PDA

View Full Version : Aşağıdakilerden hangisi sütlü nuriye'nin özbeöz akrabası olmayabilir ?

LUCKY INVESTOR
08-07-2016, 22:36
evet arkadaşlar anketimiz gastronomi dünyasında taşları yerinden oynatacak... artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...

ayhan53
08-07-2016, 22:58
dalga geçiyorsun yada adam seçiyorsun

1967enver
08-07-2016, 22:59
Sütsüz Nuri iyiymiş.:)

cefaks
08-07-2016, 23:09
sütlü nuri'yeyi ilk yapan kişi çok eski arkadaşımdır,
bir ay evvel ziyaretine gitmiştim.
anket işinden anlayacak kadar bilgim yok:yes:

TÜRKOĞLU
08-07-2016, 23:37
Türk mutfağı'ndan bir tatlı. İhtilal tatlısı veya ihtilal baklavası da denir.Süt, fındık, şeker ve un ile yapılır. Geçmişi, 12 Eylül'den sonra baklava fiyatlarında görülen ani artışların getirdiği, daha kolay erişilebilir malzemelerden bir tatlı üretme ihtiyacına uzanır.

Patenti Kocaeli'de bulunan Tatlı, Güven isimli bir tatlıcıya aittir.

Realist34
08-07-2016, 23:42
Kusura bakmayın ama daha çok 5-7 yaş grubuna yönelik bir anket olmuş,

LUCKY INVESTOR
08-07-2016, 23:45
Kusura bakmayın ama daha çok 5-7 yaş grubuna yönelik bir anket olmuş,

ben senin kusuruna bakmam merak etme... sevgiler

LUCKY INVESTOR
08-07-2016, 23:50
Türk mutfağı'ndan bir tatlı. İhtilal tatlısı veya ihtilal baklavası da denir.Süt, fındık, şeker ve un ile yapılır. Geçmişi, 12 Eylül'den sonra baklava fiyatlarında görülen ani artışların getirdiği, daha kolay erişilebilir malzemelerden bir tatlı üretme ihtiyacına uzanır.

Patenti Kocaeli'de bulunan Tatlı, Güven isimli bir tatlıcıya aittir.

tatlı güvenin internet sitesinde sütlü nuriye yok :) http://www.tatliguven.com.tr/urunlerimiz/ ben de tatlı güven bu tatlıyı duyuran diye biliyorum ama nejat güllü de mucidi benim diyordu...

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 00:07
sütlü nuri'yeyi ilk yapan kişi çok eski arkadaşımdır,
bir ay evvel ziyaretine gitmiştim.
anket işinden anlayacak kadar bilgim yok:yes:

bu bayramda arkadaşınızı aradınız mı ? bayramını tebrik ettiniz mi ?

Gentleman
09-07-2016, 01:42
Sutlu Nuriye, zamanin en meshur sirketi "Tatlicilar" a ait diye biliyorum.
70 li senelerde Beyoglu'nda dukkanlari vardi, Validem sutlu nuriye'yi oradan alirdi.

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 02:15
Sutlu Nuriye, zamanin en meshur sirketi "Tatlicilar" a ait diye biliyorum.
70 li senelerde Beyoglu'nda dukkanlari vardi, Validem sutlu nuriye'yi oradan alirdi.

meşhur Tatlıcılar ' ın hikayesini biliyorum... Şehmuz Mehmet Salih kardeşler... pastanecilikten finans ve gayrimenkule akan bir servet... zamanında biz de çapkınlık için takım elbisemizi giyer kravatımızı takar , saf maskülen kokumuzu sürer , arkadaşlarla beyoğlunun nezih mekanlarına giderdik.. ne günlerdi vay be... şimdilerde yırtık kot , bir armani tişörte döndük zaman değişti tabii , nikkibeachlerde ibizalarda falan manitalar kendiliğinden akıyor etrafımıza zaten...

şensobey
09-07-2016, 09:24
meşhur Tatlıcılar ' ın hikayesini biliyorum... Şehmuz Mehmet Salih kardeşler... pastanecilikten finans ve gayrimenkule akan bir servet... zamanında biz de çapkınlık için takım elbisemizi giyer kravatımızı takar , saf maskülen kokumuzu sürer , arkadaşlarla beyoğlunun nezih mekanlarına giderdik.. ne günlerdi vay be... şimdilerde yırtık kot , bir armani tişörte döndük zaman değişti tabii , nikkibeachlerde ibizalarda falan manitalar kendiliğinden akıyor etrafımıza zaten...

