PDA

View Full Version : SAYAS - Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

accx
14-06-2013, 21:48
SPK Bülten No:2013/20

14/06/2013

http://666kb.com/i/cey0x7d81b2tsvbgn.bmp

ayhan53
14-06-2013, 21:52
neki bu:)

accx
14-06-2013, 22:09
http://www.sayreklam.com/

accx
14-06-2013, 22:30
http://666kb.com/i/cey249xuad28h31l3.bmp

MARATON57
18-06-2013, 14:59
http://www.sayreklam.com/

Adamların lınkınde Fortis bank var fortis bankmı kaldı ya seriyi geriden takip ediyorlar herhalde yaklaşık 2 sene oldu fortisi teb alalı

accx
18-06-2013, 16:28
***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( İzahname-Pay Halka Arzı )

***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT S ğerli payların halka arzına ilişkin izahnamedir.

Bu İzahname, Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)'nun 6. maddesi uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul)'nca 14.06.2013 tarih ve 21/685 sayı ile onaylanmıştır. Ancak halka arza ilişkin izahnamenin onaylanması, izahnamede yer alan bilgilerin doğru olduğunun Kurul veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 10. maddesi uyarınca, izahname ve eklerinde yer alan yanlış, yanıltıcı ve eksik bilgilerden kaynaklanan zararlardan ihraççılar sorumludur. Zararın söz konusu kişilerden tazmin edilememesi veya edilemeyeceğinin açıkça belli olması h linde halka arz edenler, ihraca aracılık eden lider aracı kurum, varsa garantör ve ihraççının yönetim kurulu üyeleri kusurlarına ve durumun gereklerine göre zararlar kendilerine yükletilebildiği ölçüde sorumludur. Bağımsız denetim, derecelendirme ve değerleme kuruluşları gibi izahnamede ya da eklerinde yer almak üzere hazırlanan raporları hazırlayan kişi ve kurumlar da hazırladıkları raporlarda yer alan yanlış, yanıltıcı ve eksik bilgilerden bu Kanun hükümleri çerçevesinde sorumludur.

İzahname ve eklerinde yer alan bilgilerin gerçeği dürüst bir biçimde yansıtmasından aşağıda unvanları belirtilen kuruluşlar ile bu kuruluşları temsile yetkili kişiler sorumludur:

Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim A.Ş. ve halka arzda aracı kurum ve piyasa danışmanı olarak yer alan Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. izahnamenin tamamından sorumludur. Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. izahname ekinde yer alan ve izahname içindeki finansal bilgilerin kaynağı olan bağımsız denetimini gerçekleştirdiği 31.12.2012 tarihli finansal tablolar ve buna ilişkin bağımsız denetim raporundan sorumludur.

BİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın 30/05/2013 tarihli toplantısında, Ortaklığımızın paylarının Gelişen İşletmeler Piyasasında işlem görebileceğine karar verilmiştir.

Bu izahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış izahname ile aynı içerikte olup, onaylı nüshada yer alan bilgiler ile Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilen bu nüshada yer alan bilgiler arasında olabilecek farklılıklardan ve eksikliklerden bu bildirimi sisteme gönderen şirket sorumludur.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290654

BIST

(18/06/2013 - 16:27:53)

accx
18-06-2013, 16:33
***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( İzahname-Pay Halka Arzı )

SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ortaklığımızın çıkarılmış sermayesinin 16.000.000 TL' den 21.000.000 TL ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 5.000.000 TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin izahnamedir.

Bu İzahname, Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)'nun 6. maddesi uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul)'nca 14.06.2013 tarih ve 21/685 sayı ile onaylanmıştır. Ancak halka arza ilişkin izahnamenin onaylanması, izahnamede yer alan bilgilerin doğru olduğunun Kurul veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 10. maddesi uyarınca, izahname ve eklerinde yer alan yanlış, yanıltıcı ve eksik bilgilerden kaynaklanan zararlardan ihraççılar sorumludur. Zararın söz konusu kişilerden tazmin edilememesi veya edilemeyeceğinin açıkça belli olması h linde halka arz edenler, ihraca aracılık eden lider aracı kurum, varsa garantör ve ihraççının yönetim kurulu üyeleri kusurlarına ve durumun gereklerine göre zararlar kendilerine yükletilebildiği ölçüde sorumludur. Bağımsız denetim, derecelendirme ve değerleme kuruluşları gibi izahnamede ya da eklerinde yer almak üzere hazırlanan raporları hazırlayan kişi ve kurumlar da hazırladıkları raporlarda yer alan yanlış, yanıltıcı ve eksik bilgilerden bu Kanun hükümleri çerçevesinde sorumludur.

İzahname ve eklerinde yer alan bilgilerin gerçeği dürüst bir biçimde yansıtmasından aşağıda unvanları belirtilen kuruluşlar ile bu kuruluşları temsile yetkili kişiler sorumludur:

Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim A.Ş. ve halka arzda aracı kurum ve piyasa danışmanı olarak yer alan Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. izahnamenin tamamından sorumludur. Eren Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. izahname ekinde yer alan ve izahname içindeki finansal bilgilerin kaynağı olan bağımsız denetimini gerçekleştirdiği 31.12.2012 tarihli finansal tablolar ve buna ilişkin bağımsız denetim raporundan sorumludur.

BİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın 30/05/2013 tarihli toplantısında, Ortaklığımızın paylarının Gelişen İşletmeler Piyasasında işlem görebileceğine karar verilmiştir.

Bu izahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış izahname ile aynı içerikte olup, onaylı nüshada yer alan bilgiler ile Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilen bu nüshada yer alan bilgiler arasında olabilecek farklılıklardan ve eksikliklerden bu bildirimi sisteme gönderen şirket sorumludur.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290656

BIST

(18/06/2013 - 16:32:42)

accx
18-06-2013, 17:26
***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Esas Sözleşme )

***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Esas Sözleşme )
Esas Sözleşme Değişikliklerine İlişkin Kronoloji

Madde No Madde Değişikliğinin Tescil Tarihi Tescilin İlanına İlişkin TTSG Tarihi Tescilin İlanına İlişkin TTSG No

Esas sözleşmemizin..... başlıklı.......(buraya madde numarası yazılacaktır) maddeleri değiştirilmiş olup, söz konusu değişiklik.../.../20.. tarihinde tescil edilmiştir. Son değişikliği içeren yürürlükteki esas sözleşmemiz ekte verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290661

BIST

(18/06/2013 - 16:47:22)

accx

Ortaklığımızın çıkarılmış sermayesinin 16.000.000 TL' den 21.000.000 TL ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 5.000.000 TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin izahnamedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290664

BIST

(18/06/2013 - 16:53:06)

accx

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290665

BIST

(18/06/2013 - 16:55:07)

accx
18-06-2013, 17:27

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290667

BIST

(18/06/2013 - 16:56:39)

accx

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290668

BIST

(18/06/2013 - 16:57:30)

accx
***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Tasarruf Sahipleri Sirküleri-Pay Halka Arzı )

***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Tasarruf Sahipleri Sirküleri-Pay Halka Arzı )

Ortaklığımızın çıkarılmış sermayesinin 16.000.000.- TL'den 21.000.000.- TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 5.000.000.- TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin duyurudur.

Söz konusu İzahname, Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) nun 6. maddesi uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) nca 14.06.2013 tarih ve 21/685 sayı ile onaylanmıştır. Ancak halka arza ilişkin izahnamenin onaylanması, izahnamede yer alan bilgilerin doğru olduğunun Kurul veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

Ortaklığımız ve halka arz edilecek paylar ile ilgili ayrıntılı bilgileri içeren izahname Ortaklığımızın www.sayreklam.com adresli internet sitesi ile Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'nda (www.kap.gov.tr) yayımlanmıştır. İzahname ayrıca başvuru yerlerinde incelemeye açık tutulmakta olup, yatırım kararının, izahnamenin incelenmesinden sonra verilmesi gerekmektedir.

Bu sirküler Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış sirküler ile aynı içerikte olup, onaylı nüshada yer alan bilgiler ile Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilen bu nüshada yer alan bilgiler arasında olabilecek farklılıklardan ve eksikliklerden bu bildirimi sisteme gönderen şirket sorumludur.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290669

BIST

(18/06/2013 - 16:59:08)

accx
18-06-2013, 17:28

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290670

BIST

(18/06/2013 - 17:00:23)

accx
18-06-2013, 17:30

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290673

BIST

(18/06/2013 - 17:01:59)

accx
18-06-2013, 17:36
***GEDIK* *SAYAS***GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu (Halka arza aracılık eden kuruluş tarafından hazırlanan)

***GEDIK******SAYAS***GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu (Halka arza aracılık eden kuruluş tarafından hazırlanan) )

Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.Fiyat Tespit Raporu'na ilişkin analist raporu ektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290674

BIST

(18/06/2013 - 17:02:41)

accx
19-06-2013, 15:36
***SAYAS***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Payların Birincil Piyasada Halka Arzı - GİP )

***SAYAS***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Payların Birincil Piyasada Halka Arzı - GİP )
Borsamız Yönetim Kurulu'nun 30/05/2013 tarihli toplantısında alınan karar uyarınca Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) sermayesinin mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak 16.000.000 TL'den 21.000.000 TL'ye çıkartılması ile ihraç edilecek 5.000.000 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değere tekabül eden beher pay için 2,20 TL sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemiyle Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin aracılığında 24-25 Haziran 2013 tarihlerinde iki iş günü süre ile "SAYAS.BE" koduyla Borsamız Birincil Piyasası'nda satışa sunulacaktır.

Birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben ihraç edilen payların GİP Listesi'ne kabulü yapılarak Borsamız Gelişen İşletmeler Piyasası'nda işlem sırası açılacaktır.

Şirket'in işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 5.000 adet olarak uygulanacaktır.

Şirket'in paylarının Borsa Birincil Piyasa'da halka arzına ilişkin izahname, Borsamızın www.borsaistanbul.com ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun www.kap.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmaktadır.
Tablo Başlığı

BIST

(19/06/2013 - 09:53:57)

accx
19-06-2013, 15:52
SAY REKLAM, FAALİYET ALANINDA HALKA ARZ EDİLEN İLK ŞİRKET OLACAK

Gedik Yatırım 24-25 Haziran tarihlerinde Say Reklam A.Ş.’nin halka
arzını gerçekleştireceK.
Yapıan yazılı açıklamaya göre, SAY Reklamcılık Yapı Dekorasyon
Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş
liderliğinde, 24-25 Haziran 2013 tarihlerinde, 2,20 TL. fiyattan, BİAŞ
Birincil Piyasa’da Borsada Satış Yöntemi ile halka arz edilecek.
Şirket, 5 milyon TL nominal tutarlı hisse halka arz ederek, 16 milyon
TL’lik sermayesini 21 milyon TL’ye çıkartacak.
Açıklamada şöyle denildi:
"1989 yılında kurulan, başta Kurumsal Kimlik Uygulamaları, Mobilya
Dekorasyon ve İnşaat işleri olmak üzere tasarım ve saha uygulamaları
da dahil geniş bir alanda faaliyet gösteren, sektöründe Çin dahil
birçok ülkeye ihracat yapmayı başarmış sayılı kurum arasında yer alan
SAY A.Ş.,Türkiye’de ve diğer ülkelerde yerleşik müşterilerine
inşaattan mobilyaya, dekorasyondan iç ve dış mekanların reklam
uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede imalat ve uygulama hizmeti
sunmaktadır. Her biri sektörünün önde gelen kurumlarından olan Garanti
Bankası, İş Bankası, INGBank, HSBC, Yapı Kredi, Mercedes, Opel, Fiat,
Bauhaus, Carrefour, Metro, Migros, Shell, Petrol Ofisi, BP, Turkcell,
Vodafone, Avea, Ttnet, Arçelik, Hotpoint Say Reklam’ın hizmet verdiği
firmalar arasında yer almaktadırlar.
İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde 16.975 m2 alan üzerine
kurulu üretim tesislerinde 192 çalışanı ile faaliyetlerine devam eden
SAY A.Ş ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim
Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği akreditasyonlarına
sahip sektörde sayılı firmalardan biridir.
SAY A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mahmut GÜLDOĞAN
halka arz ile ilgili olarak “ 1989 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar
müşteri memnuniyetini ilke edinmiş ve ilkleri gerçekleştirmiş olan
şirketimizin “100 yıl yaşam vizyonu” çerçevesinde her geçen gün
gelişerek büyümesi amacıyla halka arzını amaçladık. Halka arzda
sağlanacak kaynak ile şirketimizin sürdürülebilir büyümesinin
güçlendirilmesi ve global pazarlardaki yeni iş alanlarının
yapılandırılması hedeflenmektedir. İnanıyoruz ki, halka arzla birlikte
hedeflerimize ulaşmakta ciddi ivme kazanacağız. Diğer taraftan BİAŞ
nezdinde, kendi sektöründe işlem görecek ilk şirket olacak olmamızda
bizi ayrıca gururlandırmaktadır “ dedi.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(19/06/2013 - 15:28:06)

accx
20-06-2013, 16:37
***SAYAS***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( MKK Üyeliği )

***SAYAS***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( MKK Üyeliği )
İhraç edeceği pay senedi Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem görecek olan "Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.," gerekli üyelik prosedürlerini yerine getirerek Kuruluşumuz üyesi olmuştur.

