PDA

View Full Version : AGYO-Atakule Gmyo

Pages : [1] 2 3 4

Objektif
19-04-2014, 16:47
Görülen lüzum üzerine konu moderasyona alınmıştır.

tkaragoz
19-04-2014, 17:01
Bu topicin moderasyona girmesi için bazı yazıların önce kasıtlı olarak yazdırıldığını daha sonra da kasıtlı olarak şikayet edilerek buraya aldırıldığını düşünüyorum.

Bu yazdığım kurallara uyar mı, yayınlanır mı bilmiyorum ancak düşüncem budur.

Toibek
19-04-2014, 18:54
Bu hissenin moderasyonda ne işi varya,görülen luzüm derken ne kastedildi anlamadım

Toibek
19-04-2014, 19:20
Bu topicin moderasyona girmesi için bazı yazıların önce kasıtlı olarak yazdırıldığını daha sonra da kasıtlı olarak şikayet edilerek buraya aldırıldığını düşünüyorum.

Bu yazdığım kurallara uyar mı, yayınlanır mı bilmiyorum ancak düşüncem budur.
Sn karagöz amaçları ne peki agyo yu moderasyona aldırmak için

b-y
20-04-2014, 00:31
Kim ne yazdıda moderasyona alındı ? Ben kaçırdım olayı heralde...!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

parambol
21-04-2014, 11:23
Ne farkeder nereye alinirsa alinsin malzeme belli..

baltaci19
21-04-2014, 21:34
Bazı arkadaşlar bazen farkına varmadan bilinçsizce yazıyor anlaşılan. Defalarca İsmail Tarman a göndermede bulundular. Bu tür davranışlar hukuki olarak siteyi zorda bırakabilir. belki site yönetimi haklı olarak bu nedenle almış olabilir. bu benim tahminim. herkes teknik ve temel bilgileri paylaşabilir. İnsanlar sonuçta kendisi karar verir. Millete sataşmakla bir yere varılmaz. saygılarımla....

mmyy
21-04-2014, 23:58
Lansmanda inşallah dağ fare doğurmaz. Ytd

adiseyirciortak
24-04-2014, 11:31
Aynı sıkıntı twitter de olmuştu. Adam şuç teşkil edecek şekilde karanlıktan saldırı yapıyor. Kim olduğunu bulmak çok zor. Eğer üyelik aşamasında cep telefonu gelen şifre istenirse en azından tel no tesbit edilir ve ileride o kendini bilmez bu tip kişileri bulmak tolaylaşır.

BAYBARS
24-04-2014, 17:47
Atakulenin yeni projesinin açıklanmasına 2 hafta 6 gün kalmış. Siz deyin 3 hafta.

http://www.kulesizeemanet.com/

Yıkım çalışmaları da belli bir aşamaya gelmiş. Cepheyi falan sökmüşler. Duvarlar ve betonarme kalmış. Ondan sonrası da zaten kırıcıya emanet. Kırıcı ekskavatörler girdi mi, anasını ağlatır. Aşağıdaki link 4. Nisan tarihli durumu gösteriyor. Daha önce paylaşan oldu mu bilmiyorum, görmedim. Ankara'da oturan ortaklar varsa, yolu Çankaya'ya düştüğünde bir zahmet bir baksın, ne durumda. ))

http://www.arkitera.com/galeri/detay/113826/1

BAYBARS
24-04-2014, 18:00
''Ankara'nın ambleminde de yerini alan yapının yıkımını ve yeni projeyi üstlenen Atakule Gayrimenkul Ortaklığı, daha modern bir alışveriş merkezi yapacak. Daha geniş dükkanlar olacak, otoparkın araç kapasitesi ise 750'ye çıkartılacak. ''

Otoparkı büyütmeleri doğru olmuş. Alışverişe giden ve asıl parayı harcayan üst gelir kesimi arabasıyla alışverişe gidiyor. Adam arabasını koyacak yer bulamazsa niye gelsin. 1 km öteye park edecek. sonra elinde poşetlerle geri arabaya gidecek. Eski binanın bir eksiği buydu.

Bir eksiği de pasaj gibi kalmasıydı. Büyük markalar büyük mağaza istiyor.

Bir de kafe, fastood ve restoran katı ile sinemayı manzarayı kullanacak şekilde dizayn ederlerse tadından yenmez.

b-y
27-04-2014, 04:07
Atakule'nin sahibi Atakule GYO, Atakule'nin yıkımının durdurulması ile ilgili bir açıklama yaptı.

EMLAK DREAM - 26 Nisan 2014 Cumartesi, 19:32

Ankara'nın simgelerinden biri olan Atakule'nin yıkılıp yeniden inşa edilmesi bir süredir kamuoyunda konuşuluyordu. Bugün Odatv.com kaynaklı bir habere göre ise, Atakule'nin yıkılıp yeniden yapılması işlemi, Bölge İdare Mahkemesi tarafından durdurulmuştu.

İşte açıklama

Atakule GYO, yaşanan bu süreç hakkında yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimizin mülkiyetinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin alçak kütle bölümünün yıkılarak yerine yeni ve modern bir alışveriş merkezi yapılmasına ilişkin projenin mahkeme kararıyla durdurulduğu yönünde, çeşitli basın organlarında gerçek dışı haberler yayınlanmaktadır. Konuyla ilgili şirketimizin taraf olduğu davalarda bu yönde verilmiş herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını ve şirketimize bu hususta yapılmış herhangi bir tebligatın ulaşmadığını kamuoyuna duyururuz. Şirketimiz tarafından yürütülmekte olan proje, ilgili resmi mercilerin izin ve onayları doğrultusunda devam etmektedir.

“Proje müellifi onay verdi”

Ragıp Buluç, 2004 yılında şirketimizle imzalamış olduğu sözleşmeyle Atakule Alışveriş Merkezi üzerinde proje müellifi sıfatıyla sahip olduğu mali ve manevi tüm haklarını, gayrikabil-i rücu ve süresiz olarak şirketimize satarak Atakule Alışveriş Merkezi'nde yapılabilecek her türlü değişikliğe peşinen onay vermiştir. Atakule Alışveriş Merkezi'nin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan doğan tüm hakları münhasıran şirketimize aittir.

“Teklifleri reddetti, şantaja başladı!”

Ragıp Buluç, yeni Atakule projesi için kurulacak teknik ekibin başında yer alması ve projenin onursal müellifi olması yönündeki teklifleri her defasında reddetmiştir. Atakule'den doğan tüm mali ve manevi haklarını şirketimize satmış olmasına rağmen Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun “Şirketimizi Atakule AVM'yi yenileme inşaatını gerçekleştirmekten menetme hakkını” kendisine tanıdığını ve bu hakkını kullanmaması için şirketimiz tarafından kendisine milyon dolarları bulan bir gayri resmi bedelin ödenmesinin zorunlu olduğunu belirterek şirketimize adeta “şantaj” yapmıştır.

“Karalama kampanyası”

Bahse konu şantaja şirketimiz tarafından boyun eğilmemesi üzerine, aleyhimize kamuoyu nezdinde bir karalama kampanyası başlatan Ragıp Buluç, alışveriş merkezinin yıkılarak yeniden yapılmak suretiyle Ankara halkına kazandırılmasına engel olmak amacıyla gerçeğe aykırı iddialarla gündeme gelmektedir. Mağdur rolü oynayarak gerek çevreci Ankara halkının gerekse de sivil toplum kuruluşlarının hassasiyetlerini istismar etmeyi sürdürmektedir.

“Tüm hassasiyeti gösteriyoruz”

Şirketimiz, Ankara halkının gözbebeği olan Atakule Alışveriş Merkezi'ni eski günlerine döndürmek için her türlü imkânı seferber etmiştir. Bu süreçte Mimar Ragıp Buluç veya bir başka kişi veya kurumun haklarının gasp edilmesi söz konusu olmadığı gibi, projenin teknik veya çevresel bakımdan sakıncalı olduğu yönündeki iddialar da tümüyle gerçeğe aykırıdır. Atakule GYO, bu hususta gerekli tüm hassasiyeti göstermekte olup, her biri konusunda uzman kişilerce ve ilgili resmi mercilerin izin ve onayları doğrultusunda yürüttüğü projeyi en kısa zamanda tamamlayarak Atakule Alışveriş Merkezi'ni yeniden Ankara halkının hizmetine açacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.”

Kaynak: www.emlakdream.com

b-y
27-04-2014, 04:12
http://img.tapatalk.com/d/14/04/27/buhy4ehe.jpg

Toibek
27-04-2014, 18:24
Atakule'nin sahibi Atakule GYO, Atakule'nin yıkımının durdurulması ile ilgili bir açıklama yaptı.

EMLAK DREAM - 26 Nisan 2014 Cumartesi, 19:32

Ankara'nın simgelerinden biri olan Atakule'nin yıkılıp yeniden inşa edilmesi bir süredir kamuoyunda konuşuluyordu. Bugün Odatv.com kaynaklı bir habere göre ise, Atakule'nin yıkılıp yeniden yapılması işlemi, Bölge İdare Mahkemesi tarafından durdurulmuştu.

İşte açıklama

Atakule GYO, yaşanan bu süreç hakkında yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimizin mülkiyetinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin alçak kütle bölümünün yıkılarak yerine yeni ve modern bir alışveriş merkezi yapılmasına ilişkin projenin mahkeme kararıyla durdurulduğu yönünde, çeşitli basın organlarında gerçek dışı haberler yayınlanmaktadır. Konuyla ilgili şirketimizin taraf olduğu davalarda bu yönde verilmiş herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını ve şirketimize bu hususta yapılmış herhangi bir tebligatın ulaşmadığını kamuoyuna duyururuz. Şirketimiz tarafından yürütülmekte olan proje, ilgili resmi mercilerin izin ve onayları doğrultusunda devam etmektedir.

“Proje müellifi onay verdi”

Ragıp Buluç, 2004 yılında şirketimizle imzalamış olduğu sözleşmeyle Atakule Alışveriş Merkezi üzerinde proje müellifi sıfatıyla sahip olduğu mali ve manevi tüm haklarını, gayrikabil-i rücu ve süresiz olarak şirketimize satarak Atakule Alışveriş Merkezi'nde yapılabilecek her türlü değişikliğe peşinen onay vermiştir. Atakule Alışveriş Merkezi'nin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan doğan tüm hakları münhasıran şirketimize aittir.

“Teklifleri reddetti, şantaja başladı!”

Ragıp Buluç, yeni Atakule projesi için kurulacak teknik ekibin başında yer alması ve projenin onursal müellifi olması yönündeki teklifleri her defasında reddetmiştir. Atakule'den doğan tüm mali ve manevi haklarını şirketimize satmış olmasına rağmen Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun “Şirketimizi Atakule AVM'yi yenileme inşaatını gerçekleştirmekten menetme hakkını” kendisine tanıdığını ve bu hakkını kullanmaması için şirketimiz tarafından kendisine milyon dolarları bulan bir gayri resmi bedelin ödenmesinin zorunlu olduğunu belirterek şirketimize adeta “şantaj” yapmıştır.

“Karalama kampanyası”

Bahse konu şantaja şirketimiz tarafından boyun eğilmemesi üzerine, aleyhimize kamuoyu nezdinde bir karalama kampanyası başlatan Ragıp Buluç, alışveriş merkezinin yıkılarak yeniden yapılmak suretiyle Ankara halkına kazandırılmasına engel olmak amacıyla gerçeğe aykırı iddialarla gündeme gelmektedir. Mağdur rolü oynayarak gerek çevreci Ankara halkının gerekse de sivil toplum kuruluşlarının hassasiyetlerini istismar etmeyi sürdürmektedir.

“Tüm hassasiyeti gösteriyoruz”

Şirketimiz, Ankara halkının gözbebeği olan Atakule Alışveriş Merkezi'ni eski günlerine döndürmek için her türlü imkânı seferber etmiştir. Bu süreçte Mimar Ragıp Buluç veya bir başka kişi veya kurumun haklarının gasp edilmesi söz konusu olmadığı gibi, projenin teknik veya çevresel bakımdan sakıncalı olduğu yönündeki iddialar da tümüyle gerçeğe aykırıdır. Atakule GYO, bu hususta gerekli tüm hassasiyeti göstermekte olup, her biri konusunda uzman kişilerce ve ilgili resmi mercilerin izin ve onayları doğrultusunda yürüttüğü projeyi en kısa zamanda tamamlayarak Atakule Alışveriş Merkezi'ni yeniden Ankara halkının hizmetine açacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.”

Kaynak: www.emlakdream.com

Durdursalar ne olur durdurmasalar be olur sanki,eski yapının atıllığı belli tapunu malın olcak zamanında parasıyla cizim yaptırcan sonra mimar olarak benim dediğim olur başkasının dediği olmaz diyecen ne güzel

Hisse fiyatına gelirsek,fiyat zaten belli nerelerde sürünüyor zaten

Toibek
27-04-2014, 19:53
Yıkım ile ilgili itirazımı yapıp hukuki süreci başlattım. AVM Projesi için Atakule'nin 20 kot altına giriliyor. Kulenin temelinin altına girmek çok büyük riskler oluşturabilir. Atakule yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya" dedi. Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından yapılacak yeni alışveriş merkezi projesinde, yapının 125 metrelik kulesi korunacak. 25 bin metrekarelik çarşı kısmı yıkılarak 50 bin metrekarelik yeni bir alışveriş merkezi inşa edilecek.
"ALTI KAVAL, ÜSTÜ ŞİŞHANE"
Projeye itiraz eden Atakule'nin mimarı Buluç, "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, eser sahibinin şeref ve itibarını zedeleyen veya eserin mahiyet ve hususiyetinde yapılacak her türlü değiştirmeleri ret edebileceğini söylüyor. Bu projenin altı kaval, üstü şişhane. Kule benim, çarşı başkasının. Benim böyle bir projeye onay vermem mümkün değil" diye konuştu.

'Gerçeği yansıtmıyor'

Atakule'nin yıkılacağı iddialarına yanıt veren Atakule GYO, "İddialar, gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesini kullandı. Atakule GYO'dan yapılan açıklamada, "Şirketimiz tarafından projenin kapsamlı bir zemin etüdü yaptırılmış, ilgili tüm projeler uzmanlar tarafından hazırlanmış ve gerekli tüm yasal onaylar alınmıştır. Şirketimiz tarafından yürütülen bu projenin temel amacı, Ankara halkının gözbebeği olan Atakule Alışveriş Merkezi'nin yeniden Ankara halkına kazandırılmasıdır" denildi.

Böyle haberler olmasa proje ile ilgili bilgi dahi alamıcaz -20 -29 kottan daha aşşa inilmesi deniyor ayrıca 25.000 m2 lik yapı yerine 50.000 m2 lik yapıdan bahsediliyor

İlginç ve mantıkdız bir yoldan gidiliyor ben mimarım bu işi ticari olarak yapıyorum para karşılığı çizim yapıp malsahibine teslim ediyorum ve mal sahibi risk alıp sermaye bağlıyor ticaret yapıyor ve gün geliyorki mimarın o günkü şartlara göre kabul edilcek proje günümğz şartlarında ticari şartları karşılamaktan uzak kalıyor dükkan yüksekliğ ve metre karesi otopark kapasitesi vb birçok sebepden dolayı mal sahibi zararlar ediyor ve yeniden ve günümüz şartlarına uygun tapulu malını revizyona sokuyor tekrardan ticaret yapmak için ama mimar ben çizdim benim rızam olmadan hiçbir şey yapamassın diyor ,sormazlarmı sana mimar neden 10 yıl 20 yıl ilerisini görüp ona göre kullanışlı bir avm yapmadın o günün şartlarında dahi otopark yetersizdi neden atıl bir otopark tasrlamadın diye

Söz yazarı besteci örneği veriliyor bazı yerlerde yahu besteci yada söz yazarı oturuyor bekliyor ilham geliyor eseri oluşturuyor sonra müşteri geliyor beyendiğini alıyor ve kullanıyor genelde

E burda atakule ragıba gidiyor bana bir mimari proje çiz diyor ragıp benim böyle bir projem vardı tamda dize göre bende sizi bekliyordum mu diyor du acaba böyle mantıksız bir şey olmaz

Bundan sonra tek söz sahibi mimar ozamn ,işçi de,müteahhitde ,benimde emeyim var desin dava açsın mimarınki sanatta diğerleti ney

agyocu
28-04-2014, 16:34
22 günlük hareketli ortalamasında tutunuyor.

Cezve
28-04-2014, 16:48
28.04.2014 16:22
***AGYO***ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***AGYO***ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Kuleli sk.No:3/3-4 Gaziosmanpaşa Ankara
Telefon ve Faks Numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Atakule AVM projesine ilişkin basında yeralan haberler hk.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz mülkiyetinde bulunan Atakule AVM'nin alçak kütle bölümünün yıkılarak yerine yeni ve modern bir alışveriş merkezi yapılmasına ilişkin projenin mahkeme kararı ile durdurulduğu yönünde çeşitli basın organlarında haberler yayınlanmaktadır. Konu ile ilgili şirketimizin taraf olduğu davada verilmiş herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını ve şirketimize bu hususta herhangi bir tebliğatın ulaşmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=354459

BIST

ahievran
28-04-2014, 18:40
Sanirim iyi toplayamadi . Bu ne lahana salatası arsa beni m degilmi mimar kim oluyo ...birde yorum yazarken resmi olan seylri paylaşın .....hersey olabilir sirketbu iner cikar????? Bilemeyiz insanları etkilemeyin

Yat tav degildir.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

BAYBARS
28-04-2014, 23:52
Mimar efendinin pişmiş aşa su katması. Alt kısım yıkılıp yeniden yapılıyor. Eserimin üzerinde değişiklik yapıyorsunuz diyemez. Kule kısmı kalıyor aşağıda farklı bir bina yapılıyor diyor, Atakule' nin çarşı kısmıyla kule kısmı arasında zaten mimari bir bütünlük yoktu. Eski projeyi çizdi diye oldu olacak, arsanın tapusunu da versinler olsun bitsin.

Öteki taraftan yatırımcı ikilemde kalıyor. Mimarlar odası bir açıklama yapıyor. Karar var diyor. AGYO açıklama yapıyor. Öyle bir karar yok diyor. Hangisi doğru. SPK niye devreye girmiyor. Neye inanacağız. Neye göre yatırım yapacağız.

inatçı
29-04-2014, 09:23
Bundan sonra tek söz sahibi mimar ozamn ,işçi de,müteahhitde ,benimde emeyim var desin dava açsın mimarınki sanatta diğerleti ney

işte bu kadar

erhanksk
30-04-2014, 13:41
Ankaranın gözbebeğinde 50 000 m2 kullanım alanı
Olan bi yenileme ile bu hissenin nereye gideceğini bile
düşünemiyorum.

y.t.d

agyocu
30-04-2014, 14:23
Bu sabah açılışta 1.47'yi göstermişler.

murat4610
30-04-2014, 17:44
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=356177

111
01-05-2014, 00:10
mahkeme inşaatı durdurmuşş

empor
01-05-2014, 14:08
mimarla anlasırlar artık bunca seyden sonra vazgececek degıller sanırsam

111
01-05-2014, 15:46
mahkeme inşaatı durdurmuşş

oy birliği ile alınan durdurma kararının gerekçesi 2011 yılında faaliyete gecen cevre estetik komisyonundan görüş alımaması imiş..bi yaşıma daha girdim..

ernka
02-05-2014, 07:52
Adalet sistemi, bazen bazı uyanıkların sebepsiz zenginleşmesine imkan tanıyor.
Mimarında eminim çok derdinde avm'nin tarihi dokusu. Sanki tarihi eser.
Mimar tamamen duygusal dava açmış.
Alır açıktan 2-3 milyon dolar davadan ferağat eder olur biter
Böylece adalet yerini bulmuş olur.

inatçı
02-05-2014, 11:54
oy birliği ile alınan durdurma kararının gerekçesi 2011 yılında faaliyete gecen cevre estetik komisyonundan görüş alımaması imiş..bi yaşıma daha girdim..

şirket böyle birşey yok diyor sen nereden çıkartıyorsun bunu dostum.haber kaynağınıda açıklasan.

son 2 haftadır 1,35 civarı geziyoruz bunun adı dar bantta mal toplamadır

inatçı
02-05-2014, 16:13
bilançoda atakulenin değeri arsa fiyatı üzerinden 75 milyon olarak belirlenmiş.75 milyonluk arsa üzerine yapılacak tesisin değeri ne olur onu bilmem.ama bizim ankarada arsamız var,arsa değerine iki daire veriliyor otamatikman ikiye katlıyor değeri.bu dairede böyle.dükkan olunca iş değişiyor.bence en az 4 de katlar.piyasa fiyatımız 115 milyon,bence müthiş rakamlar çıkacak ortaya.ankaralı arkadaşlara sordum yıkmışlar oraları yani tren yürümeye başlamış.bu borsa değerinede er geç yansıyacaktır.

bugünkü 1,35 fiyatta 20 gündür gezme hemde endeks yükselişine göre dar bantta mal toplama hareketidir.öyle ise güzel günler yakındır.

Cezve
04-05-2014, 13:51

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=354459

AÇIKLAMA:

Şirketimiz mülkiyetinde bulunan Atakule AVM'nin alçak kütle bölümünün yıkılarak yerine yeni ve modern bir alışveriş merkezi yapılmasına ilişkin projenin mahkeme kararı ile durdurulduğu yönünde çeşitli basın organlarında haberler yayınlanmaktadır. Konu ile ilgili şirketimizin taraf olduğu davada verilmiş herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını ve şirketimize bu hususta herhangi bir tebliğatın ulaşmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

NE DURDURMASI KARDEŞİM,ŞİRKET 28 NİSAN'DA BAK NE DİYOR?Hem bilgi kaynağını eklesene?Nerede geçiyor bu haber?

RLC44
06-05-2014, 09:31
eski tüplü bilgisayarların karşısına oturmuş yaşlı amcalardan bilirim agyo'yu. ama hiç almamıştım. El değiştirmiş, bi arkadaşta portföy analizinde bende isgyo varken beni eleştirmişti, kendisinde agyo olduğunu söylemişti, gerekcelerini de yazmıştı sağolsun. Nickini unuttum. araştırdım inceledim bana mantıklı geldi. Gelecek vaad ediyor, patronu da değer katmak istiyor intibası uyandırdı bende. Babam hep der sağolsun, malı satmayacaksın, herkes satar yer bitirir. Önemli olan satmadan üstüne eklemek. İşte ben bu şirkette nedense bunu hissettim. Cümlemize hayırlı olsun. Yatırım tavsiyesi değildir....

RGU14
06-05-2014, 15:58
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=354459

AÇIKLAMA:

NE DURDURMASI KARDEŞİM,ŞİRKET 28 NİSAN'DA BAK NE DİYOR?Hem bilgi kaynağını eklesene?Nerede geçiyor bu haber?

Sayın Cezve merhaba,

Şuan elimde hisse yok ama sürekli takip ettiğim ve param olduğunda zaman zaman aldığım bir hisse olduğu için yazıyorum kusura bakmayınız.

Şirketin bildirdiği yazıda "Konu ile ilgili şirketimizin taraf olduğu davada verilmiş herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını"

Bu kısım oldukça karmaşık ve hatta şüphe uyandırıcı değil mi ?

Böyle bir dava olmasaydı şirket "böyle bir dava yok" demez miydi ?

Amacım ortalığı bulandırmak değil bilakis alım için takip etmektir.

Sizin görüşlerinizide önemsediğim için dikkat ettim.

ss yatırımcı
06-05-2014, 16:10
Sayın Ragıp Buluç'a açık mektup,

Kişisel sitenizi ziyaret ettim. Çok güzel mimari projelere imza atmışsınız. Değerli ve uluslararası çalışmalara imza atan ve yazdığı birkaç makaleye bakılırsa hakka ve Hakk'a inanan bir büyüğümüzsünüz.

Mevcut AVM ihtiyaçları karşılamazken, yıllardır kimsecikler oraya uğramadığı için terkedilmiş AVM durumuna gelmişken, bu AVM'nin yenilenmesine karşı çıkmanızı; bunu yıllardır yıkılıp yeniden yapılması konuşulan söz konusu AVM için bunca zamandır değil de yıkım aşamasında, yıkım devam ederken yapmanızı hiçbir makul sebebe dayandıramıyorum.

İster patronun hisse toplamasına yardımcı olmak için patronla, ister her fırsatta hükümete yüklenmek için fırsat kollayan muhaliflerle, ister şu veya bu (anlayamadığım) sebeple bu yenilemeyi istemeyen kişilerle anlaşmalı olun bu yıkım sürecinde çıkan haberler herkesten çok sizin şöhretinizi olumsuz etkilemektedir. Bunca önemli projeyi yapmış bir mimar olarak artık maddiyata önem vermeyeceğinizi; bu dünyaya bırakacağınız izin daha önemli olacağını; Atakule'nin imza olan kulesinin değil de AVM'sinin yıkımı için bu izin lekelenmesine izin vermeyeceğinizi düşünüyorum.

Çıkıp bir açıklama yapsanız herkesi rahatlatsanız ne iyi olur.

Saygılarımla,
AGYO'nun mini minnacık bir ortağı...

empor
06-05-2014, 17:18
bu gerı sayım neyım gerı sayımı yanı haftaya carsamba bıtıyo bıtınce ne olacak ınsaatmı baslayacak projemı duyrulacak nedir

druars
07-05-2014, 01:28
Subat sonu vardayımım....
Bu analiz varsayımdır dikkat

20 şubat 2014 hisse fiyatı 1.29 , piyasa değeri 108 milyon lira...
Atakule projesi başlamış ( yıkım var, proje açıklanmasada)
Proje en kötü senaryoda 3 yılda bitse ve senelik 25 milyon kira geliri bıraksa diğer mülklerdende 5 milyon kira gelse
F/k 10 olması için piyasa değerinin 300 milyon olması gerekir. Rivadaki arsa beklentiside 30 milyon katkı yapsın
Yani 2017 de 330 milyon piyasa değeri eder yani 3 kat artış olabilir.
Aksaklık durumunda ise değer yerinde sayabilir
Yıllık %10 eflasyona göre 3 yılda bu kazanç olasılığı risk almaya değebilir.
En kötü senaryoda param yerinde sayar en iyi senaryoda 3 kat artabilir...
Satım fiyatımı 3.90dan %30 iskontolarsam 3 tl eder

Yani pörtföyün %10 u bu hissede riske edilebilir kendi açımdan

Nisan sonu gördüklerim....
Tavsiyem her zaman pörtföy yapın her zaman ihtiyaç fazlasıyla yatırım yapın tavsiyem asla kazanma hırsıyla tek hisseye tüm güçünüzle girmeyib
Borsada hiç bir şey garanti değildir.
İhtiyaç parasıyla asla yatırım yapmayın
Bakın agyo ne kadar ucuz ama gitmiyor
Gitmiyor çünkü avm boşalttı yıkıyor ama eski mimarıyla davalık ve mimar şimdilik yürütme durdurma katarı verdirdiğini söylüyor
Agyo ise sıkıntı yok diyor. İşte hisse bu nedenle gitmiyor
Davada kaybederse atakule yıllarca yıkıntı kalabilir işte bu nedenle pörtföy işte bu nedenle riskli borsa işte bundan ihtiyaç parasıyla yatırım yapılmaz

b-y
07-05-2014, 01:58
http://img.tapatalk.com/d/14/05/07/a3u6eju9.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/05/07/3y8e3u3e.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/05/07/rezu7ere.jpg

Twitter da atakule hakkında bir kaç konuşma ve son hali (dünyaca ünlü semboller arasına sokmak istiyorlar kelimesi ve bir tasarımcı olarak harika denmesi güzel )

http://img.tapatalk.com/d/14/05/07/y9u5ygu5.jpg

“Altın Sertifika”ya aday Atakule’nin yeni
Projesinin açıklanmasına sadece 1 hafta kaldı !
Kulesizeemanet.com

ss yatırımcı
07-05-2014, 10:05
Dün, saygı duyduğum mimarımıza bu süreçte yaşananları kendisine yakıştıramadığımı ifade ettiğim açık mektup moderasyona takıldığına göre hisse.net küçük yatırımcı için değildir kanaatine vardım. Hisse.net üyeliğimi iptal ediyorum... Bireysel emeklilik fonum AGYO'da durmaya devam...

empor
07-05-2014, 21:49
okadar sey yazılıyo yayınlanmıyo yazık gercekten burda bıkac kısı huzursuzluk yaptı dıye onun cezasını bız cekıyoruz agyoda hereketlı hafta baslıyo ama bız bırbırımızle dıyalog kuramıyoruz kım huzur bozuyosa onu engelleyın agyo hyatırımcısının ne sucu var

Toibek
07-05-2014, 21:59
Arkadaslar ragıp buluç un açdığı dava gerçek ortada bir dava var ve karar basın organlarında yıkım durdurma diye zaten verildi,bu yıkıma durdurma haberini buluçun avukatı demeci eşliğindeverildi bulucun avukatı orda birşeyden bahsetti karar verildi fakat 4. İdaremahkemesi farklı bir kararda verebilir dedi ayrıca aoç deki yapım işlemleri ile ilgili bölge idare mahkemesinin verdiği durdurma kararı uygulanmamıştır ve benzer durumunda atakuledede uygulanmaya bileceğini söylemiştir bunları söylerkenbaşbakan dahi mahmekeme kararlarını uygulamazken derken atakule üstünden başbakana yüklenmiştir,muhtemelen bu kararı atakule uygulamama yönünü seçmişe benziyor yani itibar etmemektedir

Ayrıca verilen bu karar yıkımın durdurulması kararıdır yani yıkım tamamlanır ise zaten bu karar boşa çıkmış olcaktır bu kararda yeni avm yapamassın diye bir şey sözkonusu deyil,yıkım bittikden sonra yıkımı mühürleseler sonuç sıfır olur ve agyo yönetimi bu doğrultuda ilerliyor gibi yıkım bitince yeni avm yi yapamassın diyemezler

RLC44
08-05-2014, 11:42
Sayın b-y ; atakule fotoğrafını koymuşsunuz. İşte bize asıl durum raporu veren budur. Sizden ricam yolunuz düşerse ve sizlere zahmet olmazsa fazla değil ayda bir aynen bu açıdan bir fotoğraf çekip siteye eklemenizdir. İnşaat durmuş mu, devam mı bu şekilde analiz edebiliriz. Şimdiden teşekkürler. İyi günler...

adiseyirciortak
08-05-2014, 17:39
Bu durdurma ve yargı taştışmalarını okuyunca insan kıyaslama yapıyor. Olaylar arasında bağlantı kurmaya çalışıyor. üç-beş gün önce ünlü bir iş adamı borsada peş peşe bir sürü şirketi soktu. Kim izin verdi nasıl oldu. Adamı önce sevdiler. Sonra içeri attılar. Bu adamın üç beş gün önce beyanatları vardı. Burda yazarsam ceza alırım. Gidin ordan okuyun. Yargı ne hale gelmiş, dilim varmıyor söylemeye ama.

ahievran
08-05-2014, 20:17
Arkadaslar mahkeme vs gibi konular la milletin kafasini karistirmayin ...diyelimki mahkemeye bi vesileyle verdiler eeee ankara nin göbeğinde Çankaya'da o arsa sizce nekadar yikik durur e ninde sonunda proje gerçekleşecektir ....ha bu hisse asagi gelmeyecek anlasilmasinn ama uzun vade yon yukari ...onumuzde secimsurecleri başlıyor neyin ne olacagi belli olmaz ????

Yat tav degildir.

adiseyirciortak
09-05-2014, 10:59
Her kilidin bir çaresi vardır. Hani düğünlerde de olur bu tür şeyler. Gelin kapıyı açmaz. 100 dönüm tarla ister. Kayınpederde verdim gitti der. Sanki vermiyorum dese düğün tamamlanmıyacak mı?

tarik.yanar
09-05-2014, 17:22
bu hisseden hiç bir şey olmaz
aşağıya bakıyor havası var yukarıdan daha çok

adiseyirciortak
12-05-2014, 12:40
Taksim yayalaştırma projesinde işin % 90 bitmiş son rütuşlar yapılıyor, hakeza devlet başkanlığı binasına bitmek üzere. Yargı durdurma kararı vermiş.miş. Miş. Gerçekten komik durumlar yaşıyoruz. Adam gecekondu yapıyor, yapılırken zabita hergün yanından geçiyor. Evin içinde yıllarca oturulyor. Hengün tvlerde yıkım trajedileri seyrediyoruz. Bir şeyimiz bozulunca hani deriz ya para sıkışmış. Tamir ettirince düzelir.

b-y
13-05-2014, 00:19
http://img.tapatalk.com/d/14/05/13/utatesyg.jpg

Proje açıklanmasına kaldı 1gün 23 saat !

adiseyirciortak
13-05-2014, 11:46
Yapılan proje estetiğe aykırı olduğu için danıştay durdurduysa. Sayın patron sanırım nasıl estetik hale getirileceğini biliyordur.

adiseyirciortak
13-05-2014, 15:58
Eğer bilançoda gösterilen özvarlıklar düzmece değilse: Bugün tüm varlıkları paraya çevirip fes etsen 3 liraya yakın para ediyor. Yada ineğin kaç ettiğine, kaç paraya aldığımızı unutacağız. Ineğe yatırdığım parayı sütün getirisiyle ne kadar zamanda inek parasını amorti ederim. 2012 yılı çok iyi süt vermiş. 48 milyon. Ama ineğin fiyatını etkilemedi.

Toibek
14-05-2014, 00:59
Yapılan proje estetiğe aykırı olduğu için danıştay durdurduysa. Sayın patron sanırım nasıl estetik hale getirileceğini biliyordur.

Yapılan yani daha belli olmayan proje ile durdurmanın ne alakası var arkadaşım,durdurma yıkım için eski mimar burası benim dedi benim eserimi kimse benden habersiz iznim olmadan yıkamssın dedi olay bu,atakulede idare karrını kaale almadı mal benim istediğimi yaparım dedi

adiseyirciortak
14-05-2014, 17:12
Inşaatın parasını nerden temin edecek. çuval çuval para lazım olacak. Yoksa vkgyo gibi önce %350 sonra %200 bedelli sermaye artışı mı yapacak. Yoksa hazırdakı arsaların bir kısmını paraya mı çevirecek. Bir ipucu var mı?

empor
14-05-2014, 19:02
bunlar dalga gecıyorlar galıba sure durmus suprız bozulması dıyorlar hey Allahım cok guzel suprız oldu gercekten nıye donduruyosunuz bı acıklayın hele ne surprızı bu yılbası balosu sankı bu ne cıddıyetsızlık

playmood
15-05-2014, 00:04
dalgamı geçiyorsunuz insanlarla geri sayım sayacı bitti ortada hiç birşey yok

adiseyirciortak
15-05-2014, 17:17
Kanun veyahut yönetmelik önerisi: Yatırım ortaklıkları, ayrılmak isteyen adi ortaklarını: Dd kadar para, menkul veya mukabil varlık vererek ortaklıktan çırakmakla yükümlüdürler.

b-y
16-05-2014, 02:44
Gerçekten bunlar yatırımcıyla,milletle dalga geçiyorlar ! Geri sayımı takip et,sonra büyük sürpriz için zamanı dondurduk ! Bu ne ciddiyetsizlik ! Nerede kurumsallık ! Ama hatta sende değil senin bakkal yönetimiyle yönettiğin şirketine ortak olan bende HATA ! Y.T.D

inatçı
16-05-2014, 08:36
http://img.tapatalk.com/d/14/05/13/utatesyg.jpg

Proje açıklanmasına kaldı 1gün 23 saat !

bu mesajı 12 sinde yollamış arkadaş,demek 13 son gündü,bugün ayın 16 sı şapkadan tavşan çıktı,hepimize geçmiş olsun.

adiseyirciortak
16-05-2014, 12:13
Isteseydi 1,80 li fiyatı kalıcı hale getirir di. Halen istese işlem fiyatını 3 lere 5 lere çekebilir. Anlamakta zorlandığın husus. Patron olarak firmamın kağıdı paçavra fiyatına işlem yaptırıyorum. Ne gibi karım zararım var. Ikinci soruda firmanın hissesini dd veya birkaç misli fiyattan işlem yaptırıyorum. Patron olarak ne faydası var bana? Bu soruların cevabını net bir şekilde bilen varsa bizleri aydınlatırsa iyi olur.

turgayak
16-05-2014, 13:36
Zamanı dondurmuşlar:))süprizz..Tostçuya yatırım yapan tost olur...derhal sermayemi geri çektim hisseleri sattım..

TAPGUN
17-05-2014, 10:56
36
35
34
33
32
31
30
aşağ aşağı
daha ne olsun
:halay::halayci::cry::cry::cry:

kaptaings
18-05-2014, 17:25
uzundur takip etmedim bu kagıdı en son atakule yıkım yapımı durdurulmus diye duydum son durum ne?

ÇOLAKOĞLU
19-05-2014, 13:47
ne zamandır 1,3 kapatmıyordu bu ıyı degıl ama daha asagıdan alma fırsatıda sunucak galıba...

adiseyirciortak
20-05-2014, 10:15
Sen ben devede kulak bir sinek mesamesinde. Kelli felli uzman geçinen, eşek yüküyle para bağlayan kurumsal ve bireysel hisse simsarlarının paraları pul olduğunu görümyorlar mı? Hadi diyelim ki batağa saplanmış firma olsa bu uzman patronlarında yapacağı birşey yok derim.

erhanksk
20-05-2014, 13:14
36
35
34
33
32
31
30
aşağ aşağı
daha ne olsun
:halay::halayci::cry::cry::cry:

Buralardan almak yakın zamanda hayal olacak

adiseyirciortak
21-05-2014, 10:42
buralardan almak yakın zamanda hayal olacak
ehbab sadece bir temenni mi? Içinden gelen bir hissi mi? Züğürt tesellisi mi? Yoksa canın mı öyle istiyor biraz ipucu versen diyorum. Hisse alıp cebe kısa sürede çok para doldurmak isteyenlerle sohbet ediyoruz. Herkes aha şu hisse % 100, 500 yaptı diye yakınıp duruyorlar. Bende dedim ki yapan yapmış,giden gitmiş, önemli olan gitmeyen, aynı zamanda yükselmeye namzet olan hisseleri hissedebilmektir maarifet. 1,80 gtimeden bir hafta önce hissiyatımı söylemiştim. Rastgele tabi. % 1 de olsa tuttu. Nerdeyse meşhur oluyordum.

javs
21-05-2014, 14:42
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=362200

Şirketimiz tarafından yapılan 18.03.2014 tarihli özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuş olan ve Atakule Alışveriş Merkezi'nin önceki mimarı Ali Ragıp Buluç tarafından Şirketimiz aleyhine Ankara 4. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nin 2013/330 E. sayılı dosyasında, "Şirketimizin Atakule Alışveriş Merkezi'nin alçak kütlesini yıkmaktan menedilmesi" talebiyle açılmış olan davada, Ali Ragıp Buluç'un "Yıkımın Durdurulması" yönündeki ihtiyati tedbir talebi, Mahkemece 21.05.2014 tarihinde reddedilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

adiseyirciortak
21-05-2014, 17:23
Moluyor bir haber mi var? 1,37 den döndü. Batıyor mu? çıkıyor mu?

agyocu
22-05-2014, 12:41
1.37 - 1.30 bandına sıkıştı. Bakalım ne yöne kopacak.

erhanksk
22-05-2014, 14:21
ehbab sadece bir temenni mi? Içinden gelen bir hissi mi? Züğürt tesellisi mi? Yoksa canın mı öyle istiyor biraz ipucu versen diyorum. Hisse alıp cebe kısa sürede çok para doldurmak isteyenlerle sohbet ediyoruz. Herkes aha şu hisse % 100, 500 yaptı diye yakınıp duruyorlar. Bende dedim ki yapan yapmış,giden gitmiş, önemli olan gitmeyen, aynı zamanda yükselmeye namzet olan hisseleri hissedebilmektir maarifet. 1,80 gtimeden bir hafta önce hissiyatımı söylemiştim. Rastgele tabi. % 1 de olsa tuttu. Nerdeyse meşhur oluyordum.

Agyo şu anda dip noktada olan bir hissedir.
1,80 gitmesinin sebebi Atakule'nin yıkılıp tekrar yeni inşaat başlama haberidir.
Atakulenin yıkımı başladı.Yerini bilmem bilirmisiniz?
Ankara gibi büyük bir yerde çankaya bölgesinde cinnah cad üzerinde.
Ankarılar bilir merkezi bir yerdir.
Bu hisse 1,10-1,30 arasında eski hali ile seyir gösteriyor.
Bu inşaat bitince 1 tl ye oturan 3 tl ye oturacak
Bu inşaat 1989 yılında yapılan yerle,
2015 ortalarında bitecek yerle arasındaki farkı,
Siz düşünün derim.
26 yıl sonra yapılan binanın kiralanması ve satılması hisseye ne derece yön verir.
Eski Atakule ile yeni Atakule içinde muhakkak büyük değişikler olacak.
Bu da doğal olarak hisseye yansıyacak.

Ben kendi düşünceme göre bu hisseyi alıp uzun süre bekleyen birinin
İnanın ihya olacağını düşünüyorum.
Çok acayip yerlere gideceği düşüncesi ile %100 agyo dayım

BU YAZDIKLARIM TAMAMEN KENDİ DÜŞÜNCEMDİR HİÇ BİR ŞEKİLDE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

adiseyirciortak
22-05-2014, 14:25
1,37 yaptıran kendi çapında birisimiydi. şov kısa sürdü. yoksa patronun kendisimiydi. patrona yeni inşaat için para lazım. buralardan 500 bedelli yapsa zaten paranın %90 ını kendi koyması lazım. işine gelmez. en iyisi mi halka açıklığı %90 lara getir. fiyatıda 6 ya çek işte tam ordan 500 bedelli açıkla. bu arada bizde bir lokma ekmek parası tutalım.

inatçı
22-05-2014, 14:29
ATAKULE yi tlden arayıp yasin beyle görüştüm.görüşmemde şunları sordum.
1-mimar sorunu dünkü haberle bitti mi?
2-Yeni proje hazır mı ?
3-inşaat nezaman başlar?
4-atakulede ki arazinin miktarı nedir?
5-proje bitince alınacak kira geliri ve yeni alışverişin merkezinin parasal değeri nedir?

aldığım cevaplar da şunlar.
1-mimarla muhattap olduğumuz davayı kazandık.bunun dışında bizim taraf olmadığımız çevre estetikle ilgili bir mahkemede yürütme durdurması var.buda taraf olmadığımız için bize tebliğ edilmedi.biz çalışmalara devam ediyoruz.uzun vadene sorun teşkil edeceğini sanmıyorum dedi.
2-yeni proje bizde bilmiyoruz hazırmı ama hazır olmasa eskisi yıkılmazdı mutlaka çok iyi birşey olacaktır.

3-inşaat 1,5 ay içerisinde muhtemelen başlayacaktır.

4-6700 metre kare ankaranın en değerli yerinde ki bir araziden bahsediyoruz.mutlaka güzel şeyler olacaktır.

5-bu konuda birşey söyleyemem fikrim yok dedi.

beşinci maddeye biz fikir yürütebiliriz arkadaşlar sahi ankarada şu anda en önemli alışveriş merkezi neresi ve kira bedeli orada ne kadar.

ankara cinnahı ben bilirim.gerçekten oralar değerli yerler.ve 7 dönüme yakın arazi bakalım neler olacak.

KDZ.EREĞLİ
22-05-2014, 22:55
ATAKULE yi tlden arayıp yasin beyle görüştüm.görüşmemde şunları sordum.
1-mimar sorunu dünkü haberle bitti mi?
2-Yeni proje hazır mı ?
3-inşaat nezaman başlar?
4-atakulede ki arazinin miktarı nedir?
5-proje bitince alınacak kira geliri ve yeni alışverişin merkezinin parasal değeri nedir?

aldığım cevaplar da şunlar.
1-mimarla muhattap olduğumuz davayı kazandık.bunun dışında bizim taraf olmadığımız çevre estetikle ilgili bir mahkemede yürütme durdurması var.buda taraf olmadığımız için bize tebliğ edilmedi.biz çalışmalara devam ediyoruz.uzun vadene sorun teşkil edeceğini sanmıyorum dedi.
2-yeni proje bizde bilmiyoruz hazırmı ama hazır olmasa eskisi yıkılmazdı mutlaka çok iyi birşey olacaktır.

