PDA

View Full Version : TCELL - Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Objektif
10-12-2016, 12:37
Yeni başlık hayırlı olsun.

işçi74
10-12-2016, 13:13
Göstergeler diyordum

işçi74
10-12-2016, 13:17
Macide kesmiş ayşe tutmuş :)

işçi74
10-12-2016, 14:18
Yazanı bol olur insallah

Darktemplar
11-12-2016, 01:28
Kiev'de yaşananların üzerinden henüz 24 saat geçmişken, Turkcell'in iştiraki Lifecell'in Dinamo Kiev'e sponsor olması akıl alır bir durum değil.

Bayrağımız yakılmış, insanlarımız saldırıya uğramış ve Türkiye'nin takımı Beşiktaş büyük bir haksızlıkla elenmişken, hemen ertesi gün bu anlaşmayı imzalamak nasıl bir aymazlıktır?

Daha önce Ensar Vakfı olayında da büyük tepki alıp yanlış adımlar atmışlardı.

Tepkiden dolayı yine çok abone kaybedecekler.
Son 5 yıldır karının düşme sebeplerinden biride budur.
Bu kafayla bu şirket hiçbir yere varamaz..

zkr
11-12-2016, 01:53
O zaman once Starbucks dan kahve icme, sofranda Coca Cola icme, McDonalds tan burger yeme, iPhone kullanma, Google dan arama yapma... Google Android li telefon kullanma... vs vs....

Dunyada ki butun savaslarda ve ihtilallerde ABD nin parmagi var. CIA planliyor devrimleri ihtilalleri.

Rotschild ve Rockfeller butun bankacilik sistemini London City den yonetiyor. Dunyada ki acliktan olan olumlerin sebebi bunlar. Ingiliz urunlerini kullanma. Vodafone da ingiliz firmasi sanirim. Burger King de sanirim. Marks & Spencer da sanirim. Vs vs vs.

Once yukaridakileri degerlendir, TURKCELL hakkindaki ufak tefek konulari sonra tartisabiliriz.

IQ sorunun yoksa umarim ne dedigimi anlarsin. IQ sorunun varsa lutfen cevap verme.

Sacmaladigin icin Ben de sana yukarida Sacmalayarak cevap verdim. Kusura bakmazsin umarim. :) sacmalama da sinir yok bu ulkede.

Sirketler ticari kurumlardir. Edecegi kara bakar. Biraz da topluma sirin gorunur empati yapmaya calisir.

Sen ozel sirketlerle devletleri karistiriyorsun sanirim.

Kiev'de yaşananların üzerinden henüz 24 saat geçmişken, Turkcell'in iştiraki Lifecell'in Dinamo Kiev'e sponsor olması akıl alır bir durum değil.

Bayrağımız yakılmış, insanlarımız saldırıya uğramış ve Türkiye'nin takımı Beşiktaş büyük bir haksızlıkla elenmişken, hemen ertesi gün bu anlaşmayı imzalamak nasıl bir aymazlıktır?

zkr
11-12-2016, 02:06
Turkcell'den 15 Temmuz'a 15 milyon lira

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/12/09/turkcellden-15-temmuza-15-milyon-lira

Turkcell, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için gerçekleştirilen bağış toplama kampanyasında bağışlanan her 5 TL için 10 TL ek bağışta bulunarak, 15 milyon TL'lik ek bir desteğe imza attı.
15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"nda Turkcell, diğer operatör müşterileri dahil kampanya katılımı için bağışlanan her 5 TL için 10 TL ek bağışta bulunarak, 15 milyon TL'lik ek bir desteğe imza attı. 15 milyon TL'lik sembolik çek, Türkiye Bilişim Derneği 33. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu tarafından Başbakan Binali Yıldırım'a takdim edildi.

OPERATÖRLERE GÖNDERİLEN SMS'LER VASITASIYLA 7,1 MİLYON TL'LİK DESTEK TOPLANDI

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında tüm operatör müşterileri toplamda 1,42 milyon adet SMS'i 1507'ye göndererek 5 TL'lik bireysel bağışlarda bulundu. Turkcell müşterileriyse 772 bin adet SMS göndererek toplam SMS adedinin yarısından fazlasını sağlamış oldu. Böylece yaklaşık 3,9 milyon TL'si Turkcell abonelerinden olmak üzere toplamda operatörlere gönderilen SMS'ler vasıtasıyla 7,1 milyon TL'lik destek toplandı.

"TAM 18,9 MİLYON TL'LİK DESTEK SAĞLAMIŞ OLDUK"

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Biz Türkiye'nin Turkcell'i olarak milletimizin huzuruna ve devletimizin bekasına kast eden her türlü girişime, çağrı beklemeksizin karşı durmayı görev biliyoruz. Bu hassasiyeti 15 Temmuz gecesi açıkça gösterdiğimiz gibi, takip eden süreçte de aynı kararlılıkla taşıyoruz. Bu kapsamda Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın öncülüğü ile başlatılan bağış kampanyasına biz de katıldık ve SMS ile bağış kampanyası başlattık. Ayrıca kampanya kapsamında atılan her 5 TL'lik SMS için biz de 5 TL destek olacağımızı açıklamıştık. Bunu da iki katına çıkararak atılan her 5 TL'lik SMS için 10 TL bağışta bulunma kararı aldık. Böylece diğer operatör müşterilerinin gönderdikleri SMS'ler de dahil kampanyada toplanan 7,1 milyon TL'ye karşılık biz de 15 milyon TL'lik bir destek sağladık. Kampanya kapsamında müşterilerimizin sağladığı 3,9 milyon TL'lik desteği de eklediğimizde toplamda kahraman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için tam 18,9 milyon TL'lik destek sağlamış olduk."

SAMURAY
11-12-2016, 10:33
Yeni başlık nerede ?

Sent from my GT-I9300 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

işçi74
11-12-2016, 11:09
O zaman once Starbucks dan kahve icme, sofranda Coca Cola icme, McDonalds tan burger yeme, iPhone kullanma, Google dan arama yapma... Google Android li telefon kullanma... vs vs....

Dunyada ki butun savaslarda ve ihtilallerde ABD nin parmagi var. CIA planliyor devrimleri ihtilalleri.

Rotschild ve Rockfeller butun bankacilik sistemini London City den yonetiyor. Dunyada ki acliktan olan olumlerin sebebi bunlar. Ingiliz urunlerini kullanma. Vodafone da ingiliz firmasi sanirim. Burger King de sanirim. Marks & Spencer da sanirim. Vs vs vs.

Once yukaridakileri degerlendir, TURKCELL hakkindaki ufak tefek konulari sonra tartisabiliriz.

IQ sorunun yoksa umarim ne dedigimi anlarsin. IQ sorunun varsa lutfen cevap verme.

Sacmaladigin icin Ben de sana yukarida Sacmalayarak cevap verdim. Kusura bakmazsin umarim. :) sacmalama da sinir yok bu ulkede.

Sirketler ticari kurumlardir. Edecegi kara bakar. Biraz da topluma sirin gorunur empati yapmaya calisir.

borcum olsun:)

Darktemplar
11-12-2016, 13:57

Kendi IQ'nun ne seviyede olduğu yazdığın yorumda çok net gözüküyor. Ben diyorum Ankara...
Neyse sen hissesini aldığını Turkcell'in avukatlığını yapmaya devam et... Sanırım yüksekten vermişler...

ahsen2
11-12-2016, 17:03
Yeni başlık hayırlı olsun. İstanbul bombalamaları ülkemiz açısından hiç iyi olmadı. Pazartesi borsamız herhalde eksi açılır.
Turkcell'e 9 aralıkta 3 milyon lira para girişi vardı. Para girişlerinde 2. sıradaydı.
Pazartesi para girişleri devam ederse yükselişin devamı gelir...

Archill
12-12-2016, 13:13
Yeni başlık ???

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

zkr
13-12-2016, 12:07
bunu yapan başka firma yok. Turkcell in kıymetini çok ama çok iyi bilelim. diğerleri elini cebine böyle delikanlı gibi atmıyor. ben lafa değil icraata bakarım...

Turkcell e laf atanlar veya eleştirenler büyük ihtimalle FETO cular...

http://medya.turkcell.com.tr/medya/15temmuz.jpg

Turkcell'den 15 Temmuz'a 15 milyon lira

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/12/09/turkcellden-15-temmuza-15-milyon-lira

Turkcell, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için gerçekleştirilen bağış toplama kampanyasında bağışlanan her 5 TL için 10 TL ek bağışta bulunarak, 15 milyon TL'lik ek bir desteğe imza attı.
15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla başlatılan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"nda Turkcell, diğer operatör müşterileri dahil kampanya katılımı için bağışlanan her 5 TL için 10 TL ek bağışta bulunarak, 15 milyon TL'lik ek bir desteğe imza attı. 15 milyon TL'lik sembolik çek, Türkiye Bilişim Derneği 33. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu tarafından Başbakan Binali Yıldırım'a takdim edildi.

OPERATÖRLERE GÖNDERİLEN SMS'LER VASITASIYLA 7,1 MİLYON TL'LİK DESTEK TOPLANDI

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında tüm operatör müşterileri toplamda 1,42 milyon adet SMS'i 1507'ye göndererek 5 TL'lik bireysel bağışlarda bulundu. Turkcell müşterileriyse 772 bin adet SMS göndererek toplam SMS adedinin yarısından fazlasını sağlamış oldu. Böylece yaklaşık 3,9 milyon TL'si Turkcell abonelerinden olmak üzere toplamda operatörlere gönderilen SMS'ler vasıtasıyla 7,1 milyon TL'lik destek toplandı.

"TAM 18,9 MİLYON TL'LİK DESTEK SAĞLAMIŞ OLDUK"

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Biz Türkiye'nin Turkcell'i olarak milletimizin huzuruna ve devletimizin bekasına kast eden her türlü girişime, çağrı beklemeksizin karşı durmayı görev biliyoruz. Bu hassasiyeti 15 Temmuz gecesi açıkça gösterdiğimiz gibi, takip eden süreçte de aynı kararlılıkla taşıyoruz. Bu kapsamda Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın öncülüğü ile başlatılan bağış kampanyasına biz de katıldık ve SMS ile bağış kampanyası başlattık. Ayrıca kampanya kapsamında atılan her 5 TL'lik SMS için biz de 5 TL destek olacağımızı açıklamıştık. Bunu da iki katına çıkararak atılan her 5 TL'lik SMS için 10 TL bağışta bulunma kararı aldık. Böylece diğer operatör müşterilerinin gönderdikleri SMS'ler de dahil kampanyada toplanan 7,1 milyon TL'ye karşılık biz de 15 milyon TL'lik bir destek sağladık. Kampanya kapsamında müşterilerimizin sağladığı 3,9 milyon TL'lik desteği de eklediğimizde toplamda kahraman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için tam 18,9 milyon TL'lik destek sağlamış olduk."

deadlyturko
13-12-2016, 14:40
ölmüş ağlayanı yok

Archill
13-12-2016, 18:10
Foreks mobilde bir hata mı var. Citi takaslar toplamda 648 mily gözüküyor. 287 mly alış gösteriyor.

deadlyturko
13-12-2016, 18:15
Foreks mobilde bir hata mı var. Citi takaslar toplamda 648 mily gözüküyor. 287 mly alış gösteriyor.

geçen soneranın borsaya kote ettirdiği paylarıdır.

matematikci007
13-12-2016, 20:07
Arkadaşlar son 1 haftalık takas lari atabilirmisiniz

zkr
13-12-2016, 21:04
TKC nin mevcut değeri TL olarak 9.40 ları gösteriyor. Çok ilginç. Makas iyice açıldı.

bozkurtcan
14-12-2016, 15:01
Turkcellde beklentisi olan var mı

Sent from my LG-D802 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

hotprocess
14-12-2016, 16:03
Arkadaslar ne zaman cozulecek bu tcellin isleri

Sent from my SM-J500F using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

mustican
14-12-2016, 16:08
Turkcellde beklentisi olan var mı

Sent from my LG-D802 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

Bu beklenti işi aklıma bir fıkra getirdi.
beklentim var
adamın biri iki eşeginede eziyet ediyormuş devamlı çalıştırır ekmek aş vermezmiş.eşeklerden birinin canına tak demiş diger eşege "gel kaçalım dayanamıyorum" demiş. diger eşşek, "sen kaç BENİM BEKLENTİM VAR" demiş.
Aradan aylar geçmiş adam hala ezıyette. Eşek yine gel kaçalım demiş. diger eşek sen kaç benim beklentim var demiş ."daha ne beklentin var ölmek üzeriz açlıktan" "neyi bekliyorsun" demiş. bunun üzerine eşek sırrı verir "geçen ay adam karısını döverken senın a..... eşege ... dedi." "ben bunu bekliyorum". "sen kaç"

zkr
14-12-2016, 16:52
SPK ve BIST yönetimlerine işin ehli olan liyakat sahipleri geldiği zaman...

Arkadaslar ne zaman cozulecek bu tcellin isleri

Sent from my SM-J500F using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

zkr
14-12-2016, 18:29
Darphane para basmaya devam ediyor...

14-12-2016 12:24 - TURKCELL GUCLU ALTYAPISIYLA TURKIYE`NIN DATASINI TURKIYE`DE SAKLIYOR - BASIN ACIKLAMASI

KURULUSTAN KONUYA ILISKIN YAPILAN BASIN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

TURKIYE`NIN EN BUYUK VERI MERKEZI ISLETMECISI TURKCELL, YENI MUSTERILERIYLE TURKIYE`YE DEGER KATMAYA VE HIZMET ETMEYE DEVAM EDIYOR. TURKCELL GEBZE VERI MERKEZI, 6 AY GIBI KISA BIR SUREDE TURKIYE`NIN ONDE GELEN 20 KURUM VE KURULUSU ILE ANLASIRKEN MUSTERILERINE BIR DE DUNYA TEKNOLOJI DEVI ORACLE`I DA EKLEDI.

TURKCELL, 2 HAZIRAN`DA `TURKIYE`NIN DATASI TURKIYE`DE KALACAK` SOYLEMIYLE ULKEMIZ SINIRLARINDAKI EN BUYUK VERI MERKEZINI HAYATA GECIRDI. TURKIYE`YI ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN OLARAK INSA EDILEN BIR VERI MERKEZINE KAVUSTURAN TURKCELL, SADECE 6 AY GIBI KISA BIR SUREDE HER BIRI KENDI ALANININ ONDE GELEN 20 SIRKETIYLE ANLASTI. EGITIM, MEDYA, E-TICARET, FINANS VE PERAKENDE GIBI SEKTORLERDE HIZMET VEREN KURUM VE KURULUSLAR BUNDAN BOYLE VERILERINI TURKCELL`IN GEBZE VERI MERKEZI`NDE SAKLAYACAK.

DUNYA DEVI ORACLE DA TURKCELL`DE
TURKCELL TURKIYE`NIN ONDE GELEN SIRKETLERIYLE BIRLIKTE TURKIYE`NIN VERISININ TURKIYE`DE KALMASI ICIN BUYUK BIR ADIM ATARAK ULUSLARARASI TEKNOLOJI DEVI ORACLE ILE DE ANLASTI. TURKCELL VE ORACLE ARALARINDAKI STRATEJIK ISBIRLIGININ BIR PARCASI OLARAK ORACLE BULUT YAPISINI YENI TEKNOLOJI ILE DONATILMIS VERI MERKEZINDE ACMAYI PLANLIYORLAR. 2017 YILININ ORTALARINDA ACILMASI HEDEFLENEN BU YENI VERI MERKEZI, ORACLE`IN PAAS VE IAAS BULUT HIZMETLERININ KURULUMUNU DESTEKLEYECEK. TURKCELL`IN GEBZE VERI MERKEZI`NDEN SUNULACAK ORACLE BULUT YAPISI, VERININ NEREDE KONUSLANDIRILMASI ILE ILGILI YEREL DUZENLEMELERI DESTEKLERKEN, TURK SIRKETLERININ BULUT COZUMLERI ILE MALIYETLERININ AZALTILMASINA, ESNEKLIK VE CEVIKLIKLERININ ARTMASINA DA OLANAK SAGLAYACAK.

VERILER 7 GUN 24 SAAT KORUNUYOR
33 BIN METREKARELIK ALANA SAHIP, TURKIYE`NIN EN BUYUK VERI MERKEZININ HIZMETE GIRMESIYLE TURKIYE`DEKI KURUM VE KURULUSLARIN VERISININ TURKIYE`DE TUTMASININ YOLU ACILDI. KAPILARIN VE DUVARLARIN YANGINA 120 DAKIKA BOYUNCA DAYANIKLI OLDUGU VERI MERKEZI AVRUPA VE UZAKDOGU ARASINDAKI VERI TRAFIGININ DE GECIS NOKTASI. VERI MERKEZI HAFTANIN 7 GUNU 24 SAAT TERMAL KAMERA ILE IZLEME, MEKANIK, ELEKTRIK VE NETWORK OPERASYONUYLA ASKERI STANDARTLARA GORE FIZIKI OLARAK KORUNUYOR.

VERI MERKEZINDE KESINTISIZ HIZMET DENEYIMI
STRATEJIK BIR ALANDA KONUMLANAN VERI MERKEZI ISTANBUL SEHIR MERKEZINE 60 KM, SABIHA GOKCEN HAVAALANI`NA 20 KM UZAKLIKTA. 30MW ELEKTRIK KAPASITESI, 10 BIN METREKARE MODULER YAPIDA VERI MERKEZI ALANIYLA MUSTERILERIN TUM IHTIYACLARI ONGORULEREK TASARLANAN GEBZE VERI MERKEZI, SISMIK ZEMIN IZOLASYONU SISTEMI SAYESINDE 9 BUYUKLUGUNDEKI DEPREMDE BILE ARALIKSIZ CALISABILECEK. AYRICA SUPERONLINE`IN GUCLU FIBER ALTYAPISI SAYESINDE NETWORKE ERISIM, 3 AYRI KOLDAN YEDEKLI OLARAK SAGLANIYOR. TURKCELL, HER GECEN GUN BUYUYEN MUSTERI YELPAZESINDEKI TUM KURUMLARA KESINTISIZ HIZMET DENEYIMINI VE YENI NESIL VERI MERKEZI AVANTAJINI AYNI ANDA YASATMAYI HEDEFLIYOR.

ahsen2
14-12-2016, 20:11
Amerika'da TKC 6.45 e düştü. Türkiyedeki hisselere karşılığı 8.97 dir. Kapanışa doğru toparlamazsa yarin hisse fiyatına kötü yansır.

zkr
14-12-2016, 20:32
Dussun de biraz daha alalim. Sahenk ile ortak oluruz belki kimbilir.

Amerika'da TKC 6.45 e düştü. Türkiyedeki hisselere karşılığı 8.97 dir. Kapanışa doğru toparlamazsa yarin hisse fiyatına kötü yansır.

mehmetmurat
14-12-2016, 21:11
bugun ekleme yaptım. yarın salarlarsa gene ekleyeceğim. taban fiyatlar oldugunu dusunuyorum hala. risk var ama ani gelişme ile yukarı topuklama riski de var. ayı olmadığıma göre boğa gibiyim

zkr
14-12-2016, 22:49
Ferit Vodafone u alacakmış diye dedikodu çıkarmışlar. Alsın da bulsun belayı. :) ekşi sözlükte Vodafone a geçip küfretmeyen yok berbat kalite berbat hizmet.

Ferit almasın biz alalım Turkcell'i azar azar. :) Para bize yakışır. Sen bulaşma kardeş. Zaten yeterince zenginsin.

Ferit Şahenk Vodafone’u satın mı alıyor?
http://www.paraanaliz.com/2016/sirketler/ferit-sahenk-vodafoneu-satin-mi-aliyor-6150/

ahsen2
15-12-2016, 09:43
TKC 6.37 kapattı. yılın en düşüğüne yakın.

TOKATYILDIZI47
15-12-2016, 10:13
TKC 6.37 kapattı. yılın en düşüğüne yakın.

bizim tceel fiyatı kaç lıraya denk geliyor....

oktaycagatay
15-12-2016, 10:27
Anlaşılan turkcel siyasileşmiş durumda yabancı ortak bu yüzden mi satıyor nedir....Ayrıca akp nin operatorden attığı meydanlara çağrılara olumsuz cevap yazanlara savcılık soruşturma açmış,yani turkcel bu bilgileri akp ye veriyor demekki..ne kadar enterasan... sanki siyasi parti operatorü olarak çalışıyor..partiye rapor veriyor ....

ahsen2
15-12-2016, 11:29
Turkcell, 27 Nisan 1998 tarihinde de Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzaladı. 2017 ye gireceğimize göre 6 yıl kadar sonra.

Bu durumda 2023 de süre dolacak. Yeniden lisans almak için yüklü para ödemesi ile mi karşılaşacak. Bu konu hakkında bilgisi olanlar açıklayabilir mi?

karadereli
15-12-2016, 12:55
Anlaşılan turkcel siyasileşmiş durumda yabancı ortak bu yüzden mi satıyor nedir....Ayrıca akp nin operatorden attığı meydanlara çağrılara olumsuz cevap yazanlara savcılık soruşturma açmış,yani turkcel bu bilgileri akp ye veriyor demekki..ne kadar enterasan... sanki siyasi parti operatorü olarak çalışıyor..partiye rapor veriyor ....

olumsuz cevabi nasil veriyorsun...anlatta banada bir belediyeden devamli taciz var ama geri donus yapamiyorum bu msglara...muhit vermiyim amma buda cahapali belediye...:))
laf olsun torba dolsun camur at iste....denge diye bir sirket var gidin topigini okuyun...sadece ders icin iki gun once gece biri salladi patron ..... cuymus diye ..biride hemen atladi ornek verdi battik gibi..sabah ne mi oldu..1.70 lik kagit oglene dogru yuzde 19 tavan .bugunde yuzde 8ide gorunce aldigi kisilere en az yuzde 20 uzerinden geri verdi....kagit alakali oldugum bir hisse degil sadece forumlarda gazci ve yanci adamlar oldugunu desifre etmek icin o gun cok hareket yapan hisse topiclerini okurum gecmise dogru...neyse bir yerde nekadar cok yalan dolan ve fiyat diplerdeyken camur atma varsa orda hareket ve bereket nedense yakin oluyor...:)
birde su konu var tck 6.63 kapattiginda hisse fiyati bi ara 9.4 lara denk geliyordu...fakat tr de 9.14 bile gecemedi..
bunu bir allahin kuluda yazmadi yarin hisse firlar tkc soyle kapatti boyle kapatti..gel gorki tkc nedense tr fiyatina yakin kapattiginda bile biranda gundem oldu :) nedemek istedigimi anlayan anladi:cool:

matematikci007
15-12-2016, 13:02
Bu kağıdı bırakmayan gitmesine izin vermeyen kişinin Allah belasını versin borsa yükselirken gitmez düşerken en önde şerefsiz

karadereli
15-12-2016, 13:11
Bu kağıdı bırakmayan gitmesine izin vermeyen kişinin Allah belasını versin borsa yükselirken gitmez düşerken en önde şerefsiz

yilsonu icin posizyon kapatan yabancilarin pesine takilan acikcilara oku belani.....sonrasinda ne yapacaklar bakalim tatli su kurnazlari..

oktaycagatay
15-12-2016, 14:00
Şu anda savcılıkta ifade için bekliyoruz,başımıza gelen olay bu sen boş konuşma...

olumsuz cevabi nasil veriyorsun...anlatta banada bir belediyeden devamli taciz var ama geri donus yapamiyorum bu msglara...muhit vermiyim amma buda cahapali belediye...:))
laf olsun torba dolsun camur at iste....denge diye bir sirket var gidin topigini okuyun...sadece ders icin iki gun once gece biri salladi patron ..... cuymus diye ..biride hemen atladi ornek verdi battik gibi..sabah ne mi oldu..1.70 lik kagit oglene dogru yuzde 19 tavan .bugunde yuzde 8ide gorunce aldigi kisilere en az yuzde 20 uzerinden geri verdi....kagit alakali oldugum bir hisse degil sadece forumlarda gazci ve yanci adamlar oldugunu desifre etmek icin o gun cok hareket yapan hisse topiclerini okurum gecmise dogru...neyse bir yerde nekadar cok yalan dolan ve fiyat diplerdeyken camur atma varsa orda hareket ve bereket nedense yakin oluyor...:)
birde su konu var tck 6.63 kapattiginda hisse fiyati bi ara 9.4 lara denk geliyordu...fakat tr de 9.14 bile gecemedi..
bunu bir allahin kuluda yazmadi yarin hisse firlar tkc soyle kapatti boyle kapatti..gel gorki tkc nedense tr fiyatina yakin kapattiginda bile biranda gundem oldu :) nedemek istedigimi anlayan anladi:cool:

karadereli
15-12-2016, 14:07
Banada goster hadi..bos konusma..benim msglara niye donulmuyor..nedir bu hirs arkadas

06ank
15-12-2016, 16:49
SÜREKLİ BİLGİLERE İLİŞKİN ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI
Yapılan Açıklama
Düzeltme mi :
Açıklama
Ad Soyad / Ticaret Ünvanı : Seyfettin SAĞLAM
Hayır
Görev :
Varsa Birlikte Hareket Eden
Diğer Gerçek-Tüzel Kişiler :
15/12/2016 tarihinde Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. payları ile ilgili olarak; 9,01 TL fiyattan 11.050 adet
payın alış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.
sermayesindeki paylarım 15/12/2016 tarihi itibariyle %0.001 olmuştur.
İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.
Konu : PAY ALIM BİLDİRİMİ
Tüzel Kişi Adına Bildirimi
Yapanın Adı Soyadı:
Adres :
Telefon / Faks :
TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş

Seyfettin Sağlam - İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı imiş

karadereli
15-12-2016, 18:16
vay vay vayy nedir bu alım iştahı karanlık odada 240 bin lot alım yapıp 216 bin lotta alışta kapat veren versin diyorsun :))..

zkr
16-12-2016, 01:29
Trabzonspor, Türkiye’nin en hızlı ve en teknolojik stadına kavuşuyor

Turkcell, yapımına 2013 yılında başlanan ve 18 Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmen açılacak olan Trabzonspor’un yeni stadyumunun tüm iletişim altyapısını hazır hale getirdi. Turkcell sayesinde adeta bir teknoloji stadına dönüştürülen 40 bin 461 kişilik yeni stadyumda maç izleyenler Türkiye’nin en hızlı mobil internetine bağlanmanın farkını yaşayacak.

Türkiye’de ilklerin öncüsü olan Turkcell, Trabzonspor’un yeni evini üstün teknolojisiyle donatarak Türkiye’nin en hızlı stadyumu haline getirdi. 18 Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacak yeni stadyumda, Türkiye’nin en hızlı mobil internet bağlantısı bulunacak. Yeni stadyumda maç izlemeye gelen Trabzonsporlular, Turkcell’in 4.5G altyapısı sayesinde 375 Mbps hızında kusursuz bir mobil iletişim deneyimi yaşayacak.
Taraftarlara ışık hızında ücretsiz internet
Stada gelen 40 bin 461 kişi Turkcell tarafından 514 farklı noktaya kurulan erişim noktası üzerinden gelişmiş fiber altyapı sayesinde wi-fi üzerinden de rahatça internet kullanabilecek. Ücretsiz sunulacak wi-fi ile internete bağlanıldığında 1300 Mbps’ye varan ışık hızındaki internetten faydalanılabilecek. Stadyumun tüm teknolojik altyapısını sağlayan Turkcell, stadyum içerisinde tüm duyuruların yapılacağı, maçlardan görüntülerin yansıtılacağı 15 tane dev video duvarının (video wall) kurulumunu da gerçekleştirdi. Basın tribünü ve localar için gerekli tüm altyapıyı da sağlayan Turkcell bu kapsamda 396 LED TV, 12 adet interaktif kiosk, 125 monitör sağladı. Turkcell’in tribün kat araları için kurulumunu yaptığı LED reklam panosu da 4 tribünü çevreleyecek.
“Trabzonspor’un yeni stadyumunu Türkiye’nin en hızlı ve en teknolojik stadına dönüştürdükâ€
61CELL gibi özel bir projenin hayata geçirilmesinin hemen ardından Trabzonspor’la yeni stadının Türkiye’nin en teknolojik spor kompleksine dönüştürülmesi için işbirliğine imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Trabzonspor’un yeni stadı, Turkcell’in entegre telekomünikasyon hizmetlerinin tümünün tek çatı altında sunulması anlamında çok güzel bir örnek oldu. Türkiye’nin hatta dünyanın en hızlı altyapısını sunan entegre telekomünikasyon şirketi olarak stadı baştan başa üstün Turkcell teknolojisiyle donattık. Trabzonspor’un eşsiz yeni stadına kavuşuyor olması tüm bordo-mavililer gibi bizi de heyecanlandırıyor. Yeni stat, Türkiye’nin en hızlı ve en teknolojik stadına dönüştü. Tüm Trabzonsporlulara ve Türk futboluna hayırlı olsun†dedi.
“Turkcell’le yaptığımız işbirlikleri çok önemliâ€
Trabzonlular ve Trabzonspor’u birbirine kenetleyen 61CELL işbirliğinden sonra Trabzonspor’un yeni stadının iletişim altyapısı konusunda Turkcell’le omuz omuza çalışmanın kendileri için büyük bir gurur olduğunu dile getiren Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, “Kulübümüzün 50. Yılını ‘yeniden doğuşâ€™ yılı olarak belirledik. Bu doğuş için Turkcell’le önemli adımlar atıyoruz. Önce 61CELL, şimdi de yeni stat. Stadımızın büyük taraftarımıza layık bir şekilde tüm teknolojik altyapısıyla eksiksiz tamamlanması çok önemliydi. Turkcell ile yeni stadımızda yaptığımız bu teknolojik işbirliği son derece kıymetli. Turkcell sayesinde Türkiye’nin en hızlı internet altyapısına sahip ve günümüz teknolojileriyle donatılmış bu statta, Trabzonspor’umuza yakışacak kupaları, büyük Trabzonspor taraftarıyla inşallah birlikte kazanacağız†ifadelerini kullandı.
61CELL ile de Türkiye’de bir ilke imza atılmıştı
Turkcell ve Trabzonspor arasındaki işbirliği 61CELL ile başlamıştı. Trabzonspor ve Turkcell arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’de ilk kez bir kentin plakasını taşıyan başlangıç numaraları Trabzonspor taraftarı için kullanıldı. 100 bin özel numarayla birlikte bordo-mavili taraftara sunulan 61CELL’in, 0561 610 00 00 numaralı ilk hattı, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu tarafından Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’ya takdim edilmişti.

Turkcell Stadyumda neler yaptı?
1440 saat ön hazırlık çalışması
45 kişi, 90 gün 30600 saat*stadyum içi montaj çalışması
350 anten kurulumu
45 km fiber optik altyapı
47 km enerji kablosu
514 wi-fi erişim noktası
15 tane dev video duvarı (video wall)
396 LED TV
125 masa üstü monitor
404 m2 LED pano
12 adet interaktif kiosk

karadereli
16-12-2016, 10:48
Yilsonu Posizyon kapatan bu fonlarin satislarini buradan karsilayan eger uyaniksa isi biliyorsa tekrar posizyon acacak olan bu fonlarin alimlarina yukaridan geri verebilmeli....

Sent from my SM-N920C using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

karadereli
16-12-2016, 12:00
9.12 ile 15.12 arası takas posizyonlarında degişimlerde
emeklilik fonları 976 bin lot satmış deutche yabancı 1.242 bin lot almış..son iki günlük ubs satışı nereden gelecek karşılayan yatırımfin nereye gönderecek ..

karadereli
16-12-2016, 16:00
dün 9.10 ort ile 804 bin lot açıga satan olmuş . bu kumarbazları iyi patlatmışlar..bakalım bugun kaç açıkçı patlayacak:))

zkr
19-12-2016, 17:24
ilginç hareketler oluyor grafiklerde. sanki yakında bir haber düşebilir.

earici1176
19-12-2016, 17:47
Turkcell’in Ocak ayı sonunda izin alarak 2 Şubat’ta faaliyete geçirdiği ve Financell markası ile hizmet veren iştiraki Turkcell Finansman A.Ş. (TFŞ) 250 milyon lira nominal değerli bono ihracı gerçekleştirdi. Yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilen 8 Haziran 2017 itfa tarihli 174 gün vadeli bonoların yıllık basit faiz oranı yüzde 10,70 oldu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 28 farklı kurumsal yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği ihracın yılbaşından bu yana yurtiçinde gerçekleşen banka ve banka iştirakleri dışındaki en büyük finansal sektör ihracı olduğunu söyledi.

Yatırımcılar da Financell’e güveniyor

Financell markası ile faaliyetlerini sürdüren Turkcell Finansman A.Ş’nin böylesine başarılı bir ihraç gerçekleştirmiş olmasının parasal değerden daha büyük anlam taşıdığını ifade eden Genel Müdür Kaan Terzioğlu, “Yatırımcılar bonoyu yıllık yüzde 10,70 basit faiz oranı ile aldı. Bu, daha bir yılını bile tamamlamamış olan iştirakimize olan güveni açıkça ortaya koydu. Financell markamız ile Tüketici Finansman sektörüne yeni bir soluk getirdik. Turkcell Finansman A.Ş. Finansal Kurumlar Birliği’nin 9 aylık raporunda da sektördeki toplam kredi adedinin yüzde 85’ini veren şirket olarak liderliği elinde tutuyor. 9 ay içerisinde 1.6 milyondan fazla sayıda müşterimize yaklaşık 2.5 milyar TL finansman desteği sağladık. Kısa sürede ulaştığımız bu nokta bizi son derece mutlu ediyor. Bugün itibarıyla bireysel müşterilerin Turkcell satış kanallarında satılan her türlü teknolojik ürünlerin satın alınmasında finansman desteği veriyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin dijital yolculuğunda öncelikle Turkcell müşterilerinin ve zamanla bütün milletimizin her türlü finansal ihtiyacını karşılayacak bir ürün kataloğu oluşturmak” dedi.

1 yılı dolmadan sektörde ilk sıralara tırmandı

575 milyon TL ile Turkcell Tüketici Finansman A.Ş. tüketici finansman sektörünün en yüksek ödenmiş sermayeye sahip şirketi olarak dikkat çekiyor. Finansal Kurumlar Birliği’nin 9 aylık verilerine göre şirket ayrıca sektördeki toplam kredi tutarının yaklaşık yüzde 12’sini tek başına verdi. Turkcell Finansman A.Ş. yine tutar bazında da ilk 9 ayda en çok kredi kullandıran şirketler arasında 4. sırada yer alıyor.

mehmetmurat
20-12-2016, 17:09
kv. endeks baltalamazsa 10lu rakamlara donulecek hissindeyiz

baran6734
20-12-2016, 17:16
bende hareketleri olumlu görüyorum inşallah güzel haberler gelir hızlı bir toparlanma yapar.

baran6734
20-12-2016, 17:18
bu arada bilen arkadaşlara sormak istiyorum..satışa konu olan lotlar citiye eklenmiş..onun üzerinde mi satış yapılacak?

mehmetmurat
20-12-2016, 21:03
satisa konu pay yok. Mkk Ya kaydi yapilmis satilabilecek hisseler var. onlarda toptan satilacaktir. bistte perakende satmak son derece akil disi olur. o buyuklukte bir hisse bistte tek kalemde satilamaz. peyderpey satilmasi da (yedirerek) 1 sene sürer. YTD. zaten bu fiyatlardan da satmazlar. yakinda o hisselerin ne olacagi belli olur. belki yerli bir yatirimciya toptan satilacaktir

bozkurtcan
20-12-2016, 21:08
Bu lotları satanlar acaba hisse iyi fiyata gelince satmak istemezler mi acaba benmi yanılıyorum...yatırım tavsiyesi değildir...

baran6734
20-12-2016, 22:36
artık şu yönetim sorunu çözülmeli yıllardır aynı durum değişmedi..yok o aldı yok bu aldı diye diye millete burda zarar üstüne zarar ettiriyorlar..

ahsen2
21-12-2016, 07:47
Dünyada no-1 Tel.şirket China Mobile abone sayısının 510 milyona çıktığını açıkladı. Şirketin piyasa değeri 215 milyar dolar.
https://is.gd/NC6sM9
Turkcell 35 milyon aboneye karşılık 6 milyar dolar. Çin'e nisbetle çok düşük kalıyor. Turkcellin artık 25 liralara doğru yolculuk yapması gerekiyor.

baran6734
21-12-2016, 08:33
arkadaşlar son 6 yılda 1 kez temettü ödemesi yapılmış..aslında kar rakamları iyi her sene temettü ödemesi gerekir.. bu durum sizce ne zaman düzene girer?

bozkurtcan
21-12-2016, 10:04
Temettü genel kurulda karar alırsa olur yoksa nanay

karadereli
21-12-2016, 11:33
Mark Mobius, 2017'de gelişmekte olan piyasalarda hala fırsat bulunduğunu düşünüyor

Templeton Emerging Markets Group Başkanı Mark Mobius, gelişmekte olan
piyasalarda risklerin artabileceğini ancak hala bir miktar fırsat bulunduğunu
düşünüyor.

Donald Trump'ın sürpriz şekilde seçimleri kazanması ve ABD merkez bankasının
faiz artış hareketinin yarattığı dalgada gelişmekte olan piyasalardan önemli
çıkışlar yaşanmıştı.

Ancak Mobius, Templeton Emerging Markets Group ve Franklin Local Asset
Management baş yatırım yetkilisi Stephen Dover tarafından yazılan ortak bir
makalede, gelişmekte olan piyasalardaki hızlı büyümeden yarar sağlayabilecek
sektörlere işaret edildi.

Mobius ve Dover'ın yazısında, "Tüketici ve bilişim teknoloisi bağlantılı
şirketler özellikle çekici" denildi.

Yazıda, bazı tüketim sektör hisselerinin sadece gelişmekte olan piyasa
ekonomisinin büyümesine değil, aynı zamanda büyümekte olan tüketici sınıfının
harcama büyümesine etkin bir şekilde maruz kaldığı ifade edildi.

Nazdrovya
21-12-2016, 11:49
Bu kadar baskı gelecek haberlerin habercisi sanırım. Fren boşalsa 10 lu kademelere bir solukta gidecek.
Hayırlısı olsun.. Y.T.D.

baran6734
21-12-2016, 17:23
Bu kadar baskı gelecek haberlerin habercisi sanırım. Fren boşalsa 10 lu kademelere bir solukta gidecek.
Hayırlısı olsun.. Y.T.D.

değişik hareketler yapıyor..8 lere gitmesinde 10 beklerken...

zkr
22-12-2016, 00:33
Hissenin degerinin ne olacagini bilemem fakat VODAFONE ve TTKOM kalite olarak boyle devam ederlerse TURKCELL ve SUPERONLINE farki iyice acar. TURKCELL ve SUPERONLINE uzay caginda, rakipleri Tekeri icat ediyor.

FETO cular TURKCELL in adini kotulemeye calissa bile nafile...

değişik hareketler yapıyor..8 lere gitmesinde 10 beklerken...

mt.tumer
22-12-2016, 01:36
Avea da ust duzeyde çalısan saha sorumlusu mu ne bi arkadaş turktelekomun tcell in baz istasyonlarını yavaş yavaş satın aldığını(adsl internet te aveanın altyapısınıkullanan tcell kira bedeli olarak baz istasyonlarıni verıyormuş ttkom a) birkaç yıla kadar tcell i bunyelerıne katıcaklarını söyledi.
Çok saçma geldi bana.
imkansızda geldi ayrıca.
Bu tarz birşey duyan var mı benden başka?

Sent from my E5603 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

bozkurtcan
22-12-2016, 01:39
Hikayeeedir şimdilik bünyesine katacak olan hisselerine talip olurdu....

mehmetmurat
22-12-2016, 09:54
ttkom tcell i biraz zor alir : 1- sahipleri kendi borcunu odeyemiyor ne baska sirketi almasi 2-monopol olur rekabet kurumu onay vermez. sacma sapan seyler yazip durmayin buraya. bilmiyorsaniz susun bilmediginiz anlasilmasin. Ytd

CYBRUS
22-12-2016, 10:10
Turkcell 2016 yılı beklentilerinde yukarı yönlü bir güncelleme yaptı.

AA
Ak Yatırım Araştırma (Genel Yatırım Tavsiye)

Bu rapor Ak Yatırım Araştırma Departmanı tarafından “Genel Yatırım Tavsiyesi†kapsamında hazırlanmıştır.

Turkcell 4.5G hizmetlerinin yaygınlaşması, yüksek değer yaratan abone odağı, ek servisler ve yeni abone kazanımına yönelik stratejileri neticesinde, 2016 yılının ikinci yarısından itibaren ivmelenen büyüme ve faaliyet karlılığı performansı ile beraber, 2016 yılı beklentilerinde yukarı yönlü bir güncelleme yaptı.

Önceki Beklenti
Revize Beklenti
Turkcell Grup Gelir Büyümesi
%8-%10
%10-%12
Turkcell Türkiye Gelir Büyümesi
%8-%10
%10-%12
Turkcell Grup FAVÖK Marjı
%31-%33
%32-%33
Turkcell Grup operasyonel yatırım harcamaları (lisans hariç)/satış
%25
%22-%24

karadereli
22-12-2016, 10:30
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/573551

Sent from my SM-N920C using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

zkr
22-12-2016, 10:31
TTKOM maalesef zamanında FETÖ cülerin ana yuvalanma merkezi idi. Epey temizlediler. Temizlemeye de devam ediyorlar. Hatta TTKOM dan son yıllarda Kamu nun başka kurumlarına transfer olanları da ciddi inceliyorlar. Bu arada da personelin sirkülasyon oaranı yükseldiği için TTKOM un şirketteki kabiliyetleri ve kalitesi ciddi yara aldı. Çok uzun sürede ancak toparlanır. TTKOM bu yüzden kalite de çok geride kaldı.

iyi ki Turkcell var. SPK nın ÇTH ve L1 ALFA arasındaki ihtilafa zamanında el atması ile yürüyen ve karar verebilen bir yönetim kurulu var. Turkcell resmen rakiplerini ezmeye başladı her alanda.

Bunu çok basit anlayabilirsiniz. Kompleks bir istek için herhangi bir resmi Turkcell bayisini, TTKOM bayisini ve VODAFONE bayisini ziyaret edin. Bakalım ne kadar tatminkar cevaplar alacaksınız. Mukayese edin. Süreç olgunlukları ve yazılım kalitesindeki farkı hissedin.

VODAFONE da yatırım yapmıyor. Çünkü zaten İngiltere deki şirketi bile kar edemiyor. Açın bakın Finance Google Com sitesinden. Türkiye gibi ülkelerde de fazla kar edemediği için yatırım yapmadan günü kurtarmaya çalışıyor. Muhtemelen birisine 2017 de satmaya çalışacak.

Diyorum ya Turkcell Uzay çağında, diğerleri Tekerleği icat etmişler.

Avea da ust duzeyde çalısan saha sorumlusu mu ne bi arkadaş turktelekomun tcell in baz istasyonlarını yavaş yavaş satın aldığını(adsl internet te aveanın altyapısınıkullanan tcell kira bedeli olarak baz istasyonlarıni verıyormuş ttkom a) birkaç yıla kadar tcell i bunyelerıne katıcaklarını söyledi.
Çok saçma geldi bana.
imkansızda geldi ayrıca.
Bu tarz birşey duyan var mı benden başka?

Sent from my E5603 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

ahyaz
22-12-2016, 22:05
TKC nasdaq da +%2.74 su anda. Bunun buraya yansimasi nasil olur?

Sent from my SM-G900W8 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

CYBRUS
23-12-2016, 10:49
Günün önemli şirket haberleri 23/12/2016

23 Aralık 2016 - 08:15 www.borsagundem.com

Turkcell (TCELL) 2016 yılı beklentilerinde yukarı yönlü bir güncelleme yapmıştır. Turkcell, 2016 yılı için Turkcell Türkiye ve Grup satış gelirleri büyümesi öngörüsünü %8- %10 aralığından %10-%12 aralığına yükseltmiş, Grup FAVÖK marjı beklentisi aralığının altı sınırını da 1 yüzde puan arttırarak %31-%33’ten %32-%33’e yükseltmiştir. Ayrıca, lisans bedeli ödemeleri hariç Grup operasyonel yatırım harcamaları/satış oranı öngörüsü, %25’ten %22-%24 aralığına indirilmiştir (9A16: %31.5). Bizim tahminlerimiz, Grup’un 2016 yılı satış gelirlerinin yıllık %9 oranında büyüyebileceği ve FAVÖK marjının %31.4 seviyesinde gerçekleşebileceği yönünde idi. Tahminlerimizi bu öngörüler doğrultusunda muhafazakar olarak güncellediğimizde, Turkcell için, önceki hedef fiyatımız olan pay başına TL 10.95’nin %3 kadar üzerinde, TL11.25 hedef fiyata ulaşmaktayız. Yeni hedef fiyatımız Grup hisseleri için %24 civarında yükseliş potansiyeline işaret etmektedir; AL tavsiyemizi sürdürmekteyiz.

baran6734
23-12-2016, 14:04
satışlar ağırlıklı gibi görünsede düşürmüyorlar hisseyi bu iyiye işaret

karadereli
23-12-2016, 16:18
Gozumuzden kacmis..bu sabahki bildirimde sirket 9.40 dan 96 bin lot daha alim yapmis...alim fiyatlarini yukseltiyorlar.

mehmetmurat
23-12-2016, 20:17
bugun bir ton aciga ragmen hisse olumlu. insallah 10lara donecegiz kv. ytd. pztisi o acikclar 9.50 uzerinden kapaninca iyi kapak olacak

ayıboğa
23-12-2016, 21:57
AYLIK USD BAZLI 1.00 USD KANAL YAKALA SABRET 9.00 USD SAT KAZAN

https://pbs.twimg.com/media/C0YXy38XgAEd9qH.jpg:large

karadereli
24-12-2016, 13:51
Tkc dusuk kapattiginda soran olup yorum yazan oluyorda...tkc yuksek olunca neden kimse yorum yapmiyor😀
6.80 kapatmis ...9.56 ediyor..acaba pazartesi nasil yansir...:)) adetimiz degil ama bizde soralim inadina..

supi68
24-12-2016, 16:46
Tkc dusuk kapattiginda soran olup yorum yazan oluyorda...tkc yuksek olunca neden kimse yorum yapmiyor��
6.80 kapatmis ...9.56 ediyor..acaba pazartesi nasil yansir...:)) adetimiz degil ama bizde soralim inadina..

sayın karadereli rizeden mi?

valla 9,80 lerden girdik du bakali ne olicek.
bekliyoruz bbht, mrt vrgı ve benzeri kişi ve kurumlar yok bu fiyattan ederinin 2-3 katı gibi rakkamlar dediler biz de atladık ort 9,84 den bir girdi yalan dolan hikayesi manipülasyonuna (hile) aldığımız yere gelirse verecem laneti.

iyi günler.

karadereli
24-12-2016, 17:45
Evet sn supi.rize kalkandere..hissenin satis sahiplik vs gibi beklentilerini dusunmesen bile 10 -13 ustu hedefleri varken gonul rahatligi ile borsa dussede ciksada ekrana bakabiliyorum..bide diyorum olurda sansimiza bir el degistirme vs gibi birsey olursa diyede motivasyonu zirvede tutuyoruz..:)

mehmetmurat
24-12-2016, 18:58
9 alti rakamlar AYI TUZAGIDIR. sirketin temelinde bir bozulma mi var? yok. bilakis bir suru olumlu sey var. ortak tepismesi yuzunden buralarda. kv olumlu haberler sunlar olur: 1-temettu dagitimi (2 yillik kallavi) 2- ortak pay devri ( ornegin sahenk) 3- co paylarina ziraatin çokmesi 4-towers halka arzi . bunlarin toplaminin olmasi hisseye spektakuler hareketler yaptirir. olumsuz haberlerin hepsi yasandi benim gorusume gore. hisseye para girisi var. pztsi cuma acik yapanlar yukardan kapanacak. yazilanlar kisisel fantezimdir. yatirimci fantezi tavsiyesi degildir. hissenin %90dan fazlasi yabancida gerisi de bende 😂 marlon nerde yaw ?

CYBRUS
27-12-2016, 11:40
Turkcell hisse geri alımı yaptı

27 Aralık 2016 - 09:51 www.borsagundem.com

Turkcell, 26 Aralık'ta 180 bin 751 hisse geri alımı yaptı

Turkcell hisse geri alımı programını sürdürüyor. Şirketten KAP'a yaptığı açıklamada, 26 Aralık'ta gerçekleştirdiği işlemlerde 180 bin 751 adet hisse senedi geri alımı yaptığını bildirdi.
Turkcell 26 Aralık'taki işlemlerde 1.705.904 TL değerinde Hisse geri alımı gerçekleştirdiğini, 9,42 ‒ 9,46 TL fiyat aralığından 180 bin 751 adet hisse senedinin geri alındığını ve şirketteki toplam payın yüzde 0,197'a ulaştığını açıkladı.
Turkcell Yönetim Kurulu 27 Temmuz 2016 tarihinde hisse geri alım kararı almıştı.

karadereli
27-12-2016, 11:41
Yönetim Kurulumuzun 27 Temmuz 2016 tarihinde almış olduğu hisse geri alım kararı kapsamında; 26 Aralık 2016 tarihinde, toplam 180.751 adet alım işlemi yapılmış olup, işlemler 9,42 ? 9,46 TL fiyat aralığından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 1.705.904 TL'dir. Bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki payımız %0,197 seviyesine ulaşmıştır.

hisse geri alım fiyatını yukarı çekerek alıma devam :)

baran6734
27-12-2016, 21:05
beyler gün sonu paylaşırmısınız

bbdd41
27-12-2016, 22:07
yabancılar kaçtımı hisseden naptılar acep...hisse 2 ileri 1 geri sallanıp duruyor..kanatlanamadı gitti..kanadı mı kırıldı noldu bi el atın yabancı yatırımcı abilerimiz :)

mt.tumer
28-12-2016, 11:00
Alımsatim derinlık paylaşacak var mi?

karadereli
28-12-2016, 11:53
Yönetim Kurulumuzun 27 Temmuz 2016 tarihinde almış olduğu hisse geri alım kararı kapsamında; 27 Aralık 2016 tarihinde, toplam 159.000 adet alım işlemi yapılmış olup, işlemler 9,41 ? 9,44 TL fiyat aralığından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 1.499.383 TL'dir. Bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki payımız %0,205 seviyesine ulaşmıştır.

baran6734
29-12-2016, 12:13
patrona gelen ceza hisseyi önümüzdeki dönemde olumsuz etkileyecektir diye düşünüyorum.

karadereli
29-12-2016, 14:49
Patronmu 😁yuzde 13 ile sirketin patronu...
Hisse sozde patron nekadar zora girerse okadar sahlaniyor..birak artik sirketin yakasini..sat git iste..durumunda iyi degil bari kar et sat sende kazan bizde kazanalim..dogusa alfaya ziraate kime satarsan sat..

karadereli
29-12-2016, 14:51
Buarada sirket dunde alimlara devam etmis ..
Yönetim Kurulumuzun 27 Temmuz 2016 tarihinde almış olduğu hisse geri alım kararı kapsamında; 28 Aralık 2016 tarihinde, toplam 155.000 adet alım işlemi yapılmış olup, işlemler 9,44 ‒ 9,48 TL fiyat aralığından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 1.466.995 TL'dir. Bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki payımız %0,212 seviyesine ulaşmıştır.

karadereli
29-12-2016, 20:48
Açıklama 25.11.2015 tarihli özel durum açıklamamız kapsamında bağlı ortaklıklarımız; Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin, devir almak suretiyle Turkcell İnteraktif Dijital Platform ve İçerik Hizmetleri A.Ş. ile birleşme işlemleri tamamlanmıştır.

BRF
29-12-2016, 21:24
Üstad bu haber eski degil mi? Ne anlami var?

mehmetmurat
29-12-2016, 22:22
10'lar çok yakın dediğimde oralı değildi hiç kimse. 10'dan da vermıyorum. bu ara ufak kar ile hisse vermıyorum arkadaş. beklentisi yuksek. grafikte de yukarı kırdı düşen üçgende.

mehmetmurat
29-12-2016, 22:27
ne kadar bu işlerden anlamayan adam varsa buraya toplanmış. hissede ancak bir nevi "kiracı" konumundaki adama patron deniliyor...ustune adam ceza yiyince hisse etkilenir diyor...komik komik konuşmalar.

goktas50
29-12-2016, 23:09
http://i.hizliresim.com/776j0l.png

baran6734
30-12-2016, 15:06
gene bozdular tahtayı.

baran6734
30-12-2016, 15:24
ne kadar bu işlerden anlamayan adam varsa buraya toplanmış. hissede ancak bir nevi "kiracı" konumundaki adama patron deniliyor...ustune adam ceza yiyince hisse etkilenir diyor...komik komik konuşmalar.

doğru demişsin.. hakkaten bir halttan anlamadığım şu hissede yakalanmamdan belli zaten..

mehmetmurat
30-12-2016, 15:25
gene bozdular tahtayı.
AYI TUZAĞI O. canını sıkma. YTD.

karadereli
30-12-2016, 17:09

cidden kaç gündür bu şekilde ...:cool:

bu arada
akmet akca yönetimkurulu baskanı

30.12.2016 tarihinde Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. payları ile ilgili olarak; 9,55 TL fiyattan 31.400 adet payın alış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir.

şirket alımlara devam yöneticiler devam...güzel güzel..:yes:

mehmetmurat
30-12-2016, 17:11

KAP'a düşen habare bakınız.
Yönetim kurulu başkanı bile 9.55'den 30.000 küsür lot mal almış. siz kime ne anlatıyorsunuz aslanım.
Hissenin yeri buraların çok üstünde. YTD. mal mı bu adamlar bir sürü yönetici alım yapıyor. %90kusuru yabancıda. Şirketin kendisi bu fiyatlardan geri alım yapıyor. Yatırım tavsiyesi yapmıyorum. ole KY olarak içimdekileri yazıyorum
bugun çok güzel zamanda alım yaptılar valla.
Şu leş kargası açıkçılara iyi zarar yazdırsınlar.

mehmetmurat
30-12-2016, 17:24
Aslanım benim yürrü be 9.65'i de devir :)))) Açıkçılara yeni yıl kınası olacak inşallah
agam gibi vermiiim ula vermiiiim ...aşağıda bassanız vermiiiimmmm. evet 9.65 geldiii

mehmetmurat
30-12-2016, 17:29
Açıkçılar acı acı bağiriyordur... 9.67...ilerde sırf açıkçı avlamak için borsa yatırımı yapacağım.

mehmetmurat
30-12-2016, 17:37
ahanda önden 9.70 yazayımda olsun inşallah

mehmetmurat
30-12-2016, 17:37
aha oldu ahahahahaha hatta 9.71 at yarışı gibi :)) 9.72

mehmetmurat
30-12-2016, 17:38
şimdi açıkçılar gelir....

mehmetmurat
30-12-2016, 17:42
netekim geldiler de .... %1-2 için tahtayı bozmaktaki çabanız ne ?

şimdi açıkçılar gelir....

karadereli
30-12-2016, 17:47
KAP'a düşen habare bakınız.
Yönetim kurulu başkanı bile 9.55'den 30.000 küsür lot mal almış. siz kime ne anlatıyorsunuz aslanım.
Hissenin yeri buraların çok üstünde. YTD. mal mı bu adamlar bir sürü yönetici alım yapıyor. %90kusuru yabancıda. Şirketin kendisi bu fiyatlardan geri alım yapıyor. Yatırım tavsiyesi yapmıyorum. ole KY olarak içimdekileri yazıyorum
bugun çok güzel zamanda alım yaptılar valla.
Şu leş kargası açıkçılara iyi zarar yazdırsınlar.

önemli olan bu...

berkimcans
30-12-2016, 22:55
30 aralık para girişi
http://i.hizliresim.com/adYMER.png

mehmetmurat
30-12-2016, 23:00
açıkçıları bir güzel öpmüşler içimin yağları eridi. :))))) bir daha bulaşsınlar daha güzel öpülecekler... hade başka tahtaya

Nazdrovya
30-12-2016, 23:17
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161230/8406cd4edfec34df6d8125f966ad6103.jpg

Adam 9.75 den resmen çizdi. Bugünkü hareketi her babayiğit yapamazdı. Kendilerini tebrik ediyorum.

karadereli
30-12-2016, 23:59
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161230/8406cd4edfec34df6d8125f966ad6103.jpg

Adam 9.75 den resmen çizdi. Bugünkü hareketi her babayiğit yapamazdı. Kendilerini tebrik ediyorum.

gün sonu ziraat 2 milyon lotla süpürmüş...karanlık odada eşleşmede 1milyon 100 bin lotlarda iken bir ara 9.90 görüldü. esleşme 1milyon 216 bin lotla 9.75 ten gerçekleşti.

berkimcans
01-01-2017, 11:27
haftalık alım yapan kurumlar
http://i.hizliresim.com/9gN0oZ.png
haftalık satım yapan kurumlar
http://i.hizliresim.com/Qv2mBj.png
haftalık kurumlar genel durum
http://i.hizliresim.com/5Lyb75.png

berkimcans
01-01-2017, 11:28
haftalık para girişi
http://i.hizliresim.com/ZM3mk3.png
haftalık para çıkışı
http://i.hizliresim.com/1VEqvB.png

karadereli
02-01-2017, 09:43
Yönetim Kurulumuzun 27 Temmuz 2016 tarihinde almış olduğu hisse geri alım kararı kapsamında; 30 Aralık 2016 tarihinde, toplam 2.159.500 adet alım işlemi yapılmış olup, işlemler 9,48 ? 9,75 TL fiyat aralığından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 20.871.994 TL'dir. Bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki payımız %0,310 seviyesine ulaşmıştır.

İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir

vay vay vayyy

baran6734
02-01-2017, 10:10
alışlar çok güzel bir de yabancı şirketle alış tarafında olsa harika olacak..onlar tam tersi satıştalar..

karadereli
02-01-2017, 10:18
Yönetim Kurulumuzun 27 Temmuz 2016 tarihinde almış olduğu hisse geri alım kararı kapsamında; 30 Aralık 2016 tarihinde, toplam 2.159.500 adet alım işlemi yapılmış olup, işlemler 9,48 ? 9,75 TL fiyat aralığından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 20.871.994 TL'dir. Bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki payımız %0,310 seviyesine ulaşmıştır.

İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir

vay vay vayyy

acaba bugunde gelirmi...nedense hep 2.seans sonlara dogru geliyor...bakalim...
birde cuma gunu yonetim kurulu baskaninda 9.55 ten 30 bin alim yapmasi cok onemli..

mehmetmurat
02-01-2017, 14:07
ikinci seansta alım yapılması çok akıllıca. bu şekilde açıkçılar açığa düşüyor. bugun satan kim onu da anlamadım. hisse grafiği ile her seyi ile iyi yerde. AYI TUZAGI gene...çıkarmadan önce basma stratejisi. siz gene de bu KY kardeşinizin dediklerini hesaba almayın kedidir o kedi :)

acaba bugunde gelirmi...nedense hep 2.seans sonlara dogru geliyor...bakalim...
birde cuma gunu yonetim kurulu baskaninda 9.55 ten 30 bin alim yapmasi cok onemli..

mehmetmurat
02-01-2017, 14:09
Bu arada TCELL geri alımı toplamda kaç TL oldu. 150milyon azami yetkisi vardı. ne kadar kaldı bilen biri yazsın dışardayım

karadereli
02-01-2017, 14:41
Bu arada TCELL geri alımı toplamda kaç TL oldu. 150milyon azami yetkisi vardı. ne kadar kaldı bilen biri yazsın dışardayım

yanilmiyorsam daha yolun yarisinda...gerci benimde merak ettigim yeni yilda yeni geri alim programi aciklayip limiti yukseltecekmi yoksa devam edip tamamladiktan sonra ihtiyac olursa yeni limitmi belirleyecek..

mehmetmurat
02-01-2017, 14:43
valla yoneticileri ve sirket cok kararli sekilde geri alim yapiyor. pesini birakacaklar gibi de degil. belirli bir fiyata kadar alacaklar hissindeyim. bu fiyat ise hissiyatima gore 10.50den asagida degil. kaldi ki fiyat oraya geldiginde sirket geri alimlardan cidi kar da elde etmis olacak. ytd.

Sent from my SM-N910C using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

karadereli
02-01-2017, 14:59
.................

mehmetmurat
02-01-2017, 15:16
eee hadi ama geri alım başlasın burada kalmasın :))

Nazdrovya
02-01-2017, 16:16
Yakında bir haber düşer. Bu hareketlerin silkeleme olduğunu düşünüyorum. 2 milyon toplamda işlem hacmi var. Komik.YTD

baran6734
02-01-2017, 16:50
bence bugünde şirketin alımları var zaten yarın belli olur ..ancak şu saate kadar satışta kim varsa o galip geldi..

karadereli
02-01-2017, 17:54
Bugun satis yok komik bir hacim...cuma sadece 1 dakikada 1milyon 250 bin lot yapti..:)) bugun off gun..satisa cesaret edemiyorlar..

mehmetmurat
02-01-2017, 18:08
bugun sirket alim yapmadi kanimca. islem hacmi komik. dususu desteklemiyor. bi numaralar donuyor ama ky olarak ben bilemem. ek alim yapasim var son dakikada 😎

Sent from my SM-N910C using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

baran6734
02-01-2017, 18:16
cuma günü yapmış olduğu o hareket bistin sembolik yılbaşı hediyesi gibi bazı hisselerde yapılmış olan hareketti..bizim hisseye denk geldi şansımıza:) her sene bunu yapıyorlar.. benim gördüğüm aselsan ttrak tcell de yapıldı izlediklerim arasında..son 5 dakkada zaten 3 milyona yakın işlem yapmışlardı o gün..e bugünde 3 milyon yapmışlar hemen hemen.. normal sayılır amerikanın da kapalı olduğu bir günde..

karadereli
02-01-2017, 18:22
herşey yalan olsa, kapı gibi bir gerçek var; yönetim kurulu başkanının bile 9.55 ten cuma günü hisse alması fiyat tartışmalarında dip burasıdır surasıdır konusunu 9.55 olarak şahsıma noktalar...kendi görüşümdür sesli düşüncemdir..yatırım tavsiyesi degildir..saygılar :)

mehmetmurat
02-01-2017, 18:30
daha da alayim dedim vermediler 9.57den 😎

earici1176
02-01-2017, 19:00
Turkcell İletişim tarafından KAP'a yapılan açıklamada, bağlı ortaklıkları arasında devralma yoluyla birleşme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Şirketten gelen açıklama şöyle;

25.11.2015 tarihli özel durum açıklamamız kapsamında bağlı ortaklıklarımız; Lifecell Ventures Coöperatief U.A.'nın (eski unvanı Beltur Coöperatief U.A), devir almak suretiyle Euroasia Telecommunications Holdings Coöperatief U.A. (eski unvanı Euroasia Telecommunications Holdings B.V.) ile birleşme işlemleri tamamlanmıştır

mehmetmurat
02-01-2017, 19:13
herşey yalan olsa, kapı gibi bir gerçek var; yönetim kurulu başkanının bile 9.55 ten cuma günü hisse alması fiyat tartışmalarında dip burasıdır surasıdır konusunu 9.55 olarak şahsıma noktalar...kendi görüşümdür sesli düşüncemdir..yatırım tavsiyesi degildir..saygılar :)
yon. kur . baskaninin sahsi icin hisse almasi buyuk olaydir. icimden bir ses bilmedigimiz esasli gelismeler olacak diyor. bayram degil seyran degi neden aldi. diger yonetici alimlari cok daha asagidan yapilmisti cunku. ustune 20milyonluk sirket alim yapti ayni gun. her iki islemde zarar etmek icin yapilmaz ve her ikisi de 9.55 den yapildi. sirket alimi 9.55 den basladi 9.75den bitti o gun. bugun bence ilişmediler. ben yarin duruma gore gene alici olacagim. coktan ekleme yapardim ama ortalama yukseltmek istemiyordum😎. siz bana uymayin. ben de fani bir KYyim. fantezi yapiyorum.

karadereli
02-01-2017, 21:04
ya dediginiz gibi şirket bugun ilişmediı yada çok az bir miktarla yetindi 50-60 k gibi...,

baran6734
03-01-2017, 10:21
sabah sabah moluyor yaw gene paldır küldür basıyorlar

ahyaz
03-01-2017, 10:21
Neden dusuyor ? 10 lari gormek bu kadarmi zor ? Butun kagitlar aldi basini gitti. Thy ve bu beni bitirdi

Sent from my SM-G900W8 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

mehmetmurat
03-01-2017, 11:29
kim basiyor bilmem ben alim girdim bekliyorum

baran6734
03-01-2017, 14:24
beyler noluyor fikri olan var mı...

mehmetmurat
03-01-2017, 17:16
beyler noluyor fikri olan var mı...

bi halt olduğu yok. yabancılar keyfe keder basıyor işte. ben biraz daha aldım. ben aldım dıye sız almayın ama.

berkmr
03-01-2017, 17:42
bi halt olduğu yok. yabancılar keyfe keder basıyor işte. ben biraz daha aldım. ben aldım dıye sız almayın ama.

Arkadaşlar hükümet ohali uzatmayı düşünüyor bu karardanda yabancı rahatsız o yüzden aşağı yabancılar basıyor

mehmetmurat
03-01-2017, 18:02
bastilar zaten. bastiklari gibi de alirlar

karadereli
03-01-2017, 18:17
Arkadaşlar hükümet ohali uzatmayı düşünüyor bu karardanda yabancı rahatsız o yüzden aşağı yabancılar basıyor

eger yoneticiler 9-910 arasi yonetim kurulu baskani 9.55 ten birikimlerini tcell alarak degerlendiriyorsa ... sirkette geri alimla hissenin arkasindaysa bu fiyatlar beni tedirgin etmiyor...nasilki bi anda 8.90 dan 9.75 e gidiyorsa bi anda 9.30 olmasida cok normal..daha dune kadar 9 dan 9.10 dan alim haberlerine seviniyorduk..ben sahsima bu guvenceyle olasi bir el degisimini bekliyor olacagim..

mehmetmurat
05-01-2017, 00:48
beklentim devam etmekle birlikte genel endeks sikintisindan sebep karli sekilde hepsini verdim. alana yarasin.

karadereli
05-01-2017, 09:21
pastada yabancilarin alim yaptigini...ve amerikada tkc nin 6.825 yani 9.7lerin ustunde kapattigini gorunce ....

mehmetmurat
05-01-2017, 11:08
vall ben verdim gitti. endeks ile ilgili korkularım var. teldeki kuştan cepteki kuş iyidir.

karadereli
05-01-2017, 13:11
Deutsche bank, turkcell için tavsiyesini tut'tan al'a yükseltti
birinci seans kademe analizi
http://i.hizliresim.com/d8LlqQ.png (http://hizliresim.com/d8LlqQ)

karadereli
05-01-2017, 23:22
Tkc amerikada 6.80 uzerinde seyrediyor ..kur 3.595
Kapanis seansinda 9.68 den almayi dusundum ama alista 100 bin lot civari birikmisti

mt.tumer
06-01-2017, 11:27
10.50 maliyetle bekliyoruz bakalım inşalah gelecek hafta yabancının tam gırişi ile en azından 10.30ları göruruz

karadereli
06-01-2017, 18:58
Amerikada suan icin 6.90 lardan islem goruyor..tr deki fiyata gore 10 u devirdi..umalimda seans boyle kapatir.iyi hafta sonlari.

mehmetmurat
06-01-2017, 20:28
insallah kazanirsiniz ben %3 asagidan verdim.gitti

karadereli
06-01-2017, 20:38
insallah kazanirsiniz ben %3 asagidan verdim.gitti

inşallah..senin maliyetin çok iyiydi...okadar dipten alan pek kişi yok bu forumda...ilk gevsemede bekleriz..

mehmetmurat
06-01-2017, 20:40
%3 kar ile verdim 😎

mehmetmurat
06-01-2017, 20:42
vermezdim de hem hisseye hem endekse acaip sinirlendim verdim gitti

mehmetmurat
06-01-2017, 21:58
inşallah..senin maliyetin çok iyiydi...okadar dipten alan pek kişi yok bu forumda...ilk gevsemede bekleriz..
kafama uyarsa yukardan da geri alirim ortak. ama bir duzeltme yapmasini da bekliyorum. bizimki boyle 3 gun ust uste pek cikmazdi 😊

mehmetmurat
09-01-2017, 19:30
bakin gitmek icin benim vermem lazimmis. bereketini gorun. ben sattim ustune %7yapti. 😎

karadereli
09-01-2017, 20:12
10.10 dan portfoyun %25 ini realize ettim....tskler tcell...bizi bu günlerde üzmedin ..
amerikada 6.90 larda 10.23 lere denk geliyor umalımda 6.85-690 larda kapanış yapıp yukselişin devamı gelir..:cool:

shahzada
09-01-2017, 21:10
Bugune ait pasta var mı?Kim aldı da bu fiyata geldi?

adestim
10-01-2017, 15:00
*ubs, turkcell için tavsiyesini 'sat'tan 'al'a, hedef fiyatını 9,50 tl'den 11,80 ty'ye yükseltti

karadereli
10-01-2017, 15:00
Ubs; turkcell için tavsiyesini sat'tan al'a, fiyat hedefini 9.50 tl'den 11.80 tl'ye yükseltti

mehmetmurat
10-01-2017, 16:40
umarim cikar ve kazanirsiniz. ben de yok artik 😎

DahaFazlaOlmaz
10-01-2017, 17:11
Hisse ortalama 9,6 dan 10,15 gitti yani ortalama yüzde 6 arttı iki ayda

Buna rağmen dolar iki ayda yüzde 30 buna sevinmeli miyiz?

AdgarLnpoo 1.0 ile gönderilmiştir.

karadereli
10-01-2017, 20:10
Hisse ortalama 9,6 dan 10,15 gitti yani ortalama yüzde 6 arttı iki ayda

Buna rağmen dolar iki ayda yüzde 30 buna sevinmeli miyiz?

bu topicte 8.90-9.10 arası göstere göstere alan arkadaşlarımız var...aynı sekilde hepimizin yöneticiler bile 9 dan alıyor bizmi almayalım dedigimiz rakamlar ortada bugunku kapanış rakamı 10.22 de ortada bence gayet güzel kar...zaten alırken kazanırsın..düşüşte düştükçe düşüş bekleyenler ile çıkışta çıktıkça çıkış bekleyenler öyle bakar kalır...:yes: ve bu olanlar son bir ayda allah bin bereket versin...realizasyonum yuzde 50 ye çıkmıştır..kalanı artık ister düşer ister çıkar...sn mehmetin dedigi gibi kar cebe yakışır..:)
temel beklentiler neticesindeki hedefler hemen hemen belli...olası bir satış satın alma ortaklık gelşmeleri temettü anlaşmları vs...de piyangosu...kalan %50 ile yola devam..saygılar..

karadereli
10-01-2017, 20:15
http://i.hizliresim.com/ZMjQ6z.png (http://hizliresim.com/ZMjQ6z)
kaç gündür yabancı alımı var..büyük ihtimal sene sonu kapanan posizyonlara yeniden alımlar başladı ve ayrıca ard arda gelen 11 üstü hedef raporlar..

berkimcans
10-01-2017, 20:56
10 ocak para girişi
http://i.hizliresim.com/BvWDQV.png
10 ocak para çıkışı
http://i.hizliresim.com/zaOroO.png

mehmetmurat
11-01-2017, 00:57
bu topicte 8.90-9.10 arası göstere göstere alan arkadaşlarımız var...aynı sekilde hepimizin yöneticiler bile 9 dan alıyor bizmi almayalım dedigimiz rakamlar ortada bugunku kapanış rakamı 10.22 de ortada bence gayet güzel kar...zaten alırken kazanırsın..düşüşte düştükçe düşüş bekleyenler ile çıkışta çıktıkça çıkış bekleyenler öyle bakar kalır...:yes: ve bu olanlar son bir ayda allah bin bereket versin...realizasyonum yuzde 50 ye çıkmıştır..kalanı artık ister düşer ister çıkar...sn mehmetin dedigi gibi kar cebe yakışır..:)
temel beklentiler neticesindeki hedefler hemen hemen belli...olası bir satış satın alma ortaklık gelşmeleri temettü anlaşmları vs...de piyangosu...kalan %50 ile yola devam..saygılar..
o alanlardan biri de bendim ama kaymagini tam yiyemedim yaw 😎

mehmetmurat
11-01-2017, 00:59
simdi hicbir artis soluksuz olmaz. bir yerde es verecektir. ben es noktasini yanlis hesapladim eski tecrubelerime dayanarak. hisse ov uv zaten gider. ama bir duzeltme bekliyorum. gecikti bile 😊 ytd.

İBİLOĞLU
11-01-2017, 20:47
http://i.hizliresim.com/An8rPB.png (http://hizliresim.com/An8rPB)

İBİLOĞLU
11-01-2017, 20:49
bu da 6 ocak ve bugün arası

http://i.hizliresim.com/nj90DB.png (http://hizliresim.com/nj90DB)

cefaks
12-01-2017, 17:45
http://fs5.directupload.net/images/170112/kuu2ou2m.jpg (http://www.directupload.net)

iki ay evvel piyasadaki kağıt miktarı

cefaks
12-01-2017, 17:45
http://fs5.directupload.net/images/170112/kk3auwj6.jpg (http://www.directupload.net)

bugünkü miktar

cefaks
12-01-2017, 17:46
http://fs5.directupload.net/images/170112/eam9d22o.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
12-01-2017, 17:46
http://fs5.directupload.net/images/170112/ob29dv3c.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
12-01-2017, 17:47
http://fs5.directupload.net/images/170112/3b6qwzc7.jpg (http://www.directupload.net)

son iki ayda alan ve satanlar

earici1176
17-01-2017, 16:20
2016’da 1.7 milyon müşteriye ulaşan Turkcell Finansman A.Ş., 2.8 milyar TL’lik kredi verdi. Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan, “Sektörün kredi büyümesinin yüzde 89’unu Turkcell sağladı” dedi

Türkiye çapında 3 bini aşkın noktada hizmet veren Turkcell Finansman A.Ş. 2016 yılı içerisinde 1.7 milyondan fazla müşteriye ulaşarak yaklaşık 2.8 milyar TL finansman desteği sağladı. Konuyla ilgili konuşan Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, "Bireysel ve kurumsal müşterilerimizin teknolojik ürünlere daha rahat ulaşabilmesini sağlamak için kurduğumuz Turkcell Finansman A.Ş., sektörü de büyüttü. Finansal Kurumlar Birliği'nin 2016'nın ilk 9 aylık sonuçlarına göre tüketici finansman sektöründe verilen toplam kredilerin yüzde 85'ini tek başına gerçekleştiren Turkcell Finansman A.Ş., bir önceki yılın aynı dönemine göre sektörün kredi tutarı büyümesinin yüzde 89'unu tek başına sağladı. Tutar bazında ise en çok kredi kullandıran 4. şirketiz" dedi. Financell'in Türkiye çapında 3 bini aşkın noktada hizmet verdiğini belirten Erkan, 575 milyon lira ödenmiş sermayesi ile tüm tüketici finansman şirketleri arasında Türkiye'de liderliğe oturduğunun altını çizdi.

FATURASIZ HATTA KREDİ

Müşterilerimizin tüm teknolojik ihtiyaçlarına finansman sağlamayı hedeflediklerini belirten Erkan, bir süre sonra teknolojiyle ilgili her ürün ve her müşterinin ihtiyacına yönelik finansal hizmetler sunacaklarını kaydetti. Erkan, "Bu doğrultuda yılbaşından itibaren Turkcell faturasız hat sahipleri de Financell kredilerinden yararlanmaya başladı. Yıl içinde yeni işbirliklerimiz de hayata geçecek" diye konuştu.

MÜŞTERİ SAYISI KATLANARAK ARTTI

Finansal Kurumlar Birliği'nin verilerine göre Turkcell Finansman A.Ş.'den önceki yıllarda finansman şirketlerinin müşteri sayılarında ortalama yüzde 15 civarında büyüme görülüyordu. Bu oran 2013-2014 yılları arasında yüzde 11, 2014-2015 yılları arasında yüzde 25 olarak izlendi. Müşteri sayısı büyüme oranı 2016 yılında Turkcell Finansman A.Ş.'nin de etkisiyle 9'uncu ay itibarıyla yüzde 237 oldu.

Nazdrovya
18-01-2017, 07:02
Hissenin geçen sene Mart sonu NYSE:Tkc grafiğine göre 15:50 - 16:50 arası bir değere gelmesi gerekiyor. Dolar karşısında hissenin şuanki değeri baya düşük diye düşünüyorum. Bu sene Rus hükümeti ile genişleyen ilişkiler hissenin ortaklık yapısına da yansıyarak çözümlenecektir. Sizler ne dersiniz sayın ortaklar?? Y.T.D

DahaFazlaOlmaz
19-01-2017, 12:24
Uyuyan dev desek yeri..
Dolar bazlı ise beleş hisse..
Yay gibi firlarsa ki gerilim artıyor...
Kısaca sabreden çorbayı içer kazanla.. Net..

banutuna
20-01-2017, 15:09
sealm arkadaşlar tcell düşüncem
https://pbs.twimg.com/media/C2l32JTVQAAzAUT.jpg:large

CYBRUS
20-01-2017, 15:29
"Global Tower’da ülkeler birleşti, halka arz sırada"

20 Ocak 2017 - 11:41 www.borsagundem.com

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, geçtiğimiz yıl halka arzı son anda ertelenen Global Tower ‘a yönelik yeni plan için konuştu
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, güvenli ve istikrarlı bir piyasa beklentisi gerekçesiyle Global Tower’ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında son anda ertelenen halka arzının önümüzdeki dönemde yeniden gündeme geleceğini söyledi. Davos’ta, Bloomberg HT Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen’in sorularını yanıtlayan Kaan Terzioğlu, “Global Tower olarak Türkiye, Ukrayna, Belarus, Kıbrıs operasyonlarımızı birleştirdik. Halka açılmayı da önümüzdeki dönemlerde göreceğiz†diye konuştu.

TURKCELL KUR YÜKSELİŞİNDEN NE KADAR ETKİLENDİ?
Terzioğlu, Turkcell’in kurdaki dalgalanmalardan nasıl etkilendiği hakkındaki soruya da şu yanıtı verdi: “Biz 2016’nın ilk çeyreğinde gerekli borçlanmalarımızı tamamladık. Doğru fiyatlardan, doğru vadelerle 2.9 milyar dolarlık uluslararası fonlama yaptık. Fakat daha sonra bu fonlamamızı TL’ye çevirdik. Dolayısıyla biz, bu kur yükselişinden pazarın yaşadığı kadar bir etkileşim yaşamadık.â€
Turkcell, Global Tower'ın halka arzını erteledi

mehmetmurat
21-01-2017, 16:16
ulen ben sattim ustune %11 yaptin vicdansiz turkcell. bi trade edek doneriz dedik donemedik 😎. neyse %11in yarisini ben disardan aldim. kalan %5 icin salarlarsa geri donecem sadik yarim tcelle. donerse ekime donmezse kasima kadar 😂

karadereli
21-01-2017, 16:29
Cuma itibariyle tum portfoyu nakite gecmis bulunuyorum..cok kisa zamanda bereketli ve guvenli bir ticaretti...tskler.tcell..sunu bir kez daha kendime ispatladim..9 larda forumlarda 7-8 leri konusanlara inat alip motivasyonu bozmadan beklemek hep kazandiriyor..9lardan 10.80 benim icin hele tum nakit girilmisse cok buyuk..bana yeter..kalanlara bol kazanclar..
Bu arada Thy ..kardemir..ykb..hakkinda yorumlari olan ortaklar varmi..forumda forumdasda hissede ugurlu geldi.

mehmetmurat
21-01-2017, 19:22
eski ortak kardmrd aldik sattik. endeks giderse gider durursa durur. essek olusu gibi kademesi cok dolu.

Mazzonetto
22-01-2017, 10:33
Türkiye Oyun Geliştiriciler Derneği (TOGED) Genel Başkanı ve TaleWorlds Genel Müdürü Ali Erkin, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany ve Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ın Derneğin Danışma Kurulunda yer alarak, önemli bir ihracat potansiyeli bulunan sektörün gelişimine destek vereceklerini bildirdi.

Erkin sektörün 2015'te 400 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini, 2016'da bu rakamın da üzerine ulaştıklarını söyledi.

Sektörün 2015'teki büyüklüğünün 110 milyar dolar olduğu dikkate alındığında henüz telaffuz edilen rakamların "devede kulak" kaldığı değerlendirmesinde bulunan Erkin, firmaların ortaya koydukları performansla ihracatlarını artırmaya devam ettiklerini vurguladı.

Oyun geliştiricileri temsil eden derneğin birinci amacının yetişmiş insan kaynağı olduğuna işaret eden Erkin, şöyle konuştu:

"Yaptığımız etkinliklerde Türkiye'de gençlere, ailelere, tüm bireylere oyun geliştirmenin aslında bir yazılım geliştirmek olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Katma değerli bir iş, katma değerli ihracat yapıyoruz. Üyelerimizin çoğu ihracat yapıyorlar. Biz şirketimiz özelinde ürünlerimizi yüzde 98 düzeyinde ihraç ediyoruz, gelirimizin yüzde 99'undan fazlası yurt dışından. Genel olarak tüm şirketlerimiz yüzde 80-90'lara varan oranlarda ihracat yapıyorlar. Katma değerli ihracat rakamımızı artırmak derneğimizin öncelikli hedefi.

Oyun geliştirici şirketlerimizin oyun geliştirmek için tek ihtiyacı yetişmiş insan kaynağı. Bir bilgisayar almak çok kolay. Bir maden çıkartmıyoruz, onu işlemiyoruz, bir fabrikaya ihtiyacımız yok. Ufak stüdyolarda oyun geliştiriyoruz. İnsan kaynağı da maalesef çok hızlı yetişmiyor. Bunun için dernek olarak kısa, orta ve uzun vadeli planlar yaptık. Çeşitli eğitimler veriyoruz, oyun geliştirmeyi teşvik eden organizasyonları destekliyoruz. Bu şekilde insan kaynağımızı artırmak istiyoruz."

Erkin, oyun geliştirme firmalarındaki insan kaynağının çoğunlukla 30 yaşının altında olduğuna işaret ederek, bu kişilerin de çevrelerine iyi örnek olmasıyla daha çok kişiye ulaşmayı umduklarını söyledi.

Derneğin üyelerinin firmalardan oluştuğunu belirten Erkin, bireysel üye almamakla birlikte bireysel geliştiricilere yönelik de etkinlikler yaptıklarını, çeşitli destekler verdiklerini anlattı.

Erkin, halen 20'den fazla üyeleri bulunduğunu, 5-6 firmanın yaptığı üyelik başvurusunun da onay sürecinde olduğunu bildirdi.

Sektördeki 400 milyon dolarlık ihracatın hemen hemen tamamını gerçekleştiren firmaların dernek bünyesinde faaliyet gösterdiğine dikkati çeken Erkin, "2023 için bu rakamı 10 milyar dolara çıkartma hedefimiz var. Cumhurbaşkanlığının, Ekonomi Bakanlığının, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının çok büyük destekleri var. Beraber çalışıp, bu katma değerli ihracatımızı artırmak için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

"Bu destekler çok değerli"

Derneğin Danışma Kurulu'nun da şekillenmeye başladığını ifade eden Erkin, şu bilgileri verdi:

"Bazı isimler netleşti, netleşmeye de devam edecek. Şu an için 4 isim Danışma Kurulumuzda yer alıyor. Türkiye'nin en büyük 2 telekomünikasyon şirketinin üst yöneticileri Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany, Danışma Kurulumuza gelmeyi kabul etmiş durumda. Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık da Danışma Kurulumuza gelmeyi kabul etti. Dördüncü isim olarak Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı Başkanı ve SEMOR AŞ Genel Müdürü Nezih Kuleyin ile yolumuza devam ediyoruz.

Bu isimler, çalışmalarımızı tanıtmak ve Türkiye'nin her kesiminin de bu katma değerli ihracatı desteklediğini gösteriyor olmak açısından çok önemli. Bireysel oyun geliştiriciler veya şirketler, sorunlarını dile getirme noktasında, mentorlük arama noktasında Türkiye'nin en tepe seviyesindeki yöneticilerle tanışma, fikir danışma, belki yatırımcı imkanı bulacaklar. Bu açıdan destekleri çok değerli."

Erkin, önümüzdeki dönemde bu isimlere sürpriz yeni isimler eklenebileceğini vurgulayarak, "Sektörümüzde ihracat şampiyonu olan şirketlerimiz var. Bu, bütün iş dünyasının dikkatini çekmekte. Bakanlarımız her fırsatta destek veriyorlar, destek verdiklerini söylüyorlar. Bu açıdan tanınmış isimlerin, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin üst yöneticilerinin önümüzdeki dönemde mevcut isimlere katılmalarını bekleyebiliriz." diye konuştu.

adestim
24-01-2017, 07:04
*goldman sachs, turkcell için hedef fiyatını 10,50 tl'den 11,50 tl'ye yükseltti, tavsiyesi 'nötr'

earici1176
24-01-2017, 14:13
Turkcell İletişim tarafından KAP'a yapılan açıklamada, Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihraç belgesi için SPK başvurusu yapıldığı bildirildi.

Yapılan açıklama şöyle,

Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı Turkcell Finansman A.Ş.'nin kaynak kuruluş olacağı yapıda Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihracı için görevlendirilen Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'nin kurucusu olduğu Aktif Yatırım Bankası A.Ş. Turkcell Varlık Finansmanı Fonu tarafından, 1 yıl içerisinde 100.000.000 TL'ye kadar ihraç edilecek Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler ihraç belgesi onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na ("SPK") başvuru yapılmış olup, varlık devri tamamlandığında Şirketimizce kamuoyu bilgilendirilecektir.

