PDA

View Full Version : Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonrasında Beklentiler...Gerçekler. Gelişmeler..

BORA YAŞAR
10-08-2014, 14:47
Kim kazanırsa kazansın Türkiye, benim yalnız ve cesur ülkem, yepyeni bir döneme girecek...

Bunu görecek ve yaşayacağız eğer ömrümüz yeterse.

Siyasal hırsların tepeye vurduğu, bu hırsların yepyeni oluşumları zorladığı bir dönem bekliyorum.

Eylül Ekime kalmaz ekonomide beklenenlerin gerçekleşmesiyle, Türkiye'yi Güneydoğusundan çevreleyen dış faktörlerin de etkisiyle zorlu bir kış ve sonrası bekliyor hepimizi.

IŞİD (yeni İD) 'in bizi yönetenlerce nasıl algılandığı açıkça ortaya konunca (konulanabilirse), Kürtlerle ilişkilerimiz çok daha sıcak olacaktır.

İD başarı kazandığı oranda bizi de tehdit edecek konuma girebilecek diye düşünüyorum.

Bence bu gün önemli bir dönemeç.

Kim kazanırsa kazansın.

Önemli olaylara gebe.

venguvac
10-08-2014, 14:50
(RTE için) katılıma bağlı olarak oy yüzdesi artabilirse de oy sayısında düşüş bekliyorum.

akay
10-08-2014, 16:09
Bende kendi görüşlerimi belirttiğim yazının ekran görüntüsünü ve birkaç ilaveyi burada paylaşmak isterim, şahsım adına seçim sonuçları ne olursa olsun, ülkenin bir dönüm noktası sürecinin başında olduğu konusunda hem fikirim.

http://i.hizliresim.com/2v98GN.jpg (http://hizliresim.com/2v98GN)

Ege CANSEN in bugünkü yazısından bir pasaj.

http://i.hizliresim.com/rY2ZPz.jpg (http://hizliresim.com/rY2ZPz)

Buda Mine KIRIKKANAT ın bugünkü yazısı.

2008 yılındaki Fransa yerel seçimlerinde, Perpignan kentindeki bir sandık başkanının cep ve çoraplarından önceden damgalı deste deste oy pusulası çıktı. Sandık başkanı, Perpignan Belediye Başkanlığı’na yeniden aday Jean Pierre Alduy’un yakınıydı.
Görevli olduğu sandıktan zabıt tutulup kovulan adam, “sade bir yurttaş” gibi soluğu aldığı başka bir sandıkta, bu kez Alduy’un rakibine verilmiş oy pusulalarını araklarken yakalandı. Montpellier İdari Mahkemesi, epeyce hile saptanıp hilecinin yakalandığı Perpignan yerel seçimlerini, 7 Ekim 2008’de iptal etti. Seçime hile karıştırmak suçundan yargılanan aday yakını ise masum olduğunu iddia ettiği mahkemede, şöyle konuştu:
“Hile yapmak isteseydim, ceplerim daha derin, çoraplarım da uzun konçlu olurdu!”

Rusya Federasyonu yurttaşları, 4 Aralık 2011’de Duma’ya 450 milletvekili seçmek için sandık başına gitti. Putin’in liderliğindeki Birleşik Rusya Partisi’nin oyların yüzde 50’sini alması bekleniyordu, yüzde 49.69’unu aldığı açıklandı.
Oysa seçim sandıkları kapandıktan hemen sonra kimi seçmenlerin oy sayımı sırasında cep telefonlarına çekip sosyal medyada paylaştıkları videolar, akıl almaz sahneler içeriyordu. Sandık sorumluları, videoya çekildiklerini bile göre, kimi yerde sandıklara deste deste sahte oy pusulaları dolduruyor; kimi yerde seçim tutanaklarını önceden hazırlanmış ve iktidar partisini önde gösteren tutanaklarla değiştiriyorlardı.
Bu sandık sorumlularının alenen hile yapmaktan niye çekinmedikleri, asla anlaşılamadı.
Zaten 4 Mart 2012’de de Vladimir Putin, yüzde 63 oy oranıyla Rusya Başkanı seçildi. En çok oyu da her nasılsa, Çeçenistan’dan almıştı! Üstelik Çeçenlerin yüzde 99.6’sı sandık başına gitmiş, bunların yüzde 99.8’i de “İlla ki Putin!” demiş, başka da bir şeycik dememişti.

Yeryüzünün çileye köle halkı Kuzey Koreliler, 9 Mart 2014’te uzuuun bir aradan sonra parlamenter seçimler için sandık başına gittiler.
Ancak oy pusulalarında yalnızca “evet” ve “hayır” seçenekleri vardı. Çünkü 687 seçim bölgesinden her biri için muhalefetsiz iktidardaki İşçi Partisi tarafından belirlenmiş tek bir aday vardı.
Böylece ülkenin zaten tartışılmaz hükümdarı, orduların başkomutanı ve ulusal savunma konseyi başkanı, Kim hanedanından 3. kuşak Kim Jong Un, katılım oranı yüzde 100 olarak açıklanan oyların yüzde 100’ünü alarak milletvekili DE seçildi…

AB’nin çiçeği burnunda ve en yoksul ülkelerinden Bulgaristan halkı, 2011 yılında hem cumhurbaşkanı, hem de yerel seçimler için sandık başına gitti. Yeni Bulgaristan Partisi, yerel seçimlerde Varna Belediye Başkanı Kiril Yordanov’un karşısına rakip olarak Marko adı verilen bir eşeği çıkardı. YBT sözcüsü Angel Dyankov, fikri bile sorulmadan parti üyesi kaydedilen eşeğin adaylığını şu sözlerle savundu: “Diğer aday ve politikacıların aksine Marko’nun güçlü bir karakteri vardır. Hırsızlık yapmaz, yalan söylemez ve çok çalışır!”
Eşek Marko’nun ne yazık ki kazanamadığı yerel seçimlere karşı, bir Bulgar keçisi de cumhurbaşkanlığı seçim yasaklarına uymamaktan suçlu bulundu. Zavallı keçi, tabii ki hilekâr insanların tetikçisiydi. Sol sağrısına bir cumhurbaşkanı adayının adı yazılmış, sağ sağrısına bir parti amblemi çizilmiş olan keçi, seçim günü Misarija bölgesinde dolanıyordu. İşin tuhafı, sağ sağrısındaki parti amblemi, sol sağrısındaki cumhurbaşkanı adayının değil, rakip adayın partisiydi!
Adı bile bilinmeyen keçi, hemen gözaltına alınıp, seçimleri şaibeli hale getirmesi engellendi. Bulgar YSK Başkanı Jordan Danbulev, keçiyi suça azmettiricilerin bulunamadığını açıkladı.
Dünyada bütün bunlar ve daha neler, neler, gerçekten oldu.
Kıssadan hisse mi? Varın onu da siz çıkarın.

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/103917/Esek_Partili__Keci_Partizan_.html

BORA YAŞAR
10-08-2014, 16:14
Yarından itibaren (hatta bu gece bşle balayabilir) "halkımız ne mesaj verdi?" konusu derin derin tartışılacaktır.

- Necip milletimiz şu mesajı verdi.

- Hayır onu değil, derinden ve gizlice (uğrun uğrun) bu mesajı verdi.

- Bence anlayana şunu da demiş olabilir...Geçen seçimde de demişti zaten.

Bayılırım bu programlara.

Öküz bokunda mavi boncuk aramak gibi. Çok eğlenceli olur.

Sosyologlar, eski ve yeni siyasetçiler, toplum bilimciler, seçim istatistikçileri....

Yırtınır dururlar.

Sabahlara kadar.

Anlamsız anlamsız işler.

BORA YAŞAR
10-08-2014, 19:53
Bir kez daha sayısal olarak önümüze düştü ki,Türkiye çok ciddi ve tehlikeli bir şekilde kutuplaşmıştır...

Evrensel doğrular, ahlak, iyilik güzellik bile insanları biraraya getiremiyor.

Aynen futbol takımı tutar gibi bu ülkenin kaderiyle oynayabilecek insanları tutuyor ve ne yaparlarsa yapsınlar, isterlerse soygun yapsınlar, isterlerse cinayet işlesinler, onları seçiyoruz.

Böyle bir ülkenin geleceğinden umutlu olabilmek mümkün mü?

Daha iyiye, daha adaletliye, daha güzele gitmesini beklemek olası mı?

İnsanlar arasında siyasi görüşlerinden dolayı müthiş bir düşmanlık var.

İnsanlar arasında dini inançlar dolayısıyla müthiş bir düşmanlık var.

Nefret girdabında boğulmuş insanlar arasında futbol takımlarının farklılığından dolayı müthiş bir düşmanlık var.

Bunlar öyle bir günde halledilecek düşmanlıklar değil.

En ufak bir kıvılcımın yaratacağı tahribatı düşünmek istemiyorum.

İnsanlığı bu zıtlıklarda kurtaracak temel kurumlar, eğitim, ahlak ve evrensel insanlık değerlerine verilen önemdir.

Bunlar bu coğrafyada azınlıkta kalan değerler.

BUZ
10-08-2014, 20:31
bu secimdeki en onemli dinamik katilim oraniydi.....................

ve evet %67........................

maalesef %33 tatil beldesinde istifini bozmayarak inandigi tum degerlere ihanet etmistir.....................

bundan boyle oturdugu yerden cumhuriyet elden gidiyor yok efendim demokrasi uctu laiklik kacti diktator geldi diyenlere hatirlatacagim.....................

onlar hazir kita bu sicakta sandik basindaydi.......................

siz neredeydiniz ey tatil ahalisi.........................?

yaziklar olsun hepinize...........................

onu siz yarattiniz siz buyuttunuz ve siz yasatiyorsunuz aslinda.................

haydi eyvallah....................

hasbi
10-08-2014, 20:32

maalesef %33 tatil beldesinde istifini bozmayarak inandigi tum degerlere ihanet etmistir.....................

bundan boyle oturdugu yerden cumhuriyet elden gidiyor yok efendim demokrasi uctu laiklik kacti diktator geldi diyenlere hatirlatacagim.....................

onu siz yarattiniz siz buyuttunuz ve siz yasatiyorsunuz aslinda.................

Tatilcilerle alakasi yok bunun, ekmeleddin beyin temelde rte den farki yok, bunu goren akilli para mi desem akilli kitle mi desem boykot etti.

PARK
10-08-2014, 20:38

Sv.Buz;

Kendimizi kandırmayalım lütfen, tatilcileri ve boykotçuları suçlamanın anlamı yok.. MHP mahalli seçimlerdeki sonuçlarla bugünkülere bakın anlarsınız zaten durumu...

CHP 30 Mart seçimlerinde ki hiç bir kalesini kaptırmadı gibi..

Ya MHP..?

Saygılar...

BORA YAŞAR
10-08-2014, 21:33
MHP, parti yönetimi olarak bugüne ne kadar, şöyle bir düşünün, bu iktidarın her ihtiyaç anında destekçisi ve payandası oldu.

Bu kez de parti tabanı gereken yardımı yaptı.

Öyle görünüyor.

faruko
10-08-2014, 21:36
Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları vatana, millete ve sayın topik sahibine hayırlı uğurlu olsun :)

alyel
10-08-2014, 21:40
MHP, parti yönetimi olarak bugüne ne kadar, şöyle bir düşünün, bu iktidarın her ihtiyaç anında destekçisi ve payandası oldu.

Bu kez de parti tabanı gereken yardımı yaptı.

Öyle görünüyor.

Bugün, bu akşam, ilgili başlıklarda kıyısından köşesinden telaffuz edilen, ama çok açıkça dillendirilmeyen bir tespitti.

Çok doğru.

Ama balık hafızalı olduğumuz için, bu seçimdeki katkıları da çok çabuk unutulacak.

Sizden farklı düşündüğüm tek konu, ben hala umutluyum.

Olmak zorundayım da, o da giderse ne kalır ?

oktaycagatay
10-08-2014, 21:53
Sultan Süleymana kalmadı dünya tayyipede kalmayacak bu hırs nedir böyle,bu hırsa bu destek nedir...agresiflği saldıranı hakaret edeni seviyor bu halk.

YALIN
10-08-2014, 22:32

'Çatı aday' formülü tutmadı, CHP ve MHP toplamı 30 Mart'ın gerisinde kaldı

Halkın ilk kez sandık başına gittiği cumhurbaşkanlığı seçiminde, CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun aldığı oy sayısı, 30 Mart seçimlerine göre düşüş gösterdi

CHP ve MHP'yle birlikte 12 partinin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38.5 oy alırken, bu oran yerel seçimde CHP ve MHP'nin aldığı oyların altında kaldı.

52 milyon 894 bin 115 kayıtlı seçmenin bulunduğu seçimde oyların tamamı sayılırken, resmi olmayan sonuçlara göre 57 ilde Erdoğan, 14 ilde Ekmeleddin İhsanoğlu, 10 ilde de Selahattin Demirtaş önde bitirdi.

Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oyu, yerel seçimdeki CHP ve MHP'nin altında kaldı. Türkiye genelinde İhsanoğlu'nun oy oranı yüzde 38,50'ini aldı. Bu oran, 30 Mart yerel seçiminde CHP ve MHP'nin oylarının toplamı olan yüzde 43'ün 5 puan altında.

30 Mart yerel seçimlerde Yüksek Seçim Kurulu’nun, il genel meclisi sonuçlarına göre AKP 20 milyon 520 bin, CHP 12 milyon 552 bin, MHP ise 6 milyon 875 bin almıştı.

