PDA

View Full Version : Ölüm ne zaman geldiyse, başım gözüm üstüne gelsin..!

N.F.K
11-11-2006, 14:45
Ölüm ne zaman geldiyse, başım gözüm üstüne gelsin..!

Bu bir foto röportajdır arkadaşlar...

Temel vazifesi DERS VERMEK olan sizlerin, DERS VEREN fakat eğitimci olmayan bu kardeşin bakış açısından çıkartabileceğiniz çok önemli sonuçları olabilir.

Buradan buyrun dostlar...

http://www.ntvmsnbc.com/modules/interactive/Foto-Roportaj/Sefik/

N.F.K
11-11-2006, 14:47
http://www.ntvmsnbc.com/modules/interactive/Foto-Roportaj/Sefik/

taraftar
18-12-2006, 02:53
Sevgili N.F.K.

gerçekten çok güzel ve çok anlamlı bir video ...

teşekkürler paylaşım için ... :)

kemal
22-12-2006, 22:55
İyi bir vatandaş.

rozbat01
22-12-2006, 23:03
Ölmek değildir ömrümüzün en müşkül işi
Müşkül budur ki ölmeden ölür kişi

rozbat01
22-12-2006, 23:19
En büyük zenginlik ŞÜKÜRdür.

krokodil
22-12-2006, 23:38
öbür tarafta ki terazi de bu garip ve iyi insanlar için çok güzel süprizler olacak..hissediyorum..allah adildir....

seyrettim kendimden utandım..şükürsüzlüğümden..hırsımdan...:aglayan:

sana teşekkür ediyorum nfk kardeşim....

BORSAHİSSE
23-12-2006, 11:46
dondum kaldım yaw...:(

inanın ne diyeceğimim bilemiyoruum...:confused:

sn. NFK bunu buraya koyduğun için teşekkürler...:tamam:

mutlu
25-12-2006, 09:58
adamın ses tonundaki içtenliğe dikkat ettiniz mi? o kadar derinden konuşuyor ki insanın etkilenmemesi mümkün değil. söylemiyor, yaşıyor... şair demiş ya
"neler yapmadık bu vatan için
kimimiz öldük, kimimiz nutuk söyledik."

chemeng
25-12-2006, 10:30
videoda insanın şu haline şükretmesi için o kadar çok sebep var ki.....tşk..sn nfk...

pride
25-12-2006, 23:04
defalarca ızledım tekrar tekrar ızlıyorum halıme sukredıyorum, cocugun 500 lıra istemesi vede verememesi....:aglayan:

o yokluga ragmen yinede şukredıyor kimseye isyan etmıyor ve Ölüm ne zaman geldiyse, başım gözüm üstüne gelsin..! dıyebılıyor :aglayan:

tesekkurler sn n.f.k...

forges
25-12-2006, 23:55
Gerçekten de takdir edilesi ve saygı duyulası bir kişi

inşallah hayatta herşey dilediği gibi olur
(eşim izleyince ağladı ben de kendimi zor tuttum o beşyüzlira meselesini de duyunca)

ne kadar da nankör ve şükürsüzmüşüz meğer

korhanykal57
26-12-2006, 00:15
yerimde kaldım..
tüylerim diken diken oldu..
o haliyle neler dedi..
kendimden utandım...

onun durumundaki ve o yöredekiler herkese ve herşeye aykırı dururken , devletine milletine ve kendisine saygısı müthişti...

gemici
26-12-2006, 00:24
ölümden normal ne var ki dünyada

CanDostum
26-12-2006, 00:26
ölümden normal ne var ki dünyada

aynen öyle. azrail kapıyı çaldığında evi telaşa vermenin ne faydası varki.

Kuzeyli
26-12-2006, 00:45
saygı duyulması gereken bir insan. en önemli şeyi başarmış insanın önce kendisi ile barışık olmasını.

KARAHAN
26-12-2006, 00:51
teşekkürler şefik... birçok insan adına...anlayana...

DrX
26-12-2006, 00:56
Tüm millete izletmek lazım.Çocuğundan yaşlısına..Teşekkürler sayın NFK.

SNOWDROP
26-12-2006, 17:57
İlk bakışta çok etkilenmemiştim aslında ama aradan bir süre geçti...
düşündüm...
bir çok insan için, insanın kendisi ve çevresiyle barışık olması, elbisesinden ve ünvanından çok kendisi olması, olabilmesi ne kadar zor. Eğer ünvanlarımızdan sıyrılabilirsek, oturduğumuz koltukların bir an için kendimize ait olmadığını düşünmeyi başarabilirsek, sahip olduğumuz diplamaları yakıp sadece insan olmanın şerefine erişebilirsek... sek sak...
çok etkilenmişim gerçekten ifade edemiyorum...
Teşekkürler...

varyemez
26-12-2006, 21:18
halimize sukretmek ve fakir insanlara yardımcı olmamız gerektıgını aklımıza getırıyor...

adnanfd
27-12-2006, 03:26
bu topic beni çocukluğuma götürdü.nerden nereye...

N.F.K
14-01-2007, 15:51
Gerçekten de takdir edilesi ve saygı duyulası bir kişi

inşallah hayatta herşey dilediği gibi olur
(eşim izleyince ağladı ben de kendimi zor tuttum o beşyüzlira meselesini de duyunca)

ne kadar da nankör ve şükürsüzmüşüz meğer

Mutluluk ve huzur fakirliktedir ; zenginlik insanı şımarıklığa ve nankörlüğe götürüyor , gönül dünyanı maddi hırsla kaplıyor , paslaşan kalpler insanlıktan çıkarıyor....

Ne mutlu "BEN ŞÜKREDİYORUM" diyebilene....

_zamazingo_
14-01-2007, 16:24
Mutluluk ve huzur fakirliktedir ; zenginlik insanı şımarıklığa ve nankörlüğe götürüyor , gönül dünyanı maddi hırsla kaplıyor , paslaşan kalpler insanlıktan çıkarıyor....

Ne mutlu "BEN ŞÜKREDİYORUM" diyebilene....

Yapmayın......

Huzur zenginlikte olmayabilir ama fakirlikte olabilir mi?

Bence bu ettiğiniz lafın içerisi tamamen boş. Hiç yoksul insan tanıdınız mı, bu video dışında ? büyük şehirlerde yoksulluktan ölen insanlar var, istanbul'da, ankara'da ne kadar çocuğun sokaklarda yaşadığını biliyor musunuz? Ankara'da geceleri sıcaklık -10 C lerde....

Bizler doğalgazla ısınırken, onlar sobalarında umut yakıyor olmalılar, fakirliliğin mutluluk olduğu afyonu ruh ve bedenlerine işlerken !

Yoksulluk dünyanın en çirkin şeyidir

sabotek
15-01-2007, 17:16
Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın kolay olmadığını görüyorum...İlgili kişiler veya şahıslar kanaliyle bu kişi veya ailelere ulaşmaya çalıştığınızda,yardım konusunun istismar edildiği ortaya çıkıyor...Biz genelde,''yardım kuruluşları''kanalıyle bu görevi yerine getirirken belli oranlarda parasal katkıda bulunuyoruz...İnanıyorumki;videodaki o çocuklu aile durumundaki ihtiyaç sahiplerine ulaşabilseniz çok daha fazla yardım etmeye çalışır,hatta birikiminizin önemli bir kısmını feda edersiniz....