PDA

View Full Version : TURGG Türker proje gayrimenkul ve yatırım geliştirme a.ş.

Pages : [1] 2 3 4

guneysu
28-10-2016, 11:52
Türker proje gayrimenkul ve yatırım geliştirme a.ş.

(eski unvan: Mutlu yatırım proje ve gayrimenkul geliştirme a.ş.)

yeni başlıktan devam edelim.

derinlikler
28-10-2016, 11:59
http://i.hizliresim.com/zn9nLO.png (http://hizliresim.com/zn9nLO)

Hayırlı Olsun...:he:

denizozbilek
28-10-2016, 12:08
bilerek ve kasitli haber yaptirilmis...ey spek efendi eyyy tahta yapici adin her neyse....
bu saatte kadar satmamisiz kol gibi zarardayiz , zarari kabullenip sanami verelim...biz parayi cok kolay kazaniyoruz ya bizz salagiz sen akilli...sen 18 yasinda delikanlisin biz 80 yasinda ihtiyariz degilmi...zamanimiz var merak etme en azindan o tarlada kazma kurek vurulmadan cikmayiz bunu bil istedim...dusur bakalim nereye kadar dusurecen sende para varsa bizdede sabir var merak etme...az da birlikte kazanmayi ogrenelim bu ne ya hep bana hep bana...birlikte kazansak ölürmüsün...bu dunyanin birde obur tarafi var azda hayr duasi al..hadi yap bi guzellik hep beraber kazanalim olmazmi???

bilselc
Hayırlı olsun yeni sayfamız😀

denizozbilek
hayirli olsun yeni baslik...ilk sayfada bizde olalim.. :he:

ergul
28-10-2016, 12:18
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161028/8fb58bf81bf0ca96ff3e3a21837bfc49.png
Doktor bu ne!!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bilselc
28-10-2016, 12:21
Bence takasların hiç bir ehemmiyet ve önemi yok..tahta sahipli ve zor... askı haberini önceden alıp sosyal medyada ve forumlarda yüksek hedef ile dillenen , dillendirilen bir-iki haftayı geride bıraktık.. teknik olarak ta , askıdan önce mala girenlerinde maaliyet yerlerine geldik...son maalarıda ellerinden çıkarmışlardır dün bugün...buradaki dostları tenzih ederim...bu konuda

Spek bu süreçte rahat işlem yapmaları için hacim yapmak babında yukarı çekti.."ustadin dediği yere gidiyor" diyen balıklar oltaya takıldı...olay bu bence...

Haftaya daha stabil yatay lâkin hafif yeşilli seanslar göreceğiz gibi...

Şirketin beklentileri geleceği iyi olsada .. şirketi yönetenler iyi niyetli değil bu kesin ..hisse fiyatı yada hareketleri için söylemiyorum genel olarak.. Bende böyle bir izlenim bıraktı...

bilselc
28-10-2016, 12:27
Borsa zor arena...heleki ülkemizde...eski bir arkadaşım şöyle tanımlardı... sabırlıların sabırsızlardan para kazandığı yer.... göreceli olabilir bu tanım.. kişiden kişiye görede değişir lâkin bence doğru

bilselc
28-10-2016, 12:29
Şimdiden forum ve hissedarların 29 ekim cumhuriyet bayramını kutlarım

derinlikler
28-10-2016, 14:38
http://i.hizliresim.com/zn9369.png (http://hizliresim.com/zn9369)

derinlikler
29-10-2016, 13:48
http://i.hizliresim.com/A3WWEL.png (http://hizliresim.com/A3WWEL)

uppsallla
29-10-2016, 16:59
Bence takasların hiç bir ehemmiyet ve önemi yok..tahta sahipli ve zor... askı haberini önceden alıp sosyal medyada ve forumlarda yüksek hedef ile dillenen , dillendirilen bir-iki haftayı geride bıraktık.. teknik olarak ta , askıdan önce mala girenlerinde maaliyet yerlerine geldik...son maalarıda ellerinden çıkarmışlardır dün bugün...buradaki dostları tenzih ederim...bu konuda

Spek bu süreçte rahat işlem yapmaları için hacim yapmak babında yukarı çekti.."ustadin dediği yere gidiyor" diyen balıklar oltaya takıldı...olay bu bence...

Haftaya daha stabil yatay lâkin hafif yeşilli seanslar göreceğiz gibi...

Şirketin beklentileri geleceği iyi olsada .. şirketi yönetenler iyi niyetli değil bu kesin ..hisse fiyatı yada hareketleri için söylemiyorum genel olarak.. Bende böyle bir izlenim bıraktı...

Cok dogru bir tespit

jenaratorcu
31-10-2016, 15:51
Noldu simdi?
Aski cikiyor dendi...
Yeni ky'ler geldi...
Sonra aski cikti...
Spek devreye girdi...Sanki 1.8 emsal hic bilinmiyormus gibi bir algi yaratildi...Ki bizim arsada bu 2.20'lere falan geliyor...Sanki bu 2.2 emsal cok kotuymus gibi senaryolar yazildi...Kottan cikmaya varacak masallar anlatildi...Halbuki ayni emsaller ile dunya para eden projeler varken, ky korktu...
Yeni gelen bu ky'ler satti...
Spek para kazandi...
Ortalik dagildi...
Uzuncular biz bize kaldik...
Herseyin hayirlisi...

derinlikler
31-10-2016, 18:49
http://i.hizliresim.com/A3aWlQ.png (http://hizliresim.com/A3aWlQ)

usta123
31-10-2016, 18:51
bilerek ve kasitli haber yaptirilmis...ey spek efendi eyyy tahta yapici adin her neyse....
bu saatte kadar satmamisiz kol gibi zarardayiz , zarari kabullenip sanami verelim...biz parayi cok kolay kazaniyoruz ya bizz salagiz sen akilli...sen 18 yasinda delikanlisin biz 80 yasinda ihtiyariz degilmi...zamanimiz var merak etme en azindan o tarlada kazma kurek vurulmadan cikmayiz bunu bil istedim...dusur bakalim nereye kadar dusurecen sende para varsa bizdede sabir var merak etme...az da birlikte kazanmayi ogrenelim bu ne ya hep bana hep bana...birlikte kazansak ölürmüsün...bu dunyanin birde obur tarafi var azda hayr duasi al..hadi yap bi guzellik hep beraber kazanalim olmazmi???

denızbey kasıtlı haber demssınız ama haberde yazan her sey dogru ve cıkmadı mı hısse 45 ten 37 ye dusmedı mı ?

usta123
31-10-2016, 18:53
Hissede olan çakalları ve dogruları yazdım dıye yıne ceza yedık 1 hafta aradan sonra merhaba...Hısseyı 41 42 den saatınca 43 44 olunca Usta nerde Malını Kaptırmadın mı dıye ımada bulunan sözüm ona KY dostu ustadlar yıne kaybolmus. 3 kişi var onlar gelınce emın olun jhısse cakılıyor.Sız satmayın dıye sıze masallar anlatıyorlar 43 44 ten...Kım mı :) Araştırın sız de.Bir tanesi yazılarını sılmıs o donemdekı.Herkes bu konud haklı olduugmu bılse de bunu dıyemıyor bana kufredılmesı ıcın benı hedef gosterıyorlar

e.yegen
31-10-2016, 19:32
Usta gecmis geride kaldi bundan sonraki senaryo nedir?

ARES3379
31-10-2016, 19:55
Hissede olan çakalları ve dogruları yazdım dıye yıne ceza yedık 1 hafta aradan sonra merhaba...Hısseyı 41 42 den saatınca 43 44 olunca Usta nerde Malını Kaptırmadın mı dıye ımada bulunan sözüm ona KY dostu ustadlar yıne kaybolmus. 3 kişi var onlar gelınce emın olun jhısse cakılıyor.Sız satmayın dıye sıze masallar anlatıyorlar 43 44 ten...Kım mı :) Araştırın sız de.Bir tanesi yazılarını sılmıs o donemdekı.Herkes bu konud haklı olduugmu bılse de bunu dıyemıyor bana kufredılmesı ıcın benı hedef gosterıyorlar

Usta sen olmayınca sesiz oluyur burası kendi adıma arada atışsak bile sen ve ben hala burdayız

ARES3379
31-10-2016, 19:59
Noldu simdi?
Aski cikiyor dendi...
Yeni ky'ler geldi...
Sonra aski cikti...
Spek devreye girdi...Sanki 1.8 emsal hic bilinmiyormus gibi bir algi yaratildi...Ki bizim arsada bu 2.20'lere falan geliyor...Sanki bu 2.2 emsal cok kotuymus gibi senaryolar yazildi...Kottan cikmaya varacak masallar anlatildi...Halbuki ayni emsaller ile dunya para eden projeler varken, ky korktu...
Yeni gelen bu ky'ler satti...
Spek para kazandi...
Ortalik dagildi...
Uzuncular biz bize kaldik...
Herseyin hayirlisi...

Kottan çıkma ben söyledim
Adamların bu aşamaya gelen bir arsa için hiç mi öngörüsü olmaz projesi olmaz
Benim umutsuzluğum bundan
Hepimiz bu arsa üzerinde neler olur diye düşünür ken bunların hiç bir planın olmaması sizin aklınıza ne getirir
Sadece bu arsa olan bu şirket bu kadar sessiz ilgisiz olmasına kızıyorum

Emsal 1,80 olacagını çok önceden herkes biliyordu

ata_306
31-10-2016, 20:01
son haftalarda şirketle konuşan oldumu hiç bir proje felan açıklamak gibi niyetleri yokmu bursadan gelen paranın da yarısını yemişler yönetim gideri ayağına bu aslında yöneticilerimizin çok kötü niyetli olduğunu göstermeye yeterde artar hani geçenlerde birileri diyorya borsa kotundan çıkma gibi gizli bi gündemleri olabilirmi bu adamların daha öncede bu konuda konuşmalar yapılmıştı ama aslı astarı yok galiba birde bugun ayrılacak olsa hisse başına kaç tl den vermesi gerek sanırım son bir aylık ortalamaya bakıyorlar aklımda deli sorular

derinlikler
31-10-2016, 20:05
son haftalarda şirketle konuşan oldumu hiç bir proje felan açıklamak gibi niyetleri yokmu bursadan gelen paranın da yarısını yemişler yönetim gideri ayağına bu aslında yöneticilerimizin çok kötü niyetli olduğunu göstermeye yeterde artar hani geçenlerde birileri diyorya borsa kotundan çıkma gibi gizli bi gündemleri olabilirmi bu adamların daha öncede bu konuda konuşmalar yapılmıştı ama aslı astarı yok galiba birde bugun ayrılacak olsa hisse başına kaç tl den vermesi gerek sanırım son bir aylık ortalamaya bakıyorlar aklımda deli sorular

Bir yıllık ortalamayı bile verseler bugünün kapanış fiyatından daha yüksek..Ayrıca kaç gün geçti ki plandan sonra adamlar hemen bir firmayla anlaşsın..Belki onlarda şaşırmıştır imar çıktığına..:)

bilselc
31-10-2016, 20:05
Borsa belirsizliği sevmez veyahutta riski.. olay şu.. plan askıda...imar komisyon ve başkan imzası tamam.. lâkin askıda itiraz riski olasılığı varmı? var..daha önce yaşandı....bu ortamda stabil kalacaktır... askı sürecinin bitmesine yakın daha volatiliteli olabilir...bizler en iyi yaptığımız işi yapacağız en azından kendi adıma beklemek😀.. yapacakta birşey yok.. öyle görünüyor

uppsallla
31-10-2016, 20:23

Sirketle ne konusaksin... hicbirseyden haberleri yok askinin ciktigini bizden ögreniyorlar... kötü niyet ne demek ... o kelime az bile... bu durumlarda olmasinin tek sebebi sirket... spek de zaten sirket... hisseyi buralarda tutmalari kottan cikma dedikolarini gercekci yapiyor... yarin cikiyorum dese en yüksek kaci gördü 49.... sirketin aski sonrasi degeri ne? projesiz 70 alin size beyin jimnastigi...

uppsallla
31-10-2016, 20:24
Bir yıllık ortalamayı bile verseler bugünün kapanış fiyatından daha yüksek..Ayrıca kaç gün geçti ki plandan sonra adamlar hemen bir firmayla anlaşsın..Belki onlarda şaşırmıştır imar çıktığına..:)

Iyide en son girenlerlerin ortalamasi 43 civari :)

ergul
31-10-2016, 20:32
Yeni Sermaye Piyasası Kanunu’nun 23. maddesi ile Borsa kotundan çıkmanın önemli nitelikteki işlem olarak sayıldığını ve buna ilişkin esasların Kurulun II-23.1 sayılı Tebliği ile belirlendiğini belirten Ertaş, burada da %95’lik eşik esas alınarak hakim ortağa pay alım teklifi zorunluluğu getirildiğini kaydetti.Ertaş, pay alım teklifi fiyatının da, Kanun’un 24. maddesi uyarınca açıklamadan önceki otuz gün içinde Borsa'da oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olarak belirlendiğini belirtti.

ergul
31-10-2016, 20:33
Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanılabilmesi için şart olan yüzde 98’lik oy hakkı oranı, 31/12/2014 tarihine kadar doğmuş olan ve doğacak hakların kullanımında yüzde 95, 31/12/2017 tarihine kadar doğacak hakların kullanımında ise yüzde 97 olarak dikkate alınacak

ergul
31-10-2016, 20:34
bazıları işkembeden sallıyor...

usta123
31-10-2016, 22:03
Usta sen olmayınca sesiz oluyur burası kendi adıma arada atışsak bile sen ve ben hala burdayız

bol kazanç hemşerim aynen. bır de yasaklamasalar

usta123
31-10-2016, 22:09
Beyler herkes strateji belirleyip yuzde 10 ar artışlarda atıyorum malının yuzde 10-20 sini satsaydı emınım su an 50 uzerıydı hısse ama cogumuz da ac gozluluk yaptık satmadık cogumuz sonra adam kızıp trade olayına yenı ky avına cıkıyor cunkı eskılerden mal alamayacagını bılıyor.Zaman sıkıntısı da yok adamalrın.Ama her zaman su oluyor 20 M hacım varsa ertesı 3 gun ıcınde 40 altına ordan 36 38 bandına gelıyor ki endeks olarak hala ıyı duurmdayız. USD nın 4 tl olması konuusluor kı boyle duurmda ve etrafımızdakı beklenen olayları da gozonune aldıgımızda ıstedııg zaman yıne 32 ve altına getırebılır. Sahı 43 44 ken ne guzeldı dımı :D

derinlikler
31-10-2016, 22:30
Iyide en son girenlerlerin ortalamasi 43 civari :)

http://i.hizliresim.com/4047E0.png (http://hizliresim.com/4047E0)

akselcan
01-11-2016, 16:58
Güzel taktik bankalar giderken baskı yap hiç eşlik etttirme ama bankalara satış gelirken millettin malını topla...piyasa düşüyor diye gelen satışa sevinmiş gibi alış var sanki

derinlikler
01-11-2016, 18:48
http://i.hizliresim.com/9GJE0k.png (http://hizliresim.com/9GJE0k)

e.yegen
01-11-2016, 21:51
Enteresan kâğıt sağlam durdu izlenimi verdi kagidin py si a1 endeksi bahane edip asagi vermedi geleni aldi cikmasinada izin vermiyor ky birakin gidin mesajimi veriyor. Zor tahta neyse dusmesinde artik kismetimize ne çıkarsa bekleyip gorcez..

