PDA

View Full Version : Vobda aylık işlem hacminiz nedir.

süpergazi
26-10-2013, 11:47
Daha açık anlaşılması için bir önceki anket iptal edilerek bu anket açılmıştır.

Anketin amaçlarını şöyle sıralayabiliriz ;

1. Pala denen mahlukat varmı, yoksa birbirimizi yiyip başkalarınımı suçluyoruz.

2. Forum olarak piyasa gücümüz nedir.

3. Gerçekten palanın bizim üzerimize oynayacağı güçtemiyiz, yoksa hiç bir anlam ifade etmiyormuyuz.

4. Piyasaya etki edecek bir gücümüz varmı? , forum olarak bunu lehimize kullanabilirmiyiz ? ses getirecek şeyler yaabilirmiyiz. (beğenmediğimiz hususları boykot etme açısından bir günlük işlem yapmama vb.)

Daha bir çok konuda hepimize fayda sağlayacağını düşündüğüm bu anket birçok soruyu yanıtlayabilecek sonuçlara ulaşabilir.

Tüm dostların doğru rakamlarla ankete katılmalarını bekliyorum.

thebaboli
26-10-2013, 17:21
Sv süpergazi bu rakamlar da bence eskisi kadar olmasada yüksek. Ben yine mesajımı vereyim. Ayda 300–400 kontrat işlem yapanlar onbinde 1,25 üstü komisyonlarla çalışmayın ve kurumunuzun platform vermesini şiddetle talep edin :)

thebaboli
26-10-2013, 17:25
Ayrıca ankette oy kullanırken farkettiğim anlatım hatasını belirteyim. Ben yaklaşık aylık 300 kontrat işlem yapıyorsam son şık hariç tüm şıkları işaretleyebilirim. Sonuçta 300 sayısı 500 ve altı olduğu 20000 ve altı seçeneğine de uygun oluyor :)

guneysu
26-10-2013, 17:38
Ayrıca ankette oy kullanırken farkettiğim anlatım hatasını belirteyim. Ben yaklaşık aylık 300 kontrat işlem yapıyorsam son şık hariç tüm şıkları işaretleyebilirim. Sonuçta 300 sayısı 500 ve altı olduğu 20000 ve altı seçeneğine de uygun oluyor :)

artık düzgün, düzelttim.. :)

ve oylamayı gizli yaptım.

aracı kurumların müşteri kapma yarışına girmesin topic. :)

ayhan53
26-10-2013, 17:42
Topik hayırlı olsun
0 için 500 altımı işaretliyoruz:)

süpergazi
26-10-2013, 23:15
Topik hayırlı olsun
0 için 500 altımı işaretliyoruz:)

Teşekkürler başkanım. :)

süpergazi
29-10-2013, 14:46
20 kişi oy kullanmış, şuanki duruma göre günlük %1,5-2 işlem hacmine sahibiz. Oy kullanan 1 kişi diğer 19 kişiden daha yüksek işlem hacmine sahip. Şuanki anket sonuçlarına göre palanın (varsa) bizimle uğraşmasına gerek yok gibi duruyor. Ankete katılım çoğaldıkça sonuçlar değişecektir. Ankete katılmayan arkadaşlar sizlerinde katılımını bekliyorum.

ayhan53
29-10-2013, 20:36
20 kişi azmış az reklam yapmak lazım:)

süpergazi
29-10-2013, 23:02
20 kişi azmış az reklam yapmak lazım:)

Destes için teşekkürler başkanım, şuan 32 kişi oldu.

süpergazi
31-10-2013, 19:55
Şu an itibariyle ankete 40 kişi katılmış. 2 kişinin işlem hacmi 38 kişinin işlem hacminin toplamından fazla , hala net bir varlık gösterebilmiş değiliz.

Ankete katılım arttıkça resim daha da netleşecektir. Ankete katılmayan arkadaşlarda iştirak ederse sevinirim.

kazanmakiçin
31-10-2013, 21:27
soncu çok merak ediyrum...

süpergazi
02-11-2013, 23:16
Ankete katılan 44 kişi

42 kişinin günlük işlem hacim ortalaması : 1500, piyasaya etkisi %2

2 kişinin günlük işlem hacim ortalaması :2000, piyasaya etkisi %2

2 kişi diğer 42 kişiden daha fazla hacim yapıyor.

Forum üyeleri olarak VOB'a etkimiz şimdilik %4 civarında, işlem hacmi yüksek 2 arkadaşımızı saymazsak VOB gücümüz %2'ye düşüyor. Şu an itibariyle pala denen mahlukat varsa bizi takip ettiği falan yok. Neredeyse VOB'a hiç etkimiz yok. Şuan için pala/piyasa yapıcısı/büyük yatırımcıların burayı okuyup tam aksine işlem yapmadığı apaçık ortada.

Ankete katılım arttıkça sonuçlar biraz daha netleşecektir.

guneysu
02-11-2013, 23:36
15ooo- 100.ooo arasını işaretleyen 1 er kişi gerçekmi acaba.?

ayhan53
03-11-2013, 00:00
Koca adamlar yalan söyleyecek halleri yoktur:he::he::he:

süpergazi
03-11-2013, 02:31
15ooo- 100.ooo arasını işaretleyen 1 er kişi gerçekmi acaba.?

Evet birde işin o boyutu var ama forumda yüksek hacim yaptıklarını söyleyen bir kaç arkadaş var, onların ankete katılıp katılmadıklarını veya doğru söyleyip söylemediklerini bilemiyoruz. Buna rağmen bu anketin bizi bir sonuca götüreceğine inanıyorum.

thebaboli
03-11-2013, 02:36
Koca adamlar yalan söyleyecek halleri yoktur:he::he::he:

Aynı fikirdeyim (!) :kahkah:

Pscyokinesis
03-11-2013, 02:45
Aynı fikirdeyim (!) :kahkah:

:kahkah:

guneysu
03-11-2013, 02:53
hesabım biraz kıttır, 20.000 kontrat kaç usd ediyor. TL yi .USD ye çevirip yazsın birisi, yaklaşık olarak.

altınorta
03-11-2013, 03:16
9.5 milyon dolar vışşş paraya bak.

guneysu
03-11-2013, 03:25
9.5 milyon dolar vışşş paraya bak.

fazla değilmiş, yapılabilir bir hacim.

viper
03-11-2013, 09:03
Bakiniz pala burayi takip etmiyormus aha ispatlandi iciniz rahat olsun ;)

viper
03-11-2013, 09:11
Pala forum var mi peki.......olsaydi da takip etseydik. Tum palalar ne yapacagini acik secik yazar voliyi biz vururduk...... mesela soyle bir yazi yazarlardi..... selam millet ben x bankin palasi.... yarin falanca araci kurumdan sortlayip filancadan longlayacam nette su kadar longum ama xxx direncinden hepsini sortlayacam :) ne guzel olurdu hepimiz zengin olurduk ama nerdeeee ;)

julia.luthor
03-11-2013, 09:59
Bu işlerde çok aykırı rakamları çıkarmak lazım.
Topiklerde 18-19'luk arkadaşlar da var.
Malum muzip, şakacı, dalgacı gençlikten her şey beklenir (deneyimle sabittir).
Keşke açık bir oylama olsaydı...
Saygılar.

süpergazi
03-11-2013, 13:00
Bu işlerde çok aykırı rakamları çıkarmak lazım.
Topiklerde 18-19'luk arkadaşlar da var.
Malum muzip, şakacı, dalgacı gençlikten her şey beklenir (deneyimle sabittir).
Keşke açık bir oylama olsaydı...
Saygılar.

Forumda aylık işlem hacmi 10 000 üzerinde olan 5-6 arkadaşın olduğunu düşünüyorum, 100 kontratı günde 3-4 defa çevirirsen aylık bu hacme ulaşılabilir. Bu rakamların doğru olma ihtimali yüksek aslında.

Anket devam ediyor halen katılmayan arkadaşlarımız var onlarıda bekliyoruz.

süpergazi
04-11-2013, 13:42
Ankete katılım 49 kişi oldu. Halen katılmayan arkadaşlarımız var. Onlarıda bekliyoruz.

kicker070707
06-11-2013, 07:36
Günlük 3000-5000 işlem basıyorum

süpergazi
06-11-2013, 11:44
Günlük 3000-5000 işlem basıyorum

Katılanlar arasında en büyük işlem hacmi size ait. Forumun en büyük oyuncusu şimdilik sizsizin.

süpergazi
11-11-2013, 11:50
Katılım 66 kişi oldu, 3 tane büyük yatırımcımız gözüküyor. Ankete katılmayan arkadaşların katılımlarını bekliyorum.

süpergazi
27-11-2013, 15:07
Ankete devam.

süpergazi
09-01-2014, 16:07
Ankete kaldığımız yerden devam edelim.

priceless
13-09-2014, 09:47
Sn Guneysu,

Uzun bir zamandır aklımdan da geçiyordu, hatta ben mi yapsam diyordum, malum benim işim de bilişim+denizcilik, ama görüyorum ki hisse.net'te anket yapıldı kim kaç para çeviriyor Viop'ta diye, o zaman bunu da burada yapılmasını nacizane tavsiye ediyorum.

