PDA

View Full Version : Severim / Kıl Kaparım

selçuk efendi
16-05-2004, 19:54
Eskiden ben lisedeyken filan, Metin Fidan diye bir adam Pişmiş Kelle dergisinde 'Ayrıntılar' adındaki köşesinde yazardı ama çok güzel yazardı. köşenin de alt bölümleri oluyordu hem yazar, hem de okuyucular tarafından beslenen. benim de naaçizaane, gönderdiim ayrıntılar yayınlanmıştı...

Sooradan yazarımız Leman'a geçti, haalaa yazıyo mu orda bilmiyorum, uzundur almıyorum çünkü. Artık arada bir Penguen okuyorum (Yiğit Özgür'ün hastasıyım).

Neyse, mevzuuya gelelim. şindi Metin Fidan'ın Ayrıntılar köşesinin alt bölümlerinden biri olan Severim / Kıl Kaparım'ın Elliot Analizi konusundan daa çok okunacaanı umarak :p başlatalım konuyu. Hadi bismillah. İlkler benden....

selçuk efendi
16-05-2004, 19:56
Severim:

Biten sigaramı suya atıp o ‘cıssp’ sesini duymayı, sütlü çukulata içtikten sora dibinde kalan çukulata parçalarını dilimle yakalamaya çalışmayı, bebeklerin yüzüne üfleyince (fazla üflememek laazım ama) o nefes almıya çalışan hallerini, sigara pakedinin bittiini sanıp içinde köşeye sıkışmış bi taane daa bulmayı, biten kutu kolayı elimle ezmeyi(vay bee, ne kadak da güçlüyüm)…

İmkb ve Forum Severimleri:

aldıım hissenin hemencek yükselmesini, ykbnk gibi tahtaları trt saytekden seyrederken 300 bin lot filan alış görmeyi, şirket sahiplerinin iki lot bile olsa bildirmek zorunda oluşunu (daa geçen atsyo’nun bildirimi yayınlandı; bilmem ne fiyat aralından şu kadak hisse tarafımdan alınmış olup şirketteki hisse oranım….), forumdaki hisse mesacları bikaç hisseyi kapsadıı için ilgilendiim kaadın son mesac olarak görünmedii fekat o gruba girdiimde okumadıım bi mesacın gönderilmiş olduunu görmeyi, kendi mesacımın üstündeki yeşil ışıın üstüne gelince ‘selçuk efendi için bişiy söylemek için daa erken’ filan demesini, yeni açılan hisselerin konularını Objektif dışında birilerinin açmasını…

selçuk efendi
16-05-2004, 20:35
Kıl Kaparım:

Şehirlerarası otobüste giderken yolcuların kafalarını koridora uzatıp yola bakmasına (bi de yolda bi kazaa falan görüp cıkcık yapmalarına), liseli kızların sürekli aynı kelimelerle tepki vermelerine (oohaa (bi de şindi ‘oha falan oldum’ çıktı başımıza), inanmıyoruuuum, süper yaa... ), kitap okurken birinin gelip ‘ne okuyosun’ filan diyip alttan kitabın ismine bakmaya çalışmasına, ‘saçlar da aarmış/ azalmış’ diyen öörencilerime (örtmenim de ben kendim :) ), messenger’da çevrimdışı göster’deyken hem yazışmak istediim birinin hem de o an yazışmak istemediim birinin çevrimiçi olmasına ve girsem mi girmesem mi karar veremediim aana….

İmkb ve Forum Kıl Kaparımları:

Açıklamasız ya da isimsiz gönderilen kırmızılara, Günün komii.. sayfasını açtıımda okumadıım büssürü sayfasının olmasına( aslında tam buna diil, son sayfadan geriye dooru gitmeye), aha gidiyor diye atladıımız kaadın düşüp kucaamıza verilmesine (bi de şey var; meselaa yükseliyo kaat, atlıyosun, soora biraz düşer gibi oluyo, daa soora tekrar yükseliyo filan; onu seviyom), elyot sayfasında a dalgası, b dalgası, 1 numarayla işaaretlediim yer filanlara(annamıyom ki), ilgilendiim kaadın son gönderilen mesacının daa önce okuduum bi mesac olmasına…

Mazhi
17-05-2004, 12:13
Cok canim acidi ceksene eliniiii......

Ugurlu sarkim,5 tavan gördüm bu sarki calarken,tavsiye ederim... :D

SunShine
17-05-2004, 12:17
Çok severim:

Tahinli cevizli poaça.

gemici
17-05-2004, 12:24
Çok severim:

Tahinli cevizli poaça.

ben de severim ayrıca yapanıda sevenide severim. :)

Mazhi
17-05-2004, 12:28
Göztepe Soyak
Marlboro Light
Brooklyn Funk Essentials
Degmen Benim Gamli Yasli Gönlüme
Sicakta dondurma+ilik su
Tavan olan hisse
Bisiklet turu
Hisse.net
Acik büfe kahvalti
Zara ve Springfield'dan alisveris
Vodka-Red Bull
Hirs basmis sekilde ders
Teknik Analiz
Sevgiliye kavusturan ucaklar
Tavuklu Pilav (yogurt olcacak yaninda)
Susheela Raman
Yüzmek,yüzmek ve yüzmek
Migrostaki Exotic Portakal Suyu (Muz-Portakal)

Bayilirim bunlara

ertan
17-05-2004, 12:32
1980-1990 yılları arası Mavi trenle İstanbul'dan Ankara'ya giderken gece saat 3- 3,5 gibi uykunun en derin anında Eskişehir'e geldiğimizde kompartımana girip içeriye buz gibi hava dolmasına sebep verip, haşhaş çörek-yoğurt, haşhaş çörek-yoğurt diye bağırıp, uykumun bölünmesine sebep olanlara kıl olurdum...

gemici
17-05-2004, 12:36
1980-1990 yılları arası Mavi trenle İstanbul'dan Ankara'ya giderken gece saat 3- 3,5 gibi uykunun en derin anında Eskişehir'e geldiğimizde kompartımana girip içeriye buz gibi hava dolmasına sebep verip, haşhaş çörek-yoğurt, haşhaş çörek-yoğurt diye bağırıp, uykumun bölünmesine sebep olanlara kıl olurdum...

o dediğini yaparken benim palto içinde ben olmadan trenden inmişti. :)

selçuk efendi
17-05-2004, 12:38
:) :)

porta
17-05-2004, 12:47
Severim:
Yapıcı eleştiri
Hisse.net
Mangal
Doğa
Nezaket
Pasifize olmayan alçakgönüllük
Tutarlılık
.................................................. .....................................
Kıl kaparım:
Yıkıcı eleştiri
Yalan
Haşlama sebze
Dev alış veriş merkezleri
Dediğim dedik, çaldığım düdük
Fanatizm
Çifte standart

greenback
17-05-2004, 12:57
spk nın açığa satış iznini herkese vermeyip, büyüklerin pazarında küçükleri yem etmesine kıl olurum.
medeni ülkelerde uzun hapis cezaları gerektiren suçların,burada umursanmamasına kıl olurum.
profesyonel fon yöneticilerinin kirada oturup,cukkalı tüccarların borsayı yönlendirebilmesine kıl olurum.

bunların olmadığı borsaları yöneten ve denetleyen insanlara saygı duyarım...

nature
17-05-2004, 13:04
Çok severim:

Tahinli cevizli poaça.

sn.SunShine;

ağzınızın tadını biliyorsunuz. ;) aynen bende efendim.hele 7-8 hasan paşadan alınmışsa... :)

nature
17-05-2004, 13:13
Severim:
Yapıcı eleştiri
Hisse.net
Mangal
Doğa
Nezaket
Pasifize olmayan alçakgönüllük
.................................................. .....................................
Kıl kaparım:
Yıkıcı eleştiri
Yalan
Haşlama sebze
Dev alış veriş merkezleri
Dediğim dedik, çaldığım düdük
Fanatizm

sn.porta;

hislerime tercüman olmuşsunuz. :roll: aynı şeyleri bir daha yazmaktansa,yüksek izninizle,sadece severim bölümüne bir ek yapacağım:
kendilerine aldığım ,en küçük bir şey bile olsa ,çocuklarımın; -çok teşekkürleeeerrr babacııımmmm diye boynuma sarılıp öpmeleri....saygılar...

porta
17-05-2004, 15:16
sn.porta;

hislerime tercüman olmuşsunuz. :roll: aynı şeyleri bir daha yazmaktansa,yüksek izninizle,sadece severim bölümüne bir ek yapacağım:
kendilerine aldığım ,en küçük bir şey bile olsa ,çocuklarımın; -çok teşekkürleeeerrr babacııımmmm diye boynuma sarılıp öpmeleri....saygılar...
.................................................. ......................................
Bilakis... Sevinirim...
Bu arada aklıma geldikçe ilaveler yapacağım. İki tane ilave ettim...
Saygılarımla... :)

nature
17-05-2004, 16:43
.................................................. ......................................
Bilakis... Sevinirim...
Bu arada aklıma geldikçe ilaveler yapacağım. İki tane ilave ettim...
Saygılarımla... :)

sn.porta;

anlayışınız için çok teşekkürler...ben de ek yapacağım.henüz sizin ekleri göremedim ,ama bunda da uyuşabiliriz sanıyorum.

severime ek ;
slow müzik.(in your green eyes,alta gracia gibi..)

( bu arada her ne kadar yeri burası değilse de ,sizin ucuz -pahalı yazınızı her daim takip ederim.petkm konusunda aynen sizin gibi düşündüğümden, bugün 4900-4950-4975 den kademeli olarak alıp, bir köşeye, unutmak üzere attım.sakla samanı gelir zamanı gibi oldu biraz.. :roll: bakalım zaman ne gösterecek..inşaallah yanılmayız.)

saygılar..sevgiler....

porta
17-05-2004, 18:31
sn.porta;

anlayışınız için çok teşekkürler...ben de ek yapacağım.henüz sizin ekleri göremedim ,ama bunda da uyuşabiliriz sanıyorum.

severime ek ;
slow müzik.(in your green eyes,alta gracia gibi..)

