PDA

View Full Version : EPLAS - Egeplast Ege Plastık Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

guneysu
29-10-2014, 03:13
Yeni basliktan devam..
//

mng
29-10-2014, 09:54
hayırlı olsun, yarın içinde bir başlangıç olur inşallah.. e çıkış başlasın artık ne diyelim

yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir burada ulaşılan sonuçlar tercih edilen hesaplama yöntemi ve/veya yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabileceginden sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi saglıklı sonuçlar dogurmayabilir,zarar edebilirsiniz.

bayla
29-10-2014, 16:23
EPLAS ve MZHLD fiyatlari esitlendi neredeyse. Bakalim hangisi daha Iyi bir performans segileyecek.

uzmanspor
30-10-2014, 17:36
EGEPLASTİK BEKLENTİLER 1 - Yıllık satışları toplamının 150 milyon üzeri çıkacak olması 2 - 2014-6 AYLIK karının 4624000 TLye takriben 2014 yılı kar beklentisinin 8 milyon civarı gelecek olması. 3- Basmane arazisinin TMSF Tarafından her an 2.ihaleye çıkacak olması veya tarafların anlaşarak arsanın satışı nedeniyle gelecek tahminen 50 milyon tl nakit para. 4- Vakıfbank borcunun basmane arazisinin satışı nedeniyle gelecek kaynak ile ödenecek olması.Vakıfbank borcunun ödenmesiyle finansman giderlerindeki azalma nedeniyle önümüzdeki yıllarda yılık 15 milyon üzeri kar gelebilecek olması. 5- Bilançodaki yatırım amaçlı değerlerin yeniden değerlenecek olması. 6- BÜTÜN BU BEKLENTİLERE KARŞILIK ŞİRKETİN PİYASA DEĞERİ 24 Milyon TL. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamakla beraber Bana göre Borsadaki 400 kusur şirketi içinden en iyisi ve bu beklentiler sonucu gözaltından çıkma ihtimali.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir,Kendi kişisel görüşlerimdir.

melasis
31-10-2014, 22:39
Hisse iyice gözden düştü aylık bildirim çok kötü geldi bu satışların sebebi belli oldu hissede baskı hala devam ediyor bakalım neler olacak 1 lerin üzerinde mi yoksa altında mı kalacak yeni haftada Holdingin fiyatı eplası uzun zamandan beri ilk defa geçiyor belki bu biraz moral olabilir ama yeterli gelecegini sanmıyorum Satışlarda çok güçlü bir düşüş var ve devam ediyor geçen seneden %30 geride bakalım fiyatlara nasıl yansıyacak ...

murcelago
03-11-2014, 23:37
http://gazeteege.com.tr/-haberi-349951.html OLAY MİİLETVEKİLİNE İLETİLMİŞ ANLAŞILAN AMA CUMHURBAŞKANINA İLETMEK GEREKİR.....

YÖRÜK20
07-11-2014, 18:23
ya yeter artık gömlekçiler tırtıkçılar ne kadar lotunuz varda yazıyorsunuz sevmeyen terketsin gitsin..

YÖRÜK20
09-11-2014, 12:23
Ya ANLAMIYORUM ARKADAŞLAR 3 SENEDİR HEP FİYASKO İNSANDA SİNİR STRES BIRAKMADILAR DAHA NEYİ BEKLİYORLAR BU ARSAYA KİMSE GİRMEZ KANIMCA ANCA KENDİLERİ YAPARSA OLUR SIKINTILI BİR ARSA DAHA DANIŞTAYA BİREYSEL ŞİKAYETLERDE OLURSA SÜREÇ UZAR GİDER ANCAK KENDİ KONSORSİYUM YAPARSA OLUR AMA İLLAKİ OLACAK Bİ ŞEKİLDE AMA SABIR SINIRLARI TES EDİLİYOR SİZCE KÜÇÜK YATIRIMCI NE KADAR VAR BU HİSSEDE?

deliizmir
09-11-2014, 22:49
ya yeter artık gömlekçiler tırtıkçılar ne kadar lotunuz varda yazıyorsunuz sevmeyen terketsin gitsin..

kemal zorlu"nun kulaklarini cinlattin simdi...

deliizmir
09-11-2014, 22:57
EGEPLASTİK BEKLENTİLER 1 - Yıllık satışları toplamının 150 milyon üzeri çıkacak olması 2 - 2014-6 AYLIK karının 4624000 TLye takriben 2014 yılı kar beklentisinin 8 milyon civarı gelecek olması. 3- Basmane arazisinin TMSF Tarafından her an 2.ihaleye çıkacak olması veya tarafların anlaşarak arsanın satışı nedeniyle gelecek tahminen 50 milyon tl nakit para. 4- Vakıfbank borcunun basmane arazisinin satışı nedeniyle gelecek kaynak ile ödenecek olması.Vakıfbank borcunun ödenmesiyle finansman giderlerindeki azalma nedeniyle önümüzdeki yıllarda yılık 15 milyon üzeri kar gelebilecek olması. 5- Bilançodaki yatırım amaçlı değerlerin yeniden değerlenecek olması. 6- BÜTÜN BU BEKLENTİLERE KARŞILIK ŞİRKETİN PİYASA DEĞERİ 24 Milyon TL. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamakla beraber Bana göre Borsadaki 400 kusur şirketi içinden en iyisi ve bu beklentiler sonucu gözaltından çıkma ihtimali.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir,Kendi kişisel görüşlerimdir.

" Borsadaki 400 kusur şirketi içinden en iyisi ""

sen cok yasa..bu kemal zorlu cok sansli patron..böyle yatirimcilar bulmus..daha ne istiyor..
bu sözü yazdim bir kenara..cokda güldürdü beni..

uzmanspor
10-11-2014, 10:01
Zamanında senin yazdığın methiyelerde var.Daha sonra sattın ve kötülemeye başladın.Sen git Batmış 30 kuruşlara düşmüş fenişinle uğraş.Sedat aloğlu da senin gibi yatırımcıya kakalamış hisseleri,Bende seni batık feniş forumunda görünce çok gülmüştüm.Zamanı gelincede kimin gülmekte haklı olduğu ortaya çıkacak.

bayla
10-11-2014, 13:34
Bizim fabrika calisiyor ve banka borclarini da dusuruyor her gecen ay. Sorun yok. Beklentisi cok. Sabirla beklemeye devam.

deliizmir
10-11-2014, 14:36
Bizim fabrika calisiyor ve banka borclarini da dusuruyor her gecen ay. Sorun yok. Beklentisi cok. Sabirla beklemeye devam.

sayın bayla;
Hangi banka borcunu düşürüyor..açıklarsanız memnun olurum..
Benim bildiğim Vakıfbank olan borç temerrütte..heray yüklü bir faiz demektir..
Daha önceleri aylık 500 bin lira aylık faiz işliyordu.hesap ortada

deliizmir
10-11-2014, 14:41
Zamanında senin yazdığın methiyelerde var.Daha sonra sattın ve kötülemeye başladın.Sen git Batmış 30 kuruşlara düşmüş fenişinle uğraş.Sedat aloğlu da senin gibi yatırımcıya kakalamış hisseleri,Bende seni batık feniş forumunda görünce çok gülmüştüm.Zamanı gelincede kimin gülmekte haklı olduğu ortaya çıkacak.

feniş alüminyumu eplas ile kıyaslaman bile senin nedenli bilgisiz ve cahil bir yatırımcı olduğunu gösterir..
İstersen sana madde madde farkları yazarım..en basitinden öz sermayeden başlayıp,borcluluktan devam edip,sonunda mal varlığının açıklaması ile bitiririm

uzmanspor
10-11-2014, 15:04
feniş alüminyumu eplas ile kıyaslaman bile senin nedenli bilgisiz ve cahil bir yatırımcı olduğunu gösterir..
İstersen sana madde madde farkları yazarım..en basitinden öz sermayeden başlayıp,borcluluktan devam edip,sonunda mal varlığının açıklaması ile bitiririm

Senin seviyene inmeye gerek yok.Zaman her şeyi gösterecek,feniş inle sana mutluluklar.

bayla
10-11-2014, 15:36
sayın bayla;
Hangi banka borcunu düşürüyor..açıklarsanız memnun olurum..
Benim bildiğim Vakıfbank olan borç temerrütte..heray yüklü bir faiz demektir..
Daha önceleri aylık 500 bin lira aylık faiz işliyordu.hesap ortada

Bedava bilgi yok. Ben arastirdim ve kesin Kaynaktan teyit ettim. Evet temerrutte olan banka borcu dusuyor nokta. Imkanin varsa arastir ogren. Bu sallama bir yazi degildir nokta.

deliizmir
10-11-2014, 15:43
Bedava bilgi yok. Ben arastirdim ve kesin Kaynaktan teyit ettim. Evet temerrutte olan banka borcu dusuyor nokta. Imkanin varsa arastir ogren. Bu sallama bir yazi degildir nokta.

ben bilmiyorum..sen öyle diyorsan vede kaynağım sağlam diyorsan,birsey diyemem.
Banka borcunda bir azalma varsa bu bilançoda ve aylık bildirimde gözükmesi gerekmez mi?

bayla
10-11-2014, 19:41
ben bilmiyorum..sen öyle diyorsan vede kaynağım sağlam diyorsan,birsey diyemem.
Banka borcunda bir azalma varsa bu bilançoda ve aylık bildirimde gözükmesi gerekmez mi?

Vakifa sorabiliyorsan sor. Aylik bildirimle Ugrasma. Fenis 0,31 bir kademe %3,12 dusus/artis demek. Takip edeyim bu hisseyi.

cefaks
11-11-2014, 19:45
http://imageshack.com/a/img673/9744/ej0pZk.jpg

cefaks
11-11-2014, 19:45
http://imageshack.com/a/img538/3545/PrOvhP.jpg

lokasyon
11-11-2014, 20:48
http://imageshack.com/a/img538/3545/PrOvhP.jpg

oyak yatırıma helal olsun bu işi cok net iyi biliyor dusukken alıp yükselince veriyor

33KARA33
14-11-2014, 18:05
selamlar....HADİ HAYIRLI OLSUN..............

http://www.tmsf.org.tr/satis.ilani

TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU

“EGE DÜNYA TİCARET MERKEZİ TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜ”

SATIŞ KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN

TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜK

SATIŞ İLANI

DOSYA NO: 2002/2

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (“Fon”) tarafından aşağıda ticaret ünvanı belirtilen amme borçlularından 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun kapsamında haczedilen gayrimenkuller ile bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulunun (“Kurul”) 23.10.2014 tarih ve 2014/260 sayılı kararı ile oluşturulan “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 134 üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik (“Yönetmelik”) kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde (“Şartname”) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.

BORÇLULAR

1- EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

2- Güç Yapı İnşaat Turizm Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜN KAPSAMI

“Kurul”un 23.10.2014 tarih ve 2014/260 sayılı kararı ile oluşturulan “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”; borçlulara ait olup 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca haczedilen gayrimenkuller ile bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluşmaktadır.

MUHAMMEN BEDEL

"Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”nün muhammen bedeli 90.000.000.- (Doksanmilyon) ABD Doları’dır.

TEMİNAT

İhaleye katılabilmek için “Fon”un T. Ziraat Bankası A.Ş Levent Şubesi nezdindeki IBAN:TR730001000753062864386243 no.lu ABD Doları hesabına 9.000.000.- (Dokuzmilyon) ABD Doları teminatın “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Teminat Bedeli” açıklaması ile yatırılması gerekmektedir. Ayrıca nakit teminat dışında; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 3’üncü maddesinde tanımlanan Bankalardan alınmış ABD Doları cinsinden kesin ve süresiz teminat mektubu, cari değeri nakit teminatın %15 fazlası tutarında olan T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları, T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahviller de kabul edilecektir.

Teminatın yatırıldığını gösteren dekontun veya teminat mektubu/mektuplarının veya T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları, T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahvillerin “Fon” adına blokede tutulduğuna dair bankaca düzenlenmiş belgenin “Şartname”de belirtilen idari zarfla verilecek diğer belgeler ile birlikte 02/12/2014 tarihinde saat 17:00’a kadar “Satış Komisyonu”na teslim edilmesi gerekmektedir.

İHALE GÜNÜ, SAATİ VE YERİ

İhale 03/12/2014 tarihinde, saat 14.30’da “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır. İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olup, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi (“Kısa Liste”) oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecektir.

KATILIM ŞARTLARI

1-Yönetmelik”in 12’nci maddesinde belirtilen satışa iştirak edemeyecek kişiler ve işbu ihale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve denetlemekle görevli olan kişiler ile bu kişilerin tek başına veya birlikte yönetim ve denetimine sahip olduğu tüzel kişiler, doğrudan veya dolaylı olarak ihale sürecine katılamazlar.

2-Doğrudan veya dolaylı olarak yönetim, denetim veya kontrolü aynı gruba ait olan birden fazla tüzel kişi veya birden fazla gerçek kişi bir grup adına ihale sürecine doğrudan veya dolaylı olarak katılamazlar.

3-“Şartname”de belirtilen diğer şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

İNCELEME

“Şartname” “Satış Komisyonu” tarafından, “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresinde ilgililerin incelemesine bedelsiz olarak açık tutulacaktır. “Katılımcılar” “Satış Komisyonu” onayını taşıyan “Şartname”yi imzalayarak ihaleye katılabilirler. “Satış Komisyonu” onayını taşıyan “Şartname”yi satın almak isteyenlerin “Fon”un T. Ziraat Bankası A.Ş. Levent Şubesi nezdindeki IBAN:TR950001000753062864386235 no.lu ABD Doları hesabına 3.000.-(üçbin) ABD Dolarını “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Şartname Bedeli” açıklaması ile yatırmaları ve dekontu “Satış Komisyonu”na elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İHALE USULÜ

İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek olup, “Kurul”un onayı ile sonuçlandırılacaktır. “Satış Komisyonu” “Şartname”deki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren “Katılımcılar” arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların “Kısa Liste”sini oluşturur. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecektir. “Kurul” en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilir. Teklifler peşin bedel olarak ABD Doları cinsinden verilecektir.

“Kurul”un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 05/12/2014 tarihinde saat 14.30’da “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır.

GEÇMİŞ DÖNEM BORÇLARI

“Yönetmelik”in Geçmiş Dönem Borçları başlıklı 25 inci maddesi kapsamına giren borçlar ihalenin “Kurul” tarafından onaylanma tarihine kadar “Yönetmelik” doğrultusunda işlemlerin tekemmül ettirilmiş olması kaydıyla, ihale bedelinden ödenecektir.

DİĞER HUSUSLAR

1- İhale bedeli, ihale sonucunun ihaleyi kazanana bildirilmesini müteakiben “Kurul” onayında belirtilen süre içinde ABD Doları cinsinden peşin olarak ödenecektir.

2- İşbu ihale ilanının Resmi Gazetede yayımlanması dışında, tüm değişiklikler, ilanlar,

duyurular ve bildirimler “Fon”un aşağıdaki adresinde bulunan ilan panosuna asılmak suretiyle yapılacaktır.

3- “Satış Komisyonu”nun “Şartname”de öngörülen süreleri ilan panosuna asmak suretiyle değiştirme hakkı saklıdır.

4- "Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" kapsamındaki aktif değer ve varlıklar üzerinde hak ve alacakları (haciz, rehin vs) bulunanların, 01/12/2014 tarihine kadar sıra cetveline esas bilgilerini “Satış Komisyonu”na bildirmeleri gerekmektedir.

5- İhale ile ilgili diğer hususlar “Şartname”de yer almakta olup, ihale ile ilgili her türlü bilgi “Satış Komisyonu”ndan alınabilecektir. “Satış Komisyonu”nun adresi ve telefonları aşağıda belirtilmiştir.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu

Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü

Satış Komisyonu

Büyükdere Cad. No:143

34394 Esentepe – İstanbul

Tel : 0 212 340 20 57

0 212 340 23 58

Fax: 0 212 288 49 63

Hamit SARI

Satış Komisyonu Başkanı

murcelago
14-11-2014, 18:58
Hayırlısı olsun güzel şimdi onlar düşünsün.....

cefaks
14-11-2014, 19:12
http://imageshack.com/a/img912/9596/o1Lobm.jpg

cefaks
14-11-2014, 19:16
http://imageshack.com/a/img911/8903/SdsuGH.jpg

murcelago
14-11-2014, 19:17
Cefaks üstad saol varol

cefaks
14-11-2014, 19:24
http://imageshack.com/a/img909/1882/MjQror.jpg

cefaks
14-11-2014, 19:24
Cefaks üstad saol varol

sizde sağolun arkadaşım.

melasis
15-11-2014, 01:30
beklenen haber geldi 1. 90 dan başlayan düşüşün bakalım ne kadarını geri alacak almasınada bu hisse bu fiyatlarıda artık zor görür gibime geliyor bu ihaleden kesin bir sonuç çıkar önemli olanda bu sayın doktorun söylediği sancak grubu haberlerde şimdiden adı geçiyor birde bir iki ortak olacak diyordu asıl en önemlisi kemal zorlu % 20 pay alacak diyordun bende katılıyorum keml zorlu buradan bir payalmadan sattırmaz neyse haber güzel hayırlı olsun.

deliizmir
16-11-2014, 11:54
bazen öyle hayal dolu seyler yaziyorsunuzki..bu yazdiklariniza kendiniz inanmissiniz..iyi güzelde basklarininda buna inanmasini bekliyorsunuz..

90 milyona satildi diyelim..gücbirligi payina 45 milyon dolar düser..tmsf 20 milyon dolar zaten alacakli..geriye kaliyor..25 milyon dolar..gücbirligi sirketleri zaten bankalara finansal yönden yüklü miktarda borclu..alacaklilar simdiden tmsf ye kendi isimlerini kaydettirmislerdir.,.,ayrica nerden cikariyorsunuz arazi satilir satilmaz parayla vakifbank borcu kapatilacak diye.nasil böyle birsey söyleyebiliyorsunuz..elinizde hangi bir data varda,,bunu böyle iddia ediyorsunuz..gücbirligi ayri bir sirket,eplas ayri bir sirket..gücbirligi holding cok ortakli sirket oldugu icin bu firma üzerinde bircok alacakli kisi,firma ve bankalar sirada bekliyor..

kemal zorlu..adini bile agzima almak istemiyorum..adam ne yapmis..sana gücbirligi tekstil hisseleri vermis eline..bununla yetin demis..adam öyle seytanki 12,869,630 adet gücbirligi tekstil hissesini cok yüksek bir fiyattan egeyildiz firmasina kakalamis..birde burdan vurgun yapilmis..

kemal zorlu niye böyle sessiz diye sorgulaniyor,.,adamda yüzmü kaldi be kardesim..yalan,yalan ha bir yere kadar..artik yalanlarda karin doyurmamaya basladi..
ne diyecekti..elimdeki tüm varliklari kelepir fiyatina kaybettim..en son elimde kalan son varligida kaybediyorum..hicbir borcumu ödeyemedim..bankalarla yaptigim hic bir protokole uymadim..borclarima sadik kalmadim..bana mustahakmi diyecek..elbetteki hazin sonunu bekliyor..idam mahkumu gibi ipe gidecegi günü bekliyor..
ama o meshur laflari hicmi hic unutulmayacak..eeee hayat böyle iste büyük konusursan yedirirler adama böyle..cesedimi cignerler,,ölmeden bu projenin yapildigini görecegim..malimi satmiyorum...v.b. laflar..

hala daha bir takim kisiler..kemal zorlu"nun ihaleye girecegini umut ediyorlar..allah size akil fikir versin..karsindaki grup hükümete en yakin grup..kim cesarete ederde hükümete yakin bir grubu karsisina alabilir,hicbir bir firma kemal zorlu"nun yanindan bile gecmezki..aman adim lekelenmesin diye..

SAZAN AVI SEZONU 1 AYLIGINA TEKRAR BASLAMISTIR....

HAYIRLI UGURLU OLSUN....

bakalim bu sefer kac yatirimcinin canini yakacaklar..bakiyorumda yazilara hic kimse hissede risk vardir demiyor..hemde yüksek oranda..unutmayinki herkesin bildigi bilgiden para kazanilmaz...

melasis
16-11-2014, 12:35
bazen öyle hayal dolu seyler yaziyorsunuzki..bu yazdiklariniza kendiniz inanmissiniz..iyi güzelde basklarininda buna inanmasini bekliyorsunuz..

90 milyona satildi diyelim..gücbirligi payina 45 milyon dolar düser..tmsf 20 milyon dolar zaten alacakli..geriye kaliyor..25 milyon dolar..gücbirligi sirketleri zaten bankalara finansal yönden yüklü miktarda borclu..alacaklilar simdiden tmsf ye kendi isimlerini kaydettirmislerdir.,.,ayrica nerden cikariyorsunuz arazi satilir satilmaz parayla vakifbank borcu kapatilacak diye.nasil böyle birsey söyleyebiliyorsunuz..elinizde hangi bir data varda,,bunu böyle iddia ediyorsunuz..gücbirligi ayri bir sirket,eplas ayri bir sirket..gücbirligi holding cok ortakli sirket oldugu icin bu firma üzerinde bircok alacakli kisi,firma ve bankalar sirada bekliyor..

kemal zorlu..adini bile agzima almak istemiyorum..adam ne yapmis..sana gücbirligi tekstil hisseleri vermis eline..bununla yetin demis..adam öyle seytanki 12,869,630 adet gücbirligi tekstil hissesini cok yüksek bir fiyattan egeyildiz firmasina kakalamis..birde burdan vurgun yapilmis..

kemal zorlu niye böyle sessiz diye sorgulaniyor,.,adamda yüzmü kaldi be kardesim..yalan,yalan ha bir yere kadar..artik yalanlarda karin doyurmamaya basladi..
ne diyecekti..elimdeki tüm varliklari kelepir fiyatina kaybettim..en son elimde kalan son varligida kaybediyorum..hicbir borcumu ödeyemedim..bankalarla yaptigim hic bir protokole uymadim..borclarima sadik kalmadim..bana mustahakmi diyecek..elbetteki hazin sonunu bekliyor..idam mahkumu gibi ipe gidecegi günü bekliyor..
ama o meshur laflari hicmi hic unutulmayacak..eeee hayat böyle iste büyük konusursan yedirirler adama böyle..cesedimi cignerler,,ölmeden bu projenin yapildigini görecegim..malimi satmiyorum...v.b. laflar..

hala daha bir takim kisiler..kemal zorlu"nun ihaleye girecegini umut ediyorlar..allah size akil fikir versin..karsindaki grup hükümete en yakin grup..kim cesarete ederde hükümete yakin bir grubu karsisina alabilir,hicbir bir firma kemal zorlu"nun yanindan bile gecmezki..aman adim lekelenmesin diye..

