PDA

View Full Version : Vob 24

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

hakansahin
14-03-2015, 10:12
VİOP30 = 93.625 açık pozisyon 221,294
XU100 = 76642
XU030 = 93.828
usd : 2.639

Tüm Arkadaşlara Bol Kazançlar.

Hayırlı Olması Dileğiyle..

denizci
14-03-2015, 10:34
euro/dolar 1.05

dxy ........ 100

yolunuz ve bahtınız açık olsun vobcu arkadaşlar :)

keremalkm
14-03-2015, 10:47
7.500 puan kayıpla bir hafta daha geçti...
Gezi Olayları sonrası piyasa toplamıştı, tepki vermişti..
Durum Vahim. Tepki yok?
Peki fiyatlanan ne? FED/Faiz/USD mi?

Yoksa AKP'nin gidici olduğu
ve borcu döndürememe riski mi gözüküyor ufukta?

50 gün önce 4,55 milyon USD'lık GARAN kağıdı olanın
CUMA akşam değeri 3,04 milUSD'a indi...

thebaboli
14-03-2015, 10:50
Hayırlı olsun yeni başlık bol kazançlar.

Vallis
14-03-2015, 11:15
Önceki başlık rüzgar gibi geçti. Daha dün açılmıştı sanki.
Yeni başlık hayırlı olsun.

recoba
14-03-2015, 11:37
Kazanciniz bol olsun viop ahalisi.

hpy
14-03-2015, 11:59
Bol kazanclar viobcular.

keremalkm
14-03-2015, 12:38
Cuma kapanış -makas..
Hiç görmediğimiz cinsten..
SHORT poz.lar yüklü ve AÇIK duruyor..(tahminim)

platones
14-03-2015, 12:48
Kazanciniz bol olsun viop ahalisi.

ne zamandır tebrik edicem unutuyorum dostum yaşlandık artık :)

hatırladığım kadarıyla 106 bin den beri shorttasın , duruyor mu poz. hala? yoksa kapattın mı?

recoba
14-03-2015, 12:58
ne zamandır tebrik edicem unutuyorum dostum yaşlandık artık :)

hatırladığım kadarıyla 106 bin den beri shorttasın , duruyor mu poz. hala? yoksa kapattın mı?

Benim hesap biraz karışık dostum. Ortalaması epeyce yukarıda kalan sabit miktarda short duruyor, onlara dokunmuyorum. Viopda 8 ile başlayan rakamlar görmeden kapatmayı düşünmüyorum onları. 112,500 kırıldığından beri sürekli short ağırlıklı trade ediyorum. Uzun süre bu düşüşün hayaliyle yaşadım dostum. gün benim günüm :)

EKaya
14-03-2015, 13:01
yeni baslik hayirli olsun...
17 mart
20 mart :oley:

tarihin en ugursuz vob24 basligi olacak.. ahanda yazdim kenara... :evil:

platones
14-03-2015, 13:03
yeni baslik hayirli olsun...
17 mart
20 mart :oley:

tarihin en ugursuz vob24 basligi olacak.. ahanda yazdim kenara... :evil:

usta sende mi astroloji ye merak saldın yoksa :)

kayra501
14-03-2015, 13:11
Kimin icin sortcular icin mi longcular icinmi :)))

EKaya
14-03-2015, 13:12
usta sende mi astroloji ye merak saldın yoksa :)

kitap okudumda sabaha kadar ona sardim :kahkah: yada o beni sardi :oley:..

gulme geldi... dur konu biraz olgunlassin makaraya sarariz aksama :p...

kayra501
14-03-2015, 13:12
Long icin sela okunali cok oldu ölmüş eşek kurttan korkmaz fed di nottu Alayına rest

platones
14-03-2015, 13:18
secbul abim nerde uzun zamandır görünmüyor?

Akinonya şatosunda mahsur mu kaldı yoksa? :notr:

cakay
14-03-2015, 13:33
arkadaşlar, spotta yabancı takasını yazabilirmisiniz, şimdiden teşekkürler

hiscii
14-03-2015, 13:54
arkadaşlar dolar kaçtan kapattı dün gece...

hakansahin
14-03-2015, 14:00
arkadaşlar dolar kaçtan kapattı dün gece...

2,6395

http://tr.investing.com/currencies/usd-try

hiscii
14-03-2015, 14:07
2,6395

http://tr.investing.com/currencies/usd-try

yav en son 2.621 görünüyor..yanlışmı görüyorum ben.o yüzden sormuştum..tşk.

kaptanoz
14-03-2015, 14:10

Foreks mobile de öyle görünüyor ama iki üç yerden baktım 2.6380 civarı.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

hakansahin
14-03-2015, 14:11

http://finance.yahoo.com/q?s=USDTRY=X

http://www.bloomberg.com/quote/USDTRY:CUR

http://www.marketwatch.com/investing/currency/usdtry

bir yerde hata var ama:)

muhtemelen 2,621 yazan hatalı

kaptanoz
14-03-2015, 14:14
Cuma kapanış -makas..
Hiç görmediğimiz cinsten..
SHORT poz.lar yüklü ve AÇIK duruyor..(tahminim)

Bende o yanlışa düştüm dostum. 900 küsur puan temettü etkisi varmış. Spot düşük açılacak temettü günleri gene makas artı olacak. Sırf bunu geçen hafta bilen 900 puan shorttan kemiksiz puan aldı. Bende diyom niye bu kadar vopa bastı bu adamlar.

razmanot
14-03-2015, 14:51
vadeli cuma akşam teorikten temettü etkisini bile çıksak -450 puan gibi eksi makasla kapadı yani spota göre değeri olması gereken kapanış 94,000 idi tam, sanırım panikçiler ve haftasonu riskini almak istemeyenler pek fiyata bakmadan sattılar.
Pazartesi kur, cuma kapanış değerlrinde olursa açılış da 94,000 gibi olur

kaptanoz
14-03-2015, 15:10
vadeli cuma akşam teorikten temettü etkisini bile çıksak -450 puan gibi eksi makasla kapadı yani spota göre değeri olması gereken kapanış 94,000 idi tam, sanırım panikçiler ve haftasonu riskini almak istemeyenler pek fiyata bakmadan sattılar.

900 küsur puan temettü etkisi hesaplanmış. Bu mantıkla 900 eklersen spotun 600 üzerinde kapanmış. 94.500 kapanmış say. Bu da normal. Zaten gün boyu bu makasla gitti.

bilalx
14-03-2015, 15:35
Selamlar. Hayırlıhaftasonu dilerim.

crack
14-03-2015, 16:24
Uğur Civelek.

Havada kriz kokusu var ve büyümesi önlenemiyor!

Küresel koşullar olumsuzlaşırken, son on iki yılda yapılan dramatik hatalar ve hovardalık sebebiyle Türkiye ekonomisinin geleceği kararıyor. Çok yönlü bir kriz kapıyı çalıyor. İçerideki etkili ve yetkili kesimler ise doğal olarak bunalıyor; sıkıntı büyüdükçe daha çok saçmalıyorlar! Gelecekten vazgeçmiş olanların ruh hali ile göz boyamaya ve günü kurtarmaya çalışıyorlar! Küresel koşullar ağırlaşır ve tüm gelişen ekonomiler sarsılırken, insanlarımızı her şeyin iyiye gideceğine inandırabileceklerini sanma gafletine düşmekten kurtulamıyorlar!

BU KAFAYLA ÖNLENEMEZ
Mevcut küresel koşullarda gelişen ülke para birimlerinin değerindeki eğilimler, beklenti değişiklikleri konusunda önemli bir erken uyarı işlevi görür. Küreselleşme denilen kuralsızlık ve dayattığı dalgalı kur sisteminin yapısı bunu gerektirir. Hangi sebeple olur ise olsun, döviz kuru ve veya faizlerin yükselmesi beklentilerin olumsuzlaştığı ve riskten kaçınma eğiliminin güçlenmeye başladığı anlamındadır. Bir takım müdahaleler ile bu erken uyarı sistemini devre dışı bırakmaya çalışmak çözüm değildir; tehlike algısını yapay olarak köreltmek ve sorunların hızla büyümesine yol vermektir, çaresizliktir.
Bu kafa yapısı ile Türkiye ekonomisinin daralması ve işsizliğin artması önlenemez. Sorunların ağırlaşmasına yol verildiği halde, görünümün bozulmasını ve güvensizliğin artmasını önlemeye çalışmak nafile bir çabadır; kaynak israfıdır, ödenecek faturaların katlanarak büyümesine izin vermektir. Bu yaklaşım ile sizi sizden iyi tanıyan sıcak paracı yabancıları aldatamaz, risklerini azaltma isteklerini iyice güçlendirirsiniz. Sonuçta günü kurtarayım derken bindiğiniz dalı kesersiniz!
Ocak ayı sanayi üretim rakamı ekonominin daralmakta olduğuna ve fiyat istikrarının korunamayacağına işaret ediyor; yabancılar ülke riskini azaltarak döviz talebini arttırıyor. Merkez Bankası gecelik faizleri yükseltiyor ve kamu kurumları siyasi iradenin talimatı ile harekete geçerek döviz satıyor; sözde görünümün bozulması önlenmeye çalışılıyor!
Ocak ayı cari açık rakamının 2 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiği açıklanıyor; verinin beklenenden iyi çıktığı iddia ediliyor, kamu kurumlarına döviz satışı ve menkul kıymet alımı yaptırılıyor! Yerli tasarrufçular ve yatırımcıların gözlerini boyamak için seferber olunuyor! Cari açıktaki küçülmenin ekonomik daralma ve fiyat istikrarsızlığı endişelerini yükselttiği gerçeği görmezden geliniyor.
SERT SARSINTI
Son ABD istihdam verisinden sonra, küresel ölçekte riskten kaçınma eğilimi güçleniyor; bunun sonucu olarak dolar diğer tüm paralara karşı güçleniyor ve emtia ve sermaye piyasaları satış baskısı altında bunalıyor. Gelişen ekonomiler sert bir şekilde sarsılırken, yeni bir küresel kriz endişesi her tarafı sarıyor. Etkili ve yetkili kesimlerimiz herkesin bildiği gerçeği, kendi vatandaşlarının bilmesini ve tedbirli olmasını istemiyor! Yabancıların kaçması önlenemiyor, yerliler kurban durumuna düşürülüyor ve bu hesapsızlık vatana ihanet sayılmıyor!
Bir şeyler yapıyormuş gibi görünen etkili ve yetkili kesimlerimiz, çözüm adına hiçbir şey yapmadığı gibi vatandaşın başının çaresine bakmaya çalışmasını da engellemeye çalışıyor! Türk Lirasındaki değer kaybını hesapsızca durdurmaya çalışmak en büyük marifet sayılıyor! Neden bu duruma düşüldüğü konusuna ve kalıcı çözüme kafa yorulmuyor, yanlışlardan vazgeçilmiyor!
Sorunları küçük iken çözme basiretini gösteremeyen ve insanlarımızı aldatmayı alışkanlık haline getirenler, ağırlaşması hızlanan sorunlar karşısında çözülüyor.
SORUMLUSU İKTİDAR
Havadaki kriz kokusu dört bir tarafı sarıyor! Bundan sonra yaşayacağımız olumsuzlukların baş sorumlusu siyasi iradedir ve suç ortaklarının bir kısmı batmakta olduğunu düşündükleri ekonomiyi terk etme telaşındadır! Sıcak paracı yabancıların kararlı bir şekilde risklerini azaltmaya başlamasının başkaca bir anlamı yoktur.
Döviz kuru ve faizlerdeki yükseliş eğiliminin yapay bir şekilde baskılanması, yabancıların karlı veya az hasarlı bir şekilde çıkabilmesini kolaylaştıran ve faturanın büyüğünü yerleşiklerin sırtına yıkan bir durumdur. Etkili ve yetkili kesimlerin günü kurtarmak ve yerleşiklerin uyanmasını önlemek için yaptığı her şey, öncelikle risklerini azaltmaya çalışanlara yaramakta ve diğerlerinin geleceğini karartmaktadır! Bu yapılan faiz lobisi ile mücadele etmekten çok, onlara kulluk etmek ve yine onların menfaati için kendini feda etmek anlamındadır!
Ne diyelim: Söylemler ile ortaya konulan eylemler uyuşmuyor!

serkan23
14-03-2015, 17:27
Benim hesap biraz karışık dostum. Ortalaması epeyce yukarıda kalan sabit miktarda short duruyor, onlara dokunmuyorum. Viopda 8 ile başlayan rakamlar görmeden kapatmayı düşünmüyorum onları. 112,500 kırıldığından beri sürekli short ağırlıklı trade ediyorum. Uzun süre bu düşüşün hayaliyle yaşadım dostum. gün benim günüm :)

tebrikler dostum, düşük kaldıraçla sürekli kar yazmanın verdiği keyif sonsuz oluyor :) aynı zamanda getiride sonsuz oluyor :) karda uzun süre oturabilmende yine ayrı bir meziyet.

keremalkm
14-03-2015, 17:57
Bende o yanlışa düştüm dostum. 900 küsur puan temettü etkisi varmış..
Yanılmaz isek, kısa vadeli de olsa,
DİP çalışması yapıp, LONG poz. geçeceklerini düşünüyorum..
PAZRTESİ açılışta farkı + yönde açarsa,makası..
POz. ağırlığı
CUMA'dan LONG'a dönmüş kabul ederim...!

Uğur Civelek.

Havada kriz kokusu var ve büyümesi önlenemiyor!

Eskilerin sylediği bi laf vardır...
Eğer KRİZ kokusu ve kendisi varsa IMKB30'dan elinde
1 adet SENET dahi bulundurma...
Krize çoktan girdik te neresindeyiz? Bilemiyorum...

fen
14-03-2015, 18:47
Aslında global ölçekte büyük kriz falan görünmüyor, çünkü ABD ekonomisi tam gaz yoluna devam ediyor, ABD ekonomisi krizde değilse 2008 krizi gibi global ölçekte çok etkili bir kriz olması ihtimali çok az.

Fakat ABD nin parası dolar değerlendiğinden gelişmekte olanları vurdu, dolar bu yıl en çokda gelişmekte olanlardan bizi vurdu.

Bakıyoruz Rusya krizde dedik, ama BRİCS ülkesi, ne dediler yok işte rusya borsasından çıkıp TR ye gelecekler, tam tersi oldu ve yılbaşından bu yana rusya borsası en çok yükselen borsalardan biri olurken, 2015 yılında en çok düşen borsalardan biri Bist oldu.

Yani fonlar Türkiyeyi terkederken gideceği yeride belirlemiş demekki, BRİCS ülkelerinden en iyileri, tabi BRİCS in en iyisi bundan sonraki süreçte cari fazla verebilen Rusya olmalıydı, fonların tercihi haliyle petrolün fiyatı düştü diye parası devalüe olmuş, kendi çapında krizden nasibini almış ve önünde felaket riskleri azalmış, aynı zamanda ucuz kalmış Rusya piyasaları olmuş görünüyor.

Sermaye satın alacağı şeyi çok iyi bilir, ucuzu satın alır daima, şimdi bist ucuzladıysa ne ala, ama ya taşıdığı risklere göre ucuzlamadıysa?

Bakıyoruz hemen, taşıdığı risk olarak yine sermaye yetersizliği ilk sırada, demekki doların dünyada değerlenmeside üç aşağı beş yukarı parite 1 olacak senaryosuna göre hesaplarsak, TR ninde bu alanda taşıdığı risk sonlandı yada sonlanmak üzere.

Birde siyasi istikrar meselesi vardı uzun yıllardır, bunu uzun vadeli yatırımcı göze alarak piyasamıza girmişti ve bu ortamda sanırım siyasi risk fiyatların içinde ve henüz satılmadı, bunu ancak seçim sonrası dönem belirleyici olacak, tekrar iktidar güçlü gelirse bu riski taşıyanlar yine voleyi vuracak, bist seçimden sonra şahlanacak, yatırımlar değer kazanacak.

Böylece anlaşılıyorki, bist düşüşü esasen başarısız gelişmekte olan ülke konumunda olduğumuzdan dolayı fonların çıkışıyla olmuş, hatta Ocak ayında emeklilik fonları dahi satış yaptı falan dendi, emeklilik fonlarıda uzun vadelidir ama ucuzlayınca tekrar biste girebilir, bist de zaten hep yaptıkları şey bu, yukardan sat aşağıdan al, nasıl uzun vadeli oluyor bunlar anlamadım?

50ot
14-03-2015, 18:55
bu konuya abone olayim :)

keremalkm
14-03-2015, 19:27
Aslında global ölçekte büyük kriz falan görünmüyor,

SABIRLI İfadesi meselesi...!
Şu an krizi x2 yapabilir.. EURUSD=1... Kur 2,80-3.00
BIST100 70 altına sarkabilir...

(ama sanmıyorum...o ifade kalacak)

cokuzuncu
14-03-2015, 19:34
sali ppk

carsamba fed

cuma fitch

cmts newruz

dedikodular cok fazla

tum vobculara kolay gelsin

baslik hayirli olsun

BONO
14-03-2015, 19:35
Ben asıl darbeyi Cuma Fitch'ten alacağımızı düşünüyorum .

Sabırlı ifadesi kalkacak olsa tüm EM 'ler eşzamanlı düşerdik ! Endonezya - Hindistan - G.Afrika çok sağlam duruyor.

Fitch görünümü negatif izlemeye alırsa artık hangisi evvel not kırar diye

yepyeni bir gündem maddemiz oluverir .

aydinbayrakli
14-03-2015, 20:10
sayin crack önce lütfen önceki sorulara cevap ver..gecen sene o yazdiklarin doğrumu..sonra neden ortaliktan kayboldun neden geldin merak ediyoruz..bir izahi olmali ?

aydinbayrakli
14-03-2015, 20:15
Birde uğur civelek hskkinda ne diyorlar bakin bi.
biri demiski, civelrkin dediklerinin onda biri ciksaydi şu an hepimiz sirkeci garinda dileniyo olurduk demiş :))

erhanacikgoz1
14-03-2015, 20:16
Soru

vob 24 topıgı ne işe yarar ?

Fiyatlar aşağı indikten sonra;

hangi sebebin düşürdüğü veya neden daha fazla düşeceği hatta daha önceden beri düşeceğinin nereden belli olduğu konuşulur.

Fiyatlar yukarı cıktıktan sonrada;

hangi sebeple yükseldiği neden daha fazla yükseleceği hatta gırafıgın yukarı gıdecegı taaa onceden bellı oldugu konusulur.

Bir elın 5 parmagına gecmecek sayıdaki trader'de (bunun içinde ben yokum)

grafikler düşmeden veya yükselmeden önce söylemiştir.

Bunlarda şu anda başarılıdır. Ama gelecekte başarılı olmayacakları zamanlarda olacaktır.

Peki bir vobcunun bulması gereken ilk şey nedir.

düşmeden veya yükselmeden önce yapılan dogru tahmindir.

peki bunu başarabılıyorsa bu sürdürülebilir bir tahminmidir yoksa sadece bugun bu sene yapılan tahmin tesadufun eserimidir.

bana göre tesadüftür.

Bu yükselişi bilir ama bir sonraki hareketi doğru nokta olmayacaktır. 10 trade başarılıdır ama 11.ncide yanılırsınız.

geneldede 11. trade genelde cok buyuk zararla sonuçlanır. 10 trade sonunda gaza gelindiği için.

11. tradeye "GAZ" piskolojisine engel olmakmı bana sorarsanız imkansız.!!!

tüm bunları birleştirince sonuç şu.

Ne piyasayı anlamaya ve çözmeye calısın nede tahmin etmeye calısın. En iyi ya vobtan borsadan uzak durun.

Yada bir sistem yaratın o alsın o satsın ne etliyle işi olur nede sütlüyle.

Piyasada neler olup bittiğini anlamak SAMANLIKTA IGNE ARAMAKTAN DAHA BETERDİR. Kısmen belirli bir süre zarfında başarılı olsanız bile gelecekte başarısız sonuçlar alacak. ve sürdürülebilir kar edemeyeceksiniz.

Peki önemli olan ne

SÜRDÜRÜLEBİLİR KAR ETMEKTİR.

aydinbayrakli
14-03-2015, 20:24
aylarca "kaydadeğer zaman" ifadesi ile uyuttular, sonra "sabirli" ifadesi. Siradaki favorilerim
"Daha sabirli olacağiz" :)
"aceleci davranmiycaz",
"düzelmenin sürdürülebilir oldugunu görecegiz",
vs..vs..
ulan ne ise plan söyleyin...şu şu veriler kalici olarak mesela 3 ay falanca degerin altinda /ustunde olursa şu miktarda artiririz sonra da söyle devam edebiliriz şeklinde taslak bir plan sunun bari..fed'e söylüyorum

dirkformvp
14-03-2015, 20:28
Borsalar konusunda haklisiniz. Diger EM borsalar son 1 ayda bizimki kadar dusmeyi birakin hemen hemen flat kaldilar. Asagida son 1 ay performanslari bulabilirsiniz. Bizimkisi %11 duserken digerleri sabit kalmis.

http://img.ctrlv.in/img/15/03/14/55046e8a71517.png

Benzer hareket bonolarda da var. Diger EM faizleri son 1 ayda asagi gelmisken bizimkisi yukari gitmis.

http://img.ctrlv.in/img/15/03/14/55046fa3ea6ac.png
Ama ayni seyi kur icin soylemek mumkun degil. Kur tarafinda diger ulkelere paralel hareket ediyor. Elbette ustune siyasi risk primi eklenmis sekliyle.

http://img.ctrlv.in/img/15/03/14/55046f63a8f55.gif

Ben asıl darbeyi Cuma Fitch'ten alacağımızı düşünüyorum .

Sabırlı ifadesi kalkacak olsa tüm EM 'ler eşzamanlı düşerdik ! Endonezya - Hindistan - G.Afrika çok sağlam duruyor.

Fitch görünümü negatif izlemeye alırsa artık hangisi evvel not kırar diye

yepyeni bir gündem maddemiz oluverir .

harputlu23
14-03-2015, 20:47
Sevgili viopcular,
Foruma veda ediyorum,ama battigimdan değil bilakis subattan beri ciddi kar yaptım foruma veda ediyorum viopa değil. Hepiniz sağlıcakla kalın. kabak gibi ortada olan ayı piyasasını okuyamayip 128.000 tl lerden bahsedenlerden,ve şu en tepe ve dip kovalayanlardan uzak durun derim.hepiniz sağlıcakla kalin selam ve saygılar

wtrader
14-03-2015, 20:58
Dananın kuyruğunu bu hafta koparıyozmu ?

50ot
14-03-2015, 21:13
Dananın kuyruğunu bu hafta koparıyozmu ?

90.200 nasil vop? :)

wtrader
14-03-2015, 21:19

Bence harika :cool:

emirserhat
14-03-2015, 21:23

Yetmez ama evet :)

wtrader
14-03-2015, 21:32
Peki bu ayı kapatmadan 100.800 ü görürüz ve parayı 2 ye katlarız diyen varmı ?

erhanacikgoz1
14-03-2015, 21:35
Hahahaj ver gqzi ver gazi

Olay artik parayi 2 ue katlamaya kadar gittiyse donus yakindir :)

wtrader
14-03-2015, 21:42
Hahahaj ver gqzi ver gazi

Olay artik parayi 2 ue katlamaya kadar gittiyse donus yakindir :)

Dönüş yakındır demeler başladıysa dönüş kesin yakındır :kahkah:

aydinbayrakli
14-03-2015, 21:53
Dönmüşte haberiniz yok..akillarda döndü..

wtrader
14-03-2015, 21:55
Ben paranın kokusunu alırım, siz yinede benim dediklerimi bi kenara yazın..
Bu haftanın full pozitif geçmesiyle dediğimi zaten çok hızlı görürüz..
Ne iyi ne kötü ortada bi hafta ile desteğine değdirirler sonra 98,000 bine bir düzeltme haraketi gelir.
Negatif bir haftada max 88 e değer ve oradan bir tepki gelir diye bekliyorum..
Hesapları yapalım pozisyonları ayarlayalım..
Hep şort hep şort olmaz, birazda long lazım yoksa piyasayı öldürürüz..

karasusarak
14-03-2015, 22:02
Bi arkadaşa bakacaktım.

50ot
14-03-2015, 22:31
Ben paranın kokusunu alırım, siz yinede benim dediklerimi bi kenara yazın..
Bu haftanın full pozitif geçmesiyle dediğimi zaten çok hızlı görürüz..
Ne iyi ne kötü ortada bi hafta ile desteğine değdirirler sonra 98,000 bine bir düzeltme haraketi gelir.
Negatif bir haftada max 88 e değer ve oradan bir tepki gelir diye bekliyorum..
Hesapları yapalım pozisyonları ayarlayalım..
Hep şort hep şort olmaz, birazda long lazım yoksa piyasayı öldürürüz..

spot 74.5'in alti zaten oha :) bolgesi ordan illa saglam yukari hareket gelir.

sahip
14-03-2015, 22:40
aylarca "kaydadeğer zaman" ifadesi ile uyuttular, sonra "sabirli" ifadesi. Siradaki favorilerim
"Daha sabirli olacağiz" :)
"aceleci davranmiycaz",
"düzelmenin sürdürülebilir oldugunu görecegiz",
vs..vs..
ulan ne ise plan söyleyin...şu şu veriler kalici olarak mesela 3 ay falanca degerin altinda /ustunde olursa şu miktarda artiririz sonra da söyle devam edebiliriz şeklinde taslak bir plan sunun bari..fed'e söylüyorum

başka türlü nasıl para kazanacaklar dalga boyları yüksek olsun ki gün içi 2000-3000 puan hareketler bunlar için kaymaklı kadayıf.

hoş ımkb 100 endeksi 150 000 olsa kaç yazar küçük yatırımcı nasılsa yanlış yeri ve yanlış zamanı çok iyi bilir ve kendini batırmayı

bir şekilde becerir.

crack
14-03-2015, 22:43
sayin crack önce lütfen önceki sorulara cevap ver..gecen sene o yazdiklarin doğrumu..sonra neden ortaliktan kayboldun neden geldin merak ediyoruz..bir izahi olmali ?

selamlar, öncelikle hiç bir yere kaybolmadım hep bu sitedeydim, sorulara gelince cevap veremem çünkü konu bütünlüğü olmadan kes yapıştır olmuş,hangi durumda hangi cümleyi söylediğimi neye göre cevapladığımı nasıl anlatacağım,1 yıl olmuş,ayrıca yanılmışta olabilirim,bunu kabulde ederim.
He burada kastedilen insanları bilerek yanılttığımı söylüyorsanız böyle birşey yok.Sırf bu hafta benim laflarımı dinleyen milyarlarca zarardan kurtulmuştur,tabiki pozisyonu terste olanlar bana kızdı, Türk halkına her zamanki gibi iyilik yaramıyor, bu haftadan itibaren sorosun küçük yatırımcıyı nasıl hoplatacağını elimde viski ile kenardan izleyeceğim.Bundan sonra tüyo yok.

wtrader
14-03-2015, 22:44
spot 74.5'in alti zaten oha :) bolgesi ordan illa saglam yukari hareket gelir.

zaten max 2 cent kaldı, onun altında bi fiyatlama görürsek artık hamamın önünü görürüz gibime geliyor..:kahkah:

ayhan53
14-03-2015, 22:54
yeni başlık hayırlı olsun diyerek aboneliğimizi gerçekleştirelim.

razmanot
14-03-2015, 22:55
900 küsur puan temettü etkisi hesaplanmış. Bu mantıkla 900 eklersen spotun 600 üzerinde kapanmış. 94.500 kapanmış say. Bu da normal. Zaten gün boyu bu makasla gitti.

yanlış hesaplıyorsun hocam, temettüyü teorikten düşeceksin, benim hesap doğru, kapanış hakkı 93,950- 94,000 olmalıydı cuma
ama bu bir şey ifade etmez, pazartesi sabahı koşullarına göre vob her yerden açılabilir elbet, ancak sylemek istediğim şu an elimizdeki gerçek olan tek şey cuma spot değerine göre olması gerekenden 450 puan ucuz kapanmış olması.

wtrader
14-03-2015, 22:59
EPDK’nın Şubat ayı raporuna göre, benzin fiyatının yüzde 65,55’i motorinin ise yüzde 57,43’ü vergiden oluşuyor.

Normal fiyatları; Kurşunsuz Benzin 95 Oktan için 1,49 TL/lt motorin için ise 1,61 TL/lt..

Ya düşünsenize 50 litre depoyu 75 liraya dolduracaksın normalde..Ama 215 liraya dolduruyosun..

Semer yokmu semer..

aydinbayrakli
14-03-2015, 23:05
selamlar, öncelikle hiç bir yere kaybolmadım hep bu sitedeydim, sorulara gelince cevap veremem çünkü konu bütünlüğü olmadan kes yapıştır olmuş,hangi durumda hangi cümleyi söylediğimi neye göre cevapladığımı nasıl anlatacağım,1 yıl olmuş,ayrıca yanılmışta olabilirim,bunu kabulde ederim.
He burada kastedilen insanları bilerek yanılttığımı söylüyorsanız böyle birşey yok.Sırf bu hafta benim laflarımı dinleyen milyarlarca zarardan kurtulmuştur,tabiki pozisyonu terste olanlar bana kızdı, Türk halkına her zamanki gibi iyilik yaramıyor, bu haftadan itibaren sorosun küçük yatırımcıyı nasıl hoplatacağını elimde viski ile kenardan izleyeceğim.Bundan sonra tüyo yok.

adam madde madde yazmiş crack..cevap vermek sana düşerdi..
Hakkini yemeyelim son zamalarda öngörülerinde haklı çıktin, birazda ortaligi karistirdin..

toprak07antalya
14-03-2015, 23:22
eger bu savas akp ye acıldıysa burlarda durmaz daha cok yolu var 2 haftada hısserde kaybetgım para buyuk garan kapanısına bakın asagısı ucurum oraya surukletıp panık yaptırmadan zor doner kı hısserlde alıcı dahı yok allah sonumuzu hayır etsın benı bu ıse bulşatıran kuzenımede ne dıyeyım hayatımı karartı ne huzur ne aıle bıraktı

ronierzen
14-03-2015, 23:28
Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belli olur

hiscii
14-03-2015, 23:32
Burdan dönme ihtimali çok yüksek arkadaşlar...eğerki pazartesiden sonraki günlerde buraların altındaki kapanış bana göre ancak 68 binde durma ihtimali var ...artık pazartesinden sonraki günler cuma kapanışının altında olmamalı...pazartesi dolar 2.650 üstünde açarsa artık daha düşünmeden dolar şortları verecem..cuma günü öğleden sonra nisan vade 2.690 a stop koydum fakat stop çalışmadı..eğer dolarda dönecek olsaydı bence stop çalışırdı diye senaryolar kuruyorum kendimce..sanırım biraz daha yukarısı var gibi..pazartesi stop yerim aynı nokta olacak..dediğim gibi bistte pazartesi dönüş başlamassa 68 bin diyorum kendimce..
Y.t.d

keremalkm
14-03-2015, 23:38
doner kı hısserlde alıcı dahı yok allah sonumuzu hayır etsın benı
CUMA'ya doğru yine jilet gibi düşüş yaparken
İSCTR , kademelerinde 25.000 Lot grdüm.. O kadar..
Güçlü bir satıcı TABANA oturturdu, çok rahat..
HAklısın, alıcı az...!

Pazartesi ne yapacaklar? Göreceğiz..

IMKB30'a bulaşmam..
Kağıt alacksam pahalı bile olsa KONYA Gibi kağıtları seçerim...
YABANCI yok, yerlilerde satmazlar kolay kolay...

erhanacikgoz1
14-03-2015, 23:44
eger bu savas akp ye acıldıysa burlarda durmaz daha cok yolu var 2 haftada hısserde kaybetgım para buyuk garan kapanısına bakın asagısı ucurum oraya surukletıp panık yaptırmadan zor doner kı hısserlde alıcı dahı yok allah sonumuzu hayır etsın benı bu ıse bulşatıran kuzenımede ne dıyeyım hayatımı karartı ne huzur ne aıle bıraktı

https://youtu.be/CFT7ixmREvQ?t=40s

ahfado
14-03-2015, 23:49
Durun daha yarın gece avni var bakalım neler yumurtlayacak.
Gerci bu hafta kötü geçti belki yazmaz.

cugu
15-03-2015, 00:15
Vob24 ün mağrası değişmiş hayırlı olsun
abone olmak için nereye müracat ediyorduk ....
kriz yazıları çoğalmış :)
kırk defa söylersek olacakmış ....

hiscii
15-03-2015, 00:20
vob24 ün mağrası değişmiş hayırlı olsun
abone olmak için nereye müracat ediyorduk ....
Kriz yazıları çoğalmış :)
kırk defa söylersek olacakmış ....

cugu pazartesi dolar 2650 üstüne çıkarmı sence ne dersin..:)
y.t.d

cugu
15-03-2015, 00:35
cugu pazartesi dolar 2650 üstüne çıkarmı sence ne dersin..:)
y.t.d

Cuma bistte ters ve tuhaf düşüş oldu
Uçağımız stall durumunda burnunu kaldırmak icin hala şansı var ancak bu hafta fırtına haftası göstergeleri dipte kötü haberleri bekliyoruz eskiden olsa böyle pozisyonda iyi haberler gelecek derdim ancak bu sefer herzamanki zaman değil usd tl grafiği hala cok canlı güçlü yukarı momentum korunuyor iyi savaş veriliyor olsada talebe yetişilemiyor sanırım halk da alıyor yani dolarizasyon başladı en büyük hastaligimiz
Cok gider mi bilemem ama oynaklik sürer indir bindir bolgesinde cizgi dışında zaten
Ppk cok önemli tabi faiz hamlesi gelecektir gelmelidir buyukbaslar mal değilse tabi ..

hiscii
15-03-2015, 00:39
cuma bistte ters ve tuhaf düşüş oldu
uçağımız stall durumunda burnunu kaldırmak icin hala şansı var ancak bu hafta fırtına haftası göstergeleri dipte kötü haberleri bekliyoruz eskiden olsa böyle pozisyonda iyi haberler gelecek derdim ancak bu sefer herzamanki zaman değil usd tl grafiği hala cok canlı güçlü yukarı momentum korunuyor iyi savaş veriliyor olsada talebe yetişilemiyor sanırım halk da alıyor yani dolarizasyon başladı en büyük hastaligimiz
cok gider mi bilemem ama oynaklik sürer indir bindir bolgesinde cizgi dışında zaten

yav cuma gecesi dolar 2.639 mu kapatmış 2.621 mi.bazı yerler 2.621 gösteriyor..hangisi doğru olan..eğer 2.621 kapatmışssa biraz daha şansım var demektir.yok 2.639 kapatmışsa hiç şansım kalmadı demektir:)
y.t.d

fahri78
15-03-2015, 00:45
Önceki Topikten alıntı yapmak mümkünmü?

fahri78
15-03-2015, 00:46
Goldman Sachs'ın Parite beklentisi.

http://i.hizliresim.com/P5zRRQ.jpg (http://hizliresim.com/P5zRRQ)

cugu
15-03-2015, 00:48
2.6391 açılış önemli
Cok zor pozisyonda kalmişsin
ben katiyen zararı taşimazdım
bir pozda patlamaktansa on tane ters poz alıp patlamayı yeğlerim
ınş Ppk da faiz artırımı çıkar sembolik de olsa en azından hazırız demeleri bile hiç yoktan iyidir güven tazeler

cugu
15-03-2015, 00:57
Goldman Sachs' ın beklentisi

Godaman demeseydi iyidi
gitmez şimdi oralara ......

Süreyi de uzun tutmuş ..

ahfado
15-03-2015, 01:04
Ppk da faiz artýrýmý çýkar sembolik de olsa en azýndan hazýrýz demeleri bile hiç yoktan iyidir güven tazeler

Adam tatlıya bağladık diyor artırım iş bu toplantıda olmayacağı yüzde 99 gibi.
Sabit bırakması bile olumlu karşılanır ama indirim gelirse felaket olur gibi.

cugu
15-03-2015, 01:12
Adam tatlıya bağladık diyor artırım iş bu toplantıda olmayacağı yüzde 99 gibi.
Sabit bırakması bile olumlu karşılanır ama indirim gelirse felaket olur gibi.

Merkez ne olursa ne yapacağını söyler ama ne zaman ne yapacağını söylemez
indirim bekleyen hayal görüyordur tr bu kuru şimdi taşıyamaz çok net ..
manşet düşükse belki indiririm dedi , bu ifadede teknik olarak bir yanlışlık yok
ancak geciskenlik yansımaya başlamıştır eli mahkum ...
Yukarı sinyal vereceklerdir ...

Tabi bence buna göre poz alınmaz ytd yok
Sonra aauuvv nasiii olmasın

kaptanoz
15-03-2015, 02:05
yanlış hesaplıyorsun hocam, temettüyü teorikten düşeceksin, benim hesap doğru, kapanış hakkı 93,950- 94,000 olmalıydı cuma
ama bu bir şey ifade etmez, pazartesi sabahı koşullarına göre vob her yerden açılabilir elbet, ancak sylemek istediğim şu an elimizdeki gerçek olan tek şey cuma spot değerine göre olması gerekenden 450 puan ucuz kapanmış olması.

Yanlış olan nedir? Ben örnek olsun diye + 900 vopa ekledim.vop doğru kapandı spot 900 fazla. Spot 30 93.828 kapanmış. -950 hesaplanan olacak temettü düşüşü. Temettü düşülünce 92.900 gibi bi rakam yapıyo. 93.625 vop kapanış. Zaten vadenin bu aşamasında 700 + makas normal. Dikkat edecek olursan sadece kapanış değil bütün gün boyu spotun 200 300 altında kaldı. Ha temettü tarihlerini bilen varsa bu hafta olacak var mı yazsın böylece ona göre pozları değerlendirebiliriz.

aydinbayrakli
15-03-2015, 02:19
Mb.nin faiz artisi yapma olasiliginin sifir oldugu bir güçlü bir varsayimdir..ama yine de varsayimdir

keremalkm
15-03-2015, 10:47
TEmettü vermeden neyin makası oluyor bu şimdi?
Anlayamadım...
Salı kapanış +650 makas... Cuma -200

Baba temettüler ise,
ISCTR 594 ...1/4
ARCLK 329.... 1/4
KCHOL 456 ... 7/4
TOASO 430.... 7/4
GARAN 480.... 27/4
AKBNK 484..... 30/3

TTKOM 1,716 ....28/5 (Yabancı dövize çevirip çıkaracak parayı anlaşılan )

TÜM TEMETTÜ TARİHLERİ ;
http://a1capital.com.tr/raporlar/TEMETTULER.pdf

ŞU temettülere bakınca , 8-10 aile'nin ,insanlarımızın nasıl kanını
emdiğini apaçık gösteriyor.... Ama sistem böyle, maalesef..
Bu sene şu temettüler alınmayıp, fakirlere dağıtılsa,
KÜRT SORUNU mu kalır, dengesizlik mi, borçlu insanlar mı??

Bu paraları da YURT DIŞINA çıkarıp , OFF_SHORE hesaplarında tutmaları da
ayrı bir VATAN HAİNLİĞİ, bence..
Yüzlerce milyar USD , kime faydası varsa??

ZENGİNİ şirketleri ile soyar,
POLİTİKACISI, ihaleleri ile , şatafatları ile ayrı bi soygun yapar..
YABANCI gelir-gider, kur oynatır, o da soyguna iştirak eder..

İyi gene, ayakta durmamız... :(

Sonra , okullarda da
TÜRKÜM,DOĞRUYUM,ÇALIŞKANIM.. öğretilir... Yoksula,emekçiye,köylüye bu yeter ,derler...

50ot
15-03-2015, 11:32
Goldman Sachs'ın Parite beklentisi.

http://i.hizliresim.com/P5zRRQ.jpg (http://hizliresim.com/P5zRRQ)

bunlar petrole 200 dolar olacak demislerdi. sonra 2008 krizi patladi 30 dolar oldu petrol :)

discretus
15-03-2015, 12:15
Anlayamadım...

Baba temettüler ise,
ISCTR 594 ...1/4
ARCLK 329.... 1/4
KCHOL 456 ... 7/4
TOASO 430.... 7/4
GARAN 480.... 27/4
AKBNK 484..... 30/3

TÜM TEMETTÜ TARİHLERİ ;

Sonra , okullarda da
TÜRKÜM,DOĞRUYUM,ÇALIŞKANIM.. öğretilir... Yoksula,emekçiye,köylüye bu yeter ,derler...

her şeye kolayca vatan hainliği yaftası yapıştırılıyor oldu.

bu ülkeye on yıllardır emek vermiş, fabrika kurmuş işçi çalıştırmış, vergi vermiş ve ek olarak modern yönetim kültürünü taşımış önde gelen şirketlere bu suçlamalar haksızlık ve doğru değil.

avm yapmak, devletten arsa alıp rant ve emsal üzerinden zenginleşmek daha mı doğru mesela alternatif olarak?

ayrıca biz neden yabancı fon ve zenginlerin parasını ülkeye çekmek istiyoruz.? aynı nedenlerle bizden de yabancı ülkelere yatırım (yabancı bir bankaya mevduat yada başka araçlarla) yapılamaz mı?

hukuksuzluğun ve keyfi el koymaların gayet mümkün olduğ ve ayrıca aşırı vergiler ile her şeyi şirketlerin üstüne yığan bir devlet anlayışı karşısında siz ne yapardınız.

bakın bu ülkede hukuksuz bir biçimde saray yapıldı, 700 milyon tl civarında olduğu söylenen cam masrafı yurtdışından alındı, şişecamdan alınabilecekken.

yani: sorun devletin yönetim ve öncelikleri meselesindedir. yorganına göre ayağını uzatmayan bir devlet ayrıca gereksiz ve manasız beton ağırlıklı yatırımlar yaparsa elde avuçta para filan kalmaz. buna vergide yetişmez.

ayrıca temettü zaten vergisi verilmiş bir kazançtır.

devlet harcamalarını rasyonelleştirsin fakir filan kalmaz.

deprem vergileri, işşizlik primi (60-70 milyar birikmişti) gibi ayrıca ekstradan bir sürü para toplandı. bunun hesabını sorun vatandaş olarak.

nit
15-03-2015, 12:20

bu ülkeye on yıllardır emek vermiş, fabrika kurmuş işçi çalıştırmış, vergi vermiş ve ek olarak modern yönetim kültürünü taşımış önde gelen şirketlere bu suçlamalar haksızlık ve doğru değil.

avm yapmak, devletten arsa alıp rant ve emsal üzerinden zenginleşmek daha mı doğru mesela alternatif olarak?

ayrıca biz neden yabancı fon ve zenginlerin parasını ülkeye çekmek istiyoruz.? aynı nedenlerle bizden de yabancı ülkelere yatırım (yabancı bir bankaya mevduat yada başka araçlarla) yapılamaz mı?

hukuksuzluğun ve keyfi el koymaların gayet mümkün olduğ ve ayrıca aşırı vergiler ile her şeyi şirketlerin üstüne yığan bir devlet anlayışı karşısında siz ne yapardınız.

bakın bu ülkede hukuksuz bir biçimde saray yapıldı, 700 milyon tl civarında olduğu söylenen cam masrafı yurtdışından alındı, şişecamdan alınabilecekken.

yani: sorun devletin yönetim ve öncelikleri meselesindedir. yorganına göre ayağını uzatmayan bir devlet ayrıca gereksiz ve manasız beton ağırlıklı yatırımlar yaparsa elde avuçta para filan kalmaz. buna vergide yetişmez.

ayrıca temettü zaten vergisi verilmiş bir kazançtır.

devlet harcamalarını rasyonelleştirsin fakir filan kalmaz.

deprem vergileri, işşizlik primi (60-70 milyar birikmişti) gibi ayrıca ekstradan bir sürü para toplandı. bunun hesabını sorun vatandaş olarak.

Bu ulkede hesap sorma kulturu olsaydi zaten bunlarin hic biri olmazdi.

keremalkm
15-03-2015, 12:21

.
Anlaman için PARADİGMA değişikliği şart...
Mevcut koşullar, yaşam, hayata bakışın, menfaatlerin -- bu değişikliği sana vermez...

HALKIN ve devletin soyulması pahasına,
SABANCI'lardan sadece 1 çocuğun boğazda 13 yalısı varsa...
Sistem sadece TEK YÖNLÜ çalışıyorsa,
....
Gördüğün sadece , Onlar HELAL KAZANÇ'tır dersin...
Sorgulaman, detaylara inmen, senden istenmez.. (HEpimiz öyleyiz)

Bu değişikliğe gitmek için,
Çok uzun yıllar mı var, yoksa bizim nesil görür mü bilemiyorum...
İFLAS EDEN, inandığımız, yaşadığımız, LİBERAL ,KAPİTALİST SİSTEM...

İpuçları var, değişim bir gün MUTLAKA GELECEKtir, ben görmesem de...

discretus
15-03-2015, 12:24
paradigma değişikliği hakikaten şart:
bunun için anlamanız gereken devletin ilk olarak kendisini adam etmesidir. ondan sonra bu ülkenin vatandaşları her türlü fedakarlığı yapar.

ancak hırsızlığın ve kanunsuzluğun kural olduğu bir ülkede ben paramı yedirmek istemem. siz paranızı verin. hatta daha fazla vergi verin yada bağışta bulunun. sizi engelleyen yok.

viper
15-03-2015, 12:26
Anlaman için PARADİGMA değişikliği şart...
Mevcut koşullar, yaşam, hayata bakışın, menfaatlerin -- bu değişikliği sana vermez...

HALKIN ve devletin soyulması pahasına,
SABANCI'lardan sadece 1 çocuğun boğazda 13 yalısı varsa...
Sistem sadece TEK YÖNLÜ çalışıyorsa,
....
Gördüğün sadece , Onlar HELAL KAZANÇ'tır dersin...
Sorgulaman, detaylara inmen, senden istenmez.. (HEpimiz öyleyiz)

Anlayamadım...

Baba temettüler ise,
ISCTR 594 ...1/4
ARCLK 329.... 1/4
KCHOL 456 ... 7/4
TOASO 430.... 7/4
GARAN 480.... 27/4
AKBNK 484..... 30/3

TÜM TEMETTÜ TARİHLERİ ;

Sonra , okullarda da

Cepten itibar verilemedigi icin veremedim

Eline saglik

discretus
15-03-2015, 12:29
neden yalılar örnek veriliyor. toki zenginleri ne oluyor ? tüsiad sermayesi mi suçlu ?

gayet güzel görüyoruz her şeyi. boğazdaki yalılar yerine ankaradaki saraya bakılmalı .

keremalkm
15-03-2015, 12:34
neden yalılar örnek veriliyor. toki zenginleri ne oluyor ? tüsiad sermayesi mi suçlu ?

gayet güzel görüyoruz her şeyi. boğazdaki yalılar yerine ankaradaki saraya bakılmalı .

Unuttuğımdan değil, çok yer kaplamasın diye yazmadım..
Onu da sen ilave etmişsin..Tşkler...

discretus
15-03-2015, 12:36
Unuttuğımdan değil, çok yer kaplamasın diye yazmadım..
Onu da sen ilave etmişsin..Tşkler...

yazmakta sonsuz fayda var, ki bu sayede unutulmasın. :)

ve gelecek nesiller de görsün hurma kültürü (yani kıt imkanlrla yaşamak) üzerinden sömürü yapanların neler çevirdiklerini.

Kaygan
15-03-2015, 13:38
http://666kb.com/i/cwxig56terhsls1qy.gif

EKaya
15-03-2015, 14:12
http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime/statistics

yesil kirmizi tepki suresi testi :p :evil:..

keremalkm
15-03-2015, 14:23
Dr. Lakaplı Nuri seven 110 lerde, LONG poz. Açtırdı.. Sonra yok oldu, kendisine yazdım Twitter'dan, beni yasakladı :) şimdi de 88 falan yazıyor. Ah bu maaşlı adamlar yok mu :(

emirserhat
15-03-2015, 14:35
Dr. Lakaplı Nuri seven 110 lerde, LONG poz. Açtırdı.. Sonra yok oldu, kendisine yazdım Twitter'dan, beni yasakladı :) şimdi de 88 falan yazıyor. Ah bu maaşlı adamlar yok mu :(

Yanlışın olmasın , 107.500 üstünde tutunursa hedef 110 olur dedi. Sonra da hiç long hedefi vermedi aşağı yönlü yorum yaptı. Tabi ki bu işi kimsenin sözüyle yapmamak en güzeli fakat kendisi iyi bir teknik analisttir.

akay
15-03-2015, 14:37
Beyler crack nickli arkadaşın kim olduğunu tespit ettim benden kaçmaz :he:

http://onedio.com/haber/2256-yilindan-gelip-borsada-rekor-kazanc-saglayan-andrew-carlssin-470849

crack
15-03-2015, 14:53

http://onedio.com/haber/2256-yilindan-gelip-borsada-rekor-kazanc-saglayan-andrew-carlssin-470849

ben bu forumun robin hooduyum......:cool:

BUSHIDO
15-03-2015, 14:56

Burada 126 defa ustuste kaybedenler de olabilir ama neden ve nasil bu kadar kaybedersin diye hapse atilan duymadim!:he:

Mavi Nal
15-03-2015, 14:58
evet haftaya düşüşe devammı tamamı????????? rsı bakarsak durumlar tepki olasılığı mevcut izlenimi veriyor ....ama tabi bu yüzde -7 10 lara kadar rsı ın idare etmeyeceği şeklinde youmlanmamalı..... aşağıda 90000 takip edeceğim. yukarıda bakmak lazım en az 95500 ler belki benim için önemli olabilir .bant geniş riskli yerler her taraf için

crack
15-03-2015, 14:58
yalnız bundan sonra tahminde bulunmayacağım büyük ihtimal sorosun adamları beni takip ediyordur,beni yalancı durumuna sokup,güven erozyonuna uğratmak için piyasayı terse yatırabilirler,bundan sonra kendi başınasınız ,dikkatli olun.Televizyonda anlatılanlara karşıda uyanık olun . :yes:

EKaya
15-03-2015, 14:59
Burada 126 defa ustuste kaybedenler de olabilir ama neden ve nasil bu kadar kaybedersin diye hapse atilan duymadim!:he:

"beklenmedik haberler" diyor dikkat edersen...
adam terse oynamis paso...
global pipetleme sebekesi deliye donmus... :oley:

arada
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1053736-incirlik-ussu-abdnin-isid-operasyonunda-kullanilacak

hayirli olsun

emirserhat
15-03-2015, 15:02
yalnız bundan sonra tahminde bulunmayacağım büyük ihtimal sorosun adamları beni takip ediyordur,beni yalancı durumuna sokup,güven erozyonuna uğratmak için piyasayı terse yatırabilirler,bundan sonra kendi başınasınız ,dikkatli olun.Televizyonda anlatılanlara karşıda uyanık olun . :yes:

eyvah eyvah crack abemiz şizofren ötesi çıktı :mod: işin tokunu çıkardı soros moros yürü be abe :kahkah: :kahkah:

BUSHIDO
15-03-2015, 15:04
"beklenmedik haberler" diyor dikkat edersen...
adam terse oynamis paso...
global pipetleme sebekesi deliye donmus... :oley:

Bizlerde cogu zaman terse oynuyoruz ama:) piyasanin tersine!

Bear_Bull
15-03-2015, 15:04

DEMEK Kİ : Piyasalarda para kaybetmek serbest, kazanmak YASAK :he:

EKaya
15-03-2015, 15:10

kumarhanede de kazanana ayni muamele var bildigim :mut:

http://www.businessinsider.com/video-poker-machine-glitch-hacking-case-2013-5

glitch yuzunden kaybetmede sorun yok, kazanirsan iceri..
adamlar diyor bastan..
hille insider etc olmadan kazanamazsin... masayi biz kurduk bizden iyi mi bileceksiniz. :kahkah:
zaman serisinde her yol sifir..

sonra bizim balikci gibi olur ruh hali :p

cokuzuncu
15-03-2015, 15:16
crack son bi tiyo vermeden gitme

endeks 67xxx olacakmış he büyükler öyle karar vermişler

citi doce de cıkacakmış önce yukarı sonra hade evvalah diyecekmiş

doğrumu sen bilirisn :)

crack
15-03-2015, 15:22
eyvah eyvah crack abemiz şizofren ötesi çıktı :mod: işin tokunu çıkardı soros moros yürü be abe :kahkah: :kahkah:

paranoyak olman takip edilmediğin manasına gelmez :)

http://i.hizliresim.com/bla2WG.jpg (http://hizliresim.com/bla2WG)

wtrader
15-03-2015, 15:23

Sana bakınca RTE aklıma geliyor..

O kadar yazdıkların söylediklerin aklıma geliyor..

Hala aynı tonda hatta dahada yükselerek buralarda yazabilmen beni şaşırtıyor..

Ve malesefki senin yazdıklarını okuyanlar, merak edenler ve hatta ciddiye alanlar bile oluyor..

Kötü bişey söylüyorum sanma benzettiğim adam cumhurbaşkanı..

Ha bu arada bi yazdıklarına bakıyorum bide avatarına bakıyorum..Sen cumhurbaşkanı olacak adamsın diyorum..

crack
15-03-2015, 15:25
http://odatv.com/n.php?n=babacan-adeta-chpli-1503151200

40 yıllık partim bile sorosun eline geçmiş.

tribal
15-03-2015, 15:29
Bol kazanclar viobcular.

viopcular ve sen eminim kazanıyosunuzdur. aynen dediğim gibi oldu, vadeli 128 e değilde tam tersine sert gider ve sen hiç bişi olmamıs gibi gelip pişkin pişkin yazarsın demiştim. bide gelip ustune bol kazanc dilekleri yazıyosun.

wtrader
15-03-2015, 15:35
viopcular ve sen eminim kazanıyosunuzdur. aynen dediğim gibi oldu, vadeli 128 e değilde tam tersine sert gider ve sen hiç bişi olmamıs gibi gelip pişkin pişkin yazarsın demiştim. bide gelip ustune bol kazanc dilekleri yazıyosun.

Sende iyi taktın hpy ye haa :kahkah:

crack
15-03-2015, 15:39
neyse beyler ben bir bebek starbukcsa gidiyorum sonra görüşürüz.

Soydan
15-03-2015, 15:55
neyse beyler ben bir bebek starbukcsa gidiyorum sonra görüşürüz.

:kahkah: tam sahtekar yaa.. :party: bebekte starbucks yok ki ? :kahkah:

BONO
15-03-2015, 16:03
:kahkah: tam sahtekar yaa.. :party: bebekte starbucks yok ki ? :kahkah:

Yok ya o kadar da değil :party:

Gelmiş geçmiş bugüne kadar gördüğüm en havalı Starbucks Bebek olur !!

Boğazda koşarken de de ilk stop noktam...

Soydan
15-03-2015, 16:26
Yok ya o kadar da değil :party:..

olsun,,, korkusu bile yeter ona... haritadan bulunca rahatlamıştır gerçi ..:) ama bi açığını yakalıyacağım mutlaka :roll:

emirserhat
15-03-2015, 16:56
Buyur burdan yak..
Her gün , her hafta bir vukuat. Şimdi de Rusya ile vukuat.
Hayır tüm cümle alem toplanıp gelmişimizi geçmişimizi övecekler bu megalomanyaklar yüzünden.. :grrr:

http://i.hizliresim.com/583mZz.jpg (http://hizliresim.com/583mZz)

EKaya
15-03-2015, 17:09
ama bi açığını yakalıyacağım mutlaka :roll:

balikcinin kuyusunu kaziyor :p
sen yakalarsinda o anlarmi bilmem.. :oley:
havanda su dov belki sakizi cikar.. daha muhtemel

kuruntu
15-03-2015, 17:57
Yeni forum hayırlı uğurlu olsun.
Saygılarımla

keremalkm
15-03-2015, 18:21
Buyur burdan yak..
Her gün , her hafta bir vukuat. Şimdi de Rusya ile vukuat.
Hayır tüm cümle alem toplanıp gelmişimizi geçmişimizi övecekler bu megalomanyaklar yüzünden.. :grrr:

http://i.hizliresim.com/583mZz.jpg (http://hizliresim.com/583mZz)

Önemli bi şey değil..
Sınır ihlalleri her gün olağan şeyler..
Pilotlar AKSİYON istemişlerdir, biraz...
Akşama, VOTKA içerken, meze olsun diye... :)

SAMURAY
15-03-2015, 18:22

O zaman kaybetmeye devam sakın kazanayım falan demeyin.

Bear_Bull
15-03-2015, 18:35
O zaman kaybetmeye devam sakın kazanayım falan demeyin.

kaybediyoruz zaten :yes:

en iyi ihtimalle kaybettiklerimizi geri alıyoruz
heyecanı kâr kalıyor.

Bear_Bull
15-03-2015, 18:39
bu gün başlamadı mı $ muhabbeti

biraz sonra başlarlar ama karnım acıktı

yok mu bildiğiniz pilav üstü $ yapan güzel lokanta

1 porsiyon alsak kaç $ a yeriz.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2015/03/aaa-1024x362.jpg

ahfado
15-03-2015, 19:19
bu gün baþlamadý mý $ muhabbeti

biraz sonra baþlarlar ama karným acýktý

yok mu bildiðiniz pilav üstü $ yapan güzel lokanta

1 porsiyon alsak kaç $ a yeriz.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2015/03/aaa-1024x362.jpg

Kaça yersin bilmemde dün üniversitede hoca olduğunu söyleyen bir zat tv de konuşuyordu abd de bir yerde hamburger yemiş 150 dolar ödemiş seninde yiyeceğin yere göre değişir dikkat et...

kuruntu
15-03-2015, 19:41
Bilgi ve bilim havuzu yeterli dolulukta olmayan ülkelerin bilime dayalı gelişimi olmaz. Bilgi ve bilim havuzu da alın teri ile çok yavaş dolar, bu havuzda seviye arttıkça hiçbir güç gelişimin önünde duramaz. Bilgi ve bilimin çarpan etkisi çok fazladır, ürettiğinizden çok daha fazlasını doğurur. Bilgi ve bilim atına binmeyen ülkeler için yolculuk uzun ve meşakkatli olur.

Saygılarımla

Fqc
15-03-2015, 19:46
Burda ciddi anlamda piyasanin dusecegine inanan,savunan spotta mal sattilar diyen bendim,dikkate alanlar ve almayanlar ortada bir bir forumdan yokolmuslar,ben gecen sene mart cikisinida bilmistim,bana batacaksin zirve olacak diyenler vardi nerde onlar battilar galiba:) ben birseye israr ediyorsam bir bildigim ve gordugum vardir 2005 den beri piyasadayim...buralardan bile illa mal alma derdi olan varsa donsuz yatarim malsiz yatamam diyolarsa spotta banka kovalanir,vob her daim tehlikeli endeks 72 bine gelene kadar orasida artik 87 bine tekabul ediyor...
Bosuna ahh vahhh etmeyin,ozelden cogunuz sordunuz cevapladim ama goruyorumki palayla inatlasmissiniz...
Dusuncelerim sahsi kanaatimdir tavsiye icermez

crack
15-03-2015, 20:28
Öncelikle yarın sabah bambaşka bir dünyaya uyanacaksınız. rusyadaki gelişmeleri iyi izleyin.

Sonra bugün yaptığım sosyolojik gözleme göre ekonomi tıkırında, boğaz yolunda araçlar gıdım gıdım gidiyor,park edecek yer yok, starbucksta bir Chocolate Frappuccino Blended Beverage 18 tl civarı,bu enflasyonun düşme sürecine girdiğinin bir göstergesi.Büyük ihtimal merkez bankası bu hafta faizleri düşürecektir.
Yalnız keyfimi kaçıran bir gelişme oldu,yağmur altında yaşlı bir teyze titreyerek oğlum tükenmez kalem alırmısın diye usulca yanıma yaklaştı,dedim ne kadar teyze , cevap olarak 2 tl lafı gelince oha diye bağırdım,tahtakalede 20 lik bir paketini 3 liraya satıyorlar, yer mi bunu yalı çocuğu ?devletin bu işe el atması gerekiyor,bu teyzenin yaptığı gibi kayıt dışı ekonomi enflasyonu yükseltiyor.Sonra biz yüksek faiz ödüyoruz.
Tükenmez kalem 2 tl lafını duyunca sinirden başıma ağrı girdi,valla bütün keyfim kaçtı,alt katta hamamda havlulu bir buhar masajı yapayım da ,başım yerine gelsin,haftaya dinç girmek istiyorum.
Saygılarımla.

EKaya
15-03-2015, 20:37
Öncelikle yarın sabah bambaşka bir dünyaya uyanacaksınız..

doktor dozaj ayarlamasi mi yapti ? hayirdir ? :mut:

bak sana taviye...
yazar tavsiyesi.. hp Lovecraft..
birak bu dunyevi sorunlari...
para para...
ac kendini baska seylere :p...

recoba
15-03-2015, 20:38
Şu calistigin torbacının telefonunu bize de ver yeter. Analiz-gozlemlerin kendine kalsin :kahkah:

emirserhat
15-03-2015, 20:39
Önemli bi şey değil..
Sınır ihlalleri her gün olağan şeyler..
Pilotlar AKSİYON istemişlerdir, biraz...
Akşama, VOTKA içerken, meze olsun diye... :)

İnşallah öyledir. Geçen haftaki Nato Karadeniz tatbikatından sonra nedense endişe verici. Pilotların egedeki sıradan it dalaşına benzemedi gibi. :yes:

http://www.sabah.com.tr/dunya/2015/03/09/natodan-rusyaya-gozdagi

Bear_Bull
15-03-2015, 20:43
Kaça yersin bilmemde dün üniversitede hoca olduğunu söyleyen bir zat tv de konuşuyordu abd de bir yerde hamburger yemiş 150 dolar ödemiş seninde yiyeceğin yere göre değişir dikkat et...

beleşe getirdim
evde yapılmış
yemeklerle idare ettim
doyurdum karnımı.

dışarıda yiyecek kadar paramız yok.
yoksa pala dışarıda nasıl, ne yiyecek biz burada kaybetmezsek.

morkertenkele
15-03-2015, 20:51
Öncelikle yarın sabah bambaşka bir dünyaya uyanacaksınız. rusyadaki gelişmeleri iyi izleyin.

Sonra bugün yaptığım sosyolojik gözleme göre ekonomi tıkırında, boğaz yolunda araçlar gıdım gıdım gidiyor,park edecek yer yok, starbucksta bir Chocolate Frappuccino Blended Beverage 18 tl civarı,bu enflasyonun düşme sürecine girdiğinin bir göstergesi.Büyük ihtimal merkez bankası bu hafta faizleri düşürecektir.
Yalnız keyfimi kaçıran bir gelişme oldu,yağmur altında yaşlı bir teyze titreyerek oğlum tükenmez kalem alırmısın diye usulca yanıma yaklaştı,dedim ne kadar teyze , cevap olarak 2 tl lafı gelince oha diye bağırdım,tahtakalede 20 lik bir paketini 3 liraya satıyorlar, yer mi bunu yalı çocuğu ?devletin bu işe el atması gerekiyor,bu teyzenin yaptığı gibi kayıt dışı ekonomi enflasyonu yükseltiyor.Sonra biz yüksek faiz ödüyoruz.
Tükenmez kalem 2 tl lafını duyunca sinirden başıma ağrı girdi,valla bütün keyfim kaçtı,alt katta hamamda havlulu bir buhar masajı yapayım da ,başım yerine gelsin,haftaya dinç girmek istiyorum.
Saygılarımla.

Sn Crack, burada sizinle dalga geçenler olsa da çoğu yorumunuza katılıyorum. Önümüzdeki 2 yılın çok çok zor olacağını düşünüyorum. Türkiye Kuzeyden, Güneyden, Batıdan ve Doğudan sıkıştırılacak.

İstanbul geçici olarak elimizden çıkabilir. Yeterli parası olanın ticari faaliyetine veya işine ara verip İstanbul'dan İç Anadolu'ya göçmesini tavsiye ederim.

Sizin de anladığım kadarıyla maddi durumunuz iyi. Yalıdan falan bahsediyorsunuz. Yalıyı bir an önce satıp Kayseri-Konya civarına gitmeniz en akıllıca karar olacaktır. O gün geldiğinde yalıyı falan bırakıp sadece altınları alıp kaçmak zorunda kalacaksınız.

crack
15-03-2015, 20:54
Sn Crack, burada sizinle dalga geçenler olsa da çoğu yorumunuza katılıyorum. Önümüzdeki 2 yılın çok çok zor olacağını düşünüyorum. Türkiye Kuzeyden, Güneyden, Batıdan ve Doğudan sıkıştırılacak.

İstanbul geçici olarak elimizden çıkabilir. Yeterli parası olanın ticari faaliyetine veya işine ara verip İstanbul'dan İç Anadolu'ya göçmesini tavsiye ederim.

Sizin de anladığım kadarıyla maddi durumunuz iyi. Yalıdan falan bahsediyorsunuz. Yalıyı bir an önce satıp Kayseri-Konya civarına gitmeniz en akıllıca karar olacaktır. O gün geldiğinde yalıyı falan bırakıp sadece altınları alıp kaçmak zorunda kalacaksınız.

Geçen hafta kazandıklarımla bunu almak istiyorum.Ters bir şey olursa kaçıp yerleşmek için.Her ne kadar beylikdüzündeki 1+0 54 metrekare 860 binlik evler kadar olmasa da bir süre idare eder.
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-almanyada-satilik-tapulu-restore-edilmis-tarihi-yali-konak-157096790/detay

hiscii
15-03-2015, 20:59
Bu hafta 80 bin üstünde kapanış bekliyorum..olmadı aşşada 68 bing.bu hafta karar haftası
y.t.d

petrucci
15-03-2015, 21:00

Saygılarımla.

İnsanlık,sevkat,terbiye maalesef sonradan ogrenilmiyor.Yaşlı teyze titreyerek yanına gelmiş de oha demiş,bir gün sen de sokakta bir şeyler satmaya çalışırken aynı lafı yemen dilegiyle.

Hisse net kalitesi yerlerde sürünmekte .Adam vob topicinde neler yazıyor birileri de haklı buluyor bu saçmalıkları yazık .

morkertenkele
15-03-2015, 21:00
Geçen hafta kazandıklarımla bunu almak istiyorum.Ters bir şey olursa kaçıp yerleşmek için.Her ne kadar beylikdüzündeki 1+0 54 metrekare 860 binlik evler kadar olmasa da bir süre idare eder.
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-almanyada-satilik-tapulu-restore-edilmis-tarihi-yali-konak-157096790/detay

Almanya bizden çok daha fazla karışacak. Çok yanlış bir tercih olur.

Tanıdıklarınızdan Almanya'da oturan varsa, bir an önce terketsin. Almanyadaki emlağın benim gözümde değeri sıfır. En lüks eve bin euro bile vermem.

İlla yurt dışı düşünüyorsanız, Yeni Zelanda ve Avustralya. Amerika'daki CEO'lar arasında bu yılki trend Yeni Zelanda'da çiftlik almak imiş. Bunlar boşuna böyle saçma bir işe girmezler...

Türkiye'de emlakın en çok değerleneceği iller Kayseri ve Konya. O gün geldiğinde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bear_Bull
15-03-2015, 21:08
yok mu
çıkışta malı götüren
düşüşte voleyi vuran :notr:

145 m2
3+1

zemin dahil 3 katlının 3. katı

vob24 den talip çıkarsa son 115,000 e bırakırım.

http://image5.sahibinden.com/photos/38/99/72/thmb_1633899729tt.jpg

20 - 30 katlı binalarda ki dailere 300-500 bin veriyorsunuz.

kordsa
15-03-2015, 21:09
Şimdi lviv'den geldim.biz burda ciddi anlamda kazıklanıyoruz.havalimanindan sehir merkezine 15 dk taksi 3 dolar.dolmus 30 kurus. 50 cl. bira markette 70 kuruş barda restoranda 2.5 tl. Benzin litresi 2.50 tl. Clubte votka redbull 5 tl. Kocaman pizza en kral restoranda 7 tl. En komigi de asgari ucret 120 tl ortalama maas 350 tl. Kızları deseniz malum. Tatile antalyaya gidip kaziklanmaya degmez. Faizlerde %30 civari.

morkertenkele
15-03-2015, 21:10
Hocam bu evi 115e verme bence, İstanbuldan göç başlayınca çok rahat 500 eder.

platones
15-03-2015, 21:16

Tanıdıklarınızdan Almanya'da oturan varsa, bir an önce terketsin. Almanyadaki emlağın benim gözümde değeri sıfır. En lüks eve bin euro bile vermem.

İlla yurt dışı düşünüyorsanız, Yeni Zelanda ve Avustralya. Amerika'daki CEO'lar arasında bu yılki trend Yeni Zelanda'da çiftlik almak imiş. Bunlar boşuna böyle saçma bir işe girmezler...

Türkiye'de emlakın en çok değerleneceği iller Kayseri ve Konya. O gün geldiğinde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

iş amaçlı her ay almanyanın farklı şehirlerine gidiyorum, hemen hemen gitmediğim şehri kalmamıştır,
Almanyanın karışacağı gibi bir kanıya nasıl vardınız?
geçtiğimiz hafta ordaydım 12 tane firma ziyareti yaptık, herbiri işlere yetişemiyor, ekonomi tıkırında çalışanlar mutlu
bence yanlış düşünüyorsunuz

morkertenkele
15-03-2015, 21:25
iş amaçlı her ay almanyanın farklı şehirlerine gidiyorum, hemen hemen gitmediğim şehri kalmamıştır,
Almanyanın karışacağı gibi bir kanıya nasıl vardınız?
geçtiğimiz hafta ordaydım 12 tane firma ziyareti yaptık, herbiri işlere yetişemiyor, ekonomi tıkırında çalışanlar mutlu
bence yanlış düşünüyorsunuz

Benim gözümde Almanyadaki en lüks emlakın değeri bin euro etmez. İmzamda yazdığı üzere Yatırım Tavsiyesi Değildir. Sadece benim fikrimdir.

Papanın açıklamalarını geriye dönük tarayın ve detaylı bir şekilde üzerinde çalışın. Birçok ipucu yakalayacaksınız.

Şunu da ekleyeyim. Oturacağınız dışında emlak almanın bir anlamı yok. Bu devirde en uygun yatırım, taşınabilirliği en kolay olan yatırımdır.

Bear_Bull
Hocam bu evi 115e verme bence, İstanbuldan göç başlayınca çok rahat 500 eder.

o zamanda şu an oturduğum
3+1+ teraslı dublex verir

ufak bir kasabaya göçeriz.

observer
Çok açık ki bu ülkede inşaat sektörü bankacılarla bereber olup fiyatları şişire şişire halkı fena halde kazıkladılar son yıllarda.
Dünyanın her yerinde emlak şişti ama bizde astronomik ölçüde şişti.
Emlağı alsan amortismanı katmasan bile 40-45 yılda amorti ediyor. Amortisman katarsan oluyor 60 yıl.
Lan oğlum ortalama 80 yıl insan ömrü zaten. İnsanı keriz yerine koymanın da bir sınırı olmalı.

Soydan
15-03-2015, 21:29
Türkiye Kuzeyden, Güneyden, Batıdan ve Doğudan sıkıştırılacak.

İstanbul geçici olarak elimizden çıkabilir. Yeterli parası olanın ticari faaliyetine veya işine ara verip İstanbul'dan İç Anadolu'ya göçmesini tavsiye ederim.... . Nedir sebep Sayın morkertenkele ?

Mavi Nal
15-03-2015, 21:29
bu hafta dinlenme vs de olabilir açılışa bakmak lazım .poz icabı vobda 80500 81000 de gelebilir bence ben buna oynarım 93300 altı klırsak tabi ..bunun için 93300 altı açılıp sonra 90.000 leri hızla kırması lazım .bakalım bilmiyorum

rsı la ilgili bi durum var bence tepkide düşüşde rsı la ilgili olacak ...6 da 5 gerçekleştiyse 2 yıl içinde 6 da 1 ihtimal 81000 i verebilir bakalım 93300 altı kalbilcemi. ne desek boş pala bilir

emirserhat
15-03-2015, 21:30
Valla arkadaşlar madem mal mülkü satıp kaçıyoz... O zaman benden de İstanbul Kadıköy'de triplex villa satılık. Sadece 500 milyon TL. Tabii eski parayla. Villam henüz maket oyuncak halinde ama büyür birkaç yıla inşallah :dolar:

morkertenkele
15-03-2015, 21:33
Biraz da borsa konuşalım. Altını 1000 dolar altına itmek için Fed'in 'sabırlı' ifadesini kaldıracağını düşünüyorum. Hatta sürpriz bir faiz artırımı bile olabilir. Eğer böyle bir hamle görmezsek beklenen kaosun birkaç ay daha öteye ertelendiğini düşünebiliriz. Kaos öncesi altın 1000 dolar altına inmeli ve büyükler altına geçmeli.

Karar iyi olursa bizim borsa yukarı gidip düşüşün bir kısmını düzeltir, karar kötü olursa bizim borsa biraz daha düşüp yukarıya bir düzeltme başlatır. Sonuç olarak 2-3 haftalık bir düzeltme olması lazım. Sonra düşüşe devam...

toprak07antalya
15-03-2015, 21:51
bu hafta hergun bır verı yokmu hangı gun alıp hangı gun satcaz salı pddk carsanba fed cuma fıch arada baska varmı bılmıyorum

EKaya
15-03-2015, 21:56
Nedir sebep Sayın morkertenkele ?

http://www.kobiden.com/d/news/5013.jpg

metraja bakacakmis.. :mut:

bu hafta hergun bır verı yokmu hangı gun alıp hangı gun satcaz salı pddk carsanba fed cuma fıch arada baska varmı bılmıyorum

17 demars ve uranusun kucaklasmasi (devami +18) ve 20de gunes tutulmamiz bile var..
etkisi simdiden gorulmeye basladi forumda.. :evil:

Valla arkadaşlar madem mal mülkü satıp kaçıyoz...

daga kacsan ayi var sehre insen pala var..
nereye kaciyorsun ? :oley:

sen cikar o postu sicak yapmistir bahar basindayiz.. :mut:

poritino
15-03-2015, 22:04

Saygılarımla.

Crack hep düşünürdüm bu forumda neden troll yok diye. Yorumlarınla forumun havasını değiştiriyorsun:) aynen devam...

Tek sıkıntım barların efendisi ile aynı fotoyu kullanıyor olman:he:

Darbe
15-03-2015, 22:08
Mevcut para miktarı çok fazla. Dolar bastılar, faiz artacak vs şaklabanlıklarıyla değerini yüksek tutmaya çalışıyorlar. Tuvalet kağıdı kadar değeri olmayan şeyi, finansal politikalar, yani yalanlar ve şaklabanlıklarla, küresel sömürü düzenlerini sürdürmek için, medya yolu ve sömürge valilikleri ile değerli tutmaya çalışıyorlar.

Şimdi sıra geldi Euro ya. Adamlar batmışlar. Dünya kadar borçları var. Avrupa ülkeleri hazır yemeye alışmış. KArşılıksız paralarla, borçlarla lüks içinde yaşamışlar. Vatandaşları dünyayı gezerler. En iyi okullara giderler. Doğudan her tür şey hazır gelir, ucuza kullanırlar, emek harcamazlar. Şimdi borçlarını kapatmak için , karşılıksız para basacaklar.

Bastıkları paralarla , ülkeleri bile satın alırlar. Zaten alıyorlarda. Yöneticilerini satın alırlar. Az biraz kalkışanolursa, döverler, birlik olur sustururlar. Bu modern kölelik sistemidir.

Bizim gibi ülkelerin halkları, bu tür yalan haberlerle oyalanırlar. Faiz artıracakmış amerika. Ya artırsa ne arttırmasa ne. Burada bunu konuşanların, faiz artırımının sonunda ne olabileceği ile ilgili en ufak bir fikri varmı acaba. Yok, bütün dolarlar ana vatanına dönecekmiş. Bunu yiyormusunuz. Zaten haddinden fazla amerikan parası dolaşımda şuanda. Ne yapacaklar bu paraları, amerikada tuvalettemi kullanacaklar. Bu tür sadece manüplasyon amaçlı yalanlardır. Ülkemizde, belkide TL den fazla amerikan parası vardır.

Sömürge valisi ülke yöneticileri ve medya vasıtası ile, halklar sömürülür, seslerinin çıkarması engellenir.

emirserhat
15-03-2015, 22:13
CB.nın dünkü açıklaması.. 6 milyon göçmen , 5.5 milyar dolar harcama , ne zaman sona ereceği belirsiz bir iş.. Nasıl kalkacağız bu işin altından bakalım..

http://i.hizliresim.com/393p42.jpg (http://hizliresim.com/393p42)

50ot
15-03-2015, 22:20
İnsanlık,sevkat,terbiye maalesef sonradan ogrenilmiyor.Yaşlı teyze titreyerek yanına gelmiş de oha demiş,bir gün sen de sokakta bir şeyler satmaya çalışırken aynı lafı yemen dilegiyle.

Hisse net kalitesi yerlerde sürünmekte .Adam vob topicinde neler yazıyor birileri de haklı buluyor bu saçmalıkları yazık .

https://eksisozluk.com/troll--75055?p=95

egemens
15-03-2015, 22:27
yok mu
çıkışta malı götüren
düşüşte voleyi vuran :notr:

145 m2
3+1

zemin dahil 3 katlının 3. katı

vob24 den talip çıkarsa son 115,000 e bırakırım.

http://image5.sahibinden.com/photos/38/99/72/thmb_1633899729tt.jpg

20 - 30 katlı binalarda ki dailere 300-500 bin veriyorsunuz.

Hangi şehir abey

cakay
15-03-2015, 22:30

Saygılarımla.

Boğazda yalım var de kız kulesine lüfer yemeye git(hemde mart ayında):kahkah sonra yaşlı bir teyze ekmek parası için 2 tl ye kalem
kalem satsın sende bu yaşlı titreyen teyzeyle kafa bul:grrr: kocaman bi yuh

serkan23
15-03-2015, 22:37
Boğazda yalım var de kız kulesine lüfer yemeye git(hemde mart ayında):kahkah sonra yaşlı bir teyze ekmek parası için 2 tl ye kalem
kalem satsın sende bu yaşlı titreyen teyzeyle kafa bul:grrr: kocaman bi yuh

bonzai kafasından başka ne bekliyosun ki...

manif
15-03-2015, 23:01
başlık hayırlı olsun.
@crack tarzı irrasyonel adamlara da ihtiyaç var. yazmaya devam etsin.

qumarbaz
15-03-2015, 23:04
başlık hayırlı olsun.
@crack tarzı irrasyonel adamlara da ihtiyaç var. yazmaya devam etsin.

Her topicin bi safra'si var tabii.

EKaya
15-03-2015, 23:09
bonza...

us merkezli laboratuarlarin populasyonumuza armagani...
sirf bu konu yuzunden 333 sayfa kufur yazabilirim..
diger konularda da 5 cilt rahat cikaririm.

1800 lerin ortalarina donus resmen

cokuzuncu
15-03-2015, 23:25
Parite 1.072

Dolar tl 2.6396

makineler böyle buyurdu

kuruntu
15-03-2015, 23:26
Bilgiye sahip olan insanın servete sahibi insandan daha değerli olduğunu hala kabullenemedik. Bakmayın sözde kabullenmelere maalesef servet sahibi her zaman bilgi sahibi insandan kat ve kat değerlidir gözümüzde. Bilgi ve bilimin doğurduğu servet en kıymetli servet türüdür. Çünkü bu servet kendisini sürekli hızlı çarpan etkisi ile artırır bu şekilde ülkesine mutluluk ve refah getirir. Bilgi ve bilim servetinin en önemli tarafı da aslında durmaksızın an be an artma sureti ile nesilden nesile aktarılması ve bilgi toplumu denen kavramın kapılarını ardına kadar açmasıdır. Bilgiye sahip olan insan servet sahibi insandan uygulamada daha değerli görüldüğünde orası bilimsel gelişimi hak etmiş denilebilir.

Saygılarımla

tribality
15-03-2015, 23:32
çok değil 1 ay önce krizdeyiz zaten endeks düşecek diyince gülüyorlardı şimdi ohoo ülkeden kaçma kararları bile alınmış...uçacak derkende uçuyoruz batacak derkende abartıyoruz...

Amerika faiz indirimi fiyatlanıyor beyler o ayrı bir konu yani faiz arttırımı olduğu gün herkes (biz ky ler hariç) zaten pozisyonunu almış olacak...o yüzden faiz arttırımı olduğu zaman kaos olmayacak olacaksa o güne kadar olur...tahminim haziran ama piyasayı hazırlamak için çok az daha erken başlatabilirler...
sıcak paradır bu girer de çıkarda çok mesele değil amerikanın 5 yıldır basıp savurduğu paraları geri çağırması...mesele 6 yıldır ekonomisini sadece sıcak para üstüne kuran üretim yerine bina dikmeyi marifet sayan bizde...faiz arttırımı avrupanın işine gelir...olan bize olacak, temel sorun bizim ekonomimiz...sokak olayları olmayacaksa eğer bu iyi bile olabilir...er geç balon patlayacak...ne kadar erken patlarsa o kadar iyi...

sadece ekonomi değil dış politika belirsizliği...ne yaptığımız ne yapmak istediğimiz belli değil...suriye ırak derken Ermenistan tarafından bile sıkıştırılıyoruz...ab parlamentosu üye ülkelere soykırımı tanıma çağrısı yaptı biz Çanakkale anmalarının tarihini değiştirerek sorunu çözebileceğimizi sanıyoruz...

cuma pozları kapattım...bu hafta dengesizlik diz boyu olur gibi geliyor bana...pozu olmayan girerken dikkat etsin...%25 ten fazla poz almam dayanabilirsem...hedefim hala 88 000 - 88 500 ama sanki bu hafta bizi aşacak şekilde her haberde aşağı yukarı ciddi oynamalar olacak...niye bilmiyorum ve kesinlikle sallıyorum ama asıl düşüş başlamadan vob da 100 000 civarını bir daha gösterecekler gibi geliyor bana...

kesinlikle ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

alpha
15-03-2015, 23:41
konya kayseri ...
sebep savaş mı?

Kaygan
16-03-2015, 00:08
garanti diyorki beni daha fazla kırmayın..8 in altınada giderseniz ve kalırsanız boş saha sizin çift kale maç oynarsınız :D (ekim ayında 1 kere 7,65 lere kadar basıp 1 gün sonra 8,06 gördüğü gibi tuzaklar haricinde tabi.)

http://666kb.com/i/cwxyaz252o4yac34q.gif

toprak07antalya
16-03-2015, 00:14
matrıks gold 26439

Mavi Nal
16-03-2015, 00:14
boğazda yalım var de kız kulesine lüfer yemeye git(hemde mart ayında):kahkah sonra yaşlı bir teyze ekmek parası için 2 tl ye kalem
kalem satsın sende bu yaşlı titreyen teyzeyle kafa bul:grrr: Kocaman bi yuh

yalıda oturupda tahtakale ağza alınırmı ...yalan dolan... Bunları forum yönetiminin yasaklaması lazım .

toprak07antalya
16-03-2015, 00:15
yarın cok zor olcak

kara_
16-03-2015, 00:18
fed ne yapar ne karar çıkar bılmem de bızım mb kesınlıkle faizleri indirmez bu ay pas geçer... salı günü bu yazıyı alıntılıycam..Kesınlıkle YTD

Kaygan
16-03-2015, 00:19
matrıks gold 26439

açıldığından beri işlemler bu şekilde..

http://666kb.com/i/cwxypa1crl0yg161m.gif

ahfado
16-03-2015, 00:21
yarýn cok zor olcak

Future lar cuma bayağı aşağıda kapatmış dikkat etmemişim.

aerius
16-03-2015, 00:32
umarım yarın çok zor bir gün olacak diye herkes sort asılırda...pala şöle %3-4 lük bir artı ile kapatır endeksi...

ege-egelim
16-03-2015, 00:38

tamam yazık hakikaten...ama en çokta bu zata yazık değil mi? psikolog tanıdığı olanlar bir ricada bulunsalar.....

EKaya
16-03-2015, 00:50
tamam yazık hakikaten...ama en çokta bu zata yazık değil mi? psikolog tanıdığı olanlar bir ricada bulunsalar.....
bu zatlarla dolup tasiyor etraf.. kendi bencil dunyamizdan cevreyi gormez olduk, kayislar paket lastigi modunda.
hastaneye basvurma ihtiyaci gorenlerin orani kabaca 1/8...
birde basvurmayanlar var. hani deli doktoru diyen..

http://www.haberturk.com/saglik/haber/1046640-toplumun-ruh-sagligi-bozuldu

para para bir yere kadar...
halk sishane olduktan sonra, herkes malikanede yasasa ne olur yasamasa ne olur...
her gun bayram nede olsa.

bazi seyler cig gibidir.. basladi mi.. durmaz.. zorla durdursan, relaps yapar... :mut:
eskiden parayi korumakti onemli olan, bugun once ruh sagligini sonra parayi.

bir insanin agzindan en cok cikan konu sey onun en fazla ihtiyac duydugu seydir... der literatur.
neyse..

ucuyoz mu yarin ? :p

KAFDAĞI
16-03-2015, 00:51

ya biz ne yapalım.red listesine aldık.geyiklerini görmeyelim diye bazı arkadaşlar yazılarını alıntılıyor görmek zorunda kalıyoruz.büyük ihtimal daha önce buralarda yazan birisi.tartışılınca da oturduğu koltuğa sığmıyordur keyiften. bir zahmet arkadaşlar yazılarını alıntılamazsa bizim gibilerde yazılarını görmek zorunda kalmayız.:he:

emirserhat
16-03-2015, 00:53
karışmayın crack abeme :bad: adam zengin arkadaş ne var yani şurda yaşadığı şeyi anlatıyor , kıskanmayalım :yes: :halay:

b_g
16-03-2015, 00:57
ya biz ne yapalım.red listesine aldık.geyiklerini görmeyelim diye bazı arkadaşlar yazılarını alıntılıyor görmek zorunda kalıyoruz.büyük ihtimal daha önce buralarda yazan birisi.tartışılınca da oturduğu koltuğa sığmıyordur keyiften. bir zahmet arkadaşlar yazılarını alıntılamazsa bizim gibilerde yazılarını görmek zorunda kalmayız.:he:

Benim de red listemde olmasına rağmen bazı arkadaşlar ne yazık ki işgüzarlık yapıp cevap verme gafletinde bulunuyorlar..Mecburen görmüş oluyorum..
Yönetime de sitemim var; Resmen insanlarla makara yapmasına rağmen bu kişiyi hala forumda tutuyor..

kara_
16-03-2015, 01:10
http://i.hizliresim.com/6ZEDol.png

onur501
16-03-2015, 01:13
Ne olacak bu Altın'ın hali çıkarma maliyeti 900 doları görecekmi ne dersiniz sortlamak ne kadar mantıklı. Bi yandan fedin etkisi diğer yandan jeopolitik riskler( Rusya Ukrayna) var .

Yatırım tavsiyesi değildir.

kara_
16-03-2015, 01:15
Ne olacak bu Altın'ın hali çıkarma maliyeti 900 doları görecekmi ne dersiniz sortlamak ne kadar mantıklı. Bi yandan fedin etkisi diğer yandan jeopolitik riskler( Rusya Ukrayna) var .

Yatırım tavsiyesi değildir.
dostum şu piyasada en iysi altın hiç degılse fazla oynak değil..

aerius
16-03-2015, 01:45
dolar 2.630 mu şu anda..zaba 2.615 altında olursa bakalım gelirmi bi^%3-4 lük yükseliş....http://tr.investing.com/currencies/usd-try

aerius
16-03-2015, 01:45
bu neyaw 2 sn önce 2.630 du..

Bear_Bull
16-03-2015, 01:48
iyi geceler.

yeni haftada ayu ve boğalara bol şanslar.

iyi oynayan kazansın. {strateji / öngörü / analiz / işlem }

aerius
16-03-2015, 01:54
iyi geceler.

yeni haftada ayu ve boğalara bol şanslar.

iyi oynayan kazansın. {strateji / öngörü / analiz / işlem }

abi senin RSI li grafiği göre 95-100 arası görülür dediydim..görüldü..ama ben longta girdim bu düşüşede nasıl oluyor anlayamadmı..?

fen
16-03-2015, 02:31
İşte bir pazartesi daha geldiiii

Ayı portföyler epey şişmanladı, inatçı keçileri kovalamaya devammı bakalım?

Keçi kalmayacak bu gidişle :) keçi kalmadığında boğalar çıkar meydane, hepsi birbirinden merdane he he:)

http://i60.tinypic.com/a4r445.jpg

fen
16-03-2015, 02:40
Bu ayı boğa hikayesi batı piyasalarına göre aslında, ben daha çok bist in kuzuyla kurdun birlikte olduğu piyasa olarak görmüşümdür.

Kurtlar sofrasında kuzular :) Tabi bu piyasada malak gibi longda yatan ky(kuzu), kurtların hiç şaka yapmayacağını bilmesi gerekir, yada yeri gelir malak gibi short pozda yatılmaz, sonuç kurt kuzuyu yer portföyler gümler, epey portföy silindi geçen hafta, üzücü oldu ama maalesef doğası gereği kurt şaka yapmaz.

http://i58.tinypic.com/15wiadi.jpg

6.sense
16-03-2015, 06:59
Artık herkesi short algısı sarmış köküne kadar Karikatürler havada uçuşuyor hani KY nın ortalama algısı genel olarak ne yöndeyse gerçek durum ne olur siz tahmin edin... Bu arada endeks 29 Cent USD iki yıl önceki 48 lerden buralara geldi Herkese iyi haftalar..

deniz43
16-03-2015, 08:29
TABLO 2
BORÇLU BAZINDA KISA VADELİ DIŞ BORÇ STOKU
(Milyon ABD Doları)

Q4
KISA VADELİ BORÇLAR 133.011

KAMU 17.866

GENEL YÖNETİM 0
Merkezi Yönetim 0
Mahalli İdareler 0
Fonlar 0

FİNANSAL KURULUŞLAR 17.866

Bankalar 17.866
Bankacılık Dışı 0
FİNANSAL OLMAYAN KURULUŞLAR 0
KİT'ler 0
Diğer 0

TCMB 342

ÖZEL 114.803

FİNANSAL KURULUŞLAR 80.176

Bankalar 78.081
Bankacılık Dışı 2.095

FİNANSAL OLMAYAN KURULUŞLAR 34.627
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
İstatistik Genel Müdürlüğü

Bir yıl ve daha kısa kalan dış borçları göstermektedir.

deniz43
16-03-2015, 08:45
ULUSLARARASI YATIRIM POZİSYONU ALTINCI EL KİTABI - AYLIK

(Milyon ABD Doları) 2014 Q4

Uluslararası Yatırım Pozisyonu, net -431.220

A. Varlıklar 230.107

1. Doğrudan Yatırımlar 40.475
1.1 Sermaye 34.491
1.2 Diğer sermaye 5.984
2. Portföy yatırımları 1.464
2.1 Hisse senetleri 368
2.1.1 Merkez Bankası 0
2.1.2 Bankalar 144
2.1.3 Genel Hükümet 0
2.1.4 Diğer Sektörler 224
2.2 Borç senetleri 1.096
2.2.1 Bankalar 825
2.2.2 Diğer Sektörler 271
3. Diğer yatırımlar 60.860
3.1 Diğer Hisse Senedi ve Katılım Payları 1.739
3.2 Efektif ve Mevduatlar 39.349
3.2.1 Bankalar 22.115
3.2.1.1.1 Yabancı para 14.505
3.2.1.1.2 Türk lirası 7.610
3.2.2 Diğer Sektörler 17.234
3.3 Krediler 5.659
3.3.1 Merkez Bankası 10
3.3.2 Bankalar 4.359
3.3.2.1 Kısa Vade 844
3.3.2.2 Uzun Vade 3.515
3.3.3 Genel Hükümet 1.290
3.4 Ticari Krediler 12.582
3.4.1 Diğer Sektörler 12.582
3.5 Diğer Varlıklar 1.531
3.5.1 Merkez Bankası 1.531
4. Rezerv varlıklar 127.308
4.1 Parasal altın 20.401
4.2 Özel Çekiş Hakları 1.399
4.3 IMF nezdinde rezerv varlıklar 163
4.4 Diğer rezerv varlıkları 105.345
4.4.1 Döviz varlıkları ve mevduatlar 6.708
4.4.1.1 Bankalar nezdinde 6.708
4.4.2 Menkul kıymetler 98.637

B. Yükümlülükler 661.327

1. Doğrudan Yatırımlar 169.052
1.1 Sermaye 163.174
1.2 Diğer sermaye 5.878
2. Portföy yatırımları 192.324
2.1 Hisse senetleri 61.908
2.1.1 Bankalar 21.366
2.1.2 Diğer Sektörler 40.542
2.2 Borç senetleri 130.416
2.2.1 Bankalar 31.271
2.2.1.1 Yurtiçi 1.160
2.2.1.2 Yurtdışı 30.111
2.2.2 Genel Hükümet 90.984
2.2.2.1 Yurtiçi 52.242
2.2.2.2 Yurtdışı 38.742
2.2.3 Diğer Sektörler 8.161
2.2.3.1 Yurtiçi 130
2.2.3.2 Yurtdışı 8.031
3. Diğer yatırımlar 299.951
3.1 Efektif ve Mevduatlar 50.124
3.1.1 Merkez Bankası 2.475
3.1.1.1 Kısa Vade 342
3.1.1.2 Uzun Vade 2.133
3.1.2 Bankalar 47.649
3.1.2.1 Yabancı para 34.244
3.1.2.2 Türk lirası 13.405
3.2 Krediler 216.242
3.2.1 Merkez Bankası 0
3.2.1.1 IMF kredileri 0
3.2.1.2 Diğer Uzun Vade 0
3.2.1.3 Kısa Vade 0
3.2.2 Bankalar 94.151
3.2.2.1 Kısa Vade 44.167
3.2.2.2 Uzun Vade 49.984
3.2.3 Genel Hükümet 28.755
3.2.3.1 Kısa Vade 0
3.2.3.2 Uzun Vade 28.755
3.2.4 Diğer Sektörler 93.336
3.2.4.1 Kısa Vade 4.846
3.2.4.2 Uzun Vade 88.490
3.3 Ticari Krediler 32.196
3.3.1 Diğer Sektörler 32.196
3.3.1.1 Kısa Vade 31.870
3.3.1.2 Uzun Vade 326
3.4 SDR Tahsisatları 1.389

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
İstatistik Genel Müdürlüğü
Ödemeler Dengesi Müdürlüğü

Not:Bu tutarın GSYİH'nın %50 sini geçmesi ''kırmızı alarm'' manasına gelir.

keremalkm
16-03-2015, 08:51
Artık herkesi short algısı sarmış..
Sadece dolar.. Yeterli

dirkformvp
16-03-2015, 09:34
*akbank raısed to buy vs neutral at ubs
*halkbank raısed to buy vs neutral vs ubs
*ısbank raısed to buy vs neutral at ubs

ugolnili
16-03-2015, 09:39
76600 cift dip teyiti icin 79000 ustu kapanislar sart,76600 alti 75000 ilk destek

ugolnili
16-03-2015, 09:42
94000 uzeri acar gorunuyor

ugolnili
16-03-2015, 09:45
brent petrol 54,32

razmanot
16-03-2015, 09:58

vira bismillah poz ağır long alış cuma 17:44:30 maliyet 93,600

50ot
16-03-2015, 09:59
yalıda oturupda tahtakale ağza alınırmı ...yalan dolan... Bunları forum yönetiminin yasaklaması lazım .

adam troll arkadaş. ilgilenmeyin, bırakın sıkılsın gitsin. adamın olayı zaten ilgi çekmek için şaklabanlık yapmak. troll o demek. ilgilenmeyin. ilgisizlikten ölsün...

https://eksisozluk.com/trollluk--1847474?nr=true&rf=troll%C3%BCk

armagedon
16-03-2015, 10:00
Açılışta ağır şort :) burdan üyle kolay salmazlar bistciğim adamı yukarı.

ugolnili
16-03-2015, 10:00
dolar/tl 2,6203

ugolnili
16-03-2015, 10:04
Açılışta ağır şort :) burdan üyle kolay salmazlar bistciğim adamı yukarı.

6 yillik destek 76600,hemen kirilmayabilir

kaptanoz
16-03-2015, 10:07
sabah sabah doalra bu kadar çakılır mı? seans açılsın millet pozu kapatsın bas kardşeim. short kavurma olacaz o olacak ya. ayıp.

ugolnili
16-03-2015, 10:07
dolar/tl 2,6151

razmanot
16-03-2015, 10:10
hülooooooooooooooooooooooooooooooooogggg

hasanaga
16-03-2015, 10:11
vop kaç açtı arkadaşlar?

emirserhat
16-03-2015, 10:13
Yararlanmak isteyenler için , viop teknik analiz raporları.

ytd.

http://i.hizliresim.com/vglVYO.jpg (http://hizliresim.com/vglVYO)

Kaygan
16-03-2015, 10:13
94800 şuanda..+1,34
dolar genel hareketler yapıyor.dünyada artıydı cuma günü.şimdide dünyada eksi heralde.brent de inmiş 54..

hasanaga
16-03-2015, 10:14
94800 şuanda..

yuhh..ne oldu da bu kadar artı açtı yahu??

Kaygan
16-03-2015, 10:15

sen yazarken 95200 oldu..1,76 artı.
cuma günü dahil son 1 haftada topladıkları longları böyle boşluklu yukarı yapıp değerlendircekler demekki.

last_trader
16-03-2015, 10:15

95200 oldu....

cuma ne oldu da sattilar ki ?onun cevabi varmi yok...bununda cevabi yok...

razmanot
16-03-2015, 10:16
Aboooooooooooooooooooooo :)))))) yahu cumadan açılışta bi 400-500 points alırız niyetiyle long denediydik abartı be long devam gog og og ogog og og ogo gog ogog og ogog ogog oog

dxy
16-03-2015, 10:20
1100 puan aşağısından tekrar long 95,700 den long

testere devam ediyor 95,350 den kapatıldı ve 95,375 den short

razmanot
16-03-2015, 10:22
cuma 17:44:30 da açılan ağır longkapatıldı , pozda durma süresi 6 dakika 1,700 points

altınorta
16-03-2015, 10:22
spot 9.30 da mı açılıyor

Kaygan
16-03-2015, 10:24
öbür topicden alıntıda yapamıyoruz..olay son bir kaç gündür alıcı oldukları halde borsanın düşmesinden..vobda durum böyleyken,garantide cuma günü citi 6 milyon mal aldı,para girişi var ama herif son 15 dkda 15 kademe indirdi garantiyi..şimdide vobu +1,70 lerde gaplı açıyorlar.

http://666kb.com/i/cwye1432j0b2rnufu.png

fen
16-03-2015, 10:24
iyice dingonun ahırı oldu mübarek, borsamı la bu?