Şirketin Merkezi Kaydi Sistem (MKS) uygulamasındaki üye kodu "TRSAYAS" olarak belirlenmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Tablo Başlığı

BIST

(20/06/2013 - 11:05:50)

ozgur11
02-08-2013, 10:37
sayaş kimse yorum yazmamış.Haklılarda sessizce halka arz olmuş.İzlemeye değer mi araştırmak lazım.

revachol
11-08-2013, 21:31
bu kadar sessizlik sakınlik iyidir iyi

altınorta
16-08-2013, 18:01
denemelik biraz aldık bakalım.

altınorta
21-08-2013, 00:14
sahipli gibiyiz, ilk izlenimlerim güzel hadi hayırlısı bakalım.

platodatadan
23-08-2013, 10:46
Hacmi düşük bir hisse ama en azından kademeleri bomboş değil.

altınorta
06-09-2013, 00:03
duruşumuzu bozmayalım lütfen su koyvermenin anlamı yok :)

revachol
06-09-2013, 23:29
hemşerim sizi süngercide de görmüştüm bu sefer de burdayız
duruşumuzu bozmayalım lütfen su koyvermenin anlamı yok :)

altınorta
13-09-2013, 20:38
hemşerim sizi süngercide de görmüştüm bu sefer de burdayız

sadece bir hisse alma hakkımız mı var bistte :)

revachol
15-09-2013, 21:47
yok hemserim dandik kağıtlarda denk geliyoruz hep:)

altınorta
15-09-2013, 23:42
süpriz atı arıyorum ya ondandır belki..

ozgur11
21-09-2013, 22:11
Ne öldürüyor ne güldürüyor kendi aleminde takılıyor

birmasasandalye
01-10-2013, 23:21
Hisseye girmeden önce antalya reksan reklam (Antalyanın en büyük reklam firması) firmasının sahibiyle görüşmüştüm. Kendi alanında Say ın dev olduğunu ve sahiplerininde tutarlı ve akıllı adamlar olduğunu, en önemlisiyse bu pazarın her sene muhakkak %20 büyüdüğünü ve bu büyümenin de kesintisiz olduğunu söylemişti.. kendi kanaatim hedef fiyatın çok yukarılar olucağı yönünde...

birmasasandalye
05-10-2013, 23:36
dakka bir gol bir.... karpaı yok ulan hiçbirinize :)

birmasasandalye
15-11-2013, 07:20
http://kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=321650. Müthis kar 3. Çeyrek net kar 2.753.844.00 2. Çeyreğin 2 kati.

REBEL
12-12-2013, 04:30
Piyasa yapıcısı olduğumuz Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi Ve Ticaret A.Ş ile ilgili piyasa yapıcılığı kapsamında Mahmut Güldoğan adına yapılan işlemlerin özeti aşağıdaki tabloda verilmektedir.

İşlem Tarihi İşlem Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Tutarı (TL)
10.12.2013 Alım 250,00 660,00
- Alım 0 0

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
bunun gibi bir sürü haberı var kapta :))) komık adamlar

kaptaings
14-01-2014, 09:36
çaktırmadan yükseliyo

kaptaings
14-01-2014, 16:21
devam et ufaktan ufaktan:)

REBEL
04-02-2014, 21:33
takas çok hareketli son günler de bakalım yön nasıl olacak...

madenci.2014
10-02-2014, 13:24
%20 kar yeter artar bana 3.1 dan elveda aşşagıya gelirsen alırım

madenci.2014
10-02-2014, 13:26
borsa 30 bin düştü sen %50 prim yaptın helal olsun keşke bütün param sende olaydı ama buna da şükür şu an için çok primlisin hiç düşmedin borsada kagıt çok

accx
03-03-2014, 23:02
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=341209

accx
03-03-2014, 23:02
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=341210

kaptaings
21-03-2014, 16:49
böyle atronları kutlamak lazım gercekten borsada kucuk yatırımcının parasını yemediler kaybettirmediler endkese ragmen hisselerine sahip cıktılar gercekten helal olsun

kaptaings
29-03-2014, 17:58
ya bunun bi bedellisimi vardı neydi hee noldu o is iptalmi oldu?

kaptaings
02-04-2014, 20:13
boyle saglam duran hissede kimse yok ilginc

bagbozumu
06-04-2014, 20:30
boyle saglam duran hissede kimse yok ilginc

Merhaba. Az da olsa bende varım uzun vadede daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Overall
07-04-2014, 17:19
Bir merhaba diyelim hisse hiç kimsenin dikkatini çekmemiş ilginç

Overall
07-04-2014, 17:40
http://www.sayreklam.com/tr/referanslar/1
referansları çok sağlam

Overall
22-04-2014, 17:42
Kap : Say reklamcılık yapı dekorasyon proje taahhut sanayı ve tıcaret a.s. / sayas [] ozel durum acıklaması (genel)

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=353690

kap : Say reklamcılık yapı dekorasyon proje taahhut sanayı ve tıcaret a.s. / sayas [] ozel durum acıklaması (genel) 22.04.2014 17:31:17

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Kemalpasa o.s.b. Mah. ızmır-ankara yolu (ansızca devecıhavlısı) no:318 kemalpasa ızmır
telefon ve faks numarası : 0(232) 878 78 00 0(232) 878 56 44
e-posta adresı : yatırımcı-ılıskılerı@sayreklam.com
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : 0(232) 878 78 00 0(232) 878 56 44
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Yurtdısında potansıyel satınalma yapılması amacıyla yonetım kurulu tarafından karar alınması hk.

---------------------------------------------------------------------------------------------
sırketımız genel kurulunun 07.11.2013 tarıhlı toplantısında aldıgı kadar uyarınca sırketımız yonetım kurulu "sırket ana sozlesmesının amac ve konusu hakkındakı 3. Maddesının 11. Fıkrasına gore sermaye pıyasası duzenlemelerıne aykırı olmamak kaydıyla yerlı ve yabancı ortaklıklarla anlasma, ısbırlıgı yapmak, ıstırak ve ortaklıklar kurmak" ıcın yetkılendırılmıs olup bu cercevede 22/04/2014 tarıh ve 7 sayılı yonetım kurulu toplantısında asagıdakı kararlar alınmıstır:
1. Sırketın federal almanya cumhurıyetı'nde kurulu bulunan ımm network gmbh unvanlı sırketı satın alması, bu konuda gereklı her turlu ıslemlerın yapılması,

2. Bahse konu sırketın satın alınması ıle ılgılı her turlu ıslemlerın yurutulmesı ve netıcelendırılmesı maksadıyla yonetım kurulu uyesı mahmut guldogan ıle yonetım kurulu uyemız murat ozel'ın ve sırketımızın alman vatandası avukatlarına vekaletname duzenlenmesı.
Sırketımız adına ımm network gmbh'nın satın alınmasına ılıskın muzakereler bu vekaletname marıfetıyle munferıden mahmut guldogan ve murat ozel tarafından tamamlanacak ve alman vatandası avukatlar tarafından gereklı resmı ıslemler gerceklestırılecektır.
Su ana kadar yurutulen muzakereler sonucu ımm network gmbh'nın paylarının sırketımız tarafından devralınması ongorulen %100'unun bedelı 1.500.000-eur olarak belırlenmıs bulunup muzakerelerın hısse devır sozlesmesı'nde yer alan garantı kosullarının sırketımız ortaklarının menfaatlerını temın edecek sekılde netlestırılmesı ıle tamamlanması ongorulmektedır.
1998 yılında kurulan ımm network gmbh, sırketımız tarafından ımalatı yapılan turde kurumsal kımlık unsurlarının pazarlanması, dagıtımı ve kurumsal kımlık proje yonetımı konularında uzmanlasmıs bır sırket olup bırcok avrupa ulkesını kapsayan bır dagıtım ve hızmet agına ve bu amacla ozel olarak gelıstırılmıs, tum hakları mulkıyetınde olan bır yazılıma sahıptır. ımm network gmbh'nın bugune kadar hızmet verdıgı markalar arasında mercedes-benz, lamborghını, shell, fıat, phılıp morrıs, alfa romeo, allıanz, cıtroen, ıveco, bosch, lancıa, texaco ve chevrolet'yı saymak mumkundur. Sırketımız halı hazırda ımm network gmbh'nın onaylanmıs tedarıkcılerı arasında bulunup bu satın alma ıle yegane tedarıkcısı halıne gelecek, genıs musterı portfoyune dogrudan erısım ımkanı bulacak ve orta vadede avrupa pazarlarında ust segment kurumsal kımlık urunlerıne yogunlasarak ıhracatını hacım ve deger acısından arttırıp surdurulebılır bır performans yakalayacaktır.

hurkan78...
23-04-2014, 21:39
bu haber hareket getirir mi yoksa...

unicorn_1980
10-05-2014, 11:27
Heralde 1 yıl sonra 5 lira olursun diye tahmin ediyorum...

unicorn_1980
31-05-2014, 18:36
Alış kademesi 3.33,satış kademesi 3.42 aradaki fark %2.5 , bu kağıdı taşıyan kaç küçük yatirimci var merak ettim dogrusu.Gıdım,gıdım çaktırmadan gidiyor.Endeks dussede,çıksada ufak ufak yön yukarı...

falconetti
30-06-2014, 18:31
30/06/2014 17:39:43 ***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***SAYAS***SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Kemalpaşa O.S.B. Mah. İzmir-Ankara Yolu (Ansızca Devecihavlısı) No:318 Kemalpaşa İzmir
Telefon ve Faks Numarası : 0(232) 878 78 00 0(232) 878 56 44
E-posta adresi : yatirimci-iliş[email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0(232) 878 78 00 0(232) 878 56 44
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : İştirak Konusunda Görüşmelere Başlanması Hk.

AÇIKLAMA:
Yönetim Kurulu, Şirket esas sözleşmesinin amaç ve konu başlıklı 3. Maddesinin 11. Fıkrası uyarınca "Sermaye Piyasası düzenlemelerine aykırı olmamak kaydıyla yerli ve yabancı ortaklıklarla anlaşma, işbirliği yapmak, iştirak ve ortaklıklar kurmak" için yetkilendirilmiş olup, bu çerçevede 30/06/2014 tarih ve 13 sayılı Yönetim Kurulu toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1. Ateş Çelik İnşaat Taahhüt Proje Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye iştirak edilmesi amacıyla görüşmelere başlanılmasına,

2. Bahse konu şirkete iştirak edilmesine ilişkin gerekli değerlendirme ve inceleme çalışmalarının yapılmasına,

3. İştirak oranı ve ödenecek bedelin işbu çalışmalar sonucuna göre daha sonra belirlenmesine,

4. Söz konusu iştirake ilişkin çalışmaların yürütülmesi konusunda şirket genel müdürünün yetkilendirilmesine,

Oybirliği ile karar verildi.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=367985

BIST

unicorn_1980
16-09-2014, 22:21
Say Reklam, 30 milyon TL'lik ilk tahvil ihracını gerçekleştirdi

Kurumsal kimlik çözümleri ve açık hava reklamcılığı sektörünün
lideri Say Reklam,30 milyon TL'lik ilk tahvil ihracını gerçekleştirdi.
Gedik Yatırım Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilen tahvil
ihracına 40,5 milyon TL'lik talep geldi. Nisan ayında Almanya'nın
kurumsal kimlik çözümleri konusundaki en köklü şirketi IMM'yi satın
alarak sektöründe bir ilki gerçekleştiren Say Reklam, tahvil
ihracından sağladığı kaynak ile yeni yatırımlarını finanse edecek.
Say Reklam Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Güldoğan, Gedik Yatırım
aracılığı ile 2013 yılında halka açıldıklarını hatırlatarak, "Başarılı
bir halka arzdan sonra, çok başarılı bir tahvil ihracını 18 Ağustos'ta
tamamladık. 30 milyon TL olarak planlanan ve yurt içinde
gerçekleştirdiğimiz tahvil ihracına 40,5 milyon TL'lik talep gelmesi,
Say Reklam'a duyulan güvenin de önemli bir göstergesidir" diye
konuştu.
Say Reklam'ın tahvil ihracından elde ettiği kaynağı yeni
yatırımların finansmanında kullanacağını ifade eden Mahmut Güldoğan,
sözlerini şöyle sürdürdü:
"Nisan ayında Almanya'nın kurumsal kimlik çözümleri alanında
faaliyet gösteren en köklü şirketi IMM network GmbH'ı satın aldık.
Tahvil ihracından elde ettiğimiz gelirin bir bölümünü söz konusu firma
üzerinden 18 ülkede kuracağımız yerleşik franchise ağının
oluşturulmasında kullanacağız. Bunun yanı sıra tahvil ihracından elde
ettiğimiz kaynağı Türkiye'de planlanan logo üretim yatırımının
finansmanınmadında, üretim hatlarımızın kapasite artırımında ve
şirketlerimizden Ateş Çelik ile birlikte kuracağımız iştirakin
yatırımında kullanmayı planlıyoruz."

