PDA

View Full Version : Anneler Günü

SunShine
01-05-2004, 12:32
Unuttum, nasıldı annemin gülüşü
Unuttum, nasıldı ağlarken annem.
Yaşam sallasın kollarında beni
Küçücük oğluyum onun ben.

Önce kendi annemin,

Sonra sn AnnE'nin :D

Daha sonra da, dünyadaki tüm annelerin, anneler gününü kutluyorum.

kemal
01-05-2004, 23:41
BİR ÂMÂ ÇOCUĞUN HASRETİ

İşitiyorum, güneş pek güzel, çay kenarında suyun üzerine doğru sarkan çiçeklerin manzarası pek latifmiş... Ve nazik öten kuşların, havai böceklerin uçuşu da görülecek şeylerden imiş.

İşitiyorum ki, geceleri gökyüzünde gizli ışıklar görünürmüş. Dalgaları gözyaşları gibi hazin olan deniz içinde dahi, beyaz yelkenli gemiler akıp gidermiş.

İşitiyorum ki, çiçeklerin renkleri pek latif imiş. Dereler, dağlar, çayırlar, sular, ormanlar ve hususiyle fecir zamanları o kadar güzel, o kadar şirin imişler ki, bu kadar azamet ve ihtişama karşı insan, rabbine secdeler edermiş.

Fakat ben, ne o gürültüsünü işitmekte olduğum denizi, ne o rengin çiçekleri, ne gökyüzünü, ne güneşi, ne o güzel meyveleri, ne kuşları, ne aydınlığı göremediğimden dolayı müteessir değilim.

Hayır Allah’ım, hayır! Şu fani alemin güzelliklerinden hiçbirini arzu etmem. İlla!!. Heyhat..!. Anacığımı göreydim..!

(Bütün Hisse.net ailesinin anneler günü kutlu olsun.)

chem73
01-05-2004, 23:43
tüm ANNE lerin gününü kutlarım.

MUSTİS
02-05-2004, 00:01
09.MAYIS.2004 gunu butun ANNE''lere bir cicek,bir opucuk verelim.
Butun Annelere Saglikli,mutluluk dolu gunler dilerim.

bıcırık
02-05-2004, 01:13
"Acı nedir
Tatlı nedir... bilmezdin
Dilin damağın
Ben oldum.
Elinin ermediği
Dilinin dönmediği
Çağlarda, yavrum
Kolun kanadın
Ben oldum
Dilin dudağın
Ben oldum"

preatoria
07-05-2004, 15:06
hastalanıp topiğin dümenine geçmeyince pek bi gerilerde kalmış hocam acil şifalar dilerim

birazdan çıkıp anneme güzel bir hediye alacağım, şimdi başka bir şehirde, ona güzel bir sürpriz olacak :D

tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

onları ihmal etmeyelim hemde hiç

serdarkus
07-05-2004, 15:24
ANNE

İlk kundağın
Ben oldum, yavrum;
İlk oyuncağın
Ben oldum!
Acı nedir, tadı nedir? Bilmezdin:
Dilin, damağın ben oldum!
Elinin ermediği, Dilinin dönmediği Çağlarda, yavrum;
Kolun, kanadın ben oldum..
Dilin, dudağın ben oldum!

Belki kıskanırlar diye Gördüklerini,
Sakladım gözlerden Gülücüklerini:
Tülün duvağın Ben oldum!

Artık isterlerse, adımı
Söylemesinler bana:
"Onun annesi" diyorlar..
Bu yeter, sevgilim, bu yeter bana!
Bir dediğini iki
Etmeyim diye öyle çırpındım ki
Ve seni öyle sevdim, sana O kadar ısındım ki..
Usanmadım, yorulmadım, çekinmedim...
Gün oldu, kırdın..
İncinmedim:

İlk oyuncağın Ben oldum, yavrum,
Son oyuncağın Ben oldum!
Lâyık değildim; Lâyık gördüler: yavrum,
Annen oldum, yavrum, Annen oldum!
Arif Nihat Asya

Tüm annelere, sevgilerle..

dreissena
08-05-2004, 03:24
http://img24.photobucket.com/albums/v71/dreissena/mothers_dream.jpg

Dragon!
08-05-2004, 03:28
Her sene Mayıs Ayı ikinci pazarı Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. Haklarını asla ödeyemeyeceğimiz sevgili annelerimizin aslında her gününü kutlamalıyız ve onları canımızdan çok sevdiğimizi hissettirmeliyiz. Ana gibi yar olmaz derler ya kim demişse az bile demiş. Tüm Annelerin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutlarım.

http://borsaforum.com/images/anneler.jpg (http://borsaforum.com/modules.php?name=News&file=article&sid=26&mode=&order=0&thold=0)

ertan
08-05-2004, 11:30
BU ŞİİRLE...

Zamanın gerisinden süzülen
Bir ışıksın sen yüreğime serpilen
Ağlasam da gülsem de hiç bitmeyen
Sönmeyen bir nursun sen...

Dokunabilsem keşke yeniden
O yanaklarından süzülen yaşlarına
Ya da anıların şahidi
Yüzündeki çizgilerin isyanına...

Sihirli değnek misali canlandırsam ruhunu
Aşklarını ya da aşksızlıklarını
Sevdiklerini ya da sevmediğini söyleyemediklerini
Bir çırpıda ödesem bedelini.

Şimdi ben ağlıyorum senin adına
Nedensiz kırdıklarıma
Kavgalarımıza barışmalarımıza
Her şey için ana, her şey için
Son kez bu şiirimle bağışla...

Sanırım zaman içerisinde sevginin kıymetini daha bir iyi anlıyoruz. Aslında bir bakıma da acı bir şey. Kaybettiklerimiz, hayatımızın katili zaman, yavaş yavaş içten içe yiyor bizi. İşte o süreçte hatalarımızı giderebilir, kaybedeceklerimizi önceden fark edebilirsek, işte o zaman şanslıyız.

Ben yukarıdaki şiirimi anneme, 20’li yaşlarımda bir Anneler Günü’nde vermiştim. Gardırobun en arkalarında eski fotoğraf albümünün içinde bulduğum sararmış genç kızlık fotoğrafını çerçeve yaptırıp, bu şiirle birlikte paketleyip O’na vermiştim. Boynuma sarılıp ağlarken kendimce neler hissedebildiğini anladığımı sanıyordum. Ama kendim anne olduktan sonra Ona ne kadar değerli bir hediye verdiğimi şimdi anlıyorum.

- Bunun dışında 20’li yaşlarımdayken bile karşıdan karşıya geçerken elimi tutmaya kalkmasını,

- Gece eğlencesine gittiğimde kaçta gelirsem geleyim O’nu camda bekler bulmamı,

- "Ölümü gör" sözünü asla ama asla neden söyletmediğini,

- Genç kızken korkulu bir rüya görüp de korkumdan yatağımda kıvranırken, annemin bunu hissedip, beni rahatlatmak için öksürme numaralarıyla uyumadığını fark ettirip beni rahatlatmaya çalışmasını,

- "Hastayım" dediğimde elini alnıma götürüp "ateşin yok... İyisin iyisin..." derken aslında kendi içindeki hasta olmama dayanamama duygularını bastırmasını,

Ve o zamanlar, anlam veremediğim bir çok yaşanılanı şimdi öyle iyi anlıyorum ki...

Biliyor musunuz, anneleri mutlu etmek o kadar kolay ki; çocuğunu mutlu, huzurlu gördüğü her gün aslında onun günü. Kendinizi iyi hissetmeniz, O’na iyi bir gün kazandıracaktır.

Annenizi seviyorsanız kendinize iyi bakın ve bunu görmesini, göremeyecek kadar uzaktaysanız da hissettirin. Çünkü onlar için yaşama bağlayan, paha biçilemez olan tek şey sizsiniz. Ve tabii sizin için değerli olanlar...

Anneler Gününüz Kutlu Olsun.

Nagehan Toprak

tüm annelerin anneler gününü kutluyorum...

ertan
08-05-2004, 11:33
Tavuk Suyuna Çorba'dan

ANNELER GÜNÜ

Askerlik arkadaşım Dan ile onun metalik mavi arabasına portatif soğutucumuzu, eski kotlardan keserek yaptığımız şortlarımızı ve tişörtlerimizi koyup, Fort McCellan askeri üssünün ana kapısından geçişimizden bu yana tam 26 yıl geçti. Elimizde hafta sonu izin belgelerimiz ve ordudan aldığımız asker harçlıklarımızla Florida'ya doğru yola koyulduk. Sahilde hoşça vakit geçirmeye karar vermiştik. Yediğimiz berbat karavanaları ve Alabama'nın korkunç sivrisineklerini ancak bu şekilde unutabilecektik.

Aylardan mayıstı ve hava çok güzeldi. Arabanın üstünü ve müziği sonuna kadar açtık. Birmingham'a varınca mola verip Anneler Günü'nü kutlamak için annelerimize telefon etmek istedik.

Annem alışverişten yeni dönmüştü. Sesinden bu özel günü ailemle geçiremeyeceğim için mutsuz olduğunu anladım. "İyi yolculuklar, dikkatli olun. Seni çok özleyeceğiz" dedi.

Arabaya döndüğümde, Dan'in yüzündeki ifadeden onun da benim gibi suçluluk duygusu içinde olduğunu anladım. Oturduk, düşündük ve annelerimize çiçek göndermeye karar verdik.

Birmingham'ın güneyinde bir otoparka arabamızı park ettikten sonra en yakın çiçekçiye gittik. Göndereceğimiz çiçeklere birer not yazıp, hafta sonunu annemiz yerine, sahilde geçireceğimiz için kapıldığımız suçluluk duygusunu hafifletmeye çalıştık.

Çiçekçi küçük bir erkek çocuğunun belli ki annesine çiçek seçmesinde yardımcı oluyordu. Bir kenarda çiçeklere eklenecek notlarımızı yazarak bekledik. Denize ve kızlara biran önce kavuşmak için sabırsızlanıyorduk.

"Annemin bu çiçekleri çok seveceğinden eminim" dedi, küçük çocuk "Annem karanfilleri çok severdi."

"Mezarlığa gitmeden önce" diye sözlerini sürdürdü, "bahçemizden kopardığım çiçekleri de ekleyeceğim."

Dan'e baktım. Küçük çocuğun elinde çiçeklerle gururla dükkandan çıkmasını ve babasının arabasına binmesini izledik birlikte.

Çiçekçi "Siz nasıl bir şey istiyorsunuz?" diye sordu.. Küçük çocuk onu da çok duygulandırmıştı. Sesi titriyordu..

"Sanırım istemiyoruz" dedi Dan. Yazdığımız notları çöp kutusuna attık ve dükkandan çıkıp arabaya bindik.

Dan "Pazar akşamı saat beşte alırım seni" dedi ve beni annemin evine bıraktı.

Arabadan tatil çantamı çıkarmaya çalışırken, "Tamam" dedim.

Florida'ya başka bir sefer gidebilirdik...

hakanen
08-05-2004, 22:31
Dünyanın en kutsal varlıkları ,anneler.....
365 gün sizin hakkınız......
Kutlu olsun...

chem73
09-05-2004, 18:41
Tüm ANNE lere

pej
09-05-2004, 19:14
http://www.smiliegenerator.de/s24/smilies-5392.png

mantrader
09-05-2004, 19:25
Mübarek, Hakkı ödenmez Anne lerin Anneler günü kutlu, kalpleri umutlu, yüzleri mutlu olsun.

varyemez
05-05-2005, 21:15
SOL YANIM ACIYOR ANNE

Merhaba anne,
Yine ben geldim.
Merak etme okuldan çıktımda geldim.
Annelerde babalar gibi merak eder mi bilmiyorum ama
Ali "Okula gitmezsem annem çok kızar, merak eder" demişti de
Onun için söylüyorum.Geçen hafta öğretmen,
Sağ elimde sarımsak, sol elimde soğan dedirte dedirte
Öğretti sağımı solumu.

Ben biliyorum artık anne sağım neresi, solum neresi
Ağrıyan yanımın neresi olduğunu
Şimdi iyi biliyorum anne.
Hani geçen geldiğimde
Şuram acıyor işte şuram demiştim de
Bir türlü söyleyememiştim ya acıyan yanımı anne
Bak şimdi söylüyorum
Şuram işte,
Sol yanım çok acıyor anne.

Hem de her gün acıyor anne her gün.
Dün sabah annesi Ayşe'nin saçlarını örmüştü.
Elinden tutup okula getirdi.
Yakası da danteldi.
Zil çalınca öptü, hadi yavrum sınıfa dedi.
Bende ağladım,
Ağladım hiç de utanmadım.
Öğretmen ne oldu dedi.
Düştüm dizim çok acıyor dedim.
Yalan söyledim anne..
Dizim acımıyordu ama sol yanım çok acıyordu anne.

