PDA

View Full Version : Demo hesap ile işlem ve sonuçları

Met07
13-11-2014, 03:58
Geçen haftalarda forex firmasından gelen mail ile bi demo hesabı açtım ve zamanında borsa da kullanmış olduğum teknik analiz bilgilerimle resimdeki sonuçları elde ettim. Sonuç güzel gibi, tüm işlemlerin pozitif olması insana ekstra güven veriyor ama hesabın demo olması insanın kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Acaba gerçek hesap açıldıktan sonra da işlemlerim yine böyle pozitif sonuçlanacak mı?

Sizler ne dersiniz ? :)

http://i.hizliresim.com/rdnLbN.jpg

tabor
15-11-2014, 00:21
100.000 ile mi başladın ? evet gerçek hesapta psikolojik faktörler işin içine girdiği için demodaki gibi rahat kaygısız işlemler yapmak zor oluyor. tavsiyem düşük, senin için eğlencelik bir tutarla başlaman.

Met07
15-11-2014, 03:23
100.000 ile mi başladın ? evet gerçek hesapta psikolojik faktörler işin içine girdiği için demodaki gibi rahat kaygısız işlemler yapmak zor oluyor. tavsiyem düşük, senin için eğlencelik bir tutarla başlaman.

Öncelikle tavsiyen için teşekkürler.

Evet sistem direk 100,000 verdi ama ben max 10.000 (hacim:10 ) ile işlem yaptım.Hatta burda ki 1,000 lik işlemleri sırf küçük rakamla girersem ne kadar kazanabilirim, ne kadar kardayken işlemi sonlandırmalıyım bunu test etmek için yaptım.

Seninde dediğin gibi gerçek hesapta psikolojik faktörler çok etkili olacaktır o yüzden bi süre daha demo ile devam edeceğim ve sadece tekniğime göre hareket etmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışacağım.

İzlediğim yöntem ise öncelikle akademik takvimi yakından takip ediyorum ve göstergelerimin sinyal verdiği anda önemli veri gelmeyecek ise işleme giriyorum. Forex te en önemli şeylerden biri akademik takvimi (veri akışını) yakından takip etmek daha sonra da göstergelere göre hamle yapmak ( tabi ki destekler dirençler, formasyonlar, mum grafiklerinin okunması vb. şeylerde var ).

Bu arada pazartesi doların düşüş yapacağını düşünerek pazar geceden 10 hacimlik bi işlem girmeyi düşünuyorum :) diğer günlerde veri akışına göre hamlelere devam edeceğim.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

HİSSED@R
15-11-2014, 09:44
Geçen haftalarda forex firmasından gelen mail ile bi demo hesabı açtım ve zamanında borsa da kullanmış olduğum teknik analiz bilgilerimle resimdeki sonuçları elde ettim. Sonuç güzel gibi, tüm işlemlerin pozitif olması insana ekstra güven veriyor ama hesabın demo olması insanın kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Acaba gerçek hesap açıldıktan sonra da işlemlerim yine böyle pozitif sonuçlanacak mı?

Gerçek asla böyle değildir.

FX bir saadet zinciri değildir.

Bir kumardır.

Alışmamanızı tavsiye ederim.

Bence tabi.

Vagator
15-11-2014, 11:14
Öncelikle tavsiyen için teşekkürler.

Evet sistem direk 100,000 verdi ama ben max 10.000 (hacim:10 ) ile işlem yaptım.Hatta burda ki 1,000 lik işlemleri sırf küçük rakamla girersem ne kadar kazanabilirim, ne kadar kardayken işlemi sonlandırmalıyım bunu test etmek için yaptım.

Seninde dediğin gibi gerçek hesapta psikolojik faktörler çok etkili olacaktır o yüzden bi süre daha demo ile devam edeceğim ve sadece tekniğime göre hareket etmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışacağım.

İzlediğim yöntem ise öncelikle akademik takvimi yakından takip ediyorum ve göstergelerimin sinyal verdiği anda önemli veri gelmeyecek ise işleme giriyorum. Forex te en önemli şeylerden biri akademik takvimi (veri akışını) yakından takip etmek daha sonra da göstergelere göre hamle yapmak ( tabi ki destekler dirençler, formasyonlar, mum grafiklerinin okunması vb. şeylerde var ).