"BABAA" :halayci: :halay: :kahkah:

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 11:18
"BABAA" :halayci: :halay: :kahkah:

hehehehe :)

denetmenengin54
09-07-2016, 13:08
benim de bildiğim sütlü nuriye Izmit deki tatlıcı ile anılır.Milli takım japonya dayken kutulurca nuriye gönderip takımı 3. yapmıştı.Ben 2 ya da 3 sefer ondan da aldım ama tercihim beşiktaş çarşısında Kafadar oğlu.

arslanlar
09-07-2016, 13:22
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/51196.aspx

http://urfafx.mekan360.com/iys_yemekkulturu.html

Sütlü Nuriye'nin akrabası kesin Çiğ köftedir....İkisininde hikayesinde Umut,İnat ve Özgürlük tutkusu var:fiyu:

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 13:25
benim de bildiğim sütlü nuriye Izmit deki tatlıcı ile anılır.Milli takım japonya dayken kutulurca nuriye gönderip takımı 3. yapmıştı.Ben 2 ya da 3 sefer ondan da aldım ama tercihim beşiktaş çarşısında Kafadar oğlu.

izmitteki tatlıcı dediğiniz tatlı güvenin internet sitesinde sütlü nuriye olmamasını anlayamadım... mağazada var sitesinde niye yok tuhaf... İstanbul' a geldiğimde Kafadaroğlu nu deneyeceğim...

xxtrader
09-07-2016, 13:26
dalga geçiyorsun yada adam seçiyorsun

hocam hisse yarışması güzeldi tekrar neden yapmıyorsunuz.......

dizedemo
09-07-2016, 14:00
Sütlü Nuriye bahane, muhabbet şahane. Babaları toplamayı başarmışsın, muhteşem. Tebrikler, devamnı her konuda getir inşallah. Moral oluyor diğer yandan.

julia.luthor
09-07-2016, 14:12
nuriye itici geldi ben uzak doğu insanıyım japon tatlısı :wink: yok mu?

Seavoice
09-07-2016, 14:33
gülloş baklavası :)

http://m.lezzetler.com/gullos-baklavasi-kahramanmaras-vt78574

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 14:34
nuriye itici geldi ben uzak doğu insanıyım japon tatlısı :wink: yok mu?

Japonya' daki yatırımlarımla ilgili iş seyahatlerimde Tokyo' da Osaka ' da her gün aksatmadan Maid Cafe 'lere giderdim akşamüstleri... hatta bazı iş görüşmelerini orada yapmıştım... tatlıları da kızlarla sohbet de güzeldi... 2.5 yıldır geçemedim Japonya ' ya... artık bu aralık ayında bir ziyaret etmek gerek özledim ...

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 15:01
gülloş baklavası :)

http://m.lezzetler.com/gullos-baklavasi-kahramanmaras-vt78574

orada yeterince tereyağı derken acaba ne kadar eklenecek orası muamma... ne demek yeterince tereyağı gülloş baklavasında tereyağının oranı nedir ? sonra hangi tereyağı ? inek mi manda mı koyun mu keçi mi karışık mı ?

Babadağlı
09-07-2016, 15:04
ne diyosun sen ya ? bütün sayfalara attım linki ... ne diyosun kardeşim sen ne adamın neşesini kaçırıyorsun cumartesi cumartesi ne itham ediyosun beni kimi mağdur etmişim ne diyosun sen

Hisse sayfalarında bu anketin linklerinin ne işi var?

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 15:17
Hisse sayfalarında bu anketin linklerinin ne işi var?

bana sorma kaldır o zaman ... modaratörlüğünün gereğini yap. benim üyeliğimi de engelle bir ay falan tamam mı ... kural hatasından...

Babadağlı
09-07-2016, 15:35
Oldu paşam, başka bir isteğiniz var mı?
Hiç işimiz yoktu, onlarca mesajını silmekle uğraşacağız.
Forumu nasıl temiz ve faydalı kullanırım yerine, ben kirletirim siz temizleyin diyorsun yani...

julia.luthor
09-07-2016, 15:37
Tatlıya bağlayalım :), bu sefer uyarı olsun ceza olmasın...

