PDA

View Full Version : Nasıl Çin borsasına yatırım yapılabilir.

Red Kit
04-01-2007, 16:13
hisse.net forumunda yönetici olduğumu bilen bir yakınlarım sanki borsa ve piyasalarda her şeyi bilmem gerekirmiş gibi sorular sorup durur, ben de buradan bakıp anladığım kadarıyla cevaplardım. Bayramda öyle bir şey sordular ki cevaplayamadım.

Çinin en fazla gelişme kaydedeceğini ve borsalarının henüz yeni kurulduğunu ve önümüzdeki 10 yılda çok büyük gelişme kaydedeceğini düşünen bir yakınım çin borsasına hangi türk aracı kurumundan yatırım yapabilirim, Çin borsa endeksine bağlı bir fon var mıdır diye soru sordu.

Soruyu size havale ediyorum. :tamam:

BULL MARKET
04-01-2007, 16:25
Hakikaten de çok doğru bir yaklaşım olabilir diyorum, adamlarda siyasi istikrarsızlık ve kriz gibi kelimelerde çok çok uzakta görünüyor, çin borsasına yatırım uzun vadede bizimkinden kat be kat fazla olacağı kesin, birde buna tüm dünya yatırımlarını çin borsasına böyle düşünerek yapmaya başlarsa, işte o zaman turnayı gözünden vurmuş oluruz.

Sorunun cevabına ise, çalıştığım aracı kurumlardan gedik yatırım ın, dünyanın hangi borsasından olursa olsun hisse senedi alıp satabileceğinizdir ve internetin olduğu heryerden işleminiz yapabileceğinizide ekliyorlar, bir ara sormuştum ondan biliyorum.
Fon konusundada iş yatırım da buna bir çözüm bulunabileceği yönünde bilgim var, fakat nasıl yapıldığı konusunda bilgili değilim, saygılar.:tamam:

bozo38
04-01-2007, 18:03
hisse.net forumunda yönetici olduğumu bilen bir yakınlarım sanki borsa ve piyasalarda her şeyi bilmem gerekirmiş gibi sorular sorup durur, ben de buradan bakıp anladığım kadarıyla cevaplardım. Bayramda öyle bir şey sordular ki cevaplayamadım.

Çinin en fazla gelişme kaydedeceğini ve borsalarının henüz yeni kurulduğunu ve önümüzdeki 10 yılda çok büyük gelişme kaydedeceğini düşünen bir yakınım çin borsasına hangi türk aracı kurumundan yatırım yapabilirim, Çin borsa endeksine bağlı bir fon var mıdır diye soru sordu.

Soruyu size havale ediyorum. :tamam:

honkong var keserse tabii şekerbank sweette
http://www.sekeryatirim.com.tr/sourcedesign/sekerkurumsal01.asp?sayfa_id=kurumsal.{6F56F599-10A8-4D87-A32E-48C9877C03D4}&web_id=kurumsal

misterno
13-01-2007, 00:48
NYSE den Cin ADR lari alin
Hem Cin ekonomisine hemde Yuan a karsi duyarli olur fistik gibi
Bir suru Cin ADR i var orada ama benim gozume kestirdigim petrochina
ticker PTR

Hem petrole hem Yuan a hem Cin ekonomisine duyarli, tam bana gore

bana biraz cesaret lazim istanbula geldigimde dolmusa binersem olur belki :)