CHP ve MHP'nin 30 Mart yerel seçimlerinde İl Genel Meclisi'nde 19 milyon 427 bin oy alırken, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy sayısı 14 milyon 660 bin 535'te kaldı.

Öte yandan Ekmeleddin İhsanoğlu'na CHP, MHP, DSP, LDP, DP, BTP, BBP, DHP, TSİP, DYP, KP'nin ardından HAP (Hak ve Adalet Partisi) ve TURK Parti'de de destek verdi.

http://t24.com.tr/haber/chp-ve-mhpnin-oylari-30-martin-gerisinde-kaldi,267220

ernesto
10-08-2014, 22:52

Ne alakası var hocam chp nin yaptığı iş mi bu ekmeleddin denen herifin erdoğandan ne farkı var seçilse ne değişecekti.sosyal demokratlar siyasal İslamcı adaya oy vermeye mecburmu ?ben vermedim chp türk-islamcı MHP den uzaklaşmadıkçada oy moy yok..

BORA YAŞAR
10-08-2014, 23:00
YSK kesin sonucunu beklesek de 8 yıllık Cumbaba belli oldu.

Hayrını görsünler.

Ekmeği bırakalım da (Ekmel Beyi de:)) rızık için yarın herkes işinin gücünün başına gidecek.

Baş imam tespiği tümüyle eline alıncaya kadar, ülkeyi kim idare edecek?

Kim bakanlara "benim bakanım" diye seslenecek?

Yarın artık bunların konuşulup kararlaştırılacağı gündür.

Hoş zaten şu an herşey bellidir AKP de.

Kim başa geçecek?

Kim seçimlere kadar partinin başına geçecek?

Kim bakanlar kurulunun başına geçecek?

Bunlar önemli.

Bu oluşuma piyasalar nasıl tepki verecek.

Sonra gelecek Eylül ekim ayları...

Yani cicim ayları sona erecek.

BUZ
10-08-2014, 23:09
bu millete hersey mustehaktir.......................

bu millet durustluge prim vermemistir................deger yargilarini kaybettigi gorulmektedir..............

kendi gelecegini dusunmeyen siyahla beyazi ayiramayan bir toplumun nereye gidecegi bellidir.................

kerberos
10-08-2014, 23:38
Ne alakası var hocam chp nin yaptığı iş mi bu ekmeleddin denen herifin erdoğandan ne farkı var seçilse ne değişecekti.sosyal demokratlar siyasal İslamcı adaya oy vermeye mecburmu ?ben vermedim chp türk-islamcı MHP den uzaklaşmadıkçada oy moy yok..

Tebrikler iyi yaptınız. Sizlerin eseri balkonda şu anda.

silvanus
10-08-2014, 23:47
Şunu anlayamadınız; seçilecek Cumhurbaşkanı ister İslamcı olsun ister en Solcu-Devrimci olsun şuanki Abdullah Gül'den çok bir farkı olmayacaktı ama Tayyip, Cumhurbaşkanı olduğunda daha farklı olacak Başbakanlık yetkisini daha da genişledip istediği herşeyi gerçekleştirmeye çalışacak.
"İçime sinmedi, oy kullanmadım" diyen %100 - %74 = %26'lık kesime selamlarımı iletirim!

earici1176
10-08-2014, 23:52
Turkiye bence donulmez bir surece girmistir... Bir sonraki asama Baskanlik Sistemidir...

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

akay
11-08-2014, 00:00
YSK kesin sonucunu beklesek de 8 yıllık Cumbaba belli oldu.

Abi 5 yıl diye değişti ya Cumbabanın görev süresi referandumla, en fazla 2 defa seçilebilecek 5 + 5 ile.

Ekonomik kriz öngörüne de katılıyorum Erdoğan Cumbaba olarak kendini kuru yere atsada yeni akp hükümeti ister istemez yaş tahtaya basacak, kucağında bir bomba ile başbaşa kalacak.

Erdoğan ı balkon konuşmasında pek bir ferahlamış gördüm, yüzü güleç, yüz hatları ve vücut dilinden görüldüğü üzere pamuk gibi yumuşamış, oh be dediği netçe belli oluyor.

ernesto
11-08-2014, 00:25
Tebrikler iyi yaptınız. Sizlerin eseri balkonda şu anda.

valla biz bişey yapmadık.balkondaki ekmel olsaydı ne değişecekti.onu anlat artık chp benim için bitmiştir.balkonda erdoğanın olması chp ve MHP nin sayesindedir.

ernesto
11-08-2014, 00:31
Şunu anlayamadınız; seçilecek Cumhurbaşkanı ister İslamcı olsun ister en Solcu-Devrimci olsun şuanki Abdullah Gül'den çok bir farkı olmayacaktı ama Tayyip, Cumhurbaşkanı olduğunda daha farklı olacak Başbakanlık yetkisini daha da genişledip istediği herşeyi gerçekleştirmeye çalışacak.
"İçime sinmedi, oy kullanmadım" diyen %100 - %74 = %26'lık kesime selamlarımı iletirim!

% 26 da sana selam eder.bir faşiste oy verip vebal alçağıma hiç vermem.% 26 ya helal olsun balık hafızalı değiliz.maraşı çorumu ekbel gibi türk-islamcıların Türkeş gibi evren gibi darbecilerin katlettiği devrimcileri unutmadık.

BORA YAŞAR
11-08-2014, 10:05
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasının ardından AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı konuşmada, "uzlaşma" mesajı verdi.

Mesajını da iki kelimeyle özetledi;
"Vahdette kesret- toplumda birlik..."

Erdoğan, "sadece bana oy verenlerin değil, 77 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım" sözünü verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26981066.asp

Balkon konuşmasını dinlemeye, o sesi duymaya dayanamadım.

Kafa kesme görüntülerine, çocuk ölümlerine, hayvana işkence filmlerine, kadına ezaya dayanamam...

Erdoğanın sesine de vücudum artık isyan ediyor.

Her söylediğinin yalan olduğunu artık kanıksadığım birinin vaatlerine de inanmıyorum.

Kucaklama numaralarını o da artık terk etti.

Bu olaydan sonra da yeni bir kavram bulmuş danışmanları: "vahdette kesret-Toplumda birlik"...

Artık ne demekse.

Toplumu, her konuşmanda "Kürt, Zaza, Sünni, Alevi" diye otuz parçaya böl. Sonra balkona çık serin havadabirlik mesajları ver.

Başka kapıya.

murat19
11-08-2014, 10:26
vatana milete hayırlı olsun

:halay::party::bravo::cheers::he:

BORA YAŞAR
11-08-2014, 10:28
Dünkü seçimden benim çıkarımlarım şunlar:

- Düşük katılım, hep iddia ettiğimiz gibi Erdoğan'ın ilk turda seçilmesinde baş rolü oynamış görünüyor.

- Elimde bir somut bilgi yok ama son yerel seçimde CHP ve MHP nin aldığı oylarla dünkü seçimde alınan oylar karşılaştırıldığında, MHP seçmeninin bir çok yerde oyunu çatı aday yerine Erdoğan'a verdiği görülmekte. CHP li seçmen ise genelde tepkisini oy vermemek yolu ile göstermiş durumda.

- Seçimin galibi, Erdoğan ve Demirtaş. Mağlubu ise açıkça Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli. Ne derlerse desinler, nasıl bir gerekçe yaratırlarsa yaratsınlar bu böyle.Bunu değiştiremezler.

- Eşine az rastlanır bir medya desteği, kamusal destek ve harcamaya karşın Erdoğan'ın aldığı oy Çankaya'ya çıkmasına yetse de kafasındaki, gönlündeki "başkanlık sistemi" için yetmeyecek. Anlaşılan alıştığımız parlementer sistem devam edecek. İmralı'dan sonra, Çankaya'da da egosu yüksek bir bastırılmış güç merkezi olacak. Siyasi atmosferimiz bu yüksek basınç merkezinin tekisini sürekli olarak hissedecek. Fırtınalı, gök gürültülü ortamlara artık alışık olmalıyız.

- Seçim bitti. Hayat devam ediyor. Yarından itibaren, yerleişk sistemimize göre devleti kim idare edecekse onun seçilmesi gerekiyor. Bu kişi doğaldır ki Erdoğan'ın seçimden çok önce belirlediği kişi olacaktır. Bu kişinin kim olduğu piyasaları etkileyecektir hiç şüphesiz.

- Erdoğan'ı artık sokaktaki çocuklar da bildiğine göre, seçimde aldığı oy oranı kafasındaki modele yetmez görünse de, Anayasa'yı değiştirme ve Türkiye'yi Çankaya'dan idare etme hülyasından kolay kolay vazgeçmeyecektir. Bu durum siyasi hayatımızı sürekli gergin tutacaktır.

- Genel seçimlere 10 ay kadar bir süre var. Erdoğan'ın yerine gelecek Başbakan ve AKP Başkanı bu dönemde ülkeyi yönetmekten çok "seçimlere hazırlanmak" üzerine odaklanacaktır.

......

BORA YAŞAR
11-08-2014, 11:05
Bu gün serbestte param olsa, baş imamın cumbaba seçilmesini kutlayan borsaya aldırmaz döviz almaya başlardım.

Bu kış zorlu geçecek kanımca.

Bol yakıt lazım.

Jim_Beam_Black
11-08-2014, 11:06
Çatı Aday’ın sahibi parti yöneticileri, izledikleri yöntemle partilerini by-pass ettikleri ve riski–bedeli üstlenmeye istekli olduklarını ilan ettikleri halde, seçim sonuçlanınca “sandığa gitmeyen seçmen”i sorumlu tutma cesareti sergilemişlerdir.

İkinci olarak, seçimin eşit ve adil koşullarda olmadığı konusuna vurgu yapmayı yeğlemişlerdir.

Üçüncü olarak, “temiz siyaset”e destek vermeyen halk / seçmen varlığından şikayet etmişlerdir.

Parti yöneticilerinin gösterdikleri bu üç adres, parti yönetimlerinin demokratik siyasetin sorumluluğun gereğini yerine getirmek yerine bundan kaçmaktan ibaret üzüntü verici bir manzaradır.

Yaşanan hezimetin sorumluluğu, elbette, Çatı Aday formülü yanlışını yaratıp milyonlarca seçmene dayatarak kabul ettirmeyi deneyen yetkililerin kendilerindedir.

http://baguler.blogspot.com.tr/2014/08/10-agustos-degerlendirmesi.html

Bazıları da sorumluluktan kaçmaya çalışan bu uyanıkların palavralarına çanak tutuyor çok yazık...

CHP'nin parti politikaları ne şekilde belirleniyor, kararlar neden katılımcı bir şekilde alınamıyor, liderin iki dudağı arasına bakan bir chp'nin akp'den ne farkı var? Bu soruları sormaya ne zaman başlayacak chp seçmeni?

Bunun yerine, oy kullanmayan 13 milyon kişiye küfürler edip "eleştirmeye hakkınız yok" diyerek değirmenlere karşı savaşan don kişotlar gibisiniz.

Akp'nin kan kaybı çok açık, 2011'den beri oylarını artıramıyorlar, ekonomide rüzgarlar dönmek üzere.
Bana göre akp yalnızca bir pirus zaferi kazanmıştır, bu süreç onları yenilgiye götürecektir.
Chp katılımcı ve uzlaşmacı bir parti yönetimi oluşturabilirse ve her bölgede halkın ve üyelerinin eğilimlerine göre adaylar çıkartırsa bu durumdan maksimum faydayı sağlayacaktır.
Yok onun yerine tepeden isimler dayatıp, bazı kişilerin tehditlerine boyun eğerek listeler oluşturacaksa geçmiş olsun...

BAYBARS
11-08-2014, 11:07
Her seçimden önce geriliyor, bu sefer uyanacaklar diye. Her seçimden sonra rahatlıyor. Ohh be gene uyanmadılar diye... Diyecek çok bir şey yok. Yazık oluyor Türkiye'ye. Bu Tayyib bey'in başarısı değil muhalefetin eseridir. Halkı uyandıramıyorlar, anlatamıyorlar, yüksek sesle bağıra çağıra söylenen yalanları, söyleyenin yüzüne çarpamıyorlar.

Kılıçdaroğlu gülerek ben onun ne olduğunu anladım, biliyorum diyor. Sen anladın da, millete anlatamadın. Bizim millet güler yüzlü siyasiden anlamaz. Erdoğanın yaptığı gibi herkese üst perdeden saldırmasan bile en azından ciddi olacaksın. Şaka değil çünkü söz konusu olan. Milletin geleceği.

Bahçeli sert konuşuyor. Ciddi konuşuyor. Ama Türkiye'de olup biteni göremiyor. Örnek : Balyoz ve Ergenekon davalarının bir darbe yargılaması değil de, Türk ordusuna karşı yapılan bir yıpratma ve güçsüzleştirme operasyonu olduğunu, AKP bunun bir kumpas olduğunu itiraf edene kadar anlayamadı, söyleyemedi. Olup biteni göremeyince de anlatamıyor.

Şu yapılan son 2 seçimde de olayın can alıcı noktası ortaya çıkan telefon dinlemelerinin gerçek olup olmadığının tesbitiydi. Muhalefetin ısrarla bunu istemesi lazımdı. Bunu göremediler. Biz doğru olduğunu biliyoruz, yeter dediler. Tayyib bey'in olayı başka boyutlara çekmesine izin verdiler.

15 milyon seçmen seçime katılmadı. Bunun bir kısmı tatilcilerdir. Ki Ağustos ayında millet tatildeyken seçim yapmak AKP nin seçim kurnazlığıdır. Bir kısmı da CHP ve MHP nin aday seçiminde yaptığı hatadan dolayı yapılan boykottandır. İkisi de aslında muhalefetin hatasıdır.

Türkiye'nin en büyük şanssızlığı ortada ciddi bir muhalefetin kalmaması, daha doğrusu ciddi muhalefet yapacak kapasitede kişilerin ya Baykal örneğinde olduğu gibi kaset komplosuyla, ya da Sinan Aygün, Bedrettin Dalan, Tuncay Özkan örneklerinde olduğu gibi düzmece davalara bulaştırılarak Tayyib beyin önünden çekilmesi sağlanmasıdır.

Türkiye'nin acilen hem akıllı, hem dürüst, halka ulaşabilecek, halkın gözünü açabilecek idealist siyasetçilere ihtiyacı var.

murat19
11-08-2014, 11:36
Bu gün serbestte param olsa, baş imamın cumbaba seçilmesini kutlayan borsaya aldırmaz döviz almaya başlardım.

Bu kış zorlu geçecek kanımca.

Bol yakıt lazım.

çok komik ve gülünç durumdasınız:he::he::he:

2002 yılından beri yazıyorsunuz ımf den borç almassak batarız bilmem dış borç yükseliyor batarız şeriat geliyor batarız
bir yıgın zırba
doları yükseltnde pareler yapı ve parlarda sokaklarda demokrasi arayanlar

bilmem 14 tane parti birleşmişmişde ve bu 14 partide bir tane adam blamamışlar dışardan ithal Bir adayla seçime giriyorlar işe bak

bu 14 partidede DEMİRTAŞ KADR YÜREK YOK

9 kez dir kaybettiler rezil oldular insan olanda biraz gurur olur utanır sıkılır VE HALA RÜZGARA KARŞI ÇİŞ YAPIYORAR

askerin vesayeti kalktı demokrasi çarkı çalşıyor ve birileri bunu bir türlü hazmedemiyor
nasılki erbakan hocayı şimdi arıyorlar yarın öbür günde tayyip aranacak

adnanlar tayyipler bitmez çünkü onları vareden bu asil ve soylu TÜRK MİLLETİDİR....

hala rüzgara karşı çiş yapmaya devam edin

BORA YAŞAR
11-08-2014, 11:41
Şu ondört partiyi sırayla bir yaz bakayım şuraya...

Üç tane yanlış yapma hakkın var...

Gugullaya da bilirsin.

Hepsinin alacağı oy yüzde bir eder mi acaba?

Seni biraz sıkıntıya sokayım.:)

Diğer konulara gelince...

Merkeze git biraz daha yakıt al.

Bu kadarla ilgimi çekmiyorsun.

Jim_Beam_Black
11-08-2014, 11:57
Forumun bu yönü özellikle siyasi tartışmalarda çok can sıkıcı...
Ben günde onlarca köşe yazısı okuyorum, yerli/yabancı basını tarıyorum, geleceğe dair öngörülerde bulunmaya çalışıyorum
Bir tane egzantirik mili de geliyor ne bir kaynağı ne güzel bir Türkçesi varken senin yaptığın analizin altına döşüyor saçmalıklarını, polemiği başlatıp kaçıyor,
Analizler görüşler uçuyor gidiyor arka sayfalara, kimseyle görüş tartışılamıyor.
Ben bunu eleştirince anti-demokratik oluyorum, afedersiniz bu dingil de demokrat tabi
Onun da yazmaya söz söylemeye hakkı var,
Neyse işte hep bizim gibiler yüzünde vesayet geliyor zaten, en iyisi susayım, eleştirmedi kabul edin :)

akay
11-08-2014, 12:19
Dün kulislerde konuşulan chp ve mhp yi itibarsızlaştırıp pasifize etme, hdp ve demirtaşı ise yücelterek, ilk seçimlerde muhalefete hatta gerekirse koalisyon ortaklığına getirme çalışmalarına akp yanlısı forum üyeleri şimdiden başlamış maaşallah, chp ve mhp liderlerinin vizyonsuzluğu konusunda hemfikiriz, ikiside maalesef yüzsüzler istifa etmeleri gerekirken istifa etmiyorlar, bunların vizyonsuzlukları yüzünden partileri pasifize bir siyasetle halkın sevgisini kazanamıyor, maalesef iki partide yola kendi öz vizyon ve planları ile gitmek yerine halen sağdan soldan gelen telkinlerle yani sokma akılla ilerliyorlar, gerekirse chp ve mhp siyasi arenadan silinebilirde bir vatandaş olarak buna itiraz edemem, mesele tabela üstünde chp ismi ile Atatürkün üzerinden nemalanmak değil gerçekten Atatürkün fikir ve düşüncelerini benimsemek olmalı, bu şekilde yerlerine kuvayi milliye ruhunu ve Atatürkçü düşünce tarzını benimseyen yeni bir oluşum gelirse hayır demem ancak hiçbir surettede bazı arkadaşların yapmaya çalıştığı psikolojik operasyonlara kanarak hdp nin bunların boşluğunu doldurmasını bir vatandaş olarak kabul edemem.

Koray
11-08-2014, 12:23
Bu seçim en çok hdp'ye yaradı,
artık ölçü ortada ...

Başkanlık ve buna bağlı olarak "özerklik" daha ciddi konuşulmaya başlanacak ...

murat19
11-08-2014, 12:24
Şu ondört partiyi sırayla bir yaz bakayım şuraya...

Üç tane yanlış yapma hakkın var...

Gugullaya da bilirsin.

Hepsinin alacağı oy yüzde bir eder mi acaba?

Seni biraz sıkıntıya sokayım.:)

Diğer konulara gelince...

Merkeze git biraz daha yakıt al.

Bu kadarla ilgimi çekmiyorsun.

idare et hocam iş yerinde aceleylen gözlüksüz olunca böyle oluyor

ahanda sana yazayım 14 denesini

CHP...MHP... nasıl oldumu..:he::he:

her seçimden önce her yazı ilginizi çeker formun sayfalarına kopyaladıgınız gezi parkı manzaalarına bir bakın hatırlamakda yardımcı olur size .......ama sonra milletden tokatı yiyince fossssssss

yine bizim merkez daş gibi duruyor.....

siz yakıt alacak merkezide bulamayacaksınız...parelel cilerde vermez işi bitti sizinle:he::he:

2015 dede çatı adayı ithal bir başbakan adayı aramaya başlayın anca halledersiniz

şimdiden size başarılar dileyim

YAŞASIN DEMOKRASİ VARALSUN SANDIK :he::he:

BORA YAŞAR
11-08-2014, 12:28
ARTIK OYUN BİTTİ

Neo-liberal İktisat’ın 1980’lı yılların başında dünya ekonomisine dayattığı “neo-liberal finans mimarisinin” sonu ilan edilmektedir. 1970’lerin ortalarından başlayan, 1980 ile tam hakimiyet kuran “neo-liberal köktenciliğin”, 1980-2008 arasındaki 30 yıllık globalleşme hegemonyası döneminde dünyada yarattığı tahribatın somut sonuçları “büyük durgunluk” dönemi içinde, 2008-2013 arasında somutlaştı. Artık tersini söyleyen kalmadı.

Globalleşme ile büyüme arasında bir bağın olmadığı, büyümenin belirleyicisi olmadığı, neo-liberal finans yapısını sürüklediği söylenen; büyüme ve globalleşme arasındaki iddialı temel varsayımları 2008 krizi artık tamamen yok etti, fert başına gelir artışında fark edilir bir değişiklik yaratmadığı belirlendikten sonra, şimdi tam tersine, zenginlerin daha zengin olmasına ve yoksulluğun artması sonuncu doğurduğuna ilişkin batılı önemli kurumların raporları hızla artıyor.

Türkiye neo-liberal köktenciliğin bütünüyle iflas etmiş finansal araçlarını kullanarak yurt-içi ve yurt-dışı tasarruf politikası oluşturma şansına sahip değildir.

12-13 yıllık sürede AKP iktidarı, Türk iktisat tarihinin geçmiş hiçbir döneminde yaşanmamış ölçekte ve büyüklükte bir özelleştirme geliri ve dış borç elde etti. Tüm bunları aynı dönem içinde tüketmiştir.

Artık “oyun bitti”

Oyun hem içeride, hem de dışarıda bitti.

http://www.odatv.com/n.php?n=buyuk-durgunluk-turk-ekonomisini-sarsacak-0808141200

dudu
11-08-2014, 12:30
bu millete hersey mustehaktir.......................

bu millet durustluge prim vermemistir................deger yargilarini kaybettigi gorulmektedir..............

kendi gelecegini dusunmeyen siyahla beyazi ayiramayan bir toplumun nereye gidecegi bellidir.................

Dun bir tweet okumustum.

Soyle diyordu:

Deveye diken
Bu millete kanirta kanirta .iken yarasir.

Syg,

murat19
11-08-2014, 12:41
Dun bir tweet okumustum.

Soyle diyordu:

Deveye diken

Syg,

işte bu kadar açık ve net....

o tiviti atan
askerin dipcigine alışmış şimdi canı yine onu istiyordur alışkanlık yapmış nede olsa

sandıgınki biraz acıttı galiba:he::he:

BAYBARS
11-08-2014, 13:27
Masallar hiç değişmiyor. Yok askeri vesayeti bitirmişler. İleri demokrasiyi getirmişler. Yapma ya. Ne zaman.

Bitirilen askeri vesayet değil. Türkiye de askeri vesayet hiç bir zaman olmadı. Türkiye ordunun doğrudan siyaseti kontrol ettiği Mısır veya Afrika cumhuriyetleri gibi bir devlet değil. Laiklik ve temel cumhuriyet ilkeleri konusunda hassas bir Türk ordusu vardı. O orduyu bitirdiler.

Bitirenler de askeri vesayeti bitirdik diye kasılanlar değil. Ortadoğuda yeni üs bölgesi kurarak İran ve Rusyaya karşı konumunu güçlendirmek isteyen Amerika. Yeni ortadoğu planları yapılırken engel çıkarmayacak bir Türk ordusu ve Türk siyaseti için, düzmece davalarla, milletin yatak odasına konan kameralarla Türk ordusuna ve demokrasisine saldırıldı. Türk yargısı ve polisinin içine sızdırılmış F tipi görevliler bu işin tetikçiliğini yaptı. AKP de bu insanlara yargı ve emniyeti teslim etti. Onları destekledi, korudu, önlerini açtı.

Onun için komik olmayın. Askeri vesayeti bitirdik falan. Bunu diyenler kendi öz ordusuna ve bağımsızlığına kurulan kumpasta, o dillerinden düşürmedikleri dış mihraklara alet olduklarını itiraf ediyorlar sadece.

PARK
11-08-2014, 13:36
-Alo Bıbıcım

-Hıı

-Yeni başbakanı da işe dahil etcez mi ?

-Çaatt...!!

BORA YAŞAR
11-08-2014, 13:42
Maaşı arttı diyorlar.

Azalacak mı bu yeni durumda yani?:)

BORA YAŞAR
11-08-2014, 13:47
Sabah baktığımda borsa 1200 puan kadar artıda idi...

Dövizde aşağı hareket vardı.

Şenlik vardı yani...

Ama şimdi baktım da şenlik kısa sürmüş.

Borsa 1200 puan ekside.

Adamcaz borsadan ve faizden başka gösterge bilmediğinden en kahraman Bulut'u arayıp sormuştur.

Neler oluyor diye...

Eskiden bu gibi mutlu günlerde düğünler kırk gün kırk gece devam edermiş.

Nerde o günler.:)

Bu günler bence güzel günler.

Çok arayacağız çok...

Buna da bir kulp bulurlar ustalar.

Uzun Adam gitti işler kötüleşti diye.

refaba
11-08-2014, 14:12
Sabah baktığımda borsa 1200 puan kadar artıda idi...

Dövizde aşağı hareket vardı.

Şenlik vardı yani...

Ama şimdi baktım da şenlik kısa sürmüş.

Borsa 1200 puan ekside.

Adamcaz borsadan ve faizden başka gösterge bilmediğinden en kahraman Bulut'u arayıp sormuştur.

Neler oluyor diye...

Eskiden bu gibi mutlu günlerde düğünler kırk gün kırk gece devam edermiş.

Nerde o günler.:)

Bu günler bence güzel günler.

Çok arayacağız çok...

Buna da bir kulp bulurlar ustalar.

Uzun Adam gitti işler kötüleşti diye.

Katılmamak elden değil...şapa oturdular haberleri yok,biz değil,kimin şapa oturduğu belli...artık her yol bubi tuzağı ile dolu bundan sonra...bekliyorum ben balkonun çöküp altında ezilecek olanları...ama bu halk akıllanmaz,hala Menderes ve Özal diyorlar,ustaları yok olup giderse,ülkeyi borç batağına sürüklediğinden, ülkede keskin kriz olsa bile yine bu halk utalarını yine öğüp durur,onun zamanında ülke çağ atladı diye !!!

BORA YAŞAR
11-08-2014, 14:33
Fitch, Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasına rağmen Türkiye'de siyasi riskin hâlâ yüksek olduğunu belirtti.

http://www.milliyet.com.tr/moody-s-ten-turkiye-aciklamasi/ekonomi/detay/1924067/default.htm

Hala siyasi riski ön plana alıyorlar...

Burası Türkiye.

Siyaseten uzun adam her şeyi düzeltir.

