PDA

View Full Version : xu100 için EW Analizleri (Eski)

Pages : [1] 2

Kahin
22-05-2004, 14:01
Endeks, yukarı hareketine 17.033'e kadar devam etme potansiyeline sahip..

17.033'ten önce takılması muhtemel olan noktalar ise 16.608 ve 16.798'dir.. Pazartesi dikkat edilmesi gereken ilk husus; Endeksin 16.608 üzerinde kalmak konusundaki tavrıdır. Çıkış için 17.033'lere kadar potansiyel olmasına karşın, şahsen 16.798'in geçilmesini pek olası görmüyorum.

Pazartesi sabahı disket seansında 16.798 denenip aşağı doğru hareket başlayabilir.

bundan başka;
Daha önce bir ED beklediğimi, ancak grafiklerle henüz teyit edilmediğini yazmıştım. Dünkü çıkış ile ED'nin şu anda bozulduğunu düşünüyorum. Aşağı yönlü hareketin tamamlanması WXY yapısına dönüşerek gerçekleşecek gibi görünüyor. Çünkü ED için gereken Daralan kanal şartı bozuldu. Şu anda paralel bir kanal ortaya çıkmakta..

WXY için Y dalgası hedefi de 15.588 ile 15.652 aralığında. Bu da muhtemelen Sayın Merkür'ün değindiği gibi Çift Dip görüntüsü çizen bir grafik oluşumuna neden olabilir.

Endeks, 17.033'ü aşacak kadar güçlü çıkarsa, 15.803'ü hareketin sonu olarak işaretlememiz gerekebilir.. :)

Aşağıdaki grafikte olumlu yöndeki beklenti için pembe renkli çizgiler kullandım. Henüz onlara dair seviye tahmini yapmıyorum. Şimdilik pembe çizgileri rastgele çizdim. Yönün netleşmesiyle seviye tespitini yaparız..

Olumsuz senaryo için çizdiğim çizgilerden gri olanı normal beklenti, kırmızı ve koyu yeşil uzantılar ise taşma beklentisi olan noktalara işaret ediyor..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/22-05-2004.gif

Kahin
24-05-2004, 19:59
Eşim arayıp telefonda küçük kızımın su çiçeği çıkardığını söyleyince, öğleden sonra bulunduğum yerden ve netten ayrılmam gerekti. İlaçları aldık, içirdik. Şimdi yanımda yatıyor. Çok bulaşıcı bir hastalıkmış. yaklaşık 20 günlük kuluçka döneminden sonra bugün ortaya çıkmış.

Ayrılınca seansı izleyemedim tabii..
Benim yokluğumda endeks, ipini koparmış; çitin ucuna kadar gelmiş, az kalsın bahçeden çıkıyormuş.. :)

Ancak son günlerde oluşan üç dönüş noktasını (kırmızı soru işaretli dönüşler) etiketleyememekten rahatsızım. Daha önce de açıkladığım gibi, beklentim dahilindeki ED bozulmuştu. Hareket WXY'ye mi dönüşüyor diye düşünmeye başlamışken, akşam aldığım datalara baktığımda endekste kesin bir kararlılık göremedim.

Her ne kadar bu sabah 17.1xx'lerde bir kapanışın iyi olacağını söylemiş olsam da şu son dalgalara etiket veremediğim için nötr kalıyorum.

Eğer endeks, 17.033'ten dönüp, 16.418 - 16.183 aralığına gelseydi çok olumlu konuşabilirdim ama, böyle soluksuz gidişi karşısında yeni bir dönüş yapana kadar durup beklemek durumundayım..

O nedenle yarın için, daha önce verdiğim grafiğin sadece yeni seviyeleri işaretlenmiş halini veriyorum..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/24-05-2004.gif

Erkal Bıyıklıoğlu
25-05-2004, 00:18
Aşağıda son düşüşe bir (a)(b)(c) Zigzag düzletmesi de olabilir diye düşündüğüm bir sayımı ekledim. Ancak artık son düşüşün alt sayımlarıyla ilgilenmeyi bırakmak gerektiği için çok fazla detaya girmeyeceğim. Daha önce açıkladığım nedenlere dayanarak düşüşün 15803'de (en azından ilk bölümünün) bittiğini kabul etmemiz gerekiyor.

Bu durumda gelen haberler ve oluşan olaylar ne olursa olsun günlük düşüşlere rağmen yukarıya doğru bir hereket yapacağımızı öngörüyorum.. Aşağıda 16600 ve yukarıda 17500 seviyesi en önemli noktalar.. Bu seviyelerin dışında yapılacak kapanışlar yönümüzü belirleyecektir..

Yarınki kapanış endeksin gücünü ve yönünü belirlememizde çok etkili olacak gibi..

Kahin
25-05-2004, 17:25
Son ayak için biraz zorlama bir sayım ile wxy etiketlemesi yaptım. Olumlu düşünecek olursak, yani düzeltmenin bittiğini kabul edersek, birkaç gündür yaşanan çıkış iyiye yormalıyız.

Bugünkü kapanış ile, şimdilik geçilemeyen 17.167'den bir dönüş sinyali aldık gibi görünüyor. İkinci seans oluşan çubuk, dünün en düşüğünün altına sarktı. Şimdi 17.167'yi yeni bir itki ya da zigzag için 1 nolu dalga ya da A dalgası olarak etiketliyorum. Bu dalganın düzeltmesi için yani 2 veya B etiketi taşıyacak olan dalga için de 16.410 civarına kadar sürebilecek bir düşüş beklemek gerekecek..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/25-05-2004.gif

include
25-05-2004, 17:37
geçmiş olsun. acil şifalar diliyorum.

Eşim arayıp telefonda küçük kızımın su çiçeği çıkardığını söyleyince, öğleden sonra bulunduğum yerden ve netten ayrılmam gerekti. İlaçları aldık, içirdik. Şimdi yanımda yatıyor. Çok bulaşıcı bir hastalıkmış. yaklaşık 20 günlük kuluçka döneminden sonra bugün ortaya çıkmış.

Lektem
25-05-2004, 17:52
Su çiçeğinde, kabaran yerlerin kaşınmamasını söyler doktorlar. ama öyle de tatlı tatlı kaşınır ki. Ufakken ben de olmuştum, oradan biliyorum. Kahin kardeş, umarım küçükken sen de geçirmişsindir.

ctitiz
25-05-2004, 23:31
Su çiçeğinde, kabaran yerlerin kaşınmamasını söyler doktorlar. ama öyle de tatlı tatlı kaşınır ki. Ufakken ben de olmuştum, oradan biliyorum. Kahin kardeş, umarım küçükken sen de geçirmişsindir.

Umarım geçirmiştir... Suçiçeği çocuklarda normal karşılanırken, büyüklerde çok tehlikeli oluyormuş. Bu da kulağımıza küpe olsun, kontrolü elden bırakmayalım.

Selamlar

aydın
26-05-2004, 08:48
Grafik yayınlamayı bilmediğim için Sayın CenkEfe'ye ait olan 3 nolu mesajdaki grafik üzerinde görüşümü belirtmek isterim.

Endeksin yükselişinin bittiği yer/gün, yani 5.dalga zirvesi bana göre 06 Ocak günüdür. Bu tarihten itibaren (2) nolu dalga başlamıştır. Düzeltmenin modeli genişleyen yassı şeklindedir. Bu (2) nolu dalga için pek beklenen bir durum değildir. (Zigzag düzeltme beklenirdi). Bu nedenle düzeltme, ikili veya üçlü düzeltmeye dönüşebilir. Bunu bir kenara not etmek lazım.

Şu an ilerlemekte olan "genişleyen yassı" düzeltmenin ise bitmediğini düşünüyorum. Bu modelin son ayağı olan C halen devam etmektedir. Sayın CenkEfe'nin (a) dediği yere ben C1, (b) dediği yere C2, (c) dediği yere C3 ve dün sonlandığını düşündüğüm çıkışın zirvesine de C4 diyorum. Doğal olarak da dünkü düşüşle birlikte de C5 başlamış olmalı.

Hedef minimum 15800'dür. Herkese hayırlı seanslar dilerim...

Erkal Bıyıklıoğlu
26-05-2004, 10:56
Sayın Aydın,

Neden ben göremedim bunu diye kendime soruyorum.. Eğer endeks belirtilen kanalın içine girerse ve bir de 16600 altında kapanış yaparsa kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir olasılık.. Ama daha aşağılara sarkmasını beklemek gerekecek gibi gözüküyor... 16850 altında ziller çalmaya başlar..

Teşekkürler sayın Aydın..

Kahin
26-05-2004, 11:47
Sayın Aydın,

Neden ben göremedim bunu diye kendime soruyorum.. Eğer endeks belirtilen kanalın içine girerse ve bir de 16600 altında kapanış yaparsa kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir olasılık.. Ama daha aşağılara sarkmasını beklemek gerekecek gibi gözüküyor... 16850 altında ziller çalmaya başlar..

Teşekkürler sayın Aydın.. Sayın CenkEfe,
Verdiğiniz son grafik bir süredir benim de gündemimde olan bir grafik..

Ancak bu modelde birkaç problem var..

- İlk olarak aşağı hareketin 1 nolu dalgası bariz bir şekilde Zigzag olarak oluşmuş..

- İkinci olarak bu hareketin 3 nolu dalgası da yine Zigzag halinde gelişmiş..

- 3 nolu dalga, 1 nolu dalganın tepesinden (18.328 deki dip) itibaren, 1 katından daha az bir mesafede (0.8 katı civarında); 15.803'te sonlanmış. 3 nolu dalganın toplam boyu da 1nolu dalganın 1.62 katı uzunlukta olmamış. 1.4 katı uzunlukta olmuş. 1.62 katı mesafeye gidememiş. 3 nolu dalga normal bir yapı sergilemiyor..

- Son olarak bu itkiye ait 4 nolu dalga, 2 nolu dalga ile alternatif düzeltme karakterine de uymuyor. Hedefi olan 17.416'ya varmadığından, doğal da durmuyor.

Bana pek normal gelmiyor bu model..

Bir de Yassı ya da Genişleyen Yassı modellerinde C dalgasında İtki ve Diyagonal yapıya müsaade var. Modern kurallarda ise benim 21.314'ten bu yana modellediğim Genişleyen Üçgen yapısına izin veriliyor. Bu açıdan bakınca Sayın Aydın'ın bahsettiği ikili ya da üçlü düzeltme yapısı da bana mantıklı gelmiyor.

Belki ben de Genişleyen Üçgen öngrören modelimde yanılıyorumdur. Tüm oluşum bitince nihai durumu görebileceğiz.

Son olarak, Yassı ve Genişleyen Yassı için kuralları hatırlatayım..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/Flat_Kurallar.gif

janus
26-05-2004, 13:59
Sn Kahin, Sn CenkEfe ve sn topicdaşlar

Günlük çubuklarla elde ettiğimiz dalgaların haftalık, aylık ve yıllıklarla aynı dalgayı üretmesi gerektiğini okudum diye hatırlıyorum.

Haftalık çubuklarla da kanalın dışına taştık mı? kağıt üzerine çizince taşmadık gibi duruyor..Sanki günlükde de kanalın üst sınırına bugün değmişiz.

Birde 5nci dalgayı ani ve keskin bir düşüş olarak bekliyoruz (bu güne kadarki yazışmalardan), o halde 4ün en azından kanalın üst sınıra değmesi ve taşmasını zaten beklememiz gerek mez mi?

Saygılarımla

Merkür
26-05-2004, 14:29
Sayın Janus,
Bu görüntüden sonra 5 keskin beklememek lazım gibi geliyor.4 karakterine uygun olarak
burada bir üçgen sıkışma ve daha sonra aşağı kırılıp 5 i yapmasıda beklenebilir belki,
ne dersiniz sayın cenk efe ve kahin

Erkal Bıyıklıoğlu
26-05-2004, 14:55
Sayın Kahin'in son sayım ile ilgili olarak belirtiği görüşlere ve detaylı bir analizi bu akşam yazmak istiyorum..

aydın
26-05-2004, 19:02
Sayın Kahin,

İkili veya üçlü düzeltmeyi C dalgasında beklemiyorum. Bu düzeltme bittikten sonra başlayacak olan çıkışın yeni bir itki olamayabileceğine dikkat çekiyorum.(yani X dalgası).

Erkal Bıyıklıoğlu
26-05-2004, 19:06
Sayın Kahin,

Aşağıda 3 adet kırmızı nokta göreceksiniz. Bu noktalar bitişi kesinleşmiş 3 dalgayı gösteriyor. İlk noktayla biten dalgayı 5 alt dalgadan oluşan bir yapı olarak olarak sayıyorum.. İkinci nokta sert bir zigzag.. son nokta ise yine 5 dalgadan oluşan bir yapı, ancak bu dalga 5 dalgalık bir yapının 3. dalgası ise grafikte gösterdiğim 3 nolu dalganın şiddeti yeterli ancak boyu bizi şüpheye düşürücü bir durumdadır...

Doğal olarak bu yapıyı 5 dalgalık bir düşüşün ilk 3 dalgası olarak kabul edersek 4 nolu dalganın 17413 geçmemesi gerekecektir.. Aksi halde 15803'ü dip kabul ederek yukarıya doğru bir dalga bekleyeceğiz.. Zaten daha önce de 17500 ve 16600 aralığının dışında hangi yönde kapanış yaparsak o yöne doğru sert hareketi içeren bir dalga olacak demiştim..

Geçen haftasonu yazdığım son genel analizde verdiğim nedenlerden ötürü 15803'de düşüşün bittiğini düşünüyorum ve bizi yukarıya taşıyacak bir dalga içerisinde olma ihtimalimize göre hareket ediyorum.. Bu dalga bir X dalgası olabilir yada büyük bir yükselişin ilk dalgasını oluşturuyor olabiliriz. Buna zaman içerisinde karar vereceğiz...

saygılar..

Kahin
26-05-2004, 21:02
Sayın CenkEfe,

Düşüşün 15.803'te sonlanmış olabileceği konusunda size katılmakla beraber vermiş olduğunuz dalga sayımı konusunda aynı şeyleri düşünmüyorum.

Sizlere yardımcı olabilmesi için 21.314'ten itibaren endeksin tüm düşüşüne ait periyodun 15 dakikalık grafiğini veriyorum..

Ben, şekilde işaretlediğim oranları dikkate aldığımda aşağı yönde toplamda bir itki sayamıyorum. İç dalgalarda pek çok itkiler olmasına rağmen, hareketin tümü, "her bir dalgası zigzag olarak gelişmiş, karmaşık bir yapı arzediyor" diye düşünüyorum..

Rahat bir inceleme yapabilmeniz için, sol tarafta grafiğin boş halini sizler için hazırladım. Sağ tarafta ise ilerleme ve geri alım noktalarında benim dikkate aldığım dalga uzunluklarını kabaca işaretledim..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/25-05-2004_b.gif

aydın
27-05-2004, 20:08
Resim
http://cybertarp.com/images/logo.gif
denemesi

korhan
28-05-2004, 09:06
Duzeltme dalgasi zigzag (5-3-5) ise (c) 14500 de mi sonlanmalidir?
15800 de sonlanabilecek bir yapiya girebilirmi?

http://img74.photobucket.com/albums/v226/korr2/XU100-EW-3.jpg

musari
28-05-2004, 10:29
Sayın korhan
haftalık garfikten bakarsanız bir A-B-C oluşmuş ve %38.2 (15800) geri almış muhtemelen bu dalga bir X dalgası bugün %23'ü geçti hedefi %38 olan 17940-17950 gibi %50(18580)
ancak X dalgaları düşüşün %62'sini (19200) geçmemelidir.

temese
28-05-2004, 10:53
Arkadaşlar..

Birde şu şekilde bakabilirmiyiz acaba..

21315-18328=2987 1.dalga

20026-15803=4223 3.dalga

şu anda dördü yapıyoruz

daha sonra son düşüş dalgasını bekleyeceğiz..

en fazla 19200 den dönerse
19200-2987=16213

18200 den dönerse 15213 civarı

bir ihtimal daha var o da 3 daha tamamlanmadı
20026-4779(2987*1.6)=15247 3 için ideal hedef...

ne dersiniz??

Kahin
28-05-2004, 14:03
Merhaba...

İşlerim nedeniyle foruma biraz ara vermem gerekti.

15.803 gördüğümüz günden bu yana gelişen yeni hareketi incelediğim iki senaryo hazırladım..

Aşağıda 10 dakikalık periyotla çizilmiş grafikleri göreceksiniz..

Her iki senaryoyu da düzeltmenin 15.803'te bitmiş olduğu varsayımından hareketle olumlu yönde hazırladım. Durumda değişiklik olursa olumsuz bir senaryo da hazırlayabilirim..

SENARYO-1:

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/Senaryo-1.gif

Senaryo-1 ilerliyorsa; Düzeltmenin bitmesinin ardından bir itki değil de yani bir zigzag oluşuyor olabilir.. Bu da yukarı hareketi gerektirir. İlk takılma noktası 18.290 olur, Oranın sert geçilmesi halinde ise 19.000'li rakamlar gelecektir. Ancak 19.132'nin geçilmesi beklenmemeli..

SENARYO-2

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/Senaryo-2.gif

Senaryo 2'ye göre yukarı doğru bir itki dalgasının ilk ayağı başlamış olmalı. İtkinin 1-2-3-4 nolu dalgaları bitti. 5 nolu dalganın oluşumu ile 15.900'lere kadar gidebilecek bir düşüşün ardından Haziran sonuna kadar sürebilecek bir yükseliş geliyor olabilir.

janus
28-05-2004, 14:12
Merhaba,

Alternatif bir fikir ama emin değilim....

Düzeltme Genişleyen üçgen olarak ilerliyor olabilir mi? C dalgası A dalgasının 1.62 katı değil tam olarak ama yakın 1.5x duruyor. Bana diğer koşullar tutuyor gibi geldi....

Saygılarımla

Kahin
28-05-2004, 14:22
Sayın Janus..

Evvelki grafiklerimde aşağı doğru genişleyen açık mavi renkli kanal içindeki hareketi (21.314'ten beri) Genişleyen Üçgen olarak yorumluyorum zaten..

Ben, üçgenin tamamlandığını düşünüyorum.
Emin olmak için şu son tepki hareketi netleşsin diye bekliyorum..

janus
28-05-2004, 14:33
Sayın Janus..

Evvelki grafiklerimde aşağı doğru genişleyen açık mavi renkli kanal içindeki hareketi (21.314'ten beri) Genişleyen Üçgen olarak yorumluyorum zaten..

Ben, üçgenin tamamlandığını düşünüyorum.
Emin olmak için şu son tepki hareketi netleşsin diye bekliyorum..

Sn Kahin,

Genişleyen üçgen modelinizde (E) olarak etiketlediğiniz noktanın (C) olabileceğini söylemek istemiştim.

Tuncer Şengöz'ün kitabında Genişleyen üçgen düzeltmenin nadir de olsa 4. dalgada görülebildiğinden bahsediyor.

Yani, 4 nolu dalga genişleyen yassı olarak değil de, genişleyen üçgen olarak ilerliyor olabilir demek istemiştim.

Saygılarımla

Kahin
28-05-2004, 14:54
Sayın Janus..
Genişleyen Üçgen 4 nolu dalgalarda görülebilir, bu doğru..

Ancak burada bir problemimiz var. Aslen 4 nolu dalganın ilerlediğinden henüz emin değiliz..

20.190 tepesi Cycle vadeli 1 nolu dalga da olabilir, 3 nolu dalga da olabilir..
Ben her iki durumda da (1 de olsa, 3 de olsa) ilerleyen yassı modeli yaşadığımızı düşünüyorum. İlerleyen Yassı modelinin de 15.803'te bitmiş olabileceğini gözardı etmeden gelişmeleri izliyorum..

Endeks, 14.500'leri görmezse 20.190'ın 1 mi yoksa 3'mü olduğu konusundaki belirsizlik devam edecek. Her ikisi de olabilir demeye devam edeceğiz..

Ancak 14.500'leri görüp, altına sarkarsa, dönüş yaptıktan sonra "20.190 tepesi uzun vadeli bir itki dalgasının 1 nolu dalgasıdır" diyebileceğiz ve inanılmaz endeks değerleri müjdelemeye devam edeceğiz..

Sizin bakış açınızda 3 nolu dalga 21.314 oluyor yanılmıyorsam. Oradan itibaren genişleyen üçgen saymak da mümkün görünüyor.

Daha önce de dediğim gibi; İki ayrı analist aynı grafikte farklı modellemelere gidebilir. Bu normaldir.

Bekleyeceğiz. Zaman hangi modelin doğru olduğunu bize gösterecektir..

janus
28-05-2004, 15:07
?

[QUOTE=Kahin]Sayın Janus..

Sizin bakış açınızda 3 nolu dalga 21.314 oluyor yanılmıyorsam. Oradan itibaren genişleyen üçgen saymak da mümkün görünüyor.

...

20190 itki tepesi, 16566 A, 21315 B, 15803 C kabul etmiştim... yanlış olabilir...

Saygılarımla

sungur
28-05-2004, 15:16
Sayın kahin ve cenk efe
çalışmalarınızı ilgiyle izliyorum. Paylaştığınız için teşekkürler.
Ben endeksin 1. dalgayı bitirdiğini ve düzeltme veya büyük itki dalgasının 2. sini yapıyor olduğunu 14bin endeksi 6 aylık dönem de görebileceğini düşünüyorum.Yani yukarı bir C dalgasından sonra zik-zak veya üçgen düzeltmelerle hafif aşağı meyilli 2.dalgayı aralık 2004 te tamamlarız diye düşünüyorum.
saygılar

Kahin
28-05-2004, 15:31
Sayın Janus..
Düşünmekte olduğunuz sayım, sürdüğü zaman dilimi açısından problemler taşıyor. Maalesef katılmıyorum..

Kaldı ki orada bir genişleyen üçgen sayarsanız, E dalgasının sonlanacağı nokta itkinin 1 nolu dalgasının (14.407 tepesini, 1 olarak alıyorsunuz galiba) büyük bir kısmını örtecek. Ayrıca 3 nolu dalgayı da %62 ya da daha fazla geri alacak..

4 nolu dalgaya izin verilen maksimum geri alım %51.5'tir. Güniçi grafiklerde ve uzun vadeli grafiklerde %62 geri alıma da müsaade edilir; Ancak 4 nolu dalganın 1 nolu dalgayı örtmemesi şartıyla!..

Bu sebeplerden dolayı, modeliniz bana makul gelmedi..

Bunları yazdım diye, sakın size çıkıştığımı düşünmeyin..

Yeni başladığınızı biliyorum. Ayrıntıları ve kuralların iç işleyişlerini çok iyi öğrenmeniz gerekiyor. Hata yapmaktan korkmayın.

Sizi ve konuya ilgi duyan tüm arkadaşları destekliyorum. Lütfen devam..

janus
28-05-2004, 15:51
Sayın Janus..

Bunları yazdım diye, sakın size çıkıştığımı düşünmeyin..

Yeni başladığınızı biliyorum. Ayrıntıları ve kuralların iç işleyişlerini çok iyi öğrenmeniz gerekiyor. Hata yapmaktan korkmayın.

çıkıştığınızı düşünmedim.... Dediğiniz gibi halen öğrenmeye çalışıyorum...

bu süreçte doğrularda yanlışlarda olmadan olmaz zaten...

Aksine vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Kahin
30-05-2004, 12:02
Endeksin, dönüş işaretini görmemize rağmen, yeni başlayan hareketin iç yapısı henüz netleşmediğinden, dalga etiketleri için kesin konuşmak zor.

Bu nedenle birden fazla ihtimali gözönüne aldığım bir grafik hazırladım.

Endeks, şu anda 18.467'ye ve hatta 19.096'ya kadar yükselişini sürdürebilme potansiyeli taşıyor. Aynı şekilde aşağı doğru da 16.192'ye kadar düşebilir. Beni kararsız kılan da bu durum zaten..

Grafikte göreceğiniz gibi, yukarı yönlü hareketin devamı halinde birden fazla dönüş noktası ihtimali var. Bunlardan hangisinin seçileceğine bakarak, iç kurallar dahilinde yeni hareketin rotasını ya da kimliğini anlayabileceğiz..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/30-05-2004_b.gif

Erkal Bıyıklıoğlu
30-05-2004, 12:07
Öncelikle 16576 - 21315 arasında oluşan dalganın a-b-c dışında hiçbir modele uymadığını düşünerek bu dalganın bir düzeltme dalgası (nın bir parçası) olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Ve tüm sayımlarımızı da bu kabullenmenin üzerine kurmamız gerekmektedir..

Erkal Bıyıklıoğlu
30-05-2004, 12:29
Bu durumda 20000 seviyesinin itkinin 3 nolu dalgası mı yoksa 5 nolu dalgası mı olduğuna karar vermek durumunda olacağız.. Eğer 3 nolu dalga olarak kabul edersek bu seviyeyi, son zamanlarda üzerinde durduğumuz FLAT dalganın 4 nolu dalga olduğunu kabul edeceğiz.

2 nolu dalganın da net bir FLAT dalga olması ve %50 geri alım yapmasını göz önüne alırsak (4 nolu dalga da %44 civarında bir geri alım yaptı) büyük bir benzerlik görmekteyiz. Halbuki "Almaşıklık Kuralı" gereği bu dalgaların birbirine geri alım ve dalga yapısı açısından benzememesi gerekmektedir.

Bu yüzden ana sayımımda 20000 seviyesinde 5 dalgalık bir itkinin bittiğini kabul ediyorum. Şu anda a-b-c (yada w-x-y olabilir, tek sorun x dalgasının çok uzun olması. Bunu kontrol edeceğim) şeklinde bir dalga bitmiş durumda..

Eğer a-b-c dalgası ii nolu dalganın bitişi ise büyük bir çıkışla iii nolu dalganın ilerlediğini görmemiz gerekecek.

Yada bir X dalgasıyla 18500-19400 aralığı denenecek ve sonra bir düzeltme dalgası daha yaşanacak.

Yukarıya doğru bir çıkış içerisinde olduğumuzu düşünüyorum ancak bu çıkışın bir itki mi tepki mi olduğunu söyleyecek kadar net veri elimizde yok.. Dalga yapısı belirginleştikçe burada yorumlarımızla bu konuya da açıklık getireceğiz..

Erkal Bıyıklıoğlu
30-05-2004, 17:03
Bu yüzden ana sayımımda 20000 seviyesinde 5 dalgalık bir itkinin bittiğini kabul ediyorum. Şu anda a-b-c (yada w-x-y olabilir, tek sorun x dalgasının çok uzun olması. Bunu kontrol edeceğim) şeklinde bir dalga bitmiş durumda..

Kontrol ettim. w-x-y şeklinde de saymamız mümkün.. Ancak asıl olan yine de ana dalga yapısıdır.. Bu yüzden 17500 üzerindeki bir kapanışta 15803'e ocak 2004 başından bu yana süren düzeltmenin (en azından ilk dalgasının) sonu diyebileceğiz.

tamammi
30-05-2004, 20:34
Sn Cenkefe
Neden 20000 seviyesini 5 no olarak aliyorsunuz. Benim bildigim kadariyla 5+3 olark beslik cikisin 3 luk abc duzeltmesinde b nin %38.2 den daha fazla geri alim yapmamasi lazim. Bu manada zaten b nin 20000 seviyelerini gecememesi lazim.
Bence 5 nolu dalgayi 21314de alip a duzeltmesini 18328de biririp b geri alimini 20026da birip c dususunu 15803e koymak daha uygun goruyorum.
benim etiketlemem soyle
I=0-1=11469-14148
II=1-2=14148-12833=0.5I
III=2-3=12833-20190=2.62I
IV=3-4=20190-16565=0.5III
V=4-5=16565-21314=0.62III
VI=5-a=21314-18328=0.62V
VII=a-b=18328-20026=0.62VI
VIII=b-c=20026-15803=1.5VI

bana son derec uygun geliyor. Bence su anda yeni bir hareket basladi
Bu hareketin benim c diye etiketledigim yerin duzeltmesi olacagini dusunuyorum.
Eger .382 duzeltme olacaksa 17416, .5 duzeltme olacaksa 17900 seviyesinin gorunecegini dusunuyorum.
Eger hafta basi asagi dusus olursa tepkinin sonlandigini olmazsa 17900 seviyesinin beklenmesi gerektigini olasi bir duzeltme de ise 16600 seviyesinin beklenebilecegini dusunuyorum

Erkal Bıyıklıoğlu
30-05-2004, 22:55
Sayın tamammı,

5 nolu dalgalar itki dalgasıdır, bu yüzden alt dalgalarının da 5 dalga olarak ilerlemesi gerekiyor. 31 nolu mesajda verdiğim grafikteki dalgayı ise herhangi bir şekilde 1-2-3-4-5 formatında saymamız mümkün değil. Bu durumda 16576 - 21315 arası olan dalgaya 5 dememiz de mümkün değildir...

"5+3 olark beslik cikisin 3 luk abc duzeltmesinde b nin %38.2 den daha fazla geri alim yapmamasi lazim. " demişsiniz, ancak ben böyle bir şey duymadım (belki en az %38.2 geri almalı olabilir)..

Ayrıca son kısımda c dalgasının düzeltmesinden bahsetmişsiniz.. Ancak burada da bir kavram karmaşası görüyorum.. c dalgasının oluşumu ile a-b-c şeklinde tam bir Elliott Dalgası oluşmuştur. Bir düzeltme hareketi içinde b dalgası a dalgasına karşı bir düzletme yapar ancak c dalgası ile tüm düzeltme biter.. Bundan sonra oluşan düzeltme hareketi (ki bu durumda ikili bir düzeltme dalgası ilerliyordur ve oluşan dalga da X olarak isimlendirilir) tüm a-b-c düzeltmesine karşı oluşur. C dalgaları sadece üçgenler içinde düzeltmeye uğrarlar (a-b-c-d-e). Dalga dereceleri açısından c dalgalarının düzeltmeye uğramaları söz konusu olamaz...

Kahin
30-05-2004, 23:20
Sn Cenkefe
Neden 20000 seviyesini 5 no olarak aliyorsunuz. Benim bildigim kadariyla 5+3 olark beslik cikisin 3 luk abc duzeltmesinde b nin %38.2 den daha fazla geri alim yapmamasi lazim. Bu manada zaten b nin 20000 seviyelerini gecememesi lazim.

Bu noktada bir yanlışınız var Sayın Tamammı..

Bir Zigzag dalgası ilerliyorsa B Dalgasının hedefleri %38.2, %50 ve %62'dir. %62'yi de geçebilir. Ancak %75'i geçemez.. (Zigzaglarda)

Bir de Yassı'lar var.
Yassı,
Genişleyen Yassı,
İlerleyen Yassı,
ve İlerleyen Modern Yassı..

Yassı haricinde, Genişleyen ve İlerleyen Yassı modellerinde ise; B dalgası A dalgasının tümünü geri alabilir, hatta A dalgasının başlangıcının ötesine geçebilir.

Şu anda, Sayın CenkEfe ve ben; 20.190 tepesinden bu yana bir Genişleyen Yassı'nın ilerlediğini düşünüyoruz.. (B dalgası A'nın başladığı 20.190'ın ötesine giderek 21.314'te sonlandı)

Modelleri ve kuralları tekrar incelemenizi öneririm..

Kahin
31-05-2004, 00:08
Yakın zamanda yaşanmış bir Yassı düzeltmeyi örnek olarak sunuyorum..

Geçen yıl 13 Ağustos - 9 Eylül tarihleri arasında yaşanmış bir Yassı düzeltme bu. Hatırlayacaksınız, endeks 12.075'ten dönmüş, ikinci denemesinde 12.074'ü geçememişti.

O tarih aralığındaki 15 dakikalık grafiklerde gelişmiş olan harika bir Yassı düzeltme var.

Grafiğin üst kısmında intraday (seanslık) grafiği verdim. Alttaki büyük ölçekli grafik ise, aynı zaman dilimindeki 15 dakikalık grafiklere ait..

Sarı renkli boyadığım bölge tam bir Yassı Düzeltme içeriyor..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/30-05-2004_yassi.gif

Kahin
01-06-2004, 09:17
Merhaba..

30 numaralı mesajda vermiş olduğum grafiği, dünkü datalar eklenmiş haliyle zoom yaparak güncelliyorum.

Endeks, daha önce çizdiğim tahmini çizgilerden kırmızı renkli olan üzerinde hareket etmeyi seçmiş görünüyor. Bunun kesin teyidini bugün alacağız.

Teyit için dikkat edilmesi gereken nokta:
Bugün, endeks 16.926'nın altına sarkarsa; Daha da kötüsü, bu seviyenin altında kapanış yaparsa, 16.192'ye kadar ve daha da aşağıya düşme riski artacak. Yani kırmızı renkli patikayı takibe devam edecek demektir. :)

İki Senaryo:

Endeks, 16.200'lerden yukarı dönerse, yeni bir itki ya da yukarı yönlü zigzag başlamış olacak.

Eğer 16.192'nin altına sarkıp 16.192 ile 15.803 arasındaki bir noktadan dönerse, yukarı doğru bir itkinin başladığı konusunda daha kesin konuşabileceğiz..(Bu durumda zigzag ihtimali ortadan kalkacak, itki ya da başka bir model üzerinde izleme yapacağız)
Not:
Endeks, önümüzdeki günlerde 15.803'ün altına sarkarsa, çok daha farklı senaryolar gündeme gelecek.

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/31-05-2004.gif

Kahin
01-06-2004, 14:25
Teyit için dikkat edilmesi gereken nokta:
Bugün, endeks 16.926'nın altına sarkarsa; Daha da kötüsü, bu seviyenin altında kapanış yaparsa, 16.192'ye kadar ve daha da aşağıya düşme riski artacak. Yani kırmızı renkli patikayı takibe devam edecek demektir. :)

Şu an itibariyle teyit sinyali geldi..

Endeks, 16.916 değerini gördü..

Captain Subtext
01-06-2004, 15:41
Şu an itibariyle teyit sinyali geldi..

Endeks, 16.916 değerini gördü..

Sn. Kahin,

Su ana dek gunici endusuk sizin grafiginizdeki 16821... acaba bu bir yukari donus isareti olabilir mi? Yoksa daha duser miyiz ?

Kahin
01-06-2004, 15:54
Sn. Kahin,

Su ana dek gunici endusuk sizin grafiginizdeki 16821... acaba bu bir yukari donus isareti olabilir mi? Yoksa daha duser miyiz ?

Bu mümkün..
Üstelik benim beklentim de bu yönde...

16.821'in de aşağı geçilmesi halinde 16.626'dan bir dönüş beklemek gerekecek..

Captain Subtext
01-06-2004, 16:00
Bu mümkün..
Üstelik benim beklentim de bu yönde...

16.821'in de aşağı geçilmesi halinde 16.626'dan bir dönüş beklemek gerekecek..
Eger oyle olursa bir nokta atisinda daha isabet kaydetmis olacaksinizi !!! Dogrusu gaipten haber aldiginizi dusunmeye baslayacagim :) nickinizi hakediyorsunuz dogrusu :)

Captain Subtext
01-06-2004, 16:04
bu seviye olmadi :( 16600'ler ufukta demek :( soylediginiz hedefe dogru hizla yol aliyoruz anlasilan...:(

Merkür
01-06-2004, 17:25
15,800 seviyesinin 3 mü 5 mi olduğunu tartışıyorduk eğer 3 ise ve 17,400 e kadar olan harekette 4 ise bence 165xx-17xxx arasında oluşabilecek bir üçgen olasılığınıda düşünmek gerektiğine inanıyorum ama bu olasılığın gerçekleşmesi bizi 15800 dibinin daha altına atabilir.(15,100-14,500-13,500 hedeflerine). Umalım 15,800 5 olsun 1-2 hafta sıkışmanın ardına yolculuğumuz başlasın.

Saygılar

Kahin
02-06-2004, 12:11
Şimdiden sonra endeks, bugün ikinci seansta ya da yarın 16.980 ila 17.130 arasındaki bölgeye bir atak deneyebilir.

Atağın kuvvetli olmamasını, hızla sonlanmasını beklemek yanlış olmayacaktır. Ancak, hareketin yukarı doğru ivmelenerek devam edebilme olasılılığı da var. Bunun için bugünkü kapanışı görmeye ihtiyacım var.

Akşam, dataları aldıktan sonra daha kesin bir öngörüde bulunabilirim..

janus
02-06-2004, 14:25
15,800 seviyesinin 3 mü 5 mi olduğunu tartışıyorduk eğer 3 ise ve 17,400 e kadar olan harekette 4 ise bence 165xx-17xxx arasında oluşabilecek bir üçgen olasılığınıda düşünmek gerektiğine inanıyorum ama bu olasılığın gerçekleşmesi bizi 15800 dibinin daha altına atabilir.(15,100-14,500-13,500 hedeflerine). Umalım 15,800 5 olsun 1-2 hafta sıkışmanın ardına yolculuğumuz başlasın.

Saygılar

Merhaba,

Tartışmaya tekrar dönmek olacak ama. Sanki 17400'e kadar olan hareket 4 gibi.

varsayımımıza göre (C) dalgası 21315'ten başladı.
1 : 21315 --> 18328 = 2987
2 : 18328 --> 20029 = 1701
3 : 20029 -->15803 = 4226
4 : 15803 --> 17464 (?) = 1661
5 : 17464 --> ??

Oranlar
3:1 = 1.41 ( Fibonacci 2'nin karekökü)
2:1 < 0.618
4:3 = 0.382'e yakınsıyor..
Buna göre şu anki dalga sanki 5 gibi...

Birde önceki alt dalga içinde truncated 5'imiz vardı...
Şimdiki 5nci dalganında truncated olma olasılığı mümkündür herhalde...

Ama önceki 5in kısa kalmış olması bu 5inde kısa kalma ihtimalini artırabilir mi acaba? Yada tersine bu 5in daha da uzaması olasılığını artırır mı?

Saygı ve sevgilerimle

Kahin
02-06-2004, 14:33
Sayın Janus..
Ben beklemeyi tercih edeceğim...

15.803 aşağı geçilmeden modelimde değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Bana göre Genişleyen Yassı 15.803'te sona erdi.

Şu anda 19.354'e kadar gidebilecek yeni bir yapının oluşmakta olduğunu düşünüyorum. :)

Ne ilginç değil mi?.
Herkes karamsar iken ben iyimserim... :)

janus
02-06-2004, 14:41
Tekrar merhaba,

Spiral Calendar adında bir zaman tahmin yöntemi üzerinde çalışıyorum son bir haftadır..

Bu yönteme göre uçlardaki dönüş zamanlarını tahmin etmek mümkün. Ancak, yöntemin EW ile birlikte kullanılması faydalı... EW için tamamlayıcı yöntem olarak geçiyor...

Bu konuda bilgi ve deneyimi olan arkadaşlarımızla bilgi alışverişinde bulunabilir miyiz?

Saygılarımla

camarors
02-06-2004, 14:42
Sayın Janus..

15.803 aşağı geçilmeden modelimde değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Bana göre Genişleyen Yassı 15.803'te sona erdi.

Şu anda 19.354'e kadar gidebilecek yeni bir yapının oluşmakta olduğunu düşünüyorum. :)

Ne ilginç değil mi?.

Sn. Kahin, 19354'den sonraki hedef neresi gøzukuyor? 17.xxx var mi muhtemel hedefler icinde?

Kahin
02-06-2004, 14:52
Sn. Kahin, 19354'den sonraki hedef neresi gøzukuyor? 17.xxx var mi muhtemel hedefler icinde?

Sayın Camarors..
Şimdilik, beklediğim hareket gerçekleşmeden bir sonrakini öngörmek yanlış ve fazla iddialı olur. Sırası geldiğinde durumu değerlendirelim, olur mu?..

Kahin
02-06-2004, 17:19
Merhaba..

Öğleyin yaptığım 16.980 - 17.130 arasına (17.069 kuvvetli ihtimal) gidebilecek harekete dair tahminimi de içeren; ayrıca diğer birkaç tahminime dair çizgilerle dolu; olasılık zengini bir grafik hazırladım.

Önümüzdeki haftaya kadar yeni grafik vermeyeceğim. Bu grafikteki olasılıklardan hangisinin gerçekleşebileceğini izlemek istiyorum. Bana katılır mısınız arkadaşlar?..

Eğer 15.803 aşağı geçilirse, bu grafikteki tahminler geçerliliklerini yitirecekler..

Görüşmek üzere...

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/02-06-2004.gif

BONUSSİMO
02-06-2004, 18:25
Niye katılmayalım kahin ?2 veya b olsun.

frog33
02-06-2004, 18:28
Sayın Janus..

Ne ilginç değil mi?.

bu iyimserlikte 15800 civarından full mala girmenizin bir itkisi olabilir mi ?

Kahin
02-06-2004, 19:31
bu iyimserlikte 15800 civarından full mala girmenizin bir itkisi olabilir mi ?
Maalesef HAYIR..
Durum sandığınız gibi değil.
Elimde kağıt olsa da olmasa da, her iki yöndeki ihtimalleri daima gözönünde tutmaya çalışıyorum. Şu ana kadar vermiş olduğum grafiklere dikkat ediniz..

Endeks, o günlerde beklediğim 15.500'e doğru gerilemeyip yukarı devam edince, bunun bir itki ya da zigzagın ilk ayağı olduğunu düşündüğümden geçen hafta Cuma günü aldıklarımı sattım.

Bunu buradan duyurmamayı seçtim. Çünkü diğer topiklerde gördüğüm kadarıyla, "şurdan aldım şurdan sattım" gibi açıklamalar yanlış anlamalara ve hatta tartışmalara yol açıyor. Sadece özelden konuştuğum bir arkadaşa söyledim..

Anlayacağınız elimde kağıt yok şu anda.
Tabii kağıtsız da duramam.
İlk fırsatta tekrar alacağım.. :)

Kahin
02-06-2004, 19:34
Niye katılmayalım kahin ?2 veya b olsun.
Sayın BONUSSİMO..
"İzlerken bana katılır mısınız?" demek istemiştim. "Modele katılır mısınız?" değil.

Yine de desteğiniz için teşekkür ederim. :)

BONUSSİMO
02-06-2004, 20:47
Olur kahin her türlü katılırım bu işi gerçekten bilen insanlara ihtiyaç var sizde onlardan birisiniz.Uzun süredir sizin grafiklerinizi takip ediyorum.Eline sağlık.

Ali Baba
02-06-2004, 21:23

Ne ilginç değil mi?.

Herkes karamsarken birileri iyimserdir her zaman.. :)

kutluk
02-06-2004, 22:38
Sayin Kahin,

Gündüz söz verdigin(nasil bagliyorum ama :D ) yorumunu dört gözle bekliyoruz.Daha fazla bekletme bizi.
Saygilar,

havatemiz
03-06-2004, 09:09
Sayın Kahin,
Size katılacağız ama grafiği görebilirsek.

Saygılarımla

Merkür
03-06-2004, 10:42
Şimdiden sonra endeks, bugün ikinci seansta ya da yarın 16.980 ila 17.130 arasındaki bölgeye bir atak deneyebilir.

Kahin
7 puan saptı. :D

Saygılar, Tebrikler

Kahin
03-06-2004, 10:43

Atağın kuvvetli olmamasını, hızla sonlanmasını beklemek yanlış olmayacaktır. Ancak, hareketin yukarı doğru ivmelenerek devam edebilme olasılılığı da var. Bunun için bugünkü kapanışı görmeye ihtiyacım var.

Akşam, dataları aldıktan sonra daha kesin bir öngörüde bulunabilirim..

Dün yazdığım ve beklediğimi söylediğim atak tamamlanmış olabilir.
Endeks, yine beklediğim gibi; Atağına karşılık az önce sert satış yedi...

Seans içi grafikteki sert satış tepkisine dikkat edin..
http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/03-06-2004.jpg

Endeks, ilk seansta 16.987 seviyesini gördü.
Şimdi aşağı yöndeki istekliliğini ya da isteksizliğini gözlemleyeceğiz..

Sayın havatemiz,

Grafikte herhangi bir sorun yok..
Bir de şu linkten direkt olarak deneyiniz..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/02-06-2004.gif

manishing
03-06-2004, 11:00
bu tepki sanırım tüpras ihale kararını iptal eetmesiyle oldu sanırım

Kahin
03-06-2004, 11:03
Haberler dalgalar için sebep değildirler. Ancak sonuç olarak tanımlanabilirler..

Kısacası, dalgalar haber gelecek diye hareket etmezler.

sungur
03-06-2004, 14:04
sn. kahin

petrol de bu gün 1. seans düşüş sinyali oluştu. Bu durumu sizin alternatiflerden yukarı doğru en azından 17830 lar görülecek diye yorumlayabilirmiyiz? ne dersiniz? selamlar :) ;)

kutluk
03-06-2004, 14:11
Sayin Kahin,

Endeks asagi yönde isteksiz gibi görünüyor degil mi?En azindan ben öyle düsündüm,Tüpras haberinden sonra gelen satislar alimlarla karsilandigi icin.Seans sonu itibariyle de kayipta degil.Bunca negatif unsur (IMF aciklamasi ve Tüpras iptali) asagi yönde ivme yaratmiyorsa,bu endeksin düsüs yönünde isteksizligini göstermez mi?

Saygilar,

Kahin
03-06-2004, 14:12
İlk atak, 16.987'de tamamlanmış gözüküyor.

Şu andan itibaren, önümüzdeki günlerde endekste yeni bir atak daha olabilir diye düşünüyorum. Atak için ilk etapta 17.693'e kadar uzanabilecek bir sınır hedefi söz konusu. Bu yeni atak için tam hedef koymak şimdilik mümkün değil. İlk önce 17.693'e kadar olan bölgedeki hareketi gözlemleyeceğim...

Bu, benim görüşüm tabii. Alternatif fikri olan arkadaşlarımızın topiğe katkılarını bekliyorum.

victory
04-06-2004, 00:23
Endex yukarı çıkacaksa her zamanki gibi kötü haberlere kulağını tıkayacaktır,iyi haberleri duyacaktır. AB den iyi haberler var,Enf vs. İyi haberleri duyar.
Sn KAHİN Analizlerinizi ve yorumlarınızı imrenerek ve takdirle takip ediyoruz, yarın iyi bir gün olacak bence, siz ne kadar işlem hacmi önemli degil desenizde çıkışın gücünü veya düşüşü işlem hacmine bağlı olduğunu düşünüyorum .
A-B mi yoksa 1-2 mi yapıyoruz şimdi. Saygılarımızla...

Kahin
04-06-2004, 09:03
Sn KAHİN Analizlerinizi ve yorumlarınızı imrenerek ve takdirle takip ediyoruz, yarın iyi bir gün olacak bence, siz ne kadar işlem hacmi önemli degil desenizde çıkışın gücünü veya düşüşü işlem hacmine bağlı olduğunu düşünüyorum .
A-B mi yoksa 1-2 mi yapıyoruz şimdi. Saygılarımızla...

Bir düzeltme yapmam gerekiyor..
Daha önce hacim ile ilgili görüşümü belirtirken, "İşlem hacmi önemli değil" dememiştim. İşlem hacmine, ben bakmıyorum.
Kendi çalışmalarımda gereksiz buluyorum. Belki de hatalı davranıyorumdur.. :)

İşlem hacmi verisini de gözönünde bulundurarak dalga analizleri yapılabilir. Özellikle büyük vadeli itkilerin, 5 nolu son dalgalarında hacim verisi önemli ipuçları verir.

Kahin
04-06-2004, 11:33
İlk atak, 16.987'de tamamlanmış gözüküyor.

Şu andan itibaren, önümüzdeki günlerde endekste yeni bir atak daha olabilir diye düşünüyorum. Atak için ilk etapta 17.693'e kadar uzanabilecek bir sınır hedefi söz konusu. Bu yeni atak için tam hedef koymak şimdilik mümkün değil. İlk önce 17.693'e kadar olan bölgedeki hareketi gözlemleyeceğim...

Bu, benim görüşüm tabii. Alternatif fikri olan arkadaşlarımızın topiğe katkılarını bekliyorum.

Azıcık şımarabilir miyim?.. :)

Güzel bir seans gerçekleşiyor. Pek çok arkadaşımızın yüzü gülüyordur eminim... :)

atara
04-06-2004, 11:42
tabii ki ne demek sayenizde biz de şımarıyoruz.çok thanks

esmen
04-06-2004, 12:04
sn.kahin

imkb'nin nostradamus'u.
hak ediyorsunuz. nazar değmesin.

M.Işılak
04-06-2004, 14:28
Bu işin nostradamusla alakalı bir yanı yok. Sn Kahin'in perde arkası bu threadde:
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=1727
:p :D :p

atara
04-06-2004, 16:07
sn kahin sizce bu atak 17693 hedefini beklemeden geçecek gibi mi görünüyor.ayrıca muhteşem isabetinizi alkışlıyorum

Kahin
04-06-2004, 16:44
Şiişşt, IMBK'deki oyuncular!..

Evet, evet size söylüyorum. Duymamış gibi yapmayın!..

Oldu mu şimdi yani?..
Ne bu böyle kardeşim?.. 17.693 dedik, abartmışsınız. ne o öyle 17.708 filan!..

Hadi 5-7 puan sapsanız birşey demeyeceğim. 15 puanlık sapma, fazla olmuş.. ;)

Bir daha olmasın!.. :gulen:

(Azıcık daha şımardım işte. Tekerrür etmez efenim) :)

Çok neşeliyim bugün. Artık bir Safari gider bu neşenin üstüne..

Tüm forum dostlarıma iyi bir hafta sonu diliyorum. Pazartesi görüşmek üzere...
İyi tatiller.

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/Seans.gif

adanalı
04-06-2004, 17:32
herkese çok teşekkürler özellikle Sn.Kahin'e
aranızda olmak çok güzel bu gün çok güzeldi inşallah neşemiz devam eder
herkese iyi tatiller

Erkal Bıyıklıoğlu
04-06-2004, 18:20
Sayın Kahin,

Hedefi onikiden vuran tahminlerinizi zevkle okuyorum... Bu hafta iş seyahatlerim nedeniyle foruma arada sırada okuyucu olarak girebildim. Pek fazla bir katkım da olamadı..

En son 30 mayısda bu (http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=1720&page=4&pp=10) linkte bulacağınız yorumda 17500 üzerinde bir kapanışta 15803'ü dip nokta olarak işaretleyebileceğimizi yazmıştım. Artık bundan sonraki dalga hareketini de bunun üzerine kurmamız gerekecek..

Öncelikle EW'de de kullandığımız bir teknik görünümle başlamak istiyorum.. Bunun teknik analiz topiğinde konuşulup konuşulmadığını bilmiyorum, ancak son bir ay içerisinde bir O-B-O formasyonunun oluşumuna dikkat etmeliyiz. Bugün boyun çizgisi hacimli bir şekilde kırıldı.. Bu durumda en az bu formasyonun boyu (1650 puan) kadar bir yükselişi beklemeliyiz. Bu durumda ilk hedefin 19100 puan civarında olacağını düşünmek gerekecektir...

Erkal Bıyıklıoğlu
04-06-2004, 18:41
Dalga analizi açısında olaya bakarsak 2 olasılık görmekteyim.

Olasılık 1 (X dalgası oluşuyor) :

Bu durumda a-b-c şeklinde bir çıkıştan söz etmek gerekiyor. Şu anda a (1660 puan) ve b (790 puan , %50 geri alım) şeklinde oluştu. Bu durumda c dalgasının hedefleri 1025 (a * 0.618), 1660 (a) ve 2685 (a * 1.618) şeklinde olması gerekmektedir.

İlk olasılığa zaten bugünkü kapanışımızla ulaştık , eğer pazartesi gününden itibaren endeks 17460 altında kalmaya başlarsa mutlak suretle nakitte olunmalı. Bu durumda 15800 altına doğru bir dalganın içinde olduğumuzu düşünmeliyiz..

Diğer olasılıklar ise 18300 ve 19300 seviyeleridir. Oluşan OBO formasyonunu da düşünürsek bu dalganın 19300 seviyelerine kadar ilerleme olasılığı yüksek olacaktır.. C dalgası kendi içinde 5'e bölünerek ilerleyeceği için bu dalganın bitişine yakın bir hedefi önümüzdeki hafta içinde verebiliriz diye düşünüyorum...

Erkal Bıyıklıoğlu
04-06-2004, 18:53
Olasılık 2 (Yeni bir itki başladı) :

Bu durumda dahi önceki dalga yapısına benzer bir hareket ile devam edeceğiz, ancak bu sefer hedefimiz en azından 19350 olacaktır (böylece 3 nolu dalga tamamlanacaktır). Bu seviyeden gelen satışlar bizi 18500 seviyesine kadar getirdikten sonra bitecek (4 nolu dalga) ve 20000'i zorlayacak bir dalga başlayacaktır... 20000 seviyesinin bu itki dalgasının sonu olduğunu (5 nolu dalga, daha sonra i diyeceğiz) ve buradan bir düzeltmenin başlayacağını düşünüyorum (ii nolu dalga, hedefi 18000 civarı olacaktır)..

Bu olasılık elinde mal tutmasını beceren herkesi zengin edecek çıkış öncesi son alım fırsatı olacaktır... Ardından soluksuz yükselişi getirecek iii nolu dalga başlayacaktır...

Erkal Bıyıklıoğlu
04-06-2004, 19:07
Kısaca özetlersek eğer 17450 altında kalmaya başladığımız (veya kapanış yapacağımız kesinleştiği ) anda "şu an" içinde bulunduğumuz yukarı hareketin bittiğini düşünmeliyiz. Hedefimiz 15800 altı olacaktır ve satışlar acımasızca gelecektir. Bu düşük bir olasılık olmakla birlikte güzel hayalleri kurmayı erteleyeceğimiz nokta olacaktır..

Diğer taraftan yukarı hareketimiz bir X düzeltme dalgası ise 18300 ila 19300 arasında bir yerde sonlanmalıdır (18300 seviyesi teknik göstergelere ve fiyat grafiğine göre önemli bir direç konumundadır). Dalga ilerledikçe sizlere bu konuda daha net hedef vermemiz söz konusu olacaktır..

Ve eğer 15803 seviyesi daha önce belirttiğimiz şekilde gerçekten ana bir dip seviyesi ise, önümüzde çok güzel günler bizi beklemektedir..

Herkese iyi haftalar..

M.Işılak
04-06-2004, 20:13
Sn. CenkEfe,

Olasılık 1 (X dalgası oluşuyor) :
Bu durumda a-b-c şeklinde bir çıkıştan söz etmek gerekiyor...
Diğer olasılıklar ise 18300 ve 19300 seviyeleridir. Oluşan OBO formasyonunu da düşünürsek bu dalganın 19300 seviyelerine kadar ilerleme olasılığı yüksek olacaktır..
ve

Olasılık 2 (Yeni bir itki başladı) :
Bu durumda dahi önceki dalga yapısına benzer bir hareket ile devam edeceğiz, ancak bu sefer hedefimiz en azından 19350 olacaktır

1- Olasılık 1'deki en iyi durumla (yani 19300 ler civarı), Olasılık 2'deki 19,350 hedefini eğer oralara gelirsek birbirinden ayırma imkanımız olacak mı?
2- Olasılık 1'de, 17460'dan dönersek hedef 15800 diyorsunuz. 18,300 ve 19,300'den dönersek hedeflerimiz ne olacaktır.
3- Olasılık 1'de eğer 17,460'dan dönersek demişsiniz, bir de "C dalgası kendi içinde 5'e bölünerek ilerleyeceği için" demişsiniz. 17,460'dan dönersek bu C içinde 1'in bitip 2'nin başladığı manasına mı gelecektir yoksa C'nin bitip "y"nin başladığı manasına mı?

Umarım sorularımla çok sıkmıyorumdur. Kitabı aldım ama hala okuyamadım. Böyle cahil cahil soruyorum işte. Şimdiden teşekkürler...

janus
04-06-2004, 21:11
1- Olasılık 1'deki en iyi durumla (yani 19300 ler civarı), Olasılık 2'deki 19,350 hedefini eğer oralara gelirsek birbirinden ayırma imkanımız olacak mı?
...

Sn misilak,

Eğer okuduklarımdan yanlış anlamıyorsam, bu hareket X ise, itkiden farklı olarak 3 ana kırılımlı bir dalga olarak görünecektir.

Saygılarımla

Erkal Bıyıklıoğlu
04-06-2004, 23:06
Sayın misilak

Öncelikle C veya 3 nolu benzer şekilde ilerleyecekler (bu dalganın ending diagonal olarak ilerlemesi halinde kesinlikle C dalgasıdır diyeceğiz, Aksi durumda 3 mü yoksa C mi ilerliyor sorusuna cevap vermemiz mümkün değil). 19300 seviyesi satış için çok iyi bir fırsat olacaktır, bundan sonra dalganın nereye kadar çekileceğine bakarak sonraki dalga için karar vereceğiz.. Ancak eğer herhangi bir şekilde 18300'ün aşılamadığı bir durum söz konusu olursa (ki bunu ancak 17700'e kadar geri geldiğimizde anlayabiliriz), ilerleyen dalga C'dir..

2- Olasılık 1'de, 17460'dan dönersek hedef 15800 diyorsunuz. 18,300 ve 19,300'den dönersek hedeflerimiz ne olacaktır.
Eğer pazartesi sabahın 100-150 puanlık bir çıkış yaşar ver geriye doğru sert satışlar gelirse, içinde bulunduğumuz dalganın 21315'den bu yana ilerleyen dalganın bir parçası olduğunu düşünmeliyiz.. Bu durumda 15803 bizim dip noktamız olmamalı. Ayrıca bahsettiğim O-B-O formasyonu da bir tuzak gibi gözükeceği için satışların artması beklenmelidir. Eğer dalga 18300 veya üzerine giderse, bu dalganın X dalgası olarak isimlendirilmesi gerekecektir. X bittikten sonra oluşacak dalganın 15800 altına gelip gelmeyeceğini söylemek şimdiden mümkün değil ancak yüksek olasılıkla bir üçgen yada flat olarak 15800 seviyeleri test edilecektir.

3- Olasılık 1'de eğer 17,460'dan dönersek demişsiniz, bir de "C dalgası kendi içinde 5'e bölünerek ilerleyeceği için" demişsiniz. 17,460'dan dönersek bu C içinde 1'in bitip 2'nin başladığı manasına mı gelecektir yoksa C'nin bitip "y"nin başladığı manasına mı?
Bunun cevabını ikinci şıkta verdim, eğer 17700-17800 gibi bir yerden dönersek , oluşan dalgayı 21315'den bu yana ilerleyen dalganın bir parçası kabul etmek gerekecek.

Y dalgasının başlaması için X'in en azından18300 seviyesinde bitmesini beklemek gerekecek.

Son olarak... Şimdiden düzeltme dalgalarının nasıl ilerleyeceği hakkında kesin tahminler yapmak çok zor. Hatırlayacağınız gibi daha önce düzeltme dalgasının bizi mutlaka 16500 altına getireceğini söylemiştik, dalga yapısını dalga ilerlerken bile bir kaç kez revize etmiştik. Şu anda temkinli bir iyimserlik içinde olmalıyız. Eğer yukarıya hareketimiz bir itki oluşturamazsa tüm yazı bir üçgen yada bir flat oluşturarak geçirme ihtimalimiz var..

Saygılar..

Düzeltme : O-B-O değil, Ters O-B-O oluşmakta...

Ali Baba
04-06-2004, 23:10
19000 li rakamlarda satıcı olacağımı bir yerlerde yazmıştım. :)

Olayın teknik boyutuda OBO, dalga hedefi gibi analizlerde bu hedefimi doğruluyor.

Umarım YKBNK ile 19000 lara gideriz de gittiğimize değer. :D

Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım..

M.Işılak
04-06-2004, 23:13
Sn. CenkEfe,

Ayrıntılı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Elliot 101 gibi bişi oldu. Klavyenize ve elinize sağlık...

Saygılar...

Merkür
06-06-2004, 16:53
Sayın Cenk Efe nin söylediği herşeye katılıyorum yalnız direnç bence 18300 değil 17900 ler civarında,Cenk Bey inde söylediği gibi yarın 100-150 puan puanlık bir açılışın ardına 17460 ın altına geçebiliriz ama açılışta 17460 a doğru geri çekilip ardından sert hareketlerle 18000 bine gelebiliriz ki bu harekette 15800 ü
iki olarak işaretlememiz için bence yeterlidir.21000 lerden itibaren düşüşün hep fibonacci günlerinde dip yaparak ilerlediğinide hesaba katarsak önümüzdeki hafta yine bir fibonacci gününde (21000 den itibaren 55-15800den itibaren 21) olası dip veya tepeyi görebiliriz netekim cuma günü çıkışın 13. günü idi.Dolayısıyla diyeceğim şudurki çıkış başarısızsa dibi, başarılıysada 19300 ler civarını önümüzdeki hafta salı perşembe arası görmemiz muhtemeldir ya da çıkış hızlı ilerleyerek 19000 in üzerini bu hafta görür ve 18500 e doğru olan son geri çekilme haftaya çarşamba sonlanabilir.
İyi haftalar dilerim

Saygılarımla,

korhan
07-06-2004, 07:07
Asagidaki grafikteki (1)-(2)-(3) dogru ise, (4) un hedefleri icinde halen 15000 seviyesi ihtimal dahilindedir bence.

Bunun disinda; 18 Mayis 2004 de gorulen 15803 acaba (4) olabilirmi?
Cunku almaşıklık kurali geregi (2) karmasik bir yapida ilerledigi icin (4) un basit yapida ilerlemesi gerekir. Eger 15803 seviyesi A ise, 18500 de B olusmasi gerekir ve 15130 gormemiz sart olur C icin. (2) ye bakarak, (4) un basit bir yapida ilerlemesi gerektigini dusunuyor, ve zig-zag bir yapiya donusmeyecegini dusunuyorum.

Degerli yorumlarinizi bekliyorum...

http://img74.photobucket.com/albums/v226/korr2/XU100-EW2.jpg

victory
07-06-2004, 08:54
Sn korhan 4 dedeğiniz yer şuan 2 , ve 3 e gidiyoruz.Güzel bir noktadan yukarı döndük ,piyasaların rüzgarınıda arkasına alacak, yakın zamanda 18300-19350 i görürüz, pozitif konuma geçtik.

Merkür
07-06-2004, 17:06
Bundan önceki yazımda 17,900 ün benim için önemli bir nokta olduğunu düşündüğümü yazmıştım.Sayın Cenk Efe ve Sayın Kahinden aksine bir yanıt gelmemişken ve bendeniz meydanı boş bulmuşken müsadelerinizle biraz daha tahmin yapmak isterim.
18345-18453 bandında 3 karakterli çıkışımızın 1.ayağını bitirmiş olacağız ve gelen 2 bizi tekrar 17900 seviyelerine çekecek.17,900 ün altını pek beklemiyorum çünkü pek çok direnç orada çakışıyordu.(tabiiki yarın altına geçmemek suretiyle).Sonra gelecek olan 3,3 ünde bizi 19xxx e değilde biraz daha sivri boynuzlu olarak 21.xxx e götüreceğini düşünüyorum.Hala grafik konusunda sıkıntı çektiğim için şöyle ifade edeyim.

1,dalga 15800-17450
2,dalga 17450-16670
3,dalganın 1 nolu alt dalgası 16,670-183xx
3,dalganın 2 nolu alt dalgası 183xx-17900
3,dalganın 3 nolu alt dalgası 17,900-19xxx or 21xxx

Eleştirilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.

sungur
07-06-2004, 17:17
sn. Merkür
sizin sayımınızdaki 3.3 ne hedef ben daha yüksekler bekliyorum.24binler üzeri
teknik olarak henüz hesap çıkarmadım. mesela taban formasyonunun hedefi gibi, veya elliot dalga hedefi gibi..

Erkal Bıyıklıoğlu
07-06-2004, 17:52
Devam sayın Merkür, ilgiyle izliyorum katılımlarınızı.. Alternatiflerinizin hepsi şu ana kadar kurallar ve yardımcı ilkeler doğrultusunda..

Salacaklı
07-06-2004, 23:44
teknikden anlamadigimdan dolayi sizlerin verdigi bilgilerden oldukca yararlaniyorum eksik olmayin ve tesekkürlerimi sunarim..

Kafamda bir soru gelisti onu sizlerle paylasmak istiyorum...

matematiksel veriler..Degismeyen veriler oraninda Hesaplanirsa istedigimiz sonuclara ulasiriz....

Su andaki verilerle önümüzü pek iyi göremeyecigimizi düsünüyorum..Cünkii yukaridaki hesaplamalar ve Tahminler önümüzdeki günlerde vede Bu günlerde gerceklesen Halka arzlarin verileriyle Hesaplanmiyor....

gerceklesecek ve gerceklesmis Halka arzlarla en az 1 milyar $ Borsanin verilerine ilave olacaktir...Bundan dolayidir ki Endeks bizleri hic beklemedigimiz yerlere getirebilirmi..?

Halka arzlar yukaridaki grafikleri ne yönde etkileyebilir...?

Selamlar saygilar..

:confused: :roll: :confused:

Erkal Bıyıklıoğlu
07-06-2004, 23:56
Borsanın itici gücü "gelecek hakkındaki beklentidir". Bu yüzdendir ki endeks bombalar patlarken yükselmeye devam ederken not arttırımlarından sonra düşebilmektedir.

Gelecek beklentisini değiştirmeyen hiç bir şey borsada dalgalanmadan fazlasını yaratamaz.

Yeni halka arzlar gelecek ile ilgili beklentileri değiştirecekse eğer bunu bir süre içerisinde fiyat grafiklerinde göreceğiz..

Kahin
08-06-2004, 06:37
Merhaba arkadaşlar...

Bu hafta boyunca işlerim nedeniyle foruma fazla vakit ayıramayacağım..

Gelelim endekse..
Bugün ya da yarın endeksin 18.329'u geçip geçmemek konusundaki tavrı çok önemli.

18.329 geçilebilirse, çok büyük olasılıkla 19.354'e kadar uzanabiliriz. Ama ondan önce 19.118 çok önemli bir ara izleme noktası olacak. 19.118 ile ilgili konuya daha sonra değiniriz.

18.329 geçilemezse 17.2xx ya da 16.9xx bölgesine doğru bir düşüş gelecektir /gelmelidir. (Tam net değerleri hesaplamaya vaktim olmadı.)

Görüşmek üzere...

Erkal Bıyıklıoğlu
09-06-2004, 08:00
Daha önce belirttiğim gibi endeksin 17460 seviyesinin altına kayması durumunda tepki dalgasının bittiğini ve aşağı yönlü bir dalga yaşayacağımızı düşünmeye başlamalıyız. Tabii esas olan kapanış seviyesi olacaktır.

Eğer yukarıya doğru bir A-B-C (X dalgası) yada 1-2-3-4-5 (I dalgası) yaşanıyorsa endeksin 17500 seviyesine yaklaşmadan dönmesi gerekecektir. Bu durumda C yada 3 nolu dalganın i-ii-iii-iv-v şeklinde oluşumunu izlemeye başlayacağız.. Bugün endeksin kararı vermiş olacağını düşünüyorum..

atara
09-06-2004, 08:38
sayın cenkefe mislaka verdiginiz cevapta (dalganın c mi 3 mü olduğunu nasıl anlayacağımız konusunda) 17700 e bir çekilme olursa c diyebiliriz demiştiniz. su an böyle bir çekilmede olup buna c mi diyorsunuz yoksa çekilme daha geri geldiği için farklı bir durum mu oluştu .çok teşekürler.

aydın
09-06-2004, 09:16
Sayın CenkEfe'nin sayımına katılıyorum. Ve şunu eklemek istiyorum. Yeni bir itki başlamış ise 17100-17200'ün aşağı geçilmesi pek beklenmez. Bu seviyelerin aşağı geçilmesi durumunda bu çıkışın tepki çıkışı olma olasılığı çok artar. Böyle bir durumda elbetteki malda kalınmamalı.

Kahin
09-06-2004, 09:33
5 dakikalık grafiklerde son durum...

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/09-06-2004.gif

Kahin
09-06-2004, 14:37
İlk izleme noktamız 17.522
Aşağı geçilmesi halinde 17.360'ı izleyeceğiz. 17.360'tan aşağıya doğru ani bir sarkma ile endeksin 17.301'e dokunması ve yukarı dönmesi beklenebilir.

Karamsar senaryo:
Bana göre; 17.301'in de aşağı geçilmesi halinde, endeksin karar noktası 17.198 ile 17.016 aralığında bulunuyor. Buraların ve özellikle 16.926'nın aşağı geçilmesi olumsuzluk işaretidir.

Kahin
09-06-2004, 14:42
17.522 değeri az önce aşağı geçildi.
Şimdi, 17.360'a kadar düşüş beklemek yanlış olmaz.

musari
09-06-2004, 15:11
Sayın Kahin,
Sizi okuyunca yukarı gitmeye karar verdiler galiba.
17522 çalıştı gibi.

janus
09-06-2004, 15:12
Merhaba,

az önce 17523 hesaplamıştım... şimdi mesajı görünce acaip mutlu oldum...

ama mutluluğum kısa sürdü... çünkü 2nci noktalar farklı çıktı... benimkisi 17394.. eninde sonunda yakalayacağım azmettim...

Selamlar

Captain Subtext
09-06-2004, 15:12
Sn. Kahin ve Sn. CenkEfe,

Elliot Dalga Analizini öğrenmeye çalışan biri olarak bir sorum var :

EW analizinde kapanışlar gözönüne alınmıyor anladığım kadarıyla. Bunun nedenini öğrenmek isterim. Çünkü diğer tüm teknik analiz yöntemlerinde kapanışlar üzerinden analiz yapılırken EW'de sadece görülen değerler üzerinden analiz yapılmakta.

Aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Kahin
09-06-2004, 15:27
Şimdi söyleceğim şey, benim görüşümdür. Herhangi bir kitapta ya da benzeri materyalde yazıp yazmadığını bilmiyorum.

Kapanışlar benim için sadece birer ara veridir. Ben daha çok fiyat çubuklarının aşağı ve yukarı yöndeki uçları ile ilgileniyorum. Kapanışları çalışmalarımda hiç dikkate almıyorum diyebilirim.

Bunun tek istisnası:
Eğer incelediğim gün ya da günlerin seans içi 5-10-15-30-60 dakikalık grafikleri elimde yoksa; Gün sonu verilerinde kapanışın fiyat çubuklarının hangi ucuna daha yakın olduğuna bakarak, seans içi hareketi tahmin etmeye çalışırım.

Hepsi bu kadar...

Sayın Janus,
Kendinizi sıkmayın. Değerleri birebir bulmanız şart değil. 50-100 puan sapma da iyidir.. :)

Captain Subtext
09-06-2004, 15:34
Teşekkürler Sn. Kahin

temese
09-06-2004, 16:17
Sayın Kahin

düşüş bir itki haline gelebilirmi?
yaşamaya başladığımız süreç seanslık grafiklerde 3-3 olabilirmi?
şok bir düşüle 17335 leri görebilirmiyiz?

Kahin
09-06-2004, 16:31
Sayın Kahin

düşüş bir itki haline gelebilirmi?
yaşamaya başladığımız süreç seanslık grafiklerde 3-3 olabilirmi?
şok bir düşüle 17335 leri görebilirmiyiz?
Evet, 3 olabilir..

Yine evet, 17.335 görebiliriz..

Tespitiniz benimkilerle örtüşüyor.

temese
09-06-2004, 16:40
Teşekkürler Sayın Kahin..

Paylaşma kültürünüz için ayrıca teşekkür edrim.
Herbirimize cevap yazmaya yetişmeniz ayrıca takdire şayan..
Cevaplarınız olmasa bu konuya ilgi duyan arkadaşların hevesi daha başlamadan bitebilirdi
umarım uygulayacak disipline de sahip olabiliriz..

Bugün ilk defa 5 dakikalık grafikle inceleme imkanı buldum.

Benim sayımıma göre 17062 ye kadar yolumuz olabilir.

18048-17593=1 veya a ise
17790- 455= 17335 3 veya c
eğer uzatırsa
17790-(455*1.6)=17062 3 veya c
olacak sanırım
eğer yukarı gideceksek daha sonra da kısa bir beş yakışır diyorum
sizce?

Kahin
09-06-2004, 16:44
Teşekkürler Sayın Kahin..

Paylaşma kültürünüz için ayrıca teşekkür edrim.
Herbirimize cevap yazmaya yetişmeniz ayrıca takdire şayan..
Cevaplarınız olmasa bu konuya ilgi duyan arkadaşların hevesi daha başlamadan bitebilirdi
umarım uygulayacak disipline de sahip olabiliriz..

Bugün ilk defa 5 dakikalık grafikle inceleme imkanı buldum.

Benim sayımıma göre 17062 ye kadar yolumuz olabilir.

18048-17593=1 veya a ise
17790- 455= 17335 3 veya c
eğer uzatırsa
17790-(455*1.6)=17062 3 veya c
olacak sanırım
eğer yukarı gideceksek daha sonra da kısa bir beş yakışır diyorum

sizce?
Bence BRAVO.. :)
Çok güzel, çok güzel!..

Devam..

janus
09-06-2004, 17:02
Merhaba,

Sn. temese'nin mesajını okuyunca neden farklı rakamlar bulduğumu anladım...

5 dk.lık grafikleri nasıl elde edebilirim. Bunu ücretsiz elde edebileceğim bir yer var mıdır?

Saygılarımla

Erkal Bıyıklıoğlu
09-06-2004, 17:57
sayın cenkefe mislaka verdiginiz cevapta (dalganın c mi 3 mü olduğunu nasıl anlayacağımız konusunda) 17700 e bir çekilme olursa c diyebiliriz demiştiniz. su an böyle bir çekilmede olup buna c mi diyorsunuz yoksa çekilme daha geri geldiği için farklı bir durum mu oluştu .çok teşekürler.
Sayın Atara, sayın Misilak'a verdiğim cevap şu şekildeydi.

Ancak eğer herhangi bir şekilde 18300'ün aşılamadığı bir durum söz konusu olursa (ki bunu ancak 17700'e kadar geri geldiğimizde anlayabiliriz), ilerleyen dalga C'dir.

Yukarıdaki yazıyı okuyunca artık "C" dalgası başlamış diye düşünmenizde haksız değilsiniz. Buraya yazarken mümkün olduğunca net yazmaya çalışsam da hem zaman kısıtım hem de günlük işlerin yorgunluğundan dolayı herzaman net olamıyorum.. Yukarıda 18300 aşılamadığı durum anlaşılmasından kastım 18300 seviyesinden hacimli satışların gelmesiydi.. Şu anda 18300 test edilemediği için bugün yazdığım gibi 17460 seviyesini göz önünde tutmalıyız... Bu seviyenin altında kalmamız tehlike çanlarının çalması demektir...

Diğer yandan, bugün ii dalgası %38.2'lik (tam olarak %40'lık) bir geri alım yaptı.. Ben kendi adıma önceki dalga tepesi olan 17460 seviyesinin altına gidilmesini bir zayıflık işareti olarak algılayacağım, çünkü oluşmasını beklediğimiz dalga 3 nolu dalga ise sert yukarıya bir dalga olmalı ve düzeltme oranları küçük olmalıdır..

Saygılar...

janus
09-06-2004, 18:02
Sayın Atara, sayın Misilak'a verdiğim cevap şu şekildeydi.

Diğer yandan, bugün ii dalgası %38.2'lik (tam olarak %40'lık) bir geri alım yaptı.. Ben kendi adıma önceki dalga tepesi olan 17460 seviyesinin altına gidilmesini bir zayıflık işareti olarak algılayacağım, çünkü oluşmasını beklediğimiz dalga 3 nolu dalga ise sert yukarıya bir dalga olmalı ve düzeltme oranları küçük olmalıdır..

Saygılar...

Sn CenkEfe,

düzeltme oranı küçük ve yukarı sert olması ile, düzeltme oranın %23 yada %14.6 gibi olması lazım yoksa, %38 'de mi bu sınır dahilinde...

Saygılarımla

temese
09-06-2004, 20:42
Sayın janus
adres burası
mustafa gezgin in 11 nolu mesajında gerekli açıklamayı bulabilirsiniz..
Kolay gelsin..

http://www.rekorb.tk/

temese
10-06-2004, 07:25
Sayın janus
mustafa gezgın ın yazısını tam olarak kopyalayabildim..
saygılar..

--------------------------------------------------------------------------------

www.rekorb.tk
ucretsiz,gayet guzel
Actiginizda ekrani sag tarafa kaydirirsaniz,Teknik,takas,kademe analizi vb
gore bilirsiniz

--------------------------------------------------------------------------------
Last edited by mustafa gezgin : Dün at 13:33.

Erkal Bıyıklıoğlu
10-06-2004, 08:19
2 nolu dalgaların büyük bir geri alım yapmalarını beklenir.. Bu anlamda %38.2 sınır değer sayılabilir (en azından benim analizlerimde)..

Bugün öğlen arası bir yorum yazabilirim diye düşünüyorum... Saygılar.

temese
10-06-2004, 09:45
Merhabalar..

17710-50 bölgesi geçilemezse tekrar aşağı yapacağız...
dii mi üstatlar?

Kahin
10-06-2004, 10:03
17.909'u iyi izleyin...
Geçilemeyişi kötü algılanmalı..

atara
10-06-2004, 10:21
sn kahin 50 puan aşağıdan dönmesi geçilememesi anlamına mı gelir yoksa aşıp dönmeler mi geçememektir.teşekürler

Kahin
10-06-2004, 10:26
17.836 yukarı geçiliyor, ama 17.909 yukarı geçilemiyorsa sinyal oluşmuş demektir. Ancak seans sonuna kadar beklememiz gerekebilir.

Son günlerde asıl yön verici hareketler genellikle son dakikalarda yapılıyor. Bu da pek çok kişinin hareket alanını kısıtlıyor.

Kahin
10-06-2004, 10:50
Şimdiden sonra, 17.909 geçilemediği sürece, ilk etapta 17.547'ye kadar düşüş beklenebilir.

janus
10-06-2004, 13:33
Sayın janus
mustafa gezgın ın yazısını tam olarak kopyalayabildim..
saygılar..

www.rekorb.tk
ucretsiz,gayet guzel
Actiginizda ekrani sag tarafa kaydirirsaniz,Teknik,takas,kademe analizi vb
gore bilirsiniz

Last edited by mustafa gezgin : Dün at 13:33.

Sayın temesse,

teşekkürler, dün forumu görmüş ve finansanaliz.net'e bakmıştım... Akşam iki siteyi de inceleyince aradıklarıma ulaştığımı gördüm....

Yardımlarınız için teşekkür ederim....

Bu arada, ne kadar çok finansal site olmuş.....

Saygılarımla

Mur@t
10-06-2004, 13:50
18 binin geçilememesi yukarı hareketin itkiye dönmediğini abc olarak kaldığını ama b ye x koymamaız için 17200 lerden geçen kanal alt bantının kırılıp kırılmayacağını görmek gerekir kanaatindeyim.Bu da aslında bazı hisselerde epey miktar marj demektir.Eğer bu bir itki ise fazla oyalanmadan 18bin geçilip 18500 üzerlerinde kısa bir bekleyiş ve 3 hedefi yapması gerekir.etiketlemeyi pek iyi yapamıyorum kusura bakmayın.ama 17500 tutarsa 3 içinde 2nin bitip 3 başladığından sözediceğiz. 15800 den başlayan 1 dalgası ve 16672-18048 alt dereceli 1 dalgaları ise bunların boyuna bakarsak 3.dalganın kesinlikle uzatacağını söyleyebiliriz.hedefi de en az 20200 olmalı.sonraki hedefi de 22500-22900 civarları olabilir düşüncesindeyim.bu seviyelerden 3 ün tamamlanmasından sonra sırasıyla hedeflere göre 19300-21000 seviyelerine kadar flat şeklinde gelişecek 4 düzeltme dalgası izlenebilir sanırım.
Tabii bu içinde bulunduğumuz dalganın x olarak kalmaması koşulu ile.Ben 15800 seviyesini 5 - C - II olarak kabul ediyorum. Fakat endekse ağrlığı olan bazı hisselerde ayı piyasasının çok etkili şekilde seyrediyor olması beni düşündürüyor.
Biraz aceleci bir sayım oldu kusura bakmayın hatalar vardır mutlaka.zaman hedeflerine bakmaya fırsatım olmadı.

Sn Kahin ve Cenkefe ye çalışmalarından ötürü teşekkürler ayrıca.

orhan_s
11-06-2004, 00:38
Merhabalar;

Üzerinde bulunduğumuz (altımızdaki) dalganın hangisi olduğu, ağırlıklı olarak
büyük oyuncuların niyetlerine bağlı olsa da birazda bizim seçimimiz değilmidir?
Ben şahsen su anki durumun " 3_2_i " bitti ve aslında en volatil dalga başlamak üzere diyorum ve buna inanıyorum. Zaten bu inancıma paralel mal aldım.
Hangi dalganın olmasını istiyorsak öyle davranmalıyız bence. Belkide sayın Kahin şu anki belirsizliği anlayabilmek için şu yeni elliott'isyenler topiğini
açmıştır :roll:

Erkal Bıyıklıoğlu
11-06-2004, 08:16
Sayın Orhan s,

Sizin bahsettiğiniz dalgalar denizde olur, hazır yaz da gelmişken neden bu topikteki dalgalarla zaman kaybediyorsunuz ki... Bırakın kendinizi egenin yada akdenizin güzel dalgalarına...

Kahin
11-06-2004, 17:14
Sayın CenkEfe..

Sataşan kişileri hoş görün, yok sayın.

Biliyorsunuz, bu ilk kez olmuyor.. :)

Biz işimize bakalım...

paradokS
11-06-2004, 17:36
Üstadlar, kısa bir yorum alsak fena olmaz hani...

Kahin
11-06-2004, 17:47
Sayın paradoks,
İki gündür yoktum. Dataları ve seans içi grafikleri inceledikten sonra bir grafik ve yorum vereceğim.

En geç yarına kadar vermeye çalışırım..

Rizzi
11-06-2004, 17:59
Sn. Kahin ve Cenk Efe, ufak bir tuyo :D
19bine giden dalga modelini degerlendirin, tabi varsa... OBO formasyonu bozuldugunda asagiya donus bekliyorum (yani 19bin). Guvenilir kaynak...
Bilmiyorum boyle bir model ongoruluyor mu?

paradokS
11-06-2004, 18:01
Şimdiden teşekkürler,

Erkal Bıyıklıoğlu
11-06-2004, 18:27
Sn. Kahin ve Cenk Efe, ufak bir tuyo :D
19bine giden dalga modelini degerlendirin, tabi varsa... OBO formasyonu bozuldugunda asagiya donus bekliyorum (yani 19bin). Guvenilir kaynak...
Bilmiyorum boyle bir model ongoruluyor mu?
Sayın Rizzi,

Daha önceki yazılarımda TOBO için 19100 civarının hedef olacağını, bu arada eğer X dalgası oluşuyorsa 18300 veya 19300 seviyelerinin hedef olacağını söylemiştim.. Şu anda endeks bir X dalgası yapıyorsa eğer sizin "tüyo" gerçek olacaktır.. Hatta eğer 17460 altına önümüzdeki hafta gidersek bence 19000'i beklemeyin bile.. ;)

UFO
11-06-2004, 19:37
Sayın Rizzi,

Daha önceki yazılarımda TOBO için 19100 civarının hedef olacağını, bu arada eğer X dalgası oluşuyorsa 18300 veya 19300 seviyelerinin hedef olacağını söylemiştim.. Şu anda endeks bir X dalgası yapıyorsa eğer sizin "tüyo" gerçek olacaktır.. Hatta eğer 17460 altına önümüzdeki hafta gidersek bence 19000'i beklemeyin bile.. ;)

Eğer X dalgasıysa 18300 'ün üstüne de gidilebilir, 19300 'e yolu var diyorsunuz, güzel. Eğer 17400 'ün altına inerse X dalgası değil, düşüş var, o da güzel. Eh bu yoruma varmak için ne teknik bilmeye, ne de borsa yatırımından anlamaya gerek var, zaten başka olasılık yok ki !
Nerede kaldı bu Elliot bilmenin faydası ? Bana ileriyi söyleyebiliyor mu hani sizin her zaman iddia ettiğiniz gibi ? Yukardaki yorumunuza göre hayır. Bekleyip göreceksek bu kadar kafa patlatmanın sonucu değiştirmesi mümkün değil. Herşey olup bittikten sonra şimdi X dalgasındayız deseniz ne olacak demeseniz ne olacak ? Atı alan Üsküdar 'ı geçti.

Kahin
11-06-2004, 19:57
Eğer X dalgasıysa 18300 'ün üstüne de gidilebilir, 19300 'e yolu var diyorsunuz, güzel. Eğer 17400 'ün altına inerse X dalgası değil, düşüş var, o da güzel. Eh bu yoruma varmak için ne teknik bilmeye, ne de borsa yatırımından anlamaya gerek var, zaten başka olasılık yok ki !
Nerede kaldı bu Elliot bilmenin faydası ? Bana ileriyi söyleyebiliyor mu hani sizin her zaman iddia ettiğiniz gibi ? Yukardaki yorumunuza göre hayır. Bekleyip göreceksek bu kadar kafa patlatmanın sonucu değiştirmesi mümkün değil. Herşey olup bittikten sonra şimdi X dalgasındayız deseniz ne olacak demeseniz ne olacak ? Atı alan Üsküdar 'ı geçti.
Sayın UFO..

Lütfen, ihtiyaç duymadığınız bilgilerle dolu bu topiği işgal etmeyiniz..

Forumda sizin arayışlarınıza cevap verecek onlarca topik mevcuttur.

Rizzi
11-06-2004, 20:09
Sayın Rizzi,

OK. O zaman bu dalga X dalgasi, bu ongorunuz icin bir grafiginiz varmi? Bakip ona gore strateji gelistirsek :D Yani X dalgasi bitip(max.19300'den sonra) dusmeye basladigimizda, dususun nereye kadar olabilecegini ongeren bir grafik. (TA 13800 der), EW'de nasil bir model vardir acaba?
Tesekkurler

UFO
11-06-2004, 20:21
Sayın UFO..

Lütfen, ihtiyaç duymadığınız bilgilerle dolu bu topiği işgal etmeyiniz..

Forumda sizin arayışlarınıza cevap verecek onlarca topik mevcuttur.

Sayın Kahin,

Nazik cevabınız için çok teşekkür ederim. Yalnız benimki çok ciddi sorulmuş bir soruydu, sanırım sorunun özüne inmemişsiniz. Eğer siz cevaplarsanız müteşekkir olurum.

Bu topic 'te de diğerlerinde olduğu gibi sadece övgüler değil, arada eleştiriler de olacak elbet değil mi ? Bu eleştirilere karşı tezlerinizi savunmak isteyebilirsiniz de, istemeyebilirsiniz de. Ancak Elliot tekniğini kullanma savını ben ortaya atsaydım, bu tekniğin yararlarını ispat ederek karşıt görüşlere cevap vermekten mutlu olurdum.

Saygı ve sevgilerimle,

Kahin
11-06-2004, 20:25
Sayın UFO,
Biraz zaman ayırıp, Cafe Elliott bölümü altında yer alan evvelki yazıların tümünü okuyabilirseniz, endeksi birebir takip ederek ve olasılıkları sergileyerek 3 aydır geldiğimiz noktayı daha iyi anlayabilirsiniz..

temese
11-06-2004, 20:45
Sayın UFO

Sayın Kahin e ve bu topiği
izleyen bizlere ve yıllardır bu işe kafa patlatanlara bu kadar kolay söz söyleyemezsiniz.

Sayın Kahin in dediği gibi en azından biraz geriye gidip ne olmuş ne olmamış bakabilirdiniz..

Ben sizi zahmetten kurtarayım
bakın bakalım sayın Kahin dün ne demiş..

Sonra da endeksin bugün gördüğü en düşüğe bakmayı unutmayın...

Dalga yoluna devam ediyor.
Aynen mevsimler gibi,güneşin doğuşu gibi.
Kim durdurabilir ki..
Saygılar..

#116 Dün, 10:03 Kahin
Yazar Duhül: Jan 2004
Gönderi: 567

17.909'u iyi izleyin...
Geçilemeyişi kötü algılanmalı..

Kahin
Üye Bilgilerine Bak
Kahin Özel Mesaj Yolla
Kahin Yolladığı Tüm Mesajlar
Arkadaş Listene Ekle : Kahin

sn kahin 50 puan aşağıdan dönmesi geçilememesi anlamına mı gelir yoksa aşıp dönmeler mi geçememektir.teşekürler

atara
Üye Bilgilerine Bak
atara Özel Mesaj Yolla
atara Yolladığı Tüm Mesajlar
Arkadaş Listene Ekle : atara

#118 Dün, 10:26
Kahin

17.836 yukarı geçiliyor, ama 17.909 yukarı geçilemiyorsa sinyal oluşmuş demektir. Ancak seans sonuna kadar beklememiz gerekebilir.

Son günlerde asıl yön verici hareketler genellikle son dakikalarda yapılıyor. Bu da pek çok kişinin hareket alanını kısıtlıyor.

Kahin
Üye Bilgilerine Bak
Kahin Özel Mesaj Yolla

#119 Dün, 10:50
Kahin

Şimdiden sonra, 17.909 geçilemediği sürece, ilk etapta 17.547'ye kadar düşüş beklenebilir.

Kahin
Üye Bilgilerine Bak
Kahin Özel Mesaj Yolla

UFO
11-06-2004, 20:48
Sayın UFO,
Biraz zaman ayırıp, Cafe Elliott bölümü altında yer alan evvelki yazıların tümünü okuyabilirseniz, endeksi birebir takip ederek ve olasılıkları sergileyerek 3 aydır geldiğimiz noktayı daha iyi anlayabilirsiniz..

Sayın Kahin,

Belki inanmayacaksınız ama tüm mesajları okumuştum, buna rağmen sorum geçerlidir. Zaman zaman çok iyi tahminler yaptınız, hakkınızı teslim etmeliyim. Ancak sık sık da açmaz noktalarına geliniyor. Yönsüz bir endekste ne Elliot işliyor ne de başka bir teknik.

Eğer bu tekniği yatırım kararı almak için kullanıyorsanız, kar etmek için doğru zamanlama yapmalısınız, yoksa niye kullanasınız ?

İki olasılıklı tahminleri herkes yapabilir, ya aşağı ya yukarı. Siz net söyleyebiliyormusunuz, Pazartesi endeks nasıl olacak ?

Endeks grafiğini teknik mi belirler yoksa haberler mi yoksa temel veriler mi yoksa ...?

Saygılar

Kahin
11-06-2004, 21:01
Endeks grafiğini, piyasada oynayan kişi yada kuruluşların hepsinin, birbirine karşı olan hareketleri belirler.
Zaman zaman da piyasada bir yöne doğru konsensüs oluşur ve o dönemlerde anlaşılmış olan yönde ralliler yaşanır.

1 nolu dalgalar ilk sinyaldir. Karar, kararsızlık 2 nolu dalgada belirginleşir. 2 nolu dalgalarda verilen karardan sonra kuvvetli olan 3 nolu dalgalar yaşanır. Bu hareketten yeterli kar ettiğini düşünenlerin satışı 4 nolu dalgayı getirir. Fakat evvelden belirlenen yöne inanç az da olsa devam ettiği için istemeyerek de olsa hareket devam eder ve katılımın giderek azaldığı 5 nolu dalga oluşur.

Kabaca durum budur. Bu yapıyı biz keşfetmedik. Keşfedenlere saygı duyup öğrendik.
Bir şey varmış ki ünlü matematikçiler yıllarını bu teoriye vermişler.
Biz onların yalancısıyız.. :D

Şunu sorabilirsiniz:

Yeterince iyi miyiz?..
Bilmiyorum.
Takdiri bizim dışımızdaki insanlar, izleyenler yapacak..

UFO
11-06-2004, 21:28
Endeks grafiğini, piyasada oynayan kişi yada kuruluşların hepsinin, birbirine karşı olan hareketleri belirler.
Zaman zaman da piyasada bir yöne doğru konsensüs oluşur ve o dönemlerde anlaşılmış olan yönde ralliler yaşanır.

1 nolu dalgalar ilk sinyaldir. Karar, kararsızlık 2 nolu dalgada belirginleşir. 2 nolu dalgalarda verilen karardan sonra kuvvetli olan 3 nolu dalgalar yaşanır. Bu hareketten yeterli kar ettiğini düşünenlerin satışı 4 nolu dalgayı getirir. Fakat evvelden belirlenen yöne inanç az da olsa devam ettiği için istemeyerek de olsa hareket devam eder ve katılımın giderek azaldığı 5 nolu dalga oluşur.

Kabaca durum budur. Bu yapıyı biz keşfetmedik. Keşfedenlere saygı duyup öğrendik.
Bir şey varmış ki ünlü matematikçiler yıllarını bu teoriye vermişler.
Biz onların yalancısıyız.. :D

Şunu sorabilirsiniz:

Yeterince iyi miyiz?..
Bilmiyorum.
Takdiri bizim dışımızdaki insanlar, izleyenler yapacak..

İlk paragraftaki açıklamalarınız çok makul ve düşündüklerimle paralel. Teşekkür ederim.
Ancak Elliot tekniğiyle yatırım kararı verebilmenin çok da mümkün ve başarılı sonuçlar verdiğini düşünmüyorum. Sn. CenkEfe 'nin yazısına itiraz sebebim de buydu. Ancak bu matematik model ile olaylar oluştuktan sonra şu sebepten şöyle oldu şeklinde açıklama getirebiliyor olabiliriz. Net yatırım kararı zamanlaması verebilecek şekilde geliştirilmesi mümkünse ki ben ihtimal vermiyorum muhteşem olurdu. Neden derseniz, klişe cevap: herkesin bildiği haberden para kazanılmaz. O zaman herkes Elliot kullanırdı ve endeks hiçbir zaman o şekilde hareket etmezdi.

Başınızı ağrıttım, kusura bakmayın. Çalışmalarınızda başarılar.

Kahin
11-06-2004, 21:36
Hoşunuza gidecek bir dipnot:

Elliott Dalgalarını kullanarak alım-satım yapan pek çok analist, genellikle kazandıklarını düzeltme dalgalarında geri verirler.

Bunun nedeni düzeltme dalgalarının karmaşıklığıdır. Ben, bu zinciri kırabilmek için, uzmanlık alanı olarak düzeltme dalgalarını ileri düzeyde öğrenmeyi seçtim.

Bu konuda iyi olduğumu söyleyebilirim. Mart ayından bu yana devam eden Genişleyen Yassı formasyonu boyunca, defalarca yaptığım isabetli tahminler bu konuda referansımdır kanımca.

İtkiler bana kolay geliyor. :D

esmen
11-06-2004, 21:58
sn.kahin ve sn.cenk efe ye buradan teşekkür ediyorum.
sn.ufo

ben temel analize göre hareket eden birisiyim. Ama bir kaç aydır, arkadaşlarımın sunumlarını da dikkate alamadan hareket edemedim. ve kazandım. belki onların, belki benim analizlerim baskın oldu kararlarımda. bunu net olarak söyleyemediğim için, haklarında yanılmamak için haklarını peşinen teslim ediyorum.

bu analizlere inancım giderek artıyor. dalga boylarına güveniyorum, ama hangi dalga da(ege de olabilir ama boğulmadım) onu kendi temel analizlerimle kendim belirliyorum. elliot ve sosyo politik ekonomik (ne demek se?) birleştirdiğimde iyi sonuç aldım.

altın oran'a inanıyorum. bezginlikte orana kadar satıyorlar, sonra orana kadar alıyorlar. doğamızda bu var, psikolojik her halde. elliot u da kendi temel analizinizle birleştirirseniz siz de kazanacaksınız. öyle armut piş ağzıma düş yok. kaybetmeyi göze alamıyorsanız, bırakınız fonlar sizin yerinize kaybetsinler, suçluluk da duymazsınız.

orhan_s
12-06-2004, 00:39
Sayın Orhan s,

Sizin bahsettiğiniz dalgalar denizde olur, hazır yaz da gelmişken neden bu topikteki dalgalarla zaman kaybediyorsunuz ki... Bırakın kendinizi egenin yada akdenizin güzel dalgalarına...

EW analizeri'ne ait bu topic altında kendi fikirlerimi ifade ettiğim için çok özür dilerim. Bu forumda ortaya koyduğunuz analizleri ilgiyle takip eden biriyim. Uslubum buradaki disiplinden uzak ve biraz da mizahi gibi görünmekle birlikte kesinlikle bir sataşma niyeti taşımıyordu!..
kolaylıklar dilerim..

esmen
12-06-2004, 01:07
EW analizeri'ne ait bu topic altında kendi fikirlerimi ifade ettiğim için çok özür dilerim. Bu forumda ortaya koyduğunuz analizleri ilgiyle takip eden biriyim. Uslubum buradaki disiplinden uzak ve biraz da mizahi gibi görünmekle birlikte kesinlikle bir sataşma niyeti taşımıyordu!..
kolaylıklar dilerim..

kendini; kasma, küsme.

50ot
12-06-2004, 01:15
heh..millette kekti, o yüzden haldur huldur amazondan elyot kitabı alıyo, nedir bu aşkın sebebi diye sordunuz mu kendinize sn. unidentifed bey, kahin 15800'ü epey bi önceden biliverdi, bizde baktık, olay odur yani.. daha ne lazımdı?

ha, hala benim istediğim 99'dan başlayan dalga sayımını asmadı ama o da bana lazım zaten.. :p

esmen
12-06-2004, 01:35
heh..millette kekti, o yüzden haldur huldur amazondan elyot kitabı alıyo, nedir bu aşkın sebebi diye sordunuz mu kendinize sn. unidentifed bey, kahin 15800'ü epey bi önceden biliverdi, bizde baktık, olay odur yani.. daha ne lazımdı?

ha, hala benim istediğim 99'dan başlayan dalga sayımını asmadı ama o da bana lazım zaten.. :p

nazar etme senin de olur.

UFO
12-06-2004, 13:23
Hoşunuza gidecek bir dipnot:

Elliott Dalgalarını kullanarak alım-satım yapan pek çok analist, genellikle kazandıklarını düzeltme dalgalarında geri verirler.

Bunun nedeni düzeltme dalgalarının karmaşıklığıdır. Ben, bu zinciri kırabilmek için, uzmanlık alanı olarak düzeltme dalgalarını ileri düzeyde öğrenmeyi seçtim.

Bu konuda iyi olduğumu söyleyebilirim. Mart ayından bu yana devam eden Genişleyen Yassı formasyonu boyunca, defalarca yaptığım isabetli tahminler bu konuda referansımdır kanımca.

İtkiler bana kolay geliyor. :D

Takipteyim :)

esmen
12-06-2004, 13:44
sn.skinnpuppy,

yazdıklarınızı yanlış anlamışım.kusura bakmayın.özür dilerim.

silmek için de geç kaldım.

Mur@t
13-06-2004, 03:18

Sayın Skinnypuppy,

99 dan beri olan sayım derken sanırım dalganın başlangıcını orası kabul ediyorsunuz.Ancak 86 yılından beri alırsanız, 86 88 yılları 1 tepesi,
2000 yılı tepesi 3 ve sonrasındaki 3 yıllık süreçte yassı olarak gelişen 4 düzeltme dalgasıdır.Ve biz 20000 binli seviyeler geçilirse 5 dalgasına başlıyacağız.20000 seviyelerinin kalıcı olarak kırılmasını altıni çizerek belirtiyorum.Bu dalganın nasıl ilerlyeceği, hisselerin katılımı ve boğa piyasasının hengi boyutlara varacağı konusunda o zamanlar gelirse fikirleri paylaşırız. (Çok saygı duyduğum bir elliott analistinden alıntıdır ve onun emeklerine saygı duyduğumdan sanırım bu kadar paylaşım yeterli olacaktır.Neticede izinsiz aktarımda bulunmak etiğe uymaz )
bu sizin merakınıza sanırım bir cevap olmuıştur.

Her ne kadar şu an kısa vadede içinde bulunduğumuz dalga herkesin ilgi alanı içinde olsa da yukarıdaki dalga sayımı konusunda çalışmalarına çok saygı duyduğum Sn.Kahin ve Cenkefe nin ne düşündüğünü merak ediyorum. Uzun vade tahminler oldukça iddialı olabilir hatta bazılarına da gülünç gelebilir .Ancak gelecek perspektifleri sadece ew ile anlamlı hale gelebiliyor.

Bazı arkadaşların temel, teknik analiz konusundaki fikirlerine istinaden söylüyorum, bunlar ancak ew yi tamamlayıcı olabilir , çoklu ihtimalleri azaltıcı faktörler olmaktan öteye gitmez bence.Asıl olan kitlelerin nasıl hareket ettiğidir ve bir bilanço size bunu veremez.

ew de karşımıza çıkan dalgaların nerede sonlanacağı yada ilerleyeceği ile ilgili birden fazla ihtimallerin hangisinin gerçekleşeceğini ancak fiyatların dışında gelişen sosyal arka planı iyi tahlil edebilen , gerektiğinde resme uzaktan bakabilen, çoğunluğun hareketlerine kapılmayan yatırımcılar tahmin edebilir ve doğru hareketi yapabilir.Bu da çok kolay birşey olmasa gerek.Sn. Kahinin 15800 seviyelerinde, başka endeks seviyeleri ihtimal dahilinde olmasına karşın mal alması buna örnek olabilir mi? ne dersiniz Sn. Kahin ?

Kahin
13-06-2004, 11:17
Arkadaşlar..

Seans içi tik verileri ve 5-10-15-20-30-60 dakikalık verileri aldığım kuruluş, Cuma akşamından beri veri yayını yapmıyor. O nedenle gün içi ve seans içi grafikleri inceleyemedim bir türlü.

Cuma akşamı, en geç Cumartesi'ye kadar vereceğimi söylediğim analiz, o nedenle gecikti.

Şimdi çıkmam gerekiyor. Bu akşam 18:00 - 19:00 arası döneceğim. O sıra intraday ve günlük verileri inceleyerek bir analiz yapacağım.

Sizleri biraz daha bekleteceğim. Kusura bakmayın.
Görüşmek üzere...

Erkal Bıyıklıoğlu
13-06-2004, 13:13
Öncelikle Elliott Dalgaları ile endeks analizi dışındaki tüm soru ve düşünceleri "Cafe Elliott'a Sorular" kısmına yazmanızı isteyeceğiz. Bu topiğin tamamen analizlerle dolu dolması ve diğer topiğin de sorularla dolu olmasının konu bütünlüğünün sağlanması açısından uygun olacaktır..

Bir süredir 17461 seviyesinin aşağıya geçilmesi durumunda tepki dalgasının bitmiş olduğunu düşünmemiz gerekeceğini söylemekteydim. Aşağıda endeksin çeşitli zamanlarda günlük ve haftalık grafiklerinden önceki tepenin geçildikten sonra altına gittiği ve gitmediği durumlar için örnekleri vardır. İncelemenizde fayda görüyorum..

Erkal Bıyıklıoğlu
13-06-2004, 13:32
Aşağıdaki grafik de bizim seanslık grafiğimiz.

"Acaba a-b-c şeklinde bir X bitti mi yoksa 1 ve 2 bitti, şu anda 3 nolu dalganın i ve ii dalgası mı ilerliyor ?" sorusunun cevabını bu hafta içinde görmeyi bekliyorum. 17460 altındaki bir kapanış bize bir süre daha "nakit"de günler demek anlamına gelecektir.

Saygılar..

Not : Kısa oldu ama bir haftdır neredeyse aynı konumdayız ve bunu konuşuyoruz..

BONUSSİMO
13-06-2004, 17:34
Endeksle frekansımız tutmuyor ne zaman mala girmeye kalksam düşey atımlı hareketten söz ediliyor ne zamanda maldan çıksam yukarı atımlı hareketten söz ediliyor endeksle aramızda faz farkı mevcut.

Kahin
13-06-2004, 20:56
Herkese merhaba...

Nihayet 5 dakikalık grafiklere ulaşabildim...

Öncelikle, bundan önce son verdiğim grafiğe yeni datalar eklenmiş halde güncelleme yapalım.

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/13-06-2004.gif

Arkasından iki adet 5 dakikalık grafik verelim:

Biri yakından:
http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/13-06-2004_a.gif

Biri de uzaktan:
http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/13-06-2004_b.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne yazık ki endeks için kesin konuşmak zor bu defa...

Birden fazla ihtimalleri değerlendirmek durumundayım.

Önce olumlu ihtimaller:

Olasılık 1:
5 dakikalık grafiklere yakından bakınca bir yükselen üçgen göze çarpıyor.
Bu yapı genelde 4 nolu dalgalarda ya da B dalgalarında görülür. Nadiren 2 nolu dalgalarda da görülebilir.

Buradan yola çıkınca, endeks için gayet olumlu olmak mümkün. Eğer, mavi renkli ve üç ihtimalli tepe noktası 1 ise çok güzel. 2 için yaklaşık %38.2 alım oluşmuş. 2 nolu dalga çok az geri aldığı için hızlı bir çıkış gelmeli. O zaman hedefimiz, 20.142 ile 20.275 arasında demektir. :)

Olasılık 2:
Söz konusu tepe 3 ise, 17.461'de oluşan bir evvelki tepeyi de 1 olarak kabul edersek, 3 nolu dalga çok kısa kalmış olacak. Bu durumda 5 nolu dalganın uzatmasını bekleyebiliriz. Böyle bir durumda hedefler sırasıyla, 19.436 - 20.293 ve 21.681 olacak.

veeeee, Olumsuz Olasılık:
Bu durumda orada çizilmiş olan yükselen üçgen bir tuzak olmalı ve endeks, hızla 17.311 ya da 16.967'ye doğru harekete geçmeli. 16.411'de ihtimal dahilinde ve aşağı geçilmesi; 18.048'e kadar yaşanan yükselişin, 21.314'ten beri devam eden düzeltmeye dahil olan, bir iç geri alım olarak adlandırılması sonucunu doğurabilir. Elbette 16.411'in de aşağı geçilmesi 15.803'ü çok önemli kılacak.

Netice:
Ben, 15.803 aşağı geçilmedikçe olumlu olmaktan yanayım. Önümüzdeki yaz mevsiminin de borsa için akıllarda yer edecek, bambaşka bir yaz mevsimi olacağını düşünüyorum.

Kişisel beklentim, 22.895'te biraz karın ağrısı yaşayıp, ikinci denemede geçtikten sonra ardına bakmadan giden bir endeks göreceğimiz yönünde.. :)

Elbette yanılabilirim. Haklı çıkıp çıkmayacağımı zaman gösterecek...

ACEMİ BORSACI
13-06-2004, 21:28
Sn.Kahin seansiçi dataları hangi şirketten alıyorsunuz acaba ...?

Merkür
13-06-2004, 22:49
Sevgili dostlar,
İşler güçler yüzünden bir süre yazamamıştım,sakın ola geçtiğimiz hafta bullish bir tahminde bulunup endeks yerinde sayınca tahminlerin halının altına süpürüldüğü düşünülmeye :))))))))).
Ne de olsa bu topicte amatör bazda analizler yapıp zihin çalıştırıyoruz.
Bu arada sayın Kahin in 2 hafta önce ''ne gariptir ki herkes kötümserken ben iyimserim '' yazıp aslında sürü psikolojisi hakkında yaptığı ince ayar da unutulmaya :D .
Bullish mod da olmayı sürdürüyorum ve Kahin ve Cenk Beylerin analizlerini hayranlıkla okudum.
Bence çarşamba gününe kadar olan aralık çok önemli,nasıl sayın Kahin düzeltmeler konusunda uzmanlığa yönelmişse bende zaman analizine çok zaman ayırıyorum.
Genel piyasa beklentisi(bizim topiğimizi ayrı tutuyorum) her ne kadar hafif yukarı hafif kararsızsada biz dev bir çıkışın arefesindeyiz ki bu işin ilk ayağının aralık şubat arasında sonlanmasını bekliyorum.Temmuz gibi 20 binin kalıcı olarak kırılmasını bekliyorum.(bkz sayın kahin in dalga sayımı ve Cenk beyin analizleri).Yıl sonuna kadar da min 39xxx bekliyorum amma velakin unutulmasın ki imkb 100 direncini kırdığı zaman 4 kata kadar gidebiliyor ki buda 80xxx gibi bir rakam oluyor,bu da fibonacci olaılıkları arasında.O yüzdendir ki 200-300 puan denizde damladır.20 binin 3 seneyi aşkın direnç olduğunu unutmayalım.Tahminim çarşamba gününe kadar 18000 seviyesini kalıcı olarak geçeceğimize yönelik ama tabiiki diğer olasılıklarda göz önünde.Sonuç olarak diyeceğim şudur ki allah utandırmasın.

Topikdaşınız sizleri seven Merkür :cool:

sungur
13-06-2004, 23:16
Herkese merhaba...

Nihayet 5 dakikalık grafiklere ulaşabildim...

Öncelikle, bundan önce son verdiğim grafiğe yeni datalar eklenmiş halde güncelleme yapalım.

Arkasından iki adet 5 dakikalık grafik verelim:

Biri yakından:
http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/13-06-2004_a.gif

Biri de uzaktan:
http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/13-06-2004_b.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne yazık ki endeks için kesin konuşmak zor bu defa...

Birden fazla ihtimalleri değerlendirmek durumundayım.

Önce olumlu ihtimaller:

Olasılık 1:
5 dakikalık grafiklere yakından bakınca bir yükselen üçgen göze çarpıyor.
Bu yapı genelde 4 nolu dalgalarda ya da B dalgalarında görülür. Nadiren 2 nolu dalgalarda da görülebilir.

Buradan yola çıkınca, endeks için gayet olumlu olmak mümkün. Eğer, mavi renkli ve üç ihtimalli tepe noktası 1 ise çok güzel. 2 için yaklaşık %38.2 alım oluşmuş. 2 nolu dalga çok az geri aldığı için hızlı bir çıkış gelmeli. O zaman hedefimiz, 20.142 ile 20.275 arasında demektir. :)

Olasılık 2:
Söz konusu tepe 3 ise, 17.461'de oluşan bir evvelki tepeyi de 1 olarak kabul edersek, 3 nolu dalga çok kısa kalmış olacak. Bu durumda 5 nolu dalganın uzatmasını bekleyebiliriz. Böyle bir durumda hedefler sırasıyla, 19.436 - 20.293 ve 21.681 olacak.

Bu durumda orada çizilmiş olan yükselen üçgen bir tuzak olmalı ve endeks, hızla 17.311 ya da 16.967'ye doğru harekete geçmeli. 16.411'de ihtimal dahilinde ve aşağı geçilmesi; 18.048'e kadar yaşanan yükselişin, 21.314'ten beri devam eden düzeltmeye dahil olan, bir iç geri alım olarak adlandırılması sonucunu doğurabilir. Elbette 16.411'in de aşağı geçilmesi 15.803'ü çok önemli kılacak.

Netice:
Ben, 15.803 aşağı geçilmedikçe olumlu olmaktan yanayım. Önümüzdeki yaz mevsiminin de borsa için akıllarda yer edecek, bambaşka bir yaz mevsimi olacağını düşünüyorum.

Kişisel beklentim, 22.895'te biraz karın ağrısı yaşayıp, ikinci denemede geçtikten sonra ardına bakmadan giden bir endeks göreceğimiz yönünde.. :)

sn.kahin
deyim yerinde ağzınızdan bal damlıyor. GERİ alıştaki isabetli tekniğiniz yukarı yöndede tam isabet lerle devam etsin diliyorum. :) Ayrıca ülkemiz için büyük hizmet yaptığınızı düşünüyorum. Gelişmekte olan piyasaların döviz-faiz-borsa üçgeninde kemirildiği savı ile baktığıızda..
Birde dileğimiz var bu yorumlarınızı dolar bazlı olarak alabilirmiyiz?
saygılar

Kahin
13-06-2004, 23:35
Sn.Kahin seansiçi dataları hangi şirketten alıyorsunuz acaba ...?
Aracı kurumum tarafından sağlanan IBS RealTrade isimli bir program var. Onun sayesinde bu verileri görebiliyorum. Aynı program ile RealTime fiyat izleme ve anlık emir girme imkanım var. Hepsi tek ekranda ve müthiş bir kolaylık oluyor.

Ancak bu 5 dakikalık grafikleri Metastock içine aktarmak mümkün değil. Programın kendi ekranından görüntü yakalama ile grafikleri alarak, dalga etiketlerini Photoshop ile koyuyorum..

Not:
Yabancı borsaları da 5 dakikalık ve üzeri periyotlarla izlemek mümkün oluyor bahsettiğim programla..

Kahin
14-06-2004, 00:04
Sayın Skinnypuppy,

99 dan beri olan sayım derken sanırım dalganın başlangıcını orası kabul ediyorsunuz.Ancak 86 yılından beri alırsanız, 86 88 yılları 1 tepesi,
2000 yılı tepesi 3 ve sonrasındaki 3 yıllık süreçte yassı olarak gelişen 4 düzeltme dalgasıdır.Ve biz 20000 binli seviyeler geçilirse 5 dalgasına başlıyacağız.
Sayın teq_murat..

Elinizde 86-88 yılları arasındaki dönemin datası var mı?

Bendeki datalar 3 Temmuz 1987'den başlıyor. İlk başladığımda 1-1-1990'dan itibaren datalar vardı elimde. Araya taraya 1987 Temmuzuna kadar bulabildim.

Ya da şöyle sorayım:
Arkadaşlar, aranızda 1986 - 1987 yılları arasındaki dönemin datasına sahip olan var mı?..

Uzun vadeli sayım için bir modelim var, ve doğrulamak için o dönemin datasına ihtiyacım var.

Eğer o zaman dilimindeki datayı bulabilirsem ve düşündüğüm modele uyup uymadığını tespit edebilirsem çok iyi olacak. Modelimde 6 basamaklı endeks rakamları var çünkü..

Yardım edebilecek kimse var mı acaba?..

Gurbetci
14-06-2004, 02:37
Sayin Kahin
www.analiz.com adli siteden baslangictan itibaren gerekli olan tum datayi elde edebilirsiniz zannediyorum. Su an tekrar bakma firsatim olmadi. Bir deneyin uyelik ucretsiz ve excel file olarak datayi alabiliyorsunuz.
O olmazsa datastream adli bir data programi var. Oradan bu datayi alabilirsiniz. Bundan eminim. Ancak bunun icin bu data setine uye bir kurulusla baglantiya gecmeniz gerekiyor. Benim bildigim bir Bilkent Univ. Var Turkiyede. Kutuphanesine gittiginizde (Tabi eger ankaradaysaniz) oradan size direk indireveriyorlar. Ogrenci ogretim gorev. filan olma gibi bir sart aramiyorlar.
Benim bilebildiklerim bunlar. Umarim faydasi olur.

Kahin
14-06-2004, 09:40
Sayın Gurbetci,

İlginize teşekkür ederim. Bahsettiğiniz sitede, 3 Temmuz 1987'ye kadar data var. Ben de elimdeki dataları oradan tamamlamıştım zaten.

Nasıl buluruz bilemiyorum. Sayın KMX'in yazılarından birinde verdiği bir grafik vardı. Eski forumda kendisinden ricada bulunmuştum, ancak cevap alamamıştım.

Sayın KMX'in o zaman verdiği grafiği ekliyorum.
Grafikte mavi ile işaretlediğim bölge elimde var. 86 yılına ait 6-10 aylık bir data eksiğimiz var yani..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/1986.gif

Kahin
14-06-2004, 10:14
Üçgen, bir tuzakmış..
17.302 şu ana kadar gördüğümüz en düşük değer oldu. 17.300'ün altına inilmesi halinde 17.186'ya kadar düşüş beklenebilir. Bir sonraki hedef 16.967 - 16.975 aralığında...

Mur@t
14-06-2004, 10:16
Sayın teq_murat..

Elinizde 86-88 yılları arasındaki dönemin datası var mı?

Bendeki datalar 3 Temmuz 1987'den başlıyor. İlk başladığımda 1-1-1990'dan itibaren datalar vardı elimde. Araya taraya 1987 Temmuzuna kadar bulabildim.

Ya da şöyle sorayım:
Arkadaşlar, aranızda 1986 - 1987 yılları arasındaki dönemin datasına sahip olan var mı?..

Uzun vadeli sayım için bir modelim var, ve doğrulamak için o dönemin datasına ihtiyacım var.

Eğer o zaman dilimindeki datayı bulabilirsem ve düşündüğüm modele uyup uymadığını tespit edebilirsem çok iyi olacak. Modelimde 6 basamaklı endeks rakamları var çünkü..

Yardım edebilecek kimse var mı acaba?..

Sn.Kahin bende de 87 yılından itibaren var.86 yılından olan dataları sizin gibi
jpeg olarak görüyorum.O zamanlar tahta sistemi olduğu için ve veri yayını olmadığından (birde karaköy de sokakta alım satım olayları vardı )bilgisayar prg.ları da çok nadir kullanıldığından o verilere ulaşsak bile ms ile uyumlu olacağını sanmıyorum. Ama ilgilenicem eğer bulursam ileirim size.

etkin57
14-06-2004, 10:21
Burada şu yanılsama var;
Vadeye göre grafik eksenlerinin seçimi önemlidir. Eğer TL eksenli (lineer veya logaritmik) grafik alıyorsanız, enflasyon (veya kur) daki değişim hızını hesaba katmıyorsunuz demektir. Yani enflasyon yüksekse (%100) endeks de %100 artarsa, sanki yükseliş trendini devam ettiriyor gibi görebilirsiniz, aslında şirketlerin piyasa değeri (TEFE bazında) yerinde sayıyordur, (yatay hareket)
Aynı şekilde enflasyonun düşük olduğu durumlarda (%10) endeks de %10 artarsa, sanki yükseliş trendini aşağı kırdı gibi görebilirsiniz, aslında şirketlerin piyasa değeri yukardaki durumun aynısıdır.
Bu nedenle uzun vadeli grafiklere en iyisi enflasyondan arındırarak bakmak (TEFE bazlı). Şirketlerin yurtdışında muadili de olduğundan ve global bir dünyada yaşadığımızdan (€ ve$) bazlı grafikler de önemlidir.

Kahin
14-06-2004, 10:21
Sayın teq_murat..

Verileri ASCII ya da Excel formatında bulsanız bile işimize yarar. Ben gerekli işlemleri yapıp endeks datasına eklerim onları. Sonra da buradan, ilgilenen diğer arkadaşlara dağıtırız.

Ayrıca elinde imkanı olan arkadaşların da yardımlarını bekliyorum.

adanalı
14-06-2004, 13:15
arkadaşlar herkese merhaba bu forumu ilgiyle izliyorum ve çok faydalanıyorum bu yüzden bütün arkadaşlara özellikle Sn Kahin e çok teşekkürler ben de elliot okumaya başlıyorum ama çok yeniyim ama öğrenmek istiyorum herkesin ellerine sağlık
sizleri sürekli takip ediyorum
selamlar

BONUSSİMO
14-06-2004, 13:23
Kim kuruyor bu tuzakları kahin ??Başı gövdesinin altında kalsın bize böyle tuzak kuranların.

Erkal Bıyıklıoğlu
14-06-2004, 14:23
17461'in altında bir kapanış kesinleşti gibi.. Bugün ikinci seans içinde yada yarın ilk seansda 17400 üzerine olacak zayıf bir atak son satış fırsatı olacaktır. Artık ayı modunda davranmak gerekiyor...

Not : 17500 üzerinde bol hacimli bir kapanış olması durumunda yukarıya sert bir hareket beklemek gerekir.. Bence önce satıp , bu seviye geçilirse tekrar almak daha doğru..

Saygılar..

Mur@t
14-06-2004, 14:29
Sn Kahin
bir kaç gün içinde datalarla ilgili belki bir gelişme olur.iletirim.

acaba 15803-18048 dalgası 1 şimdi ikiyi yapıyor olailirmiyiz.Bu şekilde 1 dalgası abc şeklinde ilerlemiş olabilirmi.Bu olasılık varmı yada nekadar ciddiye alınmalı.? x veya 1 olması konusunda hangi olasılık kuvvetli sizce?

teşekkürler..

Kahin
14-06-2004, 14:40
Sayın teq_murat..
Datalar konusundaki olumlu olabilecek haberinizi heyecanla bekliyorum.

Sorunuza gelince:
Evet, 1 nolu dalgada ABC şeklinde hareketlere müsaade ediliyor. En azından Swannell böyle sayabiliyor.

X dalgası konusunda görüşlere ise katılmıyorum. İzlemeye devam ettiğim; Daha farklı, daha karmaşık bir hale dönüşecek bir yapının gelişme olasılığı da var önümüzde. Gelişmelere göre o modeli de veririm zamanı gelince.

temese
14-06-2004, 14:45
Sayın Kahin
O zaman Sayın Cenkefe yi dinleyip satıyoruz
güvenli tarafta bekliyoruz...

paradokS
14-06-2004, 19:13
....
İşte, uzmanlık gerektiren ve üstadımızın uzmanlık alanına giren karmaşık yapıdaki düzeltme dalgasının kafa karıştıran zigzagları...Hem yön tayini yapacaksın hem de yatırımlarına yön vereceksin, yani teoriyle pratiği aynı kapta pişireceksin...Walla zor iş...Benim şimdiden kafam karıştı, Üstadlar size Allah kolaylık versin...

.......

smileyzest
14-06-2004, 19:40
sn. kahin bir onceki sayfada zaten acikca yazmis hedefini (15800 altina inmedigi muddet)her gun cok degisik yorum beklememeli bence...

uptrend
14-06-2004, 21:42
Elliott analizinden pek anlamam.

Ama görebildiğim kadarıyla içinde bulunduğumuz 5 dalgalık düşüş trendinde 5. son düşüş dalgası başlamış gibi.

29,03,2004 Endeks ulaştığı 21315 de 5 dalgalık çıkış trendini sona erdirdi.

Bundan sonra 5 dalgalık düşüş trendi başladı.

29,03,2004-15,04,2004 Endeks 21,3158 (5)- 18328 (1) arasında 1.Dalgayı yaptı.

15,04,2004-20,04,2004 Endeks18328 (1)- 20026 (2) arasında 2. Dalgayı yaptı

20,04,2004-18,05,2004 Endeks 20026 (2)-15804 (3) arasında 3. Dalgayı yaptı.

18,05,2004-08,06,2004 Endeks 15804 (3)-18049 (4) arasında 4. Dalgayı yaptı.

İçinde bulunduğumuz dalga son düşüş dalgası 5. dalga.

Bol şanşlar.

temese
15-06-2004, 09:29
Sayın Kahin

Düzeltme a-b-c ise buralarda bitmiş olabilir.

18048-17492=a
17868-(556*1.6=889)=16979

ayrıca 18048 de 1 bitmiş olabilirmi?

Kahin
15-06-2004, 10:13

Netice:

Şimdilik Günün en düşüğü 16.964.

Daha aşağı gidilmezse, şimdi yukarı bir atak beklenmeli. Atak için tam net rakam veremiyorum şu anda. Ancak 17.495'e kadar olabilir. Erken de sonlanabilir..

BONUSSİMO
15-06-2004, 10:28
Bu atak muhtemelen gecikmeli olarak yarına kalır sanıyorum kahin.Yarına kalmasının bir mahsuru yok değil mi ??

paradokS
15-06-2004, 10:40
......

Zamansal hedef, seanslık grafikte 15 haziran, günlük grafikte de 16 haziran...Bakalım n'olcak...

......

Kahin
15-06-2004, 11:11
Sık yapmadığım bir şey yaptım az önce..

Bir U30 kağıdında sizlerin deyimiyle, çıtırlık alım yaptım az bir miktar.
Bakalım neler olacak. :)

musari
15-06-2004, 15:08
Sayın Kahin,
Günlük grafikte beş dalgalı bir düşü net görünüyor.
4.dalga %23 geri alım ile bitti sanki.
5 nolu düşüş ise 16650-16700 aralığında bitecek gibi. nedersiniz.

Kahin
15-06-2004, 15:35
Sayın Kahin,
Günlük grafikte beş dalgalı bir düşü net görünüyor.
4.dalga %23 geri alım ile bitti sanki.
5 nolu düşüş ise 16650-16700 aralığında bitecek gibi. nedersiniz.
Olabilir derim.
Güzel takip etmişsiniz..

Kahin
15-06-2004, 15:37
Aşağı doğru olan 5 nolu dalga, henüz kesin olmamakla birlikte az önceki ani düşüşle gelen 16.954'te bitmiş olabilir.

Kafamızı yukarı kaldırma zamanı yaklaşıyor galiba!.. :)

musari
15-06-2004, 15:52
Bende yakın takibe aldım,
çünkü henüz sattıklarımı yerine koymadım.

musari
15-06-2004, 16:50
Sayın Kahin,
3.dalga 5 dakikalıkta uzatma yapmış gibi,
dördüncü dalgada güzel bir genişleyen yassı,
5. dalganın zaman ve açı olarak 1 ile aynı olması gerekmez mi?(Yaklaşık 3.seans)
Yani yarın 17300 geçemeden 16650-16700 düşüş başlayabilir.
Yanlız bu düşüşten sonra tam olarak ne olacağını zannederim siz daha iyi yorumlaya bilirsiniz.
selamlar

Salacaklı
15-06-2004, 17:05
ABD deki FED korkusu yok gibi piyasalarda.
faizler en Fazla secimden sonra artiril oda %0.25 civarinda
ABD eflasyonuda normal...
$ da 1 450 000--1 500 000 TL arasind olur.

AB den gelecek Raporlarda olumlu olacaga benziyor...
Turizmde Büyük bir Patlama var..

daha ne olsun..

Yukariya dogru ufak bir Ralli bekliyorum....

:D

BONUSSİMO
15-06-2004, 17:55
Sn Kahin baş kaldıralım artık yeter bıkmadınız mı dalga saymaktan ??

San Francisco
15-06-2004, 18:42
Bence bu dalgalarda borsada bulunmamak gerek. Ful maldayım. Seansı seyrettikçe canım sıkılıyor. Şimdi arasıra bakıyorum. baktım endeks düşük ekranı kapatıyorum.
Artık al sat ta yapamıyorum.
Satsam bir daha yerinden bu fiyata koyamayabilirim. Düşersede borsa düşmemiş gibi davranıyorum. Artık yatırımcı oldum. Şimdi dışardaki işlerle daha iyi ilgileniyorum. Borsa düşüşü keseme zarar veriyor ama dışarda da işlerim borsa ile ilgilenmemekten rayına girdi.

victory
16-06-2004, 00:47
Bu yaz çok sıcak geçecek Sn Kahin in dediği gibi...Yarın 17500 ün üstünde bir kapanış çok iyi olacak yukarı trend için...

Kahin
16-06-2004, 11:51
Endeks, 17.269 üzerinde kalmayı sürdürebilirse, bu haftaki kapanışı da 17.484 civarında ya da üzerinde yapabilirse;

Önümüzdeki hafta için 17.904 ila 18.329 / 18.342 aralığı hedeftir.

Endeksin ilk takılma noktası olarak 17.904'ü görüyorum. O noktada fazla oyalanmadan geçmesi halinde 18.329 - 18.342 aralığına hareket etmesi beklenmeli..

Gelecek haftaya kadar izlemede kalacağım.

Görüşmek üzere...

manishing
16-06-2004, 16:15
sn kahin sanırım 17269 üzerinde kapanış yapamıyıcağız bu senaryo bizi nereye götürür acaba saygılar

BONUSSİMO
16-06-2004, 17:15
Sakat gün çarşamba yarın telafi eder 17269 üzerinde kapatırız Doas niye bugün işleme açılmadı çarşamba sakat gün.

Erkal Bıyıklıoğlu
16-06-2004, 18:26
2 gün önceki yorumum devam etmekte.. 17400 üzerine atak bugün gerçekleşti, ancak görünen dalga yapısı sanki tekrar 17500'ün deneneceğine işaaret ediyor.. Biraz daha dalga netleşsin tam dalganın tam yapısı ile ilgili bir tahminde bulunmaya çalışacağım..

17461'in altında bir kapanış kesinleşti gibi.. Bugün ikinci seans içinde yada yarın ilk seansda 17400 üzerine olacak zayıf bir atak son satış fırsatı olacaktır. Artık ayı modunda davranmak gerekiyor...

Not : 17500 üzerinde bol hacimli bir kapanış olması durumunda yukarıya sert bir hareket beklemek gerekir.. Bence önce satıp , bu seviye geçilirse tekrar almak daha doğru..

Saygılar..

victory
16-06-2004, 23:09
Sn CenkEfe işlem hacminde artışla yönümüz yukarımı olacak?

korhan
17-06-2004, 05:00
Almasiklik kuralina gore (2) karmasik ilerledigi icin (4) un basit bir duzeltme (zigzag A-B-C) seklinde ilerlemesi gerekli. Ancak bu yapi henuz belli olmadi. Zaman olarak 2005 in ilk aylarinda 28,500 endeks gorulmelidir benim tahminime gore.

http://img78.photobucket.com/albums/v295/korr4/XU100-EW5.jpg

korhan
17-06-2004, 06:51
Gordugunuz gibi (3) no lu dalga, (1) nolu dalganin tam 1.618 i kadar ilerlemis.

O yuzden imza olarak 1.618 i kullaniyorum :)

BONUSSİMO
17-06-2004, 08:06
En azından yedi ay iki mevsim var korhan .1.618 imza olarak kullanıyorsun ancak söylediğin hedefte 261.8 yazıyor imzanı değiştirsen nasıl olur.???Yoksa öncelikle 1.618 i mi hedef aldınız ??

Lektem
17-06-2004, 09:22
En azından yedi ay iki mevsim var korhan .1.618 imza olarak kullanıyorsun ancak söylediğin hedefte 261.8 yazıyor imzanı değiştirsen nasıl olur.???Yoksa öncelikle 1.618 i mi hedef aldınız ??

261.8'i neyi neye bölerek buldunuz bonussimo kardeş? :confused:

Kahin
17-06-2004, 09:44
İki tane olumlu senaryo grafiği hazırladım..

Yine herkes karamsarken iyimser olmayı seçtim... :D

Öncelikle daha önce verdiğim grafik ile bir hatırlatma daha yapalım...

------------------------------------------------------------------------

İlk olasılık grafiğimizde de görülen Yassı (Genişleyen) modelini öngörüyor.
Bu modelin çalışması için:
Endeks, 16.926 /16.835 aralığının altına sarkmadan dönmeli ya da sarksa bile 16.772'den ani bir hareketle dönmeli. (16.926 - 16.935 ya da 16.772'den ani dönüş, benim özel öngörüm. Normal şartlarda grafikte görülen 16.591'e kadar düşüş beklenebilir.)

16.772 tutarsa itibar puanı isterim haaaa :D

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/17-06-2004_A.gif

--------------------------

İkinci olasılık, bir süredir "acaba olabilir mi?" diye düşündüğüm, yaz aylarında beklediğimiz olumlu gidişatı az buçuk ileri atacak, daha karmaşık bir yapıya ait.

Model, 20.190'da başlayıp 15.803'te sona eren Genişleyen Yassı'yı ilk ayak olarak öngörüyor.

Bu modelin geniş ayrıntılarına şimdilik girmeyeceğim. Daha sonra inceleriz..

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/17-06-2004_b.gif

Erkal Bıyıklıoğlu
17-06-2004, 10:21
Sayın Kahin,

Az önce grafiğe bakarken 18048'den aşağıya doğru oluşan 5 dalgalık bir düşüşü gördüm ve 5. dalgasının da kabaca 16880 (1=5) gibi biteceğini düşündüm..

Eğer bu dalga gerçekten a-b-c şeklinde bir yassı düzeltmenin c dalgası ise bugün seans sonunda sert bir hacim patlamasıyla yukarıya doğru hareketlenmeliyiz, çünkü 2 bitti ve 3 nolu dalga başladı demektir... (c = 1.618 * a hesabından da bu dalganın 16770'de bitmesini bekleyebiliriz ;) )..

Endeksin 100-200 puan arası bir düşüş yaptıktan sonra yukarıya doğru hareketinin hacimsiz ve imkb30 dışı kağıtlarla olması durumunda 17500'in en tepe nokta olacağını düşünüyorum. Hacim olmaz ve günlük %1-1,5 yükselişler yaşanırsa son satış fırsatıdır bu son hareket..

Kahin
17-06-2004, 10:29
Haklısınız Sayın CenkEfe..

Şu anda heyecanla izliyorum gelişecek durumu. Eğer oradaki yassı düzeltme gerçekleşirse, bu topik altında 2 Haziran günü verdiğim 51 numaralı mesajdaki tahmin grafiğimde çok güzel bir isabet kaydetmiş olacağım.

Bu da beni çok sevindirecek.. :)

temese
17-06-2004, 10:49
Anladığım kadarı ile
Sayın Kahin olumlu sayın Cenkefe olumsuz senaryo üzerinde duruyor
bakalım hangisi haklı çıkacak...

Erkal Bıyıklıoğlu
17-06-2004, 10:52
Sayın Kahin,

Hacimdeki azalma ve momentumu düşük hareketler bu dalganın 2 nolu dalga olabileceğini gösteriyor.

Benim gördüğüm olasılıklardan birisi 15800 - 18048 arasında yukarıya bir a-b-c (A yada W) hareketi yaşandı, şimdi aşağıya doğru bir a-b-c (B yada X) oluşuyorsa eğer a 5 dalgadan oluştuğu için bir zigzag olacak ve b dalgası 17500'e kadar çıkacak daha sonra aşağı yönde oluşacak c dalgası başlayacak (böylece B yada X bitecek).. Ardından yaşanacak yükseliş (C yada W) dalgası ile daha önce söz ettiğimiz [X] dalgası bitecek. Bu olasılık artarsa bunu grafiklerle gösteririz.

Aksi durumda ise büyük bir yükseliş dalgasının öncesinde 2 nolu dalga oluşuyor ve bitmek üzere..

Ve her şeyi yakında yukarıya doğru oluşacak hareketin hacim ve momentumu belli edecek...

Saygılar..

Not : 17500 altında olumsuz senaryonun ilerlediğini düşünerek beklemek gerekecek. Sayın Kahin ile herhangi bir görüş ayrılığımız yok.

temese
17-06-2004, 11:06
Sayın Cenkefe

Bende şöyle bir sayım yaptım

18048-17492=556 = a
17492-17868 b
17868-(556*1.6) = 16978 = c

bu durumda da düşüş bitmiş olabilir..

Erkal Bıyıklıoğlu
17-06-2004, 11:15
Sayın Temese,

a,b,c yerine 1,2,3 koyarsak eğer daha doğru bir sayım yapmış oluruz (3 = 1 * 1.618). 17440'da 4 bitti ve şu anda 5 nolu dalga ilerliyor... Genel dalga görüntüsü bu sayıma daha uygun gözükmekte..

Saygılar..

Merkür
17-06-2004, 11:42
1.dalga 21300-18325
2.dalga18325-20026
3.dalga20026-15803
4.dalga15803-18020
5,dalga 18020-16450 or 16200 or 15800 or 15500

truncated kalması için 1.dalga*0,62 dersek 162** oluyor.

yada 5.dalga 15800 de bitti hızla 17500 u kıracağız bu yassının ardına

Erkal Bıyıklıoğlu
17-06-2004, 11:59
Bu sayımdaki en büyük problem 4 nolu dalganın zaman olarak çok uzaması, ayrıca 4 nolu dalgalar kendinden önce gelen 3 nolu dalganın alt iv dalgasının alanı içinde kalırlar, bu sayımda ise 4 nolu dalga bu kurala da uymamış..

15800'ü 21315'den ilerleyen dalganın bitişi kabul etmek daha doğru olacaktır...

BONUSSİMO
17-06-2004, 12:46
Allah kolaylık versin biz sadece hisselerin düştüğüne yükseldiğine bakıyoruz siz ise burada dalgalarla boğuşuyorsunuz elimizden gelsede sayıma yardımcı olsak .

Merkür
17-06-2004, 14:05
Şöylemi düşünmek gerekir.
Kısa düşen 5 yapıyoruz
A) Şu anda 5 inci dalgadayız(18000 den itibaren)
B)Şu anda 3. dalganın 3. ayağındayız

ve bu düşüş 16,700 ile 16,200 arasında sonlanabilir.

Tşk Cenk Bey.

Merkür
17-06-2004, 14:08
Bu bir running flat 15800-18000 1.dalga idi
2 heran bitebilir ve sert bir 3 başlayabilir.(2.hedefi 19900-19600)

sungur
17-06-2004, 14:19
Yukarı doğru bir dalganın başlayacağı konusunda herkes hemfikir gibi. Zaman analizleride bu günün düşüş teki son gün olabileceğini ima ediyor.Torbalar dolu ise beklemek en iyisi.
Benim düşüncem ;önce 17500-800 e sert çıkış,az oyalanmadan sonra 18-18300 e sert çıkış bir süre orada oyalanmadan sonra,19200 lere sert çıkış ve 18048 i tam destek yapmak için beklemek ;sonrası raallii türü bir yükselişle 24 binler;20618 in tam destek yapılması gözlenmeli*?

janus
17-06-2004, 14:23
Sevgili dostlar

ağzınızdan bal damlıyor... zaman analizi konusunda sizlere katılıyorum ama kullandığım yöntemin aşağımı yukarı mı gösterdiğini anlamak için halen izliyorum.. Bugün yarın yönümüz belli olacak, hemde şiddetli bir şekilde...

selamal

Gurbetci
17-06-2004, 14:26
Genel olarak hep yukselis beklesek de
kisa vadeciler icin stop lossu ihmal etmemekte fayda var
Bugunlerde amerikalilar isiszlik ppp gibi pek cok yeni data aciklamasi var.
Hersey olabilir

Erkal Bıyıklıoğlu
17-06-2004, 14:29
Sayın Merkur,

Öncelikle ilk seans İMKB-100 kağıtlarının toplam hacmi 64.7 trl (tüm hacmin %45'i) olarak gerkçekleşmiş. Bu da satış baskısının iyice azaldığına işaret ediyor ki 2 nolu dalgaların sonunda çok sıkça karşılaşılır. Aynı durumu 2003 temmuz ayı içinde de yaşamıştık ve orası da 2 nolu dalganın C dalgasıydı..

15800'den bu yana oluşan dalga yapısının aşağıdaki gibi olması mümkündür, ancak bunun kesinleşebilmesi için 17500 üzerinde hacimli bir kapanış şart..

M.Işılak
17-06-2004, 14:35
Sayın Merkur,

Öncelikle ilk seans İMKB-100 kağıtlarının toplam hacmi 64.7 trl (tüm hacmin %45'i) olarak gerkçekleşmiş. Bu da satış baskısının iyice azaldığına işaret ediyor ki 2 nolu dalgaların sonunda çok sıkça karşılaşılır. Aynı durumu 2003 temmuz ayı içinde de yaşamıştık ve orası da 2 nolu dalganın C dalgasıydı..

Sn. CenkEfe,

İşaret olarak miktarı değil de yüzdeyi alıyorsanız, bugünkü işlem hacminin neredeyse yarısının DOAS'ta olması bu analizi geçersiz kılar mı?

Saygılar,

Erkal Bıyıklıoğlu
17-06-2004, 15:10
Sayın Mislak,

Biz imkb-100 endeksinin analizini yaptığımız için imkb-100 hisselerinin hacmine bakmalıyız. Ancak veri sağlayıcılar sanıyorum ki tüm hisselerin toplam hacmini veriyorlar (en azından benim verilerim öyle gözüküyor).

Bu yüzden endeksin hacminin bugün ilk seans ciddi bir şekilde düştüğünü kabul etmemiz ve buna göre analiz yapmamız gerekecektir.. Benim değindiğim konu DOAS'ın bugünkü hareketinin gözardı edilmesi gerektiğidir, çünkü endeksi bu kadar az etkileyen bir senedin hacminin toplam hacmin %40'ı olması beni böyle düşünmeye sevk ediyor...

Saygılar..

Kahin
17-06-2004, 15:23
Benim tercihim, hacmi gözardı etmek yönünde..

Daha önce de söylediğim gibi, hacime bakmıyorum, ileride de bakmayı düşünmüyorum.

Sadece fiyat çubuklarına konsantre olun.
Onlar öyle saf, öyle temiz ki bilemezsiniz!..

İnanın başka hiçbir veriye ihtiyacınız yok. :)

sungur
17-06-2004, 15:35
umarım bu durgunluğu 1535-1615 arası bozarız. :D :D :D

Merkür
17-06-2004, 15:51
sayın kahin zaten 21000 düşüşü genişleyen yassı olarak ilerlemedimi?
Bu arada 16837 de iş bittiyse tebrik edicem bilahare

Merkür
17-06-2004, 16:57
2 ÖNCEKİ YAZIDA 2 HEDEFİ 16600-16900 OLARAK YAZILMASI GEREKİYORDU.

Bu arada herkesi tekrar selamlarım

musari
17-06-2004, 17:35
Arkadaşlar bende yakın izlemedeydim.
180048 den başlayan 5 dalgalı düşüşün 16600-16700 aralığında biteceğini düşünüyordum, 4 nolu dalga %38 i geçince bu hedef 16800 'lü rakama denk geldi. Sayın CenkEfe de bundan bahsetti. Süre olarak yaklaşık 3-4 seans sürecek bir 5. düşüş dalgası bekliyordum, bu da gerçekleşti. Bence yarınki hareketler bize yükselişle ilgili ipuçlarını verecektir. Herkese selamlar.

paradokS
17-06-2004, 19:39
Elliot da stop loss diye bir şey mi var mı? Varsa uygulayan oldu mu???Borsa tekrar yukarı yapacak diye bekliyoruz ama bi de kötü senaryo ihtimali artarsa , vayy ki ne vayy...

sungur
18-06-2004, 09:31
Eğer bu gün 16827 nin altını görmeden yukarı yöndeki hareket devam ederse ; sn. Kahin sıfır hata ile isabet etmiş olacak. Bu gerçekleşmezse alttaki alternatifleri takip edeceğiz.

Kahin
18-06-2004, 10:02
Elliot da stop loss diye bir şey mi var mı? Varsa uygulayan oldu mu???Borsa tekrar yukarı yapacak diye bekliyoruz ama bi de kötü senaryo ihtimali artarsa , vayy ki ne vayy...
Stop-loss uygulamak istiyorsanız, bunun seviyesini kendiniz belirlemelisiniz. Önce dalgalarla ilgili bilgilerinizi ilerletin, sonra geldiğiniz seviyede zaten tecrübelerinizin ışığında stop-loss yüzdesi belirlersiniz.

Özellikle Teknik Analiz cephesinde, genel kabul görmüş kurallardan biridir stop-loss uygulamak.

Ancak stop-loss mevzusu, benim ilgi alanıma girmiyor. Bunu da belirteyim.

paradokS
18-06-2004, 10:22
Cevap için teşekkürler Sn.Kahin...Sizi her an takipteyiz...

sungur
18-06-2004, 11:25
17270 in üzerine :D atak bekliyorum. :D

Kahin
18-06-2004, 11:29
Şu andan itibaren 1. seans sonuna kadar 17.020 - 17.100 aralığına hızlı bir atak beklenmeli. Atak, aynı hızla sonlanabilir..

Kahin
18-06-2004, 11:34
Az önceki mesajdaki öngörümü geri çekiyorum.

5 dakikalık grafiklere şimdi bakabildim. Bahsettiğim atak 11:05 - 11:20 saatleri arasında yaşanmış görünüyor.

Düzeltme artık bitmeli ya da son bir kez daha aşağı yapıldıktan sonra sert bir şekilde yukarı dönülmeli..

Bekliyoruz..

Kahin
18-06-2004, 12:26
Tüm arkadaşlara..

Açmış olduğum ve sizlerin ilgisine çekmeyi başarabilen Cafe Elliott bölümündeki misyonum sona erdi.

Amacıma ulaştım. Artık pek çok kişi Elliott Dalga Teorisi'nin piyasanın gizemini açıklamaya muktedir bir öğreti olduğu konusunda hemfikir sanırım.

Bundan sonra endeksi izleme işini siz sevgili arkadaşlarıma ve ileride buraya gelebilecek yeni arkadaşlara bırakıyorum.

Bana desteğini esirgemeyen tüm dostlarıma ve sorularıyla bu topiğin canlı kalmasını sağlayan tüm forumdaşlara teşekkürlerimle..

Bir de Sayın CenkEfe'ye, birlikte yürüttüğümüz bu bölüme katkılarından dolayı, özel olarak sonsuz kere teşekkürler..

Kendinize iyi bakın dostlarım. Unutmayın, başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Sadece fiyat çubukları yeterli.

Aranızdan ayrılırken son bir öngörü grafiği daha bırakıyorum. 8 Eylül 2004 tarihine kadar olan dönemde takip edebileceğiniz, birkaç olasılığı ele aldığım bir tahmin grafiğini miras bırakıyorum.

Bu grafikteki hareketlerin olmazsa olmaz şartı, 15.803 değerinin altına inmemek. Bakalım bu tahminler tutacak mı...

Hepinize elveda...

İşte önümüzdeki 3 ay için tahmin grafiğim...

http://img31.photobucket.com/albums/v94/Kahin/hissenet/Veda.gif

victory
18-06-2004, 12:47
Olmadıki şimdi daha karpuz kesecektik..Bu topiğin siz olmadan tadı tuzu olmaz ki...
Oldumu şimdi..

fantastico
18-06-2004, 13:02
Kahin ellerine yüreğine sağlık
gönül kalmandan yana ama yapacak birşey de yok
kötü oldu ya gitmen :(

M.Işılak
18-06-2004, 13:09
AMA AMA Sn. Kahin....

Durun gitmeyin...

Bir dakka... Niye? Ne oldu? Bir kabahatimiz mi var..

Kabahati olan varsa, falakaya yatıralım....

temese
18-06-2004, 13:10
Sayın Kahin

Anlaşılıyorki bu ülkenin kıymet bilir insanları sizinde kısa zamanda kıymetinizi takdir ettiler hatta hatta özel mesajlar yoluyla onore bile ettiler..

Karar sizindir tabii ki,hatta çok bile dayandınız.
Ben kendi adıma fikirleriniz ve öngörülerinizden faydalanmaya devam etmek isterim.Mail listenize beni eklerseniz sevinirim.

Bu ülkede bilgili olmak hele hele bildiğini paylaşmak çok büyük günahtır..

Hayırlısı olsun diyelim..

Teşekkür ve Saygıyla...

adanalı
18-06-2004, 13:12
yahu beni mazur görün Kahin nereye gidiyor niye gidiyor
benim hiç bir bilgim yok artık görüşemeycek miyiz
bu duruma hakikaten üzüldüm

che
18-06-2004, 13:35
Bir sabah kalktığınızda birde bakarsınız sokakta tank var :eek: Neye uğradığınızı anlayamazsınız :confused:
Sayın Kahin'in aramızdan ayrılmasıda böyle birdenbire oluverdi.Şaşırdık ve üzüldük :hmm:
Vardır mutlaka mantıklı bir açıklaması öğreniriz belki ileride,kibilir.
Şimdiye kadarki emeklerinize sonsuzteşekkürler ve saygılar sayın Kahin.

manishing
18-06-2004, 13:38
sayın kahin yardımlarınızın devam etmesini istiyoruz bu topiğnizle gerçekten büyük bi iş başardınız ama aramızda kalsanız olmazmı sayın kahin ? eğer giderseniz sizi çok özlicez

Merkür
18-06-2004, 13:42
Sevgili Kahin,

Elveda ağır kaçtı arada bir ben buradayım demeni bekliyorum.Sana şimdilik eyvallah, arayı açma arada bizi sevindir.

Görüşmek dileğiyle,

Hoşçakal.

kenanerc
18-06-2004, 13:51
Sayın Kahin

sayın manishing'e katılıyorum. Lütfen bizden desteğinizi esirgemeyin. Kendi adıma söylemek gerekirse, Cafe Elliot 'u daha tanıyalı 2 ay oldu. Sayenizde Elliot analizi nedir öğrenmeye başlamıştım.
ben cafe elliot'u okul gibi görüyorum. Çok faydalı ve seviyeli bir forum. bu forumda sizi öğretmen olarak görüyorum. Lütfen biz öğrencilerinizi yalnız bırakmayın.

Herkese saygılarımı sunuyorum.
Ve sayın Kahin'i tekrar geri dönmesi için ikna etmeye davet ediyorum.
Lütfen arkadaşlar fikirlerinizi yazıya dökün. Tek öğretmen ile ( sayın Cenkefe) kalmayalım bu güzel sınıfta. Sayın Kahin'de olsun aramızda.

Erkal Bıyıklıoğlu
18-06-2004, 14:40
Sayın Kahin'in mutlaka kendine özel bir sebebi vardır, ancak ben bu gidişi biraz da "baltayı bilemek için" kısa süreli bir gidiş olacağını umud etmek isterim... Burada kafanızdan hızla geçen fikir ve düşünceleri bir herkesin anlayaca bir dille yazmak hem ciddi zaman hem de ciddi bir enerji gerektiriyor. Sayın Kahin dinlenmeyi hak etti ama yakın zamanda tekrar geri gelmesini bekliyorum..

Bu arada diğer tüm arkadaşların katılımlarını daha da arttırarak sürdürmesini bekliyorum..

Herkese saygılar,

janus
18-06-2004, 14:48
Merhaba,

Bu hafta içim 2nci kez burkuldu... Birisi hemşehrim Priştina'yı kaybetmekten...
Diğeri de topic'imizin öksüz kaldığı hissine kapılmamdan...

Sn Kahin,

Daha bizlere soru-cevap forumu hazırlayacaktınız. Bizleri sınava tutacaktınız...

Herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim. Ayrıca, öğrettikleriniz paylaştıklarınız içinde teşekkürler...

Saygılarımla

musari
18-06-2004, 15:11
Sayın Kahin,
Böyle ani ayrılışınız hepimizi üzdü.
Umaraım kararınızı değiştirisiniz.
Yinede herşey gönlünüzce olsun.
Bütün gayret ve yorumlarınız için teşekkürler.
selamlar.

BONUSSİMO
18-06-2004, 15:17
Kahin kehanetinin sonucunu göremeden gitmene üzüldük doğrusu bilmediğimiz bir durum mu vaki oldu yoksa ???Hem miras bırakıyorum ne demek bu ????Umarım kötü bir durum yoktur.

korhan
18-06-2004, 15:47
Sn Kahin guzel sakaydi, kamera nerede el sallayalim :confused: :(

Sayenizde bir cok kisinin icinde EW atesi yandi, ben kendi adima; sayenizde cok yol katettim kisa zamanda. Siz olmasaydiniz herhalde cebellesip duruyordum su an.

Forumda gecen emeklerinizden, olgun yapinizdan, bahsetmeye gerek bile yok... ancak "Elveda" lafi bence de cok agir, lutfen yaz tatiline cikiyorum diyin.

En kisa zamanda sizi tekrar aramizda gormek uzere Sn Kahin,

iyi tatiller, saglicakla kalin..

nature
18-06-2004, 16:06
Sn Kahin guzel sakaydi, kamera nerede el sallayalim :confused: :(

Sayenizde bir cok kisinin icinde EW atesi yandi, ben kendi adima; sayenizde cok yol katettim kisa zamanda. Siz olmasaydiniz herhalde cebellesip duruyordum su an.

Forumda gecen emeklerinizden, olgun yapinizdan, bahsetmeye gerek bile yok... ancak "Elveda" lafi bence de cok agir, lutfen yaz tatiline cikiyorum diyin.

En kisa zamanda sizi tekrar aramizda gormek uzere Sn Kahin,

iyi tatiller, saglicakla kalin..

Sn.korhan'a aynen katılıyorum..Bu bir kamera şakası olsun diliyorum.. :confused:

Lektem
18-06-2004, 16:11
Bence Kahin'e birisi ters bi laf etti. Son mesajlarında hiçbir ayrılık işareti göremiyorum çünkü.

BONUSSİMO
18-06-2004, 16:48
Kahin çubukları sayın diyordu bize acaba çubuklar birinin gözüne mi battı sayarken ???

Merkür
18-06-2004, 17:29
Haftalık bazda endekse bakarsak, 24 mart 2003 dibinden zirveye 53 haftada gittik ki ideali 55 tir; 4 ağustos 2003 3 başlangıcından itibaren 34 haftada ulaştık ki bu da ideal sayı.
Zirveden 15800 e 8 hafta geldik 3 hafta tepki verdik.
Geniş perspektiften bakarsak önümüzdeki hafta 13.hafta olacak ki bu da ister 34 ister 53 haftanın ardına ideal düzeltme zamanı olabilir. 16700 ün altınada sarkmazsak bence 15800-18000 i 1 nolu18000-16xxx i 2 nolu dalga sayıp minimum 20xxx li bir 3 hedefi koyabiliriz.

Eleştirilerinizi bekliyorum lütfen cevap yazınız.

Saygılarımla.

paradokS
18-06-2004, 17:30
.....

Sn.Kahin, çalışmalarınızı bizimle paylaştığınız için size çok ama çok teşekkür ederiz.

Fakat böyle apansızın gitmenize de gönül koyarız...

Hiç olmazsa arada bir o değerli yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız, kurtlar sofrasında biz küçük yatırımcıları, meze olmaktan kurtarmış olursunuz...

Tekrar sağolun, varolun.

.........

janus
18-06-2004, 17:54
Haftalık bazda endekse bakarsak, 24 mart 2003 dibinden zirveye 53 haftada gittik ki ideali 55 tir; 4 ağustos 2003 3 başlangıcından itibaren 34 haftada ulaştık ki bu da ideal sayı.
Zirveden 15800 e 8 hafta geldik 3 hafta tepki verdik.
Geniş perspektiften bakarsak önümüzdeki hafta 13.hafta olacak ki bu da ister 34 ister 53 haftanın ardına ideal düzeltme zamanı olabilir. 16700 ün altınada sarkmazsak bence 15800-18000 i 1 nolu18000-16xxx i 2 nolu dalga sayıp minimum 20xxx li bir 3 hedefi koyabiliriz.

Eleştirilerinizi bekliyorum lütfen cevap yazınız.

Saygılarımla.

Size katılacağım sn. Merkür, ama biraz toparlanmam lazım..

Selamlar

SunShine
18-06-2004, 18:25
Hepinize elveda...

Sevgili dostum,

İşlerim sebebiyle iki gün foruma giremedim. PM'ini ve bu mesajını az önce farkettim. Sana PM den cevabını daha sonra yazacağım.

Bir sürü çalışma yaptın, kafa patlattın, hesap yaptın, kitap yaptın.

Gitmek en doğal hakkın.

Git biraz dinlen. Sn CenkEfe'nin dediği gibi, baltayı iyice bileyle.

Ama geri gelme vaktini de geçirme ha..

Seni herzaman bekleyeceğiz.

Hafızalarımızdaki müstesna yerinde muhafaza ederiz biz seni, sen dönünceye kadar.

Kendine iyi bak ve sevgili minik prensesine daha fazla vakit ayır.

Görüşmek üzere.

Mur@t
18-06-2004, 18:41
Sn. Merkur bahsettiğiniz sayım mumkun,o zman 1 dalgası abc şeklinde ilerlemiş olurki bu şekilde ilerleme ihtimalinden 167 nolu mesajımda bahsetmiştim.
Sn Kahinin buna cevabını 168 nolu mesajda bulabilirsiniz.

Bunu ancak dalga ilerlediğinde anlayabileceğiz.düşük bir ihtimal olarak var..Şu an Sn Cenkefe ve Sn Kahinin son sayımları yani bir abc yassı düzeltmenin içinde olduğumuzu kuvvetli ihtimal olarqak görüyorum.

Mur@t
18-06-2004, 18:46
Bu arada 5 dakikalık grafikte bir abcde diagonalinin 16950 den geçen üst bantının dışında kapanış yaptık gözüküyor.Doğrumu acaba
ne dersiniz Sn.Cenkefe ?

Erkal Bıyıklıoğlu
18-06-2004, 19:00
Aşağıdaki grafikte iki ihtimali göreceksiniz. İlki 15800 - 18040 çıkışını bir a-b-c düzeltmesi olarak kabul ediyor. Bu durumda

i- A-B-C şeklinde bir flat dalganın A dalgası oluştu şu anda a-b-c şeklinde B dalgası ilerliyor , a dalgası 16800 civarında bitti zayıf bir atakla 17500'e doğru b dalgası oluşacak. Ardından hedefi en azından 16500'ün altı (muhtemelen 16300 olan) c dalgası ile B dalgası bitecek. C dalgası için 18300 veya üzeri diyorum ama detay analizini bu ihtimal olgunlaşınca yaparız.

Yada W-X-Y şeklinde bir dalga oluşacak. Bu durumda W oluştu X dalgasının oluşumunu şimdiden kestiremiyorum ancak bu dalga oluşuyorsa çok sıkıcı ve yatay sürecek bir piyasa var demektir.. Bir kaç gün içinde bu dalganın yapısı hakkında da tahminlerde bulunabileceğiz.. Genel olarak A-B-C dalgası gibi olsa da özellikce C dalgasındaki gibi sert bir ralliyi Y dalgasında göremeyeceğiz.

ii- Şu sıralar üzerinde durduğumuz itki dalgasının 1 nolu dalgası bitti , 2 nolu dalgası flat olarak ilerledi ve bitti yada bitmek üzere.. Bu olasılığın oluşması için yukarıya doğru çok sert bir hereketin başlaması gerekmekte ve ciddi hacim artışı görmeliyiz.

Sözün kısası 17500'e doğru nazlı ve az hacimli bir çıkış olursa satış fırsatıdır. 16500 altından alım yapılabilir daha sonra.. Eğer hacimli bir şekilde 17500 üzerinde kapanış yaparsak , depoyu full mal yapmak gerekiyor..

Saygılar..