PDA

View Full Version : Ya en gerideki adam bizsek?

yukselden
24-10-2006, 11:37
O sabah acelem yoktu. Tramvaydan indim, yavaş adımlarla etrafı izleyerek yürümeye başladım. Bu esnada gözüme önümde yürüyen ve benimle birlikte tramvaydan inen üç kişi takıldı. En öndeki sanki arkasından biri kovalıyormuş gibi hızlı adımlarla yürüyordu. Arkasından gideni bir hayli geride bırakmıştı. Kendi kendime:
;Bu adam hayatta mutlaka başarılı olur.; diye düşündüm.

Onun arkasından giden, sakin adımlarla ilerliyordu.

;Belki bu adam da hayatta bir şeyler başarabilir.; diye mırıldandım.

En arkadan giden ise sanki nereye gideceğini bilmiyormuş gibi sallana sallana ve etrafı seyrederek yürüyordu. Onun içinse: ;İşte!; dedim,;Hayatta hiçbir işe yaramayacak bir serseri!

Derken aklıma bir şey geldi. Ben bu adamların her üçünün de gerisindeydim!

Evet, başkalarının hâli ile uğraşan kendi hâlini göremez. Başkalarının kusurunu araştırmak, insanı kendi kusurlarını görmekten alıkoyan çok çirkin bir hastalıktır.
Bilmem anlatabildimmi borsa dostları

ON4 dk
24-10-2006, 12:15
Ya bu bi çemberse. E o zaman kim kimin önünde/arkasında?

BONUSSİMO
24-10-2006, 12:28
Ya bu bi çemberse. E o zaman kim kimin önünde/arkasında?

O zaman adamların hareket saatlerini dikkate almak gerek arkadaki öndekilere tur bindirmiş olabilir.

ON4 dk
24-10-2006, 12:31
Bence çemberin içindekiler ve dışındakiler var. İçine girmeyi başaranlar için olay bitmiştir. Sorun giremeyenlerde. Onlar sürünmeye mahkum.

ÖZDOĞAN77
24-10-2006, 12:31
Doğru ve yanlış birer paradokstur,mutlak doğru ve mutlak yanlış yoktur.

Bu dünyada yaşayan herkes güneşin ilk önce kendi ülkesine doğduğunu sanır.
BİZE GÖRE, en doğudaki,Japonya ,ABD'ye göre batıdadır.

Bana göre,herşey algıdan ibarettir.

Bu algılama yetisi ise, insanın hayatını yönlendirir,kaderini belirler.

Sevgi ve saygılar,iyi bayramlar...

yukselden
24-10-2006, 15:07
Doğru ve yanlış birer paradokstur,mutlak doğru ve mutlak yanlış yoktur.

Bu dünyada yaşayan herkes güneşin ilk önce kendi ülkesine doğduğunu sanır.
BİZE GÖRE, en doğudaki,Japonya ,ABD'ye göre batıdadır.

Bana göre,herşey algıdan ibarettir.

Bu algılama yetisi ise, insanın hayatını yönlendirir,kaderini belirler.

Sevgi ve saygılar,iyi bayramlar...

Sayın Trader77 sizin belirttiğiniz hususa tamamen katılıyorum.Fikir ve düşüncelerin mutlak doğru ve mutlak yanlışlışı yoktur.Tüm forum arkadaşların bayramını kutlar;sevgi ve saygılarımla iyi bayramlar.

M.Işılak
25-10-2006, 00:48
O sabah acelem yoktu. Tramvaydan indim, yavaş adımlarla etrafı izleyerek yürümeye başladım. Bu esnada gözüme önümde yürüyen ve benimle birlikte tramvaydan inen üç kişi takıldı. En öndeki sanki arkasından biri kovalıyormuş gibi hızlı adımlarla yürüyordu. Arkasından gideni bir hayli geride bırakmıştı. Kendi kendime:
;Bu adam hayatta mutlaka başarılı olur.; diye düşündüm.

Onun arkasından giden, sakin adımlarla ilerliyordu.

;Belki bu adam da hayatta bir şeyler başarabilir.; diye mırıldandım.

En arkadan giden ise sanki nereye gideceğini bilmiyormuş gibi sallana sallana ve etrafı seyrederek yürüyordu. Onun içinse: ;İşte!; dedim,;Hayatta hiçbir işe yaramayacak bir serseri!

Derken aklıma bir şey geldi. Ben bu adamların her üçünün de gerisindeydim!

Evet, başkalarının hâli ile uğraşan kendi hâlini göremez. Başkalarının kusurunu araştırmak, insanı kendi kusurlarını görmekten alıkoyan çok çirkin bir hastalıktır.
Bilmem anlatabildimmi borsa dostları

Belki de tam tersi, "olmuştur" o üçüncü sıradaki kişi... Çözmüştür hayatın sırrını, ne acelesi vardır, ne yetişmesi gereken bir yer/durum... Yetişilecek her yer yetişilmiş, koşuşturulması gereken her iş koşuşturulmuştur...

dopamin
25-10-2006, 00:53
what is the matrix'e doğru gidiyoruz:D:D