SAZAN AVI SEZONU 1 AYLIGINA TEKRAR BASLAMISTIR....

HAYIRLI UGURLU OLSUN....

bakalim bu sefer kac yatirimcinin canini yakacaklar..bakiyorumda yazilara hic kimse hissede risk vardir demiyor..hemde yüksek oranda..unutmayinki herkesin bildigi bilgiden para kazanilmaz...

Çok komiksen bu şirketin elindeki mal varlığı kimde var sen hala burda yatırımcıları yalan yanlış yönlendirmeye çalışıyorsun güçyapıdan dolayı burda alacak var bunları bilmezden salağa yatma çabaların boşuna seni herkes çok iyi tanıyor elinde hissen olmadığı halde. Yazıyorsun gene namus bekçiliğine soyundun:)). Alem adamsın ihale haberi ile hisse 1 90 lara vurduğunda Nerelerdeydin ne senin yazmanla nede benim doğrulamamla alakalıbir durumbu süreç tamamlanacak bir şekilde Bir kere alacaklılar içinde egeyıldız var sen buradaki alacağınne kadar olduğunu biliyormusun tmsf yeburadan ne kadar kalacak. Bunları yakın zamanda görecez ama her ne olursa olsun. Egeplast gibi çalışan bir şirketi kötülemen ve feniş i övmen çok manidar.

deliizmir
16-11-2014, 12:44
Çok komiksen bu şirketin elindeki mal varlığı kimde var sen hala burda yatırımcıları yalan yanlış yönlendirmeye çalışıyorsun güçyapıdan dolayı burda alacak var bunları bilmezden salağa yatma çabaların boşuna seni herkes çok iyi tanıyor elinde hissen olmadığı halde. Yazıyorsun gene namus bekçiliğine soyundun:)). Alem adamsın ihale haberi ile hisse 1 90 lara vurduğunda Nerelerdeydin ne senin yazmanla nede benim doğrulamamla alakalıbir durumbu süreç tamamlanacak bir şekilde Bir kere alacaklılar içinde egeyıldız var sen buradaki alacağınne kadar olduğunu biliyormusun tmsf yeburadan ne kadar kalacak. Bunları yakın zamanda görecez ama her ne olursa olsun. Egeplast gibi çalışan bir şirketi kötülemen ve feniş i övmen çok manidar.

MELASIS seninle muhabbetimiz eski..saygimda var sana..beni azcok biliyorsun..böyle seyler ben asla yapmam..seninle polemikde yapmak istemem..
birebir bu konu üzerinde konusmak istersen..özelden yazisiriz veya telefonla..

ayrica fenis alüminyuma en sert elestirileri yapanda benim..forumda bircok kerede rica ettim..lütfen elestirilerinizi yazin diye..

melasis
16-11-2014, 13:09
Egeplasın 9 aylık performansı geçen sene düzeylerin artıksenede 150 milyona yakın satış yapan bir şirket var en yakın zamanda orta doğudaki durulma ile bu yukarıivme kazanacaktır ayrıca şirketinmalvarlıkları oldukça yüksek olamasına karşın bu şekilde davranmanız çok alakasız şirketin zor günlerden geçtiği ve gözaltı pazarında olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz am unutulmamalı ki bu şirket 2007 de satış sürecinde 3 lira fiyat biçildi Aradan geçen 7 senede şirketin satışları ve aldığı yol ortada Sizin görmesden geldiğiniz bir şeyde egeplast kendi ürettiğini kendi pazarlayan bir şirket olması işte buşirketi çok güçlü kılıyor yıllardan beri güç yapının sorumluluğunda olan basmane çukurunda güç yapı ne kadar alacaklı bildiğiniz üzere egs grubu yıllardan beri tmsf kontrolunda ve buradaki yatırımlar kimin tarafından finanse edildi eminim şu son harekette. Suyun çekilmesi olayında binlerce lira para harcanmıştır bunların karşılığı olacaktır birde unutulmaması gereken kemal zorlu Razı gelmeden ihaleye çıkılamamıştı kanımca burda bir anlaşma olacak kemal zorlu burayı bırakmaz görüştüğü firma ile birlikte tmsf ile görüşmeler olmuş ve anlaşma sağlanamamış şimdi Eğer bırası degerli bir yerse ve kemal zorlu Bu işin içine dahil olmak isteyecek ve gelecek grubun onunla anlaşması kadar normalbir şey olmayacaktır yada fiyat yükselecektir en kötü 45 milyondolarbile şirketin kasaına girse Deli izmirin dediği gibi tmsf ye 20 milyonödense kalan 25 milyon çok manidar grup tmsf çıpanından kurtulup elinde 25 milyon dolar para kalr bu parada Çok şeyleri değiştirir diye düşünüyorum

murcelago
16-11-2014, 13:37
:party::party::party::party::party::party: sabır edeceksin bekleyeceksin boş laflara karnımız tok burası gözaltı istayen alır isteyen istedi yerden satar ha bu pazardan para kazanmakta her babayiğitiin harcı değil dikkat edin bir anda kottan çıkarsın sap gibi kalırsınız yeni girecekler aman bulaşmayıın burası gözaltı her an kottan çıkma riski var hiçbir ky bulaşmasın.....son uyarı sonra ben yandım anam demeyin.....örnekler ortada....

murcelago
16-11-2014, 13:40
http://www.sabah.com.tr/egeli/2014/11/16/cukura-talip-var ayrıca bu haberlere inanmayın sakın bulaşmayın :halay::halay::halay:

es-es-es
16-11-2014, 16:51
bir önceki ihalede 4-5 şirket ihaleye girmek için bekledi, ancak kz'nun buldum dediği ortağı ihaleye girmeyince, ortaya yeni oyunlar ve anlaşmalar çıktı. geri kalan şirketler kendi aralarında anlaşma yaparak ihaleye konsorsiyum halinde girme kararı aldılar ve tmsf ile yapılan pazarlıklar sayesinde fiyat 85-95 milyon dolar arasından döndü dolaştı ve şimdi ise 90 milyon dolar ile ikinci ihale yapılıyor. eğer kz'nun buldum dediği ortağı ile istanbul'lu olarak adı geçen firma ( EROĞLU inşaat ) ihaleye girmezse basmane sancak grubunun oluşturtuğu konsorsiyuma satılacaktır. fakat bu firmalarda ihaleye girerse o zaman çekişmeli bir ihale olacak ama diğer firmalar tehditle ihaleye girmesi engellenirse basmane sancak konsorsiyumuna gidecek gözüküyor.

bundan sonraki süreçte egs grubunun borçları için TMSF nin faiz indirimi yapmasını talep edebiliriz. bu hususla ilgili olarak ortak bir taslak hazırlayalım ve seçim öncesi olarak daha önceden olduğu gibi Cumhurbaşkanlığına, başbakanlığa, akime, chp ye ve tmsf ye gönderelim. ortak bir metin hazırlamak için herkesin bir fikri olsun ve birleştirelim.

sevgi ve saygılarımla....................... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, YATIRIM DANIŞMANINIZA MÜRACAAT ETMENİZİ TAVSİYE EDERİM.
EN İYİ YATIRIM SONUÇLARINA KATLANABİLDİĞİNİZ YATIRIMDIR.
DİKKAT EDİN, HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

murcelago
16-11-2014, 19:47
Eroğlu inşaat ha.....vay be.....çok sağlam grup.....skayland istanbul fazla söze gerek yok bittiğinde türkiyenin en yüksek binası ünvanını alacak...

bayla
16-11-2014, 20:25
Eroğlu inşaat ha.....vay be.....çok sağlam grup.....skayland istanbul fazla söze gerek yok bittiğinde türkiyenin en yüksek binası ünvanını alacak...

:):):):):)

Maximum
16-11-2014, 21:26
Siz ne derseniz deyin işte böyle su akıyor yatağını buluyor. Buradaki olumsuz yazıları okumak daha çok hoşuma gidiyor nedense :-)

Pozisyonumda değişiklik yok, ihale olumlu sonuçlansın yada olumsuz yine de değişiklik olmayacak.

İyi akşamlar, bol kazançlar

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

kastalune4
17-11-2014, 11:12
yahu bende eplas formu 1haftadır kapalı diye.niye konu kapalı belki ceza almıştır diye bekliyordum sayın güneysuya söyledim.meğerse yeni başlık açmışlar.yeni başlık hayırlı geldi..
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94952&page=1116

kastalune4
17-11-2014, 15:13
http://s29.postimg.org/czyhs4son/eplas.png
http://s15.postimg.org/bclt3jjor/grafik.png

cefaks
17-11-2014, 15:33
http://imageshack.com/a/img633/4206/MTnOma.jpg

cefaks
17-11-2014, 18:32
http://imageshack.com/a/img540/4572/DP7Na1.jpg

kastalune4
18-11-2014, 00:03
http://egedesonsoz.com/haber/Basmane-Cukuru-nda-ihaleye-gunler-kala-hodri-meydan-Ben-alacagim-/883530
http://s2.postimg.org/kzm04nqp5/image.png

kastalune4
18-11-2014, 00:32
http://s29.postimg.org/i0upxwo53/takas.png

Maximum
18-11-2014, 15:17
http://i.hizliresim.com/4RBg2L.png

http://i.hizliresim.com/lza7YJ.png

lokasyon
18-11-2014, 15:19
helal olsun böyle kagıdlara ne diyeyim maşalla

cefaks
18-11-2014, 15:31
http://imageshack.com/a/img674/5606/w3jH8p.jpg

cefaks
18-11-2014, 18:44
http://imageshack.com/a/img661/4445/6dp3rV.jpg

kastalune4
18-11-2014, 18:45
2ci işlemde sadece 608 lot satış gelmiş.
http://s28.postimg.org/7ss70zgtp/eplas.png

cefaks
18-11-2014, 19:17
http://imageshack.com/a/img674/8674/UfBdv5.jpg

cefaks
18-11-2014, 19:22
http://imageshack.com/a/img909/4962/agD9R2.jpg

cefaks
18-11-2014, 19:23
http://imageshack.com/a/img661/7883/2O17a8.jpg

cefaks
18-11-2014, 20:03
http://imageshack.com/a/img905/1694/fFBkbf.jpg

M.DENİZ
19-11-2014, 01:33
http://i.hizliresim.com/DkNyPO.png (http://hizliresim.com/DkNyPO)

cefaks
19-11-2014, 15:21
http://imageshack.com/a/img538/5965/h6LiVt.jpg

ağaçlı
19-11-2014, 16:25
vah egyo cularım vah! Adınız bile anılmıyor tahtaya kilidi vurup malımızı satıyorlar.Yok 70 kat bina yapılacakmış gibi aldatmacalar,yok kemal abileri alacakmış.kemal egs zaten borçlu.bu arazi zaten peşin olarak yenmiş gitmiş.gelecek adam alırsa parayı yatırıp kendi tasarrufuna alacak.ne yaparsa yapar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

cefaks
19-11-2014, 18:33
http://imageshack.com/a/img540/8287/sIjwJW.jpg

kastalune4
19-11-2014, 19:32
http://s28.postimg.org/5dtioqku5/eplas.png

cefaks
20-11-2014, 04:03
http://imageshack.com/a/img674/6739/u8MWkE.jpg

Stoksoy
20-11-2014, 12:16
Sn. Cefaks
Sn. Kastalune4
Paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.
Bugün "Kamuya açıklanmamış özel bir durumumuz yoktur" açıklaması günü...

bayla
20-11-2014, 16:30
Ayrıca ihaleye girmek icin şartname almak şart degil. Isteyen sartnameyi tmsf binasında inceleyebilir. Buna ne diyecen sn. Ağaçlı.

cefaks
20-11-2014, 18:33
http://imageshack.com/a/img661/996/y3feBj.jpg

nacenodir
20-11-2014, 18:49
Uzun bir aradan sonra yorum yapayim dedim;) herkesin gönlüne gore olsun insallah.

kastalune4
20-11-2014, 19:42
http://s30.postimg.org/s6v1m22pd/eplas.png

cefaks
21-11-2014, 20:41
http://imageshack.com/a/img674/4295/geLnue.jpg

EGEDUK
23-11-2014, 12:04
Ihale katılımcilari ile bilgiler haftaya netleşmeye başlar. Kemal Zorlu katılacağım dedigine göre mutlaka katilacaktir. Yani bu varsayımla ihale iptal olmayacak önceki sefer gibi. Mesut Sancak ilgilendiğini söylüyor. Etti iki. Eroğlu Inşaat in ilgilendiği söyleniyor ayrıca. Etti üç. En kötümser tahminle bile ihalenin yapılacağını düşünebiliriz. Ihalenin gerceklesmesi bir adımdır. Bekleyip gorecegiz.

Maximum
24-11-2014, 08:29
http://mobil.zaman.com.tr/ekonomi_sancak-istedi-tmsf-ihale-bedelini-indirdi_2259755.html

cefaks
24-11-2014, 18:32
http://imageshack.com/a/img904/5442/PcuxNU.jpg

cefaks
24-11-2014, 21:20
http://imageshack.com/a/img673/9872/TYXXtZ.jpg

cefaks
25-11-2014, 18:33
http://imageshack.com/a/img674/8927/0VigJY.jpg

kastalune4
26-11-2014, 20:54
BİLGİLERİ GÜNCELLİYELİM BİLMEYENLER İÇİN :
sayın kkose den alınmıştır
http://www.egeyildiz.com.tr/egeyildiz.php?sayfa_id=101&kategori_id=101&id=90&l%20ng=1
http://s14.postimg.org/i6h7ywtox/T_RAK1.jpg

kastalune4
26-11-2014, 21:05
http://www.egeplast.com.tr/egeyildiz.php?sayfa_id=101&kategori_id=101&id=78&lng=1
http://s13.postimg.org/5mqerfrtz/egeeee.png

kastalune4
26-11-2014, 21:11
http://s7.postimg.org/vdv251k7f/1_g_yap.png

kastalune4
26-11-2014, 21:24
http://www.tmsf.org.tr/satis.ilani
TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU

“EGE DÜNYA TİCARET MERKEZİ TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜ”

SATIŞ KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN

TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜK

SATIŞ İLANI

DOSYA NO: 2002/2

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (“Fon”) tarafından aşağıda ticaret ünvanı belirtilen amme borçlularından 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun kapsamında haczedilen gayrimenkuller ile bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulunun (“Kurul”) 23.10.2014 tarih ve 2014/260 sayılı kararı ile oluşturulan “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 134 üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik (“Yönetmelik”) kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde (“Şartname”) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.

BORÇLULAR

1- EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

2- Güç Yapı İnşaat Turizm Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TİCARİ VE İKTİSADİ BÜTÜNLÜĞÜN KAPSAMI

“Kurul”un 23.10.2014 tarih ve 2014/260 sayılı kararı ile oluşturulan “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”; borçlulara ait olup 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri uyarınca haczedilen gayrimenkuller ile bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluşmaktadır.

MUHAMMEN BEDEL

"Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”nün muhammen bedeli 90.000.000.- (Doksanmilyon) ABD Doları’dır.

TEMİNAT

İhaleye katılabilmek için “Fon”un T. Ziraat Bankası A.Ş Levent Şubesi nezdindeki IBAN:TR730001000753062864386243 no.lu ABD Doları hesabına 9.000.000.- (Dokuzmilyon) ABD Doları teminatın “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Teminat Bedeli” açıklaması ile yatırılması gerekmektedir. Ayrıca nakit teminat dışında; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 3’üncü maddesinde tanımlanan Bankalardan alınmış ABD Doları cinsinden kesin ve süresiz teminat mektubu, cari değeri nakit teminatın %15 fazlası tutarında olan T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları, T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahviller de kabul edilecektir.

Teminatın yatırıldığını gösteren dekontun veya teminat mektubu/mektuplarının veya T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları, T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahvillerin “Fon” adına blokede tutulduğuna dair bankaca düzenlenmiş belgenin “Şartname”de belirtilen idari zarfla verilecek diğer belgeler ile birlikte 02/12/2014 tarihinde saat 17:00’a kadar “Satış Komisyonu”na teslim edilmesi gerekmektedir.

İHALE GÜNÜ, SAATİ VE YERİ

İhale 03/12/2014 tarihinde, saat 14.30’da “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır. İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olup, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi (“Kısa Liste”) oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecektir.

KATILIM ŞARTLARI

1-Yönetmelik”in 12’nci maddesinde belirtilen satışa iştirak edemeyecek kişiler ve işbu ihale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve denetlemekle görevli olan kişiler ile bu kişilerin tek başına veya birlikte yönetim ve denetimine sahip olduğu tüzel kişiler, doğrudan veya dolaylı olarak ihale sürecine katılamazlar.

2-Doğrudan veya dolaylı olarak yönetim, denetim veya kontrolü aynı gruba ait olan birden fazla tüzel kişi veya birden fazla gerçek kişi bir grup adına ihale sürecine doğrudan veya dolaylı olarak katılamazlar.

3-“Şartname”de belirtilen diğer şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

İNCELEME

“Şartname” “Satış Komisyonu” tarafından, “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresinde ilgililerin incelemesine bedelsiz olarak açık tutulacaktır. “Katılımcılar” “Satış Komisyonu” onayını taşıyan “Şartname”yi imzalayarak ihaleye katılabilirler. “Satış Komisyonu” onayını taşıyan “Şartname”yi satın almak isteyenlerin “Fon”un T. Ziraat Bankası A.Ş. Levent Şubesi nezdindeki IBAN:TR950001000753062864386235 no.lu ABD Doları hesabına 3.000.-(üçbin) ABD Dolarını “Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Şartname Bedeli” açıklaması ile yatırmaları ve dekontu “Satış Komisyonu”na elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İHALE USULÜ

İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek olup, “Kurul”un onayı ile sonuçlandırılacaktır. “Satış Komisyonu” “Şartname”deki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren “Katılımcılar” arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların “Kısa Liste”sini oluşturur. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecektir. “Kurul” en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilir. Teklifler peşin bedel olarak ABD Doları cinsinden verilecektir.

“Kurul”un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 05/12/2014 tarihinde saat 14.30’da “Fon”un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır.

GEÇMİŞ DÖNEM BORÇLARI

“Yönetmelik”in Geçmiş Dönem Borçları başlıklı 25 inci maddesi kapsamına giren borçlar ihalenin “Kurul” tarafından onaylanma tarihine kadar “Yönetmelik” doğrultusunda işlemlerin tekemmül ettirilmiş olması kaydıyla, ihale bedelinden ödenecektir.

DİĞER HUSUSLAR

1- İhale bedeli, ihale sonucunun ihaleyi kazanana bildirilmesini müteakiben “Kurul” onayında belirtilen süre içinde ABD Doları cinsinden peşin olarak ödenecektir.

2- İşbu ihale ilanının Resmi Gazetede yayımlanması dışında, tüm değişiklikler, ilanlar,

duyurular ve bildirimler “Fon”un aşağıdaki adresinde bulunan ilan panosuna asılmak suretiyle yapılacaktır.

3- “Satış Komisyonu”nun “Şartname”de öngörülen süreleri ilan panosuna asmak suretiyle değiştirme hakkı saklıdır.

4- "Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" kapsamındaki aktif değer ve varlıklar üzerinde hak ve alacakları (haciz, rehin vs) bulunanların, 01/12/2014 tarihine kadar sıra cetveline esas bilgilerini “Satış Komisyonu”na bildirmeleri gerekmektedir.

5- İhale ile ilgili diğer hususlar “Şartname”de yer almakta olup, ihale ile ilgili her türlü bilgi “Satış Komisyonu”ndan alınabilecektir. “Satış Komisyonu”nun adresi ve telefonları aşağıda belirtilmiştir.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu

Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü

Satış Komisyonu

Büyükdere Cad. No:143

34394 Esentepe – İstanbul

Tel : 0 212 340 20 57

0 212 340 23 58

Fax: 0 212 288 49 63

Hamit SARI
Satış Komisyonu Başkanı

murcelago
26-11-2014, 21:28
3 aralıkta her şey bitiyor

melasis
27-11-2014, 20:16
Yalancı çobanmisali kimse inanmıyor ve hisseye bulaşmak istemiyor ....

attila_ank
27-11-2014, 20:20
Dusen petrol ve dusmesi beklenebilecek hammadde fiyatlari+merkezin elinin rahatlamasina paralel faiz indirebilme ihtimali+Ve ilk defa secim kazanmak isteyen bir basbkanla desteklenen maliye politikasi..2015 yilinda OVP de kamu yatirimlari artis orani %17..Mevcut koşulları biz yaratmadik ama bu firsati ulkece lehimize cevirmeye calisalim..Koca Opec gik diyemedi..Emir buyuk yerden belli

melasis
28-11-2014, 21:41
Bu hafta fırtınalar kopacak bir haftaya girerken ortalık süt liman

Hissede yatay bir hafta oldu

Doların gerilemesi ve konut satışlarındaki patlama bu ihalenin hareketli olacağı beklentisini arttırıyor heleki faizlerin düşmesi bal börek olacak izmirin en değerli arazisi bu ihalede bir sonuç çıkacaktır çıkmasına fiyatı yukarı taşıyacaklarını sanmıyorum bir anlaşma olacaktır diye düşünüyorum
İhalaye katılım ileri düzeyde ve büyük gruplar olursa Hisse yön bulacaktır...

