PDA

View Full Version : MGROS Migros Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3

guneysu
28-04-2016, 00:26
buradan devam...

..//

accx
28-04-2016, 00:27
Yeni başlık hayırlı olsun bol kazançlar.

rustemum
28-04-2016, 16:06
hacim yok endeks kötüleşiyor 19.50 kaybetmemeli.y.t.d.

Sıkıntılı
30-04-2016, 02:04
başka hisselerde yeni başlık açıldığında sayfalarca hayırlı olsun geyiği döner. burada o bile yok. herkes ümidini iyice kesmiş ya da bıkmış ya da gerçekten pek ky yok bu kağıtta.

ömrümüzü yedi senelerdir.

ölmüş eşek!

erich fromm
30-04-2016, 10:47
Sırf formda yazmak yetmiyor,genel kurulda bunları sesli olarak duyurmak gerekli. Ben bu sene gittim ve ilettim ama bir kişi ile 5-10 kişi farklı olur sanıyorum.Şimdi 11 ay var genel kurula.
başka hisselerde yeni başlık açıldığında sayfalarca hayırlı olsun geyiği döner. burada o bile yok. herkes ümidini iyice kesmiş ya da bıkmış ya da gerçekten pek ky yok bu kağıtta.

ömrümüzü yedi senelerdir.

ölmüş eşek!

Sıkıntılı
30-04-2016, 15:28
Sırf formda yazmak yetmiyor,genel kurulda bunları sesli olarak duyurmak gerekli. Ben bu sene gittim ve ilettim ama bir kişi ile 5-10 kişi farklı olur sanıyorum.Şimdi 11 ay var genel kurula.

muhakkak farklı olur ama babalar ky'yi dinler mi, bilemem :)

onlar istediğinde yükselecek hisse tabii ki de anlamadığım, özilhan neden ilgilenmiyor kağıtla? nasıl işine geliyor hala bu fiyatlar?

erich fromm
30-04-2016, 17:37
Ben sn Bülent Özaydınlı'ya Hisse fiatlarının yükselebilmesi için bir öneri sundum.Büyük ortaklar bu işe el atsa gibisinden..Böyle öneri daha önce de bana gelmişti ama şimdi genel kurulda da söylendiği için gerekli çalışma yapacağını söyledi ki toplantı sonunda bu görevden ayrılacağını veya emekli olacağını söyledi...Özilhan bey sonraki toplantıda olursa bu dileğimizi söyleyebiliriz.Ya da randevu alabilirsek bu isteğimizi yüzyüze söyleriz.Ama tek kişi etkili olmaz.

ocean1987
01-05-2016, 11:46
MİGROS HAFTALIK ÇALIŞMAM

Öncü indikatörler gayet güzel tek sıkıntı eğer düşen kanal'ı 20,78'i kıracaksa bu hacimla olmaz hacim artmalı.

http://i.hizliresim.com/21Ay0O.jpg

twitter;

http://twitter.com/ademayan66

erich fromm
01-05-2016, 15:55
Bir de genel kurulda" Migros koçtayken,hisse fiatları bukadar düşüp de mağdur olmuyorduk.Koç ailesi buna izin vermiyordu.." dedim..Bütün yerli-yabancı yatırımcılarda salonda bunu duydu.

Sıkıntılı
01-05-2016, 17:17
Bir de genel kurulda" Migros koçtayken,hisse fiatları bukadar düşüp de mağdur olmuyorduk.Koç ailesi buna izin vermiyordu.." dedim..Bütün yerli-yabancı yatırımcılarda salonda bunu duydu.

buna herhangi bir tepki geldi mi olumlu ya da olumsuz?

ben en çok tahta sahibinin ya da şirket sahibi özilhan'ın ne düşündüğünü merak ediyorum ama tek bir açıklaması bile yok.

erich fromm
01-05-2016, 17:47
Özilhan bey, bence yoktu,çünkü olsaydı,ben bundan sonra dikkat ederim filan derdi..Ama kulağına gitmemesi,zor..Özaydınlı bey,iletmiştir. Neler düşündüklerini , yazılı olarak da sormayı düşünüyorum..

Depeche Mode
02-05-2016, 12:58
arkadaşlar bence hisse fiyatının düşük olması Özilhan'ın işine geliyor. Çünkü bu adam'ın 2017'de hisse alım hakkı var ama bildiğim kadarıyla (yanlış biliyorsam lütfen düzeltin) kaç TL üzerinden hissenin fiyatlanacağı konusunda bir bilgi yok. Hal böyleyken hisse fiyatının düşmesi adamın işine gelir mantığı geliyor aklıma....

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Ayelkenkaya
04-05-2016, 10:22
Cenaze nerden kalkıyor acaba haber verseler gitsek bu kadar tepkisiz ve bu kadar sahipsiz bir tahta daha varmı acaba

rustemum
04-05-2016, 15:18
epeydir citi alıyor.dün de citi almış.hadi mgros.eksileri sıfırla artık.y.t.d.

deepcosmos2006
04-05-2016, 18:38
epeydir citi alıyor.dün de citi almış.hadi mgros.eksileri sıfırla artık.y.t.d.

uzun süre bu kağıttan bir cacık olmayacağı aşıkar....
devamlı aynı hareketleri yapıyor ne yapacağını kestirmek zor euro olmuş 3.33 tl..bilerek yapılan hareketler ve organize bence adamlar gün içi en düşükten kapattılar bravo doğrusu citi miti hak getire.....
19.50 tllerden kimler aldıda 18 tl lere kimler satıyor

Reuse
04-05-2016, 22:19
Siyasi krizle birlikte dolar ve euro da yükselişe geçti. Doviz borcu fazla olan migros gibi şirketler bundan etkilenecek gibi gözüküyor. 7 haziran sonrasındakine benzer bir düsüs bist te beklenebilir.
Ytd. Sadece goruslerimdir.

rustemum
06-05-2016, 13:11
17.35 kırılmamalı. son düşüşler kötü. citi hergün almış görünse de belki mal çıkıyordur. tarım dışı iyi gelse ve bilanço yine yüklü zarar yazsa... .y.t.d.

deepcosmos2006
06-05-2016, 17:01
17.35 kırılsa ne olur zaten belini kırmışlar ,piyasaya göre 3 kat düşen kağıttan ne beklenir
yine küllüm zarar açıklayacağı aşıkar her ay mağaza açmayla olmuyor bu işler 30 bin defa söyledik..

rustemum
06-05-2016, 20:30
-27 zarar .bari azcık kar yazsaydın ne olurdu ki:y.t.d.

earici1176
06-05-2016, 23:41
Migros ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

ŞİRKET HABERLERİ*- 06 Mayıs 2016, 21:38

Migros, satışları ilk çeyrekte 2 milyar 411 milyon liraya ulaştı, konsolide satış büyümesi yüzde 16,3 olarak gerçekleşti.

*

Migros açıklamasına göre, şirketin konsolide satışları ilk çeyrekte 2 milyar 411 milyon liraya ulaştı, konsolide satış büyümesi yüzde 16,3 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde konsolide brüt karı yüzde 18 artışla 657 milyon liraya ulaşan şirket, brüt kar marjı seviyesini korudu, satışlarını yüzde 18,7 artırdı.

İlk çeyrekte VAFÖK (Vergi, Amortisman, Faiz Öncesi Kar) yüzde 10,9 artışla 145 milyon liraya ulaşırken, VAFÖK marjı yüzde 6 ile şirketin yılın tamamı için hedeflediği yüzde 6,0-6,5 bandında gerçekleşti.

Migros, yılın ilk çeyreğinde faaliyet karı yaratmaya devam etmesine rağmen, nakit çıkışı gerektirmeyen kur farkı giderlerinin yanı sıra diğer finansman giderleri nedeniyle 28 milyon lira net zarar kaydetti.

Şirket, birinci çeyrekte 52 yeni mağaza açtı, nisan ayında açılan 25 yeni mağazayla toplam mağaza sayısı bin 471'e ulaştı.

Depeche Mode
07-05-2016, 08:45
Özsermaye güdük kaldı. Bedelli artış bekliyor musunuz?

adestim
09-05-2016, 08:07
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Halk Yatırım, Migros için hedef fiyatını 23,50 TL, tavsiyesini 'Al' olarak korudu

"Migros (MGROS), yılın ilk çeyreğinde beklentimize paralel ancak
ortalama piyasa beklentisinin üzerinde 28 milyon TL net zarar açıkladı
(HLY Araştırma tahmini: 29,5 milyon TL zarar, ortalama piyasa
beklentisi: 17 milyon TL zarar idi). Gerek operasyonel gerekse de
operasyonel olmayan sonuçlar genel olarak beklentimize paralel
gelirken, ortalama piyasa beklentisine göre net zarardaki sapmayı
kısmen beklentilerin bir miktar altında kalan operasyonel kârlılığa,
ağırlıklı olarak ise esas faaliyet dışı giderlerde yaşanan artışa
bağlıyoruz.
Genel olarak sonuçlar beklentimize paralel gelse de, piyasa
beklentilerine göre zayıf kalması nedeniyle, sonuçların hisse
performansına etkisinin ‘negatif’ olabileceğini düşünüyoruz. Şirket
yönetiminin 2016 yılı tamamı için beklentilerinde herhangi bir
değişiklik yapmamasını da göz önünde bulundurarak, tahminlerimizde
herhangi bir değişiklik yapmıyor 12-aylık hedef fiyatımızı 23,50
TL’de, tavsiyemizi de ‘AL’ yönünde koruyoruz. "

adestim
09-05-2016, 10:11
*ak yatırım, migros için 23,00tl hedef fiyat ile 'endeksin üzerinde getiri' öngörüyor

adestim
09-05-2016, 14:23
*deniz yatırım, migros için hedef fiyatını 23,01 tl'den 24,03 tl'ye yükseltti, tavsiyesi 'al'

Sıkıntılı
09-05-2016, 20:52
boku yedik o zaman.

ne zaman hedef yükselse, kağıt düştü.

hoş nereye kadar düşecekse daha...

adestim
10-05-2016, 07:20
*renaissance capital, migros için hedef fiyatını 25,3 tl'den 23,3 tl'ye indirdi, tavsiye 'al'

Ayelkenkaya
11-05-2016, 21:00
*renaissance capital, migros için hedef fiyatını 25,3 tl'den 23,3 tl'ye indirdi, tavsiye 'al'
Bu tavsiyeyi yapana şöyle diyelim yürü anca gidersin bu kağıt 20 görsunde :) hayatı boyunca o rakamları zor görür

Yatırım tavsiyesi değildir

adestim
11-05-2016, 23:50
http://www.garantiyatirim.com.tr/arastirma/ramazanetkisi2016.pdf

Filozof16
11-05-2016, 23:55
son 1 ayda..yabancı takası 35.lerden 40.lara geldi..
yabancının pozisyon aldığını düşünüyoruz..
bilindiği üzere..kısa vade için girmezler bir tahtaya..

takipteyiz..

rustemum
12-05-2016, 13:10
sabah Tuncay Özilhan tusiadda konuşup ülke sorunları ile ilgili çağrıda bulundu. ben de kendisinden çağrıda bulunuyorum.mgrosu 26 dan aldınız daha sonra yine 26 dan büyük ortaklar alış veriş yaptı .mgros neden şimdi 17 de.ya yazıcı holding fiyatı ne halde. önce sizin hisselerinizi güvenip alan k.y. leri düşünün.y.t.d.

Ayelkenkaya
12-05-2016, 17:09
sabah Tuncay Özilhan tusiadda konuşup ülke sorunları ile ilgili çağrıda bulundu. ben de kendisinden çağrıda bulunuyorum.mgrosu 26 dan aldınız daha sonra yine 26 dan büyük ortaklar alış veriş yaptı .mgros neden şimdi 17 de.ya yazıcı holding fiyatı ne halde. önce sizin hisselerinizi güvenip alan k.y. leri düşünün.y.t.d.

Ky niye düşünsün ki adamlar işi masada bitiriyor aşan razı veren razı işlemler herneyse kadar bizlerin midesi bulandırsada malesef bu ülkede bu işler aynen böyle gidiyor kimsenin umurunda bile değil Ky yolunacak tavuk misali dolaşıyor ortalarda böyle gelmiş böyle gidecek .

Yatırım tavsiyesi değildir.

adestim
13-05-2016, 08:31
*jp morgan, migros için fiyat hedefini 22 tl'den 19 tl'ye indirdi

rustemum
13-05-2016, 08:45

takipteyiz..

belki de alıyor gösterip k.y. ye satmak için. jp morgan hedef fiyat indirdi. artık iş bitti gibi.y.t.d.

rustemum
13-05-2016, 08:47

ey şirket başkanı hükümete çağrı yapacağına kendi hissene sahip çık.jp morgan fiyat düşürdü.y.t.d. j

50promil
13-05-2016, 16:53

takipteyiz..

tobo oluşumu var.

rustemum
16-05-2016, 16:07

takipteyiz..

evet 19.70 den 16 ya geldi.bugün de paraşütü açmış.demek yabancı alıyorum gösterip gelen k.y lere mal geçirmiş ve hala da geçiriyor.y.t.d.

Ayelkenkaya
16-05-2016, 16:31
tobo oluşumu var.

Dikine tobo oluşumu var sanırım Ky işlemini bitirmek için bir daha kimsenin bu kağıda bakıcam ını sanmıyorum isterse zirve yapsın hergün erimiş bir kağıt bir sahibi vardır fakat bunun o bile yok ......

adestim
18-05-2016, 11:16
*credit suisse, migros için hedef fiyatını 22,70 tl'den 24,00 tl'ye yükseltti

Snacers
20-05-2016, 11:01
Nereden döneceksin bakalım.

adestim
23-05-2016, 11:21
*goldman sachs, migros için hedef fiyatını 26,0 tl'den 22,7 tl'ye indirdi, tavsiyesi 'al'

Ayelkenkaya
23-05-2016, 21:38
*goldman sachs, migros için hedef fiyatını 26,0 tl'den 22,7 tl'ye indirdi, tavsiyesi 'al'

Ne diyorsun sahimi ulan 4 yıldır indirip çıkarıyorsunuz hisse fiyatını ama bu 4 yılda birkez bile dediğiniz olmadı ve bu gidişle de olmuyacak sanırım Firavun'un laneti bu kağıt üzerinde siz konuşmaya devam edin kağıt tuvalet kağıdına dönüşmesini bekleyin

everestim
24-05-2016, 17:47
Bu sefer 20 yi gorur diye umuyorum. Kesinlikle ytd.

MUVA:ZAA
24-05-2016, 19:10
Bu sefer 20 yi gorur diye umuyorum. Kesinlikle ytd.
ORAYA BURAYA BAUK SUBUK JET LER AÇIP KAPATIYORLAR SONRA KOL GİBİ ZARAR . BU KAFAYLA 20 FALAN İMKANSIZ GİBİ AMA İNŞALLAH SEN HAKLI ÇIKARSIN ytd

Black Diamond
24-05-2016, 20:08
ORAYA BURAYA BAUK SUBUK JET LER AÇIP KAPATIYORLAR SONRA KOL GİBİ ZARAR . BU KAFAYLA 20 FALAN İMKANSIZ GİBİ AMA İNŞALLAH SEN HAKLI ÇIKARSIN ytd

Kaç adet böyle kapanan mağaza biliyorsunuz ? Ve nerde bu mağazalar ? Bilgi verebilir misiniz rica etsem?

24-05-2016, 21:20
Kaç adet böyle kapanan mağaza biliyorsunuz ? Ve nerde bu mağazalar ? Bilgi verebilir misiniz rica etsem? göztepede minibus yolu uzerinde cemenzardan hastaneye dogru gelırken vardı bır tane gecen sene ac tılar bu sene yok. bi tanede libadiye caddesınde eskı ıng bankın oldugu yere acmıslar .
ıddiaya girerim seneye cıkmaz. minibus yolu uzerınde ayse kadına gıderken vardı bı tane daha oda bu sene yok.

Black Diamond
25-05-2016, 00:32
göztepede minibus yolu uzerinde cemenzardan hastaneye dogru gelırken vardı bır tane gecen sene ac tılar bu sene yok. bi tanede libadiye caddesınde eskı ıng bankın oldugu yere acmıslar .
ıddiaya girerim seneye cıkmaz. minibus yolu uzerınde ayse kadına gıderken vardı bı tane daha oda bu sene yok.

Migros sağlam basıyor yere. Başka büyük zincirlerle karıştırmamak lazım. Piyasada en düşük kirayı Migros veriyor.
Yılda 200 mağaza açarken umut vermeyen 4-5 mğz kapatması gayet normal ve sağlıklı. Ki o kadar bile kapatmıyor.
Kazaskerdeki duruyor bu arada. Sadece küçüldü ve kira yarıya düştüğünden daha Karlı hale gelmiştir.

25-05-2016, 09:34
Migros sağlam basıyor yere. Başka büyük zincirlerle karıştırmamak lazım. Piyasada en düşük kirayı Migros veriyor.
Yılda 200 mağaza açarken umut vermeyen 4-5 mğz kapatması gayet normal ve sağlıklı. Ki o kadar bile kapatmıyor.
Kazaskerdeki duruyor bu arada. Sadece küçüldü ve kira yarıya düştüğünden daha Karlı hale gelmiştir.

2009 dan bu yana temettü dağitmayan 2 çeyrek üstüste kar açıklamayan milyonlarca euro borcu olan euro yükselince zarar açıklayacak kadar yaptığı işten para kazanamayan bi firmanın hangi sağlamlığından bahsedebilirizki . bim carefoursa rakipleridir ve onlarla kıyaslıyorum . migros hiçte sağlam durmuyor. (paylaşmayı beceremedim )bimsa nın karlılığı ve temettüsüne bakınca fark açıkca görünüyor . yatırım tavsiyesi değildir

deepcosmos2006
25-05-2016, 11:07
7 yukarı 5 aşagı rezillikten ötesi bir kağıt neyini savunuyorsunuz bu kağıdın bir istikrar yok

Black Diamond
25-05-2016, 15:30
2009 dan bu yana temettü dağitmayan 2 çeyrek üstüste kar açıklamayan milyonlarca euro borcu olan euro yükselince zarar açıklayacak kadar yaptığı işten para kazanamayan bi firmanın hangi sağlamlığından bahsedebilirizki . bim carefoursa rakipleridir ve onlarla kıyaslıyorum . migros hiçte sağlam durmuyor. (paylaşmayı beceremedim )bimsa nın karlılığı ve temettüsüne bakınca fark açıkca görünüyor . yatırım tavsiyesi değildir

ben faaliyet karlılığından bahsediyorum.Carrefour sürekli faaliyet zararı yazıyor.Karşılaştırılacak bir yanı yok.Operasyon küllüyen zarar.
Şirketin sermaye yapısındaki değişiklikler,euro borcu ve finansal giderlerin bilançoyu bozması ayrı şey tabi..Borsa performansı mlesef rezalet..Şirket kendi borcunu tamamen kendi operasyonel karıyla ödemeye çalışıyor ki bu şartlarda bu çok zor..
Ancak 5 sene sonra anlaşılacak bugünkü faaliyet başarıları..
ytd

adestim
27-05-2016, 16:29
*şeker yatırım, migros için 24,50tl hedef fiyat ile 'al' tavsiyesini korudu

IQout
29-05-2016, 20:48
*şeker yatırım, migros için 24,50tl hedef fiyat ile 'al' tavsiyesini korudu
Kipa yi satin alirsa ancak o rakamlari gorebilir, yolu çok...

demirmak
30-05-2016, 06:33
ilk gelen gelirle yanınızdayım tek sebep anadolu becerirse becerir bu işi başkası zor :)
ytd sadece şahsi düşüncem...

Reuse
30-05-2016, 14:18
Her ne kadar ciddiyetsiz bir haber olsada sabahleyin bu haberle birlikte kipa %6 -7 hareketlenmişti ama geri gelmiş.
Yine mi sahte haberlerle manipulasyon yapiliyor? 😡😡
Kaynak : http://m.hurriyet.com.tr/tesco-gidiyor-kipalar-migros-oluyor-40110337

Ytd...

ege35han
30-05-2016, 14:49
TESCO KİPA KİTLE PAZARLAMA TİCARET LOJİSTİK VE GIDA SANAYİ A.Ş. / KIPA [] 30.05.2016 13:39:48

Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

Ortaklığın Adresi : Yeni Havaalanı Yolu Cad. No.40, 35610 Çiğli-İzmir
Telefon ve Faks Numarası : 0232-398 88 88 / 0232-398 53 50
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0232-398 88 88 (Dahili:5355) / 0232-398 63 55
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Evet
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Basında çıkan haber ve söylentiler hakkında

AÇIKLAMA:
BORSA İSTANBUL BAŞKANLIĞI'NA

Şirketimiz ana hissedarının (Tesco Overseas Investment Limited) Şirketimizde sahip olduğu hisseleri devretmek için Anadolu Grubu ile görüşmelerde son aşamaya geldiğine dair 29 Mayıs 2016 tarihinde basın ve yayın organlarında çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur.

Ana hissedarımız tarafından iletilen bilgiye göre Anadolu Grubu ile Tesco Overseas Investment Limited arasında herhangi bir görüşme olmamıştır. Diğer yandan Tesco Overseas Investment Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında gizli nitelikte görüşmeler yürütüldüğü ancak tarafların temel unsurlarda bir mutabakata varamamış olduğu bildirilmiştir. Şirketimiz hissedarlarının yatırım kararlarını etkileyecek gelişmelerin ortaya çıkması halinde, Sermaye Piyasası Kurulu nezdindeki kamuyu aydınlatma ilkeleri çerçevesinde gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

Kipa haberi yalanlamış zaten...buyüzden geri gelmiştir..

rustemum
01-06-2016, 13:10
mgrosta tobo formasyonu var dediler gerçekleşmedi. ama tkgf (tobo diye kandırarak geçirme formasyonu)gerçekleşti galiba.y.t.d.

adestim
01-06-2016, 17:24
*citigroup, migros için hedef fiyatını 19,0 tl'den 20,0 tl'ye, tavsiyesini 'nötr'den 'al'a yükseltti

deepcosmos2006
01-06-2016, 17:48
lanetli kağıt resmen
söylenecek söz yok o kadar pisliğe batmış

Ayelkenkaya
01-06-2016, 18:03
*citigroup, migros için hedef fiyatını 19,0 tl'den 20,0 tl'ye, tavsiyesini 'nötr'den 'al'a yükseltti

Bu firmaların acaba hangisinin tahmini tutmuşta bununkimi tutucak

deepcosmos2006
02-06-2016, 18:45
bu adamlar ne yapmaya çalışıyorlarsa yatırımcı falan durmaz bu kağıtta

Ayelkenkaya
02-06-2016, 21:25
bu adamlar ne yapmaya çalışıyorlarsa yatırımcı falan durmaz bu kağıtta

Kagıtmı dedin kağıt a hakaret ettin bak gelmiş geçmiş en boktan kağıt alanın ocağına incir ağacı dikti el değiştirdi ama huy değiştirmedi bundan sonra bu kağıttan tuvalet kağıdı bile olmaz alanın başına bela oldu olmayada devam ediyor . Ne artık bekleyen var nede formları yazanı bilinen tek şey var oda paraşütüz düşüşün devam ettiği ve edeceği umarım Ky arkadaşlar en kısa zamanda beklentilerinize ulaşır bu veba hastası bulaşıcı lanet kağıttan bir an önce kurtulursunuz 24 tl den anadolu grubu tarafından alınan kağıt nerelerde burda bu işlerde kimin parmağı varsa hepsinin belasını versin bu baskılanmanın nedeni beli ama kimsede sesini çıkarmıyor bu ülkede. Hadi hayırlısı umarım yarın sizin için güzel geçer de hafta sonuna biraz moralli geçirirsiniz.

Yatırım tavsiyesi olmayıp şahsi görüşümdür.

rustemum
03-06-2016, 09:37
bakalım mgros bugün nasıl bir geçirme tekniği uygulayacak.y.t.d.

rustemum
03-06-2016, 09:40
bakalım mgros bugün nasıl bir geçirme tekniği uygulayacak.y.t.d.

dün kapanışa yakın 17 e yakın yukarı aldı.sonra gelen herkese 16.34 e kadar mal verdi. bazı kişiler de tobo var diyorlardı.y.t.d.

rustemum
03-06-2016, 10:06
dün kapanışa yakın 17 e yakın yukarı aldı.sonra gelen herkese 16.34 e kadar mal verdi. bazı kişiler de tobo var diyorlardı.y.t.d.

16.85 e çekti.gel gel hazırım bekliyorum diyor.y.t.d.

rustemum
03-06-2016, 10:20
16.85 e çekti.gel gel hazırım bekliyorum diyor.y.t.d.

