PDA

View Full Version : TKFEN Tekfen Holding

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Babadağlı
19-01-2016, 12:34
Yeni başlık hayırlı olsun...

sfsu
19-01-2016, 12:37
http://i.hizliresim.com/dkvMRr.png (http://hizliresim.com/dkvMRr)

Haydi hepimize hayırlı olsun.

bawer
19-01-2016, 12:39
İyi anlar yaşamak dileğiyle, geçmişi unutmaya hazırz tekfen.:)

ilbey74
19-01-2016, 12:40
Yeni başlık, hayırlara vesile olur İnşallah.

darkblue6
19-01-2016, 12:50
Yeni başlık, hayırlara vesile olur inşallah:party:

ayhan53
19-01-2016, 12:51
hayırlı olsun

darkblue6
19-01-2016, 12:53
endeks 71.595
3.79

the blue
19-01-2016, 13:05
bu başlık hayır getirir inşallah.

sonkraleses
19-01-2016, 13:07
84000 endeksten 70000 li endekse kadar nakdi kaybetmeden getirdik aralarda başka hisselerde ufak al-sat larda yapsamda zarar yok artık yatırım zamanı böldüm nakdi dörde ilk alım 3,79 % 10 daha düşmeden ikinci alımı yapmam burdan dönersede trkcm var thyao vs var ucuz kağıt çok nasılsa

kentuf
19-01-2016, 13:09
tahta yapıcının yeni ağlama duvarı ve şirketi değersiz gösterme çabalarının bu topicte de devamını dilerim.

lowdown
19-01-2016, 13:38
yeni başlıkta alacağımız temettüleri iyi bilançoları ve yükselişi görmek ümidiyle.İnşallah hayırlı bir 1000 lik güzel yazılarla devam eder.başlık sonu hedefim 5 tl dir.not olsun.ytd.

ARGOS
19-01-2016, 14:12
Biraz nostalji olsun.
Bakın da ağlayın!..

Tekfen Holdingden yapılan yazılı açıklamaya göre, 14-16 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arzda 9 kat talep gelen ve piyasa değeri 1,7 milyar YTL'ye yaklaşan holding hisseleri, 5,70 YTL arz fiyatı ile İMKB'de işlem görmeye başlayacak.

http://emlakkulisi.com/tekfende-talep-patlamasi/1790

salihseyhanb
19-01-2016, 14:26
Senin için temiz bir sayfa açıldı, hadi sende artık yeni bir başlangıç yapta yüzümü güldür artık.

salihseyhanb
19-01-2016, 15:45
Ama yok sen illa sövün diyorsun piyasa döndü gözün hala toprağa bakıyor

ötekiben
19-01-2016, 15:55
bu şirket batak dostlar ...............neyse biz unuttuk kendin bilirsin .............ama bir nokta var bu adamların acısı büyük mal kaptırdığı kesin o malları ky den toplamadan topuklaması zor ...........birde üstüne akinonya dadanmışki ufki ne ufffffff..........topukladımıda durması zorrrrrrrrr......ytd.

Ali Destan
19-01-2016, 15:56
Ama yok sen illa sövün diyorsun piyasa döndü gözün hala toprağa bakıyor

son 2 günlük (cumadan salıya)takas değişimine bakınca 3 yabancı kurum un satışı 2.500.000 lotun üzerinde kısacası bu yabancı satışı bitmeden gözünü topraktan kaldırması biraz zor geliyor banada. YTD.

phoenix78
19-01-2016, 15:59
Bu kağıdı %2 artıda görmek bile mucize gibi birşey artık.

kartalkanat
19-01-2016, 16:03
Yeni başlık hayırlı olsun.... Hedef eski zirveden 6 dolar ..)) ytd.

lowdown
19-01-2016, 16:31
250 milyon kar edip 60 kuruşun üstünde temettü dağıtırsa varya görürüm ben lotları yazanları.bi patron olsaydı ortada rahatlıkla olurdu.ytd.

madlen
19-01-2016, 16:50
3.xx lü rakamları benimsedi ve benimsetti.çok sinir bozucu bi durum.

lowdown
19-01-2016, 16:58
ben de diyorum ki spekick cik cik cik.haydi durma ver elini 3,50 bir dolar bir ekmek fiyatına getir.söz 8 sene sonra 1 ekmek senden pahalı olacak ama ben 1 lot dahi satmayacağım.haydi durma 3,77 nedir ya kır aşağı kır zincirlerini.aşağı doğru bas orda bir yer belirler ordan alırsın.mantığını uygula.bi yerden almaya çalışırsın.al bunu da al derler belki.ytd.

nezihg
19-01-2016, 17:01
Halk Yatırım ( http://www.halkyatirim.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Analiz Raporu:
"Tekfen Holding açısından 2015 yılı 9 aylık dönemi faaliyet
gösterdiği sektörlerde belirginleşen olumsuz gelişmeler nedeniyle
zayıf performansa sahne oldu. Ağırlıklı olarak petrol ve gaz odaklı
projelerde yer aldığı taahhüt grubunda petrol fiyatlarındaki düşüşün
devam etmesi nedeniyle yeni iş alma anlamında zayıf bir dönem olurken
tarımsal ürün grubunda da gübre fiyatlarındaki düşüşün devamı ve
TL'nin ABD Doları karşısındaki değer kaybı nedeniyle marjlar baskı
altında kaldı. Operasyonel anlamda zayıf geçen 2015 yılı 9 aylık
dönemin ardından son çeyrek ve 2016 yılına ilişkin görünümün
netleşmesi adına Şirkete yaptığımız ziyarete dair izlenimlerimizi
paylaşmak istedik. Şirketin 2016 yılı tahminlerine göre tavsiyemizi ve
hedef fiyatımızı güncelleyeceğiz.
Taahhüt grubunda bakiye sipariş genişlemesine yönelik belirsizlik
devam ediyor
Taahhüt tarafında Şirket tarafından kalan iş miktarının risk
taşımadığı belirtilirken, petrol fiyatları kaynaklı bölgesel risklerin
devam etmesi nedeniyle yeni iş alma konusunda belirsizliğin devam
edeceğini düşünüyoruz.
Tarımsal ürün grubunda KDV indirimi nedeniyle ertelenen talep ve
yeni asit yatırımının katkısıyla 2016'da marjlarda iyileşme bekliyoruz
Gübre fiyatlarının ve dolar/TL kurunun seyri önemli bir
belirsizlik kaynağı olmakla birlikte, gerek KDV indirimi nedeniyle
ertelenen talep gerekse de asit yatırımının devreye girmesinin kâr
marjlarında yaratacağı iyileşme ile daha olumlu sonuçlar
görebileceğimizi düşünüyoruz.
İzmir projesi ve Amstar'la geliştirilecek potansiyel projelerle
daha cazip hale gelebilir
Emlak geliştirme tarafında ise İzmir projesinin devreye girmesiyle
canlanma yaşanmasını, Amstar ile geliştirilecek olası projelerin
Şirket finansallarına olumlu katkıda bulunacağını düşünüyoruz.

Benzerlerine göre iskontolu

Bloomberg tahminlerine göre Şirket 2016 yıl sonu için 4,41x
FD/FAVÖK ve 5,97x F/K ile benzer şirketlere göre sırasıyla %22 ve %45
iskontolu işlem görmektedir. 2015 yılını %30'a yakın yıllık değer
kaybıyla tamamlayan (BIST100 endeksine göre relatifte %14 değer kaybı)
TKFEN'in, piyasa çarpanları itibariyle iskontolu işlem görmesi ve
BIST100 endeksine göre gösterdiği negatif performans nedeniyle BIST'te
yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde ön planda olabilecek hisseler
arasında yer alabileceğini düşünüyoruz. "

lowdown
19-01-2016, 17:10
halk yatırımın raporunu gerçekçi buldum.iyi bir analiz yapmışlar.şirketi ziyaret etmişler ya bu şu demek aslında.bu şirket battımı neden böyle düşüyor.tercümesi bu yani.artık onlarda ağlıyorsa en son spek ağlıyacaktır.ya lotları gittiği için yada lotlarım gelmiyor.gitti gitttiiiii gittttiiii.gıdıklar tavuk gibi tavuk spke lakabın bu olsun senin.ytd.

antireis
19-01-2016, 17:13
arkadaşlar s.a uzun bi aradan sonra sizlerle buluşmak çok güzel, öncelikle şunun bilgisini vereyim oğlum da kanser şüphesi vardı ve uzun süredir yoktum, bir kaç defa hacettepeye gidip geldik mart da yine kontrolümüz var, şuan için kanser ile ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadı rabbime şükürler olsun, hatta son görüşmemizde prefösör aslında tekrar görmeye bile çğırmıycam ama tedbiren ve kafamızda soru işareti kalmasın diye son bir kez daha tetkiklerini yapalım dedi, kafamız çok rahatladı çok şükür, buradan tekrar dua sı ile katkıda bulunan tüm dostlara çok teşekkürler, allah sizlere böyle bi sıkıntı yaşatmasın, ikinci söyleyeceğim de şu, ne olur ne olur borsa yüznden canınızı sıkmayın ve sağlığınızdan olmayın, çok bunaldım bu kağıt beni hayattan bezdirdi diyen arkadaşım gitsin çocuk onkoloji bölümünün koridorlarında bi 10 dakika dolaşsın eminimki hayata bakışı değişecek buradakai kayıplara gülüp geçecektir, yeniden aranızdayım 4.26 altıdan çıkmıştım olası kötü durumda yüklü nakit lazım olabilir diye mecburen satmıştım, şuan geri dönmeyi düşünüyorum ama kararsızım hatta dün 3.75 yazdım ama görmedi orayı..bi süre bakıp uygun yerden aran ızda olucam..

kentuf
19-01-2016, 17:18
ne desek çakıyorlar zaten sekiz yıldır.
en son gelen rapor
Toros gübrenin hurda fiyatı 500 milyon dolar
eee ne yapalim hurda para etmiyor pehh.

gundwane
19-01-2016, 17:37
arkadaşlar s.a uzun bi aradan sonra sizlerle buluşmak çok güzel, öncelikle şunun bilgisini vereyim oğlum da kanser şüphesi vardı ve uzun süredir yoktum, bir kaç defa hacettepeye gidip geldik mart da yine kontrolümüz var, şuan için kanser ile ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadı rabbime şükürler olsun, hatta son görüşmemizde prefösör aslında tekrar görmeye bile çğırmıycam ama tedbiren ve kafamızda soru işareti kalmasın diye son bir kez daha tetkiklerini yapalım dedi, kafamız çok rahatladı çok şükür, buradan tekrar dua sı ile katkıda bulunan tüm dostlara çok teşekkürler, allah sizlere böyle bi sıkıntı yaşatmasın, ikinci söyleyeceğim de şu, ne olur ne olur borsa yüznden canınızı sıkmayın ve sağlığınızdan olmayın, çok bunaldım bu kağıt beni hayattan bezdirdi diyen arkadaşım gitsin çocuk onkoloji bölümünün koridorlarında bi 10 dakika dolaşsın eminimki hayata bakışı değişecek buradakai kayıplara gülüp geçecektir, yeniden aranızdayım 4.26 altıdan çıkmıştım olası kötü durumda yüklü nakit lazım olabilir diye mecburen satmıştım, şuan geri dönmeyi düşünüyorum ama kararsızım hatta dün 3.75 yazdım ama görmedi orayı..bi süre bakıp uygun yerden aran ızda olucam..

Dostum geçmiş olsun..
Allah sağlık versin gerisi boş işler işte..

Daha da boş iş nedir biliyor musun..BORSA..

4.26 dan da karambole satmışsın..Şu aşamaya kadar karlı da çıkmış gözüküyorsun..

Evinin barkının karının çoluğunun çocuğunun parası gelip buralarda çar çur etme..Benden sana bir tavsiye..

Tamamen içeriden bilgili 10 larca milyon dolarlık portföyleri olan seni yolda görse böcek muamelesi yapacak kodomanlara karşı tamamen bilgisiz bir o kadar da yanlış kulaktan dolma bilgilerle donatılmış olarak ailenin rızkı ile gelip buralarda oynuyorsun (uz)..Yapma..

Bir süre kazansan bile (tkfen veya başka yer) eninde sonunda ütüleneceksin pestilin çıkmış vaziyette tükürecek seni sistem..

Bu yazdıklarımı unutma ..Uzak dur borsadan...

Biliyorum yapamayacaksın..:)

Kal sağlıcakla..Çocuk için çok sevindim..İyi bilirim o adı geçen illeti..En az borsa kadar..

antireis
19-01-2016, 17:41
evet yapamam :) 1994 den beri aktif olarak bu işin içindeyim, ve keyif alıyorum, bi 4 yıl ara verdim glyho yüzünden ama dayanamayıp geri döndüm, allah büyüktür helal olan kazanç kolay kolay kayıp olmaz..

sfsu
19-01-2016, 17:44
3.75 son kale :) Fi tarihindeki desteğimiz.

antireis
19-01-2016, 17:45
3.75 son kale :) Fi tarihindeki desteğimiz.

dayanamadım 3.76 ile aranızdayım rabbim utandırmasın...

kentuf
19-01-2016, 17:48
evet gine bildi tahta yapıcı ve piyasa aşağı döndü ahahah.
ama yemiyor artık zorlama sanatı.

