PDA

View Full Version : MEMSA Mensa Sinai Ticari Mali Yatırımlar A.Ş

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

Objektif
06-03-2013, 16:15
Yeni başlık hayırlı olsun.

demokrat76
06-03-2013, 16:23
Hayırlı olsun.başlık yeni inşallah yeni fiyatlara ve insaflı patronlara yelken açar.

BLACKEYE
06-03-2013, 16:28
HAYIRLI UĞURLU OLSUN SEVGİ DOLU , dostluk ve muhabbet üzerine kurulu , fitne fesat yalan dolan içermeyen bir forum sayfası olsun inşallah, inşallah önceki forumdaki kötü hakaret içeren yazılara gerek kalmaz, tertemiz olmuş, kirletmeyelim,

BLACKEYE
06-03-2013, 16:29
Hissedeki yükselişler başlarsa eğer,
buranın havasını atmosferini huzurlu kılar,

mardin
06-03-2013, 16:42
yeni başlık hayırlı uğurlu olsun topiğin değişmesi ile zararda olan tüm mesadeze yatırmcıları zararını çıkar inşallah. ARKADAŞLAR TERTEMİZ BİR SAYFA AÇILDI BU TOPİKTE KÜFÜR HAKARET İÇEREN CÜMLELER KULANMAYALIM. HAKLI OLDUĞUMUZ BU DAVADA HAKSIZ KONUMA DÜŞMEYELİM HERKESE AHYIRLI BOL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLERİM...

ayhanakfa
06-03-2013, 16:47
mardin hocam kademe verebilirmisiniz

Objektif
06-03-2013, 16:47
TERTEMİZ BİR SAYFA AÇILDI

BU TOPİKTE KÜFÜR HAKARET İÇEREN CÜMLELER KULANMAYALIM.

HAKLI OLDUĞUMUZ BU DAVADA HAKSIZ KONUMA DÜŞMEYELİM

Bir de ben alıntı yapayım

mardin
06-03-2013, 16:49
mardin hocam kademe verebilirmisiniz

035-507444
036-780000

Sonhaber
06-03-2013, 16:52
Faik ısrarla 0,35 kademesinde tutuyor 0,36 geldimi anlık satış veriyor aynı 0,47-0,48-0,49 yaptıgını yapıyor agırlık ortalamayı aşağıya çekip tabanı ertesi gün 1 kademe aşağıya çekmek istiyor huylu huyundan vazgeçmiyor kendisinden çok emin kimse girmeye cesaret edemiyor bakalım nereye kadar verecek korkusuda yok mal kaptırırım diye nede olsa büyük adam herkese korku salmış kimse yanaşamıyor tahtasına....

BLACKEYE
06-03-2013, 16:55
Bir de ben alıntı yapayım

Tamam moderatör abimizde bizden , demek sende memsa mağdurusun dostum:)

mardin
06-03-2013, 17:01
Tamam moderatör abimizde bizden , demek sende memsa mağdurusun dostum:)

mağduriyeti mesa hisesinden değil lakin burda yazılacak çzilecek olumsuzluklardan dolayı onlarda mağdur olacaklar o yüzden hisse net yönetiminide sıkıntıya sokmamamız lazım. bizlere hizmet vermelerini zorlaştırmayalım. ayrıca büyük bir sabır ve itinayla bize hizmet veren HİSSE- NET yönetimine teşekekür ediyorum.

mardin
06-03-2013, 17:04
satlik grafiklerde stoc osilatörü 0değmek üzere burdan tepki vermeli diye düşünüyorum

BLACKEYE
06-03-2013, 17:09
mağduriyeti mesa hisesinden değil lakin burda yazılacak çzilecek olumsuzluklardan dolayı onlarda mağdur olacaklar o yüzden hisse net yönetiminide sıkıntıya sokmamamız lazım. bizlere hizmet vermelerini zorlaştırmayalım. ayrıca büyük bir sabır ve itinayla bize hizmet veren HİSSE- NET yönetimine teşekekür ediyorum.

Eet kesinlikle öyle, dert küpüne döndüler bizim şikayetlerden:) şaka bir yana herşey edep adap içerisinde uslubuyla olmalı, bundan sonra da inşallah herkes umduğunu bulurda hoş vede huzur dolu bilgi paylaşacağımız yer olur,, THANKS SO MUCHH

alimler
06-03-2013, 17:16
yeni evimize taşınmışız:) inşlh burada mutluluk mesajlarını yazarız arkadaşlar hayırlı olsun

BARBRO
06-03-2013, 17:18
güzel başlangıçlara iyi haberlere ve bol kazançlara inşallah

ratax333
06-03-2013, 17:33
0.36 aşağı kırmaması önemli kademe kademe tekrar aşağı geliyor gibi burdan bir tepki gelmesi lazım aksi halde tekrar aynı yere gelebilir... böyle olursa bunun boş bir yükseliş olduğu ve birilerine satış fırsatı oluşturulmak için suni yükseliş yaptığı anlaşılır..

tamerin
06-03-2013, 17:55
Bende hisse yok ama takipçisiyim..Neden başlık taşındı, bilgi verecek var mı?

pazarcı
06-03-2013, 18:01
şu an için speğin maliyeti 036 burdan aşağıya inmesi yeni tuzaklar demektir.

firat02
06-03-2013, 18:10
evet neden yeni başlık?

pazarcı
06-03-2013, 18:13
büyük ihtimalle yeni bir açıklama yolda

ayhanakfa
06-03-2013, 18:14
mardin hocam kademe alabilirmiyiz son durum nedir birde bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

super43
06-03-2013, 18:23
iyice bezdirdiler insanı bir çok zararımız var
borsa yükseliyor bu yerinde bile saymıyor

mardin
06-03-2013, 18:25
0,34-1230.000
0,35-514000

super43
06-03-2013, 18:25
kabahat bizde!!!!!!!!

ayhanakfa
06-03-2013, 18:33
yarınki seneryada hazır 0.35 göster 0.33 kadar ver

Parmuzoğlu
06-03-2013, 18:35
kabahat bizde!!!!!!!!

Aynen, her zaman İMKB 30'dan kağıt seç, macera arama. Tabi agresif hareket etsin çok kazanayım hırsı ile ufak kağıtlara giriyoruz, sonumuz hüsran. Kısa süre önce girdim, %10 zararla lanet olsun dedim çıktım. Bir daha da kolay kolay böyle spekülatif kağıtlara girmem inşallah.

genius_trader
06-03-2013, 18:47
yatırımcısına hiç saygısı olmayan,sözler vaadler verip aldatan bir patronun hissesi ancak 35 kuruş eder endeks 82 bin dahi olsa..yıllarca biriktirdiğin paralar sözüm ona SPK İMKB denetiminde yani devletin gözetiminde olan bir piyasada soygun gibi elinden alınarak yapılıyor bunlar.adam sehven hisse satışlarını bildirmeyi unuttuk diyebiliyor.SPK ise bu konuda hiçbir cezai işlem uygulamıyor.OYP nin yurtdışındaki paranın hesabı sorulmuyor..bu kadar da yetmiyor paton bir daha para isteyebiliyor.sorarım bu şirketler insanların parasını hortumlasın diye mi borsaya kote ediliyor? Eyyy SPK artık bu soyguna DUR de yoksa daha nice ocaklar sönecek..Allah ım nerden bulaştım bu hisseye de beni imtihan ediyorsun sabrımla...insafa gel artık insafa be faik alım yap şirkete destek çık..fabrikayı üretime sok birazda sen taşın altına elini sok..yazıktır günahtır yeter artıkk..

atılgan
06-03-2013, 18:51
arkadslar sayfanın degısmesı
acılmaması

pek hayra alamet degıl............
sureklı gıremıyenler bazı yazıları kacırdılar.....................

onları tekrar buraya yukleyın

ve de şikayetlere devam...
ben bugun spk ankara ve ıstanbul adreslerıne
2 dılekceyı mektupla gönderdım
ptt den postaladım....

pazarcı
06-03-2013, 18:52
arkadaşım biraz esnaf kafasıyla düşünelim bu adam senin elindeki mala fiyat teklif ediyor sende istediğin fiyatı bulamıyorsun.o ısrarla uygun fiyatlara alabilmek için pazarlık yapıyor burada senin açığını yakalayıp malı kapmaya çalışıyor.Eğer nakit sıkıntın varsa veya maldan bıktıysan yandın ölü fiyatını gitti

Sonhaber
06-03-2013, 18:53
bir arkadaşımız spk'ya halk bankasına olan borçaların ödenip ödenmediği konusunda bilgi sorulmasını talep edecekti var mı? gelişme

atılgan
06-03-2013, 18:53
alış kademesıne 1 mılyon alıs koyuyor
sonra da basıyor..............
evet hergun
1 kademe
1 kademe
1 kurus kurus

dıye dıye
buralara geldı.
ulannnnnn
48,000 endekte bıle 0,50 kurus idın..................

bazı ınsanı vasıflardan yoksun.......................... ınsancık.............
eeeeeeeeeee genel kurul olacak..........
görusecegız senınle...........

pazarcı
06-03-2013, 18:54
atılgan şu dilekçeyi burayada yapıştırda yeni başlığın giriş yazısı olsun

atılgan
06-03-2013, 18:54
SERMAYE PİYASASI BAŞKANLIĞI ‘NA

KONUSU: Hissedarı olduğum Mensa Yatırımlar A.Ş. hakkında bazı konulara dikkat çekerek, biz Sermaye Piyasasına güvenen son birkaç yatırımcının da İMKB’den uzaklaşmaması, kaçmaması, soyulmaması, yatırımlarının gasp edilmemesi, hak mahrumiyetine uğramaması için küçük yatırımcının haklarını korumanızdır.

AÇIKLAMALAR:

1-Türk Ticaret Kanununun (TTK) 473 maddesinin 2.fıkrasının 1. Bendi: Sermayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklarının haklarının tamamen karsılayacak miktarda aktifin şirkette varlığı belirlenmiş olmadıkça sermayenin azaltılmasına karar verilemez. Kanun koyucunun emrettiği gibi; Mensa, sermayesini % 85 azaltıp 25 milyona düşürüp, %200 bedelli arttırarak 75 milyona çıkaracak.
Bu şirketın toplamda 114 mılyon TL borcu var,arttırılan kısım ise 50 milyon TL.Yani azaltıp, artırılacak; sermaye borçlarını bile karşılamaya yetmiyor.
Dolayısıyla SPK’nın, kurumunuzun sermaye azaltıma izin vermemesi gerekiyor.
Mensa’nın sayfasına girip son 2 habere bakınız.(veya Kap’a gönderdiği habere).SPK’ ya basvuruda,bedelliden gelecek 50 milyon TL nin nerede kullanılacağı yazılırken,
Halk Bankası’n olan kredi borcununu 6,761,751 TL göstermiş. Burada SPK’yı, kurumunuzu aldatma ve yanıltma vardır.
Oysa sadece Halkbankası’na 66,585,103 TL borcu var.TTK’ nın bu maddesıne göre sermaye azaltımı yapılamaz.

2-Bedelli için çağrı zorunluluğu vardır. Eğer bedelli sermaye artışından elde edilecek gelir mevcut sermayeden yüksek ise ( sermaye 25 milyona inip 75 milyona çıkıyor,yani 50 milyon büyüktür 25 milyondan) diğer ortaklara ayrılma hakkı verilecektir. Çağrı fiyatının kaç TL den olacağı tarafımıza bildirilmelidir.

3-Sermaye artışından 50 mılyon TL nakit toplanarak, şirketin nakit ihtiyacı giderilecekmiş. Yönetim kurulunun şirketten çektiği,hortumladığı 45 mılyon TLyi ( Ortaklar cari hesabı borçlu) kasaya öderlerse, iade ederlerse bedelli sermaye artışına hiç gerek kalmaz ve şirketin nakit sorunu çözülür.
VE ne olduğu belli olmayan 2 makineden 2 beton bloktan olusan “Volt Enerji” diye Faik Ulutaş’ın yeni kurduğu, üretim bile yapmayan sözümona “şirket” emri vaki yapılarak borcuna mahsup ettiriliyor.
4- 2010 yılında, bundan 2,5 yıl önce,YİNE sermayeyi % 50 azaltıp,%100 bedelli arttırarak ve OYP memsa 1 hissesi çıkararak, bizlerden,hissedarlardan 116 mılyon TL para toplandı.
Bu paranın ne olduğu da belirsizdir.Sonuç yine hüsran,yine hüsran.
5-Kap a gönderdiği aylık bildirimde Şüpheli alacakların 15.266.363 TL olduğu belirtiliyor. Bu alacak büyük olasılıkla Ulutaş Tekstil’dendir. Memsa’nın ürettiği mal maliyetin altında, zararına Ulutaş Tekstil’e satılıyor, Ulutaş Tekstil daha da karlı duruma geçiyor ve bu borcu da şirkete ödemiyor.
Faturalara hareketlerine bakılarak, bu malların nereye satıldığı görülebilir. Eskiden bankaların içi boşaltılıp hortumlanıyordu. Şimdi de bunlar Mensa’nın içini boşaltıp
hortumlamışlar. Bu borç da Mensa’ya ödenirse, şirketin nakit ihtiyacı karşılanmış olur.
6-Bilançosunda 121,401,488 TL değer artış fonu vardır.Bunu sermaye azaltımında kullanması gerekir.Ama kötü niyetli şirket yöneticileri bunu kullanmıyor. Bilançoda böyle bir değer varken de SPK sermaye azaltımına izin vermemelidir. Bu fonu kulanarak sermaye azaltılabilir ki küçük yatırımcının elindeki hisse senetleri gasp edilmemiş, korunmuş olur.

7- 02 Kasım 2012’de, 35.322.761 TL lik bedelsiz için yine SPK’ya, kurumunuza başvuruda bulunmus, ancak SPK bunu kabul etmeyip geçmiş yıl zararlarını azaltmada kullanmasını ifade etmesine rağmen şirket yöneticileri bunu gerçekleştirmemiştir.

8- 1.40 tl den 100,000 lot alan kişi şirkete 140,000 tl para yatırmıstır.
Şimdi hisse tutarı 30,000 tl’ye düsmüstür. Bu da yetmezmiş gibi
şimdi de yatırımcının elindeki hisseleri almak, gasp etmek için hala sermaye azaltımına gidiyor. 100,000 lot hisse senedi,15,000 lota düşürülüp. Elimizdeki hisse değeri (15,000 lot*0,30 = )4,500 tl yapılacaktır. Üstelik tüm bunlar IMKB rekorlar kırarken,
endeks 86,000 e gelirken yapılmaktadır.

SONUÇ VE İSTEM:
IMKB de son kalan yatırımcılar bu konuda cok sıkıntılıdır,IMKB’de bu tür soygunları durdurmanızı talep ediyoruz.Yatırımcılar servetlerini, sağlıklarını, aile düzenlerini ..vs kaybediyor.
100,000 lot Mensa almak için 140,000 tl ödeyen yatırımcının su anki hisse değerı 30,000 tl olmuştur ve hala sırket % 85 sermaye azaltımı yaparak elimizdeki 100,000 lot hısse senedini 15,000 lota düşürüp paramızı çalmaya çalışmaktadır. Lütfen bunu engelleyin.
2010 yılında,yine sermaye azaltıp,bedelli yaptı ve oydan yoksun pay cıkararak hıssedarlardan 116,000.000 tl topladı.o parayı naptı,sonuc yıne husran,yıne husran..
Eger sırketın nakıt ıhtacı için bedelı sermaya arttırımı yapacaksa,yönetim kurulu üyelerin sırketten aldıkları 45,000,000 tl borçlarını sırketın kasasına koysunlar....
Yukarıdaki konuların dikkate alınarak,Mensa nın yapmaya çalıştığı sermaye azaltım ve bedelli arttırımın yapılmaması ve küçük yatırımcıların hak mahrumuyetinin engellenmesini talep ediyoruz.
Sermaye piyasalarına güven vermeyi ilke edinmiş olan yeni yönetimin bu haykırışlarımızı dikkate alacakları ümidiyle.

Saygılarımızla;

atılgan
06-03-2013, 18:56
örnek
sikayet yazılarını buraya da yazın.
arkadaslar ulasabılırsın.............

şikayetlere devam.............

ben de 250,000 lot var
1,20 malıyetlı..................

kaybedecek bırsey kalmamis............
endex 82,000 bu saatten sonra 1 tl olsan nolur........
0,10 kurus olsan nolur..........................

atılgan
06-03-2013, 18:57
ne kadar acı kı
ınsan oglunun ensesınde gözu yok.................
gardını almak için..

yururken arkaya bakarak yurumesı ne kaadr zordur.......

atılgan
06-03-2013, 18:57
herkes sıkayet yazılarını
yazsın buraya........

pazarcı
06-03-2013, 18:59
atılgan sermayeyi kediye yüklemişsin, sen bendende beter çıktın

atılgan
06-03-2013, 19:00
Arabasında yakılan borsacı
15/02/2003 0:00 radıkal gazetesi
Yazı BoyutuÖnceki HaberSonraki Haber30 Kasım 1995... Ankara'dan gelen Türk Hava Yolları'na ait uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı pistine indiğinde saat dokuz olmak üzereydi.Arşive EkleArkadaşına GönderYazdırYorum YazHaber: SEVİNÇ YAVUZ / Arşivi

30 Kasım 1995... Ankara'dan gelen Türk Hava Yolları'na ait uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı pistine indiğinde saat dokuz olmak üzereydi. Yolculardan biri, adı birkaç saat sonra faili meçhuller arasına karışacak olan borsacı Yener Kaya'ydı. Kaya, Doğru Yol Partisi genel merkezinde yapılan bir toplantıdan dönüyordu. Bir ay sonra yapılacak seçimlerde
İstanbul'dan milletvekili adayıydı. Genel Başkan Tansu Çiller'in isteği üzerine düzenlenen ve saatler süren bir toplantıya katılmıştı. Kaya, uçaktan iner inmez, cep telefonunu açtı. Servis otobüsüne bindiği sırada telefonu çaldı. Konuşma sadece bir kaç saniye sürmüştü.
Aynı gece, iki buçuk saat sonra
İstanbul İtfaiyesi komuta merkezinin telefonu saat 23:20'de çaldı. Arayan kişi, Mahmutbey Kavşağı'nda bir otomobilin yandığını ihbar ediyordu. Verdiği adrese göre, otomobil Güneşli'deki İSTOÇ Blokları'nın karşısındaki yan yoldaydı.
İtfaiye ekibi uzun bir uğraştan sonra yangını söndürdü. Alevlerin söndürülmesiyle ürkütücü bir gerçek ortaya çıktı. Bir enkaz haline dönüşen arabanın içinde kömüre dönüşmüş bir ceset vardı. Bu da olayı sıradan bir yangın olmaktan çıkarıyor, itfaiye görevlilerinin yetkisini aşıyordu. Ceset, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cevaplanması gereken ilk soru cesedin kime ait olduğuydu.
Polis, her rutin olayda yaptığı gibi aracın plakasından işe başladı. Yanmaktan kısmen kurtulan arka plakada 34 YK 487 bilgileri seçiliyordu. Kısa sürede aracın sahibi tespit edildi. Plaka, sahibinin isminin baş harflerini taşıyordu ve borsacı Yener Kaya'ya aitti. Cesedin Kaya'ya ait olma ihtimali, sıradan bir cinayet soruşturmasını, önemli bir hale getirmişti. Üstelik, eşi de Ankara'dan dönmediğini söylüyordu. Cinayet masası ekipleri arabada yaptıkları aramada, büyük ölçüde yanmış halde, para çantası taşırken kullanılan cinsten bir kelepçe, 38 kalibrelik Smith Wesson, arka koltukta cep telefonu, bir kaç hukuk kitabı ve Çiller'in parti programı kitabını bulmuşlardı. Eşyaların hepsi de Yener Kaya'ya aitti.
İlk adımda, Kaya'nın nasıl öldüğü araştırıldı.
Otopsiyi yapan Dr. Bülent Şam anlatıyor: "Göğüs, karın duvarları ilerlemiş yanık nedeniyle açılmış ve hatta iç organların büyük bir kısmı kömürleşme derecesinde yanmıştı. Kısmen korunabilmiş kısımları da değerlendirme yapabilmemizi güçleştirebilecek düzeyde pişmiş görünümdeydi. Doku kayıpları da çok olduğu için net bir ölüm sebebi söylemekte zorlandık."
Ceset 80 santim
Kaya'nın cesedi öylesine yanmıştı ki, otopsiye alındığında boyu 80 santimetreden daha kısaydı.
"Cinsiyetini bile saptamakta güçlük çekilecek durumdaydı. Yine de cinsiyetini saptayabildik

gadife
06-03-2013, 19:00
sayın yönetici geçmiş yazılara nereden ulaşabiliriz bize bir link atabilirmisiniz

arkadaşlar daha önceki şikayet metinlerini örneklerini bu yeni başlıkta paylaşmaya devam ederseniz şikayet etmek isteyen arkadaşlar ve dava açmak isteyen arkadaşlar ve hisseye yeni katılmak isteyen arkadaşlar olayın ciddiyetinin farkında olur bu hissenin adam olacağını sanmıyorum zararım haddini aştı her tarafa şikayet bildrimleri gönderdim
bir terim vardır ekonomi bakanı daa bu terimi kullanmıştı herkes kaçıyorsa o hise alınır diye ama o herkesin kaçtığı ve alım gerektiren hisse bu hisse değil emin olun bu hisse çalışanı bile olmayan 20 tane çalışanla faliyet gösteren hatta faliyet gösteremeyen bir hisse dir sadece benim fikrim yatırım tavsiyesi değildir maliyetim 0.95 daha ne diyim ben battım siz batmayın arkadaşlar...:(

atılgan
06-03-2013, 19:01
ALLAH A SUKURLER OLSUN
BEN D EIYI PARA VAR........
bu ........ tutmak için 100,000 lot thy yı verdım
yaznı zarar cok
kaybedecek bırsey yok.......

gadife
06-03-2013, 19:01
arkadaşlar daha önceki şikayet metinlerini örneklerini bu yeni başlıkta paylaşmaya devam ederseniz şikayet etmek isteyen arkadaşlar ve dava açmak isteyen arkadaşlar ve hisseye yeni katılmak isteyen arkadaşlar olayın ciddiyetinin farkında olur bu hissenin adam olacağını sanmıyorum zararım haddini aştı her tarafa şikayet bildrimleri gönderdim
bir terim vardır ekonomi bakanı daa bu terimi kullanmıştı herkes kaçıyorsa o hise alınır diye ama o herkesin kaçtığı ve alım gerektiren hisse bu hisse değil emin olun bu hisse çalışanı bile olmayan 20 tane çalışanla faliyet gösteren hatta faliyet gösteremeyen bir hisse dir sadece benim fikrim yatırım tavsiyesi değildir maliyetim 0.95 daha ne diyim ben battım siz batmayın arkadaşlar...:(

kilimanjaro eski şikayet ve dava metinlerini bu topikte tekrar paylaşabilirmisiniz...

atılgan
06-03-2013, 19:04
aynen
bır hııssenın adam olması için...
borsa degerı...
sırketın degerıni
yönetıcılerın degerıni
ve sahıplerının degerını yansıtır

bosuna denmıyor

hısse alırken.
kımın şirketı olduguna bakın.....
AYNEN..
BORSADAKI DEGRI
BU 3 RITERIN DEGERINI GÖSTERIYOR..

atılgan
06-03-2013, 19:06
lutfen bu yadıgım dılekceyı
spk nun hem ankara
hem ıstanbul adresıne prınt alıp postalayın

atılgan
Galatasaray a SPK hız tümseği
Zirveye oynayan ama kurumsal yapısı zayıf bir kulup,sürdürülebilir başarı sağlayabılır mı?Galatasaray dan söz ediyoruz.Başkan Unal Aysel sermaye arttırımı taleplerine karşı çıkarılan engelleri anlatıyor.
15 bin hissedarın elınde bulunan 153 milyon hisse olan Galatasaray da 12 kişi ellerinde tuttukları 410 hisse ile koca takımın sermaye arttırım isteğini SPK marıfetiyle bloklamıs. Başını EGEMEN ÖZBAY adlı bir hukukçunun çektiği ret çephesi actığı davalarla Galatasaray ın nakıt dengesini kuracak adımları kilitlemiş.
SPK nın 15 bin hissedarın talebini göz ardı edip 12 kişinin şikayeti üzerime sermaye artışına engel koymustur..
2 mart sabah gezetesi yazarı
şeref oguz un yazısı
http://www.barobirlik.org.tr/
sayfasına gırerek avukat Egemen Özbay ın telı adresı bulunup
ıletişime geçilir

genius_trader
bu hisseye girmeyi düşünen yeni arkadaşlar varsa eğer onlara tavsiyem bu şirket hakkındaki geçmiş sayfalara bakın..şirketin sayfasına girip son 3 senede dağıtılan asparagas haberlere bakın şirketin sahibini araştırn ondan sonra kararınızı verin.mensa alacaksanız bir değil bin defa düşünüp öyle kararınızı verin.ne denebilir bilmiyorum ama dilerim bu zulmün hesabını soran birileri çıkar.

muyendis
sayfa sayisi onceki topikte 600 leri astigindan sistem kaldirmiyor diye yenilen,istir. Art niyet sozkonusu olmaz.

Eskisi sanirim arsiv bolumundedir

atılgan
06-03-2013, 19:07
ceren kırca [email protected] ceren kırca Mensa Ticari Sınai mali yatırımlar şirketinin hisselerinde şirket sahibi baba oğul Mehmet Ulutaş ve Faik Ulutaş'ın manipülasyon ve spekülasyonlar ile nasıl haksız kazanç sağladığının beyanıdır:

2007 yılında batmış olan Memsa Mensucat şirketi Başbakanımızın istihdam oluşturması için iyi niyetli talimatıyla "bacası tütsün" denerek kurtarılmıştır. Bunun için kamu bankası olan Halkbank şirketin bütün borçlarının kapatılması maksadıyla Memsa ya kaynak aktarmış, şirketin borçları kapatılmış, tek alacaklı olarak alacaklarını uzun vadeye yaymıştır. Bu haber bütün ulusal gazetelerde yer almış, Halkbank tarafından İMKB bülteninde "31.08.2011 tarihine kadar ödenmek üzere 57.182.548 USD'lik alacağının yapılandırıldığı" bildirilmiştir.

EK-1: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=104386

2007 yılında batmış olan olan şirketin hisseleri 30 kuruşlar civarında işlem görürken bu son derece olumlu haberler ve devlet desteği sebebiyle Temmuz 2007 de 4 hafta içinde 32 kuruştan 3,14 TL ye kadar tam 10 kat yükselmiş, sonraki aylarda 1,5 TL civarında dengelenmiş ve 2008 krizinde İMKB endeksinin düşüşü ve satış baskısıyla şirket sanki hiç kurtarılmamış gibi başladığı nokta olan 30 kuruşa kadar tekrar düşmüştür.