Herkese boş kazançlı bir hafta diliyorum...

bayla
01-12-2014, 22:02
Ihaleye bir kala taban olmasi ilginc.

denizbegen
01-12-2014, 22:03
Demek ki ihaleden pek beklenti yok...

murcelago
01-12-2014, 22:42
demek ki ihaleden pek beklenti yok...

ihale olmayacak herhalde yine yav....

bayla
01-12-2014, 22:48
Ihale olmazsa dunyanin sonu degil. Tek secenek cukurun Ihale Ile satisi degil. Ihale olmazsa baska secenekler gundeme gelebilir. Bekleyip gorecegiz. K.Z. den ses yok Halen. Ihaleye girecem demisti ya hani.

m.efe32
01-12-2014, 22:51
Darı unundan baklava, incir ağacından oklava olmaz................

melasis
02-12-2014, 00:13
Akıllı ve Sabırlı olmak Lazım ben ihaleden umutluyum fiyatın uygun seviyelere geldiği belirtildi katılım olacaktır şu anda 25 milyon piyasa Değeri ile işlem gören bir şirket bu bu ihale sonuçlanırsa en kötü ihtimal kasasına 25 milyon dolar girer bu Epilasyon için kötü olsada küçük yatırımcı için olumlu olacak diye düşünüyorum ayrıca gelen aylık bildirimide bir aldatmaca diye düşünüyorum sadece moral bozmak bakında görün bu ihalede eger olumlu olursa yani yeri Kemal zorlu ve ortağı alırsa zaten hisse uçar Son 36 saat

bırookır
02-12-2014, 00:16
Ne menem bir arsaymış, bi grubu yedi bitirdi hala doymadı param olsa ben talip olucam 90 milyon dolar şehrin göbeğinde 20 küsür dönüm sınırsız kat almış arsa için nedir, tabi belediye payı ve sonrasında davalarla uğraşmamak için talip olunmuyor olabilir. Umarım boğa tuzağıdır umarım tavan serileri başlar. Ytd

tenbagger
02-12-2014, 00:35
Yahu abicim bilanço gelir makyaj dersiniz, aylık bildirim gelir aldatmaca dersiniz, üzerinde zaman geçirdiğiniz gezegene yalan dünya dersiniz. Yahu herkes ve herşey yalan da bir siz mi doğrusunuz? Abi veriler kötü gelmişse kötü gelmiştir. Nasıl bir paranoyadır bu bir türlü anlayamıyorum. Belki biz yanlış bir yatırım kararı vermişizdir? Ne dersiniz, olabilir mi?

melasis
02-12-2014, 00:56
Yahu abicim bilanço gelir makyaj dersiniz, aylık bildirim gelir aldatmaca dersiniz, üzerinde zaman geçirdiğiniz gezegene yalan dünya dersiniz. Yahu herkes ve herşey yalan da bir siz mi doğrusunuz? Abi veriler kötü gelmişse kötü gelmiştir. Nasıl bir paranoyadır bu bir türlü anlayamıyorum. Belki biz yanlış bir yatırım kararı vermişizdir? Ne dersiniz, olabilir mi?

Belkide 14 yerine 1 eklemeyi unutmuş olabilirler Buda ihtimal:)) 4 gemiş ama ben bu hissede bu ihale Süreci öncesi yapılmış bir oyun olarak görüyorum yer satılsada hisseyi dizginlemek için yapılmış imzamı atıyorum bakında görün bu arsa satılsın konuşalım aylık bildirim bahane

M.DENİZ
02-12-2014, 09:49
bayram tatilleri vardı hem kurban bayramı tatili hem de cumhuriyet Bayramiç tatili vardı bu kadar satış yapılmıs olmasında bence iyi topu topu kaç is günü oldu

melasis
02-12-2014, 10:20
Evet bayram ve 29 Ekim tam 5 gün tatil Piyasanında yavaş olması normal ama genede biraz fazla ağır gitmiş neyse konumuz ihale aylık bildirim gündemi değiştirmekten başka bir şey değil

Bu ihalede Herşeyden önce basmanenin bir sonuca kavuşması çok önemli bu şirket açısından olumlu olacak bakalım ne kadar olumlu bir sonuç çıkacak Hayırlısı diyelim son 24 saat.

melasis
02-12-2014, 10:29
Eğer satış bedeli 90 milyon dolarda kalırsa kasamıza en az 30 milyon Doların üzerinde girdi sağlayacağını düşünüyorum...

melasis
02-12-2014, 10:30
Ama k zorlu buna Razı olmayacaktır kanaatim bu yönde...

melasis
02-12-2014, 10:44
bayram tatilleri vardı hem kurban bayramı tatili hem de cumhuriyet Bayramiç tatili vardı bu kadar satış yapılmıs olmasında bence iyi topu topu kaç is günü oldu

Ayrıca korbanı olayları işid olayları ve stebilazyonun bozulduğumda bir dönemdi Ekim ayı, bu tedirginliği hepimiz yaşadık sektörümüz alt yapı sektörü arkadaşlar bu kadar karamsar Günler'de boru ile milletin işine bu ayki bildirimde Herşeyin normale döneceği kesindir ama bu durum bazı Arkadaşlara fırsat vermiş çok komik oluyolar

melasis
02-12-2014, 10:46
2014 Türkiye Kobani eylemleri, IŞİD'in Kobani'ye ilerlemesine tepki olarak 7 Ekim 2014'te[1] başlayan protesto gösterileri. Çıkan olaylar nedeniyle pek çok ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 10 Ekim itibarıyla 35 kişi gösteriler sırasında hayatını kaybetti.

melasis
02-12-2014, 11:11
Basmanenin piyasa Değeri 150 milyon Doların üzerinde ihale Kıran kırana yada Kemal Zorlu'nun olacaktır buna inancım çok kuvvetli

bırookır
02-12-2014, 11:15
Basmanenin piyasa Değeri 150 milyon Doların üzerinde ihale Kıran kırana yada Kemal Zorlu'nun olacaktır buna inancım çok kuvvetli

O fiyatları bulur veya KZ alırsa oluşacak rakamları düşünemiyorum ama gelmişiz son güne nasıl böyle iyimser oluyosun anlamıyorum. Bu arada Doktor nerde?

kastalune4
02-12-2014, 14:25
http://mobil.egedesonsoz.com/haber/Flas-Basmane-Cukuru-nda-ihaleye-bir-gun-kala-buyuk-sok-/884834
Flaş! Basmane Çukuru’nda ihaleye bir gün kala büyük şok!
2 Aralık 2014 Salı 12:16
TMSF’nin 90 milyon dolar muhammen bedelle ihaleye çıkardığı Ege Dünya Ticaret Merkezi ihalesinde sürpriz gelişme yaşandı. İhaleye girip almalarına kesin gözüyle bakılan İzmir’in önde gelen işadamlarının oluşturduğu konsorsiyum, yarınki ihaleye girmeyeceklerini açıkladı. İnterinvest Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kürkan, Ahmet Küçükbay, Rıza Akça ve Mesut Sancak’tan oluşan konsorsiyum olarak TMSF’ye ihaleye girmeyeceklerini bildirdiklerini söyledi. Bu açıklamadan sonra ihaleye girip girmeyeceği merakla beklenen Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu’ya çevrildi.
Sinan DOĞAN/EGEDESONSÖZ - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) 117 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı ancak kimsenin teklif vermemesi üzerine 90 milyon dolar muhammen bedelle ikinci kez satışa çıkardığı Ege Dünya Ticaret Merkezi Projesi’nde ihaleye bir gün kala flaş bir gelişme yaşandı.

İzmirlilerin Basmane Çukuru olarak bildiği Ege Dünya Ticaret Merkezi Projesi’nin yarın saat 14.30’te yapılacak ihalesine konsorsiyum olarak girmesi beklenen Rıza Akça, Ahmet Küçükbay, Mustafa Kürkan ve Mesut Sancak ihaleye girmeme kararı aldı.
Kararı Egedesonsöz’e açıklayan İnterinvest Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kürkan, ihaleyi düzenleyen TMSF yetkililerine ihaleye girmeyeceklerini bildirdiklerini açıkladı. Kürkan, dün itibariyle ihaleye girmeye hazırlanan hiçbir firmanın olmadığını da söyledi.

‘KEMAL BEY ALIRSA MUTLU OLURUZ’
Kürkan, “Biz konsorsiyum olarak ihaleye girmiyoruz. Buranın hukuksal sorunları devam ediyor. Davalar devam ediyor. Hem plan iptalleri yönünden hem başka yönlerden açılan davalar var. 15 yıldır ortada kalmış bir arsa. Bu ortamda biz ihaleye gidip bu denli bir kaynağın bloke edilmesini ve uzun yıllar beklemeyi yatırımcı olarak düşünmüyoruz. Onun için de ihaleyle ilgilenmiyoruz” diye konuştu.

Arsa sahiplerinin de projeyle ilgilendiğini ifade eden Kürkan, “Kemal Bey de (Kemal Zorlu) kendilerinin ilgilendiğini ifade ettiler. Kemal Bey ‘bu işi kendim alacağım’ dedi.’ İhaleyi gireceğim ve bu fiyatlardan ben alacağım’ diye beyanı var. İnşallah öyle olur. Biz onun bu ihaleyi alıp projeyi yürütmesinden çok mutlu olacağız” dedi.

‘KİMSE DOSYA ALMADI’
Arsa sahibi olan Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu’nun bir takım yatırımcılarla görüştüğünü bildiğini belirten Kürkan, “Yakın zamanda görüşmedik. Dün öğrendiğim kadarıyla ihaleye girmeye hazırlığı içine giren hiçbir firma yok. Aldığım bilgi, ihale dosyası alan firma olmadığı yönündeydi” şeklinde konuştu.

İHALESİZ ÇÖZÜM
Konsorsiyum olarak beklemede olduklarını vurgulayan Kürkan, ihaleyle ilgilenmediklerini ancak projeye ilgilerinin devam ettiğini açıkladı. Kürkan, şöyle konuştu: “Biz proje ile tabi ki ilgileniyoruz. Zaten bir anlamda İnterinvest olarak projenin içindeyiz. Peşin ödemelerimiz var. 2007 yılında bu proje ile ilgili Güç Yapı şirketine bir ödeme yaptık. 6-7 milyon dolarlık kaynağımız bloke edildi. İhale olumlu şekilde yapılanırsa, Güç Yapı tarafından alınırsa son derece sevindirici olacak. İhalenin sonuçlanmaması halinde bizim projeye ilgimiz devam edecek. Görüşmeleri sürdüreceğiz. Gerek TMSF gerek İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bütün tarafların birlikte yürüyeceği bir çözüme talibiz. Bu cenazenin kaldırılması için alternatif çözüm önerileri üzerinde TMSF ile görüşmelerimiz sürecek. İhalesiz çözüm yöntemiyle ve tarafların tamamının anlaşacağı bir yöntemle bu projeyi hayata geçirebileceğimize inanıyoruz. Hem hukuki davalar hem de yarın bir gün açılacak davalara karşı hep birlikte hareket edebiliriz.”

GÖZLER ZORLU’DA
Öte yandan İhaleye gireceğini beyan eden Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu ise ihale öncesi herhangi bir açıklama yapmayacağını ifade etti. Zorlu, iki hafta önce yaptığı açıklamada, “Buradaki haklar bizim üzerimizde. Burayı ben satın alacağım kardeşim. Biz bu ihaleye gireceğiz ve alacağız. Orası için herkes çok şey söylüyor da bir kere oranın hukuki prosedürünü bir incelesinler. Burası bizsiz olmaz" diye konuşmuştu.

Maximum
02-12-2014, 16:32
Haydi bakalım çürük elmaların dökülme zamanı.

YÖRÜK20
02-12-2014, 19:55
ya bu devırde gerçek yatırımcı olmucan ya borsa 86 bını geçti herseferınde son anda bışey çıkıyor artık sınır oldum yeter yaaa ben satıyorum sınırerım boşaldıı allah hepınızı bıldığı yapsınn..

YÖRÜK20
02-12-2014, 19:56
yok ya sinir krizleri geçirdim bu ne yaa...

steel71
03-12-2014, 09:24
http://www.yeniasir.com.tr/Ekonomi/2014/12/03/basmane-cukuruna-yine-talip-cikmadi

cefaks
03-12-2014, 21:27
http://imageshack.com/a/img537/825/V2JMeh.jpg

cefaks
03-12-2014, 21:27
http://imageshack.com/a/img540/2221/4JvzFG.jpg

cefaks
03-12-2014, 21:28
http://imageshack.com/a/img537/1483/tmusFX.jpg

cefaks
04-12-2014, 19:50
http://imageshack.com/a/img674/9967/Kgol2I.jpg

cefaks
04-12-2014, 19:50
http://imageshack.com/a/img537/7153/0REJxJ.jpg

cefaks
05-12-2014, 18:33
http://imageshack.com/a/img673/3420/8PGoOr.jpg

cefaks
05-12-2014, 23:21
http://imageshack.com/a/img538/8095/sFKOnw.jpg

ercanbay
09-12-2014, 23:55
Merhaba,
Sessizliği ben de seviyorum. Ancak dün öğlen ve bugün akşam hareketini yaptıran şahıs 1.35'e kadar kaç lot alabilecek merak ediyorum. Süt verenlerin erkeği... Biraz insan olun artık.
Geceniz iyi olsun, sağlıkla kalın.
Saygılarımla,

volkan_izmir
10-12-2014, 10:51
İZSU’DAN 8 KÖYE 93 KM.LİK YENİ ŞEBEKE
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılında Aliağa’nın Çıtak, Güzelhisar, Karakuzu, Foça’nın Kozbeyli, Çakmaklı, Menemen’in Süleymanlı ile Urla’nın Barboros ve Balıklıova köylerinde 93 kilometre uzunluğunda yeni içmesuyu şebekesi döşeyecek.

İzmir’in çevre yerleşimleri, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla modern alt yapıya kavuşuyor. Bir yandan kanallar ve içme suyu şebekeleri yenileniyor, diğer yandan da arıtma tesisleri kurularak evsel atıkların çevreyi kirletmesinin önüne geçiliyor, kuyular açılarak su sıkıntıları çözülüyor.

2010 yılı yatırım programında da çevre yerleşimlere ağırlık veren İZSU Genel Müdürlüğü, özellikle eskiyen içme suyu şebekesi nedeniyle kaçaklara ve su sıkıntılarına neden olan ilçe, mahalle ve köylerde içme suyu borularını, sağlıklı ve uzun ömürlü borularla yenileyecek. Yeni yılda 1336 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi yatırımını öngören İZSU, önemli bir yatırıma daha imza atacak. Aliağa’nın Çıtak, Güzelhisar, Karakuzu, Foça’nın Kozbeyli, Çakmaklı, Menemen’in Süleymanlı ve Urla’nın Barboros, Balıklıova köyleri de sağlıklı alt yapıya kavuşacak. 8 köyde gerçekleştirilecek şebeke yenileme çalışmaları kapsamında 93.4 kilometre uzunluğunda içme suyu borusu döşenecek. 30-40 yıl önce döşenen ve kaçaklara yol açan şebekelerin yenilenmesi ile birlikte köyler sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak. İZSU, bu çalışmaya ilişkin proje ihalesini önümüzdeki günlerde tamamlayacak.

https://izmir.bel.tr/HaberDetay/5867/tr

melasis
10-12-2014, 14:23
Herkes basmaneye odaklanırken unutulmaması gereken yıllık 150 milyon ciro yapan bir fabrikamız ve sektörümüzü ilgilendiren çok önemli gelişmeler oluyor büyükşehirlerin sınırları genişlerken yeni Büyükşehir olan iller ise yeni kurdukları su ve kanalizasyon şirketlerinin bütçelerini ve yatırım Planlarını açıklamaya başlıyorlar

Çok daha güçlü ve bütçeleri büyük kurumlar olduklarından proje gerçekleştirme başarılarıda yükselecek

volkan_izmir
10-12-2014, 16:54
Eski köye yeni şebeke

Torbalı, Kemalpaşa, Bayındır ve Selçuk’un 16 mahallesini sağlıklı ve kesintisiz su şebekesine kavuşturmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11.8 milyon liralık yatırım kapsamında 244 kilometrelik içme suyu borusu döşeyecek.

2004 – 2013 yılları arasında ilçe, belde ve köylere 200 milyon liralık yatırımla 2 bin 906 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeyerek sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında da önemli yatırımlara imza atıyor. Geçtiğimiz yıllarda Urla, Yeni Foça, Aliağa, Menemen ilçelerine tarihi yatırım yapılarak içme suyu şebekeleri baştan sona yenilenirken pek çok mahalle de sağlıklı içme suyu alt yapısına kavuştu.

Çalışmalarını ara vermeden sürdüren İZSU, 2014 – 2015 yatırım programına “Bütünşehir Yasası” ile mahalle olan Bayındır, Kemalpaşa, Selçuk ve Torbalı köyleri ile devam ediyor. Kemalpaşa’nın Ovacık, Halilbeyli, Torbalı’nın Çakırbeyli, Dağkızılca, Çapak, Bozköy, Saipler; Bayındır’ın Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Furunlu, Yeşilova, Karahalilli, Çırpı ile Selçuk’un Zeytinköy ve Barutçu mahallelerinde şebeke yenileme çalışması yapılacak. İçme suyu şebekesinin kaçaklar nedeniyle verimli çalışmadığı bu yerleşim yerleri sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak. Bayındır’ın 7 mahallesine 120, Selçuk’un iki mahallesine 24, Torbalı’nın 5 mahallesine 79, Kemalpaşa’nın iki mahallesine 21 kilometre olmak üzere toplam 244 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşenecek. Bu yatırımların tutarı ise 11 milyon 788 bin lira olacak.

Torbalı bölgesinde başlayan çalışmalar 2015 yılı Kasım ayında, Kemalpaşa’daki imalatlar çalışmaları 2015 yılı Haziran ayında, Selçuk ve Bayındır’daki şebeke döşeme çalışmaları ise 2016 yılı Temmuz ayında tamamlanacak.

Eklenme Tarihi:
10 Aralık 2014 Çarşamba

https://izmir.bel.tr/HaberDetay/12940/tr

cefaks
17-12-2014, 18:33
http://imageshack.com/a/img633/1665/Ae1jtA.jpg

deliizmir
18-12-2014, 15:22
18.12.2014 acilis seansi

http://s23.postimg.org/kpr9cdlpn/eplas_mazhar.png

deliizmir
19-12-2014, 15:27
19.12.2014 acilis seansi

http://s8.postimg.org/vyq1315lx/eplas_mazhar_2.png

deliizmir
19-12-2014, 21:58
19.12.2014 kapanis seansi
http://s15.postimg.org/lh2tkggh7/eplas_mazhar.png

deliizmir
22-12-2014, 15:37
22.12.2014 __ 14:10 __ acilis seansi
http://s16.postimg.org/omyjj0oet/22_12_eplas_mazhar.png

deliizmir
23-12-2014, 15:22
23.12.2014 __ 14:10 __ acilis seansi

http://s24.postimg.org/9m8h4l0ut/eplas_mazhar.png

bayla
23-12-2014, 15:45
Iki lota taban neredeyse mzhld

deliizmir
23-12-2014, 19:16
23.12.2014 KAPANIS

http://s16.postimg.org/sx0ao8frp/EPLAS_MAZHAR.png

ercanbay
24-12-2014, 00:11
Merhaba,

Yeniden mallandın galiba deliizmir. Bir duyumun var mı?

Bütün arkadaşlara iyi geceler ve saygılar.

deliizmir
24-12-2014, 03:35
Merhaba,

Yeniden mallandın galiba deliizmir. Bir duyumun var mı?

Bütün arkadaşlara iyi geceler ve saygılar.

son 1 yildir 1 lot dahi almadim ve almayida düsünmüyorum..sadece bir arkadasin ricasi üzerine vaktim olursa seans acilis ve kapanislarini foruma aktariyorum..herhangi baskada bir niyet söz konusu degildir..

deliizmir
24-12-2014, 18:45
http://s12.postimg.org/bz7fovm3h/EPLAS_MAZHAR_2.png

deliizmir
25-12-2014, 15:27
25.12.2014 ___ 14:10 __ acilis seansi

http://s1.postimg.org/nmuqxyim7/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
25-12-2014, 19:19
25.12.2014 KAPANIS

http://s7.postimg.org/t23i9db4b/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
26-12-2014, 15:25
26.12.2014 __ 14:10 __ ACILIS SEANSI

http://s12.postimg.org/gbb8509pp/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
26-12-2014, 18:49
26.12.2014 KAPANIS

http://s21.postimg.org/3rs3rwfyv/EPLAS_MAZHAR.png

m.efe32
05-01-2015, 00:29
Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu'nun annesi 86 yaşındaki Ayhan Seferaz Zorlu, Alsancak'ta yatalak halde yaşadığı evinde öldü.

Kemal Zorlu, "Hayatta acılardan en büyüğü anne ve baba kaybetmek" dedi.İzmir iş dünyasının önemli isimlerinden Nafiz Zorlu ve Kemal Zorlu'nun annesi Ayhan Seferaz Zorlu vefat etti. Alsancak'taki evinde yatalak halde yaşayan Seferaz Zorlu, fakirlere yaptığı yardımlarla bilinen bir hayırseverdi. Dört torunu olan Seferaz Zorlu'nun cenazesinin, 6 Ocak Salı günü Alsancak Hocazade Cami'nde kılınacak öğle namazının ardından Hacılarkırı Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi. Acı haberi Ankara'da alan Kemal Zorlu, "Hayatta acılardan en büyüğü anne ve baba kaybetmek" dedi. allah rahmet eylesinnnn

Kaynak: DHA

deliizmir
05-01-2015, 21:19
http://s21.postimg.org/sqw2aabo7/EPLAS_MAZHAR.png

lokasyon
05-01-2015, 23:48
teknik olarak ne durumdalar izmir kardes programından gunluk grafıkleri topiğe atabilirmisin

deliizmir
06-01-2015, 15:18
06.01.2014 __ 14:10 __ ACILIS SEANSI

http://s24.postimg.org/yxssps4zp/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
07-01-2015, 15:24
07.01.2015 __ 14:10 __ ACILIS SEANSI

http://s10.postimg.org/k0ewj9tcp/EPLAS_MAZHAR.png

lokasyon
07-01-2015, 16:56
eplas teknik olarak guzel görunuyor olumsuz bır sey yoksa bi cıkıs olabilir ytd...

deliizmir
07-01-2015, 18:59
07.01 ___ KAPANIS

http://s7.postimg.org/4q8731zqz/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
08-01-2015, 15:45
08.01 __ 14:10 __ ACILIS

http://s24.postimg.org/whzsv1hf9/EPLAS_MAZHAR.png

uzmanspor
08-01-2015, 16:14
Paylaşımların için teşekkürler sn deliizmir.

ağaçlı
08-01-2015, 18:47
Arkadaşlar yoğun hisse pazarlanıyor.Hisselerin EGYO da olduğu gibi aniden kotdışı bırakılmasına karşı çok dikkatli olun... Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

uzmanspor
08-01-2015, 19:06
Arkadaşlar yoğun hisse pazarlanıyor.Hisselerin EGYO da olduğu gibi aniden kotdışı bırakılmasına karşı çok dikkatli olun... Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Saçmalamışsın arkadaş,nereden biliyorsun kot dışı kalacağını,bilmeden konuşup vebal altına girme.Nasıl yoğun hisse pazarlıyorlar topu topu 4000 lot işlem oldu bugün,hisse kapanacak olsa 0,20-0,30 bandına gelir fiyatı.EPLAS Düzgün bir şekilde aylık bildirimlerini,bilanço ve diğer mali bildirimlerini zamanında ve eksiksik olarak yerine getiren 300 çalışanıyla dev bir şirket.EGYO İle kıyaslaman çok saçma.ytd.

deliizmir
08-01-2015, 19:14
Paylaşımların için teşekkürler sn deliizmir.

eplas yatirimcisi bir arkadasin istegine üzerine zamanim oldukca vermeye calisiyorum...

http://s17.postimg.org/ex4q356m7/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
09-01-2015, 15:23
09.01 ___ 14:10 __ ACILIS

http://s2.postimg.org/619mr0j15/EPLAS_MAZHAR.png

deliizmir
09-01-2015, 18:55
09.01 ___ KAPANIS

http://s14.postimg.org/ccfs9s87l/EPLAS_MAZHAR.png

ercanbay
10-01-2015, 01:41

Merhaba,
Kötü niyetli arkadaşlardan birinin 2. yada 3. nicki ile yazdığı bir yazı. Patronları da kötü niyetli olarak görsem de, adamlar tek hisse bile satmadılar. Satabilirlerdi de... Satacakları hisseleri geri alamama riskleri var. Dolaşımdaki hisseler arttığı taktirde, hisseyi girmeye değer bulabilecek yatırımcılar da çıkabilir.
Gözaltındaki hisselerin ve kottan çıkarılan hisselerin halka açıklık oranlarına bakın ondan sonra karar verin.
Uzmanspor arkadaşın da vurguladığı gibi, 4 bin 5 bin alış-satış oluyor. Hele bir günlük 150-200 binleri görelim de, takasları da yanına koyarak, o anki fiyatlamayla o zaman anlamlandırmaya çalışırız.
Gereksiz şeyler yazarak, bir lot bile sattırsanız, eğer haksızsanız, onun hesabını öbür dünyada verirsiniz. Yada yakınlarınızdan peşin olarak da çıkabilir. Lütfen dikkat ediniz. Kul hakkına girmeyiniz. Ky günlerdir yazmıyor. Yazacak, yapılacak bir yorum yok çünkü. Bir yada birkaç haber geldiğinde, hep birlikte değerlendiririz.

Benim merak ettiğim; deliizmir bu kadar zahmete katlanıyor, günde 2 sefer işlemleri yapıştırıyor.., da, bu zahmete değer arkadaşı nasıl olmuş da hisse almış? Daha önce böyle bir icraatı yoktu. Demek ki, arkadaşı hisseye yeni girmiş... O arkadaş deliizmire sormadan hisse almaz gibi görünüyor.
Bu işte bir yanlışlık var ama çözemedim.
Ben kendi adıma, alıcı kaç kişi var, satıcı kaç kişi var ilgilenmiyorum. Hisselerde alıcı olmadığı için, sanki deliizmir bir arkadaşının (elinde hatırı sayılır derecede olan) gerçekten ricası ile işlemleri küçük yatırımcının gözüne sokmak için yapıştırıyor.
Daha önceki tüm gönderilerini bilen biri olarak, bu iyiliği anlamlandıramıyorum.

İyi bir hafta sonu olsun. Sağlıkla kalın.
Saygılarımla,

deliizmir
10-01-2015, 03:04
sayin ercanbay;

benim hakkimda o kadar hayal dolu yazilar yaziyorsunki,yani gercekten ilginc bir kisiligin var..yazdigin yaziya öncelikle suna söylerek cevap vermek istiyorum...ben bu intersitesinde ve diger sitede hep ayni nickle yaziyorum...benim baska bir nicke ihtiyacim yok..gerekde görmüyorum..

yazinin bir kisminda eplas hissesi ile ilgili yorum yapmissin..senin görüsündür saygi duyarim..yorum yapmayada gerek yok..zaten ben zorlu"nun hisselerinde ne zamandir yorumda yapmiyorum..elimde bir lot hissede yok..ama yinede ara sira bilgilerimi güncellmeye calisiyorum..

daha öncede yazdigim gibi forumdan bir arkadasin ricasi üzerine seans paylasimlarini yapmaya basladim..bu kisiyi tanimam ,herhangi bir kontagimda yoktur.özelden bana yazarak rica etti...sadece eplas ve mazhar degil,ekiz yag"dan bir arkadas,fenis forumundan tsnidigim bir arkadas yaprak süt ürünleri firmasi icinde ricada bulundu..benim icin 2 dakikalik bir zahmet gerektiriyor..öyle zor bir is degil..fakat yatirimci arkadaslarin meraki giderilsin ve gönlü olsun diye adini yazdigim hisselerde seans acilis ve kapanislarini paylasiyorum...egerki rahatsiz olduysan veya seni rahatsiz ettiyse,pazartesi gününden itibaren bu forumda paylasimi keseyim..canin sagolsun...memnun kalacaksan sorun degil benim icin..

benim beraber hareket ettigim arkadaslari zaten hisseden cikardim..almayada niyetimiz yok..ben isterimki sizler kazanin..bunu kalpten söylüyorum..benim kücük yatirimcilarla bir sorunum olamaz..hakaret türünde yazilar yazilmadigi sürece..sonucta bende sizler gibi bir kücük yatirimciyim..büyük baliklara yem olmama gayreti icindeyiz..

sayin ercanbay beni tanimadiginiz icin bu tür yorumlar yapiyorsunuz.hakaret türünde bir yazi yazmadiginiz icinde yorumunuza sadece tebessüm ile güldüm..

ihsallah bu hisseden kazasiz ve belasiz cikmaniz vede para kazanmaniz nasip olur..

33KARA33
11-01-2015, 04:24
slm diğer köyde sn PARES SPK MADDE DEĞİŞİKLİĞİ paylaşmıştır...... değişiklik '''Anılan düzenleme, "sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan" kişilerin''''' cezalandırılması konusudur......

YÖRÜK20
13-01-2015, 19:21
Iyi akşamalar saygıdeğer eplas yatırımcıları borsamızın çoştuğu bu yılda bir eplas yatırımcısı olarak çok üzgünüm birde diğer köyde köse diye biri hedefi 2017 yılını göstermiş arkadaşlar bu anlaşma 2 sene dahamı sürecek neden hala bi gelişme yok ve neden hala bütünhisseler giderken biz basmane sarmalında kaldık.

YÖRÜK20
13-01-2015, 19:23
ve neden hiç bir alıcı gelmiyor ve artık yukarı gitmiyor madem beklentimiz düzgün en azından şuanda 5 tl olmamız gerekmiyormuydu değerli üstadlardan yorum alabilirmyiz artık sabır takat kalmadı inanın

SARILAR1960
14-01-2015, 17:40
Ne arayan var ne soran var. Herkes umudunu kesti mi acaba.?

macdof
16-01-2015, 18:27
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=409007

Acaba içeriği ile ilgili bilgi verecek arkadaş var mıdır?

melasis
17-01-2015, 07:06
Şirketle görüşme yapılsada bir açıklama Yapılımıyor benim Kanımca sermaye hareketleri ile ilgili olsa gerek kesinlikle dünkü hareketin bir şeylerin başlayacağına delil gibi

melasis
30-01-2015, 01:07
Hissede işlem hacmi her geçen gün Düşüyor. Bu neye işarettir

melasis
02-02-2015, 07:32
Bugün aylık bildirim gelecek Hayırlısı diyelim

bsege
02-02-2015, 14:56
2-)banka, faktorıng ve dığer fınans kurumlarından kullanılan
kredılere ılıskın olarak ılgılı ayda alınan ve ödenen kredıler
ıle ılgılı ay sonu ıtıbarıyle kısa ve uzun vadelı kredı bakıyesı,
açıklama
-tl kredĐler
kredĐler
30/11/2014
bakĐye (tl)
ödenen
kredĐler
31/12/2014
bakĐye (tl)
kısa vadelĐ
kredĐler
52.156.400,89 7.098.000,00 45.058.400,89
toplam 52.156.400,89 7.098.000,00 45.058.400,89
31 aralık 2014 bakĐye
45.058.400,89
açıklanması Đstenen
3-)sĐrketĐmĐz ve holdıng

ercinn78
02-02-2015, 16:25
Bu nu ya adamlar vakifa 7 trilyon odeme yapmis.tahta ekside

Stoksoy
04-02-2015, 18:33
Tabanımız hayırlı olsun...

ercanbay
05-02-2015, 02:35
Tabanımız hayırlı olsun...

Merhaba,
Beklediğimiz şeyler olmadıktan sonra, taban-tavan çok fark etmez. Tabii ki can sıkıcı.
O utanmaz insanlar, nedense hiç sıkılmıyorlar. Senelerdir hisselerini taşıyan vatandaşa çok büyük saygısızlık ediyorlar. Utanmaz kişiler, sözlüklere daha girmemiş düşük vasıflı karakterler; hisselerinize biraz sahip çıkın da, hiç olmazsa kişiliksiz olsanız da biraz insan olduğunuzu düşünelim.
Tüm yatırımcı arkadaşlara iyi geceler olsun. Saygılarımla,

Filipino
08-02-2015, 15:18
eplas günlük grafik;

1.16 destek ve stop

0.90 trend desteğine çekilebilir kırarsa.

1.33 ve 1.37 ortalamaları üstte dirençleri.

http://image-turko.com/di-DWF9.jpg

ercanbay
17-02-2015, 20:59
Merhaba,
Mal yok kardeşim.
Akşamınız iyi olsun. Saygılar,

DARBELİ
18-02-2015, 00:18
Sabır ölçüyorlar ateş olsanız düşdüğünüz yeri yakarsınız varmı ötesi yatırımcı alevler içindedir varmı ötesi .ytd.

DOKTOR33
25-02-2015, 12:30
Ege plast, ılk yarıda 5 mılyon dolarlık yatırım gerceklestırecek

yenı urun yatırımlarına agırlık veren ege plast, 2015’ın ılk yarısında bu kapsamda 5 mılyon dolarlık yatırım gerceklestırecek. Fırma, musterı taleplerı dogrultusunda gelıstırdıgı urunlerle ıhracatta da gecen yıla oranla yuzde 40 artıs hedeflıyor. Mazhar zorlu holdıng yonetım kurulu baskanı kemal zorlu, “bu yıl portfoyumuze yurtdısı musterılerımızın taleplerı dogrultusunda yenı urun grupları ekleyecegız. 5 mılyon dolar olarak planladıgımız yatırımı yılın ılk altı ayında tamamlamayı hedeflıyoruz. Urun gruplarını, yurtdısı taleplerıne gore sekıllendırdıgımız ıcın ıhracatımızda cıddı bır artıs olacagını umıt edıyoruz” dedı.

ıhracatlarını bu yıl yuzde 40 artırmayı hedefledıklerını belırten kemal zorlu, “musterı taleplerının daha hızlı karsılanabıldıgı bır yıl yasayacagımız ongoruyoruz” dedı. Zorlu, hem proseslerının hem de urunlerının cevrecı olmasına ozen gosterdıklerını vurguladı. Zorlu, “son donemde yanmaya dayanıklı polıpropılen borunun yanı sıra, turkıye’nın ılk ve tek kursunsuz, cevrecı pvc basınclı borularının ve koruge boruların uretımıne basladık. 2013’te portfoyumuze dahıl ettıgımız kursunsuz pvc basınclı temız su boruları, beledıyelerın oncelıklı tercıhlerı arasına gırdı. Kursunsuz borular, ıcerıgındekı kalsıyum, cınko bılesenlerı sayesınde cevreye duyarlı bır urun olurken, yuksek dayanım gucune sahıp olmasıyla da uzun omurlu” ıfadesını kullandı.
ızmır ataturk osb’de 85 bın metrekarelık bır alanda kurulu tesıslerınde uretım yaptıklarını belırten kemal zorlu, urunlerının uygulama alanlarını ıse altyapı, bına, zıraat ve plastık bahce mobılyaları olarak sıraladı. 2014 yılında uzun suredır uzerınde calıstıkları kursunsuz basınclı pvc boru uretımıne yonelık ılave yatırımlar yaptıklarını aktaran zorlu, avrupa ve turkıye’de kursun ıcermeyen basınclı pvc boru uretımının ılk kez egeplast tarafından gerceklestırıldıgını ıddıa ettı.
Yenı urunlerıyle pek cok odul de kazandıklarını kaydeden kemal zorlu, son olarak gecen yıl anadolu markaları yarısması’ndan odul aldıklarını ve marka kımlıgının devamıyla gelısımı konusundakı duyarlılıklarının devam edecegını soyledı. Zorlu, “holdıng sırketlerımızden ege yıldız, 1959’da ızmır’de plastık boru, ek parcaları ve yan urunlerı uretımı konusunda faalıyet gostermek uzere kuruldu. 1973’te uretıcı fırma olarak egeplast’ı kurduk ve ege yıldız, bayı satıs kanalları aracılıgı ıle yurtıcı satıs ve pazarlama faalıyetlerını devraldı” bılgısını verdı.
“devlet ıhalelerınde etkınız”
ıhracat ve devlet ıhalelerınde etkınlıklerını surdurduklerını soyleyen kemal zorlu; kalıteyı hızmet, urun ve sıstem olmak uzere bır butun olarak ele alıp gelıstırdıklerını ıfade ettı. Zorlu, tum sureclerde yer alan musterı memnunıyetını ve beklentılerını on plana alan, sureklılık arz eden bır kalıte anlayıslarının oldugunun altını cızerek, “urun kalıtesını hem gırdı hem proses hem de son urun kontrollerındekı sıstematıgımız ıle saglıyoruz. Bunu da sektorumuzdekı ulusal ve uluslararası belgeler ıle onaylattık. 1996’da sektorde ıso 9001 kalıte yonetım belgesı’nı ılk alan fırma olduk. Musterı memnunıyetının onemıne ınanan bır kurulus olarak degısen beklentılerı sureklı degerlendırıyoruz, yenılıklerı takıp edıyoruz, urun cesıtlılıgını artırıyoruz. Bu cabalarımızın sonuclarını aldıgımızı da musterı sayımızın artması, sıkayetlerın azalması gıbı krıterlerden tespıt edıyoruz” dıye konustu.

mscirak
27-02-2015, 17:28
genel kuruldan beklentiniz nelerdir.? sayın doktor. olumlu bir karar çıkabilir mi

ercinn78
27-02-2015, 17:37
Adam daha genel kurul yapamiyo ne beklentisi olacak..ne bicim bir adam lan bu kz..

DOKTOR33
27-02-2015, 18:26
Eplas 2011 2012 2013 yıllarına ait imtiyazlı a grubu pay sahibi genel kurul özel toplantı

DOKTOR33
27-02-2015, 18:27
bu kurul 2014 yılı genel kurulu degildir. şirketin esas sözleşme degişikligi ve ttk 395 ve 396 sayılı yasa dodrutusunda çalışacagının yönetim kuruldan geçmesidir....

ercinn78
27-02-2015, 18:46
Sayin doktor neyse ne yeter artik su adami savunmayi ya.ha 2014 ha 2013 ne farkeder.sen sunu soyle bu beceriksiz genelkurulu toplayabildimi toplayamadimi.gorende hisselerin azinligi bunlarda sanir.% kacin halka acikta genel kurul toplayamiyosun sen..

DOKTOR33
27-02-2015, 19:07
Sayin doktor neyse ne yeter artik su adami savunmayi ya.ha 2014 ha 2013 ne farkeder.sen sunu soyle bu beceriksiz genelkurulu toplayabildimi toplayamadimi.gorende hisselerin azinligi bunlarda sanir.% kacin halka acikta genel kurul toplayamiyosun sen..sn.elcin üslubunuzu hiç uygun değil.borsa yatırımcı profilinden çok uzak paylaşımınız var.daha neyin ne olduğunu anlamadan yorum yapıyorsun.EPLAS KURULU YAPILDI. SONUCUNU KAP.TAN ÖGRENİRSİN....

ercinn78
27-02-2015, 19:36
Biliyorum eplasin kurulunun yapilfigini sayin doktor.holdingi neden yapamiyor acaba bu beceriksiz patronun.hic bosuna alinma yeter artik sinir falan kalmadi.patronun diyorum bi sen savunuyosun bu sebegi palyocoyu bes para etmez bit yavrusunu.acaba sevgili patronun ne yaptigini yada ne yapmaya calistigini biliyormu

DOKTOR33
27-02-2015, 19:42
genel kuruldan beklentiniz nelerdir.? sayın doktor. olumlu bir karar çıkabilir misn.mscirak,ilgili haberlerden ,sinyallerden bu işin sonuna gelindiği anlamaktayım.mahkeme kararı basmane için düğümün çözümüdür.vakıfa ödenen 7 milyon borç nedeniyle bilançoda mevcut kalan borcun hangi kalemde görüleceğine merak etmekteyim....not sizede tavsiyem 2014 9 aylık konsolide bilanço ile kıyas yapınız.gaziemirde ,aktivite var ??????..kanımca sıra şirketlerin konsolidasyonuna sıra geldi.....benim ,şirketle ilgili temel veri seti açısından güvenim tam ,önümüzdeki yıllar için daha iyi performans vereceğine inanıyorum....geçen senede 5 milyon dolar yatırım yapmıştı.....şu an piyasa değeri iki senede yaptığı yatırımın altında....kal sağlıcakla...

DOKTOR33
27-02-2015, 19:58
Adam daha genel kurul yapamiyo ne beklentisi olacak..ne bicim bir adam lan bu kz..sn.ercin saat 16.37 de eplas sayfasında bu yorumu ,bu üslüpla yapıyorsun....bu paylaşımla ky.lara ne mesaj vermiye çalışmaktasın....sonrada eplas genel kurulunun yapıldığından bahsediyorsun saat 18.36 da....mzhld sayfası değil burası ve ertelenme sebebini öğrenmeden hakaret tarzı yorumlar...merak ettiğim konu ^^SİZİN Kİ CANDA ,BENİMKİ PATLICANMI ACABA ^^ DEMEKTEN ALAMIYORUM KENDİMİ.....KAL SAGLICAKLA ,BİRAZ OLUMLU YÖNDE DEGİŞMEYİ DÜŞÜN...............

deliizmir
27-02-2015, 20:08
sn.mscirak,ilgili haberlerden ,sinyallerden bu işin sonuna gelindiği anlamaktayım.mahkeme kararı basmane için düğümün çözümüdür.vakıfa ödenen 7 milyon borç nedeniyle bilançoda mevcut kalan borcun hangi kalemde görüleceğine merak etmekteyim....not sizede tavsiyem 2014 9 aylık konsolide bilanço ile kıyas yapınız.gaziemirde ,aktivite var ??????..kanımca sıra şirketlerin konsolidasyonuna sıra geldi.....benim ,şirketle ilgili temel veri seti açısından güvenim tam ,önümüzdeki yıllar için daha iyi performans vereceğine inanıyorum....geçen senede 5 milyon dolar yatırım yapmıştı.....şu an piyasa değeri iki senede yaptığı yatırımın altında....kal sağlıcakla...

Gaziemir semtindeki eski fabrika binasi ile yanlis bilgiler veriyorsunuz...bunuda israrla ve bilerek yapiyorsunuz..size yakistiramadim..anliyorum sizi hisse sürekli asagiya gidiyor ve sikinti yasiyorsunuz..

gaziemir arazisinin artik eplas firmasi ile bir alakasi yoktur..eski fabrika binasi icradan satildi vede bitti...2012 yilina kadar yapilan bir vefa hakki sözlesmesi vardi fakat kemal zorlu bu sürenin sonuna kadar borcunu ödemedigi icin mülk tamamen vakifbak"a gecti..vefa hakki yapilan bir mülk,süre bitine kadar satilmaz.,..

vefa hakki süresi dolmustur...kemal zorlu"da borcunu ödememistir..bu yüzden banka 2013 veya 2014 yillarinda eski fabrika arazisini satisa cikardi..belkide satilmistir..bu konuda bir bilgi yok..

egerki vefa hakki olsaydi,vakifbank araziyi 2 sefer satisa cikarabilirmiydi? yasal olarak mümkün dewgil...vakifbank araziyi satisa cikariyorsa vefa hakkindan söz etmek mümkün degildir..

bu konu tamamen kapatilmistir..ayrica vakifbanka olan simdiki borcla ,eski fabrika binasinin hicbir alakasi yoktur..ikisi farkli kredilerden kaynaklanan borclardir..simdiki borc icin ataturk organize sanayindeki fabrika binasi,arazisi ve gerecler ipoteklidir...

