k.yatırımcıyı en fazla mağdur edenlerin başında ataç geliyor. bu nedenle üstünde durdum.borca batırıldıktan sonra, birde ortak satışları, 8-9'lardan 1'in altına gelmişti. yine aynı yerlere getirecekler anlaşılan...

Zahit
04-02-2013, 22:34
Bu hissede tepede yakalananlar artık sabırla beklemeleri lazım..Nasılsa birgün maymun alıcıları yine gelecekler..

Zahit
04-02-2013, 23:06
Arkadaşlar, ne yazık ki birden zengin olma hayaliyle, speklatüf hisselere yönelmek,deriin acılara neden olmaktadır..Her hissenin marangozları vardır..Market misali tahtaya gireni çıkanı tek tek sayarlar..Çok yükseltilen hisseleri önceden çaktırmadan değişik aracı kurumlardan hesap açarak toplarlar..Ortada pek satıcı kalmayınca paslaşarak alım imkanı bile vermeden tavan, tavan yükseltirler..satacakları fiyatın üzerine çıkarır, sonrada asıl satmak istedikleri fiyata indirir, asıl, darbeyi orada indirirler..ONUN İÇİN TEMELİ SAĞLAM HİSSELERE YATIRIM YAPAN ,GECELERİ KABUS GÖRMEZ..örneğin Adel.,ege endüstri gibi....YILLAR..BOYU İSTİKRARLI YÜKSELİYOR.. iyi geceler..

çağrıbey
04-02-2013, 23:20
...ONUN İÇİN TEMELİ SAĞLAM HİSSELERE YATIRIM YAPAN ,GECELERİ KABUS GÖRMEZ..örneğin Adel.,ege endüstri gibi....YILLAR..BOYU İSTİKRARLI YÜKSELİYOR.. iyi geceler..

tespitlerine aynen katılmakla birlikte; yukarıdaki listeye müsadenle karkim'i de eklemek istiyorum. yeni ve henüz keşfedilmemiş olarak düşünüyorum. tekniği pek anlamam ama, temel olarak mükemmel. finansal borcu olmayan ender hisselerden. ayrıca, nakit ve nakit benzeri varlıkları öz kaynaklarının yarısından fazla. geçen yıl kazancının tamamını temettü olarak dağıttı. bu yıl da %12 temettü beklentisi gedik yat.ar. raporunda belirtildi. temettü hissesi olduğu fark edilmemiş gibi...incelemekte fayda var.iyi geceler:)

Zahit
05-02-2013, 19:31
Endekste 82500 barikatından önce şimdide 81200 de bir direnç oluşmaya başladı..Bu durum güç kaybına işarettir..Garanti 9,14 üzerinde hacimli kapanış yaparsa endeksi etkiler ..Ancak 50 günlüğün altına sürüklendiği için pek ümit vermiyor....O da tekrar 8,76 seviyesine tekrar edebilir..Hisse bazında hareketler göze çarpıyor.. Seçici olmak lazım.. Özellikle banka hisselerinden bu aralar uzak durulmalı..

Zahit
05-02-2013, 19:48
Bilenler bilir, bilmeyenler için tekrar yazıyorum..Ataç,atpet,alyağ, berkosan, bremen, birko,erico, flap,özbal, samat,serve,sönmezler,tgs, tazekuru,ulaş, uşak, mataş,daği, yaprak..Daha da listeyi uzatabiliriz..Kapkaççıların günübirlik ve kısavadeli vurgun yaptığı hisseler..Bu hisselerre elini uzatanın kolu gider..Dikkat ettim, Nurol gibi kapkaççıların pek uğramadığı bir hisseye bile el attılar..Bir kaç hafta arayla kyleri iki kez çarptılar..

Seanscı
05-02-2013, 21:36
Bilenler bilir, bilmeyenler için tekrar yazıyorum..Ataç,atpet,alyağ, berkosan, bremen, birko,erico, flap,özbal, samat,serve,sönmezler,tgs, tazekuru,ulaş, uşak, mataş,daği, yaprak..Daha da listeti uzatabiliriz..Kapkaççıların günübirlik ve kısavadeli vurgun yaptığı hisseler..Bu hisselerre elini uzatanın kolu gider..Dikkat ettim, Nurol gibi kapkaççıların pek uğramadığı bir hisseye bile el attılar..Bir kaç hafta arayla kyleri iki kez çarptılar..

zahit abi, bu vurkaç yapılan hisselere KRTEK de dahil mi, gözünü seveyim bişey söyle

Seanscı
05-02-2013, 21:37
eğer KRTEK de vurkaç hisseyse VKBYO ya geçerim yada BRİSA ya

YTD

Zahit
05-02-2013, 21:57
eğer KRTEK de vurkaç hisseyse VKBYO ya geçerim yada BRİSA ya

YTD
Gözünü sevdiğim, hangisini sayayım ki! Kartek bunların şahlarından biri..Vurduğu zaman okkalı vurur..Enson 1,67 seviyesine çekip, desteği olan 1,20 e indirdiler..Ankarada görevli Yusuf isminde bir asker arkadaşla tanıştım..Karsu tekstilde okkalı bir darbe yemişti geçen yıl..Neyse hisse destekte..yukarı çıkışları fırsat olarak değerlendirmenizi öneririm..Söylediğin diğer hissede öyle..Paraşütle çıkar ve paraşütle iner misali..Dyo, ceylan, doğusan..hangisini sayayım ki.. Yusuf kulakların çınlasın..telefonunu kaybettim..Takip ediyorsan forumdan özel mesaj at..

Zahit
05-02-2013, 22:25
HİSSE HAREKETLERİ
Bazı hisseler hızlı yükselir, hızlı düşerler..Genelde speklatüf hisseler bu tarz hareket ederler..Çünkü vurguncular kısavadede vurgun peşindeler..Bazı hisselerde çıkışa yavaş ve ilgi çekmeyerek başlar..Bır de bakarsınız ki bayağı yükselmiş..Bu tür hisselerde de çıkışın sonuna doğru gaza basarlar, alıcı çekmek ve dikkatleri çekmek için..Alıcı buldukları yerde de hemen verirler..ondan sonra da hisse de düşüş başlar..Son durakta bineni ,ilk durağa kadar geri getirebilirler..

Dermando
05-02-2013, 22:46
Bahsettiğiniz sinsi yükselişi Vakko da görüyorum, hergün sinsi sinsi 1 kademe yükseliyor. O da alıcı bulsa satıp inecek belkide.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Zahit
05-02-2013, 22:52
Hisse Hareketleri
Hisseler düşüşte de benzer hareketler sergilerler..En korkuncu azalan işlem hacmiyle sinsice, çaktırmadan düşüşe geçenler..Özellikle yükseliş trendlerinin sonunda ortaya çıkarlar..İkil tepe, obo, yükselen üçgen, dörtgen formasyonlarının kırılması sonucu uzun süren bir düşüş başlar..Eğer bu endekste görülüyorsa, hisselerden çıkmak lazım..Çünkü endeksın bu tür formasyonlara girmesi halinde çoğu hisse fiyat erezyonuna uğrar..

Zahit
05-02-2013, 22:56
Bahsettiğiniz sinsi yükselişi Vakko da görüyorum, hergün sinsi sinsi 1 kademe yükseliyor. O da alıcı bulsa satıp inecek belkide.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Geçen yıl ki borsa operasyonundan sonra,hisseye pek yaklaşmadılar..Nasılsa, yabancıların canı çok tatlı ya..

erkam76
05-02-2013, 22:58
Bilenler bilir, bilmeyenler için tekrar yazıyorum..Ataç,atpet,alyağ, berkosan, bremen, birko,erico, flap,özbal, samat,serve,sönmezler,tgs, tazekuru,ulaş, uşak, mataş,daği, yaprak..Daha da listeyi uzatabiliriz..Kapkaççıların günübirlik ve kısavadeli vurgun yaptığı hisseler..Bu hisselerre elini uzatanın kolu gider..Dikkat ettim, Nurol gibi kapkaççıların pek uğramadığı bir hisseye bile el attılar..Bir kaç hafta arayla kyleri iki kez çarptılar..