Neticede; devlet desteğiyle kurtarılan şirketteki olumlu gelişmelere ve haberlere inanıp hisse alan yatırımcılar ve küçük hissedarlar 2009 yılında muazzam bir zarar etmiştir.

İMKB Endeksi karşılaşrırmalı Mensa Hissesi Fiyat Grafiği

Click here to view the original image of 774x397px and 31KB.

İMKB endeksi yükselişe geçince Gözaltı Pazarında işlem görmekte olan şirketin hisseleri de yükselmeye başlamış yükselişi destekleyen olumlu haberler Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetimi tarafından sık sık bu dönemde gönderilmeye başlamıştır. Haziran 2009 dan itibaren sık sık şirketin ismi açıklanamayan yabancı yatırımcılarla görüştüğü şeklindeki içeriği aynı olan haberler tekrar tekrar gönderilmiş, gözaltından çıkış için başvuru yapıldığı gibi haberlerle olumlu hava oluşturulmuş ve hisse fiyatlarının yükselmesi desteklenmiştir. Fakat Gözaltından çıkış konusunda yanıltıcı bilgi vermekten dolayı İMKB yönetimi tarafından uyarılmıştır.

EK-2: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B....aspx?id=93493

Sık sık Halkbank a olan borçlarımızı kapatmak için çalışmaktayız şeklinde haberler gönderilerek olumlu hava desteklenmiştir. (Fakat 2013 yılına gelmemize rağmen halen kapatılmamıştır.)
EK-3: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=100835

Yabancı kurumsal yatırımcılarla hisse satışı için anlaşıyoruz gibi haberlerle olumlu hava desteklenmiş hisse fiyatlarının yükselmeye devam etmesi sağlanmış, hisseye yeni yatırımcılar çekilmiştir. İsviçreli Generali şirketine küçük bir oranda hisse satılmıştır.

EK-4: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/D...dirimid=101180

İMKB tarihinde görülmemiş bir yöntemle Şubat 2010 da Oydan Yoksun Pay ihracı yapılacağı ve şirkete kaynak sağlanacağı yönündeki haberler sık sık tekrar edilerek hisse fiyatının yükselmesi desteklenmiş, OYP ihracı yapıp sermayesini 92 M TL den 162 M TL ye çıkarıp yabancı yatırımcı ve hissedarlardan 70 M TL lik kaynak elde edilmiş ve MEMS1 koduyla ikinci bir hisse işlem tahtası açılmıştır.

EK-5: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=106941

Neticede; oluşturulan olumlu hava, sağlanan sermaye kaynağı ve Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetiminin İMKB ye arka arkaya gönderdiği yakında üretime geçeceğiz açıklamalarıyla oluşan beklentiler ile hisse fiyatı Nisan 2009 dan Nisan 2010 a kadar 1 yılda 6 kata kadar yükselmiştir.

17.03.2010
EK-6: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=108943
18.03.2010
EK-7: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=109036

Click here to view the original image of 782x400px and 35KB.

Gelişmelerin iyimserliğiyle şirket hisselerine yeni yatırımcılar alıcı olmuş ve eski hissedarlar şirketin geleceğine güven duyarak hisselerini muhafaza etmiştir. Bunu fırsat bilen büyük hissedar ve şirket yöneticileri olan Ulutaş ailesi %50 sermaye azaltımı ve %100 bedelli sermaye artırımı kararı alarak mevcut hissedarları hisse değerini düşürerek zarara uğratmıştır. 18.03.2010

EK-8: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=109122
EK-9: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=119716

Geçmiş yıllar zararlarını mahsuplayan bu işlem sonrasında MEMSA hisse tahtası İMKB yönetimince gözaltı pazarından çıkarılarak ikinci ulusal pazara alınmıştır. 26.03.2010

EK-10: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=109806

OYP için MEMS1 kodlu yeni bir hisse işlem tahtası daha açılmış ve 30.03.2010 dan itibaren İMKB de iki ayrı Mensa hissesi işlem görmeye başlamıştır.

EK-11: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=110115
EK-12: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=110034

2010 yılında da hissedarlara ümit verecek olumlu haberler ardı ardına gönderilmeye devam etmiş, yabancı yatırımcı ve fonlarla görüşülmeye başlandığı ve 60 milyon TL sermaye girişi olacağı bildirilmiş, Mehmet Ulutaş ın 96 kuruş maliyetle 11 Milyon hisse alımı yaptığı haberi gönderilmiştir.

EK-13: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/D...dirimid=117775
EK-14: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=119318
EK-15: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=120798

Bu olumlu haberlere ve büyük hissedarın büyük alım yaptığına aldanan hissedarlar ümitle hisselerini tutmaya devam etmiştir. Olumlu gelişmeler bizzat Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetimi tarafından topluca sıralanmış ve tekraren İMKB bülteni ile kamu oyuna duyurulmuş, şirketin iyiye gittiği anlatılarak ümitler devam ettirilmiştir.

EK-16: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=121139

Bu sebeplerle hissedarlar hisse fiyatlarının yükselmesini ve şirket hisselerinin değerini bulmasını beklerken tam tersine 2010 başından bugüne değin tam 3 sene boyunca hisse fiyatları sürekli düşmüştür. En sert düşüşlerin olduğu 2010 yılında ve kesintisiz yıl boyunca düşüş olan 2011 yılında Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetimi ciro artışlarını, ihracat artışlarını, sipariş artışlarını anlatan ve Halkbank borcunun peşin olarak kapatılacağını vaat eden (bu borç halen kapatılmamıştır) haberleri göndermeye devam etmiş, basın haberleriyle ve Faik Ulutaş ın verdiği mülakatlarla olumlu hava sürekli desteklenmiştir.

EK-17: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=122281

Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetiminin çok güzel gelişmeler var deyip ümit dağıtıp herkese teşekkür ettiği sıralarda ise hisse fiyatı en sert düşüşlerini yapmıştır. 12.07.2011

EK-18: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=161237

Hisse değerindeki sürekli düşüşe hissedarlar mana veremezken Faik Ulutaş 2010 ve 2011 yıllarında sürekli hisse alıp sattığını beyan eden bildirileri İMKB bültenleriyle göndermiş, borsagündem.com isimli borsa haber sitesinde kendisiyle yapılan röportajda hisse üzerinde sürekli işlem yaptığını itiraf etmiştir.
Faik Ulutaş: "Evet, pozisyonum var. Bunu hiçbir zaman saklamıyorum."

EK-19: http://www.borsagundem.com/haber/MEM...R-OLUYOR/20036

Görüldüğü üzere sürekli olumlu gelişmeleri kendi eliyle yazıp ardı ardına gönderen Ulutaş ailesi sürekli yaptıkları büyük alım satımlar ile hisse fiyatını doğrudan kontrol altına almış ve 2 yıl sonra gönderdikleri resmi yazı ile hissenin yüksek fiyatlardan işlem gördüğü Şubat 2010 tarihlerinde yaptıkları 8 milyon adetlik satışları kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak "sehven kamuoyuna açıklamayı unuttuk" diyerek bildirmişlerdir. 16.03.2012

EK-20: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/D...dirimid=190803

Böylece hisse fiyatının sürekli düşmesinin Ulutaş ailesinin bir taraftan cilalı haberler gönderip büyük miktarlı hisse alımı yaptıkları açıklarken diğer taraftan gizlice yapıp 2 sene sonra açıkladıkları satışlardan kaynaklandığı anlaşılmış ve kendi beyanlarıyla itiraf edilmiş olmaktadır.

Bütün bu kayıtlar ve haberakışı Ulutaş ailesinin bilerek kamuoyunu ve hissedarları olumlu haberlerle iyimser düşüncelere sevk edip kendi satışlarına talep oluşturmak için manipüle ettiğinin ve yüksek fiyattan hisseleri satıp kamuoyundan saklayarak ve 2 yıl sonra unuttuk diyerek hissedarları aldatıp yalan söylediklerinin ve haksız kazanç sağladıklarının göstergeleri olmuştur. 3 yıl boyunca İMKB endeksi sürekli rekorlar kırarken sürekli düşen Memsa fiyatından kaybeden, büyük zararlar eden hep diğer şirket hissedarları ve yatırımcılar olmuş, kazanan ve servetine servet katanlar ise yüksek fiyatlardan yaptıkları büyük satışları "bildirmeyi unuttuk" diyen Ulutaş ailesi olmuştur.

Ayrıca savcılık ve emniyet görevlilerinin tutuklayıp soruşturma yürüttüğü Mecnur Çolak gibi meşhur spekülatörlerin İMKB tarafından işlem yasağı getirilen kişiler arasında olması ve ellerinde mevcut büyük miktarlı Memsa hissesi bulunması, yukarda bahsedilen şekilde İMKB ve basın bültenleriyle hisse tahtasını manipüle ettiği ve yatırımcıları aldattığı anlaşılan Ulutaş ailesinin bu spekülatörler ile işbirliği halinde nitelikli dolandırıcılık yaparak haksız kazanç sağladıkları iddialarını kuvvetlendiren emareler olmuştur.

EK-21: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=183115
EK-22: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/D...dirimid=183433

Bugün 2013 te gelinen noktada Ulutaş ailesinin bedelli sermaye artımrımları ve OYP ihraçlarıyla elde ettikleri kaynaklara ve Halkbank'ın aktardığı kaynaklara rağmen sürekli haber olarak yayınlayıp ümit dağıttıkları gelişmeler tahakkuk etmemiş, Halkbank ın alacakları halen ödenmemiş, sözü edilen yabancı yatırımcılar ve fonlar ortadan kaybolmuş, dahası Ulutaş ailesi de ellerindeki hisseleri, sürekli cilalı haberler göndererek ümit dağıttıkları küçük yatırımcı ve hissedarlara devretmiş bulunmaktadır.

Click here to view the original image of 782x392px and 42KB.

Buna rağmen yine de ellerini hisse üzerinden çekmemiş zaten aşırı derecede değer kaybına sebep oldukları hisse fiyatını halen manipülasyonlar ile etkileyerek haksız kazanç sağlamaya ve hissedarlarını aldatmaya devam etmişlerdir.

Bu durumun son örneği detayları aşağıda anlatılan şekilde 2013 başında hissedarlarına bedelsiz hisse verme vaadinde bulunup fiyatı bir miktar yükselttikten sonra yine kendi hisselerini satıp beyan ettiklerinin tam tersine fahiş bir oranda %200 bedelli sermaye artırımı kararı almaları olmuştur:

2012 nin son aylarında 40 kuruş civarında işlem görmekte olan hisse fiyatı Ulutaş ailesinin gönderdiği bedelsiz haberiyle 50 kuruşa kadar (%25) yükselmiştir.

EK-23: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=243894

Bu sırada 6 aydır sürekli yükselmekte olan İMKB endeksinin tarihinin en yüksek rakamları olan 86000 seviyelerine yükselmesi ve bedelsiz hisse vaadiyle ümitlenen hissedarlar ve bu beklentilerle gelen yeni yatırımcılar, hisselerin gerçek değerine kavuşmasını beklerken, hisse fiyatı 51 kuruşu her aşma denemesinde büyük satışlarla karşılaşarak başarısız olmuştur.

Click here to view the original image of 726x339px and 35KB.

28.01.2013 de SPK nın bedelsizi uygun görmemesi üzerine İMKB ye gönderdikleri beyanla 2013 Şubat ayında yapılacak olan OYP tedavülünden sonra bedelsiz başvurusunun yenileceği belirtilerek yatırımcılara ümit vermeye devam edilmiştir.

EK-24: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=257842

Fakat 5 Şubat 2013 de OYP tedavülü neticesinde Memsa ve Mems1 hisse sıraları birleştikten sonra hissedarlar beyan edilen bedelsiz hisselerin verilmesini beklerken tam aksine 3 gün sonra 11.02.2013 tarihinde gönderdikleri sermaye azaltımı ve %200 bedelli artırım kararıyla yine mevcut hissedarların büyük zararına sebep olacak bir karara imza atmışlardır.

EK-25: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=259728

Ancak bütün kararları kendileri alan Ulutaş ailesi mensubu yöneticiler bu kararın getireceği değer kayıplarından etkilenmemek için 1 ay öncesinden ellerinde bulunan son fiziki hisse senetlerini de kaydileştirdikten sonra sermaye azaltımı ve bedelli artırım kararı alacakları tarihe kadar sürekli 50 kuruş civarından hisselerini satmıştır. Buna ilişkin delil takas saklama istatistiklerine aşağıdaki tablolarda göründüğü şekilde yansımıştır.

Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nin 28.12.2012 de gönderdiği alttaki bildirime göre Faik Ulutaş elindeki 6 milyon 555 bin adet fiziki hisse senedini kaydileştirip borsada işlem gören tipe dönüştürmüştür.

EK-26: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/D...dirimid=253396

TABLO-1

Click here to view the original image of 828x493px and 71KB.

O tarihteki halka açık hisse takası Tablo-1 deki gibidir. Burada görüleceği üzere o tarihteki Gedik Yatırım takasında 1 milyon 116 bin hisse bulunuyorken 10 gün sonra 08.01.2013 tarihinde Gedik Yatırım takasında 5 milyon 473 bin adetlik artış oluyor. Diğer kurumların takasında bu büyüklükte bir takas azalması olmadığı için bu hisselerin Faik Ulutaş ın kaydileştirdiği yeni hisse senetleri olduğu kayıtlardan anlaşılmaktadır. Bu bilgi Gedik Yatırım dan sorularak teyid edilebilir.

Faik Ulutaş ın hisselerini kaydileştirdikten sonra dikkat çeken durum ise Tablo-2 de görüleceği üzere Gedik yatırımın elinde daha önce bulunan 1 milyon 116 adet hissenin çok üzerinde olarak 1 milyon 817 bin adet hisseyi sonraki 1 ay boyunca sermaye azaltımı ve %200 bedelli kararının gönderildiği 07.02.2013 tarihine kadar satmış olmasıdır. Halbuki Faik Ulutaş hisselerini kaydileştirmeden önce Gedik Yatırımda bu kadar hisse bulunmuyordu. Buradan satışların Faik Ulutaş tarafından yapıldığı net bir şekilde takas verilerine yansımış olduğu görülmektedir. Bu bilgi Gedik Yatırıma sorularak teyid edilebilir.

TABLO-2

Click here to view the original image of 828x509px and 74KB.

Netice olarak; Mensa şirketinin büyük ortağı ve yönetim Kurulu üyesi Faik Ulutaş ın kendi hisselerini büyük bir hızla satması akabinde daha önce bedelsiz beklentisi oluşturduğu halde sonradan yatırımcı ve hissedarların zararına neden olacak olan sermaye azaltımı ve %200 bedelli artırım kararını sürpriz bir şekilde aile üyelerinden oluşan yönetim kurulundan çıkarıp ilan etmesi, diğer hissedarları ve yatırımcıları aldatmaya dönük bir hareket olup şirket yönetiminde alınan kararların hisse hareketlerinden diğer hissedarları zarara uğratarak haksız kazanç elde etmeye yönelik nitelikli dolandırıcık sınıfına girecek manipülatif kararlar olduğunu göstermektedir.

Bu sebeple SPK ve İMKB yetkilileri tarafından bu durum incelemeye alınmalı, sermaye azaltımı ve bedelli kararı öncesi 48 kuruş civarında işlem gören hissenin, karardan sonraki seanslarda taban olup 34 kuruşa kadar 3 gün içinde %30 dan fazla düşmesi, 12.02.2013 tahinde 34 kuruştan alıcısız işlem görmekte iken milyonlarca adet alış işleminin kim tarafından yapıldığı sorguya muhtaçtır.

Ayrıca Ulutaş ailesinin OYP ihracı, bedelli sermaye artırımları ve devlet yardımlarıyla elde ettiği kaynakları paravan şirketler kurup daha sonra bu şirketleri değerinin çok üzerinde fiyata Mensa şirketine satıp şirketi ve diğer hissedarları zarara uğratarak başka bir nitelikli dolandırıcılık eylemini daha gerçekleşirdiği İMKB bültenleriyle kamuoyuna açıkladıkları tutarsız bildirimlerle de anlaşılmaktadır.

13.02.2013 tarihinde gönderilen İMKB bülteninde şirketin Ulutaş ailesine ait diğer şirketlerden alacağının toplamı olan 45 milyon 731 bin TL nin Faik Ulutaş ın şahsına ait olduğu belirtilen 27 milyon TL sermayeli sadece 6 gün önceki bildirimde %77 sine 20 milyon 850 bin TL değer biçilen Volt Enerji şirketine mahsup edildiği açıklanmıştır.

EK-27: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=260040

07.02.2012 tarihli Yeni İştirak Edinilmesi konulu aşağıdaki bültende Faik Ulutaş ın şahsına ait Volt Enerji şirketinin değerleme raporuyla bulunan değere göre 20 milyon 850 bin TL değerle Mensa şirketine satıldığı duyurulmuştur.

EK-28: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=259270

Sadece 6 gün önce 20 milyon TL değer biçilen şirketin nasıl 45 milyon TL alacağa mahsub edildiği izah edilmeden satın alınmış Mensa şirketi birkez daha zarara uğratılarak şirketin kaynakları Ulutaş ailesine usulsüz şekilde nakledilmiştir.

Mensa şirketinin grup şirketi tekstil şirketlerine yaptığı satışların değerinin altında olduğu ve bu sebeple bir türlü şirketin kara geçemediği ve Ulutaş ailesinin bu yolla da haksız kazanç elde ettiği iddiaları da ayrıca araştırılması gereken bir konudur?

Ulutaş ailesinin gayri kanuni ve gayri ahlaki yollarla elde ettiği haksız kazançların maduru olan Mensa Ticari, Sınai ve Mali Yatırımlar şirketinin hissedarları olarak ilgili tüm kamu görevlilerini göreve davet eder, şikayet ve suç duyurumuzu arz ederiz

gadife
06-03-2013, 19:15
ceren kırca [email protected] ceren kırca Mensa Ticari Sınai mali yatırımlar şirketinin hisselerinde şirket sahibi baba oğul Mehmet Ulutaş ve Faik Ulutaş'ın manipülasyon ve spekülasyonlar ile nasıl haksız kazanç sağladığının beyanıdır:

2007 yılında batmış olan Memsa Mensucat şirketi Başbakanımızın istihdam oluşturması için iyi niyetli talimatıyla "bacası tütsün" denerek kurtarılmıştır. Bunun için kamu bankası olan Halkbank şirketin bütün borçlarının kapatılması maksadıyla Memsa ya kaynak aktarmış, şirketin borçları kapatılmış, tek alacaklı olarak alacaklarını uzun vadeye yaymıştır. Bu haber bütün ulusal gazetelerde yer almış, Halkbank tarafından İMKB bülteninde "31.08.2011 tarihine kadar ödenmek üzere 57.182.548 USD'lik alacağının yapılandırıldığı" bildirilmiştir.

2007 yılında batmış olan olan şirketin hisseleri 30 kuruşlar civarında işlem görürken bu son derece olumlu haberler ve devlet desteği sebebiyle Temmuz 2007 de 4 hafta içinde 32 kuruştan 3,14 TL ye kadar tam 10 kat yükselmiş, sonraki aylarda 1,5 TL civarında dengelenmiş ve 2008 krizinde İMKB endeksinin düşüşü ve satış baskısıyla şirket sanki hiç kurtarılmamış gibi başladığı nokta olan 30 kuruşa kadar tekrar düşmüştür.

Neticede; devlet desteğiyle kurtarılan şirketteki olumlu gelişmelere ve haberlere inanıp hisse alan yatırımcılar ve küçük hissedarlar 2009 yılında muazzam bir zarar etmiştir.

Click here to view the original image of 774x397px and 31KB.

İMKB endeksi yükselişe geçince Gözaltı Pazarında işlem görmekte olan şirketin hisseleri de yükselmeye başlamış yükselişi destekleyen olumlu haberler Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetimi tarafından sık sık bu dönemde gönderilmeye başlamıştır. Haziran 2009 dan itibaren sık sık şirketin ismi açıklanamayan yabancı yatırımcılarla görüştüğü şeklindeki içeriği aynı olan haberler tekrar tekrar gönderilmiş, gözaltından çıkış için başvuru yapıldığı gibi haberlerle olumlu hava oluşturulmuş ve hisse fiyatlarının yükselmesi desteklenmiştir. Fakat Gözaltından çıkış konusunda yanıltıcı bilgi vermekten dolayı İMKB yönetimi tarafından uyarılmıştır.

Sık sık Halkbank a olan borçlarımızı kapatmak için çalışmaktayız şeklinde haberler gönderilerek olumlu hava desteklenmiştir. (Fakat 2013 yılına gelmemize rağmen halen kapatılmamıştır.)

Yabancı kurumsal yatırımcılarla hisse satışı için anlaşıyoruz gibi haberlerle olumlu hava desteklenmiş hisse fiyatlarının yükselmeye devam etmesi sağlanmış, hisseye yeni yatırımcılar çekilmiştir. İsviçreli Generali şirketine küçük bir oranda hisse satılmıştır.

İMKB tarihinde görülmemiş bir yöntemle Şubat 2010 da Oydan Yoksun Pay ihracı yapılacağı ve şirkete kaynak sağlanacağı yönündeki haberler sık sık tekrar edilerek hisse fiyatının yükselmesi desteklenmiş, OYP ihracı yapıp sermayesini 92 M TL den 162 M TL ye çıkarıp yabancı yatırımcı ve hissedarlardan 70 M TL lik kaynak elde edilmiş ve MEMS1 koduyla ikinci bir hisse işlem tahtası açılmıştır.

Neticede; oluşturulan olumlu hava, sağlanan sermaye kaynağı ve Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetiminin İMKB ye arka arkaya gönderdiği yakında üretime geçeceğiz açıklamalarıyla oluşan beklentiler ile hisse fiyatı Nisan 2009 dan Nisan 2010 a kadar 1 yılda 6 kata kadar yükselmiştir.

17.03.2010
18.03.2010

Click here to view the original image of 782x400px and 35KB.

Gelişmelerin iyimserliğiyle şirket hisselerine yeni yatırımcılar alıcı olmuş ve eski hissedarlar şirketin geleceğine güven duyarak hisselerini muhafaza etmiştir. Bunu fırsat bilen büyük hissedar ve şirket yöneticileri olan Ulutaş ailesi %50 sermaye azaltımı ve %100 bedelli sermaye artırımı kararı alarak mevcut hissedarları hisse değerini düşürerek zarara uğratmıştır. 18.03.2010

Geçmiş yıllar zararlarını mahsuplayan bu işlem sonrasında MEMSA hisse tahtası İMKB yönetimince gözaltı pazarından çıkarılarak ikinci ulusal pazara alınmıştır. 26.03.2010

OYP için MEMS1 kodlu yeni bir hisse işlem tahtası daha açılmış ve 30.03.2010 dan itibaren İMKB de iki ayrı Mensa hissesi işlem görmeye başlamıştır.

2010 yılında da hissedarlara ümit verecek olumlu haberler ardı ardına gönderilmeye devam etmiş, yabancı yatırımcı ve fonlarla görüşülmeye başlandığı ve 60 milyon TL sermaye girişi olacağı bildirilmiş, Mehmet Ulutaş ın 96 kuruş maliyetle 11 Milyon hisse alımı yaptığı haberi gönderilmiştir.

Bu olumlu haberlere ve büyük hissedarın büyük alım yaptığına aldanan hissedarlar ümitle hisselerini tutmaya devam etmiştir. Olumlu gelişmeler bizzat Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetimi tarafından topluca sıralanmış ve tekraren İMKB bülteni ile kamu oyuna duyurulmuş, şirketin iyiye gittiği anlatılarak ümitler devam ettirilmiştir.

Bu sebeplerle hissedarlar hisse fiyatlarının yükselmesini ve şirket hisselerinin değerini bulmasını beklerken tam tersine 2010 başından bugüne değin tam 3 sene boyunca hisse fiyatları sürekli düşmüştür. En sert düşüşlerin olduğu 2010 yılında ve kesintisiz yıl boyunca düşüş olan 2011 yılında Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetimi ciro artışlarını, ihracat artışlarını, sipariş artışlarını anlatan ve Halkbank borcunun peşin olarak kapatılacağını vaat eden (bu borç halen kapatılmamıştır) haberleri göndermeye devam etmiş, basın haberleriyle ve Faik Ulutaş ın verdiği mülakatlarla olumlu hava sürekli desteklenmiştir.

Ulutaş ailesinden oluşan şirket yönetiminin çok güzel gelişmeler var deyip ümit dağıtıp herkese teşekkür ettiği sıralarda ise hisse fiyatı en sert düşüşlerini yapmıştır. 12.07.2011

Hisse değerindeki sürekli düşüşe hissedarlar mana veremezken Faik Ulutaş 2010 ve 2011 yıllarında sürekli hisse alıp sattığını beyan eden bildirileri İMKB bültenleriyle göndermiş, borsagündem.com isimli borsa haber sitesinde kendisiyle yapılan röportajda hisse üzerinde sürekli işlem yaptığını itiraf etmiştir.

Görüldüğü üzere sürekli olumlu gelişmeleri kendi eliyle yazıp ardı ardına gönderen Ulutaş ailesi sürekli yaptıkları büyük alım satımlar ile hisse fiyatını doğrudan kontrol altına almış ve 2 yıl sonra gönderdikleri resmi yazı ile hissenin yüksek fiyatlardan işlem gördüğü Şubat 2010 tarihlerinde yaptıkları 8 milyon adetlik satışları kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak "sehven kamuoyuna açıklamayı unuttuk" diyerek bildirmişlerdir. 16.03.2012

Böylece hisse fiyatının sürekli düşmesinin Ulutaş ailesinin bir taraftan cilalı haberler gönderip büyük miktarlı hisse alımı yaptıkları açıklarken diğer taraftan gizlice yapıp 2 sene sonra açıkladıkları satışlardan kaynaklandığı anlaşılmış ve kendi beyanlarıyla itiraf edilmiş olmaktadır.

Bütün bu kayıtlar ve haberakışı Ulutaş ailesinin bilerek kamuoyunu ve hissedarları olumlu haberlerle iyimser düşüncelere sevk edip kendi satışlarına talep oluşturmak için manipüle ettiğinin ve yüksek fiyattan hisseleri satıp kamuoyundan saklayarak ve 2 yıl sonra unuttuk diyerek hissedarları aldatıp yalan söylediklerinin ve haksız kazanç sağladıklarının göstergeleri olmuştur. 3 yıl boyunca İMKB endeksi sürekli rekorlar kırarken sürekli düşen Memsa fiyatından kaybeden, büyük zararlar eden hep diğer şirket hissedarları ve yatırımcılar olmuş, kazanan ve servetine servet katanlar ise yüksek fiyatlardan yaptıkları büyük satışları "bildirmeyi unuttuk" diyen Ulutaş ailesi olmuştur.

