PDA

View Full Version : Hangi Partiler Arasında Koalisyon Kurulsun istersiniz?

ayhan53
07-06-2015, 20:40
açtım anketi

guneysu
07-06-2015, 20:41
anket nerede.. :):)

Realist34
07-06-2015, 20:45
oyumuzu kullandık başkanım.. emeğinize sağlık..

i-ked
07-06-2015, 20:45
Oylar belli, 6'da 6 :)

Piaggio
07-06-2015, 20:47
ülkeyi barışa götürecek uzlaşma kültürü için bu sonuçlar hdp ve mhp için fırsat niteliğinde....

i-ked
07-06-2015, 20:49
HDP adaylarının %48'i kadınmış, eğer seçilebilecek sırada iseler farklı bir meclis görebiliriz. Kadın sayısının arttığı sınıf, iş yeri gibi ortamlarda verimlilik artıyor.

electrician
07-06-2015, 20:52
günün kazananı faiz ve döviz lobisi

ayhan53
07-06-2015, 20:53
anket nerede.. :):)

daha gönder demeden yazmışsın acelen ne :he:

ayhan53
07-06-2015, 20:54
akp-hdp dedim

akp yi tamamen bitirebilecek koalisyon bu:)

anti panik
07-06-2015, 21:03
akp-hdp dedim

Başganım burda az oy alsa da en mantıklı koalisyon bu..

HDP yi AKP bu duruma getirmedi mi...:)

kemal32
07-06-2015, 21:03
tek bir kişinin başkanlık hevesi ülkeyi kaosa sokmuş durumda..tek adam başkanlığı rafa kaldırırsa akp mhp hükümet kurabilir ve bu kaostan çıkılabilir ama ihtimal çok düşük..

ExcitinG
07-06-2015, 21:30
akp yi bitirecek son vuruş herhangi bir koalisyonun içinde olmaktır..

metcezir
07-06-2015, 21:34
akp-hdp dedim

:evil::oley::kahkah:

ondan sonra

gorillalar diğer illerdede yol denetimine

kapıları işaretlemeye çıkmasın :he:

tuzruhi
07-06-2015, 21:42
Bu seçeneklerden hiç biri olmaz.. hiç biri diye bi seçenek olmalı bence . Çünkü Ak parti millet vekili satın alır yinede tek başına kurar hükümeti. Siyasette satılık adam çok nasıl olsa. Çok gördük böyle oyunlar. Ayrıca anket sonucu olarak mhp chp hdp koalisyonu tercihi çok manidar :D... Aslında ne istiyorsanız o gelsin başınıza, hak ettiğiniz gibi yönetilin inşallah.

cok
07-06-2015, 22:20
AKP hdp olmaz demirtas yapmayız dedi

MAKİNİST
07-06-2015, 22:26
Gereken yapılmıştır başkanım...

besonderes
07-06-2015, 23:20
akp chp kurmaz.

chp mhp hdp kurmaz..

akp mhp zor....

akp hdp hımmmmmmmmm

başkanlık sistemi için evet der.....

bakın buraya yazdım göreceksiniz..

besonderes
07-06-2015, 23:25
tek bir kişinin başkanlık hevesi ülkeyi kaosa sokmuş durumda..tek adam başkanlığı rafa kaldırırsa akp mhp hükümet kurabilir ve bu kaostan çıkılabilir ama ihtimal çok düşük..

aslında çok kimsenin istediği akp mhp ama konjöktür uygun değil çözüm falan..
ama bahçeli tamam derse Türkiye Avrupayı sollar..

Heval
07-06-2015, 23:25
AKP-HDP koalisyonu olmaz...Olursa bir sonraki seçimde üçün birini alır....AKP-MHP koalisyonu çok yüksek ihtimaldir....

besonderes
07-06-2015, 23:26
yani Türkiyenin en büyük adımını atacak adam olur Bahçeli..

besonderes
07-06-2015, 23:28
akp-hdp koalisyonu olmaz...olursa bir sonraki seçimde üçün birini alır....akp-mhp koalisyonu çok yüksek ihtimaldir....

akp kiminle koalisyon yaparsa yapsın başkanlık gelecek ve artık seçim olmayacak iki parti olacak bir dahaki seçimde.....