DOKTOR33
27-02-2015, 20:27
Gaziemir semtindeki eski fabrika binasi ile yanlis bilgiler veriyorsunuz...bunuda israrla ve bilerek yapiyorsunuz..size yakistiramadim..anliyorum sizi hisse sürekli asagiya gidiyor ve sikinti yasiyorsunuz..

gaziemir arazisinin artik eplas firmasi ile bir alakasi yoktur..eski fabrika binasi icradan satildi vede bitti...2012 yilina kadar yapilan bir vefa hakki sözlesmesi vardi fakat kemal zorlu bu sürenin sonuna kadar borcunu ödemedigi icin mülk tamamen vakifbak"a gecti..vefa hakki yapilan bir mülk,süre bitine kadar satilmaz.,..

vefa hakki süresi dolmustur...kemal zorlu"da borcunu ödememistir..bu yüzden banka 2013 veya 2014 yillarinda eski fabrika arazisini satisa cikardi..belkide satilmistir..bu konuda bir bilgi yok..

egerki vefa hakki olsaydi,vakifbank araziyi 2 sefer satisa cikarabilirmiydi? yasal olarak mümkün dewgil...vakifbank araziyi satisa cikariyorsa vefa hakkindan söz etmek mümkün degildir..

bu konu tamamen kapatilmistir..ayrica vakifbanka olan simdiki borcla ,eski fabrika binasinin hicbir alakasi yoktur..ikisi farkli kredilerden kaynaklanan borclardir..simdiki borc icin ataturk organize sanayindeki fabrika binasi,arazisi ve gerecler ipoteklidir...polemik yapmaktan usanmadın sn.deliizmir....lütfen ,bütün süreçleri takip et.bilgileri şirketle konuşarak doğruluğunu teyit ettirerek paylaşım yap.garame ipotekli bu arsa satışa konmuştur 46.000.000 muanmen bedelle alıcı çıkmadı.ve sonra Vakıfbank arsayı satıştan kaldırdı.o dönemde imar planı çıkan basmanenin tmsf tarafından satışa çıkışı vardı...bir şey paylaşmak istiyorsanız bilgilerinizi şirkete teyit ettirin....TERECİYEDE TERE SATMAYI BIRAK İSTERSEN. SN.DELİİZMİR HEM BEN NİYE YALNIŞ BİLGİ VEREYİMKİ....FİATININ DÜŞÜP YÜKSELMESİ BENİ İLGİLENDİRMİYOR....BİZ ÇOK FARKLI YERLERE ODAKLIYIZ....BİLGİ PAYLAŞACAKSAN USLÜBUNU DÜZELT VE BİREYSELLEŞME....SAYGILAR.

ercinn78
27-02-2015, 20:39
sn.ercin saat 16.37 de eplas sayfasında bu yorumu ,bu üslüpla yapıyorsun....bu paylaşımla ky.lara ne mesaj vermiye çalışmaktasın....sonrada eplas genel kurulunun yapıldığından bahsediyorsun saat 18.36 da....mzhld sayfası değil burası ve ertelenme sebebini öğrenmeden hakaret tarzı yorumlar...merak ettiğim konu ^^SİZİN Kİ CANDA ,BENİMKİ PATLICANMI ACABA ^^ DEMEKTEN ALAMIYORUM KENDİMİ.....KAL SAGLICAKLA ,BİRAZ OLUMLU YÖNDE DEGİŞMEYİ DÜŞÜN...............

16.37 de ne yorumu yapmisim acaba sayin doktor.iyice sacmalamaya basladiniz bence..bana artik bu kz den harbiden ginagi geldi.ayni zamanda bu kz yi savunanlardanda tabiki.kz yi ve bu beceriksiz.haysiyetsiz adami savunanlari gorunce midem bulaniyor artik.bi insan hicmi hissesine sahip cikmaz.su hale bak.

deliizmir
27-02-2015, 20:49
sayin doktor33;

benim size hitaben verdigim bir önceki yazimda,herhangi bir üslüp disi birsey yazmadim..

siz iki farkli borcu bir torbaya koyuyorsunuz ,,,bende diyorumki size gaziemir semtindeki borc farkli bir borctu..zamaninda kemal zorlu vakifban"a olan kredi borcunu ödemedi vede banka icradan satisa cikardi ve alicida cikmayinca kendisi aldi..kemal zorlu"da banka ile 2012 yilina kadar gecerli olmak kaydiyla noter huzurunda " VEFA HAKKI " sözlesmesi yapti..fakat 2012 yilina kadar yapilan vefa hakki süresi icinde kemal zorlu borcunu ödemeyince ,vefa hakki anlasmasida sona erdi..tamamen vakifbank bünyesine gecti..

buraya kadar anlasilmayacak birsey olmamasi lazim..

daha sonra vefa hakki sözlesmesi 2012 yilinda borcunu ödemedigi icinde sona erdi..banka 2013 ve 2014 yillarinda eski fabrika arazisini satisa cikardi..egerki vefa hakki sözlesmesi olsaydi..yasal olarak banka zaten satisa cikaramzdi..

bundada anlasilmayacak bir durum yok..

sizin bahsettiginiz vakifbank olan diger borc ise ..2013 ekim ayinda icradan satisa cikarilan atatürk organize sanayi bölgesindeki fabrika arazisi,binasi ve gerecleridir..burdada alici cikmadi..ama bu borc ayri borcdur..eski fabrika arazisinin borcu ile alakasi yoktur..iki farkli kredi alinmistir..

eski fabrika arazisinde eplas firmasinin herhangi bir hak iddia etmesi soz konusu degildir..vefa hakki sona ermesiyle dosya kapanmistir..

bunun neresi anlasilmiyor...

ayrica sirkete teyit ettirebilirsiniz..acin ve telefonla sorun kendiniz..daha sonra burada ögrendiklerinizi paylasin..varsa bir yanlisim..özür dilerim vede düzeltirim...

DOKTOR33
27-02-2015, 20:51
ortaklığın adresi : 10003 sokak no:6 aosb çiğli izmir
telefon ve faks no. : 0232-3768631 0232-3768637
ortaklığın yatırımcı/pay sahipleri ile ilişkiler biriminin telefon ve faks no.su : 0232-3211500 0232-3211138
yapılan açıklama ertelenmiş açıklama mı? : Hayır
özet bilgi : Spk seri vııı, no:54 sayılı tebliğ uyarınca yapılan borç tasfiye protokolü açıklamasıdır

açıklama:

Açıklanacak özel durum/durumlar:

şirketimiz ile vakıflar bankası t.a.o. Izmir şubesi arasında genel kredi sözleşmelerinden ve finansal yeniden yapılandırma sözleşmelerinden doğan borçlarımızın tasfiyesi ve daha önce borcumuza karşılık bankanın mülkiyetine geçen vefa haklı izmir gaziemir gayrimenkulünün geri alımına yönelik olarak yönetim kurulumuzun 10.08.2012 tarihli kararı uyarınca bir protokol imzalanmıştır.

söz konusu protokole göre borç tasfiyesi ve gayrimenkulün alımı için toplam 37.350.000,00 usd ödenecek olup bu tutarın 23.500.000,00 usd' si 30.08.2012 tarihine kadar kalan tutar ise muhtelif taksitler halinde ödenecektir. bankanın talebi ve yönetim kurulunun kararı ile 30.08.2012 tarihli borç ödemesinden mahsup edilmek üzere 2.000.000,00 usd imza tarihinde bankaya ödenmiştir.13/08/2012-08/2012

yukarıdaki açıklamalarımızın, sermaye piyasası kurulu'nun seri: Vııı, no:54 sayılı tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

SN.DELİİZMİR.YUKARDA AÇIKLAMADA VAKIF İLE EPLAS ARASINDA GAZİEMİR ARSASI İLE İLGİLİ ^^ vefa haklı ^^ KONUSU ÇOK AÇIK BİR ŞEKİLDE YAZILMAKTADIR.VAKIFA BORÇ BİTTİGİNDE GAZİEMİR EPLASA GEÇER. ŞİRKETTE BORÇ ÖDEMEK İÇİN UGRAŞ VERMEKTEDİR.EN SON 7 MİLYON ÖDEME YAPILMIŞTIR 2014 ARALIK AYINDA. SİZİN EPLAS YATIRIMCILARI İÇİN DERT ETME İŞİN SONUNA GELİNDİ...

deliizmir
27-02-2015, 20:57
yukarida verdiginiz protokolü gecerligini yitirmisdir..bunu daha önce kap"ta yayinlandi.siz daha önce yapilmis bir protokolü buraya aktariyorsunuz..daha öncede cesitli protokoller yapildi vakifbank ile fakat kemal zorlu hicbir protokole sadik kalmadi,borc taksitlerinin ilk taksidini dahi ödemedi ve banka ile yapilan protokoller cöpe gitti..

sizin buraya aktardiginiz protokol gecerligini yitirmis bir protokol..siz bu gecmiste vakifbank ile yapilan protokolü suanda gecerliymis gibi lanse ediyorsunuz..

bankaya zamaninda ufak ödemeler yapildi fakat bunun eski gaziemir arazisi ile alakasi yok..yapilan ödemeler suandaki borctan düsülmüstür...

deliizmir
27-02-2015, 21:02
önümüzdeki günlerde konsolide bilanco glecek,orada ne var,ne yok görünecek..

ayrica üslüptan bahsediyorsaniz fakat sizde maalesef pek üslübu ile yazmiyorsunuz...yatirimcilar yillardir kemal zorlu"dan andersen masallari dinlediler..artik yatirimcilarin gözü acildi..verilen beyanatlarin hic biri yerine getirilmedi..

spk kemal zorlu"ya 20 bin lira cezayi bosuna kesmedi..sabikali patronsun dedi...

deliizmir
27-02-2015, 21:10
söz konusu protokole göre borç tasfiyesi ve gayrimenkulün alımı için toplam 37.350.000,00 usd ödenecek olup bu tutarın 23.500.000,00 usd' si 30.08.2012 tarihine kadar kalan tutar ise muhtelif taksitler halinde ödenecektir. bankanın talebi ve yönetim kurulunun kararı ile 30.08.2012 tarihli borç ödemesinden mahsup edilmek üzere 2.000.000,00 usd imza tarihinde bankaya ödenmiştir.13/08/2012-08/2012

yukaridaki yaziyi iyi okuyun..foruma siz aktardiniz..fakat iyi okumuyorsunuz..prtokolun gecerliligini yitiridigini kendiniz aktarmissiniz...lafi cimi yok..

ayrica protokolün sona erdigini gec bildirdigi icin..kemal zorlu"ya spk 20 bin lira ceza kesti..o günleri iyi hatirliyorum..bu yukarida belirttiginiz protokol icin

DOKTOR33
27-02-2015, 21:14
Sn.deliizmir,1997 den bu yana eplasla ilgili bütün gelişmeleri en ayrıntısına kadar takip etmekteyim.aylık bildirim ve bilançoları sürekli okuyorum bilmedigim veya anlamadıgım ne varsa şirkete soruyor ve dogrusunu ögreniyorum...ve burada paylaşıma öyle dahil oluyorum.....eger dediginiz gibi gaziemir satılsaydı vakıf borcu kapanırdı....neyse siz nasıl uygun görüyorsanız öyle düşünebilirsiniz....bazen laf olsun diye bu forumlara giriyoruz...yararlı olabilirmiyiz diye...ama uslup kişileri bezdiriyor...bak sn ercin ne diyor malına sahip çıkmıyor diye sitem ediyor..önce, kendimizin sahip çıkma sorumlulugumuz yokmu, diye önce keNdine sordugu yok...sanki benim kagıdımı alın diye yalvaran varmış gibi....sn.deliizmir ,ben kendi yaptıgım ,borsa yatırımında iddialıyım. Ne size nede başkalarına karışabilirim .benide kimse ilgilendirmez. Ama hissemle ilgili bir yalnışlıkla müdahil olurum .durum bundan ibarettir....saygılar.

DOKTOR33
27-02-2015, 21:17
yukarida verdiginiz protokolü gecerligini yitirmisdir..bunu daha önce kap"ta yayinlandi.siz daha önce yapilmis bir protokolü buraya aktariyorsunuz..daha öncede cesitli protokoller yapildi vakifbank ile fakat kemal zorlu hicbir protokole sadik kalmadi,borc taksitlerinin ilk taksidini dahi ödemedi ve banka ile yapilan protokoller cöpe gitti..

Sizin buraya aktardiginiz protokol gecerligini yitirmis bir protokol..siz bu gecmiste vakifbank ile yapilan protokolü suanda gecerliymis gibi lanse ediyorsunuz..

Bankaya zamaninda ufak ödemeler yapildi fakat bunun eski gaziemir arazisi ile alakasi yok..yapilan ödemeler suandaki borctan düsülmüstür...
burada konu protokol degil ,2009 yılında gaziemir vefa haklı saklı kalmak koşulu ile vakıfa verilmiştir.bunu açıklamak için buraya getirdim...

deliizmir
27-02-2015, 21:20
Sn.deliizmir,1997 den bu yana eplasla ilgili bütün gelişmeleri en ayrıntısına kadar takip etmekteyim.aylık bildirim ve bilançoları sürekli okuyorum bilmedigim veya anlamadıgım ne varsa şirkete soruyor ve dogrusunu ögreniyorum...ve burada paylaşıma öyle dahil oluyorum.....eger dediginiz gibi gaziemir satılsaydı vakıf borcu kapanırdı....neyse siz nasıl uygun görüyorsanız öyle düşünebilirsiniz....bazen laf olsun diye bu forumlara giriyoruz...yararlı olabilirmiyiz diye...ama uslup kişileri bezdiriyor...bak sn ercin ne diyor malına sahip çıkmıyor diye sitem ediyor..önce, kendimizin sahip çıkma sorumlulugumuz yokmu, diye önce kemdine sordugu yok...sanki benim kagıdımı alın diye yalvaran varmış gibi....sn.deliizmir ,ben kendi yaptıgım ,borsa yatırımında iddialıyım. Ne size nede başkalarına karışabilirim .benide kimse ilgilendirmez. Ama hissemle ilgili bir yalnışlıkla müdahil olurum .durum bundan ibarettir....saygılar.

sayin doktor33;

siz yatirim yaptiginiz sirkete güvenebilirsiniz..kendinizce hakli nedenleriniz olabilir..saygim var..yatirimiz icin birsey söyleme hakkinada sahip degilim..
her yatirimci farkli penceren bakar..kimsenin kimseyi ikna etme mecburiyeti ve görevide yoktur...herkes görüslerini saygi cercevesinde yazar..

ama kemal zorlu yatirimcilarina güven verme acisindan sembolik bir 50 bin lot alsa vede bunuda KAP"a bildirse..yatirimcilar acisindan moral verici olurdu..kemal zorlu gecmiste biraktigi kötü imaji silmek yerine dahada üstüne ekleme yönünde basarili oluyor..

neyse konuyu kendi acimdan fazlada uzatmak istiyorum..

herkes kendince haklidir diyorum..

murcelago
27-02-2015, 21:23
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=417454

deliizmir
27-02-2015, 21:47
SN .DELİİZMİR ,SİZİN İÇİN VE BİR ÇOKLARI İÇİN Kİ PİYASADA TALEP GELMİYOR EPLAS BU YAPISIYLA YATIRIM YAPILACAK BİR ŞİRKET OLMADIGINI SÖYLEMEKTESİNİZ .AMA GEÇMİŞ BİR YAZINIZDA SON ÜÇ SENEDİR 4 KEZ GİRİP ÇIKTIGINIZI VE İYİDE PARA KAZANDIGINIZI YAZMIŞTINIZ...ANLIYORUM Kİ;5 KEZ DENEME YAPMAK İSTEMEKTESİNİZ AMA BU KADAR KÖTÜLEDİGİNİZ BİR ŞİRKETE GİRMENİZİ TAVSİYE ETMEM ...KARAR SİZİN ...DOSTUN PATNERİN BAGACINI DOLDURDU..VE 2017 Yİ ADRES GÖSTERDİ( sn:kose)...İLGİLENMEDİGİN ŞİRKETLE NİYE BU KADAR ALAKADAR OLURSUN ANLAMADIM...EPLAS YATIRIMCISINI DÜŞÜNME.SEN ÖNCE SON DÖNEMLERDE SİNEKTEN YAG ÇIKARMIYA ÇALIŞTIGIN KAPALI FABRİKANLA İLGİLEN ..............HOŞÇA KAL
HEPİNİZE İYİ GECELER ...........

herkesin yatirimi kendinedir..kazanc ve kayipta kendimedir.inanip veya inanmamakta serbestsiniz...ben icin fenis gözalti pazari icin son hissedir..benim gözde hisselerim garanti ve koc holding...

eplas hissesi ile aslinda son zamanlarda pek ilgilenmiyorum ama vcaktim olunca gözalti pazarindaki hisselerin forumlarini okuyorum..

bir görünen köy vardir,birde kilavuzun kim ona bakacaksin..

sizede iyi aksamlar..

DOKTOR33
28-02-2015, 18:14
hepinize iyi tatiller dilerim.dün eplasın 2011,2012,2013 yıllarına ait mali durumunun ibrası,daha önce SPK ve GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIGINDAN MÜSADESİ ALINAN ,ESAS ŞÖZLEŞME DEGİŞİKLİKLERİ ONANDI.ben kap.ta yayınlanan bu değişiklikleri önce üstünkörü okudum .önce amannn yeni bir şey yok dedim adeta pas geçtim.sonra her iki forum ve mzhld ve eplas sayfalarını karıştırdım yine bir şey yok ve konu başka alanlara saptırıldığını farkettim ve bir şeyin farkına vardım .bütün yatırımcıların genel kurulun içeriği ile ilgisi olmuyan başka konularda beklenti oluşmuş.halbuki; genel kurulun gündemi çok açık yazmaktadır...bugün, onanan esas ana sözleşme değişikliklerini noktasına virgülüne kadar tekrar tekrar inceledim...ve kendime neyini yalan söyliyeyim bunları,^^ nasıl gözden kaçırırsın.^^ diye eleştirdim... bu süreç 2 ay önce başladığında ,bu değişiklik maddelerini okudum ve şirket yeni ttk.ları ve spk kanunlarına uyumlu hale getiren YENİDEN YAPILANMA VE YENİ TÜREV PİYASALARINA UYABİLEN BİR REORGANİZASYON ATAGI olarak değerlendirmiştim.şimdi okuduklarımdan anlıyorumki; sadece bunlar değil şirket nitelik ve nicelik olarak genişlerken hani o hep bahsettigim alt şirketlerin konsolidasyonu gerekliliği için şirketin ^^ANAYASASI^^ değiştirilmiştir.burası forum,herkes bilgi dağarcığı ölçüsünde bu sonuçları okuduğunda bir sonuca gidecektir....sonuç olarak DÜNKİ GENEL KURUL SONUÇLARINI AYRINTISINA KADAR OKUDUM.EMİN OLUN BENİ FAZLASIYLA MEMNUN ETMİŞTİR.TAVSİYEM, SİZLERDE SİNDİRE ,SİNDİRE OKUYUN VE ANLAYIN. BİR BAŞKASI İÇİN DEGİL ,KENDİNİZ İÇİN. HEPİNİZE İYİ TATİLLER SAGLICAKLA KALINIZ.

DOKTOR33
28-02-2015, 18:24
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=417454SN.murcelago sağlık mutluluk diler .teşekkür ederim.

DOKTOR33
28-02-2015, 18:27
genel kuruldan beklentiniz nelerdir.? sayın doktor. olumlu bir karar çıkabilir mi iyi günler temennisiyle.meslegin gereği uzmanlık alanın .sonucu dibine kadar oku kardeşim..çok şey kazanacaksın.

bsege
02-03-2015, 17:46
Ocak 2015
satıs cĐnsĐ
aylık üretĐm
mĐktarı (kg)
aylık satıs
mĐktarı (kg)
aylık satıs
tutarı tl
kapasĐte
kullanım oranı
mamul 2.112.660 2.155.739 10.034.855 % 34.43
t.emtea 0 0 549.708
aralık 2014
satıs cĐnsĐ
aylık üretĐm
mĐktarı (kg)
aylık satıs
mĐktarı (kg)
aylık satıs
tutarı tl
kapasĐte
kullanım oranı
mamul 1.742.728 1.853.017 7.981.641 %28.02
t.emtea 0 0 1.020.374

mscirak
02-03-2015, 17:55
iyi günler temennisiyle.meslegin gereği uzmanlık alanın .sonucu dibine kadar oku kardeşim..çok şey kazanacaksın.

eyvallah.

DOKTOR33
09-03-2015, 16:21
http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2015/03/09/fareli-cukurda-sinek-istilasi

DOKTOR33
09-03-2015, 16:32
http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2015/03/09/fareli-cukurda-sinek-istilasi bir sene önceki bir yorumumda bu göletin ürettiği sivrisinek larvalarının bütün izmiri tehdit edecek derecede halk sağlığını olumsuz etkilediğini o zamanki dr. bel .bşk söylemiştim...anlamıyorsanız tıp fak.halk saglıgı bilim dalından ve bölge sıtma teşkilatından yardım isteyiniz demiştim.
belediyelerin görevi sadece imar planı şantajı ile (1.protokoldan kamu yararı adına 2.protokola geçişin zorlanması tam 15 sene) rant sağlamak değil. görev bölgesinde halk saglıgı için salgın hastalıklarla ve neden olan çevre koşullarını insanca yaşam alanlarına çevirmektir...not sivrisinek günde 18 20 km mesafe uçabilir.....hoşça kalınız.

DOKTOR33
09-03-2015, 16:46
bu haberin basına düşmesi raslantı değil.....seçim öncesi ilgililere çözüm için harekete geçin mesajı verilmektedir. kamuoyu baskısını basınla yapmıya çalışıyorlar biçiminde algıladım...bu çanlar kimin için çalıyor işte onu anlamadım....

