PDA

View Full Version : GÖz GÖz GÖztepe

inorganik
13-01-2007, 11:04
Evet Göztepeliler, bizde bundan boyle hisse.net teyiz.

:tamam:

inorganik
13-01-2007, 11:06
Körler İle Sağırlar Birbirini Ağırlar
Mikro olaylarla, dedim dediler ile o kadar meşgulüz ki çoğu makro olayı atlıyor, tepki veremiyor, kamuoyunun gündemine getiremiyoruz. Hafta sonundan beri düşünüyorum yazayım mı? Yazmayayım mı? .......... Sn. Özkan Cengiz'in köşe yazısına ulaşmak için ve

Mikro olaylarla, dedim dediler ile o kadar meşgulüz ki çoğu makro olayı atlıyor, tepki veremiyor, kamuoyunun gündemine getiremiyoruz. Hafta sonundan beri düşünüyorum yazayım mı? Yazmayayım mı? Ve yazmadan yapamayacağımı anlayınca bugün sizlerle paylaştım düşüncelerimi. Her ne kadar kulüp gündemimizden uzaklaşıyor gibi gözükse de aslında tam da yaşadıklarımızın nedeni olan bir durumdan bahsetmek istiyorum sizlere ;

Arkas, Tuborg, İzmir Büyüksehir Belediyesi, sözcükleri sizler için ne ifade ediyor. Evet iki şirket bir de belediye olarak gözüken bu sözcükler aslında öyle değil bunlar şehrimizin spor kulüpleri hem de kimi ulusal kimi uluslar arası platformda başarı elde etmiş ciddi bütçeleri olan kulüplerimiz. Bu örnekleri çoğaltabiliriz de ama şu an için aklıma gelenler bunlar gerisini siz ekleyin.

Şimdi de şu sözcükler sizin için ne ifade ediyor, Göztepe, Karşıyaka, İzmirspor, Altınordu evet hiç tereddüt duymadan hiç zorlanmadan hepiniz dediniz ki İzmirimizin şehrimizin spor kulüpleri evet ikinci soruyu bildiniz bunlar şehrimizin spor kulüpleri.

Bu iki grup spor kulüplerinin birçok farklı problemleri var. Sadece en önemli problemlere değinirsek birinci gruptaki spor kulüplerinin taraftar ve camia ikinci gruptaki kulüplerinde bütçe ve yönetim sorunları var. Ve bütün bu sorunları toplayıp bakarsanız İzmir Sporunun ciddi sorunları var.

Bu sorunları yaratanlar hiç kusura bakmasınlar ama birinci gruptaki kulüpleri kuranlar şehrin kaynaklarını bu kulüplere aktaranlardır. Hangi zihniyetle, bu kulüpleri kuruyorlar ve bu kulüplere destek istiyorlar ben İzmir sporunun bir sempatizanı, bir taraftarı olarak bunu anlayamıyorum. Spor kulübü taraftarlığı bir olgudur. Kabul edilmesi gereken bir psikolojik gerçektir. Siz bir takım kurup ta hadi bakalım destekleyin diyemezsiniz, şehir bizi desteklemiyor, şehir bizim arkamızdan gelmiyor diyemezsiniz. Ben yarın bir takım kurayım adını da ÖZKANIM spor koyayım 10.000.000 ytl de para harcayayım. Tüm İzmir gelsin özkanım, özkanım diye bağırsın diyemem. Çünkü bu para ile taraftar almanın bir versiyonudur. Gerçek taraftarlık para ile satılacak bir olgu değildir.

Birinci gruptaki bu takımları kulüpleri kuranlar, maddi güçlerini desteklerini ikinci gruptaki kulüplere aktarsalar bugün ne İzmir sporu yerlerde olurdu. Ne de tatsız tutsuz şampiyonlar olurdu. Son günlerde gazetelerde yorumlar vardı. İşte İzmir tüketicisi tutucudur. Sırf İstanbullular satın aldı diye restoranlara gitmezler, alış veriş yapmazlar. Bu tutuculuk değildir bu kent bilincidir ve kentin insanlarının kentin ticaretçisine, kentin sanayicisine sahip çıkışının bir göstergesidir. Kentin sanayicisi, kentin ticaretçisi kentinin değerlerine sahip çıkıyor mudur? Hayır! Kentinin binlere on binlere yüz binlere mal olmuş spor kulüpleri varken kendi adına kulüpler kurmakta bir de bunlara destek isteyip yerel gündemi meşgul etmektedirler.