Heval
07-06-2015, 23:50
akp kiminle koalisyon yaparsa yapsın başkanlık gelecek ve artık seçim olmayacak iki parti olacak bir dahaki seçimde.....

Başkanlık istenmediğini halk gösterdi....Artık bu saatten sonra o işlere birileri destek verirse kendileri siyaset sahnesinden silinir...Bu HDP ,MHP veya CHP farketmez.....

ASPİRİN
07-06-2015, 23:56
Başkanlık istenmediğini halk gösterdi....Artık bu saatten sonra o işlere birileri destek verirse kendileri siyaset sahnesinden silinir...Bu HDP ,MHP veya CHP farketmez.....

AK Parti seçmeni, ucu-bucağı belirsiz bir tek adam formülüne , CB’nın talep ettiği ekstralara hayır dedi , razı olmadı. Hadise bundan ibarettir...

besonderes
08-06-2015, 00:04

bakın o zaman bir şeyi anlayın

abd düşman olduğu siyahiyi bile başkan seçti..

şu anki cumhurbaşkanımız için bir şey yazmam...
yüzde 10 doğası gereği yüzde doksana hükmedemez.
yüzde 20 de yüzde 30 da...

olacak tek şey askeri vesayete kulaç atmaktır buda zamanla ve acıyla olur...
çocuklarınız geçmişte benim gördüğüm şeyleri görebilir..

ne gördüğümü siz görseydiniz belki istemezdiniz..

bundan sonra isteyeceğiniz tek şey demokrasi olsun....

zaten senaryo hazırdır başkanlık yüzde bir milyon gelecektir...

tek gerçek referandum olacak ve iş bitecek....

xweser
08-06-2015, 00:05
Akp - hdp olmaz. Hdp nin emanetçi oyları siler onları.

Chp - mhp - hdp olmaz. Mhp biter.

Akp - mhp bir ihtimal.

Akp - chp olmaz.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

CycLone
08-06-2015, 00:15
mhp akp olacak gibi duruyor ama bu mhp nin sonu olacaktır. çünkü mhp genelde sözde karşı ama icraatte akp nin icraatlerine onay verecektir.. akp medya gücüyle her olumsuzluğu mhp ye atacaktır kriz çıkarmakla suçlayacaltır. yani mhp nin kolaisyonu bozmaya kalkması doları uçuracaktır.... dolayısıyla mhp , akp nin her dediğini yapacak .. hırsız hırsızlığına yolsuz yolsuzluğuna aynen devam..

Heval
08-06-2015, 00:27
bakın o zaman bir şeyi anlayın

abd düşman olduğu siyahiyi bile başkan seçti..

şu anki cumhurbaşkanımız için bir şey yazmam...
yüzde 10 doğası gereği yüzde doksana hükmedemez.
yüzde 20 de yüzde 30 da...

olacak tek şey askeri vesayete kulaç atmaktır buda zamanla ve acıyla olur...
çocuklarınız geçmişte benim gördüğüm şeyleri görebilir..

ne gördüğümü siz görseydiniz belki istemezdiniz..

bundan sonra isteyeceğiniz tek şey demokrasi olsun....

zaten senaryo hazırdır başkanlık yüzde bir milyon gelecektir...

tek gerçek referandum olacak ve iş bitecek....

Ben evimin önünde tankta gördüm ..Genç olduğu için akrabalarımın toplanıp yıllarca hapis yattığını da gördüm...90 yaşındaki insanlara devletin nasıl işkence yaptığını da gözlerimle gördüm...İnsanların ekinlerinin hayvanlarının ve kendilerinin uçaklarla nasıl bombalandığını da gördüm...Siyasi gücü eline geçirenin bir anda Milyar dolarlık servet yaptığını da Bakara -Makara ile inancımla nasıl dalga geçtiğini de , başörtülü lere CB olanın bu %5 sorunudur diye onları nasıl aşağıladığını da gördüm....

ISIT vari bir yapılanma olmaması için DYP baraj altı yapıldı ve sözde islamcı (gerçekte ne olduğunu herkesin vicdanına bırakıyorum) sisteme entegre edildi....Devlet aklı şimdi de kürtleri sisteme entegre edecek....ve bu başkanlık sistemi ile olmayacak....

kemal32
08-06-2015, 08:31
AK Parti seçmeni, ucu-bucağı belirsiz bir tek adam formülüne , CB’nın talep ettiği ekstralara hayır dedi , razı olmadı. Hadise bundan ibarettir...
Cumhurbaşkanı akpyi zayıflatma pahasına başkanlık istedi halkta başkanlığa açık şekilde hayır dedi dahada ısrar ederse ortada akp falan kalmaz..

emirserhat
08-06-2015, 09:22
Çözüm sürecinin sonlandırılması ve Tayyip'in geri çekilmesi şartları ile MHP parende atar koalisyon için ama bunu RTE kabul eder mi , sanmam.

METEHANN
08-06-2015, 10:57
Tabloya göre bu günüm dünden daha mı iyi olacak? Buna inanan varmı? Neyin sevincini, başarısını kutlarlar şaşıyorum... El birliği ile PKK uzantısını meclise taşıdılar... Şimdi koalisyonu konuşuyorlar... Bunların hiç birisi bir araya gelemez, gelseler bile kavga etmekten başka bir şey yapamazlar... Hiç bir parti için üzülmüyorum hepsi hakettiğini aldı benim üzüntüm ve kaygım TÜRKİYEM...

vahhun
08-06-2015, 14:36
Ben MHP ve HDP destekli bir CHP azınlık hükümeti istiyorum...:he:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29221701.asp

KORSAN_WW
08-06-2015, 17:52
Aslında seçeneklerde HDP destekli CHP-MHP hükumeti de olmalıydı.

akp ile koalisyon yapan parti kim olursa olsun sonraki seçimde baraj altı olur:) zaten kimsenin de niyeti yok gibi görünüyor.

coolone
08-06-2015, 17:52
Chp - Mhp olur , Hdp dışarıdan destekler , böylece Mhp de problem olmaz.

GOLDENGATE
08-06-2015, 17:56
koalisyonu bence chp mhp hdp kurmalı ve millet şemsiyeyi iyiden iyiye hissetmeli.

snaypır58
08-06-2015, 17:58
Kim gücü eline gecirmisse hep ayni sey olmus malesef, bu secimlerle tek adam yonetiminden demokrasiye geri donus yapilmistir En mantiklisı AKP-MHP

hilalim
08-06-2015, 18:00
AKP-HDP olsun :he:

neverland
08-06-2015, 18:02
Millet bunlara tepki hesap sorsunlar diye oy atti...
AKP ile kim koalisyon kurarsa bidahaki secimde gümbürder acik net

amigdala
08-06-2015, 18:03
bence chp-mhp-hdp olsun ve kesinlikle hdp ye içişleri adalet ve egitim bakanlıkları verilmeli ki memleket iktidar görsün:)

reha kaya
08-06-2015, 18:10
AKP=HDP diye, oy kullandım.

İnşaallah olur emme burası Türkiye, her türlü süprize açık olmamız lazım.

AKP'ye payandalık yapan bir daha ki seçimde biter, bu da bir gerçek.

amiralim
08-06-2015, 18:33
Ankette en çok CHP-MHP-HDP Koalisyonu çıkmış. Bu şıkkın Ankete konması bile gereksiz bence. Çünkü Böyle bir Koalisyona 3'ü karar verse bile Cumhurbaşkanı Onay Vermez. Daha Geniş bir ifadeyle Cumhurbaşkanı AKP'nin olmadığı hiçbir Koalisyona İzin Vermez. Anayasaya göre Cumhurbaşkanı istediği Milletvekilini Başbakan olarak atayabilir. Beraber Hükümeti Kurarlar ve daha sonra Güven Oylaması yapılır. Güven alınamazsa bu Hükümet Düşer. Cumhurbaşkanı yine aynı kişiyi atar ve yine Güven alınamazsa Hükümet yine düşer. Böyle 45 gün geçerse Cumhurbaşkanı Parlamentoyu Feshedip Seçimleri Yenileyebilir. Bence bu şekilde Erken Seçime gidilecektir.

alperacara
08-06-2015, 18:38
oyumuzu kullandık başkanım..
emeğinize sağlık..

bulut1
08-06-2015, 18:40
AKP -- MHP olur meydanlardaki sözler sindirilsin partiler arasındaki yöneticilerin birbirlerini yoklamaları bitsin liderler imzalar 13 sene önce belli güçler nasıl bu partiyi kurulmasında yardımcı olduğu söyleniyorsa şimdi aynı seneryo hdp için uygulanıyor televizyonlarda yeni türkiye partisi olabilirmi diye soruyorlar bende şunu soruyorum dün akşam kutlamalarda ki ellerindeki bayrak kimin bayrağıdı Ben bu yüzden Devlet beyin belli şartlarla AKP - ile masaya oturacağını düşünüyorum Mhp ye teklif edecekleri bakanlıklar önemli diye düşünüyorum

ayhan53
08-06-2015, 18:41
bence chp-mhp-hdp olsun ve kesinlikle hdp ye içişleri adalet ve egitim bakanlıkları verilmeli ki memleket iktidar görsün:)

akp-hdp olup bu bakanlıklarda verilebilir neden 3 lü yapıyon 2 li daha kolay

nuh
08-06-2015, 18:59
chp-hdp solduyusu yetmediğine göre geriye akp-mhp sağduyusu kalıyor.

50ot
08-06-2015, 21:10
niye chp hdp yok
?

ayhan53
08-06-2015, 21:13
niye chp hdp yok
?

nasıl olacak yöntemi söyle ekleyeyim:)

50ot
08-06-2015, 21:19
nasıl olacak yöntemi söyle ekleyeyim:)

gonulden iste her sey olur baskanim :)

uguraltun
09-06-2015, 01:25
başkanım anket için teşekkürler..:cool:

kxsr
09-06-2015, 01:43
kolasiyon yazılmış başlığa :)

bence koalisyon olmayacak, tayyibin karşısında duracak siyasetçi olmadığı için yanında koalisyona gelmez hiçbiri o yüzden ya seçim yenilecek ya da azınlık hükümeti kuracak akp.

Heval
09-06-2015, 01:56
Face de gördüğüm bir foto ya istinaden bence CHP destekli HDP+MHP azınlık hükumeti ülkenin birçok anlamda normalleşmesine yardımcı olur...AKP nin kullandığı ayrılıkçı dil de zaman içerisinde yok olur....

ayhan53
09-06-2015, 09:59
2seçenek kaldı
akp azınlık hükümeti dışarıdan hdp desteği
chp-mhp hükümeti dışarıdan hdp desteği
bence akp bu imkanı kaçırmaz hdp ile daha kolay anlaşacağından (çözüm süreci) akp dışarıdan hdp destekli hüküğmet

kutsi9
09-06-2015, 12:16
Türk siyastinden sadece CHP'lilerin bilderbeg'e davet edilmiş...büyük olasılıkla önümüzdeki dönemde chp hükmette yerini alır.
artı konuyla ilgili soner yalcın'ın makalesini tavsiye edyorum http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/kilicdaroglu-mu-ocalan-mi-854617/

ikare
09-06-2015, 13:33
benim önerim (tahmin değil öneri) AKP azınlık hükümetini kursun. diğer partiler dışardan destek versin.
muhalefette kalanlar AKP döneminde karşı çıktıkları, özgürlüklere, insan haklarına aykırı, yada bazı kesimleri koruyan tüm yasaları iptal etsinler.
azınlıkta kaldıkları için yapamadıkları yolsuzluk soruşturmaları, yüce divan vs. işlerini yerine getirsinler.
yolsuzluğu vs. olan tüm bakan mv lerin yargılanmasını sağlasınlar.
mv dokunulmazlığını kaldırsınlar.
seçim sisteminin daha demokratik hale gelmesini sağlasınlar.
ama hükümet hala akp olsun ki gelmekte olan krizin sebepleri arasında görünmesinler...

bir de bunları yapmadan milletin gerçekleri görmesini sağlamadan erken seçime vs. kesinlikle gitmesinler. bunu yaparlarsa, insanlar gerçekleri görürse o zaman gelecek seçimde akp sandığın dibini boylar.
umarım bu akıllarına gelir.

Müstesar
09-06-2015, 13:37
Ak parti bence diğer partilere fırsat tanımalı.

textilci
09-06-2015, 13:43
en mantıklı yorum tamamen katılıyorum

benim önerim (tahmin değil öneri) AKP azınlık hükümetini kursun. diğer partiler dışardan destek versin.
muhalefette kalanlar AKP döneminde karşı çıktıkları, özgürlüklere, insan haklarına aykırı, yada bazı kesimleri koruyan tüm yasaları iptal etsinler.
azınlıkta kaldıkları için yapamadıkları yolsuzluk soruşturmaları, yüce divan vs. işlerini yerine getirsinler.
yolsuzluğu vs. olan tüm bakan mv lerin yargılanmasını sağlasınlar.
mv dokunulmazlığını kaldırsınlar.
seçim sisteminin daha demokratik hale gelmesini sağlasınlar.
ama hükümet hala akp olsun ki gelmekte olan krizin sebepleri arasında görünmesinler...

bir de bunları yapmadan milletin gerçekleri görmesini sağlamadan erken seçime vs. kesinlikle gitmesinler. bunu yaparlarsa, insanlar gerçekleri görürse o zaman gelecek seçimde akp sandığın dibini boylar.
umarım bu akıllarına gelir.

MCMIII
10-06-2015, 00:09
benim önceliğim 17-25 aralık.
sonuna kadar gidilsin, sonrasında temiz sayfa açılsın. belki birkaç aya ve biraz çalkantıya neden olur ama sonrası kesinlikle bugünden daha kötü olmaz.
chp-mhp-hdp dedim; çünkü 17-25'in hesabını sorabilecek tek seçenek.
ama sanırım akp-chp (büyük olasılık),
ya da akp-mhp olacak.
hayırlısı.

ayhan53
10-06-2015, 09:29
koalisyondaki önceliğim benimde 17-25 aralık ve havuzcular

denizci
10-06-2015, 09:45
cnbce de düzenlemiş bi anket

erken seçimlisinden :)

http://666kb.com/i/czdjs74ojpl6a71rv.gif

coolone
10-06-2015, 12:33
Anketlerde yanlış yazmışlar hep , koalisyon AKP ile diğer partiler arasında olmayacak , Erdoğan ile diğer partiler arasında olacak , AKP diye bir parti yokki , Erdoğan var sadece , o ne derse olmuyormu , AKP gözü kapalı kabul etmiyormu , o yüzden seçimlerdeki opsiyonları ,

Erdoğan - Mhp
Erdoğan - Chp
Erdoğan - Hdp , diye düzeltmek gerek.

Bu şekilde bakınca kim koalisyon yapar peki , yada şartlar ne olur ... :biggrin:

bilalx
10-06-2015, 15:13
erken seçim şıkkıda olabilirdi

aliozgur
10-06-2015, 16:44
Devlet bahçeli seçim akşamı Tanrıkulu buün koalisyon ile ilgili dediler ki AKP gitsin HDP ile koalisyon veya CHP ile koalisyon yapsın biz ana muhalefet olmaktan mutluluk duyarız. Bu da olmuyorsa erken seçime gidilir. Bu hareketiyle bütün kapıları AKP ye kapandığı aşikar.

Demirtaş ise defalarca AKP ile hükümet kurmayacaklarını bildirdi. Zannedersem artık söylediğini yiyemez.

Kalan tek parti AKP koalisyonunda CHP. CHP ise parti olarak çok net bir tutum sergilemedi gördüğüm kadarıyla en azından MHP ve HDP ye oranla. Bugün Deniz Baykal Tayyip Erdoğan ile görüşme yaptı belki de kapılar ardında bir koalisyon görüşüldü.

Şahsi düşüncem AKP ile bir koalisyon olacak ise AKP- CHP olacağı yönündedir.

Gelelim CHP nin kuracağı koalisyona.