17 i yine deneyecek mi. iş kaldı tarım dışına..y.t..d

bgdmr
03-06-2016, 16:45
http://traderturk.com/mgros-teknik-analiz-03062016/

earici1176
06-06-2016, 21:42
MGROS : 13 adet Migros ve 13 adet Migros Jet formatında toplam 26 adet satış mağazası Mayıs ayı içerisinde açılmıştır. 31 Mayıs 2016 itibariyle şirketin mağaza sayısı yurtiçinde 1.450 ve yurtdışında 40 olmak üzere toplam 1.490 olmuştur

OPTIMIST_74
07-06-2016, 08:20
Migrosun artik bugun yarin orta vadeli ciddi bir harekete baslamasi lazim diye dusunuyorum.

adestim
08-06-2016, 09:33
İş Yatırım

Kapanış (TL) : 16.96 - Hedef Fiyat (TL) : 27.64 - Piyasa Deg.(TL)
: 3019 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.63 -
MGROS TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 62.98 Analist:
[email protected]

Migros’un Kipa’yı satın alma duyurusu bu hafta
açıklanabilir

Sky News’de yer alan habere göre Migros’un Tesco Kipa’yı satın
alması ile ilgili duyurusu bu hafta içinde açıklanabilir. Haberde
Tesco’nun dünya çapında zarar eden tüm varlıklarını ivedikle elden
çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor. Migros da daha önce Tesco Kipa’nın
ana ortağı Tesco Overseas ile satın alma görüşmeleri sürdürdüklerini
doğrulamıştı. Migros’un net borç/VAFÖK oranı 3,2x seviyesinde olduğu
için böyle bir satın almanın finansmanının Migros açısından zor
olacağı görüşündeyiz. Bu nedenle Migros’un ana ortakları Anadolu
Grubu, BC Partners ve Migros arasında farklı bir finansman yapısı
oluşturulabileceğini düşünüyoruz.
Kipa’nın halka açıklık oranı %5’in altında olduğu ve eksi FAVÖK
yarattığı için iki şirket arasında piyasa çarpanlarından yola çıkılan
bir karşılaştırma sağlıklı görünmüyor. Biz Kipa’nın hatırı sayılır bir
gayrimenkul portföyü olmasının değerlemesine olumlu bir katkıda
bulunabileceğini düşünüyoruz.
Yatırımcıların iki şirketin olası bir satın almadan sonra
birleştirilebileceği senaryosunu da satın almış olabileceklerini
düşünüyoruz. Bu durumda hesaplanan ayrılma hakkı fiyatı için hissenin
son bir aylık fiyat ortalaması baz alınmaktadır. Başka bir olası
senaryo da Kipa hisselerinin halka açıklığının sona ermesidir ki bu
durum satın alma sonrasında halka açıklık oranının %3’ün altına
gelmesi durumunda mümkün olmaktadır. Bu durumda hisse fiyatı için
duyurudan önceki son 6 ay, 1 yıl ve 5 yıllık ağırlıklı fiyat
ortalamaları baz alınarak hesaplanmaktadır.

adestim
08-06-2016, 13:06
Sky News'a göre Tesco Kipa, resmen Migros Ticaret'e satıldı-Hürriyet

İngiliz sermayesi Tesco Kipa, resmen Migros Ticaret'e satıldı. Sky
News'in haberine göre anlaşma bugün içinde resmen açıklanacak.
Sky News’in haberine göre Tesco PLC, Türk iştiraki Kipa’yı resmn
Migros Ticaret’e sattı.
MarketWatch sitesinin Sky News’e dayandırarak verdiği haberine
göre İngiliz ana şirket Kipa ile birlikte İngiltere’deki restoran
zinciri Giraffe’yi de sattığını açıklayacak.

http://www.hurriyet.com.tr/perakende-devi-resmen-migros-oluyor-40114889

Lapsekili
08-06-2016, 13:25
Kipanın söylendiği gibi bir kaç milyon pounda alınması pozitif etkilemez mi? Gayrimenkul zengini bir şirketten bahsediyoruz.

barisg
08-06-2016, 13:45
Skynews'da çıkan haber: http://news.sky.com/story/1708465/tesco-to-sell-giraffe-and-turkish-chains

Kipa'nın Satış bedeli için "birkaç yüz milyon pound" yazılmış. İngiltere dışındaki diğer iştirak Griffe ise "hediye niyetine bedava'ya yakın bir fiyata" elden çıkartılacakmış.

İş yatırımın analizine göre her ne kadar bu iki firmanın muhasebe sistemi, yönetimi, gelir gider ve borçlanma yöntemleri birbirine uymasa da, 172 adet mağaza ve içindeki mallar ile birlikte uygun bir fiyata alıp Migrosun sürekli yeni mağazalar açmak yerine mevcut 172 mağazayı 5-7 yıllık bir zaman içinde Migros'a dönüştürmesi denenebilir bir atılım olabilir. Firma değeri arttığında da Anadolu Grubu hisse başı 26 TL ye aldığı Migros'u 36-40 TL arasından satmayı deneyebilir.

Yatırım yapmadan ve akıllı riskler almadan para kazanılmıyor.

Cantunç
08-06-2016, 15:13
Kipayı bahsedilen rakamlardan alırlarsa-ki öyle yazmışlar- tadından yenmez....

Depeche Mode
08-06-2016, 16:27
Bence alış fiyatı 450 milyon TL olacak

barisg
08-06-2016, 16:35
Bir kaç yüz milyon pound denmiş. 1 pound 4.2 tl. 100 M £ olsa 420 M TL, 200 M£ olsa 840 M TL eder.

Migros hissesinin yükselmesi Kipa'nın ne kadar ucuza alınacağına bağlı.

Snacers
09-06-2016, 10:12
http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/sky-news-kipa-migrosa-satildi-1266815/?utm_source=sm_fb&utm_medium=free&utm_campaign=ekonomi

SKY News: Kipa anlaşması bu hafta duyurulacak
SKY News'un haberine göre Tesco ve Migros arasında Kipa için yapılan görüşmeler sonuçlandı. Anlaşmanın bu hafta duyurulması bekleniyor.

yaneli
09-06-2016, 14:22
Arkadaşlar KİPA nın ne kadardan aşağı alınması hisseyi pozitif etkiler sizce ?

319
10-06-2016, 09:03
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=537856

Şirketimiz tarafından yapılan 30 Mayıs 2016 ve 8 Haziran 2016 tarihli açıklamalarda ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında görüşmelerin olduğu ve söz konusu görüşmelerin sonucunda yatırımcıların kararını etkileyecek bir gelişme olduğunda kamuoyuyla paylaşılacağı bilgisi verilmişti.

Ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited tarafından iletilen güncel bilgiye göre nominal değeri hisse başına 1 TL ve toplam ödenmiş sermayesi 1.332.682.000 TL olan Şirketimiz sermayesinin yaklaşık %95,5'ine tekabül eden hisselerinin tamamının satışına ilişkin olarak 10 Haziran 2016 tarihinde Migros Ticaret A.Ş. ile bir hisse alım satım sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşmede toplam satın alma bedeli hisse başına 0,2375 TL olmak üzere toplam 302.286.947 TL olarak belirlenmiş olsa da anılan tutar Rekabet Kurulu izni ve diğer gerekli koşulların sağlanması akabinde hisse devrinin yapılacağı tarih itibariyle düzenlenecek bilançoya göre yapılacak fiyat uyarlamasına tabi olacaktır.

Sözleşmede belirtilen koşulların gerçekleşmesini müteakip hisse devir işlemi tamamlandıktan sonra Migros Ticaret A.Ş. bakımından "pay alım teklifi" zorunluluğu ortaya çıkacak olmakla birlikte, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II 26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'ne göre zorunlu pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muafiyet için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulacağı tarafımıza bildirilmiştir.

roark
10-06-2016, 09:18
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=537856

Şirketimiz tarafından yapılan 30 Mayıs 2016 ve 8 Haziran 2016 tarihli açıklamalarda ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında görüşmelerin olduğu ve söz konusu görüşmelerin sonucunda yatırımcıların kararını etkileyecek bir gelişme olduğunda kamuoyuyla paylaşılacağı bilgisi verilmişti.

Ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited tarafından iletilen güncel bilgiye göre nominal değeri hisse başına 1 TL ve toplam ödenmiş sermayesi 1.332.682.000 TL olan Şirketimiz sermayesinin yaklaşık %95,5'ine tekabül eden hisselerinin tamamının satışına ilişkin olarak 10 Haziran 2016 tarihinde Migros Ticaret A.Ş. ile bir hisse alım satım sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşmede toplam satın alma bedeli hisse başına 0,2375 TL olmak üzere toplam 302.286.947 TL olarak belirlenmiş olsa da anılan tutar Rekabet Kurulu izni ve diğer gerekli koşulların sağlanması akabinde hisse devrinin yapılacağı tarih itibariyle düzenlenecek bilançoya göre yapılacak fiyat uyarlamasına tabi olacaktır.

Sözleşmede belirtilen koşulların gerçekleşmesini müteakip hisse devir işlemi tamamlandıktan sonra Migros Ticaret A.Ş. bakımından "pay alım teklifi" zorunluluğu ortaya çıkacak olmakla birlikte, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II 26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'ne göre zorunlu pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muafiyet için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulacağı tarafımıza bildirilmiştir.
MİGROS TİCARET A.Ş. / MGROS [] 10.06.2016 09:11:10

Finansal Duran Varlık Edinilmesi

Ortaklığın Adresi : Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:7 34758 Ataşehir - İstanbul
Telefon ve Faks Numarası : 0216 579 30 00 - 0216 579 35 00
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0216 579 30 00 - 0216 579 35 00
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 30.05.2016
Özet Bilgi : Pay Alım Satım Sözleşmesi

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 08.06.2016
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Perakende ticaret
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 1.332.682.000 TL
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Pay Alım Satım Sözleşmesi
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : Gerekli izinlerin alınmasını ve pay alım satım sözleşmesinde öngörülen hüküm ve şartların gerçekleşmesini takiben tamamlanacaktır
Edinme Koşulları : Nakden satın alma
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 1.272.649.319,33 TL
Beher Payın Alış Fiyatı : 0,2375 TL
Toplam Tutar : 302.286.947 TL
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : %95,50
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : %95,50
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : %95,50
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : %5,21
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Olumlu
Pay Alım Teklifinde Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Evet
Pay Alım Teklifinde Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Evet
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : Tesco Overseas Investments Limited
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : İlişkili taraf değildir
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Pazarlık usulü ile belirlenmiştir
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmemiştir
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Pazarlık usulü ile anlaşılmıştır
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda, Şirketimiz ile Tesco Overseas Investments Limited ("Satıcı") arasında, Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş. ("Kipa")'nin Satıcı'ya ait olan şirket toplam sermayesinin yaklaşık %95,50'sini temsil eden paylarının satın alınması amacıyla 10.06.2016 tarihinde pay alım satım sözleşmesi akdedilmiştir.

Pay alım satım sözleşmesine ve Kipa'nın en son yayınlanan yıllık finansal tablosuna göre söz konusu hisselerin satın alma bedeli 302.286.947 TL olarak hesaplanmaktadır. Hisse devir bedeli pazarlık usulüyle belirlenmiştir. Anılan hisselerin pay alım satım sözleşmesinde kararlaştırılan düzeltme işlemleri gerçekleştirildikten sonra tespit edilecek satın alma bedeli, hisse devrinin gerçekleşeceği tarihte nakden Satıcı'ya ödenecek olup; işbu tarihte ödenen satın alma bedeli tutarı da kapanış bilançosuna göre yapılacak nihai fiyat düzeltmelerine tabi olacaktır.

Bu kapsamda, gerekli yasal izinlerin alınması için, Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde iş ve işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Devir işlemleri, gerekli onayların alınmasından sonra ve pay alım satım sözleşmesinde belirtilen önkoşulların yerine getirilmesini takiben gerçekleştirilecektir.

Hisse devrinin gerçekleşmesiyle birlikte Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş.'nin yönetim kontrolü Şirketimize geçeceği için, hisse devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından yasal süresi içerisinde II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'nin ilgili hükümleri kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'na muafiyet talebiyle başvuru yapılacaktır.

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, söz konusu hisse devri mevcut kredi sözleşmemizdeki mevcut kredi limitleri içerisinde finanse edilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Depeche Mode
10-06-2016, 09:47
Bence alış fiyatı 450 milyon TL olacak

Aferin... Süper fiyata almışlar:)

yaneli
10-06-2016, 09:52
Arkadaşlar KİPA nın ne kadardan aşağı alınması hisseyi pozitif etkiler sizce ?

Soruma cevap MİGROS tan geldi :)

Bugün Tavan olur mu acaba ?
ytd

Cantunç
10-06-2016, 09:56
Gerçekten iyi bir ticaret olmuş, yöneticilere tebrikler ve teşekkürler, hissenin önü şimdi çok açık....(ytd)

Cantunç
10-06-2016, 09:57
Soruma cevap MİGROS tan geldi :)

Bugün Tavan olur mu acaba ?
ytd

olmaması için bir neden var mı?

xximparatorxx
10-06-2016, 10:12
soruma cevap migros tan geldi :)

bugün tavan olur mu acaba ?
Ytd

öyle olsaydı 18 lerde sürünmezdi, mal yediriyorlaar gibi. Aksi halde % 10 üstü primle işlem yapıyor olurdu şu an. Ytd...

jacopblack
10-06-2016, 10:31
milyar dolarlık şirketin tavan çekmesi çok kolay olmuyor arkadaşlar.....

OTTOMAN2013
10-06-2016, 10:39
yöneticileri tebrik etmek lazım. Kipayı piyasa değerinin %90 altından almayı başarmışlar.

alpyaz
10-06-2016, 10:43
Çok iyi değilimdir, fakat 19,50 ve sonrasında 24 hedefleyen TOBO var gibi gördüm. Tabii ki tutmayabilir de...

Cantunç
10-06-2016, 11:06
Birbirinizi kırmaya gerek yok, beğenen tutar ya da alır, beğenmeyen çıkar gider buralara bir daha uğramaz, sonuçta yakın bir gelecekte nerelerde olacağını göreceğiz nasılsa hep birlikte....

tüyoman
10-06-2016, 14:59
http://666kb.com/i/d9otrgel60cmq5tcv.jpg

yaneli
10-06-2016, 15:02
http://666kb.com/i/d9otrgel60cmq5tcv.jpg

Tşkler sn.Tüyoman. Bu kısa süreli derinliğe göre hisse pek rağbet görmüyor
ytd

atkafa
10-06-2016, 15:03
Tamam da yaptığı çıkışı da korumadı. geriye saldı. Milleti silkeledi. Ben pek umutlu değilim tavandan mavandan arkadaşlar. YTD.

yaneli
10-06-2016, 15:20
Bir kaç dakikalık derinlikte alışlarla satışlar eşit görünüyor. Genelinde böyleyse bir cepten diğer cebe olabilir. Bu da hissenin baskılandığını gösterir. Dökerek gitmek istiyor olabilirler kısaca. Bu durumda 2 gün içinde hisseyi yukarı taşıyabilirler...
Kelepir fiyata migrosun üçte birine eşit şirket satın alıyoruz, artış %2,5 . biraz garip değilmi sizcede...
ytd

enyeni
10-06-2016, 19:30
Kim almış kim satmış. Gören yokmu? Resim paylaşsada bizde görsek.

sacrosanct
11-06-2016, 01:47
#mgros

Görüldüğü üzere kağıt tam bir tobocu :D

Daha önce yapmış olduğu tobolar ortada şimdiki tobosu daha öncekilere nazaran en nizami olanı.

Karar sizin.

http://i.hizliresim.com/Gz3gk6.jpg (http://hizliresim.com/Gz3gk6)

.........................

son samuray
11-06-2016, 02:40
Ben nacizane sıkı bir bedelli bekliyorum...bana göre Bu iyi haber, kötü haber para yoktir...migros un varsa bedelini ödersin��

barisg
11-06-2016, 19:12
172 adet Kipa mağazası içindeki mallar ve personel ile satın alındı. Bu alışveriş 172 adet Migros açmanın bedelinden daha ucuza mal olduysa firma kardadır ve bu karını ileriki yıllarda değerlendirecektir diyebilir miyiz?

Depeche Mode
12-06-2016, 00:27
Bir kaç dakikalık derinlikte alışlarla satışlar eşit görünüyor. Genelinde böyleyse bir cepten diğer cebe olabilir. Bu da hissenin baskılandığını gösterir. Dökerek gitmek istiyor olabilirler kısaca. Bu durumda 2 gün içinde hisseyi yukarı taşıyabilirler...
Kelepir fiyata migrosun üçte birine eşit şirket satın alıyoruz, artış %2,5 . biraz garip değilmi sizcede...
ytd

Cok onemli bir yere deginmissiniz.
Borsa'daki bir cok sey YANLIS ALGI uzerine kurulu.
Ortada yalan yok, kaziklama yok, kandirma yok. ama super => ALGI Yonetimi var.
Yanlis algilar pompalaniyor. Gercek olan degil hayaller satiliyor. Alan da haliye kaybediyor!

Gercek olmayan hayala inananlar (KIPA ornegi-%5i halka acik sirketteki sanal piyasa degeri) gercegi ogrenince para kaybediyor.(%95'in sahibi piyasa degerinin %90 altina yani 10TL zannedilen seyi 1TL'ye sevine sevine satiyor).

Migros'un fiyati da maalesef cok sisik.

Migros kendi dengi sirketi fiyatinin %90 altina aldi

E, o zaman abicim/ablacim...Demezler mi adama... Migros'un, BIM'in gercek fiyati bu mudur diye ???????

KIPA'nin %95'i 300 milyon TL ( tek gercek)
BIM'in bugunku piyasa degeri : 17.5 MILYAR TL (hayal)
MIGROS'un bugunku piyasa degeri : 3.13 MILYAR TL(hayal)

HAYALLERE DEVAM :)

serbest ucarim, yatirim tavsiyesi vermem...aklim kendime ancak yeter

onurhaydar
12-06-2016, 11:22
.........................
Piyasada riskler çok fazla bu öngörü zor gibi...endeks buna izin vermez...

hurkan
12-06-2016, 14:05
Yok algı yok gerçek boş konuşmayı marifet edinmiş bazıları sanırsın otorite kıyas yaptığı şirkete bak hizaya gel kipa denen hissenin betası nedir işi bilen kaç kişi alır elinden gelse kötüleyecem diye paralel diyecek kozal gibi olur diyecek başka yere git birader hayırlı pazarlar olsun sana
Ramazan ayında gıda parekende şirketlerinin prim yaptığı aydayız şirket çok iyi bir alışveriş yapmış %10 büyümüş lider parekendeci olmuş
Hissenin genel karakteri ağır tabanlı spekülasyona uğramayan güvenli liman
Bu alışverişten sonra düşşün diye hertürlü ALGI oluşturmaya çalışan çok akıllı kişileri haklı çıkarabilir ancak kısa bir zaman sonra migrosun yükselişine tanık olacaktır

Quiksilver
12-06-2016, 14:30
Yok algı yok gerçek boş konuşmayı marifet edinmiş bazıları sanırsın otorite kıyas yaptığı şirkete bak hizaya gel kipa denen hissenin betası nedir işi bilen kaç kişi alır elinden gelse kötüleyecem diye paralel diyecek kozal gibi olur diyecek başka yere git birader hayırlı pazarlar olsun sana
Ramazan ayında gıda parekende şirketlerinin prim yaptığı aydayız şirket çok iyi bir alışveriş yapmış %10 büyümüş lider parekendeci olmuş
Hissenin genel karakteri ağır tabanlı spekülasyona uğramayan güvenli liman
Bu alışverişten sonra düşşün diye hertürlü ALGI oluşturmaya çalışan çok akıllı kişileri haklı çıkarabilir ancak kısa bir zaman sonra migrosun yükselişine tanık olacaktır

Guzel yazmissin. Migros ve kipayi es deger firma olarak goren bir insanin ya piyasadan haberi yoktur ya da niyeti bozuktur. Ayrica kipa bu fiyata neden satildi bunu dusunmemis bile, oz sermayesinin %51 ini kaybeden ve ciddi anlamda sorun yasayan ayrica turk pazarindan bir an once cikmaya calisan bir gruptan bahsediyoruz. Bir arkadas soylemis bedava bile verebilirdi diye haksiz sayilmaz. Migros iyi idare edilen ve bu isi bilen bir firma, muhtemelen bazi marketleri kapatip potansiyeli olanlarin uzerine duseceklerdir.

Depeche Mode
13-06-2016, 00:08
Kendini akilli sananlar icin yaziyorum:

Migros'un es-sahibi (2017'de cogunluk hissesine sahip olacak) Anadolu Grubu'nun %68 ile cogunluk hissesinin sahibi YAZICILAR HOLDING'in piyasa degeri: 1,939,200,00 TL (Efes, CocaCola, ABank, Migros, Adel, Celik Motor,Asuzu, Gayrimenkul, Enerji, vs.......)

MIGROS'un PIYASA DEGERI: 3,126,206,800 TL

Bu normal mi simdi? :) Buna inanilir mi simdi? :)

BIM hele tam komedi. Piyasa Degeri 17,487,360,000TL... :) Fikra gibi

Sabanci'ya esit olmak uzere....ya da Halkbank(11)+THY(8) toplamina esit neredeyse...

Inanmak bedava. Kendini kandirmak bedava.

Hayallere inanan eninde sonunda bedelini oder...
Dogru soyleyen de dokuz koyden kovulur.

ytd

hurkan
13-06-2016, 01:17
Ne yapam gülüm yada sen ne yapmak istiyon satam çıkam mı hisseden nedir sıkıntı

tamerulas
13-06-2016, 10:13
Migros (MGROS, Pozitif): Migros, uzun vadeli
büyüme stratejileri doğrultusunda Tesco Kipa’nın
toplam sermayesinin yaklaşık %95,50'sini temsil eden
paylarının satın alınması amacıyla 10.06.2016
tarihinde pay alım satım sözleşmesi imzalandığını
bildirdi. Pay alım satım sözleşmesine ve Kipa'nın en
son yayınlanan yıllık finansal tablosuna göre söz
konusu hisselerin satın alma bedeli 302.286.947 TL
olarak hesaplandı (hisse başına 0,2375 TL). Öte
yandan şirket hisse devrinin gerçekleşmesiyle birlikte
Tesco Kipa’nın yönetim kontrolüne sahip olacağı için
çağrı zorunluluğu doğacak ancak Migros muafiyet
talebinde bulunacağını bildirdi.

yaneli
13-06-2016, 20:31
Kendini akilli sananlar icin yaziyorum:

Migros'un es-sahibi (2017'de cogunluk hissesine sahip olacak) Anadolu Grubu'nun %68 ile cogunluk hissesinin sahibi YAZICILAR HOLDING'in piyasa degeri: 1,939,200,00 TL (Efes, CocaCola, ABank, Migros, Adel, Celik Motor,Asuzu, Gayrimenkul, Enerji, vs.......)

MIGROS'un PIYASA DEGERI: 3,126,206,800 TL

Bu normal mi simdi? :) Buna inanilir mi simdi? :)

BIM hele tam komedi. Piyasa Degeri 17,487,360,000TL... :) Fikra gibi

Sabanci'ya esit olmak uzere....ya da Halkbank(11)+THY(8) toplamina esit neredeyse...

Inanmak bedava. Kendini kandirmak bedava.

Hayallere inanan eninde sonunda bedelini oder...
Dogru soyleyen de dokuz koyden kovulur.

ytd

Mirim sataşmalara takılma , yazmaya devam...yazdıkların doğru şeyler...herkesin fikri aynı olsaydı borsa olmazdı 😊
Ytd

DahaFazlaOlmaz
14-06-2016, 00:01
Adil olmak için...
Lütfen imzalayalım.
Lütfen yayalım her mecrada...

https://www.change.org/p/spk-kipa-daki-k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-yat%C4%B1r%C4%B1mc%C4%B1-ky-i%C4%9Ffaline-dur-denilsin

sevgiyle

yaneli
14-06-2016, 15:59
KİPA ile ilgili SPK ya başvurunun kabul edilmemesi durumunda KİPA nın alım maliyeti bir miktar daha yükselmiş olacak ama ondanda önemlisi MGROS KİPA için ödeyeceği parayı finans yöntemleriyle karşılayacak. Yani borçlanacak yada bedelli yapacak. Bu nedenle MGROS endeksten daha çok düşüşte
Ytd

rustemum
14-06-2016, 16:22
Ne pislik bir kağitmıs sözde bedevadan ucuza kipa yi almişmiş. Bu ne ya.citi menkul firsat diyerek bir suru lot satti.y.t.d.

hakado
14-06-2016, 17:57
Karanlik odaya gidip duruyor 2 3 gundur

rustemum
15-06-2016, 10:57
Pislik hisse.sanki kipa tabsn taban duserken tavan tavan cikmista, bugun kipa yukselince dusuyorsun.alici bulunca taban yapican mi.y.t.d.

Reuse
15-06-2016, 12:18
Kipanın yükselişi beni tedirgin ediyor. Bu çıkışın sebebi InshAllah SPK nın satışı engellemesi değildir. Şayet öyleyse bizde ki düşüş devam edebilir. Şahsi düşüncemdir.

Ytd...

rustemum
15-06-2016, 14:14
Kipanın yükselişi beni tedirgin ediyor. Bu çıkışın sebebi InshAllah SPK nın satışı engellemesi değildir. Şayet öyleyse bizde ki düşüş devam edebilir. Şahsi düşüncemdir.

Ytd...

Sorun da burda ya.sanki mgros tavan tavan yukseldi de spk engel olur diye mi dusecek.pislik kagit yukselmedi ki.y.t.d

rustemum
15-06-2016, 15:25
Kipa tavana yaklastikca mgrosta satis artiyor taban mi yapacak ne.y.t.d.

tamerulas
15-06-2016, 16:02
Kipa tavana yaklastikca mgrosta satis artiyor taban mi yapacak ne.y.t.d.

çok heyecanlısın kardeşim sakin ol

opdrabek
15-06-2016, 19:19
http://i.hizliresim.com/1dgVg1.png (http://hizliresim.com/1dgVg1)
İş Yatırım...

yaneli
15-06-2016, 22:10
İş yatırım ne zaman yayınlamış bunu?
Ytd

opdrabek
15-06-2016, 22:20
İş yatırım ne zaman yayınlamış bunu?
Ytd

06/06/2016
http://kanalfinans.com/raporlar/hisse-raporlar/getiri-potansiyeline-gore-en-iyi-10-sirket-is-yatirim-guncel

yaneli
15-06-2016, 22:37
Tşkler sn opdrabek. Kipa yı aldıktan sonramı öncemi merak etmiştim
Ytd

Ayelkenkaya
16-06-2016, 16:05
Tşkler sn opdrabek. Kipa yı aldıktan sonramı öncemi merak etmiştim
Ytd

Kipa Ucarken mgros geri vites yine

Ytd

yaneli
16-06-2016, 16:10
Dengelemeye az kaldı , sabretmek lazım. KIPA bugün ısrarla tavana değmiyor ama yakın duruyor. Buda dengelemeye az kaldığını gösteriyor bence.
Ytd

rustemum
16-06-2016, 16:40
Pislik kağit havlu atti atacak gibi.ilk hedrf 16.60.kipa tavan yapmiş duyrulur.y.t.d.

rustemum
16-06-2016, 16:48
aslinda kipayi bedava aldim palavrasiyla gecirdi ve gecirmeye devam edecek ama alici yok.mecbur hacimsiz yapacak.y.t.d.

rustemum
16-06-2016, 17:18
Her gun kapanis aninda 5_10 kademe yukari kapatip ertesi gun bunun 3_5kati gecirme uygulamasi bugun de devam edecek mi.

rustemum
16-06-2016, 17:24
Pislik kağit havlu atti atacak gibi.ilk hedrf 16.60.kipa tavan yapmiş duyrulur.y.t.d.

16.78 devam

yaneli
17-06-2016, 12:17
Hisseye en ufak bir ilgi kalmadı. KIPA satın almasından sonra MGROS un birden yükselip sonra eski değerindende aşağı birden düşmesi hisseye olan güvenide azalttı. Topiğe kimse yazmıyor bile artık.
ytd

CLİMBER
17-06-2016, 15:48
Hissede Algoritma çalıştıran şerefli !! vatandaş yaptığın hareketler çok saçma , işe yaramaz ve boş hareketler sana tavsiyem o algoritmayı al başka bir yerine tak belki vücuduna bir fayda sağlar bizde hissede senin boş ve gereksiz hareketlerini izlememiş oluruz, Allah sana akıl fikir versin boş işler müdürü!!!

flameng
17-06-2016, 17:23
Bu güzel şerefli marketler zincirinin müşteri anlayışı da bu şekildedir herhalde bastıkça basıyıor namert 😬.
Görende Kipa Migros'u almış sanır
Bir daha adımımı atmam Migros marketlerine neme lazım Bim marketlerine laf yapanlar hiç değilse istikrarlı adamlar yatırımcının üç beş kuruşuna göz dikmemiş.Gel görki Migros da ki durum yok anadolu gurubu dürüst iş adamları imiş falan geçiniz bunları. Anadolu gurubunun bütün kağıtlarının son 3 yılına bakın adel kırtasiye hariç hangisi kazandırmış maalesef hiçbiri. Asuzu Cocacola aefes hepsi emmiş milleti daha ne bekliyorum kendimde bilmiyorum hakikaten bu durumu bile bile lades dedik bunlara.

Quiksilver
17-06-2016, 17:33
Bu güzel şerefli marketler zincirinin müşteri anlayışı da bu şekildedir herhalde bastıkça basıyıor namert ��.
Görende Kipa Migros'u almış sanır
Bir daha adımımı atmam Migros marketlerine neme lazım Bim marketlerine laf yapanlar hiç değilse istikrarlı adamlar yatırımcının üç beş kuruşuna göz dikmemiş.Gel görki Migros da ki durum yok anadolu gurubu dürüst iş adamları imiş falan geçiniz bunları. Anadolu gurubunun bütün kağıtlarının son 3 yılına bakın adel kırtasiye hariç hangisi kazandırmış maalesef hiçbiri. Asuzu Cocacola aefes hepsi emmiş milleti daha ne bekliyorum kendimde bilmiyorum hakikaten bu durumu bile bile lades dedik bunlara.

Şükredin bugün endeks gerilemedi. Yoksa kesin tabandı. Biraz evvel sizin yazdığınız Kipa Migros'u satın aldı kısmını aynen Kipa topiğinde yazdım. Gerçektende durumun dışardan görünüşü böyle.

Ayelkenkaya
17-06-2016, 18:00
Dürumcü Şükrü ustaya ramazanda yatırım yapsaydık bu kagıttan kat ve kat fazla kazanırdık bundan emin olun anadolu grubu kağıtları hepsi artık özgüvenlerini kaybettiler bundan sonrada yatırımcıya çoluk zor bulurlar çünkü ülke de bu kötü malı alıcak enayi zor bulurlar kendileri güvenmiyorki bı kağıda size güven versinler

flameng
20-06-2016, 13:17
Hala devam baskıla dur keza aynı gurubun diğer hissesi adel de aynı durumda bugün tepki sıfır. Gel gelelim endeks aşağı hareketinde en öndeler haysiyetli şerefli şirket tahtaları!

deepcosmos2006
20-06-2016, 13:27
bir grubun elinde olsa gerekki bu hisse aynı oyunlara devam edip bu şekilde para kazanıyorlar
millette beklesin 20-25-30 tl olsun diye

rustemum
20-06-2016, 14:19
Endekse kar satişi gelse veya yarin endeks dusse mgrosu nasil satarlar goruntusu var.kipayi almasa bugun 18 de olabilidi.şimdi 14 e suzuluyor gibi boyle adi hisseler olabilir mi.y.t.d.

tamerulas
20-06-2016, 17:33
utanmazlar 1-2 kademe almak zorunda kaldılar bu yolun sonu mükemmel ilk soluk yıl sonuna 32 lira bekliyorum en az

erdem06
20-06-2016, 17:39
Topiğe de paylaşayım. YTD bol kazançlar.

Mgros aslında çok güzel kağıt. Çok inatçı bi kağıt. Alttaki mavi kalın desteği kırmayacam diye 3 aşağı yönlü trendi yok saymış. Bence o destek artık çok sağlam dip denebilir. Düşemeyen kağıt çıkar denir ya hani o misal. Üstten kırmızı kalın direnç fiyatı sıkıştırıyo. Bu sıkışma büyük hareket getirir.

Bunun tek sıkıntısı bu sıkışmayı ya eylüle kadar sürdürürse diye düşündüm. Sürdürebilir ama her an kırmızı direncin üstüne de kaçabilir. Orada biraz endeks rüzgarı da etkili olabilir, hareketin zamanında yani.

Kesinlikle YTD.
Saygılar, bol kazançlar.

http://i.hizliresim.com/z408X6.jpg (http://hizliresim.com/z408X6)

OPTIMIST_74
20-06-2016, 22:17
Anadolu Grubu'nun Migros'u alması da bir işe yaramadı Migros'un kipa'yı alması da bir işe yaramadı Migros çok çok uzun vade düşüneceksin Anca bir yerlere gidebilecek bir kağıt. Agir, sig ve borcu olan bir sirket.rakip cok.

tamerulas
21-06-2016, 12:29
17 üzerine atar 1-2 gün içinde

hurkan
22-06-2016, 23:17
Heryerde reklam var ama hisse kıpramıyor

OPTIMIST_74
23-06-2016, 09:54
Niksarli misin Erbaali misin dostum :))
Heryerde reklam var ama hisse kıpramıyor

OPTIMIST_74
23-06-2016, 09:55
Ne atti ama :))
17 üzerine atar 1-2 gün içinde

deepcosmos2006
23-06-2016, 10:43
bu kağıt el fatihalık olmuş artık hergün kademe kademe düşüyorlar
hangi destekten bahsediliyor

yorumcu5
23-06-2016, 13:23
[QUOTE=deepcosmos2006;13387321]bu kağıt el fatihalık olmuş artık hergün kademe kademe düşüyorlar
hangi destekten bahsediliyor[/QUO

bence biraz grafik inceleyin çok ezbere konuşuyorsunuz

rustemum
27-06-2016, 10:59
Mgros bayrami gormeden rahmetli oluyor galiba.bir de spk kipa icin ucuz bu yuzden yeni degerleme yapin derse yandi keten helva. Kipa ucuz alindi ayağina onca k.y. ye 17 18 civari lot sattilar.y.t.d.

taoist
27-06-2016, 13:25
Mgros bayrami gormeden rahmetli oluyor galiba.bir de spk kipa icin ucuz bu yuzden yeni degerleme yapin derse yandi keten helva. Kipa ucuz alindi ayağina onca k.y. ye 17 18 civari lot sattilar.y.t.d.

:) Adamın malını kactan sattigindan SPK ya ne dostum. Önemli olan borsadaki halka açık kısmın çağrı fiyatı kaç olacak. O da Kipa nin %5 i, çok mühim olmaz. İsterse Kipa Migros'a hibe etsin malını,bu konuda SPK'ya pok yemek düşer

rustemum
27-06-2016, 15:14
:) Adamın malını kactan sattigindan SPK ya ne dostum. Önemli olan borsadaki halka açık kısmın çağrı fiyatı kaç olacak. O da Kipa nin %5 i, çok mühim olmaz. İsterse Kipa Migros'a hibe etsin malını,bu konuda SPK'ya pok yemek düşer
Kipanin kucuk ortaklari satiş rakamina itirax edip makhemeye basvurdular galiba.spk nin onay sureci gecikebilir.ama mgros ise habire dusuyor 14 seviyesine yavaşca iniyor.y.t.d.

adestim
27-06-2016, 16:53
*şeker yatırım, migros için 24,50 tl hedef fiyat ile 'al' tavsiyesini korudu

yaneli
27-06-2016, 17:00
*şeker yatırım, migros için 24,50 tl hedef fiyat ile 'al' tavsiyesini korudu

Eyvah Eyvah .. Al dedilerse satmak lazım galiba...
ytd

deepcosmos2006
27-06-2016, 19:26
[QUOTE=deepcosmos2006;13387321]bu kağıt el fatihalık olmuş artık hergün kademe kademe düşüyorlar
hangi destekten bahsediliyor[/QUO

bence biraz grafik inceleyin çok ezbere konuşuyorsunuz

destek hani doktor....ezbere konuşuyormuşuz vah vah kimin umurunda..adamlar bedavaya aldılar kipayı sonra sana bana para mara mı kazandırır bu adamlar....:yes:

Ayelkenkaya
27-06-2016, 22:51
Eyvah Eyvah .. Al dedilerse satmak lazım galiba...
ytd

Adamlar doğru söylemiş al tavsiyesi vermekle ama yılını belirtmemişler 2096 diye anca o zaman kendini toplar o dedikleri fiyatlara gelir gibi eşekten ümit kesilmez .. ama eşek ölü ise ümit hiç olmaz zaten kipayı değil marsıda alsa durum değişmez.

yatırım tavsiyesi değildir.

OPTIMIST_74
28-06-2016, 07:20
Gecen gun baktim da al tavsiyeleri bu hisseye 2 yildir veriliyor ama hisse umursamiyor. 900 milyon euro borcu olan kagida al veriyorlar. Kynin eline vermek icin sanirim:) daha zamani var bence.
Adamlar doğru söylemiş al tavsiyesi vermekle ama yılını belirtmemişler 2096 diye anca o zaman kendini toplar o dedikleri fiyatlara gelir gibi eşekten ümit kesilmez .. ama eşek ölü ise ümit hiç olmaz zaten kipayı değil marsıda alsa durum değişmez.

yatırım tavsiyesi değildir.