3-inşaat 1,5 ay içerisinde muhtemelen başlayacaktır.

4-6700 metre kare ankaranın en değerli yerinde ki bir araziden bahsediyoruz.mutlaka güzel şeyler olacaktır.

5-bu konuda birşey söyleyemem fikrim yok dedi.

beşinci maddeye biz fikir yürütebiliriz arkadaşlar sahi ankarada şu anda en önemli alışveriş merkezi neresi ve kira bedeli orada ne kadar.

ankara cinnahı ben bilirim.gerçekten oralar değerli yerler.ve 7 dönüme yakın arazi bakalım neler olacak.

syn inatçı bilgi paylaşımı için tşk.
güzel sorular sormuşsunuz da prje ile ilgili detayları bilmemesi bana biraz tuhaf geldi yasin beyin,
tekrar tşk,syg...

adiseyirciortak
23-05-2014, 15:11
Inşaata kaç para gidiyor. Nasıl karşılayacak. Kredi. Gmenkul satışı, menkul satışı, yoksa ortakların cebine müracaat mı? Yani vgyo nun taktiğini mi (%350 tekrar %100) uygulayacak.

Toibek
23-05-2014, 16:21
http://img.tapatalk.com/d/14/05/23/e7uze5yd.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/05/23/ajubejat.jpg

Yıkım sorunsuz devam ediyor

ahievran
24-05-2014, 21:15
1.37 - 1.30 bandına sıkıştı. Bakalım ne yöne kopacak.

Diyelim aşağı kirdi 125 civarı destek ........sonra proje. Devreye girecek yon yukari % 10-8 zarar sonra o arsa yikikmi kalacak mutlaka yapilmayacakmi?????

Yatırım tavsiyesi değildir. .

b-y
25-05-2014, 22:37
http://img.tapatalk.com/d/14/05/26/umuqume2.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/05/26/je5yge5u.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/05/26/8umanyme.jpg

Beklemeye devam...!

inatçı
26-05-2014, 09:28
syn inatçı bilgi paylaşımı için tşk.
güzel sorular sormuşsunuz da prje ile ilgili detayları bilmemesi bana biraz tuhaf geldi yasin beyin,
tekrar tşk,syg...

bilmemek değilde söylememek istedi sanki.belki yanlış anlaşılmaktan çekindi.lafı yuvarladı güzel birşey olmasa eskiyi yıkmazlar gibi bir söz kullandı.

adiseyirciortak
29-05-2014, 09:39
Sayın patron inşaatın parasını adi muvakkat ortakların cebinden çekmek niyetinde isen bir an önce kural gereği fiyatı 2 nin üstüne cıkarman gerekmiyor mu? Yoksa ben mi yanlış biliyorum. Mevzuatı bilenler aydınlatırsa iyi olacak.

yakaza
29-05-2014, 14:56
hareketli bir seans var
38 alışa gelmişti sonra verdiler
hacimli hareketler var

yakaza
30-05-2014, 00:52
dün alan oyak aldığı malı vermiş yüksek hacim yaparak
ama bence algıyla ynuyor gibi

adiseyirciortak
30-05-2014, 14:39
dün alan oyak aldığı malı vermiş yüksek hacim yaparak
ama bence algıyla ynuyor gibi
bilhassa böyle sığ tahtalarda yüklü miktarda malı almak da, vermekte basit olmasa gerek. Aktar dönder yapmarak suni fiyat oluşturma veya günlükçülerin parasını avlayarak cebe indirme operasyonu ihtimali daha yüksek.

yakaza
30-05-2014, 16:29
bu tahtada manipülasyonun krali var bence

ahievran
30-05-2014, 17:43
Bilinen bir haberdi ......sadece tebliğ edilmemisti panik yok...........kötü gitti sanirim...

Yat tav degildir

Cezve
30-05-2014, 23:27

Ortaklığın Adresi : Kuleli sk.No:3/3-4 Gaziosmanpaşa Ankara
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
Özet Bilgi : Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Bölge İdare Mahkemesinin Atakule AVM hk.karar tebliği

AÇIKLAMA:

T.C. Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün 30.05.2014 tarih 68770991-21048-1277/0445 sayılı yazısı ile Ankara Bölge İdare Mahkemesi 1.Kurulunca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 21.11.2013 tarih ve 1649 sayılı işlemin dururulması yönündeki kararı Şirketimize tebliğ edilmiştir. Bu tebliğat sonucunda Atakule Alışveriş Merkezinin kule kısmı yerinde kalmak kaydıyla alçak kütlesinin yıkılıp yeni baştan inşa edilmesi projesine ilişkin yıkım faaliyetleri mahkeme sonuçlanıncaya kadar 30.05.2014 tarihinde durdurulmuştur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=363820

BIST

agyocu
31-05-2014, 09:18
1.30'da 50 günlük hareketli ortalama var. Aşağı kırmaması lazım.Kırarsa 1.20 gündeme gelir. Tutunursa 1.50 test edilebilir.

Cezve
31-05-2014, 21:13
bu tahtada manipülasyonun krali var bence

Şirket,yıkımı durudurma falan yok diye kapa haber yolladıydı.Cuma gelen habere bak.Bence haklısınız...

ahievran
01-06-2014, 00:24
Şirket,yıkımı durudurma falan yok diye kapa haber yolladıydı.Cuma gelen habere bak.Bence haklısınız...

Durma yok tu evet çünkü sirkete ulasan bir haber yoktu .Şimdi mahkeme kararı ulaştı. Şirketle gorusdugumuzde mimara biz para odedik ve makbuz lar bizde ve bir komisyon kurulacak ve bir karar alinacak ......borsada kolay para yok mimarı bi şekilde ihya ederler sorun çözülür. ....

Yat tav degildir

uozturk
01-06-2014, 17:45
23/11/2014 çıkan mahkeme kararı yenimi tebliğ edilmiş? Diğer duruşma ne zaman olacak? Belirsizlik çok....
Bu da kötü bir şey

b-y
02-06-2014, 05:26
http://img.tapatalk.com/d/14/06/02/ysyjejur.jpg

adiseyirciortak
02-06-2014, 11:53
Yeni işhanının inşaatına kaç para harcanacak ihşaat bitiminde ne kadar yeniden değerlenme olması bekleniyor.

RGU14
02-06-2014, 15:57
Yeni işhanının inşaatına kaç para harcanacak ihşaat bitiminde ne kadar yeniden değerlenme olması bekleniyor.

Patronların verdiği rakamlara güven mi olur ???

adiseyirciortak
02-06-2014, 17:53
özak gyo bugün çift tavan. Agyo ile kıyaslarsan ne gibi üstünlükleri var. Hissenin paçavra fiyatından işlem yaptırılmasının patrono bir zararı olmadğı sürece fiyat yukarı çıkarılması anlamsız. Her halukarda firmadan yendi sülalesiyle eminen geçinen patron açısından durum böyle. Hadi bizide sayma. 3-5 bin tl hadi bilemedin bir araba parası. Anlyamadığım bu işe yüklü paralar bağlayan kellif felli uzman geçinen gerekirse kelleyi bu işe koyan adamların hisse tüccarı simsarlar bunu nasıl sineye çekiyorlar bize parmak kadar. Olsa onlara kol bacak kadar oluyor. Bu orta ve büyük simsarlar kendilerini bir bir merkep gibi kullandırmış olmuyorlar mı?

b-y
03-06-2014, 09:46
http://img.tapatalk.com/d/14/06/03/zunydupe.jpg

PD / DD = 0,44 beklemeye devam...!

inatçı
04-06-2014, 14:19
cuma günü gelen haber sağır sultan tarafından bile duyulmuştu.ona rağmen aşağı tepki verdi.buda gösteriyorki hisse üzerinde fiyat baskısı var.birileri baskı kuruyor.bir nedeni olmalı.
site yönetimi benzer içerikli iki mesajımı yayınlamadın,niyekine

playmood
05-06-2014, 10:08
bu hisse gözaltı pazarında mı işlem görüyor? sermayesinin çok daha fazlası borcumu var? iflasmı ediyor?
yoksa zamanı dondurdukları gibi projeleride dondurdularmı? hisse ucuz lakin yönetim daha da ucuz, tavsiyem portföylerinize yönetimi alın derim :)

inatçı
05-06-2014, 10:25
Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın çoğunluk hisselerini devralan İsmail Tarman, diğer hissedarlara zorunlu çağrı yaptı. Yapılan resmi açıklama da hisselerin nominal değeri 1,29 TL olarak yer aldı. Bu durumda son ortaklık hisse yapısı şöyle;

Ortağın adı Payı Pay tutarı/TL
İsmail Tarman 81,32 68.312.477
Halka Arz 18.68 15.687.523
Toplam 100 84.000.000

yıl 2014:5 yıl geçmiş aradan.hisse hala 1,29. aradan geçen beş yılda Türkiyede emlak fiyatları fırlayıp katlamadımı.hissemiz 1,29 da.baskının nedeni bu olaabilir mi?

adiseyirciortak
09-06-2014, 18:13
Neler oluyor. Işlem hacmi baya yüksek fiyat yerinde sayıyor. Ne anlama geliyor. Yakından izleyen anlayan üstadlarım bu haliyle ky cebine el atabilirmi. Yıkım ve inşaatın parası için bedelli ihtimali nedir.

erhanksk
11-06-2014, 13:47
YIL 2014 2. ceyrek

Ortaklık Pay

İsmail Tarhan

Sermaye payı (TL) 42,840,020,30
Sarmaye Payı (%) 51,00

Halka Arz
Sermaye payı (TL)41,159,979,70
Sermaye Payı (%)49,00

SPORTBILY
11-06-2014, 20:37
YIL 2014 2. ceyrek

Ortaklık Pay

İsmail Tarhan

Sarmaye Payı (%) 51,00

Halka Arz
Sermaye Payı (%)49,00

Bu ne demek şimdi

inatçı
12-06-2014, 09:08
YIL 2014 2. ceyrek

Ortaklık Pay

İsmail Tarhan

Sarmaye Payı (%) 51,00

Halka Arz
Sermaye Payı (%)49,00

bu pay halka açık olmayan kısım.bu 2009 da hakim ortaklar tarafından ismail tarhana doğrudan satılan kısım.sonrasında çağrı yolu ile halka açık kısımdan da hisse alınarak 1,29 tl den 5 yıl önce hala aynı fiyattayız buna dikkat ismail tarhanın ortaklık oranı %82 lere çıktı.yani şuan bu şirketin %18 civarı borsada halka açık oda 16 milyon lota denk gelir.

inatçı
20-06-2014, 11:43
hareketsizlik can sıkıyor ama önemli değil,er yada geç yeni atakule yapılacak mecburen hissede yeniden fiyatlanacak,acelemiz yok bekleriz,nede olsa biz küçük yatırımcıyız ve uzun vadeciyiz.:)yaşasın uzun vadeli yatırım

tarik.yanar
21-06-2014, 08:14
bu hisseyi 0.99 lu fiyatlardan alabilir miyim sizce??

adiseyirciortak
24-06-2014, 11:32
Patron ve yedi sülalesi burayı izliyorsa tek bir sorum var. Firmanın içini oymadan, şu anki beyan edilen, görülen özvarlık değeri ile, çinli, hintli, yerli yabancı vs. % 51 ine müşteri olsa, sende tok değil, aç değil, normal bir satıcı olsan beher hisse için kaç para fiyat çekersin ve kaçtan bir kuruş aşağıya vermessin?

SPORTBILY
11-07-2014, 18:08
Yazdığımız normal bir yazı bile yayınlanmıyor. Bu ne kadar daha böyle sürecek acaba????

SPORTBILY
14-07-2014, 10:59
Mahkeme süreci veya son gelişmelerle ilgili bilgi verebilecek biri var mı acaba??

emir11
14-07-2014, 17:51
Tavanımız hayırlı olsun inşallah şeytanın bacağını kırmışızdır

hattat12
14-07-2014, 18:42
günlük takasları verebilecek varmı?

mmyy
14-07-2014, 19:32
Bir haber mi var

adiseyirciortak
15-07-2014, 17:36
Sanırım hisseye 5 yıl önce bu fiyatlardan para bağlayan büyük tüccar simsar, hakim patronun istediği fiyattan ortaklıktan defetme atılma furyasını duyunca uykusu kaçtı. Haksızda değil bence. Eğer furyaya tarmanda katılırsa mümkün olan endüşük fiyattan adi ortakları def etmeye çalışacaktır. Büyük para para bağlayan tüccar da çağrı yapılmadan fiyatı yüksek tutmak isteyecektir. Kıçına tekme yerken hiç olmassa yatırdığı paranın yarısını kurtarsın.

adiseyirciortak
15-07-2014, 17:39
Seans bitti 2 milyona yakın işlem hacmi fiyat oynaklağı 1-2 kuruş. Ne anlama geliyor, borsa literatüründe.

bymus
15-07-2014, 19:38
Açılan internet sitesi varmı bu şirketin

adiseyirciortak
17-07-2014, 09:13
Firmalara internet sitesi zorunlu değilmi. Google agyo resmi internet sitesini bulamıyor. Bizim bilmediğimiz bir fırıldak mı dönüyor.

adiseyirciortak
18-07-2014, 16:38
Yapı kredide görünen 20 milyon küsür, kimin ki acaba? Yk müşterileri mi? Ykedi kurumsal mal mı? Tarmanın adamlarınının malı mı?

adiseyirciortak
15-08-2014, 18:11
2014/6 aylık 10 milyon küsür kar. fiyat 122 kuruş. bir kez daha anlaşıldı ki. bir hissenin, parakende pazarında, hangi zamanda, kaç para olacağına bir yada birkaç patron, kaç para olmasını isterse o zamanda o olur.

inatçı
09-09-2014, 10:09
Bizdekide ne inat ama hisse fiyatını nerede ise 6 aydır 1,25-1,30 arasına sıkıştırdılar,yinede yılmadık.yalnız patron mimarın bu karizmayı çizmesi ile nasıl canı sıkılmıyor hayret,öyle ya bir yıl gecikse 15-20 milyon zarar.

inatçı
10-09-2014, 10:31
6 aydır yaptıkları zulme rağmen hissede durmamızdan anlamış olmalılar düşüşlerden korkmadığımızı.öyle ise neden düşüyor bence yükselişi düşük bir fiyattan başlatıp yarın ikilere geldiğinde %100 pirim yapmış uzak duralım diye milleti ürkütecekler. başka dertlerinin olduğunu sanmıyorum.endeks yükselişine uymadığından belli bir kaos anında alt fiyatlara indirecekleri.şimdi bunu yapmaya çalışıyorlar.

artık hadi nere düşürüyorsanız düşürün de başlatın şu yükselişi.hissenin piyasa fiyatı kadar nakiti olacak nerede ise arsalar da bonus

cancanbay
11-09-2014, 00:30
son durumu gösteren pastayı atabilirseniz sevinirim. tahminem toplu duruyorda ...

inatçı
11-09-2014, 15:35
işlem hacmi yerde sürünüyor.alan bir beklenti ile almış satan bir beklenti ile satmış.hissenin defter değeri 0,4 buda gösteriyor ki satıcılar son noktaya kadar satmış.onların beklentisi gerçekleşmiş.hissenin daha fazla aşağı düşmesi ancak çok kötü bir süpriz gelişme ile olur,eğer böyle bir gelişme olmaz ise gelecek günlerde gelecek güzel haberlerle fiyat yukarılara taşınacaktır.çünkü güzel haberler şirketin defter değerini daha aşağılara çekip hisseyi kelepir ötesi fiyatlara getirecektir.bu hisseye talebi arttırır.
dolayısı ile speğim bırak üç beş garibanda sebeplensin,bırak şu can sıkma seanslarını,biraz korkusuz ol

Karamamba
16-09-2014, 19:14
16/09/2014 18:24:39 ***AGYO***ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Kuleli sokak No:3/3-4 Gaziosmanpaşa Ankara
Özet Bilgi : Alaaddin Otel'e ait kira sözleşmesinin sona ermesi, otel binasının yıkımı ve yerine yeni bir otel binası inşa edilmesi hk.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 16.09.2014 tarihli kararı uyarınca Şirketimiz mülkiyetinde bulunan Antalya İli, Alanya İlçesi, Avsallar Mevkii'nde yer alan Alaaddin Otel'e ait kira sözleşmesinin 30.09.2014 tarihi itibariyle sona ermesi ve otelin tahliyesi hususunda kiracı ile sağlanan mutabakata istinaden, Şirketimizin yeni gayrimenkul projeleri geliştirme politikası kapsamında mevcut otel binasının yıkılarak yerine yeni, modern ve Şirketimiz portföyüne değer katacak bir otel binası yapılmasına, bu hususta ihtiyaç duyulan yıkım hizmetlerinin Karadoğan Yıkım Hafriyat İnşaat Temizlik Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.'den alınmasına ve bu hususta adı geçen firma ile sözleşme imzalanmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=384331

BIST

Karamamba
18-09-2014, 21:58
18/09/2014 18:08:10 ***AGYO***ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Özet Bilgi : Atakule AVM Yıkım Ruhsatı hk.

AÇIKLAMA:

Mülkiyeti Şirketimize ait olan Çankaya Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.11.2011 tarih ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerine modern bir alışveriş merkezi yapılması doğrultusunda, T.C. Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 18.09.2014 tarih 22975 sayılı yıkım ruhsatı verilmiştir. Yıkım çalışmalarına devam edileceğini kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=384605

BIST
çok güzel haber

RLC44
19-09-2014, 11:55
18/09/2014 18:08:10 ***AGYO***ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Özet Bilgi : Atakule AVM Yıkım Ruhsatı hk.

AÇIKLAMA:

Mülkiyeti Şirketimize ait olan Çankaya Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.11.2011 tarih ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerine modern bir alışveriş merkezi yapılması doğrultusunda, T.C. Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 18.09.2014 tarih 22975 sayılı yıkım ruhsatı verilmiştir. Yıkım çalışmalarına devam edileceğini kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=384605

BIST
çok güzel haber

Artık hızlan inşaatı bitirmenizi bekliyorum... Saygılarımla süper haber valla. Olaki Yıllarca bekleme durumu korkusu artık bitti....

erhanksk
19-09-2014, 12:15
Olması gereken tepki azda olsa geldi
zamana yaymak gerekir

empor
19-09-2014, 19:26
Sirketin defter degeri 0.40 mi. 2.40 mı. Lutfen bilmeden konusmayalim. Ve artik yeter aylardir moderasyondayiz hisseyi olumsuz etkiliyor. Kervan bizden sonra alindi modarasyona bizden once cikti lutfen cikarin kritik haftalara giriyoruz atakule projesi gelecek forum aktif olsun

pardon
21-09-2014, 22:29
Gelen haberler önemli,bu hafta piyasadan pozitif ayrışması lazım...

logkabin
24-09-2014, 20:50
1.23 te bosluk var...onu kapatip donmeli artik...

Al sat tavsiyesi degildir. ..

inatçı
25-09-2014, 09:12
Gelen haberler önemli,bu hafta piyasadan pozitif ayrışması lazım...

haberi unutturma sürecinden geçecek anlaşılan,nasılsa süreç uzun,piyasada siyasi riski satmaya başladı,ya sabır demeye devam kader utansın:cry:

erhanksk
25-09-2014, 16:23
Gelen haberin pozitif leşmesi başladı sanırım

empor
25-09-2014, 22:16
hayırlısıyla moderasyondan cıksaydık :( 25,09,2014

http://i.hizliresim.com/8E2ykQ.jpg (http://hizliresim.com/8E2ykQ)

erhanksk
26-09-2014, 09:46
1,34 destek olarak gözüküyor 1,34 kapanış
1,40 ile yukarı devam etmesi gözüküyor.
Yatırım tavsiyesi değildir

inatçı
26-09-2014, 10:08
hisse önce yıldırma modunda idi,yılıp satanlar sattı.e kolay değil 6 ay %30 artan piyasada enaz %10 kayıpla beklettiler.benim gibi inatçı olanlar dışında kimsenin kaldığını düşünmüyorum.
benim gibileri dökmek için pişmanlık moduna soktular hisseyi.tabana yakın işlem gör bir dakkada tabana in,tüh keşke satsaydım dedirttir.bunu birkaç tekrarlarsan nasıl olsa birinde satarlar.
sonraki mod iki ileri bir geri işlemler olacak.çünkü karda oturmak daha zor.taaa ki benim gibi inatçılar satana kadar.
borsada kazanmanın tek yolu bu tür hisselerde sonuca odaklı hareket.sonuca kadar büyük oyuncu bırakın motorları zorlasın.nasıl olsa bir yerde biz pes etmezsek o pes edecek.sonuç mu ne?yeni avm bitecek kira geliri gelecek.bende bunu görüp o zaman satacam.e nede olsa 100milyon piyasa fiyatı ile yerde sürünen bir hissemiz var.gerisi hikaye

maximus_decimus
26-09-2014, 14:07
daha öncede yıkım ruhsatı verilmiş ve mahkeme yıkımı durdurmuştu.
yükselmediğine göre mahkemenin nihai kararını bekleyeceğiz sanırım..

adiseyirciortak
30-09-2014, 16:26
iki adet bina yıkılıp yeniden yapılacak. ve para yumurtlamaya başlayacak.... yıkım ve yapım için çuvallar dolusu para lazım. adi merkep ortakların cebine el atacak mı? Bedelli artırıma izin verilmesi için hisse fiyatının en az 2 TL olması gerekiyor mu? bu haliyle yüzde kaç bedelli para toplamaya izin verirler.

Bir adi hissenin fiyatı nasıl belirlenir? dd, f/k teknik analiz, temel analiz, endeks, gidişat, piyasa, destek, direnç vs vs hepsi fasarya. el cevap. yüce patron hangi zamanda, hangi fiyatı dilerse fiyat o dur.

Ama gyo culuktan bıkıp elindeki paşa hisselerini filatının kaç olacağına gelince dd nin 2-3 katından pazarlık açılır. Sonrada kural koyucu yetkililer sp nın gelişmediğinden bahsederler.

111
30-09-2014, 22:30
aha proje bu ne be http://books.google.com.tr/books?id=vJOMAwAAQBAJ&lpg=PA66&ots=90j669bkF5&dq=a%20tasar%C4%B1m%20atakule&hl=tr&pg=PA67#v=onepage&q=a%20tasar%C4%B1m%20atakule&f=true

serkom
01-10-2014, 17:22
beklenti nedir? Bilgi veren olursa sevinirim. Şimdiden Allah Razı olsun.

inatçı
02-10-2014, 09:15
hisse önce yıldırma modunda idi,yılıp satanlar sattı.e kolay değil 6 ay %30 artan piyasada enaz %10 kayıpla beklettiler.benim gibi inatçı olanlar dışında kimsenin kaldığını düşünmüyorum.
benim gibileri dökmek için pişmanlık moduna soktular hisseyi.taVana yakın işlem gör bir dakkada tabana in,tüh keşke satsaydım dedirttir.bunu birkaç tekrarlarsan nasıl olsa birinde satarlar.
sonraki mod iki ileri bir geri işlemler olacak.çünkü karda oturmak daha zor.taaa ki benim gibi inatçılar satana kadar.
borsada kazanmanın tek yolu bu tür hisselerde sonuca odaklı hareket.sonuca kadar büyük oyuncu bırakın motorları zorlasın.nasıl olsa bir yerde biz pes etmezsek o pes edecek.sonuç mu ne?yeni avm bitecek kira geliri gelecek.bende bunu görüp o zaman satacam.e nede olsa 100milyon piyasa fiyatı ile yerde sürünen bir hissemiz var.gerisi hikaye
Tecrübe ile sabittir.yine aynı hareket,tüh keşke satsaydık cinsinden pişmanlık yaratma hareketi

inatçı
08-10-2014, 16:28
AÇIKLAMA:

Sermaye Piyasası Kurulu II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 23/7 maddesi gereğince: 30.05.2014 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlamış olduğumuz Atakule AVM atrium çarşı bölümünün yıkılmasına ilişkin mahkeme sürecinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=386806

bu tür haberler hissede yatırımcıyı yıldırarak bezdirmeye çalışan güçlere zaman kazandırıyor,başkada bir işe yaramıyor.dikkat edilirse yeni yıkım ruhsatı alınması ile birlikte volarite artmış badanaj etmeye başlamıştı.sürecin uzayacağını düşünmeye başlarlarsa badanaj yeniden durgun can sıkıcı seanslara dönüşebilir.önemli olan yeni avm nin yapılacak olması,küçük yatırımcı olarak buna odaklanmak ta fayda olduğunu düşünüyorum.gerisi hikaye bırakın elinizdeki lotu alamayıp insanlıktan çıksınlar

yat.tav.değil.

inatçı
13-10-2014, 16:25
bizim spek zerre kadar borsada anlıyorsa ben hiçbirşey bilmiyorum.yarın ortalık karışacak olursa ilk etkilenen gayrimenkul sektörü olacak.
inşallah olmaz Allah vatanımızı çapulcuların şerrinden korusun.mesela

ekonomik bir kriz çıksa gayrimenkul fiyatları ilk yere çakılan sektör olur
yada savaş çıksa ilk vurulan yer semboller yani atakule olur gayrimenkul fiyatı yine çakılır
yada yada sokak isyanları çıksa yine yağmalanan çarşı pazar olur,gayrimenkul fiyatı yine çakılır
diyelim ilahi bir ceza ikaz olacak bir deprem gayrimenkul yine çakılır
hakkattan gece nasıl yatıyorsun bu kadar lotla.biraz aklın varsa yükseltir riski paylaştırırsın.:he:

sen de var 16 milyon lot yada 20milyon tl. sen ne yapacak uykuların kaçıyordur eminim.:he:

adiseyirciortak
16-10-2014, 11:11
bizim spek zerre kadar borsada anlıyorsa ben hiçbirşey bilmiyorum.yarın ortalık karışacak olursa ilk etkilenen gayrimenkul sektörü olacak.
Inşallah olmaz allah vatanımızı çapulcuların şerrinden korusun.mesela

ekonomik bir kriz çıksa gayrimenkul fiyatları ilk yere çakılan sektör olur
yada savaş çıksa ilk vurulan yer semboller yani atakule olur gayrimenkul fiyatı yine çakılır
yada yada sokak isyanları çıksa yine yağmalanan çarşı pazar olur,gayrimenkul fiyatı yine çakılır
diyelim ilahi bir ceza ikaz olacak bir deprem gayrimenkul yine çakılır
hakkattan gece nasıl yatıyorsun bu kadar lotla.biraz aklın varsa yükseltir riski paylaştırırsın.:he:

Sen de var 16 milyon lot yada 20milyon tl. Sen ne yapacak uykuların kaçıyordur eminim.:he:
84 milyon hisseli bir firmanın 16 milyonunu elinde bulunduran her kim ise. Sen ben gibi adi ortak mı dır/ bence kağıt üzerinde adi ortak olsa bile seyirci ortak olduğunu sanmam. Bu herif ve bunun gibilerin ajandasında yazılıdır. Hangi zamanda hissenin kaç para fiyattan aktar dönder yapılacağı. Cemtaş da da bu katagoriden. Oa denen adamın elinde 10 milyon küsür var. Tam iki yıl ort 1,20 lerde tuttu. Vakit oldu tamam. Birde baktım kağıt 2 tl. Ben artık bazı hisseler için, hiç bir teknik ve temel verilerin, kuralların işlediğine inanmıyorum. Pusuya yatıp patronun ajandasında yazan zamanı bekliyorum. Tabi psikolojim bozulmassa. Yıl dönümü geliyor. Geçen yıl tavan yaptıran patron şayet hayatta ise ne yapar bilemeyiz.

inatçı
16-10-2014, 11:50
kırşehir ili kutu gibi bir yer.çevresinde öyle sanayi tesisi felanda yok.büyük çaplı bir fabirka var petlas oda büyüdükçe çankırı aksaray illerine gidip yatırım yapıyor.işçisine verdiği üçret 1500 tl gibi fiyatlar.yani bir memur bu ilde elit tabakayı oluşturuyor nerede ise memur maaşı 2500 civarında.
durum böyle iken şehrin göbeği gibi yerden ev almak istesen 400 bin lerden ağzını açıyor vatandaş.benim arkadaşımda eşide öğretmen 300 bin tlye buldum diye seviniyor,neymiş evin etrafında lunapark varmış,kanalizasyon suyundan gölcükler varmış,üçbeş uyuz hayvan kulubesi varmış.

şimdi gelelim agyo nun 7 dönümlük atakule dibindeki arsasına,etrafında neler var,birkere kulenin kendi bir sembol,ankara ki nufus kırşehirin belki 50 katı var.ankaranını zenginleri kırşehiri içindekiler ile satın alır,üstelik buraya yapılacak inşaat ev değil işyeri yani dükkan.buradaki bir dükkan kaç tl yapar.üstüne ankara başkent.türkiye var oldukça başkent bir cazibe merkezi kalmaya devam edecek.yabancı ülkelerden göçler alacak,hemde zenginleri.ne olur ozaman bu ankaranın göbeğindeki atakule dibindeki arsa.bence paha biçilemez.
istanbuldaki arsaları hesaplamadık,diğer illerdekileri hesaplamadık,kasadaki nakiti hesaplamadık,yani kırşehirde kanalizasyon kokan yapay gölcüğün etrafında bir ev 400bin tl ye nekadar komik bir fiyatsa agyonun borsada 100milyona işlem görmesi o kadar komik kaldıki kasada 60milyonluk nakit benzeri var zaten

yat tav.değil

tolstoy87
17-10-2014, 14:27
kırşehir ili kutu gibi bir yer.çevresinde öyle sanayi tesisi felanda yok.büyük çaplı bir fabirka var petlas oda büyüdükçe çankırı aksaray illerine gidip yatırım yapıyor.işçisine verdiği üçret 1500 tl gibi fiyatlar.yani bir memur bu ilde elit tabakayı oluşturuyor nerede ise memur maaşı 2500 civarında.
durum böyle iken şehrin göbeği gibi yerden ev almak istesen 400 bin lerden ağzını açıyor vatandaş.benim arkadaşımda eşide öğretmen 300 bin tlye buldum diye seviniyor,neymiş evin etrafında lunapark varmış,kanalizasyon suyundan gölcükler varmış,üçbeş uyuz hayvan kulubesi varmış.

şimdi gelelim agyo nun 7 dönümlük atakule dibindeki arsasına,etrafında neler var,birkere kulenin kendi bir sembol,ankara ki nufus kırşehirin belki 50 katı var.ankaranını zenginleri kırşehiri içindekiler ile satın alır,üstelik buraya yapılacak inşaat ev değil işyeri yani dükkan.buradaki bir dükkan kaç tl yapar.üstüne ankara başkent.türkiye var oldukça başkent bir cazibe merkezi kalmaya devam edecek.yabancı ülkelerden göçler alacak,hemde zenginleri.ne olur ozaman bu ankaranın göbeğindeki atakule dibindeki arsa.bence paha biçilemez.
istanbuldaki arsaları hesaplamadık,diğer illerdekileri hesaplamadık,kasadaki nakiti hesaplamadık,yani kırşehirde kanalizasyon kokan yapay gölcüğün etrafında bir ev 400bin tl ye nekadar komik bir fiyatsa agyonun borsada 100milyona işlem görmesi o kadar komik kaldıki kasada 60milyonluk nakit benzeri var zaten

yat tav.değil

Değerli arkadaşım,
Ankara'yı ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ama Atakule'nin olduğu bölge düşüşte bir yer, öyle Ankara'nın bir numarası filan değil. 20 sene önce olsa tamam ama son yıllarda irtifa kaybediyor. Şu anda Eskişehiryolu bir numara. Varlıklı kesim Eskişehiryolu'na(çayyolu'na) kaydı. Burası şu anda ikinci sınıf oldu maalesef. Çarşı yapılsa bile çok fazla bir şey katacağını zannetmiyorum. Kira değerleri düşük kalacaktır kanaatindeyim. Çok fazla abartmaya gerek yok, o yüzden.
Yatırım tavsiyesi değildir.

inatçı
20-10-2014, 10:19
Değerli arkadaşım,
Ankara'yı ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ama Atakule'nin olduğu bölge düşüşte bir yer, öyle Ankara'nın bir numarası filan değil. 20 sene önce olsa tamam ama son yıllarda irtifa kaybediyor. Şu anda Eskişehiryolu bir numara. Varlıklı kesim Eskişehiryolu'na(çayyolu'na) kaydı. Burası şu anda ikinci sınıf oldu maalesef. Çarşı yapılsa bile çok fazla bir şey katacağını zannetmiyorum. Kira değerleri düşük kalacaktır kanaatindeyim. Çok fazla abartmaya gerek yok, o yüzden.

o meclis ve başbakanlık orada olduğu sürece o bölge herzaman bir numara olmaya devam edecektir yeterki ihtiyaca cevap verebilecek ölçekte bir yapı yapılsın oraya

adiseyirciortak
20-10-2014, 11:49
değerli arkadaşım,
ankara'yı ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ama atakule'nin olduğu bölge düşüşte bir yer, öyle ankara'nın bir numarası filan değil. 20 sene önce olsa tamam ama son yıllarda irtifa kaybediyor. şu anda eskişehiryolu bir numara. Varlıklı kesim eskişehiryolu'na(çayyolu'na) kaydı. Burası şu anda ikinci sınıf oldu maalesef. çarşı yapılsa bile çok fazla bir şey katacağını zannetmiyorum. Kira değerleri düşük kalacaktır kanaatindeyim. çok fazla abartmaya gerek yok, o yüzden.
hiç bir veriye, belgeye dayanmayan olumsuz, propagandaya varan kişisel duyguları burada yayınlamak ne demek oluyuor. Sayın tolstoy87 hiçbir karı olmayan varlık değeri artmayan kıçı kırık firmalar borsada bunun üç beş mislinden işlem yaptırılıyor. Elinde bulunan varlıkları ekpertiz raporu üzerinden paraya çevirse (iflas ettirilse) tasfiye edilse hisse başı 3 liraya yakın para düşer. Ne idüğü belirsiz karanlıktan taş atan sanal bir adama mı inanacağız yoksa ekspertiz firmalarına mı?

tolstoy87
21-10-2014, 00:31
hiç bir veriye, belgeye dayanmayan olumsuz, propagandaya varan kişisel duyguları burada yayınlamak ne demek oluyuor. Sayın tolstoy87 hiçbir karı olmayan varlık değeri artmayan kıçı kırık firmalar borsada bunun üç beş mislinden işlem yaptırılıyor. Elinde bulunan varlıkları ekpertiz raporu üzerinden paraya çevirse (iflas ettirilse) tasfiye edilse hisse başı 3 liraya yakın para düşer. Ne idüğü belirsiz karanlıktan taş atan sanal bir adama mı inanacağız yoksa ekspertiz firmalarına mı?
La ilahe illallah.... Ekspertiz firmaları mı güldürmeyin adamı Allah aşkına!
Yeni yetme çocukların masa başında hazırladığı, ısmarlama raporlarla hiçbir yere varılamaz. Türkiye'nin en başarılı, sıfırdan gelmiş iş adamlarına bak(hazıra konumuş ikinci -üçüncü nesli bana örnek göstermeyin, dördüncü neslin o servetin üzerinde oturma garantisi yok çünkü), kaçının doğru düzgün eğitimi var. Çünkü onlar esas eğitimi hayat okulunda aldı, sokakta, bakkal tezgahının arkasında, demirci çıraklığında, çay getirip götürürken, vs. Esas eğitim bu işte. Öyle kitabi bilgiyle olmaz, bilfiiil işin içinde, çıraklığından başlayarak, ilmek ilmek o tecübeyi dokuyacaksın, sezgi ve gözlemlerini bileyerek keskinleştireceksin, hayal gücünü okyanus gibi genişleteceksin. Bana İsmail Tarman deseniz tamam da, tutup da kerameti kendinden menkul bebeleri örnek göstermeyin rica ederim. Bir de o raporlara jan janlı CV 'lerini koymuyorlar mı? Aman Allahım! Ha bak aklıma geldi şimdi! Ankara'da tanıdığım, bildiğim belli başlı müteahhitler hep ilkokul mezunu, ilginç!

inatçı
21-10-2014, 11:49
bir spekte birde bende lot kaldı sanırım.hissede hacim öldü.fiyat 1,27 ye çakıldı,yıldırma modundayız tekrar.ey spek sendeki para daha büyük,bu fiyatta kaldığı her gün senin için risk demek yoksa biz zaten garibanız burda olmazsa başka yerde kaybedecez,hiç olmazsa burda yeni avm ile kazanma şansımız var artık bir yımı olur iki yılmı olur olsun en azından bu kazanma olasılığı olasılıkta olsa vardır.yani sen bana mecbursun kazandırmak zorundasın çaren yok.

made in inat:he:

engindenizz
21-10-2014, 18:13
kap'a düşen haber cok ii oldu yarin yeni atakule avm nin tanıtım Toplantısı olucakmış; ozaman mahkeme kararının açıklanması da yakın; güsel günlerde yakın olur inşallah

engindenizz
21-10-2014, 18:16
ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi :Kuleli sokak No:3/3-4 Gaziosmanpaşa AnkaraTelefon ve Faks Numarası :(312) 447 65 00 - (312) 447 65 75 E-posta adresi : [email protected] Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası:(312) 447 65 00 - (312) 447 65 75 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi :Yeni Atakule AVM Projesi Basın Toplantısı AÇIKLAMA:Mülkiyeti Şirketimize ait olan Çankaya Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.11.2011 tarih ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerine modern bir alışveriş merkezi yapılması doğrultusunda, yeni Atakule AVM projesinin tanıtmının yapılacağı basın toplantısı 22.10.2014 tarihinde düzenlenecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.*

baltaci19
21-10-2014, 19:42
Hadi gözünüz aydın. Seans kapandiktan sonra haber düştü. Yeni avm nin tanıtımı yapılacakmış. Kap tan bakabilirsiniz

2008safi
21-10-2014, 22:23
AÇIKLAMA:

Mülkiyeti Şirketimize ait olan Çankaya Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.11.2011 tarih ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerine modern bir alışveriş merkezi yapılması doğrultusunda, yeni Atakule AVM projesinin tanıtmının yapılacağı basın toplantısı 22.10.2014 tarihinde düzenlenecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=389356

teknikanalizim
22-10-2014, 08:20

Özet Bilgi : Yeni Atakule AVM Projesi Basın Toplantısı

AÇIKLAMA:

Mülkiyeti Şirketimize ait olan Çankaya Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Atakule Alışveriş Merkezi'nin kule hariç alışveriş merkezi bölümünün, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.11.2011 tarih ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerine modern bir alışveriş merkezi yapılması doğrultusunda, yeni Atakule AVM projesinin tanıtmının yapılacağı basın toplantısı 22.10.2014 tarihinde düzenlenecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Bugün bir tavan yakışır artık.

baltaci19
22-10-2014, 09:08
(tekrar) kap : Atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. / agyo [] ozel durum acıklaması (genel) 21.10.2014 18:08:1

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=389356

kap : Atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. / agyo [] ozel durum acıklaması (genel) 21.10.2014 18:08:17

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Kulelı sokak no:3/3-4 gazıosmanpasa ankara
telefon ve faks numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
e-posta adresı : [email protected]
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Yenı atakule avm projesı basın toplantısı

---------------------------------------------------------------------------------------------

mulkıyetı sırketımıze aıt olan cankaya cad. No: 1 cankaya/ankara adresınde bulunan atakule alısverıs merkezı'nın kule harıc alısverıs merkezı bolumunun, sırketımız yonetım kurulu'nun 03.11.2011 tarıh ve 703-883 sayılı kararı uyarınca yıkılarak yerıne modern bır alısverıs merkezı yapılması dogrultusunda, yenı atakule avm projesının tanıtmının yapılacagı basın toplantısı 22.10.2014 tarıhınde duzenlenecektır. Kamuoyunun bılgısıne sunulur.

GS MAĞDURU
23-10-2014, 08:52
artık bugün ağırdan ağırdan git kimseye çaktırmadan bir bakmışın 3 tl ne güzel olur kasadaki para kadar etmiyon AGYO ...YTD

inatçı
23-10-2014, 09:50
Atakule 2016 yılında yeniden AVM olacak

Atakule GYO Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arpacı,
Atakule AVM'nin tekrar hizmete açılacağını açıkladı. Arpacı, "Açılış
tarihi olarak 2016 yılının son çeyreğini hedefliyoruz. Hukuki süreç
nihayete erişti." dedi.

AVM ile ilgili bilgilendirme toplantısına Atakule GYO İcra Kurulu
Başkanı Murat Tarman, Atakule GYO Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi
Mehmet Arpacı, Mimar Ali Osman Öztürk, Avi Alkaş ve davetliler
katıldı. Toplantıda Atakule'nin hukuki sürecinin nasıl işlediğini
anlatan Mehmet Arpacı, mekanın eski mimar tarafından açılan bir dava
neticesinde bir durma süreci yaşadıklarını dile getirdi. Arpacı,
"Durma süreci bize zarar verdiği kadar Ankara halkına da zarar verdi.
Bu kütle aylardır perişan halde bekliyor. Nihayetinde bu süreç
çözüldü. Eski müellif ile aramızda kendi teklif ve talebi üzerine eser
üzerindeki telif haklarını şirketinize devretmek istiyorum. Teklifi
var, şirket yönetimi tarafından teklif edilen ücret ödendi. İmzalanan
anlaşma neticesinde imza günü para peşinen banka hesabına yatırıldı."
diye konuştu.

Arpacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Atakule’ye yeni yatırım düşüncesi eski müelleftede öyleyse bana
yatırım yapılsın hissi oluşturmuş olmalı ki bu düşüncelerle bizden
olumlu bir cevap alamayınca tekrar dava açılınca durdurma kararı
alındı. Davalar görüldü mahkeme süreçleri eski mimarın aleyhine
gidince umarım ki kent dokusuna fazla zarar vermemek adına davadan
geri çekilme kararı olarak karar verdi. Bugün eski mimar ile aramızda
hiçbir hukuki bir ihtilaf yoktur. Kendi istek ve talebiyle kendi
hakkından feragat etmiştir. Gerek idari gerek hukuki hiçbir hukuki
süreç kalmamıştır. Bizde yıkım işlemi derhal başlatarak sembol yapıyı
sizlerle tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz."

"ATAKULE YENİLENECEK"

Mimar Ali Osman Öztürk de Atakule’nin yenilenip yenilenmeyeceği
ile ilgili, "Yenilenecek. Özellikle kabuğu yenilenecek. Örtü sistemi
alüminyum sistem. Camları yenilenecek. Kule bir tür restorasyon
görecek. İçerisinde ise kule kesintisin dönecek. Daha üssteki salon
için ise güzel düşüncelerimiz var. Çok özel mekan olacak." dedi.

(CİHAN)

(22/10/2014 - 16:14:59)

GÜZEL haber,ama 2016 yılına tamamlanacak diyor,buda hisseye baskı yapan guruba zaman kazandırıyor,yani iki yıllık bir sabır gerekecek,sabredende kazanacak

RGU14
23-10-2014, 10:01
Arkadaşlar bence birbirinizi kırmayınız. Herkes fikrini özgürce söylemeli, böylece yeni bilgilere ulaşılsın.

AGYO denilen bu şirketin sahibini bir çoğumuz biliyor. Sayın İnatçı çok doğru söylüyor; bu tür kağıtlarda sonuca odaklanmalı, aradaki git-gellerede sakin olmalıyız. AVM'nin yeri değerli ama Atakule eski cazibe bölgesinde değil.

