PDA

View Full Version : Fx24

Adamovich
07-12-2015, 14:42
Daha once baslik actim ama kimse ilgilenmedi kendim yazdim kendim cizdim .. simdi herkez fx le ilgilenmeye basladi ..

chat tarzi muhabbetler olmuyacak sa ve sadece ben yazmiyacaksam basliga devam edelim ..

basligi ben actim FX le ilgilenen pozisyon alanlari bekliyoruz
insanlar paylasim yaptikca bende kendi pozisyonlarimla ilgili bilgi ve grafiklerimizi yazarim ..

Adamovich
07-12-2015, 14:57
Ilk pariteyi ve ilk grafigide ben yazayim dedigim gibi sizlerden yorum ve grafik paylasimlari gelmez ise ilk ve son olur yazacaklarim

USDCAD bugunlerde favorim maliyetim 1.3296
1.3450 uzerinde kalici olursa ek pozisyon acma ihtimalim yuksek
asagi geri cekilmelerde 1.30 lara kadar tutarim
grafikler herseyi gosteriyor yazmaya gerek yok :)
http://i.hizliresim.com/nmbNZ5.png

http://i.hizliresim.com/P67a96.jpg
1.3440 dan pozisyonu kapattim 1.3365 e[su an icin rakam bu aksama degisirse guncellerim burayida ] pasif alis girdim verirlerse eyvallah vermezler de 1.3450 uzerine dogru giderse ustten yeniden pozisyon acarim

snıper
07-12-2015, 23:23
yeni topiğiniz hayırlı olsun.. bugün beni de bi aracı kurum aradı.. gönderin bakalım demo linkinizi dedim gönderdiler. teknik okumayı kendimce biliyorum. EURUSD 3000 dolar ile başladım saat 17.00 den itibaren 6 alım 2 satım işlemi yaptım hiç zararsız 3.339.40 dolar oldu.. ama telefonda hala yapamadığım yerler var mesela kar alma kısmını bulamadım yada beceremedim bi türlü.. pc de yapıyorum. ama telde yapamadım :) burayı takip ederim. USDCAD da bakıyorum ama hiç denemedim daha... gerekirse grafik de atarım.. tekrar hayırlı olsun..

Adamovich
07-12-2015, 23:34
yeni topiğiniz hayırlı olsun.. bugün beni de bi aracı kurum aradı.. gönderin bakalım demo linkinizi dedim gönderdiler. teknik okumayı kendimce biliyorum. EURUSD 3000 dolar ile başladım saat 17.00 den itibaren 6 alım 2 satım işlemi yaptım hiç zararsız 3.339.40 dolar oldu.. ama telefonda hala yapamadığım yerler var mesela kar alma kısmını bulamadım yada beceremedim bi türlü.. pc de yapıyorum. ama telde yapamadım :) burayı takip ederim. USDCAD da bakıyorum ama hiç denemedim daha... gerekirse grafik de atarım.. tekrar hayırlı olsun..
telefonda Mt4 yuklu degilmi ?
yuklu ise acik pozisyon uzerine parmaginizi basili tutun .. orda secenekler cikicak edit yada dusenleye tiklayin karsiniza cikar
demo hesap patladiktan sonra yeniden bekleriz :)

snıper
08-12-2015, 00:25
telefonda Mt4 yuklu degilmi ?
yuklu ise acik pozisyon uzerine parmaginizi basili tutun .. orda secenekler cikicak edit yada dusenleye tiklayin karsiniza cikar
demo hesap patladiktan sonra yeniden bekleriz :)

düşe kalka öğrenicem... aslında 500 dolarla başlamak gerekir (ama en az 3000 dolarla başalanabiliyor) demoda 2-3 ay da 2-3 bin dolar yapabilirsem bu işi öğrenmiş sayılırım..

Adamovich
08-12-2015, 10:48
Altin

http://i.hizliresim.com/5mqagM.jpg

HAMİDO-ŞAKİR
09-12-2015, 23:33
eurousd de 1.05 altinda haftalik kapanis yaparsa. selasi okunup sadece defnetmek kalir
euro usd nin son kalesi 1.05...

http://i.hizliresim.com/bMJNYn.png

O son kale çalıştı..TŞK SYN ADAMOVİÇ
http://i.hizliresim.com/2N8GNO.png

Şu yumoşa güncel bir daha bakarmısınız rica etsem...

Adamovich
10-12-2015, 00:32
Şu yumoşa güncel bir daha bakarmısınız rica etsem...
ozel mesaj attim SN Hamido ..

baslikta grfaik yada baska bir sey paylasan yok .. o yuzden bende baslikta paylasmiyorum grafigi :)

okirici817
10-12-2015, 09:20
Günaydın. Topice yeni abone oldum. FX piyasasında yeniyim gerçek işlem yapıyorum. Sorum su, stop koyma seviyesi kaç pip olmalı sizce

hcicek
10-12-2015, 11:05
Daha once baslik actim ama kimse ilgilenmedi kendim yazdim kendim cizdim .. simdi herkez fx le ilgilenmeye basladi ..

chat tarzi muhabbetler olmuyacak sa ve sadece ben yazmiyacaksam basliga devam edelim ..

basligi ben actim FX le ilgilenen pozisyon alanlari bekliyoruz
insanlar paylasim yaptikca bende kendi pozisyonlarimla ilgili bilgi ve grafiklerimizi yazarim ..
Merhabalar üstad, tamda sizinle aynı fikirde olduğum dönemde ilaç gibi bir topic açmışsınız, öncelikle hayırlı olmasını dilerim, bende kara düzen forex, brent'e dalmak suretiyle üç beş zarar edip akıllanan ancak zararı kurtarma sevdasından vazgeçmeyen bir ördeğim :) ben bu topiği canlı tutma taraftaryım ve anlamasamda size eşlik etmek için çalışacağım. Şimdiden herkese bol kazançlar.

batibati
12-12-2015, 22:51

baslikta grfaik yada baska bir sey paylasan yok .. o yuzden bende baslikta paylasmiyorum grafigi :)

Sn adamovich fx topiginde grafik kitligini en buyuk nedeni genellikle bu isi yapanlar cepten yapiyo.diger bir nedense genelde pozlar cok kisa suruyor yani anlik islemler oluyor.mesela borsada bir hisse alirsin gerekirse 6 ay 1 yil tutarsin.fx de oyle bir sansin yok.hiz herseyden once geliyor.sanirim o yuzden topik ıssız kaliyor.yoksa oldukca guzel tespitleri olan basarili birisiniz.

Kahranonim
14-12-2015, 01:00

Herkesin paylaşacak bir grafiği olmasını bekliyorsan işin zor hocam:) Herkes fırsatı gördü de kendine mi saklıyor sanıyorsun yoksa?

Kahranonim
14-12-2015, 01:04
Günaydın. Topice yeni abone oldum. FX piyasasında yeniyim gerçek işlem yapıyorum. Sorum su, stop koyma seviyesi kaç pip olmalı sizce

İşlem yaptığın pariteye ATR(50) atıp, çıkan sonucu 2'ye bölüp S/L, 2.5 ile çarpıp T/P koyarsan üç aşağı beş yukarı destek direnç çalışması yapmış gibi seviyeler belirlemiş olursun. Bununla ilgili bir çalışma yayınlamıştım zamanında. Buyur; https://youtu.be/PjSK-0cFNlQ

Kahranonim
14-12-2015, 01:08
düşe kalka öğrenicem... aslında 500 dolarla başlamak gerekir (ama en az 3000 dolarla başalanabiliyor) demoda 2-3 ay da 2-3 bin dolar yapabilirsem bu işi öğrenmiş sayılırım..

Reklam olmasın(zaten başka aracı kurumla çalışıyorum); pc üzerinden Destek menkul demo hesabı açarken, 3000 doları silip dilediğin rakamı girebiliyorsun. Başlayacağın tutarı yazabikirsin yani. Devam dedikten sonra gelen kullanıcı adı ve şifreni o esnada bir yere kaydedip, daha sonra aynı hesabı telefonundan da işletebilirsin.

Adamovich
14-12-2015, 01:13
Sn adamovich fx topiginde grafik kitligini en buyuk nedeni genellikle bu isi yapanlar cepten yapiyo.diger bir nedense genelde pozlar cok kisa suruyor yani anlik islemler oluyor.mesela borsada bir hisse alirsin gerekirse 6 ay 1 yil tutarsin.fx de oyle bir sansin yok.hiz herseyden once geliyor.sanirim o yuzden topik ıssız kaliyor.yoksa oldukca guzel tespitleri olan basarili birisiniz.
bizim burda topicde anlik islemlerimizi yada anlik gorduklerimizi yazmamizi kimse beklemez zaten kimseden de beklemeyiz

ama en azindan uzun vadeli goruslerini olumlu olumsuz yazarlarsa iyi olur ..
daha once boyle baslik actik bir ben yazdim 10 kisi okudu o zaman da yazmanin anlami kalmiyor zaten
kendi kendine konusana deli diyorlar ama kendi kendine yazan a ne diyorlar onu bilmiyorum artik :)

Merhabalar üstad, tamda sizinle aynı fikirde olduğum dönemde ilaç gibi bir topic açmışsınız, öncelikle hayırlı olmasını dilerim, bende kara düzen forex, brent'e dalmak suretiyle üç beş zarar edip akıllanan ancak zararı kurtarma sevdasından vazgeçmeyen bir ördeğim :) ben bu topiği canlı tutma taraftaryım ve anlamasamda size eşlik etmek için çalışacağım. Şimdiden herkese bol kazançlar.
topikte kimse ugramayinca bir kac gundur bende bakmiyordum .. topik canli olursa o kadar cok baska oranimizda yukselir :)
bu arada ben ustad felan degilim ilk basta bunu bilin

Herkesin paylaşacak bir grafiği olmasını bekliyorsan işin zor hocam:) Herkes fırsatı gördü de kendine mi saklıyor sanıyorsun yoksa?

islem yapanlarin hicbiri iskembeden hissi islem acmiyor .. sonucta grafige bakipta islem aciyorlar

grafikde gorduklerini bir kac kisi paylasirsa diger insanlarda gorduklerini paylasir bu sayede topic kendincal kendin oyna olmaz daha guzel bir hal alir

Kahranonim
14-12-2015, 01:24
Sanırım yanlış ifade ettim Sn. Adamoviç. Demek istediğim şey; belki de kimse bir çalışma yapıp sergileyebilecek bir alt yapıya sahip değildir? Ben bu açıdan baktığımda, paylaşım olmayışını anlayabiliyorum:)

Adamovich
14-12-2015, 01:31
Sanırım yanlış ifade ettim Sn. Adamoviç. Demek istediğim şey; belki de kimse bir çalışma yapıp sergileyebilecek bir alt yapıya sahip değildir? Ben bu açıdan baktığımda, paylaşım olmayışını anlayabiliyorum:)

benim kendi hakkimda dusunduklerim su : ben zir acemi olan birisiyim ben bile birseyler cizip paylasabiliyorsam herkez birseyler cizebilir ..

Kahranonim
14-12-2015, 01:40
benim kendi hakkimda dusunduklerim su : ben zir acemi olan birisiyim ben bile birseyler cizip paylasabiliyorsam herkez birseyler cizebilir ..

İlk başladığımda Sn. Abramovic henüz sadece lot ve marj kavramını öğrenmiştim ki danışmanım şuan çok çok ilerdesiniz demişti. Heralde gözümü boyayıp beni yüreklendirmeye çalışıyor sandım. Sonra bir eğitim programına katıldım 3 gün boyunca, katılımcıların çoğu gerçek hesap batırmış: Tabi sohbet ettikçe tanıyorsun insanları: Yatırım danışmanının dediği doğru çıktı. Çoğu lot vs. bilmiyor, destek-direnç hak getire:) Sisin grafikleriniz çok basit bile gözükse sizin için; çoğu için kafa bulandırıcı. Çğnkü çoğu kişi öğrenmeye hevesli değil. Neredeyse kaybedenlerin tamamı, kolay para peşinde olan, reklamlardaki sözlere kanan yatırımcılar. Bence böyleleri, öğrenmeye kalkmadıkça hep de kaybetmeye devam edecekler...

Adamovich
14-12-2015, 02:00
İlk başladığımda Sn. Abramovic henüz sadece lot ve marj kavramını öğrenmiştim ki danışmanım şuan çok çok ilerdesiniz demişti. Heralde gözümü boyayıp beni yüreklendirmeye çalışıyor sandım. Sonra bir eğitim programına katıldım 3 gün boyunca, katılımcıların çoğu gerçek hesap batırmış: Tabi sohbet ettikçe tanıyorsun insanları: Yatırım danışmanının dediği doğru çıktı. Çoğu lot vs. bilmiyor, destek-direnç hak getire:) Sisin grafikleriniz çok basit bile gözükse sizin için; çoğu için kafa bulandırıcı. Çğnkü çoğu kişi öğrenmeye hevesli değil. Neredeyse kaybedenlerin tamamı, kolay para peşinde olan, reklamlardaki sözlere kanan yatırımcılar. Bence böyleleri, öğrenmeye kalkmadıkça hep de kaybetmeye devam edecekler...
yazacak olsam cok sey yazilir simdi ama gerek yok ..

bazen FX forumlarina giriyorum adamlar sinyali aylik uyelik ile satiyorlar .. kufur edesim geliyor ve millet uye oluyor
niye diye sorunca banlaniyorsun :)
yahuu bu isten kazanan adam zaten satmaz

sonucta Allah rizasi icin yapiyoruz herseyi

twitter da da var boyle tipler 800$a sinyal satiyor adami elestirince kotuleyince yandaslari saldiriyor
nitekim oldu zamaninda adam gold euro ile ilgili alin beles sinyal diyor
1055den sat 1075 stop diyor

ben yaziyorum ohaaa 1075 SL koydurucaksin insanlar sana para odeyecek :)
yandaslari twitter da saldirdi yetmedi yandaslari hisse nette bile saldirdi :)

Meydan Artik Tekkeci ustad ve muridlerinin olsun .....

Kahranonim
14-12-2015, 02:10
yazacak olsam cok sey yazilir simdi ama gerek yok ..

bazen FX forumlarina giriyorum adamlar sinyali aylik uyelik ile satiyorlar .. kufur edesim geliyor ve millet uye oluyor
niye diye sorunca banlaniyorsun :)
yahuu bu isten kazanan adam zaten satmaz

sonucta Allah rizasi icin yapiyoruz herseyi

twitter da da var boyle tipler 800$a sinyal satiyor adami elestirince kotuleyince yandaslari saldiriyor
nitekim oldu zamaninda adam gold euro ile ilgili alin beles sinyal diyor
1055den sat 1075 stop diyor

ben yaziyorum ohaaa 1075 SL koydurucaksin insanlar sana para odeyecek :)
yandaslari twitter da saldirdi yetmedi yandaslari hisse nette bile saldirdi :)

Meydan Artik Tekkeci ustad ve muridlerinin olsun .....

Bence artık bu yeniler biraz akıllarını başlarına toplayıp, bu tarz sinyallerin peşinde koşacaklarına, o sinyallere nasıl ulaşıldığının peşinde koşmaları lazım...

Ben Ek'li dosya ekleyemiyorum mesajlarıma. Dolayısıyla grafik çalışmalarımı çok istesem de paylaşamayacağım:(

Adamovich
14-12-2015, 02:18
Bence artık bu yeniler biraz akıllarını başlarına toplayıp, bu tarz sinyallerin peşinde koşacaklarına, o sinyallere nasıl ulaşıldığının peşinde koşmaları lazım...

Ben Ek'li dosya ekleyemiyorum mesajlarıma. Dolayısıyla grafik çalışmalarımı çok istesem de paylaşamayacağım:(
grafiklerinizi ornek hizliresim.com a ekleyin ordaki url yi alin

taglarinin arasna yazin
yada mesaj yazarken B I U un oldugu yerde sol kisimda 3. image resmi var ona tiklayip resmin urlsini girin

Kahranonim
14-12-2015, 02:22
grafiklerinizi ornek hizliresim.com a ekleyin ordaki url yi alin

taglarinin arasna yazin
yada mesaj yazarken B I U un oldugu yerde sol kisimda 3. image resmi var ona tiklayip resmin urlsini girin

Hmm. Teşekkür ederim Sn. Abramovic.

Kahranonim
14-12-2015, 14:31
M30-H1-H4-D1 zaman aralıklarında ayrı ayrı yaptığım destek, direnç ve fibo'ların M30'daki görüntüsü. Bunu yapmaktaki amacım, üst üste gelen destek-direnç çizgileri kalınlaşıyor ve daha önemli destek direnç seviyelerini tespit etmiş oluyorum.

http://i.hizliresim.com/zlZkjg.jpg (http://hizliresim.com/zlZkjg)

Kahranonim
14-12-2015, 14:32
Grafik yaklaştığında böyle bir sonuç görüyorum ve önemli destek direnç seviyelerini tespit ederek işlemlerimi buna göre stratejiye oturtuyorum. Destek-direnç kullanarak işlem açmayı bilen herkes bence buradan işleme girebilir. Bir seviye belirterek yatırım tavsiyesi yapmak istemiyorum:)

http://i.hizliresim.com/lrXGZp.jpg (http://hizliresim.com/lrXGZp)

Adamovich
14-12-2015, 20:58
hic bulasmaman gereken bir parite ..
uc vakte kadar %4-5 hareketleri gorursen sasirma . Ali cengiz degil Ali ve Cengiz olarak burdalar :)

Kahranonim
14-12-2015, 23:25
Niçin öyle bir ihtimal var anlamadım? Ve merak ettim:)

Adamovich
15-12-2015, 00:25
Niçin öyle bir ihtimal var anlamadım? Ve merak ettim:)
15.01.2015 de karar sonrasi bu hareketi yapma ihtimali varmiydi ?
dunya bir yana CHF bir yana Sl imkani bile vermez bu parite
bugunku hareketleri bana gore normal degildi

duser yada yukselir demiyorum yanlis anlama . FX suresi boyunca toplasan 2 sefer anca poz acmisimdir

saat 2 de uyaniksan audusd takip et belki firsat verir

Kahranonim
15-12-2015, 00:57
Genelde tüm paritelere baktıkça, fırsat varsa fazla kurcalamadan giriyorum:) Parite çeşitliliği başını döndürebilir:)

http://i.hizliresim.com/W9vAOY.png (http://hizliresim.com/W9vAOY)

Adamovich
15-12-2015, 01:17
bir kaci haric bana gore on nomero ..
usd dkk
AudNZD de yide ekle o eksik kalmis
orda vade favorilerimden benim :)
NZDCAD riskli
toplam pozisyonlara kullandigin teminat 1 e 2 yi gecmiyor herhalde degilmi ? ortaya karisik piskolojisi bu yuzden :)
Nok a hic bulasma ben guzel kazanmistim 8.37 buy 8.54 kapat :)

Kahranonim
15-12-2015, 01:22
bir kaci haric bana gore on nomero ..
usd dkk
AudNZD de yide ekle o eksik kalmis
orda vade favorilerimden benim :)
NZDCAD riskli
toplam pozisyonlara kullandigin teminat 1 e 2 yi gecmiyor herhalde degilmi ? ortaya karisik piskolojisi bu yuzden :)
Nok a hic bulasma ben guzel kazanmistim 8.37 buy 8.54 kapat :)

Teminatımın 1'e 2'yi geçmiyor mu sorunuzu anlayamadım?

Adamovich
15-12-2015, 01:24
Teminatımın 1'e 2'yi geçmiyor mu sorunuzu anlayamadım?
genelde ortaya karisik yapanlarin marjin seviyeleri dusuk olur onu demek istiyorum
bir nevi corba .. buyuk bir terslik olmaz sa bunlarda marjin yemezsin
o yuzdende atiyorum 10 lira teminat varsa corbayi 5 liralik teminat ile olustururlar

atiyorum brentte poz acsan 0.1 lot olmasi gereken teminat 1 lot .. ama ortaya karisik yaptigin zaman teminat x 2 yetiyor demek istiyorum

Kahranonim
15-12-2015, 02:03
genelde ortaya karisik yapanlarin marjin seviyeleri dusuk olur onu demek istiyorum
bir nevi corba .. buyuk bir terslik olmaz sa bunlarda marjin yemezsin
o yuzdende atiyorum 10 lira teminat varsa corbayi 5 liralik teminat ile olustururlar

atiyorum brentte poz acsan 0.1 lot olmasi gereken teminat 1 lot .. ama ortaya karisik yaptigin zaman teminat x 2 yetiyor demek istiyorum

Marjin seviyemi %100'ün altına düşürmemeye dikkat ediyorum. Açtığım pozlar genellikle 0.1 ila 0.8 arasında değişiyor. Ortaya karışık biraz benim sistemim evet:) Tek dikkat ettiğim kalın spreadler oluyor. Bunun dışında, belirlediğim 3 stratejiden hangisi uygunsa o yönde yol alıyorum. Kurallar net ve şaşmaz, çıkacağım yerleri vs. belirlemeden de işleme girmiyorum.

Siz hangi paritelerde işlemler açmayı tercih ediyorsunuz?

Adamovich
15-12-2015, 02:16
Marjin seviyemi %100'ün altına düşürmemeye dikkat ediyorum. Açtığım pozlar genellikle 0.1 ila 0.8 arasında değişiyor. Ortaya karışık biraz benim sistemim evet:) Tek dikkat ettiğim kalın spreadler oluyor. Bunun dışında, belirlediğim 3 stratejiden hangisi uygunsa o yönde yol alıyorum. Kurallar net ve şaşmaz, çıkacağım yerleri vs. belirlemeden de işleme girmiyorum.

Siz hangi paritelerde işlemler açmayı tercih ediyorsunuz?

ben son zamanlarda paritelerde islem acmiyorum genelde endex lerde pozisyon aciyorum
su an parite olarak acilmis sadece eurousd de var .. oda mantik disi acilmis pozisyonlar :)

bugun actigim pozisyonla
1.0976 ne alaka bu fiyattan acmak , neden actim . ne akla hizmet actim bilmiyorum bile :)
1.1022
1.1027
1.1026
1.1039
1.1024

son 5 gundur acxtigim pozisyonlar kar biraksada sahsen bana gore hic mantili pozisyonlar degil o yuzden biraz ara vermek en guzeli :)

Adamovich
15-12-2015, 02:25
Dikkatim dagildi mesela bugun brent pozisyon actim ilk basta zarar sonra kar yazdi .. zarar bayagi coktu :)
hic grafigine bakmadim grafigine baksam crude oil e 45.55 den alis girmeyen insanlari dovuyorlardir herhalde :)

isin ilginci obo vardi crude de calisiyordu onun hedefi 45.50 civari idi alt bant da 45.50 lerden geciyormus bunu bile gormedim mesela

gormeyisin sebebi forum ve digerleri.. faydasindan cok zararlari var..

http://i.hizliresim.com/7Xn8gP.png

Kahranonim
15-12-2015, 02:58
Geçen bir kitapta mantık aramaya dair bir yazıya denk gelmiştim. Şindi bulmam çok zor fakat özünde dediği şey şuydu; başarılı traderların çoğu bazen neyi nasıl yaptıklarını bilmezler, güdüsel olarak onlar doğru olanı yapmaya programlanmışlardır. Bence devam etmelisin hocam;)

Adamovich
15-12-2015, 03:28
Kahranomim o kadar karsilik corba yapmissin AUDNZD yi koymamissin neden koymadin ?

gunluklerinde cok guzel obo vardi .. hedefide bayagi asagilar ama biraz gec calisiyor gibi sanki :)

Kahranonim
15-12-2015, 04:16
O çalışma şablonu pc deydi fkat ben bugün hep mobildim. Mobildeyken ve pc deyken ayrı stratejilerle işleme giriyorum. Pc de olsam kaçırmazdım sanırım:)

Adamovich
15-12-2015, 04:34
O çalışma şablonu pc deydi fkat ben bugün hep mobildim. Mobildeyken ve pc deyken ayrı stratejilerle işleme giriyorum. Pc de olsam kaçırmazdım sanırım:)
cigh Baska bir seyden bahsediyorum veriden degil

MAv50 200 gunluk grafiklere bak 14-12-2015 ... ayda yilda bir denk gelir .. birakirsa guzel birakir :kahkah:

Kahranonim
15-12-2015, 12:26
Evet grafiği inceledim, kesişme söz konusu ama kırılma var diyemiyoruz henüz. Kesişmenin beklentisi ne oluyor paritede peki?

