PDA

View Full Version : Temel Analize Göre Değerinin Altındaki Şirketlere Yatırım

investtment
05-05-2016, 21:18
Bu forumda Amacım Teknik Analize Göre Değil Temel Analize göre Değerinin Altında Kalmış Şirketleri Bulup Min. 6 ay max 2 sene lik(bilançolarda aksaklık olmaz ise) periyotlarda yatırım yapıp endeksin ve piyasaların üzerinde getiri Elde Etmeye Çalışmak....
Foruma Bugunden İtibaren Aldığım Hisselerimi Ve Aldığım Fiyatlarımı Yazacağım .
Not : Burada Yaptığım İşlemleri Gerçek Pörtföyümdede yapıyor olacağım .
Sadece hisse adetleri ve rakamlar farklı olacak.

Kurallar ;
-Sanal Pörtföyüm İçin 150.000 TL. Bir Bakiyem Olacak ve Her hisse İçin max. 3 alım (maliyet düşürmek için ) hakkım ve her alımım 10.000 tl ile olacak şekilde yapılacak .
-Kol Bacak Kesme Gibi Atraksiyonlar Yapılmayacak
-Üstüste zarar açıklayan , Bedelli Üstüne Bedelli Yapan , Şaibeli , Volatiliteli Şirketler Burada Bulunmayacak
-Piyasalardaki dalgalanmaya göre satış yapılamaz ve 3 aydan önce bilançolarda felaket yoksa satım yapılamaz.
-Paramızın Aylık Maliyetini 1.250 Olarak Hesaplıyoruz .
usd ; 2,92
euro ;3,33

Bakalım Uzun Vadede Sanal Pörtföyüm Neler Yapacak ?

Herkese Bol Kazançlar

Not ; Basit Bir Sistemim Var Teknik Analize Göre İşlem Yapmıyorum ve Değerinin Altındaki şirketlerden Hisse Alıyorum . İhtiyacım Olmayan Para ile Alım Yapıyorum .Burada Yazdıklarım Kesinlike Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde değildir.

berfe
05-05-2016, 21:25
tebrikler ve başarılar dileğim topiğiniz hayırlı olsun ilgiyle takip edeceğim

investtment
05-05-2016, 21:29
Ana Para ; 150.000

Royal Halı ; 1,460 x 3 = 20547 lot ( royalde Tüm Alım Haklarımı Bugun İtibari İle Kullandım )
tavhl : 14,70 x 2 = 1360 lot (tavhl maliyet düşürme için bir hakkım daha var )
yaprak : 1,99 x1 = 5025 lot (yaprak ortalama düşürmek için 2 hakkım daha var )
tskb =1,580 x 2 = 12658 lot (2 hakkımızı kullandık )
ozrdn =1 x 2,73 =3663 lot (1 hakkımızı kullandık )
kron = 2,43 x1 = 4115 lot (1 hakkımızı kullandık )

toplam harcanan = 100.000 tl
kalan bakiye 50.000 tl (kalan paramız günlük repo +9 tl günlük )
Paramızın Aylık Maliyetini 1.250 Olarak Hesaplıyoruz .
05/05/2016

not : hisse alımlarında en düşük ve en yüksek değerler alınıp /2 yapılarak bulunmuştur.

investtment
05-05-2016, 21:37
tebrikler ve başarılar dileğim topiğiniz hayırlı olsun ilgiyle takip edeceğim

Sayın Berfe İyi Niyetli Dilekleriniz İçin Teşekkür ederim .

investtment
05-05-2016, 21:38
Bu Forumdaki Yatırım Stratejisi ;

Hayatta hiç bir şey yolunda gitmiyor diyenlere...

Cin Bambu ağacının yetişmesi, olumlu ısrar için güzel bir örnektir.
Cinliler bu ağacı söyle yetiştirir:

Önce ağacın tohumu ekilir,sulanır
ve
gübrelenir.

Birinci yıl tohumda herhangi bir değişiklik olmaz. Tohum
yeniden sulanıp gübrelenir. Bambu ağacı ikinci yılda da toprağın dışına
filiz vermez. Uçuncu ve dördüncü yıllarda her yıl yapılan işlem tekrar
edilerek bambu tohumu sulanır ve gübrelenir.

Fakat inatçı tohum bu yılda
da filiz vermez. Cinliler büyük bir sabırla besinci yılda da bambuya su
ve gübre vermeye devam ederler.
Ve nihayet besinci yılın sonlarına doğru bambu yeşermeye baslar ve altı
hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 27 metre boyuna ulaşır. Akla gelen
ilk soru sudur : Cin bambu ağacı 27 metre boyuna alti hafta da mi Yoksa
beş yılda mı ulaşmıştır ? Bu sorunun cevabi tabii ki beş yıldır.

Büyük bir sabırla ve ısrarla tohum beş yıl süresince sulanıp
gübrelenmeseydi ağacın büyümesinden hatta var olmasından söz edebilir
miydik?... Bir basarinin şartları her zaman çok basittir.

Bir sure için çalısın,
Bir sure tahammül edin.
Her zaman inanın
Ve hiçbir zaman geri dönmeyin.

investtment
05-05-2016, 21:45
Not ;Forumu Okuyan Arkadaşlar Değerinin Altında Olduğunu Düşündüğünüz Şirketler İçin Paylaşımlarınızı Lütfen Belirtiniz !

Antiseptik
05-05-2016, 21:53
Hayırlı olsun hocam. Royal halı - Naksan Holding ve bağış konularının etkileri ve araştırılmaları bu hissenin risk algısını farklı bir boyuta taşıyabilir mi ?

investtment
05-05-2016, 21:59
Hayırlı olsun hocam. Royal halı - Naksan Holding ve bağış konularının etkileri ve araştırılmaları bu hissenin risk algısını farklı bir boyuta taşıyabilir mi ?

Üstadım Selamlar ;
Öncelikle Zaman Ayırıp Yazdığınız İçin Teşekkür ederim
Naksan Holding'te Söylediğiniz Risk Bugün Azda Olasa Kesinlikle Var . O konu Şu an için Görüntüde Kapanmış olarak Duruyor .
Ancak Cemaat Operasyonları Devam ettiği müddetce Yatırımcının Aklında Hep bir soru İşareti olarak Kalacak .
Cemaat fiyatlamasının Yapıldığını Varsayarak Bu hisseyi Pörtföyümde Tutuyorum . Ancak Yukarıdada Belirttim Kontrol edemeyeceğimiz bir sürü Etken Var Ve bu hisse Bu konuda 1 -0 geride malesef . Yalnız risk Algısının Farklı bir boyuta taşınacağı konusunda hemfikiriz.

Neyse Şimdi Gelelim Artılarına
-bana göre kapanan cemaat konusu
-toplam gelirinin yarısının ihracattan gelmesi
-halı dışında iplik satışı yapması ve Atlas halının Gruba katılması
-piyasa değerinin çok düşük olması
-yüksek bilanço beklentim
-kambiyo zararının bu bilançoda düşük gelmesi ayrıca yurt dışı satışlardan dövizdeki artışı bilançoda artı olarak gözükmesi
-piyasa fiyatının çok ucuz kalması
-düzenli temettü ( buseneden sonra temettü ? )

eksileri
-son bilançoda artan borçluluk
-cemaat konusu hortlarmı

adestim
05-05-2016, 22:06
Yeni başlığınız hayırlı olsun takipçiniz olacağım..:clown:

investtment
05-05-2016, 22:12
Neden Teknik Analize İnanmıyorum ;

-Teknik Analiz ; Bence buyuk oyuncularin, kucuk yatirimcilar oyalansin diye ortaliga saldigi bir takim insanlara yaptirttiklari Eylemin İsmi
-Teknik Analiz ;Analistin istedigi her formasyonu gorebilecegi bir teknik. Bana Göre astrolojiden farksizdir. Alim ya da Satim yapmak isteyenlere dayanak sagladigi icin psikolojik bir fonksiyonu var.
-Teknik Analiz ; Hergün trade etmek zorunda olan insanların can simididir ve 2 Gün Kazandırır 3 Gün Kaybettirir .
-Teknik Analiz ; Geçmişe dair yapılan yani zaten olmuş bitmiş olanı yorumlamaktadır.
Son Olarak Türkiyedeki Yatırımcıların Malesef % 80 'i Temel Analiz Yapma Konusunda Yeterli donanıma Sahip Değil .Bu yüzden Çoğunluk Psikolojisi(sürü ) Hakim .
Örnek ; Dolar 2,80 'nin Altına Kırınca Kimse Yüzüne Bakmıyordu , Bugun Tanıdığım Bir sürü İnsan Usd Aldı .

investtment
05-05-2016, 22:13
Yeni başlığınız hayırlı olsun takipçiniz olacağım..:clown:

Üstadım Hoşgeldiniz

abramm
05-05-2016, 22:14
topik hayırlı uğurlu olsun, başarılarınızın devamı dilerim. faydalı olacağına şimdiden inanıyorum..

investtment
05-05-2016, 22:15
topik hayırlı uğurlu olsun, başarılarınızın devamı dilerim. faydalı olacağına şimdiden inanıyorum..

Teşekkür ederim !!!

Katkılarınızı Bekliyorum

kant1071
05-05-2016, 22:18
Hayırlı Olsun, takipçilerine faydalı olsun,

mindrust
05-05-2016, 22:21
Örnek ; Dolar 2,80 'nin Altına Kırınca Kimse Yüzüne Bakmıyordu , Bugun Tanıdığım Bir sürü İnsan Usd Aldı .

:gulen:

Bugünlük ben değildim bu ama zamanında 3küsürlerden dünyanın dolarını istiflemiştim. (ee dayak yiye yiye atmayı da öğrenicez umarım:))

O yüzden takipteyim.

investtment
05-05-2016, 22:23
Hayırlı Olsun, takipçilerine faydalı olsun,

Üstadım Çok Teşekkür ederim Katkılarınızı Bekliyorum

investtment
05-05-2016, 22:24
:gulen:

Bugünlük ben değildim bu ama zamanında 3küsürlerden dünyanın dolarını istiflemiştim. (ee dayak yiye yiye atmayı da öğrenicez umarım:))

O yüzden takipteyim.

