PDA

View Full Version : iş Fikirleri

Yatirimci...
10-02-2007, 21:48
Öncelikle selamlar genellikle emlak borsasini takip ediyorum uzun suredir faal olarak borsa'ya girmiyorum onun için forumda emlak borsasi dişinda fazla bölümlere bakma vaktim olmadi bu bölümü görünce yeni bir konu açmak istedim umarim yanliş bi yere açmamişimdir...

Bu konuyu açma sebebim genc yatirimcilar için degerlendirilmesi gereken iş firsatlari neler olabilir

Yani Bir iş kurmak için gunumuz sartlarinda veya ileriye dönük nasil bir yatirim yapmaliyiz hangi sektörlerde neleri degerlendirmeliyiz

Suan Allah izin verirse mart başi İnternet cafe vcd dvd clup tarzi bi yer açiyoruz(bu sektör buaralar gerci bayagi bi medya tarafindan hukumet tarafindan yipratilsada henüz işletmeyi bilenler için iyi kazanç saglamaya dewam ediyor)

Başka hangi işler üzerine neler düşünebiliriz
Bu konuda eger kendi meslekleri daha dogrusu kendi iş yerleri olan varsa onlarinda görüşlerini alabiliriz

Herkez görüş cevap ve soru şeklinde konuya fikirlerini beyan ederse belki hepimiz için yararli olabilir

Yatirimci...
11-02-2007, 22:10
Karişik mı Geldi yoksa fikirleri yok mu kimsenin?

mystified
12-02-2007, 18:03
Kavrulmuş akşam sefası tohumu satmalı, çok talep varmış

johnygitar
09-06-2010, 23:41
PORTABAL Büfe & Kiosk ; Portakal Şeklinde Büfe Çözümleri

Örnek mobil teşhir büfe, 3D çizimler ve modelleme resimler için www.flickr.com/portakalbufekiosk adresini ziyaret ediniz.

www.arihanaricilik.com

www.portabal.net

Arıhan Arıcılık Ltd Şti tarafından geliştirilen ve hem tasarım hem de isim patenti alınan portakal şeklindeki “Portabal Büfe & Kiosk”ların standartların üzerindeki işçilik çizgisi, hemen göze çarpan tasarımı ve iç tasarım anlayışı ile farklı lokasyonlarda hizmet vermek isteyen girişimcilere fırsat olarak sunulmaktadır.

Yenilikçi ve farklı temasıyla hizmet verme noktasında büyük bir keyifle müşterilerle diyaloga geçilebilecek ve hizmet verecek olan “Portabal Büfe & Kiosk” lar , standartlaşmış olan ve hem satış hem de ürünü pazarlama noktasından sıkıntı çeken köşe başı (corner) satış noktalarından çok daha avantajlı fırsat sunmaktadır.

Kullanılan teknik malzemesiyle kalitesine ve dayanıklılığa son derece önem verilmiş olan “Portabal Büfe & Kiosk”larda her türlü açık alanda, hava şartlarında hizmet vermeniz mümkün olmaktadır.

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte asıl ürün gamı olan taze sıkma meyve sularının sahil kasabalarında, eğlence mekanlarında, beachlerde, aqua parklarda, sirkülasyonun fazla olduğu yerlerde, spor salonlarında, park ve bahçelerde, kumsallarda ve şenlik / festival alanlarında fazla rağbet gördüğü su götürmez bir gerçektir.

Akıllı ve ticari satış noktasında iş bilen girişimciler için akıllıca bir yatırım olan “Portabal Büfe& Kiosk”lar, ürün gamında ürün birim başına % 200 - % 300 arasında karlılık sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak, ofislerimizde bizleri ziyaret etmek, hali hazırda bulunan büfelerimizi yakından incelemek için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

İletisim Bilgileri:

Tel:(0216) 517 07 97

Fahriye Hamulu: (0535) 775 68 61

Yatırım Şekli;

Sadece boş büfe: 8.000TL + KDV

Büfe : 10.000TL + KDV ( Kapanabilir ön cam panel, iç mutfak dolapları)

ceozbay
29-08-2010, 14:52
Billy' nin eşek hikayesi..

Billy, Teksas'ta bir çiftçiden 100$'a bir eşek satın alır.
Ertesi sabah kamyoneti getirip teslim alacaktır.
Aksiliğe bakın ki, ertesi sabah çiftçi ona kötü bir haber verir:
"Yaa sorma evladım, senin eşek dün gece öldü...!!!"
Gerçekten eşek, o gece ölmüştür..
-"O zaman paramı ver geri!" der Billy..
-"Veriim de oğlum, ben o parayla senden sonra çatıcıya borcumu ödedim!"
-"O zaman eşeğin leşini alayım!"
-"Leşini ???..Vereyim de,.. n'apcan eşeğin leşini oğlum!"
-"Piyangoya koycam" demiş Billy.
-"Hadi len !" demiş çiftçi... "benimle dalga mı geçiyorsun sen?"
-"Koyarım ben! demiş Billy, kimseye ölü olduğunu söylemiycem ki !!!"

Aradan bir ay geçtikten sonra pazarda karşılaşmışlar !
-"Evlat, n'oldu ölü eşek işi??" diye sormuş çiftçi.
-"Haa... ohooo, onu koydum piyangoya".. .dediydim ya sana!!!
-"Eeeee?!"
-"Eeesi 500 tane bilet sattım, x 2$'dan, 998$ koydum cebime!!!!
-"Hadi be!! demiş çiftçi; e peki kimse seni şikayete kalkmadı mı???
-"Sadece eşeği kazanan!" demiş Billy, "ona da verdim 2$ nı geri sustu!!!"

Adil Talat
29-08-2010, 15:33
ben gecenlerde tvde ızlemısdım bebek pusetlerı alıs verıs merkezlerınde cocuklar cok sıkıntı oluyor dıye özellıkle batı ulkelerınde cıddı anlamda satıslar yapılıyormus oralardakı adet fıyatı ortalama 55>>>75 tl arası TR deyse cok ucuk rakamlar benzer urunler 200 tl ile 500 tl arasında hemen bır seyler yapabılırmıyım dıye dusundum ama yapamadım öyle kala kaldım