Galip'in şirketleride var güzeeeeeel mi güzel....

Zahit
05-02-2013, 23:02
Galibin şirketlerinin namını sokakta ki teyzeler bile duyduğu için, yazmaya gerek görmedim..Nasılsa her ky de bir hatırası vardır sanırım..Dünkü analizlerimden biri de Metal hissesiydi..

erkam76
05-02-2013, 23:05
Cemas da da geçen yıl yaptılar, mango da şu sıralar büyük oyunlar oynanıyor, hatek de neler oldu neler, balatacılarda kayıp % 97 az daha üste para da isteyecekler, inanılır gibi değil, spk dut yemiş bülbül gibi susuyor, spk kanunu çıktı, üyeleri değişti, ama değişen bir şey yok....

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Ama borsaya gireceklere, yada hisse alırken çoooooook çokkkkk dikkat etmeliler...

YTD.

Zahit
05-02-2013, 23:10
SN. Erkan, SİP te ki hisselere para yatırmak,parayı resmen kapkaççılara parayı gönüllü vermek demektir..Görevden alınan spk başkanının neden görevden alındığı bir sır!..

erkam76
05-02-2013, 23:12
Galibin şirketlerinin namını sokakta ki teyzeler bile duyduğu için, yazmaya gerek görmedim..Nasılsa her ky de bir hatırası vardır sanırım..Dünkü analizlerimden biri de Metal hissesiydi..

Katkı olsun diye yazdım....

forman83
05-02-2013, 23:14
zahit abi endeks yorumlayabılırmısın son anda gene topladılar sanırım düzeltme ay sonuna kadar yok gıbı

Zahit
05-02-2013, 23:26
sn. FORMAN83, endeksi yükselten banka hisseleriydi..şimdi köpüğü alınıyor. Endeksin 78900 de ortalama desteği var..onun altında 76000 de trend desteği var..onunda altında 75000 de fibo desteği var.. şimdilik izlemek eniyisi. piyasa şimdilik satıcılı görünüyor..GÜNGEÇTİKÇE YENİ DİRENÇLER ORTAYA ÇIKIYOR..Enazından yataya dönmeli ki alıcılar güçlensin..

ENGİN03
05-02-2013, 23:28
sn. Forman83, endeksi yükselten banka hisseleriydi..şimdi köpüğü alınıyor. Endeksin 78900 de ortalama desteği var..onun altında 76000 de trend desteği var..onunda altında 75000 de fibo desteği var.. şimdilik izlemek eniyisi. Piyasa şimdilik satıcılı görünüyor..güngeçtikçe yeni dirençler ortaya çıkıyor..enazından yataya dönmeli ki alıcılar güçlensin..

çok doğru hocam,, teşekkürler

erkam76
05-02-2013, 23:31
Alıcılar da çok daha temkinli artık....

YTD..

Zahit
05-02-2013, 23:41
Cemas da da geçen yıl yaptılar, mango da şu sıralar büyük oyunlar oynanıyor, hatek de neler oldu neler, balatacılarda kayıp % 97 az daha üste para da isteyecekler, inanılır gibi değil, spk dut yemiş bülbül gibi susuyor, spk kanunu çıktı, üyeleri değişti, ama değişen bir şey yok....

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Ama borsaya gireceklere, yada hisse alırken çoooooook çokkkkk dikkat etmeliler...

YTD.
Geçen yıl başka bir köyde cemas hissesini almayın, maliyet düşürmek için ek alım yapmayın uyarılarımıza rağmen, çok kişi sermayeyi tüketti..Bir musibet bin nasihattan iyiymiş demiş büyüklerimiz..

kordinat
05-02-2013, 23:47
Zahit Hocam Işıklar Holding' in en hacimli hissesi CEMAS bir yukarı ivmede hacim patlaması oluşturur mu.?

İştiraklerinin Yapısı iyi durumda gözüküyor.

6 - 7 aydır yatayda benim hedefim 1.50 tl Sence bir hareketlilik ne zaman.

Zahit
05-02-2013, 23:55
Sn. Kordinat..Eski köyde mi tanışıyorduk, yanılıyor muyum? Hisse 1,16-1,30 arası yataya geçmiş. yukarıda 2 lira ciddi bir direnç .Hareket zamanını Rıza Beye sormak lazım..Şahsi düşüncem Rıza Beyin ayak bastığı yerde ot bitmeyeceği..Bol kazançlar..

canbır
06-02-2013, 00:01
zahit hocam sizce karton alınırmı su an yuksek fiyat biliyorum ama bedelsiz hisseleri tek umudumuz oldu çıkarımız yok bi el atsan sana zahmet tsk

ENGİN03
06-02-2013, 00:02
Zahit bey, karton daki hareketliliği neye yoruyorsunuz?

kordinat
06-02-2013, 00:03
Hangi köyden olduğumuzu şaşırdık Hocam :) yorumlarını izliyordum ama nerede bilemiyorum.

Kazanç beklentiniz olduğu 3 hisse rica ederim.

İyi Şanslar dilerim.

Zahit
06-02-2013, 00:13
SN. kordinat, muhtemelen aynı niki kullanan başka bir üye de varmış..

Engin kardeşimizin sorduğu soruya gelince, teknik olarak 284 üzerinde durmalı, yukarı hareketin devamı için ŞİRKETİN MALİ YAPISI HAKKINDA BİLGİM YOK....Dikkatlı olmak lazım, Brissa ve Netaş facialarını bir yere not edin..Abuk subuk rakamlara itibar etmeyin.HİSSEDEN AZ, ÇOK KARLI ÇIKMAYA BAKIN.. FORUMLARDA Kİ HİSSE PAZARLAMACILARINI UNUTMAYIN..

ENGİN03
06-02-2013, 00:14
Teşekkürler, zahit bey..
Aslında beğendiğiniz şirketleri yazsanızda biz de değerlendirsek güzel olmazmı?

çağrıbey
06-02-2013, 00:17
cemas hissesini almayın,..

düşüncelerinize katılıyorum. öncelikle,alım satım aralığını iyi bilmek gerekir.hisse zirvesinde alınırsa zarar ettirir. ky'de genelde zirveden kapar. hedef satış fiyatı da belirlenmeli, beklentinin bitmesi ile elden çıkarılmalıdır...iyi geceler.

Zahit
06-02-2013, 00:19
Teşekkürler, zahit bey..
Aslında beğendiğiniz şirketleri yazsanızda biz de değerlendirsek güzel olmazmı?
Prensip olarak şirket önermem..Çalıştığınız aracı kurumun ARGE bölümünden bu konularda bilgi alabilirsiniz..Önce kaybetmemeyi öğrenmeliyiz, sonra kazanmayı..

Zahit
06-02-2013, 00:26
Hepinize hayırlı geceler, kabussuz rüyalar dileğiyle..

Seanscı
06-02-2013, 00:59
Gözünü sevdiğim, hangisini sayayım ki! Kartek bunların şahlarından biri..Vurduğu zaman okkalı vurur..Enson 1,67 seviyesine çekip, desteği olan 1,20 e indirdiler..Ankarada görevli Yusuf isminde bir asker arkadaşla tanıştım..Karsu tekstilde okkalı bir darbe yemişti geçen yıl..Neyse hisse destekte..yukarı çıkışları fırsat olarak değerlendirmenizi öneririm..Söylediğin diğer hissede öyle..Paraşütle çıkar ve paraşütle iner misali..Dyo, ceylan, doğusan..hangisini sayayım ki.. Yusuf kulakların çınlasın..telefonunu kaybettim..Takip ediyorsan forumdan özel mesaj at..

hımm anladım abi, yorumun için ALLAH (C.C.) razı olsun, kazancın bol olsun.

Seanscı
06-02-2013, 01:09
SN. Erkan, SİP te ki hisselere para yatırmak,parayı resmen kapkaççılara parayı gönüllü vermek demektir..Görevden alınan spk başkanının neden görevden alındığı bir sır!..

o spk başkanının ve üyerelerinin Allah cezasını vericek, sen çürük kıytırık şirketleri halka arz et, sonra yabancı geliyor yerli yatırımcı gelmiyor de söylen dur, yabancı çok meraklı senin yeni yetme şirketlerine. hem önüne geleni arz etmeyle olmuyor bu işler

erdal_hanoglu
06-02-2013, 10:24
selamlar,

zahit bey selamlar,

fenişi de bu çöpler içinde mi değerlendirmeliyiz? vakit kaybetmemeli mi daha fazla - ne dersiniz ?

teşekkürler şimdiden

Zahit
06-02-2013, 14:17
Originally Posted by erdal_hanoglu
selamlar,
-------------------------------------------------------------------------------------------
Sn.Honoğlu, hisse 4,28 den başladığı düşüşü 1,13- 1,55 aralığında yataya dönmüş. fiyat dip seviyelerde...Madem iki yıl beklediniz, maliyetiniz yüksekse,1 yıl daha beklemenizi öneririm..Şirketin bilançosunda ödenmiş sermayenın 1/10 kadar olan dönem karının büyük kısmının faizden kaynaklandığı göze çarpıyor...

Cezve
06-02-2013, 14:46
4,94'ten elimde dgate var sayn zahit ve 2 yıldır tutuyorum.Bir de benim hissenin röntgenine baksanız?

Zahit
06-02-2013, 19:25
4,94'ten elimde dgate var sayn zahit ve 2 yıldır tutuyorum.Bir de benim hissenin röntgenine baksanız?
hisse 2,20-2,65 arası yataya geçmiş. 2,65 hacimli geçilirse yükseliş başlar..
.2 yıl beklediysen 1 yıl daha bekle..Umarım zararını telafi edersin..Şirket şu an zararda ve kısavadeli borçları çok..

Zahit
06-02-2013, 19:54
Endeks 80000-80700 arasına bugün sıkıştı(5 ve 9 günlük ortalama arasına)..Bu sıkışıklık yarın yada cumaya kadar bir tarafa sert bir hareket yapmasına sebeb olacağını düşünüyorum..Gönül ister ki yukarı,ancak aşağıya da olması muhtemel.. Şuan bulunduğumuz seviyenin mola olmasından kuşkulanmaya başladım..Eğer durum dediğim gibiyse,86700-78700=8000, 81000-8000=73000 asgari hedefi görünür.. İNŞALLAH BU SENARYO OLUŞMAZ..Şimdilik izlemeye devam..

erkam76
06-02-2013, 21:13
Endeks 80000-80700 arasına bugün sıkıştı(5 ve 9 günlük ortalama arasına)..Bu sıkışıklık yarın yada cumaya kadar bir tarafa sert bir hareket yapmasına sebeb olacağını düşünüyorum..Gönül ister ki yukarı,ancak aşağıya da olması muhtemel.. Şuan bulunduğumuz seviyenin mola olmasından kuşkulanmaya başladım..Eğer durum dediğim gibiyse,86700-78700=8000, 81000-8000=73000 asgari hedefi görünür.. İNŞALLAH BU SENARYO OLUŞMAZ..Şimdilik izlemeye devam..

Üstad zaten iyice bunalttı, gelecekse gelsin artık şu 73-74 lere..

YTD..

erkam76
06-02-2013, 21:17
Sayın zahit üstad bide şu bizim ALGYO ya bir baksanız diyorum...

xdemir
06-02-2013, 22:56
Üstad zaten iyice bunalttı, gelecekse gelsin artık şu 73-74 lere..

YTD..

60 lar daha hoş duruyor sanki.

Zahit
06-02-2013, 23:28
Sayın zahit üstad bide şu bizim ALGYO ya bir baksanız diyorum...

Arkadaşlar, burada hisse analizi değil, endeks analizi yapıyorum..Onun için bir daha hisse analizini sormamanızı rica ederim, kusuruma bakmayın,zamanım pek yok..
Hisseniz tepede 20,5- 23,5 arası yataya geçmiş..Hangi yöne kırılırsa o tarafa hareket edeceğinden, diikkatle izlenmeli..23 seviyesi hacimli geçilirse yeni alım yapılmalı..

çağrıbey
07-02-2013, 00:19
endeks düzeltmesini geçen haftadan itibaren yapıyor.yabancıların, 79 binlerden aşağıya salıp milleti ürkütmeyecek kadar akıllı olduklarını düşünüyorum.faiz ve kurda bir hareket olmaması, bu geri çekilmede de para çıkışı olmadığını açıkça gösteriyor.kar ve temettü beklentisi olan, endeks dışı hisselerde canlılık devam edecektir. önemli olan hisseyi bulmaktır...

çömezmrt
07-02-2013, 00:55
Hiç bir maddi menfaati olmadan deniz feneri olanlara ne mutlu. Hayırlı olsun... Syg.

Zahit
07-02-2013, 19:44
http://b1302.hizliresim.com/16/7/jvxsx.jpg

Dün kü analizimde belirttiğim tuzak galiba gerçekleşiyor..76600 de trend desteği var..orada tutunamazsa enaz hedefe kadar gider..

Metemet25
07-02-2013, 19:55
Zahit Hocam;ENKA daha ne kadar düşer,buralar sizce uygun bir alım seviyesi mi?Şimdiden teşekkürler.

Zahit
07-02-2013, 20:04
Zahit Hocam;ENKA daha ne kadar düşer,buralar sizce uygun bir alım seviyesi mi?Şimdiden teşekkürler.

Güzel kardeşim, çalıştığım ve zamanım olmadığı için, hisse analizi yapamadığımı daha önce yazmıştım..Kime cevap vereyim ki.. kusura bakmayın..

Zahit
07-02-2013, 20:07
Hiç bir maddi menfaati olmadan deniz feneri olanlara ne mutlu. Hayırlı olsun... Syg.

Teşekkürler sn.çömezmrt..

Zahit
07-02-2013, 20:14
İnşallah bu tuzağa yakalanmamışsınız..Birkaç gün 80000 üzerinde tutup, 78500 desteğine yaklaştırmayarak, yukarı gidecekmiş hissi uyandırdılar..Ne yazık ki kimi maliyet düşürmek için kimi de yeni alım için alışa geçti.kyleri soymak için her türlü entrika, gözboyama ne deseniz var..

Metemet25
07-02-2013, 20:24
Güzel kardeşim, çalıştığım ve zamanım olmadığı için, hisse analizi yapamadığımı daha önce yazmıştım..Kime cevap vereyim ki.. kusura bakmayın..

Tamam Hocam;özür dilerim,görememişim.Ama bu kadar da kızmanıza gerek yoktu.Üzüldüm...

Zahit
07-02-2013, 20:27
Tamam Hocam;özür dilerim,görememişim.Ama bu kadar da kızmanıza gerek yoktu.Üzüldüm...

Gözünü sevdiğim, kızmadım ki..Üzülme, sadece sana cevap vermekle kalmıyor ki..Enka destekte, kırarsa dahada aşağıya gidebilir..

Metemet25
07-02-2013, 20:33
Gözünü sevdiğim, kızmadım ki..Üzülme, sadece sana cevap vermekle kalmıyor ki..Enka destekte, kırarsa dahada aşağıya gidebilir..

Üstad;teşekkür ederim.Hakkınızı lütfen helal edin.Zarar,moral bozukluğula alınganlık göstermişim.Tekrar iyi akşamlar.

Zahit
07-02-2013, 20:41
Yatırımcı kardeşlerim,''hangi hisseyi alsam düşüyor,hepsinden zarar ediyorum'' sözlerinizi duyar gibiyim..Suç sizde değil, bu piyasayı ellerinde tutan kapkaççılarda..Her hissenin bir veya birkaç marangozu var..Alış ve satış kademelerini kendileri dolduruyor..Hisseye girenleri farkediyorlar..kısavadeciyseniz, hiç şansınız yok..Almak istersen birkaç kademe seni yukarı koşturur, satarkende aşağı koşturur..

alpervuralin
07-02-2013, 21:16
peki hocam ;
bu gidiş nasıl ve nerede son bulacak ?

İnşallah bu tuzağa yakalanmamışsınız..Birkaç gün 80000 üzerinde tutup, 78500 desteğine yaklaştırmayarak, yukarı gidecekmiş hissi uyandırdılar..Ne yazık ki kimi maliyet düşürmek için kimi de yeni alım için alışa geçti.kyleri soymak için her türlü entrika, gözboyama ne deseniz var..

Zahit
07-02-2013, 22:02
peki hocam ;
bu gidiş nasıl ve nerede son bulacak ?

Garanti bankasına dikkat edin..8 desteğinde tutunursa endeksi de tutar.. Endeksin analizi yukarıda . Bilseydim nerede duracağını, borsada köşeyi dönerdim..

Zahit
08-02-2013, 19:18
Endekste bugünkü hareket tepki niteliğinde.Trend desteği daha kırılmadı,ancak daha sular durulmadı..Dün bahsettiğim hedef hala geçerli..81000 seviyesini test ederse, bu olasılık zayıflamış olur, o zaman ikil taban, tobo gibi formasyonlar gündeme gelebilir, enazından yataya döner..

Zahit
11-02-2013, 19:31
Endekste ki manevralar başdöndürücü..Cuma günü tepki alışlarına aldanılmaması gerektiğini belirtmiştim..Bugün 78800 seviyesine kadar çekerek yine mal verdiler.Formasyon gereği 73000 hedefi hala geçerli...Endeks İzmir marşı gibi 2 geri 1 ileri yaparak aşağıya sürüklenmekte..Sular daha durulmadı..

Zahit
12-02-2013, 19:35
Endekste 77220-78800 arasında bir taban oluşumu çalışması izlenimi vermekte veya öyle algılanması istenmekte.( yeni alıcı çekme taktiği de olabilir..)...Endekste üzerinde son iki, haftadır,Garanti bankasıyla bir oyun sergileniyor..HER TÜRLÜ NUMARANIN ÇEVRİLDİĞİ BİR PİYASADA, İŞİ GARANTİYE ALMADAN YENİ POZİSYON ALMAK RİSKLİ..

Zahit
12-02-2013, 19:45
EUKYO da yeni bir darbe hazırlığı mı?.Yatırımcıları mağdur eden ve adeta soyan kurumlardan biri de EURO..10,5 liraya kadar hisseyi yükselten kurum, o günden beri satışta,elinde kilerini kylere dağıtma peşinde..10,5 tan 3 lira seviyesine hisseyi düşürdükten sonra ,hacimsiz bir şekilde 6,40 seviyesine çekerek kylere darbeyi vurup,0,72 seviyesine kadar indirdi..Cuma günü tekrar hareketlenip, p.tesi tavan yaptırılıp,bugün taban yaptırılan hisse de acaba 3. darbeye mi hazırlanıyorlar..AMAN DİKKAT..

harakiri1981
12-02-2013, 20:35
zahit hoca,karton ve netaş için fikirlerini alabilir miyiz?
teşekkürler.

Zahit
13-02-2013, 20:03
Endeksi bu seviyelerde tutanların niyetlerini anlamak çok zor..Birgün yükseltip, ertesi gün düşürüyorlar..77200 yeni destek..Bakalım haftayı bu destek üzerinde kapatabilecek mi? Endekste son günlerde 78000 üzerinde kapanış yapamaması satıcıların hala güçlü olduklarının göstergesi..Hala yukarı dönüş sinyalı verilmiş değil...Piyasayı yukarı hareketlendirebilecek tek seçenek kaldı..Pkk nın silah bırakması ve topraklarımızı terketmesi ..Bir ihtimal..

Zahit
14-02-2013, 19:46
Dört haftadan beri düşün endeks, 76600 trend desteğini bugün test etti.. Endeks ortalamaların altında aşağı sürükleniyor 77200 desteğinin altında ki kapanışlar satış baskısını artırabilir...76600 trend desteğinde tutunacak mı? Bu arada 81000,80000,79000 de dirençler oluşmuş..Ortalamalara denk gelen 80000 direnci hacimli geçilmedikçe, satış baskısı devam edecek..

Zahit
14-02-2013, 20:04
EUKYO da yeni bir darbe hazırlığı mı?.Yatırımcıları mağdur eden ve adeta soyan kurumlardan biri de EURO..10,5 liraya kadar hisseyi yükselten kurum, o günden beri satışta,elinde kilerini kylere dağıtma peşinde..10,5 tan 3 lira seviyesine hisseyi düşürdükten sonra ,hacimsiz bir şekilde 6,40 seviyesine çekerek kylere darbeyi vurup,0,72 seviyesine kadar indirdi..Cuma günü tekrar hareketlenip, p.tesi tavan yaptırılıp,bugün taban yaptırılan hisse de acaba 3. darbeye mi hazırlanıyorlar..AMAN DİKKAT..
Geçen gün dikkat çektiğim hissede, p.tesi takas sonuçları dün açıklandı..Piyasa yapıcılığı kapsamında işlem yapan EURO, 2,500.000 LOTU KYLERİN SIRTİNA 0,96-0,91 ARALIĞINDA YÜKLEMİŞ..Bunun adı piyasa yapıcılığı değil, düpedüz dolandırıcılık..Hisseyi yukarı çekip, kylere mal dağıtımı yapmak piyasa yapıcılığı mıdır? Görünen EURO NUN GERİYE KALAN LOTLARIDA KYLERE HAVALE EDECEĞİ..DÜNDEN BERİ 0,78 DESTEĞİNDE DURUYOR GİBİ, ALICI GELİRSE, HEMEN VERİR..UZAK DURMAK GEREKİR..

Zahit
15-02-2013, 21:07
Garanti bankasının 8,40 seviyelerinde ikili dip yapması, endeksin 76600 de ki trend desteğini 2.kez test edip,hızla oradan yukarıya çıkması,düşüşün bitişi şeklinde yorumlanabilir....Bir aksilik olmazsa gelecek haftayı artıda kapatması yada enazından yatayda hareket etmesi muhtemel.. İyi haftasonu dileğiyle..

Zahit
15-02-2013, 21:25
Günde ortalama 1 bazen 2 mesaj yazdığım bu sayfada,mesaj yazmadığım hafta sonlarını çıkarırsak, forumda ortalama günlük online olan 1500-2000 ortalama ziyaretçiye karşın sayfamın günlük ortalama 900 kişi tarafından( insanlarımız duygularını gizlesede) izlendiği görülüyor.Bir kardeşimizin kurtlar sofrasına düşmesine mani olsak bile bu bizi mutlu eder..

moonlight2013
16-02-2013, 18:57
topiğinizi bugün keşfettim..paylaşımlarınızla ky ye destek olmaya çalışmanız takdire şayan..
başarılar dilerim..

Zahit
18-02-2013, 19:49
Teşekkürler sn. Moonlight..

Endekste 78500 direnç 77600-77200 destek konumunda..Endekste bundan sonra enkötü ihtimalin yataya döneceğini,düşüşün bittiğini düşünüyorum..

Zahit
19-02-2013, 19:38
Endekste yukarı dönüş işaretleri 2 gün önce verilmişti...Güniçi 77200 desteğine doğru geri salınım yapan endeks, daha sonra toparlanıp 78000 ve ilk defa 9 günlüğün üzerinde bir kapanış yaptı....80000 seviyesinde ki ortalamaları hacimli geçerse kısavadede önce ki zirveyi test edebilir..

Zahit
20-02-2013, 00:21
SPKnın geçmiş yönetiminin çamur şirketleri halka açılmasına izin vermesiyle 2012 yılı patronların kyleri soyma yılı olarak tarihe geçecek..Yıllardır borsayla ilgilenen biri olarak, böylesine aleni soygun yapılan bir dönemi hatırlamıyorum..Bu tür çamur şirketlerin hisselerini almamak, uzak durmak gerekir..Halkın ilgi göstermediği hisseleri,borsada pazarlamak ve halkın sırtına yüksek fiyatlardan yüklemek..Geçmiş SPK yönetiminin bu şirketlerle nasıl bir ilişki içinde olduklarını ortaya çıkarmak yargının görevi.. Bir ümit..

Zahit
20-02-2013, 00:50
Topiğimi takip eden arkadaşlara daha önce bu çamur şirketlerin birkısmını önceki sayfalarda yazdığımı hatırlayacaklar..Operasyona maruz kalan, patronların elden çıkarttığı hisselere yaklaşmamak gerekir..Bu tür hisseler iyi olsa zaten bu haysiyetsizler satmazdı..Bu hisseler uzun dönem süründürürler, parayı sıfırlatırlar...Örneğin,Cemaş, 2011 yılında 10 liradan 1 liraya düşmüş.. Bu tür hisselerden zararı telafi etmeyi ummak,, ölü insanın dirilmesini beklemek gibi, bir şey..

Zahit
20-02-2013, 00:58
Ekiz denen batık bir şirket..Son günlerde dikkatımı kapa düşen haberlerleri çekti..Patronlar hissenın %75 ini kylere yüklemiş..6,5 liradan 1 liraya kadar satmışlar..Şimdide %160 bedelli için başvurmuşlar..Yeni yönetimin bunu kabul etmeyeceğini düşünen soyguncular,karar değiştirip, başka formuller peşinde.%100 halka açıp, tabanları yağlamak..

Zahit
20-02-2013, 01:12
Ataçta operasyon hazırlığı yaparken, malı ellerinde patlayan uyanıkların, son çıkışta postu hafif sıyrıklarla kurtardıkları konuşuluyor..tekrar 1 lıranın altına yolcu olabilir..dikkat..

canbır
20-02-2013, 01:20
hocam iyi geceler allah askına su kartona bakarmısınız ne yapmaya calısıyor alak mı satakmı sasırttık siz anlarsınız bir yardımcı olsanız tşk

Zahit
20-02-2013, 01:27
hocam iyi geceler allah askına su kartona bakarmısınız ne yapmaya calısıyor alak mı satakmı sasırttık siz anlarsınız bir yardımcı olsanız tşk

Hissede 289 destek.. 290-320 arasında son günlerde yataya geçmiş..DESTEK KORUNDUĞU MÜDDETÇE TUT..

Zahit
20-02-2013, 19:23
78500 direncinin üzerinde kapatan endeksin önünde 79300 ara direncinden sonra ciddi direnç ortalamalara denk gelen 80000 direnci.. 80000 direnci üzerinde tutunabilirse yukarı hareketin devamı muhtemel..Geçen hafta cuma gün kü analizimde belirttiğim gibi , endeksin dört haftalık düşüşten sonra bu haftayı artıda kapatması büyük ihtimal..

Zahit
21-02-2013, 19:36
Ortalık kan gölüne döndü..Doların gap bırakarak yükselmesi, borsanın da tersi yönde gap bırakarak düşmesi endeksin pozitife dönüşen görünümünü bozdu..78500 artık güçlü bir dirence dönüştü..destekler 77200 ve 76600.. Tepki çıkışlarında 77600 ve 78000 direnç. 76600 desteği desteği kırılırsa işler dahada kötüleşir Bugün kü sert ve okkalı düşüş tedirgin edici..Açılmış pozisyonların minimize edilmesinin yararlı olacağını düşünüyorum.Tam ümitlenmişken, pişecek aşa su katıldı...Bu haftayı da ekside kapatacak gibi..Artık bu saatten sonra taban oluşumu beklenmeli..

Zahit
22-02-2013, 19:25
Endekste 76600 desteğinin kırılması düşüşü hızlandırdı..Dolarda ki yükseliş devam ettikçe imkb de kan kaybı sürer..Birkaç hafta önce verdiğim asgari 73000 hedefi tekrar gündeme geldi..22 günlüğün 50 günlüğü mayıstan bu yana ilk defa aşağı kesmesi düşüşün devam edeceğinin işareti.. ..Taban oluşumu beklenmeli..

forman83
22-02-2013, 21:52
hocam beklentim 65000 gibi bu Hindistan borsa düzeltme oranı ki bize yakın grafıklerde ve piyasa koşullarında eğer oralar görülürse imkb uzun soluklu ve verımli bi çıkış a gider gibi ne dersiniz rakam olarak çok uzak ve zor gözüküyor ama işte bunu gösterecek zaman sizce en önemli destek kaç hocam ve ayrıca pazartesi bankaların veeceği savunmaların rolü olut mu acaba ???

Zahit
22-02-2013, 22:15
Sn. FORMAN, bizde üçkağıt piyasası mevcut..Borsa, döviz, faiz...Birini indirip, diğerini kaldırıyorlar..Rekabet kurulunun soruşturması bahane..Bu soruşturma çoktan açılmış..O zaman neden mayıstan ocağa kadar ralli yaptırdılar..Borsayı şişirdiler,şimdi gazı alınıyor..sıra dövizde..Faiz için çok uğraşıyorlar.. Borsanın nereye kadar düşeceğini kestirmek zor..Benim avatarıma iyi bak...Borsa nasıl, inip çıkıyor..kimler düşürüp, yükseltiyor, orada ipucunu bulabilirsin..

Zahit
22-02-2013, 23:20
Forumlarda ki hisse pazarlamacılarına önce ki sayfalarda dikkat çekmiştim..Hisselerden ağzı yanan kyler zararlarını telafi etmek için voba yöneldiler..Bu sefer yağmurdan kaçarken doluya tutuldular..İlginçtir, vob yorumculuğu ve takipçileri bu arada bayağı artmış..Son iki günlük şok düşüş ortalığı kana buladı..Bunun yansımaları vob topiklerinde ortaya çıkmaya başladı..Kıssadan hisse..

Zahit
22-02-2013, 23:50
HİSSE HAREKETLERİ
Bazı hisseler hızlı yükselir, hızlı düşerler..Genelde speklatüf hisseler bu tarz hareket ederler..Çünkü vurguncular kısavadede vurgun peşindeler..Bazı hisselerde çıkışa yavaş ve ilgi çekmeyerek başlar..Bır de bakarsınız ki bayağı yükselmiş..Bu tür hisselerde de çıkışın sonuna doğru gaza basarlar, alıcı çekmek ve dikkatleri çekmek için..Alıcı buldukları yerde de hemen verirler..ondan sonra da hisse de düşüş başlar..Son durakta bineni ,ilk durağa kadar geri getirebilirler..
imkb nin 14-24 ocak taki hareketlerini hatırlayın...vitesi yükseltmişti..

Zahit
23-02-2013, 00:21
Endeksin tepeden döneceği günleri geçen haftalarda başka bir köyde yazmış olduğum mesajımı alıntılayıp, önce ki sayfalarda yer vermiştim..Peki ben müneccim miyim? hayır..Peki nereden biliyordum..Tabi ki endeksin grafik ve indikatörlerinden..Çok insan teknikle uğraşır,ya bilgiyi, gizler yada ayrıntıyı gözden kaçırır..ŞİMDİ endeksin grafiğine bakın..22 ocak tarihli hacime dikkat edin..Hacim zirvede...Nitekim 2 günlük sıkışmadan sonra düşmeye başladı...o gün bayağı mal çıkışı olmuştu..Düşüşlerde de bu görüntü oluştuğu zaman düşüş trendi biter..

Zahit
23-02-2013, 19:28
Borsa da parasının çoğunu kaybeden kylerin vob ve varanta yöneldikleri, topiklerde ki feryatlardan anlaşılıyor..24 ocaktan bu yana çok kişinin canı yandı..Varantlarla hiç ilgilenmedim..Sağolsun bu konuda ki bilgi eksikliğimi Süpergazi dostum giderdi..Özellikle varantta para kazanmak cazip gelsede kayıp ihtimalı daha yüksek..Bunun için endeksin düşüşe geçtiği bu günlerde alım varantlarından uzak durulmasının gerektiğini belirteyim..Biraz düştü , ucuzladı ,alayım derken yatırdığınız para kısa sürede sıfırlanabilir

Zahit
23-02-2013, 21:34
Bugün Hissenetin '' borsa'' bölümüne baktım..ACARLARIN imkb analizi gözüme çarptı..Gözlerime inanamadım..Analist endekste OBO formasyonundan bahsediyor,grafik üzerinde..Böyle bir formasyon olmadığı halde, grafik üzerinde ilgisiz yerleri göstererek formasyonu göstermiş..OBO nun baş ile omuz arasında mesafeye baktım, zürafayı hatırladım..omuz desen o da yok..Hocanın fıkrası aklıma geldi..''Başını acemi berbere teslim eden cebinde ki pamuğu eksik etmesin''..Yazık..

süpergazi
23-02-2013, 21:51
Borsa da parasının çoğunu kaybeden kylerin vob ve varanta yöneldikleri, topiklerde ki feryatlardan anlaşılıyor..24 ocaktan bu yana çok kişinin canı yandı..Varantlarla hiç ilgilenmedim..Sağolsun bu konuda ki bilgi eksikliğimi Süpergazi dostum giderdi..Özellikle varantta para kazanmak cazip gelsede kayıp ihtimalı daha yüksek..Bunun için endeksin düşüşe geçtiği bu günlerde alım varantlarından uzak durulmasının gerektiğini belirteyim..Biraz düştü , ucuzladı ,alayım derken yatırdığınız para kısa sürede sıfırlanabilir

Zaten varant yatırımcılarına bakıldığında genelde bilgisiz kişilerden olduğu gözleniyor, hissede kaybedenler zararlarını çıkarmak için kaldıraçlı piyasalara yöneliyor, tabi sonu hüsran, aldığı varantın ne olduğunu bile bilmeden alıyor sonra feryat figan. Hep aynı senaryo, bu böyle sürüp gidecek anlaşılan, pazardan 1 kilo domates alırken bile pazarı altını üstüne getiren insanımız tüm birikimini yatırdığı hisse veya varant hakkında bilgi edinmek için hiç çaba sarfetmiyor.

Zahit
23-02-2013, 21:54
Zaten varant yatırımcılarına bakıldığında genelde bilgisiz kişilerden olduğu gözleniyor, hissede kaybedenler zararlarını çıkarmak için kaldıraçlı piyasalara yöneliyor, tabi sonu hüsran, aldığı varantın ne olduğunu bile bilmeden alıyor sonra feryat figan. Hep aynı senaryo, bu böyle sürüp gidecek anlaşılan, pazardan 1 kilo domates alırken bile pazarı altını üstüne getiren insanımız tüm birikimini yatırdığı hisse veya varant hakkında bilgi edinmek için hiç çaba sarfetmiyor.

Hoşgeldiniz, ağzınıza sağlık süpergazi dostum..

Zahit
23-02-2013, 22:00
Bugün Hissenetin '' borsa'' bölümüne baktım..ACARLARIN imkb analizi gözüme çarptı..Gözlerime inanamadım..Analist endekste OBO formasyonundan bahsediyor,grafik üzerinde..Böyle bir formasyon olmadığı halde, grafik üzerinde ilgisiz yerleri göstererek formasyonu göstermiş..OBO nun baş ile omuz arasında mesafeye baktım, zürafayı hatırladım..omuz desen o da yok..Hocanın fıkrası aklıma geldi..''Başını acemi berbere teslim eden cebinde ki pamuğu eksik etmesin''..Yazık..

Merak edenler, Hissenetin aracı kurumlar (acarların )bültenine bakabilir..

süpergazi
23-02-2013, 22:01
Hoşgeldiniz, ağzınıza sağlık süpergazi dostum..

Teşekkür ederim dostum.

Zahit
23-02-2013, 22:13
http://g1302.hizliresim.com/16/4/js1qf.jpg

Endekste ki güç kaybının belirtileri grafikte net görülüyor..Mavi çizgi ile gösterilen trend kanalının üst bandı ocak ayında kırılmasına rağmen, düşüşle bereber tekrar kanal içine çekildi..Kanalın üst bandı 82800 cıvarında..Eğer yukarı kıramazsa kanalın alt bandı olan 76000 seviyesine kadar inebilir.. fibo 1. desteği de 75200 seviyesinde..
4 şubat tarıhli imkb analizi

Zahit
23-02-2013, 22:17

Dün kü analizimde belirttiğim tuzak galiba gerçekleşiyor..76600 de trend desteği var..orada tutunamazsa enaz hedefe kadar gider..

7 şubat tarıhli analiz..hedefe doğru yolcu mu?

Zahit
23-02-2013, 22:33
http://b1302.hizliresim.com/16/r/kff8u.jpg

Grafiğin dili....Aşağıda ki göstergelere bakarsanız neden düşüşün devam ettiği daha iyi anlaşılır..

Zahit
23-02-2013, 22:57
7 şubat tarıhli analiz..hedefe doğru yolcu mu?

Grafiğin dili...22 ocak tarıhinde ki rekor hacime dikkat...ENDEKS ADETA DÖNECEĞİM AŞAĞI DİYOR..

Zahit
23-02-2013, 23:01

Grafiğin dili .. 22 Ocak tarihinde ki rekor işlem hacmiyle endeks yakında geri döneceğim adeta diyor..

Zahit
23-02-2013, 23:23
http://b1302.hizliresim.com/16/r/kff8u.jpg

Grafiğin dili....Aşağıda ki göstergelere bakarsanız neden düşüşün devam ettiği daha iyi anlaşılır..

Endekste yeni alım için göstergede ki referans cizgisinin yukarı geçilmesi ve üstünde kalıcı olması gerekir..Şimdilik bu ihtimal çok uzak...taban oluşumu beklenmeli..Tepki çıkışları olursa 76600 de satışla karşılaşması muhtemel..

Zahit
24-02-2013, 15:30
Forumlarda vob topiklerinde ki kavganın perde arkası
Vob ve varant çıktığından beri spekler ve büyük fonlar, yatırım ortaklıklarının çoğu bu alana yöneldiler..Hisselerden darbe yiyen kylerde zararlarını telafi etmek için onları izledi.
Vob topiklerini dikkatli izleyenler, burada üstad diye anılanların çoğunun ekonomi alanında uzmanlaşmış,glabal piyasaları yakından günlük izleyen sıradan insanlar olmadıklarının farkına varabilirler..Muhtemelen fon - banka yönetiminde çalışan bu insanların bu forumlarda işi ne acaba?Grup halinde hareket ettikleri, birden çok üyelikleri olması, üstadın dediklerini ağız birliği etmişçesine onaylamaları,çok izlendikjleri imajı uyandırmak için sürekli topiğe girdikleri, üstada aykırı fikir beyan edenlerin toplu hucuma uğrayıp,afaroz edilmeleri..İçlerinde bu sıfatlardan uzak olanları elbette var..Fakat görünen, kazın ayağının öyle olmadığı..Son günlerde vobda ki düşüşlerden dolayı ortalık kan gölüne döndü..Şu seviyeden alım yapılır , vob şuraya kadar gider diyen üstadlara inanan yatırımcıların büyük kayıpları, kavganın asıl nedeni.. Başkalarının ipiyle kuyuya inmenin bedeli çok ağır olur..Hiç kimsenin başkalarının kazanması için 24 saatini ayırmasına inanmak safdillikdir,hele bu çağda.

Zahit
24-02-2013, 21:58
Endeksin nereye kadar düşebileceği herkesin kafasında ki soru işareti..%38 lik fibo geri çekilme oranı 72400 cıvarına denk gelmekte..Daha önce ki analizlerimde belirttiğim bayrak formasyonunun hedefi enaz 73000 seviyesi...Benim nacizane fikrimde bu seviyelerde(71000-73000) , olumsuz gelişmeler olmadıkça..

Zahit
24-02-2013, 22:17
Üç haftadan beri açtığım bu topiğin takipçilerinden olumsuz veya olumlu yönde pek bir tepki gelmedi..Birikimi olan arkadaşların tepkilerinin varsa hatalarımızı düzelteceğini belirteyim..Çünkü el elden üstündür..Bağımsız ve bağlantısız bir şekilde yorumlarda bulunduğuma vicdanen rahatım..

Zahit
24-02-2013, 22:50
Teşekkürler sn.AHMET..
sn.Tosunpaşa, dolar bazında 3,90-4,00 destek konumunda..Dolar bazında yükselen dipler ve alçalan tepeler şeklinde simetrik üçgen bir formasyona gireceği görülüyor..(doların yatay hareketinden dolayı).5 dolar seviyesi Çin Seddi gibi..Farklı zamanlarda 2 kez test edildi..Son çıkışta varamadan döndü..Bunun nedeni de HERKESİN 5 DOLAR SEVİYESİNDE BARİKAT KURMASI..Bundan dolay piyasa yapıcıları oraya varamadan satışa geçtiler ve çoğu kişinin elinde malı patladı..

tosunpaşa
24-02-2013, 22:56
haftalık dolar bazlı imkb 100
http://www.resimyukleyin.net/images/32080260246197193685_thumb.png (http://www.resimyukleyin.net/viewer.php?file=32080260246197193685.png)

tosunpaşa
24-02-2013, 22:57
dolar bazlı imkb 100 günlük

http://www.resimyukleyin.net/images/08460154335915814183_thumb.png (http://www.resimyukleyin.net/viewer.php?file=08460154335915814183.png)

tosunpaşa
24-02-2013, 22:59
Teşekkürler sn.AHMET..
sn.Tosunpaşa, dolar bazında 3,90-4,00 destek konumunda..Dolar bazında yükselen dipler ve alçalan tepeler şeklinde simetrik üçgen bir formasyona gireceği görülüyor..(doların yatay hareketinden dolayı).5 dolar seviyesi Çin Seddi gibi..Farklı zamanlarda 2 kez test edildi..Son çıkışta varamadan döndü..Bunun nedeni de HERKESİN 5 DOLAR SEVİYESİNDE BARİKAT KURMASI..Bundan dolay piyasa yapıcıları oraya varamadan satışa geçtiler ve çoğu kişinin elinde malı patladı..

eyvallah.yabancıların gözünden bakmayıda unutmamak gerekir diye düşünüyorum

Zahit
24-02-2013, 23:08
piyasamız yabancıların kontrolünde olduğu için çıkış ve düşüş trendlerini ne yazık ki onlar belirliyorlar..Mayıs ayında herkes düşüşü beklerken birden yabancılar alıma geçti..60 TAN, 70 TEN DÖNER DERKEN 87000 E taşıdılar..Bu arada önümüze 100000 hedefi kondu..İMKB ocağın son haftasında ki rallisi zaten düşüş işaretiydi...(hisse haraketleri başlıklı 2 mesajıma bkz sayfa 12).Bundan sonra ne olacağını yine onlar belirleyecek..Bizlerde teknik analizle karanlık kuyuya mum tutuyoruz..Neyi ne kadar görebiliriz ki?

Zahit
25-02-2013, 20:32
Piyasa yapıcıları adeta endeksle oynuyorlar..Nasılsa ip onların elinde..Bu tepki çıkışlarına aldanmamak gerek..Yarın yükseliş olursa 77200 seviyesi güçlü bir dirence dönüşmüş..Bu seviyeden satışla karşılaşması muhtemel..Bazı göstergelerin aşırı satım bölgesi sınırından dönmesi, yataya dönme ihtimalini arttırırken,İMKB DE ALİ CENGİZ oyunlarının dönmesi nedeniyle alım için yine de temkinli olunmalı..Çünkü geçen hafta çarşamba günü aynı oyun oynanmış,perşembe ve cuma günü sert satışlar gelmişti..Bunun için alım için acele edilmemeli..GÜVENİLİR ALIM için 78500-79000 test edilmesi ve geri salınım yapılmasından sonra karar verilmeli diye düşünüyorum..

Zahit
26-02-2013, 20:27
Bazı özel sorunlarım nedeniyle masajlarıma ara vermek zorundayım.. Dünkü analizim bugün kü analiz içinde geçerli...Paradan daha önemli şeylerin de olabileceği bilincinde olmanız ve paranızı ;gözünü para hırsı bürümüş, ahlaki ilkeleri paspas yapmış paragözlere kaptırmamanız dileğiyle..

Zahit
06-03-2013, 23:03
Geçen haftadan beri bir ralli başladı..Pkk nın silah bırakacak beklentesi, en büyük etken ..Bu çıkışın geri çekilme olmadan devam etmesi,çıkışın gücünü göstermektedir..AYLIK BAZDA 78500-79000 artık güçlü bir desteğe dönüştü..Bu ivme ile ay sonuna doğru zirvesini( beklenmedik gelişmeler olmazsa) test etmesi muhtemel..Bu çıkışın sadece 30 hisseleriyle sınırlı kalması bir handikap..Ne zaman kalkacağı belli olmayan bir dolmuşu beklemek yerine, milletin bindiği ve harekete geçenlere binmek eniyisi..Ancak dolmuş yolu yarıladı. Ara duraklarda binenlerin şansı hala var.. 82500 enyakın direnç.. destekler 81500.80100,78650

Zahit
07-03-2013, 19:24
82500 direncini güniçi kırıp, 82700 seviyesine çıkmasına rağmen, 81500 desteğine kadar inen endeks; 81800 seviyesinde kapattı..50 günlüğün üzerine çıkması ve halen 5 günlüğün üzerinde olması olumlu..Ortalamalara denk gelen 80100-80500 seviyeleri engüçlü destek konumunda..8 günlük yükselişin sonunda bugünkü hafif gevşeme normal..81500 desteğinin kırılması durumunda 80100 seviyesine kadar geri salınım yapması muhtemel..Çıkışın devam edeceğini düşünüyorum..

Zahit
08-03-2013, 19:19
Endeks bir günlük molanın ardından bugün vitesi yükseltti..Olumsuz gelişmelerin olmaması halinde kısavadede zirvesini test etmesi muhtemel..Özellikle banka endeksinin 170000 direncini kırması, ENDEKSTE Kİ 82500 DİRENCİNİN KOLAYCA AŞILMASINA NEDEN OLDU..Geri çekilmenin yaşanması halinde 83200, ,82500 destek.... Haftalık bazda 85000 direnci önemli.

Zahit
08-03-2013, 20:22
http://img474.yukle.tc/images/6161adsiz.JPG

Bir süre yükselen kanalın altına sarkan endeks tekrar kanal içine geri döndü.. Endekste kanal direnci 85000 seviyesinde..Aşağıda ki göstergede fiyat tam sarı çizgide kapatttı..Bu da bir güç direnci..Endeksin bu çizgiyi bu güçle geçmesi lazım..

Zahit
08-03-2013, 21:25
Seans Öncesi… Fitch Freni… 08:40
08 Mart 2013 yayınlandı | Yaşar ERDİNÇ tarafınd

Dünkü yorumumda zaten artık bir düzeltme beklediğimi belirtmiş ve 82 bin üzerinde alım yapılması konusunda temkinli olunmasını vurgulamıştım. Bu aşamadan sonra ilk destek 81 bin seviyesinde olup, bunun altındaki en güçlü destek de 79.500 civarında bulunuyor. Endeksin bir süre sıkışmasını ve yatay hareket etmesini bekleyebiliriz. Bugün yeniden yukarı hareket deneyecektir. Bu sabah itibariyle dış piyasalarda genel hava çok olumlu. Hem ABD borsa endekslerinin vadelileri hem de Asya yükselerek açılış yaptılar. Bizim piyasamız da bu nedenle yüksek açılarak güne 82.300 civarından başlayabilir ama, 82.600-82.750 aralığındaki direnci yukarı geçmesini beklemiyorum ve seansın ilerleyen saatlerinde ve seans sonuna doğru yeniden bir miktar satış olabilir. 81.000 seviyesine veya bu seviyenin altına gerileme olursa, 79.500 stop olmak üzere, o seviyelerden alım düşünülebilir.

Zahit
08-03-2013, 21:28
Piyasada ün salmiş ekonomistlerden Yaşar Erdincin yukarıda ki endeks yorumunun yorumunu sizlere bırakıyorum..Bizim gibi küçük yatırımcıların yaptığı yorumlarla bir kıyaslayın...

Zahit
10-03-2013, 14:37
Bankalara verilen ceza; piyasa beklentileri olan 1,5 milyarın altında 1,16 milyar cıvarında gelmesi nedeniyle haberi önceden alan piyasa yapıcıları tarafından öğrenildiği ve cuma gün kü yükselişin bu nedene bağlı olduğu idda ediliyor..P.tesi gününün nasıl olacağı merak konusu ..Gevşeme olursa 82500-82700 altına ineceğini sanmıyorum. Aksi takdirde zirvesini test etmesi muhtemel gelecek 1 yada iki hafta içinde....75600 seviyesinden beri kesintisiz çıkışı buna bağlamak pek sağlıklı değil..Pkk nın silah bırakacak beklentisi bence enbüyük etken..Bdp heyetinin imralıyla görüşmelere başlamasıyla birlikte,endeksin kesintisiz çıkışa başladığı dikkat çekici..

Zahit
10-03-2013, 15:19
Küçük yatırımcıların, ''hissemiz neden yükselmiyor,ya yerinde sayıyor, yada düşüyor,endeksin çıkışına rağmen'' sözleri sık sık dillendirilir. 1-.Geçen yılki borsa operasyonu, speklerin gözünü fena korktmuş, 2- Halka açılmalarına izin verilen çamur hisselerin patronları ve onların taşeronluğunu yapan speklerin kyleri adeta soymaları,küçük yatırımcıyı bitirdi ve borsadan uzaklaştırdı..3-Büyük speklerin çoğu vobda işlem yapıyor..Baksanıza sitelerde ki vob topiklerinde ki artışa..
30 dışında ki hisselere hiç sıra gelmeyecek mi? Bir ihtimal, pkknın silah bırakması halinde..Olur mu dersiniz? o zaman yüzler gülmeye başlar..5 dolar direnci rahatlıkla geçilir,100,000 üzeri rakamlar gündeme gelir..

Zahit
10-03-2013, 15:53
Hisse analizi
İhmad,3 liradan başlayan yükselişi 8,30 da sonlandı..Sonrasında başlayan ikİli tepe formasyonu nda 7,30 da ki boyun çizgisinin kırılmasıyla gaplı çağlayan düşüşü başladı..hissede 4,26 destek..bu bir düşüş molası olabilir...3 lira seviyesine kadar da düşebilir..5 lira seviyesi hacimli geçilmedikçe ve üstünde kalıcı olmadıkça düşüşten kurtulamaz..ALIM İÇİN RİSKLİ..MALİYET DÜŞÜRMEK İÇİN TABAN OLUŞUMU BEKLENMELİ..

Zahit
10-03-2013, 19:45
Varantlarla ilgilenenlerin dikkatine..Ekstra olumsuz gelişmeler olmadıkça imkb 30 un kısavadede geri çekilme yapması durumunda 100,000-102000 ortalamalar aralığından, aşağı düşmeyeceğini ...Bu yüzden özellikle 95000 ve altı mart ve nisan satım varantlarından uzak durulması gerektiğini düşünüyorum..

Zahit
10-03-2013, 22:41
Bir aydan beridir çamur hisselerde ki durgunluk dikkat çekici..Tesadüf mü, bu topikte çamur hisselerin listelerini vermemden sonra, bu hisselerde bir durgunluk göze çarpıyor. Mesajımızın amacına ulaştığını umarız..Özellikle günü birlik vurgunların yapıldığı bu tür hisselerde küçük yatırımcının da epey dersler aldığını umarım. Kapkaççılarin bu aralar av yakalamakta bayağı zorlandıkları anlaşılıyor..

Zahit
10-03-2013, 23:14
İmkb nın bundan sonra nasıl bir seyir izleyeceği herkesin merakı..Birkaç senaryodan bahsetmek mumkün..
1- Pkknın silah bırakması, yeni zirvelere taşır..1999 da Aponun paketlenip, bize teslim edilmesi, endeksi 5000 den 20000 e taşıdığını o günlere şahit olanlar hatırlayacaktır..
2- 86000-76000 arası ortavadeli yatay bir trende girmesi..
3-ikili tepe formasyonuna girip,76000 boyun çizgisini kırıp,düşüşe geçmesi..Şu anki makro veriler buna pek ihtimal vermiyor..

Zahit
10-03-2013, 23:44
Aslan, tilkiye mi döndü?
Bana özel mesajda aslanın durumu sorulmuş..Aynı sıkıntıları yaşayan diğer arkadaşların olmasını düşünerek burada bilgi vereyim
Hisse bedelsiz beklentisi ve speklatüf bir şekilde 2009 yılından 5 liradan mart 2011 yılına kadar 190 liraya çıkarılarak, inanılmaz bir yükseliş yaşadı .. Mart 2011 yılından itibaren köpüğü alınmaya başlandı ve uzunvadeli düşüş trendine girdi...Yüksek maliyetliler için yıllara yayılacak bir sabır gerekir..HİSSE 29 SEVİYESİNE KADAR İNİP, ORADAN 72 LİRAYA KADAR TEPKİ VERDİ..son zamanlarda 44 direncini geçemiyor..29 seviyesini yine testedebilir..Oyakın hisse satış baskısı bir başka olumsuz etken.

Zahit
11-03-2013, 00:04
Trabzonda neler oluyor?
Çamur hisselere spor hisselerini de eklemek lazım..Özellikle yüksek miktarda bedelli yada hisse satışıyla yatırımcılara yolunacak kaz gözüyle bakılıyor..
Geçmiş yılların temettülerini vermemek üzere ayak direten Trabzon yönetimi şubat ayında temettü vermek zorunda kaldı..Ancak bunun acısını yatırımcıdan hisse satışı yaparak çıkarıyor..Teknik olarak güçlü 9,50 desteği hacimli kırıldığı için orası demirden bir kapı gibi..TEPKİ ÇIKIŞI OLURSA SATIŞ FIRSATI OLARAK DEĞERLENDİRİLMELİ..aşağıda 6 da destek var..Ancak satış devam ederse orada tutunup, tutunamıyacağı soru işareti..ALIM İÇİN UZAK DURULMALI..

Zahit
11-03-2013, 20:26
Endeks bugün kapanışta 83200 desteğinin üzerinde kapatmasına rağmen, vobun etkisiyle 83119 dan kapandı.. Yarın düşüş beklemiyorum, artıda yada bugünkü kapanışa yakın değerde.. 83200 desteğinin üzerinde tutunması halinde yukarı hareket devam eder..83200 altına sarkması durumunda 82500-82700 aralığına kadar salınım yapması ve oradan gelecek alımlarla yönünü yukarı çevireceğini düşünüyorum..Halen kısavadeli ortalamalar üzerinde olan endeksin güçlü konumu devam ediyor.. Olumsuz gelişmeler olmadıkça yukarı hareketin devam edeceğini düşünüyorum..