PDA

View Full Version : En iyi Aracı Kururum Hangisi

xarpet
23-10-2015, 12:16
merhaba arkadaşlar ikili opsiyonda kazancam derken 10k para kaybettim uzun vadede az kazanayım artık diye düşünüyorum en iyi aracı kurum hangisi Hisse asl sat için gedik yatırım beden binde 1,5 istiyor şuan işlem hacmim yüksek olursa 10binde 2 diyor aranızda yeniyimde hiç bir bilgim yok bu arada

ardac
27-11-2015, 17:58
Finansinvest'i öneririm. Hacminiz çok kayda değer değilse binde 1, eğer beğenirlerse daha da düşürüyorlar. 10.000TL'den fazla hisseniz varsa düzey1 veriyi bedava veriyor. 300.000(sanırım) lik aylık hacimde de düzey2 yi. Çalışanlar baya yardımcılar. Gedik'ten çıktım ben çünkü hem internet sistemlerinden memnun değildim, hem de çalışanların tavırlarından. Finansinvest Gedik'e göre çok daha kurumsal. Takasbank'ın aldığı küçük komisyonlardan hariç yıllık aidat gibi bir şey de yok bir de. 40 lira cıvarıydı galiba o Gedik'te falan.

erich fromm
28-11-2015, 20:25
İş yatırımı bilen var mı ? Bu sene değişmiş 801 adlı likit fonu alış emirlerinde teminat gösteriyordum,emir gerçekleşirse fon bozuluyordu ,gerçekleşmezse bozulmuyordu, şimdi önce bozuyoruz ,sonra alış giriyoruz. Diğer kurumlarda nasıl bilgisi olan ?

expertadvisor
29-11-2015, 11:29
İş yatırımı bilen var mı ? Bu sene değişmiş 801 adlı likit fonu alış emirlerinde teminat gösteriyordum,emir gerçekleşirse fon bozuluyordu ,gerçekleşmezse bozulmuyordu, şimdi önce bozuyoruz ,sonra alış giriyoruz. Diğer kurumlarda nasıl bilgisi olan ?

Maalesef her yeni düzenleme KY aleyhine....Maximum fon talimatı verin,boşta kalan paraya otomatik olarak alıyor...Normal likit fon gibi getirisi...

erich fromm
29-11-2015, 16:23
Maximum fonu soracağım eğer alışta teminat kabul ediyorlarsa sorun yok, teşekkür ederim. sn expertadvisor.

tosawi
12-04-2016, 14:01
Finansinvest'i öneririm. Hacminiz çok kayda değer değilse binde 1, eğer beğenirlerse daha da düşürüyorlar. 10.000TL'den fazla hisseniz varsa düzey1 veriyi bedava veriyor. 300.000(sanırım) lik aylık hacimde de düzey2 yi. Çalışanlar baya yardımcılar. Gedik'ten çıktım ben çünkü hem internet sistemlerinden memnun değildim, hem de çalışanların tavırlarından. Finansinvest Gedik'e göre çok daha kurumsal. Takasbank'ın aldığı küçük komisyonlardan hariç yıllık aidat gibi bir şey de yok bir de. 40 lira cıvarıydı galiba o Gedik'te falan.

selamlar sayın ardac, finansinvest benim de dikkatimi çekti de size bir sorum olacak. finansinvest temettüyü maliyetten düşürüyor mu?

ardac
13-04-2016, 00:08
selamlar sayın ardac, finansinvest benim de dikkatimi çekti de size bir sorum olacak. finansinvest temettüyü maliyetten düşürüyor mu?

Hayır düşürmüyor maalesef. Ancak bir kere bir hisseden 2000 civarında vardı ve bu daha önce yüksek bir temettü vermişti, tam hatırlamıyorum şirketi. Bir kısmını sattım ve o zaman maliyetten temettüyü düşürmüştü. Yani bir değişiklik olunca tekrar hesaplanıyor olabilir, emin değilim. Ben pozisyon ve transaksiyonlarımı bir excelde tutuyorum, herkese de bunu daha sonra kendi performansını görebilmesi için öneririm. Performansınızı gösterebileceğiniz elinizde bir belge olması önemli her zaman. İyi akşamlar

tosawi
13-04-2016, 10:39
Hayır düşürmüyor maalesef. Ancak bir kere bir hisseden 2000 civarında vardı ve bu daha önce yüksek bir temettü vermişti, tam hatırlamıyorum şirketi. Bir kısmını sattım ve o zaman maliyetten temettüyü düşürmüştü. Yani bir değişiklik olunca tekrar hesaplanıyor olabilir, emin değilim. Ben pozisyon ve transaksiyonlarımı bir excelde tutuyorum, herkese de bunu daha sonra kendi performansını görebilmesi için öneririm. Performansınızı gösterebileceğiniz elinizde bir belge olması önemli her zaman. İyi akşamlar

benim iş yatırım ve yapı kredi hesaplarında temettü maliyetten düşülüyor, haricen kendim de excelde takip ediyorum. dediğiniz gibi kendi performansımızı değerlendirmek açısından önemli. ilginiz için teşekkür ederim sayın ardac hayırlı kazançlar

dusesh
23-06-2016, 08:44
Yatırımcısının üzerine oynamayan, aracı kurum tavsiyesi olan varmı? ( bıst forex )

mehmetemin13
23-06-2016, 17:48
her aracı kurum bir bakıma küçük yatırımcı üstüne oynar
ŞUAN integral menkulde HİSSE komisyonu onbinde 2 ilk açılışta 2,9 ancak 2 ye indiriyorlar.
avantajı = banka hisselerinde 2 kademeye 1 kademeye bile işlem yapsanız kar ediyorsunuz.
zincire baglarsanız daha güzel
bunun yanında düşük komisyonlu olarak ALAN menkul var ancak ben pek sevmedim
A1 kapital var izmir cevresi için bunlarda komisyonlar hep SABİT onbinde 5
ancak İMKB payını size yansıtıyorlar
osmanlı menkulde iyi ancak ÇOK eksikleri var mesela 100 ayrı emiriniz var GARAN de iyileştimeniz için hepsini 1 saate ihtiyacınız var
çünkü TOPLU iyileştirme yok
toplu iptal yok
Emirleri düzensiz gösteriyor takip edince yani bir emiir bulmak için en az 1dk geçiyor o da gözden kaçmazsa
zincir EMİR var demişler ancak gönderilen emirlere zincir baglanmıyor
bir nevi ATAonline sistemi gibi ancak ata olması için çok ekmek yemeleri lazım
bir çok emir türü mevcut ancak menuleri işlem hızınızı yavaşlatır.

aracı kurumlara mutlaka hesap açmadan soracagınız sorular:
net komisyon oranı mı veriyorlar yoksa imkb payı hariç mi?
yıllık aidat vs. var mı?
menuleri kullanılabilr mi?
zincir emir iletimi kolay mı?

ve en önemlisi ONbinde 5-7 arası komisyonu ziraat yatırım bile verirken artık bunun üstünde komisyon ile yatırımcıyı enayi yerine koyan aracı kurum kaldı mı kaldıysa hesabınızı hemen kapatın.

dusesh
24-06-2016, 09:15
Peki bu Sanko menkul hakkında bilgisi olan varmı nasıl bir kurumdur ?

mustican
25-06-2016, 16:58
rıza zarrap ın da bir aracı kurumu olduğunu söylediler. Hangisi araştırıyorum.
Bu kurumla iş tutanlar zarraplara gelmesin sonra.

commence
30-06-2016, 14:47
arkadaslar iyi günler.. 5 6 aylık bi takipten sonra borsaya girmeye karar verdim. ilk önce ufak meblağlarla baslayıp biraz gercek parayla pratik yapmak istiyorum. ilerleyen zamanlarda belki biraz temel teknik öğrenirsek borsayı yatırım aracı olarak kullanabilirim burdaki bilgili arkadaslar gibi. simdilik dediğim gibi ufak meblaglarla spekulatif hisselerde biraz al sat yapmak istiyorum. malum bankaların komisyon oranları 1000 de 2... bi kac aracı kurumu inceledim fakat kimisi aidat falan alıyor derinlik vermiyor falan . bilgili olan arkadaslar yardımcı olabilir mi hangi aracı kurumla baslamalıyım ayrıca bulundugum il trabzon.. (tacirler sanko integral .. ) yardımcı olursanız sevinirim