Bu arada pazartesi doların düşüş yapacağını düşünerek pazar geceden 10 hacimlik bi işlem girmeyi düşünuyorum :) diğer günlerde veri akışına göre hamlelere devam edeceğim.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

10 hacim dediğiniz 10 lot yani 10x100.000= 1 milyon sadece o işlemle bile 10 kaldıraçla kullanıyorsunuz

Met07
15-11-2014, 15:43

Bir kumardır.

Bence tabi.

10 hacim dediğiniz 10 lot yani 10x100.000= 1 milyon sadece o işlemle bile 10 kaldıraçla kullanıyorsunuz

Uyarılar için teşekkürler...

Evet kumar da denebilir ama gerekli takipleri yapıp, teknik bilgileri de kullanarak tabi kendimizi de kontrol edebilirsek kazanç sağlanabilir diye düşünuyorum.

Evt hacmi 10 yapmak 1 milyon demek oluyor. Onu demo olduğu için ve dolar öngörüme güvendiğim için yapmayı düşündüm yoksa gerçek hesapta tabi ki böyle büyük oynanmaz.10 hacmin yanına birde 1 hacim ekleyecem o da normal bi kişinin yapabileceği hamle olacaktır.Uygun anda satış işlemini ( belki pazar gece ya da pzts gunduz ) işlemi yapcağım sonra da sonucunu göreceğim :) YTD.

dr.v
16-11-2014, 12:54

Sayın met07 işlemlerinizi değil işlem açma nedenlerinizi, analizlerinizi yazarsanız size faydası olanlar çıkabilir.
Ayrıca tecrübeli arkadaşlar yazmışlar. Güzel bir deyimdir ; kazın ayağı öyle değil. Yani demo bir kandırma işidir. 100 kişiden 99 u demoda kazanır. Ama limbik sistem işin içine girdiğinde gerçek hesapta yani bu başarı %5 ten yukarı çıkamaz.
Ayrıca kaldıraçlı piyasalar hata kabul etmezler. Bir araba düşününün 100 km hızla gidebileceğiniz bir yolda 500 km hızla gidiyor. Hızı düşürmeniz gerek ama mümkün değil. Bu arada yola bir sürü kısa mesafeli barikatlar kuruluyor ve çarpmamanız isteniyor.Hatasız sürüş imkansız.
Sonuç teknik analiz olmadan, margin yönetimi olmadan, zaman yönetimi olmadan ve bir stratejiniz olmadan asla gerçek hesap açmayın....

LUCKY INVESTOR
16-11-2014, 22:19

Bir kumardır.

Bence tabi.

fx kumar değildir. bankacılık sisteminde fx hep vardı zaten. bir parite çiftini kaldıraçlı türev araçlarda trade etmek kumar değildir.

SoLiD
16-11-2014, 23:53
Demo hesapla yaptığınız hiç bir işlemde stop yok , bir tane zararla kapatılan poz yok..Bu veriler ışığında gerçek hesapla kazanma ihtimaliniz "0"..

Sn Met07 , size nacizane tavsiyem maksimum 1000 USD lik bir hesap açıp kendinize bir strateji belirlemeniz..ve hangi stratejiyi belirleyecekseniz içinde mutlaka stop-loss olmalı..Stopsuz bir sistem eninde sonunda sıfırlanmaya mahkumdur..nerdenmi biliyorum,çok uzağa gitmeme gerek yok:)

Met07
17-11-2014, 00:48
Sayın met07 işlemlerinizi değil işlem açma nedenlerinizi, analizlerinizi yazarsanız size faydası olanlar çıkabilir.
Ayrıca tecrübeli arkadaşlar yazmışlar. Güzel bir deyimdir ; kazın ayağı öyle değil. Yani demo bir kandırma işidir. 100 kişiden 99 u demoda kazanır. Ama limbik sistem işin içine girdiğinde gerçek hesapta yani bu başarı %5 ten yukarı çıkamaz.
Ayrıca kaldıraçlı piyasalar hata kabul etmezler. Bir araba düşününün 100 km hızla gidebileceğiniz bir yolda 500 km hızla gidiyor. Hızı düşürmeniz gerek ama mümkün değil. Bu arada yola bir sürü kısa mesafeli barikatlar kuruluyor ve çarpmamanız isteniyor.Hatasız sürüş imkansız.

Öneri ve uyarılar için teşekkür ederim. Özellikle yazınızın sonuç kısmı çok doğru.