üçüncü tur alım programını açmış bulunmaktayım.
allah akinonyayı utandırmasın.
ya allah bismillah.:rolleyes:

bunca avatar var bir namaz kılan tekfen ci yok olurmu .

madlen
19-01-2016, 18:04
GİDİŞAT 3.50 nin altını gösterme heveslerimi? yoksa böyle bi algı yaratmamı?700 puan artıdayken 1 kademe dahi gitmeyip endexin 600-500 gibi 100er puanlık düşüşlerinde dizine kadar indiriyorlar.gün sonu endex sıfırladığında 5-6 kademe bazen 8-9 kademe eksi kapatıyor.zaten eksi açıldığında diyecek bi şey yok.1 aydırda bu böyle devam ediyor.böyle böyle 20 gün içinde 3 altını gösterecekler sanırım.

sfsu
19-01-2016, 18:07
Cephaneyi efektif kullanma sanatı. Arkadaş ya bu kadar uyumsuzluğa basan 30 kağıdıda oluyormuş :)

drheart
19-01-2016, 18:14
Bilmediğimiz bir bkluk var hissede ama, yakında çıkar kokusu. Bu kadar düşmeye meyilli olması pek hoş değil

kentuf
19-01-2016, 18:16
birisi fena topa daldı kesildi soluğu satarken amcaoğlu kendi malına
ahahahaha yada öyle gösterme çabası gel pisi pisi gel pisi hahaha
izlenme rekorları kırıyoruz düşerken
sıfır mal sıfır porblem ver kurtul diyorlar ahaha.

gundwane
19-01-2016, 18:18
Cephaneyi efektif kullanma sanatı. Arkadaş ya bu kadar uyumsuzluğa basan 30 kağıdıda oluyormuş :)

Ne oldu teknik :oley:
3 vakte kadar
2. seans sonu
hemen yarın
up up up up
20 lık grafiklerle 3 senelik trendi kaldırma çalışmaları :)

insanlarda para kaybetmeye doğru bi eğilim var..

etme eyleme diyoz yok 1994 den beri borsayım diyo cumburlop atlıyo dakka bir gol bir 76 73 3 kuruş zarara giriyor..

Battı demi o para bankada..:oley:

Yazık yazık Yaz ortasındandan beri durumunu belli etti..Burada de her fırsatta yazdım..

E artıkk ..

antireis
19-01-2016, 18:20
3 vakte kadar
2. seans sonu
hemen yarın
up up up up

etme eyleme diyoz yok 1994 den beri borsayım diyo cumburlop atlıyo dakka bir gol bir 76 73 3 kuruş zarara giriyor..

Yazık yazık Yaz ortasındandan beri durumunu belli etti..Burada de her fırsatta yazdım..

E artıkk ..
seviyenize inemiycem özür dierim..

emperador
19-01-2016, 18:22
arkadaş maliyet yazmaya artık çekiniyorum. parayı pul etti şer..ler. maliyete gelse versem diyorum. şu hale bak. ya çıkışa geçince alacağım maliyet düşsün diye ya da gidip kağıt değiştireceğim yapacak bir şey yok.

gundwane
19-01-2016, 18:24
seviyenize inemiycem özür dierim..

Neymiş seviyem çok merak ettim..

Ne dedim ki..Battı o para demi yazdım..:) Bunda ne seviye bozukluğu var ki..?

Neyse yazan da kabahat..

Ne desek suç oldu ...oluyorda..

Boşa yazıyozzzz boşa konuşuyozzz..

not..ha özür bu arada türkçenin kusuru..Battı derken "diken" şeklinde dürttü manasında kullandım idi..Battı kaybettin manasında değil...

3.50 de destek falan yok bu arada..Yönetim kurulunda TL bazlı tek bir projeksiyon bilanço satış geliri maliyet konuşulmayan bir şirkete TL bazlı bakmak ÇOK BÜYÜK hata olur..
1.80 2 dolar bazlı bi desteği var aylar önceeee kırıldı..

Şimdi 0.90 1 dolar de bir desteği görülüyor 2009 dibi..

kentuf
19-01-2016, 18:29
güzel güzel ayarları yerle bir oldu makinenin pehh.

myyy
19-01-2016, 18:33
3 vakte kadar
2. seans sonu
hemen yarın
up up up up

E artıkk ..

ne diyorsunuz yani yanıldıkmı herşeyi hilelimi bu şirketin. piyasa değeri 3 liraydı biz mi pahalı aldık.

emrah_38
19-01-2016, 18:36
yeter artık yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bu ne böyle ya
hergün düşermi
o kadar düşüşe bugünde düştü
ne oluyor Allah aşkına billen biri varsa söylesin

drheart
19-01-2016, 18:39
yeter artık yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bu ne böyle ya
hergün düşermi
o kadar düşüşe bugünde düştü
ne oluyor Allah aşkına billen biri varsa söylesin

Valla aracı kurumlar pof pofladıkça inceden inceye geçiriyorlar

antireis
19-01-2016, 18:42
Düşerse alırız çıkarsa satarız...

noreply
19-01-2016, 18:43
birisi fena topa daldı kesildi soluğu satarken amcaoğlu kendi malına
ahahahaha yada öyle gösterme çabası gel pisi pisi gel pisi hahaha
izlenme rekorları kırıyoruz düşerken
sıfır mal sıfır porblem ver kurtul diyorlar ahaha.

Sn. Kentuf,

Tekfen herkesin favorisi olmaya başladı. Herkesin favorisi değer kaybediyorsa yakın gözlüğünü takmak lazım.

Azerbaycanda alacakları tahsil edilmemiş işler kabarık.

Üzerinde oynanan oyunlar kalemi dışında değer kaybını açıklayacak başka bir faktör göremiyorum.

ogzhany
19-01-2016, 18:47
Bilmediğimiz bir bkluk var hissede ama, yakında çıkar kokusu. Bu kadar düşmeye meyilli olması pek hoş değil

ne gibi bir bkluk olabilir sayın drheart. en fazla alacağını tahsil edemiyordur vs. battımı, batıyormu?

gundwane
19-01-2016, 18:49
ne diyorsunuz yani yanıldıkmı herşeyi hilelimi bu şirketin. piyasa değeri 3 liraydı biz mi pahalı aldık.

Tam gidecem gidemiyorum..:)

Eski topikde bir video paylaşmış bir arkadaş..

https://www.youtube.com/watch?v=EOAFkeANvbM

2014 aralık

Ne diyor..Petrol 85 dolar da iken yatırım falan yapılmaz..(eveliyor geveliyor ama satır arası o demek) olmuş 28 dolar petrol..

Birisi şuraya blok patron satışının tarihini yazabilir mi acaba?

Şimdi GM ü böyle düşünen bir firmada elinde tkfen hissesi olan bir yön. kur. üyesi kalmış mıdır sizce..Ohh insider..hı neee...??Teknik analizimiz var ama bizimde..demiiiii...hııı ???
Misal siz azarbeydan da neler oluyor biliyor musunuz..Basın yazıyor mu ?

Ahh yine mi insider..

Libya parası üzerine bi bardak soğuk su içelim mi..

http://www.borsagundem.com/haber/tekfen-libya_daki-alacaklarini-tahsil-pesinde/494859 Tarih temmuz 2013..Kaç kaççç 2013....
Yakın zaman demişler..Bakalım ne kadar yakın..

http://www.dunya.com/sirketler/tekfen-libya-icin-tahkime-gitti-265974h.htm

Tarih 2015..

Şimdi Bu tkfen denen firma ne yapar..

Petrol zengini ülkelere hiiiiçç ihtiyacı olmayan binalar statlar şunlar bunlar diker..(bir tetikçinin anıları açın okuyun)

Berkerler..Açın araştırın..Zamanında böyle şirketler derken kentuf nasıl yani demiş idi...

Yurtdışı inşaat çok tatlıdır..Taşeron çalıştırırsın kimse denetleyemez uluslar arası para transferleri şunlar bunlar oy oy oyy..

Bu hemen hemen bitti gibi..Kanada manada geveliyor sevgili GM..:) Güldürmesin..:)
Şu an akıllarında büyük ihtimal toros u halka geçirme!! pardon açma planları dolanıyodur....Neyse zamanla çıkabilir kokusu..
Çok fazla dillenmeye başladı..Herkesin ağzında bi gübredir gidiyor..:)

Yani işin özü şirket büzülme durumlarında ..Ne zamandan beri ..

2011 den beri..

Ne bazlı..

Dolar bazlı tabi..Bu kadar yurtdışı işi yapan bir firma 4 dolardan 1 dolara gelir mi yahu...hı??

Müşteri ilişkilerini arıyorsun valla bizde bilmiyoz yabancı BATMIŞIZ gibi satıyor diyor..ahahahaha..

Bu başlığı şu anda 77 kişi okumaktadır. (32 üye ve 45 ziyaretçi)
gundwane, 06ank, 120, 1SEL, antireis, aydinbos, buchephalos, chopendoz, cicikus75, dudu, ekulyu, emperador, emrah_38, FIRTINA, gazi, hpsmj, ismyil, kentuf, lowdown, madlen, muradiyeli, myyy, nezihg, noreply, ofcabuk, ogzhany, pla, sertmert, sfsu, tas, topraq, u.sel

77 kişi okuyor ..Çok sağlam kilit var belli..Hala da düşse binde 3 ünü yüzse 5 ini alırım ver patron ben alırım havaları..
oy oy oyy..

buchephalos
19-01-2016, 18:50
sen düştükçe ben alırım patron...

emrah_38
19-01-2016, 18:55
ben bu tecrübeyi defalarca yaşadım
insanlar yapacak bişi kalmadı hep zararda birbirini kırıyor
speğin tam istediği ortam
kaptırmayın malınızıııı

ötekiben
19-01-2016, 19:00
evet gine bildi tahta yapıcı ve piyasa aşağı döndü ahahah.
ama yemiyor artık zorlama sanatı.

üçüncü tur alım programını açmış bulunmaktayım.
allah akinonyayı utandırmasın.
ya allah bismillah.:rolleyes:

bunca avatar var bir namaz kılan tekfen ci yok olurmu .

o ne mümkün rabbim hayırlı kazançlar versin kentuf hocam ..............söyleyen ne güzel söylemiş

Mevla denk getirirse kulunun işini mermere geçirir dişini
Mevla denk getirmezse kulunun işini muhallebe yerken kırar dişini ...........

muratman
19-01-2016, 19:26
gundwane hocam,

teknik analizi küçümseme yine de..

ha saatlik hareketlerle haftalık aylık trendler kolay kolay kırılmaz. kırılırsa elimizi ona göre düzenleriz.
bana göre TKFEN haftalık kapanışı 3.84'ü üzerinde kapamak zorunda. Kapatamazsa o zaman sıkıntı var diye konuşuruz..

gm orada kanada bizi heyecanlandırıyor demiş.. kanadaya iş yapıyoruz dememiş. niyet offshore platformlardan nasiplenmekti... petrol düşünce o iş olmaz tabi.. ama zaten işi yapmıyorlardı..

ortadoğuda ise petrol fiyatları azalırsa yatırımlar durur demiyor adam. yavaşlar diyor.. Gerçi katarda azalır, suriyede başlar.. suudilerde azalır, mısırda ırakta başlar.. afrikada başlar.. uluslararası ticaretin sınırları olmaz.

Daha trde yapılacak dünya kadar proje var üstelilk.. tanap daha başlangıç..

neyse ben temelden anlamam.. yüzeysel bilgi ile yazıyorum.

kilit nokta şu.. kentufun da belirttiği... adamlar 300 milyon dolarlık yatırım yapıyor şirketlerinden birine.. ama holding 450 milyon dolar.. bir yerde yanlışlık var.

myro
19-01-2016, 19:44
Tekfen'in Samsun Sülfirk asit tesisi 300.000 ton kapasiteli bir tesis. Tesisin %75 kapasite ile çalışacağını varsayarsak yıllık 225.000 ton luk bir imalat yapacak. Sülfrik asitin tonu yaklaşık 600usd oldğunu düşünürsek sırf Sülfrik asit tesisinin imalat değeri 135.000.000 usd olacak. Çok sağlam bir rakkam. Yanılıyor muyum? Böyle bir üretim tesisinin en az %20 bir karla çalışacağı varsayılırsa Tekfen karına yıllık en kötü 25M usd katkı sağlayacak demektir.

Yatırım tavsiyesi değildir...

lowdown
19-01-2016, 19:50
Ben yine tüm ortakları genel kurula davet ediyorum.burada yakaladığımız katılımcı sayısını oraya taşıt burada yazarken hissettiklerimizi orada dile getirirsek çok şey değişir.şahsen ben 40 gün 40 gece soru sorabilir konuşabilirim.haklarımızı tam anlamıyla yansıtarak son noktasına kadar mücadele edersek o genel kurul gece bitmemiş olurda yarınki günü o salonda birlikte beklerken geçirirsek en azından bu dünyaya bi ders vermiş oluruz.ben varım ama kimler bu şekilde düşünür bilemem.şirketi basalım tavsiyesi değildir.

avcı
19-01-2016, 19:50
Yeni başlık hayırlı olsun.

lowdown
19-01-2016, 19:55
Olay çok basit.100 milyon tl ye kadar fiyatı da 2dolara kadar geri alim yapabilirim.ya da bu seneki karin tamamını temettü olarak vereceğim.zaten çoğu i parayla yine hisse alimini tercih edecektir.ytd.

sfsu
19-01-2016, 20:09
3 vakte kadar
2. seans sonu
hemen yarın
up up up up

E artıkk ..

Bravo herşeyi bilen mükemmel insan

sfsu
19-01-2016, 20:23
Şimdi benim yazdıklarımı çarpıtıp 2dir laf atıyorsun, Sn.Kentufa atıyorsun, yeni alım yapana laf atıyorsun bunu kendine görevmi edindin. Seans içi izlediğim grafiği attım 3 yıllık trend döndü diye bir kere konuşmadım. Beklentim artış olmasa niye alım yapayım kesin olsa tüm sermayeyi yüklerim. Sizi tanımam etmem sizde beni. Forum yönetici arkadaşları tanımam etmem. Ama arkadaş haddini almasın.

sfsu
19-01-2016, 20:27
Zararınız çoksa bunu bizden çıkarmayın rica ediyorum. Gerçekten canımı çok sıktınız.

lowdown
19-01-2016, 20:48
Arkadaşlar müsterih olun.sağlıktan önemli bisey yok.paranız lazim gelmeyen bir durumda ise sabir çoğu kez en güçlü desteğimizdir.burdan düşmez demiyorum isterse tuzaklar kursun.ama zaman çok şeyi değiştirecek kadar etkilidir.ytd.

wapman
19-01-2016, 20:56
ANALİZ-Tekfen Holding Şirket Ziyaret Notları(Halk Yatırım)
devam ediyor
edeceğini düşünüyoruz.

http://www.halkyatirim.com.tr/Upload/1912016_151755768.pdf

YTD

ohannesburg
19-01-2016, 21:03
geçenlerde okudum, topiklerde kavga bol ise dönüş zamanı olabilir diye:)
bizde kavga gürültü bol, ne zamandır? 2 sene rahat.
e hisse de düşmeye devam ediyor bunca zamandır.

teknik analize dayalı uyumsuzluk örneği gibi :)
can yaka yaka devam...

ayhan53
19-01-2016, 21:14
ben bu tecrübeyi defalarca yaşadım
insanlar yapacak bişi kalmadı hep zararda birbirini kırıyor
speğin tam istediği ortam
kaptırmayın malınızıııı

tecrübeyle sabittir tektuda da dyhol de de doholde de başıma geldi
kaptırmayın malınızı dedikçe hepsi düştü:)

sfsu
19-01-2016, 21:19
Teknik analiz yalan değildir. 20 dklık biter saatlik biter seanslar... Böyle böyle ne kadar periyot büyürse dönüş ona göre SERT olur hisse senedinin dibini bulamazsın hacmin ve hesabın boyutunda kademeli alır beklentin gerçekleşmeye başlayınca yine kademeli satarsın. Ben tkfene 3defa gir çık yaptım ve DÜŞME ihtimalide belirttim. Şuan 81 maliyetliyim evet üzülüyorum kısa vade fırsatları kaçırdım ama en son girişimde bunu göze aldım ve kademeli alıyorum. Borsada hiçbir şey kesin değildir. Sürekli karamsar olmakta birşeyi değiştirmez çok psikolojin bozuluyorsa KOL keser eyvallah der gidersin Borsa budur böyledir.

avcı
19-01-2016, 21:20

Bende bunun gibi 2 tane daha var Başkan :sarhos:

Pscyokinesis
19-01-2016, 21:20

Nerde çokluk orada b.kluk dememişler boşuna ATA'larımız :))

Uzun vadeli yatırım evliliğe benzer tek eşlidir .Trader ise her çiçekten bal alan arı gibidir .

bawer
19-01-2016, 21:23
Vakti zamanında bir arkadaş paylaşmıştı ve bu hissede problemli bir mal var, mide bulandırıcı seanslara hazır olun diye, hisse 4.80 civarıydı sanırım, büyük teşhis koymuştu, zaten yorumları güzeldi.
Eğer buruyı okuyorsa ismini şimdi hatırlayamıyorum tekrar bir değerlendirme rica ediyorum.
Mide bulandırmanın alasını yaşatı, yaşatıyor.

Bir de yatırımcı ilişkileri müdürünü de buradan tebrik ediyorum, hiçbir görüşmede umut vermeyerek en azından dürüstlüğünü gösterdi, böyle olacağını biliyordu.
Bu arada bugün kiralamış olduğumu ağlama ekibi goygoycuları ilk günden dayanamayarak işi bıraktılar, buyurun cenaze namazına, iş yine başa düştü.

bawer
19-01-2016, 21:24
Nerde çokluk orada b.kluk dememişler boşuna ATA'larımız :))

Uzun vadeli yatırım evliliğe benzer tek eşlidir .Trader ise her çiçekten bal alan arı gibidir .

Azlık döneminde de bir b.luk yapamadı zaten.

ohannesburg
19-01-2016, 21:45
Vakti zamanında bir arkadaş paylaşmıştı ve bu hissede problemli bir mal var, mide bulandırıcı seanslara hazır olun diye, hisse 4.80 civarıydı sanırım, büyük teşhis koymuştu, zaten yorumları güzeldi.
Eğer buruyı okuyorsa ismini şimdi hatırlayamıyorum tekrar bir değerlendirme rica ediyorum.
Mide bulandırmanın alasını yaşatı, yaşatıyor.

Bir de yatırımcı ilişkileri müdürünü de buradan tebrik ediyorum, hiçbir görüşmede umut vermeyerek en azından dürüstlüğünü gösterdi, böyle olacağını biliyordu.
Bu arada bugün kiralamış olduğumu ağlama ekibi goygoycuları ilk günden dayanamayarak işi bıraktılar, buyurun cenaze namazına, iş yine başa düştü.

sn. whisper dı sanıyorum, olumlu ve olumsuz anlamda beklentileri detaylıca belirtmişti.
ama şu paylaşılamayan mal...
başımızın belası oldu.
veya öyle hissettiriyorlar da başka bir dümen var. basit ama görmüyoruz, kar körlüğü gibi bişi olabilir.

bawer
19-01-2016, 21:57
sn. whisper dı sanıyorum, olumlu ve olumsuz anlamda beklentileri detaylıca belirtmişti.
ama şu paylaşılamayan mal...
başımızın belası oldu.
veya öyle hissettiriyorlar da başka bir dümen var. basit ama görmüyoruz, kar körlüğü gibi bişi olabilir.

Evet, evet sn. whisper'di, doğru hatırlamışsınız.
Güzel objektif artı ve eksileriyle yorum yapıyordu. Şirket ile ilgili zerre kadar negatif düşünmüyordu ama hepimiz gibi o da hisse ile ilgili negatif olan konuları dile getirmişti. Tekrar bir değerlendirme yaparlarsa memnun oluruz.

kentuf
19-01-2016, 22:04
Şirket 200.000 m2 inşaatlık işin mailine bile geri dönemiyor yat ilişkileri dışında firmadakilere yoğunluktan ulaşılamıyor. Bir iş bir iş anlatamam. 😀
Tekfen deki iş yükü kaç holding te var. Sağ cep sol cepse neden inanmadığın şirkete yatırım yapıyorsun.????
Yapmışsan bir hata bekleyeceksin hamallık yapmadan ekmek nerede ?
İnanmasak burda işimiz ne iki katı mal daha dört katı daha mal alacağımı söyledim düşüşlerde. Bu işin çıkışı yokmuş diye haber salıyorlar bende var demedim ki. ?
Para benim ülke benim ben akinoluyum. Vurursun şirkete kiliti game over.
Şirkete kilit vurcam ceketimi alıp çıkıyorum desin ali bey bak ozaman 450 milyon dolara veriyorlar mı. ?
Bardağın boş tarafını göstermek kalleşliktir. Bunu hayatım boyunca yapmadım bundan sonrada yapmam .
Her yatırımcı kendi bacağından asılır.

Akinocell uygulaması ile gönderilmiştir.

kentuf
19-01-2016, 22:05
Dertleri elimizdeki mallar başka sıkıntı yok bence.

aygün
19-01-2016, 22:05
thy 6.67 de dibini yaptı rahatladı yatırımcılar bu cenabetin dibi ne bilmiyoruz ...birgün dipten %3-4 yukarda kapatırsa bilinki artık dip bellidir ...dolar bazlı dibi bugün görüldü yarın da düşmeye devam ederse daha daha çok var demektir ..yarın %2-3 endeks dışı artıda kapatmazsa işimiz zor arkadaşlar ...her gün dua edip bekleyeceğiz ...

kentuf
19-01-2016, 22:06
Bu tarz sıkıntılar para ile çözülür. Koyarsın parayı alırsın malı . Şuan az para ile geliyorlar babayı alıyorlar 😀

mojetbit34
19-01-2016, 22:11
len spek destekleri zincirleri kırmışsınız hayırdır yarın da devam edin emi orada 3 kruş paranız batın emi))))

ohannesburg
19-01-2016, 22:19
thy 6.67 de dibini yaptı rahatladı yatırımcılar bu cenabetin dibi ne bilmiyoruz ...birgün dipten %3-4 yukarda kapatırsa bilinki artık dip bellidir ...dolar bazlı dibi bugün görüldü yarın da düşmeye devam ederse daha daha çok var demektir ..yarın %2-3 endeks dışı artıda kapatmazsa işimiz zor arkadaşlar ...her gün dua edip bekleyeceğiz ...

haklısınız amma ve lakin thy'de o ilk dip miydi veya gerçekten dip miydi şuan bence cevapsız sorudur.
rasyolar süper, 4 fk, 0.7 pddd
ve... gidemiyor o da.
bizimki üstüne düşüyor :vurkafa:

http://i.hizliresim.com/JnZ13Q.jpg

amacım thy tartışmak değil.
bizim tekfende sancı büyük ancak diğer büyüklerde de durum iç açıcı değil.
bknz: halkb, bknz: ykbnk vs.

Pscyokinesis
19-01-2016, 22:26
Azlık döneminde de bir b.luk yapamadı zaten.

Yazanlar haftada bire düşerse o Zaman dönüş vakti gelmiştir

aygün
19-01-2016, 22:30
TEKFEN HOLDİNG HİSSE YORUMU

Son dönemin en çok düşen BİST 30 hisseleri arasında bulunan Tekfen Holding'te düşüş bugün de devam etti. BİST 100 Endeksinin hafif de olsa artıda kapandığı bugün Tekfen hisse senedi 7.50 seviyelerinden başladığı düşüş trendine devam ederek % 1 oranında düştü.TL bazında 3.76'larda buluna desteğinin de altında bir kapanış yaptı.

ANALİZ-Tekfen Holding Şirket Ziyaret Notları(Halk Yatırım)

devam ediyor

edeceğini düşünüyoruz.

http://www.borsaajans.com/Haber/araci-kurumun-iskontolu-dedigi-hissede-dusus-var--

kartalkanat
19-01-2016, 22:39
Nerdeyse tüm aracı kurumlar güzel yorumlar yapıyorlar ama yeni para girmeyince durum bu. Değilse hissenin değeri bu değil bunu herkes biliyor..Ytd.

bawer
19-01-2016, 22:46
Güzel hissemiz bu fiyatlardan işlem gördükçe çok daha aşağılar potaya girmiştir demektir, çok sert 4 üstüne atmadığı sürece umut yok bana göre. Benim gibi eski yüksek maliyetliler için 3-4-5 lira aynıdır, sadece sanaldaki zararın rakamını değiştirir. Sanırım kubullenme dönemini girdik, gerçeklerle yüzleşme zamanımız.

1 usd den alabilirsek maliyeti düşürürüz iyice, şimdilik ben de kenuf gibi düşüş istiyorum, aşağıda var 0.70 kuruş, yukarıda var
2 lira 30 kuruş. Her zaman yakın olana odaklanmak lazım.:)

Pscyokinesis
19-01-2016, 22:54
Güzel hissemiz bu fiyatlardan işlem gördükçe çok daha aşağılar potaya girmiştir demektir, çok sert 4 üstüne atmadığı sürece umut yok bana göre. Benim gibi eski yüksek maliyetliler için 3-4-5 lira aynıdır, sadece sanaldaki zararın rakamını değiştirir. Sanırım kubullenme dönemini girdik, gerçeklerle yüzleşme zamanımız.

1 usd den alabilirsek maliyeti düşürürüz iyice, şimdilik ben de kenuf gibi düşüş istiyorum, aşağıda var 0.70 kuruş, yukarıda var
2 lira 30 kuruş. Her zaman yakın olana odaklanmak lazım.:)

5 liralarda iken benim bir yazım vardı belki hatırlayan vardır . Ya 10 liradan satarım ya da 2.5 dan piramit yapasım diye tabi o Zaman dolar 2.5 liralarda İdil .

O zaman herkes 1 doları rüyanda görürsün diye tepki gösterdi şimdi neredeyiz 0.50 cent olur mu diye not düşelim .

Bu arada ben ek alım yapmam bu tahtada bedelli için yedek akçe bulundururum çünkü bu tahtada büyük oyunlar dönüyor gibi.

Kurucuların yaşlı olması eksi bir puan bence gibi duruyor

salihseyhanb
19-01-2016, 23:06
Eğer burdan sert bir dönüş yapmazsa ki tarihinde yapmış değil durum çok sancılı gözüküyor. Bize acil yeni bir spek lazım

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

salihseyhanb
19-01-2016, 23:06
Eğer burdan sert bir dönüş yapmazsa ki tarihinde yapmış değil, durum çok sancılı gözüküyor. Bize acil yeni bir spek lazım

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

kentuf
19-01-2016, 23:08
Amma korkutmuşlar pehh. Rahat olun aldılarmı eskiler hariç herkes satar.6 lira ucuzdu 3.7 bedava
2 lira üstüne para
2 lira şirket senin pehh

kentuf
19-01-2016, 23:10
Benim için uzun vade 0.01 ila 10 lira aynı şey

kentuf
19-01-2016, 23:31
Sn. Kentuf,

Tekfen herkesin favorisi olmaya başladı. Herkesin favorisi değer kaybediyorsa yakın gözlüğünü takmak lazım.

Azerbaycanda alacakları tahsil edilmemiş işler kabarık.

Üzerinde oynanan oyunlar kalemi dışında değer kaybını açıklayacak başka bir faktör göremiyorum.

Bunlar 5.5 ta iken biraz mal satip siparis raporlar dosediler .
Bizde haliyle dosedik
Ogun bugun dosuyorlar
Ogun bugun benim bildigim alanda daha cok mal var

Azerbeycanla azfenle anlasma bitti zaten orda odemede gecikmede olsa sorun yok
Sorun olsa ne yazar sekiz senedir hepmi sorun vardi
Siparisle adam uzerine oynarsan bu bel altina girer
Benim uzerime degil tum yatirimciyi aptal yerine koyuyorlar
Bu fiyatlardan yuzdesini alsan ne olur
Sirketin degersizlestirilip ellerinden alinmak istendigini patronlar gecte olsa anladi bence
Spekle anlasmis basiyirmus patrondan habersiz kuc ucmazmis tiri viri
Bir gun gelir elin oglu alir mali sonra giriste sorarsin serh hi merhhi
Adam doser davayi ayagini denk almazsan
Her papaz pilav yemez bunu kimse unutmasin
Elden buyuk el vardir
Yuzde besyuz buyu borsada yuzde besyuz kucul
Kucul devam et ama hesap verecegin zamanda vereceksin

kentuf
19-01-2016, 23:42
12 aylikta 1 milyar 211 milyon tl zarar beklentim var. Libya parasi kesin gelmez. Rusyadan bize bir kase cacik bile vermezler. Ortadogu kapali artik .kanada fos.koln fos.ortaklar fos
Gubre isi tarimla bitik. Hicbir mok olmaz ama her kademeden mal aliriz. Haha cildiriyorsunuz biliyorum ama boyle.acele yok ecele kadar.

mourinyo
19-01-2016, 23:44
Sacma sapan hir fiyatlama sulfirik asit fabrikasi fiyatina inecek biraz daha duserse sadece toros gubre 8 lira eder bugun yakinda buyback gelirse sasirmayin yabanci bikmis satiyir satsin yuzde 20 lere indi insallah biter

kentuf
19-01-2016, 23:49
Fasta gübre fabrikası yapım işi var ama ortadoğudan iş gelmez ya salla pehh

Pscyokinesis
20-01-2016, 00:09
Fasta gübre fabrikası yapım işi var ama ortadoğudan iş gelmez ya salla pehh

Tufan abi 50 bin tl portföyü olan 5000 kişi imiş .