MHP ile CHP dışarıdan destek olmadan koalisyon hükümeti kuramıyor. Tarıkulu'nun konuşmasında olası CHP koalisyonunda açıkça HDP nin dışarıdan da olsa desteğini kabul etmeyeceğini bugün söyledi bu durumda tek destek verebilecek parti AKP'dir. AKP ve Erdoğan Stockholm sendromuna tutulmadıysa ve kapılar arkasında bir anlaşma yapmadıysa. Kendilerini 1 aya harcayacak bir koalisyona asla sıcak bakmayacaktır görüşündeyim. Eğer ki hedefleri ekonomik krizi koalisyona yıkmak değil ise eğer.

Bir diğer ihtimal ise CHP-HDP koalisyonu fakat buna MHP asla destek vermeyecektir. Ve bu CHP'nin bir sonraki seçimde Baraj altı kalması demektir. AKP ise yine bu koalisyona ancak ekonomik krizi üstlerine yıkmak için destek verir. MHP den bahsetme ihtiyacı duymuyorum zaten buna destek vermeyeceği aşikardır.

Öngörülerime ve fikirlerime göre bence %40 oy almış AKP'yi koalisyon hükümetine dahil etmemek pek de güzel bir demokrasi karnesi olmayacaktır.

Kendi siyasi düşünceme göre hiç bir parti şu anda koalisyona girmemelidir. Çünkü bu bir intihardır ekonomideki gidişhatına bakıldığında. Olması gereken AKP'nin azınlık hükümeti kurması ve bu noktaya kadar ekonomiye verdiği şeklin sonuçlarına iyisi ve kötüsü ile katlanmasıdır.

Ayrıca azınlık AKP hükümeti zaten diktatörlüğüne devam edemeyecek ve yasaları istediği gibi geçiremeyecektir. Ve istenirse yine 3 parti çok rahat bir şekilde milletvekillerini yüce divana sevk edebilecek güce sahip olacaktır.

Ayrıca erken seçim şıkkı ekonomik ve siyasi belirsizlik ayrıca AKP'yi iktidara taşımaktan öteye geçmeyeceğini düşünmekteyim

BUZ
12-06-2015, 12:44
çözüm sürecinin devamıydı analar ağlamasın dı muhabbetine ortak bir platform bulur ve tek yumurta ikizleri ekepe ile hedepe koalisyon yapar diye düşünüyorum...........

kendilerine ve bop projesi misyonlarına uygun olan budur...............

bence chp ve mhp artık bu pisliğe bulaşmamalıdır..............

tayyip madem erken seçim istiyor tekrar %45 alırız diyor..............tamam pekii hodri meydan erken seçim o zaman...............

görürüz bakalaım %45 mi %35 mi alıyosunuz...............:wink:

riskadami
15-06-2015, 08:20
çözüm sürecinin devamıydı analar ağlamasın dı muhabbetine ortak bir platform bulur ve tek yumurta ikizleri ekepe ile hedepe koalisyon yapar diye düşünüyorum...........

kendilerine ve bop projesi misyonlarına uygun olan budur...............

bence chp ve mhp artık bu pisliğe bulaşmamalıdır..............

tayyip madem erken seçim istiyor tekrar %45 alırız diyor..............tamam pekii hodri meydan erken seçim o zaman...............

görürüz bakalaım %45 mi %35 mi alıyosunuz...............:wink:

Buz sen biraz toysun,akp erken secime giderse mhp toz dunan olur,hdp ve mhp oy kaybeder,chp herzzmanki gibi patinaja devam akp %48-50 alir kocum...

riskadami
15-06-2015, 08:25
Reis ne derse o hala anlamadinizmi baykal dahi ayaklarina kadar kostu gitti,chp ne doner hareketler yapacak izleyelim,
13 yildir muhalefet olan chp oy artiracagina oyu dusuyor:)

Ayhanim liderin %26 alti alirsa istifa edecekti:))))

markler
01-07-2015, 17:17
Bu gidisle koalisyon moalisyon yok böyle hükümetsiz yasamaya alisacagiz hatta her ile bir basbakan her köye bir belediye baskani oh negüzel ne issiz kalir ne bosta olan her ile 1500 kisilikte milletvekili ekledikmi insan yetmez sagdan soldan millet vekili transfer ederiz nasil güzel degilmi enazindan bizde bir baltaya sap olmus oluruz.