akselcan
01-11-2016, 22:51
Adam borsanın en basit en temel işini yapıyor biz burada sayfalarca tartışıyoruz. Herkes alırken sat herkes satarken al. Bugünkü endeks panik satışı olmasa ziraat o malı satmaz diğerleride malı kapamaz. 42-43 lira üzerinde HSBC A1 TEB 100 bin lot satmışlardı 35bin lik kısmını bugün itibari ile geri aldılar. Tahmini olarak bu ayın ortasında askı haberi gelecek zamanlama manidar...

e.yegen
01-11-2016, 23:04
Temel mantik diyonda ky para kazandirma niyetleri yok bunlarin kac seferdir 40 ustunde sattilar tam oldu derken hop asagi verdiler100 bin dedigin cevirdikleri 50 bini gecmez bunlarin satilan diger 50 bin takiptekilerin tahtaya dusen mallari .ama dedigin gibi 3-4 kurum takip etmekte fayda var..bellide olmaz beklenmedik anda yukari cekerler..

derinlikler
03-11-2016, 00:09
http://i.hizliresim.com/vZ125O.png (http://hizliresim.com/vZ125O)

e.yegen
03-11-2016, 18:37
Yataya bagladi destekte. Yazan da azaldi surede azalmaya basladi innmeye yakin hareket cekecekmi bakalim.

akselcan
04-11-2016, 11:00
Çok yazık yaa ya 41-44 arasında gelenlerin malını çatır catır kızdıra kızdıra alıyorlar....

gizligüc
04-11-2016, 11:19
Çok yazık yaa ya 41-44 arasında gelenlerin malını çatır catır kızdıra kızdıra alıyorlar....

bende aldım bu fiyatlardan ama bu düşüşün sorumlusu değilim çok şükür.içim rahat.. YTD

akselcan
04-11-2016, 11:25
Bende başladım kendi adıma.. tahminim sabah satıp alttan alırım diyen bir akıllı vardı onun malları havada kapıldı Burada düşse bir olay olsada alsak diye bekleyen yukardan satmış 70-80 bin lotluk potansiyel alıcı var. Ne yapacaksın bu işin doğası bu zarar edecek ki diğerleri kazansın

Bir de çok enteresan bir durum var normalde bu hissedeki sahtekarların tarzı hep şudur yukarda gaz verip bu seviyelere gelincede kriz çıktı şöyle olacak böyle kötü batıyoruz yapıp milletin malını kapmaya çalışırlar.

En son seferde bu çok bilen mallar 35-37 arası sat al yapıp malı kaptırınca askı haberine 42-44 de atladılar şimdi dikkat ediyorsanız hepsi kuzu gibi ses soluk yok çünkü 42 maliyetli mallar kitlenmiş vaziyette...kusura bakmayın beter olsunlar diyorum ama bu şerefsizler gibi hisseyi bu seviyelerde kötülemiyorum doğrusu şudur evet şu an memlekette kriz var ama zaten krizde ucuza temeli doğru mal alırsan para kazanırsın millet goy goy yaparken satmak lazım

e.yegen
04-11-2016, 11:58
Enteresan kâğıt sağlam durdu izlenimi verdi kagidin py si a1 endeksi bahane edip asagi vermedi geleni aldi cikmasinada izin vermiyor ky birakin gidin mesajimi veriyor. Zor tahta neyse dusmesinde artik kismetimize ne çıkarsa bekleyip gorcez..

bu hengamede yine satışları alıyorlar eski turgg olsaydı daha aşagılarda idi..demekki py alıyor. demekki bu sefer olacak..

akselcan
04-11-2016, 12:30
Turgg eski turgg esasında fark yok tek fark sat al yaparak hisseyi indiren serefsizlerin 42-44 arası mala kitlenmiş olması....
Yoksa şimdiye 50 tane yeni nikle gelmişler ama ben de fikrimi söylüyorum benim de düşüncelerim var diye milletin malını kapmak için her türlü yalan dolana başlamışlardı.

Böyle günlerde kottan çıkar imar olmaz kriz var ülke batar bunların standart yalanlarıdır keşke gelseler diyoruz şimdi gelseler de o kitlenen malları satsalar.... :)

usta123
04-11-2016, 14:32
Ne tuhaftir ki bütün yazdıklarım siliniyor. Ky dusmanlarinin yazilari hic silinmiyor...Uzun sureli yatırım bu cografyada riskli dedim hep. 44 45 olunxa satilmali en azindan yuzde 30 uyla dedik ben kendim 41 42 den satiyorum dedim. Yazik ky kaybetti hep

usta123
04-11-2016, 14:33
Hisse 39 civarindayken de topluyor demistiniz sn akselcan keske satyatdi ky burdan 35 ten alirlardi.d

usta123
04-11-2016, 14:37
Endeks cikarken cikmayip duserken hep ayak uydurdun. 2 uc goygoycuyla kosesin. Bu arada ky ye tavsiyem dusus bitince girin ne zaman dusus bitecegi kesinmis gibi ka dirilanlardan olmayin

akselcan
04-11-2016, 14:46
Yok mu yahu bir tane bile riskleri yatırımcıya anlatmak isteyecek ülke krizde hisse kottan çıkıyor proje olmaz imar az oran az falan filan diye zırvalayacak....bana tek tek nikleri saydırmayın şimdi

Mala kitlenince kedi gibi bir tanesinin sesi çıkmıyor...... Önemli olan her zaman dik durmak pozisyonun neyse net ortaya koymak ve gerçekleri konuşmak. Meşhur sanal gruplar çeteler vardı.... satışa bekliyorum çok seviyorardı sat al yapmayı. Whats up ı yavaşlatmışlar ondan herhal buyursunlar satsınlar zararına. Elbet o malları alan çıkar....

akselcan
04-11-2016, 14:50
Hisse 39 civarindayken de topluyor demistiniz sn akselcan keske satyatdi ky burdan 35 ten alirlardi.d

42-44 de takasda mal veriyorlar diye burada tek uyarıyı yazan benim...37 de biraz alışa geliyorlar galiba yazan da benim.... kendi adıma 37-38 arası 1/20 aldım yazan da benim..Bekliyorum whats up çetesi satsın onların malını alıcam :)

Düşülerde bu çete aşağıda kapatmaya çalışırdı gün sonu yırtınırlardı kör seansta ...Hadi kapatın aşağıda 35 kapatın hatta 34 e mal verin köküyle alırlar malınızı....

usta123
04-11-2016, 15:28
42 44 ten satin mi dediniz :-) yoksa is bitince olayi mi analiz ettiniz :-) Kimse kusura bakmasin realize edin diyen tek kisi bendim. O gruplari bilmem ama mal kaptirmayin diye yazan 44 42 arasi bazilari vardi onlari aciklamali.dx

akselcan
04-11-2016, 15:35
42 44 ten satin mi dediniz :-) yoksa is bitince olayi mi analiz ettiniz :-) Kimse kusura bakmasin realize edin diyen tek kisi bendim. O gruplari bilmem ama mal kaptirmayin diye yazan 44 42 arasi bazilari vardi onlari aciklamali.dx

Usta uyarı yazısını 19/10 da yazmışım hisse o gün 42 lira....

Onlar kendini biliyor merak etme sen çete zaten şu an balık gibi seyrediyor...
40 liraya kadar gelemezler yazamazlar malı satmış olsalar şu an uzaylılar dahil tüm riskleri yazıyorardı... :)

e.yegen
04-11-2016, 19:10
Turgg eski turgg esasýnda fark yok tek fark sat al yaparak hisseyi indiren serefsizlerin 42-44 arasý mala kitlenmiþ olmasý....
Yoksa þimdiye 50 tane yeni nikle gelmiþler ama ben de fikrimi söylüyorum benim de düþüncelerim var diye milletin malýný kapmak için her türlü yalan dolana baþlamýþlardý.

Böyle günlerde kottan çýkar imar olmaz kriz var ülke batar bunlarýn standart yalanlarýdýr keþke gelseler diyoruz þimdi gelseler de o kitlenen mallarý satsalar.... :)
eski turgg gitmis endekse uysaydi coktan 32-34 arasinda idi.. Adamlar habere kadar tutacaga benzer sonrasi sabretmemize bakar..

ARES3379
04-11-2016, 19:22
G.... Haberi olmayan zatlar kaçtan e itiraz olmuş onu yazın kim etmiş neden etmiş onu yazın hele buraya

Bazılarını biz ARSAN hissesinden tanırız o kendini biliyor kimle mal cevirmiş kimlere ne olmuş onu da biliriz

akselcan
04-11-2016, 19:57
Bak bu çok iyiydi yatırım cehaletinde son nokta. Bakın ben satacak varsa şimdiden söyleyeyim askıya %100 itiraz olacak hatta belki bizim şirket itiraz eder. İtiraz olacak diye malını satmak isteyen varsa kesin satsın. Kesin alıcı bulur ....Bugün misal kütür kütür mal almışlar....

malım bugün itibariyle %5 den %10 a çıkardım yani esasında bu cahiller bu yüzden satsa en çok bana yarar ama içeride yüzlerce bekleyen yatırımcı var o yüzden onların hakkı için cuma akşamı size işin doğrusunu yazayım.

Bizim yaşadığımız süreçte itiraz tam olarak şu demek....devlet baba allah senden razı olsun imarı çıkarmışsın ama ucundan azıcık daha fazla versen olmaz mı ? Eğer bunu demek istiyorsan askıya itiraz edersin... Misal bence bizim şirket ve diğerleri kesin bunu yapacak toplu halde o yüzden itiraz bana göre kesin %100.

Peki itiraz olunca ne oluyor.... HİÇ BİR ŞEY OLMUYOR olay da bunu bilmekde yatıyor zaten itirazın sürece hiçbir etkisi yok. Süreç aynen işlemeye devam ediyor devlet baba 1 ay içinde tamam çocuklar size şu kadar daha verdim yada hadi yeter size bu diyerek
süreci tamamlıyor.

Nasıl yani peki bu süreç hiç bir şekilde sekteye uğrayamaz mı ?

Uğrar süreci sekteye uğratmak itirazla olmaz sadece ve sadece bölgedi hak sahipleri dava açarsa olur (eskiden herkes dava açabiliyordu şimdi sadece hak sahipleri) peki bu mümkün mü ? valla ben tüm bölgenin hak sahiplerini bir araya getiren dernekle konuştum. Adamlar zilsiz oynuyorlar. imardan orandan her şey den çok çok mutlular. Böyle karışık bir ortamda adamların tarlası arsa olmuş dava açmak akıllarının ucunda bile yok.

Kısaca İtiraz %100 dava %0 beklentim ve bildiklerim bu yöndedir o yüzden itiraz olacak diye satan bir 42-44 lapini bulursam ben kendi adıma affetmem

beni bağlar benim düşüncem benim riskim herkese başarılar

e.yegen
04-11-2016, 20:35
Bak bu çok iyiydi yatırım cehaletinde son nokta. Bakın ben satacak varsa şimdiden söyleyeyim askıya %100 itiraz olacak hatta belki bizim şirket itiraz eder. İtiraz olacak diye malını satmak isteyen varsa kesin satsın. Kesin alıcı bulur ....Bugün misal kütür kütür mal almışlar....

malım bugün itibariyle %5 den %10 a çıkardım yani esasında bu cahiller bu yüzden satsa en çok bana yarar ama içeride yüzlerce bekleyen yatırımcı var o yüzden onların hakkı için cuma akşamı size işin doğrusunu yazayım.

Bizim yaşadığımız süreçte itiraz tam olarak şu demek....devlet baba allah senden razı olsun imarı çıkarmışsın ama ucundan azıcık daha fazla versen olmaz mı ? Eğer bunu demek istiyorsan askıya itiraz edersin... Misal bence bizim şirket ve diğerleri kesin bunu yapacak toplu halde o yüzden itiraz bana göre kesin %100.

Peki itiraz olunca ne oluyor.... HİÇ BİR ŞEY OLMUYOR olay da bunu bilmekde yatıyor zaten itirazın sürece hiçbir etkisi yok. Süreç aynen işlemeye devam ediyor devlet baba 1 ay içinde tamam çocuklar size şu kadar daha verdim yada hadi yeter size bu diyerek
süreci tamamlıyor.

Uğrar süreci sekteye uğratmak itirazla olmaz sadece ve sadece bölgedi hak sahipleri dava açarsa olur (eskiden herkes dava açabiliyordu şimdi sadece hak sahipleri) peki bu mümkün mü ? valla ben tüm bölgenin hak sahiplerini bir araya getiren dernekle konuştum. Adamlar zilsiz oynuyorlar. imardan orandan her şey den çok çok mutlular. Böyle karışık bir ortamda adamların tarlası arsa olmuş dava açmak akıllarının ucunda bile yok.

Kısaca İtiraz %100 dava %0 beklentim ve bildiklerim bu yöndedir o yüzden itiraz olacak diye satan bir 42-44 lapini bulursam ben kendi adıma affetmem

bende onu diyorum tahtayı yapanlar biliyorlar turgg o yüzden saglam..

denizozbilek
04-11-2016, 20:46
burada yazmiyoruz diye mal sattigimiz yok...aksine maliyet dusurmeye devam...

usta123
04-11-2016, 21:00
eski turgg gitmis endekse uysaydi coktan 32-34 arasinda idi.. Adamlar habere kadar tutacaga benzer sonrasi sabretmemize bakar..

Sağlam saçmalamışsın hacı; endeks 80 bın sınırından yuzde kac dustu ya turgg ? 2 gun once normalın 5 katı dustu dıye mı bu az dusunce sevınceme hayal dunaysına baglama.Vallahı burdakılerın hayal dunyasına hastayım her şeyden olumlu bı sey buluyorlar;pollyana mı ebenız?

ata_306
04-11-2016, 21:00

süreci tamamlıyor.

ha şöyle ya ya açıklayıcı güzel bilgiler anlatın da panikleyip kaçanlar geri gelsin bu arda şaka maka tüm piyasa fena düştü maliyet düşürmeye devam mal toplamaya devam

e.yegen
04-11-2016, 21:20
Sağlam saçmalamışsın hacı; endeks 80 bın sınırından yuzde kac dustu ya turgg ? 2 gun once normalın 5 katı dustu dıye mı bu az dusunce sevınceme hayal dunaysına baglama.Vallahı burdakılerın hayal dunyasına hastayım her şeyden olumlu bı sey buluyorlar;pollyana mı ebenız?

hisseyi yerden yere vuruyon yinede peşini bırakmıyorsun madem kötü neden alıyorsun tekrar tekrar..

akselcan
04-11-2016, 21:59
Size bir örnek vereyim cuma cuma gülün biraz...

Şimdi bu askı hikayesinden önce 15 temmuz falan olmuş TURGG 40 lardan kütür kütür her gün düşüyor hacimsiz meşhur whats up çetesi var ...Garanti gedik karşıklı her gün vur al ....onların bir tane sallayıcısı vardı burada, rahmetli o günler full sat al modunda yazardı şöyle kötü böyle kötü söyle kriz böyle tufan neyse bir gün gene cuma akşamı gece saat 11 yazdı ....biliyormusunuz fitch notumuzu düşürmüş pzt çok kötü olacak.... :) işin komik tarafı fitch not indirimini 2 gün önce çarşamba yapmıştı....