"Sonuç teknik analiz olmadan, margin yönetimi olmadan, zaman yönetimi olmadan ve bir stratejiniz olmadan asla gerçek hesap açmayın...." daha önceki yazımı kopyalayıp yapıştırıyorum

"İzlediğim yöntem ise öncelikle akademik takvimi yakından takip ediyorum ve göstergelerimin sinyal verdiği anda önemli veri gelmeyecek ise işleme giriyorum. Forex te en önemli şeylerden biri akademik takvimi (veri akışını) yakından takip etmek daha sonra da göstergelere göre hamle yapmak ( tabi ki destekler dirençler, formasyonlar, mum grafiklerinin okunması vb. şeylerde var )."

Ek olarak ben tamamen teknik olarak, kısa süreli sinyallere (15-30-60 dk) göre hamle yapıyorum tabi eğer o anlarda veri akışı olmayacaksa ve de diğer kırıterlerime de uygun ise hamle yapıyorum.Hatta ben 1,2 saat üzerinde kar aldığım işlemleri başarı görmüyorum çünkü benim hedefim en kötü 60 dk. içinde kazanç sağlamak.Nadiren günlük hamle yapıyorum o da bir kaç işlemimde öyle.

Sonuç olarak sizin de dediğiniz gibi teknik analiz, veri trafiği, marjin ve zaman yönetimi ve de strateji olması kesinlikle şart.Bende demo hesap ile bunları oturtmaya çalışıyorum.

Met07
17-11-2014, 01:07
Demo hesapla yaptığınız hiç bir işlemde stop yok , bir tane zararla kapatılan poz yok..Bu veriler ışığında gerçek hesapla kazanma ihtimaliniz "0"..

Sn Met07 , size nacizane tavsiyem maksimum 1000 USD lik bir hesap açıp kendinize bir strateji belirlemeniz..ve hangi stratejiyi belirleyecekseniz içinde mutlaka stop-loss olmalı..Stopsuz bir sistem eninde sonunda sıfırlanmaya mahkumdur..nerdenmi biliyorum,çok uzağa gitmeme gerek yok:)

Uyarınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca kötü tecrübeler yaşamanıza da üzüldüm, keşke kazanan hep biz olsak :)

Evet işlemlerin hiçbirinde stoploss yok oysa ki bu işin 1. kuralı budur (bunun bilincindeyim).Neden uygulamadınız derseniz öncelikle kısa süreli hamle yapıyorum işlemlerimi 60 - 120 dk. içinde sonlandırma amacındayım ve o anlarda pc başındayım yani bi anda müdahale edebilirim. Bunun dışında eğer fiyatlar benım açtığım pozisyonun tersi yönde ilerlerse , hemen uzun süreli gösterlerime bakıyorum eğer onlar bozulmadıysa işlemi sonlandırmıyorum (tabi ki hesabın demo olmasının verdiği rahatlıkta var :) )

Bilindiği gibi hem forex de hemde borsa da stoploss çok önemli...benim hedefim kısa süreli hamleler yaparak (15-30-60 dk ) ne kadar kazanç sağlanabilir bu.İşlemlerimdeki uzun süreli kazançları kazanç olarak görmuyorum ( Swap kesintilerine ayrıca gıcık oluyorum ).

dr.v
17-11-2014, 01:11
Sayın Mete07
1-2 saat içinde sonuca gitmek istiyorsanız ekran başında olmanız gerekli. Başka bir işiniz olmamalı. Tamamen disiplinize edilmiş bir beyin ve strateji gerekli. Çok kolay değil.

1-2 saati geçen işlemleri ne yapıyorsunuz?

Elinizdeki kendi paranız olmadığından duygularınız sağ beyin ve limbik sistem hiç kararlarınıza katılmıyor şu an için. Demoda kazandıkça margin yönetiminiz çok kolay olacağından demodaki kısıtlı süre size gerçekten olabilecekleri yansıtmayacaktır.

Demoda kazandığım oranı ilk kaybettiğim 2000 dolara uygulayabilseydim şimdi 2000 dolarla bir x5 almıştım :)

Sonuç ;Size önerim kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz ve bir daha fx işine bulaşmayacağınızı garanti edebilecekseniz, bir miktar para yatırın ve nasıl kaybedeceğinizi görün. Kaybetmezseniz yatırdığınız parayı alıp karla oynamaya devam edin.

Arap Sukru
17-11-2014, 01:14
Hatta ben 1,2 saat üzerinde kar aldığım işlemleri başarı görmüyorum çünkü benim hedefim en kötü 60 dk. içinde kazanç sağlamak.

1-2 saat içerisinde kar hedefliyorsunuz, lot büyüklüklerinizin ayarı yok, işlemleriniz en azından zamansal açıdan scalping kapsamında değil.

Sayın Met07, açacağınız gerçek hesabın investor password'ü paha biçilemez. Elimde olsa işlemlerinizin tamamen tersini girerdim. Belki varlık başta %25-30 kadar azalırdı ama siz stoplanınca hayli hayli geri gelmiş olurdu :)

Sakın dalga geçiyorum zannetmeyin, aracı kurumların hazine departmanları böyle para basıyor, bizim neyimiz eksik :)

Met07
17-11-2014, 01:26
Sayın Mete07
1-2 saat içinde sonuca gitmek istiyorsanız ekran başında olmanız gerekli. Başka bir işiniz olmamalı. Tamamen disiplinize edilmiş bir beyin ve strateji gerekli. Çok kolay değil.

1-2 saati geçen işlemleri ne yapıyorsunuz?

Elinizdeki kendi paranız olmadığından duygularınız sağ beyin ve limbik sistem hiç kararlarınıza katılmıyor şu an için. Demoda kazandıkça margin yönetiminiz çok kolay olacağından demodaki kısıtlı süre size gerçekten olabilecekleri yansıtmayacaktır.

Demoda kazandığım oranı ilk kaybettiğim 2000 dolara uygulayabilseydim şimdi 2000 dolarla bir x5 almıştım :)

Sonuç ;Size önerim kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz ve bir daha fx işine bulaşmayacağınızı garanti edebilecekseniz, bir miktar para yatırın ve nasıl kaybedeceğinizi görün. Kaybetmezseniz yatırdığınız parayı alıp karla oynamaya devam edin.

Anladığım kadarıyla bu işle oldukça ilgilenmişsiniz ve kötü sonuçlar da yaşamışssınız.Bu tecrüberli paylaştığınız için teşekkür ederim emin olun burda yazılanları beynimin bi köşesine kazıyorum.Önerinizin de içinde olduğu gibi bi miktar ayırıp gerçekleri görmek yaşamak en doğrusu olacaktır :)

Bütün bunları yazdıktan sonra gelelim dolar yarın ne olacak? :) Bi kaç gün önce de söylediğim gibi ben düşüş bekliyorum.Peki neye göre
1- teknik analize göre 2- yarın doları çok etkileyecek veri yok diye düşünuyorum (ama diğer günler çok yoğun veriler var) o yüzden ilerleyen saatlerde Sat diye pozisyon açacağım yarın gündüzde yine sinyallere göre işlemi sonlandıracağım.Bu normalde yapmak istediğimden daha uzun süreli işlem olacak.Bakalım sonuç ne olacak...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değil.Başlıktanda görüldüğü gibi demo hesap ile bişeyler öğrenmeye, bişeyleri geliştirmeye çalışıyorum.

Met07
17-11-2014, 01:34
1-2 saat içerisinde kar hedefliyorsunuz, lot büyüklüklerinizin ayarı yok, işlemleriniz en azından zamansal açıdan scalping kapsamında değil.

Sayın Met07, açacağınız gerçek hesabın investor password'ü paha biçilemez. Elimde olsa işlemlerinizin tamamen tersini girerdim. Belki varlık başta %25-30 kadar azalırdı ama siz stoplanınca hayli hayli geri gelmiş olurdu :)

Sakın dalga geçiyorum zannetmeyin, aracı kurumların hazine departmanları böyle para basıyor, bizim neyimiz eksik :)

Evet işlem hacimleri demo hesabım verdiği gaz ile oldukça büyük :) hacmin 5 - 10 olması tabi ki normal hesapta mümkün değil ve bende zaten aynı anda bi büyük hacimli birde küçük hacimli işlem açtım. Ayrıca hesaplama yaparken hacmi 1 olan işlemleri başarı olarak not alıyorum.

"Elimde olsa işlemlerinizin tamamen tersini girerdim. Belki varlık başta %25-30 kadar azalırdı ama siz stoplanınca hayli hayli geri gelmiş olurdu :) " çok güzel yazmışsınız :) çok doğru diyorsun. Artık daha gerçekci olup sadece 1 lot luk işlem açayım ;)

Uyarı ve öneride bulunan, ayrıca bilgi ve tecrüblerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Met07
17-11-2014, 17:35
Dün gece Dolar düşecek satış yönunde işlem açacam demiştim.

17.11.2014
Hacim : 1 (lot) - usdtry - Sell -
işlem açılış 02:55 - 2.2392
işlem kapanış 16:19 - 2,2264

Sonuç; 128 pip pozitif işlem

Çalışmaya devam ;)

tabor
17-11-2014, 23:04
Dün gece Dolar düşecek satış yönunde işlem açacam demiştim.

17.11.2014
Hacim : 1 (lot) - usdtry - Sell -
işlem açılış 02:55 - 2.2392
işlem kapanış 16:19 - 2,2264

Sonuç; 128 pip pozitif işlem

Çalışmaya devam ;)

ben bütün eleştirilere rağmen belli bir geri çekilme limiti içnde kalarak bu kadar sayıda tek zararsız pozisyonun olmamasını iyi bir başarı olarak gördüm. psikolojik etkilerle gerçek hesapla yapabileceğin hataları bir kenara koyuyorum, ki belki onda da bu sistemini hatasız yürüteceksin, güvenini kaybetme derim.
paylaşmak istersen faydalandığın göstergeleri ve nasıl kullandığını bilmek isterim.

Met07
18-11-2014, 02:23
ben bütün eleştirilere rağmen belli bir geri çekilme limiti içnde kalarak bu kadar sayıda tek zararsız pozisyonun olmamasını iyi bir başarı olarak gördüm. psikolojik etkilerle gerçek hesapla yapabileceğin hataları bir kenara koyuyorum, ki belki onda da bu sistemini hatasız yürüteceksin, güvenini kaybetme derim.
paylaşmak istersen faydalandığın göstergeleri ve nasıl kullandığını bilmek isterim.

Destekleyici cümlelerin için teşekkür ederim.

Çalışma sistemimi diğer yazılarımda kabaca anlattım .Göstergeler ise çoğu insanın bildiği stokastik -macd -Rsı -Bollinger -Par.Sar vb. yön göstericiler. Tabi ki kullanım şeklini şuan yazamam herkesin kendine göre tekniği var.Bu göstergeleri olduğu gibi ya da hepsini bi anda kullanırsanız kafa karışıklığı olacaktır.Ayrıca göstergeler de tek başına yetmez.Grafikleri okumak, destek direnç kırılışlarına göre hamle yapmak, trend yönünü de göz önüne alarak işlemler açmak - kapatmak gibi önemli şeylerde var.

Sizde demo hesabı açarak, göstergeler üzerinde çalışmalar yapabilir kendinize göre bi sistem yakalayabilirsiniz.

Bugun Dolar işleminden sonra birde altın da (11 dak. içinde) pozitif işlem gerçekleştirdim.Bu tam istediğim ( kısa süreli vur kaç :) - Scalping ) şeklinde oldu. Bu haftaki tüm işlemleri artısı ve eksisi ile hafta bitiminde yayınlayacağım.Bakalım nasıl sonuçlanacak.

LUCKY INVESTOR
18-11-2014, 21:04

çok kısa bir zaman dilimi . bence hiç bir anlam ifade etmiyor. nötr

Met07
18-11-2014, 22:05
çok kısa bir zaman dilimi . bence hiç bir anlam ifade etmiyor. nötr

ok. Bu hafta ki sonuçları yayınladığımda tekrar yorum yapın lütfen ;)

LUCKY INVESTOR
19-11-2014, 10:01
ok. Bu hafta ki sonuçları yayınladığımda tekrar yorum yapın lütfen ;)

en az 12 ay geçmesi lazım. rastgele işlemler bir anlam ifade etmez. risk yönetiminiz nedir ? açık pozisyonlardaki % kayıp/ sermaye oranınız nedir ? vadeniz nedir ? siz sadece al sat yapıyorsunuz tekniğe bakarak . bir anlam ifade etmez diyorum . dünyada fx piyasasında '' SÜREKLİ '' kazanç sağlayan traderlar % 1 civarında . siz bu % 1 şanslı azınlık içinde olduğunuzu mu düşünüyorsunuz ?

Met07
19-11-2014, 12:55
en az 12 ay geçmesi lazım. rastgele işlemler bir anlam ifade etmez. risk yönetiminiz nedir ? açık pozisyonlardaki % kayıp/ sermaye oranınız nedir ? vadeniz nedir ? siz sadece al sat yapıyorsunuz tekniğe bakarak . bir anlam ifade etmez diyorum . dünyada fx piyasasında '' SÜREKLİ '' kazanç sağlayan traderlar % 1 civarında . siz bu % 1 şanslı azınlık içinde olduğunuzu mu düşünüyorsunuz ?

Kazanç sağlayabilmek için isteyen kısa süreli al sat yapsın, isteyen uzun süreli.Sonuçta amaç kazanç sağlamak değil mi? Ben kısa süreli olanı tercih ettim.Ayrıca sürekli kazanç sağlayacağımdan bahsetmedim elbette zarar yönunde de işlemlerim olacaktır.Bu piyasanın ne kadar sert ve acımasız olduğunu da biliyorum, şuan sadece kendimi tekniğimi test ediyorum o kadar.

Drift
19-11-2014, 15:24
deneme hesabı demiş ve işlem yapıyor arkadaş daha sonuç belli olmadan neden eleştiriyorsunuz anlamadımki

LUCKY INVESTOR
19-11-2014, 21:01
Sn. Arap Şükrü' nün yukardaki yazısına misliyle katılıyorum.

Met07
20-11-2014, 02:47
deneme hesabı demiş ve işlem yapıyor arkadaş daha sonuç belli olmadan neden eleştiriyorsunuz anlamadımki

Dimi !!! :)

Met07
22-11-2014, 03:29
Bu hafta hacmi 1 yaptım ve bu şekilde ne kazanabilirim bunu öğrenmeye çalıştım.İş yerindeki yoğunluktan dolayı da 2 gün işlem yapamadım.Sonuç bu şekilde.Bir iki hafta daha demo ile devam edip önumuzdeki ay gerçek hesap açmayı planlıyorum.Çalışmaya, tecrübe edinmeye devam...

http://i.hizliresim.com/5RWXDA.jpg

Not:İşlem saatleri 1 saat geri ( platform çıktıyı bu şekilde veriyor :) )

ytolamaz
26-11-2014, 16:48
birincisi işlemlerinde sl olmadığını gördüm. bu şekilde terste kalan bir işlemin bütün karını alır götürür. 9 işlemin değil 99 işlemin bile artıda olsa bile sl koymaz isen 100. işlem bütün karını götürebilir.
ikincisi; tplerin çok yakın 1 pip bile olmayan pozisyonların var. terste kalacağın işlemler yine karını götürecektir.

Met07
26-11-2014, 22:12
birincisi işlemlerinde sl olmadığını gördüm. bu şekilde terste kalan bir işlemin bütün karını alır götürür. 9 işlemin değil 99 işlemin bile artıda olsa bile sl koymaz isen 100. işlem bütün karını götürebilir.
ikincisi; tplerin çok yakın 1 pip bile olmayan pozisyonların var. terste kalacağın işlemler yine karını götürecektir.

Uyarılar için teşekkürler.
Evet işlemlerimde hiç sl kullanmadım çünkü kısa süreli işlemlere giriyorum ve o anlarda pc başındayım ters bi durum olursa anında müdahale edebilirim. Bi diğer sebep ise sl mi aracı kurumun görmesini istemiyorum.Ben tamamen teknik olarak hamle yapıyorum ve bu şekilde bir şeyler yakalamaya çalışıyorum.

Tp olayına gelince biraz öncede de dediğim gibi amacım kısa sürede kar alabilmek.Bu da borsadan kalan bişey orda da günlük işlemler girer kademe yakalayıp kar ı görünce işlemi kapatırdım. Forex deki amacım da küçük rakamlarda olsa pozitif işlemler yakalayıp haftalık, aylık kazançlar sağlayabilmek.Tabi ki hep pozitif işlemlerim olacak diye bişey yok, şuana kadar öyle oldu ama yarın nasıl olur bilemeyiz.Bunu zaman gösterecek...

Yazdıkların genel anlamda çok doğru, dikkat edilmesi gereken şeyler.Benim durumum biraz farklı diyelim. Forex e korkarak yaklaşsam da tekniğime güvendiğimden ve küçük rakamlarla da işlem yapılabildiğinden şansımı denemek istiyorum.Haftaya gerçek hesap açacağım, yaşayacağım olumlu olumsuz her şeyi yazmayı düşünüyorum.

Met07
28-11-2014, 23:16
Bu haftaki sonuçlar bu şekilde. Demo hesap ile son işlemimdi.Artık haftaya gerçek hesap ile yola devam edeceğim.Umarım her şey yolunda gider :)

http://i.hizliresim.com/pY7NvN.jpg

COCOR
29-11-2014, 13:05
Sayın Met07 kesinlikle profesyonel görünüyorsunuz.
Borsada başarılı olan FX de de başarısını devam ettriyor.

Met07
30-11-2014, 02:45
Sayın Met07 kesinlikle profesyonel görünüyorsunuz.
Borsada başarılı olan FX de de başarısını devam ettriyor.

Teşekkür ederim.
Umarım gerçek hesapda da güzel sonuçlar elde edebilirim.

tabor
01-12-2014, 20:05
bugünkü hareketlerden değerlendirebildikleriniz oldu mu ?

Met07
02-12-2014, 04:26
bugünkü hareketlerden değerlendirebildikleriniz oldu mu ?

Bugun gerçek hesabımın açılmasını bekledim.Akşam üzeri 17:00 gibi aktif hale geldi.Sonra 19:00 gibi hamle yaptım bir saat sonra pozitif kapanış yapmaya hazırlanırken 20:00 gibi aracı kurumun spread leri sabit tutuyoruz demesine rağmen birden 2 katına çıktı. Çok sinirlendim tabi o saatlerde telefona çıkacak kimse de bulamadım. Demo da spread oranı aynı (8) iken gerçek hesapta bir anda iki katı (16) oldu ve öyle kaldı.

Daha önce de yazmıştım gerçek hesapta yaşadığım olumlu olumsuz şeyleri burdan yazacağım.Yarın firmayı arayıp bu durumu sorgulayacağım.Bakalım ne diyecekler.

Met07
02-12-2014, 16:45
Firmanın cevabı; Saat 20:00 - 08:00 arası ve olağandışı hareketler anında spread oranı değiştiriliyor.

İnternet sitelerinin ana sayfasında fırsatlar bölümünde "Dar ve Sabit Spreadler" yazarken sitenin iç kısımlarında "“Belirtilen spread oranları 20:00 - 08:00 GMT+2 saatleri arasında artış gösterebilir.” uyarısı yazılı.Bunu ne sözleşme imzalatılırken ne de üyelik işlemleri yapılırken söylemedi.Ayrıca 2 katına çıkacağı hiçbir yerde yazılı değil.Aynı durum diğer firmalarda da geçerliymiş.

Umarım daha farklı olumsuzluklar çıkmaz.Çıkarsa da foruma, şikayet sitelerine ve gerekli yerlere de iletirim.

dr.v
02-12-2014, 17:00
Bu bilinen basit bir olay sayın met07. Bir de olağan dışı hareketleri bir görün :)

Met07
02-12-2014, 19:21
Bu bilinen basit bir olay sayın met07. Bir de olağan dışı hareketleri bir görün :)

Sabit spread başlığıyla müşteri bağlayıp sonra arada böyle oluyor denildiğinde can sıkıcı oluyor. Baştan söylenmiş olsaydı ona göre hamle yapılırdı.

Veri anlarında işleme girmiyorum ama yine de olağan dışı ana yakalanırsam, yapacak bişey yok acısını çekeceğim :)

batibati
02-12-2014, 20:56
sayin met07 pozlarinizi paylaşirken kullandiginiz sistemden daha detayli bahsedermisiniz örneğin 1,2350 de euro/dolar da al yapip 1,2380 de kar satisi yaptiginizda size o seviyede realize yaptiran sistem nasil calisiyor bir iki grafikte atarsaniz tadindan yenmez bu arada sakin yanlis anlamayin tamamen iyi niyet ve samimiyetle yazdim başarilar

Met07
03-12-2014, 14:00
sayin met07 pozlarinizi paylaşirken kullandiginiz sistemden daha detayli bahsedermisiniz örneğin 1,2350 de euro/dolar da al yapip 1,2380 de kar satisi yaptiginizda size o seviyede realize yaptiran sistem nasil calisiyor bir iki grafikte atarsaniz tadindan yenmez bu arada sakin yanlis anlamayin tamamen iyi niyet ve samimiyetle yazdim başarilar

Çoğu zaman kısa süreli işlemlere girdiğim için benim için en önemlisi işleme giriş sinyalidir. İşlemi açtıktan sonra o an yeterli olduğunu düşündüğüm kar oranına ulaşınca işlemi sonlandırıyorum. Bunun dışında o anki hareketliliğe, fiyatların destek dirençlere yaklaşması ya da kırmasına, mum grafiklerinin kapanışlarına, hatta diğer paritelerde ki hareketlere göre o an karar vererek işlemi sonlandırıyorum. İşlemi kapatma sinyalini eğer yeterli kar alamadıysam fiyatların istediğim yönde ilerleyeceğini düşünerek bekliyorum ya da işler ters yönde ilerlediyse uyguluyorum.

mgorkem
11-12-2014, 13:29
sayin met07, konuyu takip ediyorum. Gercek hesapta, demoda oldugu kadar kolay gitmiyor heralde :) yada köseyi döndünüz de kazananlar gibi yazmaya gerek mi duymuyorsunuz :)

saygilar.

