PDA

View Full Version : Canak Anten Frekanslari

karınca
24-03-2004, 15:40
Receiver da hiç bilgim olmadığından dolayı bilgisi olanlara sormak istedim.
Fiyatlar çok farklı,sanki bilgisayar alıyormuş gibi 160 milyondan 235 + KDV USD ye kadar farklı
Modüller ise 85-125 USD (+KDV)
Modül ile neler yapılabilir?
Receiver + modül mü almak gerekir? yoksa 235 dolarlık receiver da modüle gerek yokmu
Receiverlar arası fiyat farkı nasıl açıklanabilir?
Alım sırasında hangi özelliklerinin olmasına dikkat edilmeli?
(fiyatları aldığım site : http://www.odakuydu.com/main.php)
SVG

hakanen
24-03-2004, 21:03
www.uzaysat.com da aradığın tüm bilgiler var :)

preatoria
25-03-2004, 09:42
Sn. Bonnie götürdün paraları evi döşüyosun değilmi :D :D

karınca
25-03-2004, 11:17
Sn. Bonnie götürdün paraları evi döşüyosun değilmi :D :D
önce güzel bir otomobil aldım 2000 yılından bu yana içimde kalmıştı
:D
sırada yazdığın gibi ev var ;)

ae1
25-03-2004, 18:35
uydudan ınternet hakkında bılgısı olan varmı?
nette okudum.hotbırd gıbı uydulardan gecen ınternet paketlerını canak anten ve cıhazlar yardımıyla download edılebılıyormusuz.burda bızım ıstedıgımız dosyalar degıl tabıkı o anda o uydu uzerınden gecen paketler alınabılıyor.400mbps hıza kadar cıktıgı soylenıyor.bunu deneyen bılen varmıdır?

Fatih
25-03-2004, 22:22
ben o şekilde kullanıyorum sn ae1 gayet başarılı şekilde video ve mp3'ler iniyor ama çok saçma sapan şeylerde iniyor arap,hint ağırlıklı gibi ayıklamanız gerekiyor ondan sonra.

ae1
26-03-2004, 10:07
pekı sayın Fatih nasıl yapıyorsunuz anlatırsanız sevınırım?
teknık ozellıkler uygulamalar falan yani.

Fatih
26-03-2004, 13:24
çanak alıyorsunuz bunu eurotelsatw3 uydusuna çekiriyorsunuz.. bilgisayarınızda skystar2 kartı olacak.. geresi programlar sayesinde hallediliyor. progdvb ve 2 modul daha var onların olması yeterli sonra akşam pc yi açık bırakıp yatıyorsunuz sabah gb'larca dosyalarınız oluyor.:)

Salacaklı
01-05-2004, 18:01
Inaniyorumki bir cok forumdaslarin Canak Antenleri vardir (benimde var.)Ayarlari yapiyorsunuz..Aradan bir zaman dilimi gectikden sonra o ayarlar gecersiz oluyor.Nerede bu Frekanslar diyerek aletde aramalar yapiyorsunuz.Bazen basarili bazende basarisiz oluyorsunuz...

http://www.lyngsat.com/index.html

Adresinden Bütün Uydularin verilerini ögrenebilirsiniz..Degisiklikleri aninda cihazinizda uygulayabilirsiniz..

Faydali olacagini umuyorum.

Salacaklı
10-05-2004, 11:49
Dogan medya grubu nun yayinlari 14 mayis tarihinde Frekans degistirecektir..
Canak antenle bu yayinlara ulasayiyorsaniz frekans degisimi icin..

http://www.lyngsat.com/eurasia1.html

adresinden gereken bilgilere ulasabilirsiniz

markus
13-05-2004, 14:47
Kapattirdigim Digiturk Anten ve LNB duruyor, herhalde Eutelsat a bakiyor (Digiturk) Acaba bir receiver alip normal yayinlari izleyebilir miyim?

Hangi receiver ile
Hangi kanallar i izleyebilirim?

Tessekkurler.

Salacaklı
13-05-2004, 14:54
Kapattirdigim Digiturk Anten ve LNB duruyor, herhalde Eutelsat a bakiyor (Digiturk) Acaba bir receiver alip normal yayinlari izleyebilir miyim?

Hangi receiver ile
Hangi kanallar i izleyebilirim?

Tessekkurler.

en ucuzundan bir alet satin alirsaniz bütün kanallari cekebilirsiniz..

selamlar

Salacaklı
20-05-2004, 14:27
Yeni bir TV kanali hizmete girdi
Kanal B

frekans 11867
4444
5/6
ayarindan yayina ulasabilirsiniz.

http://www.lyngsat.com/turk42.html

:cool:

Salacaklı
27-05-2004, 01:49
Tele Kritik

anten.de ziyaretçilerinin yorumları:

sizde yorumlarınızı [email protected] adresine gönderin yayınlayalım

Hani 10 Yildir Kalite? Bumu verdiginiz Kalite? Reklamlar yüzünden saclarimiz agardi. Ilaclara ihtiyacimiz kalmadi artik. Bundan sonra filmleri banta kaydedip sonra reklamlari atliyoruz. Artik saat 23:30 kadar televizyon önünde kalamayiz. Zaten gec baslatiyorlar, ve sanki Cleopatra Filmi gibi 3 Saate uzatiliyor. Bumu yani 10 senedir kaliteden ödün vermemek? ATV degil sanki Home Order Television(HOT)
Gülcin Düzgül

inanin bu relkamlar ne zaman bu tepkiler duyulycak vede bitecek diye bakiyorum ama herhalde islerine gelmediginden duymazdan geliniyor. gercekten yeni sezonda bu kanallara bakmama karari aldik , herkestende bir tepki vermesini bekliyorum ayni seyleri seyretmekten biktik. reklam ara larinda baska kanal da bir diyer dizi izliye biliyorum.
herkese duyarli olduklari icin tesekkürler saygilar

s.özcoban

Merhaba;
Ben Turkiye uzerinde yasayan bir vatandasim. Oncelikle sizlere vermis oldugunuz bu essiz yardim ve hizmetlerinizden oturu tesekkur etmek istiyorum.

Kalitenizi her zaman takdir eden ve gelismelerinizi surekli takip eden bir tv izleyicisiyim.

Ben buradan sizler araciligi ile BUTUN TURK HALKINA her kesimi yakindan ilgilendiren bir MESAJ vermek istiyorum.

Bu butun TURK halkinin ortak sorunu oldugunu dusundugum REKLAMLAR konusudur. Turk halki yeni baslayan bir diziyi begenmeye gorsun. 5 dakika dizi 15 dakika REKLAM. Bu durumu duzeltmemeleri halinde sivil toplum orgutlerinin ortaklasa olarak IST ANK ve IZMIR de boykot eylemi yapilmasi yonunde gorus alinacagini ve uygulanacagini siz kiymetli insanlardan duyurmanizi istiyorum. Bizim icin izleyecek kanal adedi oldukca fazla nasil olsa. TRT nin butun ortak yayinlari zevkle izlenecek prg ve diziler yayinliyorlar. STV ve TGRT de bu alanda iyi bir izlettirici. Sanirim artik show ve digerlerinin sulari isindi.

sevgi ve saygilarimla

Sayin Yöneticiler,

ATV ve Kanal D Avrupa Makalenizi cok begendim. Gercekten de artik bizi biktirdilar. Cok önemli bir Konuyu unutmayalim diye yaziyorum.

ATV de gösterilen Ali Kircanin da gösterildigi Haber Ajansinin Reklamindaki Vahset görüntüleri, (Savas, Silahlar,Patlamalar, Aglayan Kiz Cocugu...) Cocuklarimiz icin büyük bir tehdit olusturuyor.

Cocuklarimizi(Gelecegimiz) piskolojik olarak etkiliyor bu tür vahset görüntüleri. Her defasinda TV kumandasina dogru atliyoruz.

Lütfen bunun da Yaziya eklenmesini Rica Ediyoruz.

Saygilarimla

Sayin yetkililer,
uzun bi süredir beni ve belkide avrupada ki bütün Türk vatandaslarin sikayet oldugu bir konuya deginmek istiyorum.Belki sizde bununla özel olarak ilgilenirseniz birseyler degistirebilirz.

Biliyorsunuz bazi kanalllar Avrupadaki Türklere "özel" olarak hizmet verme durumunda hissettikleri icin,Kanallarini Türkiye ve Avrupa yayinina ayirdilar.Örnegin ATV Avrupa,KANAL D Fun.
Buraya kadar güzel itirazimiz yok,ama son aylarda bu kanallardaki bos aralar,(Reklam aralari) olmayacak bir inatla,sinir bozucu kil aldirma,kilo verme,sac dökümünü önleyecek ilaclar gibi defalarca yayinlanan ayni reklamlarla,yayin vaktine bakmadan yayinlanmasi (örnegin Kahvalti saatinde Kil aldirma, cok lezzet aciyor!!) cok uygun degildir.

Bir de ATV reklam aralarinda verilen dizi jenerikleri,günde 1000 kere gösterilmektedir.Sadece Ekmek Teknesi,Kursun Yarasi ,ya baska Programin yokmu,Reklam alamiyosan ATV Türkiye Reklamlarini yayina gir.Isinizi bilmiyosaniz baska is bulun.

Belki ilgilenenlere ulasabilir bu konulari aydinlatabilirsiniz.
Saygilarimla.
Dogan Cercioglu

Sayin Bayanlar ve Baylar

23. Mayis. 2004 Tarihindeki yayinladiginiz Yaziyi ilgiyle okudum ve görüslerinize tam katiliyorum. Ama bir ise yarayacagini zannetmiyorum cünkü bundan 2 Ay öncesi ATV' ye direk olarak ayni konu üzerinde sikayet E-Mail'li gönderdim. Herhangi bir reaksion göstermedikleri gibi, gönderdigim E-Maili okuma nezaketinde bile bulunmadilar. Okumadan sildiler bildirisi geldi. Insallah sizin yaziniza bir reaksion gösterirler.

Saygilarimla

Hasan Kandemir

helal olsun cok guzel yazmissiniz atv ve kanal d hakkinda.

insani tv baktirmaz ediyorlar veya o canagi bigun tutup firlartacagim onlarin yuzunden

merhaba arkadas,
sizin sitenizi sürekli aciyorum ve ilgiyle okuyorum ve sunu demek istiyorum su son yazis oldugun yazi ATV ve KanalD hakkinda cok güzel söyledin ve bende bir cok insanlar gibi bu leklamlardan artik krizler gecirmeye basliyorum.ayrica size tesekkürlerimi sundak istiyorum ve böyle devam etmenizi rica ediyorum. tesekkürler ANTEN.de

saygilar

murat kuecuek

almanya

Selamlar cok güzel elestirmissiniz ATV ve Kanal D`yi bizler cok rahatsiz oluyoruz
Birde bizleri yontmaya calisiyorlar cok pahali esyalar. Almanlarda cok cok uygun
Yaptiklari cok ayip karsi tarafi bi karsilastirip öyle reklam yapsinlar bizlere uygun
sunsunlar
Tekrar selamlar saygilar

sayin anten de calisanlari,
bundan 1 ay önce sizin 23mayis´ta sayfanizda atv ve kanal d´ye yaptiginiz uyarinin ve elestirinin aynisini e-mail´le bende iletmistim, fakat simdiye kadar bir kipirdama olmadi. size bu konuya tekrar degindiginiz icin tesekkür ederim.

iyi calismalar

Deniz Yueksel

XXXXXX XXXXXXX <-(sansür) BU ATV NIN !!!!

40 YILIN BASI GARI GIBI DIZI BAKIYORUM AZIMDAN BURNUMDAN GELDI !!! ONEE YAA 40 TANE REKLAM OHAA YANIII !!! SINIRIMDEN TV YI KIRDIM SEREFSIZIM !!!!
SU XXXXXXX BIRSEY SÖYLE MIDEM BULANDI KIL REKLAMLARINI GÖRMEKTEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

cok tesekkur ederim valla , iyi bir konuya el atmissiniz cok sinir bozucu reklamlar insaallah yerine ulasir

Selami Kıran

Internet sayfanizda atv ve Kanal d ,icin yazdiklariniz icin sizlere tesekür ederiz. Ben sahsen iki kanalida az seyrediyorum ve böyle devam ederse
frekanzlarini silecegim.
Cünki seyretigim progremlarda hep ayni reklam yerine gösterdikleri sözde reklamlari insanlari sinirlendiriyor. sinirsistemimi bozarak hasta olmaktansa, seyretmemek daha iyi.
MfG
Kemal Karadag

SELAMLAR GERCEKTEN GÜZEL BIR KONUYA DEYINDINIZ COK TESEKÜRLER ARTIK BIKKINLIK VERDI KANAL D VE ATV DEKI REKLAMLAR PROTOSTO EDILIYOR DIYORSUNUZ BEN IKI KANALIDA COKTAN SILDIM:INASANIN SINIRINI BOZUYORLAR: ANTEN DE OLARAK SIZLERE COK TESEKÜR EDERIM DUYARLIGINIZ ICIN HOSCAKALIN

Sayin Anten.de calisanlari,

23 Mayis tarihli yazinizi okudum ve bizleri düsündügünüz icin cok tesekkür ederim.

Gercekten biz Avrupa da yasayan Türklerin sesi oldunuz. Ne yazikki bizlerde bu ATV ve KANAL D nin Reklam arasi yayinlarindan bikmis ve bu bikkinligimiz NEFRET düzeyine ulasmisti.

Hergün sayfanizi izliyorum.
Islerinizde basarilar.
Osman Aslan Yaman

önce sizi siteniz icin kutlarim
basarili buldugum sayfanizim devamini temenni ederim.

benimde ATV hakkinda cok büyük sikayetim var.
atv yi seyrediyoruz. icinde ailecek coluk cocuk seyrettigimiz diziler var.

Ama levent kircanin atv nin haber reklami ve icinde gösterilen , savas teror, kanli cocuklar. hakikaten bardagi tasiyoror.
Gündüz vakti böyle seyler cok ters. sonunda eglenmek icin dizi seyretmek istiyoruz. bu yüzden atv yi kiniyorum. ve seyrettirmiyorum.

Sizin sayenizde imkan buldugum icen size cok tesekkür ederim

selamlar
kanal D ve ATV icin yazdiginiz dilege bende birsey eklemek
istiyorum.
Yazilanlara ilk önce aynen katiliyorum.
Birde 45 dakikalik bir dizi 1saat 30 Dakika sürmeside normal birsey degil.

Örnegin Cocuklar duymasin dizisi simdi Star TV.
Saat 19:45 dan 22:30 a kadar sürermi?
Bu diziyi ilk andan itibaren ailece izliyorduk.Maalesef son görüntüden itibaren cocuklarim zaten 20:30 a kadar bakabiliyordu bizde bundan sonra izlememe karari aldik.

Umut ederimki bu durumlar böyle devam etmez. Sonra cevirdikleri dizileri sadece kendi kendilerine bakacaklar.

Yazdigim örnegi asagi yukari bütün kanallar icin söyleyebiliriz.
Ama bu durumlari sitete ekrana getirdiginiz icin sizlere özel tessekkürler.

Saygilar
mustafa

ATV Kanalinin reklami bizi cileden cikartiyor onlarin yüzünden azkalsin Televizyonu 2 kattan asagiya aticaktim cok sinir bozucu Reklam hep ayne Reklam birde Reklam Telefon numaralarini göstermesi buna Lütfen birsi dur desin birde sizin belirtiniz gibi tüyler ve killar zayiflama sac dökme ilaclar kardesim bunlarin baska bir isi yokmu
bunlarda Kanal D bunlar insani sinir hastasi yaper birde baktimiz dizilerden bir sey anlasilmiyor cünkü devamli Reklam diziden fazla Reklam insan anlamiyor ve takip edemiyor konu 15 dakika Reklam 5-8 dakika dizi gösteriyorlar bu kadar olmaz ayip onun icin cok Alman Proglamlari seyrediyoruz gönül isterki tabi Türk Programlari izlemek ama ona kendileri musade etmiyor

Isa Arslan

sizde yorumlarınızı [email protected] adresine gönderin yayınlayalım

:p :p :p

LAZIO
28-05-2004, 14:55
ABD de yasayan arkadaslara bir soru...Canak anten vasitasi ile Turkiye ligi maclarini izlemek mumkun diye duydum.Bu konuda bilgisi olanlar,beni aydinlatabilirlermi?.Sevgi ve tesekkurler.......LAZIO

--------------------------------------------------------------------------

Salacaklı
06-06-2004, 18:40
konya TV si yayina basladi
11973 V
2240 - 5/6 West

:eek:

karınca
14-11-2004, 01:14
showtv bile yayına katıldı...
Dostum Salacaklı topik sensiz öksüz kaldı.
Receiver'ını sattın mı yoksa?

simyacı
20-11-2004, 23:40
vaybe bu kadar emeğe bi teşekkür yokmu. teşekkürler sayın salacaklı.(topiği yeni farkettim)

karınca
21-11-2004, 01:36
vaybe bu kadar emeğe bi teşekkür yokmu. teşekkürler sayın salacaklı.(topiği yeni farkettim)
zaten teşekkürü 5-6. ayda yaptık sonra kayboldu
Belkide kabloluya geçti?

Salacaklı
21-11-2004, 01:42
zaten teşekkürü 5-6. ayda yaptık sonra kayboldu
Belkide kabloluya geçti?

olurmu sayın Dostum

şimdi iki çanak var... :D

Kabloluda yolda :eek:

Teşekkürlere bendende binlerce Teşekkürler..

Garboy
21-11-2004, 03:19
Faideli bir eser.
Kolay gelsin.

karınca
21-11-2004, 03:31
olurmu sayın Dostum

şimdi iki çanak var... :D

Kabloluda yolda :eek:

Teşekkürlere bendende binlerce Teşekkürler..
dostum benim gibi bi tane DİSEqC motor alıcan bi de ucuna 120 cm çanak takıcan (sanki 30 uydu seyretcek gibi) ve sonra da sadece Turksat'ı seyredicen :D