DOKTOR33
09-03-2015, 16:56
hepinize iyi tatiller dilerim.dün eplasın 2011,2012,2013 yıllarına ait mali durumunun ibrası,daha önce SPK ve GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIGINDAN MÜSADESİ ALINAN ,ESAS ŞÖZLEŞME DEGİŞİKLİKLERİ ONANDI.ben kap.ta yayınlanan bu değişiklikleri önce üstünkörü okudum .önce amannn yeni bir şey yok dedim adeta pas geçtim.sonra her iki forum ve mzhld ve eplas sayfalarını karıştırdım yine bir şey yok ve konu başka alanlara saptırıldığını farkettim ve bir şeyin farkına vardım .bütün yatırımcıların genel kurulun içeriği ile ilgisi olmuyan başka konularda beklenti oluşmuş.halbuki; genel kurulun gündemi çok açık yazmaktadır...bugün, onanan esas ana sözleşme değişikliklerini noktasına virgülüne kadar tekrar tekrar inceledim...ve kendime neyini yalan söyliyeyim bunları,^^ nasıl gözden kaçırırsın.^^ diye eleştirdim... bu süreç 2 ay önce başladığında ,bu değişiklik maddelerini okudum ve şirket yeni ttk.ları ve spk kanunlarına uyumlu hale getiren YENİDEN YAPILANMA VE YENİ TÜREV PİYASALARINA UYABİLEN BİR REORGANİZASYON ATAGI olarak değerlendirmiştim.şimdi okuduklarımdan anlıyorumki; sadece bunlar değil şirket nitelik ve nicelik olarak genişlerken hani o hep bahsettigim alt şirketlerin konsolidasyonu gerekliliği için şirketin ^^ANAYASASI^^ değiştirilmiştir.burası forum,herkes bilgi dağarcığı ölçüsünde bu sonuçları okuduğunda bir sonuca gidecektir....sonuç olarak DÜNKİ GENEL KURUL SONUÇLARINI AYRINTISINA KADAR OKUDUM.EMİN OLUN BENİ FAZLASIYLA MEMNUN ETMİŞTİR.TAVSİYEM, SİZLERDE SİNDİRE ,SİNDİRE OKUYUN VE ANLAYIN. BİR BAŞKASI İÇİN DEGİL ,KENDİNİZ İÇİN. HEPİNİZE İYİ TATİLLER SAGLICAKLA KALINIZ.üzülerek belirtmek isterimki; bu sayfalarda paylaşımların çoğu sidik yarışı niteliğinde ve polemik için zemin hazırlanmaktadır....daha toplanan kurulların ne amaçla yapıldığını anlamıyan bazı paylaşımcılar başka bir hisse sayfasında bana atıfta bulunarak bazı komik tavsiyelerde bulunmuşlar. sizlere tavsiyem sadece ve sadece kendinizi programlayınız. varsa elinizde somut veri paylaşınız....ÖNCE KURULDAN ÇIKAN KARARLARI BİR YATIRIMCI OLARAK ÖZÜMSEYİN...

DOKTOR33
09-03-2015, 17:26
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=417454 eplas genel kurulunda kabul edilen esas sözleşme değişikliklerini anlamıya çalışın. bu değişiklikler bir ihtiyaçtan dolayı yapılmıştır....

tenbagger
09-03-2015, 18:22
Öyleyse ihtiyacı anlat sayın doktor, 5er tane mesaj yazmana gerek yok oraya buraya. Anlat :)

uzmanspor
09-03-2015, 18:33
Eplas fiyat 1,16 ya düşünce ilave olarak biraz daha alım yapalım dedik ama vermediler.ytd.

bayla
09-03-2015, 21:09
İlk seans 1,16 kapanışı görünce ikinci seans en az 1,30 dan kapatır diye içimden geçirmiştim. Umarım Mzhld de yukselir. Yukselmezse de önemli degil. 31 martta genel kurulda görüşeceğiz sn k.z. ile. Sn k.z. 31 martta da gelme istersen genel kurula. :)

murcelago
09-03-2015, 21:28
ister yükselsin ister yükselmesin elimdekilerden 1 lot dahi satılmayacak

bayla
09-03-2015, 21:40
ister yükselsin ister yükselmesin elimdekilerden 1 lot dahi satılmayacak

31 martdaki Genel kurul a sizi de bekleriz sn. Murcelago

mng
12-03-2015, 00:25
Kapta haberler düşmeye başladı

YÖRÜK20
12-03-2015, 23:33
Onemli olan kapa dusem haberler degil onemli olan bunlari yorumlamak gercekten aramizda cok degerli yatirimcilar var uzun yillarini vermis abilerimiZ var bende 3 yildir yatirim yapmis bi insan olarak artik sirketin hak ettigi yere gelecegine inaniyorum.bunun icin sirketde kamlimbaga misali calismakta guzel gunlerin col yakinda bizleri bekledigi inancindayim allah yar ve yardimcimiz olsun hepinize bereketli kazanclar diliyorum.Altin yere dusmeyle pul olmaz.saglicakla kalin.

DOKTOR33
13-03-2015, 12:40
http://www.egedesonsoz.com/haber/Sanayiye-destek-paketi-geliyor/893516

bayla
13-03-2015, 13:48

Eplasin bankalardaki kredi limiti ne kadar. Kredi kullanıyor/kullanabiliyor mu bankalardan. Bilgi verirseniz sevinirim.

ank11
13-03-2015, 14:33

Hocam sizdeki sabıra hayranım.Umarım istediğiniz fiyatlara gelir.Fakat Eplasın sahibi sizdeki yüklü lotları almadan yükseltmez.2 lere doğru gider sonra hop 1 ler.Süründürme moduna devam.Piyasadaki başta (Doktor33) deki lotları toplarsa şahlanır.Yoksa sittim sene kolay kolay yükselmez 1-ileri 2 geri devam eder.Hocam saygılar,bekleyen yatırımcı arkadaşlarda bol kazançlar dilerim.

DOKTOR33
13-03-2015, 14:51
Eplasin bankalardaki kredi limiti ne kadar. Kredi kullanıyor/kullanabiliyor mu bankalardan. Bilgi verirseniz sevinirim.sn.bayla,bu şirket bir ay önce ESBO den ihracat,istihdam,üretim dallarında üç tane birincilik ödülü ile onurlandırıldı. yine şirket inovatif ürün segmentinde 2015 yılı ortasına kadar 5.000.000 dolarlık yatırım yapıyor. bu ürünler YANMIYAN BORU, KORUGE E VE KANSEROJEN OLMUYAN BASINCA DAYANIKLI TEMİZ SU BORUSU.bu yatırımlar talebe göre ve ihracatı arttırmaya yönelik ürünler. ve 5.bölge teşviklerinden yararlanmaktadır.
yukardaki haberi atma nedenim, vakıf bank ile olan geçmişe bağlı bir borcun yeniden yapılanması için bir zemin hazırlama fırsatını doğurmasındandır.anladıgım kadarıyla vakıfla bir örtülü anlaşma var.2013 ve 2014 yıllarında belirli oranda faiz karşılığında 6.500.000 tl faiz ödenmiş ve 7.000.000 tl de ana para ödenmiş.şu an görünen 45.000.000 tl ana borç.bu borcun ödenebilir bir vadeye yayılması ve bunun düşük bir faizle yapılması şirketi çok rahatlatacaktır.
önümüzdeki günlerde sn .başbakan davutoglu nun ( mutabık kalınan rakam 40.000.000.000tl teşvik) açıklaması olacak ve imalat sanayisinin önünü açmak açısından çok önemli bir hamledir. şirketin konsolide bilançosunu derinliğine okumanızı tavsiye ederim.her konuyuda bu forumlarda paylaşmama kararı aldım. asında birazda laf olsun diye foruma giriyorum. bazı çok ard niyetli kişilerle yapılan polemiklerden usandım....şirket yatırım yapıyor,üretim yapıyor borç ödüyor buna rahmen kar getiriyor...ama bir basmane, bir Gaziemir gerçeği bile çarpıtılıyor....diyeceğim bu borsa arenasında herkes hakettigini alsın herkes kişiliğine göre ,bilgisine göre kurulan algı tuzaklarından korunsun....YANİ DEMEK İSTEDİGİM HERKES HADDİNİ BİLSİN.....

DOKTOR33
13-03-2015, 15:02
benim benzetmiye çalıştığım İNCİR KUŞLARI VE ATEŞ BÖCEKLERİNE cevabım yoktur.borsa yatırım paradigmanızı değiştirin. herşeyinizi sıfırlamanıza rahmen daha borsa yatırımını bir başkasını ütme ,vurkaç görme alışkalıgınızdan vazgeçmediniz.halbuki GLOBAL SİSTEM İÇİNDEKİ FİNANSAL HAVUZUNUN BÜYÜKLÜGÜ TASAVUR BİLE EDEMİYORSUNUZ...çok değişik bahçelere girip meyva çalmayı, sizlere , borsa yatırımı olarak öğretenler utansın...

ercinn78
13-03-2015, 15:05
eeee sonuc ne..hersey ortada surunmeye devam.keske 10 lira olsada utandirsa beni..artik ballandira ballandira anlatmayi birakin su sirketi allah askina..durum ortadayken sizin bu yorumlariniz daha cok geriyo insanlari dalga gecer gibi..

bsege
13-03-2015, 15:35
HİÇ YOKTAN BUNA ALAN VAR MZHLD YÜZÜNE BAKAN KALMADI :grrr:

YÖRÜK20
13-03-2015, 17:59
Bakin arkadaslar su serbestten veren arkadasa sesleniyorum yahu gecen cuma 1.35 ozaman verseydin ya dun 1
30.du vermedinde simdi neden serbese veriyorsun bakin ne yapalim biliyormsunuz hisseye inanmayanlar bu gun satsin ciksin gitsin ya yatirim yapmicaksaniZ defolun gidin cocuk oyuncagimi bu iste borsaya sure limiti getiereceksin bu ne ya kumar gibi ve su sirket yonetimide artik kacak dovusmese sevinicem ya artik adim atin lutfen.

ercanbay
13-03-2015, 18:28
Bakin arkadaslar su serbestten veren arkadasa sesleniyorum yahu gecen cuma 1.35 ozaman verseydin ya dun 1
30.du vermedinde simdi neden serbese veriyorsun bakin ne yapalim biliyormsunuz hisseye inanmayanlar bu gun satsin ciksin gitsin ya yatirim yapmicaksaniZ defolun gidin cocuk oyuncagimi bu iste borsaya sure limiti getiereceksin bu ne ya kumar gibi ve su sirket yonetimide artik kacak dovusmese sevinicem ya artik adim atin lutfen.

Merhaba,
Değerli Yörük kardeşim, veren yok. Kademelerin boş olmasını fırsat bilip, diledikleri yere yazıp oradan da kendileri alıyorlar. Böylece satan var algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Bazıları buna aldanıp birkaç kademe üste satış giriyor ve mallarını kaptırıyorlar.
İyi bir haftasonu temenni ediyorum. Saygılarımla,

nilay0787
13-03-2015, 21:28
Iyi tatiller sevgilerimle..:)

DOKTOR33
13-03-2015, 22:39
12-12-2014, 08:54 #2966

ank11

ank11 is offline

Duhul:Jul 2009İkamet:ANKARAGönderi:1,003

Esas

Alıntı Originally Posted by saido Yazıyı Oku

.kaç yıldır borsadasın
Sayın Saido öncelikle Hayırlı cumalar.Düşüncelerimi genel olarak söylüyorum şahsi olarak değil.Borsada 10 yıldır varım.10 YIL BOYUNCA ÖĞRENDİĞİM ŞU,Borsada Teknik ve Temel analizin yoksa kaybetmeye mahkumuz.10 yıl içinde nice fırsatlar geldi geçti.Becerebilseydik ihya olmuştum.Fakat Daldan dala atlamamız,sabırsız oluşumuz kazanmamıza en büyük sebep.Ben temel analize bakarım sağlam kağıtlar buldum,fakat maalesef hiçbirinde de sabır gösteremedim.Daldan dala atlayıp durdum.Elde var sıfır.Ama bundan sonra teknik ve temel analize göre hisse alıp satacağım.Bu hisseye giriş sebebim,hissenin el değiştirmesi ve faaliyet alanını ne olacağını bekleyip görmek.Zaten çok fazla lotum yok.Paraları borsada Kİ SPEKLERE yedirdik.Ama elimde yeteri kadar para olsaydı,şu anda Erbosan,Knfrt,Egeen hisseleride elimde bulunurdu.Şunuda söylemek istiyorum borsada en büyük hatam,paramın içine kredi sokmam oldu yani gittim kredi çektim borsaya soktum O Günden beri hep zarar ettim.Tek hatam fazili parayı borsaya sokmak oldu.Bu DA ders oldu bana.Herkese bol kaznçlar ve Hayırlı cumalar.Y.T.D.
sn.anka ,ara sıra^^ borsa halleri ^^ sayfaları göz atarken yazılarını takip ediyorum, elimde olmadan okuyorum. ........bir gün borsa yatırımını öğrenirsin....beni sabırımla ölçen yönüne, biraz temel analiz veri setindeki parametreleri anlama,ögrenme becerilerinide kat.hiç degişmiyeceksiniz hala spek peşindesiniz...halbuki bilmezsinizki gözaltı şirketlerinde spegin ne işi olurki ; olsa olsa kendilerini bir bok sanan grupçuklar ,sana tel.la o sinyalleri veren gömlekçiler olur.....bir şeyi öğren BORSA HİSSE SENEDİ PAZARIDIR. VE FİATLAR ARZ VE TALEBE GÖRE BELİRLENİR.....sebze ,meyva satan mahalle pazarı gibi...bizim sebze ve meyvalar sogukhava deposunda zamanı gelince pazara indirilir ...tabiki değerini bulunca.....çok tembel talebesin herkese nutuk atıyorsun TEMEL ANALİZ BİLİYORUM DİYE....HADİ KOLAY GELSİN SEVGİLİ KOÇUM. ARTIK İNCİR KUŞLUGUNDAN ŞAHİNE GEÇ ARTIK......HOŞÇA KAL

deliizmir
14-03-2015, 00:22

bu tarz hakaret türü yazilar yazmak ne kadar dogru..tanimadiginiz ve bilmediginiz kisiler hakkinda veya hayal dünyanizda yarattiginiz fobileri küfür ederek yaklasim hic dogru degil..kücük yatirimcilarin birbirlerine bu tür yaklasimlari gerceklerden cok uzak ..

bu sirketin patronunu hic elestirdiginizi ve kac sefer yalan beyanatlar vererek yatirimcilari zor durumda biraktigini elestirmiyorsunuz..

sirketin patronu borsadaki hisselerine sahip cikmiyor..50 bin lirasina kiyipta sirketinin hisselerini dahi alma geregi duymuyor..genel yönetim giderleri altinda aldigi maastan bir ksimi ile sirketinin hissesini dahi almaya tenezzül etmiyor..

suanda eplas sirketine yatirim yapmis irili ufakli 2000 yatirimci var...

eger vaktiniz varsa,maddi yöndende müsait iseniz 31,03,2015 tarihinde mazhar genel kuruluna katilip kemal zorlu"dan hesap sorunuz..burda birbirinize küfür etmenin hic faydasi yoktur..

dedigim gibi vaktiniz varsa ve maddi yönden müsait iseniz 31 mart tarihindeki genel kurula katilip sirketin patronuna sorularinizi yöneltiniz vede bakanlik komiserleri nezdinde sordugunuz sorularin cevaplarini tutanaklara gecirtiniz...eger avukatinizla giderseniz daha iyi olur..sordugunuz sorulara verilecek cevaplarin bakanlik komiserleri tarafindan tutanaklara gecirilmesinde sonra bir kopyasinida almanizintavsiye derim..

ilerki gümlerde bu tutanaklar kemal zorlu"dan mahkemede hesap sormaniz icin gerekli olabilecek resmi bir evraktir..

ismini vermiyecegim bir kisi..genel kurula katilmanin gereksiz oldugunu bu forumda beyan etti..hem kendisi genel kurulda alinacak kararlarin cok önemli oldugunu söylüyor fakat arkasindan genel kurula katilmanin gereksiz oldugunu yaziyor..tam bir tezatlik ortaya koymus oluyor bu kisi..

kücük yatirimcilar belki kararlarin alinmasinda fazla etksi olmayabilir fakat yapacagi itirazlarin tutanaklara gecirilmesi cok öenmlidir.,..durumunuz müsait ise mutlaka avukatinizla gidin..

hesap sorun ....hesap sorun...

DOKTOR33
14-03-2015, 01:25
sn.deliizmir,burası borsa pazarı bir şirket ve yönetimini beğeniyorsan ve fiatıda uygunsa yatırım yapar ,aksi ise yatırım yapmazsın olur biter.verilen kişiye özel kararlar ikinci bir kişiyi alakadar etmemesi gerekir. sizin bunca eplas sayfasınıza (ifadenize göre tek lot eplas yok.4 kez girip çıkmış ve iyide para kazanmışsın.) sürekli polemik yaparak iştirak etmenizi anlamakta güçlük çekiyorum.
öncelikle ,yapılan eplas genel kurulunun amaç ve kapsamını bilmeden yatırımcılara yapmıya çalıştığın yönlendirmeleride anlamış değilim.
sonuç olarak genel kurulda şirketin geleceği ile ilgili çok ciddi kararlar alınmış ve bundan çok mutlu olduğumu söyledim.gerçek yatırımcı olan bu kararları okur ve kendi kararını kendisi verir.
yazını şaşkınlıkla okuyorum, hesap sorun ,avk.la gidin sn.deliizmir siz bu şirketi başka borsadaki şirketlerle karıştırmayın. sana tavsiyem yatırım yaptığının şirketin konsolide bilançosunu dikkatlice oku kendini kandırma. eplası rahat bırak...gerçi keriz silkelemesine gelecek ky.da kalmadı.
senden ricam hiç bir şeye vakıf olmadan bu sayfalarda çarpıtma yazı yazma. bu eleştri yapma değildir. eplas la ilgili bir eleştri yapacaksan kap.belgesini getir ve sana teşekkür edecem...borsa fırsatlar sunan bir yatırım aracıdır...bazen fiatlamaları belirliyen talep kısılır ve o hisse uzunca bir süre durağan kalır .bu onun kötü hisse olduğu anlamına gelmez....önümüzdeki süreçte basmane şöyle veya böyle satılacak .tmsf güçbirliginden talep ettiği parayı buradan alacak .ve grup tmsf ile ibralaşacak....işte kördüğüm burada çözülüyor. diyelimki eplasa az para geçecek ...bu işin doğrusunu ve şirketin çıkarını şirkein ykbşk düşünmektedir.bundan doğal ne olabilir...her şey sona gelinmişken affedersiniz ortalığı bulandırmana hiç bir anlam veremedim...konsolide bilançoyu bir araştır böyle bir şirketin py şu anda nedir....borsa fırsatlar yaratır anlıyabilene.hoşça kal sn.deliizmir...

mng
14-03-2015, 04:27
Sn Doktor lütfen cevap verip karşı şahsiyeti anlamlaştırma, şunu mantık alıyormu hep çok kızacaksın hemde peşinden ayrılmayacaksın, deliizmir senin durumuna çok güzel bir örnek var ama burda uygun düşmez,
şahsi varlığının eplas ve mzhld görünmesi gibi uygunsuz yani...

YÖRÜK20
14-03-2015, 11:38
Rumuzun gibi senharbiden delisin sen su canakkaleli denizci degilmisin senin isin gucun firildak sen dusuk fiyatdan hisse alip beklenti olusumlarinda satarsin kardesim madem sen biliyorsun deliizmir izmitlisin sen gitte k.zorluya soru sor bakalim millete akil verecegine bak adinda deliizmir izmiri kemal zorluyu bizden iyi sen taniyorsun.bak dostum sen kendini akilli zanetme biraz adam ol git baska yerde milletin aklini karistir tamtamticilik yapma delikanliysan kac lotun boldugunu soylersin.demekki yakinda bi haber cikacakki sen burdasin les kargalari gibi.

ank11
14-03-2015, 12:12
12-12-2014, 08:54 #2966

ank11

ank11 is offline

Duhul:Jul 2009İkamet:ANKARAGönderi:1,003

Esas

.kaç yıldır borsadasın
Sayın Saido öncelikle Hayırlı cumalar.Düşüncelerimi genel olarak söylüyorum şahsi olarak değil.Borsada 10 yıldır varım.10 YIL BOYUNCA ÖĞRENDİĞİM ŞU,Borsada Teknik ve Temel analizin yoksa kaybetmeye mahkumuz.10 yıl içinde nice fırsatlar geldi geçti.Becerebilseydik ihya olmuştum.Fakat Daldan dala atlamamız,sabırsız oluşumuz kazanmamıza en büyük sebep.Ben temel analize bakarım sağlam kağıtlar buldum,fakat maalesef hiçbirinde de sabır gösteremedim.Daldan dala atlayıp durdum.Elde var sıfır.Ama bundan sonra teknik ve temel analize göre hisse alıp satacağım.Bu hisseye giriş sebebim,hissenin el değiştirmesi ve faaliyet alanını ne olacağını bekleyip görmek.Zaten çok fazla lotum yok.Paraları borsada Kİ SPEKLERE yedirdik.Ama elimde yeteri kadar para olsaydı,şu anda Erbosan,Knfrt,Egeen hisseleride elimde bulunurdu.Şunuda söylemek istiyorum borsada en büyük hatam,paramın içine kredi sokmam oldu yani gittim kredi çektim borsaya soktum O Günden beri hep zarar ettim.Tek hatam fazili parayı borsaya sokmak oldu.Bu DA ders oldu bana.Herkese bol kaznçlar ve Hayırlı cumalar.Y.T.D.
sn.anka ,ara sıra^^ borsa halleri ^^ sayfaları göz atarken yazılarını takip ediyorum, elimde olmadan okuyorum. ........bir gün borsa yatırımını öğrenirsin....beni sabırımla ölçen yönüne, biraz temel analiz veri setindeki parametreleri anlama,ögrenme becerilerinide kat.hiç degişmiyeceksiniz hala spek peşindesiniz...halbuki bilmezsinizki gözaltı şirketlerinde spegin ne işi olurki ; olsa olsa kendilerini bir bok sanan grupçuklar ,sana tel.la o sinyalleri veren gömlekçiler olur.....bir şeyi öğren BORSA HİSSE SENEDİ PAZARIDIR. VE FİATLAR ARZ VE TALEBE GÖRE BELİRLENİR.....sebze ,meyva satan mahalle pazarı gibi...bizim sebze ve meyvalar sogukhava deposunda zamanı gelince pazara indirilir ...tabiki değerini bulunca.....çok tembel talebesin herkese nutuk atıyorsun TEMEL ANALİZ BİLİYORUM DİYE....HADİ KOLAY GELSİN SEVGİLİ KOÇUM. ARTIK İNCİR KUŞLUGUNDAN ŞAHİNE GEÇ ARTIK......HOŞÇA KAL

Hocam size saygım sonsuz.Herşeyim açık.Yazdıklarımda asla yanlışlık yok.Doğru kredi soktum borsadaki paraya. ve maalesef kazanamadık.Ama şunuda bilin borsadan kaybettiğini borsadan kazanırsın.Ve ben kazandım çok şükür.Şu an rahatım.Fakat 2 yıldır Eplas takibimde 1 yıl elimde tuttum ama maalesef beklediğime değmeyecek bir hisseymiş.Sıkıntı Eplas da değil sıkıntı hissenin sahibinde.Hala anlamıyorsunuz.Bu adam bu hisseden kolay kolay ekmek yedirmez.Niyeti yok.Hala göremiyorsunuz bunu.Amacı ne peki.Ya elinde sizin gibi yüklü olan malları elinizden alacak ya da hisseyi hep süründerecek.Bankaya la protokol yaptılar fos çıktı.Borç duruyor.Bu adam elinde 50 bin 200 bin 500 bin hissesi olan kişilere ekmek yedirir mi sanıyorsun.Borsada şunu anladım.Borcu olmayan,sermayesi düşük,sermayesinden kat kat fazla kar yapan,temettü veren,bedelsiz niteliği taşıyan hisselere yatırım yapıp bekleyeceksin.Gerisi boş.Gözaltına girmek bir bakıma Kumar.Bakınız Genyh,bysan,Prtaş,Artog sonu ne oldu.Ha Ne zamanki Eplas borcunu öder gözaltından çıkarsa o zaman ihaya edebilir.Ben kimseye Eplas iyi yada kötü demiyorum.Al sat da demiyorum.Ben sadece sizin sabırlı biri olduğunuzu ima ettim.Siz nerelere çekmişssiniz.Tekrar söylüyorum size saygım sonsuz.Sizle kaç defa tlfnla da görüştük.Beni başkalarıyla karıştırmayın.Dediğim stratejiyi Knfrt da uyguladım 7-8 9- aralığından topladım.Param oldukcada Knfrt,İntem,Erbosan,Adel İşbir alacağım.Tabi herşey kısmet.Kimseye nutuk atmıyorum.Sadece kendi düşüncelerim bunlar.İsteyen uygular istemeyen kaideye almaz.

DOKTOR33
14-03-2015, 14:54
ank11

ank11 şu an forumda

Duhul:Jul 2009İkamet:ANKARAGönderi:1,005

Esas

tabana çok yazmışlarmı gören varmı.ne oldu bu faliyet işi yaşmı oldu
Panik yok.Eninde sonunda gideceği yeri biliyordur bu hisse.Sabırlı olmak lazım.Benim tahminim düşüş devam ederse 0.87 e kadar sarkar.Yok etmessse tekrar yukarı yönlü sert çıkışlar yapma olasılığı var.Tamamen kendi düşüncelerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.

DOKTOR33
14-03-2015, 14:57
ank11

ank11 şu an forumda

Esas

Alıntı Originally Posted by a.orhan Yazıyı Oku

Tamamen katılıyorum. Kim alır ki hiç bir faaliyeti olmayan sadece adı olan hisseyi. Ben olsam 0,80 de gelse almam.
Bu hisse el değiştirdi.Yeni sahibi boşuna almamıştır.Ufaktan ufaktan topladı da.TAHSİSİLİ SERMAYE ARTIRIMINA DA GİDİLDİ.Peki bütün bunlar boşuna mı yapıldı sizce.İki tane ihtimal var.Bu hisseyi pazarlamak için elden çıkarmak için el değiştirldi.Biraz kıpırdatıp milletin kucağına bırakılacak ya DAAA Hisseyi alan kişiler önce sermayeyi arttırıp sonra faaliyet alanı beliryecekler.Sonra da gözaltından çıkmak için başvuru yapacaklar.Benim düşüncem 2 şık gibi ama yinede tahata sahibi bilir.Sabredip bekleyen görecek.Burası gözaltı pazarı herşey olabilir.Zamanında egyo,bysan,tumtks,cbs de vardı hepsi battı.Gözaltında oynamak kumar gibi açıkçası.Umarım güzel günler görürüz.YAZDIKLARIM TAMAMEN KENDİ DÜŞÜNCELERİM OLUP,ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

DOKTOR33
14-03-2015, 15:21
sn.ank.11 bu yazılar 2015 ocak aylarına ait . ateş böceği,incir kuşu benzetmem bu nedenlerledir.indirdigim ibrete alemlik iyi bir örnek niteliğindeki yazında daha eski .aslında bu yazılarında hangi hisselerle ilgilendiğin ve akibetinide çözmek zor değil.ara sıra gelip bu kadar cahil ve bilgisizliğine rahmen hocam sana saygım çok diyerek eplası aslı astarı olmuyan hezayanlarınla karamalarına musade edemem.önce uzun yıllar eplasa yatırım yapmış yatırımcılara saygılı ol.sanamı kaldı kimin kaç lot hissesi olduğu .bunlar çözülmezse yok hisse gitmezmiş....yaşadığınız hayal aleminde borsa yatırımının ne olduğunu anlatmıya çalışıyorsunuz. finansal piyasaların ,çok yönlü derin kodlarının çözümünde bir adım yol almayacaksınız.kahve mavralarını borsa yatırımı diye buraya paylaşım diye aktaracak ve bu sayfaları kirleteceksiniz. ÖNCE HADDİNİ BİLECEK ,YAZDIGINIZ HER SATIRIN YATIRIM YAPMIŞ İNSANLARI RAHATSIZ ETMİYECEK USLUP VE İÇERİKTE OLMASINI BİLECEKSİNİZ....herkes kendi karar ve düşüncesi ile yatırım yapıyor.dogru ve yalnışlıgı olabilir.bunu konjüktürel durumda etkileyebilir....ve kararları etkileyen o kadar çok parametreler varki ...bunları yok sayarak koskoca finansal piyasayı sadece basit hezayanlarınızla süsleyip tek doğruymuş gibi bu sayfalara getirmek çok ayıp oluyor.ögrenmenin sınırımı var, okuyup öğrenin.....yalnışta israr etme ve bu paylaşım sitelerini ve sayfalarını basit dedigodularla kirletme bütün ky.ların yatırım algısını değişmesine ve bir çok kayıplara neden olduğunuzu göremiyorsunuz....
şirketle ilgili yapacağınız her yorum ve yazının kap.ta karşılığı olması gerekir...bu sayfalar hepiniz için ciddi bilgi paylaşım yeri olsun...ki doğru karar vermeniz ve kazanmanız için bir vesile olsun...bu paylaşım sayfalarını POLEMİK ARENASINA ÇEVİRMEYİN...KAP DIŞI BÜTÜN BİLGİLERİN YORUMU BURASI DEGİLDİR...HERKES İŞİNE BAKSIN...

ank11
14-03-2015, 15:23
ank11

ank11 şu an forumda

Esas

Alıntı Originally Posted by a.orhan Yazıyı Oku

Tamamen katılıyorum. Kim alır ki hiç bir faaliyeti olmayan sadece adı olan hisseyi. Ben olsam 0,80 de gelse almam.
Bu hisse el değiştirdi.Yeni sahibi boşuna almamıştır.Ufaktan ufaktan topladı da.TAHSİSİLİ SERMAYE ARTIRIMINA DA GİDİLDİ.Peki bütün bunlar boşuna mı yapıldı sizce.İki tane ihtimal var.Bu hisseyi pazarlamak için elden çıkarmak için el değiştirldi.Biraz kıpırdatıp milletin kucağına bırakılacak ya DAAA Hisseyi alan kişiler önce sermayeyi arttırıp sonra faaliyet alanı beliryecekler.Sonra da gözaltından çıkmak için başvuru yapacaklar.Benim düşüncem 2 şık gibi ama yinede tahata sahibi bilir.Sabredip bekleyen görecek.Burası gözaltı pazarı herşey olabilir.Zamanında egyo,bysan,tumtks,cbs de vardı hepsi battı.Gözaltında oynamak kumar gibi açıkçası.Umarım güzel günler görürüz.YAZDIKLARIM TAMAMEN KENDİ DÜŞÜNCELERİM OLUP,ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Hocam bu size son yazım.Ben yazdıklarımın arkasındayım.Bu dediğim hisse gözaltında değildi.METYO idi.Şimdiki adı Metal şimdi gözaltında.Gözaltında en parlak gördüğüm hisselerden birisi Metal ve Gediz elimde ikiside yok..Bu hisse Galip Öztürk ündü.Satıldı.Güzel prim yapabilir.Fakat gidip de ben gözaltına para yatırmam.Az bir lotla Metal takibimdeydi.Fakat belirsizlik olduğu için Metalden çıktım.Çıkmasamda az bir lotum vardı 1000 lot.1000 lot 1000 tl bile değil.Batsa ne olur ki.Sen otur akşama kadar benim yazılarımı incele dur.Siz 2-3 yıldır yazıyorsunuz SONUÇ sıfır.Belki dedikleriniz çıkacak ama 1 yıl sonra mı 10 yıl sonramı bilmem.Ben Eplas kötü demiyorum.Aksine cirosu çok iyi.Ama maalesef gözaltında ve tahta sahibi elinizden lotları almadıkça bir yere götürmez.Hani borç kapanacaktı ne oldu,İhale olacaktı ne oldu.Yalan oldu şimdilik.Umarım ben haksız çıkarım.Umarım piyasa normale döner, yoksa Eplas 1 in altına sarkacak görüntüsü var.Son olarak Ben Eplasa bu saatten sonra para yatırmam güvenimde kalmadı.Sırf Hocaya slm vereyim,sabrından dolayı tebrik edeyim die yazmıştım siz konuyu başka yere çektiniz.Meşgul ettim sizleri kusuruma bakmayın.Bol kazançlar

DOKTOR33
14-03-2015, 15:49
Hocam bu size son yazım.Ben yazdıklarımın arkasındayım.Bu dediğim hisse gözaltında değildi.METYO idi.Şimdiki adı Metal şimdi gözaltında.Gözaltında en parlak gördüğüm hisselerden birisi Metal ve Gediz elimde ikiside yok..Bu hisse Galip Öztürk ündü.Satıldı.Güzel prim yapabilir.Fakat gidip de ben gözaltına para yatırmam.Az bir lotla Metal takibimdeydi.Fakat belirsizlik olduğu için Metalden çıktım.Çıkmasamda az bir lotum vardı 1000 lot.1000 lot 1000 tl bile değil.Batsa ne olur ki.Sen otur akşama kadar benim yazılarımı incele dur.Siz 2-3 yıldır yazıyorsunuz SONUÇ sıfır.Belki dedikleriniz çıkacak ama 1 yıl sonra mı 10 yıl sonramı bilmem.Ben Eplas kötü demiyorum.Aksine cirosu çok iyi.Ama maalesef gözaltında ve tahta sahibi elinizden lotları almadıkça bir yere götürmez.Hani borç kapanacaktı ne oldu,İhale olacaktı ne oldu.Yalan oldu şimdilik.Umarım ben haksız çıkarım.Umarım piyasa normale döner, yoksa Eplas 1 in altına sarkacak görüntüsü var.Son olarak Ben Eplasa bu saatten sonra para yatırmam güvenimde kalmadı.Sırf Hocaya slm vereyim,sabrından dolayı tebrik edeyim die yazmıştım siz konuyu başka yere çektiniz.Meşgul ettim sizleri kusuruma bakmayın.Bol kazançlar ŞİRKETİN GELİŞMELERİNDEN HİÇ HABERİN YOK.AMA OKKALI YORUM YAPIYORSUN.ŞİMDİYE KADAR EPLAS SAYFALARINDA YORUM YAPMIŞ DALDAN DALA KONAN İNCİR KUŞLARININ HEPSİ TAKİBİMDE.NE AMAÇLA BU SAYFALARI KİRLETTİKLERİNİDE ,HİSSEYE GİRDİKTEN SONRA POZİSYONLARINA GÖRE YAZILARININ TAVIRLARININ NASIL DEGİŞTİGİNİ İBRETLE GÖZLEMEKTEYİM.bu sayfaların sadece borsa yatırımına değil,insanoglunun basit çıkar ilişkisinde , ruhsal aygıtlarını bozduklarınıda görmekten üzüntümü belirtmek isterim. özelliktede elinde tek lot dahi olmuyan kişilerin çok bilmiş edasıyla sürekli eplas yatırımcılarının moralini bozmak için bu sayfaları kirletenlere zamanı gelince eplas cevabını verecektir...ne eplas nede eplas yatırımcılarının bu tip mavralara ihtiyacı yoktur...düğüm çözülünceye kadar buraya daha çok incir kuşları ,ateş böcekleri gelir şamarı yer gider...sizin gibilere son kıyağım olsun ,ESAS SÖZLEŞME DEGİŞİKLİKLERİNİ VE 2014 KONSOLİDE BİLANÇO FİNANSAL DİP NOTLARINI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN......PAYLAŞIM İÇİN BİR FIRSAT SUNAN BU FORUMLARINDA KİYMETİNİ BİLİN VE POLEMİGE YER VERMEYİN....

YÖRÜK20
14-03-2015, 18:32
Simdi bi oyun oynayalim su eplasi kotuleyenler kac lotu oldugunu ve ne zamandan beri yatirim yapmislar yazsinlar sonra neden ceviz agaci misali tasliyorsunuz amaciniz ceviZ yemek mi yoksa yok kargalar misali dusen cevizleri alip kacip bi yerlere atmak mi siz neyin pesindesiniz.simdi insanlar salak degil hisseyi toplyacaksaniz 5tlye bi getirin zatwn eplasin degeri 30 tl olmasi lazim ben 5 tlden vericem hesabima yatirin yani bu ali cengiZ oyunlarina gerwk yok.

YÖRÜK20
14-03-2015, 18:36
Bakinn 5 tl 10 tl arasinda toplayin sonra ne yapacaksaniz yapin ben 5 tlden vericem zaten ederi 30 tl yaniniyi kar yaparsiniz teklifim nasil incir kuslari

DOKTOR33
15-03-2015, 15:20
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=422754

DOKTOR33
15-03-2015, 15:25
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=422754 çok yararlanacağınız bilgiler içermektedir.borsa yatırımı dışardan gazel okumakla olmaz......hepinize saygılar iyi hafta sonları geçirmenizi temenni ederim.

DOKTOR33
15-03-2015, 15:44
çok yararlanacağınız bilgiler içermektedir.borsa yatırımı dışardan gazel okumakla olmaz......hepinize saygılar iyi hafta sonları geçirmenizi temenni ederim. burada dışardan gazel okuyan kişilere tavsiyem ,yatırım yaptıkları şirketleri ile eplasın raporlarını denetliyen bağımsız denetçilerin yorumlarını kıyaslamalarını tavsiye ederim.....yazılacak söylenecek çok şey var fakat yatırımcı etiği açısından bir başka yatırımcının kararlarını etkilememek adına ,yatırım yapmadığım şirketler adına gidip o şirket sayfalarında yazı yazmak ,heleki yatırımcı algısını değiştirecek içerikte yorum yapmak uygun olmuyan bir davranış biçimidir.defalarca yazdım borsa yatırımı getirisi açısından yüksek fakat çok riski barındırır.helede gözaltı şirketleri...yatırım kararı verirken o şirketle ilgili temel analiz veri seti parametreleride yetmiyor...o kadar çok mültifaktöriyel etmenler veri setindeki parametreleri etkiliyorki....o nedenle yatırım kararı alırken ,eksi ve artılarını bir defa değil bin defa düşünülmesi gerektiği kanısındayım....
faliyet raporunda çok ince ayrıntılar var.özellikle finansal sorunların aşılması ile ilgili sinyaller...bakalım bu konuda yönetim ne denli başarılı olabilecekler...
hoşça kalınız.saygılar.

DOKTOR33
15-03-2015, 16:06
dün akşam oğlumun israrı ile ^^ PARA AVCISI ^^ filmini seyrettim.. borsa yatırımını bu perspektiften algılayan ve çok değişik yöntemlere başvurarak sonuca gitmiye çalışan incir kuşları ,ateş böcekleri ve akbabaların hazin sonunu çok güzel tanımlayıcı ve açıklayıcı bir yapım olarak değerlendirdim...borsa koridor dedigodu ve tüyo diye yutturdukları ve son 28 senede ülkemizde yüzbinlerce yatırımcıyı borsa mezarlığına sevkedilme nedenleri kanımca filmde işlenmiye çalışılan bir çok duygu ve davranış kalıplarına insanoglununun yatkınlığı....atalar ^^keçiyi uçurumdan düşüren bir tutam ot^^ deyişini boş yere söylememiş .......

DOKTOR33
15-03-2015, 16:07
hepinize iyi hafta sonları ben maç seyrine başlar......

bayla
16-03-2015, 18:33
1,13 ile taban oldu. Yarin da tavan olur bence.

mng
16-03-2015, 20:11
1700 lot ile ne olursa olsun, keza mzhld 500 lot ile lanet olsun hem mzhld hemde eplasta kumar hırsı ile çabuk para kazanayım sevdası ile bu hisse ye üç beş tırtıkçının oyunları, yazık ki bu duruma izin veren büyük oyuncular..

yazık acizlik diz boyu artıkkkk

DOKTOR33
18-03-2015, 12:19
Subat ayında dahılde ısleme ızın belgesı alan bıst fırmaları (1)

ekonomı bakanlıgı'nın bugunku resmı gazete'de yayımlanan 1-31 subat 2015
tarıhlerı arasında duzenlenen dahılde ısleme ızın belgelerı (d1) lıstesınde
yer alan bılgıler soyle;

ongorulen ongorulen
fırma unvanı ıhracat($) ıthalat($)
---------------------------- --------- ----------
aselsan elektronık 3.395.000 1.085.000

berkosan yalıtım 3.323.480 2.033.947

borusan mannesmann boru 74.718.807 43.187.200

egeplast ege plastık 2.640.000 2.017.800

erbosan ercıyas boru 3.376.500 2.363.285

gersan elektrık 11.115.720 5.080.000

haznedar refrakter sanayı 8.455.000 4.544.765

kent gıda 13.886.500 5.919.216

klımasan klıma sanayı 18.600.000 13.233.000

kordsa global 35.307.713 22.280.969

menderes tekstıl 795.350 472.450
menderes tekstıl 2.576.876 1.637.080
menderes tekstıl 3.475.825 2.238.690
menderes tekstıl 4.230.906 2.621.400

sarkuysan elektrolıtık 8.250.000 6.500.000
sarkuysan elektrolıtık 74.244.000 59.300.0

sasa polyester 46.536.600 24.855.300
sasa polyester 40.910.778 16.558.250

vestel beyaz esya 4.887.950 1.908.794
vestel beyaz esya 17.063.796 10.202.800
vestel beyaz esya 18.000.000 11.065.000
vestel beyaz esya 975.700 524.790
vestel beyaz esya 16.016.402 9.879.568
vestel beyaz esya 30.042.187 20.185.964
vestel beyaz esya 17.251.037 6.814.000

vestel elektronık 5.012.000 4.009.282
vestel elektronık 38.000.000 30.383.736
vestel elektronık 3.050.000 2.432.093
vestel elektronık 15.600.000 12.474.774

-matrıks-

DOKTOR33
18-03-2015, 12:23
Ocak ayında dahılde ısleme ızın belgesı alan bıst fırmaları (2)

ekonomı bakanlıgı'nın bugunku resmı gazete'de yayımlanan 1-31 ocak 2015
tarıhlerı arasında duzenlenen dahılde ısleme ızın belgelerı (d1) lıstesınde
yer alan bılgıler soyle;

ongorulen ongorulen
fırma unvanı ıhracat($) ıthalat($)
---------------------------- --------- ----------
acıselsan acıpayam seluloz sanayı 1,500,000 1,009,500

eczacıbası yapı gereclerı sanayı 65,614,335 5,493,263

egeplast ege plastık tıcaret 2,675,000 2,006,500

gersan elektrık tıcaret sanayı a.s. 7,900,000 3,312,000

menderes tekstıl sanayı ve tıcaret 907,497 575,000

royal halı ıplık tekstıl mobılya 15,361,000 9,357,614

DOKTOR33
18-03-2015, 12:24
Ege plast, ılk yarıda 5 mılyon dolarlık yatırım gerceklestırecek

yenı urun yatırımlarına agırlık veren ege plast, 2015’ın ılk yarısında bu kapsamda 5 mılyon dolarlık yatırım gerceklestırecek. Fırma, musterı taleplerı dogrultusunda gelıstırdıgı urunlerle ıhracatta da gecen yıla oranla yuzde 40 artıs hedeflıyor. Mazhar zorlu holdıng yonetım kurulu baskanı kemal zorlu, “bu yıl portfoyumuze yurtdısı musterılerımızın taleplerı dogrultusunda yenı urun grupları ekleyecegız. 5 mılyon dolar olarak planladıgımız yatırımı yılın ılk altı ayında tamamlamayı hedeflıyoruz. Urun gruplarını, yurtdısı taleplerıne gore sekıllendırdıgımız ıcın ıhracatımızda cıddı bır artıs olacagını umıt edıyoruz” dedı.

ıhracatlarını bu yıl yuzde 40 artırmayı hedefledıklerını belırten kemal zorlu, “musterı taleplerının daha hızlı karsılanabıldıgı bır yıl yasayacagımız ongoruyoruz” dedı. Zorlu, hem proseslerının hem de urunlerının cevrecı olmasına ozen gosterdıklerını vurguladı. Zorlu, “son donemde yanmaya dayanıklı polıpropılen borunun yanı sıra, turkıye’nın ılk ve tek kursunsuz, cevrecı pvc basınclı borularının ve koruge boruların uretımıne basladık. 2013’te portfoyumuze dahıl ettıgımız kursunsuz pvc basınclı temız su boruları, beledıyelerın oncelıklı tercıhlerı arasına gırdı. Kursunsuz borular, ıcerıgındekı kalsıyum, cınko bılesenlerı sayesınde cevreye duyarlı bır urun olurken, yuksek dayanım gucune sahıp olmasıyla da uzun omurlu” ıfadesını kullandı.
ızmır ataturk osb’de 85 bın metrekarelık bır alanda kurulu tesıslerınde uretım yaptıklarını belırten kemal zorlu, urunlerının uygulama alanlarını ıse altyapı, bına, zıraat ve plastık bahce mobılyaları olarak sıraladı. 2014 yılında uzun suredır uzerınde calıstıkları kursunsuz basınclı pvc boru uretımıne yonelık ılave yatırımlar yaptıklarını aktaran zorlu, avrupa ve turkıye’de kursun ıcermeyen basınclı pvc boru uretımının ılk kez egeplast tarafından gerceklestırıldıgını ıddıa ettı.
Yenı urunlerıyle pek cok odul de kazandıklarını kaydeden kemal zorlu, son olarak gecen yıl anadolu markaları yarısması’ndan odul aldıklarını ve marka kımlıgının devamıyla gelısımı konusundakı duyarlılıklarının devam edecegını soyledı. Zorlu, “holdıng sırketlerımızden ege yıldız, 1959’da ızmır’de plastık boru, ek parcaları ve yan urunlerı uretımı konusunda faalıyet gostermek uzere kuruldu. 1973’te uretıcı fırma olarak egeplast’ı kurduk ve ege yıldız, bayı satıs kanalları aracılıgı ıle yurtıcı satıs ve pazarlama faalıyetlerını devraldı” bılgısını verdı.
“devlet ıhalelerınde etkınız”
ıhracat ve devlet ıhalelerınde etkınlıklerını surdurduklerını soyleyen kemal zorlu; kalıteyı hızmet, urun ve sıstem olmak uzere bır butun olarak ele alıp gelıstırdıklerını ıfade ettı. Zorlu, tum sureclerde yer alan musterı memnunıyetını ve beklentılerını on plana alan, sureklılık arz eden bır kalıte anlayıslarının oldugunun altını cızerek, “urun kalıtesını hem gırdı hem proses hem de son urun kontrollerındekı sıstematıgımız ıle saglıyoruz. Bunu da sektorumuzdekı ulusal ve uluslararası belgeler ıle onaylattık. 1996’da sektorde ıso 9001 kalıte yonetım belgesı’nı ılk alan fırma olduk. Musterı memnunıyetının onemıne ınanan bır kurulus olarak degısen beklentılerı sureklı degerlendırıyoruz, yenılıklerı takıp edıyoruz, urun cesıtlılıgını artırıyoruz. Bu cabalarımızın sonuclarını aldıgımızı da musterı sayımızın artması, sıkayetlerın azalması gıbı krıterlerden tespıt edıyoruz” dıye konustu.

DOKTOR33
18-03-2015, 12:38
http://emlakkulisi.com/basmane-cukuru-icin-550-milyon-liralik-proje/336351

DOKTOR33
18-03-2015, 13:32
http://emlakkulisi.com/basmane-cukuru-icin-550-milyon-liralik-proje/336351
bahsedilen dava,danıştay, izmir 5. bölge idari mahkemesine dosyayı geri gönderdiği tarih 1 aralık 2014 .bu dosyaya ,bölge idare mahkemesi bakmıya bile gerek görmemiş reddetmişti...içeriği geçmiş haberlerde var...her allahın kuluda biliyor bu dava dosyasından bir şeyin çıkmıyacagını ama hiç bir yatırımcıda bir uzlaşma sağlanmadan buraya kazma vurmaz...dava dosyası ,1 aralık 2014 tarihinden bu yana izmir 5 .idari mahkemesi gündeminde kararın geri dönüşü yok ve sonucun karara bağlanmasına geri sayım başladı...eplasa getireceği maddi yararın dışında yapacağı sinerji çok daha önemli. tmsf ile ibralaşma ve garame ipoteklerinin kaldırılması ve finansal fon yaratılması eplas için daha effektirdir...bak.2014 faaliyet raporu.... saygılar

DOKTOR33
18-03-2015, 14:15
genel kurul ve 2014 yılı konsolide bilanço finansal dip notları ve faliyet raporu kapta var. bunlar çok detaylı incelendiğinde her şey çok açık ortadadır.eplas şirketinin gelecekle ilgili faliyet politikaları ve strajesi çok açıktır.istendigi kadar ticari sır adı altında bazı konular kapalı görünsede , kap.a düşen bilgiler çok iyi analiz edildiğinde bir borsa yatırımcı, bu sunulan bilgilerde bir çok sinyalin olduğu sonucuna varması gerekir. beni mazur görün bu sinyallerden bahsetmiyecegim....çünki beni sabırla ve umutla yarınlara bakmamı saglıyan temel analiz veri seti parametrelerini içinde barındıran olguları içermektedir....nasıl 500 işçi gece gündüz üretim yapıp bu grubu yarınlara taşıyorsa,borsa yatırımcısı olarak bana düşen dersime bıkmadan çalışmaktır....bozulan stabilizasyon barış süreci ile yeni bir düzlemde yeni bir talep kompozisyonuna dönüşüyor....yeni oluşan demokratik türkiye cumhuriyetinin kodlarını görmenizi tavsiye ederim....İNŞA EDİLEN YENİ TÜRKİYENİN vereceği yatırım fırsatlarını ıskalamayın.en önemlisi, hepinizi al sat histerisine sokan borsa yatırım algılamanızı tekrar gözden geçirin....yıllar o kadar çabuk geçiyorki ; gelecek bir günde keşke sözcüğünü kullanmayınız.... hoşça kalınız.

DOKTOR33
18-03-2015, 14:43
ÖZGÜR KAYNAR: 'Zorlu' bir yaşam
Giriş Tarihi: 26.02.2015

Kemal Zorlu, İzmir iş dünyasının renkli isimlerindendir. Sanayicilikte yarım asrı geride bırakmış bir ailenin mensubudur. Açık sözlülüğü, hoş sohbeti, girişimciliği, futbol ve İzmir tutkusuyla tanınır. Ben bunlara onu ilklere iten öngörüsünü ve zamanı önceden yaşamasından mütevellit olduğunu düşündüğüm karşılaştığı zorlukları ekliyorum. Soyismiyle müsemma bir yaşam öyküsü vardır Kemal Zorlu'nun. Kendisini imtihan üstüne imtihana zorlayan hayatı o da zorlar gerçi, pes etmez. İzmir'in hayallerinin gömüldüğü Basmane'deki o meşhur çukur karşısında başka biri olsa ne yapardı acaba diye düşünmüşümdür hep?.. Defalarca yazılıp çizilmesine rağmen hala izaha muhtaç bir projedir. Kısaca özetleyip Zorlu'nun zor yaşamını da hızlıca aksettireyim... Yıl 1997, İstanbul'da Ak Merkez bile yokken, İzmir'e Dünya Ticaret Merkezi kurulması için Büyükşehir Belediyesi tarafından düğmeye basıldı. Yer, Basmane'de Kültürpark'ın tam karşısındaki eski otobüs terminali alanıydı.

VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
İhaleyi Kemal Zorlu'nun başkanlığındaki Güçbirliği Holding kazandı. İki gökdelenden ve AVM'den oluşan proje, o dönem için hayallerin bile ötesindeydi. Türkiye'de örneği yoktu, İzmir'i uçuracak çaptaydı. Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalandı. Güçbirliği, arsa karşılığında nakit para verecek, yanı sıra bin 200 kişilik opera binası ve otopark inşa edecekti. Güçbirliği otoparkı söz verdiği gibi hızla tamamladı, dev projenin temelini de görkemli bir törenle attı. İki gökdelenin yükseleceği kazıklar çakılırken açılan dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Sonrası ise bildiğiniz gibi, kıskandıran güzellikteki o projeden koskoca bir çukur kaldı geriye. Bu şehir için tam bir kırılma noktası oldu Dünya Ticaret Merkezi. Hayallerin üzerine sanki kara bir örtü çekildi, İzmir de yatırıma yasak kent ilan edilmiş oldu. Bu travma hala atlatılamadı, çukur öylece duruyor, aradan geçen 18 yıla rağmen bir türlü çözülemiyor. Kemal Zorlu için ise bu olup biteni anlatmaya "düğünden cenazeye" deyimi bile kifayetsiz kalır. Trilyonları toprağa akıtan, Güçbirliği Holding'i ayakta tutabilmek için kendi şirketlerinden 35 milyon dolar kaynak aktaran Zorlu yerine başkası olsaydı, şimdiye kadar 1 değil, 10 değil, 100 kez batardı. "Bunda da vardır bir hikmet" deyip yılmadan mücadeleye devam eden Zorlu'ya İzmir olarak koca bir özür borcumuz olduğuna inanıyorum. Ben kendi adıma üniversitelerde tez konusu olacak türden bu zorlu yaşamın kahramanı Kemal Zorlu'ya bir İzmirli olarak pes etmediği ve örnek bir mücadele sergilediği için teşekkür etmek istiyorum.
......KONU İLE BENİM YORUMUM .......
BASMANE KONUSUNDA GECİKME VE BELİRSİZLİGİN NEDENİ EPLASIN GEÇMİŞ KAYIPLARININ TELAFİSİNİN MÜCADELESİNİ YAPAN YÖNETİCİLERİ DEGİLDİR. konuyu çarpıtarak konuyu böyle yorumluyanların ya konuyu bilmiyorlar yada eplas hisse yatırımları ile ilgili perde arkası başka hesapları olsa gerekir....her şeyin bir sonu olduğu gibi 18 senelik BU ÇUKURUNDA bir sonu vardır. aslında çözüm taraflar arası bir uzlaşmanın sağlanmasındadır. bana göre sonucu herkesce bilinen mahkeme sonucu bir kalkan olarak kullanılmaktadır...tabiki ; bu ara, bir finansal fon yaratılırsa çözümün önünde hiç bir engel kalmaz....
hepinize sağlıklı günler temenni ederim.

meho
18-03-2015, 14:53
bu kemal zorlunun siyaset görüşü engel herhalde . arsan tekstidede 15 yıl sürmüş elektrik davası vardı bir anda çözülüverdi bizde anlamadık. burdada bu izmirin oyu nerde çok ise orası sanki engel olmuş bu işe. hayırlısı su akar yolunu bulur.

DOKTOR33
18-03-2015, 15:15
bu kemal zorlunun siyaset görüşü engel herhalde . arsan tekstidede 15 yıl sürmüş elektrik davası vardı bir anda çözülüverdi bizde anlamadık. burdada bu izmirin oyu nerde çok ise orası sanki engel olmuş bu işe. hayırlısı su akar yolunu bulur. bu ülkede yıllardır bütün devletin aygıtını sarmalına almış oligarşik statükonun kalıntıları hala varlığını yer yer sürdürmektedir. bu her alanda yatırımcıların önüne takoz koymuştur. yatırım ,istihdam ve ihracat yapan şirketlerle ilgili hükümet gerekli esnekliği göstermektedir.bugünlerde meclise 40.000.000.000 tl lik bir kaynak aktarılacak torba yasa var.5 nisana kadar bu çıkacak. işin garip tarafı eplas ESBO dan daha iki ay önce istihdam,üretim ve ihracat nedeniyle 3 birincilik ödülü aldı..yani demek istediğim eplasın önündeki düğümlerin çözümü için ortam iyileşmektedir.....hayırlısı ne ise o olsun ...

DOKTOR33
18-03-2015, 18:26
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=424147

murcelago
18-03-2015, 18:44
bahsedilen dava,danıştay, izmir 5. bölge idari mahkemesine dosyayı geri gönderdiği tarih 1 aralık 2014 .bu dosyaya ,bölge idare mahkemesi bakmıya bile gerek görmemiş reddetmişti...içeriği geçmiş haberlerde var...her allahın kuluda biliyor bu dava dosyasından bir şeyin çıkmıyacagını ama hiç bir yatırımcıda bir uzlaşma sağlanmadan buraya kazma vurmaz...dava dosyası ,1 aralık 2014 tarihinden bu yana izmir 5 .idari mahkemesi gündeminde kararın geri dönüşü yok ve sonucun karara bağlanmasına geri sayım başladı...eplasa getireceği maddi yararın dışında yapacağı sinerji çok daha önemli. tmsf ile ibralaşma ve garame ipoteklerinin kaldırılması ve finansal fon yaratılması eplas için daha effektirdir...bak.2014 faaliyet raporu.... saygılar

2 veya 3 aya kadar 5.idare mahkemesinden sonuç çıkabilir diye düşünüyorum..

ercinn78
18-03-2015, 18:55
bosuna ugrasiyosunuz sayin doktor..koyverin gitsin artik su eplasi.mzhari kz yi..yok iste bunlarda bi is..15 yilin acisini cikartmasi icin bu hissenin kac lira olmasi gerekiyor sizce..kac lira olursa iyiki beklemisiz demeliyiz sizce..20 30 kurtarirmi bizi

mng
18-03-2015, 19:22
Bugün mecliste torba yasası kabul edildi, bu maddelerden bir tanesi
Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacak.

mng
18-03-2015, 19:26
2 veya 3 aya kadar 5.idare mahkemesinden sonuç çıkabilir diye düşünüyorum..

hangi mantıkla 2 veya 3 ay, kimsenin bu davayıda taktığı yok asıl uzlaşma kz ile yatırımcı arasında olacaktır gerisi hikaye

yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tafsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir burada ulaşılan sonuçlar tercih edilen hesaplama yöntemi ve/veya yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabileceginden sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi saglıklı sonuçlar dogurmayabilir, zarar edebilirsiniz

murcelago
18-03-2015, 19:33
bu dava çözülmeden 1 çivi bile çakılamaz bu böyle biline danıştayın davayı tekrar görülsün demesi herşeyi bozdu yoksa çoktan satılmıştı

DOKTOR33
18-03-2015, 20:01
bu dava çözülmeden 1 çivi bile çakılamaz bu böyle biline danıştayın davayı tekrar görülsün demesi herşeyi bozdu yoksa çoktan satılmıştı SN.MURCELAGO galiba yanlış anlaşılma var.danıştay 5.bölge idari mahkemesine ne dedi bu herşeyi aslında açıklıyor.davayı geçmiş bir dava bütünlüğü imiş gibi sunman yanlış...isterseniz davayı ve danıştayın kararını buraya taşıyın onun üzerinden görüşelim. taşıyın sözcüğü yanlış anlaşılmasın teknoloji kusurluyum sizden rica ediyorum. aslında bütün sorun, finansman ve buradan elde edilecek rantın hakkaniyet ölçüsünde paylaşımı...esas düğüm orada yatmaktadır. mahkemeye açılan davanın imarı çıkış ve geçmişte mahkemelerin 3 talebi yerine getirilmiş izmir kamuoyu açısındanda bir an önce yapılsa noktasına gelmiş bir konuda mahkemede daha önce görülmeye bile değer vermediği davayı gündemine alır ve usulüne uygun bir şekilde sonuçlandırır...

murcelago
18-03-2015, 20:10
İzmir 5. İdare Mahkemesi, Esas: 2013/1108, Karar: 2014/167, Tarih: 06.02.2014

ÖZÜ: Konak İlçesi, İsmet Kaptan Mahallesi, 1039 ada, 8 parsele ilişkin 1/ 1000 ölçekli imar planı değişikliğinin, ilgili parsele ilişkin mülkiyet bağı bulunmayan ve ilgili ilçe sınırlan içerisinde ikamet etmeyen davacılar tarafından iptalinin istenilmesinde, salt hemşehrilik hukukuna dayanılarak meşru, kişisel ve güncel menfaatin varlığından bahsedilemeyeceği gibi iptal davalarına özgü menfaat ihlali şartı gerçekleşmediğinden davanın ehliyet yönünden reddi gerektiği sonucuna ulaşılmıştır.

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Yasa’nın 2. maddesinin 1/a bendinde “İdari işlemler hakkında yetki, şekil, yönünden biri ile hukuka aykırı olduklarından dolayı iptalleri için menfaatleri ihlal edilenler tarafından açılan iptal davası ..” idari dava türü olarak sayı1ınış, l4.maddesinde; dava dilekçelerinin görev, yetki, idari merci tecavüzü, ehliyet, idari davaya konu olabilecek kesin ve yürütülmesi gereken bir işlem olup olmadığı, süre aşımı, 3. ve 5. maddeye uygun olup olmadığı hususlarında ilk incelemesinin yapılacağı, 15. maddesinin l/b bendinde ise, 14. maddenin 3/c (ehliyet) fıkrasına aykırılık görüldüğü takdirde davanın reddedileceği hükme bağlanmıştır.Bu hükme göre idari dava açılabilmesi için, tesis edilen idari işlemin davacının kişisel menfaatini ihlal etmesi gerekmektedir.

Dava dosyasının incelenmesinden; İzmir İli, Konak İlçesi, İsmet Kaptan Mahallesi 1039 ada, 8 parselin yapı inşaat alanı: 104.000 m2 ve hmax: serbest yapılaşma koşullu Turizm-Ticaret Alanı olarak belirlenmesine yönelik 1/ 1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği yapılmasına dair 17.01.2013 tarih ve 12/2013 sayılı Konak Belediyesi Meclis Kararı ile bu kararın onanmasına ilişkin 15.02.2013 tarih ve 443 sayılı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararının iptali istemiyle bakılan davanın açıldığı anlaşılmaktadır. Olayda, uyuşmazlık konusu 1/ 1000 ölçekli imar planı değişikliğinin Konak İlçesi, İsmet Kaptan Mahallesi 1039 ada, 8 parselin Turizm-Ticaret Alanı belirlenmesine ilişkin olduğu, davacılar tarafından basın yoluyla muttali olunduğu belirtilen dava konusu işleme dair kentte yaşayan kişiler olarak dava açma ehliyetine sahip oldukları iddiasının ileri sürüldüğü, ancak davacıların Mernis kayıtlarında yapılan incelemede başka ilçelerde ikamet ettikleri görülmüştür.

Bu durumda, Konak İlçesi, İsmet Kaptan Mahallesi, 1039 ada, 8 parsele ilişkin 1/ 1000 ölçekli imar planı değişikliğinin, ilgili parsele ilişkin mülkiyet bağı bulunmayan ve ilgili ilçe sınırlan içerisinde ikamet etmeyen davacılar tarafından iptalinin istenilmesinde, salt hemşehrilik hukukuna dayanılarak meşru, kişisel ve güncel menfaatin varlığından bahsedilemeyeceği gibi iptal davalarına özgü menfaat ihlali şartı gerçekleşmediğinden davanın ehliyet yönünden reddi gerektiği sonucuna ulaşılmıştır. Açıklanan nedenlerle, 2577 sayılı Yasanın 15. maddesinin 1/b bendi hükmü uyarınca davanın ehliyet yönünden reddine, aşağıda dökümü yapılan 104,10 TL yargılama giderinin davacı üzerinde bırakılmasına,750,00-TL avukatlık ücretinin davacılardan alınarak davalı idarelere verilmesine, artan posta ücreti ile kullanılmayan yürütmenin durdurulması harcının kararın kesinleşmesinden sonra ilgililerince davacılara iadesine, kararın tebliğini izleyen günden itibaren 30 gün içinde Danıştay’da temyiz yolu açık olmak üzere, 06/02/2014 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

murcelago
18-03-2015, 20:13
zmir’in ‘Utanç Çukuru’ olarak da adlandırılan Dünya Ticaret Merkezi inşaatını daha önce yargı yoluyla 6 kez engelleyen İzmir Büyükşehir Belediye eski başkanlarından Yüksel Çakmur ve arkadaşları, Danıştay’dan bir engel kararı daha çıkarttı
İzmir Basmane'de yıllardır temel aşamasında kalan Dünya Ticaret Merkezi inşaatını, "hemşerilik" sıfatıyla açtıkları 6 davayla 16 yıldır durdurmayı başaran Büyükşehir Belediye eski Başkanı Yüksel Çakmur ve arkadaşlarıyla ilgili Danıştay'dan önemli bir karar çıktı. Danıştay, Çakmur ve arkadaşlarının inşaatın yeniden başlamasını engellemek için açtıkları 7. davaya vize verdi. Yasal değişikliklerin ardından Çakmur ve arkadaşlarının "hemşerilik" sıfatına dayanarak bu konuda dava açamayacağına hükmeden yerel mahkeme kararı, Danıştay tarafından bozuldu. Danıştay, Çakmur ve arkadaşlarının bu davayı açabileceğine hükmetti.

"Dava açma hakkı var"
Danıştay, kararında insanların ikamet ettiği yerlerde, bireysel olduğu kadar toplumsal çıkarlar ve bunun kamuoyu yararları konusunda karar verme hakları olduğu gibi, onunla ilgili dava açma hakları olduğunu da vurguladı. Danıştay, yerel mahkemenin bu unsurları dikkate almadan davayı reddetmesinin mümkün olamayacağını belirterek, davanın yeniden ve kaldığı yerden görülmesi için geri gönderdi. Davaya ilk başta red kararı veren İzmir 5. İdare Mahkemesi, Çakmur ve arkadaşlarının açtığı davayı önümüzdeki günlerde yeniden ele alacak. Dava açan isimler arasında bulunan avukat Günden Yurdugül, Danıştay'ın itiraz ettikleri gibi karar verdiğini dile getirdi. Yurdugül, "Bir şehirde yaşayan insanların, o şehrin oluşumu ve yaşamasıyla ilgili olumlu ya da olumsuz söz sahibi olduğunu dün olduğu gibi bugün de iddia ediyoruz. Hukuken de doğru olan budur" diye konuştu.

murcelago
18-03-2015, 20:17
şu an devam eden bir süreç var bu yüzden zorlu gayrimenkulun konak rezidansı inşaatıda aynı akibetten dolayı başlayamıyor....

murcelago
18-03-2015, 20:19
Yani durum bu çok bilen arkadaşlar sorarım vestelin sahibi needen inşaata başlayamıyor ülkenin en zengin adamlarından biri parasımı yok....komik olmayın dava çözülecek sonra inşaat

murcelago
18-03-2015, 20:21
Bakınız yukarıda yani danıştay çakmura izin vermeseydi şu an temelleri çıkıyorduk zaten tmsf ninde tüm planları bu yöndeydi ne zaman danıştaydan karar geldi 2 aralık olması lazım işler karıştı....

murcelago
18-03-2015, 20:23
şimdi davanın sonucunu kuzu kuzu bekleyeceğiz 3 aya çıkabilir diye tahmin ettim belki 6 ayı bulur bu 5. Idare mahkemesinin iş yoğunluğuna kalmış herkese iyi geceler....düşünmeyin fazla .....