Bana çok az gibi geldi belki de doğru o yüzden biz girdiğimiz için gitmiyor tahtalar

lowdown
20-01-2016, 00:30
Evet 5000 kişi civarı.komedi ama durum boyle.emeklilik fonlarında tahtaları kilitleyince yabancı eski günlerine yabancı kaldı.durum realite ile çözülür de zamanı temettuye bakar bende.para iyi realite sağlar.yıllık bilanço gelene kadar bilemedin bir hafta öncesine kadar baskı sürebilir.çok söz artik kar etmez simdi irade ve psikoloji zamanı.herkes doğru bildiğini yapacaktır.ama doğruluğu sonradan onanir.ytd.

kentuf
20-01-2016, 00:37

Bana çok az gibi geldi belki de doğru o yüzden biz girdiğimiz için gitmiyor tahtalar

Pehh
Benim çevremde herkes kumarhanede ya viopta ya forex te
Karlılık gelsin bizim elimizden malı alırlar merak etme
Adamlar işini yapıyor
Afamların maliyet en az 15 tl
Batarsa onlar düşünsün

bawer
20-01-2016, 00:46
5 liralarda iken benim bir yazım vardı belki hatırlayan vardır . Ya 10 liradan satarım ya da 2.5 dan piramit yapasım diye tabi o Zaman dolar 2.5 liralarda İdil .

O zaman herkes 1 doları rüyanda görürsün diye tepki gösterdi şimdi neredeyiz 0.50 cent olur mu diye not düşelim .

Bu arada ben ek alım yapmam bu tahtada bedelli için yedek akçe bulundururum çünkü bu tahtada büyük oyunlar dönüyor gibi.

Kurucuların yaşlı olması eksi bir puan bence gibi duruyor

Ben 1 usd'den elimdeki kadarıyla alırım, şu pislikler bir ayıklansın bakalım, şirket ederini bulacaktır mutlaka.
Niye diyorum bunu, 2014 te aldığımız malı şimdi yarısı kadar nakitle sahip olma şansını kaçırmak istemem, benim hedef alım yerim 10 usd, üstüne bir kuruş bile fazla vermem.

sonkraleses
20-01-2016, 01:04
tekfende daha yeniyim tahta sürekli düşerek insanları artık hep karamsar yapmış artık sonsuza kadar düşecek hissi uyandırmaya başlamış alarko holdingin kopyala yapıştır hali gibi oda sürekli düşüyordu 3 tl de sonlandırdı düşüşü bir haber geldi arsa satışı bu haberde bahane oldu alark artık endeks düşerkende yükseliyor azar azar oradada yaşananlar burdakilerin aynısıydı burayada bir haber lazım ne bileyim toros tarımı halka açıyoruz deseler mesela başka birşeyde olabilir

kentuf
20-01-2016, 01:16
İki haber izleyen hangi akıllı bu piyasada hisse senedine ciddi para yatırır. Haberleri öyle pompalıyorlarki milleti ümüğüne kadar soyalım. Gerçi bundan geçti ömründe hiç çıkış yapmadığından duyarsızlaştık. Aaass bomba iflas nehir öylemi mal al pehhh

sfsu
20-01-2016, 01:34
Tkfen dolar bazlı haftalık.
http://i.hizliresim.com/lvQ2Wl.png (http://hizliresim.com/lvQ2Wl)

cicikus75
20-01-2016, 06:38
Simdi bi yazi yazacagim yatirimcilarin hosuna gitmeyebilir ama fikrimi belirtmek istedim, su an Tekfen'de degilim, 3,80'lerden girmeyi dusunuyordum sonra vaz gectim sebebine gelince, 1998,2001,2008 krizlerini gecirmis bir yatirimci olarak, bazi zamanlarda hisse ,gayrimenkul vs vs gibi yatirimlarin akillara zarar fiyatlara geldigini gordum , "Ulan o kadar olur mu? mumkun degil , imkansiz !!! denilen fiyatlarin ALTINI gordum.

Anlatmak istedigim,iyi kagitlarda bazen yatirimcilari dokmek ,biktirmak, moralini bozmak icin turlu numaralar olur , kagidi asagi basarlar yada aylarca ayni fiyattan 1 kademe yukari 1 kademe asagi hareket yaptirirlar vs vs, NORMAL KOSULLAR altinda sabirli yatirimci ucuz olduguna inandigi ve iyi bir sirket oldugunu dusundugu sirketi alir ve bekler gerekirse 2-3 yil bekler ve degerlenince satar ,Simdi Tekfen ucuz ve iyi bir sirket yani bu kriterlere BENCE uyuyor ama yatirim yapmama sebebim kosullarin Normal Kosullar olmamasi, Simdi biz 2008 krizini cok iyi atlattik cunku emtia fiyatlari artinca yani petrol 150$ 'lara cikinca Arap ulkeleri Rusya,Azerbeycan iyi para yapti ve Turkiye'de bu paradan nasiplendi, Enka , Tekfen , Anel gibi sirketler haydi haydi nasiplendi ama su an kosullar 2008'den cok cok kotu 30-40$'lardaki petrol bize para akitan ulkeleri zora sokacak, ABD'ye gelince faiz arttirimi dolayisiyla borsalarin 19000'lerden 16000'in altina geldigini goruyoruz, Cin borsalari darma duman, yani borsalardan cikis var,

Eee Simdi bu kosullar altinda bakan bir yatirimci su an gercekten ucuz olan Tekfen Trkcam vs vs sirketleri almaktansa satip nakitte kalmayi, genel makro ekonomik gelismeler yani dunya ekonomisinin biraz toparlanmaya baslamasi( bir baska anlatimla faiz arttirimi yerine QE4 :he: yada petrol fiyatlarinda yukari hareketin baslamasi vs vs) ve akabinde hisse yatirimlarina baslamasi olabilir diye dusunuyorum, umarim icinizi karartmamisimdir,

Saygilarimla,

veysel karani
20-01-2016, 09:48

kaba hesap
5000 x 50000 =250mil / 4.55 diyelim 55mil hisse yani DEUTSCHE+CITIBANK (2009-2016 fark)=90mil-35mil=55mil tesadufe bak

Kusura bakmayin ama hadi DEUTSCHE u saymayalim CITY nin bastaki 65milyonu zaten bir kisinin degildir, zaten 50mil vermis geri kalan 15 milyonuda verir sen sag ben selamet herkes yoluna devam eder.

2009 ile 2016 arasi takaslar
1.1.2009 18.1.2016 FARK

İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. 24,714,560 41,418,880 16,704,320
DEUTSCHE BANK A.Ş. (YABANCI) 25,040,230 20,365,430 -4,674,800
BIREYSEL EMEKLILIK FONLARI 5,551,389 17,075,210 11,523,821
CITIBANK YABANCI A.Ş. 64,656,870 14,836,380 -49,820,490
YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. 1,252,263 10,690,830 9,438,567
GARANTİ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. 2,133,620 10,068,760 7,935,140
TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 3,980,118 5,995,841 2,015,723

bawer
20-01-2016, 10:11
İran'dan 300 milyar dolarlık çağrı
Enerji konusunda nasıl bir işbirliği gelişebilir?
-İran 6’ncı 5 yıllık Kalkınma Planı çerçevesinde enerjiyle ilgili planlarını uygulayacaktır. Enerji konusu hali hazırda İran ekonomisinin en önemli kısmı olacaktır. İran ve Türkiye arasında enerji işbirliği çok çeşitlidir ve gelişmiştir. Ki petrol ve doğalgaz ticareti onlardan sadece bir tanesidir. Petrol ve doğalgaz hatları ve rafineri kurulmasını geçmişte konuştuk. Ayrıca doğalgazın Türkmenistan’dan Türkiye ve İran’dan Avrupa’ya aktarılması da konuştuğumuz konulardandı. Geçmişte üzerinden müzakereler yaptığımız ve güzel sonuçlar alınan konulardan biri de elektrik ve yenilebilir enerjiydi. Türk firmaların doğalgaz ve petrol alanlarında potansiyelleri çerçevesinde katılabilecekleri 300 milyar dolar tutarında projeler mevcuttur. Petrol ve doğalgaz alanında işbirliği sırf ticaret değildir. Belki de iki ülke arasında çok güçlü ekonomik ilişkiler için de garantidir. Avrupa Birliği ülkeleri nasıl kendi aralarında işbirliğini güçlendirmeye çalışıyorsa aynı şeyi Türkiye ve İran da yapmalıdır.

Tekfen bu konularda rüştünü ıspatlamış bir şirket, yeni ve büyük bir iş alanı olur mu, olabilir.
http://www.hurriyet.com.tr/300-milyar-dolarlik-cagri-40042713

Kötü bitecek bir güne daha biz iyi dileklerle başlayalım yine de.

drheart
20-01-2016, 10:17
Global piyasalar kötü, kendi adıma günlükte alçalan takoz destegi olan 3.70 son kale ve stoploss seviyem, ytd...
Düşen piyasa ve hisse senedinin akış yönüne karşı durmak akıllıca olmasa gerek

FIRTINA
20-01-2016, 10:46
Maşallah 3.70'inde altına verdin.

Altına primada bağlasak ortalığı kokuttun be insafsızlar.

bawer
20-01-2016, 10:46
Bu düşüş nasıl da olağan bir hal aldı, hergün düşüş garanti, ama çok fazla, ama daha az istinasız.
Tabanımız 2.99 yani 1 doların altında, vermezseniz sizden daha aşağlığı yoktur. Foooooooooooooşçoları bekliyoruz.

nosfecagri
20-01-2016, 10:50
Yeni başlık hayırlı olsun.

Satmadığın sürece fiyat sanaldır. 3.20 bir sonraki alım noktam. Tüm ortaklara bol sabır.

lowdown
20-01-2016, 11:04
karın ağrısı iyice arttı.doğurdu doğrucask.sanki üçüz çıkarıyor.zamanında üçün birini almasaydı böyle olmayacaktı.

lowdown
20-01-2016, 11:11
u30 şirketinde masa sandalye şirketi tahta oyunları sahne den sahneye iniyor.ky pes etmiyor.bakalım gidişat herkesi sıfırlayacakmı.o kadar da marifetli mi.5 martta da buralarda olmanı bekleriz.artık top Ali Nihat Gökyiğit ve kızlarda.yapıştırın bunları.ytd.

veysel karani
20-01-2016, 11:18
3.60 i da gor bakalim ne olacaksa

tas
20-01-2016, 11:21
3'ün altına düşürmezsen adam değilsin.

veysel karani
20-01-2016, 11:21
Global piyasalar kötü, kendi adıma günlükte alçalan takoz destegi olan 3.70 son kale ve stoploss seviyem, ytd...

Hayirli olsun ne diyelim.

bawer
20-01-2016, 11:34
Malları azaldıkça serbest satışa geçiyorlar, maliyet artık önemli değil, döşediklerini döşediler ve hisse senelerdir hiç görmediği dibinde. Global kriz çıkmadan biz krizimizi fazlasıyla yaşadık, bir de o kriz dönemindeki haline düşünün.

drheart
20-01-2016, 11:35

3.69 dan stoploss oldum. Görebildiğim 3.5X lerde 2008 krizinden toparlanıp yükselişe geçtiği yatay bir destegi var. 3.50 altinda ise 3.0X lerde düşen kanal desteği...
Kalanlara sabır diliyorum ...

bawer
20-01-2016, 11:36
Anladılar herkes 1 dolardan alacak, kalan malları oradan vermek için serbest düşüşe geçtiler resmen. Tabanımız 2.99

myyy
20-01-2016, 11:37
şerefsiz kansız herifler. siz her türlü küfrü hakediyorsunuz.

nosfecagri
Anladılar herkes 1 dolardan alacak, kalan malları oradan vermek için serbest düşüşe geçtiler resmen. Tabanımız 2.99

Teknikçi ky stop koydu 3.80 altında. Belki bekledikleri buydu bilemiyoruz. Sahi biz neden düşüyoruz:)

kentuf
Pehh ha şöyle geberin .verin gördüğünüz yere. Alıcıyı düşünmeyin artık yoksunuz ahahaha
Şartel atmak üzere makinenin 😀

salihseyhanb
20-01-2016, 11:44
Genel kurulda da bu fiyat olursa kesin büyük bir rezillik çıkacak
Arkadaşlar organize olalım bir hafta sonu bir yerde toplanıp durum değerlendirmesi yapalım.
Burdan telefon numarası paylaşılmıyor olabilir. İstanbulda olupta katılmak isteyenler bana özel mesaj atsın whatsapp üzerinden bir grup kuralım mesela.

lowdown
20-01-2016, 11:48
bencede.mutlaka toplantı öncesi biraraya gelmek lazım.temettü dağıtımı veya geri alım programı için şirketin sorumluluğu almalı etik ve ahlaki bir çerçevede yaklaşmalı.ytd.

sfsu
20-01-2016, 12:01
3.58 fibo 1.190 dolar bazlı desteği. İşe yaramıyor ama yazalım

salihseyhanb
20-01-2016, 12:05
bencede.mutlaka toplantı öncesi biraraya gelmek lazım.temettü dağıtımı veya geri alım programı için şirketin sorumluluğu almalı etik ve ahlaki bir çerçevede yaklaşmalı.ytd.

Tamamda nasıl organiza olacağız

FIRTINA
20-01-2016, 12:08
Ulan bu gavaslar şemsiyeyi içeri dürttü, bide hala kanıttırıyorlar :)

lowdown
20-01-2016, 12:11
cumartesi günü taksim merkezi bir yer.13 şubat.sevgili tekfen için uygun olabi,lir mesela.ytd.

sfsu
20-01-2016, 12:11
http://i.hizliresim.com/VvQlpq.png (http://hizliresim.com/VvQlpq)

bawer
20-01-2016, 12:19
cumartesi günü taksim merkezi bir yer.13 şubat.sevgili tekfen için uygun olabi,lir mesela.ytd.

Organize eden olursa ben de iştirak ederim, bence 23 nisan gibi bir tarih en azından kurula yakın bir zamanlama o da c.tesiye denk geliyor daha mı iyi olur.

bawer
20-01-2016, 12:20
Ulan bu gavaslar şemsiyeyi içeri dürttü, bide hala kanıttırıyorlar :)

Tecavüz kaçınılmaz ise ne yapılması tavsiye edilirdi, hatırlamak lazım.:)

ilbey74
20-01-2016, 12:20
En son, Tekfen Tower'sin karşısına çadır açıp, her gün protesto ettirecekler kendilerini. Şirketi kötülemekle meşgul yatırımcı ilişkileri müdürünü de, çaya bekleriz artık...

lowdown
20-01-2016, 12:27
yatırımcı ilişkileri bölümü londrada.hisseyi tanıtacaklar bildiğim kadarıyla bugün yarın.ayrıca genel klurul mart ayında nisan olmaz o yüzden.gazeteye tam sayfa ilan da verebiliriz.genel kuruldan sonra.ytd.

kentuf
20-01-2016, 12:37
Tecavüz kaçınılmaz ise ne yapılması tavsiye edilirdi, hatırlamak lazım.:)

Mal almaktı değilmi 😀

bawer
20-01-2016, 12:39
yatırımcı ilişkileri bölümü londrada.hisseyi tanıtacaklar bildiğim kadarıyla bugün yarın.ayrıca genel klurul mart ayında nisan olmaz o yüzden.gazeteye tam sayfa ilan da verebiliriz.genel kuruldan sonra.ytd.

Benim aklımda GK Mayıs kalmıştı, öyleyse dediğiniz doğru, Mart uygundur.

bawer
20-01-2016, 12:44
Mal almaktı değilmi ��

Daha bizim tecavüz alanımıza girmedi spek, şöyle bir 60 kuruş daha beri gelse Nuri abi eşliğinde röpteşambırla karşılarız speği.:)

kentuf
20-01-2016, 12:45

Nerden çıktı bu tanıtım işi sevmedim 👰🏿

kentuf
20-01-2016, 12:49
Ağa geldi heralde 214 bin alım koydu pehh
Makine cort. 😀

madlen
20-01-2016, 12:50
enteresan ..3.63 e alıcı geldi fenada değil ama vermiyor maymun.:ayy:

ötekiben
20-01-2016, 12:53
3,60 yazdık vermedi 3,61 çektik verdi 4 alım taamam spek efendi ...............son alım yeri 3,2 tabi yerse ..............haydi bakalım ne halin varsa gör ...................pehhhhhhhhhh

kentuf
20-01-2016, 12:55
Suni tenefüsle aşağı çekiyor piyasa bozuk malın altına kim girerki derken fiyatı indirdi indirmesinede kimseye yutturamıyor holdingin piyasa değerini 😀

teafull
20-01-2016, 13:00
hayatımı kararttınız Allah belanı versin tkfen gibi..

the blue
20-01-2016, 13:13
düştükçe aldık ama sonumuz iyi olur inşallah. Daha maliyet 4,50 bile olmadı. bir yılda canımıza okudu lanet.

salihseyhanb
20-01-2016, 13:16
Organize eden olursa ben de iştirak ederim, bence 23 nisan gibi bir tarih en azından kurula yakın bir zamanlama o da c.tesiye denk geliyor daha mı iyi olur.

Ben gönüllüyüm meydanda buluşabiliriz bir mekanda ayarlarım ama dediğim gibi gelecek olanlar özelden telefon numaralarını yazsınlar whatsapp'tan grup kuralım daha iyi organize oluruz. Ya da facebooktan grup açıyorum hemen tekfen zedeler diye katılın

salihseyhanb
20-01-2016, 13:17
Grubun adı Tekfenzedeler organize olmak için katılın

tatar976
20-01-2016, 13:20
4.24 vedalasirken baya uzmustu beni.birgun sonra 4.40 olmustu.sonra 4.50 gordu sanirim.
simdiki fiyata bakinca daha fazla uzuldum sizler adina.
Gerci tekenin zararini baska kagittan cikaralim dedik.oda ayni oranda dusmus.lakin teke daha hantal bir yukselme durumunda diye dusunuyorum.
Gerci nasipten ote koy yokmus..

Bu vesile ile hepinize selam ve saygilar.

salihseyhanb
20-01-2016, 13:20
Herhalde bu günde 3.6'dan düşmeyeceğim izlenimi verip biraz daha av peşinde olacak

ARGOS
20-01-2016, 13:32
2007 yılında TKFEN halka arzı tahsisli satış şeklinde yapılmış ve
günümüzden 9 yıl önce yapılan bu satıştan
şirket kasasına 380.589.000.TL. nakit girmişti.
Bugün ödenmiş sermayesi 370.000.000.TL.

http://www.isyatirim.com.tr/tekfen/tekfen_ha_izahname.pdf

salihseyhanb
20-01-2016, 13:37
Whatsapp grubunu kurdum şu an sadece 1 kişi var facebook grubuna da halen katılım yok arkadaşlar organize olamazsak sesimizi duyuramayız

lowdown
20-01-2016, 13:40
Facebook grubu linkini at ki herkes katılsın.

Ali Destan
20-01-2016, 13:43
Düştüğü yerden kalkamıyor, nasıl kalksın yabancılar bulduğuna veriyor, Son bir haftadaki takaslara göre İlk beşteki 3 yabancı kurum ile yatırım fonlarıyla emeklilik fonları 4.600.000 lot mal vermişler, alıcıyı bulsalar dahada verecekler ama alıcı bulamıyorlar. Borsa 70 binlerin altına düştükçe şimdilik biraz alıcı buluyor ama buda nereye kadar devam eder bilinmez. Kısacası herhalde uzun vadeli yatırımcı olduk gibi geliyor bana .YTD.

lowdown
20-01-2016, 13:48
Gelene veriyorlar diyorsunuz ya anlamıyorum.adam lar aşağıdan alıp sonra yine veriyor.neden çünkü verdikleri ortalamaya kadar aldıklarında veridkleri lot kadar alamamış oluyorlar.sonra madem öyle bir daha aşağı.sonra ordan yine aynı şeyi deniyorlar.böylece fiyat hep aşağı gidiyor.girdap gibi kontrol mekanizması fiyatı değiştirebilecek parası olanlar olduğu için durum bu.tabi şimdi giderek tansiyonu artırıp gidişatı zorlaştırıyorlar.patron alımı da olmadığı için bu aralar daha zorlu geçebilir.ytd.

lowdown
20-01-2016, 13:59
Birde hepi topu 10 bin lot üstü kaç yatırımcı vardır.karşılıklı mücadele.büyük gemiler kolay batmaz.mücadele daha zor da olabilir.u30 da spek olamamış spekcik le mücadele ediyoruz.adam çıldırmışsa yapacak bişey yok.dünya nereye gider bilinmez ama biz yılların dibinden dip arıyoruz.100 küsür milyon hissesi olanlar razıysa güçlüyse enflasyona karşı eminseler paralarının kıymetini bilmiyorsalar bizim yapabileceğimiz bişey yok.işi yönetim çözer.biz o kadar büyük değiliz.olabilirmiyiz olabiliriz tabiki.ama bunun için spk kuralları belli.insanları biraraya getirip büyük bir işe giriştirmek büyük suç.ama tek başına o güç elindeyse suç değil.birde işi zaman çözer.zaman çok şeyin ilacıdır.yinede işi zamana bırakmadan şirketin hisselerinin birilerinin gözlerine soka soka alması gerekir.zaten sudan ucuz diyeceklerdir genel kurulda da.ama iş uygulamada görülür.ytd.

DOT
20-01-2016, 14:06
bu kağıt 1 dolara düşerse mevduat faizi gibi herkese garanti para kazandıracak öyle mi? bu işte bi anormallik var.o zaman iki seçenek : ya orayı görmeyecek yada daha da aşağısı var

gundwane
20-01-2016, 14:11
Hala spek mal kaptırdı da ondan aşşa basıyor ŞEHİR EFSANELERİ..

Mal kaptırdı ise mal satmadan nasıl aşşa basacak?
Kime kaptırdı ?
Spek ile patron karşı köşelerde iseler aşşa bastımı!!! patron gelip bütün malı çizse..Spek bunu bilmeyecek kadar aptal mı..Kendi ayağına mı sıkıyor.

Yoksa aynı köşelerde iseler..Patron = spek ise?

Allah aşkına bırakın şu şehir efsaneleri..:) Benim elimdeki mala göz diktiler..Yahu sen kimsin..:)

Bak arkadaş yazmış 4.29 dan verdim diye..O da büyük ihtimal ben verecem tahta uçacak demiştir içinden..Sonuç..3.60 :)

3.76 dan gerisin geri alacam dedi..hayhay buyur dediler..

Borsa düşüyorda ondan düşüyor..:) Bugün işc ile birlikte en çok düşenler listesindeyiz..Hadi işc de el koyma sözleri geçti Y.Bulut tarafından..
tkfen??

Misal petkm petkm dedim burada tavancıbaşı (kızma takılıyorum) ATAKAN tmsn diyip duruyor...

Çok ilginç..Hakkaten bunun üniversitelerde Doktora tezi olarak incelenmesi gerekir..Düşen düşen düşmeye devam eden kağıtta KY devamlı ısrarla mal alması..
Diğer yanda çıkan çıkan çıkan kağıtta KY nın ısrarla uzak durması...:)

Millet olarak dramatik bi milletiz..:)

Dönüşüm muhteşem olacak..(ee şu anda kaçıyorsun demek)
Bi çakarım görürsün..(daha başlamadın yani)
Zamanı gelince bizimde 2 kelimemiz olacak HERRRHALDE (oldu toparlayınca kelimelerini haber ver dinlim)

Yıllarca bastırılmış kendini diğer milletlerden diğer insanlardan aşağı görme sendromu herhalde ..
Arabesk..Yıkılmadım ayaktayım...

Onun içinde KY böyle 25 derece açı ile aşşa süzülen kağıtlarda biriktikçe birikiyor..
Dönüşü muhteşem olacak ama..:(

lowdown
20-01-2016, 14:19
Iş yatırım, tekfen holding için fiyat hedefini 5,35 tl'den 5,15 tl'ye revize etti, tavsiyesi 'tut'. /// bi kenarda kalsın.bu hedefe gelmeden yeni hedef çıkacağına eminsek bu hedefin de pek bir manası yok.ytd.

legolas
20-01-2016, 14:23

......

:(

Sayin gundwane, soylediklerinize genel anlamda katiliyorum ve KY icin degerli bilgiler.

Ancak, yeri ve zamanlamasi olarak burasi pek uygun degil.

insanlar para kaybetmisken ve canlari burunlarinda iken, sizin boyle gule oynaya yazilar yazmaniz hos degil.

sirket ile ilgili olumlu/olumsuz paylasimlarinizi ben okumak isterim. ancak uslubunuza biraz dikkat ediniz lutfen.

herkese bol kazanclar.

gundwane
20-01-2016, 14:29
Sayin gundwane, soylediklerinize genel anlamda katiliyorum ve KY icin degerli bilgiler.

Ancak, yeri ve zamanlamasi olarak burasi pek uygun degil.

insanlar para kaybetmisken ve canlari burunlarinda iken, sizin boyle gule oynaya yazilar yazmaniz hos degil.

sirket ile ilgili olumlu/olumsuz paylasimlarinizi ben okumak isterim. ancak uslubunuza biraz dikkat ediniz lutfen.

herkese bol kazanclar.

Dostum benim stilim öyle..Kimse ile dalga geçmiyorum..Bilinsin..

Kendimle dalga geçerim kimse ile geçmem..Öyle diyim..

Dün bir arkadaşa BORSAYA girme diye uyardım..Hala ısrarla aldı..24 saat geçmeden yüzde 5 içeri girdi...

borsa denen şey ŞAKA dır ŞAKA...Gülersin geçersin..Ciddiye aldın mı yamulursun YAMULTURLAR..Sadece paranı değil kendini de bitirirsin..

Onun için ŞAKA bir para ile oynayacaksın..Her şeye de gülüp geçeceksin..Çünkü gerçek bilgiler HİÇ BİR zaman seninle PAY-LA-ŞIL-MAZ..
Eline bi kağıt parçasını tutuşturmuşlardır..HİİİİÇÇÇÇ bir değeri yoktur aslında..Ne kadar bu dersin 5 tl derler..
Yahu çok 4.90 veririm dersin..
Hayhay derler..
1 ay sonra bakarsın 3.80 :)

Ve tastamam yukarıda ki muhabbet dönmekte..:)

Bla bla altın buldu .... ahahahahahahahah çok komikk...Kağıt tavan falan çekiyo..:)
E ama bilançoda 1 Milyar nakiti var PD 1.3 Milyar...ahahaha İnanılmaz komik..

Yahu komik işte..Hakkaten komik ama kara mizah ama beyaz mizah..Komik lo komik..:)

Yoksa çekilmez..Sigaraya başlarsın karı ile didişirsin hatta boşanırsın herkesi kendine düşman görürsün sokaktaki biraz kalantor adamı spek zannedersin..
daha sayim mi yan etkilerini..:)

lowdown
20-01-2016, 14:34

Kime kaptırdı ?
Spek ile patron karşı köşelerde iseler aşşa bastımı!!! patron gelip bütün malı çizse..Spek bunu bilmeyecek kadar aptal mı..Kendi ayağına mı sıkıyor.

Allah aşkına bırakın şu şehir efsaneleri..:) Benim elimdeki mala göz diktiler..Yahu sen kimsin..:)

Bak arkadaş yazmış 4.29 dan verdim diye..O da büyük ihtimal ben verecem tahta uçacak demiştir içinden..Sonuç..3.60 :)

Borsa düşüyorda ondan düşüyor..:) Bugün işc ile birlikte en çok düşenler listesindeyiz..Hadi işc de el koyma sözleri geçti Y.Bulut tarafından..
tkfen??

Misal petkm petkm dedim burada tavancıbaşı (kızma takılıyorum) ATAKAN tmsn diyip duruyor...

Çok ilginç..Hakkaten bunun üniversitelerde Doktora tezi olarak incelenmesi gerekir..Düşen düşen düşmeye devam eden kağıtta KY devamlı ısrarla mal alması..

Zamanı gelince bizimde 2 kelimemiz olacak HERRRHALDE (oldu toparlayınca kelimelerini haber ver dinlim)

Yıllarca bastırılmış kendini diğer milletlerden diğer insanlardan aşağı görme sendromu herhalde ..

Onun içinde KY böyle 25 derece açı ile aşşa süzülen kağıtlarda biriktikçe birikiyor..

büyük bir kısmını çok yukarıdan vermiş.günlükler aylıklar birikince resim daha iyi anlaşılır.döngü işliyor.zaman doğruyu ortaya çıkarır.ytd.

bawer
20-01-2016, 14:36

Kime kaptırdı ?

tkfen??

Bir tek bunu yapmadın, buradaki herkesi sopaya çeksen tam olacak, ama meydan senin, ne dersen haklısın, ne dediysen oldu çünkü.

gundwane
20-01-2016, 14:36
Neden burada yazıyorsun diyenlere..
Elimde BİR TEK bu kağıt var ŞAKA bi miktar..Bu vesile ile sizinle teşrik i mesai yapıyorum..
Hayır bütün kağıtları psikopat gibi dolanıp borsadan uzak durun mu yazacaktım..:)

Bu var hasbelkader..O yüzden burada paylaşıyorum..:) Üzgünüm rahatsızlık veriyorum biliyorum ama..:oley:

2015 boyunca elimden geldiğince uyardım..Borsaya girmeyin diye..Kazandıran kağıtlar oldu kaybettiren yatay giden..

Yüzde 11 NET banka faizi olan bir ortamdan bahsediyoruz..DİKKAT !!!

Bir sene evvel 5.50 den alan adamın bugün maliyeti 6.05!!! ve gün geçtikçe artıyor..

BAYBARS
20-01-2016, 14:39
%12.5 daha ilave. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Geçenlerde bir arkadaş yazmıştı. 10 şiddetinde deprem olup bütün fabrikaları yıkılsa 2-3 milyon m2 elinde arsası var. Arsa fiyatına satışa çıkarın. Kaç lira eder acaba. Petrolün düşüşünden dolayı 2 sene hiç iş almasa halen elinde elinde 2 milyar dolarlık iş var.

BAYBARS
20-01-2016, 14:44
Hedefim 4.3 dolar. O güne kadar hangi fiyata düştüğünün çok önemi yok. Batacak bir şirket değil, kokacak et değil. Fırsat buldukça ilaveye devam. Yeterki bir sıkıntı olup da satmak zorunda kalmayayım. Kısa vadeli giren arkadaşlar varsa onlar için durum farklı tabii.

sonkraleses
20-01-2016, 15:39
citibank kamyonu dayamış 14 milyon lot civarı kalmış galiba patronlar istese o 14 milyonu alır aynı citibanka 2 yıl snra 10 tl den eline verir herşey doğru zamanlama saholede aynısını yapmaya başladılardı hatta 2 hafta önce 7,40 tabana yapıştırdılar saholü ağalar geldi 1,5 milyon çizgi sahol dakkada 8 liraya geri yükseldi tavhl 2008 de 2 liraydı adam şimdi düşmüş haliyle 17 lerde tekfenli patronlarrda vizyon yok hissesini iskontolu satmanın peşinde bak saholdeki ağalara 8 liralardan toplarlar o 40 milyon lotu 2 yıl sonra o satan yabancıları eline verirler 13-14 liradan bizim tekfenciler gibi 5,76 dan 23 milyon iskontolu satmazlar

teafull
20-01-2016, 15:42
elinizdekileri kaptırmayın hedefim on yüz bin milyon balon şirketin ederi gideri bu böyleleri yazdıkça fiatta düşmeye devam ediyor olan bize oluyor

salihseyhanb
20-01-2016, 15:50
Facebook grubu linkini at ki herkes katılsın.

Facebook grup linki
https://www.facebook.com/groups/453319984875516/?fref=ts

teafull
20-01-2016, 16:03
düştüğü en düşük fiattanda bir kademe çıkarım diye ödü patlıyor..

nezihg
20-01-2016, 16:21
Fuar İzmir Monoray ihalesine en düşük teklifi Tekfen vermiş,
http://www.ensonhaber.com/fuar-izmir-monoray-ihalesine-6-firma-teklif-verdi-2016-01-20.html

Bi önemi yok bu fiyattayken ama haber işte,

BAYBARS
20-01-2016, 16:21
Ben de bu Tekfen neden düşüyor diyordum. Meğer suç bizdeymiş. Hep beraber bu şirket 5 kuruş etmez, sattık kurtulduk yazarsak yükselir mi acaba.

kentuf
20-01-2016, 16:30
hani bakarsın ilerde güzel bir bilanço çakarlar alayım dersin grafiğe bakarsın ya
ulan 1 usd den geliyormuş 1 tl den geliyormuş o zaman almadık tı derler ya o hesap şuan ki zamanlar bu tahtada .

bize analizi yapıp defteri kapattın mı her yer ucuz.
böyle kıyak yapan patron ve spek ne diyorsanız ben tanınmam tabela dışında
sanal alış ve satışlara karnımız tok.
basan eller dert görmesin :)

kynkca
20-01-2016, 16:35
Yeni bir sayfa bile açılmış bakmadigim zamanda. Fiyatı 3.63 bile olmuş vay be maliyet düşürmek için kaç TL yi beklesem karar veremedim. Maliyet düşürmek için alan kişi hep zarar ediyor. Yine uzun bir süre bakmamak iyi olacak gibi.

AKÇAOVALI
20-01-2016, 16:53
Yeni bir sayfa bile açılmış bakmadigim zamanda. Fiyatı 3.63 bile olmuş vay be maliyet düşürmek için kaç TL yi beklesem karar veremedim. Maliyet düşürmek için alan kişi hep zarar ediyor. Yine uzun bir süre bakmamak iyi olacak gibi.

kardeş her maliyet düşürmek istediğimde daha da aşağı gitti.. iyi düşün derim.. YTD....

C.ÜNLÜ
20-01-2016, 16:53
http://i.hizliresim.com/zrG53D.jpg (http://hizliresim.com/zrG53D)

muratman
20-01-2016, 16:55
örnekle birşey anlatacağım.

benim elimdeki mal. 3. 95. buradan alırsam ortalama 3.80 yapmakta.. eğer bu zımbırtı daha düşecekse 3.80i direnç yapar. Bu fiyat uzun zamandır destek olduğu için. Dolayısı ile ortalamayı 380 yapmanın anlamı yok.

Bu durumda..
380 altında iki trade durumu var.. 1. ya stop olmam lazım. 2. ya da pozisyonu tutma gücüme göre daha da alt desteklerden alım yapmam lazım. çünkü vadeciliğin süresine göre 380 veya 395 ile mal tutmanın farkı yok.. Dolayısı ile bu maliyet için buradan ek alım yapmak çok akıllıca değil bana göre.

Cuma günü kapanış fiyatına göre piyasa bana ya 1i ya da 2yi seçmem için fırsat verecek. belki de hiçbirşey yaptırmayacak.

slickman
20-01-2016, 17:11
duserken de hep hacimli dusuyor. Cok fena gidisat hic iyi degil. Para pul oldu bu kagitta. Nerdeyse yatirdigimizin hepsini alacak. Bence spek mpek hikaye, bu kadar karaktersizligi yapamaz spek. Onun da isi gucu var. Ben bir tek patronlari bilirim sucun tamami onlarda bu duruma seyirci kaliyorlar. Belki de en dibine kadar getirip alin hisselerinizin karsiligi deyip, borsadan cikacaklar kim bilir belki hedeflerinde bu vardir. Mumkun oldugu kadar asagiya bas sonra 2 liradan hesapla milletin yatirdigi lotlari sonra hadi gule gule. Ne yapacagiz mecbur arkamiza baka baka alip gelecegiz o parayi. Kimse de vay efendim oyle olur mu borsanin da bi kanunu yonetmeligi var demesin. Onlar sadece ky yi baglar, patronlari baglamaz. Oyle olsa idi hisse fiyati buralarda olmazdi. Adama sorarlar kardes senin sirketlere ne oldu diye. Battin mi, batsan da en az 7 lira olman lazim ama yok birak 1 lira olsun kimsenin umrunda degil. YTD..

BAYBARS
20-01-2016, 17:17
Bassınlar nereye kadar basacaklar bakalım. 2009 dünya krizinde bile 1 doların altında 4 gün kalmış. O günlerde Tofaş 1 lira, THY 90 kuruştu. Hiç bir hisse ilelebet baskılanamaz. Yeter ki şirketin temeli sağlam olsun, sizin de dayanacak sabrınız olsun.

Uzun vadeli düşünmeyen, veya uzun süre tutma imkanı olmayan arkadaşlar için üzgünüm. Gönül ister ki Tkfen hiç haketmediği bu seviyelere inmeyeydi. Bir sürü insan da zarara ve strese girmeyeydi. Ama bu adamların işi bu. Düşerken aha burası uygun dediğin yerden daha da aşağı indirip bıkkınlık ve korku yaratmak. Çıkarken de coşkuyu vermek.

Tkfenin Libya zararından sonraki set düşüşü bile 1.80 dolarda durmuştu. 1.80 in altındaki her yer bu hisse için ucuzdur, hak etmediği yerlerdir. Adamlar biraz büyük ortaklardan birisinin mal satma isteğini biraz da endeksdeki düşüşü kullanıp buralara kadar sürdüler.

ogzhany
20-01-2016, 17:28
duserken de hep hacimli dusuyor. Cok fena gidisat hic iyi degil. Para pul oldu bu kagitta. Nerdeyse yatirdigimizin hepsini alacak. Bence spek mpek hikaye, bu kadar karaktersizligi yapamaz spek. Onun da isi gucu var. Ben bir tek patronlari bilirim sucun tamami onlarda bu duruma seyirci kaliyorlar. Belki de en dibine kadar getirip alin hisselerinizin karsiligi deyip, borsadan cikacaklar kim bilir belki hedeflerinde bu vardir. Mumkun oldugu kadar asagiya bas sonra 2 liradan hesapla milletin yatirdigi lotlari sonra hadi gule gule. Ne yapacagiz mecbur arkamiza baka baka alip gelecegiz o parayi. Kimse de vay efendim oyle olur mu borsanin da bi kanunu yonetmeligi var demesin. Onlar sadece ky yi baglar, patronlari baglamaz. Oyle olsa idi hisse fiyati buralarda olmazdi. Adama sorarlar kardes senin sirketlere ne oldu diye. Battin mi, batsan da en az 7 lira olman lazim ama yok birak 1 lira olsun kimsenin umrunda degil. YTD..

aslında çok ta hacimli düştüğünü söylemek mümkün değil bence.

taşçı
20-01-2016, 17:34
bu nalet geçen yıl bu gün 5.75 mişmişmiş...........................

drheart
20-01-2016, 17:52
Dostlar, hisse bu denli baskı ve satış yiyorsa aklıma iki olasilik geliyor: ya global risk nedeni ile yabanci hisse sağlammış, değilmiş ayrımı yapmadan elinden cikarmaya çalışıyor ya da bilanço olumsuz gelecek, yabancı haber aldi bu durumu...

salihseyhanb
20-01-2016, 18:11
Dostlar, hisse bu denli baskı ve satış yiyorsa aklıma iki olasilik geliyor: ya global risk nedeni ile yabanci hisse sağlammış, değilmiş ayrımı yapmadan elinden cikarmaya çalışıyor ya da bilanço olumsuz gelecek, yabancı haber aldi bu durumu...

Ne kadar olumsuz gelebilir ki geçen sene zarar yazdığında bile bu kadar düşmemişti

drheart
20-01-2016, 18:12
Ne kadar olumsuz gelebilir ki geçen sene zarar yazdığında bile bu kadar düşmemişti

Valla bilemiyorum ama son gunlerde endeks çıkarken endeks alti, endeks düşerken endeks uzeri düştüğü aşikar...

starfish
20-01-2016, 18:14
5 den nasıl düştüyse 4 den de öyle düşüyo namuzsuz..5,18 den aldığım kağıtları ev aldığım için 4,15 den satmıştım ve çok üzülmüştüm zarara.şimdi diyorum ki iyiki satmışım..şimdi anlıyorum ki bunların derdi ky nin donuna kadar almak..ara ara bakıyorum foruma eski arkadaşları görüyorum..umarım tez zamanda herkez zararını kurtarır..

chopendoz
20-01-2016, 18:15

bu ihtimallere Azerbaycanı da eklemek gerekir diye düşünüyorum. Uluslararası medya yazın Avrupa olimpiyatları açılışı vesilesiyle Azerbaycanda ekonomik-politik görünümün iyi olmadığını yazıyordu. 13 ocaktan bu yana ise ağırlaşan ekonomik krize tepki olarak yapılan bireysel-kitlesel protesto eylemlerinden ve gözaltılardan bahsediyor.

kynkca
20-01-2016, 18:25
kardeş her maliyet düşürmek istediğimde daha da aşağı gitti.. iyi düşün derim.. YTD....

Delirmedim :) maliyet düşürmek için bir kere yaptım akillandim. Hep alsam mı diye düşündüğüm yerden daha aşağıya gitti. Biraz daha beklemekten yanayım. Bakalım nolacak.

emperador
20-01-2016, 18:26
inanılır gibi değil. 1 yıla yanaştı aldığım zaman. başka kağıtlara patron kağıdı derdim vs.. kızardım ama bu daha beter. satayım daha ne holding ne bir şey. banka dışı almam kağıt mağıt. böyle piyasada ky olmaz tabi. olanda küser gider. sanki dersin 5-10 kat yapmış kağıdı aldık. beklentisi var diye aldık çaktıkça çaktılar. alın rulo edin uygun şekilde kullanın.

kartalkanat
20-01-2016, 18:29
Teknik - Temel v.s fazla kafa yormaya gerek yok. Alan kazanır ... Ytd.

salihseyhanb
20-01-2016, 18:31

salihseyhanb
20-01-2016, 18:33
Teknik - Temel v.s fazla kafa yormaya gerek yok. Alan kazanır ... Ytd.