Godumu oturtur alimallah.

Asıl risk bence ekonomik.

2002 den beri aynı şeyi söylüyorsunuz diye dalagalarını geçiyorlar bazıları.

2002 den beri şişiyoruz, dünya ile beraber.

Borç durumuna ir bakın.

Sadece kısa vadeli borç geri ödemesi için ayda 15 milyar dolar fazlası gerekli.

Dışarıdan kovayla su geldiği sürece işler iyiymiş gibi algılanabilir bu borçtan başka birşey bilmeyen, üretmeyen ve tasarruf edemeyen toplumda.

Dış musluklar kapanıverince (faiz cuntasının işi olabilir bu:)) ki Eylül Ekimde başlayacak haberini verdiler, göreceğiz 12 yıldır devam eden borç saltanatını.

royal flush
11-08-2014, 15:05
52 artı 10 = toplam %62 oyla yeni anayasa yapmaya fazlasıyla yetecek bir oran.bu tarihi fırsatın daha fazla ötelenmeden hemen derhal yeni anayasa çalışmalarının başlaması lazım.recep tayyip Erdoğan hiçbir bahanenin arkasına sığınamaz bu seferde geçen seneki gibi söz verip yeni anayasayı yapmazsa.demokratik parlementer sistemli türkiye, çoğulcu anayasa, özerk bölgeler, tamamıyla liberal ekonomik program oturmalı artık bu ülkede.

BORA YAŞAR
11-08-2014, 17:34
Beklentilerimiz çok yüksekti ama doğrusu daha ilk günden borsanın verdiği tepkiyi uzun imam dahil kimse beğenmemiştir.

Borsa tabiri ile yanıtlayabilir bunu briyantinli danışman:

- Efendim , borsada beklentiler alınır, gerçekler satılır.:)

Gelelim hayatın gerçeklerine.

Üretmeden borçla yaşama standardına kavuşan, bir kartı diğerine ekleyerek şunu bunu alan yiyen içen milyonlar "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye tırtım yırtım yırtınıyorlar.

Ben de diyorum ki;

- Bıldır yediğiniz hurmalar, bakalım ne zaman bir yerlerinizi tırmalar.

BORA YAŞAR
11-08-2014, 17:57
AK Parti MKYK'da belirlenen kongre tarihi, yani 27 Ağustos kritik önemde;
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi 28 Ağustos'ta sona eriyor. AK Parti ise Kongresi'ni 27 Ağustos'ta yapacak.

Bu durumda, normal koşullarda, Gül'ün partisine dönüp, kongrede genel başkanlık için seçime girmesi mümkün olmayacak.

Gül ise verdiği demeçte, partisine döneceğini açıkladı.

Partinin kurucularından, ilk başbakan ve cumhurbaşkanı Gül'ün partiye, sıradan bir üye olarak gireceğini beklemek ne kadar doğrudur.

AKP MKYK'sının, saptadığı tarihle, Gül'ü partiye genel başkan olarak düşünmediğini aleme ilan etti.

Bu durumda ne olacak?

Erdoğan-Gül arasında kavga olamaz diyor parti sözcüsü.

Acaba?

Yaşayıp göreceğiz.

Siyasi gücü bir kere tadanlar kolay kolay vazgeçemezler.

AUDİ+
11-08-2014, 18:04
Yakında mhp kapısına kilit vurur giderse kimse şaşırmasın diger bir ihtimalde baraj altında kalması ihtimali, Sebebine gelince seçmeninin çok kaypak bir yapıya sahip olması....

BORA YAŞAR
11-08-2014, 18:07
Ekonomi Bakanı Zeybekçi, seçim sonuçlarını değerlendirdi:

"Millet muhteşem bir ölçüyle bir mesaj verdi. Ölçülü mesajı biz çok iyi anladık. Bu mesaj bugüne kadar uygulanmakta olan politikalarını teyidi anlamını taşıyor ve bundan sonraki gerek siyasi gerek ekonomik politikalarla ilgili 'evet devam et' anlamını taşıyor. İçinde biraz 'dikkat et' anlamını da taşıyor. Bunların hepsini çok iyi bir şekilde algıladık" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26985744.asp

Adam ekonominin "e"sinden anlamıyor ama acaip niyet okuyor.:)

Bir oy atmışız, onunla neler neler demişiz, inanılmaz.

Hatta seçilen cumbabanın aile efradına da mesaj vermişiz, Emine Hanımın ellerinden öpmüşüz....

de habarımız yok.

Adam aynen ustasının anladığı gibi "faizin enflasyonu etkilediğini" düşünüp savunuyor.

Kafası ancak bu kadar çalışıyor derken, bakıyoruz müthiş bir sosyolog, fal bakıcıs medyum olduğunu anlayıveriyoruz.

Müthiş.

BORA YAŞAR
11-08-2014, 23:03
Bu gece kardeşimle konuşuyoruz da...

İnanılmaz bir kaypak, girift coğrafyada yaşadığımızı, ne devlette ne de sosyal katmanlarda, üzerine bina inşa edilebilecek, güvenilir bir sert zemin bulmanın olanaksızlığını tespit ettik.

Suriye bir kaç yılda ne hale geldi.

Dışarıdan bakınca, oldukça mutlu insanların yaşadığı bir ülke birden ne hale geldi.

Ülkemizin de, 90 senelik bir deneyime karşın, hala bir çok kırılganlıkları olduğunu, yöneticilerin bu kırılganlıkları siyasi amaçlarına ulaşmak için didiklemekte bir mahzur görmediklerini görüyoruz.

Hemen her coğrafyada önce ekmek bozulur.

Sonra, huzursuz, mutsuz, güvencesiz ve aç insanlar en ufak bir kışkırtmaya açık hale gelirler.

Güler yüzüyle övündüğümüz İslam birden sertleşiverir.

Türkiye'de son üç dört sene içinde tanık olduğumuz gelişmeler, inanılmaz.

Önce ordu, sonra adalet ve poliste kurumları derinden sarsan olaylar.

Gülen Cemaatinin bir yıl bile denmeyecek bir zaman diliminde bu kadar darbe alacağı aklınıza gelir miydi?

Halen devlette, paralel yapıyla ilgili durum nedir bilen yok.

Çoğu halen devletin içinde.

Böyle bir devlet düşüncesi, bir vatandaş olarak beni son derece huzursuz etmekte.

Önümüzdeki bir yıl içinde Türkiye'de şu an aklımızdan bile geçirmeyeceğimiz gelişmelere tanık olabiliriz.

İnsan mutluluğunun temeli güven ve huzurdur.

Bunların olmadığı yerde, yaşam ekonomik şartların da dışında daha da zor geçecek demektir.

karacengiz
12-08-2014, 01:42
Dun bir tweet okumustum.

Soyle diyordu:

Deveye diken

Syg,

Saygılar derken?
Secim sonucunu hazmedemeyen her terbiyesizin twitini su foruma getirirsen forumu tuvalet duvarina çevirirsin.
Milet tercihini yaptı.
Sandiga gitmeyenlerin cogunun erdogana oy vermeyecegi varsayımını sacma buluyorum bende sandik gorevlisiydim oylarin % 80 ni erdogan 100 kisi gelmedi gelselerdi sonucu hangi yonde etkilerdi acaba? Bir kisi bir parti sonsuza kadar oyunu arttirmaz % 50 civari oyun 10 yil muhafaza edilmesi cok buyuk bir başarıdır. Yani yok efendim 1 milyon azaldida karsisinda % 48 varmista. % 100 oyla demokrasi olmaz

BAYBARS
12-08-2014, 08:22
''AKP’nin anketçisi Sencer: "Yüzde 58, anket sonuçları değil PR (halkla ilişkiler) çalışmasıydı."

Metropoll Araştırma Başkanı Özer Sencar, Tayyip Erdoğan’ın, oyların yüzde 58′ini alacakmış gibi göstererek manüplasyon yapıldığını itiraf etti. CNN Türk’te Tarafsız Bölge programına katılan Özer Sencer, Başbakan Erdoğan’ın yüzde 50 civarı oy alacağını kendisinin de bildiğini söyledi. Sencer “Başbakan’ın kendisine sunulan anketler bu yöndeydi. Ancak açıklanan o yüzde 58 gibi rakamlar anket sonuçları değil PR (halkla ilişkiler) çalışmasıydı” diye konuştu.

Özer Sencar, bu manüplasyonun amacını da açıklamaktan geri durmadı. Sencar, anket rakamlarının bu şekilde çarpıtılmasının nedenini “Tatildeki seçmenlerin ‘bu iş zaten bitti, sandığa gitmeye gerek yok’ şeklinde düşünmesini sağlamak için” diye açıkladı.''

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/tatilciler-gelmesin-diye-yuzde-58-dedik-575595/

Bu sözler normal demokratik bir ülkede söylense kıyamet kopar. Resmen millete yalan söylediklerini, halkı aldattıklarını, milletin seçime katılma oranını düşürmeye çalıştıklarını itiraf ediyor. Bu pr çalışmasıymıış. Halkı aldatmak uzmanlık alanları oldu.

Bu bir futbol maçı değil. Kazanmak için her şey mübah anlayışındaki insanlar 9 kere kazanmış. 19 kere kazansa ne olur. Sadece halkı çok ustaca aldattıklarını gösterir. Bir kısım insanımızın da bunu ısrarla görmediğini bir de. Benim için bundan başka da bir anlamı yok.

kemal32
12-08-2014, 11:25
Yakında mhp kapısına kilit vurur giderse kimse şaşırmasın diger bir ihtimalde baraj altında kalması ihtimali, Sebebine gelince seçmeninin çok kaypak bir yapıya sahip olması....mhp seçmeni yarı akp ye yakın yarı chp ye yakın seçmen kitlesinden oluşuyor..chp ve mhp nin biraraya gelmesinden 2+2=4 hesabı çıkmıyor..chp ve mhp nin hatası bir araya gelmeye çalışmak akp yi böyle yenebileceğini sanmak halbuki ayrılmak lazım akp karşısında akp tabanına hitap eden bir yapıya dönüşmeli mhp anca bu şekilde akp yenilebilir..

Arcadia
12-08-2014, 12:24
Saygılar derken?
Secim sonucunu hazmedemeyen her terbiyesizin twitini su foruma getirirsen forumu tuvalet duvarina çevirirsin.
Milet tercihini yaptı.
Sandiga gitmeyenlerin cogunun erdogana oy vermeyecegi varsayımını sacma buluyorum bende sandik gorevlisiydim oylarin % 80 ni erdogan 100 kisi gelmedi gelselerdi sonucu hangi yonde etkilerdi acaba? Bir kisi bir parti sonsuza kadar oyunu arttirmaz % 50 civari oyun 10 yil muhafaza edilmesi cok buyuk bir başarıdır. Yani yok efendim 1 milyon azaldida karsisinda % 48 varmista. % 100 oyla demokrasi olmaz

Genellikle, evini birakip tatile gidebilen kesim, zengin, okumus, guzel bir gelire sahip olan kesimdir ulkemizde. Bu kesim de hep Chp secmenidir.

Akp secmeni gariban, tahsilsiz, sehir disina gunlerce tatile gidecek butcesi olmayan bir kesimdir. Bu yuzden oy kullanmayanlar kullansaydi, Chp Ekmeleddin oylarinin artacagi ongorulur.

sar
12-08-2014, 14:09
CHP'liler bekledikleri oy oranını yakalayamama sebebini tatilcilere ve MHP'lilerden Erdoğan'a büyük oranda oy kaymasına bağlıyorlar. Acaba durum öyle mi? Acaba Ekmeleddin beyin oy kaybı MHP'lilerden Erdoğan'a oy kayması mı, yoksa CHP'den Demirtaş'a oy kayması mı?

Malum hasat aylarındayız. Doğulu vatandaşlarımızdan on binlerce kişi şimdilerde başta Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde mevsimlik tarım işçisi olarak çalışıyor. Bu vatandaşlar tarladaki işlerini bırakıp ve yüzlerce lira masraf yapıp oy kullanmaya ikametgah adreslerine gitmemişlerdir muhtemelen. Ayrıca şantiyelerde barınan inşaat mevsimi nedeni ile evlerinden uzakta az sayılmayacak kadar inşaat işçileri de var. Bu vatandaşlarımızın ekserisi de doğulu. Her doğulu Demirtaş'a oy verecek diye bir olay yok ama Demirtaş'ın güçlü olduğu vilayetler doğu bölgemizlerde...

Bu sebeblerden 30 Mart seçimlerine göre Demirtaş'ın oyunun düşmesi gerekirdi. Oysa Demirtaş'ın oyları arttı. "Demirtaş'ın oyları nereden geldi?" sorusunun cevabı ne olabilir? En mantıklısı herhalde, CHP'den Demirtaş'a önemli miktarda oy kaydı. CHP'liler tatilcilere kızıyor ama durum böyle değil....

Mesala Tunceli'ye bakalım...
2014 ve 2011 yılındaki seçimlere göre CHP'nin oylarının Tunceli'de böylesine erimesini ve Demirtaş'ın yükselmesini tatilcilere bağlamak çok yanlış. 2011 seçimlerine göre, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 4 bin civarında daha az oy kullanılmış. Tatilci deyip, bu oyların tamamını (4 bin oyu da) Ekmeleddin beyin hanesine yazsak Demirtaş'ı yakalayamıyor....

Seçimden hemen önce tatilcilerin döndüğüne, otellerin boşaldığına ve yazlığı olanların ikametgah adreslerini taşıdıklarına dair bütün kanallarda haberler yapıldı. Yollarda seçim yoğunluğu olduğu haberleri yapıldı. Çatının güçlü olduğu yerlerde katılım oranlarının daha yüksek olduğu söyleniyor...

Erdoğan'a oy verebilecek kesimlerden birçok kişi de köylerinde bahçelerinde, tarlalarında çalışıyor. Bunlar okullar açılmadan köylerini terkedip de şehirlerde evlerine dönmezler. Onlar kışın yiyecekleri bakliyat, un, konserve, turşu, erişte (makarna), bulgur gibi erzak hazırlama derdindeler. İşlerini güçlerini bırakıp ve onlarca/yüzlerce lira harcayıp oy için ikematgah adreslerine gitmezler....

Ana muhalefet hatalarını tespit etmek üzere iç muhasebelerini yapmak yerine, bahane arayıp başkalarını (işbirliği yaptıkları yada rakip partileri ve oy vermediklerini iddia ettikleri kendi seçmenlerini) suçlu ilan ederlerse, belini doğrultamaz.....

Anketçiler tatilciler haricindeki, mevsimlik olarak yer değiştiren vatandaşları dikkate almadılar büyük ihtimalle....

BORA YAŞAR
12-08-2014, 15:15
Bu Türkiye'nin Avrupa'da İşi Yok

Almanya’da iktidarın küçük ortağı olan Hıristiyan Sosyal Birliği'nin (CSU) Genel Sekreteri Andreas Scheuer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin nihai olarak durdurulmasını istedi. Scheuer, 30 Mart seçimlerinin ardından da benzer bir çağrıda bulunmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26988884.asp

Dışarıdan da olumlu (!) tepkiler gelmeye başladı.

sar
12-08-2014, 16:16
http://cdn.internethaber.com/news/648x223/43719.jpg
http://www.internethaber.com/chpli-vekil-demirtasi-solun-yeni-lideri-ilan-etti-709731h.htm

DRTURK
12-08-2014, 16:21
Genellikle, evini birakip tatile gidebilen kesim, zengin, okumus, guzel bir gelire sahip olan kesimdir ulkemizde. Bu kesim de hep Chp secmenidir.

Akp secmeni gariban, tahsilsiz, sehir disina gunlerce tatile gidecek butcesi olmayan bir kesimdir. Bu yuzden oy kullanmayanlar kullansaydi, Chp Ekmeleddin oylarinin artacagi ongorulur.

3 milyona yakin mevsim iscisi var su an mesela giresunlular, ordulular , samsunlular, rizeliler , urfalilar vs

dayan
12-08-2014, 19:11
Cumhur hak ettiğini başına getirdi.Azgın şehvetli belagata bir kez daha aldandı.Bir Arap ata sözü der ki "bu yediğin hurmalar,gün gelir seni tırmalar."Şimdilik hurma yeme mevsimindeyiz...

camel1983
12-08-2014, 19:30
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1544444_919309378081022_1060745037883848392_n.jpg? oh=0c2ee2f055b5357826d2098294d13189&oe=5480AEAA&__gda__=1416321687_4de530198ecf368aced1f97315b39fc b

BORA YAŞAR
12-08-2014, 19:49
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM Genel Kurulu’nda kadınların mağduriyeti üzerinde yaptığı konuşma sırasında kendisine laf atan AK Partililere ilginç bir tepkide bulundu. Nazlıaka ayakkabısına doğru eğilerek, “Valla şeytan diyor ki, çıkar şu ayakkabını fırlat, ama bir ayakkabıma bakıyorum, bir de sizlere. Değmez diyorum açıkçası” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26992694.asp

Aynı duyguları bu başlıkta yazan bazıları için ben de duyuyorum.

sar
12-08-2014, 21:02
Muharrem İnce: “Ortada büyük bir hezimet var, hala susmak ve başarılıyız demek yakışmıyor.

http://i2.wp.com/www.ilk-kursun.com/wp-content/uploads/2014/08/muharrem-ince_2081.jpg?resize=600%2C304
http://www.ilk-kursun.com/haber/193841/muharrem-ince-ortada-buyuk-bir-hezimet-var-hala-susmak-ve-basariliyiz-demek-yakismiyor/

sar
12-08-2014, 21:18
http://www.ulusalkanal.com.tr/images/haberler/genel_baskan_talebi_yok_sayamaz_h34450.jpg

Açıklamaya katılan milletvekillerinden Nur Serter, olağanüsü kurultay çağrısının tabanın sesi olduğunu söyledi. Serter, "Bir Genel başkanın böyle bir talebi görmezden gelmesi, izlediği politikaları yok sayması anlamına gelir" dedi. CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve CHP'li Hurşit Güneş de yönetime "çekilin" çağrısı yaptı.
Tamamını oku:http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/genel-baskan-talebi-yok-sayamaz-h34450.html

dayan
12-08-2014, 21:53
Chp li kimi vekiller çıkmış:"Niye bizim de bir Tayyibimiz yok" diye ağlaşıyorlar.

Partinin ayakbağları güya partide bir liderlik sorunu varmış gibi ortaya çıkıp tatava yapıyorlar.

Kılıçdaroğlundan zerre miktar hazzetmesem de el insaf diyorum.Chp nin sorunu lider filan değildir.

BORA YAŞAR
12-08-2014, 22:37
Annesinin först leydi olduğu haberini alan Bilal Oğlan Emine Hanıma telaşla gidip soruyor:

- Mami, sen först leydi olduğuna göre, artık ben de först beybi mi oluyorum?

camel1983
12-08-2014, 23:15
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10444666_10153442979094625_8647309925718786935_n.j pg

Arcadia
13-08-2014, 02:25
http://i2.wp.com/www.ilk-kursun.com/wp-content/uploads/2014/08/muharrem-ince_2081.jpg?resize=600%2C304

Ne kadar demokratik bir parti su CHP. Dusunebiliyormusunuz Akepe de bir milletvekili cikacakta, Tayyip aleyhine konusacak, boyle bir fikir beyan edecek, farkli goruste oldugunu soyleyecek.

Aninda kapi disari ederler vallahi, sonra da hayati zindan ederler kendisine. Iste ornek Ertugrul Gunay, diger istifa eden milletvekilleri.

Chp Turkiye sartlarinin ustunde demokratik bir parti. Ame ne yazikki Turkiyede bu para etmiyor. Bu ulkede kufur edeceksin. "Ananizida alin gidin leyynn.." diyceksin. "Biz bu milletin a.... koyacagiz" diyeceksin.

Jim_Beam_Black
13-08-2014, 08:19
Şu an baktığımızda mhp'de mesela Mansur Yavaş'ın başa geçmesi veya akp'de tayyipten sonra daha sakin ve bilgili bir başbakan bulunması aslında toplumun çoğunluğunun arzu edeceği gelişmelerdir; ancak bu partilerde kesinlikle böyle bir açıklama göremezsiniz, hepsi liderinin ağzının içine bakar. Çünkü bu partiler esasen biatçılığın, osmanlıcılığın, feodalitenin temsilciliğini yapmaktadır. Chp ise nispeten daha bilinçli bir seçmene hitap etmektedir, o yüzden yeri gelir seçmeni sandığa gitmez, üyesi çıkar lider aleyhine konuşma yapar, hatta belki 600 küsür delege toplanır ve kurulutaya gidilir. Bana kalırsa bundan daha doğal bir şey yok. Asıl doğal olmayansa, chp'nin bu bilinçli tabanını reddedip akp'lileşmeye çalışması yani gerici kitlelerden oy toplamak için onlara uygun adaylar göstermesi ve parti içindeki bu çok sesliliği yok etmesidir. Bizim de bütün tepkimiz bunadır.

Bazı chp'lierde görüyorum ki akp'nin bu durumunu bir başarı gibi görüp ne var biz de böyle olsak, lider ne dediyse hepimiz ona uysak, parti içinde çatlak seslere ne gerek var şeklinde görüşler beyan ediyorlar. Bu arkadaşlar sarıgül gibi, ekmeleddin gibi akp'lileşme hamlelerinin nasıl büyük hezimetler getirdiğini görmüyorlar, görmek istemiyorlar, daha devasa hezimetler görseler uyanırlar mı ondan da şüpheliyim. Siz karşınızdaki gerici partiyle mücadele için aynı gericileşme yoluna girdiğiniz anda zaten yarışı baştan kaybediyorsunuz.

sar
13-08-2014, 10:00
Kılıçdaroğlu'ndan partililere veryansın

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, istifa çağrısı yapan milletvekillerine rest çekti: Bu toplantıyı yapanlar CHP’nin yakasından düşsünler.
http://www.haber7.com/partiler/haber/1190295-kilicdaroglundan-partililere-veryansin

........

Kılıçdaroğlu diktatörleşme eğiliminde. Seçmenine "Tıpış tıpış gidip gösterdiğimiz adaya oy vereceksiniz." diye talimat veriyor. Seçim sonucunda, "Niye başarısız olduk?" muhasebesi yapmak isteyen parti üyelerine ise, "Sormayacaksınız, sorgulamayacaksınız! Biat edeceksiniz. Ya seveceksiniz, yada terkedeceksiniz" diyor.....

royal
13-08-2014, 10:09
Ne kadar demokratik bir parti su CHP. Dusunebiliyormusunuz Akepe de bir milletvekili cikacakta, Tayyip aleyhine konusacak, boyle bir fikir beyan edecek, farkli goruste oldugunu soyleyecek.

Aninda kapi disari ederler vallahi, sonra da hayati zindan ederler kendisine. Iste ornek Ertugrul Gunay, diger istifa eden milletvekilleri.

Chp Turkiye sartlarinin ustunde demokratik bir parti. Ame ne yazikki Turkiyede bu para etmiyor. Bu ulkede kufur edeceksin. "Ananizida alin gidin leyynn.." diyceksin. "Biz bu milletin a.... koyacagiz" diyeceksin.

Bu demokratikligi bir de secimde gorebilsek sol seridi saga birakmak mi demokratiklik !Artik siz de uyanin parti kel Alinin bagina dondu !once mansur sonra Ekmel simdi de fethullah gulen Erzurum milletvekili olursa o zaman da Ayni fikre sahip olacak misiniz?

BORA YAŞAR
13-08-2014, 10:16
Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasındaki temel fark, siyaseten başarı.

Kılıçdaroğlu dünkü ulusalcı milletvekillerinin lafını susup dinler anlayışla karşılar görünüyorsa eğer nedeni, seçimlerdeki başarısızlığıdır.

İki seçim alsın bakın görün demokratmış gibi duruşunu.

Kaldı ki demokrat olmanın ölçüsü söylenen lafı dinler gibi görünmek ya da anında tepki vermemek değildir.

Adayların belirlenmesinden parti içindeki mekanizmaların işleyiş biçimidir demokrat olmanın ölçüsü.

Girdiği her seçimde dayak yiyen bir lider yapılan tenkitleri medenice karşılıyor diye demokrat mı oldu yani?

BORA YAŞAR
13-08-2014, 10:40
http://s28.postimg.org/5j6ge3t4t/10557251_559626984162738_8178788484336137227_n.jpg (http://postimage.org/)

Arcadia
13-08-2014, 11:03
Kılıçdaroğlu'ndan partililere veryansın

http://www.haber7.com/partiler/haber/1190295-kilicdaroglundan-partililere-veryansin

........

Kılıçdaroğlu diktatörleşme eğiliminde. Seçmenine "Tıpış tıpış gidip gösterdiğimiz adaya oy vereceksiniz." diye talimat veriyor. Seçim sonucunda, "Niye başarısız olduk?" muhasebesi yapmak isteyen parti üyelerine ise, "Sormayacaksınız, sorgulamayacaksınız! Biat edeceksiniz. Ya seveceksiniz, yada terkedeceksiniz" diyor.....

Kılıçdar öyle diyor ama Chp seçmeni sorguluyor, araştırıyor, sıkıştırıyor. Dikkat ederseniz M. İnce, E. Tarhan ve kaç tane milletvekili çıkıp ayrı basın toplantısı yaptı.

İşte demokrasi ruhu budur. Sıkıysa Akepe de birkaç milletvekili Tayyiple farklı düşünsün bakayım. O partide 5 dk. durabilirlermi!!

Anında çıkar " ananızıda alın gidin layynn...siz zaten örgütsünüz, darbecisiniz " deyiverir

Arcadia
13-08-2014, 11:22
AKP, 5-6 ay içinde parçalanır!!

Bunu bir AKP li söylüyor!!

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/akp-5-6-ay-icinde-parcalanir-576192/

BORA YAŞAR
13-08-2014, 11:42
AKP, 5-6 ay içinde parçalanır!!

Bunu bir AKP li söylüyor!!

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/akp-5-6-ay-icinde-parcalanir-576192/

Anlaşılan başka bir ümit ve beklentimizi kalmadı bizim cenahtan.

Her gün başına bomba yağdıran komşu ülkre için depremden medet ummak gibi bir şey...

Bu beklentiler içinde olanların bugün Mehmet Yılmaz'ın yazısı..."AKP 'de iç kavga bekleyen hayal kurar"...http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/mehmet-y-yilmaz_148

sar
13-08-2014, 12:00
Kılıçdar öyle diyor ama Chp seçmeni sorguluyor, araştırıyor, sıkıştırıyor. Dikkat ederseniz M. İnce, E. Tarhan ve kaç tane milletvekili çıkıp ayrı basın toplantısı yaptı.

İşte demokrasi ruhu budur. Sıkıysa Akepe de birkaç milletvekili Tayyiple farklı düşünsün bakayım. O partide 5 dk. durabilirlermi!!

Anında çıkar " ananızıda alın gidin layynn...siz zaten örgütsünüz, darbecisiniz " deyiverir

Evet CHP oldukça demokratik bir parti. Kılçdaroğlu da çok demokrat davranıyor.
Kendisine muhalif olanlara "CHP'yi hasta etmeyin, düşün yakamızdan" diyor.
CHP bu demokratik mücadelelerden büyüyerek çıkacaktır umarım...

BORA YAŞAR
13-08-2014, 12:01
http://s2.postimg.org/dkwk76jsp/secim_sonuclari1.jpg (http://postimage.org/)

Seçim sonuçlarını iller bazında renklerle gösteren bir harita aslında bir çok şeyi, çok çarpıcı bir şekilde özetliyor.

Öyle analist, uzman falan gerektirmeden.

İnsan, haksızlık etmek istemem ama üzülerek ifade ediyorum, bir çeşit Irak manzarası görüyor bu haritada.

Yaşam tarzları, inanç modelleri ve ırksal temelde bölünen coğrafyalar.

Hazin ama böyle.

Yozgat'la İzmir bir çok yönden çok farklı iki şehrimiz.

Rize ile Diyarbakır da öyle.

Hani bir İzmir'linin, bir İzmir'li kadının Yozgat'ta yaşaması zor.

Çok kötü ayrıldık çok.

Arcadia
13-08-2014, 12:15
Evet CHP oldukça demokratik bir parti. Kılçdaroğlu da çok demokrat davranıyor.
Kendisine muhalif olanlara "CHP'yi hasta etmeyin, düşün yakamızdan" diyor.
CHP bu demokratik mücadelelerden büyüyerek çıkacaktır umarım...

Dahada kötüsü olabilirdi. En azından "Ananızıda alın gidin layynnn" demiyor, veya "siz zaten örgütsünüz, darbecisiniz" demiyor mesai arkadaşlarına.

Sonuçta cumhuriyeti kurmuş bir parti bu. Bir cumhuriyet geleneği var. Akp gibi hilafet, padişahlık hayali kuran bir parti değil.
Haksızmıyım?

sar
13-08-2014, 15:26
http://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/bigmanset/kemal_kilicdarogluna_belgeli_cevap_1407931716_302. jpg
http://www.haber7.com/partiler/haber/1190501-kemal-kilicdarogluna-belgeli-cevap

.....

Muhalif milletvekilleri gol atmışlar.
Kılıçdaroğlu'nun partisinin faaliyetlerinden haberi yokmuş anlaşılan...

Arcadia
13-08-2014, 20:54
http://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/bigmanset/kemal_kilicdarogluna_belgeli_cevap_1407931716_302. jpg
http://www.haber7.com/partiler/haber/1190501-kemal-kilicdarogluna-belgeli-cevap

Siyaset nasil birsey degilmi. Daha bir kac ay oncesine kadar nefret edilen, 'ulusalci' kitlenin demecini koydurup, onlarin tarafina destek verdirir insana.

Zaten su muhafazakar, dinci olarak nitelenen kitlenin nasil bir cins oldugunu feto olayinda anladik. Yillarca kan kardes olduklari cemaate, demedikleri lafi birakmayan, "cete, orgut" bile diyecek kadar cibiliyetsiz olan bir grubun, cikip en azili dusmanlari "ulusalcilari" savunur durmalari bizi hic sasirtmamali.

Arcadia
13-08-2014, 21:00
Demokrasi budur iste.!!

Farkli goruse sahip bir grup milletvekili cikmis, ortak basin toplantisi yapiyor.

Akepe de boyle birsey mumkun olabilirmi hic?

Dusunun bir, boyle Akepe kongresinde bir grup cikacak ve sadece " biz ustayla ayni goruste degiliz " diycek.

Ortalik nasil karisir. Tekmeler, kufurler. Rte korumalarini yollayip dovdurur kesin, hatta kendi bile yumruklamaya kalkabilir.

Chp nin demokrasi kulturunun tum partilere yerlesmesini diliyorum.

Iste demokrasi boyle zor birseydir. Padisahlik gibi "sultanim sen cok yasa" olayi degildir.

Ogrenin ey muhafazakar, dinci, tarikatci, cemaatci, murit kardesler:cool:

sar
13-08-2014, 21:40
http://d.haber3.com/news/1680159.jpg
http://www.haber3.com/14-parti-benim-aldigim-oyu-alamadi-2840659h.htm

......

Demokrasi ve çok seslilik dediğin böyle olur.....
CHP'den başka partilerde örneklerini görmek çok zor.

Jim_Beam_Black
14-08-2014, 05:33
Düşünmeden edemiyorum, bizim gönlümüzdeki aday Ekmel kişisidir ve iki partinin başta başkanları olarak toplam 20 milletvekili bu kişiyi CB adayı olarak sunuyoruz; ancak nasılsa seçim 2 turlu olacağı için halkın farklı kesimlerini de temsil edecek kişiler partilerimize başvurması halinde onları da mümkün olduğunca 20 mv ile aday göstermeye çalışacağız denilseydi çok mu kötü olurdu? Atıyorum 10 tane CB adayı olsa çok mu berbat bir şey olurdu? İlk turda en yüksek oyu alan 2 aday 2. turda yeniden yarışsaydı, kitleler kendi görüşlerini bir kanara bırakıp halkın çoğunluğunun oy verdiği bu 2 adaya zaten kendiliğinden yönlenmez miydi? Masa başında siyaset dizayn edenler halkı seçeneksiz bırakmasaydı ve sandıktan soğutmasaydı şu an geleceğe dair daha umutlu olmaz mıydık? Bu kadar basit bir sürecin öngörülememesini ve ilkokul çocuğunun dahi yapmayacağı bir hatayı yapanları nasıl affedeceğiz? Şimdi demokrasiyi hangi parti bitirmiş oldu?

BAYBARS
14-08-2014, 08:29
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1544444_919309378081022_1060745037883848392_n.jpg? oh=0c2ee2f055b5357826d2098294d13189&oe=5480AEAA&__gda__=1416321687_4de530198ecf368aced1f97315b39fc b

Hoş bir slogan. Ah bir de gerçek olsaydı keşke. Bu muhteremler pikaplarla geldikten sonra Türkiyenin halinde çok bir değişiklik olmadı. Borcumuz katlandı. Devletin satabileceği ne var ne yok, yok pahasına satıldı.

Ama bu muhteremler kendi kaderlerini çok güzel değiştirdiler. Artık hepsi lüks jiplere biniyor. Gemicikleri arka arkaya diziyor. Villalarda oturuyor. Hiç bir işte çalışmayan çocuklarına 7 tane kasa yetmiyor dolarları iskif etmek için.

BORA YAŞAR
14-08-2014, 10:35
Erdoğan, yüzde 51.8’lik oy oranının az olduğu eleştirilerine “Peygamber efendimizi bile desteklemeyenler oldu. Bizi de yüzde 52 destekledi” diye değerlendirdi.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/erdogandan-yuzde-51-icin-ilginc-yorum-576922/

Koray
14-08-2014, 10:40
Atatürk'de zamanında olmayacak bir manzara karşısında GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER demiştir ...

BORA YAŞAR
14-08-2014, 11:09
Atatürk'de zamanında olmayacak bir manzara karşısında GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER demiştir ...

Korkarım o işgalcilerin bu kadar şakşakçısı yoktu...

sar
14-08-2014, 13:01
İnce: Kılıçdaroğlu hemen istifa etmelidir

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, seçim sonuçlarıyla ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu söyledi.

"KARARLARI ONAYLAMA MAKAMINA DÖNÜŞTÜ"
Geldiğimiz bu noktada Türkiye’nin kurucu gücü CHP derde derman olamıyor umut olamıyor ve AK Parti’nin belirlediği gündemde savrulup gidiyor. Ben bu konuşmayı partimin yetkili organlarında yapabilirdim yaptım da ama bir yararı olmadığını düşünüyorum artık.
Karar organları artık işlevini yitirmiştir. CHP’nin üst organlarında bu konuşmayı yapmanın hiçbir faydası yoktur. Bu organlar istişare etme ve karar alma mevkileri olmaktan çıkmıştır. Bu organlar sayın genel başkanın kimlerle aldığı belli olmayan kararları onaylama makamına dönüşmüştür.
Benim böyle bir ortamda itirazlarım şunlardır:

1. Cumhurbaşkanı adayının tek başına belirlenmesi. Bir üç grup başkanvekiliyiz haberimiz televizyondan oldu.
2. Sayın adayın partimizin önemli bir kesimiyle kan uyuşmazlığı olabileceğini düşünmemektir.
3. Sandığa gidiş heyecanı bir coşku yaratmak yerine "tıpış tıpış gideceksiniz" diyerek halkla inatlaşmaktır. Seçmen sandığa koşarak gitmelidir.

MUHARREM İNCE: SİYASETEN CAHİLLİKTİR
4. Birinci turda çatı aday göstermek matematik bilimiyle ters düşmektir. Ben kapalı kapılar ardında şunu söylemiştim: Birden fazla adayın gösterilmesi katılımı arttır ve Erdoğan birinci turda seçilemez. Arkadaşlarımızı aday gösterelim katılımı arttıralım dedim. Bunu öngörememek siyaseten cahilliktir.

"YALNIZ OLDUĞUMU DÜŞÜNMEYİN"
Tamamını oku:http://www.haber7.com/partiler/haber/1190761-ince-kilicdaroglu-hemen-istifa-etmelidir

.....

Çok ilginç!
İnce 3 grup başkan vekilinin de cumhurbaşkanı adayını televizyonlardan öğrendiklerini söylemiş. CHP'ye has demokrasi bu galiba. Demokrasilerde istişare diye bir olay yok mu?

Arcadia
14-08-2014, 14:10
Çok ilginç!
İnce 3 grup başkan vekilinin de cumhurbaşkanı adayını televizyonlardan öğrendiklerini söylemiş. CHP'ye has demokrasi bu galiba. Demokrasilerde istişare diye bir olay yok mu?

Enteresan adamsınız vallahi!!

Akp de bu işler istişareyle yapılıyor herhalde. Tayyip efendi partililere fikirlerini soruyor, onlardan görüş alıyor, hepbirlikte oturup bir ortak noktada buluşup karar alıyorlar değilmi?:he:

Dinime laf eden müslüman olsa diye bir laf vardır!!:wink:

Merak ediyorum, 3-4 Akp li vekil çıksa, bir basın toplantısı yapıp Rte ile aynı görüşte olmadıklarını söylese ne olur acep?
"Bunlaaarrr..zaten örgüüttt....hepsi çete bunlarııınnnn"..:))

Hoşgörü, karşıdakine konuşma hakkı vermek, senden ayrı görüşe sahip diye hemen ona hakaretler etmemek bir demokrasi erdemidir. Genellikle de imam hatipte öğretmezler

Arcadia
14-08-2014, 14:20
http://i.hizliresim.com/Q1pNkG.jpg

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/abdullah-gul-ak-trollerin-pesinde-577299/

Akp li danışmanların Abdullah Gül aleyhinde tweetler attıkları, fake hesaplar açarak bir karalama kampanyası başlattıkları söyleniyor.

Bir insan bu kadar hırslı olabilirmiş, hırs gözünü bu derece bürüyebilirmiş demekki. Kaç yıllık dostlarına, mesai arkadaşlarına bile bir gecede " siz örgütsünüz" diyebiliyorsa zaten.

BAYBARS
14-08-2014, 15:24
İnce: Kılıçdaroğlu hemen istifa etmelidir

Tamamını oku:http://www.haber7.com/partiler/haber/1190761-ince-kilicdaroglu-hemen-istifa-etmelidir

.....

Çok ilginç!

Kılıçdaroğlu'nda AKP usulü ileri demokrasi yönünde çabalar var ama, AKP ye yetişmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım. CHP deki bu tür ''ileri demokrasiye'' alışık olmayan milletvekilleri de buna müsaade eder mi, orası meçhul.

Bu millet neleri gördü de unuttu. Referandum oylamasında AKP milletvekillerinin onar onar sıraya dizilip, oylarının kontrol edilip sonra oy kabinine gönderildiğini gördü. Hani bugün paralel diye yerin dibine sokulan savcı ve yargıçları eski HSYK değiştirmesin, cezalandırmasın diye yapılan refarandumda. Böyle ileri demokratik bir partiye hemen yetişmek mümkün mü. Çaba lazım.

Milletvekillerinin onar onar sıraya dizildiği resmi çekmek gibi olağan dışı bir iş yapa meclis foto muhabirinin evi bir kaç gün sonra polis tarafından basılmış, arama yapılmıştı. Ben bir darbe sırasında kullanılmak üzere gömülmüş fotoraf makinelerinin gömüldüğü yerleri gösterir krokiler bulurlar diye bekledim Ergenekon davası kapsamında. Bulamadılar.

Arcadia
14-08-2014, 16:43
Durum böyleyken, Akp yandaşlarının çıkıp Chpyi demokrasi konusunda eleştirmeleri ne komik değilmi?

Bu Akp lilerde en ufak bir arlanma, utanma olmadığı görülüyor. Sen önce molla, şeyh, şıh dolu kendi partine baksana. Mollanın olduğu yerde demokrasi olurmu hiç?

sar
14-08-2014, 16:47
http://www.ulusalkanal.com.tr/images/haberler/chpde_istifa_tartismasi_buyuyor_h34573.jpg

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası ana muhalefet partisinde başlayan gerilim giderek büyüyor.

