PDA

View Full Version : 1400 cc ve 170 Bg volkswagen mucizesi.

Ebu Computer
07-11-2006, 23:54
Tıklayın inceleyin. (http://www.volkswagen.com.tr/tsi/default.asp)

Polo 1400 cc motor hacmi ile 170 Bg ve 240 Nm torku kim istemezki hemde düşük yakıt tüketimiyle.

Fiyatının uygun olacağını sanmam uygun olursa düşünmeden alırım.

Saygılarla...
:cool:

Detay
08-11-2006, 00:21
hakkaten yaa reklamıda super olmus

karınca
08-11-2006, 00:44
Tıklayın inceleyin. (http://www.volkswagen.com.tr/tsi/default.asp)

1400 cc motor hacmi ile 170 Bg ve 240 Nm torku kim istemezki hemde düşük yakıt tüketimiyle.

Fiyatının uygun olacağını sanmam uygun olursa düşünmeden alırım.

Saygılarla...
5.9 lt/100 km (90 km)
7.2 lt/100 km (karma)

rakamlar o kadar düşük değil

ayrıca "Fiyatının uygun olacağını sanmam uygun olursa düşünmeden alırım" şeklindeki yazınızdan sanki şu an satışı yok gibi algılanıyor
İncelerseniz "1400 cc motor hacmi ile 170 Bg"lik araçların satış rakamlarına ulaşabilirsiniz, o kadar yüksek rakam olmadığından dolayı yazınızın arkasında durarak "düşünmeden alın" derim

Ebu Computer
08-11-2006, 00:57
Sayın bonnie aşşağıdaki linkte Polo 1.400 cc 170 Bg modelinin fiyatını göremedim.

Siz nerede gördünüz.:confused:

http://www.vw.com.tr/models/binek/genel_fiyat_listesi/fiyat_listesi.asp?from=yenipolo#yenipolo

Golf 1.400 cc 170 Bg var ama oda 52.000 ytl.

Golf 52.000 ytl ise Polo da 45.000 ytl civarı olur diye düşünüyorum.

Bence bu fiyat olursa pahallı olur.

Yakıt tüketimi konusuna gelince makul seviyelerde ama dediğiniz gibi çokda düşük değil.

Fakat verdiği performans harcadığı yakıta göre çok çok iyi.:tamam:

Birde hatırlayanlar bilir 1980-1985 model Golf arabalar şimdiki Pololardan daha küçük daha dardı.

Polo bence çok küçük bir araba değil B segmentinde olmasına rağmen boyutları idare eder.:tamam:

Saygılarla...

dopamin
08-11-2006, 00:59
alem bana hasta ben golf'e :D

manishing
08-11-2006, 01:07
o hacimde motor o turboyla nekadar dayanıklı olur oda var gerçi herşey denenmiştir ama hacmi düşük beygiri yüksek motor çabuk biter düşüncesindeyim ama zevk için çok makul özellikle 140hplik golf 42milyarla çok makul bence bu kuvvette bi araba ofiyata zor

karınca
08-11-2006, 01:08
Sayın bonnie aşşağıdaki linkte Polo 1.400 cc 170 Bg modelinin fiyatını göremedim.

Siz nerede gördünüz.:confused:

http://www.vw.com.tr/models/binek/genel_fiyat_listesi/fiyat_listesi.asp?from=yenipolo#yenipolo

Saygılarla...
Yazınızda "polo" kelimesi geçmiyordu. Ben direk jettaya baktım üstelik jettada aradaki fark 7000 YTL

aklıma gelmişken polo'ya 170 ps lik motor koymak için aracın birçok noktasını düzenlemeleri gerekir. Örneğin amortisör fren sistemi ve ağırlık gibi. 1000 kg civarındaki bir araca 170 ps lik motor koymazlar . Diyelim modifikasyonada gittiler tahminim sınırlı sayıda üretim yaparlar. Mantıklı olan Golf ve üst modellerde kullanmak zaten bunu da yapmışlar

Ebu Computer
08-11-2006, 12:07
2006 yılının 'En iyi yeni motoru ödülü'nü alan TSI,düşük güç ile yüksek performansı bir arada sunuyor.