Bugün bende saçım örülsün istedim.
Babam ördü ama onunki gibi olmadı.
Dantel yaka istedim.
Babam "Ben bilmem ki kızım" dedi.
Bari okula sen götür dedim.
"kızım, iş" dedi.
Bende banane dedim, ağladım.
"kızım, ekmek" dedi babam.
Sustum ama okula giderken yine ağladım anne.
Ha bide sol yanım yine çok acıdı anne.

Herkesin çorapları bembeyaz, benimkiler gri gibi.
Zeynep "annem beyazlara renkli çamaşır katmadan
yıkıyormuş" dedi.
Babam hepsini birlikte yıkıyor.
Babam çamaşır yıkamasını bilmiyor mu anne?
Uff babam, her gün domates peynir koyuyor beslenmeme.
Üzülmesin diye söylemiyorum ama
Arkadaşlarım her gün kurabiye, börek, pasta getiriyor

Biliyorum babam pasta yapmasını bilmez anne.
Hava kararıyor, ben gideyim anne.
Babam bilmiyor kaçıp kaçıp sana geldiğimi.
Duyarsa kızmaz ama çok üzülür biliyorum.
Kim bozuyor toprağını,
Çiçeklerini kim koparıyor.
İzin verme anne ne olur toprağına el sürdürme.

Eve gidince aklıma geliyor bide bunun için ağlıyorum anne.
Bak kavanoz yanımda, toprağından bir avuç daha alayım.
Biliyor musun anne her gelişimde aldığım topraklarını
Şu kavanozda biriktirdim.
Üzerine de resmini yapıştırıp başucuma koydum.
Her sabah onu öpüyor kokluyorum.
Kimseye söyleme ama anne
Bazen de konuşuyorum onunla.
Ne yapayım seni çok özlüyorum anne.

Ha unutmadan,
Öğretmen yarın anneyi anlatan bir yazı yazacaksınız dedi.
Ben babama yazdıracağım.
Öğretmen anlarsa çok kızar ama banane kızarsa kızsın.
Ben seni hiç görmedim ki neyi, nasıl anlatacağım anne.
Senin adın geçince sol yanım acıyor anne.

Hiç bir şey yutamıyorum.
Bazen de dayanamayıp ağlıyorum.
Kağıda da böyle yazamam ya anne.
Ben gidiyorum anne,
Toprağını öpeyim, sende rüyama gel beni öp.
Mutlaka gel anne,
Sen rüyama gelmeyince sol yanımın acısıyla uyanıyorum anne.
Sol yanım acıyor anne..
İşte tam şurası,
Seni çok özledim,
Anne çook...

(Bedirhan Gökçe'nin Şiir Albumünden)

Forever
06-05-2005, 09:28
Tüm annelere..

MAGIC32
06-05-2005, 10:03
"Ana gibi yar olmaz" demişler...doğru demişler...

skoc
07-05-2005, 04:52
Başta kendi annem olmak üzere, tüm annelerin
"Anneler Günü Kutlu Olsun"

Bu vesileyle dünyanın bence en şanslı annesi
Zübeyde Hanım'ı da saygı ile anıyorum.

angel
07-05-2005, 19:57
Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. :bravo:
http://img172.echo.cx/img172/8014/141fb.jpg

power
07-05-2005, 21:14
:kucak: :kucak: Tüm ANNE lerin anneler günü kutlu olsun.Bizim için her gün ANNELER günü olsun ,tüm annelere sağlık ve mutluluklar :D dilerim. :kucak: :kucak: :gulen: :gulen:

krokodil
07-05-2005, 21:24
peygamberimize sormuş biri.. iyilik yapmak istiyorum ilk önce kimden başlayayım?....önce annene..sonra annene..sonra yine annene..sonrada babana............................................ ..................................................

hayatta karşılıksız sevginin,ivazsız fedakarlığın,sınırsız muhabbetin timsali annelerimizin her günü mübarek, kutlu olsun...

ellerinizden öperim hürmetle....

abidin
07-05-2005, 21:46
peygamberimize sormuş biri.. iyilik yapmak istiyorum ilk önce kimden başlayayım?....önce annene..sonra annene..sonra yine annene..sonrada babana............................................ ..................................................

hayatta karşılıksız sevginin,ivazsız fedakarlığın,sınırsız muhabbetin timsali annelerimizin her günü mübarek, kutlu olsun...

ellerinizden öperim hürmetle....