Kaybetmeden Öğrenilen Şeylerin Kıymeti Bilinmiyor zaten .Hoşgeldiniz

investtment
05-05-2016, 22:28
Bu arada Bu forumun Amacı En dipten Alıp En pahalıya Satmak Falan Değil onu özellikle Belirtmek istiyorum .
Hayatım Boyunca ucuza Mal almaya çalıştığım için satarken fiyat konusunda çok kaygılanma gereği duymadım .
Benden Alan Hayrını Görsün Mantığı Bence En Doğrusu .

sortac00
05-05-2016, 22:30
Umarım faydalı bir topik olur.

mavipenguen
05-05-2016, 22:30
hayırlı olsun, kim emek verip paylaşıyorsa Allah (c.c.) ondan razı olsun...

investtment
05-05-2016, 22:31
Umarım faydalı bir topik olur.

Üstadım Teşekkür ederim .

investtment
05-05-2016, 22:31
hayırlı olsun, kim emek verip paylaşıyorsa Allah (c.c.) ondan razı olsun...

Üstadım Çok Teşekkür ederim .
Katkılarınızı Bekliyorum

investtment
05-05-2016, 22:37
Trende Göre Hareket Edilen Hisselerin Forumları ;

9:30 açılış
9:35 saygı duruşu ve istiklal marşı
10:00 iyi dilek ve temenniler
11:00 ortalama takibi ve teknik vızıltı
12:00 küfürler
13:00 yemek arası
14:00 hakkımı helal etmiyorum cuların geçit töreni
15:00 sattım kurtuldumcuların takdimi
16:00 günlükçü ve traderların linçi
17:00 çay molası
17:30 temelciler eşliğinde günü haberlerinin sunumu
17:40 spekülatör ve şirket sahibine küfürler
17:45 günün değerlendirmesi iyi niyet ve temenniler
17:50 zararda olan arkadaşlara sabır dilekleri ,saygı duruşu ve kapanış

edward20
05-05-2016, 22:38
hayırlı olsun sayın invest

investtment
05-05-2016, 22:40
hayırlı olsun sayın invest

Sağolun Sayın Edward 20 Hoşgeldiniz !
Kront Forumunda yazılarınızı Gördüm Sizin Görüşlerinizi Özellikle Merak ediyorum.
Bu arada Pörtföyü yorumlarsanız ve foruma katkı verirseniz Çok Memnun Olurum .

Saygılarımla

askitap
05-05-2016, 22:44
Neden Teknik Analize İnanmıyorum ;

-Teknik Analiz ; Bence buyuk oyuncularin, kucuk yatirimcilar oyalansin diye ortaliga saldigi bir takim insanlara yaptirttiklari Eylemin İsmi
-Teknik Analiz ;Analistin istedigi her formasyonu gorebilecegi bir teknik. Bana Göre astrolojiden farksizdir. Alim ya da Satim yapmak isteyenlere dayanak sagladigi icin psikolojik bir fonksiyonu var.
-Teknik Analiz ; Hergün trade etmek zorunda olan insanların can simididir ve 2 Gün Kazandırır 3 Gün Kaybettirir .
-Teknik Analiz ; Geçmişe dair yapılan yani zaten olmuş bitmiş olanı yorumlamaktadır.
Son Olarak Türkiyedeki Yatırımcıların Malesef % 80 'i Temel Analiz Yapma Konusunda Yeterli donanıma Sahip Değil .Bu yüzden Çoğunluk Psikolojisi(sürü ) Hakim .

hocam guzel hisseler secmissiniz lakin ekonomik verilerin hepsi hesap kitap istatistik uzerine dayali iken tekniksiz kalinir mi hic..
temel bulur, teknik vurur..

selam sevgi saygi hurmetler..
askitap

investtment
05-05-2016, 22:48
hocam guzel hisseler secmissiniz lakin ekonomik verilerin hepsi hesap kitap istatistik uzerine dayali iken tekniksiz kalinir mi hic..
temel bulur, teknik vurur..

selam sevgi saygi hurmetler..
askitap

Öncelikle Hoşgeldiniz
Değerli Yorumunlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim. Teknik Analist Konusunda Görüşlerimi Yukarda Belirttim , Bilinçli Yapan İnsanlarada Saygım Sonsuz ..
Malesef Türkiyede Her Eline Fotoğraf Makinesi ALan Nasıl Fotoğraf Sanatçısıyım Diyorsa veya Meslek Kısmına Yazabiliyorsa Teknik Analiz İçinde Aynısını Çok Defa Gözlemlediğim için Belki Biraz önyargılı Olabilirim . Foruma Katkılarınızı Bekliyorum .

Selam Sevgi Saygı Ve Hürmetler

edward20
05-05-2016, 22:56
Sağolun Sayın Edward 20 Hoşgeldiniz !
Kront Forumunda yazılarınızı Gördüm Sizin Görüşlerinizi Özellikle Merak ediyorum.
Bu arada Pörtföyü yorumlarsanız ve foruma katkı verirseniz Çok Memnun Olurum .

Saygılarımla

elimden geldiğince gördüğüm hisseleri yazacağım herhalde ilk hisse royal olacak, sahipleri kötü olmasa şuan en kötü görmesi gerekn nokta 2.09 dur. YTD.

gueno_33
05-05-2016, 23:06
Hayırlı uğurlu olsun tam aradığım başlık teknik analiz konusunda size tamamıyla katılıyorum ama öyle bir durumdayızki piyasa yapıcılar ky nin yada oy nin teknik algısı ile oynayarak piyasaya yön veriyorlar. Bunu bilerek tekniğe imam etmeden temel çimentolu kağıtlar arıyorum. İnşallah bu topik hepimiz için hayırlı olur. Ayrıca sayın investtment eğer vaktiniz olursa katmerciler hakkındaki görüşünüzü merak ediyorum. Zatenn öyle bir kağıt ki teknikle alakası yok gibi. Saygılar kolay gelsin.

investtment
05-05-2016, 23:06
elimden geldiğince gördüğüm hisseleri yazacağım herhalde ilk hisse royal olacak, sahipleri kötü olmasa şuan en kötü görmesi gerekn nokta 2.09 dur. YTD.

Maalesef şu anki durumunda Adım gibi eminim 2'nin üzerini Bilançodan Sonra Görsün ve bir müddet yataya gecsin bir sürü İnsan zararına satışa geçer , bu arada Royalde iyi niyet kuşkusu bendede var ancak Adamların yaşadığı talihsizlikleride görmezden gelmek doğru olmaz .

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

investtment
05-05-2016, 23:11
Hayırlı uğurlu olsun tam aradığım başlık teknik analiz konusunda size tamamıyla katılıyorum ama öyle bir durumdayızki piyasa yapıcılar ky nin yada oy nin teknik algısı ile oynayarak piyasaya yön veriyorlar. Bunu bilerek tekniğe imam etmeden temel çimentolu kağıtlar arıyorum. İnşallah bu topik hepimiz için hayırlı olur. Ayrıca sayın investtment eğer vaktiniz olursa katmerciler hakkındaki görüşünüzü merak ediyorum. Zatenn öyle bir kağıt ki teknikle alakası yok gibi. Saygılar kolay gelsin.

Hocam Öncelikle Hoşgeldiniz Siyasetten etkilenen veya çok yakın olan Hisselerden pörtföyümde bir tane var , açıkcası bir tane daha istemiyorum.
Ayrıca Aldığı ihaleleri bugünkü siyasi konjektürde şirketin başına Kedim Kadayıf'ı koysam alacak bir şirketten bahsediyoruz.
En kısa zamanda bakıp burada yorumlarımı paylaşırım, Ancak sizde Katmerciler Hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız, sevinirim .
Saygılarımla

gueno_33
05-05-2016, 23:22
Hocam Öncelikle Hoşgeldiniz Siyasetten etkilenen veya çok yakın olan Hisselerden pörtföyümde bir tane var , açıkcası bir tane daha istemiyorum.
Ayrıca Aldığı ihaleleri bugünkü siyasi konjektürde şirketin başına Kedim Kadayıf'ı koysam alacak bir şirketten bahsediyoruz.
En kısa zamanda bakıp burada yorumlarımı paylaşırım, Ancak sizde Katmerciler Hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız, sevinirim .
Saygılarımla

Dediğiniz gibi siyasete yakından ziyade direkt siyasi bir kağıt tabi iktidara yakın olması kağıdı cazip kılıyor. Eksileri durduk yere tavan, herşey iyi giderken dip yapabilmesi. Sahibinin pekte güvenilir olmaması bu açıdan incelersek sizin topiğin kriterlerini pek karşılamıyor. Nezaketinizden ötürü teşekkür ederim.

sortac00
05-05-2016, 23:26
Katmerciler uzak durulması gerek. eder fiyatı 2.40 - 3.60 olması gereken bir kağıt bana göre. Millete 6.5 dan hedef fiyat 8.5 diyerek mal aldırdılar. O malı geri almak için 1.90 lira bastılar hisseyi. Malı devrettikleri an fiyat yarıya iner. Temkinli alın temkinli satın. Ytd

sortac00
05-05-2016, 23:28
Katmerciler tam bir patron hissesi

sortac00
05-05-2016, 23:29
Investment sizde akguv varmı?

investtment
05-05-2016, 23:32
Akguv ile Aynı mantalite yarın elimden geldiğince Açıklayacagım ne demek istediğimi. tahminim bir geri alım hikayesi patlatırlar bu yakınlarda , birde kimse yanlış anlamasın bu adamların para kazanma şekli sıkıntılı . bana göre tüyü bitmemiş yetimin Hakkı var kasaya giren parada Saygılarımla

investtment
05-05-2016, 23:34
Investment sizde akguv varmı?

Vardı Trade Amaçlı bir zamanlar, Şirkete patronlara ve yorumlara güvenmedim sattım , oradada yazmıştım Kedim kadayıfı başına koysam diye sanırım oradan hatırladınız

investtment
05-05-2016, 23:38
Katmerciler uzak durulması gerek. eder fiyatı 2.40 - 3.60 olması gereken bir kağıt bana göre. Millete 6.5 dan hedef fiyat 8.5 diyerek mal aldırdılar. O malı geri almak için 1.90 lira bastılar hisseyi. Malı devrettikleri an fiyat yarıya iner. Temkinli alın temkinli satın. Ytd

Piyasa zaten iskontolu yaklaşıyor , ayrıca ürettikleri bir şey yok . Motor japonyadan, kameralar almanyadan , burada montajını yap , çak . Sistem bu . Kendilerini Bir FNSS gibi lanse etselerde değiller

investtment
05-05-2016, 23:41
Dediğiniz gibi siyasete yakından ziyade direkt siyasi bir kağıt tabi iktidara yakın olması kağıdı cazip kılıyor. Eksileri durduk yere tavan, herşey iyi giderken dip yapabilmesi. Sahibinin pekte güvenilir olmaması bu açıdan incelersek sizin topiğin kriterlerini pek karşılamıyor. Nezaketinizden ötürü teşekkür ederim.

Estafurullah Beyin Fırtınası yapıyoruz, katkılarınızı bekliyorum. Saygılarımla

abramm
05-05-2016, 23:52
hocam Comdo takibimde idi ama biz sahiplenemeden haber çıktı ve uctu gitti, şimdi gene biraz durulmuş ama doğru zamanda doğru fiyata ortak olunabilir.

investtment
05-05-2016, 23:56
hocam Comdo takibimde idi ama biz sahiplenemeden haber çıktı ve uctu gitti, şimdi gene biraz durulmuş ama doğru zamanda doğru fiyata ortak olunabilir.

Comdo ve Flap bendede vardı ( takip listemde) Yaprak aldım tereddüt etmedim Flap ve Bunda neden bilmem tereddüt ettim . Flapda Beyazdaki vatandaş var diye girmedim ancak Comdo basiretim bağlandı. Royalinde etkisi büyük oldu beklentim Royalde çok büyük, bakalım ben hala doğru tercihi yaptım diyorum neler olacak

investtment
06-05-2016, 00:01
Bu arada arkadaşlar TSKB sanıyorum pörtföyümde her zaman olacak iş modeline ve sistemine hayranım. Sigarayı bıraktığımdan beri BES mantığı ile düzenli kenara alıp attığım satmadığım tek hisse bu oldu . Mükemmel yönetiliyor , düzenli temettü ve bedelsizi var . pörtföyümde başka banka hissesi sanıyorum Olmayacak.

alyel
06-05-2016, 00:02
Güzel oldu bu başlık. Hayırlı olsun.

investtment
06-05-2016, 00:03
Güzel oldu bu başlık. Hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim, katkılarınızı bekliyorum

investtment
06-05-2016, 00:11
Bu arada Isgsy 'de Takip Listemde şirket kasadaki Nakit kadar etmiyor,şaka gibi ama gerçek . dünya kadar iştirak firmasıda bonusu.
TSKB Bu şirketin ortağı olduğu ve düzenli kar ettiği için tercihimi buradan yana kullandım,iştirak çıkışı olursa ortağı olduğu için zaten bilançoya yansıyacak.
ancak 1-1.20 aralığında Isgsy tekrar gündeme gelebilir .

investtment
06-05-2016, 10:00
Herkese Hayırlı Bereketli Cumalar

sabribodur
06-05-2016, 11:02
Herkese Hayırlı Bereketli Cumalar

Sizlerinde cumanız mübarek olsun.

Öncelikle vaktinizi ayırıp bu topiği açtığınız için tşk ederim. Elinize yüreğinize sağlık. Royalde aslında risk yok. Risk tahtanın oyuncusunda, bizleri tahtadan dökmeden bu tahtayı kaldırmaya niyeti yok anlaşıldı. Royalin finansallarının 3 te 1 inde olup royalin 5 katı fiyatta işlem gören 50 kağıt sayarım borsada. Sabrına güvenen sinirleri sağlam olan herkese bu kağıdı tavsiye ederim. Bu kağıtta ekmek var. İnşaallah hep beraber yeriz bu ekmeği.

abramm
06-05-2016, 11:56
Sizlerinde cumanız mübarek olsun.

Öncelikle vaktinizi ayırıp bu topiği açtığınız için tşk ederim. Elinize yüreğinize sağlık. Royalde aslında risk yok. Risk tahtanın oyuncusunda, bizleri tahtadan dökmeden bu tahtayı kaldırmaya niyeti yok anlaşıldı. Royalin finansallarının 3 te 1 inde olup royalin 5 katı fiyatta işlem gören 50 kağıt sayarım borsada. Sabrına güvenen sinirleri sağlam olan herkese bu kağıdı tavsiye ederim. Bu kağıtta ekmek var. İnşaallah hep beraber yeriz bu ekmeği.

spek amca biraz akıllı olsa zaten, şöyle bir tavan çekse zaten kağıtdaki kylerin yarısı dökülür. az bir ky kaldı zaten onlarda bıkmış durumda aslında, maliyetleri çok yüksek arkadaşlar var bende dahil, ama dediğim gibi düşerken kyden kurtulamaz, biraz yukarılara taşımak zorunda, sonrasında silkelenmedik adam bırakmaz. Hayırlı Cumalar

investtment
06-05-2016, 12:16
Royal'de Malesef Zararda olan Bir çok Küçük Yatırımcı Var , 2'nin Üzerinde bunların bir çoğu zararına satar çıkar .
Türkiyede oluşan Siyasi Akım Nedeniyle Şirketi piyasa Böyle Fiyatladı , Yapacak Bir şeyimiz yokda Bilançodan sonra Buralarda tutamaz .
Bir sürü İnsan Dolar , O zaman Nasıl Silkeleyecek onun ve parasının maliyetinin hesabını muhakkak yapıyordur.
En Kötü temettümüzü Alır Yeriz Ne diyeyim , Herkese hayırlı Cumalar

investtment
06-05-2016, 15:23
Bu arada Kront Gün içi yaklaşık % 7 yaptı , hala değerinin altında olduğunu düşündüğüm için Beklemeyi uygun görüyorum.

investtment
06-05-2016, 16:10
Kron % 15 e dayandı, Tavdada Durum Fena Değil....Ancak Ben Esas Patlamayı Bilanço Sonrası Royalden Bekliyorum

investtment
06-05-2016, 16:46
Bu arada Hafta Sonu 2 Gün kafa Dinlemek için İstanbul Dışına Çıkacağım İçin , (Çanakkale'me Gidiyorum ) Katmerciler ile İlgili Söz Verdiğim Bazı Verileri Yayınlayamayacağım . Zaten Konunun Anlaşıldığı ve Herkesin Hissenin Potansiyeli Olsa Bile Neden Alınmayacağı Konusunda Mutabık Kaldığını Düşünüyorum .
Herkese En Güzel Hafta Sonları Dileğiyle
:halayci:

gueno_33
06-05-2016, 19:58
Bu arada Hafta Sonu 2 Gün kafa Dinlemek için İstanbul Dışına Çıkacağım İçin , (Çanakkale'me Gidiyorum ) Katmerciler ile İlgili Söz Verdiğim Bazı Verileri Yayınlayamayacağım . Zaten Konunun Anlaşıldığı ve Herkesin Hissenin Potansiyeli Olsa Bile Neden Alınmayacağı Konusunda Mutabık Kaldığını Düşünüyorum .
Herkese En Güzel Hafta Sonları Dileğiyle
:halayci:

Sizede güzel haftasonları dilerim.

MATESİS
07-05-2016, 01:11
Ana Para ; 150.000

Royal Halı ; 1,460 x 3 = 20547 lot ( royalde Tüm Alım Haklarımı Bugun İtibari İle Kullandım )

05/05/2016

not : hisse alımlarında en düşük ve en yüksek değerler alınıp /2 yapılarak bulunmuştur.

hayirli olsun liste disi yorum yapacak misiniz?

bazen de oyle hisseler vardir ko suan iskontolu olsa dahi gelecekte bu acigi fazlasi ile kapatacaktir..boyle hisselerinde max 2 yil sure icin alinabilecegini dusunuyorum...

armada,alcar,kordsa,tupras,dgate,indes,brisa,sasa, egeen,
goltas ,alark

katmer r gelince ayri baslik acmak istyorum ...gecmistede ayni seyi yaptilar hisseyi yukari sur ,savunma sanayine girecegiz de sonra 3 milyon lot sat , sonra ingiliz fona satilan 2.10 ortalama ile 3 milyon lot ayni zamanda toplanan 500 bin lot oldu ayni fiyatlardan ,,,
sonrasi 2 den 12 lere soluksuz hareket ,hemde 30_40_50 milyon islem hacmi ile ,,,
o zamanlarda 60 milyonluk tahvil ihrac etmisler suan da da 100 milyonluk tahvil ihrac ettiler ve 6 milyon lot satacaklarini soylediler yone alan el satan el ayni olursa bu kez hisseyi ozellikle 3 milyon lot satis bittikden sonra ve kalan 3 milyondu zaman zaman hisseyi baskilamak ve ustten korku salmak icin piyasaya azar azar pompalayacaklarini dusunuyorum ...mal yukseeldikce yeni kurulan arge merkezi ve mayis sonuna tamamlanmasi beklenen fabrikayi dusununce ben katmerrin oyle yada boyle 1_2 yil icinde 25_30 bandina gelebilecegini dusunuyorum....

investtment
07-05-2016, 09:37
hayirli olsun liste disi yorum yapacak misiniz?

bazen de oyle hisseler vardir ko suan iskontolu olsa dahi gelecekte bu acigi fazlasi ile kapatacaktir..boyle hisselerinde max 2 yil sure icin alinabilecegini dusunuyorum...

goltas ,alark

katmer r gelince ayri baslik acmak istyorum ...gecmistede ayni seyi yaptilar hisseyi yukari sur ,savunma sanayine girecegiz de sonra 3 milyon lot sat , sonra ingiliz fona satilan 2.10 ortalama ile 3 milyon lot ayni zamanda toplanan 500 bin lot oldu ayni fiyatlardan ,,,
sonrasi 2 den 12 lere soluksuz hareket ,hemde 30_40_50 milyon islem hacmi ile ,,,
o zamanlarda 60 milyonluk tahvil ihrac etmisler suan da da 100 milyonluk tahvil ihrac ettiler ve 6 milyon lot satacaklarini soylediler yone alan el satan el ayni olursa bu kez hisseyi ozellikle 3 milyon lot satis bittikden sonra ve kalan 3 milyondu zaman zaman hisseyi baskilamak ve ustten korku salmak icin piyasaya azar azar pompalayacaklarini dusunuyorum ...mal yukseeldikce yeni kurulan arge merkezi ve mayis sonuna tamamlanmasi beklenen fabrikayi dusununce ben katmerrin oyle yada boyle 1_2 yil icinde 25_30 bandina gelebilecegini dusunuyorum....

Alakanız İçin Teşekkür Ederim Dönünce Bakacagım, iyi hafta sonları

tarumar49
07-05-2016, 22:29
Güzel yorumlariniz icin tesekkürler... bende teknikten cok hikayesi olan degerinin altinda ialem gören sirketlerin birgün mutlaka ederini görecegini düsünüyorum... bu düsünce ile yaklasik 7 aydir turgg dayim... eline para gecen nasil kosa kosa seker almaya kosarsa bende bu hisseden aliyorum... ama sig bir hisse oldugu icin zamansiz tarihlerde garip hareketler yapiyor... imar süreci anlamsiz bir sekilde tikandi...beklemeye devam ediyoruz....

investtment
07-05-2016, 22:40
Güzel yorumlariniz icin tesekkürler... bende teknikten cok hikayesi olan degerinin altinda ialem gören sirketlerin birgün mutlaka ederini görecegini düsünüyorum... bu düsünce ile yaklasik 7 aydir turgg dayim... eline para gecen nasil kosa kosa seker almaya kosarsa bende bu hisseden aliyorum... ama sig bir hisse oldugu icin zamansiz tarihlerde garip hareketler yapiyor... imar süreci anlamsiz bir sekilde tikandi...beklemeye devam ediyoruz....

Üstat hiç Bakmadığım Bir şirket Tatildeyim Döner Dönmez İnceleyecegim bu arada bende inşaat sektöründe iş yapıyorum, bilginize

alsancak
08-05-2016, 14:44
Hayırlı olsun..

investtment
08-05-2016, 14:57
Hayırlı olsun..

Teşekkür ederim

glbal
08-05-2016, 15:10
sayın investment
son güzel bilançosu artan ciro ve karlılığıyla kordsa hakkında ne düşünüyorsunuz

investtment
08-05-2016, 15:30
sayın investment
son güzel bilançosu artan ciro ve karlılığıyla kordsa hakkında ne düşünüyorsunuz

Üstat Bakmam Lazım, henüz İstanbul ' a dönemedim .

investtment
09-05-2016, 09:56
Herkese iyi haftalar, bol kazançlar

tarumar49
09-05-2016, 10:41
Günaydin herkese... simdi güncel takip ettiginiz hisseler hangileri.... turgg ve baticim in hikayesini nasil buldunuz...

tolg@
10-05-2016, 17:56
Goltas....karton...algyo için düşünceleriniz nedir..

mustafaylmz
12-05-2016, 17:09
Ozrdn plastik gelecegin istikrarli buyuyen firmalarindan biri olabilirmi acaba kim nekadar takip ediyor acaba bu hisseyi

investtment
16-05-2016, 12:57
Herkese Selamlar ve İyi Haftalar
Royal Forumunda Bilançonun Açıklanacağı gün maksadını aşan bir yorumumdan dolayı 1 haftadır cezalıyım
bilançoyu çok iyi bir oranla tahmin ettiğimi ve söylediğim hedeflere doğru gittiğimizi görüyorum .

Ana Para ; 150.000

05/05/2016

pörtföyümün son hali yukardaki gibidir , herhangibir hisse satışı yapmadım .
bugun için temel analize göre ucuz kaldığını düşündüğüm
halkbank alımı yapıyorum

pörtföy Nakit para durumum

50090 tl

alım ;

halkbank ; 9,39 x 2 = 2129 lot

kalan nakit 50090 - 20000 = 30090 TL

NOT ; PÖRTFÖYÜMDE 2 TANE AYNI SEKTÖRDEN HİSSE TUTMUYORUM ANCAK HALKBANK BENİM KRİTERLERİME EKSİKSİZ UYDUĞU İÇİN BÖYLE BİR ALIMI İSTİSNA OLARAK YAPTIM .

HERKESE İYİ HAFTALAR

MATESİS
16-05-2016, 16:25
Herkese Selamlar ve İyi Haftalar
Royal Forumunda Bilançonun Açıklanacağı gün maksadını aşan bir yorumumdan dolayı 1 haftadır cezalıyım
bilançoyu çok iyi bir oranla tahmin ettiğimi ve söylediğim hedeflere doğru gittiğimizi görüyorum .

Ana Para ; 150.000

05/05/2016

pörtföyümün son hali yukardaki gibidir , herhangibir hisse satışı yapmadım .
bugun için temel analize göre ucuz kaldığını düşündüğüm
halkbank alımı yapıyorum

pörtföy Nakit para durumum

50090 tl

alım ;

halkbank ; 9,39 x 2 = 2129 lot

kalan nakit 50090 - 20000 = 30090 TL

NOT ; PÖRTFÖYÜMDE 2 TANE AYNI SEKTÖRDEN HİSSE TUTMUYORUM ANCAK HALKBANK BENİM KRİTERLERİME EKSİKSİZ UYDUĞU İÇİN BÖYLE BİR ALIMI İSTİSNA OLARAK YAPTIM .

HERKESE İYİ HAFTALAR

tatil baya uzun surdu anlasilan ...
hos geldin ustadim...

dad113
16-05-2016, 18:24
Dohol ile ilgili düşünceleriniz nedir ? Tşkr.

investtment
16-05-2016, 19:30
tatil baya uzun surdu anlasilan ...
hos geldin ustadim...

Yok Üstadım Tatil Ayın 9 'unda Bitti , Royal'de Bilanço Açıklanacağı Gün Yani ayın 9 'unda Tatildende Gelmiş olmanın Rehavati ile bir paylaşımda bulunalım dedim Maksadını Biraz Aştı Sanırım o rehavetle :he: bir hafta zorunlu tatil verdi hisse.net yönetimi .
Bir arkadaş sana Web sitesi yapalım falan dediysede Daha Kötü ev sahiplik bir durum yok :)

Bu arada Gün içi kapanışta Biraz daha Halkbank aldım kendi pörtföyüme , işten güçten buraya yazamadım . Düşen Bıçak Tutulmaz deselerde bu fiyatlar Halkbank için bence çok uygun . Bu arada Bugün Yabancı Tatildeydi ( Avrupada çoğu ülkede Dini bayram o yüzden bugunü çok dikkate almamak lazım )

halkbank hisse alım 1 x 9,17 = 1090 adet (HALKBANK 1 ALIM HAKKIMIZ KALDI )
kalan nakit 30090 - 10000 = 20090 TL

investtment
16-05-2016, 19:37
Dohol ile ilgili düşünceleriniz nedir ? Tşkr.

Üstat satışda ve karlılıkta son zamanlarda bir miktar artış var yok değil
Ancak Benim Çoğu Kriterime Uymuyor .
Para Kazandığı dönem bile Düzgün ve devamlı Temettü vermedi Sayın Doğan ayrıca Başkanlık vs. gerçekleşirse sıkıntı büyür .
o yüzden ben kendi adıma siyasete yakın hisselerden uzak duruyorum elimden geldiğince .

investtment
16-05-2016, 19:40
sayın investment

Üstadım Bana Göre Çok Güzel Bir hisse ancak Benim Alım Kriterlerime göre Biraz Pahalı Kaldı Son Dönemde ....

investtment
16-05-2016, 19:44

Hocam Benim Hiç Bir kriterime uymuyor bu hisse o yüzden işin açıkcası bana yatırım anlamında çok uzak ancak dediğim gibi çok incelemedim iyi bir hikayesi vardır vs. bilemem .

Dikkatimi Çeken ;
Aktifinde İstanbul / Kartal ilçesindeki 69.671 m2’lik ve Bursa/ Yalova girişindeki
25.000 m2’lik araziler bulunmaktadır.

Kartaldaki arsa 3 emsal olsa 210 bin m12 inşat alanı eder . 3250 tl m2 satış fiyatı desek ;

680 milyon tl hasılat .... %50 kat karşılığı desek
250 milyon tl aşağı yukarı burası satıldığında eder.(imarlı 3 emsal fiyatı )

Bursa Yalova tarafındaki arsalarda 25 - 40 tl arası m2 birim fiyatı etse
1 milyon tl eder. (kaç parsel yer var bilmiyorum )

Not ;
2006 yılında bu alan için İBB – İMP tarafından açılan fikir proje yarışmasını ZHA / London firması
kazanmış ve bu projeye bağlı olarak, uzun süren çalışmalar sonucunda, İBB tarafından 1/5000
ölçekli Kartal Merkez Nazım Planı ve Kartal İlçe Belediyesi tarafından da 1/1000 ölçekli Kartal
Merkez Uygulama İmar Planları hazırlanarak onaylanmıştır.
03.06.2011 onay tarihli 1/5000 Ölçekli Plan Mimarlar Odası tarafından açılan dava sonucunda,
13.02.2013 tarihinde, ve 16.05.2012 onay tarihli 1/1000 Ölçekli Plan da yine Mimarlar Odasının
açtığı dava sonucunda 12.09.2013 tarihinde iptal edilmiştir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 02.08.2013 tarihinde alınan Başkanlık oluru ile yeni
bir 1/5000 ölçekli Kartal Merkez Nazım İmar Planı yapılmaya başlanmış ve 16 Ocak 2015
tarihinde İBB Meclis kararı ile tadilen ve 18 Eylül 2015 tarihinde de plan sınırlarındaki değişiklikle
yeniden onaylanarak başkanın onayına sunulmuştur.

Gibi notlarda faaliyet raporunda , benim yukarda verdiğim fiyatlar imar olması durumunda geçerli şu an anladığım kadarıyla parselde imar yok
bence pahalı .
İmar varmış gibi piyasa fiyatlamış sadece inşaat maliyeti böyle bir projenin 250 milyon tl kadar şirkette para var mı yok mu bilemem .
Bu arada
karar ve para tabikide sizin
ytd

investtment
16-05-2016, 21:02
[QUOTE=MATESİS;13225170]hayirli olsun liste disi yorum yapacak misiniz?

goltas ,alark

Sayın Matesis Yukarıda yazdığınız Hisselerden tupraş ve egeen satılmamak ve tek seferde alım yapmayıp bireysel emeklilik mantığı ile alınmak şartı ile her zaman alınabilir .

Ancak Diğer hisselerde BRİSA dışında benim kriterlerime uyan malesef yok . (brisadada pd/dd 4.25 altı gibi olmak şartı ile )

Saygılarımla

investtment
17-05-2016, 00:20
Yok Üstadım Tatil Ayın 9 'unda Bitti , Royal'de Bilanço Açıklanacağı Gün Yani ayın 9 'unda Tatildende Gelmiş olmanın Rehavati ile bir paylaşımda bulunalım dedim Maksadını Biraz Aştı Sanırım o rehavetle :he: bir hafta zorunlu tatil verdi hisse.net yönetimi .
Bir arkadaş sana Web sitesi yapalım falan dediysede Daha Kötü ev sahiplik bir durum yok :)

Bu arada Gün içi kapanışta Biraz daha Halkbank aldım kendi pörtföyüme , işten güçten buraya yazamadım . Düşen Bıçak Tutulmaz deselerde bu fiyatlar Halkbank için bence çok uygun . Bu arada Bugün Yabancı Tatildeydi ( Avrupada çoğu ülkede Dini bayram o yüzden bugunü çok dikkate almamak lazım )

halkbank hisse alım 1 x 9,17 = 1090 adet (HALKBANK 1 ALIM HAKKIMIZ KALDI )
kalan nakit 30090 - 10000 = 20090 TL

Arkadaşlar bu arada forum çok fazla zamanımı almaya başladı .
Forumun Başındada Belirttim . Kısa vadeli alım satım yapmıyorum .
o yüzden elimdeki kalan para ile

10090 TL 15,70 X1 = 642 ADET tavhl
ve
2,81 x 1 = 3558 adet kront

alım yaptığımı farzedip hisse alım faslını kapatmaya karar verdim .

investtment
17-05-2016, 00:33
Ana Para ; 150.000
ELDE KALAN NAKİT PARA = 0
PARAMIZIN AYLIK MALİYETİ = 1.250 TL

sANAL PÖRTFÖYÜMÜZ sON HALİ

ROYAL HALI = 20.547 LOT 1,460 TL MALİYET
TAVHL = 1360 LOT( 14,70MALİYET ) + 642 (15,70 MALİYET ) = 2002 LOT
YAPRAK = 5025 LOT (1,99)
TSKB = 12658 LOT 1,580 MALİYET
OZRDN = 3663 LOT 2,73 MALİYET
KRONT = 4115 LOT (2,43 MALİYET ) + 3558 LOT (2,81 MALİYET ) = 7673 LOT
HALKBANK = halkbank ; 2129 lot (9,39) + 1090 (9,17 MALİYET ) = 3219 LOT

investtment
17-05-2016, 10:38
royasl'ın geçen sene net karı 13 milyon bu sene ilk 3 aylık net karı 10 milyon tl
hissede gram oynama yok . az önce royal forumundada paylaştım buraya yazmayıda uygun görüyorum . 9 mayısta bilanço açıklandı , düğün olayı vs cemaat riskide kalmadı adam hala tahtayı baskılıyor .

Endeks Yukarı Gidiyor , Royal'ın Gözü Nasıl Düşerim Aşağıda .

Borsa borsa değil Kumarhane Olmuş Diyorlardı iNanmıyordum Teknik Temel Hikaye
sen otur evde bilanço hesabı yap , kambiyo riski iplik satışı halı satışı hesapla .
hepsi hikaye ;

aDAM cANI İSTERSE GÖTÜRECEK . TAHTAYADA KİMSEYİ SOKMUYOR .
şAİBELİ Aile şirketinden Bu son hisse alışım , aDAMLARIN KENDİLERİNE HAYRI YOK .
hep alma ağacında büyümüşler .
Milletin Dediği gibi Keşke Batsalarmış , Hala Kardayken kADEMELİ Verip Çıkıyorum Ben
adam birlikte olduğu sayesinde köşeyi döndüğü adamı bir dakikada sattı , küçük yatırımcıyamı acıyacak ?

tolg@
17-05-2016, 10:53

zeynelgun
17-05-2016, 15:04
Bende buna benzer bir sistem ile her bilanço sonrası kısa vadeli (3-6 ay) tutacağım hisseleri seçiyorum:yes:

Böyle bir başlık açmayı bende düşündüm ancak pek bilgi birikimim olmaması ve sadece bilanço dönemlerinde aktif yazabileceğim için açmamıştım.

Eğer iznin olursa investtment hocam bende fikirlerimi yazmak isterim, hem de bilgi alışverişi olmuş olur.:tamam:

investtment
17-05-2016, 16:57
Bende buna benzer bir sistem ile her bilanço sonrası kısa vadeli (3-6 ay) tutacağım hisseleri seçiyorum:yes:

Böyle bir başlık açmayı bende düşündüm ancak pek bilgi birikimim olmaması ve sadece bilanço dönemlerinde aktif yazabileceğim için açmamıştım.

Eğer iznin olursa investtment hocam bende fikirlerimi yazmak isterim, hem de bilgi alışverişi olmuş olur.:tamam:

Hocam Burası Hepimizin Forum Kurallarına uymak şartı ile Canınız ne isterse yazın lütfen !

investtment
17-05-2016, 17:01

goltaş faaliyet karında ciddi düşme gözüküyor ayrıca bana biraz değerinin üzerinde gözüktü , karton değerinde benim kriterlerime göre alım için bir fırsatı yok yanlız karı düzenli artıyor son bilançolarda .
algyo için faaliyet raporları vs . bakmam lazım ancak hiç keyfim yok söz vermeyeyim başka zaman belki bakarım .
Royal Çok canımı sıktı :grrr:

tolg@
18-05-2016, 02:31
Ilginize teşekkür ederim

abacalikusu
18-05-2016, 05:46
Yav hoca yada üstat,
Hiç halı şirketinden borsa şirketi olur mu?
Yada borsa şirketi olursa para yatırılır mı?
Yatırılırsa ne gibi bir beklenti olabilir ki yatırımcılar ilgi duyar?
İnsanlar halı kullanmaya yeni mi başladı, tüm evler halılanacak? Yatırım yapacak kazanacak?
Bilemedim vardı gitti,

royasl'ın geçen sene net karı 13 milyon bu sene ilk 3 aylık net karı 10 milyon tl
hissede gram oynama yok . az önce royal forumundada paylaştım buraya yazmayıda uygun görüyorum . 9 mayısta bilanço açıklandı , düğün olayı vs cemaat riskide kalmadı adam hala tahtayı baskılıyor .

sen otur evde bilanço hesabı yap , kambiyo riski iplik satışı halı satışı hesapla .
hepsi hikaye ;

şAİBELİ Aile şirketinden Bu son hisse alışım , aDAMLARIN KENDİLERİNE HAYRI YOK .
Milletin Dediği gibi Keşke Batsalarmış , Hala Kardayken kADEMELİ Verip Çıkıyorum Ben
adam birlikte olduğu sayesinde köşeyi döndüğü adamı bir dakikada sattı , küçük yatırımcıyamı acıyacak ?

investtment
18-05-2016, 10:25
Yav hoca yada üstat,
Hiç halı şirketinden borsa şirketi olur mu?
Yada borsa şirketi olursa para yatırılır mı?
Yatırılırsa ne gibi bir beklenti olabilir ki yatırımcılar ilgi duyar?
İnsanlar halı kullanmaya yeni mi başladı, tüm evler halılanacak? Yatırım yapacak kazanacak?
Bilemedim vardı gitti,

Sayın Hoca yada üstat
Şu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma huyumuzu bir bıraksak (bende yapıyorum malesef ) ne kadar güzel olacak .
ben bir şirkete yatıırım yaparken oturu bilançolarını satışlarını ve faaliyet raporlarını saatlerce okuyorum .
royal halının an itibari ile piyasa değeri 100 milyon tl
şirket her sene ( bakın hersene alıcısı hazır ve sorunsuz ) sadece yaklaşık 180 -200 milyon tl 'lik iplik ihrac ediyor .
iç piyasada talep olmasına rağmen satışı yok .
halı satışı 150 - 180 milyon tl . 3 markası var ( atlas - royal -pier cardin )
ondada ihracat var ancak iplikteki kadar çok değil .

he okuyorumda ne oluor hepsi hikae , değişen bir şey yok . adam canı isteyince götürüyor .

Neden biliyormusunuz ;

Hanımına 100 lira pazar veya alışveriş parası verirken düşünen adam , zarardaki veya değerinin kat be kat üstündeki şiketlere trend var diye para yatırıp 8-10 milyar zarar edip bedava şirketlere para yatırmıyor .aile şirketleri kötü niyetli ise sütünden yoğurt olmuyor ben onu öğrendim .

zeynelgun
18-05-2016, 13:21
Sayın Hoca yada üstat
Şu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma huyumuzu bir bıraksak (bende yapıyorum malesef ) ne kadar güzel olacak .
ben bir şirkete yatıırım yaparken oturu bilançolarını satışlarını ve faaliyet raporlarını saatlerce okuyorum .
royal halının an itibari ile piyasa değeri 100 milyon tl
şirket her sene ( bakın hersene alıcısı hazır ve sorunsuz ) sadece yaklaşık 180 -200 milyon tl 'lik iplik ihrac ediyor .
iç piyasada talep olmasına rağmen satışı yok .
halı satışı 150 - 180 milyon tl . 3 markası var ( atlas - royal -pier cardin )
ondada ihracat var ancak iplikteki kadar çok değil .

he okuyorumda ne oluor hepsi hikae , değişen bir şey yok . adam canı isteyince götürüyor .

Neden biliyormusunuz ;

Hanımına 100 lira pazar veya alışveriş parası verirken düşünen adam , zarardaki veya değerinin kat be kat üstündeki şiketlere trend var diye para yatırıp 8-10 milyar zarar edip bedava şirketlere para yatırmıyor .aile şirketleri kötü niyetli ise sütünden yoğurt olmuyor ben onu öğrendim .

Biraz da sabır gerekiyor elbet şirket ederine ulaşacaktır, yada bir sonraki bilançoda şimdiki piyasa fiyatına göre karı düşecek :he:

investtment
18-05-2016, 18:48
Biraz da sabır gerekiyor elbet şirket ederine ulaşacaktır, yada bir sonraki bilançoda şimdiki piyasa fiyatına göre karı düşecek :he:

Hocam sabırdan yana sıkıntı yoktu beklerdimde işlem hacmi çok düşük

investtment
18-05-2016, 19:02
bugun ilk işim araçtaki radyomdan bloomberg 'i sildim yerine oynak güzel bir radyo frekansı koydum .
bu arada sebebini aşağıda yazacağım yatırım için ayırdığım paranın tamamını bugun borsaya soktum , akşam piyasalar kapanmadanda yatırımcı blokajımıda koydum .
Allah'a şükür o paraya hiç ihtiyacım yok .
endeks o olmuş bu olmuş,o almış yabancı satmış,o tutuklanmış bu başbakan olmuş ,açıkcası artık umurumda değil .
trade yapanlara Allah akıl sağlığı ve kolaylık versin , ancak benim işim değil .
Neyse Söylemeye Çalıştığım ;
forum , borsa , yatırım para finans vs hepsi iyi güzel hoşta bugun ciddi ciddi oturup hayat muhasebeside yaptım .
yaş olmuş 35 bakıyorum dante gibi ortasındayız hayatın ancak onun gibi takılamıyoruz :he:
kaç baharımız kaç yazımız kalmış .
neye üzülüyoruz , neye seviniyoruz ve en önemlisi dışarda kocaman bir hayat geçip gidiyor .
Anladım ki kumarcının kumarcıya senede 2,5 lirası ya geçer ya geçmezmiş .Sadece Kumar oynatan kazanırmış !
ya piyasa adamı olup çarklara takılacağız yada doğru fiyatlı malımızı alıp üzerine yatıp değerinin üzerinde satatcağız .

hayatta herkesin her istediğinin olması dileğiyle diğer bilançoda görüşmek üzere

herkese bol kazançlar ama daha önemlisi sağlıklı ve huzurlu hayatlar

tarumar49
21-05-2016, 09:29
Degerli turgg yorumun icin cok tesekkür ederim... bende fazla trade yapmamaya karar verdim... turgg a ilaveten 4.20 de sattigim devalari 3.71 yerine koydum... bildigimden mi hayir... hislerim öyle diyor

turgutbey
21-05-2016, 10:06
bugun ilk işim araçtaki radyomdan bloomberg 'i sildim yerine oynak güzel bir radyo frekansı koydum .
bu arada sebebini aşağıda yazacağım yatırım için ayırdığım paranın tamamını bugun borsaya soktum , akşam piyasalar kapanmadanda yatırımcı blokajımıda koydum .
Allah'a şükür o paraya hiç ihtiyacım yok .
endeks o olmuş bu olmuş,o almış yabancı satmış,o tutuklanmış bu başbakan olmuş ,açıkcası artık umurumda değil .
trade yapanlara Allah akıl sağlığı ve kolaylık versin , ancak benim işim değil .
Neyse Söylemeye Çalıştığım ;
forum , borsa , yatırım para finans vs hepsi iyi güzel hoşta bugun ciddi ciddi oturup hayat muhasebeside yaptım .
yaş olmuş 35 bakıyorum dante gibi ortasındayız hayatın ancak onun gibi takılamıyoruz :he:
kaç baharımız kaç yazımız kalmış .
neye üzülüyoruz , neye seviniyoruz ve en önemlisi dışarda kocaman bir hayat geçip gidiyor .
Anladım ki kumarcının kumarcıya senede 2,5 lirası ya geçer ya geçmezmiş .Sadece Kumar oynatan kazanırmış !
ya piyasa adamı olup çarklara takılacağız yada doğru fiyatlı malımızı alıp üzerine yatıp değerinin üzerinde satatcağız .

hayatta herkesin her istediğinin olması dileğiyle diğer bilançoda görüşmek üzere

herkese bol kazançlar ama daha önemlisi sağlıklı ve huzurlu hayatlar

Kardesim ne aldin ? Merak ettim..

tunag
21-05-2016, 10:06

hepsi hikaye ;

Geçen Sene yıl sonu karı 13.000 bin olabilir. Fakat Geçen sene 3 aylık karıda 7.000 tl
3 aylıkta Geçen sene aynı döneme göre % 23 artış var.
6 aylıkları görmek lazım . O zamana düşer çıkar. Nasip

turgutbey
21-05-2016, 10:15
Gelin beni dinleyin...aselsan,soda,tskb ve eregliden sasmayin..başka kagitta aramayin..hazine önünüzde...kardeslerim geri butün hisseler riskli bence....koç gurubundan bir sure uzak duracam ben.y.kredi satis hikayesi bitmeli.tüpraş bile pahali hala...demedi demeyin..yatirim tavsiyesi degildir.

turgutbey
21-05-2016, 10:18
Bilancosunda 10-20 milyon cirosu ve assagisindaki kagitlardan uzak durun..bacasiz fabrikasiz kagitlara girmeyin...gireceksenizde tskb gibi rasyolari mükemmel kagitlara girin.

turgutbey
21-05-2016, 10:18
Alacaginiz kagitlar sektörunde lider olsun.

tunag
21-05-2016, 10:19
ROYAL

Ayrıca Euro Mart sonunda 31/12 ye göre % 1,13 artmışken
şu an 31/03 e göre % 4 artmış

31/03/2016 tarihinde net kur farkı zararı -1,339,387 tl

31/03/2016 dip notlar
Euro % 10 artarsa kur farkı zararı (4,245,250)

Euro bu seviyede kalırsa 3. aya göre euro fiyatı yüzdesel olarak 3 kat artmış olur.

Dolayısıyla3 aylıktaki net kur farkı giderini 3 ile çarparsak 4.500.000 tl tl sadece 4-6 aylarda kur farkı gideri olur.
Brüt satış karı 3 aylıkta 6.000.000 artarken 6 aylıktada karlılık aynı olursa brüt karı siler süpürür. Net kar 3 aylığa yakın çıkar.

Not: 2015/12 ay dipnotlarında euro % 10 artarsa (4,907,082) zarar yazıyor
2016/3 ay dipnotlarında euro % 10 artarsa (4,245,250) zarar yazıyor
Brüt satış karı 6.000.000 artarken

turgutbey
21-05-2016, 10:20
Türkiye batmadan batmasin...mumkunse alicisi devlet olsun.degilse piyasada surekli lazim olan bir ürun olsun.su gibi ,ekmek gibi...demir-çelik,cam gibi :)

turgutbey
21-05-2016, 10:21
Sahiplerinin devletle arasi iyi olsun...devlet onlarsiz yapamassin

turgutbey
21-05-2016, 10:22
Ne isiniz var haliyla,bilgisayarla...:)

turgutbey
21-05-2016, 10:23
Aksi halde piyasa kurt...70 lik kariyi süskeyip 18 lik kiz diye satarlar size...demedi demeyin.

turgutbey
21-05-2016, 10:25
Hocam sabırdan yana sıkıntı yoktu beklerdimde işlem hacmi çok düşük

Neyse kardesim topiginide meskul ettim.kusura bakma..

investtment
21-05-2016, 17:23
Neyse kardesim topiginide meskul ettim.kusura bakma..

Abi öncelikle güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim aldığım hisseler forumda adetlerine kadar yazılı kendi pörtföyümdede aynı hisseler mevcut .sadece adetleri farklı

tskb
royal
halkank
kront
tavhl
yaprak

ben hisse sentlerinin önümüzdeki trend içinde yatırımın yıldızları olduğunu düşünüyorum .
aldığım hisselerden yana açıkcası çok sıkıntım yok alırken değerinin altında olması benim için olmaz ise olmaz , iyi kötü bedelsiz ve temettü geleneği dışında özvarlık karlılığıda önemli .
35 yaşındayım buraya yatırdığım paraya hiç ihtiyacım olmadı , bundan sonrada olacağını zannetmiyorum , ucuzken alıp üzerinde yatmak lazım .
herkese bol şans

investtment
21-05-2016, 17:24
Geçen Sene yıl sonu karı 13.000 bin olabilir. Fakat Geçen sene 3 aylık karıda 7.000 tl
3 aylıkta Geçen sene aynı döneme göre % 23 artış var.
6 aylıkları görmek lazım . O zamana düşer çıkar. Nasip

Üstat Royal Forumunda bakarsan Gelecek karı bilanço gelmeden yazdığımı ve doğru tahmin ettiğimi görürsün .
temelde hissede sıkıntı yok , zihniyet bozuk oyunlar oynanıyor
söylemeye çalıştığım o
saygılarımla

noclose
22-05-2016, 09:27
Aselsan bedelsizi hangi seviyelerden yapar sizce???

investtment
22-05-2016, 15:04
Aselsan bedelsizi hangi seviyelerden yapar sizce???

Hiç Ama Hiç Bilmiyorum :notr:

dad113
22-05-2016, 16:06
03,ŞUBAT,2006 - 16,ŞUBAT,2006 tarihleri arasında eski not defterime aldığım hisse fiyatları. İşine yarayan olursa, arşiv için bilgi mahiyetinde paylaşmak istedim.

ISCTR : 4,92 (YTL)
SAHOL : 9,25
ULKER : 5,15
KCHOL : 7,42
TTRAK : 12,70
BRYAT : 6,15
UCAK : 6,90
GLBYH : 1,60
ANSGRT : 4,42
SODA : 4,88
EREGL : 9,00
DOAS : 8,55
HURGZ : 4,92
TRKCM : 5,15

IMKB 100 ENDEKS = 41,000 - 45,000 ARASI

investtment
22-05-2016, 20:43
03,ŞUBAT,2006 - 16,ŞUBAT,2006 tarihleri arasında eski not defterime aldığım hisse fiyatları. İşine yarayan olursa, arşiv için bilgi mahiyetinde paylaşmak istedim.

ISCTR : 4,92 (YTL)
SAHOL : 9,25
ULKER : 5,15
KCHOL : 7,42
TTRAK : 12,70
BRYAT : 6,15
UCAK : 6,90
GLBYH : 1,60
ANSGRT : 4,42
SODA : 4,88
EREGL : 9,00
DOAS : 8,55
HURGZ : 4,92
TRKCM : 5,15

IMKB 100 ENDEKS = 41,000 - 45,000 ARASI

teşekkür ederim

akcay
22-05-2016, 23:11
Abi öncelikle güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim aldığım hisseler forumda adetlerine kadar yazılı kendi pörtföyümdede aynı hisseler mevcut .sadece adetleri farklı

tskb
royal
halkank
kront
tavhl
yaprak

ben hisse sentlerinin önümüzdeki trend içinde yatırımın yıldızları olduğunu düşünüyorum .
aldığım hisselerden yana açıkcası çok sıkıntım yok alırken değerinin altında olması benim için olmaz ise olmaz , iyi kötü bedelsiz ve temettü geleneği dışında özvarlık karlılığıda önemli .
35 yaşındayım buraya yatırdığım paraya hiç ihtiyacım olmadı , bundan sonrada olacağını zannetmiyorum , ucuzken alıp üzerinde yatmak lazım .
herkese bol şans

süt sektörünün içinden biri olarak yaprk firmasından çok bişey beklememenizi söyleyebilirim...

fakat bu demek değildir spek alıp götürmez ama temel değerlere kar olayı çok zor...

yaprk çiğ süt satışı yapan bir firmadır...çiğ süt satışında kar yok yada yok denecek kadar azdır...

investtment
23-05-2016, 15:17
süt sektörünün içinden biri olarak yaprk firmasından çok bişey beklememenizi söyleyebilirim...

fakat bu demek değildir spek alıp götürmez ama temel değerlere kar olayı çok zor...

yaprk çiğ süt satışı yapan bir firmadır...çiğ süt satışında kar yok yada yok denecek kadar azdır...

Öncelikle Çok keyifli Bir İşiniz olmalı Hayvanlara Bayılıyorum , Süt konusunu arada bir takip ederim ve kesinlikle görüşlerinize katılıyorum .
Temel Analize göre Hisse fiyatının çok altında Canı isteyince götürsün sorun yok ben beklerim

investtment
25-05-2016, 13:31
Ana Para ; 150.000
ELDE KALAN NAKİT PARA = 0
PARAMIZIN AYLIK MALİYETİ = 1.250 TL

sANAL PÖRTFÖYÜMÜZ sON HALİ

ROYAL HALI = 20.547 LOT 1,460 TL MALİYET
YAPRAK = 5025 LOT (1,99)
TSKB = 12658 LOT 1,580 MALİYET
OZRDN = 3663 LOT 2,73 MALİYET

Sanal Pörtföy Hisse satış
1,60 x 20547 lot royal = 32.875 TL nakit

investtment
25-05-2016, 13:35
hisse senedi alış 1,47 x3 albaraka = 20408 lot
nakit kalan 2875 TL

investtment
25-05-2016, 13:39
royal maceramı gerçek pörtföyümde ve sanal pörtföyümde az önce sonlandırdım , dürüst yönetilmeyen ky üzerine oynanan bir tahtada hala karda iken satmak gerektiğini düşündüğüm için çıktım .

akcay
27-05-2016, 10:55
Öncelikle Çok keyifli Bir İşiniz olmalı Hayvanlara Bayılıyorum , Süt konusunu arada bir takip ederim ve kesinlikle görüşlerinize katılıyorum .
Temel Analize göre Hisse fiyatının çok altında Canı isteyince götürsün sorun yok ben beklerim

kar olmayınca keyif kalmıyor maalesef...magazan var diyelim aksam kapatıp kafan rahat gidebilirsin...

bu işte öyle değil 24 saat ilgilenmen gerekiyor...

investtment
27-05-2016, 13:14
kar olmayınca keyif kalmıyor maalesef...magazan var diyelim aksam kapatıp kafan rahat gidebilirsin...

bu işte öyle değil 24 saat ilgilenmen gerekiyor...

benim 4 tane kedim var :he: onlara bakmak gibi değil anlaşılan sizin işiniz

akcay
01-06-2016, 12:19

ucuz diye hisse alınmayacağına güzel bir örnek vermiş bugünn...

investtment
01-06-2016, 22:49
ucuz diye hisse alınmayacağına güzel bir örnek vermiş bugünn...

Sıkıntı yok , benim mantığıma göre ne kadar ucuz o kadar iyi . Koskoca halk bankası 22 lerden düşmüş benim burada maliyetim 2 lira hatta ne kadar aşağı çekerse o kadar iyi , Rasyoları düzgün , paramın maliyetini yazar beklerim . Piyasa bugün fiyatlamasa yarın fiyatlar . Arsa mantığı İle bakmadan bu borsadan kimse ekmek yiyemez.bu arada Ayvalık tarafındayım küçük bir mandıradan yazlığa süt istedik 2 liradan geldi . Süt fiyatları gerçekten ucuz .

BEDESTENLİ
03-06-2016, 20:01
Ozgyo ufacik bir gayrimenkul yatirim ortakligi
550 degerlemesi olan 711 adet istanbul maltepede dairesi var yine ayni yerde 4 dukkani ve yapikredi plazada 8 milyon tl degerinde 486 metrekarelik bir ofis kati olan
Borsada 126 milyon degeri olan minicik bir sirket..

Cok daha buyuk cok daha iyi gyolar sirketler olabilir beni ilgilendirmiyor.
Maltepe merkezindeki bu ufak 700 daireli 550 milyon degerli projeden baska bir projemiz yok.. 250 tanede dairemiz kirada yillik 6-7 milyon kira gelirimiz olucak..
Vs vs...
Kime gore 1. Tl etmez kimine gore 4 tl az...
Bu ekonomik calkantida zaten projesi bitmis satislara baslamis borcu nisbeten az olan ve yeni proje yapmayan ..yaptiginin yaptiklarinin nemasini gormeye baslayacak bir gyo sartlardan dolayi tercih sebebidir.
Bu tercihimizden dolayi da hic pisman degiliz ve memnunuz.
Begenmeyen mali olan satsin memnun oluruz.
Almak isteyene dur denmez..
Herkes kendi bacagindan asilacak..
Iste bu borsada 126 milyon degerde minicik bir gyoyuz

http://i.hizliresim.com/v4R0VR.jpg (http://hizliresim.com/v4R0VR)

OZGYO HAFTALIK PD , PD/DD GRAFİK..

investtment
03-06-2016, 21:49
http://i.hizliresim.com/v4R0VR.jpg (http://hizliresim.com/v4R0VR)

OZGYO HAFTALIK PD , PD/DD GRAFİK..

İsgyo Dışında Kendi adıma ilgilenip detaylı inceleme gereği duyduğum bir şirket yok bu alanda

BEDESTENLİ
03-06-2016, 21:58
İsgyo Dışında Kendi adıma ilgilenip detaylı inceleme gereği duyduğum bir şirket yok bu alanda

bu incelenilebilir bence.. sen yine de incele :)

wapman
03-06-2016, 22:48
Sıkıntı yok , benim mantığıma göre ne kadar ucuz o kadar iyi . Koskoca halk bankası 22 lerden düşmüş benim burada maliyetim 2 lira hatta ne kadar aşağı çekerse o kadar iyi , Rasyoları düzgün , paramın maliyetini yazar beklerim . Piyasa bugün fiyatlamasa yarın fiyatlar . Arsa mantığı İle bakmadan bu borsadan kimse ekmek yiyemez.bu arada Ayvalık tarafındayım küçük bir mandıradan yazlığa süt istedik 2 liradan geldi . Süt fiyatları gerçekten ucuz .

Halk Bankası'nın hangi rasyolarına bakıp sağlıklı olduğunu değerlendirdiniz?

YTD

investtment
04-06-2016, 11:28
Halk Bankası'nın hangi rasyolarına bakıp sağlıklı olduğunu değerlendirdiniz?

YTD

Rasyolarım bu hissede Net kar ve Satışta Büyüme ayrıca özvarlık karlılığı birde pd/dd .
Forumdaki maliyetim eski sayfalarda var , cepten yazıyorum üşenip bakamadım .
Gerçek pörtföyümde maliyetim 9.30 ancak ne yalan söyliyeyim aldığıma pişman olduğum bir hisse . Nedenleri ; net kar ve satışta büyümenin tek nedeni akçeli işler yapan Laz müteahhitleri fonlanması . Bu adamlar iktidar ile geldiler yani ulusal sermayenin Adamı değil .
En ufak bir rüzgarda bu krediler. Patlar yabancı aslında bunu fiyatlıyor . Zarraba ve genel müdürün evinde ayakkabı kutusundan çıkan paraya girmedim bile .
sonuç olarak , halk bankası ve Albaraka hisse olarak alım kriterlerime uysa bile yanlış alım yaptığımı kabulleniyorum.
İşin aslı ucuz değerinin çok altında diye atladım .
Hırsıza ortak olmak çok doğru değil ve sonuçlarınada katlanacağım . Ancak ilk fırsatta çıkacağım iki hisse bunlar .
ayrıca Bankada TSKB / işctr ve Gyoda İşgyo Dışında Herhangibir alımım bir daha bedava olsa gene olmaz .
İyi hafta sonları

BEDESTENLİ
04-06-2016, 12:05
Rasyolarım bu hissede Net kar ve Satışta Büyüme ayrıca özvarlık karlılığı birde pd/dd .
Gerçek pörtföyümde maliyetim 9.30 ancak ne yalan söyliyeyim aldığıma pişman olduğum bir hisse . Nedenleri ; net kar ve satışta büyümenin tek nedeni akçeli işler yapan Laz müteahhitleri fonlanması . Bu adamlar iktidar ile geldiler yani ulusal sermayenin Adamı değil .
En ufak bir rüzgarda bu krediler. Patlar yabancı aslında bunu fiyatlıyor . Zarraba ve genel müdürün evinde ayakkabı kutusundan çıkan paraya girmedim bile .
sonuç olarak , halk bankası ve Albaraka hisse olarak alım kriterlerime uysa bile yanlış alım yaptığımı kabulleniyorum.
Hırsıza ortak olmak çok doğru değil ve sonuçlarınada katlanacağım . Ancak ilk fırsatta çıkacağım iki hisse bunlar .
ayrıca Bankada TSKB / işctr ve Gyoda İşgyo Dışında Herhangibir alımım bir daha bedava olsa gene olmaz .
İyi hafta sonları

geleceğin hissesi ozgyo... inşallah prim yaptığında ilerki zamanlarda burada ilan edeceğim, grafik ve tarih delil olarak kalsın.. :)

investtment
04-06-2016, 12:29
geleceğin hissesi ozgyo... inşallah prim yaptığında ilerki zamanlarda burada ilan edeceğim, grafik ve tarih delil olarak kalsın.. :)

İnşallah Umduğunuz Gibi olur benim kriterlerime Uymuyor.

wapman
04-06-2016, 13:04
İyi hafta sonları

Banka değerlemesi, uzmanlık gerektiren, çokzor bir iş. Hiç değilse bankaların yatırımcı sunuşlarını anlayabilecek kadar bankacılık bilgisi lazım ki çoğu İngilizce olduğundan artık dil de şart bunun için.

Warren Buffet "ne kadar basit o kadar iyi" diyor. Adam tutarlı, yüzyıllardır temelde değişmeyen Coca Cola'ya yatırım yapıyor mesela zaten. Uzmanlık alanınızın çok dışına da çıkmayın diyor. Kulaklarımıza küpe olsun. Sürekli cahil olduğumuz alanlara girmeye çalışıyoruz. Önce uzmanlık, sonra yatırım. Bunun için de heves ve sabır lazım.

investtment
04-06-2016, 13:30
Banka değerlemesi, uzmanlık gerektiren, çokzor bir iş. Hiç değilse bankaların yatırımcı sunuşlarını anlayabilecek kadar bankacılık bilgisi lazım ki çoğu İngilizce olduğundan artık dil de şart bunun için.

Warren Buffet "ne kadar basit o kadar iyi" diyor. Adam tutarlı, yüzyıllardır temelde değişmeyen Coca Cola'ya yatırım yapıyor mesela zaten. Uzmanlık alanınızın çok dışına da çıkmayın diyor. Kulaklarımıza küpe olsun. Sürekli cahil olduğumuz alanlara girmeye çalışıyoruz. Önce uzmanlık, sonra yatırım. Bunun için de heves ve sabır lazım.

Benim mantığım forumun başlığında belirtilmiş ucuzsa kar ediyorsa spekülatif değilse al .
TSKB forumundada belirttim , inşaat sektöründeyiz müşteri kredili mal alıyorsa İşbankasından uzak durun diyorum , bir ton kağıt kürek işi çıkıyor , süreç çok uzuyor , diğer bankaların istemediği bir ton evrak isteniyor .
Ayrıca Halkbank'ın sattığı kredilerin yarısından fazlası İşbankası veya grup şirketlerinden çıkmaz idi. Yukarıdada belirttim TSKB ve İşbankası dışında daha banka almam . Bol Kazançlar

investtment
05-06-2016, 12:54
Yarın Oruç Başlıyor , Tutan / Tutmayan Herkese Hayırlı Ramazanlar ....

investtment
06-06-2016, 08:31
Herkese İyi Haftalar , Bol Kazançlar

investtment
08-06-2016, 16:26
Krontta Bugün Çok Güzel Hareketler oldu , Bilanço sonrası Ne olur Merak içinde Bekliyorum

investtment
09-06-2016, 09:35
Kront dün itibariyle ABD'ye Açıldı ;

bu şirketin ABD de satacak bir şeyi yok diyenler Microsoft un bir araba garajında kurulduğunu , Facebook'un bir üniversite öğrencisinin yarattığını unutmasınlar. ABD müthiş büyük bir pazar . Yapılan doğru tek bir yazılım Krontu Türk borsa tarihinin en başarılı hisselerinden birisi yapar ve Logodan çok daha iyi performans getirmesini sağlar . ABD deki yazılım pazarı ve Kronttaki hedef müşteri potansiyelinin en büyükleri orada , bence çok doğru bir hareket yaptılar hissenin önü çok açık , benim TSKB dışında ikinci al unut satma hissem olabilir

cashhflow
09-06-2016, 23:26
Investtment YAPRK'ta yalnız değilsiniz.

Şirket düzenli kar getiriyor. Gözüme takılan ve gerçek değerinin çok altında olan sayılı hisselerden biridir YAPRK.

Kapasite artışı bilançoya nasıl yansıyacak bakalım :)

investtment
09-06-2016, 23:55
Investtment YAPRK'ta yalnız değilsiniz.

Şirket düzenli kar getiriyor. Gözüme takılan ve gerçek değerinin çok altında olan sayılı hisselerden biridir YAPRK.

Kapasite artışı bilançoya nasıl yansıyacak bakalım :)

Piyasa Eninde Sonunda fiyatlayacak Üstat . Yaptığı iş mükemmel, sattığı sütün alıcısı hazır . Birde yatırımcısını sağmayı bıraksa güzel olacak .
Tahtayı bu fiyatlarda çok fazla tutamazlar . Bekleyip göreceğiz. Hayırlı Ramazanlar

irmik
10-06-2016, 03:40
Bu başlığa uyabilecek yegane şirket
Yatırımcısı olduğu icin söylüyorum
ALARKO HOLDİNG

investtment
10-06-2016, 10:16
ALARKO HOLDİNG

İnanın Bakmadım En kısa zamanda bakıp görüşlerimi paylaşırım

The_ONE_
10-06-2016, 11:18
ALARKO HOLDİNG

Ben de düşünüyorum ama son dönemde neden fiyatı bu kadar düştü?

investtment
10-06-2016, 14:31
Alarko için söyleyeceğim tek şey ;
Şirket zarar Ediyor Sırf bu yüzden Benim kriterlerime uygun değil .
Hikayesine , yatırımlarına bakmak ve çok detaylı incelemek lazım .
umarım hakettiği yerlere gelir .

investtment
15-06-2016, 19:08
TORUNLAR GELDİ :halay:
TSKB 'DE BEDELSİZ SERMAYE ARTTIRIMI GERÇEKLEŞTİ
BEDELSİZ ORANI % 17,14285

TSKB = 12658 LOT 1,580 TL TOPLAM HİSSE BAŞI MALİYET

BEDELSİZ HİSSE = 2175 LOT

TOPLAM HİSSE ADETİMİZ = 14833 BEDELSİZ SONRASI MALİYET 1,31

investtment
15-06-2016, 19:15
özerden plastik bedelsiz sermaye arttırımı

3363 lot = 2,73 maliyet
bedelsiz sermaye miktarı = % 40,5986
bedelsiz hisse adeti= 1365 lot

toplam 4728 lot yeni maliyet = 1,64

investtment
15-06-2016, 19:31
PÖRTFÖYÜMÜZÜN EN SON HALİ ;

YAPRAK = 5025 LOT (1,99)
TSKB = 14833 LOT 1,31 MALİYET
OZRDN = 4728 LOT 1,64 MALİYET
ALBARAKA = 20408 LOT 1,47 MALİYET

NAKİT KALAN 2875

investtment
15-06-2016, 19:36
bugün itibariyle hisse fiyatlarımız ;
tavhl 13,86
yaprak 1,88
tskb 1,28
ozrdn 1,96
albaraka 1,38
kront 3,01
halkbank 8,69

investtment
15-06-2016, 19:39
kENDİME NOT ;
BEDELSİZ HESAPLARINDA HİSSE MALİYET HESABINI YANLIŞ YAPMIŞ OLABİLİRİM KONTROL EDİLECEK

radyolog
15-06-2016, 19:50
Ana Para ; 150.000

05/05/2016

başarılar ddilerim

bu hisseleri hangi temel analiz kriterlerine göre seçtiğinizde açıklarmısınız

investtment
15-06-2016, 20:02
başarılar ddilerim

bu hisseleri hangi temel analiz kriterlerine göre seçtiğinizde açıklarmısınız

hocam müsait bir zaman uzun uzun yazarım
saygılarımla

investtment
18-06-2016, 00:41
http://t24.com.tr/haber/firuzagada-kafeye-ramazan-baskini,345856

6-7 Eylül'de Dedeleri Yağma Yapanlar ;

Ulan küçücük çocuklara tecavüz edilirken, hırsızlık dizboyu olmuşken sesiniz neden çıkmaz !

Bira içen genç adamlara mı gücünüz yetiyor sadece...

Yemin ediyorum bu heriflerle aynı dünyada nefes aldığıma utanıyorum.

Bu arada 2.nci Gezinin Eli Kulağında Tarihe Not Olsun diye yazıyorum . Siyasi bir şey yazmam normalde , Ancak Aman Ali Rıza Bey Boşver Ağzımızın Tadı bozulmasın zihniyeti bu akşam itibari ile millette maalesef bitti .
En ufak olayda patlar bu sıkışma . Bekleyip göreceğiz !

edward20
28-06-2016, 02:08
Kront dün itibariyle ABD'ye Açıldı ;

bu şirketin ABD de satacak bir şeyi yok diyenler Microsoft un bir araba garajında kurulduğunu , Facebook'un bir üniversite öğrencisinin yarattığını unutmasınlar. ABD müthiş büyük bir pazar . Yapılan doğru tek bir yazılım Krontu Türk borsa tarihinin en başarılı hisselerinden birisi yapar ve Logodan çok daha iyi performans getirmesini sağlar . ABD deki yazılım pazarı ve Kronttaki hedef müşteri potansiyelinin en büyükleri orada , bence çok doğru bir hareket yaptılar hissenin önü çok açık , benim TSKB dışında ikinci al unut satma hissem olabilir

Üstad kront haberlerini daha fazla görmek istiyorum geleceğin parlak şirketinden biri olmaya en yakın aday 2013 yıllarda Pakistan'dan alacakları sıkıntı olmuştu şimdi çok farklı bir tablosu var müsait olduğumda bende kendi çalışmalarını ekleyecegim, iyi sahurlar.

yatirimci
28-06-2016, 09:09
Trende Göre Hareket Edilen Hisselerin Forumları ;

9:30 açılış
9:35 saygı duruşu ve istiklal marşı
10:00 iyi dilek ve temenniler
11:00 ortalama takibi ve teknik vızıltı
12:00 küfürler
13:00 yemek arası
14:00 hakkımı helal etmiyorum cuların geçit töreni
15:00 sattım kurtuldumcuların takdimi
16:00 günlükçü ve traderların linçi
17:00 çay molası
17:30 temelciler eşliğinde günü haberlerinin sunumu
17:40 spekülatör ve şirket sahibine küfürler
17:45 günün değerlendirmesi iyi niyet ve temenniler
17:50 zararda olan arkadaşlara sabır dilekleri ,saygı duruşu ve kapanış

:oley: :oley: :oley: :oley: :oley: :oley: :oley: :oley:

sortac00
03-07-2016, 00:28
Örnek portföy değeriniz ne oldu acaba.

sortac00
03-07-2016, 00:29
Sanal portföyüm maliyetleri yazıyorum
1.52 royal 17000 lot
5.77 thyao 9500 lot
65.60 tuprs 1350 lot
0.62 tektu 2 lot
3. 70 akguv 25000 lot

Buda benim portföy. Portföy değeri yaklaşık 240000 tl

investtmentt
04-07-2016, 10:59
Sanal portföyüm maliyetleri yazıyorum
1.52 royal 17000 lot
5.77 thyao 9500 lot
65.60 tuprs 1350 lot
0.62 tektu 2 lot
3. 70 akguv 25000 lot

Buda benim portföy. Portföy değeri yaklaşık 240000 tl

Örnek pörtföy değerime bakmıyorum uzun zamandır bilanço sonrası bakacağım yanlız tskb son iki gündür tabiri caizse çoştu ancak değerinin hala çok altında .
Akguv eskiden alıp saatığım bir hisse ve malesef sahipleri çok ama çok kötü niyetli . Pörtföyünüz hayırlı olsun bu arada aldığınız tarihide ve paranızın maliyetinide eklerseniz iyi olur

bol kazançlar

investtmentt
17-07-2016, 19:38
borsada panikle mal satan her zaman pişman olmuştur buralar endeks için artık güçlü direnç olsada herşey 2-3 haftaya normale döner .

kaçaroğlu
31-07-2016, 13:05
Sn İnvesttment;yaprk son durumu nedir,bilgi alabilir miyiz?Teşekkürler.

ahmet_eymen
10-08-2016, 14:16
Merhaba arkadaşlar egcyo için uzun vade görüşleriniz nedir ?

Görüşlerim beni bağlar.
Yatırım tavsiyesi asla değildir....