şu anda hepsi arazi rahmetli oldu yüz yok tabi 35 de sat deyip 44 al demek başka bir mizaç tabi.....

Gece gece bunu niye tekrar yazdın derseniz.... Standard and poors bu gece kredi not görünümümüzü yükseltmiş ...Pazartesi günü tahminim olumlu olur.

Aklıma geldi işte bu forumda son 3 senede kadar çok sahtekar gördüm ki şaşırmak zor artık

ARES3379
04-11-2016, 22:26
eşeğe cilve yap demişler, çifte atmış

e.yegen
04-11-2016, 22:45
Turgg tahta yapicisi geleni aldi endeks yukari dondugunde baskilamaya devam edecekmi itirazi bahane edip.

akselcan
04-11-2016, 23:15
Turgg tahta yapicisi geleni aldi endeks yukari dondugunde baskilamaya devam edecekmi itirazi bahane edip.

Aldıkları doğru özellikle de bugün gün sonu datası ve takas teyit ediyor ama hala kuvvetli almıyor incitmeden döküleni topluyor insanları trade ettirip malı kapıyor. Misal hisseyi %3 düşüşe salmıyor salsa mal gelmeyecek ama %1,5 eksi olunca aa endeks daha kuvvetli düşüyor diyerek vur al yapmaya çalışanların malını çaktırmadan kapıyor.

Tahminim hala 40-50 bin lot arası alım kapasitesi var askıya itiraz oldu diye gelebilecek son enayi satışınıda orada temizler. Gerçi bu akşam askı ve itiraz hakkında yazdıklarımı okuyanlar olursa bu askı kısımdan zor enayi malı bulur.

e.yegen
05-11-2016, 17:00
Aldýklarý doðru özellikle de bugün gün sonu datasý ve takas teyit ediyor ama hala kuvvetli almýyor incitmeden döküleni topluyor insanlarý trade ettirip malý kapýyor. Misal hisseyi %3 düþüþe salmýyor salsa mal gelmeyecek ama %1,5 eksi olunca aa endeks daha kuvvetli düþüyor diyerek vur al yapmaya çalýþanlarýn malýný çaktýrmadan kapýyor.

Tahminim hala 40-50 bin lot arasý alým kapasitesi var askýya itiraz oldu diye gelebilecek son enayi satýþýnýda orada temizler. Gerçi bu akþam aský ve itiraz hakkýnda yazdýklarýmý okuyanlar olursa bu aský kýsýmdan zor enayi malý bulur.

Belli olmaz karsilikli islem ile asagi verir panik yaptirir..36 destek 40 ve 44 sirasiyla direncleri..endeksi bahane edip asagilari zorlardi baska zaman olsa. Demekki bu sefer olacak sonuca yaklasildi..

usta123
07-11-2016, 11:58
Belli olmaz karsilikli islem ile asagi verir panik yaptirir..36 destek 40 ve 44 sirasiyla direncleri..endeksi bahane edip asagilari zorlardi baska zaman olsa. Demekki bu sefer olacak sonuca yaklasildi..

Kesin :) Nasıl bır hayal kırıklıgındakı ınsanlar hala masallara ınanmak ıstıyo :D evet turgg 44 olucak yarın :D

e.yegen
07-11-2016, 20:31
Meydan sana kaldi beklenti imardi yapti hareketini basladigi yere geri dondu haber olmayinca harekette olmuyor. Sirkette ky dusunmuyor.yeniden degerleme yapsa proje vb. Haber gonderse bak nasil zipliyor.basina dikmis birini baskilatiyor kagidi..

barsisa_anata
07-11-2016, 21:41
Bekliyorum.Bekliyorum.Gercekten sabir aciymis.Turgg.
Sel gitti.Kum kaldı.

katti
07-11-2016, 22:00
Beyler bana bu kağıdı 6 ay vadede arkadaşım önerdi beklentisi nedir aceba

haytalı
07-11-2016, 22:17

öneren arkadaşınıza niye sormadınız

noregret
07-11-2016, 22:28
Takas paylaşan olur mu acaba

usta123
08-11-2016, 01:04
Meydan sana kaldi beklenti imardi yapti hareketini basladigi yere geri dondu haber olmayinca harekette olmuyor. Sirkette ky dusunmuyor.yeniden degerleme yapsa proje vb. Haber gonderse bak nasil zipliyor.basina dikmis birini baskilatiyor kagidi..

kıvırma yegen oncekı gun farklı konuusyordun yok eskı turgg degıl haber yakın ımaları bugunse haber yok vs vs . Ikı gun ust uste delıkanlı olamayacak mısınız? Yıne ceza aldırın bana. cakal surusunun ıcınde 5 tane mert adam var mı burada?

jenaratorcu
08-11-2016, 07:01

Avatar Turk bayragi: jenerik...Duhul Jan 2014: jenerik... Yas 35: jenerik...
Biraz daha yaratici olun, bu pek inandirici olmuyor...Kac tane daha bu sekilde uyelik var elinizde...
Arkadasi 6 ay vadede onermismis de gelmis burdan bilgi edinmeye calisiyor...
Burda biz algi yapan ne p.stlar gorduk...
Hadeeee baska kapiya...

jenaratorcu
08-11-2016, 07:09
kıvırma yegen oncekı gun farklı konuusyordun yok eskı turgg degıl haber yakın ımaları bugunse haber yok vs vs . Ikı gun ust uste delıkanlı olamayacak mısınız? Yıne ceza aldırın bana. cakal surusunun ıcınde 5 tane mert adam var mı burada?

senin hayatta baska tatminlerin yok mu dayi?...Ornegin gercek meslegindeki ustaliginin verdigi tatmin...Tuttugun takiminin basarisini verdigi tatmin...Karsi cinse duydugun sevgi ve tatmin...
Insanlarin tatmin alacagi o kadar sey var ki...
Sense bizim burada aylardir kafamizi ...kmek pahasina yok ben soyle demistim, yok boyle demistim. Herkesten akillisi benim, merti benim safsatalari ile tatmin olmaya calisiyorsun...Bir kere de degerli bir bilgi paylassan surda?...Ama zor, o kapasite yok, tatmin olunacak baska bir yetenek yok...Gel burda devamli kuru siki at...Senin isin de zor be dayi...

e.yegen
08-11-2016, 08:46
senin hayatta baska tatminlerin yok mu dayi?...Ornegin gercek meslegindeki ustaliginin verdigi tatmin...Tuttugun takiminin basarisini verdigi tatmin...Karsi cinse duydugun sevgi ve tatmin...
Sense bizim burada aylardir kafamizi ...kmek pahasina yok ben soyle demistim, yok boyle demistim. Herkesten akillisi benim, merti benim safsatalari ile tatmin olmaya calisiyorsun...Bir kere de degerli bir bilgi paylassan surda?...Ama zor, o kapasite yok, tatmin olunacak baska bir yetenek yok...Gel burda devamli kuru siki at...Senin isin de zor be dayi...

adı usta gelene gidene laf yetiştirir madem yaramaz turgg halen yok şöyle yok böyle ne işin var burada.. düşüşe direnç gösterdi eski turgg degil demem ondan..

FuLLCooL
08-11-2016, 09:49
Turgg iyidir candır.. zamanı gelince çıkar gider... borsada fırsatlar bitmez . Ya alıp unutacan ya kar görünce basıp geçicen... En nihayetinde iki türlüde kazandırır. Bu kadar ...

Genel olarak herkes serzenişte bunu öncedende belirttim. Davulla zurnayla askı haberi geldi 2 hafta önceden herkes mal topladı kağıdın gitmeyeceği belliydi..

Şimdide umutlar kırılmaya başladı. karamsarlıklar çökmeye başladı.. Tamamen algı ile yönetiliyo ... Algıya gelmeyin ucuz gördüyseniz alın kar gördüyseniz ister satın ister bekleyin .. eninde sonunda kazandırır...

Tüm turgg cilere bol kazançlar...

gizligüc
08-11-2016, 10:00
Turgg iyidir candır.. zamanı gelince çıkar gider... borsada fırsatlar bitmez . Ya alıp unutacan ya kar görünce basıp geçicen... En nihayetinde iki türlüde kazandırır. Bu kadar ...

Genel olarak herkes serzenişte bunu öncedende belirttim. Davulla zurnayla askı haberi geldi 2 hafta önceden herkes mal topladı kağıdın gitmeyeceği belliydi..

Şimdide umutlar kırılmaya başladı. karamsarlıklar çökmeye başladı.. Tamamen algı ile yönetiliyo ... Algıya gelmeyin ucuz gördüyseniz alın kar gördüyseniz ister satın ister bekleyin .. eninde sonunda kazandırır...

Tüm turgg cilere bol kazançlar...

Daha iyi tarif edilemezdi. Bu arada algyo topiğinde bir vatandaş turgg %200 yapmış, algyo 3 kat iyi kağıt niye artmıyor geyikleri yapıyordu 2 hafta önce..

İşte insan algısı böyle bir şey.. Maalesef bende son 44 hareketinde artık geri düşmez cesaret edemezler diye düşünenlerdendim ama sonra algyo topiğindeki turgg yorumunu okuyunca daha sakin ve temkinli olmak gerektiğini farkettim.

Ama beklentilerim full devam ediyor iyi yönde, geçen 1 tur aldım ilave, böyle durmaya devam ederse 2. turda alırım. kendi adıma korkum ve endişem yok, zaten beklemeyi öğrendim çok şükür bu kağıtta.. :) :) YTD

usta123
08-11-2016, 10:25
adı usta gelene gidene laf yetiştirir madem yaramaz turgg halen yok şöyle yok böyle ne işin var burada.. Düşüşe direnç gösterdi eski turgg degil demem ondan..

çıkışa ne gösterdı pekıonu neden yazmazsın ?

usta123
08-11-2016, 10:26

ELine verilen bana catıyor . Gıt senı kandıranlara saldır işine bak.

e.yegen
08-11-2016, 10:47
çıkışa ne gösterdı pekıonu neden yazmazsın ?

tek beklentisi imar . Haberi ..

O yüzden çıkışa tepki vermedi..

2 yıl önce alanlar 20-22 den %60 kardalar

2 yıl önce thyo halkb vb. Alanlar %60 zararda..

Birde böyle düşün

usta123
08-11-2016, 10:59
tek beklentisi imar . Haberi ..

O yüzden çıkışa tepki vermedi..

2 yıl önce alanlar 20-22 den %60 kardalar

2 yıl önce thyo halkb vb. Alanlar %60 zararda..

Birde böyle düşün

:D Süpersin :D Yav nedense hep en dıpten alanları kıstas alıyorsun. Pekı gecen sene alanlar ne kadar karda? Cabuk hesaplabeklıyorum :D Pekı ya dolar veya altın veya alcatel afyon ne yaptı?

e.yegen
08-11-2016, 11:17
:D Süpersin :D Yav nedense hep en dıpten alanları kıstas alıyorsun. Pekı gecen sene alanlar ne kadar karda? Cabuk hesaplabeklıyorum :D Pekı ya dolar veya altın veya alcatel afyon ne yaptı?

borsa 2013 den sonra zirveden sonra 3 yıldır düşüşte. önemli olan düşerken dediğin kagıtlar gibi afyon vb. (sermaye kücük kagıtlarda bedellli vb. artırım yaptı) yakalamak. bununda ihtimali çok az zaten sen hiç gördünmü borsadan zengin olanı...madem saglamcısın ne işin var dolar altına yat. yapsa idin..

geçen sene alanlar maliyette veya %10 zarardadır..

usta123
08-11-2016, 11:32
Ancak aptallar pollyanna ıle kandırılır...

usta123
08-11-2016, 11:54
36.50 den %20 aldım onuda geçen hafta 36 dan verdim bekliyorum. takipdeyim. fırsat bitmez burda ..senin deyiminle.

Ben şahsen sinirliyom 39 41 hareketını sevıyordum ama bu kez pis yakalandık 39 38 cıvarı hep aldık. Diğer takbıımdekıler ucuyor bu dusuyor :D O yuzdne gergınım. Kumar hissesi dyoby bile su an 2.90 o da gıderse turgg yatırımcı ılıskılerını arayıp ne var ne yok kufredecegım. Ama hısseyı pohpohlayanlar kayboldu ya ne gulüyorum.Sene olmuş 2017 bız hala cakallar tarafından kandırılıyoruz

e.yegen
08-11-2016, 11:57
Ben şahsen sinirliyom 39 41 hareketını sevıyordum ama bu kez pis yakalandık 39 38 cıvarı hep aldık. Diğer takbıımdekıler ucuyor bu dusuyor :D O yuzdne gergınım. Kumar hissesi dyoby bile su an 2.90 o da gıderse turgg yatırımcı ılıskılerını arayıp ne var ne yok kufredecegım. Ama hısseyı pohpohlayanlar kayboldu ya ne gulüyorum.Sene olmuş 2017 bız hala cakallar tarafından kandırılıyoruz

öyle düşünme tüm tahtalar öyle geleni çarpıyorlar. binde bir para kazanan. kolay degil artık ..geçen algyo diyordun 34-35 den atlayan çarpıldı. %10 içerde mesala..

kerem33
08-11-2016, 11:58
1 aylık süreç ne zaman doluyor.... Takip edenler bilgilendirirse sevinirim. 19 kasım doğru mudur... Saygılar...

e.yegen
08-11-2016, 13:54
ALgyoda sıkıntı yok endeks cıkınca barı cıkıyor ondan korkmuyorum hıc evet cok zor uzuncu da kazanmıyor cogu hıssede.

bu da çıkar merak etme geç tepki veriyor turgg.. o yüzden güzel yorumumuzu yapalım boş ver sen dedin o dediyi. alan alır satan satar..

akselcan
08-11-2016, 14:34
Askı süresinin dolumu 17 kasım diye biliyorum. Birazcık daha emsal lütfen devlet baba diye yapılmış itirazlar var onlarında 15 gün içinde tamamlanması lazım yanı kısaca ay sonu ile aralık 15 arasında bir yerde imar ok olarak düşünebilirsiniz.

Sene sonundan önce olması önemli çünkü bu güne kadar sene sonu bilancolarında TSKB hep tarla olarak değerledi. Emsal tarlalardan daha da ucuz olacak sekilde değerledi. Artık öyle yapamayacak kısaca sene sonu bilançosunda ciddi bir değer artışı olmalı. İmar olsun da kar zarar dert değil.

akselcan
08-11-2016, 15:17
Evet tahtada sinir savaşlarında son nokta kızdıracak enayi aranıyor siddetle 5000 lot alış yazılmış 3570 de ... İnadına yazıyor bu tahtada herkes bilir o alışın yazınca gelmeyeceğini ama tahminim i42-43 lapinlerinden birini kızıdırıp malını alabilir miyim diye .... Yavrum gedik de en son aldığı 2000 lotla 36 ya baraj kurmuş...sikletler farklı...