Ayrıca savcılık ve emniyet görevlilerinin tutuklayıp soruşturma yürüttüğü Mecnur Çolak gibi meşhur spekülatörlerin İMKB tarafından işlem yasağı getirilen kişiler arasında olması ve ellerinde mevcut büyük miktarlı Memsa hissesi bulunması, yukarda bahsedilen şekilde İMKB ve basın bültenleriyle hisse tahtasını manipüle ettiği ve yatırımcıları aldattığı anlaşılan Ulutaş ailesinin bu spekülatörler ile işbirliği halinde nitelikli dolandırıcılık yaparak haksız kazanç sağladıkları iddialarını kuvvetlendiren emareler olmuştur.

Bugün 2013 te gelinen noktada Ulutaş ailesinin bedelli sermaye artımrımları ve OYP ihraçlarıyla elde ettikleri kaynaklara ve Halkbank'ın aktardığı kaynaklara rağmen sürekli haber olarak yayınlayıp ümit dağıttıkları gelişmeler tahakkuk etmemiş, Halkbank ın alacakları halen ödenmemiş, sözü edilen yabancı yatırımcılar ve fonlar ortadan kaybolmuş, dahası Ulutaş ailesi de ellerindeki hisseleri, sürekli cilalı haberler göndererek ümit dağıttıkları küçük yatırımcı ve hissedarlara devretmiş bulunmaktadır.

Click here to view the original image of 782x392px and 42KB.

Buna rağmen yine de ellerini hisse üzerinden çekmemiş zaten aşırı derecede değer kaybına sebep oldukları hisse fiyatını halen manipülasyonlar ile etkileyerek haksız kazanç sağlamaya ve hissedarlarını aldatmaya devam etmişlerdir.

Bu durumun son örneği detayları aşağıda anlatılan şekilde 2013 başında hissedarlarına bedelsiz hisse verme vaadinde bulunup fiyatı bir miktar yükselttikten sonra yine kendi hisselerini satıp beyan ettiklerinin tam tersine fahiş bir oranda %200 bedelli sermaye artırımı kararı almaları olmuştur:

2012 nin son aylarında 40 kuruş civarında işlem görmekte olan hisse fiyatı Ulutaş ailesinin gönderdiği bedelsiz haberiyle 50 kuruşa kadar (%25) yükselmiştir.

Bu sırada 6 aydır sürekli yükselmekte olan İMKB endeksinin tarihinin en yüksek rakamları olan 86000 seviyelerine yükselmesi ve bedelsiz hisse vaadiyle ümitlenen hissedarlar ve bu beklentilerle gelen yeni yatırımcılar, hisselerin gerçek değerine kavuşmasını beklerken, hisse fiyatı 51 kuruşu her aşma denemesinde büyük satışlarla karşılaşarak başarısız olmuştur.

Click here to view the original image of 726x339px and 35KB.

28.01.2013 de SPK nın bedelsizi uygun görmemesi üzerine İMKB ye gönderdikleri beyanla 2013 Şubat ayında yapılacak olan OYP tedavülünden sonra bedelsiz başvurusunun yenileceği belirtilerek yatırımcılara ümit vermeye devam edilmiştir.

Fakat 5 Şubat 2013 de OYP tedavülü neticesinde Memsa ve Mems1 hisse sıraları birleştikten sonra hissedarlar beyan edilen bedelsiz hisselerin verilmesini beklerken tam aksine 3 gün sonra 11.02.2013 tarihinde gönderdikleri sermaye azaltımı ve %200 bedelli artırım kararıyla yine mevcut hissedarların büyük zararına sebep olacak bir karara imza atmışlardır.

Ancak bütün kararları kendileri alan Ulutaş ailesi mensubu yöneticiler bu kararın getireceği değer kayıplarından etkilenmemek için 1 ay öncesinden ellerinde bulunan son fiziki hisse senetlerini de kaydileştirdikten sonra sermaye azaltımı ve bedelli artırım kararı alacakları tarihe kadar sürekli 50 kuruş civarından hisselerini satmıştır. Buna ilişkin delil takas saklama istatistiklerine aşağıdaki tablolarda göründüğü şekilde yansımıştır.

Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nin 28.12.2012 de gönderdiği alttaki bildirime göre Faik Ulutaş elindeki 6 milyon 555 bin adet fiziki hisse senedini kaydileştirip borsada işlem gören tipe dönüştürmüştür.

TABLO-1

Click here to view the original image of 828x493px and 71KB.

O tarihteki halka açık hisse takası Tablo-1 deki gibidir. Burada görüleceği üzere o tarihteki Gedik Yatırım takasında 1 milyon 116 bin hisse bulunuyorken 10 gün sonra 08.01.2013 tarihinde Gedik Yatırım takasında 5 milyon 473 bin adetlik artış oluyor. Diğer kurumların takasında bu büyüklükte bir takas azalması olmadığı için bu hisselerin Faik Ulutaş ın kaydileştirdiği yeni hisse senetleri olduğu kayıtlardan anlaşılmaktadır. Bu bilgi Gedik Yatırım dan sorularak teyid edilebilir.

Faik Ulutaş ın hisselerini kaydileştirdikten sonra dikkat çeken durum ise Tablo-2 de görüleceği üzere Gedik yatırımın elinde daha önce bulunan 1 milyon 116 adet hissenin çok üzerinde olarak 1 milyon 817 bin adet hisseyi sonraki 1 ay boyunca sermaye azaltımı ve %200 bedelli kararının gönderildiği 07.02.2013 tarihine kadar satmış olmasıdır. Halbuki Faik Ulutaş hisselerini kaydileştirmeden önce Gedik Yatırımda bu kadar hisse bulunmuyordu. Buradan satışların Faik Ulutaş tarafından yapıldığı net bir şekilde takas verilerine yansımış olduğu görülmektedir. Bu bilgi Gedik Yatırıma sorularak teyid edilebilir.

TABLO-2

Click here to view the original image of 828x509px and 74KB.

Netice olarak; Mensa şirketinin büyük ortağı ve yönetim Kurulu üyesi Faik Ulutaş ın kendi hisselerini büyük bir hızla satması akabinde daha önce bedelsiz beklentisi oluşturduğu halde sonradan yatırımcı ve hissedarların zararına neden olacak olan sermaye azaltımı ve %200 bedelli artırım kararını sürpriz bir şekilde aile üyelerinden oluşan yönetim kurulundan çıkarıp ilan etmesi, diğer hissedarları ve yatırımcıları aldatmaya dönük bir hareket olup şirket yönetiminde alınan kararların hisse hareketlerinden diğer hissedarları zarara uğratarak haksız kazanç elde etmeye yönelik nitelikli dolandırıcık sınıfına girecek manipülatif kararlar olduğunu göstermektedir.

Bu sebeple SPK ve İMKB yetkilileri tarafından bu durum incelemeye alınmalı, sermaye azaltımı ve bedelli kararı öncesi 48 kuruş civarında işlem gören hissenin, karardan sonraki seanslarda taban olup 34 kuruşa kadar 3 gün içinde %30 dan fazla düşmesi, 12.02.2013 tahinde 34 kuruştan alıcısız işlem görmekte iken milyonlarca adet alış işleminin kim tarafından yapıldığı sorguya muhtaçtır.

Ayrıca Ulutaş ailesinin OYP ihracı, bedelli sermaye artırımları ve devlet yardımlarıyla elde ettiği kaynakları paravan şirketler kurup daha sonra bu şirketleri değerinin çok üzerinde fiyata Mensa şirketine satıp şirketi ve diğer hissedarları zarara uğratarak başka bir nitelikli dolandırıcılık eylemini daha gerçekleşirdiği İMKB bültenleriyle kamuoyuna açıkladıkları tutarsız bildirimlerle de anlaşılmaktadır.

13.02.2013 tarihinde gönderilen İMKB bülteninde şirketin Ulutaş ailesine ait diğer şirketlerden alacağının toplamı olan 45 milyon 731 bin TL nin Faik Ulutaş ın şahsına ait olduğu belirtilen 27 milyon TL sermayeli sadece 6 gün önceki bildirimde %77 sine 20 milyon 850 bin TL değer biçilen Volt Enerji şirketine mahsup edildiği açıklanmıştır.

07.02.2012 tarihli Yeni İştirak Edinilmesi konulu aşağıdaki bültende Faik Ulutaş ın şahsına ait Volt Enerji şirketinin değerleme raporuyla bulunan değere göre 20 milyon 850 bin TL değerle Mensa şirketine satıldığı duyurulmuştur.

Sadece 6 gün önce 20 milyon TL değer biçilen şirketin nasıl 45 milyon TL alacağa mahsub edildiği izah edilmeden satın alınmış Mensa şirketi birkez daha zarara uğratılarak şirketin kaynakları Ulutaş ailesine usulsüz şekilde nakledilmiştir.

Mensa şirketinin grup şirketi tekstil şirketlerine yaptığı satışların değerinin altında olduğu ve bu sebeple bir türlü şirketin kara geçemediği ve Ulutaş ailesinin bu yolla da haksız kazanç elde ettiği iddiaları da ayrıca araştırılması gereken bir konudur?

Ulutaş ailesinin gayri kanuni ve gayri ahlaki yollarla elde ettiği haksız kazançların maduru olan Mensa Ticari, Sınai ve Mali Yatırımlar şirketinin hissedarları olarak ilgili tüm kamu görevlilerini göreve davet eder, şikayet ve suç duyurumuzu arz ederiz

teşekkürler atılgan tekrardan eline sağlık bu iş para kazanma yada zarar kurtarma olayından çıktı sonuna kadar devam ya ölüm ya istiklal sonuna kadar burdayız önce mücadele....
dava ve şikayetlere devam arkadaşlarküfür den uzak duralım

atılgan
06-03-2013, 19:19
bu uuzn maılı ben yazmadım
buradan almıstım..........

ama spk dılekcesını ben yazdım......

hepsını gönderelım her yere..........

atılgan
06-03-2013, 19:20
dedıgınız gıbı
olay artık..
para kazanma kaybetme olayı degıl........
bu para gıttı artık.......
bu kagıtan da cıkmaz ..........

ama kedının fareyle oynadıgı gıbı..........
bızlerle oynayamazlar.............
o kadar kolay lokma degılız...........
hıckırık tutar......

atılgan
06-03-2013, 19:22
dıyorum kımse dava acmasın........
BEN IPTAL DAVASI ACACAGIM..............
5 YIL SERMAYE OLAYINI KITLEYECEGIM..................
MAX MASRAF...............
AVULATA VERILECEK OLAN
1-2 MILYAR............

CANIMIZ,CIGERIMIZ,MENSA ICIN BUNA DA KATLANIRIZ

atılgan
06-03-2013, 19:26
Benım bır arkads bu tahtada sıfırlardı

resmen battı...........
Kaybedecek bırseyı yok...........
Kafa ıyıce bozuk...........
Herseyı kaybettı
aıle
iş duzenını

ablasının yanına yerlestı ve de surunuyor
o da 10 lot aldı

genel kurula gelecek...............
O kadar cok gelmeyı ıstıyor kı..........
Rabbım su genel kurul olsun ki
olacak.
Ya olacak
ya olack..............

Sonhaber
06-03-2013, 19:28
galatasaray yatırımcısıyla aramızda dağlar kadar fark var adamlar dediğini yapıp dava açtı en büyük fark burda....

atılgan
06-03-2013, 19:33
Ben de dava cok
6 davam var
sabıka da var..
varsın olsun.
bır dava daha............
nolacak

genius_trader
06-03-2013, 19:40
arkadaşlar artık bu iş bu noktadan sonra tamamen faik e kaldı..karar verecek ya o yurtdışındaki paranın hesabını verecek halkbankasına ödeyecek yada anlaşacak yada hep parasını kullandığı şirkete bir kez de kendisi para koyacak..adam resmen mensa yı banka gibi kullanmış.üstelik faiz almadan diğer şirketlerine para transfer etmiş.şimdi de o alacaklara karşılık voltu değerletip buyur para yerine volt verdim diyor.yahu o diğer şirketlerdeki alacaklar kimin cebine girmiş? neden nakit alacağı vermek ve borçları tamamen kapatma imkanı varken bu yolu seçiyorsun? amacın basit şirketi daha da borçlu hale getirip yapacağın bedelliye kılıf hazırlıyorsun..rüçhanları da bedavaya getirip milletin parasıyla milleti dolandırıyorsun.senin yaptığın insanlık etik ahlak kavramları dışındadır.ne yazık ki bu ulkede senin giblere yol veren kurumlar ve şahıslar var.bakalım bu olayın sonu ne olacak..elbet bi hesap vakti gelecek.sen palavralara devam et ..senden de elbet hesap sorulacak..

balcıbaba
06-03-2013, 19:51
birazda müslümü analım bir ömür yetmeeez bir ömür yetmeeez.bu olanlara...................

gadife
06-03-2013, 19:53
[QUOTE=atılgan;8514588]Benım bır arkads bu tahtada sıfırlardı

resmen battı...........
Kaybedecek bırseyı yok...........
Kafa ıyıce bozuk...........
Herseyı kaybettı
aıle
iş duzenını

ablasının yanına yerlestı ve de surunuyor
o da 10 lot aldı

genel kurula gelecek...............
O kadar cok gelmeyı ıstıyor kı..........
Rabbım su genel kurul olsun ki
olacak.
Ya olacak
ya olack..............[/QUOTE

Hep beraber genel kurulda katılıp hakkımızı aramamız gerekmekte arkadaşlar bizleri kırmaya çalışan faik geri adım atmış gibi yapıp bizleri dağıtmak birlik beraberliğimizi bozmaya çalışmakta sanki... bufırsatı ona vermeyelim genel kurul her ne zaman yapılırsa yapılsın kesin ama kesin katılalım daha öncede dediğimiz gibi türkiye genelinden yol parası tutsa tutsa gidiş dönüş 150 tl ya tutar yada tutmaz bence genel kurula katılmaya değer birlotu olanda gelsin 10000000 lotu olanda gelsin birlik olmalıyız...

balcıbaba
06-03-2013, 20:11
maliyet düşürüp milleti tatlandıranlar nerde acaba

balcıbaba
06-03-2013, 20:17
200bin 300bin lot alıpta her kademede çalışanlar nerde öldülermi yoksa

balcıbaba
06-03-2013, 20:19
boş konuşmakla hiçbirşey olmazzzzz..

karot43
06-03-2013, 20:50
merhaba arkadaşlar,elimde olan bir kaç yazıyıda ben paylaşayım...

karot43
06-03-2013, 20:51
Mensa Ticari Sınai mali yatırımlar şirketinin hisselerinde şirket sahibi baba oğul Mehmet Ulutaş ve Faik Ulutaş'ın manipülasyon ve spekülasyonlar ile nasıl haksız kazanç sağladığının beyanıdır:

17.03.2010
18.03.2010

TABLO-1

TABLO-2

07.02.2013 tarihli Yeni İştirak Edinilmesi konulu aşağıdaki bültende Faik Ulutaş ın şahsına ait Volt Enerji şirketinin değerleme raporuyla bulunan değere göre 20 milyon 850 bin TL değerle Mensa şirketine satıldığı duyurulmuştur.

Sonhaber
06-03-2013, 20:52
Faik o kadar kendinden emin ki 0,38 yeni yatırımcılara bile kucağına aldı spk onaylamayacagına %1 bile ihtimal verse hisseyi 1 tl bile kimseye aldırmaz adam zeka küpü sanki spk kanunu o yazmış adamın mamsa markası umrunda mı zannediyorsunuz bu saatten sonra o fabrikaya 400 kişi değil 40000 kişiyi işe alsa hangi firma iş verecekte iş yapacaklar merak ediyorum hiç fabrikasına uğruyorum memleketinde insanların yüzüne nasıl bakıyor en ilginç olanı devlet büyüklerimize o kadar şikayet mail atıldı acaba Ankara'ya çağırıp hiç soru sordular mı acaba merak ediyorum....

karot43
06-03-2013, 20:52
Sayın Vekilim
"Sn Başbakanımız ülkemizin önemli bir sanayi kuruluşunun ayakta kalması, çalışanların mağdur olmaması ve daha fazla iş alanı yaratılarak ocakların tütmesi amacıyla Ulutaş grubu şirketi olan MENSA’ya iyi niyet göstergesi olarak 2007 yılında Halk Bankası tarafından kredi kullandırılmasını sağladı. MENSA Mensucat şirketinin sahipleri olan Ulutaşlar ( Mehmet ve oğlu Faik Ulutaş ) Sn. Başbakanımızın bu iyi niyetini suistimal ederek kamu kuruluşunda alınan krediyi kötü amaçlarla kullandıkları gibi kendilerine ve devlete güvenerek yatırım yapan binlerce küçük yatırımcıyı sergiledikleri akla hayale gelmeyecek çeşitli oyunlarla dolandırarak çok ağır fatura ödettirdiler ve ödetmeye hala devam etmektedirler.

Devlet bankasının verdiği krediye ve ulutaşlar tarafında verilen vaatlere güvenerek yıllarca biriktirdiğimiz küçük çaplı birikimlerimizi MENSA hissesine yatırım yaparak değerlendirmek isteyen biz küçük yatırımcılar elimizdeki birimlerimizin her geçen gün eriyerek tümüyle yok olmak üzere olduğunu gördükçe kahrolmaktayız. Bu ve benzeri örnekler ülkemizde sayıları zaten çok az olan küçük yatırımcıyı borsa’dan soğuttuğu gibi çeşitli sosyal, psikolojik ve ailevi sorunlara da neden olmaktadır. Yeni SPK kanunları ile küçük yatırımcı lehine olumlu değişiklikler olmasına rağmen bu tür firmalar hala yatırımcıyı mağdur edebilecek gücü kendilerinden bulabilmektedirler.

Ulutaş grubu, asli görevi olan üretim yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak yerine gözünü biz küçük yatırımcıların ufak birikimlerine dikerek para kazanmayı temel iş alanı olarak benimsemiş durumdadır. 2010 yılından beri yıllarca sabırla şirketin karlı hale gelerek kayıplarımızın bir kısmını kapatmak umuduyla bekleyen bizler 11.02.2013 tarihinde MENSA tarafında KAP’a gönderilen sermaye azaltımı ve %200 bedelli arttırımı talebi sonrasında hayatımız tümüyle karardı ve geceleri uyuyamaz hale geldik. Para kaybımızla birlikte, huzurumuz ve sağlığımız da bozulmak üzeredir. Biz bunu hakkedecek hiç bir şey yapmadık.

Siz değerli etkili ve yetkili büyüklerimizden bu olaya müdahale ederek bir nebze de olsa bizi bu ızdıraptan insanlık adına kurtarmanızı talep etmekteyiz. Ulutaş grubuna Türkiye’nin bir kanun ve hukuk devleti olduğunu gösterildiği gün bizler huzur bulabileceğiz.
Yatırımcının MENSA’da yaşadığı mağduriyeti kısaca aşağıdaki gibi özetleyebiliriz. ( Talep durumunda detayları da paylaşabilir.)

1. 2010 Şubat ayında MEMS1 hisselerini Türkiye’de bir ilk olan OYP (Oydan Yoksun Pay) şeklinde halka arz edildi.
2. 2010 yılı içerisinde aynı anda sermaye azaltımı ve ardından artırımı yapılarak, küçük yatırımcının elindeki hisselerin değeri çok büyük oranlarda düşürüldü.
3. 2010 yılı sonlarında MEMS1 hisseleri spekülatif şekilde 3.24 TL’ye kadar çıktı. Daha sonra hisse önce 1 lira civarına düştü ve bu düşüşler sürekli devam ederek 0,40 TL’ye kadar indi. Şirket hisselerinin spekülatif şekilde yükselişi ve düşüşü nedeni ile Faik Ulutaş hakkında soruşturma başlatılmıştır.
4. MEMS1 hisselerinin önemli bir kısmını satın aldığı belirtilen yabancı sermayeli Genarali firması, "her nedense" elindeki MEMS1 hisselerini alış fiyatının çok altında satarak hisseden çıkmış ve SPK’ya herhangi bir satım bildirimi yapmamıştır. (SPK kanunları gereğince, %5 oranında pay sahipleri tarafında yapılan satışlar için bildirim yapma zorunluluğu bulunmaktadır. ) Benzer şekilde bir satış da Ulutaş tekstil tarafından yapıldı ve gene herhangi bir bildirim yapılmayarak suç işlendi.
5. MEMS1’in halka arzı ve sermaye artırımı ile elde edilen yüksek değerdeki paralar kullanılarak şirkete herhangi bir yatırım yapılmadı. Basında, sürekli yeni yatırım alanlarına yöneliyoruz, üretimi arttıracağız vb benzeri yalancı haberler pompalandı. Bu konuda yapılan geçmiş haberler Internet araştırması ile çok detaylı görülebilir.
6. Halk bankasında alınan borçlar ile ilgili olarak; anlaştık, ufak pürüzler kaldı, yönetim değişti, Ekim 2011'e kadar ödenecek denmesine rağmen olmadı. En son 2012 yılının ilk çeyreğine kadar ödenecek denmesine rağmen herhangi bir ödeme yapılmamıştır. Bağımsız denetim kurumu tarafından yapılan denetimlerde sahip olunan paranın İsviçre’de bir bankada yer aldığı ve varlığının doğrulanamadığı belirtildi. Ayrıca borçlar ödenmez iken nakit olarak tutulan paranın bir kısmı diğer ortaklara borç olarak verilmiştir.
7. Geçen süreçte yeniden üretime başlandı, 1000 çalışana kadar çıkacağız dendi. Çalışan sayısı belirli bir süre arttı. Bu süre de zarar edildi. Motor ilk çalıştırılışta fazla gaz yiyor zaman içinde düzelecek dendi. Daha sonra çalışan sayısı azalmaya başladı. Bu sefer üretim rakamlarına bakın dendi ama üretim rakamları da düşmeye başladı.
8. Üretilen tekstil ürünleri Volt enerjide ortak konumundaki Mehmet Güçlü nün sahibi olduğu GCL Tekstil’e satıldı. Bu satışlarda cirosu şu kadar arttı vs haberler ile basına yansıtıldı. Ama ciro artışına rağmen firma hiçbir zaman kara geçemedi.
9. Ulutaş Tekstil ile birleşme konusu ortaya atıldı. Ulutaş Tekstil sahip olduğu enerji yatırımları ve sahip olduğu gayrimenkuller yeni yatırım alanları için kullanılacak dendi. Yeni sektörlere giriş Ulutaş Tekstil ile birleşmeye endekslendi. Ödenmiş sermayesi 10 milyon olan Ulutaş tekstil birleşme döneminde değerlemesi 144 milyon(aktif) gibi bir hale geldi. Bu birleşmeye değerlemenin SPK değerlemesi ile büyük farklılıklar içermesi nedeniyle SPK tarafında izin verilmedi. Ama görünen o ki birleşme için de borç ödemesinde yaşanan kısır döngü yaşanıyor. En son Haziran ayında SPK, birleşmeye ilişkin gördüğü uygunsuzluklar nedeni ile başvurunun tekrarlanmasını istendi. 3 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen herhangi bir gelişme yaşanmadı.10. Faik Ulutaş şirketin durumu çok iyi aslında, piyasa değeri neden bu seviyelerde anlamıyorum şeklinde e-mail mesajları gönderdi. Ama Faik Ulutaş’ın şirketteki payı durmadan düştü. Hatta bazı hisse satış bilgileri unutulmuş denilerek 8 ay sonra bildirildi.
11. Övünülmesine rağmen memsa-mems1 birleşmesi 05/02/2013 tarihinde nominal değerin altında her türlü vaadlere karşın birleştirildi.
12.mems1(OYP)'lerin geri alım opsiyonu için İsviçre bankasında vadesiz hesapta tutulduğu belirtilen, bu opsiyon kullanılmaz ise halk bankasına temlik edileceği belirtilen, yaklaşık 55,000,000 TL para konusunda her hangi bir açıklama yoktur. Ayrıca bu para konusunda bağımsız denetim şirketinin "gerçekliği doğrulanamadı" içerikli raporu mevcuttur. Denetleme şirketinin bu açıklamasından sonra memsa şirketi ile bağı kesilmiştir.
13.Şirket kasasından alındığı bilançolarda da net şekilde görülen paralarla kurulan VOLT ENERJİ şirketi kuruluş maliyetinin yaklaşık iki katına MENSA mensucata Faik Ulutaş tarafından satılmaya çalışılmakta, Bunun ön girişimleri hızla yürütülmektedir. MEMSA tarafından (13/02/2013) tarih 15:51:13 saati itibari ile Kap' a gönderilen açıklamada aynen;

"Şirketimiz, 30.09.2012 tarihli mali tablolarına göre ilişkili taraf Ulutaş Tekstil San Tic. A.Ş den 41.574.493 TL, Mensa Konfeksiyon Tekstil Ticaret Ltd. Şti.den 1.117.895 TL, Mensa Enerji Elektrik Üretim AŞ'den 537.807,63 TL ve Vizyon Tekstil İnşaat Gıda Taahhüt Hiz.Ltd.Şti.'den 2.501.588 TL olmak üzere toplam 45.731.783 TL alacaklıdır. O tarihten bu yana ilgili bakiyelerde önemli bir değişiklik gerçekleşmemiştir. Öte yandan, şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Faik Ulutaş ın şahsına ait Volt Yatırım Gayrimenkul ve Enerji A.Ş paylarının şirketimizce satın alınması sonucu kendisine ödenmesi gereken bedeller, şirketimizin bu firmalardan olan alacaklarına mahsup edildiğinden, 12.02.2013 günü itibariyle şirketimizin anılan ilişkili taraflardan alacakları tahsil edilmiş ve Sn Faik Ulutaş'a olan borcunun tamamı da ödenmiş olmaktadır. Dolayısıyla şirketimizin ilişkili taraflarla olan tüm cari hesap bakiyeleri kapanmıştır. Böylelikle, yapılması planlanan sermaye artırımı ile şirketimiz ilişkili taraflar cari hesaplarının hiç bir bağlantısı kalmamış ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 12.02.2013 tarih 2013/5 sayılı bülteninde karara bağlanan yeni düzenlemelerin ilgili kısımlarına uyum sağlanmıştır." denilmektedir.
Mensa' nın gruba bağlı diğer şirketlerden 45.731.783 TL alacaklı olduğu bugüne kadar tahsil edilmediği ancak SPK' nın 12/02/2013 tarihli tebliğinden sonra alel acele alacaklara karşılık Volt Yatırım Gayrimenkul ve Enerji A.Ş. 'ye karşılık mahsup edildiği bilgisini vermektedirler. Burada net olarak anlaşılan SPK tebliğinden sonra bunun gerçekleştiğidir.
Her nekadar tarih 12/02/2013 günü olarak ifade edilmişse de SPK bildirgesinden sonra bu düzenlemenin yapıldığı düşünülmektedir.
14. 02.11.2012 tarihinde bedelsiz sermaye arttırımı yaparak sermayesini 162.000.000’dan 197.322.762 TL’ye yükseltmek istediğini belirten yönetim kurulu 11.02.2013 tarihinde sermayesini 25.000.000 TL ye indirmeye ve eş anlı %200 BEDELLİ sermaye arttırımı yapmaya karar verdiğini açıklamıştır. Bir şirketin sermayesinin bu kadar kısa bir zaman diliminde bu denli farklı rakamlara çıkarılacağı/indirileceği haberleri yatırımcıyı aldatmanın son güncel örneğidir.

karot43
06-03-2013, 20:54
Sayın ilgili Mensa Sınai Ticari Mali Yatırımlar hisse senedine 2010 yılında yaklaşık 1,20 liradan yatırımda bulundum.
Bu süre içinde Oydan Yoksun Paylar adı altında ihraç edilen MEMS1 hisse senetlerinden de aldım. MEMS1 hisse senedinin
izannamesinde ve Sermaye Piyasası Kurulunun OYDAN YOKSUN PAYLARA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ nin 4. Madesinin e bendinde
belirtildiği gibi OYP sahiplerine kar payı verileceği ve istendiği taktirde bedelsiz pay alma hakkımız olacaktı. Aynı tebliğin 5. maddesinde açıkça belirtildiği üzere "kâr payından ve istendiğinde bedelsiz pay alma hakkı imtiyazından" faydalanma hakkımız olmasına rağmen hisse senedi fiyatı bilinçli bir şekilde belli bir zümre tarafından baskı altında tutularak bu hakkımızın fiilen engellendiği/gaspedildiği aşikardır.

