PDA

View Full Version : RYSAS - Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

guneysu
05-06-2014, 02:08
Buradan devam........

gülay07
05-06-2014, 07:40
hayırlı olsun ben buradan durmuşun hayırlı selasını duyana kadar bekliyecem .ALLAH Bilir kimin önce vadesi geldiğinide ama çektirdiği acıyı ,çaldığı onca emeğimin birikimi ancak musallada kefenin cebi yok diye egemene söylemek için sabır sabır sabır .

derinlikler
05-06-2014, 09:36
Hep soru işareti :kahkah:

ayhan53
05-06-2014, 10:13
Yeni başlık hayırlı olsun.

celik comak
05-06-2014, 10:31
yeni başlıkla beraber yeni fiatlar görürüz inşlh ...........

sunlife08
05-06-2014, 10:35
yeni başlıkla beraber yeni fiatlar görürüz inşlh ...........

iyi konuşalım iyi olsun.eski forum ağlama duvarına dönmüştü..

seaman6133
05-06-2014, 10:44
Başlık hayırlı olsun, şans getirsin inşalla... (daha bismillah birinci sayfada durmuş bizi "h" yi çaldı) :halay: :halayci:

sunlife08
05-06-2014, 10:49
grafik çok sıkıştı patlamaya yakın.inşallah yeni topiğin hürmetine yukarı patlar.insanların yüzü güler çok bıktırdı adi hisse.

derinlikler
05-06-2014, 10:59
https://j oin.me/marlboroman

engürbaş
05-06-2014, 12:15
80'den toplamaya çalışan eşhasa sesleniyorum. Üzerime vazife değil ama ne kadar hızlı toplarsanız bu tren o kadar çabuk kalkacak herhalde. Ben ve benim gibi ortakların daha fazla sıkılmaması bakımından bizleri de ilgilendirdiği için söyleme ihtiyacı duyuyorum. Tabii ben tahta yapma bilgi ya da tecrübesi olan biri değilim ama kanaatime göre 80'e satış gelmesinden hemen sonra 81'den alım yapılmayıp, 80'e satışların arka arkaya gelmesine müsaade edilirse, satış düşünenler 79'a kalma endişesine kapılarak 80'den satışlarını hızlandırabilirler. Böylece 80'ciler daha çabuk biriktirebilirler.

Hayrettin Aydın
05-06-2014, 14:09
Avrupa merkez Bankasından, bugün 15,30 alınacak kararlardan birşey çıkmazsa, elbetde Reysaşıda olumsuz etkileyecektir. Olumlu gelişmeden Reysaş dahada olumlu etkilenecektir. YTD

yugur486
05-06-2014, 15:43
Avrupa merkez Bankasından, bugün 15,30 alınacak kararlardan birşey çıkmazsa, elbetde Reysaşıda olumsuz etkileyecektir. Olumlu gelişmeden Reysaş dahada olumlu etkilenecektir. YTD

Reysaşın hiç birşeyden etkilendiği yok, sadece aşağı çekmek için fırsat kolluyorlar...

Hayrettin Aydın
05-06-2014, 15:51
Büyükler gittikden sonra hareket bu gibi senetler. Önemli olan hareket ettikden sonra uzun soluklu olup, olmayacağı.

Reysaşın hiç birşeyden etkilendiği yok, sadece aşağı çekmek için fırsat kolluyorlar...

stakeholders
05-06-2014, 16:05
Arkadaslar ınsallah olur, ben de buraya acı tatlı cok sey yazdım 3 yılım 1000 gunun uzerınde zamanım gectı zaman zaman satsam da gerı aldım, cunku hep fırsat verdı ve bır sekılde ınat ettık. Ancak kagıdın yukseldısı 81, dustusu 79, yatayı ve olaganı 80, uzunca bır suredır. Istısnalar dısında 2,50 uc yıldır da kısa surelı durdugu sevıyeler harıc bu dedıgım durum 71,70 ve 69 ıcın gecerlıydı.

Zaman degerı acısından her ıkısı de asagı yukarı aynı. Yanı 3 yıldır sabıt olan , hısse senedı mantıgına bıle uymayan bırseyle karsı karsıyayız. Sabıt dıyorum cunku yaptıgı ataklar sonunda gerek asagı gerek yukarı , kagıt yenıden " yanlıs oldu" bunun durması gereken 70 ya da 80 deyıp 3 vakte kadar oraya geldı.

Bu kagıtla ılgılı temel cok sey dusundum yazdım arastırdım ama 3 yıldır borsada sabıt bırseyle ılgılı bugun su olacak bugun bu olacak demek artık gercekten guc.

Cunku olmuyor, olamıyor, bır gun mutlaka olacaktır ama olmadgı 1.000 gun oldugu gunu dusunursek olma ıhtımalının binde birlerde gezdiği bir olasılık olsa gerek.

Olsa da gerı geldıgı durumları da olmadı saydıgımda kagıt su ana kadar bınde 1 sans bıle vermemıs gercek bır yukselıse maalesef

sunlife08
05-06-2014, 17:17
Arkadaslar ınsallah olur, ben de buraya acı tatlı cok sey yazdım 3 yılım 1000 gunun uzerınde zamanım gectı zaman zaman satsam da gerı aldım, cunku hep fırsat verdı ve bır sekılde ınat ettık. Ancak kagıdın yukseldısı 81, dustusu 79, yatayı ve olaganı 80, uzunca bır suredır. Istısnalar dısında 2,50 uc yıldır da kısa surelı durdugu sevıyeler harıc bu dedıgım durum 71,70 ve 69 ıcın gecerlıydı.

Zaman degerı acısından her ıkısı de asagı yukarı aynı. Yanı 3 yıldır sabıt olan , hısse senedı mantıgına bıle uymayan bırseyle karsı karsıyayız. Sabıt dıyorum cunku yaptıgı ataklar sonunda gerek asagı gerek yukarı , kagıt yenıden " yanlıs oldu" bunun durması gereken 70 ya da 80 deyıp 3 vakte kadar oraya geldı.

Bu kagıtla ılgılı temel cok sey dusundum yazdım arastırdım ama 3 yıldır borsada sabıt bırseyle ılgılı bugun su olacak bugun bu olacak demek artık gercekten guc.

Cunku olmuyor, olamıyor, bır gun mutlaka olacaktır ama olmadgı 1.000 gun oldugu gunu dusunursek olma ıhtımalının binde birlerde gezdiği bir olasılık olsa gerek.

Olsa da gerı geldıgı durumları da olmadı saydıgımda kagıt su ana kadar bınde 1 sans bıle vermemıs gercek bır yukselıse maalesef

bu hissede tamamen psikolojiye oynanıyor başka bir şey düşünmeye gerek yok.birileri başka planlar peşinde biz bilmiyoruz dönen dümeni.0,86 tl den avlandık bu işin başındaki kurt bu işi çok iyi biliyor belliki eğitim almış.0,6 tl den almaya cesaret edemedik 0,86 tl den tereddütsüz aldım.0,80 tl ye takıldı kaldı ne ileri ne geri.

philosopher
05-06-2014, 19:40
Yukaridan ne kadar ky veya by mallandi hepsinin cetelesi vardir,sanirim bir iki by'YA 81-82-83 civarindan ciddi mal kaptirdilar,onun satmasini bekliyorlar...

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

seeyoulater
05-06-2014, 20:08
Yeni sayfamız NALSAŞ ımıza hayırlı olsun..Spekimiz açık bir şekilde bugünde ne y oldugunu bizlere gösterdi

cefri
05-06-2014, 22:36
Acıklı yazılar yazdıkca spek sıze acı cektırmeye devam edecek malesef umrunuzda olmadıgı zaman yukselır sabah aksam bu kagıtla yatıp kalkarsanız ınadına almaz adam hatta zevk alır stemlı sozlerden

philosopher
05-06-2014, 23:06
Endenks kagitlarini gene kacirdik yahu

seeyoulater
06-06-2014, 11:55
https://j oin.me/293-462-298

seeyoulater
06-06-2014, 12:07
Acıklı yazılar yazdıkca spek sıze acı cektırmeye devam edecek malesef umrunuzda olmadıgı zaman yukselır sabah aksam bu kagıtla yatıp kalkarsanız ınadına almaz adam hatta zevk alır stemlı sozlerden

Zaman sıkıntım yok çok şükür spek aldığı zamana kadar buradayız. Bizim RYSAŞ'la bağımız kolay kolay kopmaz.

Hayrettin Aydın
06-06-2014, 12:29
Dedik ki endeksten fazla gider

avrupa merkez bankasından, bugün 15,30 alınacak kararlardan birşey çıkmazsa, elbetde reysaşıda olumsuz etkileyecektir. Olumlu gelişmeden reysaş dahada olumlu etkilenecektir. Ytd

sunlife08
06-06-2014, 12:30
bir kademe yükselmesine izin vermeyen adiye ders verecek bir babayiğit çıkar elbet bir gün.üçgenin sapı patronun elinde kalacak gibi hayırlısı bakalım.

philosopher
06-06-2014, 12:53
0,84'e kadar kac lot mal alındı arkadaslar?hacim ne oldu?paylaşabilir misiniz?

seaman6133
06-06-2014, 14:31
seeyoulater kardeşi J o i n varmı?

BARAN AĞA
06-06-2014, 14:39
heyecana gerek yok, birazdan 81 e getirir kapanışı da 80 den yaptırırlar bu haysiyet yoksunu varlıklar

yugur486
06-06-2014, 14:47
j o in mümkün mü acaba?

MKELES60
06-06-2014, 15:26
Beyler 82 den sattıklarımı yerine koyum dedim 82 yi kaldırdığında alış girdim yine de gelmedi. Tahminimce bu saate kadar gelmediyse vardır bir bildikleri.

cefri
06-06-2014, 15:44
75 bekleyen arkadaslar ne oldu beyaaa

Hayrettin Aydın
06-06-2014, 15:49
Sayın cefri, 0,75 kimse beklemiyordu, ordaki söylem 0,74 kadar inse dahi uzun vadeli yükseliş trendi bozulmayacağı idi.

75 bekleyen arkadaslar ne oldu beyaaa

cicikus75
06-06-2014, 16:44
Oyun cok karisti simdi :wink:

Gectigimiz bir kac haftalik donemde bankalar iyi prim yapmis fakat sanayiler gitmemisti, bugun Eregli,Tcell,Enka,Akenerji,Prkme,Reysas,Trkcam gibi banka harici hisseler % 3 yapti, bariz sekilde fonlar sectikleri sanyi hisselerini almaya basladi !!!!

Bugunku yukselisin sebebi % 99 patron degil, fonlar, dolayisiyla patron hatiri sayilir mali kaptirdi ! 1 aydir fiyati 80 civari tutarak millet biktirarak dokecekti , olmadi ???? Tahminim fonlar bu alimlarini surdurecekler diye ongoruyorum.

Simdi asil soru su; Patron bu alimlari satisla karsilayip, baskilamaya devam edecek mi? yoksa kagidi kendi haline birakip endeksle hareket etmesini mi sagliyacak ? Bekleyip gorecegiz.

yugur486
06-06-2014, 16:50
kademeler ne durumda görebilen varmı?

ergin23
06-06-2014, 16:52
http://666kb.com/i/cozr4460lu5p329g2.gif:)

cicikus75
06-06-2014, 17:10
Gunluk Reysas ,Eregli ve Enka grafiklerini alt alta koyun, hareketleri ve o hareketlerin hacimlerini inceleyin neden fonlarin alim yaptigini anlarsiniz.

yugur486
06-06-2014, 17:22
Gunluk Reysas ,Eregli ve Enka grafiklerini alt alta koyun, hareketleri ve o hareketlerin hacimlerini inceleyin neden fonlarin alim yaptigini anlarsiniz.

reysas la,, eregli enka gibi şirketleri mi kıyaslıyorsunuz? bir patronun elinde oyuncak olmuş bir şirket,, diğer ikisi türkiyenin en önde gelen, kurumsallığı sorgulanamayacak iki şirketi, nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz anlamıyorum.

yugur486
06-06-2014, 17:22
seeyou j oin verebilir misin?

philosopher
06-06-2014, 20:28
Alım satımları paylaşabilir misiniz arkdaşlar?

Hayrettin Aydın
06-06-2014, 20:41
REYSAŞDA BÜYÜK DİRENCİ OLAN 0,82 VE DAHA ÖNCE GÖSTERDİĞİMİZ KÜÇÜK ÜÇGENİ GEÇMEMİZE RAĞMEN HENÜZ BÜYÜK ÜÇGENİ YUKARI KIRABİLMİŞ DEĞİLİZ. 0,84 DÜ GEÇMELİ. MACD AL VERDİ VERECEK KONUMUNDA ŞİMDİLİK HERŞEY YOLUNDA GÖRÜNÜYOR. UMARIM HAFTAYA BİR YERDEN TERS BİR RÜZGAR ESMEZ (KESİNLİKLE AL,SAT DEĞİLDİR)

http://i.hizliresim.com/P3VzZ8.png (http://hizliresim.com/P3VzZ8)

yugur486
06-06-2014, 23:42
arkadaşlar bugün ün alana satan pastasını verebilecek olursa çok ii olur..

EFT
07-06-2014, 16:48
bu hissede beni en çok vagonlar heycanladırıyor, kar marjını çok etkilicek çok, ama ne zaman biter bu yatırım bilemem

philosopher
07-06-2014, 17:33
Cuma ve haftalik Alıcı satıcı gorebilen varsa paylassin lütfen

sunlife08
07-06-2014, 18:31
Cuma ve haftalik Alıcı satıcı gorebilen varsa paylassin lütfen

bu hafta dananın kuyruğu kopacak ya yukarı ya aşağı iyibir hafta olabilir philosopher kardeş inşallah...

egegoktug
07-06-2014, 19:19
Bilanço son üç çeyrekte iyi duruyor .. Yıllık kar toplamı 20 milyon civarında.. Bu kağıdın hikayesi var mı arkadaşlar. Ayrıca vağon hikayesi de hikayesi nedir???

cicikus75
08-06-2014, 01:03
reysas la,, eregli enka gibi şirketleri mi kıyaslıyorsunuz? bir patronun elinde oyuncak olmuş bir şirket,, diğer ikisi türkiyenin en önde gelen, kurumsallığı sorgulanamayacak iki şirketi, nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz anlamıyorum.

Sn Yugur, cok dogru soyluyorsun, Reysas ile dedigim sirketleri " NORMAL'DE KIYASLAMAK ACEMILIKTIR ", yalniz eger dedigimi yapip grafiklerini kiyaslar ve hareket anlarindaki hacimlerini incelersen ne dedigimi anlarsin !, senin elinde ne var neyi takip ediyorsun bilmiyorum amma bende portfoy oldugu icin endeks hareketlerinde hangi endekslere alim, hangilerine satim geldigini izlemek zorundayim, trendi bu sekilde takip ederek dogru yerde pozisyon alirsin.

Simdilerde trend bankalardan sanayilere dondugu icin , su anda ,fonlar "Ihracatci Sanayi " ve endekse gore ucuz kalmis sanayilere giriyorlar, ucuz kalmis deyince tabii adam bakiyor orada hic gitmememis "Gorece olarak ucuz kalmis Reysas'i goruyor tabii ".

Reysas'in hakimi tabii ki, patrondur amma bu fonlarin alim yapmayacagi anlamina gelmez ! Zira ortada gercek faaliyetleri olan ve kar yapan bir sirket var, Oyle Mango gibi, Taze Kuru gibi ,Ihlas Madencilik, Nibas ,Koza Madencilik (Koza Altin demiyorum) gibi kagit ustunde hic faaliyeti olmayan sirket degil, dolayisiyla bu fonlarin zaten "ISE TRANSPORTATION" altinda zaten THY,CELEBI,BORUSAN LOJ, DO & CO vs ile bereaber REYSAS hissesi'de tutmak ZORUNDALAR, buradaki paylarini artirmislardir, bizimki kucuk bir sirket oldugu icin zaten 1-2 milyon TL'lik alimla 1-2 kademe yukari gidebilir.

Esas olay bu hissenin daha once ne ana endeksle ne de ulastirma endeksi ile korelasyonu yoktu, simdi korelasyonun "EMARE'LERI" gorunmeye basladi. Bu da hissenin birilerinin ilgisini cektigini gosteriyor !

yugur486
08-06-2014, 12:38
Sn Yugur, cok dogru soyluyorsun, Reysas ile dedigim sirketleri " NORMAL'DE KIYASLAMAK ACEMILIKTIR ", yalniz eger dedigimi yapip grafiklerini kiyaslar ve hareket anlarindaki hacimlerini incelersen ne dedigimi anlarsin !, senin elinde ne var neyi takip ediyorsun bilmiyorum amma bende portfoy oldugu icin endeks hareketlerinde hangi endekslere alim, hangilerine satim geldigini izlemek zorundayim, trendi bu sekilde takip ederek dogru yerde pozisyon alirsin.

Simdilerde trend bankalardan sanayilere dondugu icin , su anda ,fonlar "Ihracatci Sanayi " ve endekse gore ucuz kalmis sanayilere giriyorlar, ucuz kalmis deyince tabii adam bakiyor orada hic gitmememis "Gorece olarak ucuz kalmis Reysas'i goruyor tabii ".

Reysas'in hakimi tabii ki, patrondur amma bu fonlarin alim yapmayacagi anlamina gelmez ! Zira ortada gercek faaliyetleri olan ve kar yapan bir sirket var, Oyle Mango gibi, Taze Kuru gibi ,Ihlas Madencilik, Nibas ,Koza Madencilik (Koza Altin demiyorum) gibi kagit ustunde hic faaliyeti olmayan sirket degil, dolayisiyla bu fonlarin zaten "ISE TRANSPORTATION" altinda zaten THY,CELEBI,BORUSAN LOJ, DO & CO vs ile bereaber REYSAS hissesi'de tutmak ZORUNDALAR, buradaki paylarini artirmislardir, bizimki kucuk bir sirket oldugu icin zaten 1-2 milyon TL'lik alimla 1-2 kademe yukari gidebilir.

Esas olay bu hissenin daha once ne ana endeksle ne de ulastirma endeksi ile korelasyonu yoktu, simdi korelasyonun "EMARE'LERI" gorunmeye basladi. Bu da hissenin birilerinin ilgisini cektigini gosteriyor !

Cuma günü yapılan alımların hangi kurum tarafından yapıldığını görebilsek, en azından bu konuda da bir fikir edinmiş oluruz. Bir arkadaş paylaşır diye umut ettik olmadı, T+2 yi bekleyeceğiz artık salı günü anlarız kimin alım yaptığını.

umzey78
08-06-2014, 12:44
Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven; "Reysaş Lojistik’in önümüzdeki 2 yıl içerisinde hedefinin mevcut filonun komple satılıp, tüm filonun Hama Oto Kiralama ile beraber kiralık araçlara döndürülmesi ve tüm operasyonun kiralanmış araçlar ile sürdürülmesi olduğunu belirtti."

http://www.ekonomiyontem.com.tr/koluman-dan-reysas-a-150-adetlik-dev-teslimat/1422/

bilgi notu: takip ettiğim bir kağıt değildir bu haber bu kağıt ile ilgiliyse takibe alınır....YTD

yugur486
08-06-2014, 12:48
Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven; "Reysaş Lojistik’in önümüzdeki 2 yıl içerisinde hedefinin mevcut filonun komple satılıp, tüm filonun Hama Oto Kiralama ile beraber kiralık araçlara döndürülmesi ve tüm operasyonun kiralanmış araçlar ile sürdürülmesi olduğunu belirtti."

http://www.ekonomiyontem.com.tr/koluman-dan-reysas-a-150-adetlik-dev-teslimat/1422/

bilgi notu: takip ettiğim bir kağıt değildir bu haber bu kağıt ile ilgiliyse takibe alınır....YTD

Geçen ayın haberi...

umzey78
08-06-2014, 13:00
Geçen ayın haberi...

Kısaca RYSAS tüm araçlarından kurtulup kiralama işi ile sektörde devam etmek istiyor bu da kasasında daha çok nakit duruyor demek. patron kasasında para tutup neyi amaçlar....ARTOG gibi yok olmayımı....DO.CO gibi faaliyete yeni bir çizgiyle devam etmeyimi.. bilmediğim daha ne gibi faaliyetleri var yugur486 bunun aslında ilgilendiğim bir sektör değildir ama havalimanı inşaatı uzun vade yatırımcısıyımdır beklemesini severim. dediğim gibi uzun vadede havalimanı inşaatında şirketleri incelerken bu haber gözüme çarptı iyice eleyip sık dokumam lazım TEŞEKKÜR EDERİM...

flamenco72
08-06-2014, 17:02
Durmuş Döven digital fotğraf makinesi olsaydı diğer patronlar 1 inchi 72 ye bölen 72 DPİ sıradan makinalar iken Durmuş döven 1 inchi 300 e bölen yüksek çözünürlüklü 300 dpi makina olurdu ...Yani kılı kırk değil 300 yarmıştır:)

flamenco72
08-06-2014, 17:04
İlk aklıma gelen ne kadar az araç o kadar az amortisman gideri

EFT
08-06-2014, 19:55
şu demiryolumuz biraz daha gelişmeli..özellikle ana hatlar ve trakya avrupa bağlantısı...vagonların bir kısmı tırların yerini aldıkça karımız artacak :)

EFT
08-06-2014, 19:56
İlk aklıma gelen ne kadar az araç o kadar az amortisman gideri

güzel yaklaşım

philosopher
08-06-2014, 21:17
Bu hafta iyi olacak gibi ins.

celik comak
08-06-2014, 22:43
ethernet dostumuza teşekkürler http://i.imgur.com/4IoLJ9U.jpg

yugur486
08-06-2014, 22:55
ethernet dostumuza teşekkürler http://i.imgur.com/4IoLJ9U.jpg

Rysas lojistik takası, bizim için önemli olan. onu verseydi iyidi....

serothehero
08-06-2014, 23:36
Kısaca RYSAS tüm araçlarından kurtulup kiralama işi ile sektörde devam etmek istiyor bu da kasasında daha çok nakit duruyor demek. patron kasasında para tutup neyi amaçlar....ARTOG gibi yok olmayımı....DO.CO gibi faaliyete yeni bir çizgiyle devam etmeyimi.. bilmediğim daha ne gibi faaliyetleri var yugur486 bunun aslında ilgilendiğim bir sektör değildir ama havalimanı inşaatı uzun vade yatırımcısıyımdır beklemesini severim. dediğim gibi uzun vadede havalimanı inşaatında şirketleri incelerken bu haber gözüme çarptı iyice eleyip sık dokumam lazım TEŞEKKÜR EDERİM...

Yazalım bakalım. Şimdi DD ne demek istedi. 100 de yüz kiralık (leasing) araçla devam edicem demekle.
amortisman gideri yok, bakım-onarım ve bununla ilgili maliyetler yok. Ama yeni neler var, leasing ücreti var, piyasa sıcaklaşırsa daha çok leasing ücreti verme ve kiralayacak daha az araç bulma ihtimali var. Başka neler var; işler kötü giderse çok daha hızlı yok olma ve kaybolma ve herşeyi likide çevirme şansı var. Benim kanaatim lojistik mojistik buzz word'tür aslolan araç ve ulaştırmadır. Bu açıdan bakınca bence yüzde 100 leasing araç saçmalamaktır. Ama bence DD tasarruflarla (edebilirse tabi) kaymaklı kısım olan depoculuk kısmına yatırım yapmak istiyor. Uzun vadede ise taşımacılıktan çıkacak hatta tamamen GYO olacak gibi.

Bu bize nasıl dokunur. Umurumda değil. Bu senet 1 liranın üzerine çıksın okkalı ve sinkaflı bir serenattan sonra DD'nin hisslerini satıcam.

celik comak
08-06-2014, 23:42
Rysas lojistik takası, bizim için önemli olan. onu verseydi iyidi....

http://i.hizliresim.com/nPd4D1.jpg drcmd hocamıza teşekkürler

philosopher
09-06-2014, 06:27
Garanti yatirim diğer hisselerde yaptığını yaparsa (ki girişi yapacak gibi olmus)isler iyiye benziyo,bu takas hosuma gitti :)

yugur486
09-06-2014, 09:41
http://i.hizliresim.com/nPd4D1.jpg drcmd hocamıza teşekkürler

Takas çok güzel,, bu arada teşekkürler..

sunlife08
09-06-2014, 09:45
önemi var mı dikkat edenler için iş yatırım hedef fiyatı 0,98 tl den 1,15 tl ye çıkardı..

yugur486
09-06-2014, 10:03
önemi var mı dikkat edenler için iş yatırım hedef fiyatı 0,98 tl den 1,15 tl ye çıkardı..

işte bir kerede hedef fiyat 2.5-3.0 diyemiyorlar,, hissede yükseldikçe artırıyorlar,,, hedef fiyatın 2.5-3.0 a kadar yolu var :)

philosopher
09-06-2014, 10:05
Ölmez sağ kalirsak :)

yugur486
09-06-2014, 10:18
j oin var mı?

sunlife08
09-06-2014, 10:29
işte bir kerede hedef fiyat 2.5-3.0 diyemiyorlar,, hissede yükseldikçe artırıyorlar,,, hedef fiyatın 2.5-3.0 a kadar yolu var :)

onu diyecek babayiğit kurum nerede o yüzden önemi var mı dedim.bana göre önemi yok işlerine nasıl geldiyse.bu kan emiciler inanın 0,98 tl civarı satarlar hedef yukarı gösteriyorlar ki sazan gelsin.ytd..

talebe37
09-06-2014, 10:43

Ben haberi goremedim nerden baktiginizi soyleyebilir misiniz? Teşekkürler,

ergin23
09-06-2014, 10:54
http://666kb.com/i/cp2jgr8qhw07lqloa.gif

1.31 kadar koşmalı bu bölgeye geldiğinde dinlenip kendine çeki düzen vermeli daha sonra ver elini

1.84 üst direnç çizgisi:)

philosopher
09-06-2014, 11:37
http://666kb.com/i/cp2jgr8qhw07lqloa.gif

1.31 kadar koşmalı bu bölgeye geldiğinde dinlenip kendine çeki düzen vermeli daha sonra ver elini

1.84 üst direnç çizgisi:)

Kim tutar seni rysas...

BARAN AĞA
09-06-2014, 11:46
artık bir kaç ayda 82-83 te bekleriz...

EFT
09-06-2014, 17:55

rygyo da revize olmuştur kanımca, hadi bakalım ;) ben yıl sonu beklentimi revize etmiyorum, iş yatırım beni takip etsin

barend
09-06-2014, 17:56
Bookless spek.
Goodless spek.
Ben senin taa history'ini future'ini fukiyim.

Satmirim lan, satmirim.

sunlife08
09-06-2014, 19:19
Ben haberi goremedim nerden baktiginizi soyleyebilir misiniz? Teşekkürler,

işyatırım sayfası genel hisse değerlendirme sayfası....

sunlife08
09-06-2014, 19:22
Kim tutar seni rysas...

dediğiniz hareket olacak ama zaman allah bilir.2 senedir hissedeyim 0,88 tl maliyetle 1,5-2 tl arası satmaya karar verdim.1 tl den satmadan durabilirsem tabi ki.çok sinir olmuş vaziyetteyim.umarım gitmesi yakındır.

stakeholders
09-06-2014, 19:44
Ne zaman satsam cikiyor alinca da dusuyor

philosopher
09-06-2014, 21:43
Alici satıcı paylasabilen var mi,bugun tahtayi bozani gormek istiyorum

egegoktug
09-06-2014, 23:18
http://i.hizliresim.com/8nv88d.png
http://i.hizliresim.com/RyZQnj.png
http://i.hizliresim.com/vz2ZPR.png
http://i.hizliresim.com/RyZQr6.png

benimde çorbada tuzum olsun istedim..rysas'ın finansal ve teknik açıdan görünümü..kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

stakeholders
09-06-2014, 23:22
Sn.philosopher azim ve sabriniza hayranim. Yillardir 70 80 bir kagit ve bu borsanin bilancosu bozulmadan bu derece iflas noktasinda dusrn tek kagidi belki de, ama herseye ragmen umut var yarin belki bu hafta, belki bu ay ama burada bisey kopacak yakinda

yugur486
10-06-2014, 00:20
arkadaşlar derinliği olanlar gün sonunda şu alan satan pastasını yapıştırabilir ise çok makbule geçer,,,

philosopher
10-06-2014, 07:17
Uzun Dönem baskı,bezdirme ve mal toplama calismalarini izledikten sonra büyük yükselişi kacirmak istemiyorum dostum.bunu daha önce defalarca krdmd ve koza grubunda kaçırdım. ..

egegoktug
10-06-2014, 07:54
Insanlara gaz vermeyin... Kağıdın sicili bozuk... Kağıdın sahibi son sözü söyler...ama göz ardı etmememiz gereken finansal ve teknik anlamda işlerin iyi gittiği gerçeği... Gerisini patron bilir

derinlikler
10-06-2014, 10:53
https://j oin.me/870-326-322

talebe37
10-06-2014, 14:37
işyatırım sayfası genel hisse değerlendirme sayfası....

Teşekkürler. Gördüm gerçi bizim patron gormek istemiyor belli ki

celik comak
10-06-2014, 16:25
burada bir haber gelecek galiba geri alım veya ortaklık YTD sadece algıı :):)

philosopher
10-06-2014, 16:46
Satis?

stakeholders
10-06-2014, 18:32
Satis?

Mevcut verilerle nedense yükselemiyor. Yukselme ıhtımalı o kadar zayıf kı maalesef , ortada fol yok yumurta yok sırketın ve veya buyuk bır duran varlıgın satılma ıhtımalı bu hıssenın yukselme ıhtımalınden daha umıt edılır bırsey oldu.

Son genel kurulda adam sanırım lanet olsun sebep bensem huzur hakkımsa ondan da vazgectım dedı. Korkunc bır genel yonetım gıderı dususu var , 2014 bılanco cok daha ıyı olabılır ama artık bu hısseden saglam temettu gelmesı dısında bu adama kımse ınanmayacak ve belkı de yakında yargı bu ısı cozecek...Aldıgım duyum ve buradakı sıkayetler de gosterıyor kı hakkında en cok sıkayet, bıldırım , suphelı durum ve duzeltme gelen bır sırket...Benzerleri clk, ranlo, latek ve bilimum patron hisseleri zaten belli noktalarda yargı ve otoritelerin müdaheleleriyle karşı karşıya.

Olan yatırımcıya oldu yazık 8 yıldan uzun zaman, buyuen turkıye, buyuyen lojıstık sektoru gıbı bır lokomotıf ama reel anlamda abartısız yuzde 90 dusen bır kagıt. Bu surecte limon kasası ya da tavukk yumurtası bile 3-4 mıslıne cıktı fıyat olarak gayrımenkulu arsayı saymıyorum , kı bu surecte en buyuk pırımı de gayrımenkul yaptı ve 8 yıllık kırası da neredeyse ana parayı topladı

katar
11-06-2014, 09:49
sayın stakeholders
bu hisseyi 2 yıl önce zararına sattım. o zamanlar tam bir yunanistan ve avrupa krizi vardı. ayrıca o dönemde yazılanlara bakılırsa devlet demir yolları özel sektöre acılacaktı. devlet demir yollarının demir yolunu kullanarak özel sektör katarlarını yürüte bileceklerdi.
buna talip olduğu söylenen ranlo ve rysas olduğu yazıldı. resme buşekli ile bakarsan çok güzeldi. fakat gelinen noktada avrupada biraz toparlanma hariçinde pazarda değişiklik olmadı. huzur hakkı konusunda defalarca yazdım. bu ülkede asğari ücretin, ssk primlerinni tavan tabanı olamsı, meslek gruplarının odalarnın rayiş değer belirlediği, petrolün, şekerin, çimentonun hasız rekabetin bile kontrol edildiği ülkemizde patronların cebine indirdiği huzur hakının bir rayiş değeri yok.
eğer huzur hakkı olamıyorum demiş ise bana göre bu da suçtur.

talebe37
11-06-2014, 10:24
Koymuslar 750 bin alis 1 milyon satis arada oynayin diyor sevgili patronumuz

seaman6133
11-06-2014, 11:05
kademe verebilecek varmı

seeyoulater
11-06-2014, 14:18
Aşağı basmak için NALSAŞ'a gün doğdu. Hadi İyisin spek çaktırma!

sertol
11-06-2014, 14:30
Rysas araştırıyorum ilk bakışta cazip kvb biraz yüksek ama 9 aydır azalıyor dd p.53 sektör ortalaması 2.2 hisse üzerinde asıl baskı patron mu , beklenti var mı bu yakınlarda şirket faaliyetiyle ilgili
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler bol kazançlar. ..

seaman6133
11-06-2014, 14:40
Aman aklın varsa kaç kendini kurtar, uzak dur buralardan...

Rysas araştırıyorum ilk bakışta cazip kvb biraz yüksek ama 9 aydır azalıyor dd p.53 sektör ortalaması 2.2 hisse üzerinde asıl baskı patron mu , beklenti var mı bu yakınlarda şirket faaliyetiyle ilgili
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler bol kazançlar. ..

sertol
11-06-2014, 14:45
:))) kararsızım bir iki kağıt arasında bakacağım ..

seaman6133
11-06-2014, 14:48
Şansınız bol olsun...

:))) kararsızım bir iki kağıt arasında bakacağım ..

celik comak
12-06-2014, 10:19
galiba kimse kalmadı Hayrettin Aydın hocam senle benmi kaldık hissede? :D

Hayrettin Aydın
12-06-2014, 10:46
Sayın celik comak, Hepsi duruyordur merak etme. Çünkü beklenilmeyen bir satış geldi, %98 maldan çıkamamıştır. Bugün borsanın tatı olmayacağını herkes biliyor.

galiba kimse kalmadı Hayrettin Aydın hocam senle benmi kaldık hissede? :D

philosopher
12-06-2014, 10:55
Kagidi yapan inci gibi işliyor, dun kimse satamasin diye 3 kademe aşağı cekiverdiler.

sunlife08
12-06-2014, 11:21
patron satacak eski numarayı yapacak ama uzun zamandır biriktirdiklerinden de olabilir.yada alan satan kendisi düştükçe de alıyor.hisseye kendinden başka ilgi gösteren yok gibi kendi çalıp kendi oynuyor.anlayan varsa durumu anlatsın bu hisseden birşey anlamış değilim.

dd35
12-06-2014, 12:32
Sayın celik comak, Hepsi duruyordur merak etme. Çünkü beklenilmeyen bir satış geldi, %98 maldan çıkamamıştır. Bugün borsanın tatı olmayacağını herkes biliyor.

Biryere gittigimiz yok hocam tekkeyi beklemeye devam

Hayrettin Aydın
12-06-2014, 12:45
Teşekkürler sayın dd35, Polamik yaratmak istemiyorum ama!... Rakamlarda yanılabilirim, Son zamanlarda Reysaşın yaptığı hareketlere bakarsan hayretler içinde kalırsın. Şirketin öncesi yok kabul edelim. 150 tane Tır veya çekici kiralandı, 53 tanede önceden veya sonrası alındı. Ya bu sadece bu haliyle bir şirket yapar. bu 200 tır biraz düşük olur yüksek olur önemli değil. Bu tırlar bu şirkete hiç mi kar getirmeyecek, bunların getirileri karda ne gibi etkileri olacak. (Petrol fiyatları kesin artacaktır bundan sonra, ama nakliyeyede zam yaparlar) Karlı olmasaydı böyle bir alım yapmazlardı. Kar patlaması yaparsa bu şirketde ne gibi değişimler olur. 9 aylık bilançolara bu şirketin hamleleri mutlaka yansıyacaktır. Son zamanlarda yapılan işler orto boy bir şirket demektir. Yanılıyor olabilirim bu işin elbetde daha bilinçli uzmanları vardır. (KESİNLİKLE AL, SAT DEĞİLDİR)

Biryere gittigimiz yok hocam tekkeyi beklemeye devam

EFT
12-06-2014, 13:38
satmam ki

philosopher
12-06-2014, 14:27
79'da kac lot var beyler

karacengiz
12-06-2014, 14:33
Huyudur, dustugu yerden kalkamaz.

seeyoulater
12-06-2014, 14:35
Huyudur, dustugu yerden kalkamaz.

Böyle işini bilen bir spek varken bizim belimiz doğrulmaz...

philosopher
12-06-2014, 15:25
Gene ortaklarimi kacirdilar hisseden galiba,bakalim bugün yarin ani yukarı yapacak mı?

Hayrettin Aydın
12-06-2014, 19:46
TEKNiK OLARAK MALESEF REYSAŞ ÜÇGENİ AŞAĞIYA KIRMAK ÜZERE, TEKNİKDE 3 GÜN KURALI NEDENİYLE YARINDA ÜÇGEN İÇİNE GİRMESSE BİRAZ BEKLETEBİLİR. (KESİNLİKLE AL, SAT DEĞİLDİR)

http://i.hizliresim.com/1PO5yA.png (http://hizliresim.com/1PO5yA)

dd35
12-06-2014, 21:41
TEKNiK OLARAK MALESEF REYSAŞ ÜÇGENİ AŞAĞIYA KIRMAK ÜZERE, TEKNİKDE 3 GÜN KURALI NEDENİYLE YARINDA ÜÇGEN İÇİNE GİRMESSE BİRAZ BEKLETEBİLİR. (KESİNLİKLE AL, SAT DEĞİLDİR)

http://i.hizliresim.com/1PO5yA.png (http://hizliresim.com/1PO5yA)

İyi aksamlar
Hocam 3 mu 3+1 mi?

Hayrettin Aydın
12-06-2014, 22:18
Tam analayamadım sayın dd35, Reysaşda Teknik olarak bozulma görüyorum ben aşağıya doğru. Umarım bozulmanın devamı gelmez

İyi aksamlar
Hocam 3 mu 3+1 mi?

dd35
12-06-2014, 22:42
Tam analayamadım sayın dd35, Reysaşda bozulma görüyorum ben aşağıya doğru.

Teknigi diyorum hocam 3. Gunmu bozuluyordu yoksa 3+1 kapnistami?

Hayrettin Aydın
12-06-2014, 22:50
Tamam, anladım. benim okuduğum kitaplarda 3 gün yazıyor, bazı teknikciler bunu 2 gün alıyor. Ama 3 gün en geçerlisi olduğunu biliyorum. Üçgeni aşağıya kesmesi iyi bir durum değil. Umarım yarın yuvasına geri döner. Dönmesse biraz düzeltme yapması normaldir.

Teknigi diyorum hocam 3. Gunmu bozuluyordu yoksa 3+1 kapnistami?

dd35
13-06-2014, 00:19
[QUOTE=Hayrettin Aydın;10547817]Tamam, anladım. benim okuduğum kitaplarda 3 gün yazıyor, bazı teknikciler bunu 2 gün alıyor. Ama 3 gün en geçerlisi olduğunu biliyorum. Üçgeni aşağıya kesmesi iyi bir durum değil. Umarım yarın yuvasına geri döner. Dönmesse biraz düzeltme yapması normaldir.[/QUOTE

Tesekkurler hocam. Ben tamamen reysastayim duzeltme gelirse bende duzelirim :)]

celik comak
13-06-2014, 15:58
http://www.borsagundem.com/neden-yukseldi/rysas_rygyo-hisse-geri-alim-programi-566726.htm geri alım için son 1 ay durmuş efendii yaa alır yatırımcının güvenini kazanırsın yada yok olursunnn YTD SADECE BİR ANLIK SİNİRR :D:D:D

Hayrettin Aydın
13-06-2014, 16:23
Moralini asla bozma
https://www.facebook.com/photo.php?v=10204336873811406&set=vb.1516353011&type=2&theater

Moneymake
13-06-2014, 17:19
50 milyon bedelsiz verecekti ne oldu.vaz mı geçtiler.bilgisi olan var mı

trocktor
13-06-2014, 18:17
http://666kb.com/i/cp6v87oo9vh1cs0sl.gif
YÜKSELEN KANALIN İÇİNDE DEVAM EDİYOR ALTTA 70 ÜSTTE 90 VAR

philosopher
15-06-2014, 17:49
Takas incelemesi yapilabilen link paylasabilir misiniz?bendeki patlamış

seeyoulater
16-06-2014, 12:18
Deutsche Bank elindeki malı vermiş aşağı basmak için fırsatın var spek efendi yukarı çıkartmadın aşağı doğru yap şeklini ben dahil yeni alıcılar bulursun..

derinlikler
16-06-2014, 15:05
https://j oin.me/626-243-188

EFT
17-06-2014, 07:42
ben dün bir kısmını verdim, hafta sonuna kadar istediğim yere gelirse alırım

philosopher
17-06-2014, 11:06
0,80 ve 0,81 den dünyanın malını alan zihniyet bu kagıdı burada birakmaz

stakeholders
17-06-2014, 15:01
0,80 ve 0,81 den dünyanın malını alan zihniyet bu kagıdı burada birakmaz

tacoo58
1 gün önceBeğenBeğenme
bu reysasş firmasında çalışan kamyon şöförleri anlattı bana paramızı vermiyolar her tarafa borç takmışlar bizzat şöför anlattı
ihbar et
yoruma cevap ver

Yukarıdaki yorumu birisi bir baska sitede paylasmıs, zaman zaman bu tarz bılgıler bılgı kırlılıgı ve dedıkodu manasında gercek dısı olsa da , zaman zaman gidişatın habercisi olabiliyor. Artık bu sirketin soforuyle depocusuyla konusmak gerek dıye dusunuyorum , cunku bılmedıgımız bır sey olma ıhtımalı cok yuksek. Pıyasa su olmus bu olmus, 8 sene once 2 ustunden halka arz olup da , yıllarca buyuyen bır ekonomı de hısse reel anlamdea neden % 80 kaybettırsın. Kar etse de neden hıc temettu gıbı bırsey gundemde olamasın...Herkesı bır calısan ya da sırketın resmı agzı ve sureklı sehven duzeltmelere yapan yatırımcı ılıskılerı dısında , sırket cevresınden aratırma yapmaya davet edıyorum...
Yazmakla cızmekle olmaz gercekten mal aldıgı , mal sattıgı , calıstırdıgı kısılerle olan ılıskılerı bır sırketın aynasıdıır ve anlasılan o kı bu hususlarla ılgılı bızden daha cok bılgı sahıbı olan bırılerı var...

philosopher
17-06-2014, 15:24
tacoo58
1 gün önceBeğenBeğenme
bu reysasş firmasında çalışan kamyon şöförleri anlattı bana paramızı vermiyolar her tarafa borç takmışlar bizzat şöför anlattı
ihbar et
yoruma cevap ver

Yukarıdaki yorumu birisi bir baska sitede paylasmıs, zaman zaman bu tarz bılgıler bılgı kırlılıgı ve dedıkodu manasında gercek dısı olsa da , zaman zaman gidişatın habercisi olabiliyor. Artık bu sirketin soforuyle depocusuyla konusmak gerek dıye dusunuyorum , cunku bılmedıgımız bır sey olma ıhtımalı cok yuksek. Pıyasa su olmus bu olmus, 8 sene once 2 ustunden halka arz olup da , yıllarca buyuyen bır ekonomı de hısse reel anlamdea neden % 80 kaybettırsın. Kar etse de neden hıc temettu gıbı bırsey gundemde olamasın...Herkesı bır calısan ya da sırketın resmı agzı ve sureklı sehven duzeltmelere yapan yatırımcı ılıskılerı dısında , sırket cevresınden aratırma yapmaya davet edıyorum...
Yazmakla cızmekle olmaz gercekten mal aldıgı , mal sattıgı , calıstırdıgı kısılerle olan ılıskılerı bır sırketın aynasıdıır ve anlasılan o kı bu hususlarla ılgılı bızden daha cok bılgı sahıbı olan bırılerı var...

Bizzat soförlerle konusma sansim olan bir sektorde calisiyorum,benim konustuklarim zaman zaman gecikmeler olsa da paralarini aldiklarini ve sirketin cok buyuk bir sirket olup guvendiklerini belirttiler,bilginize
..

cicikus75
17-06-2014, 16:22
Su Reysas'a yazilan binlerce ici bos mesajdan sonra dogru duzgun seylerden bahsedilmeye baslandi. Arkadaslar size 1 ay'dir soyluyorum, patron sirketi, fiyati patron belirleyip grafigi ciziyor, dolayisiyla 6 ay'dan kisa sureli Teknik Analize bakmayin, Temel Analizcilerde, finansallara aldanmayin, adamin yeniden degerleme ile bilancoyu nasil sisirdigini fark edemeye bilirsiniz.

Eger sirket hakkinda gercek bilgi almak istiyorsaniz Soforleri, depocusu, her hangi bir calisani ile 5 dakika bile olsa konusmaya calisin ayak ustu, maaslar odeniyor mu? Yeni elemanlar aliyorlar mi, yoksa isten mi cikariyorlar ? vs vs .
Bu insanlarin 3 dakikalik sohbette verecegi bilgi inanin bana sirket hakkinda cok daha net fikir sahibi olmamiza sebep olur.

EFT
17-06-2014, 19:22
adamlar tırları satıcaz vagon alıcaz diyor, tır ihtiyacını da kira ile yapıcaz diyor, .. şimdi siz tır şoförü olsanız ne yaparsınız

yugur486
18-06-2014, 10:03
adamlar tırları satıcaz vagon alıcaz diyor, tır ihtiyacını da kira ile yapıcaz diyor, .. şimdi siz tır şoförü olsanız ne yaparsınız

Makinist olurum :)

Moneymake
18-06-2014, 18:58
Borsanın en ucuz hissesi gibi görünüyor.Kar süper ,pd/dd 0.50.araç muayene işinde gittikçe artan kar.Patron elini çabuk tut yoksa mal kaptıracaksın.
Verginin olmadığı tek adres borsa.Parababaları bunu çok iyi biliyor da bu gibi ufak senetleri patron insiyatifine bırakıyorlar yol kazası yaşamamak için.

celik comak
19-06-2014, 15:40
İmzalı Görüntüle

REYSAŞ TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK TİCARET A.Ş. / RYSAS [] 19.06.2014 15:36:57

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Abdurrahmangazi Mah. Güleryüz Cad. No:23 Sancaktepe/İstanbul
Telefon ve Faks Numarası : 216 564 20 00 / 216 564 20 99
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 216 564 20 00 / 216 564 20 99
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Kıdemli Finans Müdürü'nün İş Akdi Feshi

AÇIKLAMA:
Şirketimizde Yatırımcı İlişkileri Bölümü'nde Kıdemli Finans Müdürü olarak görev yapan Sn. Veysal Döğüş'ün şirketimizle ilişiği kalmamıştır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

philosopher
19-06-2014, 22:42
alan satanları paylaşabilecek kimse var mı?

gülay07
19-06-2014, 23:41
şirkete finans müdürü dayanmadı denetleme şirketi dayanmadı yatırımcı ilişkilerine bakan dayanmadı büyük ortak dayanmadı ky dayanmadı ah sana bir dayanabilse bu insanlar sayın durmuş cezam bu gün bitti erol 07 den sevdiler

barend
20-06-2014, 09:52
Cezamı tamamlayarak yeşil sahalara döndüm.

Kaldığım yerden devam;

Ne yaparsan yap SATMAYACAĞIM!!!

serothehero
20-06-2014, 17:46
Performans:http://i62.tinypic.com/20ij4x.jpgBu da antitez:http://i60.tinypic.com/6jhgex.jpg

Hayrettin Aydın
21-06-2014, 12:32
Reysaş, acaba Iraka mal taşıyor muydu? Böyle bir büyük şirket taşımaması imkansız gibi geliyor bana. Bu hengamada orda Tırları mahsur kaldımı. Bu durumdan ne kadar etkilenecek. Bu işle yakın olan yatırımcılar bunu hiç tartışmıyorlar. Düşüncem yeni gelişmeler için can alıcı nokta buralarıdır diye düşünüyorum.

EFT
21-06-2014, 16:32
Reysaş, acaba Iraka mal taşıyor muydu? Böyle bir büyük şirket taşımaması imkansız gibi geliyor bana. Bu hengamada orda Tırları mahsur kaldımı. Bu durumdan ne kadar etkilenecek. Bu işle yakın olan yatırımcılar bunu hiç tartışmıyorlar. Düşüncem yeni gelişmeler için can alıcı nokta buralarıdır diye düşünüyorum.

bu patron oraya mal taşısa bile kendi tırıyla yapar mı sence

Hayrettin Aydın
21-06-2014, 16:42
Bilemediğim için bu konuyu dile getirdim. Daha önce kendi arabalarıyla yapıyordur. Kirlama işlemime gireli kaçgün oldu şunun şurasında. Ve mal akışıda durdu o tarafa şirket etkilenebilir.

bu patron oraya mal taşısa bile kendi tırıyla yapar mı sence

yugur486
21-06-2014, 17:42
Bilemediğim için bu konuyu dile getirdim. Daha önce kendi arabalarıyla yapıyordur. Kirlama işlemime gireli kaçgün oldu şunun şurasında. Ve mal akışıda durdu o tarafa şirket etkilenebilir.

Reysasın araçlarını doğu taraflarında hiç görmedim,, ama çok büyük bir şirket küçük çaptada olsa o bölgede operasyonları vardır,,, ancak arkadaşında söylediği gibi reysasın bütün araçları öz mal değil,, yani aracını alıp şirkette taşeron olarak çalışan yüzlerce şoför var,, muhtemelen kendi araçları yerine onları gönderiyordur,, eğer o bölgede iş yapıyorsa tabi,,,

temur
21-06-2014, 17:46
gecen hafta Turkiyedeydim tasimacilik sektorunu izlemek icin ana yolun kenarina soyle 4 saat falan oturdum ve gozlem yaptim gecen sene 3 saat gozlemem sonucu 10 tane reysas tiri gordum busene hicbir reysas tiri goremedim . belki raslanti olabilir fakat insan kendi kendine dusunmeden edemiyor. gerci kamyoncu soforu komsuya sordum reysas iyi sirkettir dedi neden diye sordugumda cevabi pek piyasa bilgisi olmadigini gosterdi . busene ilgimi ceken sirket (gozlem sonucu), ekol lojistik ve metro otobus firmasi heryerdeler. ben rygyo yatirimcisiyim fakat reysas beni oldukca ilgilendiriyor. gecen seneye gore biraz karamsarim fakat bilanco iyi ha yabanci islemleride kafamda oldukca soru isareti yaratiyor garip deyilmi ?

EFT
22-06-2014, 01:27
gecen hafta Turkiyedeydim tasimacilik sektorunu izlemek icin ana yolun kenarina soyle 4 saat falan oturdum ve gozlem yaptim gecen sene 3 saat gozlemem sonucu 10 tane reysas tiri gordum busene hicbir reysas tiri goremedim . belki raslanti olabilir fakat insan kendi kendine dusunmeden edemiyor. gerci kamyoncu soforu komsuya sordum reysas iyi sirkettir dedi neden diye sordugumda cevabi pek piyasa bilgisi olmadigini gosterdi . busene ilgimi ceken sirket (gozlem sonucu), ekol lojistik ve metro otobus firmasi heryerdeler. ben rygyo yatirimcisiyim fakat reysas beni oldukca ilgilendiriyor. gecen seneye gore biraz karamsarim fakat bilanco iyi ha yabanci islemleride kafamda oldukca soru isareti yaratiyor garip deyilmi ?

aylar önce patron kendi açıkladı dediki, ben bulgarda şirket kurdum, plakam artık türk değil dedi,sınırda sıkıntı çekmemk için her yolu deniyorlar.. sanırım artık üzerinde reysaşda yazmıyordur ve kiralamış olma ihtimalide yüksek..

Hayrettin Aydın
22-06-2014, 09:26
Irak'a hiçbir ülkenin aracı giremiyor ki. Bulgar olsa ne olur

aylar önce patron kendi açıkladı dediki, ben bulgarda şirket kurdum, plakam artık türk değil dedi,sınırda sıkıntı çekmemk için her yolu deniyorlar.. sanırım artık üzerinde reysaşda yazmıyordur ve kiralamış olma ihtimalide yüksek..

philosopher
22-06-2014, 11:13

Suriye'de calisiyordu,orası bozulunca avrupaya kaydi

serothehero
22-06-2014, 15:38

Yurtiçi Satışlar 66.424.945 315.969.804 218.748.805 134.709.526
Yurtdışı Satışlar 3.769.297 10.021.149 5.857.446 3.111.828

Yüzde 3 civarı, dolayısyla ne kadar etkilenecek sorusu çok anlamlı değil. Ama! etkileneceği husus şu olur; Irak'a yapılan ihracatın yurtiçi taşımacılık ayağında etkilenme olur. Diğer bir ifadeyle ihraç malının hammadde ve ara malı ile ilgili yurtiçi taşımalarında azalma olur bu da Reysaş'ı etkiler.

Hayrettin Aydın
22-06-2014, 23:28
Bu verilere göre biraz etkiler, fazla sarsıcı bir etkisi olmayacağı anlaşılmıştır. Teşekkürler

Yurtiçi Satışlar 66.424.945 315.969.804 218.748.805 134.709.526
Yurtdışı Satışlar 3.769.297 10.021.149 5.857.446 3.111.828

Yüzde 3 civarı, dolayısyla ne kadar etkilenecek sorusu çok anlamlı değil. Ama! etkileneceği husus şu olur; Irak'a yapılan ihracatın yurtiçi taşımacılık ayağında etkilenme olur. Diğer bir ifadeyle ihraç malının hammadde ve ara malı ile ilgili yurtiçi taşımalarında azalma olur bu da Reysaş'ı etkiler.

barend
23-06-2014, 12:12
Milleti yollarda tır sayar hale getirdiniz.:halay:

Ölmek var, altınları Ali Rıza emmiden başkasında satmak yok!!!!

Hayrettin Aydın
23-06-2014, 12:54
Ama yurt içi satışlar burda aldatıcı olabilir, şöyleki; Yurt içi bir firmadan aldığı malı Iraka götürüldüğünü düşünelim. Tahsilat yurt içinde olacağından yurt içi satışlar kalemine işlenecektir. Farkındaysanız mal Iraka gitmekdedir (Örnek olarak)

seaman6133
25-06-2014, 10:31
2 gündür forumda yaprak kımıldamıyor hayırdır.... Patronun adamları da yok buralarda.. Bu hayra alamet mi acaba... :party:

celik comak
25-06-2014, 10:53
artık spek değişti şow yapmasını bekliyoruz buda eşşek cıkarsa kovulana kadar bekleriz yapıcak bir şey yok :) :) YTD
2 gündür forumda yaprak kımıldamıyor hayırdır.... Patronun adamları da yok buralarda.. Bu hayra alamet mi acaba... :party:

sunlife08
25-06-2014, 11:14

ne konuşabiliriz ki.patron bıktırma politikası uyguluyor ona dayanmaya çalışıyoruz konuşmayla bir şey olacağı yok.hissede baskı devam ediyor 1 tl altında alanların bu fiyatlardan satacağı yok.beklemeye devam etmekten başka çare yok.patronun heyecan yaratacak adım atmasını bekliyoruz.

barend
25-06-2014, 11:49

Aynen öyle. Az kaldı. Ölmek var, altınları Ali Rıza emmiden başkasına satmak yok

philosopher
25-06-2014, 11:53
artık spek değişti şow yapmasını bekliyoruz buda eşşek cıkarsa kovulana kadar bekleriz yapıcak bir şey yok :) :) YTD

Spek değişti derken?ben takasta birsey goremedim,aciklama falan mi oldu?

seaman6133
25-06-2014, 14:26
Aynen öyle. Az kaldı. Ölmek var, altınları Ali Rıza emmiden başkasına satmak yok

Hah şöyle dostlar biraz sesimiz çıksın yaaa.. Hepimiz aynı gemideyiz ama herkes kamarasında oturuyor.. Birkaç gün ceza verdi forum sahibi bana, sinirlenip durmuş beye söylendim diye.... Ama Ali Rıza emmi olayına bende destek veriyorum biline:halay::sarhos:

seaman6133
25-06-2014, 15:24
hayır olsun inşallah...

trocktor
25-06-2014, 15:50
rygyo nun zoru ile burda duruyor gibi

philosopher
25-06-2014, 16:43
Joi..n var mi arkadaslar?

77ayberk
25-06-2014, 17:20
Başka hisse olsa rygyo tavan ekürü olan rysas da %5-7 yapardı ama Allahın kulu bakmıyor bakan varsa da hemen 300 500 bin lot çarpıyor kafasına milletin ne işi olsun böyle hisseyle bak garantiye her gün 20 25 kademe hareket ediyor,birde merak ediyorum bizden başka bilen yok mu acaba bu hissenin ucuz olduğunu anlamadım gitti bazen dakikalarca işlem yapmıyor bakalım hayırlısı olsun bol şans

philosopher
25-06-2014, 17:23
Mal sahipli o yuzden...

stakeholders
25-06-2014, 19:40
Mal sahipli o yuzden...

bırseyler olacak gıbı 6 aylık bılanco agustosta gelecek ...oncesınde bır hareket ve bılanco sonrası daha ıyı yerler muhtemel, yıllardır hak etmedıgı yerde, rygyo yıllık en yuksek degerınde ve FK degerı evvelde rysas ıle esıttı bu rysasın en az 1,20 olması demek cunku rygyo 5 ustu fk ya geldı

Hayrettin Aydın
26-06-2014, 11:47
Bu kağıdın yukarı gidebilmesi için bu üçgeni mutlaka kırması gerekir. Umarım bu sefer kırar YTD
http://i.hizliresim.com/JLoBjo.jpg (http://hizliresim.com/JLoBjo)

sunlife08
26-06-2014, 12:08
Bu kağıdın yukarı gidebilmesi için bu üçgeni mutlaka kırması gerekir. Umarım bu sefer kırar YTD

hayrettin bey inanın bizde bu şans olduğu sürece endeks aşağı kırar üçgende aşağı kırar.ümitsizce bekliyoruz işte.çok fırsat kaçtı bu hisse yüzünden.

Hayrettin Aydın
26-06-2014, 12:15
Teşekkür ederim sayın Sunlife; O kadar ümitsiz olmamalıyız.

hayrettin bey inanın bizde bu şans olduğu sürece endeks aşağı kırar üçgende aşağı kırar.ümitsizce bekliyoruz işte.çok fırsat kaçtı bu hisse yüzünden.

sunlife08
26-06-2014, 12:26
Teşekkür ederim sayın Sunlife; O kadar ümitsiz olmamalıyız.

abi haziran 2012 den beri 0,88 tl maliytle 25 bin lotla bekliyorum çok treni kaçırdık.beklenti var ama bir türlü gelmiyor beklentiye sıra biz satsak gider.aynı şeyi glyho de başıma geldi.oda 0,7 tl ile kasıyordu ayrıldık aylar sonra baktım 2 katına çıkmış.hayırlısı artık.

Hayrettin Aydın
26-06-2014, 12:32
Bu tür senetler aniden hareketlenir. Aşağıdan alayım dersin arkasından bakakalırsın. 0,88 kötü bir maliyet değil. 2 TL den alanları düşnün birde

abi haziran 2012 den beri 0,88 tl maliytle 25 bin lotla bekliyorum çok treni kaçırdık.beklenti var ama bir türlü gelmiyor beklentiye sıra biz satsak gider.aynı şeyi glyho de başıma geldi.oda 0,7 tl ile kasıyordu ayrıldık aylar sonra baktım 2 katına çıkmış.hayırlısı artık.

Polis_Yunus
26-06-2014, 13:23
Hislerim artık çok beklemeyeceğimizi söylüyor. Bugünkü Rysaş ve Rygyo'daki yüksek işlem hacimlerini neye bağlıyorsunuz arkadaşlar?

orrca
26-06-2014, 15:38
Yillardir ayni hacimleri yapiyor.sonuc cirt.fazla heveslrnmeyin bence.

philosopher
26-06-2014, 17:54
Alici satıcı gorebilen paylaşabilir mi?

egegoktug
26-06-2014, 23:43
Metro= rysas

serothehero
27-06-2014, 12:36
27.12.2013 3986 0,597489 TL

Bekliyorum DD ver bana hisseyi tekrar 59 kuruştan. Sen hisseni falan geri alma aman ha neme lazım. Ben senin yerine geri alım yaparım. KAP'a da açıklarım. 2012'den beri senin yerine ben Hisse geri alımı yapıyorum zaten.

kaptaings
28-06-2014, 10:40
uzun zamandır eski hisseme yazmadım yine gelmis 83 bolgesne gecerse 88-90 der gezmezse 78-83 takılır durur

philosopher
28-06-2014, 21:59
85'e deyip dondugunden beri iyi guc topladi,hacim de gitgide artiyor,bu hafta güzel bir baslangic ve hareket gelecek bence...

pisagor0707
30-06-2014, 01:22

Dostum eger 85 yapip 76 ya donerse ve bunu tekrarlarsa maalesef bu ucgen uzantisi cok uzun sure boyle devam edecek. Onemli olan yukselip dusmemesi....

Hayrettin Aydın
30-06-2014, 10:19
Katılıyorum Sayın pisagor0707, Ama bu sefer aşağıdan güç alarak geliyor. Üçgeni kırma olasılığıda var. YTD

Dostum eger 85 yapip 76 ya donerse ve bunu tekrarlarsa maalesef bu ucgen uzantisi cok uzun sure boyle devam edecek. Onemli olan yukselip dusmemesi....

philosopher
30-06-2014, 17:40
Alici-satici paylasabilecek kimse var mi bu sayfada?

BARAN AĞA
01-07-2014, 16:05
bizimle dalga geçiyor bu açlar... bir gün 2 kademe yükseltiyorlar sonraki gün 2 kademe geri... sonrasında 1 hafta yatay... bunlarda ne yaptığını bilmiyor.. ne endekse uyuyor nede grafiğe...

gülay07
01-07-2014, 23:34
Beklemek ve umut etmek için en idal kagıdı bulduğunu sanan ky arkadaşalar .hepinize hayırlı ramzanlar .umarım bu ramazan durmuşa bir iman gelirde insaf eder yoksa yalan dolan ile bir yılı daha hüzünle gecirmekde kalınmaz geri alış hikayesi 3 cü kez masallara dönüştü malasef adam bir imana gelip agzından çıkana sahip olsa bari 1 ayda 2 kez uzaklaştırıldım .yinede sözümden dönmüyorum bu adam anladın ız

stakeholders
02-07-2014, 23:17
Hareket olmali artik asirlardir yatay

gizligüc
02-07-2014, 23:29
Hareket olmali artik asirlardir yatay

şarap gibi bir hisse, bekledikçe cazibesi artıyor gözümde :)
umarım mali tablolarda da iyileşme devam eder..YTD

saygılar

Denizatı
03-07-2014, 10:30
rysas ın toplam piyasa değeri barselona nın sol kolundaki bir yazının 3 yıllık değeri kadar...

ytd.

Hayrettin Aydın
03-07-2014, 11:46
REYSAŞDA Bence nur topu gibi bir formasyonumuz daha oluşmak üzere ters OBA ,Omuz baş omuz farmasyounu, İllaki her formasyon çalışacak diye bir kural yok. Çalışırsa güzel olur. Ve çalışırsa yükseseliş fena olmaz katılan katılır katılmayannında kendine göre düşüncesi vardır, Herkese saygı duyarız (KESİNLİKLE AL SAT DEĞİLDİR)

http://i.hizliresim.com/QXkgrG.png (http://hizliresim.com/QXkgrG)

seeyoulater
03-07-2014, 12:45
REYSAŞDA Bence nur topu gibi bir formasyonumuz daha oluşmak üzere ters OBA ,Omuz baş omuz farmasyounu, İllaki her formasyon çalışacak diye bir kural yok. Çalışırsa güzel olur. Ve çalışırsa yükseseliş fena olmaz katılan katılır katılmayannında kendine göre düşüncesi vardır, Herkese saygı duyarız (KESİNLİKLE AL SAT DEĞİLDİR)

iyi de OBO düşüş formasyonu değilmidir. Bence bu grafik tam obo değil

OBO ve TOBO Formasyonları

Omuz Baş Omuz Formasyonu

Trend dönüş formasyonudur. 3 tepeden oluşur ve baş kısmı ortada olur.
Sol omuz fiyatların ralli yaptığı dönemde oluşmaya başlar ve trend yukarıdır. Fiyatlar bir tepe yaptıktan sonra küçük çaplı bir düşüş olur ve SOL OMUZ oluşmuş olur. Çekilmenin sonlandığı seviye ise BOYUN olarak adlandırılır.Boyun seviyesinden gelen alımla ralli yeniden başlar ve fiyatlar sol omuz hizasını geçer. Bu durumda da oluşan tepeye BAŞ adı verilir. Fiyatlar tekrar geri çekilerek boyun hizasına geri gelir. Son kez fiyatlarda bir yükseliş görülür ve bu yükseliş de genellikle sol omuz hizasında veya daha aşağısında olur. Burada da SAĞ OMUZ oluşmuş olur. Bu seviyelerden artık satıcılar devreye girer ve boyun seviyesi kırıldıktan sonra satıcılar üstünlüğü tamamen ellerinde bulundurur.

Formasyon Hedefi: BAŞ ile BOYUN arasındaki fark bulunur, bu fark boyun seviyesinden çıkarılarak formasyon hedefi bulunur.

Yukarıdaki grafik Altın'ın 8 ARALIK 2011 tarihinde başlayan satış sürecine aittir. Altın 1802 seviyesinde Baş oluşumunu tamamlamış. Boyun çizgisi 1680 seviyesi olur ve Boyun ile Baş arasındaki fark 122 dolardır. Sağ omuz oluştuktan sonra sert satış görülüyor ve Boyun çizgisi olan 1680 aşağı kırılıyor. Boyun çizgisi aşağı kırıldığında tahmini hedef 1680-122=1558 olur. Altın ise 1560 seviyesine kadar soluksuz düşmüştür.

Ters Omuz Baş Omuzu Formasyonu

Omuz baş omuz formasyonunun tam tersidir. Bu da düşüş trendinde olup trend dönüşlerinde görülen bir formasyondur. Fiyatlar bir dip yaparak SOL OMUZU oluşturur. Daha sonra bir yükseliş yaşanır ve fiyatlar belli bir seviye üzerine çıkamayarak BOYUN seviyesini oluşturur. Fiyatlar daha sonra bir satış daha yiyerek daha önce oluşan sol omuzu da aşağı kırarak bir dip daha yapar bu da BAŞ bölümünü oluşturur. Son olarak bir yükseliş daha yaşanır ve sol omuz seviyesine kadar yaşanacak düşüş hareketi de SAĞ OMUZU oluşturur. Bu seviyeden artık ralli başlar ve fiyatlar boyun hizasını kırarak trendin döndüğünü haber verir.

Yandaki grafikte BAŞ seviyesi 1309, BOYUN seviyesi 1346..
Formasyon hedefini bulmak için Boyun-Baş yani 1346-1309=37 doları bulduktan sonra bu farkı Boyun seviyesine ekleme yaparız, yani Boyun+37 olacak..1346+37=1383..

Fiyatlar da 1382 de bir tepe yaparak daha sonra yükselişe devam etmiş.

Rsi göstergesini dikkatlice incelediğimizde her iki formasyonda da uyumsuzluk bulunması formasyonun güvenirliğini arttırır. Ters Obo da pozitif uyumsuzluk varken Obo'da negatif uyumsuzluk görülmektedir.

Hayrettin Aydın
03-07-2014, 16:11
Sayın seeyoulater, Küçük çaplı ters OBO formasyonudur, Bazen byük çaplı formasyonlarda oluştuğu gibi belki okumussunuzdur formasyon içinde formasyoda oluşabilmekdedir. Örn büyük bir üçgen formasyonunun içinde küçük çaplı formasyonlar oluştuğu gibi. Belki bu küçük TOBO çalışırda , Senedin ivmesini değiştirebilir. TOBO nun oluşumu henüz bitmemiş. Bu senedin iş yapması için 083, 0,84 dü geçmesi gerekir. Buralar şimdilik zor görünüyor.

flamenco72
03-07-2014, 21:11
RYGYO sancaktepe haberi ile buradaki trendin de yukarı döneceğini düşünüyorum...bu haber çok uzak olmasa gerek 2015'te sancaktepe metrosu bitiyor..
bir kulağımda hep kurnaköy'de...

Hayrettin Aydın
04-07-2014, 13:18
Başka bir hisseden örnek alınmış, ama aynı Reysaşın TOBO görünümündeki hissenin %200 den fazla yükseldiği görünüyor.İllaki birebir benzemesi gerekmiyor. Zaten hiç bir grafik birbirinin aynısı olamaz. Ne yazıkki bizim hissede bunlar gerçekleşmiyor.
Sağ omuz belli, sol omuz belli, baş belli, boyun belli , İtirazlar olsada Borsada buna OBO Formasyonu denir.
http://i.hizliresim.com/27MdNj.png (http://hizliresim.com/27MdNj)

sunlife08
05-07-2014, 12:21
hayrettin bey benimde rysas grafiğinden anladığım en fazla 4-6 hafta daha kasar.1,5 tl ye kadar soluksuz çıkış bekliyorum.eğer üçgen formasyonu 0,84 tl yi hacimli kırarsa önümüz aydınlık.söylediklerim grafikten anladığım kadarıyla bu yönde tutarsa tabi ki.bu hissede ne olacağını tahmin etmek zor olsa da.ytd...

Hayrettin Aydın
05-07-2014, 17:12
Katılıyorum sayın sunlife08, 0,84 Kırması gerekir. 0,84 direncine çarpıyor geri dönüyor. Güçlü bir dirnç oldu.

hayrettin bey benimde rysas grafiğinden anladığım en fazla 4-6 hafta daha kasar.1,5 tl ye kadar soluksuz çıkış bekliyorum.eğer üçgen formasyonu 0,84 tl yi hacimli kırarsa önümüz aydınlık.söylediklerim grafikten anladığım kadarıyla bu yönde tutarsa tabi ki.bu hissede ne olacağını tahmin etmek zor olsa da.ytd...

Hayrettin Aydın
06-07-2014, 13:07
REYSAŞA Yabancı girişide başlamış görünüyor. YTD

http://i.hizliresim.com/zQvzP9.png (http://hizliresim.com/zQvzP9)

Hayrettin Aydın
06-07-2014, 13:34
Başka bir çalışma, REYSAŞ en çok yabancı alımında ilk 50 ye girmiş YTD

http://i.hizliresim.com/BomjPM.png (http://hizliresim.com/BomjPM)

Overall
06-07-2014, 15:48
Başka bir çalışma, REYSAŞ en çok yabancı alımında ilk 50 ye girmiş YTD

http://i.hizliresim.com/BomjPM.png (http://hizliresim.com/BomjPM)

Hayrettin bey verinin tamamına hangi kaynaktan ulaşabiliriz

Hayrettin Aydın
06-07-2014, 20:21
Başka bağlantılara yönetim sıcak bakmıyor, isterseniz size özelden veririm.

Hayrettin bey verinin tamamına hangi kaynaktan ulaşabiliriz

philosopher
06-07-2014, 20:47
Takas analizi yapabileceğimiz bir link paylasabilir misiniz dostlar?

BaBAZuLu71
07-07-2014, 10:37
An itibari ile ;
ilk 5 kademede
AL 2,1M
SAT 735K

0,83 te 300K tek başına duruyor, ondan sonrası sığ,
0,83 ü aşarsa ,90 ı görmesi an meselesi olur.

0,80 Da 700K
0,79 de 600K Destek le arkasına yaslanmış bekliyor.

philosopher
08-07-2014, 08:56
Hepsi dümen, 0,80 aliyo, 0.81 satiyo

77ayberk
08-07-2014, 09:16
Hayırlısı olsun..

İnşallah eski havamızı buradada buluruz....

Kesinlikle katılıyorum hergün açılış ve kapanış senaryosu bu

BARAN AĞA
08-07-2014, 11:38
burda kalanların çoğu yüksek maliyetle bekleyenler.. artık 1 in altından tek lot alamasın bunu anlamış olmalısın... spek efendi.. bilançoyada çok kalmadı.. bizler sabırla bekliyoruz .. sen götürmezsen birileri gelir götürür..

Hayrettin Aydın
08-07-2014, 11:44
İşlem hacmi adeta durdu, Tüm teknikler iyi konumunda. Burdada TOBO iyice belirgenleşmiş ve yön yukarı görünüyor. Umarım bir aksilik olmaz. YTD

http://i.hizliresim.com/zQRGj7.png (http://hizliresim.com/zQRGj7)

farasli
08-07-2014, 15:40
İşlem hacmi adeta durdu, Tüm teknikler iyi konumunda. Burdada TOBO iyice belirgenleşmiş ve yön yukarı görünüyor. Umarım bir aksilik olmaz. YTD

http://i.hizliresim.com/zQRGj7.png (http://hizliresim.com/zQRGj7)

üstleri birleştirsek yön aaşağı gibi

BARAN AĞA
08-07-2014, 16:00
tatil havasına girmişler... bir süre bir cacık olmaz işlemde...

Hayrettin Aydın
08-07-2014, 16:18
Sayın faraslı, Ellilot analizi bu, renkli bölgeler yönünün yukarı olduğunu gösteriyor. Tabiki her fikre sonsuz saygımız vardır.
http://i.hizliresim.com/4Ym3RL.png (http://hizliresim.com/4Ym3RL)

üstleri birleştirsek yön aaşağı gibi

philosopher
08-07-2014, 22:35
Ters köşe yapacak adam arıyorlardır , 80 elde , 81 yerde takiliyorlar 1 aydir.

Hayrettin Aydın
08-07-2014, 23:14
SPK Haftalık Bülteni'nde CLK Holding hisselerinde işlem yapan Murat Çelik için idari para cezası çıktı.
26.09.2013-10.10.2013 döneminde Borsa İstanbul A.Ş.’de 8.689.163 adet CLKHO pay satış işlemleri gerçekleştirilmesi ancak bu satış işlemleri öncesinde VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 27 nci maddesi uyarınca hazırlanması gereken bilgi formunun SPK'nın onayına sunulmaması nedeniyle Murat Çelik'e 269.500 TL idari para cezası kesilmesine Kurul karar verdi.

YANİ, PATRON KAFASINA GÖRE HİSSE ALIP SATARSA, KAFASI KOPARILIR.

serothehero
09-07-2014, 14:06
SPK Haftalık Bülteni'nde CLK Holding hisselerinde işlem yapan Murat Çelik için idari para cezası çıktı.
26.09.2013-10.10.2013 döneminde Borsa İstanbul A.Ş.’de 8.689.163 adet CLKHO pay satış işlemleri gerçekleştirilmesi ancak bu satış işlemleri öncesinde VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 27 nci maddesi uyarınca hazırlanması gereken bilgi formunun SPK'nın onayına sunulmaması nedeniyle Murat Çelik'e 269.500 TL idari para cezası kesilmesine Kurul karar verdi.

YANİ, PATRON KAFASINA GÖRE HİSSE ALIP SATARSA, KAFASI KOPARILIR.

Patronun alıp satması gerekmiyor. 2 çakal kiralarsın olur biter. Bu patron önce;

1. Yönetim kurulunda söz verdiği şekilde hissesini geri alsın,
2. 23 milyon TL karı nasıl iç ettiğini açıklasın,
3. 23 milyon TL kar varken nasıl iç kaynaklardan 50 milyon TL dağıtırım dedi onu açıklasın.

Hayrettin Aydın
09-07-2014, 15:11
Sayın serothehero, Bazı şeyleri konuşurken beyni zorlayıp düşünmek gerek. 2 çakal hanki hesapdan kimin hisselerini alacak veya satacak. Banka hesabı veya aracı kurum hesabına patron bunlar adına virman mı yapacak. Ve bu çakallar o kadar senedi nerden bulacak kimin senedini satacaklar? Bu 2 çakalın satım veya alımları patron adına KAP a bildirilecek mi. Yoksa gizli el altından mı yapacaklar. Yoksa hislerin mi güçlü, 21yy hissederek konuşuyorsan bu mahalle dedikodusuna girer. Biz çıkarıp belgeyi ortaya koyuyoruz. Bazı suçlara çok ağır cezalar ve ağır hapis cezaların geldiğini biliyoruz. Nasıl yapacaklar bu işi. Bizde aydınlanalım açıklayında sizden feyz alalım. Gerçekden güzel olur, Kinayen söylemiyorum. Saygılar

pisagor0707
09-07-2014, 17:38
Ozelden gorusebilirmiyiz hayrettin bey

Hayrettin Aydın
09-07-2014, 17:50
Özür dilerim senet alıp satmaya kilitlenmişim görmedim. Tabiki

Ozelden gorusebilirmiyiz hayrettin bey

Hayrettin Aydın
09-07-2014, 22:07
Petrol düşmeye devam ediyor, Reysaşın hammaddesi petroldür, THY şirketine petrolün düşmesi ne kadar iyiyse, Reysaşa daha iyi gelir. YTD

serothehero
09-07-2014, 22:31
Sayın serothehero, Bazı şeyleri konuşurken beyni zorlayıp düşünmek gerek. 2 çakal hanki hesapdan kimin hisselerini alacak veya satacak.

Doğru beyni zorlamak lazım. Ama beyni zorlarken iyi gözlem yapıp konuşmak lazım. Okumak lazım. Ay'da yaşamamak lazım. Deniz GYO diyorum.

http://www.borsagundem.com/borsa-kulis/malum-manipulator-is-basinda-605623.htm

Bu arada dipnot olarak söyleyeyim benimle beyinde yarıştırmayın.

Size de saygılar.

Hayrettin Aydın
09-07-2014, 22:56
Sayın Şerthor, Ben yazıyı ilk düşdüğünde okumuşdum, Eğer sen bu yazıyı konumuzla iliştirirsen ya edebiyatın eksik, yada bu borsadan anlamıyosun. Bizim konumuz patronun alıp satması. Deniz gayrimenkuldeki durum, bir manipülötörün şirketin hissleriyle oynaması yani maiplasyon yapması. Konumuzdan çok uzak, Lütfen saçma alakası olmayan şeylere zamanımı almayın. Dünyada en basit şey birisini eleştirmektir. Tüm türk kahvehanelerinde ayakkabı boyacıları dahil eleştiri içersindedir.Eleştiri bizde birşey üretmeyen kişilerin tek silahı haline gelmiştir. Basit bir eylemdir. BİR GÖRÜŞÜNÜZ BİR FİKRİNİZ VARSA LÜTFEN ''FORUM SAYFASI SINIRSIZ'' FORUM SAYFASINDA PAYLAŞINIZ. SAYGILARIMLA

Doğru beyni zorlamak lazım. Ama beyni zorlarken iyi gözlem yapıp konuşmak lazım. Okumak lazım. Ay'da yaşamamak lazım. Deniz GYO diyorum.

http://www.borsagundem.com/borsa-kulis/malum-manipulator-is-basinda-605623.htm

Bu arada dipnot olarak söyleyeyim benimle beyinde yarıştırmayın.

Size de saygılar.

serothehero
10-07-2014, 00:07
Sayın Şerthor, Ben yazıyı ilk düşdüğünde okumuşdum, Eğer sen bu yazıyı konumuzla iliştirirsen ya edebiyatın eksik, yada bu borsadan anlamıyosun. Bizim konumuz patronun alıp satması. Deniz gayrimenkuldeki durum, bir manipülötörün şirketin hissleriyle oynaması yani maiplasyon yapması. Konumuzdan çok uzak, Lütfen saçma alakası olmayan şeylere zamanımı almayın. Dünyada en basit şey birisini eleştirmektir. Tüm türk kahvehanelerinde ayakkabı boyacıları dahil eleştiri içersindedir.Eleştiri bizde birşey üretmeyen kişilerin tek silahı haline gelmiştir. Basit bir eylemdir. BİR GÖRÜŞÜNÜZ BİR FİKRİNİZ VARSA LÜTFEN ''FORUM SAYFASI SINIRSIZ'' FORUM SAYFASINDA PAYLAŞINIZ. SAYGILARIMLA

Sayın kardeşim, sen başka bir hisse senedinden örnek veriyorsun oluyor da ben örnek verince mi olmuyor? Bak sen okumuyorsun benim yazdıklarımı. Ben 3 tane soru sordum. Sen madem bu işi bu kadar iyi biliyorsun bu sorularıma cevap verdikten sonra bu şirketi ve başındaki yönetimi değerlendir. Geçende çıktın Suriye ve Irak'a taşımalar dedin sana gelir rakamlarından örnek verdik, sustun. Öyle karşındaki her kişiye Şaban muamelesi çekip CAPS LOCK'larla falan kimseye ayar çekmeye çalışma. Bak ben ne diyorum

1. Şirketin yönetim kurulu madem bu kadar başarılı, neden verdiği geri alım kararını uygulamadı?
2. 23 milyon TL kar rakamı ne oldu?
3. 23 milyon TL kar eden şirket nasıl olur da iç kaynaklardan 50 milyon TL kaynak yaratıveriyor?
4. Burada yatırımcısını koruyan şirketlere örnek verdim, bak eskiye grafiklerime görürsün, ALKİM reysaş karşılaştırması. Sence 2006 dan bu güne bu şirket neden hep böyle.
5. 60 adet yük vagonu teslim edilmesine rağmen neden KAP'a açıklanmadı?
6. Bir şirket neden kuzey kıbrıs'daki zotdirik bir bankayı kullanır ödemelerinde
7. 2012'den bu yana neden ilaç namına burada bir kişiden bu yönetim hakkında iyi bir laf duymadın?

Eser miktarda saygılarla.

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 00:23
Ben şirketin yönetim kurulunun başarısından falan bahsetmedim. Tek bir şey söyledim. Patron veya şirket hisse satmadan ve almadan önce KAP a bilgi vermek zorundadır. Yoksa dünyası dar olur. sadece söylediğim bu. Maddeler halinde sıralamalar yapıyosun. Ben bu senedi yeni aldım. Benden önceki olayları bilmemde, İlgilenmemde. Beni ilgilendirmedi ise bugüne kadar sizin yazılarınıza cevap verdiğim olmamıştır. TAMAM SEN HAKLISIN. BENİM YAZILARIMLA İLGİLENMEYİN. BEYNİNİZDE BİR BİRİKİM VARSA FORUMDA PAYLAŞIN. SÖZ BEN SİZİN YAZILARINIZLA İLGİLENMEYECEĞİM. AMA BENDEN UZAK DURUN. BEN BURDA KENDİ FİKİRLERİMİ SÖYLER GEÇERİM, ŞİRKETİ BEYENMİYORSAN SENİ ZORLA TUTAN YOK, ÇEKER GİDERSİN. AMACIM KİMSEYLE POLAMİK YAŞAMAK DEĞİL.

Sayın kardeşim, sen başka bir hisse senedinden örnek veriyorsun oluyor da ben örnek verince mi olmuyor? Bak sen okumuyorsun benim yazdıklarımı. Ben 3 tane soru sordum. Sen madem bu işi bu kadar iyi biliyorsun bu sorularıma cevap verdikten sonra bu şirketi ve başındaki yönetimi değerlendir. Geçende çıktın Suriye ve Irak'a taşımalar dedin sana gelir rakamlarından örnek verdik, sustun. Öyle karşındaki her kişiye Şaban muamelesi çekip CAPS LOCK'larla falan kimseye ayar çekmeye çalışma. Bak ben ne diyorum

1. Şirketin yönetim kurulu madem bu kadar başarılı, neden verdiği geri alım kararını uygulamadı?
2. 23 milyon TL kar rakamı ne oldu?
3. 23 milyon TL kar eden şirket nasıl olur da iç kaynaklardan 50 milyon TL kaynak yaratıveriyor?
4. Burada yatırımcısını koruyan şirketlere örnek verdim, bak eskiye grafiklerime görürsün, ALKİM reysaş karşılaştırması. Sence 2006 dan bu güne bu şirket neden hep böyle.
5. 60 adet yük vagonu teslim edilmesine rağmen neden KAP'a açıklanmadı?
6. Bir şirket neden kuzey kıbrıs'daki zotdirik bir bankayı kullanır ödemelerinde
7. 2012'den bu yana neden ilaç namına burada bir kişiden bu yönetim hakkında iyi bir laf duymadın?

Eser miktarda saygılarla.

gülay07
10-07-2014, 00:23
bu şirket için ne desem boş 7 yıldır yazıp söyledim Türkçemden tutunda aileme varana kadar her ne geldiyde yazıldı artık yazmıyorum ama şirketin sahibini tanısanız bu sahsiyeti ne dediğimi anlardınız .adam borsadan kendi kagıdından ciddi vurgun yapıyo doce gene 1 milyon mal aldı o hep kazanıyo sen kaynediyon

pisagor0707
10-07-2014, 00:35
Dostlarim hepimiz bu hissedeyiz bilgilerinize ihtiyacimiz var ne yapmamiz gerekir nasil yol cizmemiz gerekir birlik ve beraberlik icinde olmaliyiz....

serothehero
10-07-2014, 00:57
BEYNİNİZDE BİR BİRİKİM VARSA FORUMDA PAYLAŞIN.

Paylaştık, soru sorduk buyur cevapla.

Patron KAP'a haber verir dışında senin beyninde bir şey var mı? Sadece ahkam kesmen asabımı bozuyor. Sanki bu ülke teorideki gibi SPK mevzuatına uygun bir borsaya sahip. Neyse sen bana cevap yazma bende sana yazmayayım.

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 01:07
Ben burda 6. madde hariç (kıprısdan ödeme vs. o çok incelenmesi gerekir) hepsini çözer cevabınıda veririm. Çözünce sen bana madalya mı takacan bu tavrınla. Örn. 23 milyon nereye gitti ''uçtu'' nereye gidecek yedek akçe olarak kaydı yapıldı. Onlar hepsi bilançodan tek, tek çıkar. Bunlar ciddiye alınacak sorular değil. Neyse Başarılar dilerim

BEYNİNİZDE BİR BİRİKİM VARSA FORUMDA PAYLAŞIN.

Paylaştık, soru sorduk buyur cevapla.

Patron KAP'a haber verir dışında senin beyninde bir şey var mı? Sadece ahkam kesmen asabımı bozuyor. Sanki bu ülke teorideki gibi SPK mevzuatına uygun bir borsaya sahip. Neyse sen bana cevap yazma bende sana yazmayayım.

cicikus75
10-07-2014, 05:23
Sn Serothero , Sn H, Aydin'a bulasmayin, adam teknik analizde takilmis kalmis, ben diyorum ki ,fiyati patron belirliyor ,teknigide o ciziyor diyorum anlamiyor, 20 senedir borsadayim diyor, dunyadan bir haber.

Gecen ay ben anlattim kendisine patronlarin nasil islem yaptigini , baskalari anlatti ama bazi insanlar o kadar saplantilidir ki, siz 100 kere de anlatsaniz anlamazlar, daha dun Nedensiz rumuzlu bir kisi dalga gecti adamla "Sen yenisin galiba diyerek " ama adam maalesef anlamiyor,

O yuzden ben yazmayi biraktim, sende bosuna enerjini tuketme, sen ne dersen de o kendince hakli dolayisiyla anlamaz !
Sn Aydin teknik analizde yaptiginiz calismalar ve emeginiz icin tesekkurler, ama algilayamadiginiz diger patron islemleri vs icin lutfen yorum yapmayin, yapacaksanizda lutfen biraz birseyler ogrenin ,tecrubelenin de oyle yorum yapin,cunku insanlari yanlis yonlendirirsiniz, bu bir patron kagididir, bu bist 30 kagitlari gibi bir suru araci kurumun islem yaptigi kagit degildir, bak hacime bunda yada GYO sirketinde aksam saat 5 olmus 25 bin liralik islem var , son anda patron aldi sattida hacimi 200 bine cikardi yoksa 100 binin altinda hacimle kapayacaklardi.

Sonuc Sn Aydin okuyun bir feyz alin aksi takdirde surekli birileri gelir dalga gecer,

cicikus75
10-07-2014, 05:51
Dostlarim hepimiz bu hissedeyiz bilgilerinize ihtiyacimiz var ne yapmamiz gerekir nasil yol cizmemiz gerekir birlik ve beraberlik icinde olmaliyiz....

Sn Pisagor, sana sunu soyliyeyim ki, bu hisseyi alarak ortak oldun ya, eger Reysas Sirketine guveniyorsan bir ortak olarak faydasini gorursun zaten, yok guvenmiyorsan zaten hissede durmaz satarsin, ben kisi olarak soyle yorumluyorum , finansallari ile sirket piyasa degerini yorumlayinca cok kelepir cikiyor, fakat bu patrona guvenim olmadigi icin bir cok kalemde oynama yaptigini kendim zaten fark ettim yani karliligi fazla gostermek icin yapilan yuksek yeniden degerlemeler, gerek genel yonetim giderlerini dusurmeler vs vs

Ama yinede sirketin cirosunda , karliliginda buyume var bu da ortada olan bir gercek, ha patron bunu biraz sisiriyor ne yapalim gormezden geliyoruz simdilik, 15 yillik tecrubeme gore sirketlerin piyasa fiyatlarinda artista en buyuk rol buyumeden gelir buyuyen sirketlerin hepsi degerini bulur, ornek mi ? Bak Bim'e yani borsa buyuyeni odullendirir, bu sirkete gelince bircok araci kurum raporu okudum, bak asagida lojistik ve gyo ile ilgili 1-2 rapor koydum COGU ESKI RAPORLAR 2012 YILINDAN vs ama bu patron o zaman raporu hazirlayanlari carptigi icin, ( Cunku raporlardaki beklentilerle gunumuzdeki gerrceklesmelerr uyusmuyor :) ) , dolayisiyla agzi yanan piyasa kagittan uzak duruyor !!!!

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.gedik.com%2FGetData%2FFnnWebD osya.ashx%3FDizin%3DAnalizDosyaKlasoru%26File%3D14 09.pdf%26DownloadFile%3DYat%25C4%25B1r%25C4%25B1mc %25C4%25B1%2520Bilgi%2520Notu-RYGYO.pdf&ei=ZP29U8TYLuvjsAT0p4LoAQ&usg=AFQjCNHdkfk04cew57DJhIF8T_ZaFm-eYA

http://www.integralmenkul.com.tr/imkb-sirket_analizler_rapor?id=13

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.erstegroup.com%2Fen%2FDownloa ds%2F0901481b800181d0.pdf&ei=wv69U8CWCITksASzo4GgDA&usg=AFQjCNEyd584oySoXprSznm0glVt4XquFA

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 06:57
Bakın benim Nicim cicikuş değil. Hayrettin Aydın dır, sanal adım neyse gerçek hayatdada odur. Bu işlerde ancak nicin kadar ciddisin. Çünkü beyin yapın budur. Patron bu işi yaparsa neler olduğunu belgeyle ortaya koydum. Peki RYGYO da akşam üstü alışını patron yaptı diyosun. Koysana en küçük bir delilini. Eğer koyamıyorsan hislerinle davranıyorsun, ve buda mahalle dedikodusundan öte bir durumu aşmıştır. Ne deyeyim size ben daha. Patron satışında hepiniz hayali şeyler üretiyor. Sokak ağzıyla 2 tane çakala yaptırır. Cici bu sistem nasıl çalışır anlatda milletde öğrensin. Uyduruk şeylerle değil. Banka hesapları kimin üzerinedir? Bu 2 çakal parayı nerden bulacak., Bu 2 çakala para nasıl transfer yapılacak , dedikodu yapma sistemi anlat. Ürettiklerin hep dedikodu mayetinde. Bu tür hareketlere çok ağır cezalar geldi. Hiç bir aklı başında bir şirket sahibi bu tür olaylara girmez. Girenler olamaz mı ? olur. Ama er geç yakalanır. Ve piyasa dolandırıcılığına girer ömrü billah iflaf etmezler adamı. Sende blançoyu şişirme kalemlerini bulacak kapisite yok. Klevya kahramanlığı yapıyosun. Küçük yatırımcının kaybettiğinde, suçu başka yere yönlendirme iç güdüsüyle, ben çok başarılı olacaktımda patron karşıma çıktı. Bilinç altıda ona şöyle seslenecektir Patronla uğraşılmaz tabiki, Bu aşamadan sonra başarısız olan değilde, suçlu pulunmuştur. PATRON. Pehhh

Sn Serothero , Sn H, Aydin'a bulasmayin, adam teknik analizde takilmis kalmis, ben diyorum ki ,fiyati patron belirliyor ,teknigide o ciziyor diyorum anlamiyor, 20 senedir borsadayim diyor, dunyadan bir haber.

Gecen ay ben anlattim kendisine patronlarin nasil islem yaptigini , baskalari anlatti ama bazi insanlar o kadar saplantilidir ki, siz 100 kere de anlatsaniz anlamazlar, daha dun Nedensiz rumuzlu bir kisi dalga gecti adamla "Sen yenisin galiba diyerek " ama adam maalesef anlamiyor,

O yuzden ben yazmayi biraktim, sende bosuna enerjini tuketme, sen ne dersen de o kendince hakli dolayisiyla anlamaz !
Sn Aydin teknik analizde yaptiginiz calismalar ve emeginiz icin tesekkurler, ama algilayamadiginiz diger patron islemleri vs icin lutfen yorum yapmayin, yapacaksanizda lutfen biraz birseyler ogrenin ,tecrubelenin de oyle yorum yapin,cunku insanlari yanlis yonlendirirsiniz, bu bir patron kagididir, bu bist 30 kagitlari gibi bir suru araci kurumun islem yaptigi kagit degildir, bak hacime bunda yada GYO sirketinde aksam saat 5 olmus 25 bin liralik islem var , son anda patron aldi sattida hacimi 200 bine cikardi yoksa 100 binin altinda hacimle kapayacaklardi.

Sonuc Sn Aydin okuyun bir feyz alin aksi takdirde surekli birileri gelir dalga gecer,

stakeholders
10-07-2014, 09:15
Bakın benim Nicim cicikuş değil. Hayrettin Aydın dır, sanal adım neyse gerçek hayatdada odur. Bu işlerde ancak nicin kadar ciddisin. Çünkü beyin yapın budur. Patron bu işi yaparsa neler olduğunu belgeyle ortaya koydum. Peki RYGYO da akşam üstü alışını patron yaptı diyosun. Koysana en küçük bir delilini. Eğer koyamıyorsan hislerinle davranıyorsun, ve buda mahalle dedikodusundan öte bir durumu aşmıştır. Ne deyeyim size ben daha. Patron satışında hepiniz hayali şeyler üretiyor. Sokak ağzıyla 2 tane çakala yaptırır. Cici bu sistem nasıl çalışır anlatda milletde öğrensin. Uyduruk şeylerle değil. Banka hesapları kimin üzerinedir? Bu 2 çakal parayı nerden bulacak., Bu 2 çakala para nasıl transfer yapılacak , dedikodu yapma sistemi anlat. Ürettiklerin hep dedikodu mayetinde. Bu tür hareketlere çok ağır cezalar geldi. Hiç bir aklı başında bir şirket sahibi bu tür olaylara girmez. Girenler olamaz mı ? olur. Ama er geç yakalanır. Ve piyasa dolandırıcılığına girer ömrü billah iflaf etmezler adamı. Sende blançoyu şişirme kalemlerini bulacak kapisite yok. Klevya kahramanlığı yapıyosun. Küçük yatırımcının kaybettiğinde, suçu başka yere yönlendirme iç güdüsüyle, ben çok başarılı olacaktımda patron karşıma çıktı. Bilinç altıda ona şöyle seslenecektir Patronla uğraşılmaz tabiki, Bu aşamadan sonra başarısız olan değilde, suçlu pulunmuştur. PATRON. Pehhh

Sayın Aydın iyi niyetle birşeyler yazıyorsunuz öncelikle bir çoğuna katılıyorum. Kimseyle dalaşma niyetim olmadan fikrimi söyleyeyim.

1. Patronun alım satım yaptığı ile ilgili durum bir şüphedir. Ancak kimsenin "bence öyle", "takasa bakın belli" " citi patrondur", "deutsche patrondur" gibi ispata muhtaç algılarından başka kesin delili yoktur. Kayıplarımıza ve açıklanmayan duruma sadece bir nedenselleştirmedir. Kesin delil zaten soruşturma ve savcılık şikayetine götürür, 3 gün sonra da suçlunun elleri kelepçelenir. Öncelikle bu konuda bir belge hiç kimsede maalesef yok.

2. Şirket özellikle son dönemde fena kar etmemektedir. Ancak özkaynak düzeyine göre daha fazlasını da edebilir. 2012 ise facia bir yıl olmuştur. Borçluluğu da her geçen gün kara rağmen artmaktadır. Alacak fonlamasındaki artış , hız kesmeyen yatırımlar ilk bakıştaki sebeplerdir. Ancak kesin olan bir durum, şirket net özkaynağının çok çok uzağında piyasa tarafından değer bulmaktadır.

3. Şirket kar etmekte ancak onlarca grup firması ve "girift" ilişkilerle şüphe uyandırmaktadır. Bazı bilanço kalemlerinin önceki bilançoya göre yer değiştirmiş olması (uzun vadeye atılan büyük bir borç), şirkete bir takım müdahele ve uyarılarda bulunulduğu ihtimalini akıllara getiriyor. Çok yüksek huzur haklarının bir anda büyük ölçüde sıfırlanması da ha keza öyle. Ancak hep şirket fiyatının çok düşük olması ve yıllarca da bu şekilde olması gerçeğinden hareketle yaptığımız çıkarım ve yorumlar esasında ön yargılı olmaktadır.

4. Şirketin 1 kuruş karı kaybolmaz " Akış tablosu" olan gelir tablosundaki dönem karı bilançoda dönem karına sonrasında da Sn. Aydın'ın söylediği gibi geçmiş yıllar karına ve veya özkaynak içinde bir kaleme eklenir ve aktifte fonladığı bir varlıkla eşleştirildiğinde de karşılığını görebilirsiniz. Ancak pek tabi bu kar, bir grup şirketinden olan alacağı, kötü bir aktifi ve veya patronun hovarda yatırımlarını fonluyor ve hiç bir zaman yatırımcıya dönmeyecek gibi duruyorsa iç edilmiş ve yatırımcıya dönmeyecek hükmünde, kağıt üzerindedir. Bu husustan da emin değiliz ama 8 yılı aşkın sürede 1 kuruş temettü olmaması , sürekli büyüyen ekonomide şirket nette küçülmese de fiyatının neredeyse sıfırlanması tabiki şüphe uyandırıyor. ancak çok samimi bir Genel kurulda bizzat sorduğumda büyüme ve yatırımın devam ettiği , temel hedefin mutlaka temettü olduğu ancak şu aşamada borçlanma ve yatırım sebepli nakdi temettünün gündemde olmadığı yanıtını almıştım. Tabi bu 8 yıl yatırım ve bekleme açısından uzun bir süre ancak 10 yıldır temettü vermeyip çok iyi performe eden şirketler de yok değildir borsada. Çünkü net ederi arttığı sürece farklı bir yönetimin gelip karı paylaşma ve frene basma stratejisni güdebileceği ihtimali bile piyasada fiyatlanır ve temettü vermeyen bir hisse batmış gibi fiyatlanmaz.

5. Özetle söyleyeceğim , herşeye rağmen esas olan bilanço olmalıdır. Çok fazla grup firması olması şüphe uyandırsa da herşeyin açıkça yazılıp beyan edilmesi ve şirketinm herşeye rağmen gördüğü en iyi finansallar noktasında olması Agustos bilançosunu da görmeyi beklemektan başka çare bırakmıyor. 2014 korkulduğu gibi bir yıl olmadı ve her nedense RYSAS bir çok masrafını, ciddi bir kalem olan huzur hakkını, da kıstı. 2014'de 2013'den daha iyi bir kar ve bu kez mahsup edecek geçen yıl karı olmadığından bedelsiz de olsa kanuni zorunluluk olarak bir temettü de gündeme gelebilecektir. İstikrarlı bir biçimde yatırımların meyve vermesi ve hisse şeklinde de olsa temettü vermeye başlamasıyla da bu batık fiyat zaten ortadan kalkacaktır. Bu sene temettüyle ilgili durum ve düzeltmenin düzeltmeleri gerçekten bir faciaydı ancak Kıdemli, bir finans müdürünün bir süre sonra işten ayrılması da sanırım o olayın devamında patronun son bir olayla sabrının taşıp iş akdini fesh etmesi olabilir. Çünkü ilgili tavsiye ve temettü mevzuatının uygulaması, müşavir ve finans direktörü yönlendirilmesiyle YK'ya taşınır ve muhtemelen bu olayda da patron cezayı kesti.

6. Adamı TV'den izleyip çok analiz ettim, hisse fiyatı 2 den arz olup 8 olsaydı emin olun izlediğimiz kişiyi bir Sabancı doğuyor diye yorumlardık, bilançoı ve diğer tüm husular aynı olduğu halde. Kendi beyanıyla kişi yine sektörün Sabancısı , o da ayrı mesele. Ama son söz ben batan hisseye de yatırım yaptım bunun kadar kaybetmedim. ilgili hissede bilançoda birçok kötü aktif varmış, gizlenen hususalar varmış, sonradan ortaya çıktı hisse 0,70 liradan 0,10 lara düşüp 0,45 lere çıktı , elimde kalan sembolik miktarı yapılandırma haberi öncesi artırarak kar dahi ettim.

7. Herseye ragmen 6 aylık iyi olacak ve eninde sonunda fiyatını bulacak düşüncesindeyim. Kişiler sorunsa, genel geçer bir kural kişilerin ömrü oturmuş şirketlerden kısadır. Adam anlatıldığı gibi cesur bir dolandırıcı ise de geriden geleceklerin ya da muhtemel yeni sahiplerin öyle olmayabileceği ihtimali bile fiyatlansa , fiyat bu olmayacaktır.

Saygılarımla, lutfen pay cıkarıp sahsıma bir şey yazılmasın polemik ve kişisel sataşma değil aklımdakileri yazmaya çalıştım.

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 09:57
Hah, bu yazı çok mantıklı yazılmış, hemen, hemen tamamına yakınına katılıyorm sayın
stakeholders. Kısır tartışmalara gerek yok. Mantığımız var ortak noktalarda elbetde buluşabiliriz. Saygılarımla, Başarılar dilerim.

Sayın Aydın iyi niyetle birşeyler yazıyorsunuz öncelikle bir çoğuna katılıyorum. Kimseyle dalaşma niyetim olmadan fikrimi söyleyeyim.

1. Patronun alım satım yaptığı ile ilgili durum bir şüphedir. Ancak kimsenin "bence öyle", "takasa bakın belli" " citi patrondur", "deutsche patrondur" gibi ispata muhtaç algılarından başka kesin delili yoktur. Kayıplarımıza ve açıklanmayan duruma sadece bir nedenselleştirmedir. Kesin delil zaten soruşturma ve savcılık şikayetine götürür, 3 gün sonra da suçlunun elleri kelepçelenir. Öncelikle bu konuda bir belge hiç kimsede maalesef yok.

2. Şirket özellikle son dönemde fena kar etmemektedir. Ancak özkaynak düzeyine göre daha fazlasını da edebilir. 2012 ise facia bir yıl olmuştur. Borçluluğu da her geçen gün kara rağmen artmaktadır. Alacak fonlamasındaki artış , hız kesmeyen yatırımlar ilk bakıştaki sebeplerdir. Ancak kesin olan bir durum, şirket net özkaynağının çok çok uzağında piyasa tarafından değer bulmaktadır.

3. Şirket kar etmekte ancak onlarca grup firması ve "girift" ilişkilerle şüphe uyandırmaktadır. Bazı bilanço kalemlerinin önceki bilançoya göre yer değiştirmiş olması (uzun vadeye atılan büyük bir borç), şirkete bir takım müdahele ve uyarılarda bulunulduğu ihtimalini akıllara getiriyor. Çok yüksek huzur haklarının bir anda büyük ölçüde sıfırlanması da ha keza öyle. Ancak hep şirket fiyatının çok düşük olması ve yıllarca da bu şekilde olması gerçeğinden hareketle yaptığımız çıkarım ve yorumlar esasında ön yargılı olmaktadır.

4. Şirketin 1 kuruş karı kaybolmaz " Akış tablosu" olan gelir tablosundaki dönem karı bilançoda dönem karına sonrasında da Sn. Aydın'ın söylediği gibi geçmiş yıllar karına ve veya özkaynak içinde bir kaleme eklenir ve aktifte fonladığı bir varlıkla eşleştirildiğinde de karşılığını görebilirsiniz. Ancak pek tabi bu kar, bir grup şirketinden olan alacağı, kötü bir aktifi ve veya patronun hovarda yatırımlarını fonluyor ve hiç bir zaman yatırımcıya dönmeyecek gibi duruyorsa iç edilmiş ve yatırımcıya dönmeyecek hükmünde, kağıt üzerindedir. Bu husustan da emin değiliz ama 8 yılı aşkın sürede 1 kuruş temettü olmaması , sürekli büyüyen ekonomide şirket nette küçülmese de fiyatının neredeyse sıfırlanması tabiki şüphe uyandırıyor. ancak çok samimi bir Genel kurulda bizzat sorduğumda büyüme ve yatırımın devam ettiği , temel hedefin mutlaka temettü olduğu ancak şu aşamada borçlanma ve yatırım sebepli nakdi temettünün gündemde olmadığı yanıtını almıştım. Tabi bu 8 yıl yatırım ve bekleme açısından uzun bir süre ancak 10 yıldır temettü vermeyip çok iyi performe eden şirketler de yok değildir borsada. Çünkü net ederi arttığı sürece farklı bir yönetimin gelip karı paylaşma ve frene basma stratejisni güdebileceği ihtimali bile piyasada fiyatlanır ve temettü vermeyen bir hisse batmış gibi fiyatlanmaz.

5. Özetle söyleyeceğim , herşeye rağmen esas olan bilanço olmalıdır. Çok fazla grup firması olması şüphe uyandırsa da herşeyin açıkça yazılıp beyan edilmesi ve şirketinm herşeye rağmen gördüğü en iyi finansallar noktasında olması Agustos bilançosunu da görmeyi beklemektan başka çare bırakmıyor. 2014 korkulduğu gibi bir yıl olmadı ve her nedense RYSAS bir çok masrafını, ciddi bir kalem olan huzur hakkını, da kıstı. 2014'de 2013'den daha iyi bir kar ve bu kez mahsup edecek geçen yıl karı olmadığından bedelsiz de olsa kanuni zorunluluk olarak bir temettü de gündeme gelebilecektir. İstikrarlı bir biçimde yatırımların meyve vermesi ve hisse şeklinde de olsa temettü vermeye başlamasıyla da bu batık fiyat zaten ortadan kalkacaktır. Bu sene temettüyle ilgili durum ve düzeltmenin düzeltmeleri gerçekten bir faciaydı ancak Kıdemli, bir finans müdürünün bir süre sonra işten ayrılması da sanırım o olayın devamında patronun son bir olayla sabrının taşıp iş akdini fesh etmesi olabilir. Çünkü ilgili tavsiye ve temettü mevzuatının uygulaması, müşavir ve finans direktörü yönlendirilmesiyle YK'ya taşınır ve muhtemelen bu olayda da patron cezayı kesti.

6. Adamı TV'den izleyip çok analiz ettim, hisse fiyatı 2 den arz olup 8 olsaydı emin olun izlediğimiz kişiyi bir Sabancı doğuyor diye yorumlardık, bilançoı ve diğer tüm husular aynı olduğu halde. Kendi beyanıyla kişi yine sektörün Sabancısı , o da ayrı mesele. Ama son söz ben batan hisseye de yatırım yaptım bunun kadar kaybetmedim. ilgili hissede bilançoda birçok kötü aktif varmış, gizlenen hususalar varmış, sonradan ortaya çıktı hisse 0,70 liradan 0,10 lara düşüp 0,45 lere çıktı , elimde kalan sembolik miktarı yapılandırma haberi öncesi artırarak kar dahi ettim.

7. Herseye ragmen 6 aylık iyi olacak ve eninde sonunda fiyatını bulacak düşüncesindeyim. Kişiler sorunsa, genel geçer bir kural kişilerin ömrü oturmuş şirketlerden kısadır. Adam anlatıldığı gibi cesur bir dolandırıcı ise de geriden geleceklerin ya da muhtemel yeni sahiplerin öyle olmayabileceği ihtimali bile fiyatlansa , fiyat bu olmayacaktır.

Saygılarımla, lutfen pay cıkarıp sahsıma bir şey yazılmasın polemik ve kişisel sataşma değil aklımdakileri yazmaya çalıştım.

16_Murat
10-07-2014, 12:25
Değerli yatırımcı arkadaşlar ve özellikle Sn. Hayrettin Aydın bey katılsanızda katılmasanızda inansanda inanmasanda bir gerçek var bu kağıt patron kağıdıdır. Bu kağıtta ne teknik ne beklenti nede başka birşey işler işleyen tek şey Patron hakimiyeti. Ben Patron kağıtlarının el altından farklı kişilerle senkonize alım satım ve işlem yaptığını tahmin edebiliyorum ama ispat yada belge dersen kimse belgelenemez.(Sadece tahmin)
Ayrıca çalıştığınız aracı kurumlara sorabilirsiniz kimse patron kağıdını bulaşın demez çünkü ne olduğunu daha iyi biliyorlar.
Ve bu kağıdın defter değerinden az işlem görmeside Patron'u rahatsız etmiyor eğer etseydi yada yatırımcısını düşünseydi kağıdını 2013 yılında başlayan kar'larla ve finansal varlık satışlarından kasasına giren para verdiği vagon siparişleri vb. gibi daha olumlu haberleri ve 2013 yılında yönetim kurulu kararınca geri alım programı çerçevesinde almaya başlasaydı kağıt şuan piyasa değerinde işlem görüyor olabilirdi.
Ama benim anlamadığım tek konu şirket 2013 mayıs'ta geri alım programı çerçevesinde karar alıyor yıl 2014 oldu halen alım yapmadı bu nasıl bir mantık buna SPK neden bu bir sanal beklenti oluşturduğu gerekçesiyle şirketten savunma istemiyor anlamıyorum bir yıl önce alınan yönetim kurulu kararı sonraki yıl oluyor halen uygulanmıyor kimsede buna neden diye sormuyor...
Vesselam boşu boşuna mübarek günlerde birbirinizi germeyin bekleyelim belki PAtron insafa gelir.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 12:35
Sayın Murat, Şirketin almış olduğu senetleri geri alma durumuna fazla takılmayın. Bunlar şirket politikasıdır. Çoğu şirket bu türden karar alıyor ve uygulamıyor. Burda sanal bir beklentiden öte, senedin daha fazla düşmemesi için pisikolojik bir durum yaratılmaktadır. Bu bir şirket politikasıdır. SPK herşeyede karışacak değildir. Kurul kararı ile alınıyor ve halka duyuruyor. Ha senetde sert bir düşme olursa hazırda tuttuğu bu miktarı kullnamaz mı? kullanabilir. yönetimce 6 aylık süre için alınmış, bir 6 ay daha uzatılır. Senedin fiyatını dengede tutma gayretleri bunlar. Saygılarımla başarılar dilerim.

16_Murat
10-07-2014, 12:58
Sayın Murat, Şirketin almış olduğu senetleri geri alma durumuna fazla takılmayın. Bunlar şirket politikasıdır. Çoğu şirket bu türden karar alıyor ve uygulamıyor. Burda sanal bir beklentiden öte, senedin daha fazla düşmemesi için pisikolojik bir durum yaratılmaktadır. Bu bir şirket politikasıdır. SPK herşeyede karışacak değildir. Kurul kararı ile alınıyor ve halka duyuruyor. Ha senetde sert bir düşme olursa hazırda tuttuğu bu miktarı kullnamaz mı? kullanabilir. yönetimce 6 aylık süre için alınmış, bir 6 ay daha uzatılır. Senedin fiyatını dengede tutma gayretleri bunlar. Saygılarımla başarılar dilerim.

Hayrettin bey fazla takılmayacak bir konu değil fazlasıyla takılması gereken bir konu çünkü;
1-)O zaman şirket karar alıp uygulamazsa SPK kapatsın dükkanı gitsin demek bir işe yaramıyor mantığı çıkar.
2-)Sende yönetim kurulu kararı alacaksın bütçeden para ayıracaksın halka ve SPK'ya duyuracaksın sonra pisikolojik durumdur yada şirket politikasının arkasına saklanacaksın.
3-)Yanlış hatırlamıyorsam 27.05.2013 geri alım programı çerçevesinde karar alındı ve üzerinde yaklaşık 14 ay geçti zahmet edip haber olarak bile verilmedi.
4-)Ayrıca hisse alımındaki amaç için senedin fiyatını dengede tutma gayreti demişsiniz ama bunlar senedi süründürme ve bezdirme gayretindeler sanırsam.

Bu kağıdın tek cezbedici noktası ucuz görünüyor olması ama aslında bu ucuzluk görüntüsünün altında tamamen küçük yatırımcı çeken bir tuzaktan başka birşey yok.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir...

derinlikler
10-07-2014, 13:45

Tekniğe takılma,temele takılma,hisse alımına takılma.O zaman siz niye iki günde bir garanti yatırımdan, bigpara dan grafikleri alıp kopyala yapıştır yapıyorsunuz.

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 14:14
Sayın Murat, Şirketin yönetim kararında , bu fonu kullanır demiyor, kullanabilir diyor. Ayrıca ben tekniğede, temelede inanan biriyim.

Bu senet bir patron senedimidir? evet patron senedidir. Aracı kurumlar neden patron senetlerine yaklaşmayın derler ? Belki rastlamıssınız Şirketin ortağı 6 ay içinde spk 2 milyon lot hisse senedi satışı talebinde bulundu der. (Burda spk dan izin alıyor) Ertesi günde satabilir , hiç satmayabilirde. O zaman ne olur, senet tabanlar serisine başlar. Çok örnekleri var. Bu nedenle Aracı Kurumlar bu tür senetlere yanaşmayın derler. Yoksa el altından , bel altından patron satış yaparsa enselendiğinde, mızık, mızık ettirirler.Canım sıkıldı deyip Öyle akşama doğru 200 bin lot çekecek. Bunlar çocuk oyuncağı değil. Patron veya ortak satacaksa SPK yönelik forum doldurur. O bilgi KAP da yayınlanır ve satışını elbetde paşalar gibi yapar. Milyonlarca kişi karşımda olsa doğruları söylemekden 1 milim geri adım atmam. Daha fazla bu konuda konuşmaya gerek yok. İnandığınız gibi hareket edin. YTD

Hayrettin bey fazla takılmayacak bir konu değil fazlasıyla takılması gereken bir konu çünkü;
1-)O zaman şirket karar alıp uygulamazsa SPK kapatsın dükkanı gitsin demek bir işe yaramıyor mantığı çıkar.
2-)Sende yönetim kurulu kararı alacaksın bütçeden para ayıracaksın halka ve SPK'ya duyuracaksın sonra pisikolojik durumdur yada şirket politikasının arkasına saklanacaksın.
3-)Yanlış hatırlamıyorsam 27.05.2013 geri alım programı çerçevesinde karar alındı ve üzerinde yaklaşık 14 ay geçti zahmet edip haber olarak bile verilmedi.
4-)Ayrıca hisse alımındaki amaç için senedin fiyatını dengede tutma gayreti demişsiniz ama bunlar senedi süründürme ve bezdirme gayretindeler sanırsam.

Bu kağıdın tek cezbedici noktası ucuz görünüyor olması ama aslında bu ucuzluk görüntüsünün altında tamamen küçük yatırımcı çeken bir tuzaktan başka birşey yok.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir...

sunlife08
10-07-2014, 14:35
iş yatırım hedef fiyatı 1.15 tl den 1.18 tl ye çıkardı.hayırlı olsun umarım en kısa zamanda bu değerleri görürüz.

sunlife08
10-07-2014, 15:09
hayrettin bey üçgen formasyonun ucuna geldik sayılır bakalım hareket yapacak mı.sabırla bekliyoruz.

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 15:19
Sayın sunlife08, Üçgenlerin ne tarafa kıracağı belli olmaz ki. Burada yabancı alışları devam ederse yukarı kırma olasılığı daha fazla. Alımlar durduysa yandık. 0,79 şimdilik önemli gibi geliyor.

hayrettin bey üçgen formasyonun ucuna geldik sayılır bakalım hareket yapacak mı.sabırla bekliyoruz.

sunlife08
10-07-2014, 15:25
Sayın sunlife08, Üçgenlerin ne tarafa kıracağı belli olmaz ki. Burada yabancı alışları devam ederse yukarı kırma olasılığı daha fazla. Alımlar durduysa yandık. 0,79 şimdilik önemli gibi geliyor.

2 senedir tek para kazanamadığım hisse.maliyetin az üzerine gelsin vedalaşacağım 2 senedir çektiğimiz ızdırapta kar kalacak bize.bende açıkçası sabır kalmadı.tamamen psikolojiye oynuyor kimse.hayrettin bey sizde haftaya tanık olacaksınız haftaya üçgen ya aşağı yada yatay devam edecek.yukarı olasılık bana göre hala % 0.ytd...

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 15:36
Anlıyorum gerçekden zor bir durum, senet sürekli düşmüş. Ben senedde hala kardayım. Fakat aşağıya kırarsa bizde bu kervana katılırız. Bugün avrupadada düşüş var. Borsalar sert bir düzeltmeye girerse üçgen aşağıya kırar. Dowe jones yukarı trendi devam ettirirse, Bu sefer üçgeni aşaığıya kırmayabilir.

2 senedir tek para kazanamadığım hisse.maliyetin az üzerine gelsin vedalaşacağım 2 senedir çektiğimiz ızdırapta kar kalacak bize.bende açıkçası sabır kalmadı.tamamen psikolojiye oynuyor kimse.hayrettin bey sizde haftaya tanık olacaksınız haftaya üçgen ya aşağı yada yatay devam edecek.yukarı olasılık bana göre hala % 0.ytd...

Hayrettin Aydın
10-07-2014, 17:12
Kutsal Ruh Avrupa`yı dağıttı
10.07.2014 16:11

Portekiz’in ikinci büyük bankası olan Banco Espirito Santo SA'nın iflasın eşiğine gelmesi Avrupa ve Türk piyasalarını şoke etti.

Portekiz ve İspanya Borsaları’nda büyük bir çöküş yaşanırken, Avrupa piyasaları sert bir şekilde dalgalandı.

Türkçesi ‘Kutsal Ruh’ olan Espirito Santo Bank’ın kendi hisselerini ve tahvillerini artık alamayacağını açıklaması piyasalarda deprem etkisi yarattı. Borsadaki tahtası kapatılan bankanın hisseleri saat 16.00 itibarıyla yüzde 17.24 değer kaybederken, Portekiz Borsası da yüzde 4.2 oranında eridi.

Jersey, Channel Islands merkezli Ashburton Ltd.'den Veronika Pechlaner, "Bu yılın başında çevre Avrupa ülkelerine çok para gittiğini gördük ve bu bölgedeki bankalar oldukça büyük ağırlıklandırmaya sahip," dedi ve "Şimdi artık paraların buradan çıkması ile birlikte, bankacılık sektörünün daha fazla etkilenmesi sürpriz olmaz" şeklinde görüş bildirdi.

Portekizli bankanın piyasada yarattığı endişeler ABD 10 yıllıklarını da etkiliyor. Portekiz bankacılık sistemi ile zayıf gelen Çin verilerinin yatırımcıları güvenlik arayışıyla ABD tahvillerine yöneltmesi sonucunda 10 yıllıkların tahvili altı haftanın düşük seviyesine geriledi. 10 yıllıkların faizi yüzde 2,512'ye gerileyerek 30 Mayıs'tan bu yana kaydedilen en düşük seviyeyi gördü.

10 yıl vadeli Portekiz tahvillerinin faizi 10.5 baz puanlık artışla yüzde 3,907'ye yükselirken Avrupa borsaları ise iki ayın düşük seviyelerine geriledi.

İspanyol IBEX endeksi yüzde 2.3, Yunan Athex endeksi ise yüzde 3, Stoxx Europe yüzde 1.1, Alman DAX yüzde 1.3 ve Fransız CAC-40 yüzde 1.4 değer kaybetmiş durumda. BIST 100 endeksindeki kayıplar ise yüzde 1'i aşmış durumda.

cicikus75
11-07-2014, 15:56
Acaip komik yaa, aksam saat 4 olmus hacim 35 bin TL, diyordum ki patron ellemese ortalam hacim 100 bin TL olur, demek ki patron islem yapmasa gunluk hacim 50 bin TL'leri bile zor bulacak anlasilan :) .

cicikus75
11-07-2014, 17:10
Bu hacimler net sekilde sunu gosteriyor ki, mal cok buyuk oranda toplanmis, cok az bir mal disarida onuda alan satan yok !

110 milyon hissenin tahminim 90-100 milyonu patronlarin elinde diyecegim, " SAZAN'IN teki cikacak olurmu !!! KAP'a gore sadece 33 Milyon hisse onlarin, SPK analarini beller vs vs , nasil almis olabilirler vs vs gibi laflar edecek ! "

Adamlar tahminim disarida kalan az malin pesindeler, toplasalar onuda dort nala goturecekler de, bakalim neyse .

dd35
11-07-2014, 17:44
Ne inise ne cikisa tepki yok zorlasam ben bile bukadar hacim yaptiririm merdeyse. Bi tarafa hareket geliyo ins. Yukari olur

cicikus75
12-07-2014, 06:15

Ya arkadasim dogru yorum yapmissin, bu adamlar borsayi para kazanma yeri olarak gordukleri icin (asagida aciklayacam nasil para kazandiklarini) ,kimseye kolay ekmek yedirmezler, sunu zannetmeyin sakin tamam bir yukari firlayacak tam gaz gidecez ihya olacaaz . yok boyle birsey yukari yapacak ama yapmadan once guzelce bir silkeleyecek , cok ani asagi, yukari ,boyle sacma sapan hareketler yapip psikolojinizi alt-ust edecekler ! bundan korunmanin tek yolu ekrana bakmamaktir, eger her dakika ekrani takip ederseniz bir anda size ani karar aldirip yanlis yonlendirirler, kapat borsayi gazete oku, facebook'a gir vs vs.

Borsa'dan para kazanma olayina gelince bu sirketin 110 milyon hisse'si var ve 102 MILYON HISSE BORSA'DA ISLEM GORUYOR !!! Yanlis okumadiniz 102 Milyon hisse, bu adamlar 2006 yilinda 2 kusur TL'den hisseyi kucuk yatirimci ve finansal kurumlara yedirmisler mi ? Yedirmisler :) . Tamam halka arzda o kadar mali 1 seferde ittirmemislerdir de, her sene biraz biraz vermisler milletin eline.

Simdi hesap yapalim 100 milyon hisse X 2 TL = 200 Milyon TL, hadi sizi kirmayayim az kazandi diyelim 150 Milyon TL piyasadan cebine indirdi mi? indirdi. Bunun 100 Milyon TL'si ile kendine AT,KAT, YAT aldi mi ? (Hadi AT almasinda Araba alsin Ferrari alsin :)
Geriye kalan 50 Milyon TL'si ile kendi hisselerini bu sefer 0,70 - 0,80 kuruslardan geri alsin mi? Alsin, zira sirketin su an piyasa degeri 88 Milyon TL 50 milyon ile sirketin % 65'ini geri alabiliyor, geri kalan 100 Milyon cepte KAR zaten ,AT,KAT,YAT oldu o !!!
Boyle bir kazanc kapisi varken ,sirketi kim sallar !!!
Simdi Sazan cikar SPK var, su var bu var der gene !!!!

philosopher
12-07-2014, 10:45
Piyasanın biçtiği deģer bu arkadaşlar,artık yavaş yavaş anlamak gerekiyo galiba,bana hala cok ucuz görünse de piyasanın verdiği değer önemli. ..

farasli
12-07-2014, 11:28
Ya arkadasim dogru yorum yapmissin, bu adamlar borsayi para kazanma yeri olarak gordukleri icin (asagida aciklayacam nasil para kazandiklarini) ,kimseye kolay ekmek yedirmezler, sunu zannetmeyin sakin tamam bir yukari firlayacak tam gaz gidecez ihya olacaaz . yok boyle birsey yukari yapacak ama yapmadan once guzelce bir silkeleyecek , cok ani asagi, yukari ,boyle sacma sapan hareketler yapip psikolojinizi alt-ust edecekler ! bundan korunmanin tek yolu ekrana bakmamaktir, eger her dakika ekrani takip ederseniz bir anda size ani karar aldirip yanlis yonlendirirler, kapat borsayi gazete oku, facebook'a gir vs vs.

Borsa'dan para kazanma olayina gelince bu sirketin 110 milyon hisse'si var ve 102 MILYON HISSE BORSA'DA ISLEM GORUYOR !!! Yanlis okumadiniz 102 Milyon hisse, bu adamlar 2006 yilinda 2 kusur TL'den hisseyi kucuk yatirimci ve finansal kurumlara yedirmisler mi ? Yedirmisler :) . Tamam halka arzda o kadar mali 1 seferde ittirmemislerdir de, her sene biraz biraz vermisler milletin eline.

Simdi hesap yapalim 100 milyon hisse X 2 TL = 200 Milyon TL, hadi sizi kirmayayim az kazandi diyelim 150 Milyon TL piyasadan cebine indirdi mi? indirdi. Bunun 100 Milyon TL'si ile kendine AT,KAT, YAT aldi mi ? (Hadi AT almasinda Araba alsin Ferrari alsin :)
Geriye kalan 50 Milyon TL'si ile kendi hisselerini bu sefer 0,70 - 0,80 kuruslardan geri alsin mi? Alsin, zira sirketin su an piyasa degeri 88 Milyon TL 50 milyon ile sirketin % 65'ini geri alabiliyor, geri kalan 100 Milyon cepte KAR zaten ,AT,KAT,YAT oldu o !!!
Boyle bir kazanc kapisi varken ,sirketi kim sallar !!!
Simdi Sazan cikar SPK var, su var bu var der gene !!!!

çok döğru yazmışınız teşekkürler

yıllar önce 0,73 aldığım malı aşağı yukarı haraketlerle benden 0,71den aldı,

kağıt nede durdu biliyormusunuz 4,30 da

en kötü ihtimal gelecek bir günde bu haraketin yarısı olma ihtimali var,

ekrana bakmayanlar kazanabilir,

bunun spakülatörü çok iyi mükemmel

örnek bir günde 2 defa tavana giden kağıda giresin aynı gün zararına satarsın

flamenco72
12-07-2014, 14:35
"Dumankaya İnşaat’ın Sancaktepe’de hayata geçireceği yeni projesinde, satışa çıkacak daire sayısının 30 katı ön talep toplandı. Proje için 7 binin üzerinde talep aldıklarını ve bu sayının giderek arttığını belirten Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, projeye günde ortalama 25 ön talep geldiğini ifade etti. Dumankaya, “Sancaktepe yapımı devam eden metronun 2015 yılı son çeyreğinde açılması ve 4 bin 100 yatak kapasiteli şehir hastanesinin inşaatının tamamlanması ile birlikte İstanbul’un yeni cazibe merkezlerinden biri olacak” dedi. Dumankaya’nın 66 dönüm arazide inşa ettiği projede 800 daire yer alacak. 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konutların yer alacağı proje 2016’da tamamlanacak."
haberden alıntıdır...
http://www.borsagundem.com/haber/o-da-donusturuyor/606539

Yeni alınan yeni şirket merkezi olmaya aday Üsküdar'daki gayrimenkulden sonra, beklediğim haberlerden birinin eli kulağında gibi hissediyorum

Hayrettin Aydın
12-07-2014, 14:47
Boyalı kuş, Bir görüşü sunacaksan, Kinayen başkalarını katmadan sun. Bana müdahaleler dışında senin yorumlarına veya bir başkasının yorumuna cevap verdiğim görülmüşmüdür. Borsada 1 kitap açıp okumamış, bir başarıya imza atamamış kişikler elbetde birilerine saldıracaktır. BAKIN BEN HER GÖRÜŞE SAYGI DUYARIM, KARŞIMDAKİNDENDE BUNU BEKLERİM.

egegoktug
12-07-2014, 22:06
http://i.hizliresim.com/321Byr.png
28.02.2014-10.07.2014 tarihleri arasında rysas bilanço performansı ....

cicikus75
13-07-2014, 20:14
5 Yil oncesinden eski bir haber gostereyim size, hissed donenleri gorun, cok komik gercekten !!!!

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/12280926.asp

http://www.haberler.com/reysas-ta-yanlis-satis-la-kazandi-zararina-alim-haberi/

cicikus75
13-07-2014, 20:27
Rifat 5 yil once 6 Milyon hisseyi 2,90 -3,50 TL fiyattan "YANLISLIKLA" bir seferde satiyor, DURMUS'ta " Tuh, bilseydim ben alirdim diyor !!! :) :) :) :) ' 3 yasinda cocuk kandiriyorlar, ya milletle bu kadar bassak gecilmezki kardesim !!!

Bak adam 5 yil once ortalama 3 TL'den hisseleri alirdim diyen adam , bugun 0,80 Kurus olan hisseleri almayacak !!!

Bu arada Philosopher yazmisti, piyasanin hisseye belirledigi fiyat bu Kabul etmek lazim diyede, arkadasim bu piyasanin belirledigi fiyat degil, patronun belirledigi fiyat, piyasanin belirledigi fiyat Bist 50 hisselerinde olur, bir suru araci kurum ve yatirimci islem yapar ,birinin pahali buldugunu ,digeri ucuz bulur fiyati belirler, o kagitlar bagli olduklari endeks ile yukari asagi hareket ederler.

Bu kagit oyle mi? Degil, malin cok buyuk bir kisminin tek elde toplandigi, ve bu elin yon verdigi fiyatlama ile gidiyor, endeks 70 binden 80 bin'e cikiyor % 15 prim var ,bunda % 2 lik hareket yok ! yani sadece yukari icin hareket gecerli degil endeks duserkende dusmuyor, yani ne endeks ile ne ulastirma endeksi ile (yani piyasa fiyatlamasi ile) alakasi yok, zaten hacimde net sekilde bunu acikliyor.

newagex
13-07-2014, 21:06
http://i.hizliresim.com/321Byr.png
28.02.2014-10.07.2014 tarihleri arasında rysas bilanço performansı ....

6 aylık ne kadar kar bekliyorsunuz ?

bilançoların fiyatlanacağı döneme girdik sayılır herkes kar beklentisini paylaşabilir mi lütfen biraz ayrıntı vererek ; kar nereden gelecek vb.

newagex
13-07-2014, 21:08
depo yatırımlarının getirisini çok net bir şekilde görüyor şirket.
tek endişem %63.41 olan dolaşımdaki hisse oranı...

newagex
13-07-2014, 21:09
Rifat 5 yil once 6 Milyon hisseyi 2,90 -3,50 TL fiyattan "YANLISLIKLA" bir seferde satiyor, DURMUS'ta " Tuh, bilseydim ben alirdim diyor !!! :) :) :) :) ' 3 yasinda cocuk kandiriyorlar, ya milletle bu kadar bassak gecilmezki kardesim !!!

Bak adam 5 yil once ortalama 3 TL'den hisseleri alirdim diyen adam , bugun 0,80 Kurus olan hisseleri almayacak !!!

Bu arada Philosopher yazmisti, piyasanin hisseye belirledigi fiyat bu Kabul etmek lazim diyede, arkadasim bu piyasanin belirledigi fiyat degil, patronun belirledigi fiyat, piyasanin belirledigi fiyat Bist 50 hisselerinde olur, bir suru araci kurum ve yatirimci islem yapar ,birinin pahali buldugunu ,digeri ucuz bulur fiyati belirler, o kagitlar bagli olduklari endeks ile yukari asagi hareket ederler.

Bu kagit oyle mi? Degil, malin cok buyuk bir kisminin tek elde toplandigi, ve bu elin yon verdigi fiyatlama ile gidiyor, endeks 70 binden 80 bin'e cikiyor % 15 prim var ,bunda % 2 lik hareket yok ! yani sadece yukari icin hareket gecerli degil endeks duserkende dusmuyor, yani ne endeks ile ne ulastirma endeksi ile (yani piyasa fiyatlamasi ile) alakasi yok, zaten hacimde net sekilde bunu acikliyor.

bu fiyat şirketin değerine verilen fiyat değil...
patrona olan güvenin fiyatı :)

dd35
14-07-2014, 15:21
Yuh arkadas bari 1 kademe yukselde azicik endekse uy

pisagor0707
14-07-2014, 16:08
Arkadaslar bilanco ne zaman aciklanacak

cicikus75
14-07-2014, 16:17
Arkadaslar bilanco ne zaman aciklanacak

Son tarih 19 Agustos , ama isterse su anda aciklayabilir ama genelde son gunun son dakikasina kadar beklerler !

pisagor0707
14-07-2014, 16:53
Son tarih 19 Agustos , ama isterse su anda aciklayabilir ama genelde son gunun son dakikasina kadar beklerler !

Tsk ederim dostum

philosopher
14-07-2014, 22:03
Iki yili askin suredir bu kagittayim,artikbyavas yavas kabullenmeye başladım dostlar,bu kağıtta bekledigimiz hareket olmayacak gibi,yavas yavaş alternatif firsatlari kollayip hisseleri boşaltmaya karar verdim,zararı kabullenmeye basladim

77ayberk
14-07-2014, 22:13
Alternatif mi kaldı artık kimse patronla uğraşmıyor giriyor bankalara grafik al verdi al sat verdi sat garanti akbank vakıfbank bakın duruma acı ama gerçek Allah bu adamları bildiği gibi yapsın.belkide bukadar beddua alan hisseye para yatırmak saçmaydı.Ucuzluk muhabbeti açmasın lütfen kimse Allah aşkına bizden başka ucuz olduğunu bilen yok mu alemin akıllısı bizmiyiz boşversenize züğürt tesellisi oda bize kardeşim kabul edelim yanlış yatırım yaptık

77ayberk
14-07-2014, 22:25
Ben borusan gibi hissemi satıp bunu ucuz diye aldım ama hisse düzelmesini yaptı sattığım yere geldi. Bu hala 1 kademe yapacak diye bakıyoruz bendende buraya kadar daha önce 3 kademeye al sat yapmıştım ama artık o bile rüya herkese iyi geceler bol şans

derinlikler
15-07-2014, 00:41
Hisseden cıkmak icin kötü zaman bence.Oyle bir cins kagıt ki bu 79 altında kapanıslar yapmadıkca satılmaz 83 uzerinde kapanıslar yapmadıkca alınmaz.

pisagor0707
15-07-2014, 01:54
Bu hise ne integral ne diferansiyel ne matris, oklitten tutun pisagor bagintilarindan tum analizleri hic dinlemedi tahminim hic dinlemeyecekte.....Durmus 55 yasinda ben ise 40. Ben durmusun yasina gelince durmus 70 yasinda olacak. 15 yil bekleyecem. Yatirdigim parami helal kazancla alacam lakin durmus o kadar kisinin ahini ve beduasini almis ki 70 yasinda huzursuz bir evde hastaliklarla pencelesecek. Yaptigim gozlemlere gore kesinlikle cilt kanseri olacak. Aha buraya yaziyorum.. Bu adama o kadar bedua seanslari yapildiki kac yila kadar ayakta durmasi mucize kanimca.. Keske durmus bu yazimi okusaydi da ders alsaydi........Bu arada isiklar enerjide riza da bana cok cektirdi kanaatimce oda krizden gidecek...Bu mubarek ramazan ayinda icime dogmus.....

cicikus75
15-07-2014, 05:16
O o, Durmus'a saymissiniz , bak o kadar Durmus'un uc kagitini gosterdim ve diyorum ki 15 yillik tecrubemle, Durmus,Rifat falan Akin Ipek'in yaninda evliya kalir, inanin bana yani beterin bin beteri var !!!! Koza Ipek'te ben ne dumenler gordum , Durmus onun yaninda cidden amator kalir, otekiler resmen Agirsiklet !!!!

Arkadaslar, yani dogruyu soylemek gerekirse Borsadaki 420-430 sirketin abartisiz 300 tanesi laylaylom sirketler, borsadan para kaldirmak icin kurulmus, patronun yada spek'in oyuncagi olmus sirketler, BIST 50'den uzaklasmayacaksin kardesim, bende normalde hayatta boyle Reysas gibi sirket almam ama portfoyum oldugu icin az biraz almis bulundum ,ne yalan soyliyeyim ucuz gorundu bekliyoruz, ama benimde fazla sabrim kalmadi zira baska firsatlar kacirmiyor da degiliz !!!

Denizatı
15-07-2014, 15:05
Alternatif mi kaldı artık kimse patronla uğraşmıyor giriyor bankalara grafik al verdi al sat verdi sat garanti akbank vakıfbank bakın duruma acı ama gerçek Allah bu adamları bildiği gibi yapsın.belkide bukadar beddua alan hisseye para yatırmak saçmaydı.Ucuzluk muhabbeti açmasın lütfen kimse Allah aşkına bizden başka ucuz olduğunu bilen yok mu alemin akıllısı bizmiyiz boşversenize züğürt tesellisi oda bize kardeşim kabul edelim yanlış yatırım yaptık

madem yanlış yaptığınızı düşünüyorsunuz , o zaman niye satmıyorsunuz
zorla tutan mı var.
ytd.

Denizatı
15-07-2014, 15:09
forumda nerdeyse herkes hisseyi kötüler vaziyete gelmiş, eee o zaman niye bekliyorsunuz satın...
ben insanların ellerindeki senetleri kötüleyeceğini düşünemiyorum,
insanın elinde olmayan bir senet için foruma girip kötülemeside aklıma yatmıyor
o zaman bu kötülemelerin tek bir anlamı kalıyor...

ytd.