Burada patron önemli, eğer az olsun benim olsun derse kağıt yıllarca buralarda sürünüz.

adiseyirciortak
23-10-2014, 17:19
Neler oluyor şu an itibari ile 145 kuruş fiyat biçiyor sayın patron adimerkeplerin hisselerine. Bilanço veya başka bir haber mi var. Yoksa vakit oldu taman kuluçklar çılk olmadan yavru mu verdi. Belki de geçen yıl ki tüccar tatilden dönmüştür. Mesaiyi başlatmıştır. Veya başka bir tüccar türemiştir.

erhanksk
23-10-2014, 18:22
Dünkü haber bana göre çok iyiydi
Hiç bir sorunları kalmadığı ve projenin ne zaman biteceğini kap bildirdiler
Haber sonrası kağıdı düşürdüler Sabah'ta açılışta aynı seviyelerde tuttular
Fakat öğleden sonra haberim olumlu yönde olması tavan yaptırdı
Yatırım tavsiyesi değildir tamamen kendi düşüncem

b-y
23-10-2014, 21:33
Benim satmamı beklemiş, nasip değilmiş diyelim,umarım çok daha yukarılara gider (hissede bekleyen yatırımcı arkadaşlar kazanır)

ahievran
23-10-2014, 23:23
Kardesim bukadar emin olmayın

adiseyirciortak
24-10-2014, 11:48
Sayın rgu14 bey: Eğer geçen yıl kasım aylarında 184 kuruş yaptıran ağa her kim ise, murad etseydi 2 liradan 1 kuruş aşağı salmazda. Sen ben üçbeş sinek adiseyirci ortaklar fiyatı ne dşürebilirdik nede yükseltebilirdik. şunu demeye çalışıyorum. Cazibe falan biraz afaki kalıyor. %51 yani yönetim. Yani patronun elindeki hisselin değeri ile adimerkeplerin elindekilere biçilen fiyat maalesef aynı şey değil. Borsa teknik olarak tamamen suistimale açık bir batıl pazar. Patron isen ağa isen isterse hisse altın yumurtlasın fiyatı süründürürsün. Nice batmaya ramak hisseler var hatta özkaynak eksilerde üç bş katından işlem yaptırıyor ağası.

inatçı
24-10-2014, 12:03
tavandan tabana güvensiz hareketler,satmadığına pişman eden cinsten,hani lanet okuyup ilk yükselişte satıp kurtulmayı düşündüren cinsten
günlük düşünürsek biz küçük yatırımcıyı bunlar çok yüter ama uzun vadede mesela 2016 yılında inşaatın bittiğini hayal edin birliralık arsa değeri üçliralık bina değerine çıktığını düşünün,yani ortada bir buçuk yıl sonra üçe katlaması olası bir hisse var.bugün bu güvensiz hareketler elimizden hisseleri alıp 1,5 yıl sonra üç kat yukardan tekrar bizlere satmak için yapılıyor olamaz mı.

gerçek olan inşaatın yapılması ve bitirilmesidir.süresi 1,5 yıl civarıdır.bu fiyatlar bence ucuz fiyatlardır,speğin acilen en azından 2 li rakamların üstüne atması lazım ki millete alım fırsatı vermesin hemde genel endeks düşüşlerinde aşağı düşme olasılığı olsun korkan satsın.yoksa benim gibi uzun vadeciler çoğalır
yani 2 yıl boyunca yükselen ama volariteli bir hissemiz olacak.sabır sabır ya sabır demeye devam spek biraz çamurdan anlaşılan

yat.tav.değil.

adiseyirciortak
24-10-2014, 12:26
şu an için 152 kuruştan 139 kuruşa basmış durumda. Ancak dağıtıyor mu topluyor mu bilemiyoruz. Kendisi biliyor fakat açıklamaz. Açıklasa bile inandıramaz. Uluşabilen varsa paylaşırsa kağıdın seyri hakkında bir fikir edinebiliriz

GS MAĞDURU
24-10-2014, 14:58
kasadaki nakitinle değişirim hisseleri dostum uygunsa:he: ...YTD

inatçı
24-10-2014, 15:24
gerçek olan avm inşaatının başlanması ve bitirilmesidir.fiyattaki bu oynaklık speklerin fırıldaklığıdır.bırakın depişip dursunlar,siz dua edin ekonomiyi bozacak sıkıntılar olmasın gerisi hikaye.
yarın inşaat canlanınca hisse buralarda ucuz kalırsa fırsatı değerlendirmek isteyen çok büyük çıkar speklerede yedirmezler.

YAŞASIN YENİ AVM.

inatçı
24-10-2014, 16:03
Atakule Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Ankara Atakule AVM yenilenme projesinin tamamı özkaynaklardan karşılanmak üzere 200 milyon liralık yatırımla gerçekleştirileceğini, projenin 2016 sonunda faaliyete geçeceğini söyledi.

Atakule yenilenme çalışmaları hakkında düzenlenen basın toplantısında konuşan Arpacı, bünyesinde İstanbul Galleria'nın ardından Türkiye'nin ikinci ve Ankara'nın ilk AVM'si olan Atakule'yi de barındıran AGYO'nun 248 milyon lira özkaynağı ve 265 milyon liralık portföy büyüklüğü olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:
basından alıntı.

muhtemelen piyasa 200 milyon tl nereden bulunacak diye düşünüyor,tavan serilerinin başlamama sebebi bence finansmanda bedelli korkusu olsa gerek yoksa 200 milyonluk bir harcama yapacaksın ortaya çıkan eser enaz 500 milyon olacak ama borsa değerin 100 milyonda dolanacak bence imkansız.

bu nedenle bu hisse bedelli ile birlikte sert çıkışlara gebe ama öncesi ama sonrası

yat.tav.değil

adiseyirciortak
24-10-2014, 17:35
Son operasyonlardan sonra dolaşımda kalan miktarı verebilecek varmı? Sayın ky forumdaş adiortaklar.

FAY
24-10-2014, 18:17
yukarı gidecek diye 1.50 lerden alanları ,sonrada düştükçe her kademede burdan donecek dıyenlerli, bı guzel uzun wadeci yaptılar.. 1.52 den 1.35 e kadar werılırmı el ınsaf.. enteresan berbat bı kağitmış bulaşmamak lazımmış.. 2 sene sonra bakarız ..malum adamlara para lazım çıkarıp çıkarıp ınırırler artık.. tamamen kendı dusuncem olup tam tersıde gerceklesebılır dostlar bende uyandırdığı ıntıba boyle oldu.. bugun we dun ozellıkle ızledım ekrandada..

FAY
25-10-2014, 21:27
cok guzel mallandırdılar cuma gunu ızledım tum gun..burdan doner dedıkce dustu dedıkce dustu..

adiseyirciortak
26-10-2014, 16:58
Bedelli artırımdan bahseden veya mevzuatı tam bilen varsa bilgilendirsin. Ben 2 tl nin altında ky nın cebine el atamıyorlar diye biliyorum. Zaten dolaşımda cüzi miktar var ise tarman kendi çebine el atacak demektir. Yıllardır borsadan yok pahasına hisseleri toplamyıp üç beş katına toptan pazarlıkla satan patronlarda ağalarda para olmayacakda bende mi olacak. Bende bir gariban daire parası parası var. Atakulenin bir penceresinin kolunu bile etmez.

acemisans
27-10-2014, 00:40
Evet teb al sat ile döndürdüğü lotun 5 te 1 ini satmış gözüküyor. Ama karşılayanların kanka info ve gedik olması manidar değilmi ? Hem daha fazla neden satmadı orasıda tartışılır.

Şahsi kanatim 1 yıldır ilk kez sağlam bir sirkeleme görüyorum.

Sadece çay satışı ile (20 tl ye 1 bardak versen satılır ) gelir elde edebilecek bir mevkide !

YTD:::

inatçı
27-10-2014, 11:58
Atakule Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Ankara Atakule AVM yenilenme projesinin tamamı özkaynaklardan karşılanmak üzere 200 milyon liralık yatırımla gerçekleştirileceğini, projenin 2016 sonunda faaliyete geçeceğini söyledi.

Atakule yenilenme çalışmaları hakkında düzenlenen basın toplantısında konuşan Arpacı, bünyesinde İstanbul Galleria'nın ardından Türkiye'nin ikinci ve Ankara'nın ilk AVM'si olan Atakule'yi de barındıran AGYO'nun 248 milyon lira özkaynağı ve 265 milyon liralık portföy büyüklüğü olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:
basından alıntı.

muhtemelen piyasa 200 milyon tl nereden bulunacak diye düşünüyor,tavan serilerinin başlamama sebebi bence finansmanda bedelli korkusu olsa gerek yoksa 200 milyonluk bir harcama yapacaksın ortaya çıkan eser enaz 500 milyon olacak ama borsa değerin 100 milyonda dolanacak bence imkansız.

bu nedenle bu hisse bedelli ile birlikte sert çıkışlara gebe ama öncesi ama sonrası

yat.tav.değil

"AGYO olarak borçlanma oranımız sıfır, yaklaşık 200 milyon lira tutacak yatırımın tamamı özkaynaklarımızdan karşılanacak ve yeni Atakule AVM 2016 sonunda açılacak."

aslında şirket açıklamasını yapmış öz kaynaklarımızdan karşılanacak demiş,benim anladığım bedelli medelli yok bu açıklamadan.öyle ise bence hissedeki bu baskının nedeni bu güzel haberi etkisizleştirip mal toplamak olmalı,öyle ya 200 milyon lira yatırım yapılıyorsa bunun yeni değeri 500 milyon flan olacaksa borsa değerimiz şimdi 100 milyonda
baskı bundan olmalı

^^YİGİT BARAN^^
27-10-2014, 16:29
Üstten sattıklarını alttan yerine koyacaklar ki bir sonraki satışa hazır olsun değil mi? 1.32 den destek aldı, bakalım tekrar yukarı zorlayacaklar mı?

adorable
28-10-2014, 15:08

engindenizz
28-10-2014, 19:25
hissenin son durumu hakkında yorum yapıcak var mı?

druars
28-10-2014, 23:58
hissenin son durumu hakkında yorum yapıcak var mı?

Şirket yönetimi maalesef iş bilir diyemicem. Aylar öncede yazmıştım.
Mimara 3-5 milyon verseler davayla uğraşmak zorunda kalmazlar ve projede geçikme olmazdı.

Aynı sıkıntıyı atakule tahliyesinde de yasadılar. Bir kiracı ınat etti. Verselerdi biraz para proje şimdiye biterdi. Bu boşaltma işi bile 2-3 yıl sürdü.

Şimdi mimarla anlaşmaları geçte olsa güzel bir gelişme.

Atakulenin sahibi iyi tarafları yok mu?
1. Borsadan THY hissesi alıp 1-2 yıl zararda da bekleyip iyi karla satması
2. 3. köprü projesi yokken rivadan arsa toplaması.
3. yonetim kurulu maaslarının makul olup 3.5 tl olması.

Şirket neden düşmüş olabilir?
1. Elindeki müşklerden elde ettiği kar faaliyet giderini karşılıyor. Hisse satımından ilave karı olmayacak hatta elinde yüklü dmlak konut hissesi vardı sattı mı bilmiyorum ama 2 yıl olsada maaliyeti düşük değildi.
2. 2016 da proje gerceklesicek. Karın yansımasına en az 2-3 yıl var. piyasa dalgalıyken hele yukarıda yönetimin basit gatalarınıda göz önüne alıp riski şimdiden almak istememiş olabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

engindenizz
29-10-2014, 20:24
Mimara 3-5 milyon verseler davayla uğraşmak zorunda kalmazlar ve projede geçikme olmazdı.

Aynı sıkıntıyı atakule tahliyesinde de yasadılar. Bir kiracı ınat etti. Verselerdi biraz para proje şimdiye biterdi. Bu boşaltma işi bile 2-3 yıl sürdü.

Şimdi mimarla anlaşmaları geçte olsa güzel bir gelişme.

Atakulenin sahibi iyi tarafları yok mu?
1. Borsadan THY hissesi alıp 1-2 yıl zararda da bekleyip iyi karla satması
2. 3. köprü projesi yokken rivadan arsa toplaması.
3. yonetim kurulu maaslarının makul olup 3.5 tl olması.

Şirket neden düşmüş olabilir?
1. Elindeki müşklerden elde ettiği kar faaliyet giderini karşılıyor. Hisse satımından ilave karı olmayacak hatta elinde yüklü dmlak konut hissesi vardı sattı mı bilmiyorum ama 2 yıl olsada maaliyeti düşük değildi.
2. 2016 da proje gerceklesicek. Karın yansımasına en az 2-3 yıl var. piyasa dalgalıyken hele yukarıda yönetimin basit gatalarınıda göz önüne alıp riski şimdiden almak istememiş olabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

cok açıklayıcı oldu teşekkür ederim; bi sorum daha olucak atakule projesini ozkaynaklardan karsilama durumlari var; buda bedelli yada bedelsiz anlamına geliyor gibi? piyasa bedelli yi fiyatliyor olabilir mi ?

inatçı
30-10-2014, 10:21

3. köprü projesi yokken rivadan arsa toplaması.

müteahitler iki yıl önceden yer kapmak için tüm ortaklarla anlaşıp son ortakla sorunu numunelik bırakıyorlar.böylece zaman kazanmış oluyorlar.soranlarada aha sizin şu ortak var ya tüm sorun o diye fatura ona kesiliyor,
yani dostum belkide mimar yada kiracı sorununu bilerek bırakılmıştır,bu arada ağalar başka işleri vardır,yada reklam amaçlı yapılmıştır reklamın iyisi kötüsü olmaz cinsinden

şu rivadaki arsalar şimdi ne olmuşturki köprüde yapılıyordu bildiğim kadarı ile

inatçı
30-10-2014, 12:52
cok açıklayıcı oldu teşekkür ederim; bi sorum daha olucak atakule projesini ozkaynaklardan karsilama durumlari var; buda bedelli yada bedelsiz anlamına geliyor gibi? piyasa bedelli yi fiyatliyor olabilir mi ?

şirketle telefonda görüştüm orada yetkili diye bağladıkları kişi deniz bey büyük olasılıkla bedelli olmadan muhtemelen borçlanarak belki zorda kalınılırsada bedelliyede başvurularak finansmanın çözüleceğini söyledi.genel eğilimin yatırımcıyı üzmeyecek bir yöntem olacağı şeklinde dedi.

yani muhtemelen bedelli yok olursada süpriz olmaz.
spk da yönetmelik nasıl bilen varsa paylaşırsa sevinirim.benim bildiğim eğer olursada bedelli için önce bedelsizleri vermesi gerekecek ve nominal değerin üstünde işlem görüyor olmasıda gerekecek.bu durumda 84 milyon sermaye 240 milyona çıkartılması gerekecek.bu durumda hisse fiyatı 0,4 kuruş olacak 1 tl nin üstüne çıkması içinde %150 yükselmesi gerekecek.
kanunlar zırt pırt değişiyor bir ara böyle aklımda kalmış doğrusunu bilen varsa paylaşsa bilgilensek

adiseyirciortak
30-10-2014, 15:53
şu sorunun cevabini öğrenmemiz gerekli firmanın hisseleri borsada yerlerde sürünüyor firma ve patronun kaybı zararı nedir? Veya dd nin üç-beş katından işlem yaptırılıyor.firma ve patronunun karı zararı nedir. Giran çıkan nedir. öylede böylede işleyiş devam ediyor. Patron yönetim yedi sülalesi mamasını zaten alıyor. Halbuki üst düzey yönetim giderleri açıklalan temettüden karşılanması gerekir. Borsa tahta fiyatının düşük olması patronun firmanın canını yakmadığı sürece adam niye yüksek fiyattan işlem yaptırsın. Bu gün % 51 e (yani yönetime) müşteri olsa birisi patron en az kaç para ister. Işte hakiki payların hakiki değeri budur bence.

inatçı
30-10-2014, 16:15
Gelir Vergisi Rekortmenleri Listesi'nin yıllardır değişmeyen ismi İsmail Tarman, ilk kez Murat Arslan'a konuştu. İşte Tarman'ın bilinmeyen özellikleri..
29 Nisan 2008/Forbes
......................
Önde gelen kriteri, şirketin kime ait olduğu. Gerçek hayatta ortaklık yapmak istemeyeceği bir kişinin şirketinin hisse senedini de asla almayacağının ısrarla altını çiziyor. Ona göre şirket sahipleri hukuki ve etik kurallara uymalı. Tam anlamıyla muhafazakar bir yatırımcı olan İsmail Tarman, ortaklarının, yaptıkları hatalardan dolayı topluma karşı mahcubiyet duyabilecek karakterler olmasını istiyor.
................

yatırımcı dostumu yoksa diğer yolda yürünmeyecek patron sınıfından mı göreceğiz

inatçı
30-10-2014, 17:22
şimdiye kadar adam proje yapıyor birileri taş koyuyordu,eğer danışıklı dövüş değildi ise,artık bahane kalmadı bence.2016 yılı sonuna avm bitecekse rivadaki araziler bu iki yılda 3,ncü köprüden dolayı köprü bittikçe değeri dahada katlayacaksa,o arada projelerin finansmanında 4 yıldır patrona güvenip hisse alıp kuruş kar edememiş ortaklara bedelli yolu ile pipet indirilip sondaj yapılmaz artan defter değeri ile borsa değeride artarsa hissenin işte adam gibi birine ortak olmuşuz helal olsun ne söz verdi ise tuttu diyecez,eğerde yatırımcısını dolandıran diğer patronlar gibi yaparsada 40 tan fazla okul yaptıran bir hayır sahibine yakıştıramam kötü birşeyde diyemem.Allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim.
aşağıdaki söze güvenip ortak olduk,inşallah tersi çıkmaz.

Tarman Group olarak en büyük prensibimiz,
kontrolümüz altında bulunan şirketlerde bizimle birlikte çalışan arkadaşlarımız,
tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz nezhinde güvenilir olmak, yerine getiremeyeceğimiz
sözleri vermemek ve verdiğimiz sözleri tutmaktır.

Her yokuşun bir de inişi olduğunu hatırlayarak, büyürken kontrollü büyümeliyiz.

İsmail TARMAN
Yönetim Kurulu Başkanı

neverland
30-10-2014, 20:46
%86'si patronun elinde...
bir bedellide gözü kapali katilirim bedellisine...
büyük parayi ana ortak koyacak...
Ayrica bedelsizleri vermeden bedelli yapamaz...
sirketin hazir deger hemen nakite cevirecegi 62 milyonu var...
onuda gectim borc orani sifir...
113 milyon gecmis dönem karlari mevcut...

Bilançoda sermayeye eklenmesine mevzuatın izin verdiği fonların bulunması hâlinde, bu fonlar sermayeye dönüştürülmeden, sermaye taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılamaz. Hem bu fonların sermayeye dönüştürülmesi hem de aynı zamanda ve aynı oranda sermayenin taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılabilir. Artırım genel kurul veya yönetim kurulu kararının ve esas sözleşmenin ilgili maddelerinin değişik şeklinin tescili ile kesinleşir. Tescil ile o anda mevcut pay sahipleri mevcut paylarının sermayeye oranına göre bedelsiz payları kendiliğinden iktisap ederler. Bedelsiz paylar üzerindeki hak kaldırılamaz ve sınırlandırılamaz; bu haktan vazgeçilemez.

yani sermaye artiracaksa önce o icerdekilerini vermeleri bedelli bedelsiz bir arada yapilabilir...
Ama Patron'da %86'si mevcut iken...
Bedellinin hic bir yarari olmaz...
Nakiti mevcut iken borc orani sifir iken...
finansal bir kaynakla cok rahat yapabilir projelerini...
50 bin m2...
30 bin m2 kiralanabilir alan olsa...
en kötü 35 eurodan verse aylik 1 milyon euro kira geliri..
yillik 30 milyon civari...
ortak alan,reklam gelirleri...
diger yandan otel...
rivayihic bahsetmeye gerek yok rivadaki arsalar icin ödedigi para yanilmiyorsam 70 milyon civari...
yeni yapilacak otel ve diger mülkleriyle birlikte...
senelik 40-45 milyon arasi kar gelebilecek bir yapiya kavusturuyorlar...
uzun vade benim favori hissem...
ytd

empor
31-10-2014, 00:35
Gelir Vergisi Rekortmenleri Listesi'nin yıllardır değişmeyen ismi İsmail Tarman, ilk kez Murat Arslan'a konuştu. İşte Tarman'ın bilinmeyen özellikleri..
29 Nisan 2008/Forbes
......................
Önde gelen kriteri, şirketin kime ait olduğu. Gerçek hayatta ortaklık yapmak istemeyeceği bir kişinin şirketinin hisse senedini de asla almayacağının ısrarla altını çiziyor. Ona göre şirket sahipleri hukuki ve etik kurallara uymalı. Tam anlamıyla muhafazakar bir yatırımcı olan İsmail Tarman, ortaklarının, yaptıkları hatalardan dolayı topluma karşı mahcubiyet duyabilecek karakterler olmasını istiyor.
................

yatırımcı dostumu yoksa diğer yolda yürünmeyecek patron sınıfından mı göreceğiz
kesınlıkle yatırımcı dostu degıl yıllardır yatırımcısına tek kurus kazandırmamıs 10 yıl oncede bu fıyattaydı sımdıde bu fıyatta anlayacagınız yatırımcıyı pek taktıgı yok

inatçı
31-10-2014, 12:07
kesınlıkle yatırımcı dostu degıl yıllardır yatırımcısına tek kurus kazandırmamıs 10 yıl oncede bu fıyattaydı sımdıde bu fıyatta anlayacagınız yatırımcıyı pek taktıgı yok

2009 dan sonra şirketin sahibi oldular.aradan geçen yıllarda karda ettiler ama gayrimenkul piyasası 0,5 defter değerinden işlem görüyor.bence adamların suçu yok.sorun sistemin çarpıklığı.
yani atakuleyi alırkan şişmiş fiyatla aldılar,aradan geçen yıllarda o şişmiş fiyat ancak normale döndü

adiseyirciortak
31-10-2014, 12:08
Bu günlerde spk nın kural koyucuları prersip kararları almışlar. Patronların hissa tüccarlarının kendi hisselerini farklı aracı kurumlardan aktar dönder ederek suni fiyat oluşturmalarını önleyecekler miş. Miş miş. Yani sayın patronlar ithamlardan kurtulmuş olacak. Güya hiç bir patron 10 yıl önce 10 liradan milletin eline verdiği hisseyi 10 sene sonra fiyatı suni olarak oynayıp 5 liradan milletin elinden geri almaya yeltenemiyecek. Forumu izlemey altıran kendini bilmezler de patronumuzu itham edemeyecek. Etse bile bir işe yaramayacak.

baltaci19
31-10-2014, 15:44
ATAKULE GYO'NIN 2014/9 AYLIK KONSOLIDE OLMAYAN NET KARI 9.441.567 TL (2013/9 AYLIK: -1.286.564 TL)

Kar güzel ama hisse niçin gitmez anlaşılır değil :(

empor
31-10-2014, 22:42
2009 dan sonra şirketin sahibi oldular.aradan geçen yıllarda karda ettiler ama gayrimenkul piyasası 0,5 defter değerinden işlem görüyor.bence adamların suçu yok.sorun sistemin çarpıklığı.
yani atakuleyi alırkan şişmiş fiyatla aldılar,aradan geçen yıllarda o şişmiş fiyat ancak normale döndü

Agyo 2.80 defter degeri var tarman istede bu kagidi 5 tl yapar

mf2hd
31-10-2014, 23:10
%86'si patronun elinde...
bir bedellide gözü kapali katilirim bedellisine...
büyük parayi ana ortak koyacak...
Ayrica bedelsizleri vermeden bedelli yapamaz...
sirketin hazir deger hemen nakite cevirecegi 62 milyonu var...
onuda gectim borc orani sifir...
113 milyon gecmis dönem karlari mevcut...

Bilançoda sermayeye eklenmesine mevzuatın izin verdiği fonların bulunması hâlinde, bu fonlar sermayeye dönüştürülmeden, sermaye taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılamaz. Hem bu fonların sermayeye dönüştürülmesi hem de aynı zamanda ve aynı oranda sermayenin taahhüt edilmesi yoluyla sermaye artırılabilir. Artırım genel kurul veya yönetim kurulu kararının ve esas sözleşmenin ilgili maddelerinin değişik şeklinin tescili ile kesinleşir. Tescil ile o anda mevcut pay sahipleri mevcut paylarının sermayeye oranına göre bedelsiz payları kendiliğinden iktisap ederler. Bedelsiz paylar üzerindeki hak kaldırılamaz ve sınırlandırılamaz; bu haktan vazgeçilemez.

yani sermaye artiracaksa önce o icerdekilerini vermeleri bedelli bedelsiz bir arada yapilabilir...
Ama Patron'da %86'si mevcut iken...
Bedellinin hic bir yarari olmaz...
Nakiti mevcut iken borc orani sifir iken...
finansal bir kaynakla cok rahat yapabilir projelerini...
50 bin m2...
30 bin m2 kiralanabilir alan olsa...
en kötü 35 eurodan verse aylik 1 milyon euro kira geliri..
yillik 30 milyon civari...
ortak alan,reklam gelirleri...
diger yandan otel...
rivayihic bahsetmeye gerek yok rivadaki arsalar icin ödedigi para yanilmiyorsam 70 milyon civari...
yeni yapilacak otel ve diger mülkleriyle birlikte...
senelik 40-45 milyon arasi kar gelebilecek bir yapiya kavusturuyorlar...
uzun vade benim favori hissem...
ytd

200 milyon tl ye yenilenecek bu parayı karşılayabiliyor mu sizce

turquaz
01-11-2014, 18:07
BEDELSİZİ VERMEDEN BEDELLİAYAPAMAZ DİYEN ARKADAŞLAR,BAĞFAŞ'ı nasıl açıklarsınız acaba..hemde iki defa bedelli yaptı..

tolstoy87
01-11-2014, 19:35
evet haftasonu oturduk sorular hazırladık, şirket yönetimine . Lakin www.atakulegyo.com.tr sitesinde yer alan platformdan göndermek mümkün değil. Sürekli hata veriyor. Zaten sitedeki bilgiler güncel değil. Örneğin, Atakule’deki mevcut çarşıyı tamamlanmış projeler arasında sayıyor. Hayatımda gördüğüm en kötü web sitesi. 200 milyon tl harcama yapılacak AVM için. 1000 tl internet sitesine harcayamıyorlar. Nereden, nasıl gönderebilirim bu soruları, bilen bir arkadaş var mı?

faruko
01-11-2014, 22:21
Yatırım hesabınızın çıktısını da ekleyerek iadeli taahhütlü posta ile gönderin bence. Şirket ortağı olduğunuz için, "bilgi edinme hakkı" uyarınca cevap vermek zorundalar :)

evet haftasonu oturduk sorular hazırladık, şirket yönetimine . Lakin www.atakulegyo.com.tr sitesinde yer alan platformdan göndermek mümkün değil. Sürekli hata veriyor. Zaten sitedeki bilgiler güncel değil. Örneğin, Atakule’deki mevcut çarşıyı tamamlanmış projeler arasında sayıyor. Hayatımda gördüğüm en kötü web sitesi. 200 milyon tl harcama yapılacak AVM için. 1000 tl internet sitesine harcayamıyorlar. Nereden, nasıl gönderebilirim bu soruları, bilen bir arkadaş var mı?

neverland
02-11-2014, 00:50
Ortağın adı Payı Pay tutarı/TL
İsmail Tarman 81,32 68.312.477
Halka Arz 18.68 15.687.523
Toplam 100 84.000.000

suanki halka aciklik dolasimda 11 milyon civari var...
Acaba bedelli olsa düsünmesi gereken bizmiyiz yoksa Sayin tarmanmi...
Ben 1 koyacam o benim 7 kati para koyacak...:-)
hem bir bedelli bence süper olur...
hem nakitle borcsuz insaati bitiriririz...
hem 1 liradan hisse alirim:-)
Ama 1 liradan hisse verirmi patron bize..
Hem okadar parayi sirketimize kendi cebinden koyarmi...
Faiz ödetmeden sirketimize yatirimlari bitiririrmi...
hic umudum yok bedelli yapacagina..
ama bir bedelli harika yakisir bu sirkete bence...
Faiz ödemeden kiralari cukkalarmayiz:-)
kimsenin lafiyla yorumuyla hisse alinmaz satilmaz...
ben para kazaninca kurus vermedigim gibi...
siz zarar edincede kimse sizin zararinizi karsilamaz...
icinizin rahat etmedigi hic bir hisseye bulasmayin...
saglik en önemlisi...
YTD

inatçı
03-11-2014, 09:31
YIL 2016

Eski cazibesini kaybetmiş bir yapı atakule,ama tüm ankaranın bildiği bir yer.yeniden cazibe merkezi olmalı siz 200 milyon inşaat + 100 milyon arsa değeri ile 300 milyon gömüyorsunuz,ne yaparsanız cazibe merkezi olur tekrar bu yer.
Reklam Reklam Reeeeeeklaaaaaaaaaaaam.öyle reklamlar yapmalısınız ki her ankaralı enaz birkez gidip görmeli,sabah akşam tüm tv ler sizden bahsedecek,ankara hatta türkiye sizi konuşacak.

böyle bir zamanda borsadaki hisse senetleri şimdiki gibi 100 milyon piyasa fiyatı ile dururmu,aradan geçen iki yılda tarla parasına alınan riva arsaları 3,köprü hikayesi var onunda değerini katlar üstüne 500-600 milyonda atakulenin kendi etse belkide ortaya 8-10 tl yi hakeden bir şirket çıkacak,o kadar reklama rağmen fiyat 1,3 lerde kalacak,

bence imkansız.bu hisseyi 1,5 lerden alanlar olsun bizde bekleriz diyor iki yıl sonra yeni avm nasıl olsa açılır ozaman kara geçer satarız diyor,insanlar bu kadar rahat,böyle bir durumda hissedeki hakim güç hisseyi yukarı taşımalı ki bu düşünceyi kırsın yoksa insanlar para buldukça hisse toplar,tıpkı benim gibi:he:

bedelli deyince aklıma vakıf gyo nun bedellisi geldi,bir proje için bedelli yaptı sonra o proje hatırına 10 tl ye çıktı bizim yeni avm projesinin neyi eksik.birde şirket özkaynaklarımızı kullanacaz diyor yani bedelli şimdilik düşünmüyoruz diyor.düşünse ne olur ki.:cool:

BAYBARS
05-11-2014, 11:13
Tanıtım videosundaki proje görüntüsü doğruysa, çok akıllıca ve uygun bir proje. Eski hali Ankara'nın en güzel yerindeki kapalı çarşı, pasaj karışımı bir şeydi. Yeni projede Ankaraya ve Botanik parka yukarda bakan cepheler şeffaf cam. Burada açılacak restoran ve kafeler para basar. Ankaranın en güzel manzaralarından bir tanesi. Buraların yaratacağı insan kalabalığıda diğer mekanların değerini arttırır.

adorable
05-11-2014, 22:57

1 gün 2saat kalmış bakalım ne çıkacak proje çok güzel görünüyor...

inatçı
06-11-2014, 12:49
YIL 2016

Eski cazibesini kaybetmiş bir yapı atakule,ama tüm ankaranın bildiği bir yer.yeniden cazibe merkezi olmalı siz 200 milyon inşaat + 100 milyon arsa değeri ile 300 milyon gömüyorsunuz,ne yaparsanız cazibe merkezi olur tekrar bu yer.
Reklam Reklam Reeeeeeklaaaaaaaaaaaam.öyle reklamlar yapmalısınız ki her ankaralı enaz birkez gidip görmeli,sabah akşam tüm tv ler sizden bahsedecek,ankara hatta türkiye sizi konuşacak.

böyle bir zamanda borsadaki hisse senetleri şimdiki gibi 100 milyon piyasa fiyatı ile dururmu,aradan geçen iki yılda tarla parasına alınan riva arsaları 3,köprü hikayesi var onunda değerini katlar üstüne 500-600 milyonda atakulenin kendi etse belkide ortaya 8-10 tl yi hakeden bir şirket çıkacak,o kadar reklama rağmen fiyat 1,3 lerde kalacak,

bence imkansız.bu hisseyi 1,5 lerden alanlar olsun bizde bekleriz diyor iki yıl sonra yeni avm nasıl olsa açılır ozaman kara geçer satarız diyor,insanlar bu kadar rahat,böyle bir durumda hissedeki hakim güç hisseyi yukarı taşımalı ki bu düşünceyi kırsın yoksa insanlar para buldukça hisse toplar,tıpkı benim gibi:he:

bedelli deyince aklıma vakıf gyo nun bedellisi geldi,bir proje için bedelli yaptı sonra o proje hatırına 10 tl ye çıktı bizim yeni avm projesinin neyi eksik.birde şirket özkaynaklarımızı kullanacaz diyor yani bedelli şimdilik düşünmüyoruz diyor.düşünse ne olur ki.:cool:

vakıf gyo yu kimse unutmasın,proje sonrası 1 tl den 10 küsürler,şimdi atakulenin arsa değeri bilançoda 85 milyon civarı bu değerin üsünede 200 milyon daha konup inşaat yapılacak yani adam 300 milyon bağlayacak buraya.ve bu hissenin değeri 100 milyon piyasa fiyatında kalacak hemde 2016 da inşaat biterken yeniden cazibe merkezi olması için bangır bangır reklamlar olacak o kadar reklamın içinde hisse ölü fiyata borsada işlem görecek

mesela ben spek olsam bir hisseyi götürmem için satacağım gün müşteri bulacağıma inanmam lazım,sizce 2016 sonunda bu yeni avm bittiğinde bu hisseyi götüren kişi 3-5 kat yukarıdan yeni avm reklamları arasında müşteri bulur mu bulamaz mı.bulur diyorsanız siz olsanız önce hissede fiyatı baskılayıp yatırımcıyı yıldırıp hisse toplarmısınız toplamazmısınız,şu an hissede yatırımcı olarak yıldınız mı yılmadınız mı?
olay bence budur

inatçı
07-11-2014, 17:45
BASIN BÜLTENİ-Atakule, son bulan geri sayım ile Dünya turu hediyeli kampanyasını başlattı

"Kule Size Emanet” sloganı ile yola çıkan Atakule, son bulan geri
sayım ile Dünya turu hediyeli kampanyasını başlattı.
Geçmişten geleceğe tüm Ankara’lıların kalbinde yer edinmiş
Atakule, bir ay süre ile yayında dünya turu hediyeli anketine
başlıyor. Ankete katılan kullanıcılar hayattaki tercihlerine göre
yarışmaya katılacaklar. www. kulesizeemanet.com adresinden erişilecek
anket sorularını cevaplayanlar , bir ayın sonunda çekilişle
belirlenecek. Kazanan şanslı yanına alacağı bir kişi ile birlikte,
Roma, Los Angeles, Honolulu, Capetown ve Bangkok’ta 12 gece 13 gün
boyunca doyasıya eğlenme fırsatı yakalayacak. Roma’dan başlayacak
dünya turu Bangkok’ta son bulacak.Havalimanından otel transferine,
şehir turundan rehberlik hizmetine kadar her şeyin dahil olduğu tur da
kazanan şanslı, Atakule ayrıcalığı ile dünyayı keşfetme imkanına sahip
olacak. Atakule’nin hafızalardaki yerini hatırlatmak ve Atakule
severler ile ortak paydada buluşmak amacıyla hazırlanan ankette
yanlış ya da doğru yok. Yalnızca cevap vermeniz yeterli. Soruları
cevaplamak sizden, sevdiğiniz bir kişi ile dünya turu Atakule’ den.
22 Ekim tarihinde gerçekleşen basın toplantısı ile geri sayımına
başlanan “kulesizeemanet”, 7 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında
yayında kalacak anket soruları ile eğlenceli zaman geçirmenizi
sağlarken sizi dünya ile buluşturuyor.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

(07/11/2014 - 12:45:12)

ne diyorum yeniden cazibe merkezi olması için reklam lazım,sürekli gündemde olmak lazım 2 yıl sonra bitecek avm için şimdiden bu çalışmalara başlamışlar buda bunun delili.avm biterkenki reklamları düşünemiyorum borsada emsali olmayan bir yükselişte ciddi bir reklam olur en azından yapılan reklamları destekler.
bu nedenle ben bu atakuleye iyi taktım ama:he:

inatçı
07-11-2014, 17:48

Özet Bilgi : Atakule'den Dünya Görünüyor Kampanyası

AÇIKLAMA:

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye ait www.kulesizeemanet.com internet sitesinde 07.11.2014 - 07.12.2014 tarihleri arasında Türkiye genelinde, yeni Atakule AVM projesinin tanıtımı amacıyla ve Milli Piyango İdaresi'nin 05.11.2014 tarih ve 24951361-255.01.02/3404-8561 sayılı izni ile ücretsiz bir kampanya düzenlenmiştir. ATAKULE 'DEN DÜNYA GÖRÜNÜYOR isimli Kampanyanın detayları www.kulesizeemanet.com adresinde yer almakta olup, Milli Piyango İdaresi tarafından 11.12.2014 tarihinde saat 14.00'te yapılacak çekiliş ile bir talihliye çift kişilik 12 gece - 13 gün sürecek Roma - Los Angeles - Honolulu - Cape Town - Bangkok şehirlerini kapsayan bir dünya turu seyahati hediye edilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=393770

BIST

(07/11/2014 - 14:18:47)

altın vuruş yapmaya karar verdim bu hissede.

MAHARAJ
11-11-2014, 21:04
Garibim agyo yapa yalnız garip ve yetim kalmış buralarda.;)
Piyasa oyuncularının ilgisizliği yetmezmiş gibi birde modaretöre alınmış.
Atakule eğer yol kazasına uğramazda 2016 da açılırda kira almaya başlarsa,
Gyo'lar içinde açık ara en potansiyel olanı görünüyor, yol kazasına olmazsa tabi.
Birde antalya'da eski otelin yıkılarak 5 yıldızlı bir otele dönüşmesi var tabi,
O biraz uzun vadeli bir beklenti ama yabana atılacak bir proje değil oda!
Rivada da hatırı sayılır değerli arsalarını da hatırlarsak potansiyeli görürüz!

Modaretörden ricam bu hissenin mapusluğu bitsin gari.:)

adiseyirciortak
18-11-2014, 16:21
Geri kalan % 14 dağınık olduğundan, patron dışında fiyatı oynatacak bir irade, merci güç bulunmuyor. % 14 adimerkep ortalarıda pes ettirmeden. Fiyatı niye oynatsın ki. Müşteri gelse kendi hisselerin 5-6 dan satsa bile. Borsa fiyatını yerin dibine çaksa kim ne diyebilir. Kim ne yapabilir. Bir kurtulsam patron hisserine daha bulaşmam. Resmen ruh hastası olduk.

recebim
18-11-2014, 21:30
agyonun 1.60' ı görmesi sanırım yakındır

MAHARAJ
19-11-2014, 20:22
Atakule'de yıkımın sonuna gelindi!

Atakule'de yıkımın sonuna gelindi. Ankara'nın ilk alışveriş merkezleri olan Atakule'nin yıkımında sona gelindi. AVM olarak çekiciliğini yitirmesinin ardmdan özel bir firmaya satılan Atakule'nin yıkımına yaz başında başlanmıştı.

Ankara'nın ilk alışveriş merkezleri olan Atakule'nin yıkımında sona gelindi. Aynı zamanda başkentin sembollerinden olan Atakule'de hafriyatın kaldırılmasının ardından inşaatın yeniden başlaması planlanıyor.

AVM olarak çekiciliğini yitirmesinin ardmdan özel bir firmaya satılan Atakule'nin yıkımına yaz başında başlanmıştı. Yapının m im arının ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin ortaklaşa açtığı davalar nedeniyle kesintiye uğrayan Atakule'deki yıkım, iki hafta önce yeniden başlamıştı. İnşaatı yürüten firma yetkilileri, mahkemenin yürütmesini durdurmasının ardmdan. eksiklerin giderilerek yeni bir inşaat ruhsatı almdığı bilgisini vermişti.

Çekiciliğini yitiren Atakule özel bir firmaya satılmıştı.

Cumhuriyet

MAHARAJ
20-11-2014, 17:37
Ankara ufuk çizgisinin simgesi haline gelmiş Atakule ve çevresine yapılacak AVM Fransız Rivierası’nın gözde şehirlerinden Cannes’da 20′nci kez perakende – gayrimenkul profesyonellerine ev sahipliği yapan MAPIC 2014′de uluslararası ölçekte görücüye çıktı.
Emlak Global’in MAPIC fuarında Atakule GYO yetkililerinden aldığı bilgiye göre Ankara’ya yakışır modernlikte, dünyaca ünlü markaların yer aldığı bu alışveriş merkezinin 2016′da hizmete girmesi hedefleniyor.
Atakule GYO’nun MAPIC 2014′deki standında yer alan proje maketinin ziyaretçileri ilk anda ilgisini çeken unsuru hiç kuşkusuz Atakule’nin kendisi.

newagex
20-11-2014, 18:23
arkadaşlar projenin lansmanı yapılmadı mı ?

avm de kiralanabilir alan kaç m2 olacak..?
yıllık kira geliri beklentisi falan nedir...?

bilgi alabilir miyiz :)

adiseyirciortak
21-11-2014, 10:29
Kütahya gedizde daire 90 m2 yaptırmak için en az 90 bin tl gerekli. Yani dd 90 bin gel gelelim boş kalma korkusuna 250 ye zar zor kiraya verdim. Adam canı isterse yatırıyor. Keyfi olmazsada kirayı ödemiyor. Varin hesabini siz yapın. Satıp uzun vadeli (temmettü için) agyo alsam daha mantıklı bir karar vermiş olurmuyum.

uozturk
23-11-2014, 15:51
MAPIC Fuarında perakende devleri Atakule standına yoğun ilgi göstermişler.
Belki yerlerini önceden ayırtmışlardır.
Ön ödemeli olursa mükemmel olur.
İnşaat için gerekli kaynağın bir kısmı karşılanmış olur.
Hayırlısı olsun.

MAHARAJ
26-11-2014, 22:32
ANKARA’DAKİ evimizin burnunun dibine uzun bir kule yapılacağını, bilmem kaçıncı katında dönen bir restoranının, altında da alışveriş merkezinin olacağını duyduğumda ne kadar heyecanlandığımı daha dün gibi hatırlıyorum.
Hatta kulenin adını halkın koyması için açılan yarışmaya bile katılmıştım.
Adeta kuruluşuna, yükselişine şahit olduğum bir imparatorluk misali her devrine tanık olduğum Atakule’nin maalesef çöküşüne de şahit olmuştum.
Ankara’da ilk olarak burada açılan Pizza Hut’ın daveti için başkente gelen halkla ilişkilerin duayeni Betül Mardin’i nasıl izlediğim, şehrin eğlence dünyasında efsanevi bir iz bırakan Tutti’s Restaurant’da masa bulmak için çevirdiğim dümenler Atakule’ye ait anılarımdan yalnızca birkaçı.
Açılır açılmaz seyir terasıyla, çocuk oyun alanlarıyla ve mağazalarıyla bir anda şehrin çekim merkezi olmuştu Atakule.
Ancak ne hikmetse aynı hızla da kan kaybedip köhneleşmiş hatta esamisi bile okunmaz olmuştu kulenin.
Ta ki Tarman Group tarafından satın alınana kadar.

MAPIC FUARI
Geçen hafta Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MAPIC (The International Retail Property Market) fuarındaydım.
Açıkçası gidene kadar böylesine önemli bir fuarın varlığından haberim yoktu. Meğerse dünyanın bütün AVM’lerinin yöneticileri bu fuara katılır, katılmasalar da mutlaka ziyaret ederlermiş. Bu sefer tam 67 ülkeden 8 bin 500 katılımcı vardı.
Konu Ankara’ya dair bir şey olunca, isimlerin sonundaki “Bey” ve “Abi” gibi hitapların yerini genellikle öne konan “Başkanım” ya da “Bakanım” gibi mevkiye dair hitaplar alıyor.
Atakule GYO’nun MAPIC fuarındaki standında durum aynen böyleydi.
Başta Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve TC Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut olmak üzere neredeyse başkent bürokrasisinin çoğu gelmişti Cannes’a.
Bu ortamın içinde kendilerine “Bey” diye hitap edebildiğim 2 kişiden biri olan Tarman Group CEO’su Murat Tarman ve 200 milyon TL’lik yatırımın mimarı Ali Osman Öztürk’ün anlattıklarından sonra tekrar ümitle doldum, çaptan düşürülmeye çalışılan Çankaya ve Atamızın adını taşıyan bu kule adına.
Zira baştan aşağı yıkıp tekrar inşa ettikleri Atakule bittiğinde yeme-içmenin de, mağazacılığın da ünlü zincirlerine ev sahipliği yapacakmış.
E bir de arkalarına markaları AVM’ler ile buluşturmada usta Avi Erbaş’ı aldıkları düşünülürse bu kulenin dimdik ayakta durmaması için hiçbir sebep yok gibi. Haydi hayırlısı!