Şimdi duyar gibi oluyorum ? e Bilgin Grubu yaptı da ne oldu ? e Yaşar Grubu yapıyor da ne oluyor. Hiç kimse kimseyi kandırmasın.

Bilgin Grubu, doğru düzgün devralsaydı, doğru düzgün denetleseydi, doğru düzgün yönetseydi hepsinden geçtim. İflas etmeseydi böyle olur muydu? Bugün Bilgin Grubu ticari faaliyetine aynen devam etseydi. Dinç Bilgin hala eski şaşalı günlerinde olsaydı. Göztepe bu hale gelir miydi? Yaşar Grubu, Karşıyaka’ya koklatıp koklatıp çekmese doğru düzgün yardım etse, balık vermekten vazgeçip balık tutmayı öğretse, Karşıyaka böyle mi olurdu.

E çok takım var hangisine yardım edeceğiz. İşte anlayışın çöktüğü nokta!

Bu bir yardım değil bu bir faaliyet. Yarı sosyal içerikli yarı ticari içerikli bir faaliyet siz bu yarı sosyal yarı ticari nitelikli faaliyetinizden hangi kulübe yatırım yaparak maksimum faydayı sağlayacaksanız ona yapacaksınız. Nasıl iş kurarken fizibilitenizi yapıp ona göre karar veriyorsanız bunda da öyle karar vereceksiniz. Ha bir kulübü duygusal yakınlığınız mı var onu da bu fizibiliteyi değerlendirirken ek bir etken olarak koyacaksınız. Yeni kulüp kurarken hür iradenizi kullanıyorsunuz da bir kulübe sponsor olurken mi kullanamıyor musunuz?

Benim bütün bu dengesizlikleri çözmesi gereken yerel medyam, kamuoyunu yönlendirmesi gereken anlı şanlım yerel medyam, değirmenlere savaş açan yerel medyam, İzmir’i çok seven sadece İzmir için çalışan yerel medyam da bir yandan İzmir sporu için paneller düzenliyor bir yandan soruyor ARKAS’ındamısınız.

Hayır değiliz. Biz İzmir sporunun gönül verenleri taraftarları olarak, Göztepeliler olarak, Karşıyakalılar olarak, Altınordulular olarak, arkalarında değiliz. Onlar ne zaman bizim arkamızda oldular ki bugün biz onların arkasında olalım.

İzmir Sporu nasıl mı kalkınır? Yerel medya Hey Arkas!, Hey Tuborg!, Hey Büyükşehir! Kulüplerimiz gitti gidiyor siz neredesiniz diye manşet attığında, İzmir’in sanayicisi, İzmir’in yöneticisi, İzmir’in ticaretçisi kendine oyuncaklar yaratmaktansa gerçekten İzmir’e katkı sağlamayı, Gerçekten İzmir sporunu kalkındırmayı düşündüğünde İzmir Sporu kendine gelir Yoksa ;

Körler ile Sağırlar Birbirini Ağırlar.

Özkan Cengiz

inorganik
13-01-2007, 11:06
Platform'dan Rest
Platform bu akşamki toplantıda Dernek yönetiminin de kendilerine devredilmesi halinde göreve devam edeceklerini aksi takdirde kendilerini sürekli engelleyenlere AŞ yönetimini devredebileceklerini belirtti.

inorganik
13-01-2007, 11:08
inadina goztepe

heimann
21-04-2007, 20:37
çok yazık oldu göztepe'ye. Artık amatör lig de:cry:

Resmen bir efsane çöktü

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/21/son/sonspo20.asp

rekorb
21-04-2007, 21:29
çok yazık oldu göztepe'ye. Artık amatör lig de:cry:

Resmen bir efsane çöktü

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/21/son/sonspo20.asp

yazık...

eyup2059
21-04-2007, 21:41
:( bir İzmirli ve Göztepel, olarak üzüntü verici

BORSAHİSSE
21-04-2007, 23:01
karabulutlar dolasıyor üzerimizde ama hayırlısı olsun bakalım..VESTELMANİSA ile buna sonvereceğiz inşallah..

CAPİTAL
22-04-2007, 11:14
2. lig A kategorisindeki ALTAY 1.lige çıkar inşallah.ALTAY a destek

heimann
23-04-2007, 13:28
2. lig A kategorisindeki ALTAY 1.lige çıkar inşallah.ALTAY a destek

izmir'in takımlarının mali gücü, aynı izmirli şirketlerin borsadaki hisseleri gibi.

Yani Batık.... Göztepe'yi Yeni Asır ve Dinç Bilgin mafyası bu hale getirdi. 1. Ligden aldıkları takım, bu sezon elektriksiz susuz patates sahası gibi tesislerde çalışmak zorunda kaldı. Sonuç ortada....

Dinç Bilgin, Kamil Uçar gibi kansızlar bayram etsin.. Bu noktaya onlar getirdi bu güzide takımı. Çok üzülüyorum çoook.....

Altay içinde pek umutlu değilim maalesef,...

bourbon
23-04-2007, 13:52
Izmır gıbı bır sehir bırakın kume dusmeyı,2.lıgı fılan nasıl olurda hersene kafaya oynayan bır takım cıkaramaz..Bunu hıcbır zaman anlayamadım,anlayamayacagım...

lionking
23-04-2007, 14:03
izmirde herkes sanki el ele vermiş şehrin takımlarının başarısız olması için yoğun mücaddele vermekte .

bence asıl sorun iyice etüd edilmeden yapılan şirketleşmeler .

bakınız cem uzan adana takımlarını ne hale getirdi .

takımları astronomik rakamlarla borçlandırıyorlar . sonrası

sonrası malum . batık şirketin başına paralı yönetici gelirmi .

yani bu kulüpleri önce fesh edeceksin sonra sıfırdan yola devam ..

göztepe bu asalaklardan kurtulmak için son çareye başvurmuştur.

sanırım en doğrusuda bu .

BORSAHİSSE
23-04-2007, 15:41
Izmır gıbı bır sehir bırakın kume dusmeyı,2.lıgı fılan nasıl olurda hersene kafaya oynayan bır takım cıkaramaz..Bunu hıcbır zaman anlayamadım,anlayamayacagım...

kesinlikle haklısın.ve ben sorunun birbirimize yeterince kenetlenememizde yeterince destek olamamamızdan kaynaklandığını düşünüyorum...
VESTELMANİSAMIZ var onuda ligin 2.yarısı ne olduğunu bile anlayamadığımız sebeplerden nerdeyse küme düşecek pozisyona getirdiler..
anlamak mümkün değil sen gel 1.yarıya bar bernde ligin 2.yarısına ne oldu değişen ne...değişen üzerinde oynanan oyunlar birbirimize desteğimizin tam sağlanamaması.

rekorb
23-04-2007, 15:43
kesinlikle haklısın.ve ben sorunun birbirimize yeterince kenetlenememizde yeterince destek olamamamızdan kaynaklandığını düşünüyorum...
VESTELMANİSAMIZ var onuda ligin 2.yarısı ne olduğunu bile anlayamadığımız sebeplerden nerdeyse küme düşecek pozisyona getirdiler..
anlamak mümkün değil sen gel 1.yarıya bar bernde ligin 2.yarısına ne oldu değişen ne...değişen üzerinde oynanan oyunlar birbirimize desteğimizin tam sağlanamaması.

BU manisa olayında döndü bi dolaplar ama neysse....

MOSTAR
23-04-2007, 15:46
acaba borclarını sıldırmek ıcın bılerek dusmus olmasınlar. malum klup bayagı bı ekonomık sıkıntı ıcınde.

CAPİTAL
23-04-2007, 16:10
BU manisa olayında döndü bi dolaplar ama neysse....

kesinlikle:super:

rekorb
23-04-2007, 21:38
Göztepe'de yas sürüyor... Taraftarlardan 'İsyan Marşı'

Avrupa'da yarı final oynayan ilk Türk takımı olan, müzesinde bir Cumhurbaşkanlığı, iki Türkiye Kupası bulunduran Göztepe, 82 yıllık tarihinde ilk kez amatör kümeye düşmenin üzüntüsünü yaşıyor.
Son beş sezonda dört kez küme düşerek Süper Lig'den amatör kümeye inen sarı-kırmızılı ekip, onbinlerce taraftarını gözyaşına boğdu. Üçüncü Lig 3.Grup'ta son yedi maçta bir beraberlik alan, rakip fileleri bir kez bile dalgalandıramayan Göz-Göz, Alsancak Stadı'ndaki 2-0'lık Aliağa Bld yenilgisinden sonra sezonun bitmesine bir hafta kala havlu attı.
Çok yalnız bırakıldıklarını belirten Göztepe Dernek Başkanı Mustafa Kocaoğlu, Mayıs ayı sonunda yapılacak olağan kongrede yeniden aday olup olmayacaklarının henüz netleşmediğini söyledi. Göztepe'yi kurtarmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Kocaoğlu, transfer yasağı yüzünden dört sezondur altyapıdan yetişen gençlerle mücadele edildiğini, ancak sonunda amatör kümeye düşmenin acısını yaşadıklarını dile getirdi. Geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan kişileri mahkemeye verdiğini hatırlatan Kocaoğlu, "Kulübün başında kalsam da, kalmasam da Göztepe'ye yaptıklarının hesabını verecekler" dedi.