15 Eylül 2014 11:09

accx
17-09-2014, 17:57
BİAŞ 2. Ulusal Pazar Başvurusu Hk.
(http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=384412)

falconetti
19-11-2014, 13:42
17 eylül de 2.ulusala geçiş için müracaat edeli 2 ay olmuş ,fiyatıda 3,24 e geri gelmiş,SPK bu müraccatları ne kadar sürede sonuca bağlar,bir fikri olan varmı?

unicorn_1980
05-12-2014, 00:27
Bu kağıdın tahta yapıcısı sanki dalga geçiyor insanlarla. Bence vurgunu birden ve ansızın yapacak...

accx
26-12-2014, 18:24
***SAYAS***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Payların İkinci ULusal Pazar'da İşlem Görmeye Başlaması )

***SAYAS***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Payların İkinci ULusal Pazar'da İşlem Görmeye Başlaması )
Borsa Yönetim Kurulu'nun 25/12/2014 tarihli toplantısında, 17/11/2011 tarihli ve 379 sayılı İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi kapsamında, Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) Gelişen İşletmeler Piyasası'nda işlem gören paylarının, 29/12/2014 tarihinden itibaren İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmesine karar verilmiştir.

Bu çerçevede, Şirketin 22.250.000 TL nominal değerli sermayesini temsil eden payları Pazar kaydına alınmış olup, Şirket payları, GİP'te işlem gördüğü son seansta oluşacak ağırlıklı ortalama fiyat esas alınarak hesaplanacak baz fiyattan, İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayacaktır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=403247

BIST

(25/12/2014 - 18:02:47)

accx
29-12-2014, 10:24
BORSA İSTANBUL A.Ş. [SAYAS] 29.12.2014 09:03:28

Pazar Değişikliği

*** Pazar Değişikliği: Gelişen İşletmeler Piyasasında piyasa yapıcılı sürekli müzayede yöntemi ile işlem görmekte olan, Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAYAS.E) payları 29/12/2014 tarihinden itibaren (BUGÜN) 2. Ulusal Pazarda sürekli müzayede yöntemi ile işlem görmeye başlayacaktır.***

senis
30-12-2014, 16:26
Bu hissede kimse yokmu

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

tt787
05-01-2015, 20:12
İyidir, aşağıya da olsa yeter ki kağıtta hareket olsun..

manidar
01-03-2015, 12:30
Bilançoya yansıyacak kârın oranını bekliyorum, tabi ciro artışıda

manidar
01-03-2015, 12:32
Cirosu sermayesinin en az beş katı olmalı bence

manidar
07-05-2015, 23:43
Bakalım çaktırmadan ne kadar gidebilecek?

bagbozumu
09-05-2015, 19:01
Bakalım çaktırmadan ne kadar gidebilecek?

Bilançoya bağlı bakalım nasıl gelecek. Ben de merakla bekliyorum.

manidar
10-05-2015, 01:16
P.tesi en az %5 yukarı bekliyorum, şimdilik bir gün çıkış bir gün dinlenme evresinde bence

manidar
11-05-2015, 20:25
Cûzi bir zarar açıkladı ama borsa geleceğe yatırım olduğuna göre .....

bagbozumu
11-05-2015, 21:42
Cûzi bir zarar açıkladı ama borsa geleceğe yatırım olduğuna göre .....

Haklısınız. Ayrıntılı bilanço ve dip notları sindirerek okursanız uyuyan devi fark edersiniz bence. Y.T.D.

osmanlı.
13-05-2015, 12:23
Haklısınız. Ayrıntılı bilanço ve dip notları sindirerek okursanız uyuyan devi fark edersiniz bence. Y.T.D.

Ne yazıyor sayın bağbozumu ?
Ben bu tür konuları yorumlayamıyorum.Sakıncası yoksa izah ederseniz beni çok mutlu edersiniz

bagbozumu
13-05-2015, 13:56
Ne yazıyor sayın bağbozumu ?
Ben bu tür konuları yorumlayamıyorum.Sakıncası yoksa izah ederseniz beni çok mutlu edersiniz

Her ne kadar karlılığa henüz yansımasa da (Artan yönetim giderleri ve satış ve pazarlama giderlerinden) Satışların giderek ivme kazanması ve yapılan iştirakler ve bağlı ortaklıkların potansiyeline dikkat çekmek istemiştim sn. osmanlı.

osmanlı.
14-05-2015, 12:00
Her ne kadar karlılığa henüz yansımasa da (Artan yönetim giderleri ve satış ve pazarlama giderlerinden) Satışların giderek ivme kazanması ve yapılan iştirakler ve bağlı ortaklıkların potansiyeline dikkat çekmek istemiştim sn. osmanlı.

Teşekkürler sn.bağbozumu .O konuyu ben de gördüm ama sonuçta kara yansımayınca birşey yapamıyorsun.

bagbozumu
14-05-2015, 12:19
Teşekkürler sn.bağbozumu .O konuyu ben de gördüm ama sonuçta kara yansımayınca birşey yapamıyorsun.

İnşallah onunda sırası gelecek. Bazen kar tek başına bir şey ifade etmiyor. Önemli olan istikrarlı ve sürdürülebilir kar elde etmek, oda zamanla. Örnek vermek gerekirse Logo yazılımı iki yıl öncesinden incelersen ne demek istediğimi anlarsın. Nitekim Say'dada eğer spekülatif bir hareket yoksa, ki pek ihtimal vermiyorum son zamanlarda talepte belirgin bir artış var. Hayırlısı bakalım. Y.T.D.

bagbozumu
05-09-2015, 17:52
Fiat Chrysler Automobiles (FCA) şirketinin bünyesinde bulunan Alfa Romeo / Jeep markalarının Almanya, Avusturya, İngiltere, İrlanda, İsveç, Danimarka, Polonya, Hollanda, vb ülkelerde yerleşik 225 bayilerinin kurumsal kimlik uygulamaları projesini %100 iştirakimiz olan IMM Network GmbH şirketi üstlenmiştir.

Konu proje kapsamında yaklaşık 8 Mio EUR'su 2016 yılında ve 5,12 Mio EUR su 2017 yılında olmak üzere toplamda 13,12 Mio EUR tutarında iş üstlenilmiş olmaktadır.

Kamuoyuna duyurulur.

bagbozumu
10-09-2015, 13:29
Hedefler (Tedarik Ağı ve Üretim )
SAY Reklamcılık A.Ş olarak, gelişen Pazar payımız ve artan iş hacmimize paralel olarak tedarik ağımızı da geliştiriyoruz.
Gerek malzeme tedarik ağımızı ve gerekse de fason üretim ve hizmet tedarik ağımızı 2015 yılında genişlettik. Bu bağlamda her iki alanda da tedarikçi ağımızı toplamda %40’ın üzerinde genişlettik.
SAY Reklamcılık A.Ş olarak, Ekim 2013’den bu yana yalın yönetim ilkelerini benimsemiş durumdayız. ‘’Yüksek Hızda Yalın’’ sloganıyla başladığımız iyileştirme ve israfı önleme çalışmalarında büyük aşamalar kaydettik.
Öyle ki, yeniden oluşturduğumuz üretim süreçlerimizi optimize ederek nihayetinde Eylül 2015 başından bu yana fabrikamızı 3 vardiya olarak çalıştırmaya başladık. Bu şekilde 2015 yılı başı hedeflerimizden birini daha gerçekleştirmiş olduk.
Artan iş hacmi ve gelişen ürün niteliklerine paralel olarak yeni yatırım planımızı 2015 - 2016 yılları için 6,2 milyon TL olarak hazırladık ve Yatırım Teşvik Belgemizi aldık.
Bu kapsamda makine parkurumuzun gençleştirilmesi ve yeni makine gereksinimlerini karşılamış olacağız. Özellikle 2,5 milyon TL tutarındaki yeni boyahane tesisimizi bu ay içinde devreye alacağız.
Üretimde 6 nokta/gün hedefimizi bu yatırımlarla birlikte 2016 yılında 10 nokta/gün seviyesine ulaştırmayı hedefliyoruz.

bagbozumu
10-09-2015, 13:34
Gelir Tablosu
2015T
2016T
2017T
2018T
2019T
Net Satışlar
110.280.727
122.149.305
140.906.738
145.068.767
150.349.800
SMM
-72.770.943
-79.179.105
-92.215.447
-93.598.541
-95.096.249
Brüt Kar
37.509.784
42.970.200
48.691.291
51.470.226
55.253.552
Brüt Kar %
34,01%
35,18%
34,56%
35,48%
36,75%
Faaliyet Giderleri
-20.426.760
-22.279.012
-23.838.542
-23.926.484
-24.206.318
Faaliyet Karı
17.083.024
20.691.188
24.852.749
27.543.742
31.047.234
Finansman Giderleri (Net)
-5.240.765
-7.115.987
-8.573.979
-9.902.729
-9.372.807
Diğer Gelir/Gider
-282.809
-308.453
-339.299
108.790
657.340
Vergi Öncesi Kar
11.559.450
13.266.748
15.939.471
17.749.803
22.331.767
Net Karı
9.247.558
10.613.398
12.751.577
14.199.842
17.865.414
Net Kar %
8,39%
8,69%
9,05%
9,79%
11,88%
FAVÖK
18.197.923
21.806.087
25.967.648
28.658.641
32.162.133
FAVÖK %
16,50%
17,85%
18,43%
19,76%
21,39%
2010 ila 2014 arasındaki 1. yapılanma döneminin sonunda şirketimiz Global CI Pazarının güçlü bir tedarikçisi konumuna gelmiştir. Gerek yurtiçi ve gerekse de yurtdışı yatırım ve yapılanmalar neticesinde 2015 ve sonrası 5 yıllık 2. yapılanma döneminde yukarıda özetlenen satış ve karlılık beklentisini öngörmektedir.
Özellikle Borsi GmbH&CoKG şirketine iştirakten sonra artan satış gelirleri ve Logo üretiminin getirdiği güç dahası IMM ile elde edilen gerek müşteri portföyü ve gerekse de proje yönetim know-how ‘ı sayesinde satış beklentisi bir önceki 5 yıl sonuçlarının 3 katına hedeflemiştir. Bununla birlikte, 2015 yılı için kar hedefini de bir önceki dönemin 2 katına yükseltmiş olup, oransal olarak sektördeki beklentisinin yüksek olduğunu göstermiştir.
Önümüzdeki yıllar için bakıldığında, gerek üretimde sağlanacak verimlilik gerekse de sektörde beklenen rekabet yönlü farklılaşma SAY Reklamcılık A.Ş için karlılığında artışını tetikleyecek en önemli parametreler olmaktadır. Diğer taraftan ise, özellikle Logo üretimlerinin 2016 sonrasında Türkiye’de yapılacak olması yıllık bazda ortalama 5 mio EUR tutarındaki bir satış hacmi için karlılık oranlarında ciddi bir farklılık yaratacaktır.

Rizikoon
08-11-2015, 22:38
Bu şirketin geleceğini parlak görüyorum.

Samimi olarak nasıl bu noktada geldiklerini paylaşmışlar;
https://www.youtube.com/watch?v=WH-fxBHmdqM

Türkiye’nin kurumsal kimlik çözümleri ve açık hava reklamcılığı sektöründeki lider firmalarından Say Reklamcılık A.Ş (SAY A.Ş), ulusal ve uluslararası pazarda hızla büyümeye devam ediyor. Almanya ve Türkiye’de yaptığı satın almalarla hizmet ağını genişleten Say Reklamcılık, franchise ağını büyüterek 2019 yılında cirosunu 150,4 milyon TL, net kârını 17,8 milyon TL’ye yükseltmeyi hedefliyor.

Say Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güldoğan, otomotiv, telekomünikasyon, akaryakıt, bankacılık gibi çok noktalı satış ağını bünyesinde bulunduran sektörler için anahtar teslim kurumsal kimlik çözümü sunduklarını söyledi. Türkiye’de şu anda sektörün en güçlü oyuncularından biri olduklarının altını çizen Güldoğan, “Son iki yılda şirketimizin ulusal ve uluslararası pazarda gücünü artırmak için önemli satın almalar gerçekleştirdik. Almanya’da kurumsal kimlik çözümleri sektörünün en büyüğü IMM Network’ü 2014 yılında, logo ve otomotiv yan sanayine üretim yapan Borsi’nin yüzde 49,9’unu 2015 yılında satın aldık. Bu sayede uluslararası pazardaki gücümüzü artırmış olduk. Temmuz ayında da Plaka Mobilya’nın yüzde 100’ünü satın alarak Say Reklamcılık bünyesine kattık. Bu operasyonla mobilya üretimini de Say Reklamcılık çatısı altına aldık†diye konuştu.