Seçim sonrası "sonuçlar CHP'de lider tartışması başlatmaz, başlatırsa sevinirim" sözleriyle demokrat bir kimlik çizmeye çalışan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, bu sözlerinin üzerinden çok geçmeden söylemlerini tam ters yönde değiştirdi.
Tamamını oku:http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/chpde-istifa-tartismasi-buyuyor-h34573.html

Jim_Beam_Black
14-08-2014, 17:05
http://www.ulusalkanal.com.tr/images/haberler/chpde_istifa_tartismasi_buyuyor_h34573.jpg

Tamamını oku:http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/chpde-istifa-tartismasi-buyuyor-h34573.html

Chp sayesinde sizin gibiler fellik fellik ulusal kanal okumaya başladı, chp tamamen başarısız diyemeyiz aslında...

sar
14-08-2014, 18:00
http://im.haberturk.com/2014/08/14/980032_htmansetyeni.jpg?1408021338

http://www.haberturk.com/gundem/haber/980032-inceden-kilicdarogluna-kurultay-cagrisi

camel1983
14-08-2014, 22:18
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10269346_531076670327893_6982693634217283214_n.jpg

http://image.iha.com.tr/Contents/store/file/images/112c681b-6b3e-464d-9b6f-dba3ce423705.jpg

camel1983
14-08-2014, 22:18
http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/kemal_1872.jpg

Arcadia
14-08-2014, 23:32
http://i.hizliresim.com/726gG5.jpg
........

Arcadia
14-08-2014, 23:37
http://i.hizliresim.com/rYO9j1.jpg

Hukuk tanimaz Akp iktidarinin yedigi haltlardan biri daha..
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/bilal-erdogana-yaklasani-vurun-577539/

Arcadia
14-08-2014, 23:40

Aferin sana abisi!!

Ulusal Kanal okumaya basladiysan, ben basarili oluyorum sizleri egitme konusunda demektir.

Umarim orada ogrendiklerini, demokrasinin ne oldugunu falan mesela uygularsin hayatinda:cool:

PARK
14-08-2014, 23:40
Meydan boş kalınca AKtrol baskınına uğramış topic..

Ah birde mantıklı birşeyler paylaşsalar ya...

Nerdeeee...

Vermeyince vermiyor işte n'aparsın...:) ))

Cahillik sarmış sarmalamış..

sar
15-08-2014, 09:52
Aferin sana abisi!!

Ulusal Kanal okumaya basladiysan, ben basarili oluyorum sizleri egitme konusunda demektir.

Umarim orada ogrendiklerini, demokrasinin ne oldugunu falan mesela uygularsin hayatinda:cool:

Nerdeeee...

Selam....

Jim_Beam_Black
15-08-2014, 10:33
Benim tahminim Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı Ağustos sonunda açıklanacaktır. Bu başbakanlık 2015'te değiştirilecek bir geçici başbakanlıktan ziyade, kalıcı bir atama olacaktır.

Davutoğlu'na baktığınızda eğitimi ve unvanları yerli yerinde olmasına karşın; olayları derinlemesine analiz edemeyen, farklı değişkenlerin denkleme olan etkisini algılayamayan, kişilik yapısı itibariyle de kendini üstte gören/övgüye değer bulan ve hatalarını kabul etme eğiliminde olmayan kısaca çapsız bir kişi diyebilirim. Tayyibin okumuşu olarak görebiliriz kendisini :) 2009'dan bu yana dış politikamızda yapılanlara bakarsanız yazdığım çapsızlıkların tonla örneğini görürsünüz.

Benim kafama takılan, bu kişi bakanlık görevinden önce tayyibin danışmanı olmuş, bakanlığından sonra dış politikada tamamen kendi görüşlerini kabul ettirmiş, rte bu alanı tamamen kendisine terk etmiş. Peki bu kişi başbakan olduğunda da durum böyle olacak mı? Tayyip her konuyu AD'ye mi soracak veya bırakacak. İkili arasında hiç görüş ayrılığı oluşmayacak mı?

AD'nin megaloman kişilik yapısı + eğitim seviyesini bir arada düşününce bu kişinin kukla başbakan olabileceğini hiç zannetmiyorum. Aralarında çatışmalar yaşanması kaçınılmaz gibi görünüyor. Bakalım zaman bize neler gösterecek...

Arcadia
15-08-2014, 11:41
Selam....

Nerdeeee...

Furkan Suresi 63: "Rahman’ın (has) kulları ki, onlar yeryüzünde tevazu ve vakar içinde yürürler ve ne zaman cahiller (kötü niyetli, dar kafalı kimseler) kendilerine laf atacak olsa, (sadece) selâm derler."

Aklı sıra bize laf sokuyor sayın PARK:he:

Sen günlerdir insanları tahrik etmek için buraya yazılar yaz, resimler paylaş. Bu çok müslümana yakışır bir davranışmış gibi. Sıkışıncada "ben müminim sen cahilsin" havası yap.

Geç bunları paşam

Sana da selam:wink:

sar
15-08-2014, 11:49
Furkan Suresi 63: "Rahman’ın (has) kulları ki, onlar yeryüzünde tevazu ve vakar içinde yürürler ve ne zaman cahiller (kötü niyetli, dar kafalı kimseler) kendilerine laf atacak olsa, (sadece) selâm derler."

Sen günlerdir insanları tahrik etmek için buraya yazılar yaz, resimler paylaş. Bu çok müslümana yakışır bir davranışmış gibi. Sıkışıncada "ben müminim sen cahilsin" havası yap.

Geç bunları paşam

Sana da selam:wink:

aleykum selam

PARK
15-08-2014, 12:11

Aklı sıra laf sokabilmesi için kelimenin başındaki edinime sahip olması gerekiyor Sn.Arcadia.

Bunun adı olsa olsa "zavallılığın" dışa vurumudur...

Jim_Beam_Black
15-08-2014, 12:16
Soner Yalçın'ın dünkü yazısından:

Dante’yi cehennemde gezdirirken Vergilius; yaşamı soylu amaçlardan yoksun insanlarla ilgili şöyle der:
“Non ragioniam dilor ma guarda e passa.” Yani…
“Onların üzerinde durmaya değmez; bir bak geç!..”

sar
15-08-2014, 15:04
Eski 50 vekilden Kılıçdaoğlu'na istifa çağrısı

Aralarında Kemal Anadol ve Şahin Mengü'nün de bulunduğu CHP'li eski 50 milletvekili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını istedi.

Cumhurbaşkanı seçiminde CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yüzde 38.4'te kalması ana muhalefet partisinde tartışmalara yol açtı.

CHP eski Grup Başkanvekili Kemal Anadol, aralarında eski CHP milletvekilleri Bülent Baratalı, Şahin Mengü, Zekeriya Akıncı, Tuncay Ercenk, Ergün Aydoğan'ın da bulunduğu 9 eski milletvekiliyle parlamentoda basın toplantısı düzenledi.

Kemal Anadol, basın toplantısında 50 eski CHP milletvekilinin imzasının yer aldığı bildiriyi okudu.
Tamamını oku:http://www.timeturk.com/tr/2014/08/15/eski-50-vekilden-kilicdaoglu-na-istifa-cagrisi.html#

karacengiz
15-08-2014, 16:05
Kılıçdaroğlu önce partisini kucultecek sonra buyutebilecektir.
Partinin icinden çokça ses çıkmasını "parti ici demokrasi" diye adlandirmak en hafif ifadeyle saflik olur. Hatta bunu bu sekilde kabul etmemizi savunanlar bile basta Kılıçdaroğlu olmak uzere nerrden cikti bu ince su anadol vs. Diyordur eminim.
Durumu akp ile kiyas edenler; buna benzer farkli sesler akp de de oluyor oldu olacaktır hani chp cok tutarli bir parti ya bakalim Kılıctarogluna kazan kaldiranlar 2015 mv listesine girebilecek mi? Chp eski ulusalci kafalar Sarıgül biraz one cikinca yolsuzluk dosyasini rafdan indirerek partiden ihrac etmişti. . Bu mu cok sesli parti içi demokrasi.

En buyuk tutarsızlık ergenekonun balyozun yapilan ihlallerinden dem vuran kisilerin bugun sikayet ettikleri kisilerin borozanligina soyunmasidir bunlarla 12 yil kolkola gezip bugun hata ettik diyenlerden daha berbat bir durumdalar.

Arcadia
15-08-2014, 16:39
Parti içi demokrasi, liderden farklı bir fikre sahip olabilmektir. Liderin karşısına çıkıp "hesap ver" diyebilmektir.

Gelişmiş demokrasilerde bir lider, mesela Obama, bir kanun teklifinde, kendi vekillerini de ikna edebilmek için çalışır.

Öyle boş kağıda imzalar, oy atmayanın fotoğrafını çekmeler falan olmaz.

Bunlar ancak, tarikat zihniyetli, saltanat özentisi, modası geçmiş padişahlık hayali kuran yapılarda olur. Akepe gibi padişahlık temsilcisi bir partiyi savunanların bunu anlamasını zaten beklemeyiz. Onlar lider ne diyorsa onu yapmaya, ona biat etmeye, müritlik etmeye alışmışlardır. Liderden farklı fikirde olmayı dinden çıkmak olarak görürler.

Chp kadroları, istifa etmekten hiç gocunmazlar. Mesela D. Baykal, çıkan kasetlerde, sadece şüpheye mahal vermemek için hemen istifasını vermiş, ve aklanmak üzere çekilmiştir. Daha sonra Başbakan tarafında da masum olduğu ifade edilmiştir.

Akepede ise böyle bir centilmenlik olamaz. Bu kadar kasete, ses kaydına, akakkabı kutularına, kol saatlerine rağmen hala utanmazca, arlanmazca o koltukta oturmaya devam eder, ve hatta başbakanlık koltuğunu bile son güne kadar devretmeyerek, 2 koltuğuda elinde tutmaya çalışırlar.

Arcadia
15-08-2014, 16:43
http://i.hizliresim.com/EQDoJB.jpg

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/korkudan-kimseyi-konusturmadi-577849/

İşte demokrasi bilmeyen, saltanat heveslilerinin usulü seçim!!

Tayyip, soru sormasınlar diye meclisi tatil etti!!

Arcadia
15-08-2014, 16:48
Eski 50 vekilden Kılıçdaoğlu'na istifa çağrısı

Bak demokrasi gör işte abisi!!

Sana bir uzman sorusu. Söyle bakalım Akp de 30-40 milletvekili Tayyibi istifaya davet etseydi, ne olurdu, neler yapardı:)

sar
15-08-2014, 16:57
Hulki Cevizoğlu neden kovuldu? Derya Sazak açıkladı...

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sazak, Cevizoğlu'nun Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla işten çıkarıldığı iddiasını doğru olmadığını belirterek kanal ve televizyonda yeni düzenlemeler olduğunu ifade etti.

KILIÇDAROĞLU'NUN TALİMATIYLA İŞTEN ÇIKARTILDI

Cevizoğlu Twitter hesabından CHP milletvekili Durdu Özpolat'ın sahibi olduğu gazeteden, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla çıkarıldığını ileri sürmüştü.
Tamamını oku:http://www.turktime.com/haber/Hulki-Cevizoglu-neden-kovuldu-Derya-Sazak-acikladi-/296283

Arcadia
15-08-2014, 17:00

Sana bir uzman sorusu. Söyle bakalım Akp de 30-40 milletvekili Tayyibi istifaya davet etseydi, ne olurdu, neler yapardı:)

Tamamını oku:http://www.turktime.com/haber/Hulki-Cevizoglu-neden-kovuldu-Derya-Sazak-acikladi-/296283

Cevap vermek yemedi değilmi abisi?:wink:

PARK
15-08-2014, 17:07
Cevap vermek yemedi değilmi abisi?:wink:

Zorlama abisi...

Vermeyince Mabud neylesin Mahmut... :))

Arcadia
15-08-2014, 17:09
http://i.hizliresim.com/jz6k9L.jpg

İşte Meclis'i kapattıran 4 gerekçe: Davutoğlu gensorusu, muhalefetin Erdoğan itirazı, Gül'ün elindeki veto hakkı

Davutoğlu’na karşı itiraz endişesi
1- Tatil kararının alınmasında en önemli etkenlerin başında, adı Başbakanlık ve Ak Parti Genel Başkanlığı için geçen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında cumartesi günü yapılacak gensoru oylamasında olası kötü sürprizi önleme düşüncesi geliyor. Kulislerde, Davutoğlu’nun olası başbakanlığına karşı çıkması muhtemel Ak Partililerin gensoru oylamasına katılmayabileceği, bunun ise hem Davutoğlu’nu güç duruma düşüreceği hem de parti içinde büyük sorun olduğu görüntüsüne yol açacağı konuşuluyor.

2- İddialara göre, tatil kararı alınarak, muhalefetin Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Başbakanlık unvanının düştüğü iddialarının tartışılması engellenmiş oldu.

3- TBMM’de sürekli bir araya gelen milletvekillerinin kulis faaliyetinin parti içinde görüş ayrılıklarını derinleştireceği endişesi bertaraf edildi.

4- Torba tasarıda anayasaya aykırı olduğu öne sürülen düzenlemelerin görev süresinin sonunda olan Abdullah Gül tarafından küçük bir ihtimal dahi olsa veto edilebileceği ihtimali tatil kararıyla ortadan kalmış oldu.

http://www.turktime.com/haber/Iste-Meclis-i-kapattiran-4-gerekce-/296281

camel1983
15-08-2014, 20:58

Nerdeeee...