Fazla söze gerek yok, muhteşem olmuş

Ben de HisseNet ailesi başta olmak üzere tüm annelerin;

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

AnnE hariç " Avatarındaki o hareketi hiç tasvip etmiyorum"

Saygılarımla,

RAINBOW
08-05-2005, 00:57
Bugün alışageldiğimiz "anneler günü" anlamında olmasa da anneler için yapılan kutlamalar Sümerlere dek dayandırılabildiği rivayeti konuşulmaktadır

Daha yakın tarihlere uzanıldığında, günümüzden birkaç yüzyıl önce 1600'lü yıllarda İngilizler arasında "mothering sunday" adı ile, lent döneminin 4 ncü Pazar günü kutlamalar yapılmaya başlandığı görülecektir... İçinde bulundukları dönemde zor koşullar altında yaşayan ve çoğu zaman çalıştıkları yerlerde barınan İngilizler’in bu özel günde izinli sayıldıkları ve tüm günlerini evlerinde anneleri ile geçirdikleri, Hatta biraz da hıristiyan aleminin yortu geleneğinin etkisiyle olsa gerek "mothering cake" adını verdikleri bir tür pasta götürme adetini gerçekleştirdikleri günümüze kadar gelmiş olan bilgilerdir…

Anneler günüyle ilgili ilk resmi kutlama önerisi, Amerika'da 1872 yılında Julia Ward Howe tarafından barışa adanan bir gün olarak tasarlanmış, ilk defa Boston'da bir yürüyüş düzenlenerek kutlanmıştır.1907 yılında Philadelphia'da Ana Jarvis, annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs ayının ikinci pazarının Anneler Günü olarak kutlanması için bir kampanya başlatmıştır.. Bir sene sonra Philadelphia'da kutlanan Anneler Günü Ana Jarvis'in izleyenleri tarafından bakanlara, işadamlarına ve politikacılara ulaştırılarak ulusal olarak kutlanmaya başlanmıştır….

1911 yılına gelindiğinde hemen hemen her ülkede kutlanmaya başlanmış, 1914 yılında ABD başkanı Wilson tarafından resmi bir açıklamayla Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak duyurulmuştur……

Böylece Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının binlerce yıl önce başlattığı gelenek 20. yüzyılın başından itibaren dünya çapında kabul görmüştür….

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun...

sudha
08-05-2005, 01:33
[QUOTE=RAINBOW]Bugün alışageldiğimiz "anneler günü" anlamında olmasa da anneler için yapılan kutlamalar Sümerlere dek dayandırılabildiği rivayeti konuşulmaktadır...

bende bu konuda yazılar okudummm...
gene çok güzel yazmışsın...sevgili RAINBOW...tşkler... :bravo:

Detay
08-05-2005, 01:52
tum annelerin ellerinden operim hepsine ayrı ayrı sevgi ve saygılarımla...bir kac soz de benım anneme ;
annecım :
bu gune kadar bana annelik harıcınde dost, arkadas, sırdas oldugun icin sana olan sevgimi kelımelere anlatamasam da bu satırları okurken yüzündeki gülümseme hiç kaybolmasın....
canım annem ve canım annelerimiz...

varyemez
08-05-2005, 05:18
ANNELER GÜNÜ
Askerlik arkadaşım Dan ile onun metalik mavi arabasına portatif soğutucumuzu, eski kotlardan keserek yaptığımız şortlarımızı ve tişörtlerimizi koyup, Fort McCellan askeri üssünün ana kapısından geçişimizden bu yana tam 26 yıl geçti. Elimizde hafta sonu izin belgelerimiz ve ordudan aldığımız asker harçlıklarımızla Florida'ya doğru yola koyulduk. Sahilde hoşça vakit geçirmeye karar vermiştik. Yediğimiz berbat karavanaları ve Alabama'nın korkunç sivrisineklerini ancak bu şekilde unutabilecektik.
Aylardan mayıstı ve hava çok güzeldi. Arabanın üstünü ve müziği sonuna kadar açtık. Birmingham'a varınca mola verip Anneler Günü'nü kutlamak için annelerimize telefon etmek istedik.
Annem alışverişten yeni dönmüştü. Sesinden bu özel günü ailemle geçiremeyeceğim için mutsuz olduğunu anladım. "İyi yolculuklar, dikkatli olun. Seni çok özleyeceğiz" dedi.
Arabaya döndüğümde, Dan'in yüzündeki ifadeden onun da benim gibi suçluluk duygusu içinde olduğunu anladım. Oturduk, düşündük ve annelerimize çiçek göndermeye karar verdik.
Birmingham'ın güneyinde bir otoparka arabamızı park ettikten sonra en yakın çiçekçiye gittik. Göndereceğimiz çiçeklere birer not yazıp, hafta sonunu annemiz yerine, sahilde geçireceğimiz için kapıldığımız suçluluk duygusunu hafifletmeye çalıştık.
Çiçekçi küçük bir erkek çocuğunun belli ki annesine çiçek seçmesinde yardımcı oluyordu. Bir kenarda çiçeklere eklenecek notlarımızı yazarak bekledik. Denize ve kızlara biran önce kavuşmak için sabırsızlanıyorduk.
"Annemin bu çiçekleri çok seveceğinden eminim" dedi, küçük çocuk "Annem karanfilleri çok severdi."
"Mezarlığa gitmeden önce" diye sözlerini sürdürdü, "bahçemizden kopardığım çiçekleri de ekleyeceğim."
Dan'e baktım. Küçük çocuğun elinde çiçeklerle gururla dükkandan çıkmasını ve babasının arabasına binmesini izledik birlikte.
Çiçekçi "Siz nasıl bir şey istiyorsunuz?" diye sordu.. Küçük çocuk onu da çok duygulandırmıştı. Sesi titriyordu..
"Sanırım istemiyoruz" dedi Dan. Yazdığımız notları çöp kutusuna attık ve dükkandan çıkıp arabaya bindik.
Dan "Pazar akşamı saat beşte alırım seni" dedi ve beni annemin evine bıraktı.
Arabadan tatil çantamı çıkarmaya çalışırken, "Tamam" dedim.
Florida'ya başka bir sefer gidebilirdik...

Niki Sepsas (Tavuk Suyuna Çorba'dan)

engindeniz
08-05-2005, 10:54
Tüm annelerin , "Anneler Gününü" en içten sevgilerimle kutlar o mübarek ellerinden öperim...

Sevgili bütün annelerin günlerinin , evlatlarını bağırlarına bastıkları andaki sevgi seli hislerinin oluştuğu kadar güzel , mutluluklarını ellerini öpmeye gelip evlatlarınıdan sevgi dileklerini paylaştıkları kadar güzel geçmesini temenni ediyorum...

Ne mutlu beni seven ve bağrına basan , mutlu bir annem var...

Gözlerinin içinden gözlerime akan sevgi seli var...

Ellerini mutlulukla öpebildiğim , hayır duasını her gün alabildiğim bir annem var...

Acılarımı paylaşan , üzüntülerimi dağıtan , sevgilerime kaynak olan , hayallerime bembeyaz bir bulut olan bir annem var...

Benzemez kimse ona...Onadır şükran duygularım...Onadır sevgilerin en kutsalı...

Onu çoookkk seviyorum...Benim güzel annem...

Evlatlarını bu fani dünyada vatan uğruna kaybeden tüm şehit annelerinin "ANNELER GÜNÜNÜ" kutlar o mübarek ellerinden sevgi ile öperim...

SunShine
08-05-2005, 11:14
Unuttum, nasıldı annemin gülüşü
Unuttum, nasıldı ağlarken annem.
Yaşam sallasın kollarında beni
Küçücük oğluyum onun ben.

Tüm annelerin Anneler günü kutlu olsun.

Hadramut
08-05-2005, 11:29
Sadece taşımanın, dünyaya getirmenin değil, yetiştirmeninde bilincinde olan tüm Annelerin bu özel günleri kutlu olsun.

RAINBOW
08-05-2005, 11:33
Hisse net Üye ve misafirlerinin Annelerinin ve eşlerinin anneler gününü en içten dileklerimle kutlar........ nice uzun yılların birlik ve beraberlik içinde mutlu ve sağlıklı geçirilmesini temenni ederim....

Aşağıdaki link sayfası Hisse net üye ve misafirlerine ""Anneler Günü"" hediyemdir..

Lütfen anneler tıklasın... :roll:

http://www.balca.net/anne10023.aspx

..

Aynı zamanda Sevgili DrX'in 21 gün evvel aralarından ayrılan annelerine Allah'tan rahmet, Sevgili DrX'e ve ailesine de sabır ve sağlıklı günler dilerim...
.

buena vista
08-05-2005, 11:49
Annelerimizin günü kutlu olsun..Anne olabilmenin önemini anlamis kadinlarimizin
günü..Saglik ve sevgiyle kalin..

hakanen
08-05-2005, 14:04
Dünyanın en değerli varlıkları ,annelerin günü kutlu olsun.. :) :)

balaban
08-05-2005, 14:36
Tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım.

Bu şiiri daha önce hisse.net şiire'de göndermiştim.

SOL YANIM ACIYOR ANNE

Merhaba anne,
Yine ben geldim.
Merak etme okuldan çıktımda geldim.
Annelerde babalar gibi merak eder mi bilmiyorum ama
Ali "Okula gitmezsem annem çok kızar, merak eder"
demişti de

Onun için söylüyorum.
Geçen hafta öğretmen,
Sağ elimde sarımsak, sol elimde soğan dedirte dedirte
Öğretti sağımı solumu.
Ben biliyorum artık anne sağım neresi, solum neresi
Ağrıyan yanımın neresi olduğunu
Şimdi iyi biliyorum anne.
Hani geçen geldiğimde
Şuram acıyor işte şuram demiştim de
Bir türlü söyleyememiştim ya acıyan yanımı anne
Bak şimdi söylüyorum
Şuram işte,
Hem de her gün acıyor anne her gün.

Dün sabah annesi Ayşe'nin saçlarını örmüştü.
Elinden tutup okula getirdi.
Yakası da danteldi.
Zil çalınca öptü, hadi yavrum sınıfa dedi.
Bende ağladım,
Ağladım hiç de utanmadım.
Öğretmen ne oldu dedi.
Düştüm dizim çok acıyor dedim.
Yalan söyledim anne.
Dizim acımıyordu ama sol yanım çok acıyordu anne.

Bugün bende saçım örülsün istedim.
Babam ördü ama onunki gibi olmadı.
Dantel yaka istedim.
Babam "Ben bilmem ki kızım" dedi.
Bari okula sen götür dedim.
"kızım, iş" dedi.
Bende banane dedim, ağladım.
"kızım, ekmek" dedi babam.
Sustum ama okula giderken yine ağladım anne.
Ha bide sol yanım yine çok acıdı anne.

Herkesin çorapları bembeyaz, benimkiler gri gibi.
Zeynep "annem beyazlara renkli çamaşır katmadan
yıkıyormuş" dedi.
Babam hepsini birlikte yıkıyor.
Babam çamaşır yıkamasını bilmiyor mu anne?
Uff babam, her gün domates peynir koyuyor beslenmeme.
Üzülmesin diye söylemiyorum ama
Arkadaşlarım her gün kurabiye, börek, pasta getiriyor.
Biliyorum babam pasta yapmasını bilmez anne.

Hava kararıyor, ben gideyim anne.
Babam bilmiyor kaçıp kaçıp sana geldiğimi.
Duyarsa kızmaz ama çok üzülür biliyorum.

Kim bozuyor toprağını,
Çiçeklerini kim koparıyor.
İzin verme anne ne olur toprağına el sürdürme.
Eve gidince aklıma geliyor bide bunun için ağlıyorum anne.
Bak kavanoz yanımda, toprağından bir avuç daha alayım.
Biliyor musun anne her gelişimde aldığım topraklarını
Şu kavanozda biriktirdim.
Üzerine de resmini yapıştırıp başucuma koydum.
Her sabah onu öpüyor kokluyorum.
Kimseye söyleme ama anne
Bazen de konuşuyorum onunla.
Ne yapayım seni çok özlüyorum anne.

Ha unutmadan,
Öğretmen yarın anneyi anlatan bir yazı yazacaksınız dedi.
Ben babama yazdıracağım.
Öğretmen anlarsa çok kızar ama banane kızarsa kızsın.
Ben seni hiç görmedim ki neyi, nasıl anlatacağım anne.
Senin adın geçince sol yanım acıyor anne.
Hiç bir şey yutamıyorum.
Bazen de dayanamayıp ağlıyorum.
Kağıda da böyle yazamam ya anne.
Ben gidiyorum anne,
Toprağını öpeyim, sende rüyama gel beni öp.
Mutlaka gel anne,
Sen rüyama gelmeyince sol yanımın acısıyla uyanıyorum anne.
Sol yanım acıyor anne.
İşte tam şurası,

Seni çok özledim,
Anne çook...

Bedirhan Gökçe'nin Şiir Albumünden)

alihoca
08-05-2005, 18:42
En başta,
Güzel,nezih,Asil FİORA'mızın,
Değerli Sudha Hocamın,
Forumumuzun Güzide Annelerinin,
ve Güzel Türkiye'min Nurlu Annelerinin;

Anneler gününü canı gönülden kutluyorum.Allah onları başımızdan eksik etmesin.Kaybettiklerimizin mekanı cennet olsun İnşallah.

BOZOK
08-05-2005, 19:32
tum anleligin degerini bilen ve ona gore hareket eden annelerin anneler gunu kutlu mutlu olsun..... :bravo: :bravo: :cheers: :bravo:

simyacı
08-05-2005, 19:49
dünyadaki tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.
annelerimiz hayattayken kıymetini bilelim.

accx
07-05-2016, 23:31
:fl:Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun:fl:

BUZ
08-05-2016, 13:38
anneler gününe hiç dayanamam..................:)

oldum olası o sabah kalktığımda kendimi bir başka mutlu bir başka hafif hissederim...............

belkide annemin hala hayatta olduğundandır bu mutluluk duygusu...............?

benim anamında yaşı artık epiy ilerledi..............elden ayaktan düşer oldu..........

ama biliyorum ya orada telefonun öbür ucunda trabzonda hala sesi nefesi soluğu kulaklarımda.............

kaybedenlere sabır diliyorum onların yeri dolmaz biliyorum..............

yinede bu sabah küçük büyük yaşlı genç ve hatta genç kızlarımızın anneler gününü kutladım eski yeni tüm talebelerimle ve komşularımla sayısız telefon görüşmesi yaptım adeta bayramlaştım............

evet evet benim ve eşimin de anneler günümüzü kutlamak için aramışlar sağolsunlar çok büyükler.............:biggrin:

sonra aşağı indim marketçimizin eşinin onun genç kızlarının bahçede karşılaştığım site komşularının anneler gününü kutladım ve semt parkında ne kadar tanıdık tanımadık yüzle karşılaşsam sabah sporunu yapan hanımların dahi anneler gününü kutladım selamlaştım.............

evet bugün içim mutlulukla ve güvenle doldu kendimi hiç yalnız hissetmedim.................

analar hanımlar iyiki varsınız tanrının mukaddes evlatlarısınız.....................:yes:

illa çocuk doğurmak değil mesele.........bekar hanımlarında annler günü kutlu olsun hepsi mukaddestir rahimdir analık duygusu fıtratında vardır onların............

mesele kadını onure etmek hatırkamak baştacı hissettirmektir.........illa çocuk sahibi olanları kutlamak değil işin özü............!!

evli bekar çocuklu çocuksuz tüm kadınların anneler günü kutlu olsun..................

vede babalar binbir cefayla fedakarlıkla alınteriyle evlat büyütenler sizlerinde anneler gününüz kutlu olsun hem ana hem baba hepiniz birsiniz..........

hepiniz sağolun hepiniz varolun...................

aşağıdaki resim internette çok dikkatimi çeken bir nostaljidir kime ait olduğunu bilemesem de o çekirdek ailenin güzelliği içimi yakmıştır........

http://www.mytr.net/files/gallery/big/yeni-1636326.jpg

vahhun
08-05-2016, 13:50
http://666kb.com/i/d8rblu84smqj3ij6s.jpg

vahhun
08-05-2016, 13:51
http://666kb.com/i/d8rbm2dgaucydmppg.jpg

Anne ben geldim, üstüm başım
Uzak yolların tozlarıyla perişan
Çoktan paralandı ördüğün kazak
Üzerinde yeşil nakışlar olan

Anne ben geldim, yoruldum artık