PDA

View Full Version : Avuçiçi Bilgisayar

BJK Coccinella
10-01-2007, 16:36
Şöyle laptopların tahtını elinden alacak, cdrom'u olan, metastock yükleyip veri indirebileceğimiz, internetten borsa verisi aktarabileceğimiz, excele veri aktarıp süzme ve makro işlemlerini gerçekleştirecek özellikte avuçiçi bilgisayarlar piyasada mevcut mu?

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Mavi bilgisayarda şöyle bir model var : PALM Treo 650 Avuçiçi Bilgisayar
--------------------------------------------------------------------------------
Cihaz Türü Smartphone

--------------------------------------------------------------------------------

İşlemci Intel™ PXA270 312 MHz

İşletim Sistemi Palm OS® 5.4

Ölçüler 11.3 x 5.9 x 2.3 mm

Ağırlık 178 gr

Ekran Tipi Dokunmatik

Ekran Boyutu 320x320 piksel

Rom 21 MB

Ram 21 MB

Bağlantılar USB

Audio Stereo Kulaklık

Pil Li-Ion

Genişleme Yuvaları SD, MMC, SDIO

Garanti 24 Ay

Diğer Özellikler:

Wireless Radyo:
GSM/GPRS/EDGE model: 850/900/1800/1900 MHz world phone. GPRS class 10B

İşlemci:
Intel™ PXA270 312 MHz

Bellek:
21MB non-volatile

Batarya:
Çıkarılabilir ve şarjl edilebilir lithium ion batarya
6 saate kadar konuşma süresi ve 12.5 gün standby süresi

Ekran:
Renkli TFT Dokunmatik ekran
320 x 320 çözünürlük
16-bit renk (65,000 üzeri renk gösterir)

Genişleme:
SD, SDIO ve MultiMedia bellek kartı desteği

Ses:
RealPlayer içerir - (SD hafıza kartı gerektirir)
Stereo audio kulaklık uyumlu - (stereo kulaklık gerektirir)

Dijital Kamera:
VGA 640x480 (0.3 megapiksel) çözünürlük
Otomatik ışık dengesi
2x zoom
Hareketli görünütü kaydı

İşletim Sistemi:
Palm OS® 5.4

Ek Özellikler:
Full backlit QWERTY ve numerik klavye
5 yönlü navigasyon tuşu
Speaker
Polyfonik MIDI zil sesleri
Kızılötesi
Titreşim Modu
Stylus
Keyguard
2.5 mm kulaklık jack (stereo)
Kişiselleştirilebilir yan button

Yazılım:
Phone
Contacts
Calendar
VersaMail
Messaging
Media
Camera
Camcorder
Web browser
RealPlayer
Tasks
Memos
Calculator
World Clock
HotSync® Manager
PalmOne™ Installation Software
link to Microsoft Outlook (Windows only)
DataViz® Documents To Go® 7
AudiblePlayer
Palm™ eReader
Handmark PocketExpress (trial version)
Zap! 2016
Handmark Solitaire

Sistem Gereksinimleri:
Windows:
Windows 2000 - XP ve USB port
CD-ROM sürücü
Macintosh:
Mac OS 10.2-10.3
CD-ROM sürü

Boyutlar:
11.3 x 5.9 x 2.3 cm

Ağırlık:
178 g.

Bilmiyorum bu benim dediklerimi karşılar mı?

Erasure
10-01-2007, 18:42
Bunları yakından kullanmış değilim, senin için birkaç review sitesini dolaştım ve epeyce bilgi de öğrenmiş oldum. Aşağıdaki model senin istediğin 650'in bir üstü 750 modeli, üzerindeki işletim sistemi office programlarını kullanmana izin veriyor, ama bu programlar hiçbir zaman bizim pc'lerdeki kadar full özellik taşıyan versiyonlar değil. Bu yüzden epeyce para vereceğiniz bu cihazları iyice araştırmanı önereceğim. Veri aktarımı bluetooth veya IR ile yapılıyor, CD vs kullanılmıyor, bazı modellerde usb ile aktarım yapıyor. Aslında epeyce bir model var ve bir takım eklentilerle hiçte ucuz rakamlara çıkmıyor. Eğer cebinizde taşımak fikri yoksa bundan vazgeçerek düşük ekran ebadı olan bir notebook almanızı önereceğim. Sizin Palm 650 için ödediğiniz paranın daha altına sıfır Fujitsu-Siemens notebook'u kardeşime almıştım. Son karar sizin olmakla beraber palm işletim sistemi ile Windows Mobile işletim sistemi arasında karar vermeye başlamanız lazım. Sonrasında da cihaz seçimine gitmeniz gerekir. Bunlar haricinde kullanmayı düşündüğünüz diğer yazılımları windows mobile veya Palm OS için üretilmiş versiyonları kullanacağınızdan bu işletim sistemlerine uyumlu olmaları gerekiyor. İyi günler...

Mobile Excel'den bir görüntü...
http://img175.imageshack.us/img175/9435/microsoftexcelmobilec84ow4.jpg (http://imageshack.us)

Palm Treo 750
http://img175.imageshack.us/img175/8858/snap008yg9.jpg (http://imageshack.us)

YENİDEN
14-01-2007, 14:29
Aylardır araştırıyorum henüz bir PDA için karar verebilmiş değilim ama N80
telefonum şimdilik ihtiyaçlarımın önemli bir kısmına cevap veriyor.
Bu yıl yeni modeller çıkacak laptop düşündüm ama insanın yanında taşıması zor.
Datalarıma hemen ulaşmak istiyorum bir ara deneme amaçlı HP 2790 kullandım
harika bir cihaz ama prensip olarak ,türkçe kullanım imkanı vermediğinden almaktan vazgeçtim.Palm cihazlar ise oda uygun ama ben windows işletim sistemi olan bir cihaz tercih ederim.:tamam: