PDA

View Full Version : Taht Oyunları- Demir Adamların İnancı

gizligüc
14-04-2016, 14:01
Devre arasında RVP ve NANI'den birinin gönderilmemesi durumunda, her iki oyuncunun da kaybedileceğini, bu nedenle öncelikle RVP'nin gönderilerek yeni bir santrafor alınmasının %100 şampiyonluk için gerekli bir operasyon olacağını belirtmiştim. Bu şekilde hızlı bir santrafor ve kendine çeki düzen verecek bir NANI ile Fenerbahçe açık ara şampiyon olabilecekti.

Ama yapılmadı, nasıl Guiza gönderilmediyse, Emenike gönderilmediyse RVP'de gönderilmedi ve aynı kaybedilen diğer şampiyonluklar gibi bu seneki şampiyonlukta zora girdi.

Yine de bir ihtimal hala var, ve bunun için Aziz Başkanın bir kez daha soyunma odasına inmesi gerekiyor, yani yine olaya el koyması gerekiyor. Tek farkla, bu kez içeri girecek ve oyunculara şunu söyleyecek, BU ADAMA İNANIN (PEREİRA), Biz devre arası bizi uyardığında inanmadık ve gördük ki haklı imiş. BU ADAMA İNANIN çünkü o bu takımı önümüzdeki sene, bu sistem oyunu ile ve 3-4 nokta takviye ile CL'de büyük başarılara götürecek. KENDİNİZE İNANIN, çünkü normalde Gsray maçında 5 olmasa da 3 farkla maçı alırdınız. Torku Konya maçında deplasmanda 85 dakika ezdiğiniz rakibinize normalde 1 gol atardınız. BIZ INANDIK SIZDE INANIN...BU ADAMA İNANIN...KENDİNİZE İNANIN.....

Aziz Başkan bunu yapsın, BEN İNANIYORUM, bu takım ya bu sene Süper Ligte şampiyon olur, olmadı önümüzdeki sene CL'de TARİHİ BAŞARILARA imza atar. Artık o başarı her ne ise...

Saygılar

gizligüc
15-04-2016, 11:45
Maalesef görüntü Pereira gitmiş gibi. bari hiç olmazsa Aykut veya Lucescu gelsin de, bu adamın attığı sistem ve temellerin üzerine konarak önümüzdeki sene devam edebilelim..

Yazık gerçekten yazık, leicester premier ligte 2 futbolcu ve sistem oyunu ile şampiyon olabiliyor, Fener 10 yıldır çuval dolusu paralar harcamasına rağmen, bir yere varamıyor..

Şov şov nereye kadar.. Şimdide İbrayı alacaz derdine düşmüş bizimkiler, Roberto Carloslar, İspanya Gol kralı Guiza, RVP, Nani, nereye kadar Aziz Başkan. Seni seviyoruz ama nereye kadar bu kafa ile...!!!

gizligüc
18-04-2016, 11:38
Vesselam enteresan memleketiz,

Olan biten ortada, 10 yıldır aynı tas aynı hamam, ama fatura her defasında TD'ye çıkıyor..

Dün Ersun Pereira için atmış tutmuş herhalde kendini bilmez, başka bir programda samandıradaki antrenman aletleri paslandı demişler takım koşmuyor diye, takım ne kadar koşuyor bir bakın bakalım istatistikler ne diyecek :) :)

Pereira adam gibi adam, takımda sene sonunu buldu ama ciddi sistem oyunu oynuyor.. Rakip zayıf olunca niye Fener yüklenmiyor diye eleştiriyorlar, adamların kafası sistem oyununu almıyor, Barca Real Madrid rakibe göre sistem mi değiştiriyor, rakip zayıf olunca sahaya 3 santrafor mu çıkıyor..

Zor, gerçekten zor, bu kadar cahilin içinde, bu kadar şov derdin de olan bir yönetimin altında, şampiyon olmak zor.. Ama ihtimal var ve hala %40....

saygılar

gizligüc
22-04-2016, 11:22
Fenerbahce nin Final Four zaferi sonrası, Bloomberg HT ekonomi programı açılışında, müdür Fenerli olduğundan dolayı programa Feneri tebrik ederek başladı. diğer 2 yorumcudan biri Gsraylı idi, o Ülkerin Fenere olan desteğinden dem vurup keşke Gsrayı da böyle desteklese dedi ama sonra bir ara Ülkerin bunu yaptığını hatırlayıp Feneri tebrik etti. Asıl bombayı ise diğer yorumcu patlattı, gayet düzgün ve düzeyli biri olan son yorumcu şunu söyledi, Fener Başkanının kurumsal olmayan son açıklamalarını duyduğumda ve Fener basket takımının Real zaferini gördüğümde şunu düşündüm, basketbol şubesinde karar alıcı başka beyinler var muhtemelen dedi :) :)

İşte olayın özü budur, Obradoviç büyük antrenör ama bence antrenörlüğün %30 u maç öncesi ve saha kenarında ki yönetimdir. İşin %70 ise doğru kadroyu oluşturabilmek, doğru oyuncuları takıma kazandırabilmektir. Doğru derken kafasındaki sisteme uyacak anlamında söylüyorum.

Alınan oyuncular Udoh, Datome, Dixon ve geçen sene alınan Kalinic Real serisinin görünmeyen kahramanları idi.

Şimdi dönüyorum Pereira ya, adam 3 oyuncu istedi, birini aldılar sadece, üzerine kaliteli oyuncudur deyip 6-8 oyuncu aldılar değişik nedenlerle.

Buna rağmen ortaya bir sistem takımı çıktı sonunda, her maçta rakibe nefes aldırmayan, Antalya maçı hariç sahada mutlak hakim olan, pozisyona giren ya da en azından vermeyen bir takım. Şimdi adam olan durumu anlar ve Pereira ya her şekilde sahip çıkar ve önümüzdeki sene bu takım gerçekten muhteşem başarılara imza atabilir. Tabi ki bu kez hocanın istediği 3-4 oyuncuyu alarak :) :)

Yoksa gidip şov yapacağım diye İbrayı alacaksa zaten Pereira görünen gitmeyi kafasına koymuş bu durumda.. Caner konusundaki reaksiyonu bunun net ifadesidir.

Nasıl Aykut gitti, Fener 2 sene kaybetti ise, Pereira gittiğinde de yine kaybeden Fener olacaktır. Belki gelen hoca durumu toparlayabilir ve bu sistem oyununun üzerine koyarak daha da başarılı olabilir, bir Fenerli olarak bunu çok isterim ama neden sürekli yanlışlar yaparak doğruyu bulmaya çalışıyoruz... BU BİR KADER MİDİR, DEĞİŞMEZ BİR KELAM MIDIR, NEDİR??????

gizligüc
29-04-2016, 11:04
Evet, spor basınımız yavaş yavaş Pereira ile ilgili dönmeye başladı, Rıdvan bile sonunda doğruyu buldu dedi bugün. Kendisi en azından dürüstçe durumu kabullendi. Diğerleri ise başarıyı Portekiz milli takımı antrenörüne bağladı. Daha önce de takıma Ozanı aldığında bunu Fatih Terime bağlamışlardı. Oyuncular değişiyor ama taktikler hep aynı :) :)

Kısa yazımı bir dua ile bitireyim,
Allahım , çalıştırdığı her takımı şampiyon yapmış , elindeki kadronun sadece %20 sini kendisi transfer ettirdiği halde sonunda bir sistem takımı yaratmayı başarmış Pereira'yı koru ve hakettiği başarıyı kendisine ihsan et, hakkında atıp tutan bu cahil cühala kesimine azıcık akıl ver, şüphesiz ki Senin gücün her şeye yeter. Amin.

saygılar

gizligüc
04-05-2016, 09:22
Evet, spor basınımız yavaş yavaş Pereira ile ilgili dönmeye başladı, Rıdvan bile sonunda doğruyu buldu dedi bugün. Kendisi en azından dürüstçe durumu kabullendi. Diğerleri ise başarıyı Portekiz milli takımı antrenörüne bağladı. Daha önce de takıma Ozanı aldığında bunu Fatih Terime bağlamışlardı. Oyuncular değişiyor ama taktikler hep aynı :) :)

....
saygılar

Evet spor basınımız bir kez daha hatasından dönerek Portekiz milli takımı ile konuşarak sistemi değiştirdiğini iddia ettiği Pereira'nın, aslında Aziz Başkanın 2. yarı başından beri yaptığı telkinleri dikkate aldığını yazdı bugün.. Spor basınını bir kez kutluyorum bu nitelikli haberlerinden dolayı.

saygılar

gizligüc
10-05-2016, 10:01
Evet. Beşiktaş %95 şampiyon. Ben kendilerini bu vesile ile şampiyon olurlarsa tebrik ediyorum. kesinlikle hak edilmiş bir şampiyonluktur. Ama bir gerçek var ki yöneticiler artık kesin olarak kişileri etki altına almaya yönelik demeçleri bırakmalıdır. Şampiyonluktan daha önemlisi, sportif ruhun canlandırılması ve korunmasıdır, yoksa futbolumuz heyecan kaybetmeye devam edecektir maalesef.

Ve Fenerbahçemiz konusunda, gelinen durumda Yönetim bir kez olsun doğrusunu yapmalı ve yarın daha geç olmadan Pereira'ya kararını bildirmeli.

Ya devam etmeli ya da doğru ise Lucescu'yu davet etmeli. Pereira takımı Ziraat Türkiye kupası finaline hazırlayacak kadar profesyonel bir adam. Ve bu saygıyı hak ediyor.

Güveniyorsan, yaptıkları ortada, eksikler ortada, nedenleri belli (Pereiranın kabahatı %10 u geçmez), Kontratının devam ettiğini duyurursun..

Ben şahsen Pereira giderse gidişine üzeleceğim ama Lucescu gelecekse kabulümdür, en azından belki kendisine daha fazla saygı duyar dediklerini yaparlar. Yok yine biz futbolcu transferinde bildiğimizi okuruz derlerse, Lucescu da olsa da şans hep aynı kalacak, %40'ı geçmez..

saygılar
saygılar

gizligüc
11-05-2016, 10:27
Bu son yazımdır, bir klüp 10 oyuncu alır, bunun sadece 2 tanesini TD doğrultusunda alır ise, o sene o takımdan bir şey beklemek iyimserlik olur. Kaldı ki bu oyuncuların en kritik olanları da neredeyse bütün sene oyuna katkı sağlayamazsa, değişik sebeplerle, TD ne yapsın.. Tabi ki TD'nin oyuncuyu motive etme, onların özelliklerine göre takımı şekillendirme yetisi olmalı ama şu net olarak bilinmeli ki bu yaklaşım ile çekirge 1 zıplar 2 zıplar, günü kurtarmaktan öteye gidemez. Hele ki sorun yaratan oyuncular ben dünya yıldızıyım deyip kendini klüpten büyük gören oyuncularsa zaten TD'nin yapabileceği bir şeyde yoktur esasen.. Konuyu çözmek tamamen yönetimin işidir ve çözümde bellidir !!!

Spor yorumcularımız, Pereira'yı maç maç eleştirirken, dakika kaçta kim girdi, tek ön libero ile bu maç kotarılabilirdi vs. yorumları yaparken, büyük resmi hiç göremediler ya da görmezden geldiler......

Maalesef olanı yıkmak kolaydır.. Aykut hoca bir takım yaratmıştı, Ersun Hoca bu mirası devraldı ve bence doğru kullanamadı ama takımı şampiyon yaptı ve günü kurtardı. Ama ben hiç bir zaman Ersun Hocanın takımı için içimden CL'de yarı final oynar diyemedim ve diyemem de. Çünkü böyle bir alt yapı ve sistem yoktu takımda.. Ama Aykut Hocanın takımında vardı, Pereira'nın takımında var..

Keşke diyorum Aziz Başkan bir kez olsun cesur olsa, eleştirilere göğüs gerip Pereira'ya sahip çıksa, elini futboldan çekip Hocanın istediği 3-4 oyuncuyu alsa, illa istiyorsa bir tane de kendi istediği oyuncuyu alsa (Feghouli), ve biz inananlar görebilsek, potansiyelimiz nedir?? gerçekten de iyi futbol oynayarak avrupa da nereye kadar gidebiliriz?

Keşke Aziz Başkan da 20. yılında Fenerbahçe klübüne bunca hizmeti yapmış biri olarak, işin sonunda yüzünde tebessüm ve gururla başkanlığı bırakabilse..

saygılarımla,

Ümitsiz bir Fener fanatiği..

gizligüc
20-05-2016, 10:58
Maalesef gelişmeler umut verici görünmüyor.

2 sene önce hoca kim bu takım kendini şampiyon yapar diyerek İsmail Kartalı getiren zihniyet, şimdi de her şey hoca diyerek doğru ise Mourinhoya 15 milyon euro vermekten bahsediyor.. Mourinho nun sihirli değneği olsa şampiyon yaptığı takımın başında kalırdı bu şekilde ayrılmazdı.. Ama kime ne anlatacaksın...

Her geçen gün daha da üzülüyorum bu olan biteni görünce. Pereira nın futbolcular nezdinde bir ağırlığı da kalmadı bu olan biten sonrası. Ama Pereira için dert değil ki, adamın bence bunca yanlış içinde yaptıkları ortada, gidecek ve aynı Aykut Hoca gibi başarılı olacak.. 2 kere 2 dört. olan yine Fenerbahçemize olacak..

Gelinen noktada, son sözümdür, bırak artık Aziz Başkan bırak lütfen, Sen de rahatla biz de...

Saygılar

gizligüc
27-05-2016, 14:01
hodor hodor hodor ......

gizligüc
13-06-2016, 09:29
Vitor Pereira kaldı, istediği 2-3 isimde transfer edilirse önümüzdeki yıl muhteşem bir Fenerbahçe izleyebiliriz. Tabi bu noktada Yönetimin kararında dik durması ve gereğini yapması çok önemli.

Giden oyuncular üzerinden Fenerbahçe yine yıpratılmaya çalışılıyor, maalesef bu basın ülke takımlarının başarısız olması için ne yapmak gerekiyorsa 3-4 mislini yapmak için gece gündüz çalışıyor. Nedir bu kin ve husumet anlamak mümkün değil...

Şimdi de Gökhan Gönül ve Caner üzerinden yıpratma kampanyası yürüyor. Gökhan haklı imiş miş miş miş.... Kardeşim Marstan mı geldiniz, vurgun mu yuttunuz ne oldu, aklınız durmuş gibi konuşuyorsunuz. Gökhan 8 yıldır Fenerde oynuyormuş, ortalama primlerle beraber yılda 2 milyon euro kazandığı düşünüldüğünde toplam 16 milyon euro para ediyor. şimdi oyuncu diyor ki, geleceğimi düşünmek zorundayım, zannedersin vatandaş hint fakiri ve kendisine sunulan teklif sadaka parası...............

Bir de neymiş yabancılar daha çok alıyormuş, geçtim futbolu, mezun olduğum ilk yıllarda arkadaşlarım bir ingiliz firmasında çalışıyordu, üniversitelere cihaz pazarlıyorlardı, Allahın ingiliz teknisyeni bizim mühendis arkadaşın 4-5 misli para kazanıyordu, yaptıkları işe bakarsanız da bizim arkadaş 2 misli çalışıyordu... Neymiş demek ki siz yine iyiymişsiniz !!!!!!!!

Umarım Yönetimimiz verdiği kararlar konusunda dik durur ve yine saçma sapan yıldız alacağız, kombine satacağız hikayeleri başlamaz ve taraftarımızda takımının yanında durur ve bir şans verir yeni kurulan takıma..

Eğer 2-3 doğru transfer de yapılırsa, futbol açısından tarihimizdeki en parlak dönemi yaşayabiliriz.

Hissediyorum, vakit geldi....

saygılar

gizligüc
28-07-2016, 14:25
Dünkü Monaco maçı öncesi yazı yazmadım, konuştuğum Fenerbahçeli arkadaşlardan hiçbiri maç konusunda umutlu değildi, Fener kazanır diyen tek kişi ise kaderin cilvesi bu kadar olur, bir Galatasaraylı idi.. Açıkçası geçen seneki takımın üzerine yapılacak 2-3 transfer ile büyük başarılar bekleyen ben de, umutlu olmama rağmen net bir şekilde maçı kazanırız diyemedim. Fenerbahçemizin defansı neredeyse tamamen değişmiş, orta sahası yeni bir konsept ile yarı yarıya değişmiş, ileri hattı da yarı yarıya değişmiş, değişmeyen eleman Fernandao da +12 kilosu ile sahadaydı dün akşam. Taraftarda yoktu maalesef dün akşam, olan azınlığa da ne kadar teşekkür etsek azdır...

Değişmeyen neydi derseniz, Burası Kadıköy Buradan Çıkış Yok sloganıydı....

Bu sezon ki en zor maçımız dün akşamki maçtı, en zor 2. maçımız ise rövanş maçımız olacak. Attığımız nizami gol sayılsaydı ya da atamadıklarımızdan sadece 1 tanesini bile atsa idik, tur garanti idi. direklerde berabereyiz, onu dikkate almadım.. :)

Ama asıl çözülmesi gereken sorunumuz ve acilen çözülmesi gereken, taraftarımızın stat da yeniden göreve başlamasıdır. Burada da iş yine Aziz Başkanımıza düşmektedir her daim olduğu gibi.. Baba çoçuklarına zaman zaman kızabilir ama küsme lüksü yoktur bana göre.. Demokrasilerde anlaşmazlıklar mutlaka olur, bunlar kötü etkilerde yaratabilir ama bunlarla demokratik zeminde çözüm aramak esas olmalıdır.

Başkanımız haklı olarak hapiste yattım Fenerbahçe için, özel hayatım perişan oldu, beni nasıl taraftar istifaya davet eder üzüntüsü içinde belli ki.. Ama o rencide edilen taraftarın Silivri de nöbet tuttuğu gerçeği unutulmamalıdır. Sadece içlerinden bir tanesi bile o nöbette yer aldı ise, sadece O kişi için bile taraftarla barış yapılmalıdır. Bence Fenerbahçenin en zor zamanın da herkes üzerine düşeni yapmıştır, hal böyle iken bugünlerde kırgınlık yaşamak bize yakışmamaktadır.

Nasıl kurtuluş savaşında Fenerbahçe önderlik yaptı ise, bu benzer günlerde de Taraftar, Futbol takımımız ve Yönetimimiz Mabedimizde buluşmalı ve bir ve bütün olarak spor camiasına önderlik yapmalıdır. Bu bence her türlü sportif başarıdan daha önemlidir.

Nasıl olabilir derseniz, öncelikle genel af :), sonrasında da geçen sene kombine alan taraftara %50 indirimle, yeni alacaklara da %30 indirimle kombine kartların satılmasıdır. Fenerbahçe de dostluk ve kardeşlik ruhu, her türlü paradan öte bir değer ifade etmelidir ve bunu da doğru şekilde ifade edebilmeliyiz. Benim naçizane bulduğum çözüm budur.

Birlikte, el ele, mutlu günlere. Biz bunu ilk yarısını 3-0 mağlup kapattığımız maçta başarmış bir camiayız, şimdi mi başarısız olacağız ......

gizligüc
04-08-2016, 00:10
olmayınca olmuyor maalesef.
orta sahada alternatif olabilecek tek isim Topal stoper oynamak zorunda olunca, 2. yarı orta sahayı kaybettik.
van persie bu maçlarda olmayacaksa, fernandao bu maçlara +12 kilo ile çıkacaksa, bu topçulara yol vermek gerekiyor kibarca..
hiçbir sene bu akşamki maç kadar üzülmedim elenmemize..
tek kazancımız Emenike. Umarım bu azimli oyunu sene boyunca sürer..
hakkımızda hayırlısı..

gizligüc
05-08-2016, 14:47
Bu bir veda ve vefa yazısıdır.

Meşhur bir spor yazarımız eleştirdi, takımda 8 yeni oyuncu ile oynarken neden sistemi değiştirdi, 4 4 2 ile devam etmeli dedi. 8 oyuncu yeni iken eski/yeni sistem kavramı nasıl olabilir ben bilemedim.