Say Reklamcılık’ın gerçekleştirdiği satın almalarla güçlü bir üretim ağına sahip olduğunu ifade eden Güldoğan, satış ağını güçlendirmek için eylül ayı başında Say Kurumsal Kimlik Hizmetleri ve Tasarım A.Ş şirketini kurmak amacıyla tescil işlemlerini başlattıklarını söyledi. Söz konusu şirketin IMM Network’ün global pazardaki tüm faaliyetlerini Türkiye’de gerçekleştireceğini anlatan Güldoğan, aynı zamanda sınır komşuları Körfez ülkelerinde de faaliyet göstereceğini belirtti.

Say Reklamcılık’ın 2015 yılının ilk altı ayında kârını yüzde 399 artırdığını hatırlatan Erkan Güldoğan, geçen yılın aynı döneminde 538 bin 863 TL dönem kârı açıklayan şirketin, net kârını 2 milyon 688 bin 805 TL’ye yükselttiğini söyledi. Erkan Güldoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yılsonu ciro hedefimiz 110,3 milyon TL ve net kâr hedefimiz ise 9,2 milyon TL’dir. Geçen yıllara göre ciddi bir büyüme trendi içindeyiz. Borsi’nin yüzde 49,9’una ortak olmamızdan sonra artan satış gelirleri ve logo üretiminin getirdiği güç ile IMM’nin kazandırdığı yeni müşteri portföyü ve proje yönetim know-how’ı sayesinde satış rakamlarımızın yükselmesi nedeniyle önümüzdeki dört yılda da bu büyümemizi devam ettireceğiz. Yaptığımız projeksiyonlara göre 2019 yılı sonunda ciromuzu 150,4 milyon TL, net kârımızı 17,8 milyon TL’ye yükseltmeyi hedefliyoruz.â€

Global pazarda franchise’larla büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Erkan Güldoğan, şu anda İtalya, Fransa, İspanya, Şili ve İngiltere’de beş franchise bulunduğunu hatırlattı. Hedeflerinin 2016 sonunda 18 franchise’a ulaşmak olduğunu vurgulayan Erkan Güldoğan, 2016 yılında logo üretimini Türkiye’ye taşımak için BorsiSay Logo adıyla şirket kuracaklarını anlattı. Güldoğan, “Bu yatırımla logo üretiminde daha rekabetçi ve kârlı bir üretim hedefliyoruz†dedi.

Ekim 2013’den bu yana yalın üretim yönetimi ilkelerini benimsediklerinin altını çizen Erkan Güldoğan, ’Yüksek Hızda Yalın’ sloganıyla başladıkları iyileştirme ve israfı önleme çalışmalarında büyük aşamalar kaydettiklerini ifade etti. Hedeflerinin sürdürülebilir büyüme olduğunu belirten Erkan Güldoğan, iş alanlarında giderek zorlaşan koşullara rağmen sürekli büyümeyi, lider ve örnek olmayı başarabilmek için çalıştıklarını söyledi. Üretim süreçlerini optimize ettiklerini, bu sayede Eylül 2015’ten itibaren fabrikalarını üç vardiya olarak çalıştırdıklarını anlatan Güldoğan, artan iş hacmi ve gelişen ürün niteliklerine paralel olarak 2015 - 2016 yılında toplam 6,2 milyon TL yatırım yapacaklarını ifade etti. Söz konusu yatırım ile makine parkurunu gençleştireceklerini ve yeni makine ihtiyacını karşılayacaklarını belirten Güldoğan, 2,5 milyon TL yatırımla gerçekleştirdikleri boyahane tesisini bu ay içinde devreye alacaklarını vurguladı.

http://www.fortuneturkey.com/say-reklamcilik-franchise-agiyla-buyuyecek-19298

http://www.sayreklam.com/CI_Skeleton/assets/upload/Faaliyet%20Raporu%20(30_06_2015).pdf

EmekEfe
09-11-2015, 20:07
Net Dönem Karı/Zararı:5.686.854 tl
6 aylık kar:2.610.000 tl,geçen seneki 12 aylık kar:4.802.254
Hayırlı olsun.

EmekEfe
09-11-2015, 20:33
Artı yönleri:
Pay başına sadece bu çeyrekte 0.10 kuruş kar elde edilmiş.Toplamda 9 aylıkta ise pay başına kazanç 0.22 kuruş olmuş.
Böylece 6 aylıklara göre fk 11.69 ken ;8.93'e , pd/dd ise 1.84 ken,1.67'ye düşmüş oldu.
Özsermaye 6 aylıklarda 44.306.000 ken 48.032.000 e çıkmış.Toplam varlık geçen sene 98.000.000 iken 150.000.000'a çıkmış(stokların etkisi ile özellikle)
Esas faaliyet karı geçen sene 9 aylıkta 2.974.000 iken.2015 9 aylıkta 11.572.000 e çıkmış.

Eksi yönleri:
Kısa vadeli yükümlülükler:35.833.000 den 51.984.000 e çıkmış,uzun vadeli yükümlülükler:46.304.000 den 49.069.000 e çıkmış.
Stoklar 46.500.000 den 70.000.000 milyona çıkmış.Yönetim gideri ve pazarlama gideri gereğinden çok daha fazla artmış.

Sonuçta mükemmel gelebilecek bir bilançoyu ;finansman giderleri,yönetim giderleri ve pazarlama giderleri düşündüğümden fazla geriletmiş.Yinede geçen seneki 9 aylığa göre neredeyse 4 kat fazla kar etmiş durumdayız.Mal olabildiğince toplu,nasıl tepki vereceğini yarın görürüz.

bagbozumu
09-11-2015, 21:28
Artı yönleri:
Pay başına sadece bu çeyrekte 0.10 kuruş kar elde edilmiş.Toplamda 9 aylıkta ise pay başına kazanç 0.22 kuruş olmuş.
Böylece 6 aylıklara göre fk 11.69 ken ;8.93'e , pd/dd ise 1.84 ken,1.67'ye düşmüş oldu.
Özsermaye 6 aylıklarda 44.306.000 ken 48.032.000 e çıkmış.Toplam varlık geçen sene 98.000.000 iken 150.000.000'a çıkmış(stokların etkisi ile özellikle)
Esas faaliyet karı geçen sene 9 aylıkta 2.974.000 iken.2015 9 aylıkta 11.572.000 e çıkmış.

Eksi yönleri:
Kısa vadeli yükümlülükler:35.833.000 den 51.984.000 e çıkmış,uzun vadeli yükümlülükler:46.304.000 den 49.069.000 e çıkmış.
Stoklar 46.500.000 den 70.000.000 milyona çıkmış.Yönetim gideri ve pazarlama gideri gereğinden çok daha fazla artmış.

Sonuçta mükemmel gelebilecek bir bilançoyu ;finansman giderleri,yönetim giderleri ve pazarlama giderleri düşündüğümden fazla geriletmiş.Yinede geçen seneki 9 aylığa göre neredeyse 4 kat fazla kar etmiş durumdayız.Mal olabildiğince toplu,nasıl tepki vereceğini yarın görürüz.

Hızlı büyüyen şirketlerde yüksek borçluluk gayet normal, önemli olan borcu rahatlıkla döndürebilmesi. Orada bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. uzun vadeli finansman bonosunun vadesi bitince yenilemeyi düşünüyorlar. Yönetim giderleri yüksekliğinin çoğu, Almanyadaki şirketlerin yönetim giderlerinden oluşuyor. Karlılık oranı böyle devam ederse F/K oranı gittikçe daha çok düşecek, bu da hissenin performansına olumlu olarak yansıyacak inşallah diye düşünüyorum. Hayırlısı bakalım.

Rizikoon
09-11-2015, 22:26
Güzel sonuçlar;
http://i64.tinypic.com/34gau8k.jpg

tt787
09-11-2015, 23:54
Kağıtta ortalama hacim çok düşük şimdilik bu sonuçlarla yine de iyi bir hafta geçirebileceğini düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda hacmin artması gerçekleşirse iyi yerlere gelmesi muhtemel.. YTD

tt787
11-11-2015, 14:24
Geçen senenin aynı dönemine göre % 355 kar artışı var buna rağmen kağıt geriliyor , bilmediğimiz bir durum mu var?

EmekEfe
11-11-2015, 14:39
Geçen senenin aynı dönemine göre % 355 kar artışı var buna rağmen kağıt geriliyor , bilmediğimiz bir durum mu var?

Bilmediğiniz bir durum yok.Bilançodan çok buradaki hareketsizlikten sıkıldım,sayaştan 2 gündede olsa çıkmayı başardım.Ben çıkarkende hisse alıcı olmadığı için baya düştü.(sanırım benimle birlikte 1 ky daha var çıkan) Ben satışlarımı bitirdim,başka satan olmazsa düşüşün durması lazım artık.(satışları osmanlı menkulden yaptım)

tt787
11-11-2015, 19:48
Bilmediğiniz bir durum yok.Bilançodan çok buradaki hareketsizlikten sıkıldım,sayaştan 2 gündede olsa çıkmayı başardım.Ben çıkarkende hisse alıcı olmadığı için baya düştü.(sanırım benimle birlikte 1 ky daha var çıkan) Ben satışlarımı bitirdim,başka satan olmazsa düşüşün durması lazım artık.(satışları osmanlı menkulden yaptım)

Bilgi için teşekkürler . Hacim olması durumunda güzel şeyler olabileceğini düşünüyorum, ne zaman olur bilemem fakat kağıt bir gün mutlaka keşfedilecektir..

bagbozumu
11-11-2015, 21:44
Keşke bekleyebilseydiniz Sn. EmekEfe tabii karar sizin. Bu tür kağıtlar biraz sabır gerektirir derinliği olmadığı için ama Sn. tt787'in dediği gibi elbet bu hissede keşfedilecektir. Yakın zamandan örnek vermek gerekirse orge'de güzel bilanço açıklamasına rağmen bi süre hareketsiz kalmıştı. Ne zamanki yabancılar keşfetti atağa kalktı. Ben de ondan kazanmama rağmen biraz erken çıkmıştım.

EmekEfe
11-11-2015, 22:02
Keşke bekleyebilseydiniz Sn. EmekEfe tabii karar sizin. Bu tür kağıtlar biraz sabır gerektirir derinliği olmadığı için ama Sn. tt787'in dediği gibi elbet bu hissede keşfedilecektir. Yakın zamandan örnek vermek gerekirse orge'de güzel bilanço açıklamasına rağmen bi süre hareketsiz kalmıştı. Ne zamanki yabancılar keşfetti atağa kalktı. Ben de ondan kazanmama rağmen biraz erken çıkmıştım.

Aslında şirketten ve yaptığı işten bende memnunum.Muhtemelen belirttikleri gibi 12 aylıklarda 9 ile 10 milyon arası bir kar açıklayacaklar.Böylece 10 fk da fiyatı 4'lere denk gelecek.Satma sebebim tamamen hissenin üzerindeki ölü toprağı.Fazlasıyla hareketsiz,takip etmesi sıkıcı.Benim gibi birazda heyecan arayanlara göre değil hiç.Ama endeksle ilgilenmeyip,büyüme potansiyeli olan,yatırımlık şirket arayanlar için Sayaş biçilmiş kaftan.Buradan elinde tutanların gönül ferahlığıyla,endeksten bağımsız paralarına değer katacaklarını düşünüyorum.

Rizikoon
12-11-2015, 15:21
2015 hedefleri tutturmuş görünüyorlar, bence kar payı dağıtım politiklarını ilan ederlerse gereken ilgiyi göreceklerdir.

http://i.hizliresim.com/0LXXlY.jpg (http://hizliresim.com/0LXXlY)

http://i.hizliresim.com/vRGGXA.jpg (http://hizliresim.com/vRGGXA)

http://www.sayreklam.com/CI_Skeleton/assets/upload/file/Fiyat%20Tespit%20Raporu.pdf

bagbozumu
12-11-2015, 22:13
2015 hedefleri tutturmuş görünüyorlar, bence kar payı dağıtım politiklarını ilan ederlerse gereken ilgiyi göreceklerdir.

http://i.hizliresim.com/0LXXlY.jpg (http://hizliresim.com/0LXXlY)

http://i.hizliresim.com/vRGGXA.jpg (http://hizliresim.com/vRGGXA)

http://www.sayreklam.com/CI_Skeleton/assets/upload/file/Fiyat%20Tespit%20Raporu.pdf
Kar payı dağıtım politikası 2014 yılına ait genel kurul toplantısında, ''her yıl oluşan net dağıtılabilir karın, en az %25 nispetindeki kısmının nakit ve/veya bedelsiz payların sermayeye ilave edilmesi suretiyle ortaklara dağılması şeklinde'' benimsenmiştir.

