PDA

View Full Version : Her kaçağın altından o şapka çıkıyor!

Sarı
09-12-2006, 19:06
Dikkatinizi çekti mi? Her kaçağın altından malum şapka çıkıyor. Sözkonusu olan sadece Başkent Üniversitesinin Kızılcahamam’daki ruhsatsız olduğu iddia edilen binaları değil. Gelin biraz geriye gidelim. Bakalım Koç Üniversitesi’nde ne olmuş? iyibilgi analiz

Buradan ilan ediyoruz. O şapka sadece Türk siyasi hayatına damga vurmadı, ayrıca ormanlarının ve İstanbul boğazının katledilmesinin temellerini attı. Hem de kendi elleriyle. Şimdi yeniden siyasete ısındığını iddia edenler var. Geçtiğimiz aylarda bir iki denemiş ancak başarılı olamayacağını anlayınca “ben ağabeylik yapıyorum, işim olmaz” diyerek sıyırmıştı. Aynı şeyi katledilen ormanlar için de söylerse dinleyecek miyiz?

“O şapka”sıyla ünlü Süleyman Demirel, bu kez siyasi olmasa da yine gündemde. Biliyorsunuz, Başkent Üniversitesi ve rektörü Prof. Mehmet Haberal bugünlerde basında fazla gözüküyor. Sebebi Acarkent ile patlayan “orman talanına” bir şekilde bulaşmaları. Osman Pepe’nin Kızılcahamam’daki binalar için söylediklerini Haberal yalanlıyor ancak iddialar göz ardı edilecek cinsten değil. iddialar doğruysa aslında dehşet verici bir gerçek açığa çıkacak: Ormanı talan eden, hukuksuz işler yapanlar sadece “mankenlerle gezen” bıçkın delikanlılar değil. Baksanıza iddialar doğruysa koca koca proflar “talan” işine bulaşmışlar.

Koca koca Proflar mı? Burada duralım. Çünkü o koca koca Profesörler eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile çok yakın. Hatta galiba Başkent Üniversitesinde Demirel’in büyük emekleri var.

Sayın Demirel’in tek emeği Başkent Üniversitesi için değil. Koç Üniversitesi’nin Rumelifeneri’nde yaptığı kampusun açılışını hatırlıyor musunuz? Biz açılışını değil, temel atımını da hatırlıyoruz. O kampusun temelini de Demirel atmıştı, açılışını da o yapmıştı. Hem de o malum şapkasıyla.

Sonra ne oldu? O dönemde ortaya atılan iddialara göre Koç Üniversitesi de kaçak. Hem de büyük bir orman arazisi talan edilerek yapılmış koca bir taş yığını. Bakalım açılışın yapıldığı hafta Fehmi Koru ne yazmış:

Devlete ait orman arazisi üzerinde, Danıştay tarafından yasaklanmış bir kampusun kurulması, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel konuya sahip çıkmasaydı, mümkün olamazdı. Koç Üniversitesi kampusu devlete ait bir orman arazisi üzerinde kuruluyor; üzerine inşa edilen binalar kaçak. Kanun hâkimiyeti konusunda titiz bir yönetim, mahkeme kararını uygulamaya kalkarsa, işte o zaman olay vahim boyutlara ulaşacaktır.

Devam edelim. Demirel’in tek “kaçakçılık faaliyeti” bununla sınırlı değil. SEKA’yı unuttunuz mu? Aynı arazinin Koç-ABD ortak prodüksiyonuna tahsis edildiğini hatırlatıp geçelim.

Ancak şu noktayı geçmemeli. İstanbulluları çok üzen o Gökkafes. Ormanlık arazide değil ancak boğaz öngörünümde. Sayın Demirel göz göre göre nasıl da temelini atmıştı. Hiç umursamadan.

Acarkent’in üzerine gidenlere duyurulur. Başkent Üniversitesi ile ilgili eğer hukuk dışı bir durum varsa gerekeni yapın ancak Koç Üniversitesi ile ilgili “kaçak iddiasını” yabana atarsanız darılırız!

http://www.iyibilgi.com/index.php?s=haber&id=9955

temese
11-12-2006, 10:10
Günaydın mı demek lazım
Yoksa hiç bir kelam etmemek mi lazım
Bahsedilen şapkanın sahibi
verdimse ben verdim dediği
devlet parasının peşkeş çekilmesi hadisesinden sonra
cumhurun başı olmuştu
meclisin oylarıyla
Onursuzca indirmeye çalıştıkları Özal
zamansızca göçünce dünyadan
makam boş kalmasın diyerek
memleketin iyiliği için bittabiki..

Daha da geri gittiğimizde ise
o şapka nın karşısında bir de kasket vardı ama
hiç aynı masada üst üste konmadılar
memleket iyiliği için

O şapka ile o kasket
memleketin bugününün
müsebbibi..

Ve hesap sorulmamasının dayanılmaz cazibesi..

Hesap sorulmazsa
hesap mutlaka şaşar...

exxcalibur
17-01-2007, 16:23
ve o şapkayı biz kaçkere getirdik başa ben hala buna inanamıyorum. Gözgöre göre yalan söylüyor biri, herkezde yalan söylediğini biliyor, ama diyorki

"ama çok güzel yalan söylüyor bee !!! helal olsun büyük adam"

deyip yine oy veriyor gerçekten inanılmaz bişey

Sound
18-01-2007, 00:55
Dahada vahimi ne biliyormusunuz.
Hala o şapkayı arayan adamlar yokmu.
o şapka çok iyiydi onun gibisi lazım Türkiyeye diyenler
aday olsun yine ona oy veririm sitemi edenler umudu kırıyorlar.
Kaç yıl gerekir acba şu ülkenin özlediğimiz, istediğimiz yerlere gelmesi ve dürüst insanlar tarafından yönetilmesi için.

Bizler görürmüyüz acaba.

tent
21-01-2007, 19:07
rahmetli fikret kızılok şarkısını bile yaptı...:)

AVCI06
21-01-2007, 20:04
Ne oldu 80 yaşında ki bir insandan bile ''korkar'' gördüm sizleri..:) Yazık..
Seçimler sathında bu topic in açılması manidar ..
AKP lileri anlıyorum da diğerleri ..??

mutlu
24-01-2007, 17:18
Demirel'i ilk keşfedip ağır bir şiir yazan ise Necip Fazıl olmuş. İşte o şiir...

Süleymanname

Sen gül diyarının yapma gülüsün!
Aynı yapmacıkla Çoban Sülü’sün!
Yoktur izlediğin bir dava yolu;
Bir bu yan, bir şu yan, büküntülüsün!
Türk’e zıt sermaye merkezlerinden,
Bir zikzaklı yolda hep, güdülüsün!
Milli yekparelik gelmez işine;
Bu yüzden parçalı, bölüntülüsün
Ve devlete mason biraderlerin
Tam da maslahata denk ödülüsün!
Ne sır sendeki bedava oluş!
Problemler içinde en müşkülüsün!
Fikir dağlar boyu kocaman kitap;
Sen de o kocaman kitabın bir virgülüsün!
Böyleyken ustasın gözbağcılıkta;
Cüceler sirkinin baş Herkülüsün!
Gözyaşı ve çığlık vatanında sen,
Hüzün bahçesinin şen bülbülüsün!
Büzülmüş susarken mahzun hakikat,
Davuldan ziyade gümbürtülüsün!
Teokratik rejim olmaz deyip de,
Peşinden müslüman görüntülüsün!
Kolera, vergiler, zamlar, enflasyon;
Bir felaketsin ki, binbir türlüsün!
Gelirsiz giderli bütçelerinle,
Her yıl, milyar milyar köpürtülüsün!
Okka okka vicdan satıl alırsın;
Topuzu altından oy baskülüsün!
Bir gökdelen sanır seni gören göz;
Bilmez ki, temelden çöküntülüsün!
Büyük Kongre, dikiş tutturduğun yer;
Meclise gelince söküntülüsün!
Bağlısın hak bilmez yeminlilere;
Hakkı bilenlerden çözüntülüsün!
Üçbuçuk mebusa kaldı diye fark,
Kimbilir, ne kadar üzüntülüsün!
Millet gökten adam dilensin, dursun!
Ümit fakirinin keşkülüsün!
Kuzum, senin neren Anadolludur?
Türk’ e Amerikan püskürtülüsün!
Farkın şu ki, eski Başbakanlardan,
Sen o belaların son püskülüsün!
( 1971 )
.

Necip Fazıl Kısakürek

greenleaf
24-01-2007, 18:34
sulo mesut hele tayyip bunlar yesillik bırakmadı. orman arazilerine bu hukumet bunları yapıyor ya koskoca bir Fatih Sultan Mehmetin soylediklerini de dusunemiyorlar veya dusunmek istemiyorlar. para hırsı insana neler yaptırıyor Allahım.

gecen gun bir luks konut reklamı vardı. etraf alabildigine yesillik ortada binalar. herhalde insaat izni de AKP lilerden cıkmıs.