PDA

View Full Version : Yorumsuz faiz oranları

şef
31-05-2013, 08:44
Tezgah altı faiz oranları başlığı tüm ekonomik konuların tartışıldığı bir başlık oldu. Bu başlık altında sadece faiz oranlarını verelim. bu başlıkta ekonomik ve siyasi tartışmalara girmeyelim. buna dikkat etmeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım...
işbankasından mail aldım. pakpenin tahvil satışını duyuruyor. bugün başvurunun son günü. 4.6.2013 vade başlangıcı. süre:2yıl, faiz:devlet tahvili+%4 , 3 ayda bir faiz ödemeli.
bana cazip geldi. %9-10 gibi faizi var, stopajıda %10. pakpenin bilançosunu inceledim, iyi bir şirket olarak gözüküyor. benim mevduat bağlı, alamayacağım. %10 luk bir kısmıyla değerlendirebilirdim. seçenek arayan arkadaşlara duyurulur.

austin
31-05-2013, 10:03
Ülkemizde faiz oranları siyasi kararlarla belirlendiği için konu ister istemez o tarafa kayıyor. Asıl suçlu merkez bankasına faiz düşürme emrini veren ve uygulatan siyasi erktir. An itibarıyle gösterge faiz 5,90 olmuş durumda, bugün 6'nın geçilmesi hiç şaşırtmayacak.. El mi yaman bey mi göreceğiz..

şef
31-05-2013, 12:52
Ülkemizde faiz oranları siyasi kararlarla belirlendiği için konu ister istemez o tarafa kayıyor. Asıl suçlu merkez bankasına faiz düşürme emrini veren ve uygulatan siyasi erktir. An itibarıyle gösterge faiz 5,90 olmuş durumda, bugün 6'nın geçilmesi hiç şaşırtmayacak.. El mi yaman bey mi göreceğiz..

ben zaten siyasi yada ekonomik yönleri yazılmasın demiyorum ki. zaman zaman bende yazıyorum. konu, başlığına uygun olduğu yerde yazılırsa hepimize daha faydalı olur. faiz oranlarını daha iyi takip edebilelim diye bu başlığı açtım.