Aynı tebliğin "Payların itibari değeri" başlığı altında MADDE 7 de OYP’nin itibari değeri, oy hakkı bulunan payların itibari değerine veya farklı itibari değerler varsa bunlardan herhangi birine eşit olmalıdır. Şeklinde belirtilmiş olmasına rağmen MEMS1 isimli OYP ler bu zaman zarfında bu kurala uymamışlardır ve MEMSA dan bağımsız olarak fiyatlanmıştı, bu sebepten ötürü MEMS1 paylarının değerini tam olarak bilemediğimizden ötürü bu payları satmamız kısmen engellenmiştir.

Aynı tebliğin 8. Madesinde açıkça belirtildiği gibi bu OYP lere İktisap yasağı getirilmiş olmasına rağmen OYP lerin geçerlilik süresinde kime ait olduğu yatırımcıya net olarak açıklanmamıştır. MEMS1 in işlem süresi zarfında bazı günler milyonlarca lot aynı anda
hem MEMSA dan hemde MEMS1 den aynı anda işlem yapılmıştır. Bu durumda MEMS1 paylarının İktisap yasağı kuralını ihlal ettiği aşikardır yani MEMSA daki imtiyaz sahiplerinin paravan hesapları ile aynı anda iki pay üzerinden de yüksek hacimli işlemler yapılmış ve hisse fiyatları baskı altında tutulmuştur.

Bu süreç sonunda MEMSA kendi sitesi dahil (http://www.mensa.com.tr/haberler.asp?id=1608) bir çok yayın organında "OYP İhracına
ile Mensa 3 Yılda 60 Milyon TL Faiz Tasarrufu Sağladı" haberleri yayınlanmıştır. Oysa şirket bu tasarrufu sağlarken yatırımcısına verdiği hiçbir sözü tutmamış ve yatırımcının paylarının değerini sürekli düşürmüştür.

Ayrıca OYDAN YOKSUN PAYLARA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİnde pay sahiplerinin herhangi bir şer konmaksızın bedelsiz pay alma imtayazı olmasına rağmen. MEMS1 izannamesinde "Nominal değerin altında olmaksızın pay alabilirler" ibaresi konulduğu için OYP pay sahiplerinin iskontolu adi pay alma olanağı engellenmiştir.

02.11.2012 tarihinde bedelsiz sermaye arttırımı yaparak sermayesini 197.322.762TLye yükseltmek istediğini belirten yönetim kurulu 11.02.2013 tarihinde sermayesini 25.000.000TL ye indirmeye ve eş anlı BEDELLİ sermaye arttırımı yapmaya karar verdiğini açıklamıştır. Bir şirketin sermayesinin bu kadar kısa bir zaman diliminde bu denli farklı rakamlara çıkarılacağı/indirileceği haberleri yatırımcıyı aldatma değil midir?

Her ne kadar yukarıda özeti verilen oparasyonlar kısmen yasalar çerçevesinde olmasına rağmen bu süre zarfında gerçekleşen hisse alım/satım işlemlerinde paravan hesaplar kullanılıp yatırımcıyı ve piyasa fiyatını etkiledikleri aşikardır.

Günümüz teknolojisi ile bu paravan hesaplar ile yapılan işlemlerin tek bir noktadan koordine edildiğini anlamak mümkün olmasına rağmen SPK nın ve ilgili birimlerin bu paravan hesaplardaki hareketleri tespit edememesi mümkün değildir. Bu durumda SPK bünyesinde bu hesap hareketlerini takip edecek birimlerin bu tespiti bilinçli bir şekilde yapmadığı aşikardır. SPK bünyesinde bulunan bazı birimlerin bu suça ortak oldukları ve/veya göz yumdukları aşikardır.

Sizlerden ricamız MEMSA hisse senedinde yapılan işlemleri alım/satan yapan kişi ve kişileri ve/veya hesapları bağımsız ve güvenilir bir birim ile tekrar gözden geçirmeniz ve bu hissedeki yapay fiyat oluşumunun engellenmesi ayrıca sorumlularının kamuoyunla paylaşılmasıdır.

İlginize teşekkür ederiz.

karot43
06-03-2013, 20:56
ŞİKAYET GÖNDERİLEBİLECEK BAZI VEKİLLER...SİZ KENDİNİZE GÖRE BAŞKALARINI DA EKLEYEBİLİRSİZİZ...

Muharrem İNCE

YALOVA

CHP

[email protected]
Aysel TUĞLUK

VAN

Bağımsız

[email protected]

Özdal ÜÇER

VAN

BDP

[email protected]

Nazmi GÜR

VAN

BDP

[email protected]
Kemal AKTAŞ

VAN

Bağımsız

[email protected]

Kamer GENÇ

TUNCELİ

CHP

[email protected]
Faik ÖZTRAK

TEKİRDAĞ

CHP

[email protected]
Hasip KAPLAN

ŞIRNAK

BDP

[email protected]

Faysal SARIYILDIZ

ŞIRNAK

BDP

[email protected]
Gültan KIŞANAK

SİİRT

BDP

[email protected]
Gültan KIŞANAK

SİİRT

BDP

[email protected]
Sırrı SAKİK

MUŞ

BDP

[email protected]
rtuğrul KÜRKCÜ

MERSİN

BDP

[email protected]
Ahmet TÜRK

MARDİN

Bağımsız

[email protected]
Veli AĞBABA

MALATYA

CHP

[email protected]
Atilla KART

KONYA

CHP

[email protected]
Hurşit GÜNEŞ

KOCAELİ

CHP

[email protected]
Rıza Mahmut TÜRMEN

İZMİR

CHP

[email protected]
Gürsel TEKİN

İSTANBUL

CHP

[email protected]

Binnaz TOPRAK

İSTANBUL

CHP

[email protected]

Erdoğan TOPRAK

İSTANBUL

CHP

Sırrı Süreyya ÖNDER

İSTANBUL

BDP

[email protected]
Kemal KILIÇDAROĞLU

İSTANBUL

CHP

[email protected]
Mehmet Akif HAMZAÇEBİ

İSTANBUL

CHP

[email protected]
Süleyman ÇELEBİ

İSTANBUL

CHP

[email protected]
Pervin BULDAN

IĞDIR

BDP

[email protected]
Esat CANAN

HAKKARİ

BDP

[email protected]

Selahattin DEMİRTAŞ

HAKKARİ

BDP

[email protected]

Adil KURT

HAKKARİ

BDP

[email protected]
Altan TAN

DİYARBAKIR

BDP

[email protected]

Leyla ZANA

DİYARBAKIR

Bağımsız

[email protected]
Nursel AYDOĞAN

DİYARBAKIR

BDP

[email protected]

Emine AYNA

DİYARBAKIR

BDP

[email protected]
Adnan KESKİN

DENİZLİ

CHP

[email protected]
İlhan CİHANER

DENİZLİ

CHP

[email protected]
Sena KALELİ

BURSA

CHP

[email protected]

Ayla AKAT ATA

BATMAN

BDP

[email protected]

Emine Ülker TARHAN

ANKARA

CHP

[email protected]

Mehmet Emrehan HALICI

ANKARA

CHP

[email protected]

Levent GÖK

ANKARA

CHP

[email protected]

Süleyman Sencer AYATA

ANKARA

CHP

[email protected]

Sinan Aydın AYGÜN

ANKARA

CHP

[email protected]

Ümit ÖZGÜMÜŞ

ADANA

CHP

[email protected]

Murat BOZLAK

ADANA

BDP

[email protected]

aykagan
06-03-2013, 21:34
bu ne yahu çok zor girdim bu sayfaya

Sonhaber
06-03-2013, 21:35
SPYD Başkanınada göndersek

SPYD Başkanı Arif Ünver belki o kamuoyu yaratır:)

genius_trader
06-03-2013, 21:36
spk bülteni yayınlanmış arkadaşlar.dagi nin bedelli sermaye arttırımı iptal edilmiş.mensa ile ile ilgili bir gelişme yok.dagi 24.09.2012 tarihinde başvurmuş.yani 5.5 ay sonrasında red yemiş.darısı mensa ya diyelim.bu arada SPK bu talebi değerlendirirken mensa nın 2012 bilançosu yayınlanacak.Selçuk gıda ; güncelliğini yitirdiği için talebi işlemden kaldırılmıştı.sanırım bunun da akıbeti bu olacak yalnız bu faike zaman kazandıracak. hiçkimse bu hisseye yanaşmıyor.istediği de bu .patron olmanın avantajını kullanarak zulmüne kaldığı yerden devam ediyor.halkbank borcu ve yurtdışındaki paranın akıbeti belli olmadan SPK buna izin vermez diye düşünüyorum.zira iddialar SPK yı da zora sokacak cinsten ve SPK bu OYP denen naneye izahnamesine izin verdi.

aykagan
06-03-2013, 21:37
neden kadıköy daha orta bi nokta bulsak olmaz mı?

mehmet7979
06-03-2013, 21:42
memsa 1'inci seans açığa satışlar;

Mensa 270.000,00 0,36

memsa 2'inci seans açığa satışlar;

MENSA 75.000,00 0,35

kabukijo
06-03-2013, 21:46
neden kadıköy daha orta bi nokta bulsak olmaz mı?

Sayın piqoudalton kadıköyde buluşma teklifini önermişti. Ben sancaktepede oturuyorum. Taksimde çalışıyorum. Sadece pazar günleri iznim var buraya yazı yazmayla birşey olacağını sanmıyorum. İstanbul'da oturupta bu hisse sahibi olan arkadaş çoktur. Herkes oturduğu ili ilçeyi yazsın. Msn üzerinden konuşup birleşelim. Zaman daralıyor. İsteyen arkadaşlar mail adresimi eklesinler. görüşelim. [email protected]

aykagan
06-03-2013, 21:51
Sayın piqoudalton kadıköyde buluşma teklifini önermişti. Ben sancaktepede oturuyorum. Taksimde çalışıyorum. Sadece pazar günleri iznim var buraya yazı yazmayla birşey olacağını sanmıyorum. İstanbul'da oturupta bu hisse sahibi olan arkadaş çoktur. Herkes oturduğu ili ilçeyi yazsın. Msn üzerinden konuşup birleşelim. Zaman daralıyor. İsteyen arkadaşlar mail adresimi eklesinler. görüşelim. [email protected]
kesinlikle haklısın istanbulda ortak bi nokta bulalım detaylı bir şekilde konuşalım ben varım msn ni ekledim ama online değilsin

paradoxus
06-03-2013, 21:53
SPK bu kararı ne zaman açıklayacak yahu. 5 ay bizi de bekletmesinler bıktık artık. Üç kuruş kazanırız diye girdik elimizi verdik kolumuzu kurtaramadık bu adi kağıttan.

Spek merak etme sabretmeyi öğrettin bize. Beklemedeyim SATMIYORUM adi herif. Benden sana tek kuruş gelmeyecek, benim paramı yiyeceğine zıkkımın kökünü ye.

Sonhaber
06-03-2013, 21:57
Halk bankasından ldıkları kredi vade,geri ödeme bilgileri veya kredi türünü nasıl öğrenebiliriz birşekilde hakl bankasına memsanın en güncel halı ile ne kadar borcunu öğrenmemiz lazım ters köşe olmayalım bir çoğumuz bu kredinin ödenmedigi üzerine dilekçeleri hazırlıyoruz,,,

genius_trader
06-03-2013, 22:09
Halk bankasından ldıkları kredi vade,geri ödeme bilgileri veya kredi türünü nasıl öğrenebiliriz birşekilde hakl bankasına memsanın en güncel halı ile ne kadar borcunu öğrenmemiz lazım ters köşe olmayalım bir çoğumuz bu kredinin ödenmedigi üzerine dilekçeleri hazırlıyoruz,,,

arkadaşım faik in sermaye arttırımı izahnamesinde halkbank borcu 6,5 milyon olarak gösterilmiş.eğer bu izahname rakamları gerçek ise halkbankasına borç ödenmiş ve sadece 6.5 milyonluk kısım kalmıştır.eğer bunu kap a açıklmamışssa (-ki geçmişte bu konuda benzer bir bilgiyi geç yayınladığı için mehmet ulutaşa para cezası uygulanmış) bu olay ceza kapsamına girer.yani bugünlerde halkbankası ile ilgili açıklamnın yapılması gerekiyor.ve tahtada beklenen haberde bu.eğer bu borç kapatılmış yada protokole bağlanmış ise o zaman mensa tavan serisine başlar diye düşünüyorumaksi halde haber gelmeden olan yükselişler suni oluyor ve yaptığı primi geri veriyor.bu şirketteki parayı yok sayarak yaşamaya alıştırıyorum kendimi.zira şu anki ederi yok değerinde.

kabukijo
06-03-2013, 22:12
Arkadaşlar tekrar tekrar yazıyorum. Msn den görüşelim. İstanbul sancaktepe de oturuyorum. Kadıköyde buluşma teklif ediyorum. Pazar günü iznim var. Buluşmak isteyen arkadaşlar msn adresimi ekleyebilirler. [email protected]

BLACKEYE
06-03-2013, 22:28
200bin 300bin lot alıpta her kademede çalışanlar nerde öldülermi yoksa

Aynen dostum DTSE VARDI herkademede alıyordu 27 28,, , faikl örişmeye devam ediyormu acaba,

rasit
06-03-2013, 22:31
Koç'un geçen seneki duyurusunu aşağıya kopyaladım. memsa içinde aynı şeyler geçerli olması lazım. Genel Kurul öncesi dikkat etmek gerekir. Tabii onuda iptal etmez ise....

"......Hisseleri, Merkezi Kayıt Kuruluşu (“MKK”) nezdinde Aracı Kuruluşlar altındaki yatırımcı hesaplarında saklamada bulunan hissedarlarımızdan Genel Kurul Toplantısı’na katılmak isteyenlerin MKK’nın “Genel Kurul Blokaj” işlemlerine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde kendilerini Genel Kurul Blokaj Listesi’ne kayıt ettirmeleri gerekmektedir. MKK nezdinde kendilerini Blokaj Listesine kayıt ettirmeyen hissedarlarımızın toplantıya katılmalarına kanunen imkân olmadığı Sayın Ortaklarımızın bilgilerine arz olunur.
Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek ortaklarımızın oy haklarını vekil aracılığıyla kullanabilmeleri için vekaletnamelerini Şirket merkezimiz veya www.koc.com.tr adresindeki şirket internet sitesinden temin edebilecekleri vekaletname örneğine göre düzenlemeleri ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: IV, No:8 tebliğinde öngörülen diğer hususları yerine getirerek, imzası noterce onaylanmış vekaletnamelerini Şirket Merkezimize ibraz etmeleri gerekmektedir......"

BLACKEYE
06-03-2013, 22:36
Beyler toplanıp görüşecek arkadaşar, i şekilde grüşüp spk ya HAKBANKASI BORCU sorulmalı, bı adamın ne dümen çeirdği belli olmaz, hala somut adım yok çok garip, erendiz kardeş sen dava açmamışmıyın nasıl ldu yok mu bişeyler, allah aşkına istanbuldaki arkadaşlar bu işi hızlandıralım en azından spka nın kapısına dayanıp yeni müdürden tanışıp hayırlı olsun şeklinde bu layın üstüne düşünüz,,

dtse
06-03-2013, 23:00
Aynen dostum DTSE VARDI herkademede alıyordu 27 28,, , faikl örişmeye devam ediyormu acaba,

senın notunu cok tan verdım karagöz lakın
bu hıssede kaybettıgım paradan ote senın gıbılerle muhattap olduguma yanıyorum
sızın şu an yapmaya çalıştıgınızı ben çok once yaptım
bastım gıttım adanaya hesap sormaya mehmet ulutasla faikle gorustum dedım ınanmadınız
çamur attınız sanırım burada yazan cızen herkez bırılerıne hızmet edıyor sızın gorusunuze gore
alımlara gelınce 28 den olan alımlarımı yazdım bu alımlara 30 dan basladım hergun bır oncekının ıkı katını aldım
alımlarımı art nıyetsızce satıs fıyatları ıle yazdım lakın mardın yazma dedı yazmıyorum artık
bu arada fabrıkada her kademeden ınsanlada gorustum.
daha once farklı aracı kurumlarda hesap olması ıle ılgılı bır konudan dolayı tartısmıstık karagözle hala
bana çamur atıyor

muyendis
06-03-2013, 23:17
dtse, en yakindan goren konusan sen iken, burda hakikati anlatmadin. Vebaldesin unutma

dtse
07-03-2013, 00:01
Oku yanlar okudu sanirim

karot43
07-03-2013, 00:14
Beyler toplanıp görüşecek arkadaşar, i şekilde grüşüp spk ya HAKBANKASI BORCU sorulmalı, bı adamın ne dümen çeirdği belli olmaz, hala somut adım yok çok garip, erendiz kardeş sen dava açmamışmıyın nasıl ldu yok mu bişeyler, allah aşkına istanbuldaki arkadaşlar bu işi hızlandıralım en azından spka nın kapısına dayanıp yeni müdürden tanışıp hayırlı olsun şeklinde bu layın üstüne düşünüz,,
siz taa başından beri hiç inandırıcı gelmediniz,gelmiyorsunuz...umarım yanılıyorumdur...:)

BLACKEYE
07-03-2013, 00:15
senın notunu cok tan verdım karagöz lakın
bu hıssede kaybettıgım paradan ote senın gıbılerle muhattap olduguma yanıyorum
sızın şu an yapmaya çalıştıgınızı ben çok once yaptım
bastım gıttım adanaya hesap sormaya mehmet ulutasla faikle gorustum dedım ınanmadınız
çamur attınız sanırım burada yazan cızen herkez bırılerıne hızmet edıyor sızın gorusunuze gore
alımlara gelınce 28 den olan alımlarımı yazdım bu alımlara 30 dan basladım hergun bır oncekının ıkı katını aldım
alımlarımı art nıyetsızce satıs fıyatları ıle yazdım lakın mardın yazma dedı yazmıyorum artık
bu arada fabrıkada her kademeden ınsanlada gorustum.
daha once farklı aracı kurumlarda hesap olması ıle ılgılı bır konudan dolayı tartısmıstık karagözle hala
bana çamur atıyor

1.si şöyle dostum, kendin dedinki faikle görüştüm fabrikaya gittim, fakat muhendisin dediği gibi neden yaptığın grusmeleri burada paylaşmadın, sorarım sana, dedik sana faik nededi diye, sen mübarek sanki mit pkk görşmesi gbi 2 laf etmedin burada , yani insaanların buşekilde düşünmesini sen sağladın,
2. Si ise şu, hissenin dip yaptığı 27-28-29 zamanlar milletin zaten canı burnundayken, moraller tamammen bitmişken, vede burada nasıl nereye ne şekilde şikayetler yapalım diye uğraşırken , sen kalkmışsın yok 30 bin daha aldım, yok 20 bin daha aldım, 26 ya gelirse bekliyom alacağım gibisinden yazılar yazıyorsun, elini icdanına koy bu şekilde millet bu haldeyken ssenin bu yazıların doğru allah aşkına bana cevap ver, şunu söyliyeyim senin zararın benden fazla inan bna üzüldüm, altan almana da seindim ortalama düşürüyorsun, ancak kardeş HERŞEYİN BİR YERİ OLMALI, HERŞEYDE YERİNDE OLMALı,
3, mevzu ise şu, benim asıl kızdığım ben burada sayın mardin gibi hissenin beklentilerini yazdığımda bana spek diye sen ve 2,3 kişi bana iftira ettiniz,şimdi soruyorum sana sayın mardin spek mi, kaldıki onu da buardan bazıları spek veya adamı diye nitelendirdi, yoksa ben kimseye durup dururken bişeyler yazmam, inşallah beni anlamıssındır, buarada bizim beklentilerimizi boşa çıkartan faiğe spkya kız dostum yoksa sende bende aldatılan hayalleri umutları suya düşmüş birer KY yiz,, sen şimdi bırak da faik o zamanlar neler söyledi, yada bundan sonra neler yapabiliriz hepberaber ona bakalım, birbirimizle uğraşmanın anlamı yok,, ben eğer kalbini kırdıysam özür dilerim, :)

karot43
07-03-2013, 00:20
dtse, en yakindan goren konusan sen iken, burda hakikati anlatmadin. Vebaldesin unutma
kişisel düşüncemdir,sizi de hiç samimi bulmuyorum...sürekli bir goy goyculuk,ama hiç öneri ve çaba yok...haa benim gibi eski olduğunuzu da biliyorum...ama dişe dokunur bir yorumunuzu görmedim,varsa paylaşta herkes görsün...:)

karot43
07-03-2013, 00:24
hiç kimse sayın mardin ile kendini özdeşleştirmeye çalışmasın çarpılır...:) mardin+ dost bu topiğe bir kalite getirdi...yiğit öldürülür ama hakkı yenmez...:)

BLACKEYE
07-03-2013, 00:30
siz taa başından beri hiç inandırıcı gelmediniz,gelmiyorsunuz...umarım yanılıyorumdur...:)

Hayırdır dostum 2 şubatçılara mı özendin sende fişleme yapar gbi onu bunu, beni tanıyamadıysan yapcak bişey ok ne diyeilirim ki, zaten sen onu bırak benim aklıma THE GAME fili geliyor bazen , acaba formdakilerin alayı fayyyk ve ekibi mi diye, düşünsenize herşey bir senaryodan ibaret,, :) işin aslı imseyi ne olduğumuza inandıracak değiliz,,2008 den beri mmesadayım beklentileri yalan dolanla bize satan. Fayyk ve spk utansın,,

BLACKEYE
07-03-2013, 00:33
hiç kimse sayın mardin ile kendini özdeşleştirmeye çalışmasın çarpılır...:) mardin+ dost bu topiğe bir kalite getirdi...yiğit öldürülür ama hakkı yenmez...:)

Sanırım sizin uykunuz gelmişş meselei nereden ele alacağınızı bile bilmiosunuz, yatındab dinlenin az zihinde olursunuz yarın,, siz önce okuduğunuzu iyi anlayında burda oana göre knuşuruz,, mardin kimm ben kimmm, ben mehmet abinin borsa konuısunda yanından bile geçemem zaten,, ama işte dedimya okuduğunuzuiyi anlamalısınız önce arkadaşlar

BLACKEYE
07-03-2013, 00:57
Sn klimenjero nedersiniz bu hafta bi haberr geirmi yada beklentii nedir, faik neleri planlıyor olabilir,

muyendis
07-03-2013, 01:13
ne gibi eylem yapacaz anlamadim samimi olmak icin karot hocam.

Temel degerlendirmye mardin soluk getirdi, amenna.

Yeteri kadar saga sola mail ile yazdik ve yaziyoruz.

Samimiyetsizlikle ne alakasi var.

herkes yapabilecegini yapar, baskasindan sorumlu olmaz.

temeli cozecek kadar asla vakit ayirmam, yetenegim yok.

Dava ise dava acariz hep beraber. Eylem budur.

Yeterki dava zamani ve kararliligi olsun.

ama teessuf ettim sana hocam.

genius_trader
07-03-2013, 01:24
http://www.patronlardunyasi.com/yhaber.asp?haberid=68977

arkadaşlar geçmişten bir haber sizlere...bakın mensa ve benzer durumdaki şirketlerde aslında işler kötü gitse dahi nasıl prim yaptığı görülebiliyor..bu haber çok manidar ..bu şirketlerde gelecek bir haberle nasıl da herşey bir anda değişebiliyor..

BLACKEYE
07-03-2013, 01:27
ne gibi eylem yapacaz anlamadim samimi olmak icin karot hocam.

Temel degerlendirmye mardin soluk getirdi, amenna.

Yeteri kadar saga sola mail ile yazdik ve yaziyoruz.

Samimiyetsizlikle ne alakasi var.

herkes yapabilecegini yapar, baskasindan sorumlu olmaz.

temeli cozecek kadar asla vakit ayirmam, yetenegim yok.

Dava ise dava acariz hep beraber. Eylem budur.

Yeterki dava zamani ve kararliligi olsun.

ama teessuf ettim sana hocam.

Hacım senle beni sevmiii bunlar:) sende fişlenmişşin baaksana,,

BLACKEYE
07-03-2013, 01:31
http://www.patronlardunyasi.com/yhaber.asp?haberid=68977

arkadaşlar geçmişten bir haber sizlere...bakın mensa ve benzer durumdaki şirketlerde aslında işler kötü gitse dahi nasıl prim yaptığı görülebiliyor..bu haber çok manidar ..bu şirketlerde gelecek bir haberle nasıl da herşey bir anda değişebiliyor..
Sayın geius bu çok güzel bir araştırma, buaralar açıkcası bir haber bekliyorum hayırlısıinşallh, sen buarada kaptırmadın dimi elindekini, geçenlerde çok mutsuzlaşmıştın faite kaptırdın diye üzülmüştüm bende ,

pazarcı
07-03-2013, 01:53
bu formda her arkadaşın ayrı birer kalitesi olduğu zaten görülüyor, her arkadaşta elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor hatta formda olmayıpta mücadele veren benim bildiğim beş altı arkadaş dahi var.tabiiki burayı takip eden form dışındaki madur arkadaşlarında kendilerince çabaları olduğunu tahmin ediyorum.Biz memsazedelerin form içeriside speğin adamını aramasına gerek yok önlar zaten her zaman buradalar,biz mücadelemize devam edelim mutlaka bir sonuç alınacaktır.

genius_trader
07-03-2013, 02:48
Sayın geius bu çok güzel bir araştırma, buaralar açıkcası bir haber bekliyorum hayırlısıinşallh, sen buarada kaptırmadın dimi elindekini, geçenlerde çok mutsuzlaşmıştın faite kaptırdın diye üzülmüştüm bende ,

forumdaki bazı saygıdeğer arkadaşların iyi niyetli telkinleri ile satmadım ancak boyle kaos ortamları da hiç bana göre değil açıkçası.reelde üretim yapmayan kar yazmayan vizyon sunmayan beklenti oluşturmayan şirketlerde patronun keyfine kalmak açıkçası hiş hoşnutluk yaratmıyor.oysa bu hissede olan yatırımcılara vaad edilen beklentileri adeta hisse pazarlama aracı olarak kullanmış bir patron bu saatten sonra ne derece iyi niyet taşır zaman gösterecek.bazen gerçeklerle yüzleşmekten kaçınırız..sebebi ise gerçeklerin hayal ettiğimizden çok farklı oluşudur.ve gerçekler acıdır..şimdi yüzleşme zamanı bu şirket patronunda hangi vizyon vardı da bizler bu hisseye para yatırdık..zaman daralıyor ve artık söz sırası faikte ..ya kendiyle beraber herkesi bitirecek yada birlikte herkes ihya olacak..tercihini belirleyecek..iyi niyetinin değeri de hisse fiyatıyla görülecek..umarım tüm arkadaşlar bu haksızlık karşısında seslerini çıkarma gücünü hissederler kendinde.zira yapılanlar yenilir yutulur cinsten değildir ..böyle biline..

Sonhaber
07-03-2013, 08:45
Günaydın herkese,arkadaşlar burdan bir baba yiğit çıkıpta dava açtığını o dilekçeyide buraya koymadıktan sonra veya burda ki arkadaşlar toplanıp ortak dava açılmadıkan sona kime mail atarsanız atın ne yazarsanız yazın hepsi boş bu durumda herkesin birbirinden şüphe etmesi suçlaması doğal burda süreç Faik in lehine işlediği unutulmamalı adam hergüne mal veriyor neyine güveniyor hergüne belki yeni ky mağduru ortaya çıkıyor burda yazılan yazılara güvenerek neden bazen o kadar güzel düşünceler yazılıyor ki kesin olacakmış gibi algılanıyor kesin spk red edecek süreç tersine dönecek diye aradan ne kadar süre gecti bu sürede resmi başvuru arpan var mı yok yaılanları buna göre değerlendirin burda yazı yazanların bir bölümü faik grubu olduğunu düşünüyorum ,,,,,,

BLACKEYE
07-03-2013, 11:17
BLACKEYE hep yapmalıyız etmeliyiz demekle olmuyor.Her yazında sormalıyız ,şikayet etmeliyiz,işleri hızlandırmalıyız diyorsunda,demezlermi kardeşim madem sende MEMSA zedesin neden söylediklerini yapmıyorsun diye.Ben şu ana kadar belki 1000-1500 tane mail attım sen hap akıl vermekle,yapılan yorumlara eleştiri yapmakla yada fikir beyanında bulunmakla yazıyorsun birazda katma degerde bulunsan şikayetse şikayetini yapsan, mahkemeye verilecekse mahkemeye versen daha iyi olmazmı be arkadaşım. Tamam eskisin buralarda biliyoruz,lakin ben burada yani olsamda hissede 3-4 yıldır sabredenlerddenim.

Dostum anlaşılan sende kimin neler yaptığını bilmiyorsun, takip et istersen burada mücadeleyi başlatırken sen yoktun, yada vardın incelemedin anlaşılan, sonrada çıkıp benim 3 yazıma bakarak konuşma, süreci ya baştan takip et yada çamur atma, paylaşımları görmediysen ben neyapayım, CHP MİLLETVEKİLLERİNDEN , AKP MİLLETVEKİLLERİNE , spk, spk yetkililerine kadar , ekonomi yazarlarına , kadar ilgili kurumlara hepsine gönderdim, başbakanın korumasına da durum iletildi, şimdi vekalet yoluyla savcılıka suç duyurusunda bulunacağız inşallah, soruyom şimdi, kendimizi spk önüünde yakalım mı, yetmez mi yani, ustelik bu maillerin sayısını bilemiyorum kimbilir kaç defa gönderildi, chp illet vekillerinden de yanıt geldi konuyu ele aldıklarına dair, biz üstümüze düşeni yapalım, ehli vicdan sahipleri yardımcı olur yetki ve konumlarını kullanırlar, ben 1 aydır forumda aşırı yoğun vakit geçirmekten ev düzenim bozuldu, sen neyin ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun, yazıp çizerken kimseyi karalamayın üzmeyin üstelik neler yapıldığının farkında değilseizz, ben önce kendim yapıyorum sonrada yapaılm diyorumm, ilgili arkadaslarlada özelden görüşüp nezaman dava açılabilir onuda konusuyoruz..senin anlayacağın herkes uğraşıyor merak etme, mardin klimejero roger gbi mevzuatı iyi bilen arkadassların hazırladıkları örnek dilekçelerin hepsini dosyalayıp, kendi şikayetimi magduriyetimide anlatıp gnderdim, dostum yapılabilecek baska nevarsa uslubuyla burada yaz ki bizde uygulayalım zaten buyuzden buardayı. Ama siz meseleye yanlış yern bakıp yanlış yere getiriyorsunuz, ayıp oluyor inanın kırıyorsunuz insanları

alimler
07-03-2013, 11:18
Günaydın herkese,arkadaşlar burdan bir baba yiğit çıkıpta dava açtığını o dilekçeyide buraya koymadıktan sonra veya burda ki arkadaşlar toplanıp ortak dava açılmadıkan sona kime mail atarsanız atın ne yazarsanız yazın hepsi boş bu durumda herkesin birbirinden şüphe etmesi suçlaması doğal burda süreç Faik in lehine işlediği unutulmamalı adam hergüne mal veriyor neyine güveniyor hergüne belki yeni ky mağduru ortaya çıkıyor burda yazılan yazılara güvenerek neden bazen o kadar güzel düşünceler yazılıyor ki kesin olacakmış gibi algılanıyor kesin spk red edecek süreç tersine dönecek diye aradan ne kadar süre gecti bu sürede resmi başvuru arpan var mı yok yaılanları buna göre değerlendirin burda yazı yazanların bir bölümü faik grubu olduğunu düşünüyorum ,,,,,,

BURASI borsa herşey mümkündür..

atılgan
07-03-2013, 11:42
Ulutaş’a suçlama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, borsada eski futbolcu Mecnur Çolak liderliğinde yapılan 100 milyon liralık vurgun için ‘örgüt şeması’ çıkardı.
28 Haziran 2011 Salı 10:15Bu haber 355 kez okundu POLİS ŞEMA ÇİZDİ
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, borsada eski futbolcu Mecnur Çolak liderliğinde yapılan 100 milyon liralık vurgun için ‘örgüt şeması’ çıkardı. Bu şemada GS Eski Başkanı Faruk Süren ile 8.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kayınbiraderi Ali Şener’de ‘örgütü para sağlayan büyük sermaye sahipleri’ tanımıyla yer alıp suçlandılar.

ULUTAŞ: İLGİM YOK
Hürriyet Gazetesi’nin dünkü sayısında İsmail Aktaş imzası ile yayınlanan haberde MENSA’nın yöneticilerinden Faik Ulutaş’ın polisin hazırladığı borsa örgütü şemasında ‘örgüt üyesi olmayıp suç işleyenler’ olarak anılanlar arasında yer aldığı, şüphelilerin ifadesinin alınarak savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Kendisine ulaştığımız Faik Ulutaş, iddiaların doğru olmadığını, gazetedeki haberi okuduğunu, konunun soruşturulduğunu ve ilgisi olmayan bir konu ile karşı karşıya kaldığını beyan etti. Ulutaş, bu konuda bir açıklama yapmak ister misiniz? Şeklindeki sorumuza ‘hayır gerek duymuyorum’ diye yanıt verdi.

ayhanakfa
07-03-2013, 11:43
0.36 yakıp alta 0.35 ve 0.34 alıcı gelmesini sağlıyorkar sonra 0.33 kadar basacaklar dikkatli olun

mardin
07-03-2013, 12:01
0.36 yakıp alta 0.35 ve 0.34 alıcı gelmesini sağlıyorkar sonra 0.33 kadar basacaklar dikkatli olun

kimler dikatli olsun isttedikleri yere kadar basınlar speğe tek lot dahi yok bizden:)

neco65
07-03-2013, 12:07
Ayrıntıları gizlecumhurbaskanligi ([email protected])06.03.2013 Kime: [email protected]

Kimden: cumhurbaskanligi ([email protected]) Bu gönderen kişi listenizde var.
Gönderme tarihi: 06 Mart 2013 Çarşamba 17:11:30
Kime: [email protected] ([email protected])

Elektronik posta yoluyla göndermiş olduğunuz dilekçeniz Cumhurbaşkanlığına ulaşmıştır.

Göndermekten ben bıktımmm,sanırım onlarda almaktan bıkmış olmalılarki sonunda bu yazıyı göndermişler.

KURUMSAL İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

ayhanakfa
07-03-2013, 12:11
kimler dikatli olsun isttedikleri yere kadar basınlar speğe tek lot dahi yok bizden:) hocam size demedim kağıt alnak isteyen arkadaşlara uyara amaçlı yazdım zaten bize giren girmiş başkasının canı yanmasın

neco65
07-03-2013, 12:11
Ulutaş’a suçlama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, borsada eski futbolcu Mecnur Çolak liderliğinde yapılan 100 milyon liralık vurgun için ‘örgüt şeması’ çıkardı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri, borsada eski futbolcu Mecnur Çolak liderliğinde yapılan 100 milyon liralık vurgun için ‘örgüt şeması’ çıkardı. Bu şemada GS Eski Başkanı Faruk Süren ile 8.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kayınbiraderi Ali Şener’de ‘örgütü para sağlayan büyük sermaye sahipleri’ tanımıyla yer alıp suçlandılar.

Hürriyet Gazetesi’nin dünkü sayısında İsmail Aktaş imzası ile yayınlanan haberde MENSA’nın yöneticilerinden Faik Ulutaş’ın polisin hazırladığı borsa örgütü şemasında ‘örgüt üyesi olmayıp suç işleyenler’ olarak anılanlar arasında yer aldığı, şüphelilerin ifadesinin alınarak savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Kendisine ulaştığımız Faik Ulutaş, iddiaların doğru olmadığını, gazetedeki haberi okuduğunu, konunun soruşturulduğunu ve ilgisi olmayan bir konu ile karşı karşıya kaldığını beyan etti. Ulutaş, bu konuda bir açıklama yapmak ister misiniz? Şeklindeki sorumuza ‘hayır gerek duymuyorum’ diye yanıt verdi.

Arkadaşlar bu konuyu MEMSA ya ilk girdiğim zaman(girer girmez 7000tl zarar olduktan sonra),Faike mail atmıştım.Daha önceki yazılarımdada yazmıştım bu konuyu.Bak bizi ne hale düşürdün ,girer girmez zarar büyük oldu manipülasyondan gözetim altına alınan siz değilmiydiniz diye yazdım oda benim alakam yok demişti.Yani sütten çıkan ak kaşıp gibi şer.....Şu an için emniyete dilekçeleri göndersek şikayet olarak algılanırmı acaba

pazarcı
07-03-2013, 12:12
bakın arkadaşlar benim yaşım 44 çok uzun zamandır borsadayım, bundan daha beter hisseler gördüm, manipilasyoncuların cirit attığı hisselerden para çıkardım.Batak pskolojisinin ne olduğunu öyle bir öğrettilerki bir haftada 8 kilo vermiştim bu yüzden, ama sonuç şuki kazığı yemeden bu işi öğrenemezsin,tabiiki ayakta kalabilirsen.Diyeceğim şudurki,bende daha bir çok hisse var hepside riskli hisseler,bu hisseleride dışardan formlara gözatarak takip ediyorum.Ben formlarda fazla yazmam ama buradaki arkadaşların mücadelesi uzun zamandır portföyümde bulunan bu hisseye yazma mecburyeti hissettirdi.Her zaman dediğim speğin adamları hisse halka arz olduğu günden itibaren formlarda cirit atarlar bunu fazla kafaya takmayın, sen şunu yaptın,ben bunu yaptım demeyin,herkes kendisi bir şey yapmaya çalıssa bile birlik sağlanır.

ayhanakfa
07-03-2013, 12:23
Artık beynim çalışmıyor içimde bir sıkıntı var bu hisse ile ilgili sonumuz hayr ola

atılgan
07-03-2013, 12:29
savcılıga gönderecgımız suc dılekcelerıne bunları da
prınt alıp eklıyelım...

04 Ekim 2010 20:55

Doğuş.
Faik Ulutaş büyük borsa operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Temettü yoksunu Memsa hisselerini sattı Memsa1 hisselerini topladı
?Küçük yatırımcı borsaya neden gelmiyor?? sorusuna yanıt olacak iyi bir örnek! Olay, uzun süredir sıkıntılı günler geçiren ve hükümetin de destekleyerek ayağı kaldırmak istediği Memsa Mensucat tahtasında yaşanıyor. Hükümet, Memsa?yı ayağa kaldırıp binlerce kişiye yeniden istihdam sağlamak için büyük katkı sağlamasına rağmen Memsa?nın patronu esas faaliyet alanın dışına çıkarak adeta spekülatörlüğe soyundu. Herkes Memsa?nın yeniden faaliyete geçmesini üretime başlamasını beklerken Faik Ulutaş, alengirli işlerle kendi cebini dolduruyor. Oydan Yoksun Pay (OYP) hakkıyla Memsa 1 diye yeni bir hisse oluşturan Ulutaş, bu hisselerin önemli bir kısmını yabancılara sattı. Sonra sermaye azaltımı, artırımı gibi kafaları karıştıran bir sürü işlem yapıldı. Ardından hisseler 1.87 liradan düşüşe geçti. Patron sattıkça sattı. Hisseler ise deyim yerindeyse çöktü! ve 0.75 liraya kadar geriledi. Faik Ulutaş, Memsa?da satarken Memsa 1?de de aldı. Şimdi soruyoruz: Borsada büyük operasyonlar yapan Faik Ulutaş, Halk Bankası?ndaki rehinli hisseleri mi sattı?
Memsa 1 hisselerini toplarken amacı temettü almak mı?
Şirketin kasasındaki para sadece Memsa 1 hisselerine mi dağıtılacak?
Bu parayı da hisselerin büyük bölümünü elinde tutan Faik Ulutaş ve yabancılar mı alacak?
Bedelli sermaye artırımı yaparken küçük yatırımcıyı hatırlayan patronlar kar payı dağıtırken neden bu kadar cimri oluyorlar?
Söyleyecek tek bir söz var; İNSAF! Hükümetin bir şirketi ayağa kaldırmak için yaptığı samimi desteğini borsa oyunlarınıza alet etmeyin! Bu tarz olaylara da denetleyici otoriteler izin vermesin!
borsagündem

Faik Ulutaş büyük borsa operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Temettü yoksunu Memsa hisselerini sattı Memsa1 hisselerini topladı

?Küçük yatırımcı borsaya neden gelmiyor?? sorusuna yanıt olacak iyi bir örnek! Olay, uzun süredir sıkıntılı günler geçiren ve hükümetin de destekleyerek ayağı kaldırmak istediği Memsa Mensucat tahtasında yaşanıyor. Hükümet, Memsa?yı ayağa kaldırıp binlerce kişiye yeniden istihdam sağlamak için büyük katkı sağlamasına rağmen Memsa?nın patronu esas faaliyet alanın dışına çıkarak adeta spekülatörlüğe soyundu. Herkes Memsa?nın yeniden faaliyete geçmesini üretime başlamasını beklerken Faik Ulutaş, alengirli işlerle kendi cebini dolduruyor. Oydan Yoksun Pay (OYP) hakkıyla Memsa 1 diye yeni bir hisse oluşturan Ulutaş, bu hisselerin önemli bir kısmını yabancılara sattı. Sonra sermaye azaltımı, artırımı gibi kafaları karıştıran bir sürü işlem yapıldı. Ardından hisseler 1.87 liradan düşüşe geçti. Patron sattıkça sattı. Hisseler ise deyim yerindeyse çöktü! ve 0.75 liraya kadar geriledi. Faik Ulutaş, Memsa?da satarken Memsa 1?de de aldı. Şimdi soruyoruz: Borsada büyük operasyonlar yapan Faik Ulutaş, Halk Bankası?ndaki rehinli hisseleri mi sattı?

Memsa 1 hisselerini toplarken amacı temettü almak mı?

Şirketin kasasındaki para sadece Memsa 1 hisselerine mi dağıtılacak?

Bu parayı da hisselerin büyük bölümünü elinde tutan Faik Ulutaş ve yabancılar mı alacak?

Bedelli sermaye artırımı yaparken küçük yatırımcıyı hatırlayan patronlar kar payı dağıtırken neden bu kadar cimri oluyorlar?

Söyleyecek tek bir söz var; İNSAF! Hükümetin bir şirketi ayağa kaldırmak için yaptığı samimi desteğini borsa oyunlarınıza alet etmeyin! Bu tarz olaylara da denetleyici otoriteler izin vermesin!

borsagündem

atılgan
07-03-2013, 12:31
Ulutaş’a suçlama

atılgan
07-03-2013, 12:32
SERMAYE PİYASASI BAŞKANLIĞI ‘NA

KONUSU: Hissedarı olduğum Mensa Yatırımlar A.Ş. hakkında bazı konulara dikkat çekerek, biz Sermaye Piyasasına güvenen son birkaç yatırımcının da İMKB’den uzaklaşmaması, kaçmaması, soyulmaması, yatırımlarının gasp edilmemesi, hak mahrumiyetine uğramaması için küçük yatırımcının haklarını korumanızdır.

AÇIKLAMALAR:

1-Türk Ticaret Kanununun (TTK) 473 maddesinin 2.fıkrasının 1. Bendi: Sermayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklarının haklarının tamamen karsılayacak miktarda aktifin şirkette varlığı belirlenmiş olmadıkça sermayenin azaltılmasına karar verilemez. Kanun koyucunun emrettiği gibi; Mensa, sermayesini % 85 azaltıp 25 milyona düşürüp, %200 bedelli arttırarak 75 milyona çıkaracak.
Bu şirketın toplamda 114 mılyon TL borcu var,arttırılan kısım ise 50 milyon TL.Yani azaltıp, artırılacak; sermaye borçlarını bile karşılamaya yetmiyor.
Dolayısıyla SPK’nın, kurumunuzun sermaye azaltıma izin vermemesi gerekiyor.
Mensa’nın sayfasına girip son 2 habere bakınız.(veya Kap’a gönderdiği habere).SPK’ ya basvuruda,bedelliden gelecek 50 milyon TL nin nerede kullanılacağı yazılırken,
Halk Bankası’n olan kredi borcununu 6,761,751 TL göstermiş. Burada SPK’yı, kurumunuzu aldatma ve yanıltma vardır.
Oysa sadece Halkbankası’na 66,585,103 TL borcu var.TTK’ nın bu maddesıne göre sermaye azaltımı yapılamaz.

2-Bedelli için çağrı zorunluluğu vardır. Eğer bedelli sermaye artışından elde edilecek gelir mevcut sermayeden yüksek ise ( sermaye 25 milyona inip 75 milyona çıkıyor,yani 50 milyon büyüktür 25 milyondan) diğer ortaklara ayrılma hakkı verilecektir. Çağrı fiyatının kaç TL den olacağı tarafımıza bildirilmelidir.

3-Sermaye artışından 50 mılyon TL nakit toplanarak, şirketin nakit ihtiyacı giderilecekmiş. Yönetim kurulunun şirketten çektiği,hortumladığı 45 mılyon TLyi ( Ortaklar cari hesabı borçlu) kasaya öderlerse, iade ederlerse bedelli sermaye artışına hiç gerek kalmaz ve şirketin nakit sorunu çözülür.
VE ne olduğu belli olmayan 2 makineden 2 beton bloktan olusan “Volt Enerji” diye Faik Ulutaş’ın yeni kurduğu, üretim bile yapmayan sözümona “şirket” emri vaki yapılarak borcuna mahsup ettiriliyor.
4- 2010 yılında, bundan 2,5 yıl önce,YİNE sermayeyi % 50 azaltıp,%100 bedelli arttırarak ve OYP memsa 1 hissesi çıkararak, bizlerden,hissedarlardan 116 mılyon TL para toplandı.
Bu paranın ne olduğu da belirsizdir.Sonuç yine hüsran,yine hüsran.
5-Kap a gönderdiği aylık bildirimde Şüpheli alacakların 15.266.363 TL olduğu belirtiliyor. Bu alacak büyük olasılıkla Ulutaş Tekstil’dendir. Memsa’nın ürettiği mal maliyetin altında, zararına Ulutaş Tekstil’e satılıyor, Ulutaş Tekstil daha da karlı duruma geçiyor ve bu borcu da şirkete ödemiyor.
Faturalara hareketlerine bakılarak, bu malların nereye satıldığı görülebilir. Eskiden bankaların içi boşaltılıp hortumlanıyordu. Şimdi de bunlar Mensa’nın içini boşaltıp
hortumlamışlar. Bu borç da Mensa’ya ödenirse, şirketin nakit ihtiyacı karşılanmış olur.
6-Bilançosunda 121,401,488 TL değer artış fonu vardır.Bunu sermaye azaltımında kullanması gerekir.Ama kötü niyetli şirket yöneticileri bunu kullanmıyor. Bilançoda böyle bir değer varken de SPK sermaye azaltımına izin vermemelidir. Bu fonu kulanarak sermaye azaltılabilir ki küçük yatırımcının elindeki hisse senetleri gasp edilmemiş, korunmuş olur.

7- 02 Kasım 2012’de, 35.322.761 TL lik bedelsiz için yine SPK’ya, kurumunuza başvuruda bulunmus, ancak SPK bunu kabul etmeyip geçmiş yıl zararlarını azaltmada kullanmasını ifade etmesine rağmen şirket yöneticileri bunu gerçekleştirmemiştir.

8- 1.40 tl den 100,000 lot alan kişi şirkete 140,000 tl para yatırmıstır.
Şimdi hisse tutarı 30,000 tl’ye düsmüstür. Bu da yetmezmiş gibi
şimdi de yatırımcının elindeki hisseleri almak, gasp etmek için hala sermaye azaltımına gidiyor. 100,000 lot hisse senedi,15,000 lota düşürülüp. Elimizdeki hisse değeri (15,000 lot*0,30 = )4,500 tl yapılacaktır. Üstelik tüm bunlar IMKB rekorlar kırarken,
endeks 86,000 e gelirken yapılmaktadır.

SONUÇ VE İSTEM:
IMKB de son kalan yatırımcılar bu konuda cok sıkıntılıdır,IMKB’de bu tür soygunları durdurmanızı talep ediyoruz.Yatırımcılar servetlerini, sağlıklarını, aile düzenlerini ..vs kaybediyor.
100,000 lot Mensa almak için 140,000 tl ödeyen yatırımcının su anki hisse değerı 30,000 tl olmuştur ve hala sırket % 85 sermaye azaltımı yaparak elimizdeki 100,000 lot hısse senedini 15,000 lota düşürüp paramızı çalmaya çalışmaktadır. Lütfen bunu engelleyin.
2010 yılında,yine sermaye azaltıp,bedelli yaptı ve oydan yoksun pay cıkararak hıssedarlardan 116,000.000 tl topladı.o parayı naptı,sonuc yıne husran,yıne husran..
Eger sırketın nakıt ıhtacı için bedelı sermaya arttırımı yapacaksa,yönetim kurulu üyelerin sırketten aldıkları 45,000,000 tl borçlarını sırketın kasasına koysunlar....
Yukarıdaki konuların dikkate alınarak,Mensa nın yapmaya çalıştığı sermaye azaltım ve bedelli arttırımın yapılmaması ve küçük yatırımcıların hak mahrumuyetinin engellenmesini talep ediyoruz.
Sermaye piyasalarına güven vermeyi ilke edinmiş olan yeni yönetimin bu haykırışlarımızı dikkate alacakları ümidiyle.

Saygılarımızla;

dtse
07-03-2013, 12:49

Bu nedir artik
Artikcyukselis trendine gir artik
Bedavami dagitacaksiniz
Yada battikmi
Madem batiyoruz niye volt enerjiyi bahcene kendi paranla kurup tekrar satin aliyorsun

atılgan
07-03-2013, 12:51
şerefsız kagıdın grafıgıne bakın....
cıktıgıiyıkseldıgı yerde 10 dakıka duramıyor.
hep asagıya
hep asagıya...........
hep gelgel

BARBRO
07-03-2013, 12:53
endeks kzardı ya ondan düşüyodur. sanki u-100 kağıdı. aklı sıra kağıdı endekse uyduracaklar.

atılgan
07-03-2013, 12:54
volt enerjıyı.. resmen mensa ya kakaladı.
2 beton blok, 2 makıney 27 trılyon deger bıctı ve kakaladı.
oysa kı sırketın kasasını 45 trılyon hortumladı
bu parayı kasay gerı ödemesı gerekırken
ödemedı.............

bunların hepsı
malı-organıze suclar burosuna..
yazılı dılekceyle
yazılacak.
şimdı sırada savcılık dılekcelerı var...
onu yazacagım......,
burada yayınlayacagım.........
ve de............

herkes
ıster ısımlı
ıster
ısımsız
savcılıga göndersın..
savcılık tum bunları ıhbar kabul eder..
gerekenı kamu adına yapar...

Büyük Oyuncu
07-03-2013, 13:08
Adam 25MW lık Volt'a 50 milyon diyor, Millet 1156MW lık Hamitabat'ı 105 milyon $ a alıyor

Al-sat yatırım tavsiyesi değildir

BLACKEYE
07-03-2013, 13:08
Arkadaşlar bu konuyu MEMSA ya ilk girdiğim zaman(girer girmez 7000tl zarar olduktan sonra),Faike mail atmıştım.Daha önceki yazılarımdada yazmıştım bu konuyu.Bak bizi ne hale düşürdün ,girer girmez zarar büyük oldu manipülasyondan gözetim altına alınan siz değilmiydiniz diye yazdım oda benim alakam yok demişti.Yani sütten çıkan ak kaşıp gibi şer.....Şu an için emniyete dilekçeleri göndersek şikayet olarak algılanırmı acaba

Dostum kusura bakma ama önce eleştreyim seni, burada yazılanları önce oku, kim ne yapmış , dedimki ADANA EMNİYETİNE VE İSTANBUL EMNİYET
NE, suçlar burosuna vede MALİ İŞLER BUROLARINA. Şikayette bulundum,,, banada cevap geldi,, konuyu ELE ALDIK DİYE,, anlatabildim mi bilmiyom, sende gönder yani, burda ona buna akıl verme, sorduğun sorunun cevabını gönderiyoz okumuyorsun bile, kalkmışşın bide bana yazıyon burda, gnderin abicim emiyet bu ihbar olarak şikayetleri değerlendiriyor özellikle adana emniyeti, çünkü bu adam zaten mimi bu konuda,,

atılgan
07-03-2013, 13:15
aynen katılıyorum
özllıkle emnıye ve savcılıga dılekceler yazıp gönderelım

ben yazıyorum....

bu adamın sıcılı pek temız degıl................

organıze suclar...... a gırıyor....

sıkayetlere devam..

BLACKEYE
07-03-2013, 13:56
Kesinlikle atılgan, emniyet önemsiyor işleme soktuk inceliyoz inceletiyoz diye cevap nderdiler,, gündemden düşürmememk lazım, çünkü bi rehavet var gibi son zamanlar,,

soldierbird
07-03-2013, 14:49
Haber'e bakın!!!!!

Sırketımızın, ulutas tekstıl san. Tıc. A.s.`yı bırlesme yoluyla devralmasına
ılıskın 03.08.2012 tarıhlı yonetım kurulu kararı, aradan gecen surede
sırketımızın faalıyet yapılanmasına ılıskın yenı stratejılere yonelmesı;
ıstırak yapılanmasına gıdılerek volt yatırım gayrımenkul enerjı a.s ve mensa
mensucat san. Ve tıc. A.s`nın satın alınmasının yanı sıra devralınacak sırketın
de unvan, faalıyet alanı ve sermaye yapısında degısıklıge gıtmıs olması
nedenlerınden oturu ıptal edılmıstır.

şimdi ben bu kağıdı ulutaş tekstil ile birleşecek diye alarak bir beklenti içine girdiysem, benim zararımı kim karşılamalı? Bu işler çocuk oyuncağı mı? önce haberi bas piyasada beklenti oluştur, sonra kusura bakmayın biz bu işten vazgeçtik ne demek şimdi bu? Bizler mahalle bakkalına sermaye yatırmıyoruz ki.

Spk ne işe yarar? Bizim gibi yatırımcıların haklarını korumak bu kurulun görevi değil midir? Genel kurullardaki oy hakkımızın ne olduğu herkesin malumu dolayısıyla genel kurullara katılsak bile ne işe yarayacak? Tamam şirketi biz yönetmiyoruz ama birilerinin halka açık şirketleri denetlemesi gerekmiyormu?

Ey spk şimdi ne yapacaksın? Adam birleşeceğiz dedi, olmadı. Kendisinin olan volt enerji şirketini değerleme raporları doğrultusunda mensaya sattı ve böylece mensaya olan borçları kapatıldı. Ne ala memleket.

çok paran olacak kuracaksın bir şirket halka arz edeceksin. şirkete borçlanacaksın sonrada elindeki bir başka şirketi halka açık şirketine satacaksın.

Nakit her zaman değerlidir. Bize ne volt enerjiden. Neden şirkete olan borcunuzu nakit para olarak ödeyiniz sn faik bey demez bu spk ? Para şirkete bir girsin sonrasında bu para ile her şey olur.

Ihlas finans neden battı? Toplanan paraların ihlas holding'in iştiraklerinde kullanılması sebep değil midir? Herkes parasını isteyince kendi şirketlerinde yatırıma dönüştürülmekte olan paralar geri ödenemediği için batmadı mı?

Burada yapılanda yine benzer bir operasyon değil midir?

Mensaya olan borcunu başka bir şirket vasıtasıyla kapatmak ile piyasadan para toplayıp aynı çatı altında bir başka şirketin bu parayı kullanması ve paranın toplandığı şirkete borçlanılması sermayedar şirket için çok çok riskli bir oldu değil midir? Oysa sermayedar şirket elindeki parayı 3. şahısların üzerinden kullansa ve riske bahsi geçen 3. şahısları da ortak etse daha sağlam bir mali yapıya sahip olmaz mı?

Yatırım tavsiyesi değildir.

illim
07-03-2013, 14:50
ben adanadayım. 2 yıldır bu hisse elimde sonumuz ne olacak bilemiyorum. bu tip hisselerde patronun elinde bir çok seçenek var. ele geçirdiği hisse oranına göre bu seçenekler devreye konuyor. patron dışında teknik, ve ön görüler malesef mümkün değil. şu olcak bu olcak diyenler 10 kez söler 9 unda tutmaz 1 inde şans eseri tutar. bu nedenle kimseye güvenmeden bu hisselere girmek ve sağlam psikolojiye sahip olarak paniklememek gerekmektedir. patron ataga geçene kadar hissede kalan ve ineceği yeri önceden belirleyen oyuncu ( ki oyuncu lafını bilinçli söylüyorum bu tip hisseler yatırım hisseleri değil çünkü) karını alıp cebine katar... gerisi lafıgüzardan öteye gitmeyehn incir çekirdeği muhabbetleridir benim için.

mehmet7979
07-03-2013, 14:51
memsa 1'inci seans açığa satışlar;

MENSA 150.870,00 0,36
MENSA 75.000,00 0,35

pazarcı
07-03-2013, 15:06
takasları gönderebilecek bir arkadaş varmı

atılgan
07-03-2013, 15:42
sevgılı blackeye
soldıerbırd guzel yazmıs bu yazısını bıraz daha sertlestırıp
ılaveler yaparak.
emnıyete ve savcılıga gönderebılırz....

kasadan aldıgı borc degılsı

sırketı 'hortumlaamk' tabırını kullanarak...

Haber'e bakın!!!!!

şimdi ben bu kağıdı ulutaş tekstil ile birleşecek diye alarak bir beklenti içine girdiysem, benim zararımı kim karşılamalı? Bu işler çocuk oyuncağı mı? önce haberi bas piyasada beklenti oluştur, sonra kusura bakmayın biz bu işten vazgeçtik ne demek şimdi bu? Bizler mahalle bakkalına sermaye yatırmıyoruz ki.

Spk ne işe yarar? Bizim gibi yatırımcıların haklarını korumak bu kurulun görevi değil midir? Genel kurullardaki oy hakkımızın ne olduğu herkesin malumu dolayısıyla genel kurullara katılsak bile ne işe yarayacak? Tamam şirketi biz yönetmiyoruz ama birilerinin halka açık şirketleri denetlemesi gerekmiyormu?

Ey spk şimdi ne yapacaksın? Adam birleşeceğiz dedi, olmadı. Kendisinin olan volt enerji şirketini değerleme raporları doğrultusunda mensaya sattı ve böylece mensaya olan borçları kapatıldı. Ne ala memleket.

çok paran olacak kuracaksın bir şirket halka arz edeceksin. şirkete borçlanacaksın sonrada elindeki bir başka şirketi halka açık şirketine satacaksın.

Nakit her zaman değerlidir. Bize ne volt enerjiden. Neden şirkete olan borcunuzu nakit para olarak ödeyiniz sn faik bey demez bu spk ? Para şirkete bir girsin sonrasında bu para ile her şey olur.

Ihlas finans neden battı? Toplanan paraların ihlas holding'in iştiraklerinde kullanılması sebep değil midir? Herkes parasını isteyince kendi şirketlerinde yatırıma dönüştürülmekte olan paralar geri ödenemediği için batmadı mı?

Mensaya olan borcunu başka bir şirket vasıtasıyla kapatmak ile piyasadan para toplayıp aynı çatı altında bir başka şirketin bu parayı kullanması ve paranın toplandığı şirkete borçlanılması sermayedar şirket için çok çok riskli bir oldu değil midir? Oysa sermayedar şirket elindeki parayı 3. şahısların üzerinden kullansa ve riske bahsi geçen 3. şahısları da ortak etse daha sağlam bir mali yapıya sahip olmaz mı?

pafocus
07-03-2013, 15:54
ula bende günahını almış oldum adamlara birde yazı yazdım :)))) formlara ulaşamayınca fait sizi de tehtit eti :)))) utanıyorum özürrrrrrr

pafocus
07-03-2013, 16:09
kısaca arkadaşlar yazdınız çizdiniz kimisi gitti elden verdi kimisi yardım amaçlı (ALLAH RAZI OLSUN) adamların tek tek yapacaklarını söyledikleri şeyleri yapmadığın belgeler ile hazırladı bizlere sundu yok ben ist dışındayım yok ben şuradayım yok ben 100 bin zarardayım yok ben 50 bin zarardayım diye yazılar yazılıyor ama gel gör ki ama kimse ne kesin bir şey koya bildi elle tutulur nede yaptığına inanmıyorum sadece yaz babam yaz benim zararım 4 bin tl silerim geçer hiç arkama bile bakmam ama kardeşlerim bu adamların yanına bırakmak istemiyorsanız gelin birlik olalım diye kaç defa yazdım yazan arkadaşlar oldu kimsede tama ya kardeşim ben geliyorum diyen oldu ise de adres almadı o arkadaşlar şimdi soruyorum sizlere burada şikayet etmekle mi bir sonuç alınır yoksa icraat yaparak mı eğer var iseniz ben 09.03.2013 tarihinde İstanbul da şişli ilçesinde bulunan profilo alış veriş merkezi (aklıma orası geldi)saat 13:00 yemek katında mc donalts önünde buluşalım diyorum ve özellikle bu işler ile ilgili avukat bir arkadaş bulalım ve verelim bu arkadaşa vekaleti bu sorunu bizim adımıza o yürütsün cevaplarınızı bekliyorum pafocus @ mynet . com

atılgan
07-03-2013, 16:23
sevgılı pafocus.......

bıraz arastırma yapalım.
bıraz
belge topluyalım.
biraz
kanun
madde
...........
yönetmelık bullaım......... vs vs.........
notlar alaalım.
onunla bulusmaya gelelım...............
kı konusmalarımız
izlıyecegımız yolın dayanagı olsun.
bu hukuksal bır surectır
hukuk da usul gerektıır.............

uuzn lafın kısası.............
konu hakkında bılgı toplayıp
ondan sonra bulusalım......
davayı acmak için 3 ayımız var.
spk sermaye....olayını okeylese
ızın verse .bıle dava acıp ıptalını ısteyebılırzı
yurutmeyı durdururuz................

kabukijo
07-03-2013, 16:23
kısaca arkadaşlar yazdınız çizdiniz kimisi gitti elden verdi kimisi yardım amaçlı (ALLAH RAZI OLSUN) adamların tek tek yapacaklarını söyledikleri şeyleri yapmadığın belgeler ile hazırladı bizlere sundu yok ben ist dışındayım yok ben şuradayım yok ben 100 bin zarardayım yok ben 50 bin zarardayım diye yazılar yazılıyor ama gel gör ki ama kimse ne kesin bir şey koya bildi elle tutulur nede yaptığına inanmıyorum sadece yaz babam yaz benim zararım 4 bin tl silerim geçer hiç arkama bile bakmam ama kardeşlerim bu adamların yanına bırakmak istemiyorsanız gelin birlik olalım diye kaç defa yazdım yazan arkadaşlar oldu kimsede tama ya kardeşim ben geliyorum diyen oldu ise de adres almadı o arkadaşlar şimdi soruyorum sizlere burada şikayet etmekle mi bir sonuç alınır yoksa icraat yaparak mı eğer var iseniz ben 09.03.2013 tarihinde İstanbul da şişli ilçesinde bulunan profilo alış veriş merkezi (aklıma orası geldi)saat 13:00 yemek katında mc donalts önünde buluşalım diyorum ve özellikle bu işler ile ilgili avukat bir arkadaş bulalım ve verelim bu arkadaşa vekaleti bu sorunu bizim adımıza o yürütsün cevaplarınızı bekliyorum pafocus @ mynet . com

Aynı teklifi bende yaptım sayın pafocus istanbul kadıköy dedik bizde ama daha birşey yok ortada. forumdan özel mesaj gönderemiyoruz. msn adresimi ekleyin konuşalım [email protected]

atılgan
07-03-2013, 16:24
bakın faık ı köseye sıkıstıracak kanunu buldum....

Yeni Türk Ticaret Kanunu’na Göre Anonim Şirketlerde Çağrılı ve Çağrısız Genel Kurul Toplantıları
ANONİM ŞİRKET GENEL KURULUNUN AZLIK TARAFINDAN TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI.

Anonim şirketlerin, azlık tarafından toplantıya çağrılması da mümkündür. YTTK’ya göre; kapalı anonim şirketlerde “sermayenin en az onda birini (%10’unu)”, halka açık şirketlerde ise “sermayenin en az yirmide birini (%5’ini)” oluşturan paysahipleri “azlık” olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede, kapalı anonim şirketlerde sermayenin en az %10’unu, halka açık şirketlerde ise sermayenin en az %5’ini oluşturan paysahipleri, “gerektirici sebepleri ve gündemi” yazılı olarak belirtmek koşuluyla yönetim kurulundan,

atılgan
07-03-2013, 16:28
C- ANONİM ŞİRKET GENEL KURULUNUN AZLIK TARAFINDAN TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI

Anonim şirketlerin, azlık tarafından toplantıya çağrılması da mümkündür. YTTK’ya göre; kapalı anonim şirketlerde “sermayenin en az onda birini (%10’unu)”, halka açık şirketlerde ise “sermayenin en az yirmide birini (%5’ini)” oluşturan paysahipleri “azlık” olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede, kapalı anonim şirketlerde sermayenin en az %10’unu, halka açık şirketlerde ise sermayenin en az %5’ini oluşturan paysahipleri, “gerektirici sebepleri ve gündemi” yazılı olarak belirtmek koşuluyla yönetim kurulundan,

- Genel kurulu toplantıya çağırmasını,

- Veya genel kurul zaten toplanacak ise, karara bağlanmasını istedikleri konuları gündeme koymasını

isteyebilirler(5) (YTTK md. 411/f.1). Çağrı ve gündeme madde konulması talebi noter aracılığıyla yapılır(6) (YTTK md. 411/f.3).

Hemen belirtelim ki, YTTK, “esas sözleşmeyle, daha az sayıda paya sahip paysahiplerine çağrı hakkı tanınmasına” da izin vermiştir (YTTK md. 411/f.1). Örneğin, kapalı bir anonim şirketin esas sözleşmesine, sermayenin en az %5’ini oluşturan paysahiplerinin genel kurulu toplantıya çağırabileceği yönünde hüküm konabilir. Bu durumda, sermayenin en az %5’ini oluşturan pay sahipleri, genel kurulu toplantıya çağrı hakkını kullanırlar. Buna karşılık, şirket esas sözleşmesine, kanunun öngördüğü oranları ağırlaştırıcı yönde hüküm konamaz. Bir başka deyişle, kapalı şirketler için öngörülen %10’luk, halka açık şirketler için öngörülen %5’lik sınırlar, esas sözleşme ile %20 yahut %10 şeklinde artırılamaz.

Diğer yandan, YTTK, azlığın talebi için bir süre öngörmüş ve azlık tarafından yapılacak “gündeme madde konulması isteminin, çağrı ilânının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanmasına ilişkin ilân ücretinin yatırılması tarihinden önce” yönetim kuruluna ulaştırılmasını şart koşmuştur(7) (YTTK md. 411/f.2).

Azlık tarafından yapılan çağrı talebi, şirket Yönetim kurulu tarafından kabul edildiği takdirde, genel kurul en geç kırkbeş gün içinde yapılacak şekilde toplantıya çağrılır; aksi hâlde çağrı istem sahiplerince yapılır (YTTK md. 411/f.4).

atılgan
07-03-2013, 16:30
arkadaslar bu kanun cok önemlı
bıızm için buyuk bır avantaj ve ne yapabılecegımıız bize söyluyor
kanun koyucu bunu acıkca belırtmıs
% 5 i
yanı
8,200,000 lotu bulduk mu noterden yönetım kuruluna yazı
ve 45 gun içinde genel kurul toplanmak zorundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

atılgan
07-03-2013, 16:34
+
D- ANONİM ŞİRKET GENEL KURULUNUN MAHKEME TARAFINDAN TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI

Azlığın çağrı veya gündeme madde konulmasına ilişkin talepleri yönetim kurulu tarafından reddedildiği veya taleplerine yedi iş günü içinde olumlu cevap verilmediği takdirde, aynı paysahip-leri, şirket merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesine başvurarak, genel kurulun toplantıya çağrılmasını talep edebilirler (YTTK md. 412). Burada dikkat edilecek husus, mahkemeye müracaat eden kişilerle şirket yönetim kuruluna başvuran kişilerin aynı olması gerekliliğidir. Zira, Kanun, “aynı paysahiplerinin başvurusu”nu zorunlu tutmuştur. Dolayısıyla, yönetim kuruluna başvuran azlık ile mahkemeye başvuranlar farklı kişiler ise, mahkemeye müracaat şartlarının oluşmadığı kabul edilecek ve paysahiplerinin talepleri mahkemece reddedilebilecektir

pafocus
07-03-2013, 16:37
bakın faık ı köseye sıkıstıracak kanunu buldum....

Yeni Türk Ticaret Kanunu’na Göre Anonim Şirketlerde Çağrılı ve Çağrısız Genel Kurul Toplantıları
ANONİM ŞİRKET GENEL KURULUNUN AZLIK TARAFINDAN TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI.

ben bu konu hakkında ilk yazımda zaten yazdım %5 hisse oranımız toplamda olur ise siz o zaman seyredin fait

atılgan
07-03-2013, 16:38
hadı o zaman
şu
8,200.000 lotu bulup............
notere
?
kımde ne kadar mal var

ister burada yazsın........
ister
buluşmaya
extrasıya gelsın
notere gıdelım..........

atılgan
07-03-2013, 16:39
faık amcam bu fıyatta tutmaya devam
etsın

ya da kendısıneburadan go on dıyorum..........
bılkentte okuyan kendısı ıngılızce bılıyordur
ondan sonra sen seyreyle
lambaya kim püfffffffff dıyormus...

atılgan
07-03-2013, 16:44
gercı sırket
yanı faık kımde ne kadar mal var bılıyor
MKK sayesınde
elınde lıste var.
oradan bakıyor
yanı mensa yı arayın emel hn a adınızı soyadınıız verın
elınızde ne kadar memsa var sıze soylesın...........

paradoxus
07-03-2013, 16:54
Halkbank borcu odendi spk bedelliyi reddetti fabrika tam gaz çalıştı... Tavanlar geldi.
Bu rüya olsa gerek. Ytd.

pazarcı
07-03-2013, 17:02
arkadaşlar takmışsınız bir halkbankası borcuna ödendi haberi gelse ne olacağını sanıyorsunuz,bu hisseyi yukarıya haber taşımaz spek taşır,burada speğin ayağına basacaksınki canı yanıp arkasına bile bakmadan yokuşu tırmansın.

atılgan
07-03-2013, 17:02
BU KONU ARTIK
PARA KAZANMA
ZARRAR CIKARMADAN CIKTI............
farklı kanala gırdı.......

atılgan
07-03-2013, 17:06
aynen pazarcıya katılıyorum
bu fıyatan ıyı haber gelmez............

malı pazarlıyacagı zaman ıyı haber gelır........................
ama bunların hc bırı önemlı degıl.......................
8,200,000 lotu toplayalım............
Genel kurulu toplantıya cagıralım.................

Allah ın ıznı ıle yönetımı de ele gecırdık mı?
Faık ve cevresı bu yaptıklarından........................
2 yıl daha sorumlulugu devam ederek............
yanı yenı yonetım olarak..
eskı yonetım
şirketı 45 mılyon hortumlamıs
nerede bu para.d
dogru savcılıga

atılgan
07-03-2013, 17:07
+
15 mılyon suphelı alacak var

bu mallar kıme
nıye
nasıl satılmıs............
faturalara
belgeler............................
ve sen seyreyle............................. cumbusu

atılgan
07-03-2013, 17:09
dedeıgım gıbı arkadslar
ben bu konuyu onur meselesı yaptım........

benle kedının fareyle oynadıgı gıbı oynayamaz.............

bız ne fırtınalar görduk yıkılmadık..........
bu mu bızı sarsacak.........
fıyata bak
1 mılyon lot ceksen
350 bın...........
galıba cekecegım
bakalım o mu bagıracak
yoksa ben mı bagıracagım..........

pazarcı
07-03-2013, 17:14
frene bas duvara çarpacaksın

atılgan
07-03-2013, 17:21
pazarcı
ınsanın canı yanınca
acıyınca...............

neco65
07-03-2013, 17:23
bir milyonda benim kontrolümde

60000ad. bende var.Ettimi 2060000 geriye ne kaldı şimdi :)

Guf
07-03-2013, 17:28
50000 de var, hadi arkadaşlar ...

pazarcı
07-03-2013, 17:29
borsacının altın kuralı(almak için paran satmak için hissen) her zaman hazır bulunacak

atılgan
07-03-2013, 17:34
250,000 lot da bende var

pafocus
07-03-2013, 17:48
arkadaşlar takmışsınız bir halkbankası borcuna ödendi haberi gelse ne olacağını sanıyorsunuz,bu hisseyi yukarıya haber taşımaz spek taşır,burada speğin ayağına basacaksınki canı yanıp arkasına bile bakmadan yokuşu tırmansın.

:)) nerde o kuyruk söylede gerekirse sıkalım :)

BLACKEYE
07-03-2013, 18:04
162 mılyon sermayesı var
% 5
8,250 000 lot eder
bu lota ulastık mı genel kurulu toplantıya cagırabılırz...........
bende 250,000 lot var....
bu fıyattan 1, mılyon lot daha cekerım..................... alıırm yanı...

Helal olsun bu süper bi çalışma, bende 94000 forumda yazmayan arkdaşımdada 100000 var
Oldu 200000, kesinlikle bu rakama ulaşalım vede kararlaı biz alalım,

1-Fonları eski borçlara sayalım TÜM BORÇLAR ÖDENSİN BEDELSİZ VERELİM,
2- şirketi satılığa çıkarlım en ucuz fiyata satalım faik ortadakalsın

Bunlar ciddi bişekilde olumu ilmiyom ama, mutlaka. Bi genel kurul yapalım
10 yıllığına bedelli yapmamay da karar verellimm ,

BLACKEYE
07-03-2013, 18:07
dedeıgım gıbı arkadslar
ben bu konuyu onur meselesı yaptım........

benle kedının fareyle oynadıgı gıbı oynayamaz.............

bız ne fırtınalar görduk yıkılmadık..........
bu mu bızı sarsacak.........
fıyata bak
1 mılyon lot ceksen
350 bın...........
galıba cekecegım
bakalım o mu bagıracak
yoksa ben mı bagıracagım..........
ATIL KURT:)
Sevgili dostum böyle imkanın varsa hemen al kaçırma, ,, faik afallasın az

pazarcı
07-03-2013, 18:10
kuyruk şuanda formda lakin spek çok fazla sallayıyor denk getiremiyoruz

BLACKEYE
07-03-2013, 18:11
Buraya kadar 2300 etti atılgan seninkini 2060 bine dahil sanırım yoksa ekleyelim,, eet , 450 bin 500 bin olanlar vardı sattılarmı acaba onlar

atılgan
07-03-2013, 18:12
haydı arkaadslar

8,100,000 lota ulasyık mı
tamam.
eşe dosta
aracı kurumdakı musterı temsılcınıız arayıp
mesa tasıyanları sorun.........
takasdan hangıısnde ne kaadr mal var gözukuyor
onlara ulaşmaya calısalım......................

atılgan
07-03-2013, 18:13
bende 250,000 lot var

BLACKEYE
07-03-2013, 18:14
Buarada 2 kişiye de aldırmıştım 150 bin dha oldu

BLACKEYE
07-03-2013, 18:15
2700 bin olduk son halıyle

banker_castello
07-03-2013, 18:17
45 milyon faikin borcu kim bilir kaç yıllık faizi ile en az 60 milyon şüpheli alacak da kendi 15 milyon faizi ile 20 milyon memsa1 den gelen para 3 senelik faizi ile 70 milyon toplam 150 milyon TL resmen soygun herkes hakkını arasın

genius_trader
07-03-2013, 18:18
arkadaş atılgan denen kişi yok 1milyon daha alırım ne demek bu ya..al madem tutan yok hadi al da kademe kaldır..yok oyle 1 milyon alırım yok şöyle yaparım.milleti galeyana getirmeyin tutan yok alan alır satan satar .böyle gereksiz ifadelerde bulunmaya gerek yok..al bakalım da hadi seni gorelim..35 de var istediğin kadar al buyur.

atılgan
07-03-2013, 18:23
genıus............

konuyu saptırma............
burada
8 mılyon lota ulaşmaya calıısyoruz...........
yazıyı okursun
begenırısn
begenmezsın.............

benım burada ne yazacagıma sen kara veremezsın
anladın mı gardasım benım.................
8 mılyon lota ulasmaya calısyoruz...........

genius_trader
07-03-2013, 18:25
atılgan vaz mı geçtin almaktan :)) burda aldım sattım alacam gibi yorumlar yapmayın..zira kimse bu tür söylemlere itibar etmez.

BLACKEYE
07-03-2013, 18:25
Atılgan alda bugun barii artıda kpatalım , ka gundur kırmızı hepp

atılgan
07-03-2013, 18:28
gardas
konuyu degıstırmeyın
saptırmayın

su 8 mılyon lotu toparlamaya
bulmaya calısn..
yasınız basınız kac
cocukca konusmayın................
8 mılyon lottan haber verın ?

monotonic
07-03-2013, 18:28
Bende de 50.000 civari var. Burada hisse miktarini soylemek dogru olmayabilir. En iyisi aramizdan birini belirleyip o kisiye lot miktari ve katilim icin ne gerekiyorsa gonderelim. Eksik kalirsa
ben kendi adima bir bukadar daha alirim. yeterki birileri boncuk boncuk terlesin :-)

atılgan
07-03-2013, 18:31
monotonıc........
dogru soyluyorsun da

memsa
faık zaten kımde ne kadar mal var bılıyor..........
burada yazarken ben kanıtıyla yazıyorum.
memsa yı arayan
emel hanıma ısmınıız verın
ne kadar mensa hıssenız oldugunu sıze soylesın.
bunu faık e mı soylemeyecek?

BLACKEYE
07-03-2013, 18:32
2750 son haliyle

BLACKEYE
07-03-2013, 18:35
Burdan da şu anlaşıyrki, demek mal ky de değil , faik t de değil, yada faikte kendi hesabında görünmes e bile,,,,toplayaadın mı daha agammm hadi artık gnder güzel habereşiiiii

atılgan
07-03-2013, 18:43
şirket genel kurul yapacagım deedı mı MKK hissedarlar dökumunu ıstıyor ve alıyor

takas gıbı hangı ısmde ne kadar hısse var
isim isim göruyor......

genius_trader
07-03-2013, 18:44
Burdan da şu anlaşıyrki, demek mal ky de değil , faik t de değil, yada faikte kendi hesabında görünmes e bile,,,,toplayaadın mı daha agammm hadi artık gnder güzel habereşiiiii

ya sanki herkes bu foruma uye de burda lot miktarlarını yazıyor hesap kitap yapıyorsunuz.arkadaşlar bende de 100 bin var bu neyi değiştirir.burda kim doğru kim yalan yazıyor belli mi de inanıyorsunuz.biri çıksa ve deseki bende 2 milyon var inanacak mısınız? bunlar gereksiz şeyler.eğer gerçek bir oluşum isteniyorsa biri çıksın desinki telefonlaşalım buluşalım organize edelim davayı açalım her türlü katkıyı da yaparım.ama burda atıp tutmakla olmuyor bu işler..zaten kimsse hisseyi düşünmüyor herkes yapılanların bedelini odemesini istiyor faik ve sülalesinin.bunun için de tek çıkar yol Başbakan a sağladığı katkının nasılda çıkarları için kullanıldığını nasılda insanların parasının adeta gasp edildiğini bildirmesi lazım bazılarının.bu olay ancak bu şekilde çözülür..aksi halde sende şu kadar bende bu kadar var ile çözüm olmaz.tek çıkar yol budur arkadaşlar.

atılgan
07-03-2013, 18:44
yo tehdıt olusturmaz.
bız kucuk yatırımcı
hıssedar olarak
% 5 bulmaya calısyoruz........
ona ugrasıyoruz....

atılgan
07-03-2013, 18:46
genıus.
sen yazılanları yasayı okumadın galıba
soyle bırkac sayfa gerıye dogru oku.
bız 8 mılyon lotu
hava olsun dıye toplamaya calısşmıyoruz.
anlasılan okı sen burada öylesınesın.................
8 mılyon lot a ulasırız..
sonra da herkes extrasıyla gelır

notere gıderız......
hepsı bu kadar ve basıt
toplama cıkarma kadar
sen neden anlamakda zorluk cekıyorsun gardasım..

atılgan
07-03-2013, 18:47
genıus

senın ıcın yazıyı bır defa daha gönderıyorm.
lutfen okuyuver..

atılgan
07-03-2013, 18:48
C- ANONİM ŞİRKET GENEL KURULUNUN AZLIK TARAFINDAN TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI

- Veya genel kurul zaten toplanacak ise, karara bağlanmasını istedikleri konuları gündeme koymasını

isteyebilirler(5) (YTTK md. 411/f.1). Çağrı ve gündeme madde konulması talebi noter aracılığıyla yapılır(6) (YTTK md. 411/f.3).

Hemen belirtelim ki, YTTK, “esas sözleşmeyle, daha az sayıda paya sahip paysahiplerine çağrı hakkı tanınmasına” da izin vermiştir (YTTK md. 411/f.1). Örneğin, kapalı bir anonim şirketin esas sözleşmesine, sermayenin en az %5’ini oluşturan paysahiplerinin genel kurulu toplantıya çağırabileceği yönünde hüküm konabilir. Bu durumda, sermayenin en az %5’ini oluşturan pay sahipleri, genel kurulu toplantıya çağrı hakkını kullanırlar. Buna karşılık, şirket esas sözleşmesine, kanunun öngördüğü oranları ağırlaştırıcı yönde hüküm konamaz. Bir başka deyişle, kapalı şirketler için öngörülen %10’luk, halka açık şirketler için öngörülen %5’lik sınırlar, esas sözleşme ile %20 yahut %10 şeklinde artırılamaz.

genius_trader
07-03-2013, 18:51
genıus.
sen yazılanları yasayı okumadın galıba
soyle bırkac sayfa gerıye dogru oku.
bız 8 mılyon lotu
hava olsun dıye toplamaya calısşmıyoruz.
anlasılan okı sen burada öylesınesın.................
8 mılyon lot a ulasırız..
sonra da herkes extrasıyla gelır

notere gıderız......
hepsı bu kadar ve basıt
toplama cıkarma kadar
sen neden anlamakda zorluk cekıyorsun gardasım..

diyelim buldun 8 milyonu genel kurul için çağırdın toplantı gerçekleşti.faik de 15 milyonuyla geldi.ne olacak oylamada karar alabilecekmisin? azıcık tutarlı ve mantıklı yorum yapın.bakın dava olayı derseniz en çıkar yol budur.klimanjaru ya vekalet verelim.davamızı açalım hukuki olarak gerekenler yapılsın.ancak boyle gereksiz işlerle sayfayı doldurmayın.bu konuda atılacak en doğru adım bu olur.

pazarcı
07-03-2013, 18:53
faik bizim elimizdeki hisse miktarını bilse ne olur bilmese ne olur,bizimle uğraşacakmış,biz ve bizim gibi ky ler faiğe her zaman lazım. biz paramızın yarısını kaybetmişiz halada kaybetmeye devam ediyoruz,aman faik abi kızarsa ne yaparız diyemeyiz

atılgan
07-03-2013, 18:55
GENIUS...
dava acmak ıcın
bıze gereksınımın yok

bakırkoy adlıyesıne gııdp dava dılekcesını verdım.
dava acılıyor
o da bu kaadr basıt.............
eegr acamam dersen.
şikayet dılekçesı yazıp cumhurıyet savcısına ver.
o gerek görurse senın adına kamu davası da acar..........

atılgan
07-03-2013, 18:56
genel kurulda
maddeler oylanırken.........
1 lotu olan bıle serh koydurabılıyor...........
amac orada toplayıp
gundem maddelerını belırleyıp............
ona göre........ durum belırlemek.
daba için de 3 ay sure var.......
dedıgım gıbı
yarın hemen gıdıp davayı da acabılırsın..

atılgan
07-03-2013, 19:06
GENIUS...
dava acmak ıcın
bıze gereksınımın yok

bakırkoy adlıyesıne gııdp dava dılekcesını verdım

yanlıs yazmısım.
.......dava dılekçesını ver

olacaktı

mardin
07-03-2013, 19:21
07/03/2013 18:20:27 ***MEMSA***MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***MEMSA***MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Mehmet Nezih Özmen Mah. Nadide Cad. No:27 Örs İş Merkezi Kat:1 D:4/B Güngören/ İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel : 212 482 67 63 Fax: 212 482 90 14
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel : 212 482 67 63 Fax: 212 482 90 14
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : İştirakimizin Finansal Duran Varlık Edinmesi

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz iştiraki Volt Yatırım Gayrimenkul Enerji A.Ş'nin, daha önce 100.000 TL ile iştirak etmekte olduğu Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş.'de payını sermaye artırımına iştirak ve diğer ortaklardan pay satın alma yoluyla 82.500.000 TL'ye yükselterek ilgili şirkette %100 pay sahibi haline geldiği bildirilmiştir. Böylece söz konusu şirket, Volt Yatırım sermayesinde %77,22 pay sahibi olmamız nedeniyle yine %77,22 oranında dolaylı iştirakimiz haline dönüşmüştür.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

neco65
07-03-2013, 19:26
dogru soyluyorsun faik hepsini biliyor. Ben sadece yasal olarak bir problem olmamasi icin dedim. Faik buralari okudugundan kendine tehdit olusacagini anlarsa bizimle ugrasmaya baslar diye dusundum.

eh be güzel kardeşim tam 4 senedir fayk kimle ugraşıyor sanıyorsunda.burada günlerce ugraş boşunamı yani bizde onla ugraşmaya çalışıyoruz işte.

gadife
07-03-2013, 19:33
diyelim buldun 8 milyonu genel kurul için çağırdın toplantı gerçekleşti.faik de 15 milyonuyla geldi.ne olacak oylamada karar alabilecekmisin? azıcık tutarlı ve mantıklı yorum yapın.bakın dava olayı derseniz en çıkar yol budur.klimanjaru ya vekalet verelim.davamızı açalım hukuki olarak gerekenler yapılsın.ancak boyle gereksiz işlerle sayfayı doldurmayın.bu konuda atılacak en doğru adım bu olur.

arkadaşlar davayı kendiniz açın vekaletle dava işinden ziyade ne kadar ekmek o kadar köfte dava işini takip edin dava işini ciddiye alalım hiç değilse dava açmam uğraşmam diyen arkadaşlar varsa onlarda örnek dilekçelerle savcılığa suç duyurusunda bulunsun...

neco65
07-03-2013, 19:34
[QUOTE=genius_trader;8519879]ya sanki herkes bu foruma uye de burda lot miktarlarını yazıyor hesap kitap yapıyorsunuz.arkadaşlar bende de 100 bin var bu neyi değiştirir.burda kim doğru kim yalan yazıyor belli mi de inanıyorsunuz.biri çıksa ve deseki bende 2 milyon var inanacak mısınız? bunlar gereksiz şeyler.eğer gerçek bir oluşum isteniyorsa biri çıksın desinki telefonlaşalım buluşalım organize edelim davayı açalım her türlü katkıyı da yaparım.ama burda atıp tutmakla olmuyor bu işler..zaten kimsse hisseyi düşünmüyor herkes yapılanların bedelini odemesini istiyor faik ve sülalesinin.bunun için de tek çıkar yol Başbakan a sağladığı katkının nasılda çıkarları için kullanıldığını nasılda insanların parasının adeta gasp edildiğini bildirmesi lazım bazılarının.bu olay ancak bu şekilde çözülür..aksi halde sende şu kadar bende bu kadar var ile çözüm olmaz.tek çıkar yol budur arkadaşlar.[/Q

Başbakanı konudan haberdar etmenin tek yolu sanırım başbakanlık önünde eylem yapmadan geçiyor.Hem medyada hemde mecliste başka türlü konuşulması zor bence.

acelerkan
07-03-2013, 19:35
simdi bu sekil ile ulutas volt enerjininmi oldu cunku ulutas tekstil ismini mensa garimenkulyatirim insaat as yapti

sonrasinda volt enerjinin buyuk kismi memsanin

muhasip1982
07-03-2013, 19:36
Bu haber olumlu bi haber bence yorum yokmu

gadife
07-03-2013, 19:37
GENIUS...
dava acmak ıcın
bıze gereksınımın yok

bakırkoy adlıyesıne gııdp dava dılekcesını verdım.
dava acılıyor
o da bu kaadr basıt.............
eegr acamam dersen.
şikayet dılekçesı yazıp cumhurıyet savcısına ver.
o gerek görurse senın adına kamu davası da acar..........

ellerine sağlık atılgan kardeş herkez duyarlı olabilirse gücümüze güç katmış olarak ilerleyebiliriz.

acelerkan
07-03-2013, 19:37
bencede ulutas isnimi degistirdi sonrada volt enerji onu tamamen aldi voltun sahibide memsa

gadife
07-03-2013, 19:40
arkadaşlar sizlerinde fikrini almak istiyorum başbakanlık önünde eylem için toplanabilirmiyiz sesimizi duyurmak için

genius_trader
07-03-2013, 19:40
07/03/2013 18:20:27 ***MEMSA***MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***MEMSA***MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Mehmet Nezih Özmen Mah. Nadide Cad. No:27 Örs İş Merkezi Kat:1 D:4/B Güngören/ İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel : 212 482 67 63 Fax: 212 482 90 14
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel : 212 482 67 63 Fax: 212 482 90 14
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : İştirakimizin Finansal Duran Varlık Edinmesi

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz iştiraki Volt Yatırım Gayrimenkul Enerji A.Ş'nin, daha önce 100.000 TL ile iştirak etmekte olduğu Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş.'de payını sermaye artırımına iştirak ve diğer ortaklardan pay satın alma yoluyla 82.500.000 TL'ye yükselterek ilgili şirkette %100 pay sahibi haline geldiği bildirilmiştir. Böylece söz konusu şirket, Volt Yatırım sermayesinde %77,22 pay sahibi olmamız nedeniyle yine %77,22 oranında dolaylı iştirakimiz haline dönüşmüştür.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

SN MARDİN bu haberi nasıl yorumluyorsunuz? bu durumda mensa voltu aldı voltta ulutaşı(mensa gyo) aldı.yani mensa=mensa+volt(volt+ulutaş)...yani birleşmeyi bu yolla yapmış oldular sanırım..

acelerkan
07-03-2013, 19:41
ortak oldugumus sirket aralikli olarak yatirimlar yapiyor su hale bak fiyati ama 0,34

genius_trader
07-03-2013, 19:49
şimdi volt mensa gyo' nun sermaye artışına katılmış ve mensagyo'yu volta 82.5 milyona satmışlar.yani voltun içine arsalar da girdi bu haliyle.yani ulutaşın arsaları birleşme yolu ile değil de satın alma yolu ile geçti mensa ya ..yarın bu haberin etkisi anlaşılacak..

mardin
07-03-2013, 19:59
SN MARDİN bu haberi nasıl yorumluyorsunuz? bu durumda mensa voltu aldı voltta ulutaşı(mensa gyo) aldı.yani mensa=mensa+volt(volt+ulutaş)...yani birleşmeyi bu yolla yapmış oldular sanırım..

OKADAR KARMAŞIK BİR AÇIKLAMA GELDİKİ ŞEYTAN OLSA İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ.ilk önce volt enrji 100.000tl iştirakle Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat ortak oluyor. hangi aralıkta Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaatın sermaye artırımına katılıpta 82milyon beşyüzbin tl değerindeki şirketi satın alıp %100 pay sahibi oldu aklım almıyor. volt enrji 2boru ve beton yığınından başka birşey değildi ulutaşların ne zaman hiselerinin %100aldı parası nasıl ödendi volt mensanın iştirakiyse Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaatın parasını nasıl ödediler bu durumda 56milyon piyasa değeri olan voltun piyasa değeri 138,500.000 tlye çıkıyor var bunun altında birşeyler. bununda faturasını mensaya yıkmazlar inşallah yabancılar hesabında olan 55milyonda ulutaş tekstile gitmesin

genius_trader
07-03-2013, 20:00
arkadaşlar sizlerinde fikrini almak istiyorum başbakanlık önünde eylem için toplanabilirmiyiz sesimizi duyurmak için
ben varım...

acelerkan
07-03-2013, 20:03
OKADAR KARMAŞIK BİR AÇIKLAMA GELDİKİ ŞEYTAN OLSA İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ.ilk önce volt enrji 100.000tl iştirakle Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat ortak oluyor. hangi aralıkta Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaatın sermaye artırımına katılıpta 82milyon beşyüzbin tl değerindeki şirketi satın alıp %100 pay sahibi oldu aklım almıyor. volt enrji 2boru ve beton yığınından başka birşey değildi ulutaşların ne zaman hiselerinin %100aldı parası nasıl ödendi volt mensanın iştirakiyse Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaatın parasını nasıl ödediler bu durumda 56milyon piyasa değeri olan voltun piyasa değeri 138,500.000 tlye çıkıyor var bunun altında birşeyler. bununda faturasını mensaya yıkmazlar inşallah yabancılar hesabında olan 55milyonda ulutaş tekstile gitmesin

oyle olsa bile akibeti belli olmayan 55 miliyon ortaya cikar

muyendis
07-03-2013, 20:11
dikkat edilirse artik ecek acak diye haber gondermiyor.

Is bitmis oyle haber veriyor

genius_trader
07-03-2013, 20:12
anlaşılan odur ki yurtdışı hesapta bulunan bu parayı yeni adıyla mensagyo nun satın almasına transfer edecekler ve şirketin halkbankasına olan borcu ödenmeyecek belki de yapılandırılacak.şimdi esas mesele ulutaşlar tüm varlıklarını mensanın çatısı altına soktular.faik voltu alacak bakiyeye saydırdı.mensa gyo ise yurtdışındaki paraya saydırıldı.yani ulutaşlar hiç para odemeden mensanın yaklaşık 110 milyon aktifini cebe koydu.esas sorun bu adamlar bu saatten sonra bu para ile ne yapacaklar? eğer hisse alımına giderlerse eğer en olumlusu olur. halkbankası ile protokol açıklaması ve ardından hisse geri alımları yapılırsa bu şirkete sahip çıktıkları anlamına gelir.daha sonrasında ise gyo proje haberleri gelirse en pozitif sonuç bu olur.yok eğer alım yapılmaz ve bunlar kasayı boşaltıp şirket aktiflerini ele geçirmek adına yapmışlarsa o zaman sanırım savcılık gereğini yapar ..çünkü bu resmen şirketin içini boşaltmak olur.

balcıbaba
07-03-2013, 20:13
bu kadar karmaşık işlerden sonra,bakıyorsun almak isteyene her kademeden kucak dolusu hisse dağıtıyor fiyata bakıyorsun diplerde,kasaya bakıyorsun devamlı boşalıyor işe bakıyorsun gözle görülür,elle tutulur hiçbir icraat yok borca bakıyorsun çığ gibi artıyor bundan düşünebilen insanın aklına tek birşey geliyor;yoksa uzatmalar mı başladı....arkadaşlar sizin aklınıza başka birşey geliyormu bu şartlarda.

balcıbaba
07-03-2013, 20:17
anlaşılan odur ki yurtdışı hesapta bulunan bu parayı yeni adıyla mensagyo nun satın almasına transfer edecekler ve şirketin halkbankasına olan borcu ödenmeyecek belki de yapılandırılacak.şimdi esas mesele ulutaşlar tüm varlıklarını mensanın çatısı altına soktular.faik voltu alacak bakiyeye saydırdı.mensa gyo ise yurtdışındaki paraya saydırıldı.yani ulutaşlar hiç para odemeden mensanın yaklaşık 110 milyon aktifini cebe koydu.esas sorun bu adamlar bu saatten sonra bu para ile ne yapacaklar? eğer hisse alımına giderlerse eğer en olumlusu olur. halkbankası ile protokol açıklaması ve ardından hisse geri alımları yapılırsa bu şirkete sahip çıktıkları anlamına gelir.daha sonrasında ise gyo proje haberleri gelirse en pozitif sonuç bu olur.yok eğer alım yapılmaz ve bunlar kasayı boşaltıp şirket aktiflerini ele geçirmek adına yapmışlarsa o zaman sanırım savcılık gereğini yapar ..çünkü bu resmen şirketin içini boşaltmak olur.

bu senaryo doğru ise bu paralar hortumlandıysa bu parayı neden hortumlayıp gırtlağa kadar borçlandırdığı şirkete yatırsın tekrar,bizi çok sevip koruduğu içinmi.

balcıbaba
07-03-2013, 20:18
yatıracaksa neden hortumlayıp kendini riske attı bu kadar

pazarcı
07-03-2013, 20:24
zincirin son halkasıda tamamlandı sıra spk dan gelecek haberde

genius_trader
07-03-2013, 20:31
şöyle bir durum var..bu adam arsaları ipotek gösterip kredi yapılandırmasına gidebilir.yani halkbankasının alacağına karşılık bu arsalar ipotek gösterilir kredi devam ettirilir yani halkbankası alacağına karşılık hacze başvurmaz kredi yapılandıılır.içini boşalttığı şirkette şirkete ait tesisleri ya satarak krediyi kapatacaktı yada ipotek ettirerek devam edecekti.şimdi anlaşılan bu kredi ödenmeden devam edecekler.tekrar geri alım yapılmasına gelince de hger ne kadar şirketler arası transferler olsada, şirketteki hakimiyetlerinin devamı için nakitte duran paranın bir faydası olmayacaktır.onlar da bu hakimiyetin devamı için bu yolu seçeceklerdir.ayrıca şu anda yoğun şekilde şikayetler yapıldı.eğer güvenilir olmak istiyorlarsa piyasa değerini yükseltmeleri gerekecek bunu da en iyi şekilde hisse alarak yapabileceklerdir.

mardin
07-03-2013, 20:31
mensanın borcunu yatırımcıların sırtından çıkarıyorlar hadi volt yeni kruldu pırıl pırıl bilançoları var dendi ulutaş gyo yeni krulu bir şirket değil mensa yokken vardı şimdi sadece isim değişikliği yapıldı şirkette şirketin hiçmi borcu yada alcağı yok ulutaşların bilançolarına ulaşmak mümkün değil bu iştiraklerden dolayı konsalide bilençolar açıklanacak bakalım ulutaş tekstilden ne kadar borç mensaya yazdırılacak. inşallah EPDK voltun mensa ile birleşmesine onay vermez. bu adamnın yaptıkları oyunlar yanına kar kalmaz

mardin
07-03-2013, 20:33
şöyle bir durum var..bu adam arsaları ipotek gösterip kredi yapılandırmasına gidebilir.yani halkbankasının alacağına karşılık bu arsalar ipotek gösterilir kredi devam ettirilir yani halkbankası alacağına karşılık hacze başvurmaz kredi yapılandıılır.içini boşalttığı şirkette şirkete ait tesisleri ya satarak krediyi kapatacaktı yada ipotek ettirerek devam edecekti.şimdi anlaşılan bu kredi ödenmeden devam edecekler.tekrar geri alım yapılmasına gelince de hger ne kadar şirketler arası transferler olsada, şirketteki hakimiyetlerinin devamı için nakitte duran paranın bir faydası olmayacaktır.onlar da bu hakimiyetin devamı için bu yolu seçeceklerdir.ayrıca şu anda yoğun şekilde şikayetler yapıldı.eğer güvenilir olmak istiyorlarsa piyasa değerini yükseltmeleri gerekecek bunu da en iyi şekilde hisse alarak yapabileceklerdir.

ipotek etirmelerine gerek yok zaten halk bankasının borcuna karşılık ulutaşların arsaları ipotekli

balcıbaba
07-03-2013, 20:34
valla ben bu olayların arkasından daha farklı olumsuz şeyler bkliyorum sanki adam kendini bilerek batırmak istiyor sanki müdahale edilmeyi bekliyor gibi.ççünkü bu şartlardan sonra spk babası olsa,siyasiler amcası olsa hiçbirşey için izin alamaz artık.yanılıyorsam düzeltin.

mardin
07-03-2013, 20:40
6.Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş ile Ulutaş Tekstil San ve Tic. A.Ş'nin birleşmesi şirketi nasıl etkileyecektir?

Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş. ile Ulutaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri 09.01.2012 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş. tüzel kişiliği altında birleşmeye karar vermiş bulunmaktadırlar.

1995 yılında Kayseri'de kurulan Ulutaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. aynı yıl yine Kayseri 'de 40 milyon USD tutarında bir tekstil yatırımına başlamış, inşaat çalışmalarını bitirdiği günlerde o donem İş Bankası A.Ş. ‘ ne ait olan MENSA ‘ yı 45 milyon USD peşin bedel ile bünyesine katmıştır. MENSA yapılan yatırımlarla grubun dış yüzü haline gelirken Ulutaş Tekstil , MENSA ‘nın ana tedarikçisi olarak lojistik merkez rolünü üstlenmiştir. 1997 - 2006 yılları arasında her iki şirket de ülkemizin en büyük 500 sanayi Kuruluşu arasında sürekli yer bulmayı başarmıştır.

2007 yılından itibaren yeniden yapılanmaya giden grup, 2011 yılı itibariyle tüm üretim faaliyetlerini MENSA’ nın Adana'da bulunan tesislerinde toplamış ve imalat konsolide edilmiş, Kayseri ' de bulunan fabrika arazi ve binası değerlendirilerek şirketler grubunun Mali yapısı kuvvetlendirilmiştir.

Üretim faaliyetleri sonlandırılan Ulutaş Tekstil halen proje geliştirmeye uygun ciddi miktarda gayrimenkul stoğuna sahiptir.

Tüm bu çalışmalara paralel, MENSA esas sözleşmede değişikliğe gidilerek gayrimenkul ve inşaat sektörleri ana iştigal alanlarının içerisine dahil edilmiştir. Bu noktada Ulutaş Tekstil aktifindeki gayrimenkullerin inşaat sektöründe faaliyet göstermek isteyen MENSA aktifine devredilecek olunması alınan birleşme kararının ilk faydası olarak göze çarpmaktadır. Birleşme işlemlerinin tamamlanmasının ardından, araziler üzerinde proje geliştirme çalışmalarına hız verilecektir.

1997 yılından beri aynı gruba mensup aynı sektörün iki oyuncusu olan şirketlerin sözkonusu 15 yıllık süreçte MENSA ‘ nın finansal gereksinimleri nedeniyle kaçınılmaz olarak meydana gelmiş karşılıklı kefalet ilişkileri ile buna bağlı cari hesap işlemleri de birleşme işlemi ile konsolide edilip son bulacak ve yeni Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş olacaktır. Böylelikle daha şeffaf bir görüntü sağlanacak, muhasebe organizasyonları sadeleşecek ve maliyet tasarrufu oluşacaktır.

Birleşme işlemi ile özsermayesi ve toplam aktif değeri artacak olan MENSA , bilançosunu kuvvetlendirip tedarikçi ve müşterileri ile finans çevrelerinde kredibilitesini yükseltecektir. Bu sayede bilançosunu büyütmek konusunda attığı adımlara bir yenisi ekleneceğinden, hedef faaliyet alanlarında etkinliğini artıracaktır.

paradoxus
07-03-2013, 20:42
Haber iyi de sahibi kötü. Adam şeytana pabucu ters giydirir. Para yok diye SPK ya ağlıyorlar ama yastık altından çıkıyor milyonlar. Yatacak yerin yok Faik efendi..

karot43
07-03-2013, 20:44
valla ben bu olayların arkasından daha farklı olumsuz şeyler bkliyorum sanki adam kendini bilerek batırmak istiyor sanki müdahale edilmeyi bekliyor gibi.ççünkü bu şartlardan sonra spk babası olsa,siyasiler amcası olsa hiçbirşey için izin alamaz artık.yanılıyorsam düzeltin.
umarım yanılıyorumdur,bende olumsuzluk düşünen taraftayım...hissenin fiyat hareketlerinide olanların üzerine ekleyince,endişem artıyor...YTD

acelerkan
07-03-2013, 20:48
acayip bir durum var ayni durum baska bir sirket tarafindan yapilsa iyiye yorumlanir , cunku herif bir enerji sirketi satin aldi sonra o aldigi sirket giti baska sirket aldi ,

mardin
07-03-2013, 20:58
acayip bir durum var ayni durum baska bir sirket tarafindan yapilsa iyiye yorumlanir , cunku herif bir enerji sirketi satin aldi sonra o aldigi sirket giti baska sirket aldi ,

ortada iyi olan ne kasasında para olmayn üretim yapmamış para kazanmamış bir iştirak volt hangi parayla nasıl aldı ulutaşgyo u ne vaad edildi bu alım işin faturası kime kesilecek faik babasına bedava iş yapmıyor söylermisiniz farz edin çalışmıyorsunuz kazancınız da yok akşam eve geldiğiniz zaman son model bir araba ertesi günde evinzin eşyalarınızı değiştiriseniz aile fertleri bunun kaynağını sormazlarmı size

BLACKEYE
07-03-2013, 21:03

Benim aklından geçen yurtdışındaki parayı volt u fiyatına saymak, voltuda 100 bin e mmesaya kakaladı
27 bin tl lik volt 100 bine mesaya satıldı, 100-27= 73 cepte, , bunun 55 bini yurtdışı bankasında olan para = 18 bin kesin cepte, yarın birgün haberde yurtdışı parasını ya voltta kullandım diyecek yada halkbankasına borca nakit ödeyecek, eğer halkbankasına ödendi vede 6 milyon kaldı derse de buda muhtemel , yani sonuç olarak
Voltu 100 bine satmasıyla memsaya o parayı çıkarttı birşekilde memesadan , da bizden çıktı yani,, allah seni ıslaheylesin,,,

cerkez60
07-03-2013, 21:11
Adam tüm parçaları birleştirdi. Elinde mensa ve şahsına ait nakitleri kaldı. siz olsanız bu durumdan sonra ne yaparsınız.
A-Paranızı yurtdışına transfer edip ertesi sabah ortalıktan kaybolurdurnuz ( bu 90 öncesi yıllarda mümkündü şimdi zor)
B- MENSA dan olabildiğince bir şekilde ve mümkünse düşük fiyattan pay toplarsınız (bence bunu yapıyor ve yapmaya devam edecek)
C- Faik bilir :-)

ytd.

acelerkan
07-03-2013, 21:11
ortada iyi olan ne kasasında para olmayn üretim yapmamış para kazanmamış bir iştirak volt hangi parayla nasıl aldı ulutaşgyo u ne vaad edildi bu alım işin faturası kime kesilecek faik babasına bedava iş yapmıyor söylermisiniz farz edin çalışmıyorsunuz kazancınız da yok akşam eve geldiğiniz zaman son model bir araba ertesi günde evinzin eşyalarınızı değiştiriseniz aile fertleri bunun kaynağını sormazlarmı size

tamam iste bende baska sirket olsa iyiye yorumlanir diyorum , memsada durum farkli , borcu var bilancoda gecmis yilara ait buyuk zararlar, fabrika calismiyor, herif isletme sermayesi ve bir kisim borclar icin spk basvuruyor bedelli sermaye artirimi icin , oyp gelen paralardan haber yok su yurt disinda olan , kendi sirketlerini memsaya satiyor

cerkez60
07-03-2013, 21:14
Son haberler nedense seans sonunda hatta tam son dakikada 18:20-23 arasında geliyor çok enteresan günlük hareketleri bile israf etmiyor.

pazarcı
07-03-2013, 21:28
arkadaşlar kafanızı bunlarla fazla yormayın bunlar zaten planın bir parçası,en azından şirket batsa bile bu şekilde ölüsüne para verirler,bugün için faikte iki plan var bedelli onaylanırsa parayı zaten oradan götürecek eğer onaylanmazsa ki inşallah onaylanmaz.Bedelli haberini gönderdikten sonraki düşüşte 037 ile 028 arasındaki iniş ve cıkışta topladığı hisselerle beraber yukarıya yönlü hareketi başlatıp tabiiki yukarı çıkartırkende hisse toplayacak zaten hep bu yüzden kağıda baskı uyguladı.Son senaryoda tekrardan hisseyi boşaltmak

atılgan
07-03-2013, 21:35
arkadaslar
bu adam yıne enterasan haber göndermıs..

genius_trader
07-03-2013, 21:37
arkadaşlar kafanızı bunlarla fazla yormayın bunlar zaten planın bir parçası,en azından şirket batsa bile bu şekilde ölüsüne para verirler,bugün için faikte iki plan var bedelli onaylanırsa parayı zaten oradan götürecek eğer onaylanmazsa ki inşallah onaylanmaz.Bedelli haberini gönderdikten sonraki düşüşte 037 ile 028 arasındaki iniş ve cıkışta topladığı hisselerle beraber yukarıya yönlü hareketi başlatıp tabiiki yukarı çıkartırkende hisse toplayacak zaten hep bu yüzden kağıda baskı uyguladı.Son senaryoda tekrardan hisseyi boşaltmak

bende benzer şekilde düşünüyorum artık batsa bile içinde arsa var,volt var mensa var.şirketlerin birbirine olan borçları çok da onemli olmuyor artık.şirketin aktiflerini ele geçirerek ceketi alıp kaçma işini de zor yaparlar.zira hesap sorarlar..şimdi SPK bu bedelli olayını reddederse esas o zaman işin rengi belli olacak..yarın bakalım bu haber nasıl algılanacak.

atılgan
07-03-2013, 21:37
92 den borsada kagıt alıp satarım
+
ekonomıstım........
böyle cetrefellı
anlasılması guc..metın haber gönderılmez..........
ancak benım tek anladıgım......
adam buraları okuyor.
o yönde hareket edıyor
sızlerı
bızlerı yönlendırmeye calısyor............

atılgan
07-03-2013, 21:38
farkındaysanız bırkac gundur
özellıkle benım yazdıgım sikayet dılekcesınde

şirkete 45 mılyon tl hortumlayıp
2 beton,2 makıne voltu kakaladı............
dıye yazmıstık...

volt hakkında bu haberı göndermesı bosuna degıl............

atılgan
07-03-2013, 21:39
+ kacıran arkadaslar için yazıyorum
şu 8 mılyon lotu bullalım..............
tum bunlar onu zorluyor......
ınnaın onun da artık uykuları kacıyor
bır bok yedı..................de............

atılgan
07-03-2013, 21:40
saga sola cok sıkayet maılerı attık.
sanırım ben bıle 500-600 maıl attım.
bu sıkayetlerı durdurmak ıcın 2 gun tavan yaptı ( AMA DURMAK,INANMAK YOK,ARTIK FIYAT 1,20 YE KADAR INANMAK YOK.... ) HERTULU SIKAYETLERE DEVAM)

pazarcı
07-03-2013, 21:41
atılgan ne alakası var adam aylardır bu senaryoya çalışıyor

atılgan
07-03-2013, 21:42
OKUYAMIYAN
kacıran arkadaslar ıcın
yazıyorum yıne

- ANONİM ŞİRKET GENEL KURULUNUN AZLIK TARAFINDAN TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI

Diğer yandan, YTTK, azlığın talebi için bir süre öngörmüş ve azlık tarafından yapılacak “gündeme madde konulması isteminin, çağrı ilânının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanmasına ilişkin ilân ücretinin yatırılması tarihinden önce” yönetim kuruluna ulaştırılmasını şart koşmuştur(7) (YTTK md. 411/f.2).

atılgan
07-03-2013, 21:42
bu senaryo?

paradoxus
07-03-2013, 21:45
Faik efendi okuduğunu biliyorum, sen işini biliyorsun. Şeytanın senden kurs alması lazım. Attığın yemleri yemiyorum. Beklemedeyim. Biliyorsun ya bizi ihya edeceksin ya edeceksin. Başka yolu yok.

atılgan
07-03-2013, 21:48
arkadaslar bırıncı hedef
şu 8,100.000 lotu bulup
genel kurulu toplamak.
bunu basaramazsak dava acmak.............
bence öncelıklı konumuz 8 mılyon lotu bulmak olsun...........
gerısı burada havanda su dövmek.
faık elımıız
kozumuzu soylemek..........

atılgan
07-03-2013, 21:49
bu benım göruusmdur.
hukuken
usulen de yapılması gereken budur bence..........

Sonhaber
07-03-2013, 22:01
Atalarımız ne demiş DİNSiZİN HAKKINDAN İMANSIZ gelir bizler şu meşhur kemer country çetesine,Ziya şesel,ilhamı suaydın,Bahadır karlıdag mail atsak belki onlar mensanız çoğunluğunu toplayıp ta Faik eve ceketsiz gönderirler ne dersiniz.sonuçta memsa buyuk marka enerji.gyo.tekstil herşey var imtiyazlı hisse de yok,,,,,bizim gücümüz ödemeleri kaldırmaya yetmez Faik bunu çok iyi biliyor onun için milyon lotları yazıyor ayrıca bazı arkadaşlar yazdıkça Faik dahamda satıyor dikkat ettiniz mı.

atılgan
07-03-2013, 22:03
bıldıgım kadarıyla
ılhamı borsayı bıraktı
zıya nın da eskıden bagdat caddesınde
ofısı vardı ?

paradoxus
07-03-2013, 22:16
Satarsa satsın Faik Bey(!). Sonra nasıl olsa paşa paşa gibi alacak..
SATMIYORUM Faik Bey(!).
SATMIYORUM Spek amca(!).

mustafa_
07-03-2013, 22:35
iki gün bakmadım sayfa yenilenmiş. 20 nci sayfaya gelmiş. Tamamını okudum. Savcılıklara suc duyurusunda bulunmaktan başka kayda değer öneri yok.

exitus123
07-03-2013, 22:39
Basındaki bir haber: Kendi kurduğu şirketten kovuldu

HÜRRİYET - 01 Mart 2013 Cuma, 12:57

Yerel ve uluslararası firmalarda kullanılmak üzere indirim kuponları sağlayan günlük fırsat sitesi Groupon'un kurucularından Andrew Mason, kendi şirketinden kovuldu. Mason işten çıkarıldığını ilginç bir Twitter mesajıyla açıkladı.
Mason'ın Kasım 2008'de Eric Lefkofsy ve Brtad Keywell ile birlikte kurduğu şirket, son zamanda muhasebe hataları ve hayal kırıklığı yaratan gelir miktarı nedeniyle kötü günler geçiriyor. Mason şirketteki sorunlar için daha önce danışmanlarını suçlamıştı. Ancak sonradan sorumluluğu üstlendi.

Mason'un şirketteki hissesi yüzde 20, Lefkofsy'nin yüzde 28 ve Keywell'in yüzde 10.

Sayın FAİK ULUTAŞ , bigün basında seninde çıkar bi haberin... Genel Kurulu ertelettin, kaçış yok, 2013 yılı içinde KAP ta genel kurul çağrısı biğün yaparsın......
ULUTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİC.A.Ş 2,975,500,00 1,84
FAİK ULUTAŞ 14,268,781,00 8,81
DİĞER 144,755,719,00 89,35
Sana ve babana ait %10,65 hissen var , diğeri de KY , aracı kurumlarda...

Sonhaber
07-03-2013, 22:53
Faik şirketlerini memsa ya dahil ediyor adamın şuan memsada ki hisse oranı gerçek olabilir mı eğer aracı kurumlar veya by hisse varsa neden müdahale etmiyorlar resmi olarak hisse oranını düşük tutuyor akraba eş dost üzerindedir işini şansa bırakırmı a,b,c planları hazır ben şahsi anlamda en çok spk yollanan şikayet mağduriyet maillerine tenezül edilipte cevap verilmemesi beni üzüyor.

Sonhaber
07-03-2013, 23:19
Arkadaşlar 10 Mart pazar gunü yasar Erdinç internet üzerinden kendi sitesinden bilgeyatırımcı.com adresinde piyasa ve hisse analizleri yapacak İnternet üzerinden yatırımcılardan soru alıp yorum yapıyor ben. Bu zamana kadar hep izledim eğer hepimiz internetten bağlanıp memsa son öneyim kararlarını sorarsak profesyonel anlamda sorularımıza cevap bulmuş oluruz diye. Düşünüyorum.

genius_trader
08-03-2013, 00:13
kaybedecek hiçbirşeyi kalmamış insandan herşey beklenir bu hayatta ..umarım faik az biraz empati duyar da yarattığı enkazın farkına varır.insanların birikimlerini yok ederek kendisine servet yaratıpta bu dünyada sefa süren çok az insan vardır.illaki birgün hesabı sorulur.üretim yapacak ,istihdam yaratacak kar edecek hem kendine hem yatırımcısına saygısı olacak yapacağı bu olmalı.bakalım bu filmin sonu nereye varacak.

BLACKEYE
08-03-2013, 00:18
Yarın cuma bi haber daha gnderir bunlar gene tahminimce,, benc bu adamda % 10 gibi hisse görünsede aslında hissenin büyük çoğunluğu yine kendisinde ki hisseye askı uyguluyor ,,şöyle tşşşşkklı bir baba yiğit spek csada faiğn plnlrını alt st etsee

soldierbird
08-03-2013, 00:25
Haber'e bakın!!!!!

Yatırım tavsiyesi değildir.

Adamlar burayı okuyorlar ve ona göre hareket ediyor olabilirler. Saat 13:49'da yazdığım yazıya sonrada bakın akşamına çıkan habere!

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

BLACKEYE
08-03-2013, 00:30
Yani bu durumda faik heran iflas edebilr mi? Bu durum sözkonusumudur abiler,,

pazarcı
08-03-2013, 00:31
takaslar ve hacimler hisse ile birlikte iyi incelendiğinde bayağı yardımcı olur

Sonhaber
08-03-2013, 00:35
Sayın blackaye dostum bende kesin olarak Faik in hisse oranının göründüğü gibi olmadığına inanıyorum gün boyu tahtayı izliyorum adım gibi eminim adamlar parmaklarını bilgisayar klavseyisinden kaldırmıyor bir dakika hiç beş dakikada işlem yapmadığını gördünüzmu bu adamlar çok tehlikeli bir Galatasaray yatırımcısı kadar ses getiremiyoruz birde çok fazla ky bu hissede mağdur olmuş yazanlar hepsi aynı diğer ky yatırımcılar nerde onların sesi niye çıkmıyor Galatasaray yatırımcısı spk yönetimini bile değişmesine sebeb oldu helal olsun demekten başka bir söz bulamıyorum ne zaman bu hissenin ziyaretçi sayısı artar o zaman rüzgarı arkamıza aldığımızı görürüz

genius_trader
08-03-2013, 00:37

hadi diyelim iflas etti.peki halk bankası parayı nerden alacaktı? yurtdışındaki hesap temlik edilecekti.bu paraya ipoteği veren kimdi "ulutaş tekstil" değil mi? (OYP izahnamesinde geçen ifade de -ulutaş tekstil generalli ye sağlanan fon tutarında teminat verecektir denmekte idi.)pekala üzerinde ipotek bulunan bir şirket satılabilirmi? hayır..bu durumda eğer ulutaş (mensa gyo) satılabiliyorsa demekki ipoteği kalkmış oluyor.bunun için ise halkbankasının bu parayı almış olması gerekiyor.yani şu aklıma geliyor..bu satış işlemleri olmuş ise halkbankasına ait borç kapatılmış ve haber henüz bekletiliyor? bu ihtimalde var bi kenarda..ama bu sadece bir ihtimal...

genius_trader
08-03-2013, 00:46
sn klimanjaro üstad görünmüyor bu aralar.kendisini burada görmeyi isteriz.hukuki açıdan dava başvurumuz hakkında mutabakat sağlayıp kendisiyle beraber hareket etmek isteriz.kabul ederse de vekaletimizle beraber dava sürecini başlatırız.

soldierbird
08-03-2013, 00:53
Eğer sermaye azaltım ve artırımına onay gelirse
Toplam mensa hisse adedi:150 milyon lot
%84 sermaye azaltımı sonrasında kalan hisse adedi:24 milyon lot
%200 sermaye artırımı için gerekli olan para: 48 milyon TL
Adamın yurt dışında bulunan parası 55 milyon TL(Başka metaliği yok kabul edelim)
7 milyon TL'yi Halk Bankası kredi borcu olarak öder. Halk bankasına olan borç bir miktar daha azalmış olur. 2013 senesi içinde borcun tamamen kapatılacağı vaatini verir. Halk banaksını ve SPK'yı bu yolla kafalar. Kalan parayı
Diyelim ki bu eleman bütün hisseleri toplarsa 48 milyon TL'yi şirkete koyarak şirketin sermaye artırımını tamamlar. Muhtemelen buradakilerin büyük çoğunluğu bu sermaye artırımına katılamayacaklar dolayısıyla tüm rüçhanlar da bu adama geçecek.
Böylece adamın elinde bu operasyonlar sonrasında 48 milyon TL nakit + 48 milyon lot hisse olur.
Sonra mensayı yukarı yukarı vurur. 48 milyon lot hisseyi speküle ederek 2 TL ortalamadan piyasaya satar. Ve adamın nakit büyüklüğü 3x48 milyon TL' ye ulaşır.

SPK bakalım ne yapacak?

Bu arada akşam aşağıdaki haberi bastılar:
Şirketimiz iştiraki Volt Yatırım Gayrimenkul Enerji A.Ş'nin, daha önce 100.000 TL
ile iştirak etmekte olduğu Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş.'de payını sermaye
artırımına iştirak ve diğer ortaklardan pay satın alma yoluyla 82.500.000 TL'ye yükselterek
ilgili şirkette %100 pay sahibi haline geldiği bildirilmiştir. Böylece söz konusu
şirket, Volt Yatırım sermayesinde %77,22 pay sahibi olmamız nedeniyle yine %77,22
oranında dolaylı iştirakimiz haline dönüşmüştür.

Soru: Volt enerji 82.5 milyon TL'yi nereden buldu? Önce Voltu tam hatırlamıyorum ama haberlerden bakılabilir değerleme raporları doğrultusunda 50 milyon TL civarı bir para karşılığı Halka açık mensaya sattı. Sonra Volt bir başka şirketini 85 milyon TL'ye satın aldı. Tamam iyi düşünelim Volt gerçekten satın alınan değere bir sahip bir firma. Peki Volt ikinci alım işini hangi parayla gerçekleştirdi?

BLACKEYE
08-03-2013, 00:55
hadi diyelim iflas etti.peki halk bankası parayı nerden alacaktı? yurtdışındaki hesap temlik edilecekti.bu paraya ipoteği veren kimdi "ulutaş tekstil" değil mi? (OYP izahnamesinde geçen ifade de -ulutaş tekstil generalli ye sağlanan fon tutarında teminat verecektir denmekte idi.)pekala üzerinde ipotek bulunan bir şirket satılabilirmi? hayır..bu durumda eğer ulutaş (mensa gyo) satılabiliyorsa demekki ipoteği kalkmış oluyor.bunun için ise halkbankasının bu parayı almış olması gerekiyor.yani şu aklıma geliyor..bu satış işlemleri olmuş ise halkbankasına ait borç kapatılmış ve haber henüz bekletiliyor? bu ihtimalde var bi kenarda..ama bu sadece bir ihtimal...

Hacı abi ozamn bu haberi bekletiyorlar mal toplamak için yine, bizim halkbnkası konusunda yüklenmemiz laım spkya ki bi açıklama gelmesi lazımm, bu spk az değil ha, az yukarı götürüp saldılar gene aşağı, korkan korktu sattı , riske giremeyenlerde trenden atladı bu yükselişte diye tahmin ediyorummm, buaralar haber mutlaka gelecektir, bana göre, satmıyom len hadiii faikk, 1 kuruş yokk,
Ytd değildr sakın ha

soldierbird
08-03-2013, 00:57
Şahsi düşüncem bu adamların iflaslarının söz konusu olmadığı yönünde. Aksine bence ellerinde deli gibi bir para var ve bu paraları bir şekilde şirkete sokmak istiyorlar ama bu sırada olan bizlere oluyor.

soldierbird
08-03-2013, 00:58

Şahsi düşüncem bu adamların iflaslarının söz konusu olmadığı yönünde. Aksine bence ellerinde deli gibi bir para var ve bu paraları bir şekilde şirkete sokmak istiyorlar ama bu sırada olan bizlere oluyor.

soldierbird
08-03-2013, 01:00

Üzerinde düşünmeye değer bir yazı.

BLACKEYE
08-03-2013, 01:32

Eet yeterli kıvama gelmedi, sabır inşallah, sabır dostlar, burdan mal satmayı yediremem kndime 37 den az daha aldım bakalım görcez, bindik bir alamete , hadi hayırlısı, ancak faik efendi, eğer hala mal almak istiyorsan boşuna bekleme, burda bir avuç insan kaldı onlarda zaten batmışşş 27 kadar düştğünde vermediyse bundan sonra sittin sene vermezler boşuna uğraşma, fakat başka planları olduğu kesin , halen bedelliyi yapmanın haIrlıklarınıyapıyodur kesin , bakalm yarın uma hayırlısıyla neler olacakkk,

mechul
08-03-2013, 01:35
Eğer sermaye azaltım ve artırımına onay gelirse
Toplam mensa hisse adedi:150 milyon lot
%84 sermaye azaltımı sonrasında kalan hisse adedi:24 milyon lot
%200 sermaye artırımı için gerekli olan para: 48 milyon TL
Adamın yurt dışında bulunan parası 55 milyon TL(Başka metaliği yok kabul edelim)
7 milyon TL'yi Halk Bankası kredi borcu olarak öder. Halk bankasına olan borç bir miktar daha azalmış olur. 2013 senesi içinde borcun tamamen kapatılacağı vaatini verir. Halk banaksını ve SPK'yı bu yolla kafalar. Kalan parayı
Diyelim ki bu eleman bütün hisseleri toplarsa 48 milyon TL'yi şirkete koyarak şirketin sermaye artırımını tamamlar. Muhtemelen buradakilerin büyük çoğunluğu bu sermaye artırımına katılamayacaklar dolayısıyla tüm rüçhanlar da bu adama geçecek.
Böylece adamın elinde bu operasyonlar sonrasında 48 milyon TL nakit + 48 milyon lot hisse olur.
Sonra mensayı yukarı yukarı vurur. 48 milyon lot hisseyi speküle ederek 2 TL ortalamadan piyasaya satar. Ve adamın nakit büyüklüğü 3x48 milyon TL' ye ulaşır.

SPK bakalım ne yapacak?

Bu arada akşam aşağıdaki haberi bastılar:
Şirketimiz iştiraki Volt Yatırım Gayrimenkul Enerji A.Ş'nin, daha önce 100.000 TL
ile iştirak etmekte olduğu Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş.'de payını sermaye
artırımına iştirak ve diğer ortaklardan pay satın alma yoluyla 82.500.000 TL'ye yükselterek
ilgili şirkette %100 pay sahibi haline geldiği bildirilmiştir. Böylece söz konusu
şirket, Volt Yatırım sermayesinde %77,22 pay sahibi olmamız nedeniyle yine %77,22
oranında dolaylı iştirakimiz haline dönüşmüştür.

Soru: Volt enerji 82.5 milyon TL'yi nereden buldu? Önce Voltu tam hatırlamıyorum ama haberlerden bakılabilir değerleme raporları doğrultusunda 50 milyon TL civarı bir para karşılığı Halka açık mensaya sattı. Sonra Volt bir başka şirketini 85 milyon TL'ye satın aldı. Tamam iyi düşünelim Volt gerçekten satın alınan değere bir sahip bir firma. Peki Volt ikinci alım işini hangi parayla gerçekleştirdi?

sermaye azaltımı yapıldıgında 150.000.000-24.000.000=126.000.000 tl nere gidecek :)

sermaye azaltıldıgında eski sermayeden kalan parayı göz ardı etmeyelim

genius_trader
08-03-2013, 01:43
http://www.voltenerji.com.tr/

arkadaşlar bakın adam bu işin hazırlığını çok önceden yapmış..volt enerji gayrimenkul a.ş. diye yapmış adı ...enerji santral gyo ise eski ulutaş yeni mensa gyo...yani adam mensa nın içine hepsini koymayı çok önceden tasarlamış..hatta bu yapılanma sonucunda adı mensa holdinge de dönüşebilir..bunlar da iştirakler olur..şimdi esas sorular net değil hala..
1-halkbank borcu odendi mi?(bi yorumda, arkadaşı halkbankta çalışan bi eleman ; mensanın borç bakiyesinin kalmadığı bilgisini vermişti ne kadar doğru bilemiyorum)
2-yurtdışı hesaptaki para nerde kullanıldı?(eğer ödenmedi ise)
3-mensa gyo içeriğinde ne var?(istanbuldaki arazilerde dahil edildi mi?)
4-değerleme neye göre kim tarafından yapıldı ne şekilde?
5-mensa gyo borçları var mı?
6-volt bu parayı nerden buldu?(kasasındaki bu para da nerden geldi)
7-bu işlemler özel nitelikli işlem grubunda değil mi? oyle ise neden genel kurulda onay alınmadan alındı?
8-mensa gyo ne için alındı projesi var mıdır?amaç nedir?
9-şirket aktifleri bu alımlarda kullanıldı ise sermaye azaltım/arttırımı nasıl olacak?
10-SPK bu duruma nasıl yaklaşacak?

BLACKEYE
08-03-2013, 02:01

arkadaşlar bakın adam bu işin hazırlığını çok önceden yapmış..volt enerji gayrimenkul a.ş. diye yapmış adı ...enerji santral gyo ise eski ulutaş yeni mensa gyo...yani adam mensa nın içine hepsini koymayı çok önceden tasarlamış..hatta bu yapılanma sonucunda adı mensa holdinge de dönüşebilir..bunlar da iştirakler olur..şimdi esas sorular net değil hala..
1-halkbank borcu odendi mi?(bi yorumda, arkadaşı halkbankta çalışan bi eleman ; mensanın borç bakiyesinin kalmadığı bilgisini vermişti ne kadar doğru bilemiyorum)
7-bu işlemler özel nitelikli işlem grubunda değil mi? oyle ise neden genel kurulda onay alınmadan alındı?
9-şirket aktifleri bu alımlarda kullanıldı ise sermaye azaltım/arttırımı nasıl olacak?
Bence bu filmin sonu iyi olacak , eğer holding olursa nereye gider memsa bilmiyorum , sanırım öümüzdeki günlerde bu haberler hatta bugün düşmeye başlar,,,
Ytd değildir, şahsi görüşümdür,

paradoxus
08-03-2013, 05:08
Rahat bir uyku uyutmuyor, kabus gibi. Yatıyoruz memsa yatamıyoruz memsa sabah memsa akşam memsa.. Neyse beklemeye devam.
SATMIYORUM merak etme.

hanekase
08-03-2013, 09:32
Arkadaşım nu işleri yaparken şirketin açıklama yapması zorunlu değilmi?Halk bankasına yurt dışındaki 55 milyonu ödemiş gibi duruyor.Çünkü bankaya 6 milyon küsur borç kaldığı gözüküyordu.