Depeche Mode
30-06-2016, 19:38
Kipa genel kurulu bugündü. Ne konuşuldu bilen varmı?

barisg
30-06-2016, 22:02
Anadolu İsuzu konusunda Migros konulu tartışmalar var. Buradan itibaren okuyabilirsiniz

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=142978

rustemum
01-07-2016, 15:33
Acaba mgrosun kipa satin alma haberi cikmamis olsaydi mgros simdi daha yuksek seviyelerde olur muydu diye dusunuyorum.
Satin aliyoruz haberi ile citi menkul 17-18 araligindan iyi mal satti.mgros 15 e dustu.y.t.d.

sacrosanct
01-07-2016, 20:14
Su an bistin en ucuz kagidi konumunda.

Gelecekte fiyat cok iyi yerlere gidecek.

Ilk hedef 20 ve uzeri oralara gelis hizina ve acisina gore uzun vadede gidecegi yerleri tekrar yazariz.

Simdilik sadece su kadarini yazayim 5 yildir yapilan taban olusumu yukari kirildigi zaman bu kagit cok yukseklere gidecek.

Tabi bunun icin sabir lazim, zaman lazim, unutmak lazim.

enyeni
01-07-2016, 20:46
Migros kapa haber göndermiş yeni marketler açmış.

OPTIMIST_74
01-07-2016, 22:22
Bu kadar borcu varken nasil bu kadar umitli olabiliyorsunuz:)?

Ilk hedef 20 ve uzeri oralara gelis hizina ve acisina gore uzun vadede gidecegi yerleri tekrar yazariz.

Simdilik sadece su kadarini yazayim 5 yildir yapilan taban olusumu yukari kirildigi zaman bu kagit cok yukseklere gidecek.

bünyamineker
01-07-2016, 22:30

kesinlikle katılıyorum...yazıcıların olduğu hemen hemen her kağıt zarar yazıyor gözüküyor..Ve hiç inandırıcı değil...Migros sürekli şube açıyor.Ve esas faaliyet karna rağmen net karda hep zararda gözüküyor..Bence zarar falan ettiği yok..bilançoda makyaj olabilir belki..ytd.

deepcosmos2006
01-07-2016, 23:03

evet bir 25 sene unutmak lazım belki torunlara kalır.....yarın bir bedelli patlatırlar o zaman bu fiyatlarıda ararız sonra yarın ne getirir ne götürür bilinmez ama tek gerçek bu adamlar küllen hırsız legal hırsız

sacrosanct
02-07-2016, 01:31
Bu kadar borcu varken nasil bu kadar umitli olabiliyorsunuz:)?

kesinlikle katılıyorum...yazıcıların olduğu hemen hemen her kağıt zarar yazıyor gözüküyor..Ve hiç inandırıcı değil...Migros sürekli şube açıyor.Ve esas faaliyet karna rağmen net karda hep zararda gözüküyor..Bence zarar falan ettiği yok..bilançoda makyaj olabilir belki..ytd.

evet bir 25 sene unutmak lazım belki torunlara kalır.....yarın bir bedelli patlatırlar o zaman bu fiyatlarıda ararız sonra yarın ne getirir ne götürür bilinmez ama tek gerçek bu adamlar küllen hırsız legal hırsız

Zaman beni haklı çıkaracaktır.

25 sene olmaz tabiki.

Ama 35 zirvelerinden alanlar 5 yıl hammallık yapmıştır.

bence bu fiyatlardan alıp önümüzdeki 5 yıl hammallık yapmak daha mantıklıdır.

20 lira üzeri bir kez daha kalıcı olursa bu hisse artık 5 yıl beklemeye bile gerek kalmayacak.

Ama 20 üzerinde haftalarca kalıcı olmalı.

Bedelli yaparsa bence yukarı uçuş hızlanır. 2. afyon vakası olur.

carffur gibide olabilir. hatta alın vuruş yapcaksa tekfen gibide olabilir.

taoist
02-07-2016, 23:38
Bu hissede bedelliyi unutun. Anadolu gurubu hakimiyeti almadan bu hissede bedelli olmaz. Asıl hareket Anadolu gurubu Migrosun tamimini aldığında olacak

izzet44
02-07-2016, 23:43
Afyonu sabanci39 tl den aldigi gun benim izleme alanina girmisti ... Kagit ozaman 75-80 lerde idi yaklasik 1.5 yil surekli duserek -39-46 araligina girdi ve orda 6 ay takildi ... Migros yanlis hatirlamiyorsam 27 liradan alindi ... Bakalim goz ucu ile takipde ama buralar guzel rakamlar kademeli alim icin bence ... Tabine hikmetse yazici grubunun hepsi fena cakildi ... Adel asuzu benim gozdelerimden asuzu zaten sektor olarak da cok ucuz kaldi ... İyi aksamlar ...

Ksharp
04-07-2016, 16:16
MGROS bu sene +100 artiracagi magaza sayisini KIPA ile birlikte +300 artiracak. Satislari enflasyon ve organik buyume dahil olmak uzere %30 artacak. Faizin %10 oldugu yerde bence gayet basarili.

Kipa`nin sacma kontratlari da MGROS`a donusunce cok saglam para girisi olacaktir. Ben uzun pozisyondayim.

OPTIMIST_74
07-07-2016, 09:09
900 milyon euro borc ne olacak?

MGROS bu sene +100 artiracagi magaza sayisini KIPA ile birlikte +300 artiracak. Satislari enflasyon ve organik buyume dahil olmak uzere %30 artacak. Faizin %10 oldugu yerde bence gayet basarili.

Kipa`nin sacma kontratlari da MGROS`a donusunce cok saglam para girisi olacaktir. Ben uzun pozisyondayim.

Ksharp
07-07-2016, 23:02
Degerli Optimist,

900M EURO borc`un onemli bir kismi magaza ici stoklarin odemesidir. Yani rafta duran mallardir bir cogu.
Ayrica finansal tablolar aciklanirken bu rakamlar borc olarak gosterilmek zorunda cunku parasi odenmedi. Lakin MGROS ile ilgili bilinmesi gereken en onemli detayi atlamayin lutfen, MGROS raftaki urunun parasini musteriden almadan ureticiye odemez. Yani 900M EURO`luk satmazsa mali iade eder, borc da biter.

900 milyon euro borc ne olacak?

papisim
08-07-2016, 22:17
Degerli Optimist,

900M EURO borc`un onemli bir kismi magaza ici stoklarin odemesidir. Yani rafta duran mallardir bir cogu.
Ayrica finansal tablolar aciklanirken bu rakamlar borc olarak gosterilmek zorunda cunku parasi odenmedi. Lakin MGROS ile ilgili bilinmesi gereken en onemli detayi atlamayin lutfen, MGROS raftaki urunun parasini musteriden almadan ureticiye odemez. Yani 900M EURO`luk satmazsa mali iade eder, borc da biter.

Sanırım bilanco okumayı bilmiyorsunuz!

Migros bilançosunda baktığınızda kısa vadeli o borçla stokların uzaktan yakından ilgisinin pek olmadığını görürsünüz.

Borcun yüksekliğinin nedeni Migros'un içsel sorunu değil tabii,

Lakin zamanında şirketin ayarlarıyla oynayan, temettü ile Migros'a ödediğini çekip, şirketi borçla döndüren İngiliz fon'un uyanıklığı bu borcun sebebi.

'Diktatörlüklerde kent yoktur, çünkü gözaltında olan her sey küçüktür' Herta Müller

Ksharp
08-07-2016, 22:54
Yazdiginiz banka kredi borclarindaki, 67 M TL 2016 odemeli borc disindakilar; uzun vadeli finansal borc sinifindadir.

Benim dedigim; kisa vadeli iliskili olmayan taraflara ait gozuken 2.053 M TL`lik kisa vadeli borctur, bu stok degeri odemesinden kaynaklanmaktadir. (stokta gostermek zorunda olduklari icin)

sanirim siz pek iyi okuyamadiniz bilancoyu.

Her buyuk sirket yatirimini borcla dondurur zaten, bkz (PGSUS, THYAO, TUPRS, Bankalar vb...)

Sanırım bilanco okumayı bilmiyorsunuz!

Migros bilançosunda baktığınızda kısa vadeli o borçla stokların uzaktan yakından ilgisinin pek olmadığını görürsünüz.

Borcun yüksekliğinin nedeni Migros'un içsel sorunu değil tabii,

Lakin zamanında şirketin ayarlarıyla oynayan, temettü ile Migros'a ödediğini çekip, şirketi borçla döndüren İngiliz fon'un uyanıklığı bu borcun sebebi.

'Diktatörlüklerde kent yoktur, çünkü gözaltında olan her sey küçüktür' Herta Müller

Ksharp
11-07-2016, 20:54
MGROS 15.70`den 16.70`e 5-6 is gununde geldi duzenli olarak.
Bence onu acik bir hisse, bu sene sonu raporlarinin ciddi iyi gelecegini dusunuyorum.

(bkz. Kipa ile inorganik, +100 magaza ile inorganik, satis artisi ile organik buyumeler gelecektir)

not: hizli tuketim sektorunu olcen Nielsen firmasina gore 2016 yil icinde pazar payini da artirmaktadir.

Reuse
12-07-2016, 11:05
Bu kağıtta neler dönüyor?
Kafası basan biri açıklayabilirse memnun oluruz :)
Ytd...

rustemum
12-07-2016, 11:18
Mgrosta bir sorun yok yavas yavas yukseliyor.17.40 sonrasi 18 gelebilir.yeter ki endeks bozulmasin.y.t.d.

deepcosmos2006
12-07-2016, 12:28
Bu kağıt adam olmaz 18 olsa ne olur yukardan mal satıyorlar yada al kulum ver kulum hesabı şu dengesizliğe bakın 17.40 nere 17.07 nere borsa bin puan çıkmış adam banane diyor resmen dalga geçiyorlar kipayi alır kağıt düşer çıkacağına ramazan gelir gider yine tık yok bu kağıt ne zaman adam olacak

Ayelkenkaya
12-07-2016, 17:45
Bu kağıt adam olmaz 18 olsa ne olur yukardan mal satıyorlar yada al kulum ver kulum hesabı şu dengesizliğe bakın 17.40 nere 17.07 nere borsa bin puan çıkmış adam banane diyor resmen dalga geçiyorlar kipayi alır kağıt düşer çıkacağına ramazan gelir gider yine tık yok bu kağıt ne zaman adam olacak
Dogrusun yukarıda yapsa mal çıkışı için yaptıklarından şüpheleniyor insanlar bu kagıttan kimsenin bir beklentisi yok çünkü zararları insanların çok buyuk karşılamak yani bu çıkışlar zararları sevinen yok bugünkü çıkışa kısacası

OPTIMIST_74
12-07-2016, 18:45
Bence ne zamanki 900 euro borc azalmaya baslar o zaman beklenti olusur.
Dogrusun yukarıda yapsa mal çıkışı için yaptıklarından şüpheleniyor insanlar bu kagıttan kimsenin bir beklentisi yok çünkü zararları insanların çok buyuk karşılamak yani bu çıkışlar zararları sevinen yok bugünkü çıkışa kısacası

Ksharp
12-07-2016, 20:54
Sabit ve dinlene dinlene cikiyor, hizli tuketim mallari sektoru enflasyondan bagimsiz 2.ceyrek`te 4.2% buyumus. MGROS bunun icinde %8,5.

bilancolari ins iyi gelecektir.

yaneli
13-07-2016, 08:58
MGROS KIPA yı almadan 1 gün önce MGROS a girdim. 1 gün sonra alım kararı açıklandığında yukarı fırladı. Sonunda bir balık yakaladım demiştim. Sonradan eksiye gitmeye başlayınca BALIK DEĞİL ALIK YAKALADIĞIMI ANLADIM :(
ytd

ftsm34
13-07-2016, 09:22
Degerli Optimist,

Ksharp gibi piyasayı bilanço okumayı bilen, perakende sektorunden bir haber olmayan duzgun adamlarda var..

Ksharp
13-07-2016, 13:43
Ksharp gibi piyasayı bilanço okumayı bilen, perakende sektorunden bir haber olmayan duzgun adamlarda var..

Çok teşekkür ederim, o sizin nazik düşünceniz.
Altta yarıyıl sonuçlarını ve MGROS'un kazandığı pazar payı ve büyümesini görebilirsiniz.

Fotoğraf olarak ekleyemedim kusura bakmayın.
http://i.hizliresim.com/jnOXNm.png

ardac
13-07-2016, 15:28
Altta yarıyıl sonuçlarını ve MGROS'un kazandığı pazar payı ve büyümesini görebilirsiniz.

Ksharp, bu paylaştığınız grafik Ocak-Mayıs arası için değil mi? Bir de value change derken neyi kast ettiniz? Revenue mu yoksa başka bir şey mi? Tşk

Ksharp
13-07-2016, 16:01
Ocak - Haziran arası halka satışların büyümesi yani ciro. Value change = Ciro Artışı olarak yazılmıştır.

Q1'den daha iyi geldi, bilanço kesin iyi gelir.

yorumcu5
13-07-2016, 17:43
Ocak - Haziran arası halka satışların büyümesi yani ciro. Value change = Ciro Artışı olarak yazılmıştır.

Q1'den daha iyi geldi, bilanço kesin iyi gelir.

SAYIN Ksharp bilanço ne zaman açıklanır

Ksharp
13-07-2016, 20:43
yatirimci iliskilerinden bildigimiz kadari ile;

2.ceyrek sonuclari 19 agustos
3. ceyrek sonuclari 9 kasim
4. ceyrek ve yilsonu ise 13 mart`ta gelecek

OPTIMIST_74
14-07-2016, 10:52
Reali de alsin bence.

Ksharp
14-07-2016, 11:34
Reali de alsin bence.

Tesco/Kipa Coğrafi olarak bir kaldıraç olacak Migros için, zaten Tansaş ile girdiği Ege bölgesinde büyüyecek.
Real ise zaten Migros'un güçlü olduğu istanbul'da mevcut ve kira bedelleri efsane yüksek. Stratejik uygunluk yok.

Realin sonu iflas.

OPTIMIST_74
14-07-2016, 14:32
Peki ya Makromarket?
Tesco/Kipa Coğrafi olarak bir kaldıraç olacak Migros için, zaten Tansaş ile girdiği Ege bölgesinde büyüyecek.
Real ise zaten Migros'un güçlü olduğu istanbul'da mevcut ve kira bedelleri efsane yüksek. Stratejik uygunluk yok.

Realin sonu iflas.

Depeche Mode
14-07-2016, 16:13
Macro Migros'un zaten

deepcosmos2006
14-07-2016, 19:22
Hay makrosunu,kipasını,tansasini endeks 83 bine gelmis endeks kadar bile cikmiyor lanetlimidir nedir?kaç sene oldu bu emekli Fonları 25 üzeri aldılar kağıdı para kazandilarmi acaba bu adamlar yok demekki ederi bu

Black Diamond
14-07-2016, 20:36
Macro Migros'un zaten

Macro Migros'un da Makro farklı. Güzel Büyüdü. Zamanı gelince o da satılığa çıkacak.
Ytd

Ksharp
14-07-2016, 23:33
Makro makret yerel zincirdir.

Migros`un ise Macrocenter isimli premium magazalari var. En yuksek kar marji buralarda var. Su bile pahali :)

MGROS kac senedir dogru duzgun buyuyemedigi icin kisa kaldi ama son iki senedir ciddi toparlanma var.
Hissedeki baski BC partners`in baskisindan kaynaklaniyor cunku onlar satmak istiyorlar.

Bence MGROS iyi yere gelecek ama biraz zaman.

OPTIMIST_74
15-07-2016, 07:27
Satmak isteyen malini en pahali fiyattan satmak ister😉

Makro makret yerel zincirdir.

Migros`un ise Macrocenter isimli premium magazalari var. En yuksek kar marji buralarda var. Su bile pahali :)

MGROS kac senedir dogru duzgun buyuyemedigi icin kisa kaldi ama son iki senedir ciddi toparlanma var.
Hissedeki baski BC partners`in baskisindan kaynaklaniyor cunku onlar satmak istiyorlar.

Bence MGROS iyi yere gelecek ama biraz zaman.

deepcosmos2006
15-07-2016, 13:33
BC partnesin elinde nekadar mal var acaba sn ksharp yani bu adamlar sat sat bitiremediler mi yani yukardan satmak varken niçin baskiliyolar da bu fiyatlardan satiyolar amaçları ne?

Ksharp
15-07-2016, 18:53
BC partnesin elinde nekadar mal var acaba sn ksharp yani bu adamlar sat sat bitiremediler mi yani yukardan satmak varken niçin baskiliyolar da bu fiyatlardan satiyolar amaçları ne?

%32,06 BC Partners`da. Bu sekilde buyuk ortaklar hisseleri tek tek satamaz genelde, topluca satmak isterler. Yoksa hisse cok duser.

rustemum
19-07-2016, 16:01
ne güzel de yükseliyordu. hazır alternatif bank katarlılara satılacak para işe aeh nin borçları ödenecekti.nazar mı değdi.y.t.d.

Ksharp
19-07-2016, 17:09
Çok talihsiz bir dönem geçiyor borsa adına, işin güzel kısmı ise; nakitte olanlar yavaş yavaş fırsatları gördükçe alıma geçebilirler. MGROS içinde geçerli bugun 15,90'dan alım yaptım sonra biraz düştü. Şimdi çıktı güzel para.

rustemum
20-07-2016, 12:34
ne güzel de yükseliyordu. hazır alternatif bank katarlılara satılacak para işe aeh nin borçları ödenecekti.nazar mı değdi.y.t.d.

dün 16.85 gören mgros şimdi 15.92. öğleden sonraki karara göre ya 17 üzerine veya 14 e yolculuk başlayacak.16. çok önemli.çünkü mgros yazıcı asuzu gibi grup hisseler asla yatırımcısını korumuyor.y.t.d.

rustemum
20-07-2016, 16:49
Mgros parasutu mu hazirliyor.yoksa dun 16.85 yaparak mal mi gecirdi.y.t.d.

Sıkıntılı
21-07-2016, 00:35
kipa boşuna yok pahasına yamamadı kendini migros'a belli ki...

rustemum
21-07-2016, 12:45
ülkenin en büyük süpermarketlerinden.ama yüzde 8 eksi. niye 900 milyon avro borcu var.döviz yükseliyor olan mgrosa oluyor. daha 900 milyon avro borcunu ödemeden kur farkını bilançosuna yazan bir hisse var karşımızda. nasıl olduğunu anlamıyorum. ama anladığım bu grubun hisselerinin asuzu yazıcı ve mgrosun k.y. leri batırdığı.y.t.d.

erich fromm
21-07-2016, 22:41
Esas
21/07/2016 17:34:23 SPK, halka açık şirketlerin borsada kendi paylarının geri alımı ile ilgili düzenleme yaptı

SPK, halka açık şirketlerin borsada kendi paylarının geri alımı
ile ilgili düzenleme yaptı.
SPK tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
"Ülkemiz sermaye piyasalarında son günlerde yaşanan gelişmeler
Kurulumuz tarafından yakından izlenmekte olup, piyasaların sağlıklı
bir şekilde işlemesine yönelik olarak ikinci bir duyurumuza kadar
uygulanmak üzere aşağıdaki hususların kamuoyuna duyurulması uygun
görülmüştür.
Genel kurullarınca alınmış bir karara bağlı olarak
yürürlükte bir geri alım programı olmayan halka açık şirketlerimiz,
özel durum açıklaması yapmak kaydıyla herhangi bir limit söz konusu
olmaksızın borsada kendi paylarının geri alımını
gerçekleştirebilecektir.
Genel kurullarınca alınmış bir karara bağlı olarak geri alım
programı yürüten halka açık şirketlerimiz, özel durum açıklaması
yapmak ve yetkili organlarını bilgilendirmek suretiyle herhangi bir
limit söz konusu olmaksızın borsada kendi paylarının geri alımını
gerçekleştirebilecektir.
Ayrıca, yatırımcılarımızın ve yatırım kuruluşlarımızın açığa satış
işlemlerinde mevzuatta öngörülen teminatlandırma ve işlem kurallarına
uymaları gerekmekte olup, aksi uygulamaların tespiti halinde işlemleri
gerçekleştirenler hakkında yasal işlem yapılacaktır."

http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.a...1&subid=0&ct=c Saat 17:34:23

Ksharp
25-07-2016, 09:52
geçen hafta cuma'nın takaslarını atabilecek var mı arkadaşlar, birileri sattı ama görmemiz lazım.

rustemum
26-07-2016, 11:31
mgros 15.90 çalıştı. geri çekildi. endeksi takip ediyor. spk kipa kararı daha açıklandı.y.t.d.

rustemum
27-07-2016, 11:07
mgros 15.90 çalıştı. geri çekildi. endeksi takip ediyor. spk kipa kararı daha açıklandı.y.t.d.

yine 15.90 geçilmeye çalışılıyor. ama hacim gerek. geçilirse 16.20 16.30 hedeflenebilr.y.t..d.

rustemum
27-07-2016, 11:11
yine 15.90 geçilmeye çalışılıyor. ama hacim gerek. geçilirse 16.20 16.30 hedeflenebilr.y.t..d.

goldman sasch 21.8 fiyat ile al vermiş.meğer bundan 16.00 gördü.y.t.d.

Ksharp
27-07-2016, 17:31
haftalik satislari %12 dustu , kahrolasi darbe girisimi sonrasinda. umariz toparlar tum herkesin ruh sagligi ile birlikte.

Ksharp
31-07-2016, 20:47
Arkadaslar su an detayi atamiyorum lakin, BIM 16 yil sonra ilk kez bir yariyilda pazar payi kaybetti.

Kazananlar MGROS, SOK ve A101 oldu.
bilanco da guzel seyler gormeyi umuyorum

sihirliayna
01-08-2016, 01:53
Turkiye'nin Turkcell'i olarak 15 Temmuz demokrasi sehit ve gazileri icin Basbakanlik tarafindan baslatilan bagis kampanyasina destegimize devam ediyoruz. 1507'ye 15 TEMMUZ yazarak gondereceginiz mesajla sehit yakinlari ve gazilerimiz icin yapacaginiz her 5TL bagisa ek TURKCEL de 5TL katki sagliyor

deepcosmos2006
02-08-2016, 04:55
big para,sayfasında gelecek vadeden 39 hisseyi açıklamış içinde migrosta var.bilançoların iyi geleceğini söylüyor artık ne derece dogrudur bilinmez...günlükte güclü al vermiş fakat haftalıkta sat aylıkta da güçlü sat sinyalı var

rustemum
05-08-2016, 12:48
900 milyon avro borcunu daha ödemeden kur farkını bilançoya zarar yazan, sürekli zarar eden, habire magaza açıp bimi geçeceğini zannden, ama asla bim kadar olamıyan( çünkü bim yatırımcısına hep kazandırdı) bir hisse elbet düşer.y..td.

adestim
05-08-2016, 13:17
*hsbc, migros için hedef fiyatını 21,00 tl'den 18,80 tl'ye indirdi

*hsbc, migros için tavsiyesini 'al'dan 'tut'a indirdi

rustemum
05-08-2016, 14:28
yine 15.90-16 aralığına iniyor.bakalım tuatacak mı. ne adi kağıt 26 dan mgrosu aldılar mgros şimdi 15 y.t.d.

rustemum
05-08-2016, 16:32
16.30 gorup 15.80 e dusmesi ve daha endeksin kapanmasina bir saat varken bunu yapan hisse ne super adi olmaz mi. Y. T.D.

WellsFargo
05-08-2016, 17:36
kipa migros birleşmesinde migros yatırımcısını düdükleyebilirlermi... kipayı kim aldı ? holding değilmi? eğer kipa migros birleşmesini öz sermaye üzerinden yaparlarsa ve kipanın öz sermayesini sahip olduğu gayrımenkuller yüzünden çok yüksek gösterirlerse , yüzde yüzü kendilerine ait olan her kipa hissesi için fazla miktarda migros hissesi ellerine geçirlirse otomatik olarak patronların migrostaki oranları artmış olur yani sizin elinizdeki paranın bir kısmı patronun cebine girmiş olur...

bu konu hakkında fikri hazırlığı olan varmı?

rustemum
08-08-2016, 10:14
mgros bu kadar adi olma. yine 1590 civarına inmekmi istiyor.hacim yerlerde sürünüyor.y.t.d.

rustemum
08-08-2016, 10:24
kipa migros birleşmesinde migros yatırımcısını düdükleyebilirlermi... kipayı kim aldı ? holding değilmi? eğer kipa migros birleşmesini öz sermaye üzerinden yaparlarsa ve kipanın öz sermayesini sahip olduğu gayrımenkuller yüzünden çok yüksek gösterirlerse , yüzde yüzü kendilerine ait olan her kipa hissesi için fazla miktarda migros hissesi ellerine geçirlirse otomatik olarak patronların migrostaki oranları artmış olur yani sizin elinizdeki paranın bir kısmı patronun cebine girmiş olur...

bu konu hakkında fikri hazırlığı olan varmı?

mgros ingiliz fondan anadolu gurubu tarafından 26 liradan alındığı zaman mgrosun borsaki fiyatı 22 civarında iken bu gün 15-16 civarında.
bir kaç ay önce mgrosun borsa fiyatı 17-18 civarı iken büyük ortaklar kendi aralarında lot alışverişi yaptılar.1 lot fiyatı 26 lira oldu.
mgros kipa borsa fiyatı 2.20 civarı iken 0.30 kuruş civarı bir paraya (çoğu kişiye göre bedeava fiyata)almak için spk ya başvurdu.bu haberle yüzde 8 civarı yükselen mgros bu satınlama haberini kullanarak özellilke yabancı bir gurup iyi lot sattı.yani mgros yatırımcısı nekadar sevildiğinin farkında.y.t.d.

deepcosmos2006
08-08-2016, 10:41
Lot satmak için illa habere mi gerek var dostum endeksin yükselişi bile adamların lot satmasi na engelli mi Hayır aksine bu durumda kullanıp satarlar mi satarlar başka bir durum mevcut spk onay vermeden gidecege benzemiyor kağıt He onay verince başka bir oyun donermi o da var görüntü itibariyle uzun zaman surundurecege benziyor sanki bana daha önce almış olduğum bir kağıdi animation oda yıllarca yerinden kipirdamamisti.çünki gidecek kağıt gider Ağalar bu şekilde istiyoRSA habermisvesairemis vzzzzz yani .

rustemum
08-08-2016, 16:04
Onceden endekste boyle halay cekilirjen mgros da bu halaya katilirdi.ama simdi halaydan bi haber ayagi mi kirik bilemiyorum.yoksa gelecek bilanconun sancisi mi halaya katilmasini engelliyor.y.t.d.

deepcosmos2006
08-08-2016, 23:24
Bilançoyu kim takiyoki zaten yerinde sayıyor kağıt en iyisi uzun zaman unutmak yoksa bi nane olacağı yok sırf sinir harbi.

ÇiftçiDede
08-08-2016, 23:38
Mağaza sayısını çoğaltmaya devam ediyor,Kipa da eklenmede,haliyle borçlar da çoğalıyor..durumlar böyleyken 2. çeyrek zarar yazmazsa ne olur?Şahsen benim beklediğim sürpriz.

rustemum
09-08-2016, 11:48
euro 3.30 altına innce veya endeks 80 bin üstüne çıkımca mı bu kağıt yükselecek.y.t.d.

rustemum
09-08-2016, 15:15
mgros denen hisse artık sıran gelmedi mi?y.t.d.

deepcosmos2006
09-08-2016, 17:13
Sn rustemum 6 senedir bu hisse elimde kullum zarardayim endeks 80 bine dayanmış hala 16.40 larda şimdi düşün hiç bu kagidin adam olacağını sanıyormusunuz rezillik ten başka bişi değil. Bu bisttee banka alıp satıcaksin başka da bu riske girilmez komedi resmen bu endeks terse sardiginda migrosun durumunu göreceğiz hepimiz

rustemum
10-08-2016, 15:20

düşmesinin sırası gelmiş nasıl düşüyor pislik. e tabii kar yok borç tavanda.biz de onca gül gibi hisse varken bu hisseyi almışız.15.90 16 aralığını yine fedef yaptı.artık o kadar nefret ettirdi ki mgros mağazalarından alışveriş yapmıyorum. adamlar bir anda 20 kademe boşalttılar.en fazla düşenlerin başlarında.y.t.d.

rustemum
10-08-2016, 15:20

düşmesinin sırası gelmiş nasıl düşüyor pislik. e tabii kar yok borç tavanda.biz de onca gül gibi hisse varken bu hisseyi almışız.15.90 16 aralığını yine fedef yaptı.artık o kadar nefret ettirdi ki mgros mağazalarından alışveriş yapmıyorum. adamlar bir anda 20 kademe boşalttılar.en fazla düşenlerin başlarında.y.t.d.

Ayelkenkaya
10-08-2016, 20:37

Yani bile bile lades demişler sende yakalamışsın millete 5 senedir kitlediler kıpırdamıyor kimse kipirdamayada gücü yok bu ülkede malesef bu işler böyle gidiyor

oozbay
10-08-2016, 21:09
Millete forumda yorum yapamayacak kadar mi bezdirdiler? O xaman insan biraz umutlaniyor yukselis icin

deepcosmos2006
11-08-2016, 12:53
Durum ortada yorum yapacak bişi yok tas belli tarak belli

rustemum
11-08-2016, 14:33
mgros eskiden bu kadar adi değildi.endeksle birlikte yükselirdi.şimdi endeks yukarı mgros aşağı. bilanço çok mu kötü veya ne adilik var anlayamadım.68500 üzeri endekste mgrosun 17 üzeri çalışması gerekirdi.bakalım göreceğiz..y.t.d.

oozbay
11-08-2016, 14:38
bunca senedir borsadayım, bu kadar sığ bir hisse görmedim. sabahtan beri bin tl ile 3-5 kademe düşüyor. hatta zaman zaman işlem olmadan kademeler değişiyor. 3-5 bin TL'lik hissseyi satmak için saatlerce, hatta günlerce bekliyor. bu spek harbi çok acemi. böyle yaparak hisse misse satamazsın çünkü böyle yaparak alıcı bulamazsın. bu fiyatlardan panik yaparak satan bir kaç kişinin elinden alabilirsin ancak. ne yapacağın belli. bilanço beklentisini de kullanarak hisseyi yeniden 18-20 bandına çekmek. ytd

oozbay
11-08-2016, 17:57
Endeks 80.000 oldugunda 17.00 bekliyorum. Hadi spek 18-20 hedefine dogru

deepcosmos2006
11-08-2016, 20:30
Bilanço kotu gelecek aşikar. Sonra boğaza kadar borc kagidin uzun zaman bakın ne diyorum uzun zaman adam olacağını beklemek mavi karın yagmasını beklemek gibi birey olsa gerek baktığınızda bist te borcu olan şirketler yerlerde sürünuyor haliyle ..Bu borc bitmeden bu kağıt yürümez ne diye Yüruyecekki

Black Diamond
11-08-2016, 21:53
Bilanço güzel gelir. En az 50 bin kar yazar.
Ytd.

oozbay
11-08-2016, 22:15
Bu kagittaki bir hac gunluk hareketler ayni halkbankin gecen haftalardaki hareketlerine benziyor. Yukselmek istedikce basiyorlardi hisseye ama en son durumu biliyorsunuz. 7.35den basanlara hisse 9' a 3 günde cikarak cvp verdi. Ayni hareketi kisa bir surede burada da bekliyorum yoksa yukluce girmezdim.

rustemum
12-08-2016, 10:30
Endeks 80.000 oldugunda 17.00 bekliyorum. Hadi spek 18-20 hedefine dogru

size katılıyorum 80 bin geçmeden bi nane olmayacak. inşallah endeks 1-2 güne 80 bini geçer.haftaya cuma bilanço geliyor.y.t.d.

oozbay
12-08-2016, 12:03
Halk' ta da gecen haftalarda aynen demistim. 7.35lerde deli gibi satanlar 8-9 larda seve seve geri alacak demistim. Ayni seyleri bu hissede de düşünüyorum. Satin bakalim. En kisa surede görüşüruz. Ytd

rustemum
12-08-2016, 12:46
adi yine 15.90 16 aralığını istiyor ne istesen de bu endeks 80 bini geçince sen de 17 göreceksin.y.t.d.

deepcosmos2006
12-08-2016, 12:55
Halkbankasi ile Migrosu kiyaslamak bir hisse ye yukluce girmek kadar anlamsız. İnşallah kazanırsınız. Sn rustemum ne var bu 17 de 17 olsa ne olacak.bol kazanclar

rustemum
12-08-2016, 14:39
Halkbankasi ile Migrosu kiyaslamak bir hisse ye yukluce girmek kadar anlamsız. İnşallah kazanırsınız. Sn rustemum ne var bu 17 de 17 olsa ne olacak.bol kazanclar

17 olunca cok da olmasa kar edecegim.eger bilanco zarar gelirse bu kez satinca bi daha zor alirim.y.t.d

oozbay
12-08-2016, 14:44
Her gün bi 16 yapiyor, yoksa rahat etmiyor.

oozbay
12-08-2016, 17:53
3-5 zibidinin esiri olmus koskoca mgros. 1 milyon tl ile cambaxlik yapiyolar tum gun.

Ayelkenkaya
12-08-2016, 23:23
3-5 zibidinin esiri olmus koskoca mgros. 1 milyon tl ile cambaxlik yapiyolar tum gun.

Firmaya çekidüzen vermeye çalışacaklarına birde burdaki dönen dolaplara baksınlar bu tahtada dönen oyunları kaç senedir oynuyorlar ve kimsede sesini çıkarmıyor acaba neden

yatırım tavsiyesi değildir

deepcosmos2006
13-08-2016, 15:00
Üstad bu oyunun da bir sonu var elbet ama ne zaman 80 bin endeksinde kagidin fiyatı 15 lerde hırsızlık resmen bu adamlar yonetimdekiler hergün hisse değerinin fiyatına bakiyorlardir elbet sadece okuzun trene baktığı gibi olsa gerek haaa😈😡😠😠😠

deepcosmos2006
13-08-2016, 15:04
Birde yüksekten alanlar icin maliyet dusurenlerde çoktur elbet tabi nakitleri varsa 25 ten alanlar için 15 lerde de maliyet düşürmek gerekli bendeki paranin yarısı yokadar puufff oldu haram olsun

oozbay
13-08-2016, 18:05
Icimden bir his 2.ceyrek bilanconun iyi cikabilecegini ve hissenin 18-19'lara kisa surede cikabilecegini soyluyor. Insallah olur. Ytd

rustemum
15-08-2016, 10:26
bugün mgros günü olsa hazır euro düşerken yüzde 6-7 yapsa.hayat bayram olsa.y.t.d.

Ayelkenkaya
15-08-2016, 13:58
bugün mgros günü olsa hazır euro düşerken yüzde 6-7 yapsa.hayat bayram olsa.y.t.d.

Tarih yazmaz böyle birseyi iyi güldürdün beni vesselâm allahtan seni güldürdün

Ytd

oozbay
15-08-2016, 17:54
Karanlik odada 4 kademe birden indirdi hirsiz

opdrabek
15-08-2016, 18:12
-28.219.037,47
Zarar bildirmiş VD ne 1Ç16 da sanırım 27 mly zarar görünüyordu. Konsolide böyle gelirse 2Ç de sadece 1 mly zarar yazmış demektir. SAtışları iyi giderse son 2 çeyrekte kara geçermiki?

oozbay
15-08-2016, 19:06
Ilk 6 ay sadece 28 mio zarar var.gecen yil ilk 6 ay zarari 111 mio. Boyle giderse yilsonu kar aciklariz gibi. Olumlu bence.umarim yarin olumlu fiyatlanir. ytd

opdrabek
15-08-2016, 22:26
http://i.hizliresim.com/40ZkN0.png (http://hizliresim.com/40ZkN0)

Avro bazında grafik...
2009 seviyesinde, İlginç gelişmeler olabilir - orta vade de-

oozbay
15-08-2016, 23:06
Nihayet forumda yazan, grafik ve bilgi oaylaşan bi kac arkadas olduk. Karacaahmet mezarlıgi gibiydi burasi. 😀

opdrabek
15-08-2016, 23:18
http://i.hizliresim.com/Wb69Em.png (http://hizliresim.com/Wb69Em)

Madem öyle son 3 aylık takasıda koyalım bari... Karaca Ahmet'ten selamlar :)

Ayelkenkaya
16-08-2016, 12:20
http://i.hizliresim.com/Wb69Em.png (http://hizliresim.com/Wb69Em)

Madem öyle son 3 aylık takasıda koyalım bari... Karaca Ahmet'ten selamlar :)

Yarında a101 in cenaze namazı var çıkamıyacağız bu karaca ahmet ten sanırım

Ytd

oozbay
16-08-2016, 13:01
Bizle ne alakasi var a101'in. Hatta belki rakip azalmazsi olumlu algilanir. Ytd

dishci
16-08-2016, 17:52
A101 e de talip olmasın bu kayyum sonrası

Ytd yatırım tavsiyesi değildir

oozbay
16-08-2016, 17:59
Karanlik odada bugun de 8 kademe indirdi sütü bozuklar. 17.30 hisse 15.98 17.35 hisse 15.90. Yuh size