PDA

View Full Version : hilmi özkök paşa cumhurbaşkanı

sadikdal
25-08-2006, 11:18
hilmi özkök paşa türkiyenin kırılgan hükümetle asker ilişkilerine uyum getirdi. sorun varsa basın önünde dillendirmedi.gerçek devlet adamı tavrı sergiledi.askeri alanda pekçok yenilik yaptı.ülkeyi en sıkıntılı günlerde bile verdiği sagduyulu mesajlarla rahatlattı.hükümet ona devlet üstün hizmet madalyası verdi.önümüzdeki süreçte dengeler adına ondan daha güzel cumhurbaşkanı adayı göremıyorum.ve hükümetin de onaylayacagı bir isim olarak önümüzdeki aylarda ismi cumhurbaşkanlıgı için zikredilirse kimse şaşırmasın.

futbolcu
25-08-2006, 11:30
hilmi özkök paşa türkiyenin kırılgan hükümetle asker ilişkilerine uyum getirdi. sorun varsa basın önünde dillendirmedi.gerçek devlet adamı tavrı sergiledi.askeri alanda pekçok yenilik yaptı.ülkeyi en sıkıntılı günlerde bile verdiği sagduyulu mesajlarla rahatlattı.hükümet ona devlet üstün hizmet madalyası verdi.önümüzdeki süreçte dengeler adına ondan daha güzel cumhurbaşkanı adayı göremıyorum.ve hükümetin de onaylayacagı bir isim olarak önümüzdeki aylarda ismi cumhurbaşkanlıgı için zikredilirse kimse şaşırmasın.

güzel konuya değinmişsiniz sn.sadikal
geçen gün siyasi çevrede ismi bilinen birkaç şahısla yemekte de aynı konu gündeme geldi hatta hilmi paşa ya sorulduğunu ancak olumlu sinyal alınamadığını dile getirdiler

özgün
25-08-2006, 11:33

tayyip kimseye bırakmaz. kendi aday olacaktır:(

ardahan
25-08-2006, 12:00
Ben Başbakanın cumhurbaşkanı adayı olacağını zannetmiyorum. En azından ABD bu olaya destek vermez diye düşünüyorum. Hilmi Özkök Paşa ise dinlenmek istediğini belirtmişti. Ki şahsen asker kökenli birinin cumhurbaşkanı olmasını istemem. Sivil bir cumhurbaşkanı olabilir.

Vecdi Gönül ılımlı bir aday gibi. Şahsen Bülent Arınçın olmasını isterim. Görüşleri beni ilgilendirmiyor ama adamın siyasi üslubu, hitabeti, pratik cevapları ve AKP çizgisinden uzak olması benim için artıları.

Not : Topici açan arkadaş bir anket düzenleyebilir mi?

sadikdal
25-08-2006, 12:09
arkadaşlar ,formun genel başlıgı koplo teorisi.sizce cumhurbaşkanı kım olur degil.anket vs saçma olur.özkök paşa cumhurbaşkanı adayı da değil.fakat bence olayların akışı ve 6.hissim böyle Özkök Paşanın cumhurbaşkanlıgı ile ilgili bir süreç yaşayacagız TEORİSİNİ diyor bana.

sadikdal
05-03-2007, 14:14
biz teorimizi 8. ayda ortaya attık.paşamız ankarada gaztelerin geçen hafta yazdıgına göre,bu işi olgunlaştırıyor. bu ülkede dengeleri kuracak biz zat olarak cumhurbşkanlıgı için en güzel en güçlü aday..................

PAŞA
05-03-2007, 14:18
Hilmi Özkök hiç iyi olmaz...Nedenini sonra yazarım ama ha RTE ,ha Hilmi Özkök....Farkları yok ,farklı dünyanın insanları olsada...Yarar sağladıkları yer aynı....Şimdilik bu kadar ....

CERİTKALE
05-03-2007, 14:29
Komplo teorisi olabileceğini zannetmiyorum bu durumun. Cumhurbaşkanı kesinlikle meclisten olacak, bu konuda kesin demeçler var. Muhtemelen RTE olacaktır.

PARK
05-03-2007, 14:32
Tam da yakışırlar ya Özkök cumhurbaşkanı Tayyip başbakan...güldürmeyin beni :):):):)

DrX
05-03-2007, 14:34
Ben RTE aday olmaz sanıyorum..

umuer
05-03-2007, 14:41
AKP bulmuş böyle bir fırsat bunu mutlaka kullanacaktır.meclis dışından bir isim ihtimali çok düşük.

cautionary
05-03-2007, 14:49
1- sivil cumbaba ilkesine ters
2- meclis içinden bir aday ilkesine ters
3- korktu ve tırstılar, bu nedenle akp den aday bile çıkaramadılar eleştirilerinin gelmesine sebep olur.

bence bu ihtimal yok gibi bir şey.

cumbaba meclisten çıkacak, akp li olacak ve trecihan eşi türbanlı olacak...tercihan diyorum, ekonomi ve siyasetteki havaya göre eşi türbansız bir aday bile olabilir.

benim tahminim nisan ayı ortasında dolar 1600 lere yakınken ve siyasi tansiyon yüksek iken..akp nin vecdi gönül ya da mehmet aydın gibi eşi türbansız nispeten ılımlı bir adayı çankayaya çıkaracağı yönündedir.

BUSHIDO
05-03-2007, 14:51
1- sivil cumbaba ilkesine ters
2- meclis içinden bir aday ilkesine ters
3- korktu ve tırstılar, bu nedenle akp den aday bile çıkaramadılar eleştirilerinin gelmesine sebep olur.

bence bu ihtimal yok gibi bir şey.

cumbaba meclisten çıkacak, akp li olacak ve trecihan eşi türbanlı olacak...tercihan diyorum, ekonomi ve siyasetteki havaya göre eşi türbansız bir aday bile olabilir.

benim tahminim nisan ayı ortasında dolar 1600 lere yakınken ve siyasi tansiyon yüksek iken..akp nin vecdi gönül ya da mehmet aydın gibi eşi türbansız nispeten ılımlı bir adayı çankayaya çıkaracağı yönündedir.

Guzel tespitler, katiliyorum.

RTE nin aday olma orani %5,
Hilmi Ozkok'un aday olma orani %5, diye dusunuyorum...

Secilecek olan adayin, hukukcu, AKP milletvekili olma ihtimalini ise %50 den fazla goruyorum.

Bir tek bu kim olabilir onu bilemiyorum!
Boyle bir sahis mecliste varmidir, bilen varmi?

selçuk efendi
05-03-2007, 15:12
Arınç'tır benim tahminim.

warfeet
06-03-2007, 00:13

Secilecek olan adayin, hukukcu, AKP milletvekili olma ihtimalini ise %50 den fazla goruyorum.

Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu...

nefron1
06-03-2007, 00:18
Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu...

muhtemeldir.güzel tahmin

sen@senibil
03-02-2009, 14:55

sayın bushido'ya bravo,
forumları geziyordum,gözüme çarpan bu topiğe girdim,
aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen,kimse isabetin hakkını vermemiş,
evet c.başkanı AKP'içinden ve bir hukukçu.sayın ABDULLAH GÜL.

OnurGururSeref
03-02-2009, 15:01
29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. Öğrenimini Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede başladığı doktora çalışmaları için iki yıl İngiltere’de kaldı ve 1983’te İstanbul Üniversitesi’nden Doktor unvanı aldı. Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve aynı bölümde ekonomi dersleri verdi. 1991’de uluslararası ekonomi dalında Doçent oldu.

1983-1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda ekonomist olarak çalıştı.