TSI,çift sarjlı,direkt enjeksiyonlu motor. Dünyanın çift sarjlı,direkt enjeksiyonlu ilk benzinli motoru. Bir Volkswagen buluşu. Bu yeni motor teknolojisiyle amaçlanan,daha az yakıt tüketimi ile daha yüksek performans elde etmek. TSI motor Golf,Golf plus,Jetta modellerinde 2007 yılında yola cıkıcak.

Yeni 125kW(170hp) gücündeki 1.4 litrelik motor ''2006 Yılının Uluslararası Motoru Ödülleri'' nde iki ödül birden aldı. Çift Şarjlı motor 1 litre ile 1.4 litre kategorisinde kazanılırken,jüri taafından da ''2006 Yılının En İyi Motoru'' seçildi.

Kompresör ve turbodan oluşan çift doldurma sistemini içeren yeni motor kavramı jüri üyelerinden tam not aldı.Geçen sonbaharda dünyanın en büyük bilim dergisi Popular Science yeni ürün ödülünü alırken 2006 baharında da Paul Piesch Ödülü'ne layık görülen Volkswagen,yeni çift şarjlı motoru nedeniyle üçüncü ödülünü de almış oldu.

Yenilikçi düşüncesiyle düşük devirde devrede olan süpersarj ile turbosarj bir araya getiren Volkswagen mühendisleri,motorun başarısını hem gücünde(125kW/170hp) hemde düşük yakıt tüketiminde (5.9 litre/100km)fark ettiriyor.''En yüksek güç,en düşük yakıt tüketimi''sloganı ise TSI'nin avantajlarını özetliyor.

Saygılarla...

Seyfullah
08-11-2006, 12:22
Ben Toyota'cıyım.. Japondan şaşmam :tamam:

Ebu Computer
02-02-2007, 02:46
http://arabam.ekolay.net/images/arabamTestYeni/vwgolfgt/103_7204.JPG

http://arabam.ekolay.net/images/arabamTestYeni/vwgolfgt/103_7209.JPG

http://arabam.ekolay.net/images/arabamTestYeni/vwgolfgt/103_7212.JPG

http://arabam.ekolay.net/images/arabamTestYeni/vwgolfgt/103_7217.JPG

1.4 TSI motorlu Golf GT, bu tarz düşüncelere sahip biriyseniz bu düşüncenizi yalanlayacak türden bir otomobil. Yani kendinden daha büyük silindir hacmine sahip birçok otomobile egzoz çıkışlarını gösterebilecek kadar güçlü. 1.4 TSI motorun 140 ve 170 HP olmak üzere 2 farklı tipi bulunuyor. GT donanım seviyesiyle satılan 170 HP’lik 1.4 TSI Golf’ün başlangıç fiyatı 53 bin 600 YTL olarak açıklanıyor.

“Downsizing” olarak tanımlanan küçük hacimden büyük güçler çıkarma motor teknolojisindeki yeni trend olarak tanımlanabilir. Aslında bu durum biraz da zorunluluklardan kaynaklanıyor. Yani daha düşük tüketim, daha az atık gaz gibi zorunluluklar gibi...

Otomobil, dış görünüm olarak 2.0 TFSI motorlu, 200 HP’lik Golf GTI’a meydan okumasa da, 17 inçlik BBS ClassiX jantlarıyla çekici bir görünüme sahip. İç mekan da eğer direksiyon simidindeki GT plaketini ve gösterge tablosundaki “boost” göstergesini saymazsak diğer Golf’lerden fazla farklı sayılmaz. Fakat motoru çalıştırıp yola çıkıldığında “farklı” bir Golf’te olduğunuzu anlıyorsunuz.

Gizli GTI

Golf GT’de bulunan 1390 cc’lik sıralı dört silindirli motor, süperşarj olarak da bilinen kompresörün ve turbonun birlikte uygulanmasıyla 170 HP güç ve 240 Nm tork üretiyor. Bu değerler 2.5 lt atmosferik V6’larla yarışabilecek kadar başarılı. Bu motor Golf’ü fabrika verilerine göre 7.9 saniyede 0’dan 100 km/s’ye çıkartırken, maksimum 220 km/s’lik hız sağlıyor. Testlerde 0-100 km/s hızlanmasını 8.0 saniyede tamamlayan otomobilin test tüketim ortalamasıysa 9.4 lt/100 km oldu. Bu değer sunulan performansa göre başarılı sayılır. Uzun yolda tüketimi kolaylıkla 6.5-7.0 lt/100 km seviyelerine indirebilmek mümkün

Gelelim TSI motorun en büyük özelliği olan kompresör ve turbonun beraber uygulanmasına. Bilindiği gibi aşırı beslemenin iki farklı türü olan kompresör ve turbo kendilerine has avantaj ve dezavantajlara sahip. Motora bir kasnakla bağlı olan kompresör sistemleri alt devirlerde gerçek hünerlerini ortaya koyarken; egzoz gazından gücünü alan turbo sistemleri daha yüksek devirlerde kendilerine geliyorlar. Toplamda yaklaşık 2.5 bar’lık bir basınçla çalışan VW’nin çift aşırı beslemesi bu sorunları ortadan kaldıran bir yapıda.

Boost göstergesi alt seviyedeyken gaz pedalına çok az bir gecikmeyle yanıt veren motor, boost ibresi üst seviyedeyken hep güç yönünden hep dolu oluyor ve gaz pedalına anında cevap veriyor.

Bilindik Golf ergonomisine sahip iç mekanda eleştirilecek fazla birşey yok. Sadece sert süspansiyon sistemi nedeniyle ufak tefek tıkırtılar oluyor. Diğer Golf’lere göre yere 15 mm yaklaştırılan GT’nin süspansiyon sistemi GTI’dan yumuşak, diğerlerinden sert olarak tanımlanabilir. Yol tutuşu başarılı olan otomobilin direksiyonu direkt olsa da, verdiği his Ford Focus’un direksiyon sisteminden geride.

Ayrıntılı bilgi: http://arabam.ekolay.net/testDetay.aspx?id=395

Saygılarla...

Golfer
02-02-2007, 03:20
Hakikaten iyi iş çıkarmışlar ama 53.600 YTL (http://www.volkswagen.com.tr/models/binek/genel_fiyat_listesi/index.htm) çok fazla, o fiyata A3 Sportback 1.6 FSI (http://www.audi.com.tr/fiyatlar/fiyatlistesi.asp)var..

Babadağlı
02-02-2007, 11:21
Polo'nun verilerini bilmiyorum ama bu tarz düşük hacime ve yüksek beygir gücüne sahip motorlar biraz fazla yakıyor diye biliyorum. Rotarylerden geliştirilmiş bir sistem olmalı, onların tüketimi bir hayli fazla.

cooltrader
07-09-2007, 16:48
Seri üretim bir otomobilde iki aşırı besleme birden kullanılan ilk araç. Araçta hem TURBOCHARGER hem de SUPERCHARGER var.

Bu motor bence kapalı bir kutu. Motor ömrü nedir, ne gibi sorunlar çıkarabilir, hiç biri belli değil.

Şu anda yakıt ekonomisi var gibi görünüyor ama 170hp elde etmek içi sürekli max devirde kullanmanız gerekecek ve yakıt tüketimi 12-13 lt lere çıkacaktır. (Kolaymı 1,4 araçtan 170hp elde edebilmek. ) Ayrıca yakıt ekonomisi konusunda bir çok başarılı turbo dizel araçlar var. Onları da göz önünde bulundurmak lazım.

Fiyat bence çok yüksek. Neredeyse civic TYPE-R fiyatına yakın.

Tek avantajlı yanı bence vergisi. 1.4lt katagörisinde olduğu için vergisi gayet düşük olacaktır ki bu güçleri veren 2,0lt araçların vergisi çoook fazla.

Ebu Computer
07-09-2007, 17:56
Motor ömrü konusunda VW teknisyenlerinin bu motoru hiç durmadan 300.000 Km giderek test ettikleri söyleniyor.

Hiç durmadan derken yakıt almak için durmalar hariç. :)

VW bu sınıftaki motorlarını üçledi.

1.400cc 170 Bg
1.400cc 140 Bg
1.400cc 120 Bg

Diğer yandan bu kadar yüksek torklu bir aracın sürüş keyfi harika olur.

7 küsür saniyede 100 Km hıza çıkıyorsunuz ve dik uzun rampalarda dahi araba bayılmıyor.

Motorda 1.400cc yakıtta düşük.

VW den sonra hemen hemen bütün firmalar turbo benzinli modellerini piyasaya sürdüler.

Benim şahsi görüşüm normal dizel araçların yerine turbo dizel araçların çıkması gibi benzinli araçlarda zamanla piyasadan çekilecek ve bütün motorlar turbo benzinli olacak.

Durum düzelirse turbo benzinli VW Jetta almaya niyetim var.

Saygılarla...

justdoit
07-09-2007, 22:42
golflerin 2000 2001 modellerini tavsiye edermisiniz?

cooltrader
10-09-2007, 23:17
golflerin 2000 2001 modellerini tavsiye edermisiniz?

Sorunsuz bir araç istiyorsanız Japon otomobilleri tercih etmenizi öneririm. Marka vermek istemiyorum, geçen bir arkadaşımın std 1.6 araçının triger kayışı koptu 55,000km de.

deniz34
14-09-2007, 09:15
abi 53 000 ytl veriyorsun bari bir iki spoiler renkli cam olsun ,ya da ne bileyim spor koltuklar gibi motor kaputunu değişik yap kasada küçük bi değişiklik dıştan diğerlerinden ayırımı olsun ,dışarıdan gören desin bu farklı bu özel :(

cooltrader
29-11-2007, 18:54
Konuyu açan arkadaşım sanırım otomobil motorları hakkında fazla bilgiye sahip değil. Eğer öyle olsaydı aşırı beslemeli 1400cc bir motordan 170hp güç elde etmenin bir mucize olmadığını bilirdi ve böyle bir konu da açmazdı. İstenirse aşırı beslemeli (turbo, supercharger vs ki bunda her ikisi de var) 1400cc bir motordan çok daha fazla ile güç elde edilebilir.

Bence asıl mucize 1600cc motordan aşırı besleme yani turbo vs olmadan 185hp güç elde edebilmektir. Bu motor da b16b2 yani, 1999-2000 model HONDA Civic Type-R motorudur. Ve bu araç seri üretim bir araçtır ve tamamen sorunsuzdur.

hakan0719
16-12-2007, 22:13
Ben Toyota'cıyım.. Japondan şaşmam :tamam:
Toyota ömürlük araba. Yağını, lastiğini değişitir tamirhaneye uğramazsın yıllarca.

tochka
05-02-2008, 23:16
Herkesin görüşüne saygılıyım.Ben turbo beslemeli benzinli motorlu arabaları çok inceledim. ve fiyat performans açısından mitsubishi colt cztde karar kıldım. 1.5 lt ve 150 bg tam yol makinesi.
Japon motorlarları dayanıklılık konusnda gerçekten çok başarılı.Meraklısı bilir burada fazla wv konusunda bilgi verilmiş.Ama gerek turbo gerek atmosferik beslemeli ne makineler var.
Turbo motorların en büyük özelliği az hacimde maxgüçtür.Yani tork olarak canlı arabalardır.
Yakıtüketimleri çok düşük değildir.Ancak mtv ve alım satım vergileri düşüktür.Ve sürat istiyorsanız turbonun ivmelenmesi harikadır.Birde eğer modifiye edecekseniz çok az işlemle çok verim elde edersiniz...

FerHenK
06-02-2008, 17:07
MRB ARKADAŞLAR necvox dva-9690 satılıktır bilginize.

FerHenK
06-02-2008, 17:17
6.5 inç geniş renkli ekran
AM/FM Radyo
TV Tuner
Oynatılabilir Diskler: CD/VCD/DVD/MP3 ve CD-R uyumlu 8 cm ve 12 cm diskler
Optik çıkış:5.1 kanal Dolby Dijital ve dts ses sistemi için opsiyonel DSP cihazına bağlantı
Dahili 4*45W gücünde anfi
Uzaktan kumanda
Güvenlik kodu
Boyutlar:G250mm*Y82mm*D177mm

FerHenK
06-02-2008, 17:18
http://www.necvox.com.tw/dva9690.htm
ayrıntılı bilgi için

guneysu
06-02-2008, 18:15
2. el kısmı var hısse nette oraya yazın orada daha çok alıcı çıkar... ayrıca fiyatınıda yazsaydınız.. sıfırmıdır.. kullanılmışmı.. temizmi.. kirlimi.. sen nerdesin .. teslimat nasıl yapılacak.. para peşin mi.. taksit imkanı varmı.. kredi kartı geçiyormu.. vs. vs.