A1 Capital
30-06-2016, 15:21
her aracı kurum bir bakıma küçük yatırımcı üstüne oynar
ŞUAN integral menkulde HİSSE komisyonu onbinde 2 ilk açılışta 2,9 ancak 2 ye indiriyorlar.
avantajı = banka hisselerinde 2 kademeye 1 kademeye bile işlem yapsanız kar ediyorsunuz.
zincire baglarsanız daha güzel
bunun yanında düşük komisyonlu olarak ALAN menkul var ancak ben pek sevmedim
A1 kapital var izmir cevresi için bunlarda komisyonlar hep SABİT onbinde 5
ancak İMKB payını size yansıtıyorlar
osmanlı menkulde iyi ancak ÇOK eksikleri var mesela 100 ayrı emiriniz var GARAN de iyileştimeniz için hepsini 1 saate ihtiyacınız var
çünkü TOPLU iyileştirme yok
toplu iptal yok
Emirleri düzensiz gösteriyor takip edince yani bir emiir bulmak için en az 1dk geçiyor o da gözden kaçmazsa
zincir EMİR var demişler ancak gönderilen emirlere zincir baglanmıyor
bir nevi ATAonline sistemi gibi ancak ata olması için çok ekmek yemeleri lazım
bir çok emir türü mevcut ancak menuleri işlem hızınızı yavaşlatır.

aracı kurumlara mutlaka hesap açmadan soracagınız sorular:
net komisyon oranı mı veriyorlar yoksa imkb payı hariç mi?
yıllık aidat vs. var mı?
menuleri kullanılabilr mi?
zincir emir iletimi kolay mı?

ve en önemlisi ONbinde 5-7 arası komisyonu ziraat yatırım bile verirken artık bunun üstünde komisyon ile yatırımcıyı enayi yerine koyan aracı kurum kaldı mı kaldıysa hesabınızı hemen kapatın.

Merhaba,
A1 Capital sadece izmir bölgesine yönelik bir aracı kurum değildir :) tüm türkiyeye hizmet verir, komisyonları onbinde 5 sabit şeklinde uygulanmaz, sizin işlem hacminize göre karşılıklı oluşturulur.Komisyon oranlarımızın içinde borsa payları vardır, ayrıca kesilmez.

Bu arada en iyi aracı kurum , çalışırken memnun olduğunuz ve sizi üzmeyen aracı kurumdur.:wink:

soulslayer
13-07-2016, 13:56
Yılın kazığını açıklıyorum!!!
İş bankası internet şubesinden VİOB işlemleri yapılamıyormuş.İş yatırıma yönlendiriyorlar.İşyatırım Viob komisyon oranlarının 1000'de 2 yani 10000'de 20 olduğunu öğrendim.Bu neyin kafası...

Trade Shark
13-07-2016, 21:21
ilgilenen varsa, yurtdışı piyasalar için tavsiye ettiğiniz aracı kurum varmı? komisyon,ekran,vb. anlamında

Piyasanın bilinenleri;
Akbank Tradeall
İşbank Trademaster International
YapıKredi Tradebox

LUCKY INVESTOR
14-07-2016, 04:14
ilgilenen varsa, yurtdışı piyasalar için tavsiye ettiğiniz aracı kurum varmı? komisyon,ekran,vb. anlamında

Piyasanın bilinenleri;
Akbank Tradeall
İşbank Trademaster International
YapıKredi Tradebox

önce saxo bank... ve sonra diğerleri...

commence
18-07-2016, 11:08
arkadaslar iyi günler.. finansyatırım hesabı actırdım ama aktif edilmesi icin 10 bin tl yatırılması gerekli diyor musteri temsilcisi. böyle bisey duyan var mı ne sacmalık bu ?

aysearslan
04-08-2016, 13:53
evet değişiklik olunca tekrar hesapları gözden geçiriyor diye düşünüyorum

boğarlıyatırım
16-08-2016, 19:14
finansinvest müşterisiyim, 700.000 lira kredi çektim ne bir gelir vergisi ne başka bir şey istediler, sigortam bile yok =D

Bosanas
17-12-2016, 18:44
Is yatirim da, cok uzun senelerdir varim. Inanin cok insan yetistirdik. Yetisen gidiyor, geleni anlamak ve kendimizi anlatmak icin her sey yeni bastan...

Hele hele telefona cikan isten hic anlamaz, is görmez insanlar beni bezdirdi. Acma bari telefonu.

O kadar cok telefona cikan beceriksiz gördümki ,sineye ceke ceke seneler gecti. Binde 2 de ödüyorum...Ve her alim satim icin tel etmem gerekiyor. onlein sistemi yok. Derinlik filan hic bir sey yok...

Oyak yatirimda onlein sistem var. Ama ordada ücret binde 2... canli borsa takibi yok...

Banka olmuyan araci kurumlara itimadim malesef yok. Cok kapanip giden oldu...

Banka olupta onlein alis veris imkani sunan. yerinde soru sorabilecegim, sihhatli bilgi alacagim, canli borsa ve derinlik görebilecegim bir banka varsa tavsiye edeceginiz cok ama cok memnun olacagim...

Saygi ve sevgi dolu selamlarimla...

MERTDENİZ
22-12-2016, 12:31
tera yatırım antalya şubesi ile calışıyorum . ekranımı alıyorum ve benimle ilgilenen bir muşteri temsilcisi var. hissem hareketlendiginde arayıp beni bilgilendiren biri . ayrıca 10 binde 7 komisyon veriyorum. ilgilenen olursa komisyon konusunda referans olabilirim.

nermindincer
27-12-2016, 22:59
iş yatırım bana onbinde 4 uyguluyor
ziraat te aynı
yapıkredi de aynı

gelelim küçük kurumlara onbinde 2 sadece
inanmazsanız resim eklerim..
hesap masrafı vss..yookkkesinlikle
1 dakika içinde yazabildiğim emir sayısı ise 170-190 adet civarı =broker ile aynı hızda işlem hızı hangi kurum size sunar?

algoritmik emirler yani şu fiyatı görünce SAT diyorsun satıyor veya şu fiyatı görünce hisseye 100 adet emir gönder diyorsun 1sn de yolluyor.

hangi kurum derseniz gelmeyin söylemem..öyle kurumların pazarlamacı elemanları sizleri ancak keklesin

iş yatırım burnundan kıl aldırmazdı ne oldu da bana onbinde 4 yaptı?

gedik bile bana onbinde 3 veriyor

siz bence pazarlığı onbinde 1 den açın çünkü 2020 yılında SIFIR komisyonlu krumlar gelsin siz o zaman görün buraları

zebetosu
01-02-2017, 11:22
2017 için hangi aracı kurumları tavsiye edersiniz

Traderm
02-02-2017, 00:58
Arkadaşlar ben 3 aracı kurumla çalışıyorum HSBC yatırım ,TACİRLER yatırım ve AK yatırım benim en rahat çalıştığım TACİRLER her konuda çok rahat , en eski çalıştığım HSBC hakkında yorum yapmayayım aklı fikri para seans salonunda çaycı bile yok , AK yatırımın da sistemi çok kafa karıştırıcı T1 ve T2 net değil bir kağıdı satıyorsunuz ama hala yatırım portföyünüzde görünüyor garip bir sistemleri var. Benim en memnun olduğum kesinlikle TACİRLER yatırım . Komisyon konusunda da TACİRLER. Komisyon tabii ki işlem hacmiyle ve pazarlıkla kararlaştırabiliyor ama inanın TACİRLER le pazarlığa bile girmedim .

almann
04-02-2017, 02:25
İNTEGRAL bu sirket ile calisan varmi? deneyimlerinizi paylasabilirmisiniz?