ARES3379
08-11-2016, 15:43
Elbet bu sabrın bir mükafatı olacaktır

Büyükhusun
08-11-2016, 15:52
Bizim hissenin küçük yatırımcısı ilginç ... 41-42-43-44-45-46-47 hatta 48 'den koşa koşa mal alır. Fiyat aşağı inerken ,balık gibi seyreder... Böyle yatırımcıya böyle spek ...Birde büyük yatırımcılar, büyük takaslar var... onlar imar sonuçlanıp proje aşamasına geldiğinde uykudan kalkacak herhalde... Buralar onların dişinin kovuğuna dokunmuyor sanki... Yatırım tavsiyesi değildir.

akselcan
08-11-2016, 16:21
Bizim hissenin küçük yatırımcısı ilginç ... 41-42-43-44-45-46-47 hatta 48 'den koşa koşa mal alır. Fiyat aşağı inerken ,balık gibi seyreder... Böyle yatırımcıya böyle spek ...Birde büyük yatırımcılar, büyük takaslar var... onlar imar sonuçlanıp proje aşamasına geldiğinde uykudan kalkacak herhalde... Buralar onların dişinin kovuğuna dokunmuyor sanki... Yatırım tavsiyesi değildir.

Maalesef acı gerçek bu kendini hisse de spek zanneden gedik menşeli bir para kaybetme makinası var. Biliyorsunuz sayın büyükhüsün sizde yıllardır buradasınız bu adam 40 lira üstünde al sat yapmaya çalışıyor 36 lira altında sat al kısaca tamamen akılsız bir trade. Ne diyelim parası çok kesin yoksa bu kadar kayba bu işi çoktan bırakmıştı. Bekliyorum valla daha da dökülsün diye ama şu 5000 lot yazan sinirimi bozdu yoksa ben bu lapinin mallarını kendi adıma 35 lerde almayı planlıyordum.

noregret
08-11-2016, 16:23
Maalesef acı gerçek bu kendini hisse de spek zanneden bir gedik menşeli bir para kaybetme makinası var. Biliyorsunuz sayın büyükhüsün sizde yıllardır buradasınız bu adam 40 lira üstünde al sat yapmaya çalışıyor 36 lira altında sat al kısaca tamamen akılsız bir trade. Ne diyelim parası çok kesin yoksa bu kadar kayba bu işi çoktan bırakmıştı. Bekliyorum valla daha da dökülsün diye ama şu 5000 lot yazan sinirimi bozdu yoksa ben bu lapinin mallarını kendi adıma 35 lerde almayı planlıyordum.

0,80 kuruş için bozmayın keyfinizi buralardan almaya başlayın belki sinirlenir daha aşağı basar :) YTD

e.yegen
08-11-2016, 16:39
alta üste yazan aynı tahta yapıcı yükselmesini ve düşmesinede izin vermiyor baskılamış kagıdı patrondan emir alıyor belki. mutlu aküde son ana kadar süründürmüş benzeri harekette burda sanırım.ky bırakın bunu demeye getiriyor. ky sarıldıkça sarılıyor kagıda..

noregret
08-11-2016, 16:48
alta üste yazan aynı tahta yapıcı yükselmesini ve düşmesinede izin vermiyor baskılamış kagıdı patrondan emir alıyor belki. mutlu aküde son ana kadar süründürmüş benzeri harekette burda sanırım.ky bırakın bunu demeye getiriyor. ky sarıldıkça sarılıyor kagıda..

Tr de borsa yatırımcısının çoğu ihtiyacı olan para ile borsa da yatırım yaptığı için illa ki sıkışıp düşen olur. Adamlar akıllı

at ağı bekle sayın büyükhusun de dediği gibi 40 lira üstü üşüşür bizim yatırımcı para kalmadığı içinde bu fiyatlardan ya

satar yada seyreder.

e.yegen
08-11-2016, 17:03
Tr de borsa yatırımcısının çoğu ihtiyacı olan para ile borsa da yatırım yaptığı için illa ki sıkışıp düşen olur. Adamlar akıllı

at ağı bekle sayın büyükhusun de dediği gibi 40 lira üstü üşüşür bizim yatırımcı para kalmadığı içinde bu fiyatlardan ya

satar yada seyreder.

borsa da 2 kural vardır.
- ihtiyacın olmayan parayla yatırım
- sabır

ikisinde biri yoksa borsayı bir an önce bıraksın ky.

akselcan
08-11-2016, 17:08
Ben bu hisse de ilk başta sizin gibi düşünüyordum ama artık görüşüm değişti bu tahtada patron zayıf hatta son yükselişte iş yatırıma giden 41,5 maliyetli 30 bin lotunda patron olduğunu düşünüyorum. Küçük tahtaların patron takası daima iş yatırım oluyor.

Zaten eğer o patronsa o zaman a1 teb tayfasının işi zor sattıkları malı zor yerlerine koyarlar.

Düşüşte mal kitlenenler iş yatırım 30 bin lot tacirler 12000 finans 11000 vakıf 9000. İş yatırımdan o mal gelmezse tacirler ve vakıfı dökmeye çalışacaklardır. Finansda toplayıcı hiç satış bacagında görmedim.

A1 TEB HSBC yani satanlar 30 bin yerine koymuş vaziyette ama hala 70000 eksikler en tepe noktalarına göre o yüzden bu gedik enayisi o 1000 lot satışları yazarken temel matematikten ve boyuttan habersiz iş yapıyor peynir ekmek gibi alırlar onu ama dert büyük bence kızdırmaları inat yaptırmaları lazım ki buralarda 30-40000 alabilsinler nasıl olsa gedik lapini 42 üstünde en büyük alıcı olur

e.yegen
08-11-2016, 17:14
sizin tezinize göre 70 bin gelmeden tahtaya hareket etmez süre daraldı burda 1 bilemedin 3 ay olsun . tahtanın duayeni olacaksınız bu gidişle. patron 35 altı alacağı malı niye 40 üstünde alsınki? iş yatırım bence patron degil..

akselcan
08-11-2016, 17:25
Ben patron olduğunu düşünüyorum tabiki kendi adına değildir ama bence onlara bağlı....evet o 70 bin lotun en az yarısını buralarda dökmeden gitmez diye hayal ediyorum hala malımı alamadım.

Potansiyel dökülecekler tacirler 2 -3 kere gün içi 10 bin lotla girdi çıktı asfaltı yalattılar her seferinde ortalama 3-5000 zarar etti 12 bin lot mal 42,5 maliyetle kilit onu bence kesin dökerler.

Vakıf sürekli oynuyor dökerler garanti ve iş yatırımdan da 10000 toplasa 30 olur bu mallar gelince 38-39 arasına yürür orada tüm ky satar o da toplasan 30 bin lot mal olur onu da alır çeker 42 ye imar geliyor aman şöyle oldu böyle oldu diye millet atlar sonra dön başa....

Büyükhusun
09-11-2016, 11:29
Turgg' de an itibariyle satışa gelen serseri mallar bitti bence ..Satışa gelen mallar... aşağıdan almaya baskı amaçlı gibi görünüyor... dün bir kısmını aynı baskıyı yaparken 35,7 'ye kaptırdınız... Bu tahtanın inananları sizi ham yapabilir... Yatırım tavsiyesi değildir.

usta123
09-11-2016, 11:35
Turgg' de an itibariyle satışa gelen serseri mallar bitti bence ..Satışa gelen mallar... aşağıdan almaya baskı amaçlı gibi görünüyor... dün bir kısmını aynı baskıyı yaparken 35,7 'ye kaptırdınız... Bu tahtanın inananları sizi ham yapabilir... Yatırım tavsiyesi değildir.

Ne bitmez kaptırmaymış :D 40 oldu kaptırmayın 38 oldu kaptırdınız 37 oldu kaptırdınız 36 ıken de aynı muhabbet :D Kaptıran kım ? Alma hakkı yok mu :D adam yuzde 20 yı cakmıs gecmıs sen hayal kur

usta123
09-11-2016, 11:35
Ben nakıdı olan varsa bıraz algyo alsın dedım turgg satın deemedım asla..algyo degıl taş dedık hep

ARES3379
09-11-2016, 11:44
Ben nakıdı olan varsa bıraz algyo alsın dedım turgg satın deemedım asla..algyo degıl taş dedık hep

Hadi biz satmadık 44 ten bu konuda haklısın
Peki sen niye 39 dan aldın öngörün de sende yanıldın

polster
09-11-2016, 12:13
Hissemizde oynayan arkadaş acaba kayserilimidir nedir.

GRAYSTROM
09-11-2016, 13:15
Bu kağıttan ne köy olur ne kasaba...birde usta isimli provakator çıkmış millete çakal sürüsü deyip tahrik ediyor..sonra edit bizi siliyor..ya bu provakatörü forumdan uzaklaştırın yada bırakın ağzının payını verelim..

ugusek
09-11-2016, 15:17
Soru şu: şu an kağıtta olanlar, eğer nakitleri olsa hangi hisseyi almayı tercih ederdi.

Ben, kağıtta olan biri olarak tercihim gene aynı olurdu derim. Mesele, nakti olanların seçimi meselesi.

Bekleyelim görelim. Zaten yaptığımız ve alıştığımı şey. Herkese hayırlı kazançlar.

KYTD

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

GRAYSTROM
09-11-2016, 16:27
Soru şu: şu an kağıtta olanlar, eğer nakitleri olsa hangi hisseyi almayı tercih ederdi.

Ben, kağıtta olan biri olarak tercihim gene aynı olurdu derim. Mesele, nakti olanların seçimi meselesi.

Bekleyelim görelim. Zaten yaptığımız ve alıştığımı şey. Herkese hayırlı kazançlar.

KYTD

Param olup bir kağıt alacaksam selpak alırdım.bu kağıttan iyi

ugusek
09-11-2016, 16:29

-:) bir gün gelecek, selpak ile göz yaşlarımızı sileceğiz. İnşallah sevinçten olur.

usta123
09-11-2016, 21:37

Lütfen hissemizi kötüleme.Beğenmiyorsan almazsın olur biter!

agarm
10-11-2016, 11:30
Borsa düşer bizim kağıt en önde koşar , yüzde iki artar, bizim kağıt yine düşer,,, sabır sabır sabır

usta123
10-11-2016, 11:46
ne kadar gıcık olsam da bugun ve yarın alıma başlıyorum YTD

e.yegen
10-11-2016, 11:50

haber mi aldın yoksa 6. hismi ?

noregret
10-11-2016, 11:53

İsteyen alır senin tercihin ama 1 hafta sonra askından inmesine rağmen aşağı basarlarsa sayfalarca ağlama burada

lütfen. Forum iyice saçma bir hal aldı artık, eskiden tek tük takas paylaşılırdı artık onu da kimse yapmıyor herkes

temennisini yazmaya başladı iyice türbe gibi oldu bi çaputu eksik.

derinlikler
10-11-2016, 11:57
İsteyen alır senin tercihin ama 1 hafta sonra askından inmesine rağmen aşağı basarlarsa sayfalarca ağlama burada

lütfen. Forum iyice saçma bir hal aldı artık, eskiden tek tük takas paylaşılırdı artık onu da kimse yapmıyor herkes

temennisini yazmaya başladı iyice türbe gibi oldu bi çaputu eksik.

Buralardayız...:he:

http://i.hizliresim.com/G36XBZ.png (http://hizliresim.com/G36XBZ)

usta123
10-11-2016, 12:02
haber mi aldın yoksa 6. hismi ?

his mis yok :) Butun hısseler cıktı bu cıkmadı sinirlendim yuzde 30 arttırcm...hayırlısı. aralık 25 e kadar noele kadar. ytd

osumer
10-11-2016, 13:06
12:15:55 35.78 27 son işlem saati fiyatı ve miktarı.....45 dk işlem olmamış kapatın gidin bence tahtayı bu kafayla olmaz bu iş ytd

şiptar08
10-11-2016, 13:10
Herkese merhaba
Yıllardır bu kağttayım ve sadece okurdum ve yazmaya karar verdim ARTIK zurnanın son deliğine geldik
buralardan kimler geldi kimler gecti bir sürü sey yazıldı cizildi lakin kağıdı uzun süredir elinde tutanlar
niye tuttuklarını çok iyi biliyorlar ama algılarla oynayıp yatırımcı olanların elinden malını alma oyunlarına gelmeyelim
ben mi neden bekliyorum sene sonuna kadar gelen 1/1000 lik imar....devamında proje, gerçekleşecek satışlarla birlikte
bilanco karlılığı...sermayenin düşük olmasından kaynaklı yüksek bedelsiz potansiyeli .... arada degerlemeyi unuttuk vs.vs.

usta123
10-11-2016, 15:57
Yarın bı yerden alacak gelıyor ek alım destegım olucak . Evet ya kasmayın uuzncular nasıl olsa dumen ıcınde dumen yapacak bu Turkerler ama enınde sonunda bekleyen kazanacaktır umıdındeyım ben de...

ARES3379
10-11-2016, 22:47
Aylık durum

50 bin lotu 42.50 ort maliyetle A1 capital okutmuş
A1 bir kurtulamadı şu tahta
Gedik zaten ne mal olduğu belli degil zarar işlem yapmak başka amacı yok
İş Bankası ve tacirler ort 40 bin lot ort 42 maliyet le en istikrarlı alıcı

derinlikler
10-11-2016, 23:04
http://i.hizliresim.com/LQkmzV.png (http://hizliresim.com/LQkmzV)

uppsallla
11-11-2016, 11:54
Bu isi bilen , takip edenlere bir sorum olacak... itiraz simdi kesin... herkesin beklentisi.... dava acilmasini kimse beklemiyor... ibb nin bizden önceki aski itirazlarina karsi tutumu nasil olmus? Olasi bir dava acilimi riski yatirimciya cok kaybettirir peki ibb acisindan kartal belediyesi acisindan olay nasil görülüyor? onlar bir dava sürecini göze alabilir mi? Kafamdaki sorular bunlar...

furkand
11-11-2016, 13:59
Benim gibi uzuncunun bile kafasini karistirdiniz.itirazin kesin oldugunuda nerden cikardiniz.bukadar olumsuz seyleri bilerekmi yaziyorsunuz.

şahna
11-11-2016, 14:01
İmar planları hazırlanan belediye başkanlığının internet sitesinde ve belediyedeki tespit edilen uygun yerde 30 gün süre ile askıya çıkartılır. İmar planları askı süreleri imar kanununun 8.maddesinin b. fıkrasında şu şekilde tanımlanmıştır. “Bu planlar onay tarihinden itibaren belediye başkanlığınca tespit edilen ilan yerlerinde ve ilgili idarelerin internet sayfalarında bir ay süreyle eş zamanlı olarak ilan edilir. Bir aylık ilan süresi içinde planlara itiraz edilebilir. Belediye başkanlığınca belediye meclisine gönderilen itirazlar ve planları belediye meclisi onbeş gün içinde inceleyerek kesin karara bağlar.“

Askı süresi içinde imar planına itiraz edilir ve son ilan gününden itibaren 60 gün içinde tarafınıza cevap verilmezse itiraz reddedilmiş sayılır. Bu şekilde itirazınız reddedilmiş sayıldıktan sonra, 60 gün içinde dava açılır. (askı süresi 30 gün, bu 30 gün sorasında cevap beklenen 60 gün, ve bu 60 gün sonunda da cevap gelmez ise bu 60 gün sonrasındaki 60 gün içinde dava açılması)

Askı tarihleri içerisinde planı hazırlayan belediye başkanlığı muhattap alınarak bir itiraz dilekçesi ilgili belediyeye verilmelidir. Bu itiraz dilekçesinde, askıda bulunan plandaki mağduriyetinizi açıkça belirtmelisiniz. Neden itiraz ettiğiniz, kayıplarınızı anlatmalısınız. Dilekçenizin ekine tapu fotokopinizi koymalısınız. Ve bu dilekçenizi ilgili belediyeye gidip kayıt altına aldırarak teslim etmelisiniz. (Belediye tarafından sizlere verilecek itiraz dilekçenizin kayıt numaranızı mutlaka saklayın)

Eğer imar planları askıdan indikten sonra itirazınıza cevap gelir ise, 60 günlük dava açma süresi, bu cevabın tebliğ tarihinden itibaren başlar.

Büyükşehir Belediyesinde Nazım İmar Planları (1/5000 ölçekli) hazırlanıp askıya çıkar, Uygulama İmar Planları (1/1000 ölçekli) ilçe belediyelerinde askıya çıkar.

Büyükhusun
11-11-2016, 14:10
İtirazların olduğu kesin . Ama buradaki arsa sahipleri bizim gibi 2-3 yıldır değil, 10 yıldır imar sürecinin bitirmek için uğraşıyorlar. Ben gelen itirazların, devlet baba biz yılardır bekliyoruz, senden ricamız, mümkünse şu emsali biraz arttır,bizi biraz daha mutlu et, büyüklüğünü göster, ricasının ötesinde olmayacağını düşünüyorum .İBB emsal'de artış yaparsa ilave fayda olur... ama yok yapmazsa zaten herkes mevcut duruma gelinebilmesi için yıllardır dua ediyordu...

Yok itirazda ederim... mahkemeyede giderim diyen çıkabilir mi ? tabi her köyde bir deli olabilir... Yılardır mahkeme ile Belediye arasında pinpon topu olanlardan biri mahkemeye gitse bile , süreç işlemeye devam eder. 1/5000 'likler askıdan iner Kartal 1/1000'likleri onaylar ve proje süreçleri de başlar... yani mahkemeye başvurulması sistemin çalışmasını engellemiyor.

Yürütmeyi durdurma kararı gelirse o zaman süreç başa sarar .Ama o zamana kadar atı alan Üsküdar'ı geçer ve köprünün altından da çok sular akar..

Saygılar. Yatırım tavsiyesi değildir.

şahna
11-11-2016, 14:19
daha önce mahkeme iptal etti.
atı alan da üsküdarı geçmedi.
arsa tarla olarak kaldı,çivi bile çakılmadı.
önemli olan neye itiraz edildiği,
emsal oranına itiraz birşeyi değiştirmez.

johnny mc coy
11-11-2016, 14:48
İmar planları hazırlanan belediye başkanlığının internet sitesinde ve belediyedeki tespit edilen uygun yerde 30 gün süre ile askıya çıkartılır. İmar planları askı süreleri imar kanununun 8.maddesinin b. fıkrasında şu şekilde tanımlanmıştır. “Bu planlar onay tarihinden itibaren belediye başkanlığınca tespit edilen ilan yerlerinde ve ilgili idarelerin internet sayfalarında bir ay süreyle eş zamanlı olarak ilan edilir. Bir aylık ilan süresi içinde planlara itiraz edilebilir. Belediye başkanlığınca belediye meclisine gönderilen itirazlar ve planları belediye meclisi onbeş gün içinde inceleyerek kesin karara bağlar.“

Askı süresi içinde imar planına itiraz edilir ve son ilan gününden itibaren 60 gün içinde tarafınıza cevap verilmezse itiraz reddedilmiş sayılır. Bu şekilde itirazınız reddedilmiş sayıldıktan sonra, 60 gün içinde dava açılır. (askı süresi 30 gün, bu 30 gün sorasında cevap beklenen 60 gün, ve bu 60 gün sonunda da cevap gelmez ise bu 60 gün sonrasındaki 60 gün içinde dava açılması)

Askı tarihleri içerisinde planı hazırlayan belediye başkanlığı muhattap alınarak bir itiraz dilekçesi ilgili belediyeye verilmelidir. Bu itiraz dilekçesinde, askıda bulunan plandaki mağduriyetinizi açıkça belirtmelisiniz. Neden itiraz ettiğiniz, kayıplarınızı anlatmalısınız. Dilekçenizin ekine tapu fotokopinizi koymalısınız. Ve bu dilekçenizi ilgili belediyeye gidip kayıt altına aldırarak teslim etmelisiniz. (Belediye tarafından sizlere verilecek itiraz dilekçenizin kayıt numaranızı mutlaka saklayın)

Eğer imar planları askıdan indikten sonra itirazınıza cevap gelir ise, 60 günlük dava açma süresi, bu cevabın tebliğ tarihinden itibaren başlar.

Büyükşehir Belediyesinde Nazım İmar Planları (1/5000 ölçekli) hazırlanıp askıya çıkar, Uygulama İmar Planları (1/1000 ölçekli) ilçe belediyelerinde askıya çıkar.

sn şahna bilgi için teşekkürler. 1/1000 liklerin hazırlanması ne kadar zaman alıyor acaba? askıdan bitince otomatik ilçe belediyesine mi gidiyor? bilen varsa cevaplasın lütfen

johnny mc coy
11-11-2016, 14:53
bu arada mahkeme emsal oranları fazla diye iptal etti. şimdi niye iptal etsin? bu sefer de az diye mi iptal edecek? mahkemeden bir şey çıkmayacağını biraz aklı olan bilir.

akselcan
11-11-2016, 15:37
Sadece itiraz ile kalırsak sıkıntı yok işler yavasda olsa ilerler sadece göreceli avantajımızı kaybediyoruz imkb 10 kağıtları son 5 yılın dolar dibinde adam ne uğraşıcam lan turgg ile diyip al sat yabileceği kağıda yönelir.

Misal kendi adıma çok sevmeme temel olarak çok doğru bulmama rağmen tamamını geri almadım sabancı garanti gibi endeks kağıtlarının düşüşü beni geri tutuyor. Hızlı bir dönüş için acaba onlar daha mı iyi diye arada kaldım.

Dava seçeneğini düşünmek istemiyorum o seçenek çok saçma olur.... bir hak sahibi enayi dava açarsa tüm süreç başa döner 2 sene atar işler. Onu malım olmasa dahi istemem çok yazık olur hisseye.

Şu andaki riskler şu andaki fiyatın bence tam olarak yansıtıyor riskler kaybolursa fiyat da yerini bulacaktır

huyela
11-11-2016, 15:53
Yakında 75.00 TL de görüşürüz. bu konuşmalar yalan olur.Piyasa bozdukca yatay veya primli oluyor. Tahtada satış bekliyor. Belkide açıkcı yakalamak istiyor. Kesinlikle YTD.

lover128
11-11-2016, 16:13
Madem itiraz edecekler 17 Kasım son aski sürecinde daha neyi bekliyiler. .şirketi arayip soranlara bunu niye sormuyorlar..75 bize hayal de 50 55 bandina otursa...sabır sabir

derinlikler
12-11-2016, 13:48
http://i.hizliresim.com/5YAGv5.png (http://hizliresim.com/5YAGv5)

derinlikler
12-11-2016, 13:49
Haftalık

http://i.hizliresim.com/OEWy6n.png (http://hizliresim.com/OEWy6n)

ARES3379
12-11-2016, 21:57
Haftalık

http://i.hizliresim.com/OEWy6n.png (http://hizliresim.com/OEWy6n)

Tşk pasta için
Aylık koysa idiniz olay net olarak görünür dü
Sabır la bekleme devam elbet ederin i bulacaksın

uppsallla
12-11-2016, 23:52
Benim gibi uzuncunun bile kafasini karistirdiniz.itirazin kesin oldugunuda nerden cikardiniz.bukadar olumsuz seyleri bilerekmi yaziyorsunuz.

Sen nasil uzuncusun... hisse neden bu kadar düstü sence? Cünkü 1.80 lik emsal orani az buldular... isteyenin bir yüzü kara vermeyin iki yüzü kara hesabi mutlaka ki itiraz gelecektir... itiraz var demiyoruz... dikkatli oku... itiraz gelme ihtimali yüksek yaziyoruz... fisilti gazetesi zaten söylüyor bunu...

uppsallla
12-11-2016, 23:52
İmar planları hazırlanan belediye başkanlığının internet sitesinde ve belediyedeki tespit edilen uygun yerde 30 gün süre ile askıya çıkartılır. İmar planları askı süreleri imar kanununun 8.maddesinin b. fıkrasında şu şekilde tanımlanmıştır. â��Bu planlar onay tarihinden itibaren belediye başkanlığınca tespit edilen ilan yerlerinde ve ilgili idarelerin internet sayfalarında bir ay süreyle eş zamanlı olarak ilan edilir. Bir aylık ilan süresi içinde planlara itiraz edilebilir. Belediye başkanlığınca belediye meclisine gönderilen itirazlar ve planları belediye meclisi onbeş gün içinde inceleyerek kesin karara bağlar.â��

Sagol dostum süreci cok iyi aciklamissin...

derinlikler
13-11-2016, 17:15
Tşk pasta için
Aylık koysa idiniz olay net olarak görünür dü
Sabır la bekleme devam elbet ederin i bulacaksın

http://i.hizliresim.com/pE777L.png (http://hizliresim.com/pE777L)

e.yegen
13-11-2016, 17:51
40-50 bin dagilmis yilbasina kadarda onlari toparlarlar sonra yine 40-44 denemesi yapar

derinlikler
14-11-2016, 13:20
.................................................. .........................

e.yegen
14-11-2016, 14:37
40-50 bin dagilmis yilbasina kadarda onlari toparlarlar sonra yine 40-44 denemesi yapar

buralar da sağlam durdu haber yakın olduğundanmı yoksa endekse kayıtsız kalmazdı..

aucar
14-11-2016, 22:34
hiiişşşt kimse yok mu ?😀😁😂

ARES3379
14-11-2016, 22:39
hiiişşşt kimse yok mu ?😀😁😂

Ses yapma uyuyoruz :-D

aucar
14-11-2016, 23:03
Ses yapma uyuyoruz :-D

sabahlar olmasın o zaman 😀😁

e.yegen
15-11-2016, 03:50
38 denemesi yapar bu hafta herkes toplanir basina . Endeks duserken saglam durmasi mal toplandigina isaret olsa gerek.. Endeks yukari yaptiginda sonradanmi katilaccak oyuna? Her zaman oldugu gibi.

OFU
15-11-2016, 11:54
Hissenin hareketlenmesi icin endeksin darma dagin olmasi gerekiyor sanirim :)

usta123
15-11-2016, 13:45
38 denemesi yapar bu hafta herkes toplanir basina . Endeks duserken saglam durmasi mal toplandigina isaret olsa gerek.. Endeks yukari yaptiginda sonradanmi katilaccak oyuna? Her zaman oldugu gibi.

gece 4 te yazmış...rüyada 38 görmüş galiba :D 38 falana bile duacı millet...35 altına dusmesın aman :)

derinlikler
15-11-2016, 14:18
http://i.hizliresim.com/njV0Jl.png (http://hizliresim.com/njV0Jl)

derinlikler
15-11-2016, 20:39
http://i.hizliresim.com/1VmQrD.png (http://hizliresim.com/1VmQrD)

Archill
16-11-2016, 12:56
Askıya itiraz yarın son. İtiraz edip etmedikleri Kap'a bildirirler mi?

akselcan
16-11-2016, 14:55
Bildirdiler bizimkiler itiraz etmiş ayıp be ...kendileri itiraz etmiş

derinlikler
16-11-2016, 14:57
438 : KAP *** TÜRKER PROJE GAYRİMENKUL VE YATIRIM GELİŞTİRME A.Ş. *** TURGG *** Özel Durum Açıklaması (Genel)

19.10.2016 tarihinde askıya çıkan 1/5000 ölçekli Kartal 2.4 no'lu Plan notuna
itiraz hk.

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi : 19.10.2016
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar
Açıklama
19.10.2016 tarihli Özel Durum Açıklamamızda, özetle, 1/5000 ölçekli Kartal Merkez Nazım İmar Planının askıya
çıkarıldığıve 1 aylık askı süresininbaşladığı bilgisine yer verilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi
tarafındantasdik edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında yapılan inceleme sonucunda, Yönetim Kurulumuzun 16/11/2016
tarihlitoplantısında, inşaat alanlarının ekonomik ve işlevsel değerinin korunmasını temin amacıyla, İmar Planında
belirlenen,1.8 emsal, %40 konut oranı, 0.4 TAKS ve maksimum yükseklikler (80 ve 60 metre) ile ilgili kısımlarının,
iptaledilen daha önceki 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında yer alan değerler dikkate alınarak, tekrar
değerlendirilmesiiçin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na başvurulmasına karar verilmiş ve aynı gün bu başvuru
yapılmıştır.Kamuoyu ve yatırımcıların bilgisine sunulur. Saygılarımızla

-KAP-

huyela
16-11-2016, 14:59
Özet Bilgi
19.10.2016 tarihinde askıya çıkan 1/5000 ölçekli Kartal 2.4 no'lu Plan notuna itiraz hk.
İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
19.10.2016

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
19.10.2016 tarihli Özel Durum Açıklamamızda, özetle, 1/5000 ölçekli Kartal Merkez Nazım İmar Planının askıya çıkarıldığı ve 1 aylık askı süresinin başladığı bilgisine yer verilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından tasdik edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında yapılan inceleme sonucunda, Yönetim Kurulumuzun 16/11/2016 tarihli toplantısında, inşaat alanlarının ekonomik ve işlevsel değerinin korunmasını temin amacıyla, İmar Planında belirlenen, 1.8 emsal, %40 konut oranı, 0.4 TAKS ve maksimum yükseklikler (80 ve 60 metre) ile ilgili kısımlarının, iptal edilen daha önceki 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında yer alan değerler dikkate alınarak, tekrar değerlendirilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na başvurulmasına karar verilmiş ve aynı gün bu başvuru yapılmıştır.

Kamuoyu ve yatırımcıların bilgisine sunulur.

Saygılarımızla

e.yegen
16-11-2016, 15:11
gece 4 te yazmış...rüyada 38 görmüş galiba :D 38 falana bile duacı millet...35 altına dusmesın aman :)

Bizle dalga geçiyon al işte 2 güne denemeye kalktı

AnorTmol
16-11-2016, 15:14
Şirketin itiraz ettiğini öğrenince, şirketin arsayla ilgilendiğine kanaat getirerek mutlu oldum.:yes:

AnorTmol
16-11-2016, 15:25
"iptal edilen daha önceki 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında yer alan değerler" neydi bilen var mı?

ata_306
16-11-2016, 15:32
Şimdi biraz daha uzncu olduk helal olsun yine çaktılar 36.900 den

aucar
16-11-2016, 15:41
itirazı 15 içinde karara bağlamak zorundalar diye biliyorum yanılıyor muyum? arkadaşlar.. belki de emsal yükselecek(umarım)

yükselu
16-11-2016, 15:53
http://emlakkulisi.com/belediye-imar-planina-itiraz-dilekcesi-ornegi/416039

usta123
16-11-2016, 16:21
Bizle dalga geçiyon al işte 2 güne denemeye kalktı

Sn yegen 38 oldu da benım mı haberım yok ? Sız ıyıce hayal gormeye başladınız :( Psikonuz bozuk herkes gıbı bu forumda. Hısse yuzde 30 daha cıkarsa gecen 2 defa satmadıgımız yere gelecek ...

usta123
16-11-2016, 16:23
Ben takıp etmıyordum bır hacım var hayırdır dıye umutlanacaktım ...Neyse algyo ve bunda devam. SOnucu bekleyecegız.Bır tanesı genelde gulduruuyor :D

usta123
16-11-2016, 16:25
Bu kadar bekledı mıllet bence daha beklesın artık memleket batmazsa 30 aşağısı yok gibi.Gerçi ne dersek yediriyorlar :D

e.yegen
16-11-2016, 16:32
Sn yegen 38 oldu da benım mı haberım yok ? Sız ıyıce hayal gormeye başladınız :( Psikonuz bozuk herkes gıbı bu forumda. Hısse yuzde 30 daha cıkarsa gecen 2 defa satmadıgımız yere gelecek ...

ben 38 hareketi bekliyordum 37 den çevirdiler. neyse 15 gün sonraya kısmet diyelim..

usta123
16-11-2016, 16:44
ben 38 hareketi bekliyordum 37 den çevirdiler. neyse 15 gün sonraya kısmet diyelim..