Met07
12-12-2014, 19:55
sayin met07, konuyu takip ediyorum. Gercek hesapta, demoda oldugu kadar kolay gitmiyor heralde :) yada köseyi döndünüz de kazananlar gibi yazmaya gerek mi duymuyorsunuz :)

saygilar.

Görkem bey, keşke köşeyi dönenlerden olabilseydim :) ben şuan için damlaya damlaya göl olur sözünden ilerlemeye çalışıyorum :)

Elbette demodaki gibi rahat olamıyor insan, o bi gerçek.Halen daha bazı şeyleri oturtmaya çalışıyorum.
Ayırdığım nakde göre kaç lotluk işlemlere girebilirim, işleme girince marjin durumum ne olur, aynı anda kaç işleme girebilirim ve o anki Marjin durumum ne oluyor, kendi sistemime göre ne kadar kar a girince işlemi sonlardırmalıyım, işleme giriş çıkış zamanı düzgün ayarlama ve tabi unuttmadan hırs yapmama :) bunu henuz tam oturttamadım bazen kazanç az geliyor işlemi sonlandırmıyorum sonra da uzun süre işlemde kalmam gerekiyor ve bu da beni yoruyor.

Bu hafta elimdeki nakde göre güzel geçti diyebilirim.Şuan 0,3 lotluk işlemlere giriyorum.Aynı anda 2 kere de işleme girebiliyorum.Aracı kurumda sıkıntı yaşamadım. Bağlantı kopması ya da takılma olmadı.Sadece usd/try de 20:00 den sonra spread oranını 2 katına ( 8 den 16 ) yapmalarına canım sıkılmıştı.Diğer paritelerde bunu yapmıyorlar bende akşamaları işleme gireceksem diğer pariteleri seçiyorum.Umarım ilerki günlerde de sorun yaşamam.... herkese bol kazançlar :)

http://i.hizliresim.com/RbX1a7.jpg

mgorkem
12-12-2014, 22:17
Tebrik ederim sayin met07. Kar olsun da az olsun.. Bu piyasada kazanabilmek cok önemli bir basaridir zaten.. Ben 1 haftada 40.000 dolar kazanip 1 günde hepsini kaybeden biri olarak size sunu tavsiye edebilirim, Asla hirs yapmayin.. Kaybetmesini ve bunu kabullenmesini ögrenin ilk önce.. Eger bir isleminiz zararda kapandiysa; kaybinizi yerine koymak icin israrla pozisyon acmayin. Eger bir stratejiniz varsa - ki sizin var - bu piyasa size herzaman sizin istediginiz sartlarda yeni firsatlar sunacaktir..

Basarilar dilerim. Konuyu takip etmeye devam ediyoyrum:

Saygilar.

Met07
12-12-2014, 23:21
Tebrik ederim sayin met07. Kar olsun da az olsun.. Bu piyasada kazanabilmek cok önemli bir basaridir zaten.. Ben 1 haftada 40.000 dolar kazanip 1 günde hepsini kaybeden biri olarak size sunu tavsiye edebilirim, Asla hirs yapmayin.. Kaybetmesini ve bunu kabullenmesini ögrenin ilk önce.. Eger bir isleminiz zararda kapandiysa; kaybinizi yerine koymak icin israrla pozisyon acmayin. Eger bir stratejiniz varsa - ki sizin var - bu piyasa size herzaman sizin istediginiz sartlarda yeni firsatlar sunacaktir..

Teşekkür ederim
Basarilar dilerim. Konuyu takip etmeye devam ediyoyrum:

Saygilar.

Tebrik ve önerileriniz için teşekkür ederim.Dediğiniz gibi hırs yapmamak çok önemli.Aslında bunu hepimiz biliyoruz ama iş uygulama kısmına gelince olmuyor, bazı zamanlarda insanın kendini kontrol etmesi zorlaşıyor.Elimden geldiğince hırs yapmamaya ve kendimce koyduğum kurallara uymaya çalışıyorum.

Büyük rakamlar kazanıp kısa sürede bunu kaybetmenize üzüldüm.Umarım tekrar böyle güzel rakamlar kazanabilirsiniz.Bol kazançlar diliyorum...