Habertürk

newagex
27-11-2014, 15:42
bu yatırım bedelli sermaye artırımını beraberinde getirmeyecek mi ?
200 milyon lira yatırım bedeli yüksek bir rakam...
şirketi bir kaç kez aradım yeni projenin kiralanabilir m2 alanı ne olacak diye bilgi alamadım....
inanılmaz bir durum proje fuarlarda görücüye çıkıyor ama biz m2 öğrenemiyoruz.....

hisli
27-11-2014, 17:22
ANKARA’DAKİ evimizin burnunun dibine uzun bir kule yapılacağını, bilmem kaçıncı katında dönen bir restoranının, altında da alışveriş merkezinin olacağını duyduğumda ne kadar heyecanlandığımı daha dün gibi hatırlıyorum.
Hatta kulenin adını halkın koyması için açılan yarışmaya bile katılmıştım.
Adeta kuruluşuna, yükselişine şahit olduğum bir imparatorluk misali her devrine tanık olduğum Atakule’nin maalesef çöküşüne de şahit olmuştum.
Ankara’da ilk olarak burada açılan Pizza Hut’ın daveti için başkente gelen halkla ilişkilerin duayeni Betül Mardin’i nasıl izlediğim, şehrin eğlence dünyasında efsanevi bir iz bırakan Tutti’s Restaurant’da masa bulmak için çevirdiğim dümenler Atakule’ye ait anılarımdan yalnızca birkaçı.
Açılır açılmaz seyir terasıyla, çocuk oyun alanlarıyla ve mağazalarıyla bir anda şehrin çekim merkezi olmuştu Atakule.
Ancak ne hikmetse aynı hızla da kan kaybedip köhneleşmiş hatta esamisi bile okunmaz olmuştu kulenin.
Ta ki Tarman Group tarafından satın alınana kadar.

MAPIC FUARI
Geçen hafta Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MAPIC (The International Retail Property Market) fuarındaydım.
Açıkçası gidene kadar böylesine önemli bir fuarın varlığından haberim yoktu. Meğerse dünyanın bütün AVM’lerinin yöneticileri bu fuara katılır, katılmasalar da mutlaka ziyaret ederlermiş. Bu sefer tam 67 ülkeden 8 bin 500 katılımcı vardı.
Konu Ankara’ya dair bir şey olunca, isimlerin sonundaki “Bey” ve “Abi” gibi hitapların yerini genellikle öne konan “Başkanım” ya da “Bakanım” gibi mevkiye dair hitaplar alıyor.
Atakule GYO’nun MAPIC fuarındaki standında durum aynen böyleydi.
Başta Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve TC Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut olmak üzere neredeyse başkent bürokrasisinin çoğu gelmişti Cannes’a.
Bu ortamın içinde kendilerine “Bey” diye hitap edebildiğim 2 kişiden biri olan Tarman Group CEO’su Murat Tarman ve 200 milyon TL’lik yatırımın mimarı Ali Osman Öztürk’ün anlattıklarından sonra tekrar ümitle doldum, çaptan düşürülmeye çalışılan Çankaya ve Atamızın adını taşıyan bu kule adına.
Zira baştan aşağı yıkıp tekrar inşa ettikleri Atakule bittiğinde yeme-içmenin de, mağazacılığın da ünlü zincirlerine ev sahipliği yapacakmış.
E bir de arkalarına markaları AVM’ler ile buluşturmada usta Avi Erbaş’ı aldıkları düşünülürse bu kulenin dimdik ayakta durmaması için hiçbir sebep yok gibi. Haydi hayırlısı!

Habertürk
üstadım bu kule ne zaman faaliyete geçecek??ayrıca vira bismillah dedim bende:)

adiseyirciortak
28-11-2014, 11:38
Hakim ortaktan başka hiç kimsenin işlem büyük ölçekli işlem yapmadığı, yapamadığı sığ mı sığ bir pazar tezgahindan bahsediyoru. Sinek mesabesinde bir kaç ısırık alıyoruz. Bu minik lokmaları geri misliyle geri almadan, fiyatı dehlemenin de bir anlamı yok. Zaten patron olarak da, firma olarak da, borsa fiyatının düşük olması zarar vermiyor.

MAHARAJ
29-11-2014, 11:59
üstadım bu kule ne zaman faaliyete geçecek??ayrıca vira bismillah dedim bende:)

2016 da faaliyete geçeceği söyleniyor. Yıllık tahmini olarak sadece atakule'den 30 milyon kira geliri beklentim var. Mevcut piyasa değerine bakarsak bu kira gelirinin muhteşemliğini görmüş oluruz. Peki bunu piyasa oyuncuları bu beklentiyi ne zaman fiyatlayacak diye sorarsanız aslında tam bu sıralar fiyatlamaya başlaması lazım ama para ve sabır onlarda olduğu için fiyatlamanında zamanını ve kararını onlar belirleyecek!

Sabır gerektiren bi hissedir özetle, tahtaya hakim adamların ne zaman gaza basacağı belli değil!!!

neverland
30-11-2014, 16:41
Sayin moderator daha nekadar moderasyonda duracak bu agyo

adiseyirciortak
02-12-2014, 16:43
Menkul kıymet borsası. Diğer adıyla adiortak payları pazarı. Bir pazar düşünün ki: Tır dolusu portakal, bir kasa çıkarıp kilitliyor kapıları. çıkardığı bir kasa portakalı da akşama kadar kendi kendine alıyor satıyor. Tırdan ne ikinci bir kasa tezgaha konuyor. Nede tezgahtaki portakalı para verip almak için hariçten bir insan yanaşıyor tezgaha. Nede önceden alınmışlar çürük çıktı diye iade etmeye gelen oluyor. Ancak bu kadar özetleyebildim tahtanın öznel durumunu.

carkos
02-12-2014, 23:52
Bu şirketin olması gereken yer buralar olmamalı hem fiyat hem moderasyon :)

SPORTBILY
03-12-2014, 00:22
Sayin moderator daha nekadar moderasyonda duracak bu agyo

Çıkartacakları yok
Neden anlayamıyorum

neverland
09-12-2014, 07:45
Atakule GYO tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır.

Atakule Alışveriş Merkezi'nin önceki mimarı Ali Ragıp Buluç tarafından Şirketimiz aleyhine Ankara 4. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nin 2013/330 E. sayılı dosyasında, "Şirketimizin Atakule Alışveriş Merkezi'nin alçak kütlesini yıkmaktan menedilmesi" talebiyle açılmış olan davada, Mahkeme tarafından "davanın açılmamış sayılmasına" karar verilmiş olup, dava sona ermiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

hadi hayirlisi olsun bizler icin..

SPORTBILY
09-12-2014, 12:26
bu haber başka kağıtta gelse 2 tavan garanti

Bizimki 2 ileri 1 geri

Bu duruma aklı başında bir yorum yapabilecdk yok mudur

MAHARAJ
09-12-2014, 13:10
Dava kapanmış ama hisse hala patinaj yapıyor buralarda!?

http://emlakkulisi.com/atakule-alisveris-merkezi-davasinda-karar/319457

SPORTBILY
10-12-2014, 11:47
Zamanında, hissede gelişmeler oluyor bilgi alışverişi önemli olabilir madem moderasyondan çıkartmıyorsunuz bari sık modere edilsin demiştim yönetime. Aldığım cevap zaten günde birkaç defa modere edildiğiydi.

Mesajımın tarihinden yorumu size bırakıyorum.

adiseyirciortak
12-12-2014, 18:19
Atakule gmyo kaç paralık bir firma? Sorusunun cevabı nasıl bulunur? Nasıl hesaplanır? Belirtilen öz varlık rakamları ne kadar gerçeği yansıtmaktadır. Test etmek için aklıma pratık bir yöntem geldi. Nasıl bir metodla tartabilir el değiştirme fiyatını bulabiliriz?

SPORTBILY
13-12-2014, 15:33
Atakule gmyo kaç paralık bir firma? Sorusunun cevabı nasıl bulunur? Nasıl hesaplanır? Belirtilen öz varlık rakamları ne kadar gerçeği yansıtmaktadır. Test etmek için aklıma pratık bir yöntem geldi. Nasıl bir metodla tartabilir el değiştirme fiyatını bulabiliriz?

E davamına ne oldu. Yazmadınız mı ? Moderasyona mı takıldı?

inatçı
15-12-2014, 16:27
atakulede yıkılan inşaatın molozları kaldırılıyormuş,sonrasında inşaat başlayacak,temel atma töreni flan,bence o tarihten sonra bu hisse şenlenir,o tarihe kadar hissenin büyük oyuncusu belliki can sıkmaya devam edecek.
bence hiç mantıklı değil spek,inşaatın başlaması ile yeni alıcı gelir ve somut gerçek inşaat ortada durduğu içinde satması zor olur,bu nedenle en fazla inşaat başayıncaya kadar kalırsın burada.oda ilk bahara başlar en fazla 3 ay sonra. ondan sonra nasıl lot toplayacan ki koca avm inşaatı davulla zurnayla başlayınca.

SPORTBILY
15-12-2014, 20:24
atakulede yıkılan inşaatın molozları kaldırılıyormuş,sonrasında inşaat başlayacak,temel atma töreni flan,bence o tarihten sonra bu hisse şenlenir,o tarihe kadar hissenin büyük oyuncusu belliki can sıkmaya devam edecek.
bence hiç mantıklı değil spek,inşaatın başlaması ile yeni alıcı gelir ve somut gerçek inşaat ortada durduğu içinde satması zor olur,bu nedenle en fazla inşaat başayıncaya kadar kalırsın burada.oda ilk bahara başlar en fazla 3 ay sonra. ondan sonra nasıl lot toplayacan ki koca avm inşaatı davulla zurnayla başlayınca.

Bildiğim kadarıyla ihaleye çıktılar. Kabası ayrı incesi ayrı 2 ihale. Altyapısı da ayrı ihale edilmişti. Ve davet ile bu işleri iyi yapabilecek firmaları davet ediyorlar.
Hadi hayırlı olsun

baltaci19
17-12-2014, 19:38
endeksin artısına bak agyo nun kazancına bak. günlük % 0 bravo...

baltaci19
18-12-2014, 12:01
Kap : Atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. / agyo [] ozel durum acıklaması (genel) 17.12.2014 15:15:33

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=401342

kap : Atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. / agyo [] ozel durum acıklaması (genel) 17.12.2014 15:15:33

ozel durum acıklaması (genel)

ortaklıgın adresı : Kulelı sk.no:3/3-4 gazıosmanpasa ankara
telefon ve faks numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
e-posta adresı : [email protected]
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : (312) 447 65 00 - (312) 447 65 75
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Atakule avm dunya turu cekılısı hk.

atakule avm dunya turu kampanyası cekılısı sonuclanmıs ve kazanan talıhlıler asagıda lıstelenmıstır:

Asıl talıhlısı
atılla martlı - ankara

yedek talıhlılerı
mustafa selcuk ozcan - ıstanbul
meryem usta - ankara
omer kamacı - ankara
murat yargı - ankara
begum onarıcı - ıstanbul

cekılıs sonucları 17.12.2014 tarıhlı takvım gazetesı ve www.kulesızeemanet.com ınternet sıtesınde yayımlanmıstır. Kamuoyunun bılgısıne arz ederız.

Bu kampanya atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. Tarafından mpı'nın 05.11.2014 tarıhlı ve 24951361-255.01.02/3404-8561 sayılı ıznı ıle 07.11.2014(saat:00.01)-07.12.2014(saat:23.59) tarıhlerı arasında gerceklestırılecektır. Kampanya tarıhlerı arasında turkıye genelınde atakule avm'nın yenı yapılandırılmasının tanıtımı amacıyla atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s.'ye aıt www.kulesızeemanet.com (ucretsız) ınternet sayfasındakı forma ad, soyad, adres, telefon ve e-maıl bılgılerını gırenler 1 cekılıs hakkı kazanacaklardır. Kampanyaya katılım 1 cekılıs hakkı ıle sınırlıdır. Katılımlarda ad, soyad ve adres bılgılerınden herhangı bırının eksık olması halınde cekılıse katılım hakkı verılmeyecektır. Kampanya sonunda yapılacak cekılıste 1 kısı dunya turu seyahatı(01.03.2015-01.09.2015 tarıhlerı arasında sırketın belırleyecegı 12 gece 13 gun 4 yıldızlı otellerde cıft kısılık oda+konaklama, havaalanı-otel-havaalanı transferlerı, ıstanbul-roma-los angeles-honolulu-capetown-bangkok-ıstanbul ekonomı sınıfı ucak bıletlerı, 1 tam gunluk rehberlık hızmetı ve roma ıle bangkok otellerındekı kahvaltı dahıldır. Seyahat ıstanbul'da baslar ve bıter. ıstanbul'a kadar olan ulasım, vıze-pasaport ıslemlerı, yurtdısı cıkıs fonu, ekstra turlar, yukarıda belırtılmeyen ogunler ve ozel harcamalar talıhlılere aıttır.) ıkramıyesı kazanacaktır. ıkramıye ozellıklerı belırtılen ıcerıktedır. ıkramıye gorsellerı ıle verılecek ıkramıyelerın renk ve ozellıklerı farklılık gosterebılır. Cekılıs, 11.12.2014 tarıhınde saat 14.00'da atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. Kulelı sokak. No:3 g.o.p cankaya/ankara adresınde bulunan konferans salonunda, noter huzurunda ve ısteyen herkesın katılımına acık olarak gerceklestırılecektır. Kazanan talıhlıler 17.12.2014 tarıhınde takvım gazetesı turkıye baskısında duyurulacaktır. Asıl ve yedek talıhlılere taahhutlu posta yolu ıle teblıgat yapılacaktır. Postada meydana gelen gecıkmelerden atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. Sorumlu tutulamaz. Asıl talıhlının 01.01.2015, yedek talıhlılerın ıse 16.01.2015 tarıhıne kadar kımlık ıle basvurmaları gerekmektedır. Bu tarıhlere kadar kımlıgı ıle u2 tanıtım ve promosyon hızmetlerı tıc.ltd.stı.'ye basvurmayan talıhlıler ıkramıyelerını teslım alamazlar. Bu cekılıse atakule gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. Calısanları ve u2 tanıtım ve promosyon hızmetlerı tıc.ltd.stı. Calısanları ıle 18 yasından kucukler katılamaz, katılmıs olsalar dahı kazanmaları halınde ıkramıyelerı verılmez. Katılımda sunulan tum bılgılerının dogrulugu ve yeterlılıgının ıspatı katılımcının sorumlulugundadır. Seyahat ıkramıyesını talıhlıden baskası kullanamaz, devredılemez ve nakde cevrılemez. Kdv ve otv dısında ıkramıye ıle ılgılı tum vergıler ve yasal yukumlulukler talıhlılere aıttır. Kampanya ıle ılgılı ayrıntılı bılgıyı mesaı saatlerı ıcerısınde 0212 212 40 30 nolu u2 kampanya danısma hattı'ndan, ogrenebılırsınız. Bu cekılıse katılan herkes, yukarıdakı sartları kabul etmıs sayılır.

inatçı
18-12-2014, 15:27
endeksin artısına bak agyo nun kazancına bak. günlük % 0 bravo...
endekse göre pirim beklemiyoruz ki, bu gıcıkça hareketler zaten bizleri sıkmak için,üzmeyin tatlı canınızı,somut gerçek avm inşaatıdır,3.köprünün kendisidir,antalyadaki otel inşaatıdır.
hepsi bilançoya ciddi boyutta değer katacak icraatlardır,100 milyonluk piyasa değeri oyuncak gibi kalacak 1,5 yıl sonra,eminim bunun farkında olan büyük oyuncular var hisseye karabasan gibi çöktüler,bence olay bundan ibaret.

inatçı
19-12-2014, 12:37
1-antalyadaki otel: arsa değeri olarak 23 milyon tl,konum itibarı ile güzel bir yer,1989 yılında yapılan eski bir otel,yıkılıp yenisi yapıldığında belkide 100 milyonluk bir rakam çıkacak ortaya,bugün piyasa fiyatımız 100 milyon.

2-istanbul beykoz riva arsaları:mayıs 2015 te 3,köprünün bitme ihtimali var.arsa maliyeti 40 milyon,uzmanlar köprü biterse arsa değeri 3-4 de katlar diyorlar.biz diyelim ki 1,5 kat artsın.40 milyon olur 100 milyon,buda borsa değerimize eş,dikkat edilirse 3,köprü dedikodusu ile alındı buralar,yani arsa değer artışına oynanmış gibi,ciddi bir kar edilirse neden satılmasın,bu paraylada atakule avm yapılmasın.

3-atakule avm:arsa değeri 100 milyon civarı,200 milyon ilave para harcanacak,toplam 300 milyon gömülecek yani.bu parayı bugün bankaya koysan 30 milyon faiz getirir yıllık.eğer sen bu para ile yatırım yapıyorsan riske giriyorsan daha büyük bir getiri beklediğin içindir.yani inşaat bittiğinde ortaya çıkacak değer enaz 500-600 milyon olmalı,borsa değerimiz kaç 100 milyon

peki neden gitmiyor,borsa değerine yansımıyor hesap ortada değil mi arkadaşlar,bukadar değerli bir şirkete spek olsanız maniplatör olsanız karabasan gibi çökmezmisiniz.hisse bir yıldır 1,3 te kalıyorsa bu bir karabasanın hisseye çöktüğünü göstermezmi.

Not:yıkım tamamlanmak üzere,engeç mart sonu deniliyor,inşaat başladığında ortaya metrekare fiyatları yavaş yavaş dökülecek,inşaatta 2016 ağustosuna biteceğini düşünürseniz bu tarihe yetişmesi için biran önce inşaat başlamalı.
yatırım tavsiyesi değil,kişisel görüşümdür.

ha şirketin 60 milyonda nakiti var.borsa değerimiz 100 milyon:)

baltaci19
19-12-2014, 14:26
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Sayın inatçı.Bende bu beklentiyle aldım ama fiyat olarak bir miktar gitmesi gerekmez mi sizce.Biloyosunuz beklenti alınır gerçekler satılır. Avm inşaatı bitmeden epey yol alması gerekiyordu.Belki sona saklıyorlardır bilemeyiz tabi...

carkos
20-12-2014, 00:30
Her şey iyi Hoşta i.tarman sirketine hiç bir spek bulaşmaz bilirki isterse hisse kaya gibi çakıli kalır. .:)

baltaci19
21-12-2014, 12:37
Teknik paylaşacak arkadaşlar yok mu. Kısa vadede ne olur. Teşekkürler

inatçı
22-12-2014, 11:38
Teknik paylaşacak arkadaşlar yok mu. Kısa vadede ne olur. Teşekkürlerteknik hikaye,ama güçlü bir bir çıkış hiçin 1,52 nin üzerine atmalı ve orayı kırdığını ilan etmeli,12 yıllık bir drenç,teknik analiz kuralı derki yılların drenci kırılırsa hissedeki çıkışta yılların çıkışı olur.drencin kırılması için ne gerekiyorsa temel analiz gereği oda var.arka sayfada projeleride yazdım.
şahsi kanatim hisse güçlü bir çıkışa hazırlanıyor.ama yinede ağalar bilir,onlar ne derse o olur.

yatırım tavsiyesi değil kendi kişisel düşüncem.

neden07
26-12-2014, 11:22
küçük küçük kendini hissettiriyor. 1.44 ün üzerine kendini atabilirse pazartesiye büyük bir umut başlar. ytd.

neden07
26-12-2014, 11:25
gözümüz kulağımız agyo da. bir kıpırtanma var sanki ytd. bu gün pazartesiye hazırlık yapmalı ytd

neden07
26-12-2014, 11:44
1,38 de yaklaşık 73.530 adet hisse var. tek kalem çizerse umut olur. asla ytd.

erhanksk
26-12-2014, 12:43
175,000 tl niz varsa hisse tavan oluyor
derinlik öle diyor

neden07
26-12-2014, 15:37
175,000 tl niz varsa hisse tavan oluyor
derinlik öle diyor

adamlar başlasın yükseleceğini 1.40 ile geçerek teyit etsin bende ilk vagona atlayanlardan olurum. ytd.

STH-TRUE
26-12-2014, 23:20
1-antalyadaki otel: arsa değeri olarak 23 milyon tl,konum itibarı ile güzel bir yer,1989 yılında yapılan eski bir otel,yıkılıp yenisi yapıldığında belkide 100 milyonluk bir rakam çıkacak ortaya,bugün piyasa fiyatımız 100 milyon.

2-istanbul beykoz riva arsaları:mayıs 2015 te 3,köprünün bitme ihtimali var.arsa maliyeti 40 milyon,uzmanlar köprü biterse arsa değeri 3-4 de katlar diyorlar.biz diyelim ki 1,5 kat artsın.40 milyon olur 100 milyon,buda borsa değerimize eş,dikkat edilirse 3,köprü dedikodusu ile alındı buralar,yani arsa değer artışına oynanmış gibi,ciddi bir kar edilirse neden satılmasın,bu paraylada atakule avm yapılmasın.

3-atakule avm:arsa değeri 100 milyon civarı,200 milyon ilave para harcanacak,toplam 300 milyon gömülecek yani.bu parayı bugün bankaya koysan 30 milyon faiz getirir yıllık.eğer sen bu para ile yatırım yapıyorsan riske giriyorsan daha büyük bir getiri beklediğin içindir.yani inşaat bittiğinde ortaya çıkacak değer enaz 500-600 milyon olmalı,borsa değerimiz kaç 100 milyon

peki neden gitmiyor,borsa değerine yansımıyor hesap ortada değil mi arkadaşlar,bukadar değerli bir şirkete spek olsanız maniplatör olsanız karabasan gibi çökmezmisiniz.hisse bir yıldır 1,3 te kalıyorsa bu bir karabasanın hisseye çöktüğünü göstermezmi.

Not:yıkım tamamlanmak üzere,engeç mart sonu deniliyor,inşaat başladığında ortaya metrekare fiyatları yavaş yavaş dökülecek,inşaatta 2016 ağustosuna biteceğini düşünürseniz bu tarihe yetişmesi için biran önce inşaat başlamalı.
yatırım tavsiyesi değil,kişisel görüşümdür.

ha şirketin 60 milyonda nakiti var.borsa değerimiz 100 milyon:)

Temel analiz yonunden, mevcut piyasa degerine gore hakikaten büyük firsatlar vaat ediyor...

Ama, patron faktörü cok büyük burda..Ustelik temettu verimliligi yuksek hisselere yatirimlariyla taninan oldukca inatci bir patron...

Hisse de oldukca toplu ... Yalniz, hisse moderasyona alinmadan once birilerinin takastan cektigi ciddi bir miktar mal meselesi vardi, ne oldu bilmiyorum...

Gayrimenkul sektorunde balon olustugunu dusunmeme ve endekste 2015'te sert duzeltme beklememe ragmen niyeyse hisseye buyuk guven duyuyorum.

Altin' da gelecek gormedigim icin Ufakligin altinlarini satip parasini uzun vade icin AGYO'ya yatirdim... Hayirli bir yatirim olur insallah...

Herkese saygilar...

neverland
30-12-2014, 12:59
Atakule'nin degerleme raporu nasil gelecek acep

baltaci19
31-12-2014, 16:35
Değrleme raporları geldi. merak ettiğim Riva daki arsalardı ama hayallarim yalan oldu heralde...
Satış / Pazarlama Giderleri
Satış pazarlama giderleri, projenin özellikleri, hedeflenen kar marjları, satış hızı, ve piyasa
koşulları ile yüklenici firmanın marka gücü, fiyat politikası gibi etkenler ile ilişkilidir.
Değerleme konusu taşınmazlar üzerinde yapılması planlanan projenin orta-üst gelir düzeyine
hitap edecek konut projesi olacağı dikkate alındığında, projede pazarlama ve satış giderlerinin
ortalama düzeyde tutulacağı öngörülmüştür.
Bu veriler ışığında, proje özellikleri, yüklenici firmanın marka gücü, fiyat politikası ve kar marjı
hedeflerine bağlı olmak üzere üst düzey gelir grubuna hitap eden bir projede satış & pazarlama
maliyetlerinin satışa hazır proje alanı üzerinden 10,00 TL/m² ila 50,00 TL/m² arasında
değişeceği düşünülmektedir. Rapora konu proje için ise satışa hazır proje alanı üzerinden her
satış döneminde 25,00 TL/m² tutarında satış & pazarlama maliyeti hesabı yapılarak İNA
tablosunda işlenmiştir.
Bu yaklaşımın bir sağlaması olarak yapılan diğer bir hesaplamada satış pazarlama
maliyetlerinin brüt inşaat maliyetleri içerisindeki oranı baz alınmıştır.
Genel piyasa koşullarında orta ve üst düzey gelir grubuna hitap eden konut projelerinde satış &
pazarlama Maliyetlerinin toplam maliyet içerisinde %2 - %5 aralığında bir yer tuttuğu
bilinmektedir. Bu tutar net inşaat maliyeti 1.250,00 TL/m² olan bir projede inşaat alanı üzerinden
25,00 TL/m² ila 60,00 TL/m² aralığında bir tutara denk gelmektedir.
Değerleme konusu proje için net inşaat maliyeti 1.000,00 TL/m² olarak kabul edilmiş olup bu
durumda pazarlama maliyetinin 20,00 TL ila 50,00 TL/m² aralığında değişmesi beklenmektedir.
Bu değerler aşağıda yer alan İNA tablosunun özet kısmında pazarlama maliyetlerinin inşaat
alanı üzerinden birim değerleri hesaplanırken irdelenmiştir.
23 ATA-1410009 BEYKOZ (2 ARSA)
6.4 - En Etkin ve Verimli Kullanım Analizi
6.5 - Verilerin Değerlendirilmesi

6.5.1 -
6.5.2 -
6.5.3 -
Değerleme konusu taşınmazların değer tespiti iki farklı yöntem kullanılmıştır. İki değer
arasında farklılık olduğu görülmektedir. Gelir yönteminde belirli ekonomik koşullar
içerisinde tahmini rakamlar üzerinden bugünkü değere ulaşılmaktadır. Ekonomik koşulların
her an değişebileceği ihtimali gözönünde bulundurularak ve emsal karşılaştırma
yönteminde ise arsa değerlerine ulaşılırken elde edilen verilerin daha tutarlı ve daha az
yanıltıcı olduğu kanaatine varılması nedeni ile sonuç bölümüne taşınmazlar için maliyet
yöntemi yaklaşımı yöntemi ile elde edilen değerin yazılmasının daha uygun olduğu
kanaatine varılmıştır.
Emsal Karşılaştırma ( Piyasa ) Yaklaşımı Yöntemine göre;
Parseller üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.
2 ADET PARSELİN YUVARLATILMIŞ TOPLAM
DEĞERİ (.-TL) 7 .081.000,00 TL
DEĞERİ (.-USD)
Değerleme çalışması kapsamında yapılan incelemelerde, hukuki durumlarında risk
oluşturabilecek herhangi bir kayda rastlanmamıştır.
Hasılat Paylaşımı veya Kat Karşılığı Yöntemi ile Yapılacak Projelerde, Emsal Pay
Oranları
Değerleme konusu taşınmaz için düzenlenmiş herhangi bir hasılat paylaşımı veya kat karşılığı
sözleşmesi tarafımıza ibra edilmemiş olup, değerlemede hasılat veya kat karşılığı yöntemi
kullanılmamıştır.
3.052.155 USD
Gelir indirgeme yaklaşımına göre;
DEĞERİ (.-TL) 7.691.615 TL
DEĞERİ (.-USD)
Gayrimenkul ve Buna Bağlı Hakların Hukuki Durumunun Analizi
3.315.351 USD
Değerleme konusu parselin en etkin ve verimli kullanımının mevcut imar planı dahilinde konut
amaçlı olarak kullanılması olacağı düşünülmektedir.
Müşterek veya Bölünmüş Kısımların Değerleme Analizi
24 ATA-1410009 BEYKOZ (2 ARSA)
6.5.4 -
6.5.5 -
-
Bölgede emsal olabilecek kiralık arsaya rastlanmamıştır. Kira değeri analizi yapılmamıştır.
İmar bilgilerinde yapılan incelemede; Taşınmazın üzerinde mevcutta yapı bulunmamaktadır.
Taşınmazın üzerinde proje geliştirilebilecek arsa niteliğinde olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla
Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 22. maddesinin birinci fıkrasının (a)
ve (r) bendlerinde belirtilen hükümler çerçevesinde taşınmazın "arsa" olarak gayrimenkul
yatırım ortaklığı portföyünde bulunmasında sakınca olmadığı kanaatine varılmıştır.
Taşınmazların niteliği arsa olup, üzerinde mevzuat uyarınca izin alınmasını gerektirecek yapı
bulunmamaktadır.
Kira Değeri Analizi
Mülkiyet bilgilerinde yapılan incelemede ise; Sermaye Piyasası Mevzuatı uyarınca
devredilmesine engel bir husus olmadığı, gayrimenkul yatırım ortaklığı portföyüne alınmasında
sakınca bulunmadığı kanaatine varılmıştır.
Değerlemesi Yapılan Gayrimenkulün, Gayrimenkul Projesinin veya Gayrimenkule
Bağlı Hak ve Faydaların, Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Portföyüne
Alınmasında Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde, Bir Engel Olup Olmadığı
Hakkında Görüş
6.5.6
Rapora konu taşınmazın Takyidat Bilgileri ve Gayrimenkulün Hukuki Analizi, İmar Bilgileri ve
Gayrimenkulün Hukuki Analizi, Taşınmazın Mevcut ve Yasal Durumuna İlişkin Görüş
başlıklarında açıklanan incelemelerde aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.
Yasal Gereklerin Yerine Getirilip Getirilmediği ve Mevzuat Uyarınca Alınması
Gereken İzin ve Belgelerin Tam ve Eksiksiz Olarak Mevcut Olup Olmadığı
Hakkında Görüş
25 ATA-1410009 BEYKOZ (2 ARSA)
tarihli toplam değeri için ;
.-TL
Katma Değer Vergisi dahil toplam değeri için;
.-TL
( % )
1 USD = .-TL
1 EURO = .-TL
Lisans No: Lisans No:
* Bu rapor inceleme yapıldığı tarihteki mevcut bulguları yansıtmaktadır.
*
*
* Bu rapor, talep eden kurum dışında başka bir kurum ya da kişi tarafından kullanılamaz.
18
7.081.000
TAŞINMAZLARIN TOPLAM DEĞERİ
(Yedi Milyon Seksen Bir Bin Türk Lirası )
30.12.2014
Rapor konusu taşınmazın değerinin belirlenmesi aşamasında; yerinde yapılan incelemesi,
konumu, altyapı ve ulaşım olanakları, parsellerin mevcut imar durumu, çevrede yapılan piyasa
araştırmaları, günümüz gayrimenkul piyasası koşulları dikkate alınmıştır.
Bu bilgiler doğrultusunda; rapor konusu taşınmazların
7.081.000 3.052.155 2.493.310
( KDV DAHİL )
8.355.580 TL
kıymet takdir edilmiştir.
TL
( KDV HARİÇ ) ( KDV HARİÇ ) ( KDV HARİÇ )
EURO
Vergi Kanunlarının Katma Deger Vergisine ilişkin muafiyet, istisna ve vergi oranına ilişkin özel
hükümleri dikkate alınmamıstır.
Sorumlu Değerleme Uzmanı
Eren KURT
Yazı ile belirtilen değere KDV ( Katma Değer Vergisi ) dahil değildir.
402003
TL
8.355.580
Serdar ETİK
USD
2,3200
402403
2,8400
Değerleme Uzmanı
7 - SONUÇ
26 ATA-1410009 BEYKOZ (2 ARSA

mf2hd
31-12-2014, 21:08
mutlu yıllarsevgılı dostlar

baltaci19
03-01-2015, 00:23
Bu nasıl bir borsa bir türlü anlamıyorum. Borcu derdi olmayan, üstüne kasasında parası olan agyo yu B grubuna almışlar...

kbattal
03-01-2015, 20:54
Bu nasıl bir borsa bir türlü anlamıyorum. Borcu derdi olmayan, üstüne kasasında parası olan agyo yu B grubuna almışlar...

Dolaşımdaki hisse tutatı 30 milyonun altına düştüğü için, ama diğer iki gyo şirkeri akmgyo ve ozak gyo B grubundan A grubuna geçti, dolaşımdaki değerler 30 milyonun altında olmasına rağmen.

Benim elimde agyo yok ama bir haksızlık var, nedenini bistin şikayet masasını bildirmenizi sağlık veririm. Ben sordum, henüz cevap gelmedi.

http://www.borsaistanbul.com/kurumsal/iletisim/iletisim-formu

adorable
06-01-2015, 09:29
Dolaşımdaki hisse tutatı 30 milyonun altına düştüğü için, ama diğer iki gyo şirkeri akmgyo ve ozak gyo B grubundan A grubuna geçti, dolaşımdaki değerler 30 milyonun altında olmasına rağmen.

Benim elimde agyo yok ama bir haksızlık var, nedenini bistin şikayet masasını bildirmenizi sağlık veririm. Ben sordum, henüz cevap gelmedi.

http://www.borsaistanbul.com/kurumsal/iletisim/iletisim-formu

Benimde elimde yok ama haksızlığa herkesin ses çıkarıp biliçli davranış karşımızdakilerin bu insanlar takip ediyor izlenimi uyandırmamız adına bende yazdım ...
Anladığım kadarıyla AGYO Hissesinin Dolaşımdaki hisse tutatı 30 milyonun altına düştüğü için B grubuna dahil oldu diyeceksiniz, ama iki gyo şirketi daha var bunlar hakkında akmgyo ve ozak gyo B grubundan A grubuna geçti, dolaşımdaki değerler 30 milyonun altında olmasına rağmen. Bilgilerinize bist'in güvenilir,objektif,şeffaf olup küçük yatırımcıyı özellikle korucu adımlar ve bilgilendirmeler yapması(meges-ranlo-egshol bunlar hakkında hiçbir bilgi yok) hem ülkedeki piyasa algısını değişmesine hemde insanların bilinçlenmesine sebep verir

111
06-01-2015, 15:00
benimde elimde yok ama haksızlığa herkesin ses çıkarıp biliçli davranış karşımızdakilerin bu insanlar takip ediyor izlenimi uyandırmamız adına bende yazdım ...
Anladığım kadarıyla agyo hissesinin dolaşımdaki hisse tutatı 30 milyonun altına düştüğü için b grubuna dahil oldu diyeceksiniz, ama iki gyo şirketi daha var bunlar hakkında akmgyo ve ozak gyo b grubundan a grubuna geçti, dolaşımdaki değerler 30 milyonun altında olmasına rağmen. Bilgilerinize bist'in güvenilir,objektif,şeffaf olup küçük yatırımcıyı özellikle korucu adımlar ve bilgilendirmeler yapması(meges-ranlo-egshol bunlar hakkında hiçbir bilgi yok) hem ülkedeki piyasa algısını değişmesine hemde insanların bilinçlenmesine sebep verir

30 milyon adet degil..tl

who
20-01-2015, 10:33
Yüzde 10 un altında kalan paylar artık halka açık sayılıyor bu nedenle diğer hisselerin dolaşımdaki payı yükselmiş oluyor ve 30 milyon tl piyasa değerini geçerek A grubu oluyor.

neverland
20-01-2015, 21:21
http://izle.ego.sehirkameralari.com/

vallaha geceleri bile kepce haril haril calisiyor...

ytd

javs
26-01-2015, 15:56
uzunca bir süredir AGYO yatırımcısıyım. sn Tarman'ın bir röportajında "patronu güven vermiyorsa o hisseye yatırım yapmam" anlamında bir sözüne kanarak, bu anlayışta birisinin şirketine yatırım yapılır düşüncesiyle AGYO aldım. Kendisi hisse senedine yatırım yapan bir insanın kendi şirketini bu kadar sahipsiz! bırakması karakterini ortaya koyuyor...

javs
26-01-2015, 15:58
endeks yükselirken bizim hisse yerinde saydı. belki yıl sonu gayrimenkul değerlemeleri iyi gelir ve şirketin hisse değerini pozitif etkiler diye düşünürken, riva arsalarının değerleme sonuçlarından bir örnek vereyim (bu bilgileri SPK ya da göndereceğim belki değerleme uzmanlarının kulaklarını çekerler) 1672 parsel 23620 m2 30/12/2013 değeri 17.010.000 TL, 30/12/2014 değeri 17.715.000 TL artış %5 bile değil. buna inanacak biri çıkar mı? 3.köprü bitmek üzere ama arsaların değeri reel olarak küçülmüş.

javs
26-01-2015, 16:01
şirket elindeki ekgyo hisselerinden (arada satmadıysa) son çeyrekte yaklaşık 5.000.000 TL ilave kar yazacak. patronun iyi olduğu tek alan! yıkım yapım işleri var onlar bilançoyu nasıl etkileyecek onları bilemem. bilgi olsun diye aktardım sadece. YTD.

ernka
28-01-2015, 12:06
http://izle.ego.sehirkameralari.com/

vallaha geceleri bile kepce haril haril calisiyor...

ytd

tebrikler,
Trafik kameralarından inşaatın akıbetini takip etmek çok zekice.
Bugün baktığımda yeni gelen makine gördüm.
Temel atma yaklaştıkça sanki hafiften kıpırdatacaklar hisseyi.

inatçı
30-01-2015, 20:02
31 aralık tarihli atakule değerlemesinde 70 milyonluk bir değer tespiti yapılmış arsa için.bu değerlemenin komikliği yine aynı raporun içinde sırıtmış.
mesela atakuleye yeni bina yapım maliyeti çevre ve şehircilik bakanlığına göre 57 milyona mal oluyor amcam bunu ortalama metre kareyi 70 tlden kiraya veriyor,böyle oluncada ortaya 70 milyonluk arsa çıkıyor.

iyide armadada kira metre kareye 100 - 250 tl.ankamalda 160 tl ortalama.buralar atakule gibi merkezi bir yer değil.ayrıca inşaat için 200 milyon harcama yapılacak.bakanlığın ortalaması 57 milyon.

yani yapılacak inşaat harcamasına bakıca öyle 70 tl yada armada gibi 150-200 tl şirketi kurtarmaz.kira bedeli bence armadayı 3-5 e katlar.

yani bu atakulede değerleme ile şirket küçücccccccccccük gösterilmiş.herkes zenginliğini sergilemek istiyor varını yoğunu abartılı değerlerden gösteriyor bizim patronda mütevazi takılıyor.
patron gözüm yolda yürüdüğün küçük ortaklarının hayatı mütevazi takılmakla geçti artık zenginliği sergilemek istiyor,hadi senle yolda yürüdüğümüze pişman etme.

inatçı
02-02-2015, 20:43
Armada AVM 160 TL/m² (eskişehir yolunda)
çevre bakanlığı verilerine göre inşaat yapılsa yeni atakulede Kiralanabilir Alan 15.310,75
* Bölgede yapılan araştırmalar neticesinde AVM için aylık ortalama birim kira değeri ~70 TL/m²
olarak öngörülmüştür
yukarıdaki satırlar 31 aralıkta yayınlanan değerleme raporundan alıntı.

şimdi atakulede 15,310,000 metrekareyi 70 tl ye kiraya verince 12,860,000 tl kira geliri yıllık getirisi olurmuş.
peki armada fiyatına 160 tl ye kiraya verirse
29.000,000 yıllık kira getirisi olur.bakın bu durumda arsa değeride katlamalı.

peki 60 milyona inşaat yapıp bu parayı kazanmak varken adam 200 milyom yatırıp inşaat yapacak.demekki kira bedeli dha yüksek olacak.mesela metrekareyi 300 e kiraya verse 55 milyon kar eder.hani okadar masraf etmesi 500 tlden kiraya vermek içinse 91milyon yıllık kira getirir.şimdiki borsa değeri 110 milyon hatırlatırım.

borsamız hisseleri 12 fk dan fiyatlar ortalama olarak.12 çarpı 91 milyon eşittir 1,1 milyon piyasa fiyatı hedeftir.
borsa değerimiz 110 milyon hatırlatırım.
tabi metrekareyi kactan kiraya vereceği önemli.300 den verirse 660 milyon piyasa fiyatı hedef olacak.peki nezaman bunu patron biliyor

inatçı
02-02-2015, 22:49
inşaat ŞUBAT OLMASSA MARTTA BAŞLAR ozaman dan sonra metrekare fiyatlları yavaş yavaş ortaya çıkar.

neverland
03-02-2015, 01:32
Armada AVM 160 TL/m² (eskişehir yolunda)
çevre bakanlığı verilerine göre inşaat yapılsa yeni atakulede Kiralanabilir Alan 15.310,75
* Bölgede yapılan araştırmalar neticesinde AVM için aylık ortalama birim kira değeri ~70 TL/m²
olarak öngörülmüştür
yukarıdaki satırlar 31 aralıkta yayınlanan değerleme raporundan alıntı.

şimdi atakulede 15,310,000 metrekareyi 70 tl ye kiraya verince 12,860,000 tl kira geliri yıllık getirisi olurmuş.
peki armada fiyatına 160 tl ye kiraya verirse
29.000,000 yıllık kira getirisi olur.bakın bu durumda arsa değeride katlamalı.

peki 60 milyona inşaat yapıp bu parayı kazanmak varken adam 200 milyom yatırıp inşaat yapacak.demekki kira bedeli dha yüksek olacak.mesela metrekareyi 300 e kiraya verse 55 milyon kar eder.hani okadar masraf etmesi 500 tlden kiraya vermek içinse 91milyon yıllık kira getirir.şimdiki borsa değeri 110 milyon hatırlatırım.

borsamız hisseleri 12 fk dan fiyatlar ortalama olarak.12 çarpı 91 milyon eşittir 1,1 milyon piyasa fiyatı hedeftir.
borsa değerimiz 110 milyon hatırlatırım.
tabi metrekareyi kactan kiraya vereceği önemli.300 den verirse 660 milyon piyasa fiyatı hedef olacak.peki nezaman bunu patron biliyor

2012'deki atakule degerlemesine baktimda gen

Değerleme konusu taşınmaz toplam 28.530,13 m² brut kapalı alana sahip olup, taşınmazın toplam
kiralanabilir alanı 17.713,45 m²’dir.

28 bin m2 brut kapali alandan neredeyse 18 bin kiralanabilir alan cikiyor...

suanki insaat 50 bin m2..
15 bin cikarmis yeni degerlemede:-)

iyi oyun ceviriyorlar...
kendisi calip kendisi oynasin..
Herseyin degeri birgün ortaya cikar....
en son aldigimda 1.07 maliyet yapmistim..
1.44 ciktim...
yeni alimlarim genelde yaptigim en yüksek maliyet 1.25...
hedef büyük zaman sorunuda yok bizi dökemezsin sayin tahta sahibimiz...
kendi calip kendin oynarsin...
ister 1'e ver ister 1.84'e götür gene benden mal cikmaz artik....
orda insaat yapiliyor...
sermaye 84 milyon...
en düsük avm kirasi 35 euro...
20-25 bin m2 kiralanabilir alan ciksa...
ortak alan..
islek cadde reklam geliri...
senelik 10-12 milyon euro...
ee diger mal mülkler...
riva...
alanyadaki otelide yikiyor...
yillik 40-45 milyon kar yazacak bir sirket olmaya gidiyor
hisse basi 50 kurusluk bir potansiyel yaratma yolunda ilerliyor...

borsada sermayesi kadar kar eden sirketler 10 liranin üstünde....
ee sermayenin yarisi kadar kar eden sirketde 1 liralarda olmaz herhalde...
fiyata takilmadan sabirla bekliyoruz...
1'e versende acitmaz...
2'yi alsanda satmam:-)
benim hedefim büyük...

ytd