Oldu paşam, başka bir isteğiniz var mı?
Hiç işimiz yoktu, onlarca mesajını silmekle uğraşacağız.
Forumu nasıl temiz ve faydalı kullanırım yerine, ben kirletirim siz temizleyin diyorsun yani...

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 18:39
http://i.hizliresim.com/81ra6r.png (http://hizliresim.com/81ra6r)

Babadağlı
09-07-2016, 21:39
Tatlıya bağlayalım :), bu sefer uyarı olsun ceza olmasın...

Hatır gönülle, ilk seferlikle bu seferlikle olmuyor bu işler ne yazık ki.

Ceza uygulanacak olsaydı uygulanırdı zaten. Uyarı babında sorduk vatandaşa "hisse sayfalarında ne işi var?" diye de, vatandaşın verdiği cevap ve üslüp ortada...

julia.luthor
09-07-2016, 21:43
cevap konusunda kabalık ettiğinin farkındayım.:(ama kuralı bildiğini sanmıyorum. defaeten yapan arkadaşlar oldu zaten.

Hatır gönülle, ilk seferlikle bu seferlikle olmuyor bu işler ne yazık ki.

Ceza uygulanacak olsaydı uygulanırdı zaten. Uyarı babında sorduk vatandaşa "hisse sayfalarında ne işi var?" diye de, vatandaşın verdiği cevap ve üslüp ortada...

ex_trader
09-07-2016, 21:49
Vay arkadaş rastgele ankete denk gelip, ilk oyu da ben kullanmıştım galiba. Canım hangisini çektiyse ona basmıştım mührü:)
Hayır ilk baktığımda nasıl anket, nasıl başlık demiştim. Şimdi gelip 4 sayfa yazıyı okudum :kahkah::kahkah:
Hep bu ninjalar yüzünden:he:

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 22:04
Vay arkadaş rastgele ankete denk gelip, ilk oyu da ben kullanmıştım galiba. Canım hangisini çektiyse ona basmıştım mührü:)
Hayır ilk baktığımda nasıl anket, nasıl başlık demiştim. Şimdi gelip 4 sayfa yazıyı okudum :kahkah::kahkah:
Hep bu ninjalar yüzünden:he:

koptuk gidiyozzz.... st. tropez ' e doğru ... kızlar disco dans falan oradan ver elini ibiza.... kısmet :kahkah: manyak dolu.....

ex_trader
09-07-2016, 22:12
HASTANEDEN KAÇAN DELİLER Fıkrası
Olay gerçektir. Elazığ'da geçer.

1960’lı yıllar! Elazığ akıl hastanesinden personelin bir ihmali sonucu bütün deliler kaçar, Elazığ’ın cadde ve sokaklarına dağılırlar. Toplam 423 deli kaçmıştır. Mülki makamlar panikler, Başhekime koşup; “Doktor bey ne yapalım†diye sorarlar. O zamanın ünlü doktoru Mutemet Bey hastanenin başhekimidir. Mutemet Bey; “Bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin†der. Doktor önde birkaç personeli arkasında kara trencilik oynayarak bütün Elazığ’ı “çuf çuf†nidalarıyla dolaşırlar. Başhekimin tahmini tutmuştur, bütün deliler bu kuyruğa girer vagon olurlar. Lokomotif, yani başhekim Mutemet Bey yönünü hastaneye çevirince tüm kaçan deliler hastaneye geri dönmüş olurlar.

Sorun çözüldüğü için hem mülki makamlar ve doktorlar, hem de trencilik oynayıp hastaneye döndükleri için de deliler hallerinden çok memnundur. Olayın en enteresan yanı akşam sayımında ortaya çıkar çünkü hastaneye trencilik oynayarak gelenlerin sayısı 612 kişidir. alıntıdır.

Ya Sütlü Nuriyenin öz be öz akrabası bulunsun ya da biran önce seans başlasın yoksa Elazığ'da değil ama Sadi Konuk'ta bulabiliriz kendimizi . :kahkah:

LUCKY INVESTOR
09-07-2016, 22:15
alıntıdır.

Ya Sütlü Nuriyenin öz be öz akrabası bulunsun ya da biran önce seans başlasın yoksa Elazığ'da değil ama Sadi Konuk'ta bulabiliriz kendimizi . :kahkah:

sen bir de git yönetimden rica konu başlığındaki yazışmaları oku geriye doğru sayfa sayfa :halayci: kimin kime ne yazdığı belli değil :kahkah:

Seavoice
09-07-2016, 22:22
orada yeterince tereyağı derken acaba ne kadar eklenecek orası muamma... ne demek yeterince tereyağı gülloş baklavasında tereyağının oranı nedir ? sonra hangi tereyağı ? inek mi manda mı koyun mu keçi mi karışık mı ?

ne koyarsan elinle, o gider seninle oranında olsa gerek.. inek manda koyun keçi camız göm gitsin :he:

ex_trader
09-07-2016, 22:25
sen bir de git yönetimden rica konu başlığındaki yazışmaları oku geriye doğru sayfa sayfa :halayci: kimin kime ne yazdığı belli değil :kahkah:

Hani dilek ağaçları olur ya heehh işte orası da forum ahalisinin dilek ağacıdır:he:

Gentleman
10-07-2016, 06:23
Dikkatimi cekti, baklavanin pahaliligina alternatif olarak sutlu nuriye cikti ortaya deniliyor ama izmitteki tatlicinin menusunde, nuriye , baklavadan pahali :oley:
Equatorial Guniea den , Izmit kac kilometre acaba? :sarhos:

barbaran
10-07-2016, 06:35
evet arkadaşlar anketimiz gastronomi dünyasında taşları yerinden oynatacak... artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...

İlk olarak aklıma hisse topiklerinde ''hisseden çok boş muhabbet çevriliyor'' u anımsatmak için ironi yaptığınızı düşündüm fakat her anketin geyik de olsa bir istatistiği olabileceği, en azından kaç kişinin katıldığını ölçer saiki ile anketinize cevap verdim.
ulan ben de mi kafayı kırdım ne saçmalıyorum ne istatistiği ne anketi hopbalaaa..

birde sütsüz nuri derken nuri sevgen ile bir alıp veremediğin yoktur inşallah...

LUCKY INVESTOR
10-07-2016, 12:54
Dikkatimi cekti, baklavanin pahaliligina alternatif olarak sutlu nuriye cikti ortaya deniliyor ama izmitteki tatlicinin menusunde, nuriye , baklavadan pahali :oley:
Equatorial Guniea den , Izmit kac kilometre acaba? :sarhos:

11574.32 aşağı yukarı bu kadar kilometre ... Ekvator Ginesi Cumhuriyetiyle petrol kahve ticareti işimiz devam ediyor zaten... İspanya' daki şirketim kahve alımı yapar oradan. Panama daki gemi filomun bir kısmı da petrol çeker Ekvator Ginesi'nden .... iyi hoş yer de fazla tropikal iklim adamı bunaltıyor ...

DahaFazlaOlmaz
11-07-2016, 11:21
Vay böyük iş adamamıyız demek...
aka BY

LUCKY INVESTOR
11-07-2016, 12:23
Vay böyük iş adamamıyız demek...
aka BY

en azından hayallerim var... Sütlüce sahilinden ufka doğru bakarken.....:kahkah:

Gentleman
13-07-2016, 04:29
11574.32 aşağı yukarı bu kadar kilometre ... Ekvator Ginesi Cumhuriyetiyle petrol kahve ticareti işimiz devam ediyor zaten... İspanya' daki şirketim kahve alımı yapar oradan. Panama daki gemi filomun bir kısmı da petrol çeker Ekvator Ginesi'nden .... iyi hoş yer de fazla tropikal iklim adamı bunaltıyor ...

Ucakla bile bitmiyor bu yol.
Gece buradan Madrid'e.

sabahin korunde Madrid'e varis.
Bekle 6 saat havaalaninda diger ucak icin, varis aksam ustu, eve giris gece !!!

Ertesi gun kalk, Izmit'e sur !!!!
Yok, ben biraz dinlenirim ilk olarak :)

LUCKY INVESTOR
25-07-2016, 22:26
izmite bir sütlü nuriye için gidip gelmeye değmez , aylık 25 bin dolardan haftada 2 gün full time servis michelin yıldızlı aşçı tuttum ... şu an sütlü nuriye üzerine kendini eğitiyor... hayat güzel be

AUDİ+
25-07-2016, 22:57
izmite bir sütlü nuriye için gidip gelmeye değmez , aylık 25 bin dolardan haftada 2 gün full time servis michelin yıldızlı aşçı tuttum ... şu an sütlü nuriye üzerine kendini eğitiyor... hayat güzel be

Aç olan karın doyurulmadan bunlar düşünülmez..:halayci::halayci::halayci::halayci: