PDA

View Full Version : DOLAR ne Olur ne Olmaz, işte bütün mesele bu (!)

prototip
15-03-2013, 22:55
vobdaki geniş marjı görüp de tırsanlar için yoğunlaşabilecekleri ilk alternatif olabilir mi...

malum piyasalarda ne korelasyon kaldı ne temel... vob30 u öngörmek heleki son 10 bin pointlik hareket alanı çerçevesinde cazip değil diye düşünürsek, dolar\tl nin ne yapabileceğini öngörmek ve tekrar voba cazip ve daha öngörürebilir noktalarından girişe olanak sağlayabilmesi açısından da cazip gelebilir diye düşünenlere bu başlığın işe yaraması gerekir diye düşündüm. ilgi olursa bende yazarım, ama nerdee...

prototip
15-03-2013, 23:09
yukarı doğru 2.083 noktası, aşağı doğru 1.622 noktası, bu iki nokta ilerki zamanlarda olurda kırılırsa yeni normal başlangıcı olabilir...

göksu
21-03-2013, 00:46
dolar 2.5 3 arasını görürmü .bekleyelim bakalım

1can
23-03-2013, 04:27
dolar 2.5-3 arası nasıl olacakmış ? dünya onyıl önceki dünya değil.2 yi aşması için bile ikinci dip lazım. ikinci dip olsa bile dowla birlikte dolarda çöküyor.euro arkasında almanlar ruslar vb alternatifçiler var.frank yuan ruble derken alternatifler çoğalıyor.büyükler için dolar gözden düşüyor..1.5 arası bir beş yıl dolanır durur göreceği 2.5 sa en fazla 5 saat sürer.2 üstü aylık kapatması hiç kolay değil.dünya yankilerden ibaret değil.dünyanın gözü açılıyor.bu son vurgun..dünya 4 dalga gibi dalgalanıyor.5.dalgada tepeyi görsün sosyoekonomi dahil.sonra dibi bulana kadar 4.dalgadan beter dalgalanabilir aşağıya doğru..

1can
23-03-2013, 04:34
1.85 te bile elindeki stokun en az yarısını çıkarmaya hazır bekliyorlar. abd toparlıyor dünya toparlıyor gibi iyimser palavraları yemeyen uyanıklar hazırda bekliyor

prototip
24-03-2013, 03:30
merkez bankasının kurda oynaklığı engellemek ilk görevi olduğunu farzedersek, bu noktada bir sonraki dalgalanma nedeninin global değil de lokal veya içsel nedenlerle olabileceğini de düşünürsek, dalganın kur nedenli veya sonuçlu bir dalga olmaması kriz senaryosunu, olması ise silbaştan searyosunu, daha mantıklı kılar gibi.

prototip
24-03-2013, 03:42
batı tarafının ise dünyada finansal ve ekonomik etkiniği rolünden vazgeçecek kadar önemli bir neden varolmadığını düşünüyorum... büyüklük mü...dünyanın geri kalanı herzaman büyüktü...

prototip
24-03-2013, 03:54
herkes şunu düşünüyor amerika bir sonraki krizde yine para basarsa papaz pilav yemez. işte o zaman, para basmayacağı ihtimalinin, papazın pilav yememe ihtimalinden daha yüksek olduğunu düşünürüm ben.

Heval
25-03-2013, 11:48
içeride dolar neden hafif eğilim li yükselişte olduğuna dair haber/ bilgisi olan var mı?

1can
06-04-2013, 21:04
paranın değerini belirleyen faizler ve basım miktarıysa.. dünyada faizlerin (paradan para kazanma) uzun vadede aşağı yönlü baskı içinde olduğu açık. reel olarak önemli ülkelerin birçoğu eksi reel faize geçti bile .. miktara gelince..daha fazla genişleme yapılamayacağı konusunda tereddütler var.. ama zorunda kalındığında daha fazla genişleme yapılabileceğinin önünde engel var mı ? teorik olarak var.. ama pratikte yoktur..kapitalizm de aslolan pratiktir.. çünkü hiçbir teorik değişmez değiştirilemez gerektiriri yoktur..kemiksiz omurgasızdır kapitalizm..bütün teorik gerektirirlerini zaman zaman gerektiğinde hemen ihlal etmiştir..çark etmiştir..

1can
06-04-2013, 21:21
dolayısıyla pratikte de kanıtlanmıştır defalarca söylediklerim. dolar 1.920 tl de kaç dakika kaldı.. 5 dakika bilemediniz 50 dakika. bir saat bile değil. birgün olsun.. ortalamada ki sıkışma aşağı yönlü kırılacaktır. belli seviyeri zaman zaman çok kısa vadeli en fazla bir iki gün yukarı yönlü ihlal etse bile bu seviye ilkinde 1.92 ikinci de 1.88 üçüncüde 1.86 gibi olması muhtemeldir. 2 olsun hepsi 2 gün sürmeyecek mi ? peki bunun garantisi var mı ? henüz yok .. (2013-14) 1.90-1.75 (2015) 1.85-1. 70 (2016-17) 1.75-1.50 hedefli uzun vadede aşağı yönlü eğilim içinde olduğunu düşünüyorum.

1can
06-04-2013, 21:27
pratikte görülen çok kısa süreli yukarı yönlü ihlaller ülkemizin ekonomik yapısıyla ilgilidir.. yani bize özgüdür.. ancak bize özgü olan eninde sonunda daha büyük olana yani genele yenilmektedir.. uzun vadede belirleyici olan daha büyük resim olduğu pratiktede kanıtlanmaktadır..

Heval
07-04-2013, 03:31
Japonyanın geçmişte yaptığı parasal genişleme sonrası ; Borsalarının grafiğine bakıldığında tarihi zirveleri hiçbir zaman yakalayamamıştır...Aynı zamanda parası eksi faize rağmen her zaman değerli olmuştur ...Ayrıca dev markaları zaman içerisinde yok olmuş veya yok olmak üzeredir...Örnek Sony...

ABD ,Avrupa ve Ingiltere de aynı yolu izlemeye başladılar ;Bakalım dünya ekonomisi nereye kayacak ve kim lider konumuna geçecek ...

prototip
07-04-2013, 09:29
batıda, borçları sistematik enflasyonla ve büyüme ile eritmek , dolayısıyla dolar rezervleri olan çin ve japonya gibilerin kuşa dönmesi, finansal tarafta fiyatlamaları (altın rezervi avantajı dahil) baskılamak suretiyle kontrollü biçimde yeni normal potasında sorunları erimeye bırakma yöntemine aykırı gelişme ve\ya nedenler var mı acaba?
benzetme yaparsam şehir merkezinin en pahalı bölge olması gibi, asyanın potansiyelini kontrollü absorbe edilmesine uygun şekilde rol almaya devamı, bayrağın caponlardan korelilere geçişi gibi düşünülürse, ciddi bir değişim yok gibi...
dolar\tl de, merkezin yeterli rezervleri olmaması ve ülkede bisiklet ekonomisinin hakim olduğunu düşünülmesi olası risklere karşı sepette sürekli dolar bulundurulmasının değişmeyen bir durum olması ve mevcut enflasyon, reel bir destek sağlıyor olabilir...

prototip
13-05-2013, 18:03
DOLAR ne Olur ne Olmaz, dikkat etmek lazım...:bad:...

prototip
13-05-2013, 18:14
yukarıda 1.84 ler önemli seviyeler...

prototip
13-05-2013, 18:34
batının borçlarıymış... kim kime borçlu, kim kime kefil, kim kefal...:kahkah:...
sorunların finansal değil de ekonomik olduğunu düşünenler umarım nedenlerini finans tarafına bağlamazlar, finans ekonomi için yok mu...

prototip
13-05-2013, 18:48
amerika cari açık veriyomuş, fazla verip dolar biriktirsin, iyi fikir...:kahkah:...

prototip
13-05-2013, 18:51
amerika cari açık veriyomuş, fazla verip dolar biriktirsin, iyi fikir...:kahkah:...

o dolarlarla hindistandan çinden altın alırlar tabi...:kahkah:...

prototip
17-05-2013, 19:18
DOLAR ne Olur ne Olmaz, dikkat etmek lazım...:bad:...

yukarıda 1.84 ler önemli seviyeler...

şimdik amarikan verilerine nassıl, türk verilerine nassıl tepki veriyo ona bakalım... hadi bahalım...

prototip
17-05-2013, 19:21
şimdik amarikan verilerine nassıl, türk verilerine nassıl tepki veriyo ona bakalım... hadi bahalım...

kafası karışan yuro tl den pay çıkarabilir, mahsuru yohdır...

prototip
17-05-2013, 19:38
yuroyu bir süre yerli vix olarak düşünebilirik...

prototip
17-05-2013, 20:21
merkez bankasının kurda oynaklığı engellemek ilk görevi olduğunu farzedersek, bu noktada bir sonraki dalgalanma nedeninin global değil de lokal veya içsel nedenlerle olabileceğini de düşünürsek, dalganın kur nedenli veya sonuçlu bir dalga olmaması kriz senaryosunu, olması ise silbaştan searyosunu, daha mantıklı kılar gibi.
bu yazıdan çok sonra mb, kurda oynaklığı engellemek başlıca görevimiz, dedi... bugünden sonrası önemli olcek...

olgunus
18-05-2013, 10:34
Amerikan fazile kısavadede yukarı hareketi dolar tl yide etkilemiş gibi gözukuyor 1 60 lardan 1 90 lara çıkan faizle beraber bizde 1,79 dan soluksuz 1 84 hatta üstüne çiktik dolarda yeni bir kanal açılabilir dikkatli olmak lazim 1 83 1 88 yeni bir bant yarata bilir bol kazançlar .

expertadvisor
18-05-2013, 20:30
Sanırım not artırımı ile gelecekler kıyak....Kalıcı olmaz....

prototip
20-05-2013, 20:30
ilgi olmadığı için daha yazmıcam... isterse admin konuyu kapatabilir...

dafce
21-05-2013, 01:05

yazdıklarınızı okuyorum...

ızlıyorum.... ama yorum yapacak kadar bılgılı degılım...

paylasımlarınız ıcın tesekkurler...

nezkal
21-05-2013, 11:24
Dolar kurunun 6 yükselen dalgası (Mayıs- Haziran trend analizi)
5 dakikanızı ayırırsanız kesinlik değil ama olasılıklar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..
http://www.piyasayorum.com/dolar-tl-yorumlari/8-teknik-analiz-dolar/2179-dolar-kurunun-6-yukselen-dalgasi-mayis-haziran-trend-analizi

yatırım tavsiyesi değildir.

prototip
31-05-2013, 11:22

bu topik boş kalır...ama sonra, nooldu dolar niye çıktı derler...üstadlara sorun...:kahkah:...

u_akcay
31-05-2013, 12:10
bu topik boş kalır...ama sonra, nooldu dolar niye çıktı derler...üstadlara sorun...:kahkah:...

Yakında T.C.Merkez Bankasının sesi duyulur...

Belki yarın belki yarından da yakın...

Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Altay06
31-05-2013, 21:11
USDJPY 100,90 alış
Hedef 105,90
Stop 99,90
Tarih 31.05.2013
Saat 21:10

prototip
19-07-2013, 03:48
sakallı birilerinin kara kaşına mı gevşedi... son durağın dolar olmadığını bilenler yerlerini almaya devam etse gerek...

prototip
23-07-2013, 01:46
sakallı birilerinin kara kaşına mı gevşedi... son durağın dolar olmadığını bilenler yerlerini almaya devam etse gerek...

manşet: ons altında yer almak isteyenler izdiham çıkardı...:kahkah:...

prototip
23-07-2013, 01:49
19-07-2013, 03:48
ne kaddar da güzell zamanlama bea...

prototip
05-09-2013, 02:41
dolarcan dediki, 2.08 lere gittim ama bak geri döndüm, korkmayın... sonra dediki, fazla kurcalamayın makasım geniştir, dedi... yani diyoki gidersem yalnız giderim dönersem yanlız dönerim... haksız da sayılmaz, ağustos böcekleri vobda dip ararkene, topikim boş kaldı... topikim benim...

prototip
05-09-2013, 02:46
topikim benim...

prototip
05-09-2013, 02:47
benim topikim...

prototip
05-09-2013, 02:47
topik...

vedehas
05-09-2013, 13:40
http://s1309.hizliresim.com/1f/5/sb575.jpg

http://s1309.hizliresim.com/1f/5/sb575.jpg

asi
05-09-2013, 13:58
Korkulu ruya goruyoz. Kabus olmasa bari

prototip
13-11-2013, 01:43
dananın kuyruğunu ne yapacaksınız...

VOBBROKER
13-11-2013, 13:32
hareketli ortalamalar..
http://sankoanaliz.com/tr-TR/makale/fx-hareketli-ortalamalar1.snk

prototip
17-12-2013, 16:43
dananın kuyruğunu ne yapacaksınız...
geçen sürede kuyruk peşinde olanlar trade fırsatını kaçırdı...

altaybilgin
20-12-2013, 13:28
Dolar onu yenecek, bunu yenecek, şunu yenecek. FED onu gerecek falan filan...
Dolar ne olacak işte bütün mesele burada zaten.

prototip
21-12-2013, 21:58
yukarı doğru 2.083 noktası, aşağı doğru 1.622 noktası, bu iki nokta ilerki zamanlarda olurda kırılırsa yeni normal başlangıcı olabilir...
martta yazdıysak yazdık, neyse o...

prototip
21-12-2013, 22:03
geçen sürede kuyruk peşinde olanlar trade fırsatını kaçırdı...

geçen sürede trade peşinde olanlar dananın kuyruğunu kaçırdı...

prototip
25-12-2013, 00:51
dünyayı canavarlar ele geçirecek...

prototip
26-12-2013, 00:51
taam mı...

prototip
26-12-2013, 03:05
olaylara ekonomik veya siyasi bakmak herkesin harcıdır...
bir ülkede olabilecek en büyük sorun ahlak sorunudur...
bunun komlplo teorisyenlerinin dayanağı olması gerekmez mi?...

prototip
26-12-2013, 03:33
şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşwebs...

prototip
26-12-2013, 03:39
ortada bir komplo var ise, krizden ziyade ahlaka yönelik sonuçları olabilir...kriz olur biter yani...
kapito...

prototip
17-12-2014, 21:06
dolar...

Finans Filozofu
19-12-2014, 02:41
Günlük 6 trilyon Dolar işlem hacmine sahip bir piyasada,
başrol oyuncuları işini şansa bırakır mı sizce?

Son 4 yılını, finans oyunlarını anlamak için,
yazılım programları hazırlayarak geçiren
"FİNANS FİLOZOFU" der ki;

Spontane olmayan bu filmin yazılmış senaryosunu öngöremez isek,
kısa bir sahnesinde rol alan figüran olmaktan öteye gidemeyiz.

Unutmayın!
"KASA DAİMA KAZANIR"

51. Hafta EURUSD analizi

http://www.youtube.com/watch?v=Qq5U5qjszhQ

prototip
19-12-2014, 10:04
Günlük 6 trilyon Dolar işlem hacmine sahip bir piyasada,
başrol oyuncuları işini şansa bırakır mı sizce?

Son 4 yılını, finans oyunlarını anlamak için,
yazılım programları hazırlayarak geçiren
"FİNANS FİLOZOFU" der ki;

Spontane olmayan bu filmin yazılmış senaryosunu öngöremez isek,
kısa bir sahnesinde rol alan figüran olmaktan öteye gidemeyiz.

Unutmayın!
"KASA DAİMA KAZANIR"

51. Hafta EURUSD analizi

http://www.youtube.com/watch?v=Qq5U5qjszhQ
ben ,yüzdesel olarak, kasadan daha fazla kazanıyom, kasa herzaman doğru olan yollardan optimumunu seçer...
yemişim kasasını, bir gün bi laf edecem dünya değişecek-amin-, çünkü bunun başka yolu olmadığını anlayacak kadar dehayım ben... az sonra :wave:...

prototip
17-07-2016, 12:24
sonuçsal sorun, ahlak sorunu...
her olay olduğunda yükselen ses çeşitliliğine de cevap olabilir gibi, herkese değil herbirinize...

süregelen tek problem haksızlık dedim çözüm oldu mu...
heryere uyan pazıl parçacığına işe yaramaz diyen amelelere çözüm olur mu...

yeninesiller de, amele ömrüyle piramit yaptırarak ölümsüzlüğü arıyor, bilmiyor hala ki, onun ve kendi ömrünü amelelik yöntemine harcıyorlar, evet bir yönteme yem oluyorlar...
ölümsüzlük makro bakışla bulunur, mikro oluşla olunur, başkalarından hayır gelmez, bırakın amele üretmeyi... yoksa birileri sizden önce davranır, sizden sonra...

prototip
17-07-2016, 12:32
düşüncenin oluşumunu çok taraflı prizmasal ışık hareketine benzeten zatın piramiti, sadece fikirsel olarak benzerdir, düştüğü ilkel hata ahlak sorunu olmuştur, bu da onu ters yöne itmiştir, zamansal olarak bile ...

olayı mekanizmasal, şekillenmesel, değişimşel, şudur budur, hepsi olsun hadi, ilişkilendirmeleri normaldir, doğaldır, doğrudur... ancak olay varoluşsaldır, bu yönde bir fikir bile ortaya atılamadı henüz...

prototip
17-07-2016, 12:55
varoluşsallığın köküne inerken enerji bile yük yapar, performans, arzu istek, bunlar bile yüktür... gerçek anlamda istek, yoklukla alakalıdır zaten, ona rağmen yüktür...

prototip
18-07-2016, 05:07
arhadaşlar,
biraz önce atom çekirdeğini oluşturan çekirdekciklerin farklı büyüklüklerde olduğunu keşfetmişem... yoruldum azcık...
ayrıca enerjinin kütle ile değil benzeşme ilişkileriyle alakalı olduğunu üşenerek kısaca yazıyom, bunu temsilen avatar yaptım şimdi...
enerji diye bişey de yok gerçekte... enerji görecelilik ürünüdür... yine gerçekte, görecelilik diye bişey yok zaten, çünkü tam bağımsızlık yani sabitlik var...

prototip
18-07-2016, 05:46
arhadaşlar,
biraz önce atom çekirdeğini oluşturan çekirdekciklerin farklı büyüklüklerde olduğunu keşfetmişem... yoruldum azcık...
ayrıca enerjinin kütle ile değil benzeşme ilişkileriyle alakalı olduğunu üşenerek kısaca yazıyom, bunu temsilen avatar yaptım şimdi...
enerji diye bişey de yok gerçekte... enerji görecelilik ürünüdür... yine gerçekte, görecelilik diye bişey yok zaten, çünkü tam bağımsızlık yani sabitlik var...

zaman da yok, ölümsüzlük var, ama bedensel olanı reload şeklinde, ruh var mı düşünmedim, zor bi konu, ama mecburen inanıyom...

prototip
18-07-2016, 05:55
olaylara ekonomik veya siyasi bakmak herkesin harcıdır...
bir ülkede olabilecek en büyük sorun ahlak sorunudur...
bunun komlplo teorisyenlerinin dayanağı olması gerekmez mi?...

şu yazı bikaç sene geride kaldı öne alıyım... gündeme uyalım... çözümü de sunalım:adalet yeterli, bak yeterli diyorum, optimum mu deseydim...

prototip
18-07-2016, 06:03
ben ne zaman ölümsüz olacaam yaw...:kahkah:...

prototip
26-07-2016, 06:21
taa zamanında vob topiğne yazmıştım, rezilliklerin bollaştğı döneme giriyoz diye, tabikine belli coğrafyalar çok rezil, ancak diğer coğrafyalardaaki yakın zamanlarda olcak rezillikler, globel anlamda bir algıya parça olcek...az soonra...

şincik... şu atom konusuna gelirsek, sabitlik var, zaman yok falan ki konu, tabii diğer boyuta kafa yormak aptallık olur, amaç o boyuttan buraya bakmak bizimkisi...dostum olay şöyle görünüyo, sabitteyiz, değişen yok odaklanılan var, yani, şu anki zaman dediğiniz, odaklanılan kesit demeyim çünki zaman yok, odaklanılan parça...
sabitteyiz...bu boyutta zaman yok, herşey aynı... biz yaşamıyoruz, hatırlanıyoruz yada odaklanılıyoruz gibi bişiii...

prototip
26-07-2016, 06:44
bu boyutun özelliği tam simetri içermemesi... netekim, boyutun sonu da yada daha doğrusu kenarıda , ihtimallerin tam simetri ihtimaline denk gelmesi ile oluyo...
tam simetri yani aynılık diye bişey yoktur, sanal olarak vardır, çünki atom parçacıksal olarak aynılık yoktur, olduğu anda, diyelim ikinci aynı atom zerreciği oluştu, oluştuğu anda ,bu iki zerreciğin mesafesi ne olursa olsun,boyuta bişey yapıyolar, ne yaptığını düşünmek aptalca, o nedenle düşünmedim...

expertadvisor
26-07-2016, 06:46
http://invst.ly/2427t

YTD

prototip
27-07-2016, 05:46
sonuç olarak bizim boyut bir resimden ibaret... sabitlik sözkonusu... şu üç boyutlu resimler varya, siz yana doğru hareket edince resimdeki kaplan dişlerini fırçalıyo, işte onu siz zaman ve hareket-enerji vs. olarak algılıyosunuz, aslında herşey sabit... yaaaa...

prototip
27-07-2016, 06:03
bilinçlerin algı seçimindeki farklılıklarının varoluşlarının çeşitlerinin başında kabullenme-reddetme tabiatı yatar, bu tabiat, ilk olarak tersine seçimi kolay kılar, sonrasında yine ters/düz çekim olarak kendini dengelemeye devam ederek nötürlüğünü devam ettirmesi bilinci oluşturur, ters\düzlerdeki eğilimin nedenselleşmeye başlaması ile bilincin iradesel yönü de ortaya çıkar...
bilincin nedenleşme ile yüzleşmesi farklı safhalarda olur, bu noktada, bunun ileri safhalara itilmesi, ve bundan fayda sağlamak mümkün olabilir...

alikemal
27-07-2016, 08:20
Abi fikirler guzel yer yanlis
I-ked mod un topigi var assada oraya yaz
azda ask mesk kat
ilginç olsun hey e can versin
dalga degil
I-ked i severim
sadece nesnel olarak yonlendiriym dedim

prototip
28-07-2016, 03:42
hebele hübele...vebele...

prototip
28-07-2016, 03:46
vebele...

prototip
28-07-2016, 05:21
pratikle doğal olarak gelişegelmiş ve batı tarafından otomasyonel yaygınlaştırılmış olan mantığa dayalı disiplinle zaptedilmiş yüksek konsantrasyon hali, yönetilebilir ve verimli halk elde etmek için en iyi yöntem olduğu doğrudur, ancak bu sistemden vizyoner vasıflı yaratıcı bireyler çıkması beklenemez... ancak diğer başıboş toplumlardan geniş ihtimallik sonucunda çıkabilecek vizyonerlerin ise kontrolü imkansızlaşacaktır...
sonuç olarak nadasa bırakılan dünyanın bireyselliği maximize olmasına yol açacak ve oluşacak tek tip bireysel zaaflar\açıklar çok çok daha derinlemesine ,adeta yarık gibi, olacağından, fikirsel olarak herbireyin etkilenebileceği fırsatlara meydan verecektir... bu fırsatlar yabani ottur...
bu noktada acilen yapılması gereken dünyanın refahını maximize etmek dışında hiçbir şey yapmamak ,vizyon ve kapasiteleri nedeniyle...

prototip
30-07-2016, 07:39
taa zamanında vob topiğne yazmıştım, rezilliklerin bollaştığı döneme giriyoz diye, tabikine belli coğrafyalar çok rezil, ancak diğer coğrafyalardaaki yakın zamanlarda olcak rezillikler, globel anlamda bir algıya parça olcek...az soonra...

şincik... şu atom konusuna gelirsek, sabitlik var, zaman yok falan ki konu, tabii diğer boyuta kafa yormak aptallık olur, amaç o boyuttan buraya bakmak bizimkisi...dostum olay şöyle görünüyo, sabitteyiz, değişen yok odaklanılan var, yani, şu anki zaman dediğiniz, odaklanılan kesit demeyim çünki zaman yok, odaklanılan parça...
sabitteyiz...bu boyutta zaman yok, herşey aynı... biz yaşamıyoruz, hatırlanıyoruz yada odaklanılıyoruz gibi bişiii...

asya özellikle pasifik bölgesinde rezillik çıkabilir... çok büyük global çalkantı da ihtimal dahilinde... zaman giderek kritikleşiyor... gerçi kasım ayına kadar bütün dünya büyük gelişmelere açık bence... çökme\batma\devrilme şeklinde olayların sonuç olarak ortaya çıkması bilindik tarza ait zaten, ancak zincirleme etkisi görünümünde reaksiyonlar gerçekleşirse, asıl film o zaman başlar...

prototip
05-08-2016, 06:00
şu yazı bikaç sene geride kaldı öne alıyım... gündeme uyalım... çözümü de sunalım:adalet yeterli, bak yeterli diyorum, optimum mu deseydim...

osmanlının batma nedenini buldum :adam kayırmadır...adalet, en ufak taviz verilmemesi gereken...

prototip
05-08-2016, 06:26
amerika etnik bir ülke değildir, ne suç işlerse işlesin, yıkıldığında soykırımla suçlanacak bir halk yok ortada, diye düşünüyorsa avrupa, evdeki hesap çarşıya uymaz... dolayısıyla amerikanın düzenleyici rolünün sınırlarının, düzenlediklerinin rolünün sınırlarının karmaşasında ortaya çıkacak ideolojik yüzleşme, asıl yöneticilerin yüzleşmesi ve ayrışması olarak dünya çapında... ...
hayır savaş değil...

prototip
09-08-2016, 01:14
türkiye konusunda şöyle söyliyim...tabikide genel bir işleyiş\düzenleme değişikliği sözkonusu olmaya devam ediyor uzun zamandır, gelişmelerle beraber... bu sürecin uzun olması, belirsizlik görüntüsünden de dolayı, olası hamlelerin ortaya çıkmasına gizli tahrik etkisiyle, yol açabiliyor, gelişmelerin daha geniş zemin\zaman içerisinde cereyan etmesinin bağlamsal avantajları ortaya çıkıyor, çıkacaktır...
genelde rusya ve eksen kayması konuları pek hoş olmamıştır, ancak bu konu, biraz önce bahsettiğim sürecin türüyle düşünüldüğünde alışılmış kalıplarla yorumlanamaz... heleki sürecin olumlu bir süreç olduğu vede olacağı düşünülüyorsa...

prototip
11-08-2016, 01:57
tabiileştirilmiş zaman salınımları gereği, minareyle kılıfın eşzamanlı göreve geldiği son global yıllarda, dinginleşmeye müteakip aksiyon/ların öncesindeki dinginliğin dozajından mütevellit, çok çok çok büyük aksiyon/ların asya/pasifikte ve\ya ortadoğuda gerçekleşeceğini tahmin ediyorum. ... çok ciddi çoook...
sonuçlarının büyüklüğünden dolayı süreç şekline de dönüşebilier...

prototip
14-08-2016, 11:15
"fason lobicilik" diye bi kavram buldum... fason işçilerine ,,şimdi fason yapıyoz işi öğreniyoz ama ileride marka olacaz,, diye umut maaşı veriliyor...

prototip
14-08-2016, 11:37
acaba? :

fasoncu abi:nolur abi, fason lobin oluyum abi...
abi abi: ulen senin vizyonun kökü var, vizyon dediğin havada asılı durur diye içinden geçirdi ve: tamam abi dedi: ve kabul etti abi...

prototip
15-08-2016, 02:28
ulen senin sempatizanlarım dediklerinin tescillenmiş eylemleşmiş itiraz edilemeyecek sıfatları ile bir düşünce akımını temsiline o değerli bölgede kim komşuluk etmek ister de, bide orda kalabalık yaparsın... komşun yokki evin olsun...

prototip
15-08-2016, 02:36
yok rüyalar, yok üç harflilerle muabbetler...ulen gönder üçünü beş yapıyım üç gönderiyim de anla üç mü büyük beş mi...
şu muattap olduğumuz konulara bak yaw...

prototip
15-08-2016, 02:58
şu memlekette hiç temel analiz yapamadım ya ona yanıyom arhadaş, makrodan görüyoz biliyoz da, hiç mi mikro takılamayacaz yaw bu memlekette, bangladeşi bile anlıyoz, bu nasıl iş yaw...
bu memelekette sadece kaos mu var acaba, annamadikki...

prototip
19-08-2016, 04:35
onların doğruları\doğru yaptıkları, yanlışın içindeki doğrulardır...diye laf icad edeyim önce...
sonracıma mayım...zayıf tarafı desteklerler ki oyun devam etsin...diye bi laf da edeyim...
bu iki laftan faydalanın diye yazdım...yazmaya üşendiğim içün, lafları konulara bağlamak, yorum neyim yapmak, istemiyem...

prototip
23-08-2016, 03:13
fırsatlar dünyasına hoş gelip boş gidenleri selamım bekliyor...

prototip
23-08-2016, 04:44
dünyasındaki fırsatlara hoş gelenler selamımı boş vermezler...

prototip
30-08-2016, 02:21
şincik arhadaşlar, durumlar karışık, şudur budur, benim adım hıdır... falan pişman şişman falan yalan dünya...
yani dünyada öle büyük çaplı şavaş mavaş olay falan, çok böyük bi gelişme olamıyo, global tansiyon artıyo düşüyo tabi...hepsi bu...

alikemal
30-08-2016, 03:21
şincik arhadaşlar, durumlar karışık, şudur budur, benim adım hıdır... falan pişman şişman falan yalan dünya...
yani dünyada öle büyük çaplı şavaş mavaş olay falan, çok böyük bi gelişme olamıyo, global tansiyon artıyo düşüyo tabi...hepsi bu...
Bu tansiyonda da birileri mali götürüyor
Mesela tansiyon ilacçıları. ....
Yani weapon handler dealer guys lar felan
Para ürkek filan değildir
Ürkek olan insanların ta kendileri
Peygamber Efendimiz SAV
Ne demiş
Ticaretle uğraşın ve uğraşırken de cessur olun ....

prototip
03-09-2016, 04:27
rusya iran falan emekli maaşı alır gibi havadan sudan parayla gelişmemiş ülkeleri sömürdüler, rejimleri onları halihazırda frenlediği için onlara pahalı sattırdılar, bi taşta iki kuş... tabiki dünya frenlenirken devşirme ilerlemeye devam etti...
frenleme dönemine müteakip rejim konularının teker teker gündeme gelmesi normaldir...

prototip
03-09-2016, 04:34
gerçek gündem çindir, şudur budur...
sonuç olarak, gerçek gündem, rejim ve medeniyetidir...

prototip
04-09-2016, 09:42
biraz önce dünyanın şeffaflaştırıldığını farkettim...

moneycash
18-10-2016, 00:25
Dolar 10 lira! sonra ekonomik çöküş... sonra KAOS: kodomanların merkez bankası yağmalaması, halkın: banka şubelerini yağmalaması beraberinde iç savaş 30 milyon ölü! Ülke işgali. Büyük israil kurulumu. Sonra huzur devri. Eğer nükleer savaş çıkmazsa...

prototip
03-12-2016, 12:46
büyük İsrail kuruldu, kaçırmışsın o bölümü, yada ben gelecekten geliyor. kulli haram, kulli.
kulli mulli...

prototip
03-12-2016, 12:48
doların geldiği nokta yorum gerektirdiği içün yazsam ne yazaaar, yazmasam ne yazaaar.
alyazmalım...

Emre123
03-12-2016, 16:28
dolar düşmez bu gidişle.

accept
03-12-2016, 21:03
pazartesi günkü referandum sizce nasıl etkiler usd yi

umutabi
04-12-2016, 22:44
Umarım İtalyanlar HAYIR der, görün o zaman şenliği, baş imam istediği kadar sövsün, ... ke ...ke MB faiz arttırır yok arttırmazsa ilk hedef 3.60 sonrası ucu acık. Dolarcı için sorun yok , sorun bu aşamada CELEPLER ne kadar daha dolar yakacak ve doların canına okuyacak...:kahkah: Bu durumda BIST inde gitti kuzu gibi dolarları..:he:

prototip
19-12-2016, 20:10
eleştiriyi aşmış hakaret gerektiren yorum yapacakların sessizliği pasifize olmalarına neden olmuş, kemikleşmiş pasifizasyondan bir süre sonra metamorfoza uğramışlardır... pasif kalmayı becerememeleri ise ayrı bir seviye göstergesi olarak genel çap ölçümünde kullanılır...
uzun lafın kısası alarm düzeyini çoktan aşmış olan toplumun ta kendisidir...

prototip
20-12-2016, 18:50
son medeniyet biziz, batı medeniyet değildir...
bizim yaptığımız iş batıya ve dünyaya medeniyet geliştirmektir...

CENGIZtheVICTOR
20-12-2016, 20:48
http://i.hizliresim.com/Pnnm18.png (http://hizliresim.com/Pnnm18)

bu tahminim EN olumlu senaryodur onu baştan söylemek isterim..olumsuz senaryo:dolar 13TL yıl 2022

prototip
12-01-2017, 20:19
liderlik önemli değil dünyada, iğneyi çoktan yedi dünya...

hırslı
13-01-2017, 12:48
4 saat sonra dolar düşer.ytd

Sent from my GT-I9060 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

CENGIZtheVICTOR
17-01-2017, 13:38
17-1-2017
bu tarihi araştırın bakalım youtube falan

bu tarihte neler olacakmış?

----------------------------------------------------

nostradamus un kehanetleri videoları ortalıkta dönerken bizler
elimizi neden kaynar suya sokalım ki? borsa da neymiş FOREX te kaldıraçllı işlemler sağolsun..TR ekonomisine bağımlı değil en azından. diye düşünenler için bir yorum yazayım dedim:
birde grafik atayım diye uğraştım ve ortaya
nostradamus kehanetleri ile
17-1-2017 tarihini içeren
kehanetler ve
çok ilgnç hareketler yapan DOLAR/TRY grafiği çıktı
sabahtan bu yana 3,77 ile dip çekti LONG yapanları döktü

SHORT çular kazandı şimdi kazanma sırası 3,86TL ye kadar long çulardadır diye umarak buy a geçtim ve çok ilginç 1 saatte 900usd kar yazdık.

bende bonus olarak forum severlere hediyem olsun diye bir grafik hazırlarım

---------------------------------------------------------------------------------------
http://i.hizliresim.com/bkaB2d.png (http://hizliresim.com/bkaB2d)

-------------------------------------------------------------

CENGIZtheVICTOR
20-01-2017, 20:02
tamamen tarafısz bir şekilde bu resimleri oluşturdum
"neden derseniz sağolsun bizim bir elemanla konuşurken aklımıza takıldı

tamam ABD yani FED faiz arttıracak ancak ne kadar? 4 tane 25 baz puan olsun ne yapar %1 artış mı olur?

hadi yaptı diyelim.trump diyor ki para harcarım gerekirse basarım

yani DOLAR rallisi artık hızlı bir düşüşe başlatmaya başladı gibi bunu bugün kü hareketten de anladım

3,86 görülmeliydi bırakın görmeyi oraya 2 kuruş kala satışlar hızla geldi.

bir kaç resim hazırladım bu yüzden millet faydalansın.:
-------------------------------------------

http://i.hizliresim.com/ErLqQz.png (http://hizliresim.com/ErLqQz)

http://i.hizliresim.com/77JbVL.png (http://hizliresim.com/77JbVL)

http://i.hizliresim.com/vXGLmA.png (http://hizliresim.com/vXGLmA)

http://i.hizliresim.com/d8r25n.png (http://hizliresim.com/d8r25n)

http://i.hizliresim.com/GP7kkN.png (http://hizliresim.com/GP7kkN)

http://i.hizliresim.com/6rBkq3.png (http://hizliresim.com/6rBkq3)

----------------------------

http://i.hizliresim.com/yNWlL7.png (http://hizliresim.com/yNWlL7)

herkese bol kazanç

faruko
20-01-2017, 20:35
Noldu, hani fezaya gidiyordu? Niye çark ettiniz şimdi?

CENGIZtheVICTOR
20-01-2017, 22:21
Noldu, hani fezaya gidiyordu? Niye çark ettiniz şimdi?

Bugün gelecek açıklama önemliydi ancak ne olduysa sabah saatlerinde hızla dönüş oldu..

dönüş olduğu saatlerde bende bütün işlemlerimi kapattım bekliyordum..

bir arkdaşın yerine uğradım konuştuk inşaatların maliyeti konusunda tam o sırada aklımıza bu soru takıldı
tamam faiz artışı var ama bir ülke para basıp harcarsa ne olacak?

birileri tam o saatlerde TL olarak dolar satmaya başlamasa ve bizim mantığımız belki B*Y*R in vitaminini kullanmayı kestiğimden olsa gerek aklımız çalıştı sanırım.

akşam gelip PC başından duyurmak istedim birileri özellikle Türk insanı kaybetmesin şu Parite ve kaldıraçlı işlemlerde önce söylemek istedim nede olsa forumda önce tahminleri tutanların yorumları dinleniyor ileriki zamanlarda.

yoksa dün gece ki yorumumda haklı olsam bugün ki hareket ile 3,86 kırılsaydı şuan hiç bunu yazmazdım..

ancak şuan pazartesi 3,77 zaten kırıldı şuan 3,76 da kırılırsa resimlerdeki gibi 3,65 lere sert satış görebiliriz..

bizler şansımızı deneyecez bakalım satarak ancak tedbirli satacaz biz sattıkça birileri yukarı çekerse diye bizde kademeli satacaz..azar azar keşke bi yazılım olsa elimizde
mesela 3,7800 dan 3,7900 a kadar her 0,0002 kademeye 0,01 lot satış girebilsek bir tuşlamayla ancak o kadar hızlı işlem yapmak için bir kaç yıl daha beklemek lazım.

prototip
26-01-2017, 17:01
kerpiçten apartuman olmaz...

JonDowes
19-02-2017, 12:24
Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:

http://www.hisse.net/topluluk/register.php

ŞU AN OKUMAKTA OLDUĞUNUZ ESKİ FORUM YAZMAYA KAPANACAK, SADECE ESKİ YAZILAR OKUNABİLECEKTİR.