Bence 38 dıye bır sey artık yokk 36.50 asagısı ve dırekt 40 lar..arada takılmaz ytd ama gıdısat surecın uzunluguna vesonuca gore 36.50 asagısıgııbı ama nolursa olsun ben beklıycem

e.yegen
16-11-2016, 16:50
Bence 38 dıye bır sey artık yokk 36.50 asagısı ve dırekt 40 lar..arada takılmaz ytd ama gıdısat surecın uzunluguna vesonuca gore 36.50 asagısıgııbı ama nolursa olsun ben beklıycem

itiraz 1/1000 lik derken yılsonu geldi proje vb.süreç uzun zannetmiyorum emsal artsın.. ama kagıt sağlam alan arsa aldım diye alıyor.

usta123
16-11-2016, 16:55
itiraz 1/1000 lik derken yılsonu geldi proje vb.süreç uzun zannetmiyorum emsal artsın.. ama kagıt sağlam alan arsa aldım diye alıyor.

Ky arttıkça hısse gıtmezdemıstım 43 44 ken...KY ye neden para kazandırsınlar kı ? Mıllet aldıkca daha cok oyun doner hayırlısı bakalım

şahna
16-11-2016, 18:11
patronun tek arsası var
tek atımlık silahı var.
paraya da ihtiyacı yok.
itiraz+mahkeme şansını deneyecektir.

prof45
16-11-2016, 18:31
http://i.hizliresim.com/R1yBR7.png (http://hizliresim.com/R1yBR7)

e.yegen
16-11-2016, 19:04
patronun tek arsasý var
tek atýmlýk silahý var.
paraya da ihtiyacý yok.
itiraz+mahkeme þansýný deneyecektir. isimiz mahkemeye kalirsa basa sarariz.o zaman neden halka actilar arsa olarak tutsalardi..

şahna
16-11-2016, 19:09
isimiz mahkemeye kalirsa basa sarariz.o zaman neden halka actilar arsa olarak tutsalardi..

Halka açmak diye birşey olmadı.
arsa halka açık bir şirketin olduğu için halka açık olarak doğum yaptı.

akselcan
16-11-2016, 22:40

süreci tamamlıyor.

Son durum tam olarak 12 gün önce yazdığım gibidir.... şirketimiz azıcık ucundan versene demiştir muhtemelen bir şey olmaz aynen kabul edilir ve onaylanır. Kısaca imarda son 15 gün diyebiliriz. Süreçte bir sıkıntı olabilecek bir durum yok.

Benim anlayamadığım bu adam bugün bütün bu malı 35,60 ortalama ile nasıl aldı hadi süreci bilmeyen burayı takip etmeyen dökülen 300-500 hadi 1000 -1500 desen 41-42 lapinlerini de ekle piyasadan korktu falan anlarım ama 6700 lot 35,60 ortalama ile alınmaz ayıptır

pascha
16-11-2016, 23:32
Son durum tam olarak 12 gün önce yazdığım gibidir.... şirketimiz azıcık ucundan versene demiştir muhtemelen bir şey olmaz aynen kabul edilir ve onaylanır. Kısaca imarda son 15 gün diyebiliriz. Süreçte bir sıkıntı olabilecek bir durum yok.

Benim anlayamadığım bu adam bugün bütün bu malı 35,60 ortalama ile nasıl aldı hadi süreci bilmeyen burayı takip etmeyen dökülen 300-500 hadi 1000 -1500 desen 41-42 lapinlerini de ekle piyasadan korktu falan anlarım ama 6700 lot 35,60 ortalama ile alınmaz ayıptır

sn.akselcan ;bugun 36,30 uzeri cakip 36 ve altindan geri alan a1 oldugu icin toplam maliyet matrikste o sekilde gorunuyor,alim-satim arasindaki fark maliyete yansimis diyebiliriz,yoksa zaten hisse en dusuk 35,80 i gordu,o da sadece 50 lot,selamlar...

şahna
17-11-2016, 09:37
Daha önce mahkeme toplum yararına gore imarı bozmuştu.şimdide hak sahipleri adına bozabilir.bu imarda hem %45 dop kopu en yuksekte n alıyorsunuz.hemde taks oranını net arsa üzerinden uyguluyordu.yani.40 dönüm net arsandan 12 dönüm üzerine inşaat yapabiliyorsun.hak sahiplerinin mağduriyetine çok.

akselcan
17-11-2016, 09:53
Daha önce mahkeme toplum yararına gore imarı bozmuştu.şimdide hak sahipleri adına bozabilir.bu imarda hem %45 dop kopu en yuksekte n alıyorsunuz.hemde taks oranını net arsa üzerinden uyguluyordu.yani.40 dönüm net arsandan 12 dönüm üzerine inşaat yapabiliyorsun.hak sahiplerinin mağduriyetine çok.

Hadi benim doğru düzgün malım yok beni ilgilendirmiyor çok ama bekleyen bir dolu insan var yanlış bilgi yazıyorsunuz. Kasıtlı mı şehven mi orasını bilemem. Dünkü çalkantıda dökülenlerdensiniz galiba diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın bu yazdıklarınız bana yarıyor hisse düşse de alsam modundayım hala.

İtiraz dava demek değil bu bir ..... ikincisi itiraz eden bizim şirket... ben kendi adıma daha önce turgg nin başında yer alan ve şu an hak sahiplerini temsil eden dernek de görevli bey ile konuştum ve söylediği çok net. Çok mutluyuz imar tamam ama denemesi bedava diye itiraz edilecek dedi nasıl olsa etkilemiyor belki devlet lütfeder arttırır.

Sattım pişmanım de olsun bitsin.. :) bak keşke seni dinleseler dökülseler de ben mal alsam başka hisselere bakmak anlamak çok zor..

şahna
17-11-2016, 10:06
Arsa birleştiren küçükler için iyi olabilir.ama büyük arsa sahipleri için dezavantaj

akselcan
17-11-2016, 10:09
Arsa birleştiren küçükler için iyi olabilir.ama büyük arsa sahipleri için dezavantaj

Bu yazdığınızın de resmi olarak tam tersi aksine büyük arsa sahiplerine uygulma da teşvik var artık kendi adıma emin oldum siz şehven değil bildiğiniz dün dökülmüşsünüz o yüzden kasıtlı yalnış bilgi yazıyorsunuz ...Yazık ya kötü olmuş ... Şimdi gel al 6500 lot valla zor iş 36,50 ye kadar 500 lot satıcı var... :)

gizligüc
17-11-2016, 10:18
Tayyip belli bir süre önce İstanbulun siluetini koruyacağız yeni yüksek binaya izin vermeyeceğiz dedi. O açıdan bence de boşuna uğraşlar bunlar. Belki de borsadaki yatırımcılarımızdan hayır duası alırız, haklarını sonuna kadar arayalım demişlerdir :) :) YTD

akselcan
17-11-2016, 10:48
Valla siz bu hikayeleri 15-20 gün sonra askıdan inip 1/5000 likler onaylanmıştır haberi gelince anlatırsınız. ... Pasife yazmışlar alışları dün kaptıranlar ama gelmez onlar adam tepeden satmış 45000 lot 43 liradan dün yerine koymuş 6500 sadece dua edin almaya devam etmesin...Portföyümün 1/10 kadar malım var ama gene de yalana dolana savaşa devam

usta123
17-11-2016, 11:35
:D Şu anda yazan çizen herkesin elinde bolca hisse var ve buyuk sinir var bu besbelli. Spege meydan okuyan grup kaybolmuş hadi lan düşürsene alacam 40 altına 38 altı yok dıyenler buyrun alınız :D Olayın iyi mi kötü mü olduğunu kucuk yatırımcı anlamadan 44 ten gelen haberle buyukler ve patron sattı 36 ve aşağısından alıyor satanlardan...Ekonomi biraz nefes alırsa buralar alım ıcın uygun bence..YTD

usta123
17-11-2016, 11:51
Günümüz borsa yatırımcısı olarak acınacak haldeyız spekulatorlerın patronların ınsafına kalmış durumdayız...kazanan hep onlar.

usta123
17-11-2016, 12:13
Hacimli düşüş 2 kez oldu ; 1 tanesinde 20 M hacımle 48 den 40 a;diğerinde 44.90dan 40 a geldi...Hacımle bırlıkte hareket edebılmelı.Satan mal mı satsın ? 1M altındakı hacımlı gunler olarak gecıyor 330 gun. Bu 330 gun KY hesap yapıyor yazıyor cızıyor okuyor guzel seyler gorunce mutlu oluyor hayaller kuruyor ama geçekte cebınde parası azalıyor zaman gecıyor ömür bitiyor...Teşekkurler Turgg :D

AnorTmol
17-11-2016, 12:17
Pozisyonun nedir Usta-Çırak arkadaşım? Her zamanki gibi 38'den alıp bekliyor musun?

usta123
17-11-2016, 12:20
Pozisyonun nedir Usta-Çırak arkadaşım? Her zamanki gibi 38'den alıp bekliyor musun?

Malesef bu kez 39 dan aldım ağa zarar cok moral bozuk...az az alıyorum da malıyet pek dusmuyor. Algyo ile bundayız bakalım...Dolar urkutuyor benı

e.yegen
17-11-2016, 13:51
Malesef bu kez 39 dan aldım ağa zarar cok moral bozuk...az az alıyorum da malıyet pek dusmuyor. Algyo ile bundayız bakalım...Dolar urkutuyor benı

bu kagıt çıkması için haber lazım. 1/5000 lik askıdan indi, proje açıklandı veya yeniden değerleme raporu vb. o zaman 40-44 dener.. endeksin yükselmesine pek tınmıyor düşmesinde ise direnç gösteriyor izlenimi var..

osumer
17-11-2016, 14:00
TURGG - Derinlik
Tavan Taban Ort. Yüksek Düşük
43.20 28.80 36.06 36.30 35.98
Alış Lot Alış Satış Satış Lot
40 36.04 36.08 69
7081 36.02 36.10 69
610 36.00 36.12 169
1344 35.94 36.14 69
1055 35.92 36.16 69
26 35.90 36.18 460
31 35.80 36.20 320
1 35.70 36.22 251
301 35.50 36.24 351
1 35.20 36.26 251

69 ları sıralamış alırsanız 69 mu yaparız diyor...ytd

akselcan
17-11-2016, 14:04
Valla ilk 5 de 11000 lot alış var ilk beş de 2100 lot satıcı var...
verebilen versin..
korkan versin...
imar diyen versin...
patron diyen versin...
askı diyen versin...
dava diyen versin....

Adam gene gedik garanti ile dalga geçiyor dün dökülenleri kızdırıyor seyretmesi bile güzel...

Adam sinirlere oynuyor kızdırıp allah belasını versin diyenlerin malına iyice gözü dikmiş...

Burada maalesef takas analiz eden yok eldeki 2-3000 lotla adam 100 bin lotu satarken alın tam tersi alırken de satın diyenleri dökecek belli... :)

akselcan
17-11-2016, 15:22
Gene yukarı gitti gene döndü tepişmekten bıkmadılar

gizligüc
17-11-2016, 15:32
Gerçektende sinir bozucu hareketler serisi devam ediyor. bakalım daha ne kadar böyle gidecek.. YTD

aucar
17-11-2016, 15:33
elinizdekileri satmazsanız götürmem diyor

gizligüc
17-11-2016, 15:40
elinizdekileri satmazsanız götürmem diyor

satan dün satmıştır bence, bu saatten sonra satan çıkar mı bilemiyorum.. YTD

kaptanjack
17-11-2016, 19:47
***TURGG*** TÜRKER PROJE GAYRİMENKUL VE YATIRIM GELİŞTİRME A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***TURGG*** TÜRKER PROJE GAYRİMENKUL VE YATIRIM GELİŞTİRME A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )*

İlgili Şirketler []*
İlgili Fonlar []*
Türkçe*
Özel Durum Açıklaması (Genel)*

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?*
Evet (Yes)*
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?*
Hayır (No)*
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi*
19.10.2016*
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?*
Hayır (No)*
Bildirim İçeriği*

Açıklamalar*

19.10.2016 tarihli Özel Durum*Açıklamamızda, özetle, 1/5000 ölçekli Kartal Merkez Nazım İmar Planının**askıya çıkarıldığı ve 1 aylık askı süresinin*başladığı bilgisine*yer verilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından tasdik*edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında yapılan inceleme sonucunda, Yönetim*Kurulumuzun 16/11/2016 tarihli toplantısında, inşaat alanlarının ekonomik ve işlevsel değerinin korunmasını temin amacıyla, İmar*Planında belirlenen,* 1.8 emsal, %40*konut oranı, 0.4 TAKS ve maksimum yükseklikler (80 ve 60 metre) ile ilgili*kısımlarının, iptal edilen daha önceki 1/5000*ölçekli Nazım*İmar Planında yer alan değerler dikkate alınarak, tekrar değerlendirilmesi için*İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na başvurulmasına karar verilmiş ve*aynı gün bu başvuru yapılmıştır.**
**
**
Kamuoyu*ve yatırımcıların bilgisine sunulur.*
**
**
************************************************** ************************************************** ************************* Saygılarımızla*

Dün şirket şöyle bir açıklama yapmış.

kaptanjack
17-11-2016, 19:49
Maksimum yükseklikler 80 ve 60 metre diye geçiyor. Bunun kaç kata tekabül ettiğini bilen var mı?

şahna
17-11-2016, 21:08
Maksimum yükseklikler 80 ve 60 metre diye geçiyor. Bunun kaç kata tekabül ettiğini bilen var mı?

çok bilenler yine algıya oynarlar.
ama ben gerçekleri yazayım.
kat yüksekliği 2,5-3 metredir.ona göre hesaplayın.

akselcan
17-11-2016, 22:28

Kat yükseklikleri çok bir şey ifade etmiyor önemli olan kaç m2 inşaat yapılabileceğidir. 1,8 lik emsal daha önceden plan dip notlarında sağlanan haklarla konut için yaklasık 2,2-2,3 seviyesine geliyor ticaride daha da yüksek.

70 bin m2 arazide konut için yaklaşık 100 bin m2 net 130-140 bin m2 satılabilir olan çıkar. Hesabınızı bu rakkamlara göre yaparsanız şaşırmazsınız.

Şu an bölgede satış fiyatları m2 8000 lira maliyet m2 1500 diye düşünün ki en dibininin dibi olsun. Şirket tahmini 1 seneye potansiyel olarak 1 milyar TL lik proje yapar. Herşey dahil 150-200 milyon inşaat maliyeti olur.

Biz tabi şu an bilemiyoruz bun kendilerimi yapacaklar yoksa ağaoğlu ile mi anlaşır dap yapıya mı yaptırır ona patronlar karar verecek.

Kesin olan tek gerçek şu geçen sene sonunda TSKB raporuna göre bizim araziyi TARLA olarak acilen satmak istersen 300 milyon ediyor şu an artık imarlı olduğumuza göre kaç lira eder ?

Sene sonu bilançosunda aradaki fark kadar kar yazacak bir şirketimiz olacak.

Misal adam 7500 m2 arsasını 40 milyon USD ye satıyor isteyenin bir yüzü kara....

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-kat-karsiligi-kartal-e5-kenari-10-donum-arsa-55-250347498/detay

Bu arada küçük bir detay piyasa değerimiz an itibari ile 250 milyon TL :)

akselcan
17-11-2016, 22:31
Sahna Üstad bildiğin bir şey var ise yaz tabi hepimiz faydalanlım ama doğruları yazalım. Bunlar gerçekten teknik konular. Ben kendi adıma işi plan ve paftalama olan uzman birinden destek aldım o yüzden bazı şeyleri rahat yazıyorum. Dün akşam itiraz a dava dedin oysa itirazın dava ile alakası yok bugün katlara falan takılmışsın. Tarlan arsa oluyor şirketin fiyatı resmi tarla değerinin altında sende var bir rahatsızlık. Hayır bak benim malım yok doğru düzgün neyi satıcam ama senin var ise gün içi yazıyorlar 3000-5000 pasif alış ver geç kendine stres yapma bu kadar... Varsa tabi...
Sende biliyorsun yalancıları düzenbazları kova kova rezil ede burada zaten kaldık 3-5 kişi huzurumuz bozulmasın

şahna
18-11-2016, 10:37
Benim dediğim arsa sahipleri de açık olarak yazmışlar.bu planla arsanın ekonomik değeri öldürülmüştür.

jenaratorcu
18-11-2016, 11:45
Benim dediğim arsa sahipleri de açık olarak yazmışlar.bu planla arsanın ekonomik değeri öldürülmüştür.

Adam sana bilimsel olarak neyin ne oldugunu usenmeden oturup anlatiyor sen hala olumsuz fantazilerini anlatmaya devam ediyorsun...Amacin ne kardesim senin?...Bunlari soyleyerek ne yapmamizi bekliyorsun?...Satalim mi?...Sana ne?...Madem dusuncelerin olumsuz oyleyse hadi baska kapiya...Git nerde degeri oldurulmemis hisse varsa onu al, orda yorum yap..Hadiiii....

akselcan
18-11-2016, 12:32

Sayın sahna benim yaptığım hesap ve kitap da sorun var mı ?

Şu an ki tablo da gözüken an itibariyle 250 milyon değeri olan arsamıza tahmini 1 seneye 1 trilyonluk inşaat projesi yapılır.

Bunun 150-200 maliyeti olur. Bu süreç inşaat ve satış dahil 3 sene sürse 3 seneye net 750 milyon TL kar yazma potansiyeli olan bir şirketi 250 milyon TL ye şu an almak ister misin ?

Bu sene sonu bilançosunda sadece tarladan imarlıya geçişten dolayı yeniden değerleme yapılacak. Yeniden değerleme de şirketin bir seferlik karı şu anki şirketin değerinden fazla olur...Bunu istemez misin ?

Sorular bunlar...yok ben istemem diyorsan saygım sonsuz alışlar var yeterli miktarda :)

akselcan
18-11-2016, 12:38
Adam sana bilimsel olarak neyin ne oldugunu usenmeden oturup anlatiyor sen hala olumsuz fantazilerini anlatmaya devam ediyorsun...Amacin ne kardesim senin?...Bunlari soyleyerek ne yapmamizi bekliyorsun?...Satalim mi?...Sana ne?...Madem dusuncelerin olumsuz oyleyse hadi baska kapiya...Git nerde degeri oldurulmemis hisse varsa onu al, orda yorum yap..Hadiiii....

Yok esasında şirketi arayıp sorsa zaten bunları yazamaz şirket çok net söylüyor biz imardan çok mutluyuz ama isteyenin bir yüzü kara vermeyenin 2 yüzü. Nasılsa itiraz etmenin sürece zararı yok yani imar cepte olur da tutarsa belki daha fazlası gelir. Şirketin stratejisi tam olarak budur. Herkes her şeyi isteyebilir sonuçta bakın akşam ilanı koydum adamda bizdeki arazinin tam olarak 10 da biri var 40 milyon USD istemiş. Şimdi burdan hespa yapsan dersinki o zaman bizim arazide 400 milyon USD eder. Eder mi ? Bence etmez ama isteyenin bir yüzü kara..... Keşke sahnalar çoğalsa bunlardan korkanlar olsa satsalarda mal alsak. Piyasa o kadar düştü hisseler yerlerde hala gözüm burada. Akşam rahat uyuyorsun bu hissede hesapta garanti olması ayrı hesapta arsa olması ayrı....

şahna
18-11-2016, 13:15
350 milyonluk varlığınızdan 700 milyon kar.bunda bir gariplik yok mu.direk varlığınızı satsaniz daha mantıklı.

zor
18-11-2016, 13:58
Kesin olan tek gerçek şu geçen sene sonunda TSKB raporuna göre bizim araziyi TARLA olarak acilen satmak istersen 300 milyon ediyor

Bunu ben mi gözden kaçırdım acaba sayın akselcan hangi raporda bu?

akselcan
18-11-2016, 14:34
Bunu ben mi gözden kaçırdım acaba sayın akselcan hangi raporda bu?

Yok gözden kaçırmamışsınız ben değerleme raporun da bursa dahil rakkam ile karıştırmış olabilirim netice de bursa satıldı parası kasaya girdi ve bilançoda şu an sadece kartal var bu durumda yanlış hatırlamıyorsam 200 civarı olması lazım tarla değeri.

Esasında söyle düşünün sayın zor ...adam misal 7500 m2 imarlı arsa için 40 milyon USD istiyor genel olarak m2 satış fiyatları 7000 dolar ortalamada bizde var 70 bin m2 arazi ve defter değeri bursa olmadığı için sizin de uyardığınız üzere daha düşük yani şu an 200 civarı.

Sizce ne kadar değerleme farkından kar yazarız ?

akselcan
18-11-2016, 14:38
Sayın sahna bence şirkete şu an 350 milyon TL veriyorum arsayı ver deseniz kapıdan kovarlar. Adam 2 sene içinde 700 civarı NET kar yapacğı projeyi niye 350 ye versin 600 falan verirseniz uğraşmama değmez diye belki düşünebilir.

Negatif düşüncede olanlarla tartışmak bence çok zevkli. Genelde konuşuyorlar ama kusura bakmayın icraat yok. Beyler versenize malınızı eğer var ise....korkunun ecele faydası yok. Hatta ben sizin gibi düşünüyor olsam kısa pozisyon yapardım madem düşeceğine inanıyorsunuz açığa satış deneyin. Söz ben size MKK dan malım kadar mal ödünç vericem faiz kaç olur onu bilemem... :)

Bakın çok ilginç bugün Gedik ve Garan mum gibi kıpırdamıyorlar. Dün gene ikisini şamar oğlanı yapmışlar adam resmen gedik ve garantiyi atm ye çevirdi her gün para çekiyor.

Ben istiyorum ki bu olumsuz düşünceleri olan arkadaşlar ben satıyorum desin malım var veriyorum desin ve versin ama nerdee.....

noregret
18-11-2016, 15:12
Sayın sahna bence şirkete şu an 350 milyon TL veriyorum arsayı ver deseniz kapıdan kovarlar. Adam 2 sene içinde 700 civarı NET kar yapacğı projeyi niye 350 ye versin 600 falan verirseniz uğraşmama değmez diye belki düşünebilir.

Negatif düşüncede olanlarla tartışmak bence çok zevkli. Genelde konuşuyorlar ama kusura bakmayın icraat yok. Beyler versenize malınızı eğer var ise....korkunun ecele faydası yok. Hatta ben sizin gibi düşünüyor olsam kısa pozisyon yapardım madem düşeceğine inanıyorsunuz açığa satış deneyin. Söz ben size MKK dan malım kadar mal ödünç vericem faiz kaç olur onu bilemem... :)

Bakın çok ilginç bugün Gedik ve Garan mum gibi kıpırdamıyorlar. Dün gene ikisini şamar oğlanı yapmışlar adam resmen gedik ve garantiyi atm ye çevirdi her gün para çekiyor.

Ben istiyorum ki bu olumsuz düşünceleri olan arkadaşlar ben satıyorum desin malım var veriyorum desin ve versin ama nerdee.....

Belki de olumsuz yazanların amacı kağıda daha fazla ky tarafından alım gelmesini istemedikleri içindir. Sonuçta

40-43 bandından satan grupta alttan sattıklarını koyma derdinde bence sizde uğraşmayın boş verin almak isteyen

kendi araştırmasını yapıp alsın, kağıda inandığınız için iyi niyetle bilgi paylaşıyorsunuz ama kağıda bence olumsuz

etkisi oluyor.

akselcan
18-11-2016, 15:19
Yahu ben acıkça söylüyorum zaten keşke benim yazdıklarımın ya da temelsiz yazıların olumsuz etkisi olsa keşke bu konuşanlar konuştukları kadar mal satsalar. Ben almak istiyorum satış olsa bu kadar açık daha ne diyeyim. :)

AnorTmol
18-11-2016, 15:21
Yahu ben acıkça söylüyorum zaten keşke benim yazdıklarımın ya da temelsiz yazıların olumsuz etkisi olsa keşke bu konuşanlar konuştukları kadar mal satsalar. Ben almak istiyorum satış olsa bu kadar açık daha ne diyeyim. :)

Kaçtan almak istiyorsunuz?

zor
18-11-2016, 15:24
Yok gözden kaçırmamışsınız ben değerleme raporun da bursa dahil rakkam ile karıştırmış olabilirim netice de bursa satıldı parası kasaya girdi ve bilançoda şu an sadece kartal var bu durumda yanlış hatırlamıyorsam 200 civarı olması lazım tarla değeri.

Esasında söyle düşünün sayın zor ...adam misal 7500 m2 imarlı arsa için 40 milyon USD istiyor genel olarak m2 satış fiyatları 7000 dolar ortalamada bizde var 70 bin m2 arazi ve defter değeri bursa olmadığı için sizin de uyardığınız üzere daha düşük yani şu an 200 civarı.

Sizce ne kadar değerleme farkından kar yazarız ?

Sayın akselcan imarlı dediğiniz zaman kesinti yapılmış hali oluyor o halde hesaplamalarınıza bunu da dahil etmelisiniz.
Borsada önemli olan beklenti oluşmasıdır. Ne zaman beklenti varsa orada hareket oluyor ki bunu bu hisse de deffaatle gördük en güzel örneği Bursa arsası ile ilgili haber ve 48 li fiyatlara tırmanış yada imar görüşmelerinin yapıldığı her ayın ikinci haftası hareketlenmeler gibi Yani şu kadar değer eder şu olur bu olur prim yaptırmıyor maalesef. Örn Ozgyo değerleme raporunda 500-600 milyon değer biçiyor değerleme kuruluşu ama piyasa değeri 115 milyondan işlem görüyor.
Velhasılı değerleme karı- bedelsiz beklentisi - gelir paylaşımlı inşaat anlaşması vs vs güzel prim yaptırabilir ama o dediğiniz gerçek değere göre işlem görecek diye bir kaide borsa da yok maalesef

noregret
18-11-2016, 15:24

Mal istiyorsanız stratejiniz yanlış kötülemeniz lazım kağıdı, siz aksine şöyle potansiyelli böyle potansiyelli yazıyorsunuz mal gelmez böyle. Çok beklersiniz :-)

akselcan
18-11-2016, 15:32
Son 30 günde endeks 30 kağıtlarından ortalama 3 daha az düştük...onu verse bana yeter yani 35 falan bulabilsem efsane olur ama piyasa dönerse artık yapacak bir şey yok demek zorunda kalırım. Tahminim o yönde.. Bence piyasa döndüğünde bu en hızlı hisselerden biri olacak. Son harekette en iyi alan 40 lira maliyette olduğu için 39 a kadar soluksuz gidebilir. Malını satabilecek adam çok çok az herkes zararda.

akselcan
18-11-2016, 15:41
Mal istiyorsanız stratejiniz yanlış kötülemeniz lazım kağıdı, siz aksine şöyle potansiyelli böyle potansiyelli yazıyorsunuz mal gelmez böyle. Çok beklersiniz :-)

Yahu ben o kadar karaktersiz ve sahtekar mıyım... herkesin tarzı kendine. Ben sattığım zaman da söyledim mal aldığım zaman da söyledim netice de benim yaptığım beni bağlar riski alan benim .

Sırf kendime mal alıcam mal satıcam diye burada yalan yazı mı yazalım. insan kendini o kadar küçültemez.

Kimi der ki arkadaş bu para işi ben para için yalan da söylerim küçülürüm de sallarım da sana ne.....olabillir ne diyelim o da onların tarzı burada bunlardan çok gördük alıştık.

lover128
18-11-2016, 17:50
Yahu ben o kadar karaktersiz ve sahtekar mıyım... herkesin tarzı kendine. Ben sattığım zaman da söyledim mal aldığım zaman da söyledim netice de benim yaptığım beni bağlar riski alan benim .

Sırf kendime mal alıcam mal satıcam diye burada yalan yazı mı yazalım. insan kendini o kadar küçültemez.

Kimi der ki arkadaş bu para işi ben para için yalan da söylerim küçülürüm de sallarım da sana ne.....olabillir ne diyelim o da onların tarzı burada bunlardan çok gördük alıştık.

Sayın akselcan dahada düşeceğini kanaat getiriyorsunuz ama almakta istemiyorsunuz...sizin fikirleriniz düşme yönünde değil çıkacak izleminde ..herdefasinda gedik medik diyorsunuz ama.adamlar 45 den 49 dan 35 e kadar aşağı veriyorlar...nasıl bu Menem ki 3bin 5bin lot la bunu yapıyorlar. .anlamıyorum. ..Bu seviyelerden kimse satmaz mal toplamaksa dertleri 40 üzeri oylaması lazım demekki dertleri mal toplamak dEğil. .Öyleyse ne????bunun cevabını da verebilirsiniz....turgg sözüm sizde...yeter bu kadar bunalttiginiz yeter..yarın savaş çıkarsa orayı sizede YEDİRMEZLER EY SPEK

usta123
18-11-2016, 20:31
Turgg forumcularına ve kendıme uuzluyorum...Ömür geçiyor herkes hayallerinin yıkılmasını kabul etme aşamasında

ykskli
20-11-2016, 01:09
pazartesi sabahtan açıklama gelince askıdan indi diye bu hisse taban mı yapıcak itiraz etti ya ?

derinlikler
20-11-2016, 23:55
http://i.hizliresim.com/LZooWJ.png (http://hizliresim.com/LZooWJ)

akselcan
21-11-2016, 10:14
http://i.hizliresim.com/LZooWJ.png (http://hizliresim.com/LZooWJ)

Sayın derinlikler garanti ve gedik karşılıklı onları net hesaplayın.

Esas önemli olan cuma kapanış seansında A1 6000 LOT alış yazmış ama veren yok o da zaten kızdırıp mal alır mıyım acaba senaryosuna oynuyor. Bugün gene koymuş alışı...5 kademe alış şu an 8500 lot ....Buyurun beyler boşa geyik yapmayın sıkılan denemek isteyen varsa versin diyorlar boş konuşmayın icraat yapın diyorlar :)

jenaratorcu
21-11-2016, 11:00
O da alicilikta samimiyse koysun tavana 8500 vereyim hemen.

akselcan
21-11-2016, 11:04
hahah sen de haklısın yok bunlar aralarında tepişiyor bize de izlemek düşüyor tek gerçek bu ...

jenaratorcu
21-11-2016, 11:28
Aski suresi dolmadi mi hala? Sirketin aciklama yapmasi gerekmiyor mu? Konuya hakim olaniniz var mi?

derinlikler
21-11-2016, 17:10
http://i.hizliresim.com/d8q33Z.png (http://hizliresim.com/d8q33Z)

derinlikler
21-11-2016, 21:07
http://i.hizliresim.com/l3zWWl.png (http://hizliresim.com/l3zWWl)

barsisa_anata
21-11-2016, 21:21
Turgg
Bi haber gelir .2 tavan çeker.B ır bakmışsın 80 ler konuşulur.
İşte o tavanı çekecek günlerde hissede olup olmamak bütün mesele bu.
O yüzden sonuna kadar bekleyeceğim.Patron hisseleri böyledir.

ugusek
21-11-2016, 21:25
Öyle bir tahta yapıcımız var ki maşallah, kendinden izinsiz fiyat yerinden kıpırdamıyor. Gitse de, tıpış tıpış geri geliyor. Merkez Bankası'nı yönetse arkadaşlar, dolar, korkusundan bir yere hareket edemezdi sanırım -:)

KYYD

usta123
21-11-2016, 22:33
Turgg üzmeye devam..Teselli algyo...Yeni nikli dostlar hala var onlar kaybolmadan çıkmaz :D

dejavu3012
21-11-2016, 22:48
Turgg
Bi haber gelir .2 tavan çeker.B ır bakmışsın 80 ler konuşulur.
İşte o tavanı çekecek günlerde hissede olup olmamak bütün mesele bu.
O yüzden sonuna kadar bekleyeceğim.Patron hisseleri böyledir.

Bu tavan falan çekmez, en azından uzun bir süre 40 desin bir daha aklımdan bile geçirme den hemen satacam.Böyle rezillik görmedim ben ama 40 demeden de satmam arkadaş

ykskli
22-11-2016, 00:14
askıdan inince eksi mi olcak malum itiraz etti ya

yusuf7666
22-11-2016, 00:41
ilan yerinde bir ay süre ile ilan edilir. Bir aylık ilan süresi içerisinde planlara itir az edilebilir.
*İtirazlar belediye meclisince on beş gün içinde incelenerek kesin karara bağlanır.* Bir aylık ilan süresi
içerisinde itiraz edilmez ise ya da itirazlar üzerine on beş gün içerisinde belediye meclisince itirazların
reddine karar verilir ise imar planları kesinleşmiş ve yürürlüğe girmiş olur.
İmar planlarında yapılacak değişikliklerde de aynı esaslara uyulması gerekir. İmar planı
değişikliğine belediye meclisi tarafından karar verilir. İmar planı değişiklikleri aynı şekilde bir ay süre ile
ilan edilir. İlan süresi içerisinde imar planı değişikliklerine itiraz edilebilir. İtiraz edilmemesi veyahut
itiraz üzerine itirazın reddine belediye meclisi tarafından karar verilmesi üzerine imar planı değişiklikleri
yürürlüğe girmiş olur.
İmar planları alenidir. Bu aleniyeti sağlamak belediyelerin görevidir.

yusuf7666
22-11-2016, 01:01
---+++++++--++

yusuf7666
22-11-2016, 07:35
Günaydın arkadaşlar. İşi bilen biri yorumlayabilir mi yukarıdaki gibimi ilerleyecek yoksa 60 gün +60 gün ....

jenaratorcu
22-11-2016, 09:20
benim anladigim su: bizim tarlanin imar askisi 19 Ekim'de cikti ve 1 aylik sure doldu. Ancak 16 Kasim'da sirket itiraz etti ve 15 gun icinde bu karara baglanacak. Bu karar bugun de cikabilir 15. gun sonunda da. Eger red olursa ki yuksek ihtimaldir, 1 Aralik gibi imar Kartal belediyesine paslanir...Yanlis mi anliyorum?

gizligüc
22-11-2016, 09:29
benim anladigim su: bizim tarlanin imar askisi 19 Ekim'de cikti ve 1 aylik sure doldu. Ancak 16 Kasim'da sirket itiraz etti ve 15 gun icinde bu karara baglanacak. Bu karar bugun de cikabilir 15. gun sonunda da. Eger red olursa ki yuksek ihtimaldir, 1 Aralik gibi imar Kartal belediyesine paslanir...Yanlis mi anliyorum?

bence doğru anlamışsınız. YTD

usta123
22-11-2016, 10:08
Hacim yapınca ao altı kalırsa yuzde 20 düşer dedik daha fazla düştü adi :D şaka bir yana yuzde kaç artarsa begenılmeyen 44 olacak ? :D

AnorTmol
22-11-2016, 11:54
İmar planına yapılan itiraz reddedilirse, süreç hızlı bir şekilde devam eder.Bir sonraki aşama Kartal Belediyesi aşaması.Burada işlemler ne kadar sürer bilemiyoruz.Ancak Büyükşehirden daha hızlı yürüyeceğini umut ediyorum.
Yapılan itiraz kabul edilirse, yeni bir askı süreci başlar.İtiraz sonucuna göre düzeltilen planın başkanın önüne gelmesi, başkanın imzalaması ve askıya çıkması ne kadar sürer? Daha önceki sürece bakarsak kısa sürede olur diyemiyoruz malesef.

osumer
22-11-2016, 12:01
2000 35.96 36.00 202
1531 35.94 36.02 55
1331 35.92 36.04 110
1081 35.90 36.06 120
1331 35.88 36.08 145
1164 35.86 36.10 115
1273 35.84 36.12 50
1120 35.80 36.20 12
631 35.74 36.30 60
614 35.72 36.40 30

satış kademesinde neredeyse 1000 lot var alış kademesinde ise 10000 e yakın. hisse yerinde sayıyor...alıcılar ve satıcılar çok inatçı o hisse buraya gelecek diyor herkes ytd :he::he::he::he::he:

huyela
22-11-2016, 12:12
bu pis gidecek. demedi demeyin. ne silkelesem kar diyor. tekrar 45 olursa oradanda açıkcı yakaladımı tamamdır. 75 liradan açıkcıya çakar malı. YTD.

noregret
22-11-2016, 12:19
bu pis gidecek. demedi demeyin. ne silkelesem kar diyor. tekrar 45 olursa oradanda açıkcı yakaladımı tamamdır. 75 liradan açıkcıya çakar malı. YTD.

Çapsız bu bir yere gidemez 40 sayfa okuyun geriye doğru anlarsınız, kağıdın 90 günlük ortalaması zaten 38 lira buradan süreç de ilerliyorken kimse vermez bana göre diğer taraftan bir sürü kişi de bezdi 40 lira gibi fiyatlara tasıyıp hacim yaparsa alır istediği malı başka türlü çok zor.

akselcan
22-11-2016, 12:36
Sanki biri mal alıyor gibi satış da gelmedi o yüzden tıkandı kötü fiyattan almak istemiyor aksi olsa şimdiden alışları siler hatta dönüp basardı bakalım görelim gene tepişiyorlar mı yoksa farklı mı .... Bu gemi elbet bir gün kalkacak limandan... Malı olan herkese başarılar malı olmayanlar ya açık yapsın ya da sussun... :)

usta123
22-11-2016, 12:39

Sen yenisin galiba ? :D Kim kandırdı seni çabuk söyle :D 37 üzeri kapamadıkça butun rakamlar boştur ki kapamaz da ytd 36 civarı keyiflenecek

akselcan
22-11-2016, 12:54
Hayatımda bu hissedeki yatırımcı kadar komik yatırımcı görmedim hisse dipteyken sat al yapmak için bir taraflarını yırtarlar ne zaman hisse 45 olur bu sefer de al sat yapmak için yırtınırlar ....vallaha göstere göstere mal alıyor hala yırtınıyor satacam diye hahahah

akselcan
22-11-2016, 12:59
Bu pasife ancak whats up çetesi mal verir... hadi çete büyük karar ....vermeli mi vermemeli mi ? yoksa hiç sevmemmeli mi ? verin kurtulun bence :)

noregret
22-11-2016, 13:02
Bu pasife ancak whats up çetesi mal verir... hadi çete büyük karar ....vermeli mi vermemeli mi ? yoksa hiç sevmemmeli mi ? verin kurtulun bence :)

Şirket Bursa dan gelen parayı sermayeye eklese lot miktarı artar hiç değilse hacim olur tahtada böyle olunca ne alana ne satana bir

faydası oluyor.

usta123
22-11-2016, 13:32
Hisse yuzde 2 bile artmadan ucuk hedef verılmiş demek ki millet çıldırmak uzere :(

akselcan
22-11-2016, 13:45
Aklı salimden mal alınmaz usta önce çıldırtacaksın ki malını alasın :) 12500 lot alıcı 1400 lot satıcı var tahta dengeli usta :)

usta123
22-11-2016, 13:53
Aklı salimden mal alınmaz usta önce çıldırtacaksın ki malını alasın :)

Orası öyle :D Gün sonu çıktığı yere gelecek olsa bile bi çakma haber gönderse bi hareket görsek yeni hayaller okusak yenı ky ler gorsek ıstıyorum :D

şahna
22-11-2016, 14:01
İtirazın sonucunu kapa bildirecekler bir süre sonra

akselcan
22-11-2016, 14:11
İtirazın sonucu sadece imarın onayı olabiliyor sayın sahna... itirazler emsale yapıldığı için imara zaten bir etkisi yok sadece yapılan itiraz doğrultusunda ya artış sağlanacak ya da aynen onaylanacak

jenaratorcu
22-11-2016, 14:47
İtirazın sonucu sadece imarın onayı olabiliyor sayın sahna... itirazler emsale yapıldığı için imara zaten bir etkisi yok sadece yapılan itiraz doğrultusunda ya artış sağlanacak ya da aynen onaylanacak

Sayin akselcan, emsale yapilan itiraz imari etkilemiyorsa, 1 aylik aski suresi dolali 3 gun oldu. Neden aski dustu haberi gelmiyor?

şahna
22-11-2016, 14:52
O sizin düşünceniz.hak sahibi Hakkının kötüye kullanildigi her maddeden itiraz edebilir.

jenaratorcu
22-11-2016, 15:02
O sizin düşünceniz.hak sahibi Hakkının kötüye kullanildigi her maddeden itiraz edebilir.

Sayin sahna biraz daha yirtarsan kendini belki bir saf bulursun senden etkilenip satacak...ha gayret...

akselcan
22-11-2016, 15:07
Benim düşüncem diye bir şey söz konusu değil şirketin KAP da yaptığı açıklama bu... :) çok güzeel mallar satılmış yerine konamamış tam arzu ettiğim ortam :) Sayın jenartörcü siz oraya bir jenaratör satın belki devreler yerine gelir :)

şahna
22-11-2016, 15:15
Şirket yüksekliğe ve emsal değerine taks ve birkaç şeye itiraz etmedi mi

akselcan
22-11-2016, 15:22
Evet iste bu yüzden imara etkisi olmuyor zaten...bu emsale itiraz demektir ki devlet cevap vermek zorunda bile değildir. 15 gün içinde cvp vermezse cevap vermemiş hatta kaale almamış kabul edilir. Bu durumda daha önce açıklanan imar aynen kabul edilmiş demektir.

Teknik şeylerde tekniği bilmek lazım sayın sahna sizi daha önce de anlattım bu konuda çalışmanız lazım.

Bence biri haber gelmediği için alıyor. Haber gelmemesi demek itiraz sallanmadı ve aynen geçiyor diye düşünüyor diye düşünüyorum bakalım görelim ...

jenaratorcu
22-11-2016, 15:53
bu adama iyi sabrediyorsun valla bravo....

akselcan
22-11-2016, 16:02
Yahu sayın jenaratörcü onlar bizim velinimetimiz bunlar olmasa bu fiyata mal bulamazsın bak şimdi böyle yazıyor 42-43 olsun burada neler yazar inanamazsın neyin var yok satar hisse alırsın....

Kızmayacaksın güzelce anlatacaksın sabredeceksin... :) Benim bildiğim teknik olarak zaten arazimiz şu an askıdan inmiş ve imarlı vaziyette arkadaşlar ve şirket bununla ilgili bir bildirim falan yapmak zorundan değil. Bunu ancak yatırımcı ilişkilerini zorlayarak öğrenebiliriz.

Şirketin bundan sonra yapmak zorunda olduğu tek şey artık araziyi bilançosunda tarla olarak değerleme ile gösteremez. Yeni değerleme imarlı olarak yapılmak zorunda.

herkesin risk algısı farklıdır herkesin senaryosu farklıdır herkesin iştahı farklıdır bence kimse kimseyi dinlemesin kendi ne biliyorsa onu yapsın.

Böylece ileride sen şöyle dedin böyle dedin muhabbeti olamaz ....neticede burası forum ve yazdıklarımız hep kendimiz bağlayan şeyler... herkes düşüncesine ve pozisyonu göre yazıyor...

Ben illallah diyenlere de çok saygı duyuyorum satana da alana da. Biz sattığımız için birisi alabiliyor ya da biz aldığımız için birisi satabiliyor...herkese başarılar

jenaratorcu
22-11-2016, 16:29
Yahu sayın jenaratörcü onlar bizim velinimetimiz bunlar olmasa bu fiyata mal bulamazsın bak şimdi böyle yazıyor 42-43 olsun burada neler yazar inanamazsın neyin var yok satar hisse alırsın....

Kızmayacaksın güzelce anlatacaksın sabredeceksin... :) Benim bildiğim teknik olarak zaten arazimiz şu an askıdan inmiş ve imarlı vaziyette arkadaşlar ve şirket bununla ilgili bir bildirim falan yapmak zorundan değil. Bunu ancak yatırımcı ilişkilerini zorlayarak öğrenebiliriz.

Şirketin bundan sonra yapmak zorunda olduğu tek şey artık araziyi bilançosunda tarla olarak değerleme ile gösteremez. Yeni değerleme imarlı olarak yapılmak zorunda.

herkesin risk algısı farklıdır herkesin senaryosu farklıdır herkesin iştahı farklıdır bence kimse kimseyi dinlemesin kendi ne biliyorsa onu yapsın.

Böylece ileride sen şöyle dedin böyle dedin muhabbeti olamaz ....neticede burası forum ve yazdıklarımız hep kendimiz bağlayan şeyler... herkes düşüncesine ve pozisyonu göre yazıyor...

Ben illallah diyenlere de çok saygı duyuyorum satana da alana da. Biz sattığımız için birisi alabiliyor ya da biz aldığımız için birisi satabiliyor...herkese başarılar

eyvallah...

AnorTmol
22-11-2016, 16:52
bu adama iyi sabrediyorsun valla bravo....

Bura sanki birilerine tahsis edilmiş ya da birisinin şahsi alanına yazı yazılıyormuş gibi bir anlam çıkıyor bu cümleden.

Sabretme diye bir şey söz konusu olamaz.
Herkes burada özgürce yorum yapabilir.
Yorumu beğenmeyen SAYGI duyar.