Rizikoon
12-11-2015, 22:56
"sermayeye ilave edilmesi" temettü yatırımcıları için yeterli olmayacaktır. Yanılıyor muyum?

bagbozumu
13-11-2015, 00:04
"sermayeye ilave edilmesi" temettü yatırımcıları için yeterli olmayacaktır. Yanılıyor muyum?
İlla hepsi sermayeye ilave edilecek değil. (ve/ veya) tamamı nakit, tamamı bedelsiz yada bir kısmı nakit, bir kısmı bedelsiz dağıtılması anlamında kullanılmış.

Rizikoon
17-11-2015, 12:41
Bilgi için teşekkürler. Tercihen nakit temettü istiyoruz, umarım kısa sürede bu konuda adım atarlar.

karakartal43
02-12-2015, 05:12
SAYAS

SAY REKLAMCILIK B

Son Sinyal: SENETTE KAL

Son Formasyon: YUTAN AYI

Son Kapanış:
3,0200

Değişim:
-0,0300

Yüzde Değişim
%-0,98

Üyelik Avantajları

Formasyon Başarısı

Sinyal Durumu

Sistemimiz bugün bir SENETTE KAL sinyali verdi. Önceki AL tavsiyesi 1 gün önce 30.11.2015 tarihinde hisse senedi fiyatı 3,0500 iken yapılmıştı. O zamandan beri SAYAS %-0,98 düştü.

Piyasa Görünümü

Mum çubukları bugün bizi yeni bir ayı formasyonu ile uyardı. Piyasa artık aşağı yöne bakmaya başladı. devamı...

menetrier
02-12-2015, 09:58
3 bin lot ile aranızdayım.2016 nin seneti olabilir

bagbozumu
03-12-2015, 23:08
3 bin lot ile aranızdayım.2016 nin seneti olabilir
Hoşgeldiniz Sn. menetrier, katılıyorum size inşallah bizi yanıltmaz. Giderek artan bir satış grafiği ve karlılık var. Tek olumsuzluk finansal borçların artması ki; bu da hızlı büyüyen şirketler için olağan bir durum. Satışların çoğunun ihracattan oluşması avantaj.

bagbozumu
15-12-2015, 14:08
14.12.2015 - 14.12.2015 tarihleri arasında SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT
SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,98 - 2,98 TL fiyat aralığından 30.000 adet alış işlemi ve
0 adet satış işlemi Tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SAY REKLAMCILIK YAPI
DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız
14.12.2015 tarihi itibariyle %0,12 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin
bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

cemalolgun
16-12-2015, 13:34
bu hisse de işlem bile olmuyor yazık bende aldım azcık

Rizikoon
29-12-2015, 10:22
Geleceğe Yönelik Değerlendirmeler
Say reklam "sayas" analist toplantısı sunumu - 24.12.2015
https://t.co/Mt5LRmRn3Q

bagbozumu
01-02-2016, 18:12
Üç aydır kıramadığı direnci kırmak üzere.

deli yürek
05-02-2016, 19:48
Selam bu kağıtla ilgili bilgisi olan varmıydı ?

bagbozumu
05-02-2016, 20:13
Selam bu kağıtla ilgili bilgisi olan varmıydı ?

Bu şirketle ilgili yazılabilecek hemen hemen tüm bilgi bu topikte paylaşıldı. Özellikle 11. sayfadan itibaren okusanız bile (yatırımcı sunumu önemli) bayağı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

deli yürek
05-02-2016, 20:19
Fiyat nasıl ? Bu aralar ufak ufak gitti gibi ? Ne dersiniz ? Tesekkurler simdiden

bagbozumu
05-02-2016, 20:26
Fiyat nasıl ? Bu aralar ufak ufak gitti gibi ? Ne dersiniz ? Tesekkurler simdiden

Fiyat konusunda yorum yapamam,temel-teknik analiz yaparak ona siz karar vereceksiniz. F/K oranı bana göre makul.

deli yürek
05-02-2016, 20:29
Islem hacmi cok sig bu biraz beni tedirgin ediyor iste. tesekkur ederim size.

kagan_44
05-02-2016, 20:38
Değeri zamanla daha iyi anlaşılacak...

ytd...

bagbozumu
05-02-2016, 20:45
Islem hacmi cok sig bu biraz beni tedirgin ediyor iste. tesekkur ederim size.

Hisse toplu, beklentilerde güçlü olunca çok fazla el değiştirmiyor bu sıralar.

bagbozumu
05-02-2016, 20:46

ytd...

Katılıyorum.

deli yürek
05-02-2016, 20:49
Hisse toplu, beklentilerde güçlü olunca çok fazla el değiştirmiyor bu sıralar.

Toplu derken cogunluk kimlerde daha cok ? Tesekkurler

bagbozumu
05-02-2016, 22:04
Toplu derken cogunluk kimlerde daha cok ? Tesekkurler

Vallaha çoğunluk kimlerde onu ben bilemem. Takas dökümünde aracı kurum bazında Gedik yatırım görünüyor inceleyebilirsiniz. Ama yaklaşık bir senedir peyderbey şirket yöneticilerinin de hisse alım haberleri KAP'ta yayınlandı.

nordstren
05-02-2016, 22:09
şirketin son açıkladığı analist raporlarına göre 9 milyon liranın üzerinde kar bekleniyor...şirket haberlerinden bakabilirsiniz...bu beklentiyle hareket ediyor...şimdilik şeffaf bir şirket görünümünde...

deli yürek
05-02-2016, 23:25
Eyvah gediktey se sıkıntı olabilir.☺

bagbozumu
05-02-2016, 23:37
Eyvah gediktey se sıkıntı olabilir.☺

Bu hissede şimdilik sıkıntı olarak görmüyorum. Uzun süredir taşıyorlar ve öyle ani hareketler yapmıyorlar. Onun için de sığ gibi görünüyor zaten. Zamanla daha çok fark edileceğini düşünüyorum.

bagbozumu
05-02-2016, 23:40
şirketin son açıkladığı analist raporlarına göre 9 milyon liranın üzerinde kar bekleniyor...şirket haberlerinden bakabilirsiniz...bu beklentiyle hareket ediyor...şimdilik şeffaf bir şirket görünümünde...

Evet haklısınız. Bence de.

deli yürek
05-02-2016, 23:59
Gedik yatırım sa tehlike var dikkat etmek lazim gibi.☺tesekkur ederim sagolun

deli yürek
06-02-2016, 00:01
Gedik pek yatirim pek elinde kagit tutmazda ondan☺ ytd.

bagbozumu
06-02-2016, 00:33
Gedik yatırım sa tehlike var dikkat etmek lazim gibi.☺tesekkur ederim sagolun

Ben şirketin durumuna ve sahiplerinin dürüstlüğüne bakarım, uzun vadede hangi aracı kurumun alıp sattığına pek bakmam bazı istisnalar dışında, burda bir sıkıntı şimdilik görmedim. Tabii birde F/K oranı benim için çok önemli.

deli yürek
06-02-2016, 00:44
Siz Mantıklı konuşuyorsunuz👍

bagbozumu
06-02-2016, 00:57
Siz Mantıklı konuşuyorsunuz��

Teşekkür ederim. İnsan borsayla 20 yıl ilgilenince ister istemez tecrübe kazanıyor. Araştırmak ve analiz yapmak çok önemli.

deli yürek
06-02-2016, 23:48
Selam pasta paylasacak imkan varmıydı acaba ?

bagbozumu
07-02-2016, 14:59
Selam pasta paylasacak imkan varmıydı acaba ?

Son

Günlük Fark

Haftalık Fark

Aylık Fark

Üç Aylık Fark

GDK GEDİK 2.700.910 -750 -9.779 -45.740 -96.573
TBY TEB 1.083.838 0 0 -27.552 -5.266
MSA MEKSA 446.656 0 -3.262 -7.453 -14.197
AKM AK 385.063 -166 -477 -13.980 -16.027
FNY FİNANS 368.848 0 -2.318 -12.270 14.298
OMD OSMANLI 353.271 0 0 0 -3.338
IYM İŞ 245.556 705 11.055 38.329 42.457
GRM GARANTİ 231.351 1.100 3.771 14.286 25.306
YKR YAPI KREDİ 194.137 2.755 296 5.971 -4.309
IYF İNFO 174.131 510 -5.970 -11.483 -14.697
SKY ŞEKER 168.319 5.496 44.592 143.172 145.172
MRS MARBAŞ 143.793 -2.169 865 -22.135 865
TAC TACİRLER 116.485 -5.683 -14.440 -13.540 -13.089
GLB GLOBAL 97.286 0 66 53.813 55.171
DZY DENİZ 90.093 -500 -4.235 -485 -2.101
HLY HALK 81.846 0 -854 -14.270 -24.231
ZRY ZİRAAT 64.655 -244 207 -34.099 -28.986
OYA OYAK 46.501 0 0 0 -578
TGB TÜRKİYE GARANTİ BANKASI 28.933 0 0 0 0
GNI ING 24.705 0 0 -881 -4.296
ECZ ECZACIBAŞI 23.146 0 0 0 3.146
TKY TURKISH 9.942 0 -700 -1.475 -840
BMK BİZİM 8.383 0 0 0 3.000
VKY VAKIF 5.511 1.755 1.054 3.658 4.260
HSY HSBC 4.832 500 1.000 1.339 3.675
TRA TERA 4.071 0 -1.929 2.071 4.071
AMD ASYA 2.002 0 -1.000 -1.000 -2.053
ACP A1 CAPİTAL 954 952 952 952 952
ADY ANADOLU 111 80 80 110 110
AKB AKBANK 67 67 -339.780 -345.215 -320.320
AOL ATAONLİNE 51 -504 -4 -10 51
PHC PHİLLİPCAPİTAL 2 0 0 0 1
SNK SANKO 1 0 0 -1.999 1
ADB ANADOLUBANK 1 0 0 -138 -1.999
TLM TEKSTİL 1 0 0 -29.384 -29.384
EFG BURGAN 1 0 0 0 0
TIB TÜRKİYE İŞ BANKASI 0 0 0 0 0
ALN ALAN 0 0 0 -2.253 -2.253
AMK ALTERNATİF 0 0 0 0 0
ATA ATA 0 0 0 0 0
BAH BAHAR 0 0 0 0 0
CIY CITIBANK YABANCI 0 0 0 0 0
DET DELTA 0 0 0 0 0
EKN EKİNCİLER 0 0 0 0 0
ERM EURO FINANS 0 0 0 0 0
TKS TAKSİM MÜŞTERİLERİ HESABI 0 0 0 0 0
PIT PİRAMİT 0 0 0 0 0
POL POLEN 0 0 0 0 0
MYZ ULUS 0 0 0 0 0
ATI ATIG 0 0 0 0 0
MTY METRO 0 0 0 0 0
INM İNTEGRAL 0 0 0 0 0
XYO YATIRIM ORTAKLIKLARI 0 0 0 0 0
TOR TOROS TİC.MÜŞTERİLERİ HESAB 0 0 0 0 0
STJ STRATEJİ 0 0 0 0 0
CRM CEROS MÜŞTERİLERİ HESABI 0 0 0 0 0
ALM ALB 0 0 0 0 0

.
BIST Takas ve Saklama Bankası A.Ş.

Takasbank'tan alınan menkul kıymet bazında saklama bakiyelerine ait verilerin telif hakkı sadece Takasbank'a ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz.
Foreks'in Takasbank tarafından aldığı verilerin herhangi bir işleme tabi tutulmadan önceki hali "Son" isimli sütunlarda yer almaktadır. Söz konusu veriler, hergün ve 09:00 ve 18:00 saatleri arasında olmak üzere her saatbaşı update edilmektedir. Takas işlemleri T+2 (işlem gününün ikinci günü) gerçekleştirildiğinden, Takasbank tarafından yayınlanan saklama bakiyelerine, henüz takası gerçekleşmemiş olan işlemler yansımamaktadır.

bagbozumu
07-02-2016, 15:15
Komşu köyden aldığım, cuma günkü pasta bilgilerine göre ''en çok'' Osmanlı: 53.600 lot, Şeker 27.268 lot net alım yapmışlar.
Gedik 45.900, Y.Kredi 27.990 lot net satış yapmış.

deli yürek
07-02-2016, 15:42
Çok teşekkürler.👍

bagbozumu
07-02-2016, 17:37
Çok teşekkürler.��

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Hayırlı kazançlar.

deli yürek
08-02-2016, 19:39
Bugünki alanları ve satanları pastayı paylaşabilirmiyiz? Teşekkürler...

bagbozumu
08-02-2016, 23:40
Bugünki alanları ve satanları pastayı paylaşabilirmiyiz? Teşekkürler...

