PDA

View Full Version : küçük yada büyük yatımcı kimdir?

hido
15-04-2007, 15:41
Borsada 200bin veya yukarı YTLsi olanı büyük yatırımcı olarak niteleyenler var.Bu konuda sizin duyduğunuz veya banka yada aracı kurumların
işaret ettiği bir rakam var mı?Ne dersiniz?..

REST
15-04-2007, 16:15
Küçük yatırımcı parasının bir bölümü ile hisse alandır.
Büyük yatırımcı paranın tümünü yatırandır.
Miktar bence hiç önemli değildir.
Yatırım yapan kişi açısından durum böyledir...
Aracı kurumlar açısından..en çok miktarlı işlem yapıp ..en fazla komisyon bırakan büyük yatırımcıdır........diğerlerini sevmezler.......
REST

KOÇ
15-04-2007, 17:08
ky balaban kuşuna benzer büyük yatırımcı[spekülatör]büyük koyup büyük götürürken ky[balaban kuşu]bir şeyler koparmaya çalışır ama büyük yatırımcı 10 ky sevindiriyorsa 100 lerce ky üzendir.buda bu işin dogasındadır....................

smooth_criminal
15-04-2007, 17:40
ky 2 sene oncekı bendım su an orta yatırımcıyım 2 sene sonrada buyuk yatırımcı olcam inş:)

ole tanım falan bılmem 100 bın ytln varsa benım gonlumde buyuksundur....ayrıca yatırımcı tanımını sadece borsa konusunda dusunuyoruz mevduatta 100 bını olanda buyuktur benım gozumde

Detay
15-04-2007, 18:16
abı cok kolay yahu ne var kı bunda mısal sımdı traderslm ın kızı ky kucuk yatırımcı daha 2-3 yasında ona gore ben by yım yasım 26 ama gemıcı mısal by baba yatırımcı adamın boyumdan buyuk oglu var boyle boyle gıdıyor ıste :D:D:D:D:D:D:D:D

freestaff
15-04-2007, 22:00
Küçük yatırımcı parasının bir bölümü ile hisse alandır.
Büyük yatırımcı paranın tümünü yatırandır.
Miktar bence hiç önemli değildir.
Yatırım yapan kişi açısından durum böyledir...
Aracı kurumlar açısından..en çok miktarlı işlem yapıp ..en fazla komisyon bırakan büyük yatırımcıdır........diğerlerini sevmezler.......
REST

Tamamiyle katılıyorum .. Aracılara paranızı kaptırmayın .....
ben şu an turk piyasasında aracıları kumar oynatan mekanlar olarak görüyorum .. İçeride gördüğünüs kravatlı adamların hiç biri oranın çalışanı değil tamamiyle oyuncusu .. benim 100 bin ytlm var diyelim 100 bin aldım 100 bin sattım al sana 200 binlik işlem hacöi .. adama kazandırdığın para 300 ytl
300* 26=7800 ytl ... 1 ay işlem yap hemen sana e-brokerlı bir ekran versinler birde teklif etsinler müşteri getir komisyon iadesi yapalım sana :):) oh keyfim gel ..
bankalar dışında hiç bir borsa üyesini ciddi çalışıyorlar diye kabul etmem ....
Aracılara para kaptırmayın arkadaşlar .... Yada yatırımcılar ..
Bankalardan şaşmayın .. Umarım devletimiz banka konusunda aracıkurumlar konusunada yakın zamnda değinir .. Sermayesini yemeye başlayan okadar çok aracı kurum oluşmaya başladı ki.....

hitit-60
15-04-2007, 22:16
arkadaşlar küçük yatırımcıyı bilmem ama büyük için şunu diyebilirim büyük yatırımcı:yükseliş trenddini düşerken yakalayan ,düşüş trenddini yükselirken yakalayıp ona göre yatırım yapandır =1 000 ytl yi 100 000 ytl yapan büyük yatırımcıdır bence rakamlar örnektir, kazanan her zaman büyük yatırımcıdır ...