Kahranonim
15-12-2015, 14:43
Gördüğüm en şahane döviz çifti:)

http://i.hizliresim.com/A6MqgL.png (http://hizliresim.com/A6MqgL)

Adamovich
15-12-2015, 16:40
Evet grafiği inceledim, kesişme söz konusu ama kırılma var diyemiyoruz henüz. Kesişmenin beklentisi ne oluyor paritede peki?

diyemiyorsan yanina ik domates 1 biber koyup ben diyebilirim mesela :)

http://i.hizliresim.com/7XnXO5.jpg

screeni gorup kimse short acmasin :) belki 10 dakika sonra kapatirim poz belki 1 hafta sonra kapatirim :kahkah:

yok boyle bir sans brent lere TP girdim her iki forex hesabin dada ikisinin fiyatlari farkli birine 39.00 i girdim TP en yuksek 38.95 i gormus
diger hesapta 39.15 girdim TP en yuksek 39.14 u gormus :kahkah:

Kahranonim
15-12-2015, 16:49
diyemiyorsan yanina ik domates 1 biber koyup ben diyebilirim mesela :)

http://i.hizliresim.com/7XnXO5.jpg

screeni gorup kimse short acmasin :) belki 10 dakika sonra kapatirim poz belki 1 hafta sonra kapatirim :kahkah:

yok boyle bir sans brent lere TP girdim her iki forex hesabin dada ikisinin fiyatlari farkli birine 39.00 i girdim TP en yuksek 38.95 i gormus
diger hesapta 39.15 girdim TP en yuksek 39.14 u gormus :kahkah:

Giriş sebebiniz neydi Brent'e?

Adamovich
15-12-2015, 16:54
Giriş sebebiniz neydi Brent'e?

crude alt dip cizgisini cek nereden zipladigina bir bak istersen 34.55 in onlem ve anlamini anlatir grafik orda :)

Kahranonim
15-12-2015, 17:01
Bugünkü işlemlerim;

Girişim;

http://i.hizliresim.com/lrGvEE.png (http://hizliresim.com/lrGvEE)

Çıkışım;

http://i.hizliresim.com/VXnvEP.png (http://hizliresim.com/VXnvEP)

Kahranonim
15-12-2015, 17:02
Gün devam ediyor, herkese bol kazançlar...

Adamovich
15-12-2015, 17:44
aynen cumleten bol kazaclar Brentlerim TP oldu sagolsun kapandi asagi duserse acarim :)

Kahranonim
15-12-2015, 17:49
aynen cumleten bol kazaclar Brentlerim TP oldu sagolsun kapandi asagi duserse acarim :)

Tebrik ederim. Ben şahsen emtialara hiç girmiyorum. Tek tük yaptığım işlemler dışında. Çok fazla takip gerektiriyor:)

Adamovich
15-12-2015, 18:16
Tebrik ederim. Ben şahsen emtialara hiç girmiyorum. Tek tük yaptığım işlemler dışında. Çok fazla takip gerektiriyor:)

dun brent e girilidirdi kaybedecegin 20 pips ama kazancin 200 pips idi
bak mesela brent e cogu insan hala long da ben TP yi dusuk tuttum . su an poz kapattiktan sonra 60 pips asagiya geldi bu brentte %150 demek

Aslinda pozisyon un TP sine short emir yazilir di nitekim guzelde birakicakmis ama iste long kapa short ac yapmilaylim presiplere sahip kalalim diye acmadik :)

Kahranonim
15-12-2015, 18:20
İşlemlere girerken nelere dikkat ediyorsunuz? Yani kurallarınız neler

Adamovich
15-12-2015, 19:33
AUD NZD 1.0605 cok onemli nokta
AUD USD 0.7160 cok onemli nokta

her ikisi icinde tamami devammi acisindan onemli noktalar bu noktalardan donerse guzel donmez se altinda kangurular kiyma makinasina gider

http://i.hizliresim.com/r8k65N.png

AUD USD
http://i.hizliresim.com/kLzG8W.png

maksoy1
15-12-2015, 19:49
1.3760 civari USDCAD short
250/350 pips kar beklentisi ile portta.

Dusuk kaldiraç.
SL yok.

Petrol ve USDCAD senkronize ED3 ise beklentisi.
ED5 bitti ise 1000-1250 pips getirir.

Adamovich
15-12-2015, 20:17
uc sefer deneyip uzerine atamiyorsan benden gunah gitti artik 39.11 den brent short SL 39.35 TP 38.40 aksam aksam cerezlik olsun :)
kucuk bir ters pozisyon emir ile maliyet iyilestirdim su an ki short maliyet 39.45 oldu SL seviyesi 39.80
http://i.hizliresim.com/zlk3DY.png

39.10 dan bir parcasini kapattim .. diger kalan parcaninda TP si 38.40 SL u39..60
Sl olsa bile totalde zarar yazmaz nasil olsa

Adamovich
15-12-2015, 20:49
FX hayatim boyunca bu kadar large olmamistir %300 u hic gormemistim :) pozisyonlarim acik iken

7-8 tane pozisyon acik ve marjin seviyesi buralarda kesin kiyamet kopucak :kahkah:
http://i.hizliresim.com/9q1djk.jpg

Adamovich
15-12-2015, 22:38
]uc sefer deneyip uzerine atamiyorsan benden gunah gitti artik 39.11 den brent short SL 39.35 TP 38.40 aksam aksam cerezlik olsun :)
kucuk bir ters pozisyon emir ile maliyet iyilestirdim su an ki short maliyet 39.45 oldu SL seviyesi 39.80

39.10 dan bir parcasini kapattim .. diger kalan parcaninda TP si 38.40 SL u39..60
Sl olsa bile totalde zarar yazmaz nasil olsa
kalan diger parcada 38.66 dan kapanir :kahkah:

Dusuk kaldiraç.
SL yok.

fiyatlari 1.40 -1.45 araligina gelirse sayet marjin seviyeniz bunu kaldirirsa sorun yok ..

Adamovich
16-12-2015, 00:37
DJI
Asagidaki grafikdeki bant araligina alismistik guzelde ekmek yedirdi ama artik yarin FED var sanirim artik bu bant arasinda islem gormez .. yeni bir bant olusuncaya kadar ve ben onu yakalayincaya kadar islem yapmam herhalde .

ama asagidaki gunluk grafiklerdeki sari cizgiler arasinda kalirsa yarin FED sonrasi .

DJI de long olup uzun bir sure beklerim herhalde
http://i.hizliresim.com/gV0QJb.png
http://i.hizliresim.com/p83LBJ.png

benim cok dikkatimi ceken bir sey gunluk grafiklerde

asagidaki yaziyi forumdaki bazi arkadaslara ozel mesaj ile gondermistim 50 ve 200 kesismeden once ve sanirim dji o zaman 17.250 su ana kadar olanlar dejavu seklinde

gunlerdir dikkatimi cekiyordu dikdortgen icine aldigim yerler

Acaba bize bir dejavu yasatirlarmi ?
yasatmasalar bile indikator ve sistem olarak butun longculari bu noktada yakalayip terse birakacaklari bir nokta olabilir
sayet 17.500 uzerine bir atak yaparsa dow
50 gunluk ortalama 200 gunluk ortalamayi asagidan kesicek

bir diger benzerlik her iki kare icinde de 50 gunluk 200 gunlkugu asagiya Agustos ayinda kesmis
20011de 22 agustos da
2015 de ise 6 agustos da

2011 50gunluk 200 gunluguu asagiya dogru kesip daha sonra yukariya dogru kesmesi tam 4 ay 11 gun surmus [ belki yanlis hesaplamisimdir 4 ay 10 gun de olabilir yada 12 gun ]

2015 de ise 8 agustos da 50 gunluk 200 gunlugu asagiya dogru kesmis ve 14-12-2015 tarihi ile yaklasik 4 ay 8 gun olmus [ aylari 30 varsaydim hepsinde]
egerki down bugun yukariya hareket yaparsa 17.500 lere dogru bugun yarin ertesi gun 50 gunlugun 200 gunlugu asagidan yukariya kesmis olucak buda yaklasik 4 ay 11 yada 12 gun olucak :)
bir ilginc benzerlik daha 50 200 u asagi keserken 50 nin degeri 11973 imis 50 200 yukari keserken 11924 degerinde imis

gelelim 2015 yilinda 50 200 u asagi keserken degeri 17700 mus .. eger olurda dji biraz yukselis yaparsa o zaman 50 200u yukariya dogru kesicek ve ve keserken 50 nin degeri asagi yukari 17.700 civarinda olucak

http://i.hizliresim.com/p8A8or.png

http://i.hizliresim.com/lrXrrr.png

grafiklerde ki indikatore ve sistem e gore islem acmasamda cogu zaman acip bakiyorum sn halis e tesekkurler indikator ve sistem icin

Adamovich
16-12-2015, 04:42
AUDNZD de ben sahsen 1.0605 lerin destek olacagini dusunmuyorum sayet 1 sefer daha dokunursa [ yok dokunmaz ise destek olmus demektir :kahkah:]
alt cizgiye degip yukari atinca ben shortlarin yarisindan fazlasini kapatmistim

pozisyonlari genelde gunluk grafiklere gore aciyorum ama pozisyon actiktan sonra ekranimda 60dk yada 120dk lik surekli acik olur
asagidaki 60dk grafige gore diktortfen icine aldigim yerde ust cizgiye temas noktasina yeniden short emirler girmistim geldi ..
Tamammi devammi . 1.0720 de ters emirlerim var[long] ne olur ne olmaz ekran basinda iken diye .. ustteki yesil cizgiyide gecerse fiyat yai 1.0690 lari o zaman ters emielrim calisir ve beklemeye gecerim gunluklerim al verinceye kadar flat kalirim . gunlukler al verirse shortlari kapatirim ha burdan yukari gitmez asagiya devam ederse sorun yok zaten :)
http://i.hizliresim.com/JkbaQY.png

[B][I]AUD NZD 1.0605 cok onemli nokta
http://i.hizliresim.com/r8k65N.png

maksoy1
16-12-2015, 19:19

Dusuk kaldiraç.
SL yok.

1.3830 civarından bir SHORT daha.
Petrollerde yukarix USDCAD aşaği beklentisi ile.

Adamovich
16-12-2015, 19:40
1.3830 civarından bir SHORT daha.
Petrollerde yukarix USDCAD aşaği beklentisi ile.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=155249&page=10

ilk aldigimda 1.29 idi .. surekli al sat yaptim ve en son biraktigimda 1.35 di :)

ama su var oyle yada boyle 1.40 uzerini gorucek ha bu belki 1.40 olur belki 1.45 olur ..

petrol shortlarimi dun kapattim ama bu demek degildir ki petrolda beklentim yukarisi FED olmasa o pozisyonlari kapatmazdim .. su an olan pozisyonlarimda da dolar ne arkamda nede karsimda

maksoy1
16-12-2015, 22:21
Dolar herşeye karşı değer kaybedecek gibi geliyor bana nedense .

maksoy1
17-12-2015, 00:48
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=155249&page=10

ilk aldigimda 1.29 idi .. surekli al sat yaptim ve en son biraktigimda 1.35 di :)

ama su var oyle yada boyle 1.40 uzerini gorucek ha bu belki 1.40 olur belki 1.45 olur ..

petrol shortlarimi dun kapattim ama bu demek degildir ki petrolda beklentim yukarisi FED olmasa o pozisyonlari kapatmazdim .. su an olan pozisyonlarimda da dolar ne arkamda nede karsimda

11.03 ten bu yana 1,5 aydir 100-120 pips civari düzeltmeler ile yukari çikiyor.
10 yeşil bar üstüste geliyor USDCAD de.

net bir trand var ve trende ters işlem gibi geliyor.

LONG demek kadar kolayi yok açikçasi.

ama ben sadece EW sel bakip geçtiğim işlemler, çok ta az indikatör uyumsuzluklari ile.

1.3830 civari 3 ayri fibo kesişimi gördüm, o bölgeden SHORT denemesem kendime ve bilgime ihanet olur idi.

Adamovich
17-12-2015, 01:46
11.03 ten bu yana 1,5 aydir 100-120 pips civari düzeltmeler ile yukari çikiyor.
10 yeşil bar üstüste geliyor USDCAD de.

net bir trand var ve trende ters işlem gibi geliyor.

LONG demek kadar kolayi yok açikçasi.

ama ben sadece EW sel bakip geçtiğim işlemler, çok ta az indikatör uyumsuzluklari ile.

1.3830 civari 3 ayri fibo kesişimi gördüm, o bölgeden SHORT denemesem kendime ve bilgime ihanet olur idi.

ben sunu demek istiyorum
long desem long acarim forumda yazmistim ben en son 1.35 den birakmistim herhalde ...
1.33 seviyesinde iken 120 dk grafikleri acardim 3 barda 1 kere mav a deger yukari ziplardi guzel de ekmek birakirdi al satlarda yalniz 1.33 den sonra degil mavlara dokunmak yanina yaklasmiyor .

ha donucek bir yerden ama nereden donucek

haftaligindaki fincan da cabaci
ayni fincan gunluk dede var kulpu takti su an calisiyor sayet bu fincanlar calisicak olursa vay haline shortcularin ..

ha bana dersen ki long olurmusun kesinlikle olmam

maksoy1
17-12-2015, 02:11
Fincan tamam ama kulp oldukça zayif kalmiş, heran elden kayabilir denecek kadar küçük bir kulp.

Haftalik hatta aylik RSI uyumsuzluklari bende daha ağir basiyor nedense.

maksoy1
17-12-2015, 17:23
1.3870 1 parça short daha.

Kahranonim
17-12-2015, 17:47
Fed'in bu kadar süre geçtikten sonra faiz arttırımına gitmesi elbette traderlar tarafından dikkatle incelenmeli. Çünkü biz, ekonomik takvimi takip etmeye devam edeceğiz ve meyi nasıl yorumlamamız gerektiğine ancak Fed'i anladıktan sonra karar berebiliriz. Fed'i anlamazsak, ekonomik takvim verilerinin açıklanmasıyla girdiğiniz scalping işlemleri ciddi zarar getirebilir. Bu yazdıklarım kendi profilimdeki yatırımcılar için önemlidir. Orta ve uzun vadeli yatırımcılar elbette genel tabloyq bakmalı. Fakat benim gibi kısa vadeli yatırımcılar ise Fed'i iyi yakalamalı...

Dünyadaki önemli analistlerin bu toplantı sonundaki açıklamalarını okumanızı öneririm. Çok güzel tespitler ve özetler gayet yol gösterici...

Kahranonim
17-12-2015, 17:50
Birkaç gün sadece belli başlı mum formasyonlarıyla işlemlere girmek bence mantıklı olacaktır. Çünkü piyasa henüz Fed'i hazmedemedi. Her ne kadar önceden fiyatlandırılmış da olsa piyasa 8 yıllık aradan sonra herşeye çok acemi...

2. Seansta açtığım pozların sonuçları;

http://i.hizliresim.com/nmBQQ1.png (http://hizliresim.com/nmBQQ1)

Kahranonim
17-12-2015, 17:51
Paritelere bakarsanız, hiç USD yok:) Çünkü oluşan formasyon yok:)) Fed'i henüz anlayamadık sanırım...

maksoy1
17-12-2015, 18:21
Aldimmi basima belayi :)

1.3930 bir parça daha ve son short portta.

1.3845 sanırım maliyyeti.

250-350 pips arasi bir duzeltme de hedefi

maksoy1
17-12-2015, 18:24
ONS ta LONG 1050 maliyetli.
1100+ hedefli.

hcicek
17-12-2015, 18:42
Merhaba üstadlar belki biraz geç olacak ama iş yoğunluğundan hemen yazamadım, sayın kahranonim ve adamovic bu başlık aslında en gerekli başlıklardan biri, hatta türkiyedeki yatırım piyasa başlıklarından en önemlisi, zira bu reklam vs. nedenlerden insanlar acayip aldanıyor, bende yüzeysel borsa vs. ile yıllarca az çok bakmış biri olarak forekse heves edip girdim ve petrolde geçen sene Ukrayna olaylarında bi 200 dolar zararla ağzımın payını aldım, teknik meknik hak getire ooo 100 dolar teminatla 1 pip 1 dolar dolar 1 dolar çıktımı ben parayı vurdum kafasıyla girdik günümüzü gördük, bu zararı hiç bir şeyde etmedim, borsada vs. zarar yazıyordu ama param uçmuyordu, zamanında şeker piliç, asyab a bile para yatırdım, 1 sene zararda bekledim belki bunlardan kurtulmam şanstı ama forekste sadece şanslı olmak yetmiyor, şansın varsa acı sonu sadece biraz zaman ötelersin ama kaçamazsın, eminim bu başlığı çok insan benim gibi hevesli kişi takip ediyor hatta hala burdaki yorumlara bakarak az çok demeden işlem açıyor (şansen benim artık o cesaretim yok) bende bu işin teknikiğini öğrenmeye karar verdim, bugün petrol gel 3 dolar varil fiyatı deseler gene zart diye girmem, büyük balık kaçacakmış mış, boşver kaçsın , nasipte varsa başka bir büyük balık gene gelir.
Kusura bakmayın belki biraz fazla uzattım, ama şu forumda belki birilerine ışık tutar diye nacizhane benimde bir kaç satır cümlem olsun dedim.
Ve üstadlar bu işin tekniği için nereden başlamak lazım, bana ve benim gibi takip edip bir şey yazmaya cesaret edemeyen yada bilgisi yetmeyen arkadaşlara ciddi ciddi ne tavsiye edersiniz. Bu bilgileri lütfedip paylaşırsanız hayrınız büyük olur :))
Herkese bol kazançlar diyorum, pips leriniz hep artıya aksın :) Saygılar.

Kahranonim
17-12-2015, 18:52
Merhaba üstadlar belki biraz geç olacak ama iş yoğunluğundan hemen yazamadım, sayın kahranonim ve adamovic bu başlık aslında en gerekli başlıklardan biri, hatta türkiyedeki yatırım piyasa başlıklarından en önemlisi, zira bu reklam vs. nedenlerden insanlar acayip aldanıyor, bende yüzeysel borsa vs. ile yıllarca az çok bakmış biri olarak forekse heves edip girdim ve petrolde geçen sene Ukrayna olaylarında bi 200 dolar zararla ağzımın payını aldım, teknik meknik hak getire ooo 100 dolar teminatla 1 pip 1 dolar dolar 1 dolar çıktımı ben parayı vurdum kafasıyla girdik günümüzü gördük, bu zararı hiç bir şeyde etmedim, borsada vs. zarar yazıyordu ama param uçmuyordu, zamanında şeker piliç, asyab a bile para yatırdım, 1 sene zararda bekledim belki bunlardan kurtulmam şanstı ama forekste sadece şanslı olmak yetmiyor, şansın varsa acı sonu sadece biraz zaman ötelersin ama kaçamazsın, eminim bu başlığı çok insan benim gibi hevesli kişi takip ediyor hatta hala burdaki yorumlara bakarak az çok demeden işlem açıyor (şansen benim artık o cesaretim yok) bende bu işin teknikiğini öğrenmeye karar verdim, bugün petrol gel 3 dolar varil fiyatı deseler gene zart diye girmem, büyük balık kaçacakmış mış, boşver kaçsın , nasipte varsa başka bir büyük balık gene gelir.
Kusura bakmayın belki biraz fazla uzattım, ama şu forumda belki birilerine ışık tutar diye nacizhane benimde bir kaç satır cümlem olsun dedim.
Ve üstadlar bu işin tekniği için nereden başlamak lazım, bana ve benim gibi takip edip bir şey yazmaya cesaret edemeyen yada bilgisi yetmeyen arkadaşlara ciddi ciddi ne tavsiye edersiniz. Bu bilgileri lütfedip paylaşırsanız hayrınız büyük olur :))
Herkese bol kazançlar diyorum, pips leriniz hep artıya aksın :) Saygılar.

Sn. Hcicek; ben çok nadir durumlar hariç asla emtialarda işlem yapmam. Forekste kaldıraç olduğundan Lot ve marj kavramlarının çok iyi kavranması lazım. Mesela 10 dolarınız olsun. 10 dolarınız ile kaldıraçsız piyaslarda sadece 10 dolarlık işlem yaparsınız. Fakat işin içine kaldıraç girdiğinde 5 dolarınızla 1:400 kaldıraç kullanarak 2000 dolarlık işlem yaparsınız. Sadece 5 dolar ile işleme girmemin sebebi, kalan 5 doların marjin seviyemi dengelemesi için tampon olarak kullanmamdan kaynaklı...

Kaldıraçlı piyasalarda; lot, marjin yüzdesi ve marjin calların iyi bir şekilde kavranmış olması gerekir. 100 dolarınla 100 kaldıraç kullanıp, 0.1 lotluk işlem açtığın anda, saniyede, salisesinde açtığın hesap kapanmış olur. 100 dolar toz olmuş olur Bu kaybeden %98' ide bu tarz işlemler, yatırımlar oluşturuyor zaten.

Başka bir paylaşım sitesinde yayınlanaya başladığım video kayıtlarımın ilk girişini sizinle paylaşmak isterim.

Selamlar arkadaşlar.

Her yerde okuduklarınızın üzerinden tekrar tekrar geçmeyeceğim fakat şunu belirtmem gerekir ki; Forex'e girerek çok kolay ve çok zor bir işe giriştiniz

Bu video çalışması ile, benim kendimde uyguladığım yöntemleri sizlere de aktarmak istedim.

Amacım; kimsenin: ' Bu iş bana göre değil' demesini istemiyor olmam. Çünkü, çok rahat bir şekilde pes ettiren bir piyasa ve bir daha dönüp yüzüne bakmama potansiyelimizin olduğu bir "potansiyel kazanç" kapısı bu Forex piyasası.

Videoları Günlük İşlemlerimde Çekmeye Devam Edeceğim ve her Video'da bir konuyu(İndikatör,osilatör vs.) dilim elverdiğince anlatmaya çalışacağım.

1. Video
Başlık: Forex'e Giriş - Tanışma - Şablon Oluşturma / Kahranonim Sekiz
İçerik: Tanışma, Video Çalışmaları Hakkında Açıklama, Şablon Oluşturma ve Tüm Paritelere bunları uygulama

https://youtu.be/xyKhAgF6c_M

maksoy1
17-12-2015, 18:59
USDCAD de 1.395X te %361.8 i var 0.9X lerden gelen çikisin.

sanirim buradan duzeltmede olsa satis yer.

chronical
17-12-2015, 19:15
UCAd 1,3955 short açtım, sanırım 1,40ı öpecekler sonra dönüş..

chronical
17-12-2015, 19:18
Eğer aylık kapanışı 1,40 üzeri olursa 1,55-60a kadar uçar gibi geliyor, en azından ihtimali var....Pek sanmıyorum kapatacağını ama kim bilir!??

chronical
17-12-2015, 19:22
UCAD 1,40 üzeri aylık kapatırsa stop yaparım...

chronical
17-12-2015, 19:24
UCAD 1,4020ye de lmitli satış girdim..

Adamovich
17-12-2015, 20:34
nasil bir anti uscadcisiniz siz :) FX24 basligi degil anti usdcad basligi olucak yakinda
relax olun biracik :kahkah: baska enstruman mi yok :kahkah:
con actigim crude oil shortlari 20-30 dakika once kapattim .. bugun crude ve brent + kapatirsa eyvallah .

Eğer aylık kapanışı 1,40 üzeri olursa 1,55-60a kadar uçar gibi geliyor, en azından ihtimali var....Pek sanmıyorum kapatacağını ama kim bilir!??

uzun vadede belki o hedefler olabilir ama bir duzeltme yapsin musade edinde burdan yada 1.45 lerden :) tenesir surmediler ise tabi

ONS ta LONG 1050 maliyetli.
1100+ hedefli.

long olmadan once bir dip denemesi bekleseniz iyi olmazmiydi sn maksoy..

altin dip yaparken cok oyalanmaz hizlica dip yapar ve doner..

maksoy1
17-12-2015, 22:02
http://666kb.com/i/d4qovs6j94kft5hu6.gif

uzun vadeli 2 fibo 1,3960 civarı kesişiyor.

http://666kb.com/i/d4qoybi39tf2zg70u.gif

1.1920 den gelen çıkış kanalı, 1,402X lerde kanal üst bandı.

maksoy1
17-12-2015, 22:17
5 = 1,236 * 1 de gördüm buralarda.

1.3960 dan bir adet daha short.

umarım agresifleşmem.

ONS için ise geçen düşüş öncesinde 1050 ler hesaplarimda olup poz açamamiştim, açikçasi porta girdikten sonra gördüm pozu :)

maksoy1
17-12-2015, 22:22
günnük kapaniş barlari önemlidir.

http://666kb.com/i/d4qphije6ecejm93i.gif

buralar der

Adamovich
17-12-2015, 22:33
http://666kb.com/i/d4qovs6j94kft5hu6.gif

uzun vadeli 2 fibo 1,3960 civarı kesişiyor.

http://666kb.com/i/d4qoybi39tf2zg70u.gif

1.1920 den gelen çıkış kanalı, 1,402X lerde kanal üst bandı.

grafiklere bir lafim yok sonucta bir yerde duzeltme yapacak ama nerede simdi burdan yapsa 1.35 lere kadar bir duzeltme ok derim kazancli olursunuz ama 1.45e soluksuz gidip ordan duzeltme yaparsa actiginiz shortlar bir ise yaramaz ..

chronical
17-12-2015, 22:58
[QUOTE=Adamovich;12636620]nasil bir anti uscadcisiniz siz :) FX24 basligi degil anti usdcad basligi olucak yakinda
relax olun biracik :kahkah: baska enstruman mi yok :kahkah:

Aslında benimkisi biraz macera... Bence Draghi ile Euro nasıl bir dönüş yaptıysa Ucad de bir sebeple aynısı olacak diye hissediyorum... Kısmet... :) ama 1,41 üzerinde short taşımam. Yoksa CAD sentimenti çook olumsuz.. Sebep?? Petrol dolayısıyla bakılıyor halbuki toplam ihracatlarında petrol %20 olmasına ragmen, Kanada ekonomisindeki etkisi sadece %2..Bence petrolle ilişik sentimenti haksız olarak çok negative oldu..

Kahranonim
17-12-2015, 23:00
grafiklere bir lafim yok sonucta bir yerde duzeltme yapacak ama nerede simdi burdan yapsa 1.35 lere kadar bir duzeltme ok derim kazancli olursunuz ama 1.45e soluksuz gidip ordan duzeltme yaparsa actiginiz shortlar bir ise yaramaz ..

USDCAD 11 yılın ardından bugün yeni zirve yaptı. Başka parite mi kalmadı anlamadım ben:) Niçin bunla uğraşıyorsunuz bu kadar? Düşüşlerin başlangıcında trene binmeyi bekliyorsanız bu çok zor... Bir trader hayatı boyunca bir trende en dibinde yada en tepesinde ancak 2 kere katılabilir:) Beklentiniz olan bir seviyeye uyarı ekleyip hiç bakmamak sizce de daha iyi olmaz mıydı?

chronical
17-12-2015, 23:09
Ayrıca diğer EM ler satış yerken TL nin güçlü kalması hiç inandırıcı gelmediğinden 2,922 den USDTL longladım... stop 2,89, target 3...

Adamovich
17-12-2015, 23:25
USDCAD 11 yılın ardından bugün yeni zirve yaptı. Başka parite mi kalmadı anlamadım ben:) Niçin bunla uğraşıyorsunuz bu kadar? Düşüşlerin başlangıcında trene binmeyi bekliyorsanız bu çok zor... Bir trader hayatı boyunca bir trende en dibinde yada en tepesinde ancak 2 kere katılabilir:) Beklentiniz olan bir seviyeye uyarı ekleyip hiç bakmamak sizce de daha iyi olmaz mıydı?
cok bindim o trene :)
bu pozisyonlari sabah actim 7 parca seklinde resimde 3 parca var cunku kapandi 72 den 75 den 71 den

en son poz actiktan 1 dakika sonra %1.5 cakildi usdnok :)

pozisyonum yok 8.66tp olanlarida kapattim :kahkah:

http://i.hizliresim.com/m7mkvV.jpg

Kahranonim
17-12-2015, 23:54
cok bindim o trene :)
bu pozisyonlari sabah actim 7 parca seklinde resimde 3 parca var cunku kapandi 72 den 75 den 71 den

en son poz actiktan 1 dakika sonra %1.5 cakildi usdnok :)

pozisyonum yok 8.66tp olanlarida kapattim :kahkah:

http://i.hizliresim.com/m7mkvV.jpg

O trene çok bindiyseniz, bence bi karantina bölgesine alınıp üzerinizde, düşünce biçiminizde bilimsel araştırmalar yapmamız gerekiyor:)

Adamovich
18-12-2015, 00:18
O trene çok bindiyseniz, bence bi karantina bölgesine alınıp üzerinizde, düşünce biçiminizde bilimsel araştırmalar yapmamız gerekiyor:)
o trene cokda sondan bindik :) ..

ben cok zamandir suna dikkat ettim .. her koyulan grafige inanmiyacaksin her acilan pozisyon a inanmiyacaksin .
poz acarken yada kapatirken kesinlikle sosyal medya dan uzaklasicaksin .. poz actigin anda biryere yaziyorsan graf koyucaksin pozisyonunu yazicaksin daha o sayfaya donup bakmiyacaksin bile pozisyon kapatincaya kadar ..

15 gundur gunluk olarak totalde hic zararli pozisyon kapatmadim 2 gun haric .. bu gunde de ya birileri yazdi yorum yapti face den whatsapp dan twitterdan felan fdilan
gaza gelip actik ..

Bugunde aynisi oldu gunduz islemleri yaptik aksam oylesine pc ye bakmaya geldim dji deki islemleri izlemek keyif yapmak icin
gunduz dji ve sp short emirler girmistim pasif ama gormemis malum gelmedi short emirler

geldi birileri su ne olur bu ne olur hic pozisyon acmayacak ken ki yukarisa short pasif emirlerim dururken kalktim long actim ..
1 saatte acilan pozisyonlarda zarar %100 :)
simdi gelde sinir olma keyif yapmaya gel %100 zarar et :kahkah:
Simi bu sacma islemin zararini cikarmak icin butun enstrumanlara saldiririm zarar daha fazla olur :)

FX de islem yapiyormusun
1 altin kural sosyal medyada uzak durucaksin :kahkah:

hcicek
18-12-2015, 10:42
Sn. Hcicek; ben çok nadir durumlar hariç asla emtialarda işlem yapmam. Forekste kaldıraç olduğundan Lot ve marj kavramlarının çok iyi kavranması lazım. Mesela 10 dolarınız olsun. 10 dolarınız ile kaldıraçsız piyaslarda sadece 10 dolarlık işlem yaparsınız. Fakat işin içine kaldıraç girdiğinde 5 dolarınızla 1:400 kaldıraç kullanarak 2000 dolarlık işlem yaparsınız. Sadece 5 dolar ile işleme girmemin sebebi, kalan 5 doların marjin seviyemi dengelemesi için tampon olarak kullanmamdan kaynaklı...

Kaldıraçlı piyasalarda; lot, marjin yüzdesi ve marjin calların iyi bir şekilde kavranmış olması gerekir. 100 dolarınla 100 kaldıraç kullanıp, 0.1 lotluk işlem açtığın anda, saniyede, salisesinde açtığın hesap kapanmış olur. 100 dolar toz olmuş olur Bu kaybeden %98' ide bu tarz işlemler, yatırımlar oluşturuyor zaten.

Başka bir paylaşım sitesinde yayınlanaya başladığım video kayıtlarımın ilk girişini sizinle paylaşmak isterim.

Selamlar arkadaşlar.

Her yerde okuduklarınızın üzerinden tekrar tekrar geçmeyeceğim fakat şunu belirtmem gerekir ki; Forex'e girerek çok kolay ve çok zor bir işe giriştiniz

Bu video çalışması ile, benim kendimde uyguladığım yöntemleri sizlere de aktarmak istedim.

Amacım; kimsenin: ' Bu iş bana göre değil' demesini istemiyor olmam. Çünkü, çok rahat bir şekilde pes ettiren bir piyasa ve bir daha dönüp yüzüne bakmama potansiyelimizin olduğu bir "potansiyel kazanç" kapısı bu Forex piyasası.

Videoları Günlük İşlemlerimde Çekmeye Devam Edeceğim ve her Video'da bir konuyu(İndikatör,osilatör vs.) dilim elverdiğince anlatmaya çalışacağım.

1. Video
Başlık: Forex'e Giriş - Tanışma - Şablon Oluşturma / Kahranonim Sekiz
İçerik: Tanışma, Video Çalışmaları Hakkında Açıklama, Şablon Oluşturma ve Tüm Paritelere bunları uygulama

https://youtu.be/xyKhAgF6c_M

kahranonim teşekkür ederim cevabın için, ilk fırsatta bütün videolarına bakacağım, işte yeni başlayan arkadaşlara en güzel böyle yardımcı olabiliriz, zira bu işe girmeyin demek değil, girdiğinde batmamayı nasihat edip yol göstermek lazım, her ne kadar bir çoğuna tuhaf gelse de hala insanlar şans oyunu gibi gördüğü yatırım piyasalarında elalemin sinyaliyle 3 kuruş kursağından arttırdığı parayı gömüyor. bu anlamda hassasiyetiniz için tekrar teşekkür ederim.

Kahranonim
18-12-2015, 11:24
kahranonim teşekkür ederim cevabın için, ilk fırsatta bütün videolarına bakacağım, işte yeni başlayan arkadaşlara en güzel böyle yardımcı olabiliriz, zira bu işe girmeyin demek değil, girdiğinde batmamayı nasihat edip yol göstermek lazım, her ne kadar bir çoğuna tuhaf gelse de hala insanlar şans oyunu gibi gördüğü yatırım piyasalarında elalemin sinyaliyle 3 kuruş kursağından arttırdığı parayı gömüyor. bu anlamda hassasiyetiniz için tekrar teşekkür ederim.

Forex'e ilk ilgim başladığında bir fuara katılmıştım. Orada bu ilgimden bahsettim ve eşantiyon kaynak kitapları falan alırken hep numaramı dağıttım mecbur. Hepsi aradı elbette. Herkes sinyallerinden bahsediyordu. Bende diyordum ki; o sinyalleri alan değil de bulan olmak istiyorum... Bana bu konuda yardımcı olacaksanız görüşmelere devam edebiliriz...

Bence emek verilince karşılığını alabileceğiniz bir piyasa bu forex. O sinyalleri verenlerin de, işin içine girince göreceksiniz ki, aslında yaptığı farklı hiçbir şey yok.

maksoy1
21-12-2015, 12:46
1,3920 altı saatlik kapanişlar 1,3800 civarına getirir kademeli alimlarım da o bölgede kademeli kapanır elde 2-4 poz kalır.

1,3800 / 1,3950 arasi birkaç gün geçirecek gibi.

pterol de artik inecek dalga kalmadı, el mecbur yukari düzeltme/çikiş gelmeli

Adamovich
21-12-2015, 13:25
1,3920 altı saatlik kapanişlar 1,3800 civarına getirir kademeli alimlarım da o bölgede kademeli kapanır elde 2-4 poz kalır.

1,3800 / 1,3950 arasi birkaç gün geçirecek gibi.

pterol de artik inecek dalga kalmadı, el mecbur yukari düzeltme/çikiş gelmeli
wti ve brent e long pozisyonum var ama vade degisimi sonrasi hic hosuma gitmiyor vade degistirdik ve sanki % 4 luk bir dalga daha olma ihtimali var gibi :) rahat degilim pozisyon da .

vadeli endeksler yemyesil iken brent ve wti nin kirmizi olmasi hic iyi degil .. vadeliler dususe gecerse brent onlardan daha hizli yol alir

maksoy1
21-12-2015, 16:09
petrol-usdcad korelasyonuna evet.

ama endeksler-petrol korelasyonu yüksek yüzde olabiilir ama birebir korelasyon kabullenmekte zorlanırım

gündüz giremem genelde ama petroller olmuş görünüyolar,
buralardan düzeltme modundada olsa %8-12 gelmeli .

Adamovich
21-12-2015, 18:32
petrol-usdcad korelasyonuna evet.

ama endeksler-petrol korelasyonu yüksek yüzde olabiilir ama birebir korelasyon kabullenmekte zorlanırım

gündüz giremem genelde ama petroller olmuş görünüyolar,
buralardan düzeltme modundada olsa %8-12 gelmeli .

kimse umursamaz petrol ve endeks korelasyonunu ama petrol her zaman oncudur ..
dji su an 120 puan artida iken petrolun eksi olmasi mide bulandirici

vade degisiminde fiyat degisikligi sonrasi grafige bir daha bakin sn maksoy

maksoy1
21-12-2015, 20:19
5 = 1,236 * 1 de gördüm buralarda.

1.3960 dan bir adet daha short.

umarım agresifleşmem.

ONS için ise geçen düşüş öncesinde 1050 ler hesaplarimda olup poz açamamiştim, açikçasi porta girdikten sonra gördüm pozu :)

ONS 1080 kapanır.

https://www4.dailyfx.com/sentiment?utm_source=Twitter&utm_medium=Yell&utm_campaign=twr

USDCAD in işi zorr, %82 short, çok yüksek bir rakam ve sürekli de artiyor :)
üstündeki yükü atmadan ancek petrol çok sert bir çikiş yapacak ki düşsün/düzelsin.

Adamovich
21-12-2015, 20:44
ONS 1080 kapanır.

https://www4.dailyfx.com/sentiment?utm_source=Twitter&utm_medium=Yell&utm_campaign=twr

USDCAD in işi zorr, %82 short, çok yüksek bir rakam ve sürekli de artiyor :)
üstündeki yükü atmadan ancek petrol çok sert bir çikiş yapacak ki düşsün/düzelsin.
1.3989 dan bende shortladim 1.4030 da sl olurum ..
brent normal hareketlerini yapmiyor .. normalde hangi tarafa gidecek se ilm basta terst tarafa 40 pips yapar sonra gidecegi yone 100-150 pips yapar ..

su an durum cok farkli basini kaldiramiyor .. gun icinde bir daha acilis noktasini goremiyor ..
su baski kalkarsa basini kaldirdiginda onune kimse gecemez bu sefer hareketleri cok ama cok agresif olucak bence
ama ne zaman kalkicak bu baski ..

bugun 1.3950 lere dogru geri cekilme yasanirsa shortcular cok rahatlar
usdcad sayet geri cekilmeye baslarsa bu sefer duzeltmeyi buyuk ihtimalle 1.34 lere kadar beklerim
WTI gun sonu kapanisi 36.00 uzerinde olursa wti ciler olarakda rahatlariz

maksoy1
21-12-2015, 21:02
1,3988 den de ben ilave ettim 2 poz daha.

Nerelerinden bakarsam bakayım petrol yukari USDCAD aşaği çikiyor :)

.

Adamovich
21-12-2015, 21:27
1,3988 den de ben ilave ettim 2 poz daha.

Nerelerinden bakarsam bakayım petrol yukari USDCAD aşaği çikiyor :)

.
petrol yukari cikiyor diye diye diye ocagimiza incir agaci dikicekler bir o agaca cikacagiz sonra petrol yukari :)
ki petrol deki en azili shortcu olan ben bile long dayim :)

sertol
21-12-2015, 21:35
Usd cad yorumları gördüm dikkatimi çekti.. Ben 1.42 seviyelerinden uzun vadeli cad a geçmeyi düşünüyorum..
Olmazsa cebimizden para alan yok acele etmek yanlış olur

sertol
21-12-2015, 21:38
Ayrıca cad ve zar çok benzer teknik çizmiş zar da operasyon geçen hafta bitti bu günlerde cad ve ruble için aynı operasyonu bekliyorum.
Ruble 72 yaptı birara zaten

Adamovich
21-12-2015, 22:32
ne kadar denyo bir enstruman zaten 40 pips hareketi %100 kar yada zarar oluyor embesil enstruman 36. uzerinde 3 dk kalici olamadi bugun ilk basta acilista birde simdi 36 uzerine attilar kalamayip ustuen 45 pips verdiler
gun sonu 36 uzerinde kapatmasin aktifden kapatirim poz lari bir daha da bulasmam brent e long olarak ama her zaman short

Kahranonim
22-12-2015, 14:00
Tüm forum camiasının yeni yılını şimdiden kutlarım. Herkes için muhteşem kazançlar getiren bir yıl olur umarım 2016.

Önümüzdeki hafta Noel tatilinden dolayı işlem saatlerinde, piyasaların açılış ve kapanışlarında değişiklikler söz konusudur.

http://i.hizliresim.com/8DmQvW.png (http://hizliresim.com/8DmQvW)

Kahranonim
22-12-2015, 14:02
Christmasa çıkmadan ayak üstü açtığım işlemler. Giriş noktalarım ve SL'ler umarım yardımcı olur.

http://i.hizliresim.com/rZY8BN.jpg (http://hizliresim.com/rZY8BN)

Adamovich
22-12-2015, 14:40
Christmasa çıkmadan ayak üstü açtığım işlemler. Giriş noktalarım ve SL'ler umarım yardımcı olur.

http://i.hizliresim.com/rZY8BN.jpg (http://hizliresim.com/rZY8BN)
Cogunluk NZD yi karsisina almis acilan pozisyonlarda bugun nzd verileri var kasim ve aralik ayi verileri genelde hep iyi geliyor ..
nzd ve aud da islem acacagim tek parite su an audnzd ama yon konusunda kararsiz kaldim . 1.06 yi asagi kirdirmadilar yukarida atmadilar ne yone giderse en az %3 u var
usdnok a bir bakin isterseniz .. alt cizgiyi kirarsa bir selale de burda olur .. petrol fiyatlarinda yukselis bekliyorsaniz en hizli tepkiyi nok verir .
8.72 nin altinda saatlik yada 4 saatlik kapanis yeter shortlar icin :kahkah:

Kahranonim
22-12-2015, 17:34
Cogunluk NZD yi karsisina almis acilan pozisyonlarda bugun nzd verileri var kasim ve aralik ayi verileri genelde hep iyi geliyor ..
nzd ve aud da islem acacagim tek parite su an audnzd ama yon konusunda kararsiz kaldim . 1.06 yi asagi kirdirmadilar yukarida atmadilar ne yone giderse en az %3 u var
usdnok a bir bakin isterseniz .. alt cizgiyi kirarsa bir selale de burda olur .. petrol fiyatlarinda yukselis bekliyorsaniz en hizli tepkiyi nok verir .
8.72 nin altinda saatlik yada 4 saatlik kapanis yeter shortlar icin :kahkah:

Hiçbir pariteyi sizin kadar takip ettiğimi sanmıyorum, bu sebeple sohbetinize eşlik edemiyorum, üzgünüm:( Ekonomik takvimi takip ediyorum ve sistemime sadık kalıyorum sadece. Benim için, döviz, endeks, hisse senedi fark etmiyor. Aracı kurumumun imkan tanıdığı tüm ürünlerde, piyasalarda işlem yapıyorum. Sistemimin imkan kıldığı tüm piyasalarda pozisyon açıyorum... O kullandığınız kelimeleri de pek anladığımı söyleyemem bu arada:) Şelale ne demek mesela?

Kahranonim
22-12-2015, 18:20
İşlemleri hızlıca açtığım için Take Profitleri belirleyememiştim. Şimdi de daha fazla takip edemeyeceğim için sadece iz süren stoplarla karlarımı realize ettim. Geri dönüşler olduğunda işlemler otomatik kapanacak.

http://i.hizliresim.com/Gobz73.jpg (http://hizliresim.com/Gobz73)

Adamovich
22-12-2015, 18:22
Hiçbir pariteyi sizin kadar takip ettiğimi sanmıyorum, bu sebeple sohbetinize eşlik edemiyorum, üzgünüm:( Ekonomik takvimi takip ediyorum ve sistemime sadık kalıyorum sadece. Benim için, döviz, endeks, hisse senedi fark etmiyor. Aracı kurumumun imkan tanıdığı tüm ürünlerde, piyasalarda işlem yapıyorum. Sistemimin imkan kıldığı tüm piyasalarda pozisyon açıyorum... O kullandığınız kelimeleri de pek anladığımı söyleyemem bu arada:) Şelale ne demek mesela?

kirmizi ok ve devami gibi mesela :kahkah:

http://i.hizliresim.com/Jnd2jj.png
grafikteki indikator sn halis in hediyesidir .. bu mesajda tesekkur edelim bir kere daha Allah Razi olsun :)

usdnok shortlari 8.69 dan kapattim gun sonu 8.72-8.73 e dogru bir atak yapar buyuk ihtimal oralardan yeniden acarim

Adamovich
23-12-2015, 01:47
Cok ilginc .. daha once rastlayan oldumu buna ?
her iki grafikde 30dk ve usdnok a ait
gcm de barlar normal iken gedikde bir anda 8.67leri gosterdiler

http://i.hizliresim.com/65YbE0.jpg
http://i.hizliresim.com/7M2dLN.jpg

Kahranonim
23-12-2015, 02:17

Forex piyasası spot bir piyasa olduğu için, hangi aracı kurumun hangi merkezden fiyatları çektiğine göre, bize yansıtılan fiyatlar değişir ve dolayısıyla grafik de değişir. Bu kadar büyük bir oynama sadece demo hesaplarda olur. Gerçek hesaplarda böyle büyük farklara rastlayamazsınız.

Adamovich
23-12-2015, 03:06
Forex piyasası spot bir piyasa olduğu için, hangi aracı kurumun hangi merkezden fiyatları çektiğine göre, bize yansıtılan fiyatlar değişir ve dolayısıyla grafik de değişir. Bu kadar büyük bir oynama sadece demo hesaplarda olur. Gerçek hesaplarda böyle büyük farklara rastlayamazsınız.

gcm de olussa bur bar normal diyecegim ama gedik de olusunca bir an sasirdim ..
matrik dede o bara benzer var ama en dusuk 8.69 u gormus . ama gedik MT4 de 8.67 i gosteriyor
shortarin tp si 8.65 di 8.67 olsa o barla kapatip 8.72 den geri acardik ne guzel :)

buna benzer baska bir olay gcm de de oldu ekran sabit kaldi [ bu cok oluyor mesela ] fiyatlar o esnada 20 pips dustu ben o esnada pozisyonlari kapatip ekran gelince 20 pips asagidan longlari yerine koymustum mesela bu aksam :)

USDCAD shortlarim hala duruyor .. yalniz bugun cok kritik bir viraj usdcad icin
1.3920 den yukariya teperse duzeltme isi rafa kalkar ve yeni zirveye dogru harekete gecer .
1.3920 den yukariya tepmez ise o zaman shortara biraz daha ilave yapip 1.36 ya kadar shortlari bekletirim 1.36 da grafiklerin durumuna gore ya kapatir yada bekletirim
brent pozisyonlarini 36.50 den kapattim

usdcad 1.3920 hareketine bakarak brent de de buna gore pozisyon acacagim
su an 1.3920 destek olmamis gibi gozukuyor ama sabah ola hayrola sabaha kadar degirmenin altindan cok su akar
AUD NZD baktigim butun indikatorler al sinyali veriyor hemde kuvvetlicecene :) yalniz cektigim 2 tane cizgi var birisi yukarida 1.0635 den geciyor digeride altta 1.0595 den geciyor
fiyat bu ikisinin arasinda kaldi bir yone dogru atamiyor .

yazdigim gibi butun indikatorler e gore pozisyon al . ama sisteme gore 4saatlik ve gunlukler satta 30 -60 120 dk liklar alda idi
simdi ise gunluk ve 4h hala satta ama 5 -15 30 luklar sat yakti yavas yavas

indikatorler al desede ben bunda hissi davranip 1.0620 lerden actigim shortlari kapatmiyacagim
hissi pozisyon islerse %2-3 birakir yok birakmaz ise 1.0650 de stop olurum

kirmizi ok ve devami gibi mesela :kahkah:

http://i.hizliresim.com/Jnd2jj.png
grafikteki indikator sn halis in hediyesidir .. bu mesajda tesekkur edelim bir kere daha Allah Razi olsun :)

usdnok shortlari 8.69 dan kapattim gun sonu 8.72-8.73 e dogru bir atak yapar buyuk ihtimal oralardan yeniden acarim

usdnoklari kapatmistim yeniden 8.72 ve 8.7260 dan short actim

Brentin de buyuk onemli var nok da . usdcad 1.3920 destek olurda yukari atak yaparsa usdnoklarida kapatirim
ha usdcad 1.3920 destek olmaz sa ilk hedef 8.62 olmak uzere usdnoklarida tasirim

GBPUSD long pozisyon actim ama gidisati pek iyi degil alt destek kirilmis gibi gozukuyor ama benim grafiklerde bir destek noktasi daha var 1.4785 buranin altina sarkmiyacagini dusundugum icin bekletiyorum gbpusd leri sayet burayi kirarsa SL oplur kapatirim pozisyonlari

maksoy1
23-12-2015, 20:49

Evet rastliyorum bolca gedikte ben bu barlara ve reel hesapta.

Özellikle dolar endeksi ve usdtry de.
Örnek 16.12.2015 tarih ve saat 23.15 teki dolar endeksi 15m bar.

Geneldede spreadler çok açildiğinda aliş kademesinden geçen düşük hacimli işlemlerde.

Ana paritelerde gerçekleşmiyor nedense.
Cross, emerging market paritelerde, dolar endeksinde gerçekleşen barlar.

O yüzden de ana pariteler dişina çikmamaya çalişiyorum açikçasi.

maksoy1
23-12-2015, 20:57
USDCAD de 7 pozum mevcut idi.
İlk 4 ü ;
1,3760 / 1,3830 / 1,3870 / 1,3930 ...
ortalama ise 1,3847 civarı bu pozların.

maliyetine kapandılar.

kalan pozlar ise 3 adet;
1,3960/1,3988/1,3988 ortalama ise 1,3978.
orta vade poz olarak portta kalacaklar.
1,3978 üzeri kademeli poz eklenir.

EW sel en BOĞA sayima göre 1,2830 lardan gelen çikişta 3.3 bitirdi ise 3.4 yapiyor şu an ve %23,6 gibi ideal bir fiyati da 1,3830 civari yapmiş ve bitirmiş olabilir.

3.5 ve 5. dalga için 2 yeni TEPE daha yapabilir.

En ayı sayima göre ise 1,40 lara orta ve uzun vadeli TEPE derim.

Orta vadede 1,25 leri yakmasi ihtimalini seviyorum vede istiyorum.

O yüzden her çikişinda dalgasal analiz doğrultusunda yeni SHORT pozlar eklerim.

Hayirli ve bol kazançlar.

Adamovich
23-12-2015, 21:26
USDCAD de 7 pozum mevcut idi.
İlk 4 ü ;
1,3760 / 1,3830 / 1,3870 / 1,3930 ...
ortalama ise 1,3847 civarı bu pozların.

maliyetine kapandılar.

kalan pozlar ise 3 adet;
1,3960/1,3988/1,3988 ortalama ise 1,3978.
orta vade poz olarak portta kalacaklar.
1,3978 üzeri kademeli poz eklenir.

EW sel en BOĞA sayima göre 1,2830 lardan gelen çikişta 3.3 bitirdi ise 3.4 yapiyor şu an ve %23,6 gibi ideal bir fiyati da 1,3830 civari yapmiş ve bitirmiş olabilir.

3.5 ve 5. dalga için 2 yeni TEPE daha yapabilir.

En ayı sayima göre ise 1,40 lara orta ve uzun vadeli TEPE derim.

Orta vadede 1,25 leri yakmasi ihtimalini seviyorum vede istiyorum.

O yüzden her çikişinda dalgasal analiz doğrultusunda yeni SHORT pozlar eklerim.

Hayirli ve bol kazançlar.
bende dusundum herhalde pozisyonlari kapatti maksoy ses soluk cikmiyor diye :kahkah:
1.3846 da 50 gunlugu vardi 4h grafiklerinde ordan destek buluyor ..

eurousd yi yanimiza alamadik .. onu yanimiza alsak daha seri olabilirmis.

wti> brent bu biraz sacma gozukuyor
Wti 37.78 uzerine atamiyor izlenimi var 2 sefer denedi ikisindede geri cekildi ..
dji 17.540 da sabit takildi kaldi .. %1 cikmasina ragmen hacim yerlerde surunuyor

sahsen eurousd 1.07 beklentim hala devam ediyor ve aklimdan acaba usdcad degilde yarisini eurocad ile mi degistirmek lazim acaba diye geciyor

maksoy1
23-12-2015, 22:18
16-18 saat ortalama uyanık olma süresi var ise, yeri geliyor ekrana sadece 1-2 saat bakabildiğim oluyor, bazi günneri ise tamamen es geçebiliyorum. 3-5 saat ekranda kalabilmek benim için iyi bir rakam düzenli çaliştiğim işim olmasi nedeni ile.

Mesela gündüz saatine denk gelse idi poz kapamam canni yazma şansim olmayacak idi.

Düzenli işim olmasi nedeni ile çok kısa vade poza girmem mümkün olmuyor, kısa vade pozlara da girmem doğru olmuyor.

O yüzden orta vade poz peşine koşmak benim için şu an en doğru olan.

Emekliliğe hazirlik durumundayim foreks piyasasında sözün özü.

AOF lar için ise bende tüm AOF lar fibo tabanli o yüzden 10/20/50/100/200 lük ortalamalar ekranımda yok.

Bendekilerde ise 30 mn dün, 60mn ise bugün aşaği kesişmeler ise başlamiş durumda.

maksoy1
23-12-2015, 22:28
WTI>Brent konusunda bugün yayınlanan makale, en dikkat çekici olan ise WTI fiyatı nerede ise çikarma maliyet seviyelerinde.
36,50 der çikarma maliyetine, son 10 işgünü ortalamasi nerede ise :)

Hani ONS için 800-900 dolarlardan bahsediyorlar, nasil olacak ise ONS çikarma maliyeti 1000 dolar civarında iken

http://tr.investing.com/analysis/wti-fiyatı-brenti-geçti,-bakalım-yarışı-kim-kazanacak--27081

Adamovich
23-12-2015, 22:35
WTI>Brent konusunda bugün yayınlanan makale, en dikkat çekici olan ise WTI fiyatı nerede ise çikarma maliyet seviyelerinde.
36,50 der çikarma maliyetine, son 10 işgünü ortalamasi nerede ise :)

Hani ONS için 800-900 dolarlardan bahsediyorlar, nasil olacak ise ONS çikarma maliyeti 1000 dolar civarında iken

http://tr.investing.com/analysis/wti-fiyatı-brenti-geçti,-bakalım-yarışı-kim-kazanacak--27081
ons icin 1100$ bile olan var cikarma maliyeti ama bunlar kucuk olcekli firmalar
buyuk olcekli firmalar ise 700 -830$ arasi .. bunun gercek bilgilerinin oldugu bir link vardi ama diger pc de oda Turkiye de :)
bulabilirsem gonderirim linki ilerleyen saatlerde

wti icin ise sudilerin cikarma maliyeti 6 $ rusya nin ise 20$ a yakin diye biliyorum ben ..

forumda ayvagobekli var cok guzel yazilari var

Petrol uzun vadeli kontratlarla satilir. LTCM kontratlar. Vadeli piyasalarda kontrat alinip satilir. Bu Ltcm kontratlari aldiginizda vade sonunda petrolu teslim almak zorundasiniz. Vadeli piyasada ise diger vadeye gecebiliyorsunuz.

Vadeli piyasalarda hacim 7 trilyon dolarsa, spot piyasada hacim 70 trilyon dolardir.
Bir diger sorun, spot piyasadan Ltcm kontratlarla petrolu herkes alamaz. Devletler ve rafineriler, petrol stoklama hakki olan cok buyuk firmalar alabilir. Petrol stoklama isi ise cok siki kanunlarla denetlenir. Sayet 1 galon petrol eksik gosterilirse, bunu yapanlarin poposundaki donu alip, kodese koyarlar ve o kisi bir daha gokyuzunu goremez.

Yani bugun depolariniz doluysa, petrolu stoklayacak yeriniz yoksa bu fiyatlardan petrol alamazsiniz. Onceden aldiginiz yuksek fiyatli kontrattaki petrolu de teslim almak zorundasiniz. Ozellikle gelismis ulkeler olmak uzere tum dunyada petrol stoklanmis durumdadir. Koyacak yer olmadigindan, bugun petrol tankerleri yarim yol degil, ceyrek yolla seyretmekteler. Yani petrolu koyacak yer yok.

Mesaji sizi desteklemek icin yazmis bulunuyorum.

http://www.hisse.net/forum/search.php?searchid=22105706
ayvagobekli felan filan nicki ama .. gercekten forumda yazdiklari ele alinip okunacak insanlardan birisi ve yeni uye fazla mesaji da yok :kahkah: az ve oz yaziyor

maksoy1
23-12-2015, 22:49
Ok.
Daha önce okuyup çok gülmüğştüm, petrol koyacak yer olmadiği için gemilerin yarım yol ile yol aldıklarını :)

Adamovich
24-12-2015, 00:44
dji ile ilgilenen varsa belki faydasi olur

bir onceki dusus ve yukseliste olusan barlar benzerligi var . ustune ustlik Tyesil ve T mavi de asagi yukari ayni yerde kesisiyor

bu noktadan ben short giymeyeyimde kim giysin . ama gecen seferki gibi ben bu noktayi beklerken 40 point asagisindan dondururler :kahkah:
http://i.hizliresim.com/orzQ3k.png

nereye elimi atsam hep ayni rakam cikiyor 17.696 :kahkah:
http://i.hizliresim.com/dkqjGD.png

Adamovich
24-12-2015, 15:13
Brent, crude oil grafiklerde cok kotu bir hal aldi
sanki 36.50 lere bir dokunmak isteyisi var gibi
birde usa verisi var iyi gelirse 40-50 pips yukari atar usd paritelerinde
usdcad a kisa bir ara vermeyi dusunuyorum brent fiyati ve veri sonrasi yeniden tren e binerim

1.3863 den kapattim usdcad shortlari .. 1.3900 ve 1.3920 de pasif satislarim var veri iyi gelirse pasif satislarim gelir ..
benim grafilerime gore 1.3890 lara dogru kesinlikle deger gibi gozukuyor ama kismet nasip :)

maksoy1
24-12-2015, 21:08
1,3960 short kapatildi ...
1,3988 den 2 parçaportta.

Kurtun dişine kan değdi artik.
Kasacak, gerecek ama sonu mutlu bitecek.

Bugünkü 1,381X lerden 1,39 üstüne tekrar çikar gibi.
1,40 a kadar 2 birim SHORT açarım, 1,40 üstü yeni tepe ihtimali de oldukça yüksek 1,40+ da izleyerek yeni pozlar açarım.

ali_artist_22
24-12-2015, 22:40
Forex kapali mi

mgdv2001
24-12-2015, 22:53
Evet Noel tatili sebebiyle pazartesiye kadar forex piyasaları kapalı.
(Not) Avrupada oldugumdan bizzat yerinden biliyorum. Bu arada Forex aracı kurum arayışında olan arkadaşlar özelimden bana ulaşabilirler.
Şu an işlem yapmakta olduğum ve merkezini bizzat ziyaret ettiğim(güvenilirliğini yerinde görmek açısından) kurumla ilgili bilgi verebilirim.
Saygılar

Kahranonim
24-12-2015, 23:14
http://i.hizliresim.com/656yLN.png (http://hizliresim.com/656yLN)

Adamovich
25-12-2015, 03:41

1,40 a kadar 2 birim SHORT açarım, 1,40 üstü yeni tepe ihtimali de oldukça yüksek 1,40+ da izleyerek yeni pozlar açarım.
erken mi zipladik diye acaba icimden gecmiyor degil .. ben 63den cikmistim ama sonra 20 leri gordu kismet degilmis .. zaten o seviyeden kapatmazdim. gun sonu 63den sattiklarimin 4 de 1 ini 65 den yerine koydum .. yukari giderken de ilk 1.28 den almis sonra kari gorunce birakmistim . simdi asagi giderken ayni hikaye olucak diye 4 de 1 yerine koydum .. yukari yada asagi umrumda degil artik o pozisyon orda sabit kalicak kapatmiyacagim cok kotu bir durum olmadikca .. uste dogru giderse bende aynen extra ilave ederim bir kere bulastik buna .

Adamovich
27-12-2015, 20:31
ilk basta euro usd bakalim
ustte 1.1045 rakami su an daha yakin gibi gozukuyor 1.1045 in ustunde gunluk kapanis yaparsa
alislar burada hizlanir 1.15 lere kadar alislar cok sert ve hizli olur
1.1045 in ustunde gunluk kapanis yapmayip geri cekilme yasanirsa
bu sefer ben 1.08 lerin destek olmuyacagini dusunur gecen gunlerdeki dibine dogru bir hareket beklerim
Ama sahsi dusuncem 1.08 lerin rafa kalktigi seklinde nedenini asagidaki diger paritelerle birlikte tum olarak dusunurseniz zaten gorunur

euro usd nin yapacagi hareket az cok dolar endeksnin yonunu belirtir zaten
http://i.hizliresim.com/BDELBQ.png

gbpusd
sari dikdortgen icine aldigim yerde bayagi bir longcu dokmuslerdir..
gbpusd su an bantin icine geri girmis gozukuyor tum gostergeleri gayet normal bendeki indikatorler su an al pozisyonunda
gelen gbp verilerine ragmen nasil usd karsisinda deger kazaniyor ben anlamis degilim sahsen ama yon yukari gozukuyor

http://i.hizliresim.com/O7koPz.png

USD TRY
elimde fiziki dolarim oldugunu varsayalim sahsen sariya kadar tutarim .. hatta saridan extra alim bile yaparim hem fiziki
hemde kaldiracli olarak
su an kaldiracli islemim varsa takip edecegim tek yer kirmizi cizgi olur .. asagi gunluk kapanis yaptigi anda have a nice day der gecerim :)
su pozisyonu varsa bir insanin bekleyecegi yer kirmizi cizgi ..
ama sunuda cok yaptilar daha onceleri alt banda degip bir olay oldu yukariya sert ziplattilar ama benc ebu sefer bu cekirge ziplamaz

USDTRY de yukarisi icin ne olur bomba patlar ucak duser vs vs buna benzer seyler olmadigi muddetce su an icin yukarisi zor gozukuyor

usdtry bence 2.87 -2.94 bandina geri donup bir muddet bu bant icerisinde kalicak
http://i.hizliresim.com/0m8z1R.png

eurousd dolar endeksinin yonu konusunda bize fikir verir 1.1045 ustund ekapanis yapicakmi yapmiyacak mi ?

hafta sonu en az 30 paritede grafik calistim ve gordugum su USD butun paritelerde deger kaybediyor seklinde .[ simdi buraya tek tek grafik koymaya calissam 2 saatimi alir :)
euro usd 1.1045 ustunde kapanis yaparsa o zaman soyledigim gibi usd biraz deger kaybedebilir diger para birimleri karsisinda

Ama sunu gozardi etmemekte fayda var su an yapilan islemler hic saglikli bir islem degil .. belki hacim az belki yil sonu oldugundan ama adamlarin tek bir niyeti var oda can yakmak

Gelelim diger bir arkadasimiza :kahkah: nick yazmaya gerek yok zaten o ustune alir

20 lot islem usdtry de acilmaz .. ha hedge amacli acarsin ok ama kazanma amacli 20 lot usdtry acilmaz 1 sefer kazanirsin 3 sefer kaybedersin
usdtry paritesinde long acip ucak dusurulmesini beklemek ve bomba beklemek etik olmaz :)

forumda kapali carsidan bir kac esnaf var kafalarinda usdtry analizi yapip yok bakir dustu yok cinko yukseldi soyle boyle diye analiz yapiyorlar
gecen gunude yazdim dusen petrol ve metal fiyatlari en cok norveci etkiliyor ama usd nok karsisinda bile 8.80 leri gecemedi
adamlar faizi sabit tuttu diye ogun usd nok karsisinda 2 dk da %1 den fazla deger kaybetti zayif nok karsisinda bile zayif bir usd var
merkezin hamle yapmamasini herkez hayret le karsiladi kufur ettiler . ey arkadas doviz piyasasini kapali carsi belirlemiyor sen devede bir tuy bile degilsin
Merkezin hamle yapmamasi ne kaybettirdi bak dolar yerinde sayiyor e bu demektir ki merkez hamle yapmamakta dogru bir karar vermis
ne yapicakti sen dolar tl longsun diye faizmi dusurucekti yada sen shortsun diye faiz mi arttiricakti :kahkah:

ve son olarak ben hicbir paritede tek grafige bakmam

sayet usd try dusunuyorsam grafikleri acar ve capraz bakarim nasilmi

gbp try bakarim
eurotry bakarim
try jpy bakarim
try chf bakarim
sonra doner usdchf bakarim
eurousd bakarim
gbpusd bakarim
usdjpy bakarim

eurpjpy bakarim
euro gbp bakarim
vs vs vs bakar Harmanlar ve ana pozisyonumu acarim ..
Harmanladiklarim bana sunu soyluyor \usd biraz deger kaybedicek ..

Hoca yada ustad diye hitap etmezseniz sevinirim
Camide imamlik yapmiyorum ki Hoca diye hitap edin :kahkah:

Ustad hic degilim ki bana ustad diye hitap edin :kahkah:

Ne guzel nickim var adamovich cokmu zor yazmasi :)

Kahranonim
27-12-2015, 21:12
ilk basta euro usd bakalim
ustte 1.1045 rakami su an daha yakin gibi gozukuyor 1.1045 in ustunde gunluk kapanis yaparsa
alislar burada hizlanir 1.15 lere kadar alislar cok sert ve hizli olur
1.1045 in ustunde gunluk kapanis yapmayip geri cekilme yasanirsa
bu sefer ben 1.08 lerin destek olmuyacagini dusunur gecen gunlerdeki dibine dogru bir hareket beklerim
Ama sahsi dusuncem 1.08 lerin rafa kalktigi seklinde nedenini asagidaki diger paritelerle birlikte tum olarak dusunurseniz zaten gorunur

euro usd nin yapacagi hareket az cok dolar endeksnin yonunu belirtir zaten
http://i.hizliresim.com/BDELBQ.png

gbpusd
sari dikdortgen icine aldigim yerde bayagi bir longcu dokmuslerdir..
gbpusd su an bantin icine geri girmis gozukuyor tum gostergeleri gayet normal bendeki indikatorler su an al pozisyonunda
gelen gbp verilerine ragmen nasil usd karsisinda deger kazaniyor ben anlamis degilim sahsen ama yon yukari gozukuyor

http://i.hizliresim.com/O7koPz.png

USD TRY
elimde fiziki dolarim oldugunu varsayalim sahsen sariya kadar tutarim .. hatta saridan extra alim bile yaparim hem fiziki
hemde kaldiracli olarak
su an kaldiracli islemim varsa takip edecegim tek yer kirmizi cizgi olur .. asagi gunluk kapanis yaptigi anda have a nice day der gecerim :)
su pozisyonu varsa bir insanin bekleyecegi yer kirmizi cizgi ..
ama sunuda cok yaptilar daha onceleri alt banda degip bir olay oldu yukariya sert ziplattilar ama benc ebu sefer bu cekirge ziplamaz

USDTRY de yukarisi icin ne olur bomba patlar ucak duser vs vs buna benzer seyler olmadigi muddetce su an icin yukarisi zor gozukuyor

usdtry bence 2.87 -2.94 bandina geri donup bir muddet bu bant icerisinde kalicak
http://i.hizliresim.com/0m8z1R.png

eurousd dolar endeksinin yonu konusunda bize fikir verir 1.1045 ustund ekapanis yapicakmi yapmiyacak mi ?

hafta sonu en az 30 paritede grafik calistim ve gordugum su USD butun paritelerde deger kaybediyor seklinde .[ simdi buraya tek tek grafik koymaya calissam 2 saatimi alir :)
euro usd 1.1045 ustunde kapanis yaparsa o zaman soyledigim gibi usd biraz deger kaybedebilir diger para birimleri karsisinda

Ama sunu gozardi etmemekte fayda var su an yapilan islemler hic saglikli bir islem degil .. belki hacim az belki yil sonu oldugundan ama adamlarin tek bir niyeti var oda can yakmak

Gelelim diger bir arkadasimiza :kahkah: nick yazmaya gerek yok zaten o ustune alir

20 lot islem usdtry de acilmaz .. ha hedge amacli acarsin ok ama kazanma amacli 20 lot usdtry acilmaz 1 sefer kazanirsin 3 sefer kaybedersin
usdtry paritesinde long acip ucak dusurulmesini beklemek ve bomba beklemek etik olmaz :)

forumda kapali carsidan bir kac esnaf var kafalarinda usdtry analizi yapip yok bakir dustu yok cinko yukseldi soyle boyle diye analiz yapiyorlar
gecen gunude yazdim dusen petrol ve metal fiyatlari en cok norveci etkiliyor ama usd nok karsisinda bile 8.80 leri gecemedi
adamlar faizi sabit tuttu diye ogun usd nok karsisinda 2 dk da %1 den fazla deger kaybetti zayif nok karsisinda bile zayif bir usd var
merkezin hamle yapmamasini herkez hayret le karsiladi kufur ettiler . ey arkadas doviz piyasasini kapali carsi belirlemiyor sen devede bir tuy bile degilsin
Merkezin hamle yapmamasi ne kaybettirdi bak dolar yerinde sayiyor e bu demektir ki merkez hamle yapmamakta dogru bir karar vermis
ne yapicakti sen dolar tl longsun diye faizmi dusurucekti yada sen shortsun diye faiz mi arttiricakti :kahkah:

ve son olarak ben hicbir paritede tek grafige bakmam

sayet usd try dusunuyorsam grafikleri acar ve capraz bakarim nasilmi

gbp try bakarim
eurotry bakarim
try jpy bakarim
try chf bakarim
sonra doner usdchf bakarim
eurousd bakarim
gbpusd bakarim
usdjpy bakarim

eurpjpy bakarim
euro gbp bakarim
vs vs vs bakar Harmanlar ve ana pozisyonumu acarim ..
Harmanladiklarim bana sunu soyluyor \usd biraz deger kaybedicek ..

Hoca yada ustad diye hitap etmezseniz sevinirim
Camide imamlik yapmiyorum ki Hoca diye hitap edin :kahkah:

Ustad hic degilim ki bana ustad diye hitap edin :kahkah:

Ne guzel nickim var adamovich cokmu zor yazmasi :)

Şahane bir çalışma, tebkrik ederim. Ben çok etkilendim şahsım adına. Teşekkür ederim

Adamovich
27-12-2015, 21:32
bir tanede xu100 grafigi koyalim dursun baslikta :)
karadeniz in alti tamamiyle petrol halic in icinen 1.000.0000 ton altin cikmadigi muddetce en ustteki kirmizi cizgi uzunca zaman kirilmaz bana gore :kahkah:

http://i.hizliresim.com/qP3ydD.png

priceless
27-12-2015, 21:44
Sn Adamovich, tum yazıyı alıntılamayım...

"......usdtry paritesinde long acip ucak dusurulmesini beklemek ve bomba beklemek etik olmaz........" demişsiniz.

Ben de diyorum ki :

7 Hazirandan beri ülkemizde bombanın patlamadıgı, silahın sıkılmadıgı "veya" sehit/yaralı haberinin gelmedigi, sıkı yönetimin ilan edilmedigi, ülkeler arası tank/top/asker/uçak tehditlerinin olmadıgı, ambargo konmadıgı, toma sıktı-yürüşe müdahale-vs vs vs HABERLERİNDEN BİR VEYA BİR KAÇININ GELMEDİGİ TEK BİR GÜN VAR MI?

Etik olmayan benim bunu bekmemem degil, etik olmayan bu adilige sebep olmak ve bunları görmezden gelmek.

