PDA

View Full Version : pişmanlık

elektrik-çi
10-02-2007, 12:48
mrb arkadaşlar sizlerle hayatımızda her ne olur ise olsun yapıta sonradan pişmanlık duyduğumuz olaylar ı paylaşmak istiyoruz.mutlaka hepimizinde başından butür olaylar geçmiştir.SAYGILARIMLA .katılımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

PARK
10-02-2007, 13:12
sevgili elektrik-çi öncelikle topiğiniz hayırlı olsun...........pişmanlıklarımıza gelince hayatımızın her alanı ''keşke yapmasaydım''dediklerimiz ile doludur genellikle.......

eda_78
10-02-2007, 14:04
Galiba burada en çok tavan yapacak bölüm burası olacak.Şu anda ilk defa itiraf ediyorum yanlış bir insanla ve bana zarar verebilecek bir kişi ile birlikteyim.Bundan dolayı çok pişmanım.Yüzüne söyleyemesemde ondan nefret ediyorum.O şeytanın ta kendisi.Allah bana kolaylık versin.

neeldo
10-02-2007, 14:11
Galiba burada en çok tavan yapacak bölüm burası olacak.Şu anda ilk defa itiraf ediyorum yanlış bir insanla ve bana zarar verebilecek bir kişi ile birlikteyim.Bundan dolayı çok pişmanım.Yüzüne söyleyemesemde ondan nefret ediyorum.O şeytanın ta kendisi.Allah bana kolaylık versin.

İnsan nefret ettiği birisiyle nasıl birlikteliğini devam ettirirki?Böyle bir ilişkiyi bitirmek zor olmasa gerek.

Çetin Sürel
10-02-2007, 14:15
şaka herhalde
yada kabus...

ayyan
10-02-2007, 14:20
Hayatta pişmanlık diye bişi yoktur..
Yaptıklarımız ve yapamadıklarımız vardır..
"Ben şu işten pişmanım.." demek .. ileride ders almak / tecrübe edinmek için güzel olabilir belki.. ( Bir büyüğüm tecrübe yapılan yanlışların toplamıdır derdi.. yanlış şeyler yapmakta iyi bişi herhalde ?)
Ama gidip geçmişe , değiştirebilir miyiz olanları ?

Bugünü yaşamaya bakın.. Dün dünde kaldı.. yarın zaten bizim değil.. Ah keşkelerle bir ömür geçmez , birazda hayata güzel yanından bakın ?
Elimizde imkan varken değiştirebileceklerimizi değiştirelim ..

özgün
10-02-2007, 14:47
pişmanlık diye birşey vardır bence.

herkes hata yapabilir,doğaldır, insanız hepimiz.

zamanlama
10-02-2007, 14:55
Borsaya girdiğim için pişmanım desem...:clown: :yes:

thejackalav
10-02-2007, 14:59

Nasıl yani...birlikte olman için zorlayanmı var...

eda_78
10-02-2007, 16:30
Bu olay kesinlikle şaka değil.Banada eskiden bu şekilde anlatırlardı bende ayrılsanız daha iyi olur derdim.Özellikle bu durumu yaşayan arkadaşlarım çok zor alışkanlık var derlerdi.Şimdi onları daha iyi anlıyorum.11 yıllık bir ilişkiyi bitirmek çok zor.Sonuçları çok acı ama bir yerde tamamen kopacak.Kopmalı yoksa bir kaç seneye kadar felaket olacak.

borky
10-02-2007, 16:46
Nasil yani? Evli misiniz Sayin eda_78??? Seytanlik falan demissiniz, bu kadar kotuyse neden katlaniyorsunuz?

eda_78
10-02-2007, 19:50
hayır evli değilim iyikide evlenmemişim.Hani bazı şeyler vardır ya anlatmak istersin ama birtürlü anlatamazsın.Benimkiside öyle işte.Katlanmak zorundamıyım diyorsunuz evet gelecek 6 ay için katlanmak zorundayım.Ama ondan sonra kesinlikle hayır katlanmayacağım çekip gideceğim arkama bile bakmadan ne olursa olsun.Ve şu anda gelecek günlerimi düşünerek avunuyorum.Eminim neden altı ay denecek.Sorumluluk desem yeterli olur herhalde.

elektrik-çi
14-02-2007, 12:35
severek başlasamda , ve hala sevsemde bu mesleğe başladığım için pişmanım

Baydisiplin
14-02-2007, 12:38
10 yıl daha erken doğamadığım için pişmanım,

elektrik-çi
14-02-2007, 12:47
10 yıl daha erken doğamadığım için pişmanım,

sevgili Baydisiplin neden lerimiz aynı ise size bende katılıyorum

MAKİNİST
14-02-2007, 12:50

AL BENDEN DE O KADAR...AMA DÜŞÜNÜYORUM DA...ÇIKSAM DA PİŞMAN OLURUM...:notr:

chemeng
15-02-2007, 20:32

gerçekten öyle olduğuna inanıyorsan onu hayatından çıkarmak gerek...sana zarar vermeden hemde...zarar verdiktan sonra hayatından çıkarmak birşey ifade etmeyecek...kalın sağlıcakla...

adabeyi
18-02-2007, 10:26

korku filmi gibi vallahi...

eda_78
24-02-2007, 23:25
Ne güzel, hayatında hiç kimse pişman olmadı herhalde yada paylaşmaya cesareti yok.

sezi
24-02-2007, 23:38
Ne güzel, hayatında hiç kimse pişman olmadı herhalde yada paylaşmaya cesareti yok.

Herkesin hayatında pişmanlıkları vardır sevgili eda_78,fakat pişmanlıklar genelikkle "keşke" ile başlar ve unutulmak istenir.Belki de bu yüzden yazılmıyordur.

N28aichi
24-02-2007, 23:46
Olmaz olurmu. Hayatim pisman olduklarimla dolu. Ama en buyuk pismanliklarim dusunupte keske yapsaydim dediklerim olmustur hep. Es, is, yasadigim ulke secimi de dahil olmak uzere. Yasim o kadar ilerlemis degil ama bazi seyler mahkumiyet gibi. Insan ister istemez kaniksiyor mu ne??? Yoksa aptallik mi desem. Yada alisila gelmisi degistirmekten hoslanmamak? Adi ne olursa olsun birsey yapmali... Degistirmek gerek ama bunu yapmak icin insanlari kirmak olari hirpalamak hos degil. Kacindigim sadece bu desem... Sonucta olan bana oluyo ya. Iki ucu pis degnek ortasida islak hesabi. Neresinden tutsam bilemiyorum. En iyisi pek eselemesek buralari. Hadi kalin saglicakla. Hayat bir defa yasanacak. Tadinda ve hos yasanabilse bari...

eda_78
24-02-2007, 23:48
Bende unutmak istiyorum pişman olduğum herşeyi,yaşadığım acı günleri keşke demiyorum çünkü suçluyum.Hata bende kendim ettim kendim buldum.Keşke kelimesini hiç sevmiyorum.Hiç kullanmamda.Ama çok pişmanım işte ve bunu açık yürekliliklede itiraf ediyorum.

N28aichi
25-02-2007, 00:09
Unutmak zor. Yasananlar insanin beynine kazinip kaliyor sanki. Hele de kotu anilarsa. Kindar bir insan olmadigimi sanirdim ama simdi anladim. Cok ama cok kindarim. Yapilanlari affedip silmek mumkun olmuyor. Bagislamak bagislayabilmek ne buyuk erdemmis... Benden uzak bir kavram ya. Yillar once olmus bir olayin muhasebesini bile yapip kapatamiyorsam ne demeliyim kendime. Soylenecek laf bulamiyorum...

Jimi Hendrix
25-02-2007, 00:17
Beni seveceksen
İyi sev
Pişman et dünyaya geldiğime
Sevmeyeceksen
Zaten pişmanım demektir...

Ümit Yaşar

eda_78
25-02-2007, 00:20
Unutmak zor. Yasananlar insanin beynine kazinip kaliyor sanki. Hele de kotu anilarsa. Kindar bir insan olmadigimi sanirdim ama simdi anladim. Cok ama cok kindarim. Yapilanlari affedip silmek mumkun olmuyor. Bagislamak bagislayabilmek ne buyuk erdemmis... Benden uzak bir kavram ya. Yillar once olmus bir olayin muhasebesini bile yapip kapatamiyorsam ne demeliyim kendime. Soylenecek laf bulamiyorum...

Bu söylediğiniz olayı yaşayan arkadaşlarım var.Aynen dediğiniz gibi bir şeye takılıp kalıyor aklınızdan birtürlü çıkarıp atamıyorsunuz ve bunu bilerek kendinize acı çektiriyorsunuz.Ve başkalarınada acı çektiriyorsunuz sanki intikam alır gibi.

N28aichi
25-02-2007, 00:28
Dogru soze ne denir. Unutulmuyor oylece. "Affettim canim" dese de insan karsisindakine, icten ice unutmuyor asla. Nefret degil ama hazmedemiyor, yapilana bir turlu neden bulamiyor. Bir cesit ihanet gibi. Hic unutmam, bir arkadasim bana insan iliskilerini tanimlarken "kristal bir bardak gibi" dir demisti. Cizildi mi? Kaldir at. Kirilmasini hic bekleme. Olan olmus eskisi gibi parildamaz artik... Insanin kalbide ayni herhalde cizildimi silinmiyor oyle kolaycacik...

eda_78
25-02-2007, 00:37
Dogru soze ne denir. Unutulmuyor oylece. "Affettim canim" dese de insan karsisindakine, icten ice unutmuyor asla. Nefret degil ama hazmedemiyor, yapilana bir turlu neden bulamiyor. Bir cesit ihanet gibi. Hic unutmam, bir arkadasim bana insan iliskilerini tanimlarken "kristal bir bardak gibi" dir demisti. Cizildi mi? Kaldir at. Kirilmasini hic bekleme. Olan olmus eskisi gibi parildamaz artik... Insanin kalbide ayni herhalde cizildimi silinmiyor oyle kolaycacik...

O zaman niye affettim diyorsunuz ki, bırakın gitsin ve orda bitsin.Sizde herşeyi beyninizde bitirin.Hayatınızı yaşayın belki verdiklerinizi alacak başka insanlar vardır.Hatta size acı çektirmek yerine dünyaları verecek biri.

N28aichi
25-02-2007, 01:04
Orda bitsin deyince bitmiyor ki iste... Dedim ya kazinanlar kolay kolay silinmiyor hafizalardan. Ne kadar kacarsa kacsin, anilari hic terketmiyor insani. Ha onunla ha onsuz... Anilarini didikleyip fazla kurcalamadan, dostmus gibi yasamaktan baska care kalmiyor galiba...

Bundandir geceleri sevmem. Karanlik herseyi sarar ve sessizlige burunur dunya. En fazla goze batanlar bile gecenin karanliginda gorunmez oluverir.

eda_78
25-02-2007, 01:18
Ozaman sadece bir kişinin size bu duyguları yaşatması hayatınızı gerçekten mahvetmiş.Gelecek güzel gecelere yazık etmeyin.Bu kötü anılarınızı unutturacak kişiler elbet olacaktır.Yeterki buna izin verin ve inanın.

N28aichi
25-02-2007, 01:29
Arada sirada dusundukce, ileride gelecek guzel zamanlarin hayali beni mutlu ediyor. Fakat oraya ulasabilmek icin bircok firtinaya gogus gerip bir cok insanin kalbini kirmam gerek, ailemde dahil. Ama ben buna degip degmiyecegini hala dusunuyorum cunku annem babam cok yaslilar. Uzup hirpalamak istemiyorum. Ayrica disaridan bakilinca cok guzel gorunen bir iliskinin bitmesini aciklamak sanildigindan cok daha zor. Halbuki sevmek icin hic bir neden aramak gerekmedigi gibi nefret etmek icinde neden aramaya gerek yoktur...

eda_78
25-02-2007, 01:43
Sizi çok iyi anlıyorum.Bende birkaç ay sonra sizin düştüğünüz duruma düşüceğim bana yazdıklarınızı o zaman ben yazacağım.Aynı duyguları bende yaşayacağım.O günlerde ne yaparım diye şimdiden düşünüyorum şimdiden içim yanıyor.Ama mecburum.Ailemi sevdiklerimi kıracağım.Çok güzel bir ilişki bitecek.Nedensizce.

Yildizsever
25-02-2007, 09:47
Bana verilen en büyük nimet olan aklımla,
hayatta sonradan adına pişmanlık denilen durumu her zaman engellemeye
çalışmışımdır!

N28aichi
25-02-2007, 12:05
Insan aklini kullaniyor tabii ki... Bununla mumkun oldugunca pisman olmayacak sekilde kararlarini vermek icin cabaliyor, en azindan oyle olmasi gerekiyor... Degil mi? Ya gonul isleri, arkadaslarina karsi tavirlari, gelecegine yonelik ucuncu sahislarinda icinde oldugu kararlar... Akil gozu hep acik olsada gonul gozu kor olabiliyor zaman zaman. Yada gormezden gelmek istiyiveriyor ki insanlar mutlu olsun. Yok mu hic boyle olan, sonucu pismanlika biten kararlariniz??? Hadi canim ... Yok mu?

Yildizsever
25-02-2007, 18:02
Selam N28aichi,
zaten verdiğim cümlede pişman olmamak için, aklımla tüm sorunlarla hayatımız
gereği bir mücadelede olduğum söylenmiştir.

Benim söylemek istediğim ise pişmanlıktan kurtulmak için kendimize tek kurtarıcımız ve en önemli katölüzürümüz olan aklımızla mücadelede olmamızdır.

Şükürler olsun ki hayatımın yapı taşlarında bir pişmanlık duymadım!
Görevim gereği bazı pişmanlıklar olabiliyor;
ona iyilik olsun diye sözlülerini yüksek verdiğim bir talebe, mezun olurken
büyük bir kaza geçirmeme rağmen ''geçmiş olsun'' bile demiyor,
sadece gizlice bana bu tavrından dolayı zevk alıyor,bunu hissediyorum!

Pişman mısın Yıldızsever diyorlar?
Üzgünüm,yine tek kurtarıcım olan aklımdan elimi bırakmayarak
-Ben o zaman bir ''iyilik'' yapmıştım diyorum!

Hayır,bu meseleleri elimden geldiği kadar aşıp
pişman olmamak için elimden geldiği kadar mücadele edeceğim...
Biliyorum,sanki bu durum dünyada tek bir ''su kaynağı'' olan yere
''bana da su lütfen'' diyerek kalabalıklar arasında varmak kadar zor
olacaktır; ama sabrımla bunu başaracağıma inanıyorum işte!
Sizleri de anlıyorum...

engindeniz
25-02-2007, 18:08

---
:D

Size kimse inanmaz ki !!!

zamanlama
25-02-2007, 18:23
---

Size kimse inanmaz ki !!!

inansınlar parası neyse öderiz :D

engindeniz
25-02-2007, 20:38
inansınlar parası neyse öderiz :D
---

Olur mu hiç öyle şeyyy !!!

Allah senin cezanı, Borsada öde diye veriyordur...:D:D:D

Artık yat kalk Allah' a dua et de... Sana cezanı kısadan kesip, bol bol para kazandırsın...:D:D:D

KOÇ
24-03-2007, 18:13
ilk borsaya girdigim güne çok pişmanım..............

elektrik-çi
10-01-2008, 19:56
gençligimi yaşamadıgım için pişmanım daha dogrusu yaşayamadıgım için