PDA

View Full Version : Vob 24

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

ExcitinG
28-07-2015, 18:59
ilk kez deniyorum heyecanlıyım :)

orko78
28-07-2015, 19:02
Yarin 98000 deneriz insallah.

istinye 1
28-07-2015, 19:19
Batsın bu dünya:sarhos:

istinye 1
28-07-2015, 19:20
Yarin 98000 deneriz insallah.

Neden? Benim gibi sende longsun diyemi?:he:

ugolnili
28-07-2015, 19:22
79200 ustune atarsa longlar nefes alir

julia.luthor
28-07-2015, 19:23
bir sefer de biz açalım...:kahkah:

ExcitinG
28-07-2015, 19:24
bir sefer de biz açalım...:kahkah:

bir dahakine olsun artık :)

thebaboli
28-07-2015, 19:26

Hayırlı olsun :) Cümleten bol trendler :)

http://i.hizliresim.com/gAkMjN.png (http://hizliresim.com/gAkMjN)

ExcitinG
28-07-2015, 19:27
bu topici boğa piyasası için açtım ona göre, yoksa bir daha elimi sürmem :)
tarihi diplere gidiyormuşuz tövbe :D

mailmen
28-07-2015, 19:28
Tek korkum herkesin long aşırı derecede inanmış olması ve long pozisyonundaki ky çoğunluğu :)

mystic
28-07-2015, 19:28
The sn. the baboli açarsa en düşükten kapatır ağustos vade ::oley:

Tabii ki latife.. Bol şans :he:

LANDS
28-07-2015, 19:34
Neden? Benim gibi sende longsun diyemi?:he:
olumsuz birşey olmaz ise bu sefer tutturdun

thebaboli
28-07-2015, 19:36
The sn. the baboli açarsa en düşükten kapatır ağustos vade ::oley:

Tabii ki latife.. Bol şans :he:

Ne yöne olursa olsun tek yöne ve upuzun bir trend hareketi olsun ki sistemli para kazanmak çok kolay olsun :)

LANDS
28-07-2015, 19:36
Tek korkum herkesin long aşırı derecede inanmış olması ve long pozisyonundaki ky çoğunluğu :)

nerden biliyorsun

bu kapanış ve olaylar
tersi bence
emin miş gibi yazınca ne bileyim
bana ters bir günü bile bilsem zengin olurum be ya bu vobda hahahaaahhahaha

recoba
28-07-2015, 19:47
Bol dususlu forumlar...

dng_
28-07-2015, 19:53
Bol dususlu forumlar...

duamı ettin bedduamı ettin anlayamadım.:ayy:

ariston
28-07-2015, 19:54
Afyon çimentoya baktım. Toplamda halka açık 49 milyon hisse var.
Tabanda 15 milyon satıcı var.

Yine de işlem hacmi olmuş 115,242 lot.

Bu makbuz v.s. işi hala bu zamanda var.

Eskiden bankaların sermaye artırımı zamanında makbuz verirlerdi. O arada spekulator fiyatları yeni seviyeye taşırdı. Burada biraz abartmışlar.

Iş Bankası bir seferinde yine makbuz vermişti bir hafta tavan gitmişti diye hatırlıyorum.

ariston
28-07-2015, 20:05
BloombergHT'ye tweet atan biri "IMF merkezin kurlara müdehalesini sınırlamasını istemiş" haberini sordu.

Aşağıda haber var.
>>>>

http://tr.investing.com/news/economy-news/imf:-cari-a%C3%A7%C4%B1k-azalmal%C4%B1,-rezervler-artmal%C4%B1-66046

...
Para politikasının reel faiz oranlarını sağlam şekilde pozitif bölgede tutması gerektiğini belirten IMF, TCMB´nin net uluslararası rezervleri artırması, döviz kurlarına müdahaleleri sınırlaması gerektiğini vurguladı.

Özel sektör tasarruflarını artırmayı hedefleyen emeklilik reformu gibi yapısal reformlara ihtiyaç olduğuna işaret eden IMF, bu reformların orta vadede mali politika sıkılaştırma ile desteklenmesi gerektiğini de belirtti.

serkan23
28-07-2015, 20:17
BloombergHT'ye tweet atan biri "IMF merkezin kurlara müdehalesini sınırlamasını istemiş" haberini sordu.

Aşağıda haber var.
>>>>

http://tr.investing.com/news/economy-news/imf:-cari-a%C3%A7%C4%B1k-azalmal%C4%B1,-rezervler-artmal%C4%B1-66046

...
Para politikasının reel faiz oranlarını sağlam şekilde pozitif bölgede tutması gerektiğini belirten IMF, TCMB´nin net uluslararası rezervleri artırması, döviz kurlarına müdahaleleri sınırlaması gerektiğini vurguladı.

Özel sektör tasarruflarını artırmayı hedefleyen emeklilik reformu gibi yapısal reformlara ihtiyaç olduğuna işaret eden IMF, bu reformların orta vadede mali politika sıkılaştırma ile desteklenmesi gerektiğini de belirtti.

Yani demek istemis ki faizi 2-3 puan arttir yabanci parayi getirsin, sende al dolari ver tl yi. Yuksek faiz dusuk kur olsun.

LANDS
28-07-2015, 20:31
evet sayın ariston yarın anormal bir durum olmaz ise şu duruma göre artı gap var mı yok mu? LCV SAYGILAR TEŞEKKÜRLER

ariston
28-07-2015, 20:43
evet sayın ariston yarın anormal bir durum olmaz ise şu duruma göre artı gap var mı yok mu? LCV SAYGILAR TEŞEKKÜRLER

Standart günlerde oluşan değerin bir kısmı sabah GAP'i ila alınıyor ve sonrasında ortada ekmek kalmıyor, ilgi de azalıyor.

Piyasada işlem yapacak müşterinin arandığı günlerdeyiz, sabah ola hayr ola.

Yarın yukarı deneme olması lazım. Sabahın köründe biz denedik yukarı gitmiyor derler ise o zaman millet tribüne çekilir işiyle gücüyle ilgilenir, 97100 geçsin sonra bakalım der.

Testere bu işin fıtratında var bence.

recoba
28-07-2015, 20:57
duamı ettin bedduamı ettin anlayamadım.:ayy:

Tabiki dua ettim. Vob24 short sever her daim.

keremalkm
28-07-2015, 21:00
dolarda hatırı sayılır düşüş yok..
sabah pala dolara bakar.. dolar yukarı , açılış -gap... olabilir.. 1 ihtimal.!

cokuzuncu
28-07-2015, 21:04
Bovespa 49.801,73 +1.066,18 +2,19%
DAX 11.173,91 +117,51 +1,06%
US 30 17.617,00 +176,41 +1,01%
S&P 500 (F) 2.085,15 +20,65 +1,00%

eksi açılış kesin

abka
28-07-2015, 21:16
ustanın ''çözüm süreci bitti '' demesi ve MHP ye selam yollaması...bir de mhp nin bu vatan için her şeyi yaparız ,ülkeyi krize sokmayız vs. demesi...

sanki akp+mhp koalisyonu daha güçlü ihtimal gibi...

yanlış hatırlamıyorsam 25 agustosta 45 gün doluyor.

serkan23
28-07-2015, 21:19
Malesef haberler iyi gelmiyor hiç, birilerinin hırsı ugruna surekli can kayiplari, kacirilmalar... 1 polis daha kacirilmis...

Pkk li duran kalkan aciklama yapmis, tutuklamaya tutuklama, oldurulenler icinde devlet memurlarini oldurecegiz diye. Dogudaki polis asker haric diger devlet memurlarida sanirim artik tehlike altinda...

İcerigini bilmiyoruz tabi ama demirtasta; pkk nin silah birakmasina bir hafta kalmisti, sadece silahlar susmasin kaos ortami olsun diye cumhurbaskani sabote etti diyor. Bakalim yarin hdp milletvekilleri dokunulmazliklarini kaldirtacak onergeyi verecek mi?

abka
28-07-2015, 21:23
kolluk güçlerine yapılan bu suikastler toplumsal barışı çok zedeler.vicdanların daha derin kanamasına sebep oluyor.

hele bir de öğretmen,doktor vs. intikal ederse felaket olur. 90 lardan daha beter oluruz.

orko78
28-07-2015, 21:32
Long mu short mu cok ky ? Bugun ilk 5 5000 short diger. Yukari gider...

serkan23
28-07-2015, 21:34
kolluk güçlerine yapılan bu suikastler toplumsal barışı çok zedeler.vicdanların daha derin kanamasına sebep oluyor.

hele bir de öğretmen,doktor vs. intikal ederse felaket olur. 90 lardan daha beter oluruz.
Bircok sey bana ozellikle inandirici gelmiyor, suruc katliaminda ogrenciler defalarca aranmis, canli bombanin oraya girmesi supheli. 2. Si 2 polisin evinde kapida zorlama olmadan yataklarinda sehit edilmeleri, bu islerin altinda derin devlet veya dis istihbarat parmagi olmadigini soylemek saflik olur. Pkk bukadar becerikli ve buyuk is yapabiliyorsa doguyu degil butun turkiyenin guvenligini taseron olarak verelim derim :)

volkan...
28-07-2015, 21:46
BİNGÖL'ün Yedisu İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'na bir grup PKK'lı terörist tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Askerin karşılık vermesi üzerine teröristler kaçtı.
Olay, bugün üzeri saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Teröristlerin açtığı ateşe sskerin ağır makineli tüfeklerle ateş açması üzerine, saldırganlar bölgeden kaçarak uzaklaştı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaçan PKK'lıların yakalanması için bölgede hava destekli, geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.
Aziz ÖNAL/BİNGÖL, (DHA)

http://www.dha.com.tr/bingolde-jandarma-karakoluna-saldiri_989793.html

fahri78
28-07-2015, 21:54
Yarın Akşam Fedin Eylülde faiz artırımına ilişkin söyleyeceği kelimeler, piyasanın anladığı ve verdiği tepki önemli olacak.
USDTRY nin yarın akşam ki kapanışı da aynı şekilde önemli.
7 Haziran sonrasında, 8 Haziranda 2.80 li seviyeler görülse de kapanış daha düşük seviyelerde gerçekleşti.
9 Haziranda ise En yüksek kapanış olan 2.7528 oldu. (Kırmızı kesikli çizgi seviyesi)
Aradan geçen 50 gün sonunda, dün En Yüksek Kapanış gerçekleşti. Bugünde daha önceki zirve kapanış üzerinde kapanış olacak görünüyor.
Evet, yarın akşamki kapanışın da bu seviyenin üzerinde gerçekleşmesi halinde yeni Rekor Seviyeler bu hafta görülebilir.
Fedin daha güvercin tutumu ise İKİLİ TEPE olasılığını gündeme getirebilir.
Bu nedenle yarın 17:45 de kapanışında alınacak riskler gözden kaçmamalı..

http://i.hizliresim.com/B0Zj79.png (http://hizliresim.com/B0Zj79)

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

ayhan53
28-07-2015, 22:01
hayırlı olsun

trsenatese
28-07-2015, 22:17
yeni başlık hayırlı olsun..

keremalkm
28-07-2015, 22:24

80'ler demek istedin sanırım..
DEMİREL'i hatırlayan var mı??
Gençliğimizde sağ-sol ne kışkırtıcılık yapmıştı... ZOR günlerdi..
2 sene sürekli askerle beraber girerdik anfiye.. Sonra da gayrettepeye ,topluca...
DEMİREL sürekli...SOL her şeyin sebebi derdi...

Değişik film, yazılacak çok şey var da.. Kaç kişi anlar ki??
Desek ki, BAŞKANLIK sistemini getirmek için farklı yollardan başarı elde edilceğini
sananlar var,... Sonu iyi getirmeyecek, fatura zavallı askere kesilecek ama olsun..! ??

abka
28-07-2015, 22:24
saatlikler aşırı satımken pu lar var...birde uzun zaman sonra ilk defa pasta long lehine +3.000 (pastaya çok güvenmesemde...)

en azından yarın geceye ,fed e short girmeyeceğim ...

yarın kapanıştan önce yazarım...

burada poz. yazmayanlar,pozisyon yazanları asla eleştiremez (teknikleri,yazdıkları pozdan dolayı) .haddi değil.
elbette yanılırız...ama poz. yazma çemberinin dışında kalanlar,poz.yazanları eleştiremez..poz. yazmak zor iştir.elini gösterir ,kendini eleştiriye açmış olursun..

neyse dostlar,iyi geceler...

serkan23
28-07-2015, 22:47
Sonankette kimse koalisyon olcagina inanmiyormus. Oy oranlari ise ilginç :) RTE kendi bacagina sıkmaya devam
http://m.haberler.com/son-secim-anketi-ak-parti-ve-mhp-nin-oyu-7547305-haberi/

LANDS
28-07-2015, 22:48
bu gün şansım çok açıktı ama her zaman öyle olmuyor şans işte akşam da şöyle iki saat denize açıldık öylesine olta attım hiç olmayacak yerde iki tane 25 cm li çupra aldım arkdaşlara hiç bir şey vurmadı bile karnımız tok dondurdum . bir akşam rakı balık yapıcam mersinde olan varsa beklerim iyi geceler

viper
28-07-2015, 22:50
bu gün şansım çok açıktı ama her zaman öyle olmuyor şans işte akşam da şöyle iki saat denize açıldık öylesine olta attım hiç olmayacak yerde iki tane 25 cm li çupra aldım arkdaşlara hiç bir şey vurmadı bile karnımız tok dondurdum . bir akşam rakı balık yapıcam mersinde olan varsa beklerim iyi geceler

Ciftlikten kacmistir o cupralar :kahkah:

LANDS
28-07-2015, 22:56

vallahi olabilir büyüklükleride tam çiftlik hatta renkeride tonları yani üstler daha siyahi kısmet artık
birde bazı çiftliklerde ufak balıklarla besliyorlarmış garson söyledi inanmadım yiyince anladım
çiftlik olanların derisi kalın oluyor ve lastik gibi çiyneyemezsin
ama onlar zar gibi ve çok lezzetli derisi vardı . mersine gelen özelden arasın ısmarlarım isterse yanında rakıda olabilir.

blackkeagle
28-07-2015, 22:56

Seans acik olsa pala o cupralari da alirdi :)

mystic
28-07-2015, 23:02
ustanın ''çözüm süreci bitti '' demesi ve MHP ye selam yollaması...bir de mhp nin bu vatan için her şeyi yaparız ,ülkeyi krize sokmayız vs. demesi...

sanki akp+mhp koalisyonu daha güçlü ihtimal gibi...

yanlış hatırlamıyorsam 25 agustosta 45 gün doluyor.

12-24 ağustos'ta konsolide-non konsolide bilançolar..

Deniz seviyesinden sıkıldık..

Bir de dağ havası isteriz :he:

LANDS
28-07-2015, 23:04
Seans acik olsa pala o cupralari da alirdi :)

yok bu gün alamazdı dedim ya şansım çok açıktı bu gün
ama pala bu yarın gelir alır
aha kapı çaldı açmıyorum belki pala dır

blackkeagle
28-07-2015, 23:07
yok bu gün alamazdı dedim ya şansım çok açıktı bu gün
ama pala bu yarın gelir alır
aha kapı çaldı açmıyorum belki pala dır

Afiyet olsun. Efe yas uzum rakisila iyi gider .yakin olsak davete gelirdim. Yemis kadar olduk :)

karasusarak
28-07-2015, 23:09
İyi geceler.

mailmen
28-07-2015, 23:20
nerden biliyorsun

bu kapanış ve olaylar
tersi bence
emin miş gibi yazınca ne bileyim
bana ters bir günü bile bilsem zengin olurum be ya bu vobda hahahaaahhahaha

Kaldıraçlı piyasalardaki durumdan yola çıkıp forumdaki kokuyu alaraktan grafik yorumum ile son hislerim oluştu desek.

objektivist
28-07-2015, 23:21
dolarda hatırı sayılır düşüş yok..
sabah pala dolara bakar.. dolar yukarı , açılış -gap... olabilir.. 1 ihtimal.!

dolarıda yönlendiren iblis PALA..! Bakmasına grek yok, duruma göre ayarlama yapıyor...

uranacus
28-07-2015, 23:24
http://i.hizliresim.com/ZVLmkk.png (https://hizliresim.com/ZVLmkk) ,http://i.hizliresim.com/L4pmDG.png (https://hizliresim.com/L4pmDG) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.

b_g
28-07-2015, 23:30
12-24 ağustos'ta konsolide-non konsolide bilançolar..

Deniz seviyesinden sıkıldık..

Bir de dağ havası isteriz :he:

Mal almışsın sen bugün hemen yakalarım...Seni seni:he:

mailmen
28-07-2015, 23:32
Bircok sey bana ozellikle inandirici gelmiyor, suruc katliaminda ogrenciler defalarca aranmis, canli bombanin oraya girmesi supheli. 2. Si 2 polisin evinde kapida zorlama olmadan yataklarinda sehit edilmeleri, bu islerin altinda derin devlet veya dis istihbarat parmagi olmadigini soylemek saflik olur. Pkk bukadar becerikli ve buyuk is yapabiliyorsa doguyu degil butun turkiyenin guvenligini taseron olarak verelim derim :)

Siyasete girmiyiceğim. Bugün kara olan yarın ak olabiliyor. Sevsekte sevmesekte bugün yılmaz özdilin bir yazısı vardı. Tesadüffen okudum. Kandil için adam doğruları yazmış. Aynı şekilde şehit edilenler içinde içerden istihbarat olmadan yapılacak işler değil. En güvendiğimiz Askeriyenin içinden tut polise kadar içimizde hainler oldukça bu tür şeylere her zaman gebe kalıcağız. Adamlara bilgi sağlayan kaynaklar her yerde var. Burada asıl iş güçlü bir istihbarata düşüyor. Oda gerçekten zor. Kimin hain kimin vatansever olduğunu anlında yazmıyor.

Yazıyı okumak isteyenler için:

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/kandil-894810/

Kandil işi zor. Karadan girmek imkansıza yakın ağır kayıplar verilir. Uçakla bomba salamak ise biraz keyfine zar atmak gibi senin uçağı havalandığı zaman diyarbakırdaki sokaktaki sempatizan bile kandile haberi uçurur. Uçaklar oraya varana kadar adamlar 3 defa yer değiştirir. Sokaktaki vatandaş bile biliyor yurtiçinde kandilden daha fazla kampları var.

toprak07antalya
28-07-2015, 23:36
long olmak ıcın neden varmı hangınız koolısyon kurulcagına ınanıyor gercekten. hergun canlar gıdıyor yazık degılmı o olen askere polıse degermı. korku panık hersey bırılerıde bu sevılerden mal cıkıyor :)

fahri78
28-07-2015, 23:36
Gerek yok gerilmeyin boşu boşuna,onlar bitmez bu forumda...
şu yukardaki dolar yorumunuz on numara bende ona göre pozisyon alıyorum...:super:

Aman hocam, bana bakıp da pozisyon alma sakın..:) Sadece yarın akşamki karara göre perşembe cuma olasılıklardan bahsettim.
Böyle zamanlarda riski azaltıp, karar sonrasında yeni pozisyon açılmasını daha mantıklı buluyorum kendi adıma.

ruhi
28-07-2015, 23:37
Bol dususlu forumlar...

Şöyle bin 10bin puan verse aşşağı, sonra bi 10bin puan da yukarı verse bi haftada.
Herkes kazansa..

Hiç uyanmasak, rüya gerçek olsa..

mixolydiantr
28-07-2015, 23:43
Saatlik barlardan kahve falına bakınca Pala Gardaşın yapıcağı net , büyük bir ihtimal ilk seans 78,240 civarına asılır xu100 'de düşüş durdu aman kaçırmayalım diye trene attıklarını doğru ormanlık alana götürür pala amca....78,500 üzerinde saatlik kapanışlar yapmadıkça Long girmem hatta ikinci barı beklerim tuzak ta kalmamak için.....saatliklerde kanalın alt bandına kadar alır tahminşmce güzel bir M pattern oluşucak gibi....Kısık ateşte kurbağa haşlar gibi yavaş yavaş veriyor Pala , hem biraz mal sahibi yapıyorlar Spot piyasada piyasayı ( destek , dirençler için :) bla blaaaa http://666kb.com/i/d0qssc0fidmp4b8tl.gif

viper
28-07-2015, 23:46
Şöyle bin 10bin puan verse aşşağı, sonra bi 10bin puan da yukarı verse bi haftada.
Herkes kazansa..

Hiç uyanmasak, rüya gerçek olsa..

10000 ilk dediginden bi 10000 de ikinci dediginden 20000 puanla bitirirse ya
Ne ruyasi kabus bu kabus :kahkah:

ruhi
28-07-2015, 23:49
10000 ilk dediginden bi 10000 de ikinci dediginden 20000 puanla bitirirse ya
Ne ruyasi kabus bu kabus :kahkah:

Sistemler eşşek değil ya ;)
1000'er puan geç girse 18k, 1800 gayme.

akşamları çayı kesmeliyim, o son çayı içmeyecektim ;)

lokasyon
28-07-2015, 23:51
akbnk endeks kagıdı değilmi + pyasada eksi kapamıs

mailmen
28-07-2015, 23:55
akbnk endeks kagıdı değilmi + pyasada eksi kapamıs

Bugünlerde akbank çok gariban kaldı. Gelen geçen vuruyor. Bazen 100-200 varant atasım geliyor terk edilmiş hissetmesin diye. :)

b_g
29-07-2015, 00:07
Bankalar arasında en net para çıkışı Akbank'ta olmuş...Akşam yazmıştım AOF'nin çok altında en düşük yerden hacimli kapatmış..Olumsuz görüntüsü var...Bilanço kokusu olabilir.

http://i.hizliresim.com/ZVL4do.png (https://hizliresim.com/ZVL4do)

mystic
29-07-2015, 00:12
Mal almışsın sen bugün hemen yakalarım...Seni seni:he:

Seni yalnız bırakmam, anca beraber kanca beraber :)

Alışkanlık oldu günün ya da dünün dibinden al günün ya da ertesi günün yükseğinden ver :he:

Ama PY bir yakalarsa toptan fatura keser walla dostum :D

b_g
29-07-2015, 00:20
Seni yalnız bırakmam, anca beraber kanca beraber :)

Alışkanlık oldu günün ya da dünün dibinden al günün ya da ertesi günün yükseğinden ver :he:

Ama PY bir yakalarsa toptan fatura keser walla dostum :D

Sen de tam bir Garan yatırımcısı olmuşsun artık...Oynaş peşindesin seni seni :kahkah:
Alttan al üstten ver hadi bakalım:he:
Bugün ilk seans temiz verdim dünkü malları..Aşağı verdi mi alıyorum hiç düşünmeden..Yükseldi mi aynen paket...
En güzel kazanç zamanları...Bir gün artı bir gün eksi modu...En sevdiğim trend:)
Ama bir de yakalarsa dediğin gibi o zaman biraz bekletir bizi:wave:

mystic
29-07-2015, 00:26
Sen de tam bir Garan yatırımcısı olmuşsun artık...Oynaş peşindesin seni seni :kahkah:
Alttan al üstten ver hadi bakalım:he:
Bugün ilk seans temiz verdim dünkü malları..Aşağı verdi mi alıyorum hiç düşünmeden..Yükseldi mi aynen paket...
En güzel kazanç zamanları...Bir gün artı bir gün eksi modu...En sevdiğim trend:)
Ama bir de yakalarsa dediğin gibi o zaman biraz bekletir bizi:wave:

Önümde tradeler yazan kağıt var.. Kabaca baktım 7.75'den maliyetlenenlerin maliyeti 7.25'lere gelmiş :he:

Daha çok çalışmamız lazım.. 5.78'de ahdım kaldı :D

Sidewalk piyasada en temiz iş alttan al, üstten ver..

Viop içinde aynısı geçerli diye düşünüyorum..

Tek yöne odaklanan bir trader da aynı fırsatı defalarca yakalamış olmalı..

95xxx civarı al, 96-97 aralığı sat, ya da tersi 97-96 civarı sat, 95xx'de kar al..

Yarın için rastgele dostum selamlar :D

TÜRKOĞLU
29-07-2015, 00:42
yılmaz Özdil sonuna kadar haklı.boşuna bomba sallayıp dağı taşı vuruyoruz.canlı hedef vurulabildiğini hiç sanmıyorum vuruluyorsa da tek tüktür.internette hemen flaş flaş şu kadar jetimiz havalandı tarzı haberler.bu haberleri pkk görmüyor mu? adamlar mal mal gelip bizi vursunlar diye beklemez herhalde.kaldı ki tüm hava üslerimizin etrafında gözcüleri, muhbirleri olduğunu tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.köklerini kazımak imkansız değil ama çok zor.açıkçası oraya karadan devasa bir ordu ile girilmediği sürece senelerce bombalasan (ki senelerdir bombalıyoruz zaten) nafile.

Siyasete girmiyiceğim. Bugün kara olan yarın ak olabiliyor. Sevsekte sevmesekte bugün yılmaz özdilin bir yazısı vardı. Tesadüffen okudum. Kandil için adam doğruları yazmış. Aynı şekilde şehit edilenler içinde içerden istihbarat olmadan yapılacak işler değil. En güvendiğimiz Askeriyenin içinden tut polise kadar içimizde hainler oldukça bu tür şeylere her zaman gebe kalıcağız. Adamlara bilgi sağlayan kaynaklar her yerde var. Burada asıl iş güçlü bir istihbarata düşüyor. Oda gerçekten zor. Kimin hain kimin vatansever olduğunu anlında yazmıyor.

Yazıyı okumak isteyenler için:

http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/kandil-894810/

Kandil işi zor. Karadan girmek imkansıza yakın ağır kayıplar verilir. Uçakla bomba salamak ise biraz keyfine zar atmak gibi senin uçağı havalandığı zaman diyarbakırdaki sokaktaki sempatizan bile kandile haberi uçurur. Uçaklar oraya varana kadar adamlar 3 defa yer değiştirir. Sokaktaki vatandaş bile biliyor yurtiçinde kandilden daha fazla kampları var.

VideoAudioPhile
29-07-2015, 00:45
Arkadaslar bu çin borsasini vs. Anlik nerden takip edebilirim

hiscii
29-07-2015, 00:48
yeni topik hayırlı olsun millet.68 bin beklentim haln devam etmekte fakat yukarıya 80 binere bir zorlama durumunuda beklemiyor değilim.fakat ana yön 68 bin diyor benim cango sistemler:kahkah:
y.t.d

KOÇ
29-07-2015, 03:32
viob 30

h4

çıkacak biraz.
önce 99 var.

http://i.hizliresim.com/RVJWg1.png (http://hizliresim.com/RVJWg1)

KOÇ
29-07-2015, 03:36
akbank

h4

http://i.hizliresim.com/95VnW5.png (http://hizliresim.com/95VnW5)

ugolnili
29-07-2015, 07:25
erken secim bile olsa 75000 asagi kirilmayabilir,terror eylemleri artmazsa tabiii

ugolnili
29-07-2015, 07:33
bist 30 daki sanayi hisseleri endeksin 93400 deki seviyelerine yakin,dikkat cekici ,ic talep yuksek faize ragmen sasirtici iyi (konut,araba.beyaz esya,vs ) ,koalisyon kurulursa ve yabanci bono alirsa (yani faiz duserse) tl bazli zirve supriz olmaz

keremalkm
29-07-2015, 08:22
akşam BHT'de söylenenlere katılıyorum..
69.000 altı olmayacaktır..
ERKEN SEÇİM ve AKP tek başına iktidarı almak için,
görünen o ki,
MİT'in ..
PKK ve DHKP_C uzantıları provoke etmeye devam edecek...

Uzun VAde strateji KISA POZ..... zaman zaman günlükte LONG..

orko78
29-07-2015, 08:38
Sabah görünen yukarı devam.

toprak07antalya
29-07-2015, 08:38
cın borsasında tepkıyemı oynasak kı bıst den daha rısksız

alacasansar
29-07-2015, 08:43
Doları salmıyor 76ya otrurttu.
Dün gün içi göstermelik saldı, sonra seans sonuna doğru hemen topladı, endeksi de yukarı surerek sanki donuş başladı hissiyatı vermeye çalıştı.
Madem dönüş olacak, neden alel acele son dakika doları topladın, bıraksaydın 74lerde kalsaydı bir sure.
Hadi dedin ki akşam ne olur ne olmaz ben alayım, o zaman neden 76ya oturttun. Akşam geçti sabah oldu, sal tekrar.

Kanımca bugün yeni zirve denemek isteyebilir.

http://i.hizliresim.com/VLlonZ.png (https://hizliresim.com/VLlonZ)

abka
29-07-2015, 09:01
viob 30

h4

çıkacak biraz.
önce 99 var.

http://i.hizliresim.com/RVJWg1.png (http://hizliresim.com/RVJWg1)

sisteminin güzel tarafı: dolar en zirvede iken daha yeni al demiyor. vob diplerdeyken sat demiyor.

elbette en dipten alan uyumsuzluk riskiyle alır.

güzel indikatör....

yanılmıyorsam saatlik bir sistem vardı..2 oklu.tepki biraz daha devam etse bile sat veren bir sistemdi..vob 103.000 ken sat vermişti...güzel iş çıkarmış...

platones
29-07-2015, 09:04
Sistemde son durum nedir abka abi

abka
29-07-2015, 09:05
kobani eylemleri 7-8 ekimde olmuştu...günlük grafiğe baktım 8 Ekim 2014 de en dip yapmışız .hem de son 14 ayın dibi...dikkatimi çekti...

hipokrat
29-07-2015, 09:06
Euro/Tl'de sanki 3 'lü tepe var. Paritede bugün 1,10 altına inerse bence hedef 1,04 ....

abka
Sistemde son durum nedir abka abi

al da...

keremalkm
Teknik olarak;
kontratta satış baskısı sürerken 95,100 desteğinin altında 93,500 desteğine
kadar düşüş görülebilir. Bu seviyeden tepki alımları gözlemlenebilir.
Yukarıda ise 97,500
direncinin üzerinde 99,200 seviyesine kadar yükseliş görülebilir.(ALB)

HURSİT
29-07-2015, 09:11
Teknik olarak;
kontratta satış baskısı sürerken 95,100 desteğinin altında 93,500 desteğine
kadar düşüş görülebilir. Bu seviyeden tepki alımları gözlemlenebilir.
Yukarıda ise 97,500
direncinin üzerinde 99,200 seviyesine kadar yükseliş görülebilir.(ALB)

ara destek ve dirençleri bahsetmemişler. bence 93.500 değil 94400 , 99200 değil 98.500

recoba
29-07-2015, 09:14
UBS: TL'de zayıflama sürer
UBS analisti Narain, Türk Lirası'nda dünkü yükselişin Fed öncesi kısa vadeli kar realizasyonu olduğunu kaydetti.

volkan...
29-07-2015, 09:16
UBS analisti Narain, Türk Lirası'nda dünkü yükselişin Fed öncesi kısa vadeli kar realizasyonu olduğunu kaydetti.

