PDA

View Full Version : sizce nasl bir güzergah?

oktayhan23
18-02-2013, 03:37
selamlar,saygılar herkese.daha zaman olmasına rağmen yaz tatili güzergahı ile ilgili aklıma takılan bir konuda fikirlerinizi almak istedim.aşağıdaki haritada kırmızı güzergah her yıl memlekete gidiş yolum.bu yıl bu güzergahı yeşil ve mavi yolları gidiş veya dönüş seçerek değiştirmek istiyorum.dönüş Eskişehir de son bulacak.özellikle mavi istikamette tavsiye edeceğiniz yerler nerelerdir?daha önce birçok tatil beldesinde bulundum fakat bu defa 1-2 gün konaklayarak daha fazla yer görmek istiyorum. unutmadan zaman problemim yok,eşimle birlikte kendi aracımla gideceğim.şimdiden teşekkürler.

http://a1302.hizliresim.com/16/l/k7drt.png (http://bit.ly/c25MCx)

guneysu
18-02-2013, 03:52
yeşil güzergahına azcık ilave yapayımü erzurum üzerinden artvine doğru in, oradan sahile hopaya ineceksin, sonra Rizeye doğru gelirken sola sapıp ayder yaylasını göreceksin.

sonra of a gelince tekrar içeriye girip uzungölü ziyaret edeceksin.

erzurumdan artvine inerken tortum şelalerini ve gölünü görmeyi unutmayın.

benim açmış olduğum doğu karadeniz topiğini ziyaret ederek oradaki resimlerden faydalanabilirsin.

kolay gelsin.

guneysu
18-02-2013, 03:54
yolu çok uzatıyor dersen, bayburt üzerinden değil erzurum, ispir yolu üzerinden Rizeye inebilirsin, ovit yaylasını görürsün.

ovitten rizeye doğru inerken, çamlık, anzer yaylası ve ikizdereyi görürsün..

gezilecek o kadar çok yer var ki, hangisini yazayım.. :)

oktayhan23
18-02-2013, 14:42
yol uzasın abi,hiç sorun değil.zaten o yolu bir şekilde gideceğim,bari güzel ülkemin cennet köşelerini göre göre gideyim.şu an işte olduğum için tam bakamadım ama senin açtığın topiği mutlaka okuyacağım.teşekkür ederim zaman ayırdığın için abi.

yolu çok uzatıyor dersen, bayburt üzerinden değil erzurum, ispir yolu üzerinden Rizeye inebilirsin, ovit yaylasını görürsün.

ovitten rizeye doğru inerken, çamlık, anzer yaylası ve ikizdereyi görürsün..

gezilecek o kadar çok yer var ki, hangisini yazayım.. :)

shehzade
18-02-2013, 14:46
Abi Bayburt üzerinden inerse de Zigana'da bir Sütlaç yer bol fındıklı..

Yada Aydıntepe üzerinden direk çaykara tarafına iner ara yol var ordan.. Uzungöl'e uğrar ordan iner yada...

oktayhan23
18-02-2013, 14:51
sn shehzade , sütlaç deyince akan sular durur benim için :) nizam pideye bile 3-4 kere sadece sütlaç için gittim.sizin yazdıklarınızı da not aldım ,çok teşekkür ederim.

Abi Bayburt üzerinden inerse de Zigana'da bir Sütlaç yer bol fındıklı..

Yada Aydıntepe üzerinden direk çaykara tarafına iner ara yol var ordan.. Uzungöl'e uğrar ordan iner yada...

dr.nikolatesla
18-02-2013, 14:54
O kadar gelmisken ADANA da kebap yemeden gecmek olmaz...Kesinlikle kebap arti salgam...:)

oktayhan23
18-02-2013, 23:42
valla mantıklı :) küçükken gelmiştim Adana ya ama o zamanlar metrelik kebap yiyememiştim.yolu oraya düşürüp yemek lazım.
ama şöyle bir durum var ki güzel ülkemin her köşesinde bir özellik bir güzellik var,yol bitmez ,memlekete ulaşamam :):)şimdi Maraşta dondurma,Mersin de tantuni,Antep te tatlı yememek de olmaz:):)

O kadar gelmisken ADANA da kebap yemeden gecmek olmaz...Kesinlikle kebap arti salgam...:)

guneysu
19-02-2013, 00:11
Benim dediğim yolu izle madem, km önemli değil.

Erzuruma geç, cağ kebabı yemeden olmaz., oradan tortum şelale ve gölü üzerinden Artvine in. gittiğinde boğa şenliği varmı internetten takip et. oradan borçka üzerinden hopaya in sahilden istanbul tarafına dön, ( yada batuma da gidebilirsin sağa dönüp ) :):)

pazara gelince oradan yukarıya doğru ayder tabelasını görürsün. 40-45 km içeriye doğru giderek ayder kaplıca ve mesire yerine gitmiş olursun.

aydere çıkmışken, yukarıda derenin karşısında bir alabalık tesisleri var, orada kiremitte alabalık ve üzerine laz böreği yemeden geçme.

ayderde 1 gün geçirmeni tavsiye ederim, doğa güzelliği ve yeşilliğin verdiği tat,

sonra ver elini /zamanın varsa andon ılıcalarında muhlama yemeden geçme derim/ uzungöl. zamanın varsa bir gece de sultanmurat yaylasına çıkmanı öneririm.

yatırımlık tavsiyedir... :kahkah:

yaz gelse de yine gitsem o güzel yeşillikler diyarına.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=19383

Asmiltak
19-02-2013, 00:20
selamlar,saygılar herkese.daha zaman olmasına rağmen yaz tatili güzergahı ile ilgili aklıma takılan bir konuda fikirlerinizi almak istedim.aşağıdaki haritada kırmızı güzergah her yıl memlekete gidiş yolum.bu yıl bu güzergahı yeşil ve mavi yolları gidiş veya dönüş seçerek değiştirmek istiyorum.dönüş Eskişehir de son bulacak.özellikle mavi istikamette tavsiye edeceğiniz yerler nerelerdir?daha önce birçok tatil beldesinde bulundum fakat bu defa 1-2 gün konaklayarak daha fazla yer görmek istiyorum. unutmadan zaman problemim yok,eşimle birlikte kendi aracımla gideceğim.şimdiden teşekkürler.

http://a1302.hizliresim.com/16/l/k7drt.png (http://bit.ly/c25MCx)

Mavi güzergahta Foça'yı es geçmeyin, gideceğiniz sezonun balığı hangisiyse en iyisi her zaman Foça'da olur, emin olun:) Kosava Plajı'nın her daim serin suyuna muhakkak girin.. Küçük bir yerdir, bir gece konaklamanız yeterlidir, eğer o dönemde ben de Foça'da olursam ağırlamak da isterim sizi..

Aynı güzergah'ta görmeden geçmemeniz gereken ikinci yer ise Kaş.. Kekova'da bir tekne turu o ana kadarki yol yorgunluğunu alır, Kaş'ta bir de deneme dalışı yaparsanız, ülkenin en güzel dalış noktasında bu işi yaptım dersiniz:)

İyi tatiller, iyi yolculuklar..

oktayhan23
19-02-2013, 04:05
sn asmiltak; sizin http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=43547 buradaki yorumunuzu daha önce okumuş ve inanın hayran kalmıştım. buraya yazdıklarınızı da kesinlikle dikkate alıp,değerlendireceğimden emin olabilirsiniz.ayrıca nazik davetiniz içinde ayrıca müteşekkirim,inanın onur duydum.o tarihlerde denk gelirsek bir çay içme zamanınızı alırım inşallah.zaman ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim.

Mavi güzergahta Foça'yı es geçmeyin, gideceğiniz sezonun balığı hangisiyse en iyisi her zaman Foça'da olur, emin olun:) Kosava Plajı'nın her daim serin suyuna muhakkak girin.. Küçük bir yerdir, bir gece konaklamanız yeterlidir, eğer o dönemde ben de Foça'da olursam ağırlamak da isterim sizi..

Aynı güzergah'ta görmeden geçmemeniz gereken ikinci yer ise Kaş.. Kekova'da bir tekne turu o ana kadarki yol yorgunluğunu alır, Kaş'ta bir de deneme dalışı yaparsanız, ülkenin en güzel dalış noktasında bu işi yaptım dersiniz:)

İyi tatiller, iyi yolculuklar..

oktayhan23
19-02-2013, 04:08
abi,harika güzergah oldu :) inşallah bir terslik olmaz ve bunların hepsini yaparım.notlarımı alıyorum.çok teşekkür ederim bu kadar ilgilendiğin için.

Benim dediğim yolu izle madem, km önemli değil.

Erzuruma geç, cağ kebabı yemeden olmaz., oradan tortum şelale ve gölü üzerinden Artvine in. gittiğinde boğa şenliği varmı internetten takip et. oradan borçka üzerinden hopaya in sahilden istanbul tarafına dön, ( yada batuma da gidebilirsin sağa dönüp ) :):)

pazara gelince oradan yukarıya doğru ayder tabelasını görürsün. 40-45 km içeriye doğru giderek ayder kaplıca ve mesire yerine gitmiş olursun.

aydere çıkmışken, yukarıda derenin karşısında bir alabalık tesisleri var, orada kiremitte alabalık ve üzerine laz böreği yemeden geçme.

ayderde 1 gün geçirmeni tavsiye ederim, doğa güzelliği ve yeşilliğin verdiği tat,

sonra ver elini /zamanın varsa andon ılıcalarında muhlama yemeden geçme derim/ uzungöl. zamanın varsa bir gece de sultanmurat yaylasına çıkmanı öneririm.

yatırımlık tavsiyedir... :kahkah:

yaz gelse de yine gitsem o güzel yeşillikler diyarına.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=19383

balaban
19-02-2013, 18:31
Mavi yol yazılmış daha çok. Bence once karar verin hangi güzergah tercih edilecek ona gore yazalım.

Bu yıl yesil seneye mavi yol olsun.

İki güzergahta da gorulecek harika yerler var ve unutulmaz bir seyahat olur ve her gorduğunuz karede ülkeye hayranlığınız artar.

İlla da cizgi üzerindeki şehirler olmasın biraz cizgi dışına cıkın bence.
Mesela Mardin bir acık müze şehir, Adıyaman Nemrut Dağı, ŞanlıUrfa balıklı gol, Gaziantep Zeugma )kalıntılar müzede), Adana,
Adana ile Antalya arasında gorulecek cok yer var, zamanı bol tutun. Ozellikle Antalya icin 10 gun ayırsanız cok ıyı olur.

Devamı var sız buraya kadar bakın zaten buraya kadar bile nerden baksanız 20-25 gun surer. Ilgılenıyorsanız devamını da yazarım

Eğer mavi yol dusunursenız, Ayder yaylası, sümela, uzun gol, zıganaya Sinop Erfelek ve Hamsilos ile Amasra ve Safranbolu ekleyin

Halil64
19-02-2013, 18:38
sn shehzade , sütlaç deyince akan sular durur benim için :) nizam pideye bile 3-4 kere sadece sütlaç için gittim.sizin yazdıklarınızı da not aldım ,çok teşekkür ederim.

Oktayhan hocam her iki güzergah da görülmeye değer.
Ben geçen yıl Akdeniz sahilinden gittim Antalya'ya kadar. Özellikle sahil yolunu kullandım deniz ve yeşili daha çok göreyim diye. :)

guneysu
19-02-2013, 19:14
http://img12.imageshack.us/img12/2692/666kv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/12/666kv.jpg/)

kısaca böyle.. :)

bu sene bingöl'e gideceğim, oralarıda görmek gerek.

gölde yüzen adayı merak ediyorum.

oktayhan23
20-02-2013, 01:14
çok haklısınız.gidiş ve dönüş çok zorlayabilir beni.yanımda eşimde olacağı için bir yerde delirebilir:):) ben bu sayfada yazılanları da göz önünde bulundurup ,dikkatle bir plan yapmalıyım.çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.bu arada çizgileri sadece ana rota için öylesine çizdim sn Balaban,şehirleri yavaş yavaş belirleyeceğim,buradaki paylaşımlardan da faydalanarak.

Mavi yol yazılmış daha çok. Bence once karar verin hangi güzergah tercih edilecek ona gore yazalım.

Bu yıl yesil seneye mavi yol olsun.

İki güzergahta da gorulecek harika yerler var ve unutulmaz bir seyahat olur ve her gorduğunuz karede ülkeye hayranlığınız artar.

İlla da cizgi üzerindeki şehirler olmasın biraz cizgi dışına cıkın bence.
Mesela Mardin bir acık müze şehir, Adıyaman Nemrut Dağı, ŞanlıUrfa balıklı gol, Gaziantep Zeugma )kalıntılar müzede), Adana,
Adana ile Antalya arasında gorulecek cok yer var, zamanı bol tutun. Ozellikle Antalya icin 10 gun ayırsanız cok ıyı olur.

Devamı var sız buraya kadar bakın zaten buraya kadar bile nerden baksanız 20-25 gun surer. Ilgılenıyorsanız devamını da yazarım

Eğer mavi yol dusunursenız, Ayder yaylası, sümela, uzun gol, zıganaya Sinop Erfelek ve Hamsilos ile Amasra ve Safranbolu ekleyin

Halil Hocam,ben de sahilden Anamur a kadar gitmiştik bir kez.özellikle Alanya -Anamur arası yol çok zorlu ama bir o kadar da güzel.bakalım,büyük bir problem olmazsa bu sayfadaki paylaşımlarla da bir karar vereceğim .sonuçta ben o yolu gidip geleceğim abi,bari en güzeli olsun:) giden ömürden gidiyor.sağol hocam,zaman ayırdığın için.

Oktayhan hocam her iki güzergah da görülmeye değer.
Ben geçen yıl Akdeniz sahilinden gittim Antalya'ya kadar. Özellikle sahil yolunu kullandım deniz ve yeşili daha çok göreyim diye. :)

bu güzergah çok kişiye faydalı olacak bir hâl almaya başladı :) çok teşekkürler abi.Bingöl e de gidersen kavurmacıları çok meşhur,ben et çok sevmediğim için yemedim ama yanındakiler 2-3 porsiyon yedi:)

http://img12.imageshack.us/img12/2692/666kv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/12/666kv.jpg/)

kısaca böyle.. :)

bu sene bingöl'e gideceğim, oralarıda görmek gerek.

gölde yüzen adayı merak ediyorum.