Adamovich
27-12-2015, 22:12
Bakin benim soylemedik istedigim sey tamamiyle farkli .
simdi ben diyorum ki bir ulkenin para birimindeki hareket neler ile belirlenir bunu bilmeyen yoktur ..
diyorum ki doviz burosu sahiplerinin yaptigi analiz gibi usdtry analizi yapilmaz ..bu adamlar ezelden beri tl kasa ile uyuyamazlar mark alirlar gulden alirlar frank alirlar ama tl kasa yapmazlar ..
bu kismi defalarca yazdim ben merkez bankalarinin seffaf olduguna inanmiyorum
bunun icinde olusan fiyat hareketlerinide zaten seffaf bulmuyorum ve o yuzden fiziki dolar harici try yi arkama yada karsima alip islem yapmam ..
bu isle bu kadar kolay olmuyor tabi ama kolayca tarif edersek cuma gunu ac pozisyonu cumartesi patlar bomba al 2 tane can olsun dana pazar aksami %2 arti kapat pozisyonlari
sizin yazdiklariniz ile ilgili vob basliginda uzun uzun bir yazi yazdim secim calismlari belediye baskani ve avrupa daki issizlik ile ilgili sanirim okumussunuzdur ..
ne yapilmasi lazim milletin bazi seyleri gormesi anlamasi icin muhalefet partileri secim calismasi yerine TUrkiye de 30 yas ustune yeniden ilk ogretim egitimi vericek okullar yaptirsa daha faydasi olur diye yazdim zaten yapacak hicbir sey yok ne yaparsan yap bir kilif bulunuyor turkiyede ..
o gun vob basligina yazmadim .. ne istiyorsun kardesim sansasyon mu .. gel butun belgeleri vereyim butun belgeleri sana bulman icin yardim edeyim .. sansasyonun babasini yarat .. kotu seyler mi cikarmak istiyorsun sana 1 haftada manset manset haber yapacagin gercek veriler vereyim .. kim cesaret edebiliyor kimse cunku ucu nereye dayaniyor dayandigi yerden korkuyor insanlar ..
elimdeki imkanlar 3 4 kisiyi istifaye goturucek sekilde :kahkah: bay x kabul ediyormusun . olmaz resmiyette ahmet mehmet ama gorunen kisimda bay x kabul ediyorum yahuu ne sacmaliyorsun resmiyette ahmet mehmet oldugu zaman zaten adamlar goruyor
o ihalede araci olan baska bir sahis vardi romanyali yahuu 15 gun telefonundan uyuyamadim telefonumu kullanamadim .. nereden benim telimi verdilerse :kahkah:
sen yolu yeni yaptiricaksin ve altina tonlarca mayin dosenicek bundan haberin olmuyacak gel kulahima anlat
mardin den bir insaat firmasi kalkip gelip izmirde yol ihalesi alicak :) ve bunu tek basina yapicak bunuda kulahima anlatsinlar ..
ama yapacak ne var hicbirsey . bu devirde kendini kollamak zorundasin cunku hersey daha kotuye gidiyor
ben Turkiye de hersey yolunda demiyorum ama try konu oldugu zaman duygusal islem yapip analizlerden uzak kaliyoruz

Daha bekleyin sarkuysan var sirada ...

gelen haberler ile ilgili ben gelen haberlerin hicbirine inanmiyorum 40 pkkli olduruldu 2 tane sehit var bunuda kulahima anlatin
birisi gerilla sabasi yapicak digeri ise asker .. asker gerilla dan daha az zayiyat vericek ..

topu tufekli savas a gerek varmi
sudilerin petrol cikarma maliyeti 6 dolar ruslarin cikarma maliyeti 20 dolar a yaklasik diye okudum ben

petrol un dusmesi demek cinde maliyetlerin azalmasi demek cinde maliyetlerin azalmasi demek USA tarafinin isine gelir .
hem rusyayi koseye kistiriyorsun hemde kendi menfaatince birseyler kazaniyorsun .

Belediye baskani ornegi gibi 7 haziran 2015 degil 7 haziran 2025 gelse bu adamlarin gitmesi cok zor . kaldigi cem uzan in amerikayi dolandirdi diye % bilmem kac oy aldigi bir ulkede yasiyoruz ve o oylari veren insanlar ile ayni havayi zoluyoruz :kahkah:
usd try paritesine gelirsek long aciyorsan beklenicek sey bomba savas ..
ben bu ulkede neler gormedim 2 tane milletvekili istifa etti diye %15 dusen bir borsa gordum ve o gun full malda idim o gun borsa %15 dusmesine ragmen ben ogun ettigim kar ile 58 gun krallar gibi tatil yaptim :kahkah: bu ulke de duygusalliga yer yok firsatci olucaksin firsatci olmadigin zaman duygusal oldugun zaman kendini bitirirsin buda baska kimsenin umrunda olmaz
duygusalim diyorsan finans piyasalarinda islem yapmiyacaksin
bu ulkede muhalefet diye bir sey yok ne olucakta baska bir parti iktidar a gelicek !!!!

ordan burdan surdan derken umarim ne demek istedigimi anlatabilmisimdir !!!!!

Sn Adamovich, tum yazıyı alıntılamayım...

"......usdtry paritesinde long acip ucak dusurulmesini beklemek ve bomba beklemek etik olmaz........" demişsiniz.

Ben de diyorum ki :

7 Hazirandan beri ülkemizde bombanın patlamadıgı, silahın sıkılmadıgı "veya" sehit/yaralı haberinin gelmedigi, sıkı yönetimin ilan edilmedigi, ülkeler arası tank/top/asker/uçak tehditlerinin olmadıgı, ambargo konmadıgı, toma sıktı-yürüşe müdahale-vs vs vs HABERLERİNDEN BİR VEYA BİR KAÇININ GELMEDİGİ TEK BİR GÜN VAR MI?

Etik olmayan benim bunu bekmemem degil, etik olmayan bu adilige sebep olmak ve bunları görmezden gelmek.

bir baska ornek forumda borsa 20.000 olucak diye baslik acin gelen gecen dalga gecer .. 2 ay sonra endeks 20.000 olsa da kimse gelip o basliga ya hakliymissin yazmaz .
bir baska baslik acin borsa 300.000 olucak diye binlerce kisi gelir .. borsa 300.000 olmasada sen onlarin istedigini verdigin icin binlerce kisiye gore sen muhtesemsindir ..
e secimlerde boyle oy verenler baska ulkenin insanlari degil bizleriz yahuuu:kahkah:

7 haziran sonrasi koalisyon olmayacagini buna Akp nin yanasmayacagini etrafta bombalar patlayip dolarin fisekliyecegini sagir sultan bile biliyordu ..
aman dolar firladi bombalar patladi ne yapalim demedi halk ne yapacaklari zaten onceden belirlenmisti .. bu adamlar fuat avni ile bile sag gosterip sol vurdular :kahkah:

bize ne lazim biliyormusunuz Justin Trudeau tarzi bir adam lazim .. oyle bir parti ve parti lideri olmaliki
parti lideri giymeli italian takim elbise .. altina aykiri kemer ve ayakkabi secmeli .. ve en onemlisi coraplari rengarenk olmali .. boyle birisi secilirse belki o zaman bu ulkede bir cok sey degisir

priceless
27-12-2015, 22:41
Sayın Adamovich, haklısınız.
TCMB yada TUIK raporları vs vs şeffaf degil, keza ben de bu savdan yola cıkıp er yada gec ellerinde patlayacak birilerinin diye düsünüyorum. Türkiye'de bir çok buyuk firma iflasın eşiginde, ya iflas ertelemeye basvuruyorlar ya Katarlı vs ortak arıyorlar yada bir banka ile anlaşsak konkordato ilan etsek emellerindeler.
Banvit ve Keskinoglu firmalarını takip etmenizi öneririm. Sn Deniz(43?) çok güzel çalışmış usdtry için temel analiz olarak ve bana da çok mantıklı geliyor hesapları...sadece enflasyonlar mukayese edilse dahi USD'nin bu seviyesi imkansız. Sizin de dediginiz dogru, bu iş bugunden yarına olacak iş degil bombasız, malum şimdiki bombalara alıştı piyasa ve görmezden geliyor. Benim 20 kontrat çok gereksiz riskli çünkü 1-2 ay taşınabilecek bir miktar degil, hiç bir şey olmazsa en azından swapı varlıgı bitirir.

Adamovich
27-12-2015, 22:54
Sayın Adamovich, haklısınız.
TCMB yada TUIK raporları vs vs şeffaf degil, keza ben de bu savdan yola cıkıp er yada gec ellerinde patlayacak birilerinin diye düsünüyorum. Türkiye'de bir çok buyuk firma iflasın eşiginde, ya iflas ertelemeye basvuruyorlar ya Katarlı vs ortak arıyorlar yada bir banka ile anlaşsak konkordato ilan etsek emellerindeler.
Banvit ve Keskinoglu firmalarını takip etmenizi öneririm. Sn Deniz(43?) çok güzel çalışmış usdtry için temel analiz olarak ve bana da çok mantıklı geliyor hesapları...sadece enflasyonlar mukayese edilse dahi USD'nin bu seviyesi imkansız. Sizin de dediginiz dogru, bu iş bugunden yarına olacak iş degil bombasız, malum şimdiki bombalara alıştı piyasa ve görmezden geliyor. Benim 20 kontrat çok gereksiz riskli çünkü 1-2 ay taşınabilecek bir miktar degil, hiç bir şey olmazsa en azından swapı varlıgı bitirir.

aynen swap zaten bitirir hesabi .. birde 20 lot degmez riske etmek icin bu piyasalarda . hedge edersiniz ok derim diye yazdim .
hic yapmadigimi yaptim size om ile bir parite gondermistim . 3 lot pozisyon acmis olsa idiniz o an15.000 $ kar iniz vardi .. su an kar ile actiginiz pozisyondan yilbasi tatilide bedavaya gelmisti ..

3-5 lotu gecmiyecek citir sekilde takilin fx de inanin onun kazandi usdtry den kat kat fazla olur .. heleki su an cok guzel zamanlardayiz 3 lot ile donru trend yakalandigi zaman ki trend yakalamasi bence su an daha kolay 3 lot ile kazanacaginiz rakamlar tahmin edilemez ..
fx de amac 30.000 riske edip 15.000 kazanmak degil
6000 riske edip fazla risk almadan . disiplinli ve teknik ve temel analiz dogrultusunda 30.000 yapabilmek onemli olan

daha once vob topiginde muhabbet esnasinda yazmistim kucuk bir miktar gumus shortluyorum 14.500 lere gelirse yilbasi tatili bedavaya gelir diye . bu sene yilbasi tatilini 15-20 gune cikardim donmeyede niyetim yok daha :kahkah:

seans acilisinda guzel gidiyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=1g_G6f4_iGM

Adamovich
27-12-2015, 23:17
XAUUSD
T4 - 1080.50 acaba bu seferde calisirmi ?

http://i.hizliresim.com/yLm9pj.png

Asagidakide 120dk grafikleri . 60dk liklarida ayni sekilde gosteriyor
http://i.hizliresim.com/92R383.png

https://www.youtube.com/watch?v=vnHgClvShk0

maksoy1
28-12-2015, 01:24
EURUSD bir birim SHORT 1,0968...
1,101X civari 1 birim daha eklerim.

Sanırım en geç salı günü 1,09 altında kapanir/lar.

Adamovich
28-12-2015, 01:42
EURUSD bir birim SHORT 1,0968...
1,101X civari 1 birim daha eklerim.

Sanırım en geç salı günü 1,09 altında kapanir/lar.
ilk defa ayni pozisyona ayni zamanlarda girmisiz :)
yalniz extradan eurpgbp de shortladim citir citir

eurousd short tp lerim 1.0912 SL 1.0990
eurgbp short tp lerim 0.73078 SL 0.7375 de

eurousd shortlarida kapattim bu mesajda kalan pozisyon sadece euro gbp short

vur kac yapmayi deniyecegim bu hafta surekli 40-50 pips de pozisyon kapatirim yilbasina kadar
usdcad larim vardi az birsey 65 den acilma onlarida acilis itibari ile kapattim bu hafta vur kac haftasi uzun uzun beklemek yok pozisyonlarda

maksoy1
28-12-2015, 01:55
EURGBP de SL seviyeleriniz görülme ihtimali yüksek.
Ben o SL seviyelerine kadar bir düzetlme sonrası daha sert bir aşaği gelmesini bekliyorum EURGBP de.

Sanki 5 dalga çikiş bitmiş te 3 dalga düzeltme geliyor gibi EURGBP de.

EURUSD short sebeplerimden biri oldu EURGBP açikçasi.

Bu hafta piyasalari sallayacak adam gibi veri de yok.

8 Ocak tarimdişi verisi dolar aleyhine gelecek gibi geliyor nedense şimdiden bana.

Adamovich
28-12-2015, 02:07
hafta sonu butun grafikler usd deger kaybeder gibi gosteriyordu ama allem ettiler gallem ettiler bizi gene usd tarafina aldilar .. acilis itibari ile . o kadar grafik calismasi gitti disiplin gitti 15 dakikalik islemler ile bizi kandirdilar :)

usd cad longlari maliyetine yaklasik kapattim
eurousd shortlari 3 4 pips zararina kapattim
sp shortlari ilse 2 point kar ile kapadim ..

grafikler ne diyorsa o gaza gelip tersini yapmak iyi degil :kahkah:

maksoy1
28-12-2015, 21:02
EURGBP beklentim yönünde, prensip olarak cross larda işlem geçmemeye çalişiyorum, pozum yok.

DXY yi buralardan 99 üzerine bir çikiş
EURUSD için ise 1,09 altına hatta 1,08 altına bir iniş
gelmeli bu hafta sonu / gelecek hafta başi zamanlamasi ile.

USDCAD beklentim yönünde gelişiyor, 1,40 a yaklaşirsa ek poz açarim, 1,40 üzerinde ise 1,42 ye kadar bir çikişi dikkatli bir şekilde SHORT olarak karşilarim. USDCAD düşüşü sert olacak, 1,40-1,38 düzeltme kalma ihtimali yüksek.
Dediğim gibi USDCAD de kurdun dişine kan değdi artik.

maksoy1
29-12-2015, 21:15
USDCAD de full hedge oldum 4H bar kapanişinda 1.383X lerde.

Hedge long ları 1,38 altı günnük kapaniş ve ertesi gün 16-18 barlari arasında Kanada piyasasi açildiktan sonra SL ederim.

1,39 üstü uygun yerde kar kasaya atilir.

maksoy1
29-12-2015, 21:18

şundan da az bir tirnakladi idim şükür Rabbime.

3.4 yada 4. dalgayi bitirmiş olabilir bugün.

İse hedge longlar iş yapar, değil ise tüm yükseliş bitti ise de sert düşer hedge long lar az zararla kapatilir.

maksoy1
29-12-2015, 21:20
şundan da az bir tirnakladi idim şükür Rabbime.

3.4 yada 4. dalgayi bitirmiş olabilir bugün.

İse hedge longlar iş yapar, değil ise tüm yükseliş bitti ise de sert düşer hedge long lar az zararla kapatilir.

Ben gibi adam nasil foreks yapiyor ise, gece 01 den sonra ilk defa ekranı 20.00 civari gördüm,

City de şöyle bişiyler demiş USDCAD için, gerçi ben gördüğümü yaparım ayrı da ilgilenen olursa diye linki atiyorum.

http://www.efxnews.com/story/31507/usdcad-rise-toward-14200-citi#.VoK108Sro_8.twitter

Adamovich
29-12-2015, 21:48
ben artik petrol e guvenmiyorum .. bugun sukur son vurgunu vurduk 75 ,80 .85 den longlari kapattim geri 50 ye pasif alis yazdim 37.53 iken fiyat alimlari sildim gerci silmesem simdi gene verirmisiz citir olurdu ..

eski crude eski brent yok artik .. bugun bence cok zayif kaldi .. bugun 38 ustune atmaliydi bence kaldi isi yarin a yarinda 38 ustune atip kalici olmazsa vay haline brent ve crude nin

usdcad 1.3832 nin altinda saatlik bar kapatirsa iyimserligim kaybolur ama bu bari atmadigi muddetce iyimserim

1.3860 ustund ebir kapanis olursa bugun cok ama cok iyimser olurum :)

maksoy1
30-12-2015, 20:20
USDCAD de full hedge oldum 4H bar kapanişinda 1.383X lerde.

Hedge long ları 1,38 altı günnük kapaniş ve ertesi gün 16-18 barlari arasında Kanada piyasasi açildiktan sonra SL ederim.

1,39 üstü uygun yerde kar kasaya atilir.

Çok şükür. Gereği yapıldı.

Bir yönde kalici olduğunu düşündüğüm pozdan az yada çok hedge ile alinan pipsler çok verimli oluyor, en önemlisi psikolojik desteği.

Sn. Adamovich ile bir şekilde gündeme giren EURGBP'de 4 ay sonra ilk defa bir cross işlemi geçtim, Londra açilişinda short açtım.
Az ama öz bir poz, SL yok sanırım ilave poz da olmuyacak.

ONS 105X lerden 1100 üzerine çıkacak gibi duruyor.
Tetikteyim.

Adamovich
30-12-2015, 20:57
Çok şükür. Gereği yapıldı.

Bir yönde kalici olduğunu düşündüğüm pozdan az yada çok hedge ile alinan pipsler çok verimli oluyor, en önemlisi psikolojik desteği.

Sn. Adamovich ile bir şekilde gündeme giren EURGBP'de 4 ay sonra ilk defa bir cross işlemi geçtim, Londra açilişinda short açtım.
Az ama öz bir poz, SL yok sanırım ilave poz da olmuyacak.

ONS 105X lerden 1100 üzerine çıkacak gibi duruyor.
Tetikteyim.

Sn maksoy Brent eurousd ve borsalari bir arada toplayinca benim kafam allak bullak oldu . eurousd shortlarim vardi kapattim eurgbp vardi kapattim
dondum dax short actim brent short actim gece ama 40 pips karda biraktim

dax i da yaklasik 1 saat once 17.007 den kapattim

eurusd deki gizemi cozemedim ben 1.09 un bu kadar calismasini beklemezdim ben sahsen
1.09 un altinda 100 pips daha yolu var gidecegi ama ondan sonra ralli yapar bu eurousd .
o yuzden ben short yonunde katilmayacagim artik . cunku 1.09 u kirmayip 1.10 ustune atarsa bu sefer 1.08 degeme geregini yok sayabiliriz graflarda

bundan sonra mumkunse long tarafind aolurum eurousd de

eurogbp london un ustune cok oynuyorlar bu aralar yeni operasyon gbp de yapilicak herhalde yeni yilin ilk operasyonu :kahkah:
ve guclu bir euro zayif bir gbp beklentim var artik burda da ayni sekilde ben long icin firsat kolluyacagim :)
eurogbp de calisan bir formasyon var 0.75 hedefli

eurousd 1.08 e dokunsa bile eurogbp de ben sahsen 0.7330 altinda bir kapanis beklemem ihlaller olabilir ama kapanis bence olmaz

http://i.hizliresim.com/gZ5R2Q.png

Kahranonim
30-12-2015, 23:59
Daha fazla kâr getirmeyecek olan işlemlerimi neredeyse doruk noktalarında kapadım ve daha çok kâr getirecek olan pozisyonlarda ise lot arttırımına gittim. İşlemlerimi gönderirken, bunları da yazmaya çalışacağım.

İlk pozisyonuma girişlerim düşük, lot arttırımlarım ise yüksek olur. Sebebi; düşükle girip, düşündüğüm yere gitmezse az zarar ederim. Beklediğim gibi ilerlerse, doğru karar bermişimdir demektir ve sonuna kadar o yönde işlemimi savunurum...

http://i.hizliresim.com/JnYy0J.png (http://hizliresim.com/JnYy0J)

Adamovich
31-12-2015, 00:40
kahraman olmaya calisan adam . demo islemleri fx24 basliginda kimse paylasmiyor dikkat edersen :kahkah:

Kahranonim has now been successfully added to your ignore list. You will now be returned to where you were.

Kahranonim
31-12-2015, 01:01
Sırf polemiksin hocam. Böyle devam edersen, üzgünüm ama yerinde sayarsın... Kazanç büyüyünce, demo mu olmak zorunda?

Yukarida bir sahis bir kac mesaj yazmis . ama bence yapman gereken en guzel sey cevap vermek yerine engellemek :kahkah:
o kadar ugrasmis video yapmis yeni baslayanlar icin aciklamalar yapmis ki su an piyasadaki en aciklayici videolardan birisi diyebilirim .

adam tesekkur etmek yerine yok efendim kullandigin deger yanlis mesaji yazmis .dikkate bile almayacaksin boyle sahislari cevap yazma zahmetind ebile bulunma sen cevap yazdikca bunlarin egolari tavan yapiyor :kahkah:

Eline koluna saglik Kahranonim

Bunlardan sonra ne yaşadınız da böyle oldunuz bilmiyorum. Bununla uğraşmayacağım da...

Size son cevabım bir soruyla olsun; 'Bunları yapabiliyorsam, demolarda ne işim var? '

http://i.hizliresim.com/jV5dlg.png (http://hizliresim.com/jV5dlg)

maksoy1
31-12-2015, 01:02
Sn. Adamovich yazinizi yeni gördüm, gündüz iş yorgunluğu üstüne akşamlari da pek takilamiorum merete.

Genelde son analizim geçerlidir ve dönüp bakmam, ama GBP için tek laf etmemiş gibi olduğumu gördüm.
GBP uzak durmaya çaliştiğim paritelerdendir, crosslarına bir dokunmamaya çalişirim normalde.

Lakin GBP nin buralarda diplediğini düşünüyorum, EURUSD gevşerken de GBPUSD de 1,50 civarına bir hareket gelmesini bekliyorum. EURGBP her iki paritedende SHORT destek alacak gibi geliyor bana.

Ve gördüğümü de uyguladım.

Bu arada burasi biraz karişacak gibi, ben hemen sivişiyim :)

Adamovich
31-12-2015, 01:08
Sn maksoy1 buralar karismaz sivismayin hemen :)
1 2 grafik atayim ben biraz fikir alisverisi yapalim sonra hep birlikte sivisalim .. birisini engelledi isem donup merak edip mesajini okumam :kahkah: kendi haline yazar durur ..
gbp usd grafigi burda dikdortgen icine aldigim yerlere bakin ..
http://i.hizliresim.com/3YDdop.png

Adamovich
31-12-2015, 01:13
simdi buda eurousd grafigi yazdimda zaten 1.10xx ler eyvallah gecilmesi zor bir yer ama 1.09 un bu kadar kale olmasina bir anlam veremedim ben ..
o yuzden de shortlari kapatip beklemeye gectim ..
yapmasi gereken 1.08 lere dokunup basket topu gibi ziplayacakti nitekimki gene oyle olucak buyuk ihtimalle ama 1.10 ustune atip ordan mi zipliyacak yoksa 1.09 u kiricak mi ?

http://i.hizliresim.com/L1aLOb.png

Adamovich
31-12-2015, 01:18
eurp gbp

matriks i bu yuzden seviyorum bir tik ypaiyorsun karsina butun formasyonlari cikariyor
wedged falling formasyonlari genelde calisir yani %80 den fazla diyebilirim heleki bu formasyon ilk hedefine ulasmis bile ..

bir cok formasyon hedef 1 gordukten sonra hedef 2 ye gitmiyor ama wedges falling ler genelde 2. hedefide gorur ..

http://i.hizliresim.com/O7qPa0.png

Adamovich
31-12-2015, 01:26
Az soz cok grafik .. cok icraat . iskembe kelle paca salonu degil fx24 :kahkah:

benim koydugum grafikler mart vadeli grafigi yani su an koydugum grafik ile arasinda 50-70 puan arasi fark oluyor :)
17.720 gormus en yuksek.. - 50 point desek = 17670 :kahkah:
17.720- 70 = 17.650 ediyor
bekledigim nokta ne idi ne yazmistim [bu noktadan ben short giymeyeyimde kim giysin . ama gecen seferki gibi ben bu noktayi beklerken 40 point asagisindan dondururler :kahkah:] aynen dusundugum gibi benim pasif emirlere dokunmadan asagiye verdiler .. ama bu sefer manuel actim :kahkah:
http://invst.ly/sjgo

dji ile ilgilenen varsa belki faydasi olur

bir onceki dusus ve yukseliste olusan barlar benzerligi var . ustune ustlik Tyesil ve T mavi de asagi yukari ayni yerde kesisiyor

bu noktadan ben short giymeyeyimde kim giysin . ama gecen seferki gibi ben bu noktayi beklerken 40 point asagisindan dondururler :kahkah:
http://i.hizliresim.com/orzQ3k.png

nereye elimi atsam hep ayni rakam cikiyor 17.696 :kahkah:
http://i.hizliresim.com/dkqjGD.png

Sakir herkeze benden double expresso yaninda sicak sut de ver :) .. Ama sakin yancilara democulara verme onlara dunden kalan demlik den cay doldur icinede fare zehiri at .. yancilar ve democularin koku kurusun baslikta :kahkah:

Adamovich
31-12-2015, 01:43
Dax dax

800 lerden shortlama firsatim olmadi aciksasi eurousd de1.08 beklentim olmasa shortlardim ama bu beklentiden dolayi shortlamadim hic dayanamam ihlallere:) ama 767 de cesaret alip shortladim 707 den de kapattim .. 70 point . ama isin gercegi eurousd 1.08 i gorse yada 1.10 ustune atip kalici olsa eurousd den daha once dax i shortluyacagim :)

http://i.hizliresim.com/m1Pm8y.png

Adamovich
31-12-2015, 01:44
SN aksoy dow da beklentim gomun gitsin formasyonu . ama ben soyle dusunuyorum
17 450 kadar verirler burdan ertesi gun 100-150 puan alirlar sonra ver yansin asagi diye dusunuyorum .. bir ew alsak sizden hic fena olmaz

maksoy1
31-12-2015, 01:49
Sistem anlamında kendi çalişmam olmadi hiç, hazira konduğum ise çok oldu.
Forumlardaki arkadaşlardan ki harbi işi çok iyi bilenlerden aldiğim sistemler oldu, taka Ağbi nin kulakları çınlasın, çok özel şeyler vermişti bana. 10 yil uğraşsam elde edemeyeceğim sistemi sağolsun helal ederek vermişti.

Lakin EW yi hepsinden önde tuttuğum için de geride biraktim diyebilirim sistem olayini,
İndikatörleri birakali da çok oldu, sadece uyumsuzluklara bakarım indikatörlerde.

EW+Fibo+Zaman analizi siralamasi ile elimden geldiğince bişiyler yapmaya çalişiyorum.
Ki EW bakanlar piyasanın %5 ini geçmez, zaman analizi bakanlar %2 sini geçmez, fiboda bile tertipli üstadın grafiklerinden öğrendiğim tarzda bakmaya çalişiyorum. Kısacasi biraz marjinal kaliyorum analizlerimde.

Adamovich
31-12-2015, 01:53
buda crude oil

bir tane alta cizgi birde speed cizgileri yetiyor bazen :kahkah:
speed ust cizgisini kiramadi . e simdi sari cizgininde altina sarkti .
http://i.hizliresim.com/8DgAPn.png

maksoy1
31-12-2015, 01:55
SN aksoy dow da beklentim gomun gitsin formasyonu . ama ben soyle dusunuyorum
17 450 kadar verirler burdan ertesi gun 100-150 puan alirlar sonra ver yansin asagi diye dusunuyorum .. bir ew alsak sizden hic fena olmaz

Endekslere pek bakmiyorum, DAX 11400+ yaptiğinda 2 poz atmiştim 11350 ve 11400 üzeri bir yer ve birkaçyüz puana biraktimdi. gündüz işi etkiliyor endeks pozlar.

DOW için şöyle bir büyük resme bakınca da gördüğüm,
Ben poz alacaksam SHORT yönlü 18500 leri beklerim.
O bölgeden SHORT ve unut çalişir.

Buradan sa satabilir, satarsa da gelecek hafta sonundan önce sert satmaz. 1-2 yapti ise, 1 inecek 2 çikacak derken 3-4 günü daha var sert satiş için.

maksoy1
31-12-2015, 01:56
buda crude oil

bir tane alta cizgi birde speed cizgileri yetiyor bazen :kahkah:
speed ust cizgisini kiramadi . e simdi sari cizgininde altina sarkti .
http://i.hizliresim.com/8DgAPn.png

DİP gelmedi büyük ihtimalle petrolde, 38-42 bölgesinden 30-34 bölgesine inmesi gereken bir alt dalgasi daha var gibi geliyor.
USDCAD 1,42 leri de destekliyor bende.

Adamovich
31-12-2015, 02:00
Endekslere pek bakmiyorum, DAX 11400+ yaptiğinda 2 poz atmiştim 11350 ve 11400 üzeri bir yer ve birkaçyüz puana biraktimdi. gündüz işi etkiliyor endeks pozlar.

DOW için şöyle bir büyük resme bakınca da gördüğüm,
Ben poz alacaksam SHORT yönlü 18500 leri beklerim.
O bölgeden SHORT ve unut çalişir.

Buradan sa satabilir, satarsa da gelecek hafta sonundan önce sert satmaz. 1-2 yapti ise, 1 inecek 2 çikacak derken 3-4 günü daha var sert satiş için.

ayni seyleri soyluyoruz .. burdan kisa bir veris daha ama acitmadan . sonra 100-150-200 ne alirsa alicak . daha sonra cokus 18.500 u gosterirlerse ordan short acsak evin yolunu bulamayiz yeni yeni zirveler yapar..

Sn maksoy AUD a bakiyormusunuz hic ? bende biraz aud chf var simdi .. 30dk lik grafikleri hosuma gitti .. 02.30 da da verisi var 30 dk grafigi ne gore verinin kotu gelmesi lazim gibi .. sizin graflar ne der ?

fazla sistem varsa ben alabilirim pc de graf dan cok sistem oldu zaten :kahkah:

Adamovich
31-12-2015, 02:07
brent

2 tane cizgi cektim kahverengi 2008 dibi
birde yesil cizgi var 28 leri gosteren .

http://i.hizliresim.com/MLEmb6.png

ve en can alici grafik Haftalik brent :)

http://i.hizliresim.com/vnEr2R.png

simdi gunluk ve haftaliklari bu sekilde brentin burdan dondu dondu
donmedi o zaman istikamet yesil cizginin ilerleyen gunlerde gosterecegi rakam 26 lara denk gelicek .. ve ayni rakam da asagi yukari haftalik grafiklerindeki formasyon hedefi :kahkah:

maksoy1
31-12-2015, 02:09
ayni seyleri soyluyoruz .. burdan kisa bir veris daha ama acitmadan . sonra 100-150-200 ne alirsa alicak . daha sonra cokus 18.500 u gosterirlerse ordan short acsak evin yolunu bulamayiz yeni yeni zirveler yapar..

Sn maksoy AUD a bakiyormusunuz hic ? bende biraz aud chf var simdi .. 30dk lik grafikleri hosuma gitti .. 02.30 da da verisi var 30 dk grafigi ne gore verinin kotu gelmesi lazim gibi .. sizin graflar ne der ?

fazla sistem varsa ben alabilirim pc de graf dan cok sistem oldu zaten :kahkah:

göm gitsin deyince ben SHORT aç ve unut algilarim, yanniş annamaişim o zaman.

cross lara bakmamaya çalişyorum, geçen hafta çarşambamıdı bir AUDNZD baktım, 1,06 üzerinde kalirsa 1,10+ diye bir analiz yaptim ve sürekli yan gözle ona bakiyorum.

AUD ve NZD bakmamaya çalişiyorum, gece paritesi onnar, veri felan olunca saat gibi geceyarisi zink uyaniveriyorum, gece paritelerinden uzak durmakta fayda var.

annayacağiniz benim ekran oldukça siğ parite olarak

lakin endeksler ile aram çok iyi idi bir dönem, endeksleri emeklliğime sakliyorum, endekslerdeki tat hiçbişiyde yok vesselam.
EU da 90 pipslik marj 3 günde, %0,82.
DAX ta ise sadece dün ve bugünde %2,5-3,0 lik marj oldu.

DOW için 18500 yanarsa hatirlatın lütfen, feza mı mezarmı bir daha bakarız. Bu son bümleyi bold ve kırmızı yaptiğimi düşünün lütfen.

Adamovich
31-12-2015, 02:19
göm gitsin deyince ben SHORT aç ve unut algilarim, yanniş annamaişim o zaman.

cross lara bakmamaya çalişyorum, geçen hafta çarşambamıdı bir AUDNZD baktım, 1,06 üzerinde kalirsa 1,10+ diye bir analiz yaptim ve sürekli yan gözle ona bakiyorum.

AUD ve NZD bakmamaya çalişiyorum, gece paritesi onnar, veri felan olunca saat gibi geceyarisi zink uyaniveriyorum, gece paritelerinden uzak durmakta fayda var.

annayacağiniz benim ekran oldukça siğ parite olarak

lakin endeksler ile aram çok iyi idi bir dönem, endeksleri emeklliğime sakliyorum, endekslerdeki tat hiçbişiyde yok vesselam.
EU da 90 pipslik marj 3 günde, %0,82.
DAX ta ise sadece dün ve bugünde %2,5-3,0 lik marj oldu.

DOW için 18500 yanarsa hatirlatın lütfen, feza mı mezarmı bir daha bakarız. Bu son bümleyi bold ve kırmızı yaptiğimi düşünün lütfen.

vobda gom gitsin %10 -15 den asagi olmaz ama fx de gom gitsin maximum %3-4

o benide yakti

1.06 nin altina sarkarsada 1.02 leri yakiyordu benim grafikde .

1.06 kapanisin ardindan ben yuklendim shorta .. denyolar bu sefer almaya basladi 1.0670 e kadar aldilar kizdim kapattim pozisyonlari .. simdi isterse 0.95 e gitsin ..

dun brent ten aldiklarimin %80 ini audnzd ye verdim bugun canimiz sagolsun aliriz bir gun kangurulardan .. saglam teyitli ve yuksek hedefli bir formasyon yakalayayim .. piramitin babasini yapicam kanduruda zaman cok omrumuz yeterse :)

Kahranonim
31-12-2015, 08:03
Burada uyguladığım sistemime olan güvenimin sebebi; bana bu pozisyonları bir indikatörün açtırmıyor oluşu... Sadece grafikte birşey arıyorum, oluştuysa giriyorum. Girdiğim pozisyon kâr'a geçtiyse, başka bir oluşum arıyorum. Oluştuysa, lot arttırıyorum. Zarardaysa, beni zarara sokacak olan oluşumu arıyorum. Oluştuysa pozisyonumu kapatıyorum, oluşmadıysa zarar yazmasına izin veriyorum, kendi halinde bırakıyorum. Ve bu da bir süre sonra kâr'a geçiyor. Sistemime güvenmemin sebebini tekrar söyleyeyim; bir indikatörün sözüne bakıp hareket etmiyor oluşum...

Pozisyonlarımın ilk halleri ve şimdiki halleri. Geceden, sabaha... Bu akşam üzerine kadar pozisyonlarıma dokunmama kuralım var. Ben de her zamanki gibi, kurallarıma sadık kalacağım...

http://i.hizliresim.com/Nrqzzg.png (http://hizliresim.com/Nrqzzg)

http://i.hizliresim.com/gZ5770.png (http://hizliresim.com/gZ5770)

Kahranonim
31-12-2015, 08:07
Burada uyguladığım sistemime olan güvenimin sebebi; bana bu pozisyonları bir indikatörün açtırmıyor oluşu... Sadece grafikte birşey arıyorum, oluştuysa giriyorum. Girdiğim pozisyon kâr'a geçtiyse, başka bir oluşum arıyorum. Oluştuysa, lot arttırıyorum. Zarardaysa, beni zarara sokacak olan oluşumu arıyorum. Oluştuysa pozisyonumu kapatıyorum, oluşmadıysa zarar yazmasına izin veriyorum, kendi halinde bırakıyorum. Ve bu da bir süre sonra kâr'a geçiyor. Sistemime güvenmemin sebebini tekrar söyleyeyim; bir indikatörün sözüne bakıp hareket etmiyor oluşum...

Kahranonim
31-12-2015, 11:57
Bekleyen emirlerimi görmek isteyenler varsa diye yolluyorum. En aşağıdaki 'Emirler' başlığı...

http://i.hizliresim.com/rZVB2z.png (http://hizliresim.com/rZVB2z)

hcicek
31-12-2015, 11:59
Günaydın dostlar, müsaadenizle bir kaç sorum olacak, bu forex vadelerini- sürelerini hepsini bir arada en kolay nasıl ve nerden takip edebiliriz. birde grafiklere bakarken formasyon yakalayabilmek veya trendleri anlamak adına genelde grafikleri hangi zaman diliminde izlemek faydalıdır, mesela gördüğüm kadarıyla h4 ve d1 çok kullanılan, forexte h4 altı çok doğru sonuç göstermediği için tercih edilmiyor galiba ? bu çıkarımım hatalı mı ? bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Saygılar.

Adamovich
31-12-2015, 13:11
Bu mesajı göremiyorsunuz çünkü Kahranonim adlı üye sizin ret listenizde yer alıyor.

Baslikta demo hesap pozisyonlari paylasmak yada iskembeden acilan pozisyonlari paylasarak kahraman olmaya calisan yaratiklar var..

kervanin yurumesine engel olamaz bu yaratiklar. ama genede rahatsiz edicisi :kahkah:

ilerleyen zamanlar bir uckagit alavare dalavare davasi cikmamasi icin bu yaratiklarin soylediklerini dikkate almamanizi tavsiye ederim .

Bu sahis bu forumda paylasim yapmasinin sebebi kendine facebook ve twitter takipcisi toplamak icindir .. gonderdigi resimlerin videolarin gerceklik ile alakasi yoktur .. Bana gore Amac . buyuk vurgundur !!!! astsubay uzman cavus vurgunu gibi mesela buda hazirlik pesinde :kahkah:

Adamovich
31-12-2015, 13:14
Günaydın dostlar, müsaadenizle bir kaç sorum olacak, bu forex vadelerini- sürelerini hepsini bir arada en kolay nasıl ve nerden takip edebiliriz. birde grafiklere bakarken formasyon yakalayabilmek veya trendleri anlamak adına genelde grafikleri hangi zaman diliminde izlemek faydalıdır, mesela gördüğüm kadarıyla h4 ve d1 çok kullanılan, forexte h4 altı çok doğru sonuç göstermediği için tercih edilmiyor galiba ? bu çıkarımım hatalı mı ? bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Saygılar.

h4 d1 e gore ana yonunu bulup . 30dk ve 1 saatliklerde dogru yonu buluncaya kadar trade etmek en guzeli..

fx de genelde h1 i cok kullanir insanlar ..

Kahranonim
31-12-2015, 13:32
Bu mesajı göremiyorsunuz çünkü Kahranonim adlı üye sizin ret listenizde yer alıyor.

Baslikta demo hesap pozisyonlari paylasmak yada iskembeden acilan pozisyonlari paylasarak kahraman olmaya calisan yaratiklar var..

kervanin yurumesine engel olamaz bu yaratiklar. ama genede rahatsiz edicisi :kahkah:

ilerleyen zamanlar bir uckagit alavare dalavare davasi cikmamasi icin bu yaratiklarin soylediklerini dikkate almamanizi tavsiye ederim .

Bu sahis bu forumda paylasim yapmasinin sebebi kendine facebook ve twitter takipcisi toplamak icindir .. gonderdigi resimlerin videolarin gerceklik ile alakasi yoktur .. Bana gore Amac . buyuk vurgundur !!!! astsubay uzman cavus vurgunu gibi mesela buda hazirlik pesinde :kahkah:

Herkes biliyor kim olduğumu. Mithat Tuncer Tuncel. Siz kimsiniz? Adromovich diye dava açamayacağını söylüyor avukatlarım. İsminizi lütfedin hocam. Bu ithamlarınızı yasal ortamlarda tartışalım.

Kahranonim
31-12-2015, 13:35
Twitter'daki beni takip edenlere gönderilen otomatik mesaj.

http://i.hizliresim.com/lvyBZr.png (http://hizliresim.com/lvyBZr)

Kahranonim
31-12-2015, 14:11
Dilerseniz amacımıza odaklanalım hocam. Sizi zorlamak istemiyorum. 1 saatte yakındır cevap yazamadınz. Tadınızı kaçırdıysam üzgünüm. İşlemlerimize ve öğretici paylaşımlarımıza odaklanalım dilerseniz?

Adamovich
31-12-2015, 17:14
Basliga yancilar ve democular yazdigi surece ben artik yazmama karari aldim
+ baslikta sallamasyon gereksiz yorumlar yapildigi muddetce de yazmama tarafindayim artik ..

ne zaman insanlar grafik paylasir . ne zaman birseyler paylasir o zaman yazmaya yeniden baslarim

democulara ornek resim 1 a :kahkah:
http://i.hizliresim.com/7MbbYN.jpg

Kahranonim
31-12-2015, 21:48
Karlı bir yılbaşı gibisi yok...

Umarım yeni yıl, hayatımız boyunca anacağımız bir yıl olur. Bolca "2016 ile başlayan cümleler kurmayı dilerim.

Kırgınlıklar elbette olur. Erdemlik ise bunu sürdürmemektir. Amaçlar bir ise, gönüller de muhakkak ortak paydada buluşurlar.
Nice bol kazançlı yıllar geçirmemizi dilerim.

Bu arada; her hafta, bu başlıkta en çok konuşulan ürünün analizini yapıp gönderme kararı aldım. Asla düşünmediğim birşeyi, buradaki sinerji yüzünden yapmaya karar verdim.

http://i.hizliresim.com/RoV0r6.jpg (http://hizliresim.com/RoV0r6)

maksoy1
31-12-2015, 22:58
EURGBP beklentim yönünde, prensip olarak cross larda işlem geçmemeye çalişiyorum, pozum yok.

DXY yi buralardan 99 üzerine bir çikiş
EURUSD için ise 1,09 altına hatta 1,08 altına bir iniş
gelmeli bu hafta sonu / gelecek hafta başi zamanlamasi ile.

USDCAD beklentim yönünde gelişiyor, 1,40 a yaklaşirsa ek poz açarim, 1,40 üzerinde ise 1,42 ye kadar bir çikişi dikkatli bir şekilde SHORT olarak karşilarim. USDCAD düşüşü sert olacak, 1,40-1,38 düzeltme kalma ihtimali yüksek.
Dediğim gibi USDCAD de kurdun dişine kan değdi artik.

Haftalik analiz oldukça iyi çalişti.

Şükür açik olan pozlarımın ki hepsi EW sel temele dayali pozlar idi ve tamamı da karli an itibari ile. USDCAD kalici diğerleri/EURUSD ve EURGBP ise geçici pozlar.

Ben demiştim ufaktan sıvışmak zamanı diye.

Hep uzak kaliyim diyorum, daha sonra ben öğrendiklerimin %70 ini topiklerden öğrendim, belki birilerine fayda olur diye arada takiliyorum, sonra kısa zamanda hep ayni sonuç.

Sanırım bir daha asla kelimesinin tam zamanı.

Hakkınızı helal edin topikdaşlar.

Kahranonim
31-12-2015, 23:27

Şükür açik olan pozlarımın ki hepsi EW sel temele dayali pozlar idi ve tamamı da karli an itibari ile. USDCAD kalici diğerleri/EURUSD ve EURGBP ise geçici pozlar.

Hep uzak kaliyim diyorum, daha sonra ben öğrendiklerimin %70 ini topiklerden öğrendim, belki birilerine fayda olur diye arada takiliyorum, sonra kısa zamanda hep ayni sonuç.

nereye hocam? Anlamadım, devam dimi?

IMAN
01-01-2016, 01:30
Karlı bir yılbaşı gibisi yok...

Umarım yeni yıl, hayatımız boyunca anacağımız bir yıl olur. Bolca "2016 ile başlayan cümleler kurmayı dilerim.

Kırgınlıklar elbette olur. Erdemlik ise bunu sürdürmemektir. Amaçlar bir ise, gönüller de muhakkak ortak paydada buluşurlar.
Nice bol kazançlı yıllar geçirmemizi dilerim.

Bu arada; her hafta, bu başlıkta en çok konuşulan ürünün analizini yapıp gönderme kararı aldım. Asla düşünmediğim birşeyi, buradaki sinerji yüzünden yapmaya karar verdim.

http://i.hizliresim.com/RoV0r6.jpg (http://hizliresim.com/RoV0r6)

iyi seneler, yeni yılda da takipteyiz.

Adamovich
01-01-2016, 03:27

forum halka acik ne yapsan insanlara engel olamiyorsun ..
ne guzel burda yazip ciziyorduk taki parazitler gelinceye kadar !!!

forumda bunu sevmiyorum bizler ugrasip grafik koymaya calisiyoruz . bir parazit cikiyor demo hesabinin goruntulerini koyuyor . burdaki amac acilan pozisyonlari koymak degildi. bazen bizde koyuyoruz ama ustune grafik ekliyoruz neden actigimizi gostermek icin.
basligi acarken de bunu yazmistim insanlar bir sey paylasacak sa grafik olsun grafige benzer birsey olsun dolu dolu mesaj yazalim . ve bundan hep birlikte faydalanalim .. simdi seninle iletisimiz kopmaz ozel mesaj var :kahkah:
bazen rahatsiz ederim ana pozisyonumun ew si icin .

basliktaki diger arkadaslar [parazitler haric] istediginiz zaman ozel mesaj atabilirsiniz elimden geldiginde yardimci olmaya calisirim

Hepinize mutlu huzurlu bol kazancli bir 2016 olur insallah [ bu dileklerim [parazitler icin gecerli degil]

maksoy elinde ew ile ilgili kaynak varsa gonderirmisin bana .. ilgimi cekti biraz grafikleri ew ile birlestirince guzel sonuclar cikiyor :)

brent e bir ew olarak baksan grafik gondersen ozel mesaj ile hayir demem tesekkur ederim maksoy :)

Bugune kadar topige olan katkilarin ve mesajlarin icin tesekkurler sn maksoy1

parazitler artik rahatca topigi kendi baslarina kullanabilirler :kahkah:

topicteki son mesaj artik :)

ve son olarak topic okuyucularina sunu soylemek isterim ..
indikator ve sistemler ile bu isler olsa idi indikatorlerin buluculari kose olurdu :kahkah:
bu forumda nice sistemleri olan insanlar var sahsen para ile deger bicemezsiniz ama onlar bile cogu zaman kazanamiyor

Kazanmak icin tek bir yol var oda Disiplin gerisi hikaye ..

Kendinize ait bir yolunuz olmadigi muddetce bu yolculukta kaybolmaya mahkum herkez .
o yuzen az da olsa cok da olsa kendi kendinize birseyler yapip degerlendirmek en guzeli

Kahranonim
01-01-2016, 04:36
forum halka acik ne yapsan insanlara engel olamiyorsun ..
ne guzel burda yazip ciziyorduk taki parazitler gelinceye kadar !!!

forumda bunu sevmiyorum bizler ugrasip grafik koymaya calisiyoruz . bir parazit cikiyor demo hesabinin goruntulerini koyuyor . burdaki amac acilan pozisyonlari koymak degildi. bazen bizde koyuyoruz ama ustune grafik ekliyoruz neden actigimizi gostermek icin.
basligi acarken de bunu yazmistim insanlar bir sey paylasacak sa grafik olsun grafige benzer birsey olsun dolu dolu mesaj yazalim . ve bundan hep birlikte faydalanalim .. simdi seninle iletisimiz kopmaz ozel mesaj var :kahkah:
bazen rahatsiz ederim ana pozisyonumun ew si icin .

basliktaki diger arkadaslar [parazitler haric] istediginiz zaman ozel mesaj atabilirsiniz elimden geldiginde yardimci olmaya calisirim

Hepinize mutlu huzurlu bol kazancli bir 2016 olur insallah [ bu dileklerim [parazitler icin gecerli degil]

maksoy elinde ew ile ilgili kaynak varsa gonderirmisin bana .. ilgimi cekti biraz grafikleri ew ile birlestirince guzel sonuclar cikiyor :)

brent e bir ew olarak baksan grafik gondersen ozel mesaj ile hayir demem tesekkur ederim maksoy :)

Bugune kadar topige olan katkilarin ve mesajlarin icin tesekkurler sn maksoy1

parazitler artik rahatca topigi kendi baslarina kullanabilirler :kahkah:

topicteki son mesaj artik :)

ve son olarak topic okuyucularina sunu soylemek isterim ..
indikator ve sistemler ile bu isler olsa idi indikatorlerin buluculari kose olurdu :kahkah:
bu forumda nice sistemleri olan insanlar var sahsen para ile deger bicemezsiniz ama onlar bile cogu zaman kazanamiyor

Kazanmak icin tek bir yol var oda Disiplin gerisi hikaye ..

Kendinize ait bir yolunuz olmadigi muddetce bu yolculukta kaybolmaya mahkum herkez .
o yuzen az da olsa cok da olsa kendi kendinize birseyler yapip degerlendirmek en guzeli

Kesinlikle yerim burası değil. Kesinlikle değil.!!!

http://i.hizliresim.com/zrVO4O.png (http://hizliresim.com/zrVO4O)

Adamovich
01-01-2016, 10:03
Kahraman olmaya calisan cocuk .. login olmadan forum a girmisim o yuzden mecburen mesajini gormek zorunda kaldim :)

bak simdi sana cevap yazacagim bunu bir cok insan anliyacak ama sen gene anlamiyacaksin ..

ilk basta foruma uye oldugun gunden beri davranislarina bakalim .
uye oldun baslik actirdin kullandigin imza farkli idi .
sonra aynen su imzayi kullandin : mesaj kutusu doluyor o yuzden email atin gibisinden bir imza kullandin .. bu kisma dikkat et : hisse.net 100 tane mesaj saklama imkani veriyor . simdi bu forumda sana 1 gunde 100 tane om gelmesine imkan yok actigin basligin su ana kadar İzlenme sayisi : 2,155 bu gosterimin bir cocugu senin ve benim . yani derizki izlenme sayisi cok abarti olur o zaman gunde 100 tane om aliyorsun diyebiliriz ..
e bir insan om kutusu dolmadan imzasina yukaridaki yazdigini yaziyorsa bu ne demektir. web isine yillarimi verdim .. soyle soyluyeyim sana panelimde 1200 uzerinde domain oldugu gunleri bilirim aktif yuzlerce websitemin oldugu gunleri bilirim
websitelerimde anlik binlerce kisinin oldugunu hatirlarim bu su demek az cok insanlarin ne yapmaya calistigini anlarim gecmis gunlerin tercrubesi var :)
simdi donelim konusmuza mesaj kutusunun dolmasina imkan olmamasina ragmen bir insan neden imzasina ya mesaj kutum doluyor o yuzden mail atin yada twitter dan ulasin diye yazar .
sebeb kisa ve oz ya sosyal hesaplarina kullanici cekmeye calisir yada forumda alani bir sekilde yapamadgi bazi eylemleri mail yada sosyal medya hesaplari ile rahatlikla yapabilir ..
simdi yukaridaki soylediklerimi anlamissindir demiyecegim cunku zaten kendi amacini bizlerden daha iyi biliyorsun ..

gelelim 2. olaya eline saglik video hazirlamissin diye yazdik . merak ettik izledik . hosumuza gitti grafikleri indikatorleri ekranimiza aldik dedik ki guzel is cikarmis eleman bir bakalim gercekten dogrumu

psar gun icinde 200-300 sinyal veriyor zaten .. simdi bu gelen sinyallere tek tek baktim . ve aynen senin videoda soyledigin gibi diger teyitleri alarak acilmasi gereken pozisyonlari yanimdaki kagida not aldim .. kac tane pozisyon yazdi isem hepsi zararli gozukuyordu gun sonunda
e simdi burda bir tezatlik var tezatlik su idi trend yakalanirsa bu sistem kazandirir ama ichimoku oldugu icin yatay piyasada adamin ocagina incir agaci diker .. sana ayrintili sekilde yazdim
dedimki diger teyitleri aliyorsun ve bunun yanind aichimoku teyidi de aliyorsun ama 30dk ichimoku sayet trend yoksa 30-40 pips zaten ilk basta alir yada cok sansli olucaksin psar alarm verdiginde ichimoku daha yeni kesismis olucak buda 30 pozisyonda 1 2 sinde anca olur ..
video ile actim dedigin bir poz goruntusu koydun . usd agirlikli idi ve o gunlerde fed vs vs vardi e simdi fed olunca zaten 100-150 pips oynaklik vardi hal boyle olunca ichikomu teyidi 30-40 pipsi yesede hareketlerde genede geriye 70-120 pips zaten kaliyor herturlu kazanilir ..
sana bunu anlattik cunku zamanin ichimoku ile yattik kalktik bilgisayarimda ichimoku ile alakali al ve sat sistemi bile var public olmayan
senin verdigin cevap ne ? yanlis yapmissindir e kahraman olmayan cocuk . sen kisa pantolon ile gezerken ben ichimoku kullaniyordum dersem ne dersin :)
yani sistem calisir yada calismaz bana gore calismiyor ters olan bir sey var biz insanda bunu dile getirdik baska birisi baliklamaya atlayip gercek hesabinda kullanmasin diye ..

gelelim 3. olaya senin duhulunu bilmem ama mum grafiklerine ilk baktigim gun den bugune dogru gelirsek arada gecen zaman senin yasinin yarisindan fazladir :) mum formasyonlarina gore su islemlerim actim diye atiyorum 15 tane pozisyon acmissin e zaten topu topu 40 tane parite var 40 parite var 15 tanesinde teyit alip aciyorsun bak gene bana gore tezat . kullandigin periyot ne diye sordum cunku gunluk baksan bu kadar olma imkani yok , atiyorum 30dk bakarsin 1saatlik bakarsin ordan ayiklarsin mum formasyonlarini o zaman 10-15 tane pozisyon acabilirsin mantikli . ve sordugum sorunun karsiliginda verdigin cevap grafik ne idi usdtry gunluk grafik usddkk gunluk grafik gunluk grafiklere gore 40 paritede 15 pozisyon acabiliyorsan bana gore imkansiz birsey nesin sen gelecegi felan mi goruyorsun :)

30dk 1 saatlik de bulursun o kadar pozisyon ama buda uzun soluklu olmaz elbette trende denk gelirsin onlari tutarsin ama 30dk yada 60 dk mumlarda yakalayacagin maximum 40-50 pips olur
yani bana gore mum formasyonlarina gore actigin pozisyonlarda da bir anormallik var . yukarida sebebini yazdim bak baska okuyanlar anlar ama sen bunu gene anlamak istemezsin ..
bak ben bir sey iddia ediyorsam kanit koyarim usenmem
asagida gordugun paritede grafikdeki olan zaman diliminde kac tane confirm olmus mum formasyonu bulabilirsin ben soyluyeyim maximum 4-5 iki tanesini ben isaretledim . yani bunlara gore 10-15 farkli paritede ayni anda yakalaman imkansiz
http://i.hizliresim.com/4bkOLY.png

simdi gelelim FX24 basligina . hesabin ister demo olsun ister gercek olsun bu beni baglamaz . ama benim bir sistemim varsa bunun calistigina inaniyorsam ve bunu insanlara ogretmek icin video cekiyorsam ben burda demo hesap kullanmam sebebi cok basit daha once bunu kullanmis test etmis onaylamis isem neden video cekerken demo hesap kullanayim ki ? inanirligi olmaz.

gelmis fx24 de gece su pozisyonlari actim sabah kalktim pozisyonlarin kazanci bu sekilde . bu koydugun ekran goruntusunun burdaki kullanicilara bir faydasi varmi ? tabiki hayir show yapmaya calismaktan baska bir sey degil .. iyi niyetli insan show yapmaz yapmaya calismaz :) maksoy ne yaziyor ben sun paritede su fiyattan poz aldim ew gore ve su noktaya kadar giderse surdan takviye yaparim maksoy un yazdiklarinin insanlara faydasi var insanlar onun yazdiklarini kullanabilir yani kafasina yatarsa pozisyon a girer . ve dogru pozisyon ise insanlar kazanirsa dua alir . tesekkur alir . insanlara faydasi olur

senin koydugun poz resimlerinin ne faydasi var show dan baska :)
Actigin pozisyonlari yazmak insanlarin faydalanmasini mi istiyorsun bak aynen maksoy un yaptigi gibi yap . acarken yaz actiktan sonra yaz insanlarda buna inaniyor ise onlarda acsin

sonucta bu baslik niye acildi koydugum grafiklere dikkat eedersen ben zaten kendim en az 10-20 enstruman takip ediyorum e simdi bu basliga yaziyorum e maksoy da kendince parite takip ediyor oda yaziyor yazmasi benim isime geliyor neden belki benim takip etmedigim bir parite de islem yapiyorsa banada vesile oluyor . aciyorum grafikleri kafama yatarsa aciyorum tamam o pozisyonu yaziyor ama benim kendi grafiklerim ne diyorsa onu aciyorum ama burda onemli olan ne benim ekranimda olmayan bir enstruman i yazdigi zaman bana vesile oluyor .. yani herkez birbirinden faydalaniyor .

e simdi sen geldin basliga yukarida yazdiklarimi yaptigin icin sahsen ben rahatsiz oldum .. ve diger basliktaki davranislarindan dolayi da benim seninle diyalog a girmemem lazim neden ? ilerleyen zamanlarda hos olmayan bir durum olustgu zaman benim seninle basliktaki diyalogum yuzunden zan altinda kalmak istemem .

Gelelim son olarak dava icin isim soy isim olayina
Forumda gecmis gonderilerimi arat orada isim soy isimi zaten bulursun :) hatta sana kolaylik olsun diye sunlari soyluyeyim Beni sima olarak taniyan insan sayisi 100.000 ise isim ve soy isim olarak taniyan insan sayisi minimum 500.000 dir bu rakam 1 milyon a da cikar 2 milyon a da cikar bunu bir ego olarak kabul etme . bazi sektorlerde Turkiye ve bazi diger ulkelerde ismimi tarihin sayfalarina altin harflerle kazimisligim var :) bunlarda 2 tanesini ornek vereyim mesela :
1. reklam sektorun de kullandigimiz sanal pos cirolarin da 6.000.000 pos in icinde her sene ilk 10 da olurdum
2 . bu ornegi normalde forumda yazmam afise etmek istemem. daha onceki meajlarimda ne oldugu yaziyor birazcik caba ile onuda gorebilirsin ..

Yani uzun lafin kisasi bu baslikta yazdigimin mesaj yada koydugumuz grafik gercek anlamda iyi niyetimizle insanlara yardimci olmak adina koyulmus yapilmis seyler hicbir grafigi hicbir mesaji show olsun bak kazaniyoruz diye yazmadim maksoy da yazmadi yazis uslubunden zaten insan belli eder

e simdi ben ne yaptim kahraman olmaya calisan cocuk bizim yazdiklarimizi tinlamadin ve ben de buyur al topik senin olsun istedigin gibi at kostur ben artik yazmiyorum dedim gayet normal daha topigi acarken ilk basta ne dedik grafikli adam gibi paylasimlar olucak sa bende yazarim dedim . sen yazmaya baslayinca topik asil amacindan cikmaya basladi ve bende meydani sana biraktim daha ne istiyorsun gonlunce yaz ciz ben olmuyayim :)

Kahranonim
01-01-2016, 10:26
Sanırım beni imzamdan dolayı odağına aldın ve bundan sonra bakış açın o şekilde değişti zamanla... Ben de anlayamamıştım ne olduğunu. Şimdi anlıyorum hocam. Problem yok, ben asla kin tutmam. Mesaj kapasitem 100 değil benim, 5...

http://i.hizliresim.com/orZlV9.png (http://hizliresim.com/orZlV9)

ÇELEBİOĞLU
01-01-2016, 12:00
Selamlar ben de Dow la ilgili bir konu paylaşmak isterim.Saatlik grafiklerde OBO gözüküyor ve boyun çizgisinin Altın'da Kapanış yaptı dün gece.Satışlar yeni hafta hızlanacak gibi.

okirici817
01-01-2016, 15:05
Sayin Adamovich, yazılarınızı ilgiyle takip ediyoruz, sizden feyz alıp yatirimlarimiza yön veriyoruz, yazmaya lütfen devam ediniz...

Adamovich
02-01-2016, 13:46
Sayin Adamovich, yazılarınızı ilgiyle takip ediyoruz, sizden feyz alıp yatirimlarimiza yön veriyoruz, yazmaya lütfen devam ediniz...
baslikta parazitlerin farkli niyetli kisi yada kisiler oldugu muddetce yazmamaya devam edecegim burda yazarak bu adamlarin prim yapmasina musede etmiyecegim kendisi calsin kendisi oynasin parazitlerin .. benim icin su an parazittir 100 yil gecsede parazit olarak kalacaktir .. sormak istediginiz bir sey olursa ozel mesaj ile sorabilirsiniz ozel mesaj kutum dolmaz :kahkah: sizi twitter yada baska bir yere yonlendirmem :)

bu parazit burdaki davranislarini sadece burda degil bir cok forex formunda yapmaktadir ordaki aldigi uyarilarkendisi biliyor zaten :kahkah: . mesela burda twitter facebook profili paylasabiliyor hisse.net buna musade ediyor ama baska bazi forumlarda bu parazitlere soluk aldirmiyorlar o yuzden bu parazitler nemalandiklari yerden kolay kolay gitmezler adi ustunde parazit :kahkah:

web isi benim isim yilarca ugrastim bir insandan bu kadar irite olmamistim :) nasil bir parazit turu ornegini bilen varmi ilac felan alip kullansam :kahkah:

iktisatçı68
02-01-2016, 14:27
Adamovich abinin değerini bilin. Onun üzerine foreks piyasasında nokta atışı yapabilen bir insan tanımadım. Hem insanlıģıyla hem kişiliğiyle örnek bir insandır. Beni tanımadığı halde zor günlerimde elimden tutarak telefonda , sitede açtırdıgı pozisyonlarla bu işin nasıl yapılacağını öğrettı. Kendisi küçük yatırımcı dostudur. Abi bırakma siteyi herkes kimin ne olduğunu bilir. Herzamanki gibi geç buldum erken kaybettim.

Adamovich
02-01-2016, 14:53
Adamovich abinin değerini bilin. Onun üzerine foreks piyasasında nokta atışı yapabilen bir insan tanımadım. Hem insanlıÄ£ıyla hem kişiliğiyle örnek bir insandır. Beni tanımadığı halde zor günlerimde elimden tutarak telefonda , sitede açtırdıgı pozisyonlarla bu işin nasıl yapılacağını öğrettı. Kendisi küçük yatırımcı dostudur. Abi bırakma siteyi herkes kimin ne olduğunu bilir. Herzamanki gibi geç buldum erken kaybettim.
sen yasiyormusun iktisatci :)
yoksa gene telefon mu cekmiyor :kahkah:
kalem kagidi hazirla onumuzdeki hafta piyasalar otursun yeni hedefler var :kahkah:
en son yazdigin kagitta hedeflerinden hic sasan varmiydi ? oyle 20-30 pips degil %3-5 di hedefleri herhalde :kahkah:

mesajim yanlis anlasilmasin iktisatciyi gordum selam vereyim dedim :) birsey ispat etmeye calismiyoruz sadece parazitleri sevmimmmmmmmmmmm democulari sevmimmmmmmmmm , rantcilari sevmimmmmmmmmm , birsey bildigini sanip bununla sosyal medyada takipci toplamaya calisip ego tatmin etmeye calisanlari sevmimmmmmmmm :)

Kahranonim
02-01-2016, 15:18
sen yasiyormusun iktisatci :)
yoksa gene telefon mu cekmiyor :kahkah:
kalem kagidi hazirla onumuzdeki hafta piyasalar otursun yeni hedefler var :kahkah:
en son yazdigin kagitta hedeflerinden hic sasan varmiydi ? oyle 20-30 pips degil %3-5 di hedefleri herhalde :kahkah:

mesajim yanlis anlasilmasin iktisatciyi gordum selam vereyim dedim :) birsey ispat etmeye calismiyoruz sadece parazitleri sevmimmmmmmmmmmm democulari sevmimmmmmmmmm , rantcilari sevmimmmmmmmmm , birsey bildigini sanip bununla sosyal medyada takipci toplamaya calisip ego tatmin etmeye calisanlari sevmimmmmmmmm :)

Benim kelimelerim tükendi hocam. Bana söylediğiniz yaratık, pislik, parazit vs. kelimelerinize hep sessiz kaldım. Asla, bu yönde bir yaklaşım sergilemem ben. Ne kadar haksız ve kışkırtıcı da olsanız bunu yapmam.

Üstüme gelmenizin sebebini mesaj kapasitem olduğunu söylediniz. Fotoğraf gönderdim ve 5 olduğunu gördünüz. Hala geri adım atıp da özür dilemiyorsunuz. Pardon dahi demiyorsunuz. Aksine, tutumunuz ortada. Ki, ben özür de beklemiyorum. Sessizce paylaşımlarınıza devam etseniz de olurdu. Fakat hocam, üzülerek söylüyorum ki siz şaşırmıssınız. Allah yardımcınız olsun. Bol kazançlar dilerim. Bu sitede, bundan böyle siz olduğunuz müddetçe paylaşım yapmayacağım. Kendimi anca böyle tatmin edebilirim sanırım. Çok fazla üstüme geldiniz. Gerçekten çok üzücü. Hoşçakalın.

iktisatçı68
02-01-2016, 17:04
Abi aynen dediģin gibi hedeflerde şaşan yok. Abi şiddetli çalışıyoruz. Sen varsan forum canlı olur. Kılavuzumuz ol. Bu insanların senden öğreneceği çok şey olduğunu düşünüyorum. Emeğini esirgeme bizden.

Adamovich
02-01-2016, 21:39
login olmadan bakinca hala su parazit in konusmalari cikiyor o o cok kotu .. parazit .. senin amacin belli dedik yazicaksan buyur yaz yazmiyacaksan twitter facebook muhabbeti yapma .. senin gibi sark kurnazlarini biz cok cebimizden cikardik bu net aleminde ..

buraya yazmak istemiyorum diger forumlarda yazdiklariklarini yada yoneticilerden aldigin uyarilari ..

simdi sus pozisyonlarini yazicaksan buyur tek basina yaz yok yazmiyacagim diyorsan hic yazma o zaman bizde kaldigimiz yerden devam edelim

senin gibi parazitler cok gecti bu net aleminde bizim elimizden daha sen a demedden senin amacini cozmek bizim isimiz ...

daha ustune yazip kendini kucuk dusurme

Kahranonim
02-01-2016, 21:58
Benim kelimelerim tükendi hocam. Bana söylediğiniz yaratık, pislik, parazit vs. kelimelerinize hep sessiz kaldım. Asla, bu yönde bir yaklaşım sergilemem ben. Ne kadar haksız ve kışkırtıcı da olsanız bunu yapmam.

Üstüme gelmenizin sebebini mesaj kapasitem olduğunu söylediniz. Fotoğraf gönderdim ve 5 olduğunu gördünüz. Hala geri adım atıp da özür dilemiyorsunuz. Pardon dahi demiyorsunuz. Aksine, tutumunuz ortada. Ki, ben özür de beklemiyorum. Sessizce paylaşımlarınıza devam etseniz de olurdu. Fakat hocam, üzülerek söylüyorum ki siz şaşırmıssınız. Allah yardımcınız olsun. Bol kazançlar dilerim. Bu sitede, bundan böyle siz olduğunuz müddetçe paylaşım yapmayacağım. Kendimi anca böyle tatmin edebilirim sanırım. Çok fazla üstüme geldiniz. Gerçekten çok üzücü. Hoşçakalın.

Size cevap vermeyişimin sebebini, aklımda yer eden bir kitaptan geçen seneki paylaşımımın fotoğrafıyla vermek istedim;

http://i.hizliresim.com/Jn6gd5.png (http://hizliresim.com/Jn6gd5)

Adamovich
03-01-2016, 01:08
parazitleri gecelim .. onlar yazmiyacagina gore biz devam edelim

eurousd

grafikler cok seyi anlatiyor soze gerek yok
1.08 veya biraz altinda ihlal bekliyorum daha sonra yukariya dogru atak ve 1.1045 uzerinde bir gunluk kapanis

http://i.hizliresim.com/MLWOl7.png

sayet 1.1045 uzerine kapanis yaparsa yukaridaki grafike ve asagidaki grafikde de fibo yu ekleyip ve hedefleri yukari olacak sekilde yeni cizgiler cekmeye baslayacagim

http://i.hizliresim.com/pB9dgL.png

mum yada diger formasyon kovalamiyorum cunku kafamda artik 1.08 e sartlanmis vaziyetteyim . bu seviyelere giderken extra birseyler olursa anlik paylasirim . yada yukari giderken extrem birsey olursa gene paylasirim ama kisa ve orta vadeli beklentim bu sekilde

okirici817
03-01-2016, 02:50
Adamovich hocam, audnsd için ne dersiniz, bundan sonrası yukarı hareket devam eder mi?

Adamovich
03-01-2016, 03:28
Adamovich hocam, audnsd için ne dersiniz, bundan sonrası yukarı hareket devam eder mi?

sn orkici
hocam yada ustad yok .. boyle hitap etmez iseniz sevinirim siz nasil acemi iseniz bende ayni sekilde acemiyim
ne ustadligim var nede hocaligim
audusd mi audnzd mi ?

audnzd den bahsediyorsan su an grafikdeki iki cizgi arasinda SIKISMIS vaziyette

1.0686 ve 1.0610 arasinda

1.0686 den shortlanir alttaki sari cizgi yi kirdigi anda shortara takviye yapilir
yada 1.0610 dan longlanir 1.0686 uzerind ekapanislar yapinca longa takviye yapilir

ben ilk secenegi yaptim hatta takviyede yaptim ama gel gorki cizgi altinda 10 tane bar atmasina ragmen geri kirmizi ve sari bandin icerisine aldilar . bazen sinirlenirim boyle seye geri gelecegini bilsemde sshort pozisyonum varsa kapatirim zarar umrumda olmaz aynisini yaptim zararina kapattim

simdi gelelim can alici noktaya
bu hareketleri yaptilar 120dk lik ve 240 dk liklarda tobo olustu ve hedefi 1.0785 ler civari yani diyorki long olursan hedefi 1.0780 civari .. ama bir ilginclik de burada var simdi beyefendi amca bu tobolari calistirirsa hedefi 1.0780 civarinda degilmi sayet fiyat bu seviyeler egelirse gunluk grafiklerinde obo olusucak :) peki ya gunluk grafiklerinde bu obo calisirsa hedefi ne olucak 1.0450 civarinda bir rakam olucak ama 1.0450 yi gorurse bu sefer asagida bekleyen bir hedefi daha var 1.0220

yani bana gore long un omru maximum 1.0785 seviyesine kadar ordan sonra obo calismaya baslarsa hedefi ilk etapda 1.04xx daha sonra 1.02xx
ben buradan long olmam cunku her an asagi riski var ama 1.0785 e pasif short emirlerimi girerim yarin bir terslik olmaz isede oylece kalir
o rakamlari gorurse yeniden degerlendirme yapariz ..

http://i.hizliresim.com/NrgVDL.png

Adamovich
03-01-2016, 04:34
GBPNZD
Bu paritede short pozisyonum vardi ama cuma gunu ben kapattim grafik uzerinde fibo rakamlari mevcut
ben cuma gunu yesil fiboya gore pozisyonlarimi kapattim :) ama grafik uzerinde ekledigim diger bir fibo seviyesine dikkat
yani kirmiziya zaten gunluk ve 4h liklerind e obo vardi ve calisiyordu bu obo bu obonun hedefi 2.12xx ler .. kirmiziya renkli fiboya dikkat etmedim etsem kapatmazdim %61.8 rakami ile obo hedefi asagi yuikari ayni zaten
e simdi burdan kalkip kapattigim yerin 30-40 pips altindan short da acmam
simdi burada short kovalayacagim yeniden ama bu nasil olur benim icin pasif emir yazacagim 2.17 lere mesela 2.17 den pasif emirlerim gelirse o zaman shorta devam ederim gelmezse kismet degilmis der gecer giderim
2.17xx lerden pasif short emirlerim gelirse o zaman bunlari 2.1850 uzerinde 4 saatlik bar kapanis yaparsa stop olurum

Kesinlikle bu pariteyi tavsiye etmem cok oynak moral bozucus poz acarsiniz ayni anda %50 zarar yazar.

yani kisaca 2.1720 - 2.1740 civarina pasif emir girecegim gelirse 2.1850 uzerinde 4 saaatlik kapanis yapincaya kadar poz stop olmam ve asagiya dogru haraketinde de ise 2.12xx seviyelerine kadar beklerim

http://i.hizliresim.com/a2MPDd.png

Adamovich
03-01-2016, 05:06
crude oil gecen hafta long actim 5 parca ve parca parca kapattim en son 37.80 den kapattim
37.79 dan dan 1 parca short acmistim onuda ayni aksam 37.39 dan kapattim
36.50 beklentim oldugunu burada yazmama ragmen 36.50 leri gordu ama long da acmadim
cunku Ali cengiz oyunu donduruyorlar bu oyunun altinda kalmak da istemiyorum

38.00 uzerinde 60dk lik kapanis yaparsa long icin hazirlikli olurum beki 1 parca acarim long
38.50 uzerinde 4 saatlik kapanis yaparsa o zaman longlarima 2 parca daha ilave ederim
bu kapanislari yapmaz geri 36.50 e gelse hatta 35 lere gelse gene ne short nede long acarim bir hedefim var o hedefe gelirse ordan long acarim hedefi yazmak istemiyorum ben bu hedefi ilk yazdigimda bazi insanlar gulmustu :) o zaman 46 dan islem goruyordu crude sonucta yavas yavas haftalik grafikdeki formasyon hedefine dogru ilerliyor goruntusu var
http://i.hizliresim.com/VvX2Nj.png

iktisatçı68
03-01-2016, 14:17
Abi Allah razı olsun yazmaya devam ettiğin için. Ons beklentin nasıl bu hafta için.

Adamovich
03-01-2016, 17:39
Abi Allah razı olsun yazmaya devam ettiğin için. Ons beklentin nasıl bu hafta için.

emin olmadigim bir sey hakkinda yazmak dogru olmaz grafik bu sekilde siz kendinizce yorumlayin
http://i.hizliresim.com/jV1XnG.png

Adamovich
03-01-2016, 20:17
adamovic usta merhaba..hafta sonuna brentte long girdim..sence bir nevi intihar mi ?:) eger acilisla birlikte artis olursa tum parayi kaybedecem...tahminin falan olabilir mi? bir de brent de vadeli ne zamaan acliyor..yani onceden hareketi en azindan gorme sansimiz olabilir mi? cok tesekkurler...

usta ustad hoca gibi eklemeler yok sadece adamovich lutfen diye defalarca yazdim

.. brent ile ilgili grafik ve beklenlerimi yukaridaki mesajda yzdim long iseniz artis olursa para kaybetmez para kazanirsiniz :)

okirici817
03-01-2016, 21:06
Teşekkürler Adamovich, sayenizde bu FX piyasasını ve işlemleri daha iyi anlamaya başladım. Müsait bir zamaninizda, ornek bir işlem yazar mısınız, mesela eurusd için, aktiften pozisyon açtık diyelim, kaç pip uzağa stop koymali, ne kadar kâr da poz kapatılmalı, yani bu kişiye gore değişir biliyorum ama, zarar buyumesin diye stopluyorum sonra dediğim yere geliyor keşke bekleseymisim diyorum filan..

Adamovich
03-01-2016, 21:25
Teşekkürler Adamovich, sayenizde bu FX piyasasını ve işlemleri daha iyi anlamaya başladım. Müsait bir zamaninizda, ornek bir işlem yazar mısınız, mesela eurusd için, aktiften pozisyon açtık diyelim, kaç pip uzağa stop koymali, ne kadar kâr da poz kapatılmalı, yani bu kişiye gore değişir biliyorum ama, zarar buyumesin diye stopluyorum sonra dediğim yere geliyor keşke bekleseymisim diyorum filan..

onceki mesajlarda pozisyon acacagim rakam ve stop olacagim nokta ile ilgili yazmistim

GBPNZD

yani kisaca 2.1720 - 2.1740 civarina pasif emir girecegim gelirse 2.1850 uzerinde 4 saaatlik kapanis yapincaya kadar poz stop olmam ve asagiya dogru haraketinde de ise 2.12xx seviyelerine kadar beklerim

http://i.hizliresim.com/a2MPDd.png

hasanaga
03-01-2016, 23:33
usta ustad hoca gibi eklemeler yok sadece adamovich lutfen diye defalarca yazdim

.. brent ile ilgili grafik ve beklenlerimi yukaridaki mesajda yzdim long iseniz artis olursa para kaybetmez para kazanirsiniz :)

pardon adamovic heyecandan yanlis yazmisim...umarim bu gece dusus olmaz...:( sizin grafiklerde hedef asagisi diye anlamaliyim degil mi?? ya en azindan bu gece bir artis olsa da ecel terleri dokmesem :( 3 te aciliyor sanirim piyasa...?

Adamovich
03-01-2016, 23:40
pardon adamovic heyecandan yanlis yazmisim...umarim bu gece dusus olmaz...:( sizin grafiklerde hedef asagisi diye anlamaliyim degil mi?? ya en azindan bu gece bir artis olsa da ecel terleri dokmesem :( 3 te aciliyor sanirim piyasa...?

acik ve net yazdim diye dusunuyorum sn hasanaga ...

brent ve crude asagi yukari ayni hareket eder ben diyorum ki long yada short olmam su an .. 38.00 uzerinde 60dk lik bar kapatabilirse long acisindan biraz olumlu olur 1 parcacik long acarim 38.50 uzerine kapanis yaparsa long icin daha iyimser olur long acarim diye yazdim ..
yani kisaca su an brent te islem acmam acmayida kimseye onermem cunku gercekten cok riskli umarim yukselis ile baslar sizde kar edersiniz sonucta kimsenin zarar etmesini istemem istemeyiz :)
short yonunde olmuyacagim yazdim ama shortcular destekleyecek rakam ise 36.20 altinda 4 saatlik kapanis yaparsa shortcular acisindan olumlu olur

crude oil gecen hafta long actim 5 parca ve parca parca kapattim en son 37.80 den kapattim
37.79 dan dan 1 parca short acmistim onuda ayni aksam 37.39 dan kapattim
36.50 beklentim oldugunu burada yazmama ragmen 36.50 leri gordu ama long da acmadim
cunku Ali cengiz oyunu donduruyorlar bu oyunun altinda kalmak da istemiyorum

38.00 uzerinde 60dk lik kapanis yaparsa long icin hazirlikli olurum beki 1 parca acarim long
38.50 uzerinde 4 saatlik kapanis yaparsa o zaman longlarima 2 parca daha ilave ederim
bu kapanislari yapmaz geri 36.50 e gelse hatta 35 lere gelse gene ne short nede long acarim bir hedefim var o hedefe gelirse ordan long acarim hedefi yazmak istemiyorum ben bu hedefi ilk yazdigimda bazi insanlar gulmustu :) o zaman 46 dan islem goruyordu crude sonucta yavas yavas haftalik grafikdeki formasyon hedefine dogru ilerliyor goruntusu var
http://i.hizliresim.com/VvX2Nj.png

Adamovich
04-01-2016, 02:41
Brent ve crude oil longcular icin bence harika bir acilis yapti benim icinde ayni
ne short ne long acarim diye yazdim yukaridaki mesajda ama bu acilisa short denemez isem olmazdi :kahkah:
4 parca short acmistim 2 parcasini kar cebe yakisir diyerek az da olsa bir karla kapattim

geriye 2 pozisyonum kaldi alis fiyatlarina cektim SL fiyatlarini ve boylece kalir ya TP ye gider yada SL olur pozisyonlarda :) diger iki pozisyonu kapatip kar al yaptigimdan dolayi 38.12 den actigim 38.24 den kapatsada zararli cikmiyacagim
tp ye 35.25 yazdim :) asagilara dogru hareket ederse tp guncellemesi yaparim yukari giderse guncelleme yapmaya gerek yok Sl ile pozisyonlarim kapanir :)

http://i.hizliresim.com/BD6B4g.jpg

THY_1978
04-01-2016, 04:11
Sn Adamovich 2016 eurtry yorumunuz nedir zamanı geldi gibi aylıkta kulp görür gibi oldum ama değerli yorumunuzu merak ediyorum saygılar bol kazançlar...

Adamovich
04-01-2016, 05:00
Sn Adamovich 2016 eurtry yorumunuz nedir zamanı geldi gibi aylıkta kulp görür gibi oldum ama değerli yorumunuzu merak ediyorum saygılar bol kazançlar...
Sn THY ben eurtry yada usd try de su an icin islem yapmiyorum ama sahsi bekletim ocak 15 e kadar usdtry nin 2.88-2.94 bandinda hareket etmesi
eurtry ninde 3.14-320 bandi icinde hareket etmesi bu banlarin disina cikarsa o zaman usdtry yada eur try grafiklerine bakarim :)

fx de try de islem yapmak bana cazip gelmiyor sebebsiz yere yukari sebebsiz yere asagi ..

http://i.hizliresim.com/BD6B4g.jpg

http://i.hizliresim.com/lvrV9E.jpg
gbpnzd shortlarim da geldi pozisyonlardaki tp ler bekledigim sekilde .. SL olmaz ise ters bir durum olmaz ise o pozisyonlari TP ye ulasincaya kadar yada sl oluncaya kadar tutarim resimde goruldugu gibi

THY_1978
04-01-2016, 05:06
Sn THY ben eurtry yada usd try de su an icin islem yapmiyorum ama sahsi bekletim ocak 15 e kadar usdtry nin 2.88-2.94 bandinda hareket etmesi
eurtry ninde 3.14-320 bandi icinde hareket etmesi bu banlarin disina cikarsa o zaman usdtry yada eur try grafiklerine bakarim :)

fx de try de islem yapmak bana cazip gelmiyor sebebsiz yere yukari sebebsiz yere asagi ..

http://i.hizliresim.com/gZVBlO.jpg
gbpnzd shortlarim da geldi pozisyonlardaki tp ler bekledigim sekilde .. SL olmaz ise ters bir durum olmaz ise o pozisyonlari TP ye ulasincaya kadar yada sl oluncaya kadar tutarim resimde goruldugu gibi 1parca daha gbpnzd short pasif emirim bulunmakta ..

Çok teşekkür ederim sn adamovich yanıtınız için ben fx anlamında sormamıştım fx le ilgilenmiyorum euro bildiğiniz gibi geride kaldı sırası geldimi anlamında sormuştum 2016 geneli için saygılar....

Adamovich
04-01-2016, 10:14
ben petrol ve endekslerin korelasyonuna inanan birisiyim endekslerin bu sekilde dusmesine karsi petrolun dusmemesi ilginc [sozde sudi ve iran fiyatlanmasi]
kar cebe yakisir 2 parca kalmisti petrol short 38.12 den actigim shortu da 37.53 den kapattim
1 parca petrol shortum kaldi

GBPNZD de cinden gelen verinin azizligine ugrasik cin verisi kotu gelince bundan en fazla etkilenen ulkeler au ve nzd olur genelde :)

GBPNZD poz miktarini biraz daha arttirdim ve SL larini kaldircim cunku saat 11 gibi GBP tarafindan veri var iyi gelse kotu gelsede 60-70 pips lik hareket olursa bosu bosuna stoplamasin diye kaldirdim

guncel pozisyonlarim aynen bu sekilde

http://i.hizliresim.com/or8v8b.jpg

hasanaga
04-01-2016, 10:25
ben petrol ve endekslerin korelasyonuna inanan birisiyim endekslerin bu sekilde dusmesine karsi petrolun dusmemesi ilginc [sozde sudi ve iran fiyatlanmasi]
kar cebe yakisir 2 parca kalmisti petrol short 38.12 den actigim shortu da 37.53 den kapattim
1 parca petrol shortum kaldi

GBPNZD de cinden gelen verinin azizligine ugrasik cin verisi kotu gelince bundan en fazla etkilenen ulkeler au ve nzd olur genelde :)

GBPNZD poz miktarini biraz daha arttirdim ve SL larini kaldircim cunku saat 11 gibi GBP tarafindan veri var iyi gelse kotu gelsede 60-70 pips lik hareket olursa bosu bosuna stoplamasin diye kaldirdim

guncel pozisyonlarim aynen bu sekilde

http://i.hizliresim.com/or8v8b.jpg

sn adamovich gunaydın..dün gece uyanamadım satış fırsatını kaçırmışım maalesef...zar zor aldığım fiyattan satabildim ama meret iyice düşmeye başladı :( senin hedefe gidecek gibi duruyor bu crude oil şu anda 37.39 da...

Adamovich
04-01-2016, 10:34
Gunaydin Sn Hasanaga .. ister gitsin ister :) soyledigim gibi o acilisa short acmaz isem kendime ihanet etmis olurdum
+ su an brent we wti spread i gene anormallesmeye basladi ..
brentte 40 point demek %100 kazanc demek 60 point %150kazanc demek 80 point %200 kazanc demek ..
ve kar cebe yakisir .. butun pozisyonlari ayni anda 38.24 den yakalasa idim 2sini kapatir 3 unu tutardim . sudi iran riskini almaya degmez petrol bu kadar dusmusken petrol fiyatini arttirmak icin bunlar bir kac idam hatta savas bile cikarir :)
bide gbpnzd yi cogalttim . o yuzden risk almak istemedim fx bu firsatlar bitmez bakarsin 15 dakika sonra brent yerine baska bir sey yakalariz :kahkah:

Guncelleme

elimdeki son kalan 38.24 maliyetli brent shortu da 37.20den kapattim

gbpnzd ana pozisyonum duruyor ama gun ici trade yapmaya calisiyorum imkan olursa yukaridan sat asagidan kapat misali

su an elimde olan guncel pozisyonlarim bunlar

gbpnzd short eurtry short
eurotry shortlar asagiya dogru giderse 2.2100 -2.2050 araliginda kar cebe yakisir diyerek kapatirim

http://i.hizliresim.com/Ro97O7.jpg

emin olmadigim bir sey hakkinda yazmak dogru olmaz grafik bu sekilde siz kendinizce yorumlayin
http://i.hizliresim.com/jV1XnG.png
1072 den cok az miktar shortladim sl koymadim az miktar oldugu icin ..
1060 lara gelirse kapanirim zaten

Adamovich
04-01-2016, 20:18
Bugun sadece Altin da cok kucuk zararli bir islemim oldu gerisi guzel

gpbnzd de 2.1880 lerden ve yukaridan da short acmistim onlari kapattim kar cebe yakisir ,, acik sadece asagidaki gbpnzd pozisyonlarim kaldi onlarida gun ici trade ediyorum ama tp sine varincaya kadar tutacagim kismet olursa
http://i.hizliresim.com/knnk2J.jpg

okirici817
05-01-2016, 17:14
Sayin Adamovich, eurusd 1.0750 leri zorluyor, sizin 1.0800 leri ihlal etti de, daha aşağılara gelir mi sizce?

Adamovich
05-01-2016, 19:47
Sayin Adamovich, eurusd 1.0750 leri zorluyor, sizin 1.0800 leri ihlal etti de, daha aşağılara gelir mi sizce?

1.07 lere kadar dokunsu uzerine duseni ve yapmasi gerekeni yapti .. simdi bu dakikadan sonra geri 1.07 lere dogru bir hareket gelirmi bilemem ama artik eurousd long kovalamanin zamani geldi ben actim biraz yukariya dogru ciktikca devam ederim acmaya 1.1040 uzerine atarsa 1.14 lere kadar tutarim longlari

parazitleri gecelim .. onlar yazmiyacagina gore biz devam edelim

eurousd

grafikler cok seyi anlatiyor soze gerek yok
1.08 veya biraz altinda ihlal bekliyorum daha sonra yukariya dogru atak ve 1.1045 uzerinde bir gunluk kapanis

http://i.hizliresim.com/MLWOl7.png

sayet 1.1045 uzerine kapanis yaparsa yukaridaki grafike ve asagidaki grafikde de fibo yu ekleyip ve hedefleri yukari olacak sekilde yeni cizgiler cekmeye baslayacagim

http://i.hizliresim.com/pB9dgL.png

mum yada diger formasyon kovalamiyorum cunku kafamda artik 1.08 e sartlanmis vaziyetteyim . bu seviyelere giderken extra birseyler olursa anlik paylasirim . yada yukari giderken extrem birsey olursa gene paylasirim ama kisa ve orta vadeli beklentim bu sekilde

Adamovich
05-01-2016, 19:53
dolar amca yapabilecegi en guzel hareketleri yapti dun aynen grafiklerin soyledigi gibi dolar amcanin % 1- 1.5 arasi daha prim yapma hakki vardi
%1 eurousd gibi paritelerde 1.5 ise hoppidik paritelerde

dolar olayi artik belli bir muddet bitmis ve inine dogru geri cekilmesi gerekiyor [usdtry haric bunda :)]

bu aksam, itibaren kesinlikle $ i arkama alip islem yapmam ..

uzanca bir zaman artik eurocuyum .. hele burdan bu aksam donup 1.08 ustune atip ordan kapanis yaparsa tadindan yenmez ama bu istedigim zor bir ihtimal :)

Adamovich
05-01-2016, 20:04
kisa ve oz olarak euro in
dolar ve GBP out artik

okirici817
06-01-2016, 00:03
dolar ve GBP out artik

tesekkurler...

Adamovich
06-01-2016, 00:33
dolar ve GBP out artik

buna su eklemeyi yapayim ..

eurousd paritesi keske bugun 1.0690 ye dokunsa idi daha rahat olurdum .. eurousd de long pozisyon acma konusunda

kesinlikle o noktayi gorecek demiyorum ama 1.0690 de dokunup ordan yukari haraketine baslasa 1.0690 dan %100 olarak long acar ve beklerdim ama simdi acaba 1.0690 a degmek istermi diye tedirginlik var icimde ..

1.0690a degse bile bugunden itibaren 1.0710 altinda gunluk kapanis kesinlikle beklemiyorum

yazdiklarim tabii kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir

iktisatçı68
09-01-2016, 20:41
Adamovich abi 2016 euro beklentin nedir. Abi bi miktae sell euro tr oynayacam. 10 katı kadar sermaye koymayı düşünüyorum. Egerki zarar ederse alacağım svap zararımı karşılar diye düşünüyorum. Ama doģru yerden aćmam lazım.

iktisatçı68
09-01-2016, 22:21
Adamovich abi forumdan aldıgı cezadan dolayı ayın 16 sına kadar yazamayacak.

inter
11-01-2016, 09:15
Usd/pln 'de 4.07 bekliyorum ne dersiniz?!

Kahranonim
11-01-2016, 14:01

O varken yazmayacağımı söylemiştim. Sözümü tutuyorum ve paylaşımlarıma devam ediyorum.

Kahranonim
11-01-2016, 14:03
http://i.hizliresim.com/XL9j6k.jpg (http://hizliresim.com/XL9j6k)

Bu gece açtığım ve sabah kapadığım işlemlerim. Seviyelerini takip etmeniz açısından gönderiyorum.

Kahranonim
11-01-2016, 14:05

Adromovic yokken dilerseniz eğer, işlemlerimi göndermeye devam edebilirim.

iktisatçı68
11-01-2016, 18:19
Kahranonim bey bu sayfa Adamovich abinin sende kendine bir sayfa aç ordan paylaşımlarını yaparsan bence daha uygun olur.

maksoy1
11-01-2016, 21:32
USDCAD e dikkat çekmek zorunda hissediyorum kendimi...

Fiyat hedef seviyesinde geldi.

1,425X ler ana hedef fiyatı idi.
1,4244 leri yakti.

Ben gereğini yaptım, portta sağlam USDCAD short var.

Petrol DİP ledi, USDCAD ise TEPE ledi der benim analiz.

http://666kb.com/i/d5fnjajq6xeva8i3s.png

Fiyat ve zaman fibosal bazda buralarda kesşiyor.
Arkadaşıma sabah attiğim analiz, güncel değil, ama çokkk şey annatiyor.

Kahranonim
11-01-2016, 22:19
Kahranonim bey bu sayfa Adamovich abinin sende kendine bir sayfa aç ordan paylaşımlarını yaparsan bence daha uygun olur.

Bana cevap verirken de, Adranovicin sayfasına saygısızlık etmiş olduğunun farkında mısın öyleyse:)

dr.v
12-01-2016, 00:51

1,4244 leri yakti.

Mesajdakinden bir fazlası fibo zaman 18 ine kadar 3. dalga çıkışı mümkün. 6. aya kadar da tüm itki tamamlanabilir.
Yatırım tavsiyesi olmayıp faldan öteye gidemez...

maksoy1
12-01-2016, 01:33
http://666kb.com/i/d5g6ojzcbpbdhglga.gif

4H barlarda daha net görülüyor

....................................

tüm çikişin ise mayis ilk yarısıgörülüyor bende sn. dr.v

inter
15-01-2016, 20:55
Usd/pln 'de 4.07 bekliyorum ne dersiniz?!

Bekliyorum ama uygulayabildim mi hayir?!!4.09 olmus..

altınorta
15-01-2016, 21:02
Forexçiler götürdünüzmü petrolden parayı?

teknik oyuncu
16-01-2016, 06:44
Döviz, emtia ve CFD lere de bakalım.

BRENT: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

USDTR: Yükseliş belirgin durma sinyalleri vermeden kısa açmak tehlikelidir.

USDCHF: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

EURJPY: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

USDJPY: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

AUDUSD: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

GBPUSD: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

XAUUSD: Cuma yükseldi, fakat yükselişin devam edebilme şartları tam olarak oluşamadı.

EURUSD: Cuma yükseldi, fakat yükselişin devam edebilme şartları tam olarak oluşamadı.

SPX500: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

FDAX: Düşüş belirgin durma sinyalleri vermeden uzun açmak tehlikelidir.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=115883&page=543

Adamovich
16-01-2016, 16:20

1,4244 leri yakti.

sen dipledi yazdica brent yeni dipler yapiyor :)

Brent de dip noktasi 28.60 dir bana gore .
oda bu hafta endekslerde olusucak bir tepki hareketine brentin en az 4 kat daha hizli tepki vermesi sarti ile . o hizda bir tepki vermez se bunuda dip saymam :)
bu hafta endeksler %5 yukselirse brentin en az %20 yukselmesi gerekiyor

ve bu sekilde olsa dahi usdcad da 1.4150 in altinda2 gunluk kapanis yapmadigi surece Short acilmaz burdan olusucak her dusus sadece bir duzeltme olarak kalir taki 1.4150 in altinda 2 gun kapanis yapincaya kadar

Adamovich
16-01-2016, 16:52
Hisse.net in kullanici sayisi ne bilmiyorum ama tahminen gunde 20.000 kisi girmiyordur bile ..
yillarca web sitelerindeki online kullanici sayisi anlik 3000 oldugu gunleri bilirim
malum Admin olarak bunlarla yazilan mesajlarla ugrasmasi zordur .. Ama Admin olarak guc elinizde oldugu icin bazen insanlarda art niyeti gordugunuz zaman art niyet olustugtunda degil olusmadan oncede harakete gecebiliyorsunuz :)

ben hep boyle yapardim sorun cikaranlara cunku hicbir zaman 1 tane fazla ziyaretci olsun mantigina gitmezdim hatta cogu zaman IP bloklamasi bile yapardim gereksiz ziyaretci gelmesin diye ..

adamin yazdigi uslub ile bende karsilik verince sagolsun forum yonetimi direk son mesajlara bakarak 15 gun yasaklamis beni iyide yapmis aslinda
bildigim ama hala yaptigim bir yanlisi bana yeniden gostermis oldular Foruma yazi yazmanin grafik paylasmanin ne kadar gereksiz oldugunu gostermis oldular

ben orta vadeli analiz yapmaya calisiyorum ve sukur ki bu orta vadeli analizlerim kolay kolay yanilmiyor bu kendim icin yeterli birde zaman harcayip burda zaman ayitip yazmanin bana bir katkisi yok aksine bazen buradaki yorumlari okuyunca algim bile bozuluyor

Sahsen ben kendimin baska birinin yorumuna ihtiyaci oldugunu dusunmuyorum her ne kadar kendime acemi demis olsam acemi gozu ile bakmis olsamda :)

ve bu dakikadan sonra bu baslikta kesinlikle parite yada endeksler ile ilgili ne bir tane yorum yazarim nede yazilanlari dikkate alirim .. yazmaya degmez kesinlikle dusuncem bu,
ara sira twitter da orta vadeli analizleri olan grafik atiyorum .. okumak faydalanmak isteyen olursa ozel mesaj atsin adresi gondereyim [ adresi gonderdigimde ben onay vermeden goremiyorsunuz :) o yuzden onaylarken yumurtalari felan onaylamiyorum .. en azindan kimselerin okudugunu ve gercek oldugunu gormek daha iyi]
bu forumda herkez bu isin en iyisini biliyor

nick vermeden yasadigim bir olayi daha anlatip basliga son noktayi kendi adima koyayim

burdan bir sahis hergun brent ve endeks lerle ile ilgili yorum soruyor bazende Clebi soruyor ve en son mesajlari su idi intihar edecegim
tabi elimden geldiginde bende cevap vermeye calisiyorum ama sonra baktim ki bu adam bu sorulari rant icin soruyormus bana soruyor ben cevapliyorum bu arkadas da kendisi ugrasmis gibi baska topliklere mesela varrant topigine yaziyor :)

boyle kucuk insanlari gorunce artik iyice sogudum :)
benden bu kadar [twitter dada herkeze onay vermememin profilin kapali olmasinin sebebi bu sekildeki kucuk insanlar bu sekilde insanlarin ulasamamasi icin profilleri yumurta olan insanlari kabul etmiyorum :kahkah:

Adamovich
16-01-2016, 17:06
forum yonetimine mesaj gonderdim kilitlenmesi icin

Cumleten saglicakla kalin :) hepinize bol kazanclar

thebaboli
16-01-2016, 22:16
forum yonetimine mesaj gonderdim kilitlenmesi icin

Cumleten saglicakla kalin :) hepinize bol kazanclar

Konu kilitlendi.