çarkıfelek bugün hangi yönde kaçbin puan kimi doğrayacak bilin bakalım ha ha:)

öyle teknikmiş temelmiş sökmez, burda vahşi kapitalizmin kurtlar sofarsında kahvaltıdamısın akşam yemeğindemisin onu düşüneceksin.

b_g
16-03-2015, 10:25
Gapın şiddeti düşüşün şiddeti ile doğru orantılıdır...
Çok sert yukarı yapıyorlarsa vere vere aşağı gelmek istiyorlardır
Bu haftaki yön bu açılışla artık belli olmuştur

armagedon
16-03-2015, 10:26
95,200 şort nasılsa verecen pala :)

keremalkm
16-03-2015, 10:27
SHORT poz.ları kapatıp LONG'a dönme
tespitimiz doğru galiba...
TEmettü makası falan hikaye.. :)

Kaygan
16-03-2015, 10:30
Gapın şiddeti düşüşün şiddeti ile doğru orantılıdır...
Çok sert yukarı yapıyorlarsa vere vere aşağı gelmek istiyorlardır
Bu haftaki yön bu açılışla artık belli olmuştur

zaten saçma düzen..mesela son 20 dk kala 8,20den garanti almış ol..şimdi 8,03den 8,20 üstüne çıkacakta kar edeceksin..hemde böyle gaplı günde..zar zor kar edeceksin.sırf son 20 dk aldın diye..
yazarken 8,20 açmış garanti çok iyi sallarım :D

keremalkm
16-03-2015, 10:31
Bu kadarı da ayıp yahu... :)

karabuluty
16-03-2015, 10:31
95,200 şort nasılsa verecen pala :)
Biraz rahat bırak bizde kazanalım

fen
16-03-2015, 10:36
ahha psikolocikman long yapasım geldi.

niyeki?

az daha yukarı sürse portföyde bağırmaya başlıycak '' ulannnn terse kalmaaaa uyumaaaa'' deyu, ha ha:)

b_g
16-03-2015, 10:38
zaten saçma düzen..mesela son 20 dk kala 8,20den garanti almış ol..şimdi 8,03den 8,20 üstüne çıkacakta kar edeceksin..hemde böyle gaplı günde..zar zor kar edeceksin.sırf son 20 dk aldın diye..
yazarken 8,20 açmış garanti çok iyi sallarım :D

Garan alış kademesinde 8,20 açtı ve 315 bin lot vardı...Yani bak buranın altı yok diyorlar...Şu an 8,16'dan her isteyene veriyorlar...:)
Demek ki bunlar bu hafta kıyım yapacak ki öyle alakasız bir açılışla mal verme derdine düşmüşler...

aerius
16-03-2015, 10:41
bu gün ve yarın toplam şöle temizinden bi %4.x civarı bir yükseliş gelirse şorta geçerim ç.ba sonrası...

kebaltaci
16-03-2015, 10:42
çok kısa vadeli dirençten döndü gibi sanki (95.200) aşşağıdaki gap ı doldurup yoluna devam etmek isteye bilir yada 95.500 devirir yukarı iyice aşırı alıma kaçar. bu hafta veri izleme haftası borsanın çökücene yada artık dönücene bu haftaki veriler yol gösterecek.

ahfado
16-03-2015, 10:44
bu gün ve yarın toplam şöle temizinden bi %4.x civarı bir yükseliş gelirse şorta geçerim ç.ba sonrası...

Sanki bana kapanış eksi olur gibi geliyor.
ytd.

aerius
16-03-2015, 10:44
hiscii oralardamısın..9 şubatta sana yazdığım mesajı oku bakalım...uyabilirsem oradaki değerlere kadar long devam edicem becerebilirsem...

tarkank
16-03-2015, 10:45
günaydın arkadaşlar haftasonu halil rençberin ankaradaki seminerindeydim herkes doları konuşuyordu ve halil hoca bile bu kadar konuşuluyorsa dolar düşebilir dedi..endexle ilgi algı ise herkes çöküşün başladığını söylüyordu halil hoca nötr görüşe sahipti

b_g
16-03-2015, 10:48
Sanki bana kapanış eksi olur gibi geliyor.
ytd.

Valla şimdi ben yazacaktım eksi kapanış bekliyorum diye:)
Alıcı yok o kadar bariz ki...İlk seans aşağı gelmez zaten çok yukarda açtı milletin yemesi lazım önce bunu...
2. seansa kadar verdiğini verecek ama o da zor...
Vay be Garan gibi kağıtta 8,14 den mal vermeye çalışıyor..Oysa 1,5 ay önce 10,50'den işlem görüyordu..

jiggy
Gerçekten gap ı çok fazla abarttı, dolara bu kadar basmasına rağmen maksimum 94500 lerde falan açmalıydı, 89 binleri bugün görcez gibi bi his uyandı içimde...

emirserhat
Benim ekranımda son durum. Bakalım şort görüntüsü bozulcek mi??
Yatırım tavsiyesi vs değildir , paylaşım amaçlıdır.

http://i.hizliresim.com/P5ANMO.jpg (http://hizliresim.com/P5ANMO)

aerius
longlar için köprüden önceki son çıkışmı yaufff...:(

cautionary
16-03-2015, 10:49
günaydın arkadaşlar haftasonu halil rençberin ankaradaki seminerindeydim herkes doları konuşuyordu ve halil hoca bile bu kadar konuşuluyorsa dolar düşebilir dedi..endexle ilgi algı ise herkes çöküşün başladığını söylüyordu halil hoca nötr görüşe sahipti

Borsada reçeteler işe yaramaz...%80 tutar, enteresan dönüşer %20 lik durumlarda olur zaten.

Şimdi çoğunluğun düşüncesi ya da olduğu yön hatalıdır argumanı çoğu zaman işe yarar...Her zaman yarar mı, tabii ki hayır...zaten trend dönüşleri de zırt pırt olmaz, genel kurallar işe yaramaz yani.

last_trader
16-03-2015, 10:51
longlar için köprüden önceki son çıkışmı yaufff...:(

tam terside olabilir...sortcular icin son kar alma yeride yani....

dxy
16-03-2015, 10:52
1100 puan aşağısından tekrar long 95,700 den long

testere devam ediyor 95,350 den kapatıldı ve 95,375 den short

94,850 den flat

Reis
16-03-2015, 10:54
Günaydın esnaf. .yeni başlık tüm boğalara şans getirsin..kaç haftadır eve ekmek götüremedik.coluk çocuk perişan oldu..

ahfado
16-03-2015, 10:56
Valla şimdi ben yazacaktım eksi kapanış bekliyorum diye:)
Alıcı yok o kadar bariz ki...İlk seans aşağı gelmez zaten çok yukarda açtı milletin yemesi lazım önce bunu...
2. seansa kadar verdiğini verecek ama o da zor...
Vay be Garan gibi kağıtta 8,14 den mal vermeye çalışıyor..Oysa 1,5 ay önce 10,50'den işlem görüyordu..

8,20 açan garan yukarı gitmeden 8,12 ye kadar veriliyorsa korkmak lazım bu satıştan başka bir şey olmaz herhalde...
ytd.

tarkank
16-03-2015, 10:58
sabahki gördüğü en yüksek yeri aşmazsa long düşüncesi yanlış olur longların yarısı flatlendi

Reis
16-03-2015, 10:59
pisi pisinin meşhur 77.100 seviyesinden hâlâ umutluyum..dip buralarda bi yerde olmali

b_g
16-03-2015, 11:00
8,20 açan garan yukarı gitmeden 8,12 ye kadar veriliyorsa korkmak lazım bu satıştan başka bir şey olmaz herhalde...
ytd.

8,20 açtı ve tek 1 kademe daha yukarı gitmedi...Hep aşağı geldi...
Bugünkü açılışla beraber benim bu hafta gözüm korktu...Buradan mal satmak istiyorlar benim için açıktır artık..

fen
16-03-2015, 11:02
16/03/2015 10:01:34 *tüik: Aralık döneminde tarım dışı işsizlik oranı %12,9 (önceki dönem %12,7)

keremalkm
16-03-2015, 11:07
yine mi SHORT .. :(
Bi günde LONG olalım yaw...

fen
16-03-2015, 11:08
seçim öncesi işsizlik

oy kaybettirir, hemen memur almaya başlarlar artık seçim yatırımı, yoksa......

Kaygan
16-03-2015, 11:09
8,20 açtı ve tek 1 kademe daha yukarı gitmedi...Hep aşağı geldi...
Bugünkü açılışla beraber benim bu hafta gözüm korktu...Buradan mal satmak istiyorlar benim için açıktır artık..

normalde giderdi.satışta mal yok.alış dolu..birileri bu çıkışı beklemiyordu.açılışla birlikte bütün güçleriyle aşağı bastırdılar.bütün bankalara 1000-3000 lot arası üst üste saydırdılar.
usd çıkmaya başlarsa kazanan belli zaten.

wtrader
16-03-2015, 11:12
94,500 altında geldiği yere döner.tutunursa yukarı tekrar bi denemesi gelebilir.

tribality
16-03-2015, 11:12
bu kadar yukardan açmaları ilginç...artı bekliyordum ama bu fazla ...göstere göstere satış gelmez burdan diye düşünüyorum...longa geçtim...

ytd değildir..

wtrader
16-03-2015, 11:13
long için acele etmeyin..bugünün cumadan bi farkı yok..daha hafta başlamadı bile..

fen
16-03-2015, 11:15
16/03/2015 10:01:24 *tcmb: Türkiye'nin kısa vadeli dış borcu ocak'ta 133,0 milyar dolar(önceki 133,0mlr)

ahfado
16-03-2015, 11:16
long için acele etmeyin..bugünün cumadan bi farkı yok..daha hafta başlamadı bile..

Dolara ne diyorsun 62 üzerine atarsa tepki gelir mi..?

wtrader
16-03-2015, 11:20
Dolara ne diyorsun 62 üzerine atarsa tepki gelir mi..?

6220 den sonra hızlanabilir, EM lere hafif satış geliyor şuan..Bi gözünüz orada olsun bence..

EKaya
16-03-2015, 11:20
seçim öncesi işsizlik
oy kaybettirir, hemen memur almaya başlarlar artık seçim yatırımı, yoksa......

bunun sorun olacagini hic sanmiyorum acikcasi.. simdiye kadarki her secimde yukseti..
dahasi oranlar 2001(8.9) den de yuksekti su ana kadar.
10.9 olmus enson..

enflasyon verisinde de artis olursa..
usta dogru soylemis diyecegim.. kynesin ruhuna fatiha..
kapiyi calanin kriz degil..
has sorun stagflasyon olduguna idrak ederiz artik...
keske kriz olsaydi deriz... 1 yila biterdi..

herhalde 13-15 bandin atariz ilk tokezlemede.

b_g
16-03-2015, 11:21
normalde giderdi.satışta mal yok.alış dolu..birileri bu çıkışı beklemiyordu.açılışla birlikte bütün güçleriyle aşağı bastırdılar.bütün bankalara 1000-3000 lot arası üst üste saydırdılar.
usd çıkmaya başlarsa kazanan belli zaten.

Tabi kişisel fikrimdir; + GAP her zaman her koşulda bir sat sinyalidir...Not artırımı da gelse, bir kağıt bedelsiz de açıklasa, çok iyi bilanço gelse de v.s. ben her zaman satmışımdır..Borsa da beklentiler alınıp gerçekleşenler satılıyorsa eğer bu yazdıklarım gerçekleşmiş olaydır ve satılır bu kadar benim için...
Garan'ın son 1 haftadır günlük toplam hacmi 1 M TL...Şu an sadece 150 Miyon Tl..Hadi 100 daha yapsın bu seans sonuna kadar oldu 250 Milyın Tl...Demek ki 2. seans için ortalama 750 M TL işlem olacak...
Sence bu işlem hacmi hangi yönlü olacak?
Gitmiyor endeks çok bariz zorla satmaya çalışıyor o kadar..

ahfado
16-03-2015, 11:22
6220 den sonra hızlanabilir, EM lere hafif satış geliyor şuan..Bi gözünüz orada olsun bence..

Dolar tahminlerin süper zaten......:yes:
Tşk.

armagedon
16-03-2015, 11:22
haziran vade 85 bin yazıyor oha.

sdgs
16-03-2015, 11:25

canlı EMleri nereden izliyorsun birader, başka site mi? matriks ise kodu nedir.

wtrader
16-03-2015, 11:26
canlı EMleri nereden izliyorsun birader, başka site mi? matriks ise kodu nedir.

Şunlara baksan kafi..

USDZAR
USDBRL
USDRUB
USDMXN
USDINR
USDIDR

Gerçi ruble bu sıralar EM lerle ters çalışıyor onuda dikkate alırsın..

fen
16-03-2015, 11:28
bunun sorun olacagini hic sanmiyorum acikcasi.. simdiye kadarki her secimde yukseti..
dahasi oranlar 2001(8.9) den de yuksekti su ana kadar.
10.9 olmus enson..

enflasyon verisinde de artis olursa..
usta dogru soylemis diyecegim.. kynesin ruhuna fatiha..
kapiyi calanin kriz degil..
has sorun stagflasyon olduguna idrak ederiz artik...
keske kriz olsaydi deriz... 1 yila biterdi..

herhalde 13-15 bandin atariz ilk tokezlemede.

kurdaki yükselişin enflasyona sınırlıda olsa etkisi olacakmış ya:clown:

50ot
16-03-2015, 11:29
trendin(aşağı) devam etme ihtimali terse dönme ihtimalinnden daha fazladır...

-necati şaşmaz, 2009

:he: