PDA

View Full Version : Fenerbahçe 3 yıl içinde şampiyonlar liginde (şl) final oynayabilir mi ???

gizligüc
01-03-2016, 10:56
Son kez bu fikre kapıldığımda takımın başında Aykut Hoca vardı ve takım UEFA yarı final maçında 2. maçda Benfica ya 3-1 yenilip elenmişti. Ama ne maçtı, takım 2. maça ilk 11 den 5 oyuncu eksik çıkmıştı, karşısında futbol katili bir takım vardı ve Fenerbahçeyi futbol oyunu içinde yenemeyeceğini anlayıp sertlikle Fenerbahçeyi ezmeye çalışmıştı o maçta.. Ve de başardı gerçekten de... önce 2 oyuncumuzu telef ettiler maçta, sonra da döve döve maçı aldılar, ama bunu öyle usturuplu yaptılar ki hakem kırmızı kartta çıkartamadı bir türlü.. Ama Allahın adaleti tecelli etti ve sonrasında yaptıklarının bedelini bence ödediler..

Peki ben neden Fenerbahçe ŞL de final oynar fikrine kapıldım o maçta, takım bir kişi eksikti yanılmıyorsam ama hala atacağı 1 golle üst tura çıkma şansı vardı ve o Fener bunun için yükleniyordu, rakip takım taraftarlarını gösterdiğinde kameralar, tırnaklarını yiyen portekizliler görülüyordu...

İşte o ruh ve mücadele azmi Feneri ŞL de final oynatacak olandı.. bu işler sanıldığı gibi para ve pulla olmuyor, en azında çoğu zaman :) :)

Ama ne oldu, Aykut Hoca harcandı, ve o adam gibi adam küme düşme potasında teslim aldığı Konyayı bugün lig 3. sü yaptı 2 sene geçmeden...

Bugün yine bir adam gibi adam var takımın başında, adı Vitor Pereira..

Lütfen O na ve Fenerbahçemize bu şansı verelim.

saygılar

gizligüc
06-04-2016, 15:32
Maalesef bugüne kadar bir portekiz takımıyla sevgi ve saygı içinde deplasman maçı yapamadık.
UEFA kupası hedefimiz çöp oldu. Ama zaten devre arası RVP ve Nani ile devam kararı riski yüksek bir karardı ve maalesef bedelini ödedik.

Ama bu sene kazanılacak şampiyonluk sonrası önümüzdeki yıl avrupa da kazanılacak büyük başarılar kesinlikle hayal değil bana göre. Bu artık türk futbolu için mümkün diye düşünüyorum.

RVP bugüne kadar bekleneni veremedi ama zaten bunun böyle olacağı belli idi, çok şükür Fenerbahçenin şampiyonluk iddiası halen devam ediyor ve ben şahsen RVP'den artık patlama bekliyorum ve şampiyonluğun mimarlarından biri olacağını düşünüyorum.

Bekleyelim ve görelim diyorum...

Saygılar

gizligüc
11-04-2016, 09:42
Eveett maalesef en kritik maçta tam patlama yapacak derken sahada olmayan bir RVP ve Konya da kaybedilen bir maç.

Kaybedilen maç diyorum şampiyonluk demiyorum henüz.. Ama ydevre arası yazmıştım.Hızlı ve bitirici bir santrafor ve iyi bir stoper daha alınmadığı müddetçe şampiyonluk şansımız %40 ı geçemez demiştim.

Eğer bu yılda şampiyonluk kaybedilirse, bu şampiyonluk son 5 yılda yönetim zafiyeti nedeniyle kaybedilen 3. şampiyonluk olacak.. Bakıyorum yine Pereira eleştiriliyor. Peki diyorum golü kim atacak, Alper golcü mü değil, Volkan golcü mü değil, Nani formsuz ve direkt bir golcü değil, eee o zaman kim atacak golü. Fenerbahçe 85 dakika deplasmanda Konya karşısında üstün oynadı, kazanmak zorunda olduğu için risk aldı ve 2. golü yedi, ee şimdi TD ne yapsın.

Aziz Başkanı seviyoruz ama artık gerçekleri görmenin zamanıdır, gönderilen Aykut'un yarattığı takım ortada, sahaya 2. santraforu olmadan çıkan 100 milyon euro üstü bir Fenerbahçe gerçeği ortada, daha fazla TD şöyle yapmalıydı deyip komik duruma düşmeyin ve Pereira'yı yıpratmayın.

Çünkü hala %40 şampiyonluk şansımız var ve bu takım şampiyon olacaksa bunu Pereira yapacak...

saygılar

gizligüc
02-05-2016, 10:35
Eveett maalesef en kritik maçta tam patlama yapacak derken sahada olmayan bir RVP ve Konya da kaybedilen bir maç.

Kaybedilen maç diyorum şampiyonluk demiyorum henüz.. Ama devre arası yazmıştım.Hızlı ve bitirici bir santrafor ve iyi bir stoper daha alınmadığı müddetçe şampiyonluk şansımız %40 ı geçemez demiştim.
......

Çünkü hala %40 şampiyonluk şansımız var ve bu takım şampiyon olacaksa bunu Pereira yapacak...

saygılar

Pereira gibi hoca gelmiş, yapılanlar ortada, hataları kimin yaptığı ortada, beni en çok üzende şampiyon olsak bile Pereira'nın gidebileceği ihtimali.

Lucescu şampiyon yapmıştı ve Lucescuyu gönderip Fatih Terimi getirmişti Gsray.. :) :)

Hiç tarihten ders almıyoruz, gerçeklerle yüzleşip, ders çıkaramıyoruz. Esasen cesur milletiz ama bunu sosyal hayatta yeterince gösteremiyoruz. Ve fasit bir daire de dolaşıp duruyoruz.

Fener gibi seyircisi ve geliri olan bir takım neden CL'yi kazanamaz yıllardır. Aziz Başkan gerçi sorunun para kaynaklı olduğunu ve gelirlerin Real Madrid seviyelerine çıkarılması gerektiğini söyler durur.

Para önemlidir, bir minimum gereklidir ama futbol para değildir, öyle olsa Leicester City şu an ki konumunda olabilir mi?? bu mümkün müdür.

Umarım sağduyu hakim olur ve sonuç ne olursa olsun, ki bence şu an şampiyonluk ihtimali %50 oldu, Pereira kalır, dedikleri yapılır. Bu adam da bize gereken her şey mevcut. Futbolu seviyor, heyecanlı, bilgili, bizim duygusal karakterimiz ile uyumlu. Ve artık Fenerbahçemiz aldığı ve ya alacağı yıldızlar ile ilgili değil de sahada oynadığı futbol, yendiği dünya takımları ile konuşulur. Çok uzun yıllardır hakettiği CL kupasına kavuşur ve PARA DEĞİL, FUTBOL KAZANIR..

saygılar