PDA

View Full Version : Balıkesirspor

demirmk
27-04-2014, 17:04
Balıkesirspor, 6 Haziran 1966 tarihinde Balıkesir'de kurulmuş, dernek statüsünde bir spor kulübüdür. Başta futbol olmak üzere birçok spor branşında faaliyet göstermektedir...

Balıkesirimin takımına BALKESlere uğurlu gelsin...

demirmk
27-04-2014, 17:06
maraşta başarılar BALKES...

demirmk
27-04-2014, 18:49
hayırlı olsun SÜPER LİG inşallah BALIKESİRİME:)

demirmk
27-04-2014, 19:01
Eski Belediye Başkanımız İsmail OK'u, Başkan Tuna AKTÜRK'ü, tüm yönetimini, tüm teknik ekibi ve futbolcuları KUTLUYORUM, son maçta BAŞARILAR diliyorum...

demirmk
04-05-2014, 19:13
Hayırlı olsun BALIKESİRİME SÜPER LİG...

Tebrikler 10KOLİKLERE:halayci:

demirmk
13-05-2014, 23:33
TUNA BAŞKANA DESTEK....ADALET TUNA BAŞKANLA DEVAM EDİLMESİNİ GEREKTİRİR...

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesirspor'un 15-22 Mayıs'ta yapılacak kongresinde adaylığını açıklayan Feyyaz Çiftçi'yi destekleyeceğini tekrarlarken genel kurula tek listeyle gidilmesini istedi.

Balıkesirpor'un Ali Hikmet Paşa Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Başkan Uğur, "Bugüne kadar hiçbir kongrede 2 liste olmamış. Bu işin usulü, adabı, edebi, tek listedir. Eski yönetim anlayışlı olacak" dedi. Başkan Uğur, Kulüp Başkanı Tuna Aktürk'ün seçimi kazanması halinde destek verip vermeyeceğine ilişkin soruya şu cevabı verdi:

"O zaman Balıkesir kaybeder. Benim ismimi anmayana ben destek mi vereceğim? Kendisiyle görüşmemde, (Biz ayrı partilerin mensubu olabiliriz. İleride birbirimizin yüzüne bakacağız. Takımı şampiyon yaptınız, Allah razı olsun. Ama artık bu işi bırakın. Balıkesir bundan zarar görür) dedim. Belediyenin desteği olmadan Balıkesirspor olmaz."

TESİSLERİN HALİ HARAP, PERİŞAN

Tesislerde futbolcuların odalarını, "harap ve perişan" olarak nitelendiren Belediye Başkanı Uğur, "Öncelikle odaları modern hale getirmemiz, sonra da çok acil 14 oda daha yapmamız lazım. Burada futbolcu kalır mı? Transfer yapamazsın, kimse gelmez. Hemen 2 katlı bir inşaata başlayıp, sonra da diğer kısımlarına devam edelim" diye konuştu.

Başkan Uğur, şampiyonluk kutlamaları sırasında eski belediye başkanı İsmail Ok anons edilirken Vali Ahmet Turhan'la kendisinin davet edilmemesini de eleştirdi

PARK
13-05-2014, 23:44
Hoşgeldin Balıkesirspor, sadece adı "süper" olan lige...

Hoşgeldin!!..

demirmk
16-05-2014, 23:15
Hoşgeldin Balıkesirspor, sadece adı "süper" olan lige...

Hoşgeldin!!..

şimdilik sadece ben Hoşbulduk diyebiliyorum sevgili dostum:)

demirmk
16-05-2014, 23:16
TUNA BAŞKANA DESTEK....ADALET TUNA BAŞKANLA DEVAM EDİLMESİNİ GEREKTİRİR...

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesirspor'un 15-22 Mayıs'ta yapılacak kongresinde adaylığını açıklayan Feyyaz Çiftçi'yi destekleyeceğini tekrarlarken genel kurula tek listeyle gidilmesini istedi.

Balıkesirpor'un Ali Hikmet Paşa Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Başkan Uğur, "Bugüne kadar hiçbir kongrede 2 liste olmamış. Bu işin usulü, adabı, edebi, tek listedir. Eski yönetim anlayışlı olacak" dedi. Başkan Uğur, Kulüp Başkanı Tuna Aktürk'ün seçimi kazanması halinde destek verip vermeyeceğine ilişkin soruya şu cevabı verdi:

"O zaman Balıkesir kaybeder. Benim ismimi anmayana ben destek mi vereceğim? Kendisiyle görüşmemde, (Biz ayrı partilerin mensubu olabiliriz. İleride birbirimizin yüzüne bakacağız. Takımı şampiyon yaptınız, Allah razı olsun. Ama artık bu işi bırakın. Balıkesir bundan zarar görür) dedim. Belediyenin desteği olmadan Balıkesirspor olmaz."

TESİSLERİN HALİ HARAP, PERİŞAN

Tesislerde futbolcuların odalarını, "harap ve perişan" olarak nitelendiren Belediye Başkanı Uğur, "Öncelikle odaları modern hale getirmemiz, sonra da çok acil 14 oda daha yapmamız lazım. Burada futbolcu kalır mı? Transfer yapamazsın, kimse gelmez. Hemen 2 katlı bir inşaata başlayıp, sonra da diğer kısımlarına devam edelim" diye konuştu.

Başkan Uğur, şampiyonluk kutlamaları sırasında eski belediye başkanı İsmail Ok anons edilirken Vali Ahmet Turhan'la kendisinin davet edilmemesini de eleştirdi

Bu yıl Süper Lig'e yükselen Balıkesirspor'da kongre heyecanı yaşandı. 44. Olağan Kongrede divan başkanının seçimi ile başlayan ve genel kurulda yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine başkan adayı olan Feyyaz Çiftçi ve grubu toplantıyı terk etti. Çitfçi'nin kongreyi terk etmesiyle tek kalan Tuna Aktürk tek liste ile seçime gitti. Balıkesirspor Kulüp Başkanı Tuna Aktürk 2 ret oyuna karşılık salondaki delegelerin tümünün oyunu alarak tekrar başkanlığa seçildi.

Balıkesirspor Kongresi, Karesi AVM Toplantı Salonu'nda yapılan ve delegelerin yoğun ilgi gösterdiği kongreye Balıkesirspor Kulüp Başkanı Tuna Aktürk, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir eski Belediye Başkanı İsmail Ok ve çok sayıda izleyici katıldı.

Kongredeki ilk tartışma divan başkanı seçiminde yaşandı. Mevcut yönetim tarafından aday gösterilen Erol Taşkesen'e karşılık, başkan adayı Feyyaz Çiftçi grubunun adayı Sami Gökdeniz oldu. Oylamada salonda izleyiciler olduğu ve onların da el kaldırdığı yönünde başlayan tartışmalar arasında Erol Taşkesen divan başkanlığına seçildi. Avukat Yalçın Dereli'nin sürekli olarak itiraz ettiği divan başkanlığı seçimi tartışması ile birlikte kongreye katılım sağlayan delege sayısı ve tüzük tartışmaları başladı. Kulüp Başkanı ve başkan adayı olan Tuna Aktürk'ün 'yeter sayısına' ulaşıldığını kaydettiği kongrede Çiftçi grubunun itirazları sonuç vermeyince tartışma çıktı. Feyyaz Çiftçi ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu grup sandalyelerinden kalkarak toplantıyı terk etti. Kongrenin tüzüğe aykırı olarak yapıldığını iddia eden grubun konuyu mahkemeye taşıyacağı iddia edildi.

TEK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLDİ

Başkan adayı ve grubunun salonu terk etmesinin ardından toplantıya devam edildi. Yönetim raporlarının okunduğu genel kurulda Balıkesirspor'un tahmini gelir ve gider rakamları açıklandı. Buna göre Balıkesirspor'un önümüzdeki yıl Süper Lig'de 60 milyon TL gelir ve 60 milyon TL gideri olacağı kaydedildi. Okunan raporlar esnasında Divan Başkanı Erol Taşkesen, salona 3 kez yönetim listelerinin getirilmesi konusunda uyarıda bulundu. Mevcut Başkan Tuna Aktürk'ün listesinden başka herhangi bir liste divana verilmeyince tek liste ile seçime gidildi.

ŞERH TALEBİ GELDİ

Tek listede yer alan yönetim kurulu listesinin salona okunmasının ardından açık oylama yapıldı ve Balıkesirspor Kulüp Başkanı Tuna Aktürk tekrar başkanlığa seçildi. Bu esnada genel kurulu terk edenlerin arasında yer alan delege Harun Atabay ve adının Mustafa olduğu öğrenilen bir kişi oylama sonucuna muhalefet şerhi koydurmak istedi. Divan ile yaptıkları konuşma sonrasında 2 ret oyu seçim sonucuna eklendi. Bu esnada Mustafa adlı kişi kendilerine küfür edildiği iddia ederek Kulüp Başkanı Tuna Aktürk'ün ve grubunun oturduğu sıralara yürümek istedi. Küfürleşmelerin olduğu anlarda Mustafa adlı kişi salondan çıkartıldı.

"ÖNCE TARAFTARIZ"

Kulüp Başkanı Tuna Aktürk başkan seçilmesinin ardından konuştu. Başkan Aktürk, "Zorlu bir sezonun ardından Süper Lig'e çıktık. Ben sadece 4 cümle konuşacağım. Bizim ruhumuz amatör, çünkü biz bütün yönetim, bütün taraftar, bütün Balıkesir taraftarı arkadaşlar. Yöneticiden önce taraftarız. Görev yapan tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize destek veren eski Belediye Başkanımız İsmail Ok'a teşekkür ediyorum. Balıkesirspor para olmazsa Süper Lig'de kalamaz deniyor. Orduspor, Manisaspor, Samsunspor, Mersin İdmanyurdu sadece borçlarını ödeyebilmek için Süper Lig'e çıkmak için mücadele ediyorlar. Bizim onlara göre çok cüzi borçlarımız var. Biz inşallah Süper Lig'de kalıcı olacağız. Bunun sözünü şimdiden sizlere veriyorum" dedi.

Başkan Aktürk kulübe maddi yardımda bulunanları açıkladı. Aktürk, "Bizlere yardımda bulunan başta Organize Sanayi vasıtası ile yardımda bulunan Valimiz Ahmet Turhan Bey'e, Belediye vasıtası ile yardımda bulunan İsmail Ok Bey'e, 150 bin lira reklam yardımında bulunan şuan ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur Bey'e, 180 bin lira reklam veren Karahallılar Şirketler Grubu'na, 200 bin lira yardımda bulunan BEST Şirketler Grubu'na, 200 bin lira yardımda bulunan Limak Holding'e, 250 bin lira yardımda bulunan MNG Şirketi'ne teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de her maça biletini alarak gelen tüm maçlarda takımını destekleyen taraftarımıza ediyorum" dedi.

Tuna Aktürk başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulunda Balıkesir'de görev yapan 2 basın mensubu da yer aldı. Balıkesirspor'un yönetimi şu isimlerden oluştu: Tuna Aktürk (Başkan), İsa Tamer Çelik, İsmail Sarsılmaz, Faruk Demirarslan, Hüseyin Aslanboğa, Osman Çimen, Zeki Çıkrıkçı, Sertaç Gündoğan, Mustafa Bilsem, Ahmet Helvacıgül, Hüseyin Dayanç, Şani Erdal, Mustafa Yılmaz, İrfan Bilgen, Coşkun Özkan, Erol Çetin, Murat Giray ve Cengiz Güneş

BRAVO VEFALI BALIKESİRSPOR KONGRE ÜYELERİNE...

demirmk
31-05-2014, 22:40
BALIKESİRSPOR'a 2'nci Lig ve PTT 1'inci Lig'de üst üste iki şampiyonluk yaşatan teknik direktör İsmail Ertekin'le anlaştı. Deneyimli teknik direktörle yeniden bir araya gelen yönetim, 1 yıllık sözleşmeye imza attı. Adı Şenol Güneş'in işbaşı yaptığı Bursaspor'la da anılan Ertekin'in yardımcılıklarını yine Deniz Kolgu, Muhammet Yılmaz ve Abdullah Kılıç yapacak.

Kulübünde kaldığı için mutlu olduğunu söyleyen Ertekin, "Şampiyonluk yaşamadığım lig kalmadı. Artık Süper Lig'deyiz. Zorlu bir sezonda çok güçlü takımlarla mücadele edeceğiz. Taraftarımızın da desteğiyle Süper Lig'de de kentin yüzünü kara çıkarmayacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu. Yöneticiler de deneyimli teknik direktöre başarı diledi.

SIRA KAPTANDA

Balıkesirspor İsmail Ertekin'le anlaşılmasının ardından gözler Kaptan Muhammet Reis'e çevrildi. Geçen sezon 1'inci Lig'de gol kralı olan Muhammet'in de bu hafta sözleşmesini yenilemesi bekleniyor. Başkan Tuna Aktürk, "Teknik direktörümüzün istediği isimleri kadroya kazandıracağız" diye konuştu.

http://www.haber3.com/balikesirspor-ismail-ertekinle-anlasti-2700863h.htm#ixzz33K9IeX00