Çok üzülüyorum halinize 12 yıldır cahilleri bile yenemiyorsunuz ....:he:

camel1983
15-08-2014, 21:00

Bravo taktir ettim bende aynen devam çalışmalara bu hızla 2071 de iktidardasınız...

Arcadia
15-08-2014, 21:20
Hey gidi hey..ne diyim sana.!

Hersey iktidar olmak icin tabi degilmi? Memleket kazanmis, kaybetmis hic onemi yok. Bak senin Esed de kazaniyor hep secimleri. Kazaniyorda ne oluyor ama?

Demokrasiyi yerlestirmek, halka ogretmektir onemli olan.

Ozellikle senin gibi muhafazakar, dindar gecinipde camellik yapanlara:wink:

Sana ucak biletini versem bedavaya, gider yerlesirmisin cameller ulkesi arabistana?

Arcadia
15-08-2014, 21:28
http://i.hizliresim.com/Y3QMME.jpg

2010 yılında canlı TV programinda Melih Gokcek in Kılıcdaroglu karsisinda yerin dibine

gecmesi sebebiyle, Akp liderleri rakipleriyle canlı Tv tartısmasına cıkmama kararı aldılar.

Her demokratik ulkede oldugu gibi Turkiyedede olması gereken bu durum, Basbakanımızın yureginin yetmemesi yuzunden yapılmıyor.

Demirtas alenen Rte ye meydan okudu fakat, meydanlarda 1500 polisin arkasından esip gurleyen Rteden ses cıkmadı:he:

http://www.yeniulustv.com/politika/demirtas-trt-senin-kolen-olsun-karsima-cik-h4417.html

PARK
15-08-2014, 22:57
Çok üzülüyorum halinize 12 yıldır cahilleri bile yenemiyorsunuz ....:he:

Bizler araştıran..Soran..Sorgulayan ve haksızlık kaşısında dik duran insanlarız, çünkü bizim beynimiz kirada değil kendi düşünce uhdemizde, sizin gibi kazanmaktansa 40 yıl daha mağlup olmayı onurlu bir duruş olarak kabul edenlerdeniz...

Anladın???

Pek sanmıyorum fakat bir umut işte... :))

sar
16-08-2014, 19:42
Baykal 'kurultayda değişim' istedi

Deniz Baykal, Bolu'dan sonra Bilecik'te de partililerle bir araya geldi. Baykal burada yaptığı konuşmada, "Kurultayda hatalara düşmemiş yeni bir yönetimi iş başına getirin" dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kurultay tartışmalarının başlamasından sonra çıktığı teşkilat turuna devam ediyor.
Deniz Baykal, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde partililere hitaben yaptığı konuşmada, "Partinin sorunları, sıkıntıları var, onları konuşmak istemiyorum. Sizler içindesiniz, biliyorsunuz. Bunları düzeltecek bir arayışı başlatın. Önümüzde anladığım kadarıyla bir kurultay geliyor. Bu kurultay süreci içinde doğru bir çözümü, yeni bir yönetimi, hatalara düşmemiş, gelecekte de düşmeyeceği umudunu veren yeni taze bir yönetimi iş başına getirin" dedi.

SORUN YANLIŞIN KARŞISINDA SESSİZ KALINMASI

Deniz Baykal, yapılan yanlışın karşısında sessiz kalınmaması, partinin her şeyden önce tartışmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. "Her şeyi tartışalım, konuşalım" diyen Baykal konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Şu anda bizim her zamandan çok tartışmaya ihtiyacımız var. Herkes yanlış yapar. Yanlış yapılmaması mümkün değildir. Sorun olan yanlışın yapılması değil. Yapılan yanlış karşısında sessiz kalınması, teslim olunması. Yanlışı tartışmanın, yanlış olacağının zannedilmesi en büyük tehlikedir. Cumhuriyet Halk Partisi yanlışını tartışabilen bir parti olacak, olmak zorunda. Yanlışını konuşabilen bir parti olacak. Yanlışı konuşmayı yasaklarsanız, yanlışın konuşulmayacağı bir dünyayı yaratmayı kalkarsanız, en büyük kötülüğü yaparsınız. Hem kendinize, hem partinize hem de memlekete."
Tamamını oku:http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/306613/baykal-kurultayda-degisim-istedi

Arcadia
16-08-2014, 22:39
http://i.hizliresim.com/jzq6Pr.jpg

Ustası riyakar olanın, bir lafı diğeriyle tutmayanın, çırağıda riyakar, kaypak olur!!

sar
16-08-2014, 22:50
Kılıçdaroğlu: Sağa açılmak zorundayız

CHP'nin oyunu yükseltmek için sağa açılmak zorunda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Oy ithal edecek halimiz yok" dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup muhalif milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaybedilmesinin ardından, CHP’nin “sağa kaydığı” yönündeki eleştirileri ile kurultay isteği için, “Biz bir partiyiz. Sağdan oy gelmeyecek de nereden gelecek? Dışarıdan oy mu ithal edeceğiz? Biz kitle partisiyiz. Dışarıdan oy kazanmak zorundayız. Geniş halk kesimlerine anlatılması gereken politikalarımız var. Kimse sağa kaydı diyemez. Geniş kitlelere bunları ne kadar anlatabiliyoruz onlara bakmak lazım. AKP sola kaydı diyen var mı; yok. Oysa oraya da soldan Ertuğrul Günay vs. birçok isim geldi. AKP’ye sola kaydı diyen yok, CHP sağa kaydı deniliyor, niye?” dedi.
Tamamını oku:http://www.dunyabulteni.net/manset/306581/kilicdaroglu-saga-acilmak-zorundayiz

Arcadia
16-08-2014, 22:57
http://i.hizliresim.com/1jp6rN.jpg

Yargıtay Feyziogluna yaptıgı çagrıyı geri çekmeyecek

12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan, adli yıl açılışına katılma konusunda Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşmamasını şart koştu ancak Yargıtay Başkanlığı'nın Feyzioğlu'na gönderdiği davetiyeyi geri çekmeyeceği öğrenildi. Feyzioğlu’nun konuşma süresi de 20 dakika olarak belirlenmiş.1943’ten beri yapılan ve yargının en önemli töreni sayılan adli yıl açılışlarına bugüne kadar bütün cumhurbaşkanları iştirak etti.

http://gundem.bugun.com.tr/yargitayda-kursu-polemigi-haberi/1224374

Demokrasi inanci olmayan, en ufak karsi fikre tahammul edemeyen bir zihniyet, Chp deki calisma bicime bakip demokrasi ogrenmelidir

sar
17-08-2014, 20:45
Muharrem İnce startı veriyor! Yarın grup başkan vekilliği görevinden istifasını verecek ve adaylığını ilan edecek!

Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday hezimetiyle kurultay hesaplaşmasına sürüklenen CHP'de TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun parti teamüllerini zorlayarak gizli-saklı toplantılarda fırsatçılığa soyunması tepkiye yol açtı.
Tamamını oku:http://www.turktime.com/haber/Muharrem-Ince-starti-veriyor/296679

Arcadia
18-08-2014, 00:14
http://i.hizliresim.com/vYAz24.jpg

Fuat Avni, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası twitter hesabından attığı tweetlerle bomba açıklamalarda bulundu.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrasında iktidarı en sert şekilde eleştiren Fuat Avni, attığı tweetlerle gündemi belirlemeye devam ediyor. Kimliğini açıklamayan ancak attığı tweetlerle hükümetin neredeyse her hareketinden haberi olduğu belli olan Fuat Avni kendisine uygulanan yasak sonrası açtığı yeni twitter hesabından bombalamaya devam ediyor.

Balkon Efesi Türkiye’nin CB’si değil Tayyibanların reisi olacak.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/cumhurun-basi-degil-tayyibanlarin-reisi-olacak-574893/

bridgea
18-08-2014, 01:04
http://cilekagaci.com/

Kim ne etmiş :)

venguvac
18-08-2014, 01:17
http://cilekagaci.com/

Kim ne etmiş :)

CB seçiminde en kitlesel hareket eden parti CHP olmasına rağmen şimdi yandaş medya sabah akşam CHP karışsın diye yayın yapıyor.
hesap ortada genel seçimde HDP CHPyi küçültebilirse AKP+HDP oyları ile anayasa değiştirilip BAŞKANlık sistemine geçilecek, ülkeyi bir müddet daha AKBDP yönetecek :))))
yerel seçim kazanıldı, cumbaba olundu her şey tıkırında !!!!!!
genel seçimde görüşürüz :))))

sar
18-08-2014, 13:59
Muharrem İnce CHP genel başkanlığa aday oldu

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına Muharrem İnce çıkıyor, saat 13.00'te TBMM'de basın toplantısı yapan İnce 'adayım' dedi.

CHP olağanüstü kurultayının halka kapalı yapılmasına sert tepki gösteren İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nu da başarısız ilan etti.

BİRİNCİ YAPAMAYAN GİDER

İnce'nin başkanlık için en iddialı vaadi ise tüzükte yapacağı değişiklik oldu. Muharrem İnce CHP lideri olursa, 2 kez üstüste CHP'yi birinci yapamayan Genel Başkan otomatik olarak istifa etmiş sayılacak.

İşte İnce'nin açıklamasından bölümler;

-Bugün itibariyle CHP grup başkanvekilliği görevimden istifa ettim. Dilekçemi gönderdim ve genel başkanı da arayıp görevi bıraktığımı bildirdim. Yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen bugün itibariyle bu görevi bırakmış oluyorum.

-Kuraltayımızın tarihi belli oldu Genel Başkanlığa aday olacağım. Bu açıklamayı CHP Genel Merkezi binasında ayrıntılı olarak yapabilirim.

-Milletten kaçarak bir sinema salonu gibi salonda kurultay yapılmasını anlıyorum. O yüzden zaten adayım. CHP kurultayları Türkiye'nin geleceğine yön verme kurultaylarıdır. Kurultaylar halka kapatılmış bir yapı değildir.

-Sayın Genel Başkan milletvekillerini belirledi, belediye başkan adaylarını belirledi, Cumhurbaşkanını belirledi şimdi de haber alıyorum, blok liste gündeme gelecek. Demokratik Kılıçdaroğlu gitti herşeyi tek başına belirleyen adam geldi. Ön seçim kenara atılarak merkez yoklamasının egemen kılınmak istediğini duyuyorum.

KILIÇDAROĞLU DUYUNCA...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'a gelişinde Muharrem İnce sorularıyla karşılaştı.
Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda gazetecilerin Muharrem İnce'nin bugün genel başkanlık için adaylığını açıklayacağına ilişkin sorularına, "Gayet güzel arkadaşlar" karşılığını verdi.

İnce ile temasının olup olmadığına ilişkin bir üzerine de " Hayır " diyen Kılıçdaroğlu makam aracına binerek uzaklaştı.

CHP LİDERİNİN ESRARENGİZ BULUŞMASI

Tamamını oku:http://www.internethaber.com/muharrem-ince-chp-genel-baskanliga-aday-oldu-711602h.htm

Arcadia
18-08-2014, 15:58
http://i.hizliresim.com/vYV8bR.jpg

Soma katliamının ardından yapılan incelemede, son 12 yılda kurulan 52 maden şirketinin 36’sı, AKP’li vekil, bakan veya parti yöneticisine ait çıktı.

Hisselerle ilgili yapılan incelemede, ilginç bir bulguya da ulaşıldı. Birçok maden şirketinin hisselerinin doğrudan AKP’li yöneticiler değil, dayı yeğen, amca ve yeğen gibi ikinci derecedeki akrabaların üzerinde olduğu belirlendi. AKP’li maden şirketlerinin büyük kısmının daha önce madencilik alanında faaliyet göstermediği de belirlendi. Yani aileden madencilik yapan çok az şirketin bulunduğu tespit edildi.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/o-madenler-akpli-vekillerin-cikti-579665/

PARK
18-08-2014, 16:06
http://i.hizliresim.com/vYV8bR.jpg

Soma katliamının ardından yapılan incelemede, son 12 yılda kurulan 52 maden şirketinin 36’sı, AKP’li vekil, bakan veya parti yöneticisine ait çıktı.

Hisselerle ilgili yapılan incelemede, ilginç bir bulguya da ulaşıldı. Birçok maden şirketinin hisselerinin doğrudan AKP’li yöneticiler değil, dayı yeğen, amca ve yeğen gibi ikinci derecedeki akrabaların üzerinde olduğu belirlendi. AKP’li maden şirketlerinin büyük kısmının daha önce madencilik alanında faaliyet göstermediği de belirlendi. Yani aileden madencilik yapan çok az şirketin bulunduğu tespit edildi.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/o-madenler-akpli-vekillerin-cikti-579665/

Meclise gelen "Yaşam odaları" teklifi neden reddedildi sanıyordun Sv.arcadia...:yes:

Bunlar ülkemin üzerine yapışmış keneler/sülüklerdir, kendilerinin para kazanabilmesi için garip gurebanın hayatını riske etmekten de asla beis görmezler...

Bir de bu zevatın burada aç karnına avukatlığına soyunan zavallı beyin eksikli bir güruh vardır...

earici1176
24-08-2014, 09:12
Tayyip Erdogan artik istedigi gibi at kosturabilecek...

yağmur
25-08-2014, 00:49
http://i.hizliresim.com/kZQYX9.jpg (http://hizliresim.com/kZQYX9)

Ülkede en tepeye seçilenin de durumu aynı..