İlk 5 Net alanlar ........ Net satanlar
Şeker : 12.245 ........ Yat.fin. :4.689
Vakıf : 2.825 ........ Finans :4.001
Marbaş : 2.250 ........ Ziraat :2.729
Tacirler : 2.000 ........ Y.kredi :2.078
Teb : 1.705 ........ Gedik :2.000

deli yürek
09-02-2016, 00:44
Tesekkurler.iyiki varsınız👍

bagbozumu
09-02-2016, 01:29
Tesekkurler.iyiki varsınız👍

Bir şey değil. :super:

deli yürek
09-02-2016, 21:09
Şeker : 12.245 ........ Yat.fin. :4.689
Vakıf : 2.825 ........ Finans :4.001
Marbaş : 2.250 ........ Ziraat :2.729
Tacirler : 2.000 ........ Y.kredi :2.078
Teb : 1.705 ........ Gedik :2.000

Bugünki alanlar ve satanları rica etsek☺

bagbozumu
09-02-2016, 23:03
Bugünki alanlar ve satanları rica etsek☺

Gedik : 22.305 ........ Finans : 50.001
Şeker : 19190 ........ Meksa : 18.985
Yat.Fin.:14.454 ........ Global : 5.680
A1 cap.:10.344 ........ İş Yat. : 3.048
Y.Kredi: 7.450 ........ Teb : 1.705

bagbozumu
09-02-2016, 23:19
Bigpara Analiz Otomatik Teknik Yorumlar Otomatik Teknik Yorumlar OTOMATİK TEKNİK YORUMLAR ELLIOTT ANALİZİ TEKNİK SİNYAL LİSTESİ TEKNİK ANALİZ ARTAN AZALAN ENDEKSİ

Yorum tarihi: 9.2.20161. Seans SAYAS3,42%0,29Önceki KapanışDeğişimKısa Vadeli Trend3,410,29

DüşükYüksekOrta Vadeli Trend3,343,43

İşlem Adediİşlem Hacmi (TL)Uzun Vadeli Trend147.327496.710

SAYAS hissesi 9.2.2016 tarihinde 1.seansı 3,42 TL'den ve %0,29 deger kazancı ile tamamladı. Hisse senedi 3,42 TL'den yaptığı kapanış ile 10 günlük hareketli ortalamaların üzerinde bulunuyor. Hisse senedinin kısa vadeli yönü için 10 ve 21 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde kalıp kalmadığı izlenmelidir. Şayet hisse senedi 50 günlük hareketli ortalaması olan 3,09 TL'nin altına inerse orta vadeli trend yön değiştirerek sat sinyali verecektir. Benzer şekilde, şu an 3,42 TL fiyattan işlem gören hisse senedi 250 günlük ortalaması olan 3,1 TL'nin altına inerse, bu durum uzun vadeli yükseliş trendinin kırıldığı anlamına gelecektir. Bu nedenle, hisse senedinde kısa vade için 10 ve 20 günlük ortalamaları olan 3,28 TL ve 3,2 TL'nin üzerinde kalıp kalamadığı takip edilmedilir. Hisse senedi son üç gündür yükselirken, işlem hacminin de artışta olması teknik açıdan yükselişin hacimle desteklendiğini ve kısa vade için al sinyali üretilmeye başlandığını gösteriyor. 110,32 seviyesinde bulunan Momentum indikatörü hissenin güç kazandığını gösteriyor. Bu konumu ile alım bölgesinde bulunan hissede 100 seviyesi referans dönüş noktası olarak takip edilmelidir. Bu seviyeden dönüş yapılması halinde gösterge negatif sinyal üretmeye başlayacaktır. Yatay piyasada daha iyi sonuçlar üreten CCI göstergesi, 125,2 değeri ile hissenin aşırı alım bölgesinde olduğunu göstermektedir. Hissenin 100’ün altına inip inmediği gözlenmeli ve inilmesi halinde SAT sinyali üreteceği göz ardı edilmemelidir. RSI indikatörü 76,75 seviyesinde bulunan hissenin70'in üzerinde olması, hissenin aşırı alım bölgesinde olduğunu göstermektedir.Bu nedenle, 70'in altına inilip inilmediği gözlenmeli ve inilmesi halinde SAT sinyali üreteceği göz ardı edilmemelidir. MACD indikatörü en son 12 gün önce hareketli ortalamasının üstüne çıkarak AL sinyali üretti.

bagbozumu
09-02-2016, 23:37
Hisse 1 ayda 3.10 lardan buralara gelmiş, toplasanız bu süre içinde 3-5 kişi yorum yapmış. Demek ki doğru dürüst küçük yatırımcı yok. Hissenin bütün göstergeleri 1 hafta- 10 gündür AL veriyor ve belli aracı kurumlarda toplanıyor, küçük yatırımcıdan pek yüzüne bakan yok. Hisse kısa sürede 2-3 tavan çekse forumlarda küçük yatırımcı yorumlarından geçilmez. Tam bir Türk tipi küçük yatırımcı örneği. Y.T.D.

deli yürek
09-02-2016, 23:40
Hisse 1 ayda 3.10 lardan buralara gelmiş, toplasanız bu süre içinde 3-5 kişi yorum yapmış. Demek ki doğru dürüst küçük yatırımcı yok. Hissenin bütün göstergeleri 1 hafta- 10 gündür AL veriyor ve belli aracı kurumlarda toplanıyor, küçük yatırımcıdan pek yüzüne bakan yok. Hisse kısa sürede 2-3 tavan çekse forumlarda küçük yatırımcı yorumlarından geçilmez. Tam bir Türk tipi küçük yatırımcı örneği. Y.T.D.

Doğru söylüyorsun ortak👍

bagbozumu
10-02-2016, 11:25
Kapanış fiyatı olarak, 1 yıllık direnci 3,50 ye denk geliyor. Aynı gün en yüksek 3,63'ü görmüş 115.841 lotla dikkatli olmak gerekiyor.

bagbozumu
10-02-2016, 13:54

Daha şimdiden 1 üye 6 ziyaretçi izliyor. :)

bagbozumu
10-02-2016, 14:01
Hisse tarihi zirve fiyatlarından işlem görüyor. Bugünkü kapanış çok önemli.

Rizikoon
10-02-2016, 14:58
Geleceğe Yönelik Değerlendirmeler
Say reklam "sayas" analist toplantısı sunumu - 24.12.2015
https://t.co/Mt5LRmRn3Q

Sonunda birileri bu hissenin potansiyelini fark etti, sanırım bunda analist toplantısının faydalarını görüyorlar.

deli yürek
10-02-2016, 21:47
Bugünki alanlar ve satanlari alabilrmiyiz ? Teşekkurler..

buhar124
11-02-2016, 00:42
http://imageturko.com/?di=17AD

bagbozumu
11-02-2016, 11:42
http://imageturko.com/?di=17AD

Teşekkürler Sn. buhar124. İşlem hacmine göre belirgin bir satış görünmüyor.

buhar124
11-02-2016, 11:48
Teşekkürler Sn. buhar124. İşlem hacmine göre belirgin bir satış görünmüyor.

Rica ederim kardeş. Bu hisseye karlı diye girdim ama bu gün pek tadı tuzu yok. Şayet pazartesi iyi kar gelirse yarından itibaren tavan serilerine başlayabilir...

bagbozumu
11-02-2016, 12:31
Rica ederim kardeş. Bu hisseye karlı diye girdim ama bu gün pek tadı tuzu yok. Şayet pazartesi iyi kar gelirse yarından itibaren tavan serilerine başlayabilir...

Mali kar konsalide olarak açıklanmadığı için belki beklenenden düşük gelebilir. Konsalide bilanço iştirakleri de kapsadığı için büyük ihtimal daha yüksek gelecektir. Almanya'daki şirketler özellikle 2016'dan başlamak üzere önemli siparişler aldı. Sabırlı olunursa geleceği parlak bir şirket. Y.T.D.

deli yürek
11-02-2016, 19:54
Ortaklar fikirleriniz nedir ? Pastamızıda paylaşabilirsek.şimdiden teşekkürler...

kagan_44
11-02-2016, 20:37

ytd...

Otarihte hisse 3,13 dü şimdi 3.8x ler çok değil 1 hafta olmadı NAZAR

speckled
11-02-2016, 23:06
---------- Yeni hissem SAYAS.

----------Bugun bir dosya kapandi,bir dosya acildi.

speckled
12-02-2016, 12:56
---------Kimsecikler yok......

---------Karlilik,buyume mukemmel gidiyor.......

---------Uzun vadeli elde tutulabilecek bir hisse......

speckled
12-02-2016, 13:02
---------2016 da onceki yillardan aldigi siparislerin teslimi yogun olacak.....

---------Kardaki buyumeye oranla hisse fiyatindaki yukselisin cok daha fazla olmasini bekliyorum.....

---------Son paragraftaki ne demek 7stedigimi piyasanin kurtlari anlar......

bagbozumu
12-02-2016, 18:25
---------2016 da onceki yillardan aldigi siparislerin teslimi yogun olacak.....

---------Kardaki buyumeye oranla hisse fiyatindaki yukselisin cok daha fazla olmasini bekliyorum.....

---------Son paragraftaki ne demek 7stedigimi piyasanin kurtlari anlar......

Sn. speckled şirket karını açıkladı da bizim mi haberimiz yok. Okuyan şirketin beklenenden de yüksek bir kar açıkladığını zanneder. Hisseyi belirttiğiniz gibi daha yeni almışsınız, hemen yükselişin çok daha fazla olmasını beklediğinizi yazmışsınız. beklentinizi tabi ki belirtebilirsiniz ama bilanço açıklamadan insanları çok yüksek beklentiye de sokmamak lazım. Ama İnşallah dediğiniz gibi olur sonuçta benim temennim de odur. Hayırlısı olsun.

speckled
12-02-2016, 20:54
Sn. speckled şirket karını açıkladı da bizim mi haberimiz yok. Okuyan şirketin beklenenden de yüksek bir kar açıkladığını zanneder. Hisseyi belirttiğiniz gibi daha yeni almışsınız, hemen yükselişin çok daha fazla olmasını beklediğinizi yazmışsınız. beklentinizi tabi ki belirtebilirsiniz ama bilanço açıklamadan insanları çok yüksek beklentiye de sokmamak lazım. Ama İnşallah dediğiniz gibi olur sonuçta benim temennim de odur. Hayırlısı olsun.

----------Hocam yazdigimi anlamamissiniz......Ben 9 milyon bir kar bekliyorum....

----------2016 da ise daha yuksrk bir kar bekliyorum siparislerden dolayi.......

----------Ama hisse fiyatinin gelen bilanco ve sirketin buyumesinin de otesinde bir yukselis yasayacagini tahmin ediyorum....

speckled
12-02-2016, 20:55
-----------Son paragrafta ne demek istedigimi piyasanin kurtlari anlar....

bagbozumu
12-02-2016, 21:17
----------Hocam yazdigimi anlamamissiniz......Ben 9 milyon bir kar bekliyorum....

----------2016 da ise daha yuksrk bir kar bekliyorum siparislerden dolayi.......

----------Ama hisse fiyatinin gelen bilanco ve sirketin buyumesinin de otesinde bir yukselis yasayacagini tahmin ediyorum....

Tamam, şimdiki yorumunuz biraz daha açıklayıcı olmuş. 9-10 milyon arası bir rakamı şirket, yatırımcı sunumunda kar tahmini olarak göstermişti zaten. Hatta ben sürpriz olarak, bu rakamın bile üzerinde bir kar gelebileceğini düşünüyorum. 2016 siparişlerini ben de daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Üstelik siparişler uzun vadeli, 3 yıllık bile olan var.

bagbozumu
12-02-2016, 21:23
-----------Son paragrafta ne demek istedigimi piyasanin kurtlari anlar....

Ne demek istediğinizi tahmin ediyorum ama yorum yapmıyorum.

deli yürek
12-02-2016, 23:20
Bagbozumu kardes alanlar ve satanlari rica etsem birde bu pastayi düzenli olarak nereden kendim ögrenebilirim ? Saygilar

PAR
13-02-2016, 11:29
Bagbozumu kardes alanlar ve satanlari rica etsem birde bu pastayi düzenli olarak nereden kendim ögrenebilirim ? Saygilar

http://i.hizliresim.com/L1VML1.jpg

https://store.matriksdata.com/Product/Default.aspx?do=ProductDetails&ProductId=7

EmekEfe
13-02-2016, 19:57
Aslında şirketten ve yaptığı işten bende memnunum.Muhtemelen belirttikleri gibi 12 aylıklarda 9 ile 10 milyon arası bir kar açıklayacaklar.Böylece 10 fk da fiyatı 4'lere denk gelecek.Satma sebebim tamamen hissenin üzerindeki ölü toprağı.Fazlasıyla hareketsiz,takip etmesi sıkıcı.Benim gibi birazda heyecan arayanlara göre değil hiç.Ama endeksle ilgilenmeyip,büyüme potansiyeli olan,yatırımlık şirket arayanlar için Sayaş biçilmiş kaftan.Buradan elinde tutanların gönül ferahlığıyla,endeksten bağımsız paralarına değer katacaklarını düşünüyorum.

3 ay önce yazdığım bu yazıdan sonra yüzde 35 yükselerek hedef fiyatıma geldi.Bir de hisseyi sıkıcı bulup satmasaydım,şimdi paramı güzel yerlere taşıyıp,bu yükselişe ben de katılabilecektim.2016 yılında karlılığın aynı oranda artmasını beklememekle birlikte,elinde hisse olanlara bol kazançlar dilerim.

deli yürek
14-02-2016, 10:15
http://i.hizliresim.com/L1VML1.jpg

https://store.matriksdata.com/Product/Default.aspx?do=ProductDetails&ProductId=7

Teşekkürler.....

teselsülsüz
14-02-2016, 13:22
2016 nın LOGO'su olabilecek mi acaba? Yabancı bir fon almak isterse uçar..

bagbozumu
15-02-2016, 11:54
Sn. deli yürek mesaj kutunuz dolu olabilir mesaj gönderemiyorum. Bilginize.

contoso
15-02-2016, 21:06
Evet arkadaşlar aranıza geldik hosgeldik. Güzel bir bilanço bekliyoruz. Umarım bilanço ile yukarı yönlü ivmesini sürdürecek.

deli yürek
15-02-2016, 22:13
Evet arkadaşlar aranıza geldik hosgeldik. Güzel bir bilanço bekliyoruz. Umarım bilanço ile yukarı yönlü ivmesini sürdürecek.

Hosgeldin..

deli yürek
15-02-2016, 22:14

Şu anda musait.saygilar...

ESTİVAL
16-02-2016, 00:39
Vergi Öncesi Karı : 10.840.471.91

Net dönem karı : 8.635.724.36

bagbozumu
16-02-2016, 00:44

Siz benden hızlı çıktınız. :)

ESTİVAL
16-02-2016, 00:47
Siz benden hızlı çıktınız. :)

Amacımız aynı niyetimiz HAYIR Akıbetimiz HAYIR olur insallah...

ESTİVAL
16-02-2016, 00:53
Şirketin ön gördüğü hedeften 612.000 TL kadar bir sapma var ama yınede olumlu umarım bunu fiyat olarak satın almamıstır..

yarın gorecegız hayırlısı.......

bagbozumu
16-02-2016, 00:55
Konsalide bilanço 1-2 milyon daha yukarıda gelebilir. Y.T.D.

contoso
16-02-2016, 01:05
Açıkcası beklentinin üzerine cikmasini tahmin ediyordum. Yarın ola hayrola...

Hisseci 16
16-02-2016, 01:09
Vergi Öncesi Karı : 10.840.471.91

hayırdır dostum reklam işinemi girdin :he:

ESTİVAL
16-02-2016, 01:22
hayırdır dostum reklam işinemi girdin :he:

Evet dostum Reklam sırketı ama kendı reklamını fazla duyuramamıs Aslına bakarsan 7-8 ay once bırılerı bu hısse hakkında dıkkat cekmıstı ama buralardan almak nasip oldu ...

bagbozumu
16-02-2016, 01:24

Bir zamanlar sayas'ta sığ kağıt olarak biliniyordu. Bazı hisselerin değeri sonradan anlaşılıyor. Çokta acelem yok benim. Nasipse kazanırız. Hayırlısı. Ama benim yazdıklarımı tavsiye olarak değerlendirmeyin. Siz sordunuz diye cevapladım. Ben buradan pek hisse önermem. Herkesin bir yoğurt yiyişi vardır. İlgilendiğim şirketler hakkında forumda da iyi kötü kendimce yorumlar yapıyorum zaten. Hayırlı geceler ve kazançlar olsun.

ESTİVAL
16-02-2016, 01:25
Konsalide bilanço 1-2 milyon daha yukarıda gelebilir. Y.T.D.

Sayın bagbozumu bılanco sayfasının en altında SERMAYE PIYASASI MEVZUATINA gore duzenlenmıstır notu var.

Yoksa benmı yanlıs anladım ama sanırım bu SPK ıcın duzenlenen bılanco ıle bır arada olabılırmı ?

Hisseci 16
16-02-2016, 01:26
Evet dostum Reklam sırketı ama kendı reklamını fazla duyuramamıs Aslına bakarsan 7-8 ay once bırılerı bu hısse hakkında dıkkat cekmıstı ama buralardan almak nasip oldu ...

hayırlı olur umarım. bol bereketli kazançlar.

ESTİVAL
16-02-2016, 01:30
hayırlı olur umarım. bol bereketli kazançlar.

Sagol Tesekkur ederım EL degmemiş BAKİR bir hisse :)

bagbozumu
16-02-2016, 01:31
Sayın bagbozumu bılanco sayfasının en altında SERMAYE PIYASASI MEVZUATINA gore duzenlenmıstır notu var.

Yoksa benmı yanlıs anladım ama sanırım bu SPK ıcın duzenlenen bılanco ıle bır arada olabılırmı ?

Hayır, yanlış yazmışlar, düzenlenmemiştir yazılması gerekiyordu. Önceki mali bilançoda da aynı hata vardı, şablon olarak aldılar demek ki.

contoso
16-02-2016, 11:34
Bilanço 20 gündür fiyatlanmis gibi gözüküyor. Uzun vade için iyi bir hisse, ancak kisada ne yapar pek bilinmez gibi. Ytd.

contoso
16-02-2016, 17:28
Günü iyi gelen bilânço ya rağmen baskıcı bir şekilde kapatacak gibiyiz.

Ancak yatırımın temel noktası sabirdir. Bu hissede sabir meyve verecektir inşaallah.

ESTİVAL
16-02-2016, 21:05
Bugun gordukkı bılanco daha once fıyatlanmıs gıbı duruyor.Ancak bu dahada ılerı yada gerı gıtmeyecek anlamına gelmez

Ben burada hıssenın olası gerı cekılmesınden zararı sadece patronun gorecegı ınancındayım ve o yuzden hıssede beklemedeyım

zıra buralara gelırken sert bır hareketle gelıp gelırken sadece sayın BAGBOZUMU'na mal verdı :) O Yuzden olası gerı cekılmelerın

kendını kısa sure sonra tamamlayacagı ınancını tasıyarak hıssedeyım..YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR.....

contoso
16-02-2016, 21:17
Herşeye rağmen bugün bir yükseliş bekleniyordu, ancak bilanço nun önceden fiyatlanmiş olması ile eksi yatayda kapanış yapmamiza vesile oldu.

ESTİVAL
17-02-2016, 10:51
.........

contoso
17-02-2016, 15:12
Enteresan hisse diye boşuna demedik. !!!

bagbozumu
17-02-2016, 20:30
Dirençleri bir bir kırıyor. 4 liranın üzerinde kapanması olumlu.

contoso
18-02-2016, 00:42
Bizlere hoşgeldin dedi nihayet sayas hissemiz. Umarım önümüzde ki dönemlerde güçlü ve dirayetli bir şekilde hareket etmeye devam edecektir.

ank11
18-02-2016, 11:26
Bende biraz aldım sayas dan.Hisseyi beğendim.Kısmet bakalım.Gidişatı nasıl olacak.

vedehas
18-02-2016, 13:01
4.03 üzerinde kalıcı olabilecek mi?

ank11
18-02-2016, 13:07
4.03 üzerinde kalıcı olabilecek mi?

Bu gibi sığ hisseler genelde tekniğe ayak uydurmazlar ama.Sessizden sessizden gidiyor.İzleyici sayısı az.Bilançosu iyi Nereye kadar nasıl gider meçhul.Ben beklemeye değer görüyorum kendi adıma tabiki.:yes:

contoso
23-02-2016, 14:21
Fas ihale kazanma haberi gayet güzel.

bagbozumu
23-02-2016, 18:00
Şirketimizin, yurtiçi ve komşu ülkelerdeki satış ve pazarlama ağının genişletilmesi için kurmuş olduğu ve hisselerinin yüzde 80'ine sahip olduğu Say Kurumsal A.Ş., 420 istasyon ile Fas'ın en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan "Afriquia Gas" ile 100 istasyon için 10mt.lik Fiyat Panosu; Müşteri Hizmet Ünitesi; 3 adalı Kanopi Çeliği ve alt kaplamalarının üretilmesinden oluşan bir iş paketine ilişkin bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu işe ilişkin olarak yapılacak üretimin tamamı 2.575.000 Euro bedelle Şirketimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Bu projenin teslim süresi 5 ay olarak planlanmıştır.

Söz konusu iş anlaşmasının yanısıra, Say Kurumsal A.Ş. ile "Afriquia Gas" arasında 320 adet dağıtım istasyonunun kurumsal kimlik mühendisliği ve yenilenme işinin görüşmeleri halen devam etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

bagbozumu
24-02-2016, 17:42
Bir ben mi kaldım burada gene :)

deli yürek
24-02-2016, 18:01
Bir ben mi kaldım burada gene :)

Yalnız değilsin usta..☺gidişatla ilgili bir yorum varmıydı ?

bagbozumu
24-02-2016, 19:39
Şirketimizin, yurtiçi ve komşu ülkelerdeki satış ve pazarlama ağının genişletilmesi için kurmuş olduğu ve hisselerinin yüzde 80'ine sahip olduğu Say Kurumsal A.Ş., 420 istasyon ile Fas'ın en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan "Afriquia Gas" ile 100 istasyon için 10mt.lik Fiyat Panosu; Müşteri Hizmet Ünitesi; 3 adalı Kanopi Çeliği ve alt kaplamalarının üretilmesinden oluşan bir iş paketine ilişkin bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu işe ilişkin olarak yapılacak üretimin tamamı 2.575.000 Euro bedelle Şirketimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Bu projenin teslim süresi 5 ay olarak planlanmıştır.

Söz konusu iş anlaşmasının yanısıra, Say Kurumsal A.Ş. ile "Afriquia Gas" arasında 320 adet dağıtım istasyonunun kurumsal kimlik mühendisliği ve yenilenme işinin görüşmeleri halen devam etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Bundan iyi yorum olur mu :) Say'ı 2016 nın flaş hisselerinden biri olarak görüyordum hep, inşallah beni yanıltmayacak. Y.T.D.

deli yürek
24-02-2016, 20:04
Bundan iyi yorum olur mu :) Say'ı 2016 nın flaş hisselerinden biri olarak görüyordum hep, inşallah beni yanıltmayacak. Y.T.D.

İşallah☺

deli yürek
24-02-2016, 23:41
Pasta paylaşma imkanı olan varmı acaba ?

m21r1t1
25-02-2016, 07:53
Gedik almış 36 bin 4.18 den. Is satmış. Sıkıntı yok gibi indikatörlerde. Ytd

deli yürek
26-02-2016, 16:05
Baya düştü neden acaba ?????

contoso
26-02-2016, 17:36
Çok hisse, çok spek gördüm. Ancak bu sayas amcamizin tahtası ve spegi bir enteresan!!!

Gerçi ortada spekte varmı orası ayrı bir muamma? Kafamiza göre takiliyoruz işte. Ytd.

bagbozumu
26-02-2016, 22:17
Baya düştü neden acaba ?????

Saat 13:55 civarında 4,02- 3,94 arası 30 bin lot kadar bir satış yemiş. Ama 4 liranın üzerinde kapanması olumlu. Hissenin beta'sı 0,51 olduğu için daha çok endeks düşükken alım geliyor.

deli yürek
26-02-2016, 23:03
Saat 13:55 civarında 4,02- 3,94 arası 30 bin lot kadar bir satış yemiş. Ama 4 liranın üzerinde kapanması olumlu. Hissenin beta'sı 0,51 olduğu için daha çok endeks düşükken alım geliyor.

Bugünki satan kimdi acaba ? Tesekkurler ☺

bagbozumu
27-02-2016, 00:27
Bugünki satan kimdi acaba ? Tesekkurler ☺

44.061 net lotla şeker en iyi alıcı, 24.637 net lotla gedik satıcı.

deli yürek
27-02-2016, 00:43
Tesekkurler👍☺

m21r1t1
29-02-2016, 20:27
kapanışa doğru güzel aldı. 4,13 yoğundu. Tüm bilançolarda kademeli artan kar var . geçen yıl zarar eden şirket bu yıl + 8.8 karda. şöyle güzel bir temettü gelse . pay ihracına da nitelikli arkadaşlar uğrarsa epey ilerleyecek gibi. ytd

m21r1t1
29-02-2016, 20:38
4,21+ hızlı ilerlerse yarın 4,40 kırılabilir ytd

http://i.hizliresim.com/nMglvM.png (http://hizliresim.com/nMglvM)

bagbozumu
29-02-2016, 21:22
kapanışa doğru güzel aldı. 4,13 yoğundu. Tüm bilançolarda kademeli artan kar var . geçen yıl zarar eden şirket bu yıl + 8.8 karda. şöyle güzel bir temettü gelse . pay ihracına da nitelikli arkadaşlar uğrarsa epey ilerleyecek gibi. ytd

Geçen yıl zarar ettiğini nereden çıkardınız acaba.

bagbozumu
29-02-2016, 21:31
Temettüye gelince, borçlanma senedi ihracı için verilen taahhütnameye göre, büyük ihtimal, temettü nakit olarak dağıtılmayacak ama; geçen yılki gibi karın belli bir miktarı bedelsiz olarak dağıtılabilir.

m21r1t1
29-02-2016, 21:42
Geçen yıl zarar ettiğini nereden çıkardınız acaba.
http://i.hizliresim.com/v5Lay6.png (http://hizliresim.com/v5Lay6)

bagbozumu
29-02-2016, 22:01
http://i.hizliresim.com/v5Lay6.png (http://hizliresim.com/v5Lay6)

Ha tamam. 2015 ilk çeyrek desenize...

m21r1t1
01-03-2016, 10:47
SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
Haber Saati : 09:27:25
SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Kemalpaşa O.S.B. Mah. İzmir-Ankara Yolu (Ansızca Devecihavlısı) No:318 Kemalpaşa İzmir Telefon ve Faks Numarası : 0(232) 878 78 00 0(232) 878 56 44 E-posta adresi : [email protected] Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0(232) 878 78 00 0(232) 878 56 44 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : IMM Network GmbH'ın Alfa Romeo - Jeep İhalesi Hk. AÇIKLAMA:03.09.2015 tarihinde KAP'ta duyurmuş olduğumuz IMM Network GmbH şirketimizin kazanmış olduğu Alfa Romeo - Jeep (FCA) kurumsal kimlik uygulamaları ihalesinde bugüne kadar 7 adet bayinin montajı yapılmış olup, 2 bayinin montajı devam etmektedir. Ayrıca 35 adet bayinin siparişi geçilmiş olup, üretimleri İzmir Kemalpaşa'da bulunan fabrikamızda gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra 120 adet bayinin artworkleri IMM Network GmbH tarafından tamamlanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=510558
BIST

bagbozumu
03-03-2016, 14:44
Şirketimizin %13,04 oranında iştiraki olan Ateş Çelik A.Ş, mali tablolarımızda elde etme maliyeti olan 7,8 milyon TL ile kayıtlıdır. Sözkonusu iştirakimiz için değerleme çalışması BGC Menkul Kıymetler A.Ş tarafından yapılmakta olup 31.12.2015 mali tablolarımıza yansıtılacaktır.

bagbozumu
03-03-2016, 19:09
Şirketimizin %13,04 oranında iştiraki olan Ateş Çelik A.Ş, mali tablolarımızda elde etme maliyeti olan 7,8 milyon TL ile kayıtlıdır. Sözkonusu iştirakimiz için değerleme çalışması BGC Menkul Kıymetler A.Ş tarafından yapılmakta olup 31.12.2015 mali tablolarımıza yansıtılacaktır.

Şayet Ateş Çelik'in karından, şirketin payına düşen miktar kara yansıtılırsa; analist sunumundaki A. Çeliğin 2015 kar tahminine göre(13,9 milyon TL) kar rakamı 1,5-2 milyon arası artabilir. Y.T.D.

contoso
04-03-2016, 18:50
Bu nasıl bir hacim böyle ? Sabah tahtayi hic acmasaydin sayas, zahmet olmuş.

deli yürek
04-03-2016, 19:02

Aynen dogru 😁

bagbozumu
04-03-2016, 19:29

Sanırım pozisyonlar alındı, bilanço bekleniyor.

bagbozumu
07-03-2016, 10:49
21 Kasım 2014 tarihinde Ateş Çelik İnşaat Taahhüt Proje Mühendislik San. ve Tic. A.Ş.'ye ilişkin olarak Gedik Yatırım tarafından yapılan değerlemede şirketin toplam değeri 59,7 mn TL olarak yer almıştır. 26 Kasım 2014 tarihinde söz konusu değer üzerinden şirketimiz Ateş Çelik'e %13,04 oranında iştirak etmiştir.

4 Mart 2016 tarihinde yine Ateş Çelik hisselerine ilişkin olarak BGC Partners tarafından yapılan değerleme çalışmasında INA Analizi Yöntemine göre hesaplanan Özkaynak Değeri %40, Çarpan Analizi yöntemine göre ulaşılan Özkaynak Değerlerinin her biri %20 oranında ağırlıklandırılarak, Ateş Çelik'in Özkaynak Değeri 91,3 mn TL olarak hesaplanmıştır. Ateş Çelik'in 31.12.2015 tarihli VUK'a göre hazırlanmış finansal tablolarına göre, Şirket'in ödenmiş sermaye tutarı 17,25 mn TL'dir. Şirket'in BGC Partnes tarafından yapılan çalışmasına göre 31.12.2015 tarihi itibariyle toplam değeri 91,3 mn TL'dir. Buna göre şirketin 1 TL nominal hisse başı değeri 5,29 TL'dir. Şirketimizin sahip olduğu hisselerin toplam değeri 11.905.520 TL'dir. Şirketimizin 31.12.2015 tarihli bağımsız denetim raporunda söz konusu değerleme çalışması göz önünde bulundurulacaktır.

bagbozumu
07-03-2016, 10:55
Bu açıklamaya göre yanılmıyorsam, önceki değerlemeye göre 4.105.520 TL değerlenmiş görünüyor.

deli yürek
07-03-2016, 11:29
Bu açıklamaya göre yanılmıyorsam, önceki değerlemeye göre 4.105.520 TL değerlenmiş görünüyor.

Durmak yok yola devam 👍☺

m21r1t1
09-03-2016, 17:07
İyi gidiyor

bagbozumu
09-03-2016, 21:54
Net Dönem Karı/Zararı 9.502.424- 4.802.254
2015 - 2014

bagbozumu
09-03-2016, 22:09

Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim 4.118.563 TL
Aşağı yukarı hesapladığım rakam, fakat kara yansıtılmamış.

sezgin
10-03-2016, 13:56
Ciro artmış kar atmış fiyat düşmüş burası bist başka yerde olmaz

bagbozumu
10-03-2016, 14:27
Ciro artmış kar atmış fiyat düşmüş burası bist başka yerde olmaz

Klasik beklenti bitti hareketi, ama bence daha hikaye bitmedi. Y.T.D.

contoso
10-03-2016, 16:54
Kaşık la verip , kepçe ile almanın bariz örneği.

deli yürek
10-03-2016, 23:03
Bugünki düşüşte kimler sattı bilgi paylasabilecek arkadaş varmı ?

bagbozumu
11-03-2016, 00:23
Bugünki düşüşte kimler sattı bilgi paylasabilecek arkadaş varmı ?

Çok önemli bir satış yok Sn. deli yürek, Net satışlar : gedik 5971, ziraat 5338, iş 3926, şeker 3635, bizim 1200 ve bi miktarda ben :)

deli yürek
11-03-2016, 00:56
Çok önemli bir satış yok Sn. deli yürek, Net satışlar : gedik 5971, ziraat 5338, iş 3926, şeker 3635, bizim 1200 ve bi miktarda ben :)

Vay sizdemi sattınız? Demekki ondan düşmüş ☺ çıktınızmı yoksa ? Teşekkürler...

bagbozumu
11-03-2016, 11:03
Vay sizdemi sattınız? Demekki ondan düşmüş ☺ çıktınızmı yoksa ? Teşekkürler...

Hayır tamamını satmadım, her anda geri alabilirim duruma göre.

sezgin
15-03-2016, 11:01
Kağıtta herşey bitmiş hacim yok ruh yok işlem yok senduruma girmiş resmen :)

deli yürek
15-03-2016, 17:11
Aşağı versede alsak☺

bella
15-03-2016, 19:21
1. çeyrek bilançoyla toparlayacağını düşünüyorum..ytd..

deli yürek
25-03-2016, 12:24
Düş düş biraz daha alıyım.....☺

bagbozumu
25-03-2016, 17:06
Düş düş biraz daha alıyım.....☺

Bende düştükçe azar azar takviye ediyorum.

sezgin
29-03-2016, 14:34
En son gelen haberi iyi okumak lazım adam daha ne diyebilir ilk çeyrek bilanço çok iyi gelebilir

deli yürek
29-03-2016, 16:16
Haberler süper.yola devam👍☺

bagbozumu
29-03-2016, 19:09
Bu hissenin kıymetini bilmek lazım. Uzun bir süre hikayesi bitmeyecek gibi. Y.T.D.

tarikkocc
30-03-2016, 00:17
Tahta yapıcısı gedik ve bugun tarihi zirvesindeki hissede asılmış kağıda. Nereye kadar? Günlükte gideri var saatlikte düzeltme istiyor kağıt

http://imageturko.com/?di=U4AQ

bagbozumu
30-03-2016, 09:26
Şirketimizin içinde yer aldığı sektör ve iş modeli uyarınca Şirketimiz gerek yurt içi, gerekse de küresel ölçekte bayii ağı yaygın tanınmış kurumlara hizmet vermektedir. Bu kapsamda özellikle otomotiv sektöründe kaydedilen ilerlemelere ilişkin olarak Mercedes Benz ve Alfa Romeo - Jeep (FCA) işlerine ilişkin olarak kamuoyuyla alınan toplu işlere ilişkin önemli gelişmeler paylaşılmıştır. Yapılan değerlendirmede, söz konusu alanda Şirketimizin yer aldığı konum hakkında yatırımcıların daha sağlıklı bir fikir edinmeleri adına ihale ve/veya satış noktalarına ilişkin toplu olarak imzalanan sözleşmelerin yanısıra, küresel ölçekte önemli markalara satış noktası bazında tek tek verilen ama toplamda önemli bir tutara ulaşan işlere ilişkin olarak da bilgilendirme yapılmasının uygun olacağı sonucuna varılmıştır.

Bu kapsamda 2015 yılı ikince çeyreğinden bugüne, Nissan firmasının çeşitli Avrupa ülkelerinde yer alan 66 adet bayisinin kurumsal kimlik mobilya işleri IMM Network GmbH üzerinden alınmış ve Şirketimizce üretimi gerçekleştirilerek söz konusu işler tamamlanmıştır. Söz konusu şekilde tamamlanan işlerin bugüne kadar tamamlanan kısmı karşılığında elde edilen ve konsolide finansal tablolarımıza yansıyan tutar 774.009,22 Euro'dur. Halihazırda 28 adet bayiiye ilişkin olarak kurumsal kimlik mobilya işlerine ilişkin siparişler alınmıştır ve bu siparişlere ilişkin üretimler devam etmektedir. Beklentimiz bu siparişlerin devam etmesi yönündedir.

deli yürek
30-03-2016, 11:05
Almaya ve yola devam☺

tarikkocc
30-03-2016, 11:24
tamadır saatlikler düzeldi. artık bencede devam etmesi lazım. yukarı gitmezse ben verir kenara çekilirim. 70 kademesinde 25 bin lot var.

sezgin
30-03-2016, 11:32
Ben bu haberlerden şunu anlıyorum ciro ve kar patlaması var kimse şaşırmasın diyor :))

deli yürek
30-03-2016, 18:19
Bir gün sonu pastayı rica ederiz .

bagbozumu
30-03-2016, 21:17
http://i.hizliresim.com/lj4yaB.png
Sn. deli yürek

deli yürek
30-03-2016, 22:28
Bagbozumu kardeşim çok herzamanki gibi çok teşekkür ederim sana👍

bella
30-03-2016, 23:10
bu çıkış nerelere gider, teknikden anlayan bir arkadaş paylaşımda bulunabilir mi

bagbozumu
30-03-2016, 23:16
Bagbozumu kardeşim çok herzamanki gibi çok teşekkür ederim sana👍
:super: Önemli değil.

deli yürek
31-03-2016, 16:17
Biraz daha düş pusuda bekliyorum alım için☺

birmasasandalye
31-03-2016, 22:26
Sayin bagbozumu takas paylasabilirmisiniz.

bagbozumu
31-03-2016, 23:02
Sayin bagbozumu takas paylasabilirmisiniz.

Bende veri yok, dün, sağ olsunlar komşu köyden almıştım.

birmasasandalye
31-03-2016, 23:40
Tesekürler

contoso
01-04-2016, 13:00
Küçük yatirimci dahi bu hissede kademe yukseltip indirebiliyor :)

vedehas
02-04-2016, 13:25
Bu düşüş kar satışı mıydı acep?

contoso
04-04-2016, 13:46
Hayırdır spek, derdin nedir ?

bagbozumu
04-04-2016, 16:14
Sakince beklemek lazım. Büyük ihtimal, ara düzeltmelerden birini yapıyor. Şirketin göndereceği, güncelleşmiş hedefleri görmek lazım.

contoso
04-04-2016, 18:41
Nasıl beklersen bekle adamlar tatlı tatlı realize yapıyor :)

contoso
04-04-2016, 22:44
Tahta kafasını kaldirmak istedikce Gedik Yatırım balyozu vurmuş. 66.000 lot fazladan kusarak güne damga vurmuş.

deli yürek
04-04-2016, 23:46
Bir gün sonu pastası rica ederiz ? Saygılar