şu an UBS alıyor galiba :D

recoba
29-07-2015, 09:17
şu an UBS alıyor galiba :D

olabilir. geçen tr sat dediler o gün kamyon kamyon garan satmıştı :)

volkan...
29-07-2015, 09:21
olabilir. geçen tr sat dediler o gün kamyon kamyon garan satmıştı :)

dolarını alıp çıkıyorsa işler karışır desene :D

LANDS
29-07-2015, 09:21
Artı gap beklentim 300 kadar bir puanla kısa süreli gerçekleşti yukarı beklentim iptal oldu
cb sd gerginliği ortalığı gerecek gibi çözüm süreci bitti deniyor bunlar gerebilir
akp chp koalisyonuna kadar oda olursa işler sıkıntılı görülüyor
işlemlerimi soran olursa özelden yazzsın mesaj atarım

mailmen
29-07-2015, 09:22
Paladan günaydın öpücüğü 09:45 kadar garantiyi 8,80 altına atacakmı bakalım? Seni seviyoruz palacık.

volkan...
29-07-2015, 09:24
S&P, Brezilya'nın görünümünü düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's tarafından yapılan
açıklamada Brezilya'nın BBB- seviyesineki kredi notunun görünümü
durağandan negatife düşürüldü
S&P ülkenin uzun vadeli yabancı para cinsinden notunu BBB- ve uzun
vadeli yerel para cinsinden notunu BBB+ olarak onayladı.
S&P Brezilya'nın tehditkar siyasi ve ekonomik koşullarla karşı karşıya
olduğunu vurguladı.

Sıra bize gelir mi ?

recoba
29-07-2015, 09:28
dolarını alıp çıkıyorsa işler karışır desene :D

türk borsası için not artırımı-gezi olayları milat gibiydi bence. zaten dikkat edilirse bir daha beli doğrulmadı. yabancı para bazlı grafiklerini hiç demeyeyim moraller bozulmasın.
bunu siyasi tartısma baslatma maksatlı yazmıyorum ama maliyenin sirketleri kıstırmak için, bddk'nın banka batırmak için kullanıldığı yerde yine iyi yabancıymış ki buralarda tutuyorlar. Para ufak bir olumsuzluk gördü mü bir ceylan kadar ürkektir.
neyse 73-74 bin beklemeceye devam. oralar görülürse tam boğa olmasam da ufaktan besi danası moduna girerim :halayci:

mailmen
29-07-2015, 09:28
Devlet 10 Büyük tesisi daha satışa çıkardı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 10 hidroelektrik santralinin işletme hakkının verilmesi yöntemiyle ayrı ayrı gruplar halinde özelleştirilmesine yönelik ihale açtı.

6.sense
29-07-2015, 09:29
S&P, Brezilya'nın görünümünü düşÃ¼rdü Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's tarafından yapılan açıklamada Brezilya'nın BBB- seviyesineki kredi notunun görünümü durağandan negatife düşÃ¼rüldü S&P ülkenin uzun vadeli yabancı para cinsinden notunu BBB- ve uzun vadeli yerel para cinsinden notunu BBB+ olarak onayladı. S&P Brezilya'nın tehditkar siyasi ve ekonomik koşullarla karşı karşıya olduğunu vurguladı. Sıra bize gelir mi ?

Biz S&P yi iplemiyoruz.bildigim kadarıyla anlasmamızda yok ülke olarak

b_g
29-07-2015, 09:33
Alışlar bomboş yine...Yukarı sürecektir...
Sonra alışları doldurup alıcı geldi deyip vermeye başlamayı hedefliyor.

volkan...
29-07-2015, 09:36
Biz S&P yi iplemiyoruz.bildigim kadarıyla anlasmamızda yok ülke olarak

tabi ama S&P demez de başkası der
bide biz diye kastettiğiniz biizm hükümetse bizim hükümeti de bazen kimse iplemiyor :D

kara_
29-07-2015, 09:40
tabi ama S&P demez de başkası der
bide biz diye kastettiğiniz biizm hükümetse bizim hükümeti de bazen kimse iplemiyor :D

şu ara kımse bışey demez..

utku2023
29-07-2015, 09:47

iyice paniklediler,
tamam tamam usd alcaz söz,
size de istediğiniz kadar TL vercez :)

observer
29-07-2015, 09:49
Dün akşam Cnn int'de Nato Tr konusunu yorumladılar. Uzman kardeş Nato sadece istihbarat verecek dedi. Tr'nin Pkk ve Ypg'yi de bombaladığından bahsetti. Sınırdaki durumun karmaşık olduğundan bahsetti.
Aslında Pkk'ya havadan müdahalenin fazla bir işe yaramadığı açık. Fakat bunun faydası şu oldu.
"İşid'e terör örgütü diyorsan Pkk'ya da demek zorundasıın. Ben İşid'i vuruyorsam Pkk'yı da vururum ve sen Pkk yı terör örgütü olarak tanıdıysan buna bir şey diyemezsin" mesajı verilmiş oldu.
Bu batının ikiyzlülüğüne cevap olarak doğru bir hamleydi.
Nitekim Cnn'deki uzmanların bile kafasını karıştırmış gözüküyor. Kem küm edip durdular.
Aksi olsaydı ileride Pkk ile ilgili konularda Tr sıkıntı yaşardı.

observer
29-07-2015, 09:58
Pala eski formunda olsa bugün koalisyon kurulacak ayağına 4000 puan alır koalisyon kurulamadı ayağına 5000 puan satar, mhp de koalisyon kurabilir ayağına bir 3000 puan daha alırdı.
Du bakalım.

frappe
29-07-2015, 10:02
ara destek ve dirençleri bahsetmemişler. bence 93.500 değil 94400 , 99200 değil 98.500

Vayy hursit gelmis :)

b_g
29-07-2015, 10:05
Dün Garan'ı tutup diğerlerine verdiler...Bugün Garan satmak istiyorlar çok belli...
Akbank dün gördü mü verdiler şimdi en diri Akbank
Bırakın bugünü yarın bile ne olacağı belli...Her şey sistemli...
Sabah yazmıştım sürecek diye sürdü...Şimdi vermek için fırsat arıyor ama verdiği anda bu sefer 7,80 direnç olacaktır.

mailmen
29-07-2015, 10:05
Palacım tüm planlarımı gözden geçirmemi sağladın. Plan A olmadı. Bekliyorum seni senaryo B'de gel gel gel pala gel gel gel pala :)

volkan...
29-07-2015, 10:06
CHP, erken seçimin Türkiye'ye maliyetini Başbakan'a sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından cevaplanması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

"Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, bütçe konusunda 'siyasi irade hiçbir zaman sıkıntı çıkarmadı. Kâğıdımız eksikti. Her an seçim gündeme gelebilir diye sürekli stok bulundururuz. Erken seçimi falan düşünmeden ihale yaptık. Devlet Malzeme Ofisi aracılığı ile. Slovenya grubu kazandı. Filigranlı beyaz kâğıt. Eylül'de gelir. En geç Ekim'de burada olur' açıklamasını yapmıştır." diyen Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

"Filigranlı beyaz kağıt ihalesi ne zaman yapılmıştır? İhaleye hangi firmalar katılmıştır?
Filigranlı beyaz kağıt ihale bedeli ne kadardır? İhale hangi usulle yapılmıştır? Erken seçimin Türkiye'ye yaklaşık maliyeti ne kadardır? YSK seçimlere ne kadarlık zaman diliminde hazırlanabilmektedir?"

Kağıtları bile hazır etmişler :D

O değilde neden türkiyede olmamış bu iş

mystic
29-07-2015, 10:17
Dün Garan'ı tutup diğerlerine verdiler...Bugün Garan satmak istiyorlar çok belli...
Akbank dün gördü mü verdiler şimdi en diri Akbank
Bırakın bugünü yarın bile ne olacağı belli...Her şey sistemli...
Sabah yazmıştım sürecek diye sürdü...Şimdi vermek için fırsat arıyor ama verdiği anda bu sefer 7,80 direnç olacaktır.

Günaydın topik :he:

Hacim çok düşük, bugün veri falan var mı bilmiyorum ama..

Haber gelsin başlarız bir şeylere havası var :D

guerra
29-07-2015, 10:17
http://i.hizliresim.com/oZALjX.jpg (http://hizliresim.com/oZALjX)

xweser
29-07-2015, 10:23
Hareketin olmadığı yerde bereket de olmaz. Napsak

rosense
29-07-2015, 10:32
Hacim çok düşük, bugün veri falan var mı bilmiyorum ama..
Haber gelsin başlarız bir şeylere havası var :D

Bu haftaki veriler olaylar "Ekonomi bir an önce hükumet istiyor"

http://image-turko.com/di-37SY.png

alacasansar
29-07-2015, 10:33
Şu dolar palasıyla çok iyi anlaşıyoruz.
Ben onu anlıyorum, o beni anlıyor birgün buluşup birşeyler içsek :halay:
Konuşacak çok şey var ah pala.

volkan...
29-07-2015, 10:37
HDP den biri konuşuyor saldırgan sözel söylüyor

http://www.ntv.com.tr/canli-yayin/ntv

aynı anda yalçın akdoğan konuşunca ona bağlandılar

observer
29-07-2015, 10:38
Uzmanlar bugün Fed var dikkatli olun diyor. Bayılıyorum bu uzman görüşlerine.

recoba
29-07-2015, 10:38
HDP den biri konuşuyor saldırgan sözel söylüyor

cumhurb dedi kesti :kahkah:

dxy
29-07-2015, 10:41
eli taşın altına bi sokalım bakalım :) 95,950 den long

volkan...
29-07-2015, 10:42
cumhurb dedi kesti :kahkah:

:sus: :D

abka
29-07-2015, 10:43
webFX de problem yaşayan var mı?

dxy
29-07-2015, 10:43
eli taşın altına bi sokalım bakalım :) 95,950 den long

95,750 stop bilginize 95,900 altı kalırsa geçmiş olsun

volkan...
29-07-2015, 10:46
sn. recoba şimdi de 1-2-3 bas oynuyor galiba ne dersin :D

http://i.hizliresim.com/d2n6aZ.png

YTD

utku2023
29-07-2015, 10:49
BASBAKAN YARDIMCISI AKDOGAN: GERILIM, 'ERDOGAN'I BASKAN SECTIRMEYECEGIZ' SOYLEMIYLE BASLADI- BLOOMBERG HT

bana ne bana ne, önce o başlattı, anneeaaaa :cry:

bunlar ülke yönetiyor :kahkah:

recoba
29-07-2015, 10:49
sn. recoba şimdi de 1-2-3 bas oynuyor galiba ne dersin :D

YTD

96 binde tutunuyor görüntüsü var. ama sadece görüntü bence

kara_
29-07-2015, 10:56
95bıne kadar çekebılır..

volkan...
29-07-2015, 10:56
96 binde tutunuyor görüntüsü var. ama sadece görüntü bence

çalıştı gibi sonuncusu 4 oldu ama :D

volkan...
29-07-2015, 10:59
95bıne kadar çekebılır..

Gelirse dün attığım grafikte ki OBO çalışmış olur

http://i.hizliresim.com/ngAdBM.png

keremalkm
29-07-2015, 10:59
GARAN..0 ..VOB -0,50... enteresan..

abka
29-07-2015, 11:00
Poz. yazmak cesaret ister. strestlidir, elini göstermiş olursun,pozisyon yazan eleştiriye kendini açmıştır. kısacası özverili bir tutumdur.

isteyen pozisyon yazar,isteyen yazmaz.herkesin kararına saygı duyulur..

ama vob da işe yarayacak kısa vadeli tek bir beyan,grafik,sistem vs. yapmadığı halde: gidip milletin sistem,tekniğini eleştirmek hadsizliktir.
öyle tribünlerde oturup;kurtlar vadisi ergenleri gibi: kişilerin poz.,sistem,uyumsuzluğunu eleştirmeyeceksin...

ittiham ettiğinde somut konuşacaksın.

iyi kötü bu forumda en kritik anlarda(7 haz. seçim öncesi, fed haz.faiz artırımı vs)elini taşın altına koyan ve sonucuyla en azından birilerinin zarar etmesini etkilemiş olanlara, vob-endeks ile ilgili tek bir yorum yapmayan adam eleştirme hakkı yoK..

bir aydır yerimde sayıyorum.ne demek bu.2 işlemin biri zarar demeknisan -haziranda iyi kazandım.5 haziranda 17:40 dafulll kısa olduğumu ve düşüşü 6000 puanı aldığımı forum bilir.fed haziranda 2 arkadaşa özelden mesaj yolladım.asla zarar etmedim diye bir beyanım yok..hatta 3 kere battığımı söyledim.

blackkeagle
29-07-2015, 11:01
aksam ki fed kararları olumsuz yönde fiyatlara giriyor.

utku2023
29-07-2015, 11:02
Bankalar 30 Temmuz itibarıyla Halkbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası ile ikinci çeyreğe ilişkin mali tablolarını açıklamaya başlayacaklar...

Dönemsel kar büyümesinde Garanti Bankası, TSKB ve Halkbank başı çekiyor. Tahminlerimize göre Garanti Bankası dönemsel net kar büyümesinde takip ettiğimiz bankalar listesinde en başta yer alırken onu artan karşılık giderlerine karşın TÜFEX ve temettü gelirleri ile Halkbank izliyor.

http://www.finansgundem.com/bankacilik/2-ceyrek-banka-karlari-tahmini-694653.htm

yarın ve cuma Halkbank ve garanti ile piyasa tutunur gibi görünüyor, bu hafta sert düşüş beklemem. (fed'den de olumsuz bir şey beklemiyorum. orası da nötr)

lula
29-07-2015, 11:04
İyice b...nu çıkardın pala 95700 -96000 aynı anda yanıyor

mixolydiantr
29-07-2015, 11:05
Bir pala klasiği
Saatlik barlardan kahve falına bakınca Pala Gardaşın yapıcağı net , büyük bir ihtimal ilk seans 78,240 civarına asılır xu100 'de düşüş durdu aman kaçırmayalım diye trene attıklarını doğru ormanlık alana götürür pala amca....78,500 üzerinde saatlik kapanışlar yapmadıkça Long girmem hatta ikinci barı beklerim tuzak ta kalmamak için.....saatliklerde kanalın alt bandına kadar alır tahminşmce güzel bir M pattern oluşucak gibi....Kısık ateşte kurbağa haşlar gibi yavaş yavaş veriyor Pala , hem biraz mal sahibi yapıyorlar Spot piyasada piyasayı ( destek , dirençler için :) bla blaaaa http://666kb.com/i/d0qssc0fidmp4b8tl.gif

observer
29-07-2015, 11:05
Çarpıcı iddia: NATO Türkiye'den operasyonların kısıtlanmasını istedi
http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/carpici-iddia-nato-turkiyeden-operasyonlarin-kisitlanmasini-istediler?utm_content=bufferfdc4f&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

volkan...
29-07-2015, 11:08
şimdide demirtaş konuşuyor sürekli yayını kesip değiştiriyorlar :D

b_g
P.tesi gününün sanki kopyasını görüyorum bugün...
Sabah aynı alış kademeleri bomboştu sonra sürdü yukarı Garan 8,04 oldu...Sonra 7,94'e kadar verdi öğlen endeks %0,4 eksi kapattı...Sonra - GAP geldi ve vere vere %1,7 eksi kapattı...Garan 7,75 kapadı..
Bugün şu ana kadar aynı gidiyor...Kapanış aynı mı olacak yoksa sürpriz mi yapacak görecez.

sabır73
adam 4er 4er basıyo vobda kademelere bas bırak yapıyo 77500 altı gungam style olur

sabır73
29-07-2015, 11:12
dolares 2773 .................sepet 292 77500 kırarsa fılm bıter aksam yellende konusacak mıs full gırenlere duyrulur ytd

volkan...
29-07-2015, 11:13
Demirtaş: Yeniden karşıllıklı çatışmasızlık ve müzakerelere dönme şartlarını yaratmamız lazım

utku2023
29-07-2015, 11:13
Çarpıcı iddia: NATO Türkiye'den operasyonların kısıtlanmasını istedi
http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/carpici-iddia-nato-turkiyeden-operasyonlarin-kisitlanmasini-istediler?utm_content=bufferfdc4f&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

olumsuz haberler o kadar birikti ki, piyasa kafasını kaldıramıyor ama hisselerin ucuz olduğu kanaati de piyasada yaygın.
her şey kilitlenmiş durumda.
ya çok sert bir düşüş dalgasıyla, ya da çok sert ve hacimli bir yükseliş hareketiyle kartların yeniden dağıtılması lazım...

volkan...
29-07-2015, 11:16
http://www.dha.com.tr/erzurumda-astsubaya-silahli-saldiri_990004.html

Erzurum'un Horasan ilçesinde göreve giden Astsubay Üstçavuş Nazım Altun, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Böbreğinden vurulan Altun'un sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Olay, bugün sabah saatlerinde Üçyol mevkisi TEDAŞ kavşağında meydana geldi. İddiaya göre evinden çıkan astsubay, 9'uncu Kolordu Komutanlığı 34'üncü Mühimmat Bölüğü'ne giderken otomobilinin arıza yapması üzerine aracından indi. Bu sırada yanından geçen başka bir araçtan Nazım Altun'a ateş açıldı. Silahını çeken Altun da teröristlere karşılık verdi. Sağ böbreğinden yaralanan Nazım Altun'a vatandaşlar yardım etti. Yaralanan Altun, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Horasan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Evli 3 aylık bir kız çocuğu olan yaralı astsubay, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Erzurum'a sevk edildi. İlçede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaralı astsubay Mareşal Fevzi Çakmak Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
ERZURUM, (DHA)

abka
29-07-2015, 11:16
-Pastaya tam inanmasamda,ilk defa dün long lehine +3.000 di.
-saatlikler aşırı alımken pu var( tamam delinebilir ama yinede belli yerlere düştüğümüzü gösterir)
-SPOT 15 DAKLIKLARDA TOBO oluşuyor.

bunlar gördüklerim.bunlara binaen bu fed gecesine short girmeyeceğim.

long girmem için marjinal anlarda beni yanıltmayan : sistem ve saatlik emalar aynı yönlü olmalı..

-sistemim şimdilik al da.
ama saatlik emalar sat olmakla birlikte ilerleyen saatlerde al verecek kadar yakın...

17:30 da görüşmek üzere..

alidimitri
29-07-2015, 11:21
bir yöne çok sert ve hunharca kıracak yazı-tura hesabı :)

volkan...
29-07-2015, 11:28
-Pastaya tam inanmasamda,ilk defa dün long lehine +3.000 di.
-saatlikler aşırı alımken pu var( tamam delinebilir ama yinede belli yerlere düştüğümüzü gösterir)
-SPOT 15 DAKLIKLARDA TOBO oluşuyor.

bunlar gördüklerim.bunlara binaen bu fed gecesine short girmeyeceğim.

long girmem için marjinal anlarda beni yanıltmayan : sistem ve saatlik emalar aynı yönlü olmalı..

-sistemim şimdilik al da.
ama saatlik emalar sat olmakla birlikte ilerleyen saatlerde al verecek kadar yakın...

17:30 da görüşmek üzere..

saatlikte daha net sanki

hiscii
29-07-2015, 11:28
longcular için 78 üstünde saatlik kapanış yaparsa 80 bin denemesi gelebilir.benim cango sistem ancak 80 bin üstünde ala geçiyor.şuan satta devam etmekte.68 bing beklentim devam etmekte..
y.t.d

keremalkm
29-07-2015, 11:40
4 TL ederi olan AFYON'da.. tabanda 17 milyon lot taze alıcı bekliyor...
5 taban sonra bakarız..tepki falan..

dxy
29-07-2015, 11:43
95,750 stop bilginize 95,900 altı kalırsa geçmiş olsun

çakal benim stop u çalıştırıp dönüyor :) flat devam

b_g
29-07-2015, 11:48

Yedirmezler...
Borsadaki en spekülatif kağıtların başında gelir kendisi...
Tüm hareketleri ky üzerine kuruludur iyi bilirim.

utku2023
29-07-2015, 11:49

1,00 TL civarında alırım, oralarda bile uzun yıllar bekletir...

ariston
29-07-2015, 11:49
İlk defa kendi yorumumu beğendim, ama kendime not veremiyorum.

İyi ki sabah kalkmamışım.

Standart günlerde oluşan değerin bir kısmı sabah GAP'i ila alınıyor ve sonrasında ortada ekmek kalmıyor, ilgi de azalıyor.

Piyasada işlem yapacak müşterinin arandığı günlerdeyiz, sabah ola hayr ola.

Yarın yukarı deneme olması lazım. Sabahın köründe biz denedik yukarı gitmiyor derler ise o zaman millet tribüne çekilir işiyle gücüyle ilgilenir, 97100 geçsin sonra bakalım der.

Testere bu işin fıtratında var bence.

mystic
29-07-2015, 11:52
Yedirmezler...
Borsadaki en spekülatif kağıtların başında gelir kendisi...
Tüm hareketleri ky üzerine kuruludur iyi bilirim.

Ne kadar speküle oldu.. Sektörel yatırım yapılacak ise bir sürü taş gibi çimento hissesi var oysa ki..

Adana grubu, Sabancı grubu akla ilk gelen :he:

serkan23
29-07-2015, 11:53
BASBAKAN YARDIMCISI AKDOGAN: GERILIM, 'ERDOGAN'I BASKAN SECTIRMEYECEGIZ' SOYLEMIYLE BASLADI- BLOOMBERG HT

bana ne bana ne, önce o başlattı, anneeaaaa :cry:

bunlar ülke yönetiyor :kahkah:
Way anasini, itirafin boylesi...

Ayrica erdogan i baskan sectirmeyecegiz diyen halk oldu...

ariston
29-07-2015, 11:55
BIST TUM Hacim 972,319
BIST 30 Hacm 637,260

APS 287971 +4301

VIOB 95925

Hacim düşük bugün.

mystic
29-07-2015, 11:56
*foreks anketi-garanti bankası'nın 2015 yılı 2.çeyrek net karının 958 milyon tl olması bekleniyor

(29/07/2015 - 11:55:16)

*foreks anketi-akbank'ın 2015 yılı 2.çeyrek net karının 669,5 milyon tl olması bekleniyor

(29/07/2015 - 11:55:15)

b_g
29-07-2015, 11:57
Ne kadar speküle oldu.. Sektörel yatırım yapılacak ise bir sürü taş gibi çimento hissesi var oysa ki..

Adana grubu, Sabancı grubu akla ilk gelen :he:

Aman benden uzak olsun...En ağır kumar kağıtlarından...1 birim kazandırmaz öyle adi bir kağıttır...
A1 capital, gedik, tera bütün hokkabazlar orada...Fİyatına bile bakmam tepkisine dahi oynamam..
Pırıl pırıl şirketler var...Neymiş 2 sene sonra fabrika kurulacakta kar edecekte temttü verecekte v.s..
Sektör de zaten ihtiyaç fazlası olmaya başladı çimentolar çok cazip değil şu an..

blackkeagle
29-07-2015, 11:59
*foreks anketi-garanti bankası'nın 2015 yılı 2.çeyrek net karının 958 milyon tl olması bekleniyor

(29/07/2015 - 11:55:16)

*foreks anketi-akbank'ın 2015 yılı 2.çeyrek net karının 669,5 milyon tl olması bekleniyor

(29/07/2015 - 11:55:15)

dostum bu bankalar her biri 10 ar milyar kar da elde etse hiçbirşey olmaz daha önce de dedim banka karları bilançoları fln ve bizim borsa :)

uranacus
29-07-2015, 11:59
http://i.hizliresim.com/5kdr3l.png (https://hizliresim.com/5kdr3l) yatırım tavsiyesi değildirrr.

mystic
29-07-2015, 12:06
dostum bu bankalar her biri 10 ar milyar kar da elde etse hiçbirşey olmaz daha önce de dedim banka karları bilançoları fln ve bizim borsa :)

Ben saf saf bakmaya devam ediyorum işte dostum :a-o:

Hemen hemen geçen sene ile aynı gelecek gibi geçen sene 2Ç 975 gelmişti..

Geçen sene aynı dönemde bilanço sonrası bir % 10 civarı prim yaptılar..

Tabii endeks konjonktür de önemli.. Bakalım :he:

liz22
29-07-2015, 12:09
Way anasini, itirafin boylesi...

Ayrica erdogan i baskan sectirmeyecegiz diyen halk oldu...

Ne gerilimli bir söz, sanki adamın ölen anasına küfür etmişler..!

keremalkm
29-07-2015, 12:10
1,00 TL civarında alırım, oralarda bile uzun yıllar bekletir...

4 TL.. karşılığı eski hesapla 150 TL,
2 TL iyidir.. :tamam:

observer
29-07-2015, 12:11
Aranan huzur bulunamadı.

https://pbs.twimg.com/media/CLEhAQ1WoAAifMb.jpg:large

volkan...
29-07-2015, 12:12
Aranan huzur bulunamadı.

https://pbs.twimg.com/media/CLEhAQ1WoAAifMb.jpg:large

kimden istiyor anlamadım :D

recoba
29-07-2015, 12:13

:kahkah::kahkah:
çok iyiydi

cokuzuncu
29-07-2015, 12:13
Bovespa 49.801,73 +1.066,18 +2,19%
DAX 11.173,91 +117,51 +1,06%
US 30 17.617,00 +176,41 +1,01%
S&P 500 (F) 2.085,15 +20,65 +1,00%

eksi açılış kesin

selamün aelyeküm hayırlı işler

ExcitinG
29-07-2015, 12:15
Long cu olarak 95.5 altı tatil abicim.

utku2023
29-07-2015, 12:15
faiz düşmedikçe banka karlılıklarında büyük bir artış beklememek lazım.
faiz nasıl düşer?
-dışarıda uluslararası konjonktür müsait olduğunda,
-içeride de biz siyasi gerilimi sonlandırıp ekonomiye yönelik yapısal sorunlarımıza ciddiyetle eğildiğimizde

faiz düşebilir. yani kısa/orta vadede banka karlarında net bir yükseliş beklemem. içerideki sorunu çözsek de dışarıdaki sorun bizi zorlayacak. ama ben ralli bekliyorum, nedenini de bilmiyorum :kahkah:

alacasansar
29-07-2015, 12:16
Doları salmıyor 76ya otrurttu.
Dün gün içi göstermelik saldı, sonra seans sonuna doğru hemen topladı, endeksi de yukarı surerek sanki donuş başladı hissiyatı vermeye çalıştı.
Madem dönüş olacak, neden alel acele son dakika doları topladın, bıraksaydın 74lerde kalsaydı bir sure.
Hadi dedin ki akşam ne olur ne olmaz ben alayım, o zaman neden 76ya oturttun. Akşam geçti sabah oldu, sal tekrar.

Kanımca bugün yeni zirve denemek isteyebilir.

http://i.hizliresim.com/VLlonZ.png (https://hizliresim.com/VLlonZ)

Sabahki şahsi teorimiz tutu maşallah :halay:
Palacım çok belli ediyorsun, senle poker oynayalım bir gün musait olduğun zamanda. 78'e yahşi gidiyordu kafasına vurmasaydı eyiydi, iki dk doktora gittim geldim, baktım kazmayı vurmuş beline. Kazmayı vurduğu yer de tarihsel zirve yaşanan günki açılış noktası. Bu nokta üzerinde kapanış yaparsa, vay döların haline.

utku2023
29-07-2015, 12:17

çin'e gitti ya, oradan istemiştir vekilleri.
orada vekil çoktur, iki paket sarıp verirler :)

observer
29-07-2015, 12:18
Pala uyuşturuyor ani bir hareketle boğazımıza çömecek!

volkan...
29-07-2015, 12:22
davutoğlu konuşuyor

LANDS
29-07-2015, 12:29
Evet arkadaşlar yön yazanları eleştirmeyelim lütfen
bu işin özü bu zaten tüm yazılarda esasında yön içermiyor mu?
Bir istisnası var onuda hepimiz biliyoruz
istisnanın ne olduğunu çözemeyen var ise mesaj yazarsa cevap veririm
sevgiyle kalalım
sonuçta burası oyun alanı (paralı tabiki)

serkan23
29-07-2015, 12:30
Mhp ve hdp vekilleri partilerinden istifa edip akp ye gecsin 400 olsunlar, bizde kurtulalim bu sacma muhabbetten.

volkan...
29-07-2015, 12:34
http://www.tebyatirim.com.tr/pdf/160720150729.pdf

TEB Yatırımın bugün kü viop bülteni ne güzel olmuş ne destek yazmışlar ne direnç :D

volkan...
29-07-2015, 12:34
Mhp ve hdp vekilleri partilerinden istifa edip akp ye gecsin 400 olsunlar, bizde kurtulalim bu sacma muhabbetten.

:oley: :oley: :oley:

uranacus
29-07-2015, 12:36
http://i.hizliresim.com/ly7Yvp.png (https://hizliresim.com/ly7Yvp) yatırım tavsiyesi değildirrr.

serkan23
29-07-2015, 12:45
10:57 BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDOĞAN: ÖCALAN BUNLARI YAKALASA SOPAYLA KOVALAR
10:42 BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDOĞAN: ÖCALAN HER TÜRLÜ MESAJI VERDİ, HDP BUNLARI AÇIKLAMADI
Bloomberg HT Bloomberg HT

Bunlar apocu olmusta kimsenin haberi yok :)

10:57 BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDOĞAN: HDP ÖCALAN ADINI KULLANARAK TOPLUMU KULLANIYOR
Diyede ayri bir tezat olusmus, simdi aponun adini kim kullaniyo karar veremedim :)

alacasansar
29-07-2015, 12:47
Dolar son durum. Bu zirveye ilk denemeydi, birkaç deneme daha yapar mı acaba? :halay:

http://i.hizliresim.com/zVARpj.png (https://hizliresim.com/zVARpj)

alacasansar
29-07-2015, 12:54
Bu da güvercin senaryosu :D

http://i.hizliresim.com/VLVp7j.png (https://hizliresim.com/VLVp7j)

kennym
29-07-2015, 13:03

Adam verin dedi dinlemedik.. ne bilelim boyle olacagini

uranacus
29-07-2015, 13:04
http://i.hizliresim.com/gA5lBb.png (https://hizliresim.com/gA5lBb) yatırım tavsiyesi değildirrr.

serkan23
29-07-2015, 13:12
Adam verin dedi dinlemedik.. ne bilelim boyle olacagini

Bizim kayinvalidenin annesi mhp li, bir onceki genel secimde akp ye oy verdik diye eliniz kiilsaydi da vermeseydiniz dedi, yasli oldugu icin sadece icimden kufrettim :) aradan bikac ay gecti sonra kendim elim kirilsaydi da vermeseydim dedim :) akp nin kurulusu benim oy vermeye basladigim doneme denk geliyor. %90 oylarim akp ye gitmistir. Suclu beni ve benim gibiler arkadaslar herkesten ozur dilerim...

viper
29-07-2015, 13:15
Oooo maklubesini yiyen damlamis foruma

Afiyet olsun :)

orko78
29-07-2015, 13:23
Soyle ona sebestian 2.ci seans 97000 denesin yoksa biyiklarini yolacaklar palanin..

uranacus
29-07-2015, 13:25
http://i.hizliresim.com/oZgn8R.png (https://hizliresim.com/oZgn8R) yatırım tavsiyesi değildirrr.

airborne
29-07-2015, 13:29
Ikinci seans 76800 77000 e kadar cekilebiliriz

recoba
29-07-2015, 13:45
Ikinci seans 76800 77000 e kadar cekilebiliriz

forumun en boğa kalemlerinden birisiydiniz. hesabınız baska birinin eline falan mı geçti :)

Vallis
29-07-2015, 13:57
Bu seans 94,50 leri görebilir gibi geliyor. Çok mu hayal kurdum nedir:)

alacasansar
29-07-2015, 14:00
forumun en boğa kalemlerinden birisiydiniz. hesabınız baska birinin eline falan mı geçti :)

heheh e ne yapsın aklın yolu bir :halay:
saygılar ustad

volkan...
29-07-2015, 14:07
ırak hükümeti: Türkiye'nin kuzey ırak'taki saldırıları tehlikeli bir tırmanış ve ırak'ın egemenliğine yönelik

ExcitinG
29-07-2015, 14:11
ırak hükümeti: Türkiye'nin kuzey ırak'taki saldırıları tehlikeli bir tırmanış ve ırak'ın egemenliğine yönelik
Topraklarinizda barınan teröristler içinde bir yorum yapın deselermis ya.

sefalet
29-07-2015, 14:12

salak mı bunlar daes i ne yapacaklar

liz22
29-07-2015, 14:18

ırakın egemenliği mi kalmış..? yalova kaymakamını bile sollamışlar..!

observer
29-07-2015, 14:24
koalisyon olacakmış gibi çek kanka :cry:

akay
29-07-2015, 14:24
Seans açılışında, seans arası yükselen doları hızlıca aşağı verip bir ters köşe yaptılar, fakat bakkal Lütfünün dediği gibi "sen bu işin sonuna bak" gün sonu farklı bir kapanış bekliyorum şahsen.

kara_
29-07-2015, 14:25
ahanda çekıyo..

alacasansar
29-07-2015, 14:27
2.7575 stopumdur.
adam doları bile piç etti ne denir bu palaya.

ariston
29-07-2015, 14:35
Sabahki tepeyi aşmak için bir çaba var, ama haber ve olaylar ile desteklemesi lazım.

TV yi de açık tutayım bakalım ne olacak.

APS 287008 +3338 VIOB 95525 en yüksek 96625

Vallis
29-07-2015, 14:36
Malum bölgeye geldik yine. İzleyelim bu sefer ne yapacak.

http://i.hizliresim.com/L4aoMG.png (http://hizliresim.com/L4aoMG)

recoba
29-07-2015, 14:36
96,700 civarında düşen kanal direnci var.

fahri78
29-07-2015, 14:38
Yeniden düşüş trendi test ediliyor.
15 dakikalık MACD ve RSI Al konumunda..

http://i.hizliresim.com/EqYE98.png (http://hizliresim.com/EqYE98)

Vallis
Biri kırdırmam 1300 küsür taneyi koyarım dedi:)

cokuzuncu
deli bunlar yahu

96675 çalışırken

96600

13xx tane koydular

ariston
29-07-2015, 14:43
deli bunlar yahu

96675 çalışırken

96600

13xx tane koydular

Onu koyan bence ortam oluşur ise alacak olandır.

Alisutcu
29-07-2015, 14:43
Garantiden 1M lot alis yapmislardir onu hedge etmek icin viopta shortlarlar.

cokuzuncu
29-07-2015, 14:46

?

96600 de 995 tane var

96625 1xxx tane keriz

ruhi
29-07-2015, 14:48
Bu yukarı hareketin tek sebebi USD'nin düşmesi mi.?

b_g
29-07-2015, 14:48
Çok soytarılar çok...
Koskoca Garan'ın ilk 5 kademesindeki emir sayısı 40...Normalde 150-200 arası olurdu...
Hiç alıcı yok bu nedenle paldır küldür alıyorlar yukarıdan satmak için...

viper
29-07-2015, 14:49

Aldılar bile herhalde :)

ariston
29-07-2015, 14:56
BIST masasında riski seven insanlar kaldı.

Türlü numaralar oluyor.

Yalnız bu destek ve dirençler ya hacim ile ya da haber ile kırılmalı.

TV de bir haber yok.

APS de belirgin bir değişim oluşmadı

286972 +3302
VIOB 96750

uranacus
29-07-2015, 14:58
http://i.hizliresim.com/qlYmmV.png (https://hizliresim.com/qlYmmV) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.HAYIRLISI

Vallis
29-07-2015, 14:58
http://i.hizliresim.com/EqYzY9.png (http://hizliresim.com/EqYzY9)

viper
29-07-2015, 15:00
Hep boyle kritik gunlerde kritik seviyelerde dolanmasini becerebiliyor bu pala

Muhtemelen de kritik bir sekilde gunu kapayip yarin gapla isini bitirecek

Zaten aksi olsaydi ona pala degil salak derlerdi sanirim :kahkah:

rosense
29-07-2015, 15:04
BIST masasında riski seven insanlar kaldı.

http://image-turko.com/di-XMF5.png

cokuzuncu
29-07-2015, 15:04
garan 7,92 i geçemedimi yani yahu?

inanalım mı pala

uranacus
29-07-2015, 15:07
http://i.hizliresim.com/gA54oR.png (https://hizliresim.com/gA54oR) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR. 78358 ÜSTÜ KAPANIŞLAR BEYAZIN MAVİYİ YUKARI KESMESİNE YARDIMCI OLURMU?

KİNG
29-07-2015, 15:09
garan 7,92 i geçemedimi yani yahu?

inanalım mı pala

inandırır iddaya girmeyelim bıyıklı ile.. En iyisi ölü taklidi

Vallis
29-07-2015, 15:12
Garanda dışına çıktığı kanalın içine atma çalışması. 7,92 de duvara tosladı.

Aynı hızla geri marş marş:kahkah:

http://i.hizliresim.com/1ky2JN.png (https://hizliresim.com/1ky2JN)

mystic
29-07-2015, 15:13
1500 K hacim ile inanmayız :he:

Ne zaman 5000 K hacim ile şöyle içi dolu etli bir yeşil marubozu yapar o zaman bakarız :D

objektivist
29-07-2015, 15:14
garan la tutuyor endexi Pala..Bakalım gücünü göreceğiz?

ariston
29-07-2015, 15:16
VIOB da yanlış işlem yaptım, ardından burada burada elektrik gitti geldi.

Artık mecburen onu kurtarmaya çalışacağız.

Gel de IBLIS in varlığına inanma.

uranacus
29-07-2015, 15:18
http://i.hizliresim.com/QlA4yg.png (https://hizliresim.com/QlA4yg) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR. GARANTİ 7.85 DE TUTUNURSA 8LERİ DENERMİ.BEYAZ MAVİYİ KESERSE NELER OLUR.

ariston
29-07-2015, 15:20
ABD piyasası açıldıktan sonra yön demesi olur gibime geliyor.

Terste kalırsa bir de oradan kafaya yememek için.

Akşam üstü sert hereketler olabilir.

serkan23
29-07-2015, 15:22
VIOB da yanlış işlem yaptım, ardından burada burada elektrik gitti geldi.

Artık mecburen onu kurtarmaya çalışacağız.

Gel de IBLIS in varlığına inanma.
İslemleri akilli telefon uzerinden yapin, hem daha kolay hemde bu tur durumlarda sıkıntı yasamamanizi saglar. Bilgisayarim acik bile olsa cep uygulamasindan islem yapiyorum, daha basit islem yapmak.

ariston
29-07-2015, 15:24
İslemleri akilli telefon uzerinden yapin, hem daha kolay hemde bu tur durumlarda sıkıntı yasamamanizi saglar. Bilgisayarim acik bile olsa cep uygulamasindan islem yapiyorum, daha basit islem yapmak.

Çok sağolun,
Bu işlerde hep tedbirli olmak lazım.

Telefonda Share wifi fiye bir uygulama var. Onu yedekte tutuyorum.

Aku galiba şarj tutmuyor. Yenisine bakayım.

objektivist
29-07-2015, 15:25
alıcı getiremedi alt kademelere iblis..gelirse kol gibi gömer...

orko78
29-07-2015, 15:26
En yuksek kac oldu

ariston
29-07-2015, 15:27
alıcı getiremedi alt kademelere iblis..gelirse kol gibi gömer...

Hacim
BIST TUM 1,732
BIST30 1,216

VIOB 96,700 APS 287445 +3775
en yüksek 96900 en düşük 95575

Hacim komik düzeyde.

b_g
29-07-2015, 15:30
Hacim
BIST TUM 1,732
BIST30 1,216

Hacim komik düzeyde.

3 gündür ne yapıp edip bir türlü 7,90'a çıkartıp alıcı arıyorlar...Gördümü hemen veriyor...
Kısacası buralardan mal vermeden aşağı vermem diyor...BUnu değerlenedirmek lazım aslında...
Çok düştü mü çıkacağı yer 7,90..

objektivist
29-07-2015, 15:32
Hacim
BIST TUM 1,732
BIST30 1,216

en yüksek 96900 en düşük 95575
Hacim komik düzeyde.

DOLARI da yönlendiren iblis değilse bırakacam bu işi..:)))

uranacus
29-07-2015, 15:34
http://i.hizliresim.com/YlBjoz.png (https://hizliresim.com/YlBjoz) BAZI İPUÇALRI BEKLEDİĞİ KESİN ARİSTON HOCAM.

ariston
29-07-2015, 15:34
[/url] BAZI İPUÇALRI BEKLEDİĞİ KESİN ARİSTON HOCAM.

Meclisden telefon bekliyor besbelli.

Bu arada 15:30 TCMB kur belirleme saati de geçti.
Döviz daha rahat hareket edebilir.

Bu saat de pivot noktalardan biri.

objektivist
29-07-2015, 15:36
http://i.hizliresim.com/ylbjoz.png (https://hizliresim.com/ylbjoz) bazı ipuçalrı beklediği kesin ariston hocam.

aynen...:))))))))))))

uranacus
29-07-2015, 15:38
http://i.hizliresim.com/EqYbnz.png (https://hizliresim.com/EqYbnz) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.ARİSTON HOCAM BİR YANDANDA SANKİ TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM. TEVVEKKÜL ETMEK KALIYOR GİBİ.LAKİN 78215 BU SEANS GEÇERLİ OLMALIMI?

ariston
29-07-2015, 15:39
Bağımsız hareket eden hisse de yok bugün (AFYOn hariç düşen veya çıkan da öne çıkmamış)

Endeksin yönünün belli olmasını bekliyor spekulatorler.

cokuzuncu
29-07-2015, 15:43
1000 lerce kontratın havada uçtuğu rakam lara geri gelindi

objektivist
29-07-2015, 15:45
mİLLETİ MALLANDIRDI, DOLARI ARTTIRIYOR İBLİS ŞİMDİ DE...:)))

ariston
29-07-2015, 15:47
Döviz ile masayı sallıyor.

Parmaklar düğmeler üstünde olduğu için hareket sert oldu.

taka
29-07-2015, 15:56
kırıldığı yöne sert gelişme ihtimali olan saatlik sıkışma formasyonu dikkat çekici hal aldı.
not:başka paylaşım düşünmemekteyim,kolay gelsin.
http://666kb.com/i/d0rhiof5a9wp4y33e.gif

objektivist
29-07-2015, 15:56
Döviz ile masayı sallıyor.
Parmaklar düğmeler üstünde olduğu için hareket sert oldu.
b
bizim topiği izliyor binbir surat PALA galibe..:)) Bizi haksız çıkarabilecekmi acaba..:))

taka
29-07-2015, 15:59
kaos için herkes yüklenmekte,
ALMANYA DISISLERI BAKANLIGI, ISTANBUL'A GIDECEKLER ICIN UYARI YAYINLADI

DEUTSCHE WELLE'NIN TWITTER HESABINDA YER ALAN HABERE GORE; ALMANYA DISISLERI BAKANLIGI, TURKIYE'YE GIDECEKLERI ISTANBUL METROSU VE OTOBUS ISTASYONLARINDA SALDIRI DUZENLENME OLASILIGINA KARSI UYARDI.

taka
29-07-2015, 16:04
kaos için herkes yüklenmekte,
ALMANYA DISISLERI BAKANLIGI, ISTANBUL'A GIDECEKLER ICIN UYARI YAYINLADI

DEUTSCHE WELLE'NIN TWITTER HESABINDA YER ALAN HABERE GORE; ALMANYA DISISLERI BAKANLIGI, TURKIYE'YE GIDECEKLERI ISTANBUL METROSU VE OTOBUS ISTASYONLARINDA SALDIRI DUZENLENME OLASILIGINA KARSI UYARDI.
atamızın gençliğe hitabesi aklıma geldi bu haberi okuyunca.acaba başımızdakilerde aynısını düşünüyorlarmı merak etmeye başladım.

taka
29-07-2015, 16:08
15 dakkalık vadelide son durum objektif sunum.
http://666kb.com/i/d0rhwa8nr73yf9ooa.png

ariston
29-07-2015, 16:10
Şimdi de bir telefon geldi onunla uğraşırken terse gelmeyelim diye pozisyonu komisyon karını kurtarıp kapattım.

sn. Taka'nın belirtiği gibi bir yön söyle oraya gidelim diyor piyasa.

Hacim
Tüm 1,927
x30 1,350
VIOB 96550 APS 288855 +5185

volkan...
29-07-2015, 16:14
Jp morgan: Pkk hedeflerinin vurulması erken seçim ihtimalini artırıyor gibi görünüyor
jp morgan: Türkiye'de bir erken seçim olasılığı ile koalsiyon olasılığını nerdeyse eşit görüyoruz

sertan006
29-07-2015, 16:15
pala puslu havaları seviyorrr

objektivist
Pala davulcu tutmuş..."Koşun dolar ucuzladı mal alın" diye çığırtıyormuş davulcu..:)))))))))))))

uranacus
http://i.hizliresim.com/d25og7.png (https://hizliresim.com/d25og7) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.TURGUAZIN ALTINDA OLMAMIZ. HER TÜRLÜ KAOSUN HABERCİSİ.ÖNCÜLERİN DE DURUMU HİÇ İÇ AÇIÇI DEĞİL. BUGÜN YARIN MUCİZE GEREK.PEMBE VE BEYAZ RENKLER HİÇ DE MASUM DEĞİL BU KISA VADEDE.

ariston
29-07-2015, 16:16
Şişman parmak olayı olmaz umarım.

Böyle zamanlarda takoz koyan da olmaz.

Meclis de durum netleşmemiş olmalı henüz.

volkan...
29-07-2015, 16:18
Şişman parmak olayı olmaz umarım.

Böyle zamanlarda takoz koyan da olmaz.

Meclis de durum netleşmemiş olmalı henüz.

ntv meclisten canlı yayın yapıyor henüz AKP HDP konuştu CHP şuan konuşuyor HDP nin kısmı biraz sıkıntılı geçti cumhurbaşkanına söyledikleri tepki gördü

ariston
29-07-2015, 16:20
ntv meclisten canlı yayın yapıyor henüz AKP HDP konuştu CHP şuan konuşuyor HDP nin kısmı biraz sıkıntılı geçti cumhurbaşkanına söyledikleri tepki gördü

Ben oraya bakayım. Kapalı olacak deniyordu sabah.
Bezen birbirlerine giriyorlar, su bardağı filan atıyorlar.
Gerçi o zaman keserler yayını

Sakin geçmesi de iyidir.
Kim kimi alkışlıyor hangi laflarda alkış geliyor bir miktar hava verebilr.

ABD açılışı da yaklaşdı.

taka
29-07-2015, 16:30
dolar aylıkta tepeleri hep zor yapmış.rsı ise uyum gösterememiş.her yukarıyı satış fırsatı görüntüsü vermiş.objektif sunum aşağıda.
not sistem aylık ama barlar günlüktür.
http://666kb.com/i/d0rifrvsfaae4d99m.gif

uranacus
29-07-2015, 16:31
http://i.hizliresim.com/Poq5E5.png (https://hizliresim.com/Poq5E5) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.ARİSTON HOCAM BİST NE TOMBUL PARMAKLAR GÖRMÜŞ 97 LERDEN BERİ GERÇİ TARİHDEN PEK ANLAMAM LAKİN 2009 DAKİ TOMBUL PARMAKTANDA ÖTE BİR ŞEY Dİ ONU HİSSETTİK.DİYECEĞİM.BU TOMBUL İSE HAREKETE GEÇSEDE GÜCÜ KIRMIZI YI DELMEYE GÜCÜ YETMEZ.HANGİ BAHÇEDE HANGİ MEYVELER TOPLANIYOR ACABA.

ariston
29-07-2015, 16:35
dolar aylıkta tepeleri hep zor yapmış.rsı ise uyum gösterememiş.her yukarıyı satış fırsatı görüntüsü vermiş.objektif sunum aşağıda.
not sistem aylık ama barlar günlüktür.

Bence bizim bankalar ay sonlarında dövize endeksli kredileri yüksek oranda tahsil etmek için müdehale etmiyor. Ay geçince tahsilatlara bakıp ayarlama yapıyorlar. Yeni kredi açtıkça şirketler bozduruyor.

Gevşer ise paraları tahsil ettikleri için son gün öğleden sonra veya yeni ayın enflasyon rakamı ile gevşiyor.

Yani bir şekilde orada bir cycle var (bence)

objektivist
29-07-2015, 16:42
iblisin gözü 7.81 de garan da ...!!!

uranacus
29-07-2015, 16:42
http://i.hizliresim.com/0kq7yo.png (https://hizliresim.com/0kq7yo) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.SANKİ BİR YERLERE YOLCU GİBİ.

ariston
29-07-2015, 16:46
Hacim
BISTTUM 2,090
BIST30 1,474

VIOB 289688 +6033

APS artıyor, sanırım sigorta alınıyor.

keremalkm
29-07-2015, 16:52
HAlk aşağı, IS yukarı bastırıyor..
Dövizde yukarı giderse, bugün yine başa döneriz

alacasansar
29-07-2015, 16:55
http://i.hizliresim.com/0kq7yo.png (https://hizliresim.com/0kq7yo) YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİRRR.SANKİ BİR YERLERE YOLCU GİBİ.

75te stoplattı namussuz

ariston
29-07-2015, 17:00
Bu borsalarda en zor iş piyasayı yatayda tutmak, ama birisi bunu kolaylıkla yapıyor.

Derken bir çubuk geldi.

Tum hacim 2,194
30 hacim 1,552

96825 APS 289530 +5902

17:04
Tum hacim 2,244
30 hacim 1,597

96825 APS 290010 +6293

Kur sepette hareket yok.

Bireysel bir deneme gibi gorunuyor.

uranacus
29-07-2015, 17:02
Yatırım tavsiyesi değildirrr.60 lık 180 lik ler destek konumunda 240 lıkda görevini yaparmı.78211 leri aratacaklarmı kyy e