Öyle bir sayfa olacak ki bu en çok ziyaret edilen ilk 2 sayfadan biri olacagına eminim.

Her üyenin yapılacak sayfada üç buton hakkı var sadece, en son biri basıldında diger ikisinden biri daha önce basılı ise o iptal oluyor, yani biri basılı iken diger ikisi basılı olmuyor. Butonlarda "SHORT" - "FLAT"- "LONG" yazıyor. Yayınlanacak olan şey, anlık olarak kaç kişi basmış yani "güncel*" ve bu butonlara dagılım yüzdeleri + sayıları nelerdir?

"güncel" Kelimesine açıklık getireyim, bir üye basıp gitmiş, şahıs ne ugramış 3 ay nede ugrasa bile buton degiştirmiş...öyle ki kredi notumuz AAA olmuş adam halen daha 1 yıldır SHORT! :P Bunu önlemek için yapılacak şey şu : Her Cuma günü Viop bittiginde, mesela saat 21:00'de, bütün pozisyonlar silinecek. O an itibariyle yeni girişler açılacak ve Pazartesi sabah için SHORT-FLAT-LONG tahminleri başlayacak. FLAT ' de kesinlikle olacak, sadece LONG ve SHORT degil, çünkü FLAT de bir görüştür, pozisyondur, facebook' taki gibi KARMAŞIK İLİŞKİ pozisyonudur :P

Uygun görürseniz böyle bir sayfa açarsanız bu yazımı da en başta tutar beni ihya edersiniz mümkünse :)

guneysu
13-09-2014, 18:15
Sn Guneysu,

Uzun bir zamandır aklımdan da geçiyordu, hatta ben mi yapsam diyordum, malum benim işim de bilişim+denizcilik, ama görüyorum ki hisse.net'te anket yapıldı kim kaç para çeviriyor Viop'ta diye, o zaman bunu da burada yapılmasını nacizane tavsiye ediyorum.

Öyle bir sayfa olacak ki bu en çok ziyaret edilen ilk 2 sayfadan biri olacagına eminim.

Her üyenin yapılacak sayfada üç buton hakkı var sadece, en son biri basıldında diger ikisinden biri daha önce basılı ise o iptal oluyor, yani biri basılı iken diger ikisi basılı olmuyor. Butonlarda "SHORT" - "FLAT"- "LONG" yazıyor. Yayınlanacak olan şey, anlık olarak kaç kişi basmış yani "güncel*" ve bu butonlara dagılım yüzdeleri + sayıları nelerdir?

"güncel" Kelimesine açıklık getireyim, bir üye basıp gitmiş, şahıs ne ugramış 3 ay nede ugrasa bile buton degiştirmiş...öyle ki kredi notumuz AAA olmuş adam halen daha 1 yıldır SHORT! :P Bunu önlemek için yapılacak şey şu : Her Cuma günü Viop bittiginde, mesela saat 21:00'de, bütün pozisyonlar silinecek. O an itibariyle yeni girişler açılacak ve Pazartesi sabah için SHORT-FLAT-LONG tahminleri başlayacak. FLAT ' de kesinlikle olacak, sadece LONG ve SHORT degil, çünkü FLAT de bir görüştür, pozisyondur, facebook' taki gibi KARMAŞIK İLİŞKİ pozisyonudur :P

Uygun görürseniz böyle bir sayfa açarsanız bu yazımı da en başta tutar beni ihya edersiniz mümkünse :)

forum alt yapısı anket için sonradan şık değişimine izin vermiyor.

şort olan sonradan flat veya long işaretlemesine izin vermiyor. ( denemek için açtım olmadı )

forum alt yapısı ile yapılamadığından ( başka bir önerin yoksa ) uygulanamaz.

başka bir (google gibi) uygulamalar ile yapılabilir mi, bilemiyeceğim, o zaman da kontrol bizde olmayacağından.........

aklınızdan geçen, hayata geçemiyecektir. :)