EwP4hUkrA74

prekazi
24-04-2007, 00:28
Göztepe'yi inşallah en kısa zamanda yeniden 1. ligde görürüz...

Dinç BİLGİN'de kına yaksın verdiği zararlar nedeni ile...

elbruz
24-04-2007, 14:26
Gerçekten çok üzüldüm.Yılların Göztepe'sinin amatör kümeye düşmesi gerçekten çok üzücü.Ankaradan üç takım,Kayseriden iki takım birinci ligte top koştururken İzmirden bir takım bile yok.Yani yıl içinde takımın durumu belliyken üst gruplarda oynayan takımlar bir iki adam veremezmiydi yedeklerden bile olsa. Yazıklar olsun bu durumu seyredenlere!

DARTİNO
13-11-2008, 22:03
Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz...

yıldız
14-11-2008, 21:05
Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz...

göztepeli kardeşim üzülme TATANGALAR her zaman sizinle

Tam35
06-02-2009, 12:21
İlk mesajım burada olsun istedim.

Tüm kardeş klüplere selamlar.
Şanlı Göztepemize 2. lig yolunda başarılar.

DARTİNO
12-03-2009, 18:57
Sn.yıldız çıkışınızı yakından takip ediyorum.İddaa oyununda sayenizde(SAKARYASPOR) güzel bir kazanç elde ettim.İçten dilekleriniz için teşekkür eder,kardeş takım olma özelliğimizin ömür boyu olmasını dilerim.Bugün uzun zamandır aradığım futbolu takımımız oynayınca keyiflendim,iki satır yazıp paylaşayım dedim.Sevgilerimle.

lionking
12-03-2009, 19:50
göz göz göztepe

gençlik yıllarımdan beri bende bir göztepe hayranlığı var..

bu güzel takım ve süper taraftarını 1. ligde görmek istiyorum.

hemde canı gönülden ..

Tam35
18-03-2009, 01:14
Perşembe günkü deplasman için
18 mart çarşamba 23:00 Güzelyalı park kalkış.

Bekle bizi İstanbul GE-Lİ-YO-RUZ

inorganik
25-05-2009, 23:17
GÖz gÖz gÖztepe :)

srdr061
25-05-2009, 23:41
üniversiteyi izmirde okudum ve takımımız tabiki Göz Göz idi her ne kadar trabzonsporlu olsamda izmirde herzaman göztepe...

inorganik
28-11-2009, 17:04
bu hafta cok onemli, futbolcular ruhsuz malesef.

kerkenez61
13-12-2010, 01:46
Arkadaşlar,
2010-2011 sezonunda şampiyon kim olur diye bir konu açtım ve anket koydum...
Sizde ankete katılıp görüşlerinizi paylaşır mısınız?
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=56794

ayhan53
11-01-2011, 21:42
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=58639
buyrun takımınızı desteklemeye:)

inorganik
01-05-2011, 09:39
Selamun aleykum , biz geldik :)

KONYALIYIZ
01-05-2011, 11:13
Selamun aleykum , biz geldik :)

A. S şampiyonluğunuzu kutlarız , seneye konya'mızla aynı ligde mücadele edecek göz göz'e sevgiler

uptrend
17-09-2011, 09:32
River Plate-Boca Juniors
Celtic-Gloskow Rangers
Real Madrid-Barcelona
Galatasaray-Fenerbahçe
Roma-Lazio
Milan-İnter

Gibi dünyanın en büyük derbileri yanında onlar kadar büyük bir derbi. KARŞIYAKA-GÖZTEPE Derbisi.

Bir ikinci lig maçı olmasına rağmen 80.000 seyirci ile bir dünya rekorunu elinde bulunduran derbide KAF-SİN-KAF ve GÖZ-GÖZ lere başarılar diler,kavgasız,centilmence bir müsabaka oynanmasını temenni ederiz.

inorganik
30-04-2012, 22:39
A. S şampiyonluğunuzu kutlarız , seneye konya'mızla aynı ligde mücadele edecek göz göz'e sevgiler

Bu hafta sizinle onemli bir macimiz var dostum, galip ayrilmak zorundayiz. Sizi de super ligde gormek isterim

inorganik
09-05-2012, 00:24
Seneye insallah iddaali bir takim kurulur. Su grobler ali kucik, abdullah ve ibrahim de gonderilmeli bence