( bu arada her ne kadar yeri burası değilse de ,sizin ucuz -pahalı yazınızı her daim takip ederim.petkm konusunda aynen sizin gibi düşündüğümden, bugün 4900-4950-4975 den kademeli olarak alıp, bir köşeye, unutmak üzere attım.sakla samanı gelir zamanı gibi oldu biraz.. :roll: bakalım zaman ne gösterecek..inşaallah yanılmayız.)

saygılar..sevgiler....
.................................................. ..............................................
Özellikle Alta Gracia harika... Oscar Harris idi değil mi? :)
PETKM hayırlı olmasını dilerim. Ancak endeksi zor günlerin beklediği de ayrı bir gerçek... :o

selçuk efendi
17-05-2004, 20:55
hişşş, müzikle ilgili yeri Nature arkadaşım açtı, onun konusuna gidin. dükyanın önünü kapamayın :D

efeet, yaa burda bahsettiimiz severimler ve kıl kaparımlar aslında herkezin, okuduunda 'hakkaten lan' diyeceei türden olmalı ama yine de teşekkür ederim katkılarınızdan dolayı...

Severim:

umuumii tuvaletlerde filan klozette ya da öbür beyaz taşta(ne deniyodu ki onnara?) benden öncekilerin bıraktıı kalıntıları işerken temizlemeye çalışmayı, elektrikler kesildiinde dışardaki arabaları gösterip(akşamleyin) 'e bunnarın ışıı yanıyo, onnarda elektrik var, bizde yok' filan demeyi (yannız, annelere yapmayın bööle espriler çünkü onnar annamaz, açıklamaya çalışırlar), annemin akşamları veyaa ben evde bilgisayar başında borsayı taakip ederken 'kazanabiliyon mu oolum. aman kazanacak olana yatır paranı' demesini, kedilerin önüne bi ip atıp yavaş yavaş çekince onnarın da bööle kafalarını indire kaldıra ipi taakip etmelerini ve sınıra geldiinde ipe dooru zıplamalarını (bi de halının altına elini sokar kırrrt kırrrt ses çıkarırsın, onu da severler), araba sürerken dönüşlerde filan dümeni elimle tutmadan avcumun içiyle çevirmeyi,bi de saa elimi vitesin üstünde tutmayı, futbol maçlarında topun direkten dönmesini ve seyirciden 'aaauuuuoooooo' gibi bi ses çıkmasını, çocuklara (2-7 yaş arası) elimi uzatıp aralıklarla tekrar tekrar 'meraba' demeyi ve biraz da sanki bi satıcıyla annaşır gibi tokalaşmayı(aslında bunu onnar çok seviyo), kışın soba yakarken odunu tutuşturmayı ve kapaaını kapatıp yanışını seyretmeyi, yanan sobanın üstüne minicik su dökerek ya da tükürerek o sıvının yuvarlanarak soba üzerinde hareket etmesini, yara kabuklarını soyarken ilerde bunnarı inceliycek bi mikroskop almayı düşünmeyi.....

gemici
17-05-2004, 21:23
sn selçuk efendi kardeşim bir tane de doğru dürüst bir şey sev ,sanki bizim evde yaşıyorsun gibi geldi bana.(oğlum de aynen öyle.) :)

selçuk efendi
17-05-2004, 22:35
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=metin+fidan

Konumuzun asıl kaynaaı şahsiyet hakkındaki ekşi yorumları, okumak isterseniz... yav uzun süredir okumuyorum onun köşeyi ve karikatürlerini, nasıl özlemişim yaa

krokodil
17-05-2004, 22:42
geceleri özellikle yıldızlı yaz gecelerini
hamakta yatmayı yatarken birinin beni sallamasını
tipi şeklinde kar yağmasını ikide birde camdan karşı damdaki karın kalınlığını göz kararı ölçmeyi,
diz boyu karda saatlerce dolaşmayı..
kiraz ağacından kendin topla kendin yemeyi
akşamları yemekten sonra illada kahve ve sivey halip içmeyi.
uykuya yatmadan kulaklıkla kitaro dinlemeyi..
şiir illede necip fazıl........SEVERİM

gündüzler sizin olsun verin bana gecenin serin karanlıklarını
uyku katillerin bile çeşmesi yatak allahsıza kadar sığınak........

sevmediklerime gelince boş veeerrrrrrr..

selçuk efendi
17-05-2004, 22:59
oricinıli postıd bay: krokodil
"tipi şeklinde kar yağmasını ikide birde camdan karşı damdaki karın kalınlığını göz kararı ölçmeyi"

Şaane :)

selçuk efendi
17-05-2004, 23:03
yafu arkıdenşler, şööle bi neti araştıriyim dedim Metin fidan konusunda, bakın bi de bunu buldum. sanırsam kendisinin siteyle alaakası yok ama mesacların bikaçına baktım, konsept uymuş, bi bakın isterseniz:

http://www.ayrintilar.com/

nature
17-05-2004, 23:10
.................................................. ..............................................
Özellikle Alta Gracia harika... Oscar Harris idi değil mi? :)
PETKM hayırlı olmasını dilerim. Ancak endeksi zor günlerin beklediği de ayrı bir gerçek... :o

evet sn. porta Oskar Harris di.diyebilirim ki lise son yılım bu parçayı onlarca kez dinleyerek geçti.hala dinlerken aynı tadı alırım.
üstadım o zaman,açtığım the best of best topiğindeki parçalarda hoşunuza gidecektir.orda bir cd'lik seçme bir liste verdim.hatta bir çoğunu hatırlıyacağınızı sanıyorum.ben zar zor da olsa bunları bir araya getirip bir cd ve kaset yaptım.biri evde, biri arabada istediğim an dinliyorum.özellikle şehrin yoğun trafiğinde onları dinlerken stress minimuma iniyor.

petkim için ,hayırlı olsun temenninize de çok teşekkürler..sanırım sizde de bayağıdan beri bir miktar var.(yazılarınızdan anladığım kadarıyla.)

endeks konusunda size katılıyorum.bir ara güçlü bir tepki gelebilir belki ama.büyük ihtimalle sonra tekrar aşağı gibi.

ben bu durumlarda ,petkim gibi gidecek fazla yeri kalmamış kağıtları sigorta anlamında portföyde mutlaka bulunduruyorum.çünkü esas beklediğim kağıtlar ,düşüşte fazla değer kaybederek ,benim istediğim alım aralığına gelirken petkm gibi kağıtlar fazlaca değer kaybetmiyor.dolayısıyla hem hisse de kalınarak olası yukarı hareketlerden faydalanıyorsunuz hem de çok az kayıpla satıp ,tam istediğiniz yerlere gelmiş daha iyi kağıtlarla takas yapabiliyorsunuz...

eyvah.yine dalıp borsa muhabbetini uzattık...sevgiler...saygılar....

selçuk efendi
17-05-2004, 23:25
linkini verdiim sayfadan en güzellerinden bikaç taane seçtim, koyyom burıya:

bi yere yazı,cevap falan bisey yazıpta gondericeksem,yazıyı yazıp gonder tusuna basınca karsılastıgım bi bağlantı sorunu ucan metni "demek ki yazılmaması gereken biseymis" yada "iyki yazmamısın bok gibi olmustu zaten!" diye hayra yormayı..

Kırmızı ışığa yakalanıp da yolun kenarında dikilirken, karşı kaldırımda bu tarafa geçmek üzere bekleyen güzel bir kızın olmasını ve rahatlıkla kızı incelerken sıkılmadan beklemeyi. (vallahi sadece kızları deil artistik imaj yapmaya çalışmış ama ucubeye dönmüş yurdum gençlerini de bu yöntemle izlemeyi severim)

Bahşiş bırakılan lokanta gibi yerlerde para üstünün tam da vermeyi düşündüğüm bahşiş kadar olmasını ve ücreti masaya bırakıp arkama bakmaksızın gitmeyi.

Internete modemle baglandigim siralar, numaranin cevrilip sifre tanimlamasi falan yaptiktan sonra dial-up connection penceresinin sag alt taraftaki task bolumune ansizin isinlanir gibi simge halinde minik gecis anini

kulahta dondurma yerken dibinden issirik atip sonra akmasin diye hupp diye icime cekmeyi..

halk otobüslerinde şoförlerin değiştiği anı. otobüs itinayla kenara yanaştırılır. asıl şoför raftaki ceketi pılını pırtını alır kapıyı açar ve iner, tali şoför anlaşılmaz bi edayla koltuğa oturur ve genelde bu değişim tali yolda gerçekleşir ki, tecrübe kazanırken en azından kamyon altına felan girmesin.. sonra o anlaşılmaz eda otobüsü bire takıp kaldırdıında gururla karışık bi hal alır. ben de izlerim, asıl şoförle genç arkadaş arasındaki farkı irdelerim, çukurlardan nası kaçıyo, duraklara ii yanaşıyo mu die, sonra da not veririm, bu adam olur!

Yururken, karsidan benimle ayni hizadan gelen biri oldugunda, yaklasildigi an sola veya saga gecersin, bazen o da seninle ayni kenara gecer, hadi bari bir daha diger tarafa geceyim dersin o da ayni hareketi yapar, bir turlu onunuz acilmamistir. Sonunda sagli sollu hizlica karsilikli hareket etmeye baslanir ve gecilir. Arada tebessum de yasanabilir dipdibe gelindiginde. Ayrica yanak yanaga opusmede de sikca yasanan bir sorunsaldir, hatta bazen de nerdeyse dudaktan temas limitine gelir. Aman dikkat.

yagmurlu gunnerde ortaya cıkan semsiye satıcılarını...onların "al şemsiye 3 milyon" diye bagırmalarını..semsiyenin o alttaki dugmesine basınca küt diye ileri dogru cıkmasını.o dugmeye bi kere daha basınca fışt diye semsiyenin acılmasını..semsiye acılınca ileri dogru azcık su fırlatmasını..semsiyesiyle otobuse binen insannarın ıslak aleti ayaklarının kenarına koymasını..semsiyeyi ordan alınca yerde olusan su birikintisini..o su birikintisinin yayıla yayıla azalmasını..o azalmanın sıcakla zamanla tamamen yok olmasını..

Yeni yapılmıs halı sahaları kaplayan tellerin zamanla göbek vermesini..tel kenarında yapılan calımlarda ve yahut ikili mucadedelelerde oyuncuların elleriyle telden destek almasını..iyi oynayan futbolcunun takımının galip oynuyor olması halinde kaleye gecip işi şova dökmesini..üstü de tel örgü ile kaplı sahalarda topa hayvan gibi vurma özgürlügünü kendimde bulmayı.

Haber merkezinden olay mahalline canlı bağlantı yapıldığında merkezdeki kişinin konuşması bittiğinde bağlanılan kişinin hala onu dinleriyor oluşunu, o siradaki hal ve tavırlarını(baş sallaması vb.) ve bizim için geçen kısa bir sessizlikten sonra birden heyecanla konuşmaya başlamasını.

Çayımı karıştırıp da kaşığı çıkattığımda, üzerinde oluşan küçük damlayı, çay kaşığını bardağın kenarına deydirerek çaya geri kazandırdığım aanı...

soğuk kış günleri halk otobüsüne bindiğimde köşe koltukta dizlerimi yukarı çekip ön koltuğa yaslamayı, ayaklarım uyuşana kadar ööle yolculuk etmeyi...

Gün içinde yapılacakların listesini hazırladıktan sonra, yaptıkça yanına tik atmayı. Ve günün sonunda kelimelerin yanındaki tiklerin verdiği huzuru...

temiz yagmur suyu birikintisinde caktirmadan ayakkabimi temizlemeyi.

burada yazdııım bişeye cevap gelmesini ve aaa benim gibi düşünen insanlar varmış demeyi

metro çıkışındaki yürüyen yolun sonuna gelince zıplayarak taş zemine geçmeyi..( gerçi her zaman yapamıyorum ama olsun:) )

nature
17-05-2004, 23:28
hişşş, müzikle ilgili yeri Nature arkadaşım açtı, onun konusuna gidin. dükyanın önünü kapamayın :D

yara kabuklarını soyarken ilerde bunnarı inceliycek bi mikroskop almayı düşünmeyi.....

hırt hırt diye çıkardığı o ilginç sesmidir ,hala anlayabilmiş değilim ama,yara kabuğu soyma hastalığının sadece bende olduğunu sanmıştım. :roll: bu yüzden küçükken kol ve bacaklarımdaki yaraların iyileşmesi bir hayli zaman alırdı.

ne bileyim ki benden daha ileri düzeyde ,üstelikte bunlar üzerine bilimsel araştırma yapmayı düşünen, hastaları bile varmış.. ;)

( sn.portaya az önce yazarken ,dayanamayıp yine farklı konulara değindim umarım kızmazsınız... :) bir daha olmaz söz... )

saygılar....

selçuk efendi
24-05-2004, 01:42
çok sıcak bi havada yolda yürürken, bi bahçenin yanından geçerken o sulama şeylerinin beni hafifçe ıslamasını yüzüme koluma filan ufak su damlaları sıçratmasını

Kulaklikla sarki dinlerken, iki elimle kulakliklari kulagima dogru bastirinca sesin daha coskulu gelmesini

lafını balla kestim lafını...

selçuk efendi
25-05-2004, 19:22
Ellerim üşüdüünde onları ısıtmak için oturduum koltukta popo altına almayı..

Bir maazada falan beenip satın almak istediim bişeyin, kasaya geldiimde fiyatının üzerindeki etiketten veya reyonunda yazdıından daha ucuz çıkmasını

Evin içine sinek falan gibi ucan haşere girmişse ve camin üzerinde vız vız geziniyosa, cami aralayıp, mahlukaatı da tül perdenin çevresinde ablukaya alarak camın açık kısmına dooru yönlendirip onu dışarı uçurmayı başarabilmeyi

(Küçükkene) Eti-Puf'un kutusuyla sinek yakalamayı

gemici
25-05-2004, 19:30
her filmin sonunda denize düşen elmasları severim.

gemici
25-05-2004, 19:34
buz gibi beyaz şarap yanında emantale severim hatta bayılırım(şu anda elimde)
sağlığınıza içiyorum.

RAINBOW
25-05-2004, 19:56
her filmin sonunda denize düşen elmasları severim.

Sevgili gemici1...aklıma sık sık sizin gerçekten de kaptan olabileceğiniz olasılığı geliyor.. :)

selçuk efendi
25-05-2004, 19:58
yarasın gemici aabime :)

RAINBOW
27-05-2004, 19:55
[QUOTE=gemici1] her filmin sonunda denize düşen elmasları severim.

Sevgili gemici1...aklıma sık sık sizin gerçekten de kaptan olabileceğiniz olasılığı geliyor.. :)

Sevgili gemici1...hala sorumu cevaplamadınız.??? :D

gemici
27-05-2004, 22:01
sol iskele,sağ sancak
sol kırmızı ışık,sağ yeşil ışık
bu bilgilere sahibim.boş kaptanlık bulsam yapabilirim.nickimin anlamı soyadımdan geliyor.

selçuk efendi
28-05-2004, 21:36
harena, haber tüzel gibi gizli kamera çekimleri yapılan prooramlarda insanın yüzünü saklamak için koydukları mozaiin insan hareket ettikçe yana kaymasını ve gözüken kısımları bir puzzle edasıyla tamamlayıp insanın bütün görüntüsünü kafamda oluşturmayı. insan derken şeyi kastediyorum. işte kuma satıyordu. neyse. mozaik de öyle taş gibi bişey değil, hani böyle bulanık yapıyor.

Dikenli tellerle, parmaklıklarla çevrilmiş askeri alan gibi yerlerin yanından geçerken, kendi kendime, oraya gizlice girmek istesem nasıl bir yöntem uygulardım diye senaryolar üretmeyi...

daha önce istanbula hiç gelmemiş bi arkadaşımı istanbula getirdiimde ilk geldii andaki enteresan hislerini anlayabilmeyi. bunları ben anca newyorka falan gidersem yaşayabilirim herhal...

yıllar boyu görmediim bi arkadaşımla konuşurken, ismini bi türlü hatırlayamayıp isminin boşluklarını "hocam" "usta" gibi hitaplarla doldurmayı, keza yine karşılaştıım ama ismini unuttuum arkadaşlarımın bana ilk görüşte ismimle hitap etmelerini...

dijiturk'un yayınladıgı futbol maclarında,santrayla beraber ekranın ortasına butun ses kesilip "küt!" diye bakbank reklamı geldiinde,"sporun dostu bakbank her iki takıma da basarılar diler.." felan gibi bisey soyledikten sonra gitmesiyle birden stadyumun sesinin yankılanmasını ve gaza gelmeyi..

Apartman kapisini sonuna kadar acip iceri girdikten sonra kapi kapanmadan evvel ikinci kattaki evimizin kapisina ulasmaya calismayi.Bazen paldir küldür cikarken karsi komsuya yakalanirim,bunu hic sevmem.

selçuk efendi
06-06-2004, 11:11
sabah sabah yarı uykulu gözlerle duraa giderken elimdeki çöp poşetinden bidona sallama yoluyla kurtulmayı... akabinde de bidonun içinden fırlayan kedinin ödümü koparmasıyla yarı uykulu halden tamamen uyanık hale geçmeyi...

Eskimis televizyonlarda goruntu gittiinde,yandan bilinçli bir darbeyle goruntuyu geri getirmeyi...

OCEANS
06-06-2004, 12:26
İyi geçmiş bir final sınavı sonrası eve gelip, güzel bir kahve ile bilgisayarımın başına oturup hisse.net i açıp okumayı çoookkk seveerimmm :)

gemici
06-06-2004, 13:46
anlaşılan sınavın iyi geçmiş tebrikler..................

OCEANS
06-06-2004, 14:25
teşekkür ederim sn gemici1..
iki finalim daha var bu hafta onları da bir atlatırsam epey rahatlıcam.
geçen hafta hergün sınav vardı o nedenle hisse.net e de pek girememiştim. doğrusu insan özlüyor.

bikmisbroker
06-06-2004, 14:35
İyi geçmiş bir final sınavı sonrası eve gelip, güzel bir kahve ile bilgisayarımın başına oturup hisse.net i açıp okumayı çoookkk seveerimmm :)

Bizim zamanimizda Internet yokdu, Biz de finallerden cikar hemen formayi esofmani kapar mac yapmaya giderdik!! Gurultu patirti, aksama kadar kosar terler sucuk gibi eve donerdik..
Final ertesi bu kosturmaca ve terleme sonrasi alinan sicak dus ile O GECE uyudugum uykunun tadini Unutamam!! :D :D

gemici
06-06-2004, 14:56
bizim zamanımızda değil internet . inter bile yoktu.işin kötüsü yada iyisi sınavların adıda final bile değildi.hey gidi günler............

bikmisbroker
06-06-2004, 16:16
bizim zamanımızda değil internet . inter bile yoktu.işin kötüsü yada iyisi sınavların adıda final bile değildi.hey gidi günler............

Hocam sen bendendemi eskisin yani? (Universiteye 1973 ODTU girisliyim ben) :D

gemici
06-06-2004, 17:37
71 ank iktisat

OCEANS
06-06-2004, 21:47
Bizim zamanimizda Internet yokdu, Biz de finallerden cikar hemen formayi esofmani kapar mac yapmaya giderdik!! Gurultu patirti, aksama kadar kosar terler sucuk gibi eve donerdik..
Final ertesi bu kosturmaca ve terleme sonrasi alinan sicak dus ile O GECE uyudugum uykunun tadini Unutamam!! :D :D

bizde bazen sınav sonrası halı saha maçı yaparız. onun da tadı bir başka oluyor doğrusu. :)

en ilginç i de kötü geçen bir final sonrası arkadaşlarla hocaya yeni sıfatlar bulmak için yaptığımız muhabbetler de güzel olur ama sonuçta açı çeken yine biz oluruz :D

krokodil
08-06-2004, 21:48
vay baboooo bende kendimi yaşlı sanıyordum.abilerim hürmetler. duyuyormusun oceans neşe yaşda değil başdaymış :D

bu arada bende bi tevellüt çakayım 1961 ilk ağlamam...

ertan
08-06-2004, 21:50
sizi gidi moruklar sizi... :D

krokodil
08-06-2004, 21:58
tevellüt alayım tevellüt.. moruk diyene bak, dermişim.. :D

bikmisbroker
08-06-2004, 22:00
71 ank iktisat

Demek 2 sene DAHA yaslisida var benden? :D :p

ertan
08-06-2004, 23:34
tevellüt alayım tevellüt.. moruk diyene bak, dermişim.. :D

sizden beş yaş gencim... :D

OCEANS
09-06-2004, 09:38
hakkaten burda bir sürü moruk varmış :D :D
ben de çoğunuzdan bir 20-25 yaşçık kadar küçüğüm. ama ciddi bir fark yok. umarım farkı kapatırsınız :D :D

krokodil
09-06-2004, 21:38
sizden beş yaş gencim... :D

35 geçilince pek fark etmez ilk kez 35 de gözlükle tanışdım :D

krokodil
09-06-2004, 22:00
sevgili oceans bir söz vardır gençler bilebilse moruklar yapabilse..

gerçi siz biliyor, bende yapabiliyorum ya,maksat bardak dolsun :D :D :D

San Francisco
09-06-2004, 22:05
Yaş ta kaldık.. Bugünleri de arayacağımızı hepimiz çok iyi biliyoruz. Yine de Borsa ile ilgilenebildiğimize göre demekki daha genciz. Borsa gercekten ruhu genç tutuyor. Zamanın nasıl geçtiğini farkettirmiyor.

krokodil
09-06-2004, 22:20
eyvallah sanfrancisco aynen öyle allah bugünleri aratmasın beterin beteri var..

borsanın dinç tuttuğuna gelince ......geçen gece uykumda delar kızın adını sayıklıyormuşum ..ver ereğli al serve al onu ver şunu hanım dürttü kağıtları sormadıda o kız kim diye sordu.hadi bakalım borsa ruhu genç tutuyormu yoksa....

DrX
09-06-2004, 22:22

Benim girişimde 1975.
2000 senesi öyle uzak görünüyorduki! Çok yakınmış :)

selçuk efendi
09-06-2004, 22:24
konuyu tevellüt diye deyiştirelim baari :p

krokodil
09-06-2004, 22:26
niye bu kadar kızdınız sizinde tevellüt epey var galiba :D

selçuk efendi
09-06-2004, 22:31
en gençlerinizdenim ben yav, tevellüte sözlükten baktım da kullandım.... :D

krokodil
09-06-2004, 22:38
iyi iyi sözlüğe başvurmak zorunda kaldıysanız hakkaten gençmişsiniz.hayırlı ömürler :)

San Francisco
09-06-2004, 22:42
eyvallah sanfrancisco aynen öyle allah bugünleri aratmasın beterin beteri var..

borsanın dinç tuttuğuna gelince ......geçen gece uykumda delar kızın adını sayıklıyormuşum ..ver ereğli al serve al onu ver şunu hanım dürttü kağıtları sormadıda o kız kim diye sordu.hadi bakalım borsa ruhu genç tutuyormu yoksa....

Sn Krokodil... beni genç tuttuğu kesin. :) Kağıtlar gerçi rüyalarıma girmiyor. (İyiki de girmiyor..Yoksa bende hapı yutardım...!!!!)
Ekranı takip edip kafamıza göre senaryo uyarlamalar çok hoşuma gidiyor.

selçuk efendi
16-06-2004, 01:49
kim onlayn listesine baktıımda benden başkasının da orya baktıını gördüümdeki o yakala(n)mışlık hissini:)

krokodil
17-06-2004, 13:22
kim onlayn listesine baktıımda benden başkasının da orya baktıını gördüümdeki o yakala(n)mışlık hissini:)
:D :D :D

selçuk efendi
18-06-2004, 21:17
Liechtenstein yazmayi

Eskimis televizyonlarda goruntu gittiginde,yandan bilincli bir darbeyle goruntuyu geri getirmeyi...

(ayrıntılar sitesinden ödünç:))

selçuk efendi
18-06-2004, 21:25
son yazılanlarda ardarda ismimin gözükmesini, bi de açtıım konuların izlenme sayısına bakmayı :p

selçuk efendi
22-06-2004, 23:17
yeni cep telefonlarının ekranındaki muşambayı sıyırmayı..

İnek sağılırken sütün tazyikle kovada çıkardığı bızzt, bızzt sesini...

Kornerden gol atmayi

Haslanmis yumurtanin kabugunu, beyaz kisminda zar kalintilari birakmadan soyabilmeyi

Arabayla giderken, baska bir arabaya yol darliginda kenarda bekleyip yol verince veya dort yolda falan durup gecis verme vb hareketlerden sonra karsi arabanin kornayla tesekkur etmesini

(yan siteden araklanmıştır :D )

son_azrail
22-06-2004, 23:35
sevmeyi severim sevdiğime söylememeyi sevmem:)amma sevmek fiili kullandım bea:)

selçuk efendi
26-06-2004, 15:35
Berberde saclarimi kestirdikten sonra kafa yikanma safhasinda kafasinin tepesinde sampuani dokunce soguklugu hissetmeyi ve elleriyle ovalamaya basladiktan sonra sampuanin yayilan cikletimsi kokusunu (berber sampuani kokusu)

Disarida hava karanlik iken, yagis olup olmadigini evimin penceresinden sokak isigina bakarak anlamaya calismayi

Futbol maclarinda, aut veya kornere giden top sonrasi, kalenin biraz kenarinda olan yer kamerasindaki acidan agir cekimi gosterirken, cikan topun tam o goruntuyu gosteren kameraya carpmasini, ayrica da agir cekimde gosterirken top kameranin yonune dogru geliyorsa, acaba top kameraya isaabet edecek mi diye merakla tahmin etmeyi

(yan siteden)

chem73
27-06-2004, 23:27
................................ / iğrenç yerli diziler
................................./ kral tv vj leri

selçuk efendi
30-06-2004, 18:51
Silgiyi boş bir alanda dikkatlice ileri geri götürerek çıkan kırıntı silgi parçalarından solucan gibi şerit yapmayı…

yeni ayakkap almış olmanın verdii dayanılmaz hafiflii.... üff sarı sarı nefis...

(yan siteden arak)

selçuk efendi
20-07-2004, 18:53
erkegin tras olmasi esnasinda onu seyretmeyi( konsantire olabildikleri ve sükuunet icersinde sadece el hakimiyetlerine dikkat kesilmelerinden otürü)

yan tarafa taşıncak olan komşuları alıcı gözle gözetlemeyi... her seferinde "anne şu benim akranım kız hangisiiiğ" die sorup annemi çıldırtmayı.. "görmo musun hepsi 50 yaşında " "e burdaki herkes o yaşta. akranım insana hasretiiim tanrıım" diyaloglarını.. bu diyaloglar sayesinde zamanın akabilmesini...

‘Kim oo?’ diye sorulduunda ben dilim demeyi:)

kulaklıımı masanın uzerine koyup müzii o sekilde dinlemeyi..kısık kısık..

Karpuzun, kabuuyla beraber hilal seklinde kesilip dibinden şerit cekilerek dilim dilim kesilmesinden sonra kabuun dibindeki kalanlari siyirarak yemeyi …

(yan site)

selçuk efendi
27-07-2004, 19:14
akşam evde elenktrikler kesildii anda kerkesin balkona çıkıp "aaaa baksana karşı taraflarında kesilmiş... alibeyköy’ünda kesilmiş... kaathane taraflarınında yok" nidaalarıynan proplemin büyüklüünü kavrayabilmemizı...

iki delii veyaahutta iki noktayı yanyana gördüümde altına bir tane yay çizip surat yapıverebilmeyi...

mesai saati icerisinde yoonken ve internette cok acil bir sey arastirip bulmam gerekirken kacamakta olsa maillerime bakmayi, ayrintilara girmeyi,...

yeni ayakkap almissam ve henuz yere hic basmamissam onu giyecegim sabah mutlaka elbiselerimi hazirlarken yere koyarim.. sabah kalktigimda yeni ayakkaplarimi da giyer ve sonra elimi yuzumu yikamaya giderim banyoya, evin icinde onlarla dolasirim.. iste bu olayi...

(yan site)

selçuk efendi
12-08-2004, 23:23
pisikletle gezerken, gerekli hıza ulaşıp pedala basmayı bırakırsın ve pedal boşa çıkınca tekerleen dingilinden çok zarif bi ses çıkar.. o zırzırzırzır sesi severim.

yanmış ve bir soğan zarı kıvamına gelmiş vücut derisini soymayı..

yazın o geberten sıcaanda gece uyumak için cebelleşirken, hararetten spazm geçiren yastıımı ters çevirip on saniye de olsa serinlik hissiyatını tatmayı...

taaa lisedeykene yazılmış minik küçük köşede kalmış notları, anlık cümleleri uzuuun bi aradan sonra tekrardan okumayı... "tenefüste geldim, yoktun; ben de arı öldüreyim dedim, bi sonraki sayfada kendisi!" gibi...

(yan site)

gemici
12-08-2004, 23:49
yeni ayakkap almissam ve henuz yere hic basmamissam onu giyecegim sabah mutlaka elbiselerimi hazirlarken yere koyarim.. sabah kalktigimda yeni ayakkaplarimi da giyer ve sonra elimi yuzumu yikamaya giderim banyoya, evin icinde onlarla dolasirim.. iste bu olayi...

(yan site)
o işi sokaktan gelince yapta ben sana kral diyeyim..................... :)

H.ömer iren
13-08-2004, 02:22
ne severim bilio musun...

soganları alıcaksın uzun uzun dograyacaksın sonra hafıf yagda pısırıp oldureceksın hafıf kahverengımsı bı hal alırken ıcınde koy yumurtalarını kıracasın sonra o yumurtaların sarısı tam pısmeden (kayısı halde) alacaksın ekmegını o sarı topları patlarak ıcınden aksan sıvıyla bırlıkte yıyeceksın soganların acılıgı gıdıp sankı sekerlenmıs gıbı bı tadı olacak o tadla ıcın gıdecek hafıf tereyagı kokusu gelecek.....

işte ben bunu severim :)

(benden)

selçuk efendi
22-08-2004, 02:34
yeni çorapların topuundaki yumşak metal zımbırtıyı, çorapları ikiye ayırmak suretiynen pırtlatmayı..

merdivenlerden inerken ışıkların beni gördüü zaman yanmasını(fotosellll)

(yan site)