Fernandao 102 kilo ile sahaya çıktı, ağır siklet boks şampiyonları biliyorum bu kiloda olan, Rabbim futbolcu görmeyi de nasip etti. Farketti iseniz 1 şut attı ama esneyemediği için şut dağa taşa gitti, bir de dönemediği için vuramadığı var. Esasen formda iken beğendiğim bir isim Fernandao ama sezonun en kritik maçına bu halde çıkmak nasıl bir anlayıştır.

Kajer sakatlandı ve Topal mecburen savunmada oynamak zorunda kaldı. Bu nedenle 2. yarı orta sahamız Aatif ve Stoch a kaldı. Salih'in çok sert bir oyuncu olmadığını düşündüğümüzde, ileride Fernandao'nun hareket edemediğini düşündüğümüzde, Ozan tek başına Salih'in önverisi ile ayakta kalmaya çalıştı. Ama haliyle topa sahip olamadık. Başka bir çok bilmiş yazarımız da kajer'in sakatlığının bir fırsat olduğunu yazdı..

Bu takımın Monaco rövanş macı sadece 3. maçı idi. 2. maçta kendi evinde turu garanti altına alabilecek bir skorda da maç bitebilirdi, 2. Monaco maçında direkten dönen top gol olabilirdi, penaltımız verilebilirdi, rakibe yapılan ucuz penaltı olmayabilirdi, 3. Monaco golü gol olmayabilirdi (bizim çok daha basit pozisyonda gol olmayan şutlarımız düşünüldüğünde).

Sonuç olarak elendik. Pereira'nın daha iyi yapabileceği şeyler var mıydı, bana göre vardı. Hatta kendisine Fernandao'yu oynattığı için kızdığım anlarda çok oldu maç esnasında. Ama özellikle bu tip maçlarda tecrübe faktörü fazlasıyla önem arz ediyor. Ve bazen verilen kararlara saygı duymalı bilmeli insanlar, illa ki bir günah keçisi yaratmak yerine..

Ben hala bu adama inanıyorum, ama sürekli baskı altında, sürekli yalnız bırakılıyor, sürekli çözüm yaratması, daha doğrusu mucize yaratması bekleniyor... Ve böyle olunca bilmiyorum bu adamda bu kadarı var mı???

gizligüc
11-08-2016, 12:01
Fenerbahçe gibi bir takımın Şampiyonlar Liginde final oynayamaması, bence kabul edilebilir bir durum değildir..
Böylesine çoşkulu ve inanmış bir taraftar ile bu çok önce başarılabilmeli idi..

Peki bu tip bir başarı nasıl elde edilebilir, öncelikle yenilgiyi kabul ederek, sonrasında sistem futbolu oynayan bir yapıda sabır ve inat ederek.

Löw geldi, herkes takımın oynadığı sistem futbolunu farketti ama sabır gösterilemedi, yenilgi kabul edilemedi.
Sonrasında geçen yıllarda Zico dahil sistem futbolunu oynayamadı Fenerbahçe..

Ta ki Aykut Hocaya kadar. Orada tarihi bir fırsat kaçtı Fenerbahçe için, yenilgi kabul edilemedi ve yine fatura kesildi.. Ve Aykut Hocanın bıraktığı miras 2 yılda tükendi....

Bugün Pereira var, adamın istediği mücadele ve fizik gücü yüksek oyuncular alınmadı ve buna rağmen olabilecekken 2 meşhur oyuncumuz ve onların dümen suyuna girmiş 2-3 türk oyuncu yüzünden şampiyon olunamadı..

Bu sene defansa fizik gücü yüksek bazı oyuncular alındı ama bu seferde değişim büyük oldu ve 8 yeni sayılabilecek oyuncu ile sadece 1 hazırlık maçı ile Monaco maçlarına çıkıldı ve kazanılabilecek tur kaybedildi.
Sistem tartışılıyor ama sistemin çeşidi önemli değildir, önemli olan sistem dahilinde oyun oynanabilmesidir..

Ve gelinen noktada artık yenilgi kabul edilmelidir. Ve sabır ve inat edilmelidir.

çünkü bir kez ölen bir daha ölemez..