PDA

View Full Version : 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun!

yosun
14-03-2007, 01:27
"Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle 14 Mart Günü Tıp Bayramı olarak kutlanıyor.

Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun!

Sağlıklı, sorunsuz, dürüstlük ve güvene dayalı, çağdaş teknolojiye uygun bilimsel yöntemlerin uygulandığı, eşitlik ilkesine dayalı, kaliteli sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve tüm ülke sathına yayılmasıdır dileğim.

baron11
14-03-2007, 12:26
14 Mart Tıp Bayramı’nın geçmişi

“Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanıyor.

trakyalı
14-03-2007, 12:38
Tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramı kutlu olsun.
Sağlıklı nesiller yetiştirmemiz için sağlık personeline çok ihtiyacımız var.Onlara çalışmalarında başarılar,sağlık dolu bir ülke için çalışmalarına destek olunmasını dilerim.

GÜRKAN
14-03-2007, 12:51
"Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle 14 Mart Günü Tıp Bayramı olarak kutlanıyor.

Sağlıklı, sorunsuz, dürüstlük ve güvene dayalı, çağdaş teknolojiye uygun bilimsel yöntemlerin uygulandığı, eşitlik ilkesine dayalı, kaliteli sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve tüm ülke sathına yayılmasıdır dileğim.

Sağlıklı nesiller yetiştirmemiz için sağlık personeline çok ihtiyacımız var.Onlara çalışmalarında başarılar,sağlık dolu bir ülke için çalışmalarına destek olunmasını dilerim.

Bir tıp mensubu olarak iyi dileklerinize teşekkür ederim.:)
Sağlıcakla kalınız.
Saygı ve selamlarımla

gemici
14-03-2007, 13:05
bakan hastanelerde bir sorun olursa bana bildirin hemen demiş....sanki diğer günlerde işler sular seller gibi de..

balaban
14-03-2007, 14:36
İşleri çok zor Allah yardım etsin.

Figo
14-03-2007, 15:07
bugün 14 mart "tıp" bayramıymış. Tıp diyince herkez susacak mı ? :he: şaka şaka doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının günlerini tebrik ederim :yes:

Şafak
15-03-2007, 00:33
1........2........3...........tıp bayramınız kutlu olsun nice saglıklı gunler dilerim.

sezi
14-03-2008, 13:14
Sitemizin sevgili doktorları ve sağlık çalışanları,Tıp Bayramınızı kutluyor,daha iyi şartlarda ve mutlu olabileceğiniz ortamlarda çalışabilmenizi diliyorum.Sevgiler,saygılar.

KARADENIZ
14-03-2008, 14:01
Insan ve insan sagligini en yuce deger kabul eden, ettigi yeminin anlamini bilen ve uygulayan ....
paranin alamayacagi, degistiremeyecegi degerlerinde oldugunu bilen...

canini tirnagina takip calisan tum SAGLIK EMEKCILERININ TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN......
bu insanlara saygimiz bugun ve her zaman .....

Lilyum
14-03-2008, 15:48
Tüm sağlık çalışanlarına mutlu, sağlıklı, bol kazançlı günler...

GÜRKAN
14-03-2010, 09:40
14 Mart 1827 tarihi, Türk tıbbında tıp yüksek öğreniminin miladı.

183.cü yıldönümünü kutladığımız bu yılın, özellikle özlük haklarımızda iyileştirmelerle başlayan ve hekim-hasta-tıp uygulaması üçlüsünde en iyiyi yakalayan yeni sürecin de başlangıcı olması dileğimle bütün hekim meslektaşlarımın, ailelerinin ve Ülkemizin Tıp Bayramını kutlarım.

Saygılarımla

yosun
14-03-2010, 13:56
Tüm hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum. :)

MIHNANA
14-03-2010, 14:01
Başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık personelinin Tıp Bayramını kutluyorum. :)

hakansahin
14-03-2010, 14:07
hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın tıp bayramı kutlu olsun.

Serenler
14-03-2010, 14:09
Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyor, özverili çalışmalarından dolayı minnetlerimi sunuyorum.

BORA YAŞAR
14-03-2010, 14:30
Tüm hastalarımızın Tıp Bayramını kutluyorum..

Tıp ve tüm sağlık mensupları olmasa ne yapardık bilemiyorum.

Cezve
14-03-2010, 15:04
Tüm sağlık çalışanlarına mutlu, sağlıklı, bol kazançlı günler dilerim...Her şey gönüllerince olsun.

ayhan53
14-03-2010, 16:43
sağlık çalışanlarının bayramı kutlu olsun

ATTİLA HAN
14-03-2010, 16:51
Hasta olsun olmasın , İnsanı yaşatmayı ve acısını azaltmayı , canı gönülden amaç edinmiş olan

Tüm Tıp çalışanlarından Allah Razı olsun...yediğiniz ekmek helal olsun...

Umarım herşey gönlünüzce olur...Kalın sağlıcakla...
.

hanımeli
15-03-2010, 00:04
14 Mart vesilesiyle,iyi dileklerini sunmak inceliğini gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Sağlık emekcilerinin beklentilerinin en önemlisi,emeklerine verilen değer ve içten gelen bir tebessüm,bir güleryüzdür.
Bu ve benzeri insani iletişim,zor bir mesleği icra eden,hekimlerden lütfen esirgenmesin.
Çünkü güzel hizmetlerin devamı için,bizlerin bu desteğe gerçekten,ihtiyacımız var.
Tüm hekim arkadaşlarımın 14 mart tıp bayramını içtenlikle kutlarken,bu günümüzde bizlerle içtenlikle dayanışma gösteren herkese de Sevgi ve Saygılarımı sunarım.