Alan kazanır illaki de maliyetinin 2 lira altında olanlar ne yapar. 1 yılda 2 lira düşen kaç yılda geri toplar acaba
Neyse yine de umudumuzu yitirmeyelim zarar büyük beklemekten başka çare yok

myyy
20-01-2016, 18:36
şu hale bak paramızı pul etti şerefsizler, zararı gördükçe çıldırasım geliyor. C grubu hisseden bu kazığı yesem zoruma gitmezdi.

drheart
20-01-2016, 18:39
Uzunca bir suredir destek olarak çalışan 3.80 artık direnç olarak karşımıza çıkacak. 3.5X umarim tutar, 3.50 altına sarkmalarda 3.0X ler gündeme gelecektir, ytd

kartalkanat
20-01-2016, 18:47
Hepimiz aynı gemideyiz elbette benim maliyetler alanın kazanması zor... Yeni alan kazanır rsi di öyle diyor...

ogzhany
20-01-2016, 18:49
3,58 kapattık. açıkca belli ettiler ki daha da aşağısı var. 3,50 mi olur 3,20 mi olur bakacağız artık. ancak endeks düzelmeden maliyet düşürme telaşında olmamak gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü bizim hisse tamam berbatta endeks de iyi gitmiyor. 66000 ler hatta kötü senaryoda 60000 ler için çokta uzak değiliz. 60000 endekste tekfeni düşünmek bile istemiyorum.

sfsu
20-01-2016, 18:53
3.58 fibo 1.190 dolar bazlı desteği. İşe yaramıyor ama yazalım

Yani destek arayana bu vardı yarın ek alım yaparım.

mourinyo
20-01-2016, 18:57
Burada coo konusuluyor genel kurula kimler gelip konusacak acaba zaten 3 kisi 4 kisi gittiginden genel kurullara bu oluyor

mourinyo
20-01-2016, 18:58
Gidin topluca istifa ettirtin gn md u ceo yu kim varsa abd de bole bu isler

sfsu
20-01-2016, 19:09
Pasta paylaşabilirmisiniz

legolas
20-01-2016, 19:15

http://www.peta2.com/wp-content/uploads/2013/12/yellow-cake.jpg

Pscyokinesis
20-01-2016, 19:16
Seyirci sayısı çok fazla .demek ki gidecek daha çok yolu var

Bu başlığı şu anda 54 kişi okumaktadır. (16 üye ve 38 ziyaretçi)
Pscyokinesis, 1SEL, Ali Destan, bawer, emperador, gazi, kentuf, legolas, lowdown, mourinyo, sfsu, TARIK, teafull, the blue, tuncay2534, turquaz

bawer
20-01-2016, 19:20
Pasta değil de helvasını isteyin bence. Ölmüşün pastası mı olur.
Geçen sene 5.80 iken de böyle satış yiyordu, bugün 3.58 den yine şidetli satış yiyor. %4 üzeri düşüş, vay be.

antireis
20-01-2016, 19:22
Legolas çok güldüm.....aman arkadaşlar sağlığa dikkat, dün ki 3.76 ların yanına 3.62 ve 3.61 leride ekledim allah utandirmasin..

bawer
20-01-2016, 19:26

Pscyokinesis, 1SEL, Ali Destan, bawer, emperador, gazi, kentuf, legolas, lowdown, mourinyo, sfsu, TARIK, teafull, the blue, tuncay2534, turquaz

Kartopu gibi küçük yatırımcı sayısı sürekli artıyor, aşağıya yuvarlandıkça büyüyor sayı ve her hisseye giren anında zarar yazıyor.
Hep aklıma yatırmcı ilişkileri sorumlusunun sözleri geliyor "Yabancılar sanki batmışız gibi satıyor"

opdrabek
20-01-2016, 19:35

http://i.hizliresim.com/5MNgJM.png (http://hizliresim.com/5MNgJM)

Meraklısına, taze çıktı..

kartalkanat
20-01-2016, 19:42
Bence yine yönetimden alış var..

ogzhany
20-01-2016, 19:45
http://i.hizliresim.com/5MNgJM.png (http://hizliresim.com/5MNgJM)

Meraklısına, taze çıktı..

arkadaş teb yatırıma bak 3,48 maliyet diyor. yarın 3,50 den satsa yine karda

mf2hd
20-01-2016, 20:00
bu fiyatlara gelmişken burada yazmamak olmaz :) Hayırlısı olsun.

mojetbit34
20-01-2016, 20:15
ayrılda gel be ver ayarı kaptırın malları batın len spekler )))

darkblue6
20-01-2016, 20:25
Bir miktarı ittfh hissesindeydi çok şükür.O böyle diplemedi:he:

asil.
20-01-2016, 20:30

Tatlı suyun başı kalabalık olur. Hz.Mevlana.

asil.
20-01-2016, 20:31
ayrılda gel be ver ayarı kaptırın malları batın len spekler )))

Ağam seansı ganyan bayinde mi izliyon ? :))

mojetbit34
20-01-2016, 20:41
Ağam seansı ganyan bayinde mi izliyon ? :))

yokbe orti ekran vs yokki eşden dosstan bazen şifre alıp bakıyorum işte bu hafta hiç canlı bakamadım neyse spek efendiler okuyorsanız yarın destek atacam terse gelmeyin )))

asil.
20-01-2016, 20:43
El yapımı cenaze helvaları benden.Sevaptır.

http://i.hizliresim.com/BDOykM.jpg (http://hizliresim.com/BDOykM)

sfsu
20-01-2016, 20:49
yokbe orti ekran vs yokki eşden dosstan bazen şifre alıp bakıyorum işte bu hafta hiç canlı bakamadım neyse spek efendiler okuyorsanız yarın destek atacam terse gelmeyin )))

Orti durdun durdun destek atacak dersin :) Kamyonu dayamada ne olur ne olmaz.

Azata
20-01-2016, 21:07
Yarın ne olur.Maliyetim 3,83

C.ÜNLÜ
20-01-2016, 21:13
8EM3G5azPws

mojetbit34
20-01-2016, 21:20
Orti durdun durdun destek atacak dersin :) Kamyonu dayamada ne olur ne olmaz.

yaw orti sen ne diyon benim destek maksimum 100 oda uyarsa şimdi bu agalar stopları patlattılar mı ecep yüklü abileri mevzu ooo fonlar vs içinde benim gibi ky olsa idi 15 tl lerde olurdu ama senden huylanıyorum)))

sfsu
20-01-2016, 21:44
Ben 2 defa gir çık yaptım onu da yazdım en son 3.81 ortalamayla bekliyorum. Bekleyeceğimide riski göze alıp yazdım. 3.58 fibo desteği endeksin durumuna göre karar vereceğim. Dönüş olursa maliyeti 3.70 filan yaparım hesabım o şekilde acele etmiyorum. Benden ne şüpheleniyorsun yazdım indikatör haftalık sat verecek güvenmiyorum hissede dayanamaz dedim :) Biraz kendi ayağıma sıktım ama 3.80 çalışır diye düşünüyordum :)

ayhan53
20-01-2016, 21:46
Yarın ne olur.Maliyetim 3,83

dowun durumu vahim muhtemelen bizde de farklı bir şey olmayacak
3.50 altını görme ihtimali yüksek
3.40 larda sakinler

asil.
20-01-2016, 21:52
dowun durumu vahim muhtemelen bizde de farklı bir şey olmayacak
3.50 altını görme ihtimali yüksek
3.40 larda sakinler

hadi bakalım inşaAllah.Bu krizde,bu piyasada 3,40 pek bişi sayılmaz.

seaman777
20-01-2016, 21:53
Allah sizlerden razi olsun zararim cok ama, bugun sizin yazdiklariniz okudukca paylasimlariniz la tebessum ettirdiniz. Bu tekfen yonetimi cok uyanik Azerbaycandaki krizi onceden biliyorlardi bunu kullanmak icin beklediler ondan gıdım gıdim alım yaptilar dostlar alisveriste gorsunler yani bizim gibi kylerin malina göz dikmisler insallah o gözleri cikar.

myyy
20-01-2016, 22:19
arkadaş teb yatırıma bak 3,48 maliyet diyor. yarın 3,50 den satsa yine karda

3.48 nasıl olabilir. ne zaman düştü 3.48 e

ogzhany
20-01-2016, 22:22
3.48 nasıl olabilir. ne zaman düştü 3.48 e

Düşmedi ama muhtemelen trade ile maliyeti oralara çekmiş ler.

berkfudi
20-01-2016, 22:24
3.48 nasıl oluyor...???

darkblue6
20-01-2016, 22:27
Endeks 70.480 seviyesinde bulunuyor. ALtta çizilen yatay çizgi 69.380 seviyesinden geçiyor. Bu seviyelere kadar gerileme olabilir. 71.000 desteğinin kırılmış olması nedeniyle 69.500-70.000 aralığı görülebilir. DOlar/TL kuru ise şu an 3.0536 seviyesinde bulunuyor. DÜn TCMB’nin faizleri değiştirmeme kararı piyasa tarafından nasıl algılanacağı bilinmeden algılandı. Karar açıklandığında olumlu reaksiyon veren borsa ve dolar daha sonra olumsuz reaksiyon veridi sonra yine fikir değiştirdi ve olumlu reaksiyon verdi. Yani piyasa bir küskün bir barışık gidiyor.

Bu şartlar altında, yani bir sabah sert aşağı, bir sabah boşluk bırakarak sert yukarı hareket oldukça sık olmaya başladı ve zannedersem bu durum bu ayın sonuna kadar yani 26-27 Ocak tarihindeki FED toplantısı sonuçlanana kadar devam edecek. Herhalde FED bu toplantıda faiz artıracak değil. Büyük olasılıkla uluslararası finansal koşullara dikkat çekeceklerdir. Bu toplantı sonrasında bence piyasalar daha net yön bulacaktır. Aşağı gidecekse aşağı, yukarı gidecekse yukarı gidecektir.
Yaşar Erdinç
http://www.bilgeyatirimci.com/2016/01/20/bir-kuskun-bir-barisik/

ayhan53
20-01-2016, 22:28
hadi bakalım inşaAllah.Bu krizde,bu piyasada 3,40 pek bişi sayılmaz.

benim rakamlar yarın içindi

asil.
20-01-2016, 22:34
benim rakamlar yarın içindi

o zaman ben gidip karaborsa olmadan biraz daha un ile şeker alayım.

darkblue6
20-01-2016, 22:41
https://pbs.twimg.com/media/CZLOHK0WYAAJxdj.jpghttps://pbs.twimg.com/media/CZLOHK0WYAAJxdj.jpg

darkblue6
20-01-2016, 22:44
An itibariyle Tekfen yatırımcıları:halayci:
https://pbs.twimg.com/media/CZK_rTaWkAAyFnM.jpg

sfsu
20-01-2016, 22:47
Başkan sende tam ayı çıktın :)

helde
20-01-2016, 22:54
Teknik göstergeler dip yapmış bende katıldım aranıza haftayı 3.85 üstü kapatırsak sıkıntı yok borsa nın altın kuralı korktunmu al çoştunmu sat

darkblue6
20-01-2016, 22:55
Tekfen için özlü sözler
Cagan irmak in yeni dram filmi vizyona girmis, filmin ismi tkfen
Tekfenin patronuda tahtacısıda milleti soymaya and içmiş belliki.
tanıtım videosu var bakıyorum anlatıyor anlatırken bile zarar etti yaaaa :)))
Tavsiye ederim hisse senedi gibi de değil tertemiz donunu bile alırlar adamın hep zarar .. :)))
Bugünkü zarardan sonra böyle oldum,çevreye verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.

asil.
20-01-2016, 23:01
Teknik göstergeler dip yapmış bende katıldım aranıza haftayı 3.85 üstü kapatırsak sıkıntı yok borsa nın altın kuralı korktunmu al çoştunmu sat

iyide üstad sende belli ki aldıktan sonra coşmuşun.İnşaAllah dediğin gibi olur da burda birde keşkek gazanını gaynatırız.

darkblue6
20-01-2016, 23:08
Dow -%1.77 yükselmeye çalışıyor.

helde
20-01-2016, 23:13
iyide üstad sende belli ki aldıktan sonra coşmuşun.İnşaAllah dediğin gibi olur da burda birde keşkek gazanını gaynatırız.

Üstad coştugum yok teknik günlükte dip yapınca girdim

darkblue6
20-01-2016, 23:17
Üstad coştugum yok teknik günlükte dip yapınca girdim

Bütün borsalar domates tarlası gibi,yarın için beklentiniz nedir?Bir dip daha yaparmıyız?

akarcayu
20-01-2016, 23:18
Birileri durmadan mal çıkıyor...3,62-3,63 te direnir gibi oldu...ama tekrar aşırı satış yedi. Kim satıyor, neden satıyor ? Anlamak zor.

YTD

drheart
20-01-2016, 23:20
Bundan 6-8 ay öncesi hissenin uzun vadeli yükselen desteği 4.6X idi ve destege yakın alım yapayım derken nihayetinde destek mestek kalmadı. Sonrasında 3.80 ve ardindan mx 4.60 lari tekrar gördü ama kırmış oldugu yukselenine atamadı hisse. Bugunlerde ise çok sık 3.80 civari önemli yatay destegi etrafında dolasti. Bizler hazir bu seviyeler görülmüşken almadan olmaz dedik ve yine daldık. Sonuç yine hüsran...
Ama şunu bilmemiz gerekirdi; Eger herkesin bildigi önemli bir destek çok sık yoklaniyorsa, kırılma olasılığı da o denli artar. Ve beklenen oldu, hissenin hali ortada...

mojetbit34
20-01-2016, 23:31
342...325 şimdi girdim emri hade bakem spek efendiler ))))

kentuf
20-01-2016, 23:38
Bizede mal kalsın lütfen 😀

drheart
20-01-2016, 23:39
Belki de farkında olmadan şuan bir kriz sürecinin icerisindeyiz...

omerkas
20-01-2016, 23:43
3.80 civarı alacaktım alacağım olan yerden param gelmedi. Boşa dememişler her işte bir hayır vardır diye ...

bawer
20-01-2016, 23:46
342...325 şimdi girdim emri hade bakem spek efendiler ))))

Orti bu kadar dayak yiyen hisseye onca para verilir mi, 1 usd ye yazacan keyfi bilir. Kudurmuşlar bunlar nereye yazsan verecekler gibi, ilk defa tenhada kıstırdık, evire çevire biraz da biz dövelim.
Sabah da yazdım, 1 usd de Nuri abi ile beraber röpteşambırlarımızla bekliyor olacağız, yönlerini şaşırmışlar, yardımcı olacağız kendilerine.:)

mojetbit34
20-01-2016, 23:53
Orti bu kadar dayak yiyen hisseye onca para verilir mi, 1 usd ye yazacan keyfi bilir. Kudurmuşlar bunlar nereye yazsan verecekler gibi, ilk defa tenhada kıstırdık, evire çevire biraz da biz dövelim.
Sabah da yazdım, 1 usd de Nuri abi ile beraber röpteşambırlarımızla bekliyor olacağız, yönlerini şaşırmışlar, yardımcı olacağız kendilerine.:)

orti dayak sırası gelecekte bu bizim spekler batacak onu ne etcez))))

ogzhany
21-01-2016, 00:00
Yurt dışı iyi toparladı. Bugün almadığımıza pişman edermi acaba? Gerci diğerleri eder de bunun edeceğini sanmam. En iyi 3.62 den fırsat verir.

mojetbit34
21-01-2016, 00:08
https://www.youtube.com/watch?v=cDR090TVpN4 iyi dinlemeler)))

kentuf
21-01-2016, 00:21
Tekfen holding isminin t si bunu haketmiyor dedik ya
İsmini teneke diye değiştirseler şaşirmam

kentuf
21-01-2016, 00:23
Yurt dışı iyi toparladı. Bugün almadığımıza pişman edermi acaba? Gerci diğerleri eder de bunun edeceğini sanmam. En iyi 3.62 den fırsat verir.

Yaz aşağı gelmez dediğin yere yaz geliyor tecrübe ile sabit 😀

C.ÜNLÜ
21-01-2016, 00:35
http://i.hizliresim.com/dkLlN4.jpg (http://hizliresim.com/dkLlN4)

Ufaklara gömme ikinci tepeye gider.....:kahkah:

nosfecagri
21-01-2016, 00:37
Altın çamura düştü diye altınlığından bir şey kaybetmez.

3.20 altında çamura değil lağıma düşüyoruz.

3.20 aldığımın 2 katı daha alırım. 2.50 de de onun iki katını alırım.

Sonra ekranı, borsayı, bilgisayarı kapatırım :)

Pscyokinesis
21-01-2016, 00:39
Yaz aşağı gelmez dediğin yere yaz geliyor tecrübe ile sabit 😀

Ben yazıyorum yazıyorum gelmiyor .

Yarında 2.92 Yazayım bari belki sondaj barı olur 😀😀😀

C.ÜNLÜ
21-01-2016, 00:40
Bir atım otumuz vardı,onu da bu sığır yedi...

El elde,baş başta...

lowdown
21-01-2016, 00:44
Pek yorum yapacak bir durum yok.petrol 27 dolar olurda tekfen 1 dolar olamazmi da diyebilir.yakında kaz da uçabilir derler.bu gibi akiltutulmalarini krizde çok gordukte 1 yıldan fazla sürdüğünü hic göremedik.bu fiyatlarda durması 1 krizin 2 sirketin büyük bir gediğinin 3 birilerinin krizinin geldiğini gösteriyor.eskiler ne der göz var izan var.göremediğimiz biseyvarsa daha bize açıklanmamıştır.kimse kimseyi etkilemesin istiyorum.ama psikoloji ve panik havası için ortam ok.hangin satışı bakalım nereye kadar yakabilecek.sonuçta elinde olan herkesi yakıyor.ytd.

berkfudi
21-01-2016, 00:45
http://i.hizliresim.com/dkLlN4.jpg (http://hizliresim.com/dkLlN4)

Ufaklara gömme ikinci tepeye gider.....:kahkah:

Ufaklarda spikerin ünlü kafaya takma......

C.ÜNLÜ
21-01-2016, 00:47
Ufaklarda spikerin ünlü kafaya takma......

Bunda da var diyon skender,sikipilatör müydü,neydi...:oley:

biyoloji42
21-01-2016, 00:52
Emir takipten anlaşılması gereken nedir? Küçük yatırımcı mı satışta?
Stop loss neresi? Son 10 yıldır görülmeyen dehşet bir dip yaşanırken daha dip olması gibi bir olasılık neye bağlanır?
Yaklaşık 10 yıldır takip ettiğim bir kağıdın bu hale geleceğini söyleseler gülüp geçerdim çok tuhafıma gidiyor. Kelime süslemeleri yapmayı tarz edinmişlere illet olduğumdan cevapları kanıtsal olarak almayı yeğlerim.
Bir tek bildiğim var ki en derin kriz evlerde ve beyinlerde yaşanır.
Ve hisse mutlaka defter değerine bir gün ulaşır. Uzun vadede toparlanacağını düşünüyor olmakla birlikte kısa vade düşünen ve gerçekten ihtiyaç sahibi yatırımcılara Mevladan sabır diliyorum...
Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir...

kentuf
21-01-2016, 00:53
Yarın yazı yazmayacağım
Alımda yapmayacağım
Makine harbi boku yedi daha düşükten işlem yapacam diye
Hadi sana fırsat pehh😀

biyoloji42
21-01-2016, 01:19
http://www.bilgeyatirimci.com/2016/01/20/bir-kuskun-bir-barisik/

whisper
21-01-2016, 01:45
Uzun zaman sonra tüm arkadaşlara selam.Tekfen şirket performansı konusunda yanılmadık ama hisse performansı malesef yanılttı ve hepimize geçmiş olsun diyorum.Bugün diğer pozisyonlarımda azaltıma geçip,Tekfen 'de alıma devam kararı aldım.Yatırımcı değer alır değer satar,hisse teknik görüntüden anlamam ama bildiğim birşey varsa bana göre piyasa Tekfen'de ciddi bir fiyatlama hatası yapıyor,bu hatada Tekfen İnşaatın backlog yani hak ediş rakkamlarında azalacak diye oluyor sanıyorum,yani petrol fiyatlarındaki sert kayıp.
Tekfen'i tercihteki kısa ve orta vadeli senaryom şınlara dayanıyor.2016 içinde bu maddelerde yanıltacağını hiçmi hiç sanmıyorum.Sonrasında hisse mecbur fiyatlayacaktır.

Kar beklentilerinden başlıyorum ve bu nasıl elde edilecek ondan bahsedelim; HSBC Tekfen Beklentileri 2015 = 209 2016 = 285 2017 = 348 milyon TL

1)2015 4Ç güçlü gelecektir,bundaki esas etken 3Ç finansman gideri olarak yansıyan Samsun yatırımı, 4Ç de net kara olumlu yansıyacak,bu nedenle 2015 i 220 milyon TL üzerinde kapayacağımızı düşünüyorum.

2)Samsun hammadde yatırımının ciddiyetini bu piyasa anlayamadı.Burda durum şu,şirket brüt karı ortalama 400 milyon tl dir,bundan sonra maliyet kalemi 50-60 milyon $ düşecek,buda brüt kar 150-180 milyon tl artacak demektir,bu kalem genel yönetim gider ve pazarlama giderlerini arttırmayacağı için net karda büyük oranda kendini gösterecek.Yani Tekfen geçmiş yıllara göre minimum 100 milyon tl daha fazla kar edecek!!!!

3)Mersin serbest bölge yanındaki Akfen ile davalık olan depolama alanında bu yıl gelişme olabilir.Burda 1 milyon m2 depolama alanı ruhsatı alınmış bir şekilde bekliyor,bu alanı m2 başında 50 TL den kiralasak 50 milyon tl gelir yazabilir ama henüz netleşme yok.

4)Tanap ta şuanda iki ihalenin yakın zamanda sonuçlanması bekleniyor.
a)4.lot ihalesi - 500 milyon$ civarında
b)2014 sonunda önyeterlilikte başarı sağlayan Tekfen'in yine Tanap Pompa İstasyonu ihalesi -500 milyon $ düzeyinde.

Bu iki ihaleden birinin mutlaka Tekfen'de kalacağını düşünüyorum.

5)Şirket Taahhüt tarafında çoktan rotayı Türkiye'ye kırdı,o nedenle petrol üreticisi ülkelerdeki sıkıntı alınacak işlerde bu tarafta kompanse edilecek.
Kamu tarafında ihale bülteninde yeraldığı üzere, Ankara İzmir hızlı tren projesinde , Doğuş İnşaat ile ortaklık söz konusu bu ihale 900 milyon TL boyutunda,en iyi teklif verildiği için bu yıl mutlak neticelenme olacaktır.

6)Şirket Doğuş İnşaatla mutlaka başka projelerede girecektir,özetle Türkiyede bir dev ile büyük işlere girebilir inancım var,bundada en büyük beklentim 3.köprü bağlantı yolları,bu süreci yakından izliyorum.

7)Amstar ile emlak geliştirme tarafında 3 dev proje yolda,burda açıklamalar gelecek ama gelir akışı 2 yıldan önce olmayacaktır,burdada proje başında 15-20 milyon$ lık gelir elde edilebilir.

8)Sayın Gigin ,Capital dergisinde eko ekonomi diyor,başka birşey demiyor.Şirkette güçlü nakit söz konusu,Gigin güneş ve atıktan enerji üretimi yada rüzgar enerjisi şirketi satın almaktan bahsediyor,buda mutlak 2016 nın hikayesi olacaktır,bu konuda kesinlikle adım gelecek,burdada başta ciddi bir gelir beklemesemde,yeni faaliyet alanımız olacak diye düşünüyorum.
Yani İnşaat,Tarım,Emlak Geliştirme ve Enerji ile 4 ana faaliyet alanı yolda gibi.

Sonuç; Şirketin ölüsü 200 milyon tl net kar yaratıyor,bunun tamamına yakını Tarım ve Terminal işlerinden gelirken,diğer kısımlar çok daha zayıf bir net kar etkisine sahip.Yeni yatırımla bu şirket bana göre 300 milyon tl altında kar etmez.Piyasamız 1300 diyor kısaca dalga geçiyor.2016 dan itibaren artan bir ivmeyle kar artışı yolda diyorum.Bu açıdan yönetim tebriği hak edecek,ancak bir nokta varki artık benimde çok ama çok üzüldüğüm,borsa piyasa değeri böyle şirketler için bir prestijdir,Sayın Murat Gigin bir geri alım programıyla bu prestiji ayaklar altından alabilirdi ancak bunu yapmıyorlar,şirket piyasa değerini ayaklar altına alarak ciddi bir prestij kaybına neden oldular...Yazık ettiler...Tekfen ismini ben olsam piyasada bu denli harcatmazdım,marka değeri ve algılar açısından ama canları sağolsun diyorum...

Kar beklentilerim : 2015 : 230 milyon tl 5.75 FK , 2016 : 310 milyon TL 4,27 FK , 2017 : 370 milyon TL 3,57 FK

Piyasada hesaplarıma göre TUPRS ile birlikte 2016 ve sonrasında piyasa değerine göre en sefil kalmış şirket Tekfen dir.Bu nedenle Tekfen'de devam diyorum....

Evet bende genel kurula geleceğim ama şirket yönetimini şirketin yüksek karlılığından dolayı eleştirmeye hakkım olmayacak.Tek soracağım şey şu olacak; Sayın Yönetimimiz piyasa değeri bir prestijdir,Tekfen'in ismini neden bu denli harcattınız? 3-5 fona yada oyuncuya madara ettiniz? olacak!!!

Herkeze bol kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

ötekiben
21-01-2016, 10:13
Yarın yazı yazmayacağım
Alımda yapmayacağım
Makine harbi boku yedi daha düşükten işlem yapacam diye
Hadi sana fırsat pehh��

eyvah bugün tavan o zaman dermişim kentuf hocam.................pehh

whisper
21-01-2016, 10:21
*İstanbul Sefaköy-Halkalı-Başakşehir ve Üsküdar Libadiye Etüd projelerini 2015 de Tekfen Mühendislik almıştı.

*İzmirde ise dün itibariyle Belediyenin sitesinde kamuyla paylaşılmış olan Uygulama Projesi en iyi teklifi oldu. .Bu sefer Monoray’da ileriki aşama olan Uygulama projesi olması göze çarpıyor.

İzmir Banliyö Esbaş İstasyonu - Gaziemir Yeni Fuar Alanı (Fuar İzmir) arasında çift hatlı, 2 istasyonlu, 3 vagonlu 3 tren seti ve atölye binasını içeren “Monoray Projesinin Uygulama Projelerinin Hazırlanması†için gerçekleştirilen ihalenin son aşamasında Tekfen Mühendislik A.Ş., Arup Mühendislik Ve Müşavirlik Ltd. Şti - Boğaziçi Proje Mühen. Plan. Ve İnş. San. Tic. Ltd.Şti. İş Ortaklığı, Proyapı Mühendislik Müşavirlik A.Ş., Prota Mühendislik Proje Dan. Hizm. A.Ş., Emay Uluslararası Mühendislik Ve Müşavirlik A.Ş. ile Su-Yapı Müh Ve Müş. Aş. – KMG Proje Müh. Müş. Bilişim Tek. Ltd. Şti. İş Ortaklığı teklif verdi. İhalede en düşük teklif Tekfen Mühendislik A.Ş.’den geldi. İhalenin komisyon incelemesinden sonra sonuçlanacağı bildirildi.

http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/16097/tr

*30 Eylül 2015 de, TCDD Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi Afyon-Uşak (Banaz) Kesimi ihalesinde en iyi teklifi, (Km:194+325-Km:268+000 arası) DOĞUŞ İNŞ + TEKFEN İNŞAAT 878.999.998,10 TL ile vermişti.

Burdanda anlaşılan Raylı sistemlerde şirket aktif olarak yeralmayı düşünüyor görünüyor.

Zaten bu nedenledir ki 3.Köprü bağlantı yollarındada mutlak olacaklar gibi,orasıda raylı sistemde çünkü.

Yatırım tavsiyesi değildir.

nosfecagri
21-01-2016, 10:36
Denemek için 1000 lot yazayım dedim daha entera basmadan verdi namussuz. Neyse 3.59 ile de tekfen almış olduk ne garip...