CYBRUS
25-01-2017, 09:44
25 Ocak 2017

Ece CEYHUN

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, global oyuncu olmak için global servisler çıkarmak gerektiğine inanan bir isim. Onun içinde üzerine basarak “Gelecek büyümemiz, hep data üzerinden olacak†açıklamasını yaptı. Turkcell olarak yaptıkları yatırımların yüzde 95’inin de data ile alakalı olduğunu belirten Terzioğlu, bu bakış açısını destekleyen önemli bir veriyi de paylaştı. Terzioğlu, “Son 1 sene içerisinde ortalama data tüketimi yüzde 100 arttı. 1 Nisan’dan sonra şebekemize katılan 4.5G müşterilerimiz de neredeyse aylık 5 GB’a dayanan bir tüketim ortalaması sergiliyor†dedi.

Her sene cironun yaklaşık yüzde 20-25’ine denk gelen bir bütçeyi yatırıma ayırdıklarını ifade eden Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Mobil teknoloji, sabit teknoloji ayrımı gözetmeksizin her ikisine de yatırım yapıyoruz. Farklı ülkelerde de bunu yapıyoruz. Hedefimiz dünyadaki tüm müşterilerimize en iyi deneyimi sağlamak. Yaptığımız yatırımların yüzde 95’i data ile alakalı. Dolayısıyla da gelecek büyümemiz, hep data üzerinden olacak. Ham datayı işleyerek müzik, TV hizmeti, bulut servisi olarak satıyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Bir telekom operatöründen bir deneyim sağlayıcısı haline geçiyoruz. Bu da büyümemize yansıyor†dedi.

Büyüme fırsatlarını değerlendiriyor

Uluslararası büyüme stratejilerinin de 3 ana unsuru olduğunun altını çizen Kaan Terzioğlu, “Bunlardan bir tanesi, coğrafi ve kültürel olarak bize benzerliği ve yakınlığı olması lazım yatırım yapacağımız pazarların. İkincisi; mobil ve sabit altyapı açısından dengeli bir yapıya sahip olması. Üçüncüsü de ödeyeceğimiz değer açısından kendi şirket değerimiz ve çarpanlarının ötesinde bir şey olmaması lazım. Bu noktada büyüme fırsatlarını da değerlendiriyoruz†ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin datasını Türkiye’de tutacak

Terzioğlu, Türkiye’de ‘açık’ denilince akla ‘enerji açığı’ ile ‘cari açık’ın geldiğine atıfta bulunarak, “Türkiye’de bir de data açığı problemi var. Türkiye şu anda yüzde 95 datasını yurtdışında saklıyor. Biz bunun değişmesi gerektiğini, Türkiye’nin ürettiği datayı, Türkiye’de saklaması, işlemesi ve tüketmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için veri merkezi yatırımları yapıyoruz. Gebze’de geçtiğimiz yıl açtığımız son veri merkezi, kapasitemizi ikiye katladı. Uluslararası standartlarda dünyanın en gelişmiş veri merkezlerinden bir tanesi. Biz Türkiye’nin datasını Türkiye’de tutacağız ve Türk insanının hizmetine vereceğiz†bilgisini paylaştı.

Data kullanımında ivme aynen devam edecek

Türkiye’deki tüketicilerin teknoloji kullanımı noktasında güçlü bir eğilim gösterdiğine şahit olduklarını vurgulayan Kaan Terzioğlu, şunları anlattı: “4.5G’nin büyümemizi devam ettireceğini, data tüketiminin olumlu yönde değişeceğini, piyasaya sunduğumuz yeni dijital servislerin göreceği talebin bizim açımızdan dengeleyici unsurlar olacağını öngörüyoruz. Son 1 sene içerisinde ortalama data tüketimi yüzde 100 arttı. 1 Nisan’dan sonra şebekemize katılan 4.5G müşterilerimiz de neredeyse aylık 5 GB’a dayanan bir tüketim ortalaması sergiliyor. Bu eğilimin 2017 için de aynı ivmeyle devam edeceğini öngörüyoruz.â€

Olağandışı belirsizlikler döneminden geçiyoruz

Bugün küresel ekonomilerin içinden geçtiği dönemi ‘olağandışı belirsizlikler dönemi’ olarak adlandıran Kaan Terzioğlu, belirsizliklerin de ekonomik gelişmelerden daha çok politik gelişmelerden kaynaklandığına değindi. Terzioğlu, küresel gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Trump’ın ABD’de seçimleri kazanmasının ardından, Avrupa’da da mevcut iktidar partilerinin zayıfl adığı anketler görülmeye başlandı. 2017’ye girerken Avrupa’da ekonomik aktivitenin, yoğun siyasi takvimin yarattığı belirsizlikler ile geride kalması bekleniyor.

Diğer yandan Trump’ın mali politikaları büyümeyi ve istihdamı destekleyecek şekilde kullanacağını açıklamasıyla ABD büyümesine ilişkin beklentiler güçlense de, yeni Başkan'ın taahhütlerini ne denli yerine getirebileceğini zaman gösterecek. Yine de 2016 yılının ikinci yarısından itibaren toparlanma eğilimine giren küresel ekonomik aktivitenin, 2017 yılında da toparlanmaya devam etmesini bekliyoruz.â€

Gelişmekte olan ülkelerin, Fed’in faiz artırımlarına ve finansal şoklara 2013 yılına kıyasla daha hazırlıklı olduğuna da vurgu yapan Terzioğlu, Trump’ın seçilmesinden sonra ABD dolarının ve faizlerinin yükselişine rağmen gelişmekte olan ülkelerin genelde büyük tepkiler vermediğini ifade etti. Terzioğlu, “Küresel ekonomik aktivite ve emtia fiyatlarındaki toparlanmanın etkisiyle birlikte 2017’nin gelişmekte olan ülkeler açısından pozitif bir yıl olmasını bekliyoruz†dedi.

30 dakikada indirilen bir dosya 30 saniyede inecek!

Kaan Terzioğlu, 5G teknolojilerini geliştirmek için 2013 yılından beri çalışmalar yaptıklarını anlatırken “5G esnek şebeke mimarisi, etkin enerji kullanımı, yüksek kapasite ve bant genişliği, düşük cihaz maliyetleri gibi birçok alanda yenilikler sunacak. 5G’nin sunacağı yüksek hızlar sayesinde bugün 500 Mbps’lik 4.5G hızı ile ortalama 30 dakikada indirilebilen 100 GB’lık bir dosya, 25 Gbps’lik 5G hızı ile 30 saniyede indirilebilecek†dedi.

NGMN tarafından 2017 ve 2018 yılları boyunca global ölçekte gerçekleştirecek 5G saha testlerini de yöneteceklerini anlatan Terzioğlu, “5G ile ilgili önemli işbirliklerimiz var, bu noktada standartların belirlenmesi sürecinde rol alıyoruz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Küçükyalı’daki Genel Müdürlük binamızda 5G testi yaptık. 15 GHz bandında gerçekleştirdiğimiz bu test, aslında bizleri nasıl bir gelecek beklediğini göstermesi açısından da oldukça önemli. Turkcell olarak bir yandan 4.5G’de Türkiye’de dünyanın en güçlü altyapılarından birisini kurarken bir yandan da bugün gerçekleştirdiğimiz bu uygulama ile 5G teknolojilerini dünyada ilk test eden şirketlerden birisi olduk.

Amacımız 5G’yi dünyada ilk kullanan ülkelerden birisi olurken aynı zamanda 5G’de yerli teknolojiyi de geliştirebilmek, ülke olarak teknolojiyi tüketen değil üreten ülke konumuna gelebilmek†ifadelerini kullandı. Ericsson Mobility Raporu’na göre, 2022 yılında dünyada 550 milyon 5G abonesi olması öngörülüyor.

Arıkovanı’ kitlesel fonlamaya bir örnek

Parlak fikri olan ancak finansal gücü olmayan girişimciler için kitlesel fonlama uygulamasına bir örnek olarak Arıkovanı projelerini hayata geçirdiklerini anlatan Kaan Terzioğlu, şu bilgileri verdi: “Arıkovanı yenilikçi projelerin ve girişimcilerin desteklemeyi amaçlayan bir sosyal girişim. Şirket olarak proje kapsamında ortaya çıkan fikirler prototip aşamasındaki ürünlere dönüştükten sonra girişimcilere mentorluk veriyor, onları vitrine çıkmaya hazırlıyoruz. Her projenin %25’ine sipariş veriyoruz. Şimdiye kadar girişimciler 1,3 milyon TL destek topladı, 7 kampanya destek hedeflerine ulaştı. Akıllı baston WeWalk 24 saatte 140 bin TL destek topladı. Bean Akıllı Yaşam sistemi ve Alya 3D Printer melek yatırımcılardan yatırımlar aldı. Bu noktada da kitlesel fonlama kültürünü güçlendirmeye katkı yapmak istiyoruz, hedefimiz hem girişimcilere hem Türkiye’ye fayda sağlayacak çıktıları ortaya koymak.â€

İNTERNET TRAFİĞİNİN YÜZDE 25â€™İ 4.5G ŞEBEKESİNDEN SAĞLANIYOR

Genel Müdür Kaan Terzioğlu, 2016 yılı gelişmeleri hakkında şu bilgileri verdi:

â–º 2016 yılının ilk dokuz ayında Turkcell Türkiye ve Turkcell Grubu olarak hem gelir hem FAVÖK’te (Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr) tüm zamanların en yüksek sonuçlarına ulaştık. Üçüncü çeyrekte ise grup bazında her çeyrek artan performans ile son üç yılın rekor seviyesi olan yüzde 8,8 gelir büyümesine ulaşırken, aynı dönemdeki FAVÖK marjı ise yüzde 33,3 olarak gerçekleşti. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından halkın doğru bilgiyi eş zamanlı almasını sağlamak adına üzerimize düşen görevi yaparak müşterilerimize ücretsiz acil iletişim paketleri tanımladık, bu paketlerin etkisi hariç tutulduğunda üçüncü çeyrekte gelir büyümesi yüzde 10,4, FAVÖK marjı ise yüzde 34,4 olarak gerçekleşecekti.

â–º 2016 yılının sektörümüz açımızdan en önemli gelişmesi ise 4.5G ihalesiydi. İhalede Türk ekonomisine en büyük katkıyı yaparak en fazla sayıda frekansı aldık. Bu sayede dünyanın en güçlü 4.5G altyapısını kurduk, dünyanın en hızlı mobil internetini de İstanbul, Ankara, İzmir’de müşterilerimize sunuyoruz.

â–º Bugün Turkcell’in toplam internet trafiğinin yüzde 25’i 4.5G şebekemizden sağlanıyor. Şebekemizdeki kişi başına data kullanımı da ortalama yüzde 59 artışla 2,6 GB’ye çıktı. Mobil internet ve uygulamaların kullanımı hızla artıyor. Geliştirdiğimiz küresel uygulamalarımıza olan talep de bunu açıkça ortaya koyuyor. Dünya çapında ilgi gören BiP’in indirilme sayısı yaklaşık 11,5 milyon, fizy yaklaşık 7,5 milyon, lifebox 3,5 milyon ve Turkcell TV+ ise yaklaşık 2,5 milyon kez indirildi.

FİNANSMAN PAZARLARINDAKİ DEĞİŞİKLİĞİ GÖRDÜK, NET YABANCI PARA RİSKİMİZİ DÜŞÜRDÜK

Makroekonomik verilere ve küresel çaptaki gelişmelere bakıldığında 2017’nin de genel itibarıyla kolay bir yıl olmayacağına değinen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Türkiye, son dönemde çok önemli olaylar yaşadı, içeriden dışarıdan birçok farklı tehditle mücadele etmek zorunda kaldı. Fakat bunlara rağmen dünya geneline baktığımda Türkiye’nin, dünyadaki en istikrarlı ülkelerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum†dedi.

Küresel çapta yaşanan gelişmelerin finansman pazarlarını da ciddi anlamda etkilediğine işaret eden Kaan Terzioğlu, şöyle devam etti: “Kur değişiklikleri yaşıyoruz. İngiltere’de çok ciddi parite değişiklikleri oldu, değer kaybetti İngiliz Sterlini… Dünyada bir dalgalanma var ve bu da Türkiye’yi, iki yönde etkiliyor. Bir tanesi, uluslararası finansman pazarlarına erişim daha da zorlaşıyor, ikincisi yukarı doğru hareketlenen kurun yarattığı bir dezavantaj var.

Biz bu noktada birtakım öngörülerde bulunduk ve geçen sene 3 yıllık yatırım planı yaparak bir yatırım stratejisi belirledik. Hemen akabinde de uluslararası piyasalara çıktık ve 2.9 milyar dolarlık bir finansman sağladık. O günün şartları ile de ortalama 6 yıl vadeyle ve ortalama yüzde 3.4 faizle bunu gerçekleştirdik ve ne kadar doğru yaptığımızı şimdi daha da iyi anlıyorum. Daha sonra da akılcı bir hazine yönetimiyle bu riskimizi, net yabancı para riskimizi 650 milyon dolar seviyesine indirdik. Bu halka açık bilgilerimiz, son 3 çeyrek itibariyle ortaya çıkmış olan bilgiler.

Dolayısıyla dünyada yaşanan bu dalgalanma, ne finansman piyasalarına erişim açısından ne de kurdaki bu dalgalanmalar yüzünden kısa ve orta vadede bizim finansallarımızı, planlarımızı etkilemeyecek. Geçen sene yaptığımız 3 yıllık planımızda yüzde 10 ila 14 arasında bir büyümenin mümkün olduğunu söylüyorduk ve bunun hala geçerli olduğunu düşünüyoruz.â€

CYBRUS
30-01-2017, 12:27
Turkcell ile Ericsson anlaştı

�� 30.01.2017 - 12:07
Yeni nesil mobil teknolojiler geliştiren Ericsson ile Turkcell yeni bir anlaşmaya gitti

Turkcell, Ericsson ile birlikte yürüttüğü işbirliği kapsamında en yeni teknolojileri dünyada ilk defa kullanarak, altyapısını geleceğe hazırlıyor. Ericsson’un dünya genelinde kullanmaya başlayacağı ürünleri ilk kez sahada kullanan Turkcell, ürünün geliştirilme aşamasında yapılması gerekenleri belirleyerek, üretimine başlanacak cihazların hatasız şekilde çalışmasını sağlıyor.

Turkcell, altyapı tarafında yıllardır ortak çalışmalar yürüttüğü Ericsson Global ile yeni nesil mobil altyapı ürünlerin geliştirilmesi konusunda da işbirliği yapmaya başladı. İşbirliği kapsamda Ericsson’un geliştirdiği mobil teknolojiler dünyada ilk defa Turkcell şebekesinde kullanılıyor. Yapılan ortak çalışmalar sonucunda Turkcell geri bildirimlerine göre ürün ve yazılımlar ticari hale gelmeden gerekli geliştirmeler yapılarak ürünlerin ticari versiyonları Turkcell şebekesinde kullanılmaya hazır hale geliyor.
Turkcell'in açıklamasına göre, böylece Turkcell, müşterilerinin ihtiyaçları ve test sırasındaki deneyimleri ile geleceğin teknolojilerinin geliştirilmesinde belirleyici bir rol oynarken, Ericsson da dünya genelinde kullanılacak ürünlerinin sorunsuz çalışmasını garantiye almış oluyor. Turkcell’in hâlihazırdaki 4.5G şebekesi üzerinde gerçekleştirilen bu kullanımlar sayesinde, 4.5G sahaları 5G’ye geçişe de uygun hale getiriliyor.

'Hazır olmak zorundayız'
2016 yılında dünyanın en güçlü 4.5G şebekelerinden birisini Türkiye’de kurduklarını belirten Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin konuyla ilgili şunları söyledi: “Her geçen gün daha fazla kullanıcı daha fazla akıllı cihazla internete bağlanıyor. Önümüzdeki dönemde ise akıllı evler, akıllı şehirler ve günlük hayatımızdaki akıllı cihazların yaygınlaşması ile milyarlarca cihazın sürekli iletişim halinde olduğu bir dünyaya gidiyoruz. Biz bir yandan mevcut şebekemizi güçlendirmeye devam ederken, bir yandan da kendimizi böyle bir geleceğe hazırlıyoruz. Hazırlıklarımızı yaparken de altyapımızı geleceğin teknolojilerine uyumlu hale getirmek en önemli önceliklerimizden.â€

Read more: http://www.teknolojigundem.com/haber/turkcell-ile-ericsson-anlasti/1163705#ixzz4X93UDYRX

earici1176
30-01-2017, 12:51
Turkcell, Ericsson ile birlikte yürüttüğü işbirliği kapsamında en yeni teknolojileri dünyada ilk defa kullanarak, altyapısını geleceğe hazırlıyor. Ericsson’un dünya genelinde kullanmaya başlayacağı ürünleri ilk kez sahada kullanan Turkcell, ürünün geliştirilme aşamasında yapılması gerekenleri belirleyerek, üretimine başlanacak cihazların hatasız şekilde çalışmasını sağlıyor.

Turkcell, altyapı tarafında yıllardır ortak çalışmalar yürüttüğü Ericsson Global ile yeni nesil mobil altyapı ürünlerin geliştirilmesi konusunda da işbirliği yapmaya başladı. İşbirliği kapsamda Ericsson’un geliştirdiği mobil teknolojiler dünyada ilk defa Turkcell şebekesinde kullanılıyor. Yapılan ortak çalışmalar sonucunda Turkcell geri bildirimlerine göre ürün ve yazılımlar ticari hale gelmeden gerekli geliştirmeler yapılarak ürünlerin ticari versiyonları Turkcell şebekesinde kullanılmaya hazır hale geliyor.

Turkcell'in açıklamasına göre, böylece Turkcell, müşterilerinin ihtiyaçları ve test sırasındaki deneyimleri ile geleceğin teknolojilerinin geliştirilmesinde belirleyici bir rol oynarken, Ericsson da dünya genelinde kullanılacak ürünlerinin sorunsuz çalışmasını garantiye almış oluyor. Turkcell’in hâlihazırdaki 4.5G şebekesi üzerinde gerçekleştirilen bu kullanımlar sayesinde, 4.5G sahaları 5G’ye geçişe de uygun hale getiriliyor.

'Hazır olmak zorundayız'

2016 yılında dünyanın en güçlü 4.5G şebekelerinden birisini Türkiye’de kurduklarını belirten Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin konuyla ilgili şunları söyledi: “Her geçen gün daha fazla kullanıcı daha fazla akıllı cihazla internete bağlanıyor. Önümüzdeki dönemde ise akıllı evler, akıllı şehirler ve günlük hayatımızdaki akıllı cihazların yaygınlaşması ile milyarlarca cihazın sürekli iletişim halinde olduğu bir dünyaya gidiyoruz. Biz bir yandan mevcut şebekemizi güçlendirmeye devam ederken, bir yandan da kendimizi böyle bir geleceğe hazırlıyoruz. Hazırlıklarımızı yaparken de altyapımızı geleceğin teknolojilerine uyumlu hale getirmek en önemli önceliklerimizden.”

bloodsoldier
30-01-2017, 22:00
Yeni yapılan bildirimler hakkında neler düşünüyorsunuz

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bloodsoldier
30-01-2017, 22:01
Ben açıklamalardan bizden bedelsiz beklemeyin, ama bir görüşelim bakalım belki kâr payı veririz havası hissettim

bloodsoldier
30-01-2017, 22:02
Sizlerin yorumları nelerdir

banutuna
01-02-2017, 10:25
sealm arkadaşlar tcell düşüncem
https://pbs.twimg.com/media/C2l32JTVQAAzAUT.jpg:large

selam arkadaşlar tcell turuncu fibo 11,81 görülmüştür.

yeni hedef haftalık düşen kanal kapanış üzeri zirvedir

https://pbs.twimg.com/media/C3juj-EWAAA5Z10.jpg

takip için https://twitter.com/banutunan

cefaks
02-02-2017, 16:33
http://fs5.directupload.net/images/170202/k4kreacg.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
http://fs5.directupload.net/images/170202/9dkds67z.jpg (http://www.directupload.net)

son bir ayda alanlar

cefaks
http://fs5.directupload.net/images/170202/izv7pr6y.jpg (http://www.directupload.net)

satanlar

earici1176
06-02-2017, 17:20
Katarlı finans devi bu satın alma işlemi için 2.75 milyar euro ödedi. Bankanın yeni ismi ise QNB Finansbank oldu. Bilmeyenler için ufak bir bilgi de verelim; Katarlı QNB Group 2014 itibariyle varlık açısından Ortadoğu ve Afrika'nın en büyük ikinci bankası konumunda. 1964 yılında kurulan banka, halen 27 ülke ve üç kıtada faaliyet gösteriyor. Forbes Dergisi'ne göre QNB'nin piyasa değeri ise 36.7 milyar dolar düzeyinde. Finans konusunda global tecrübeli QNB, Finansbank'ın üst yönetimde bugüne kadar önemli bir değişiklik yapmadı. Ancak özellikle kurumsal bankacılık konusunda daha aktif olmaya başladığı gözümüzden kaçmadı. Kulağımıza çalındığı kadarıyla banka çok kısa süre içinde Türkiye’nin dev şirketlerini müşteri portföyüne katmaya başladı.

En son İstanbul Borsası İle sözleşme İmzalayan QNB Finansbank bu kapsamda İstanbul Borsası'nın çalışanlarının maaşlarını ödemeye başladı. Bu arada ufak bir bilgi verelim İstanbul Borsası, çalışanların İsteği üzerine maaş hesabı konusunda QNB Finansbank'ın yanı sıra Ziraat Katılımla da çalışmak İçin anlaşma İmzaladı. Buna göre dileyen QNB, dileyen Ziraat Katılım İle çalışacak. Edindiğimiz bilgiye göre QNB Finansbank bu dev anlaşma öncesi Turkcell İle de benzer bir anlaşma imzaladı. 13 bin çalışanı ve 80 bin kişilik ekosistemi ile bir banka için çok önemli bir müşteri. Bankalar bu operasyonu QNB açısından çok önemli bir başarı olarak yorumluyor. Tabii Garanti tarafında ise bu gelişme olumsuz bir durum olarak konuşuluyor. Daha önce maaşlarını Garanti Bankası'ndan alan Turkcell çalışanları da yeni yılla birlikte maaşlarını QNB Finansbank’tan almaya başlamış…(Para Dergisi)

İBİLOĞLU
08-02-2017, 23:15
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nazdrovya
10-02-2017, 17:19
15 Şubata kadar silkele bakalım nereye kadar. 14 hareketi için güç toplama işlemleri mi? Y.T.D.

earici1176
10-02-2017, 18:16
Entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri sağlayıcısı olarak sektörde yatırım liderliğini elinde tutan Turkcell Grubu, sektörde yaşanan hızlı gelişmelerin ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda insan kaynağını da güçlendirmeye devam ediyor. Hâlihazırda 16 bin çalışanı olan Turkcell Grubu, 2017’de 250’si geleceğin lider adayı olmak üzere 2 bin 300 kişiye daha iş olanağı sağlayacak.

Turkcell Grubu, hızla gelişen sektörün artan ihtiyaçları, 4.5G ile müşterilerinin artan talepleri, data odaklı yatırım vizyonunun başarılı sonuçlarını desteklemek ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda insan kaynağını güçlendirmek için kararlı adımlar atmaya devam ediyor.

Hayata geçirilen yeni yatırımlar ve artan insan kaynağı ihtiyacına yanıt vermek üzere 2017’de 250’si GNÇYTNK programında geleceğin lider adayı olmak üzere 2 bin 300 kişiyi daha istihdam etmeyi planlıyor. 2016’da Türkiye’de mobil internet hızını bir üst lige taşıyan 4.5G’de yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en güçlü altyapılarından birini kuran ve buna bağlı servislerle Türkiye’nin datasının Türkiye’de kalmasını sağlayan yatırımlara imza atan Turkcell, bu yatırımlar karşılığında artan iş hacmini karşılamak amacıyla çalışan sayısını yükseltmeyi hedefliyor. Sektörün gelişen ihtiyaçları nedeniyle oluşan yeni iş kolları da Turkcell’in 2017 istihdam hedeflerini şekillendiriyor.

Turkcell geçtiğimiz yıl 1 Nisan’da hizmete giren 4.5G’de gerek ihale bedeli gerekse altyapı yatırımı olarak Türkiye ekonomisine en güçlü katkıyı yaptı. Bu yatırımlar sayesinde İstanbul, Ankara ve İzmir’i dünyanın en hızlı mobil internetine sahip şehirleri arasına taşıyan Turkcell, kısa sürede yüzde 82’lik kapsama sağladı. Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en hızlı ve kaliteli 4.5G hizmetlerinden birini sunan Turkcell’in müşterilerinden üçte ikisi 4.5G’ye geçti. 4.5G kullanan müşterilerin ortalama aylık data kullanımı 5 GB’a ulaştı.

Yatırımlarının yüzde 95’ini data odaklı hedeflerle gerçekleştiren Turkcell, kurduğu bu güçlü altyapı üzerinde çalışacak zengin ürün ve servis portföyüyle hizmet kalitesini yalnızca Türkiye’de değil dünyada da kullanıma açtı. BiP ve fizy başta olmak üzere Turkcell TV+, Goller Cepte, lifebox, Merhaba Umut gibi ürün ve servislerin toplam indirilme sayısı 45 milyonu aştı.

Türkiye’nin Turkcell’i olarak yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Turkcell Grubu olarak entegre telekom hizmetleri pazarında liderlik vizyonuyla çalışıyoruz. Bu doğrultuda altyapımızı güçlendirecek yatırımlar yaparken, müşterilerimizin yeni ve gelişen ihtiyaçları doğrultusunda insan kaynağımızı da güçlendiriyoruz. Yaptığımız yatırımlarla Türkiye pazarındaki iddiamızı bölgeye taşıyoruz. 4.5G altyapısı ve bu omurga üzerinde yapılandırdığımız gelişmiş ürün ve servisler, sadece Turkcell’lilerin değil Türkiye’deki ve bölgedeki tüm operatör abonelerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Böylesine geniş bir skalaya yayılan hizmet portföyümüz ile en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamak üzere görev yapan 16 bin çalışanımız bulunuyor. 2017’de aramıza katılacak 250’si geleceğin lider adayı olmak üzere 2 bin 300 yeni arkadaşımızla insan kaynağımızı daha da güçlendireceğiz. Daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak, teknolojinin sadece tüketeni değil üreteni olmak, geleceğin liderlerini bugünden yetiştirmek gibi önceliklerimiz var. Başarımızı sürdürülebilir kılmak için en büyük değerimiz insan kaynağımız. Bu başarıyı desteklerken yeni iş alanlarıyla artan ihtiyacımızı karşılamak için güçleniyoruz. Türkiye’ye inanıyoruz ve ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz, bu yaklaşım ve hassasiyetlerle Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Nazdrovya
10-02-2017, 18:17
15 Şubata kadar silkele bakalım nereye kadar. 14 hareketi için güç toplama işlemleri mi? Y.T.D.
Sessiz beklemeye devam..

İBİLOĞLU
10-02-2017, 18:23
karanlık oda öncesi ;
http://i.hizliresim.com/LZBdA1.png (http://hizliresim.com/LZBdA1)

karanlık oda sonrası;
http://i.hizliresim.com/MoO9pQ.png (http://hizliresim.com/MoO9pQ)

arkadaşlar seans bitiminde -1,5 milyon lotta olan tahtamız karanlık odadan +2,2 milyon lot ile çıktı. ve çok iyi fiyat atağı yaptı. Buna yorumu olacak var mı ?

İBİLOĞLU
10-02-2017, 18:36
http://i.hizliresim.com/5LZpyz.png (http://hizliresim.com/5LZpyz)

sipinoza
10-02-2017, 19:33
Kapanis ile ilgili bir tahmini olan var mi ??

BESİM AĞA
10-02-2017, 21:57
Acikci avladılar pazartesi de yukarı surerse birileri idlas bayragı ceker

Sent from my LG-H860 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

accx
15-02-2017, 19:59
Konsolide Net Dönem Karı 1.511.736.000

Nazdrovya
15-02-2017, 20:01
Beklenilen gibi mi? Yorumu olan varmı?

accx
15-02-2017, 20:11
*foreks anketi-turkcell'in 2016 yılı 4.çeyrek net karının 335 milyon tl olması bekleniyor

accx
15-02-2017, 20:12
Analistlerin Turkcell'in 2016 yılı 4.çeyrek net kar medyan tahmini
335 milyon TL seviyesinde oluştu.
Foreks'in düzenlediği ankete göre, Turkcell'in kar rakamına yönelik
ortalama tahmin 337 milyon TL, en yüksek tahmin 437,6 milyon TL, en
düşük tahmin ise 273 milyon TL oldu.
Turkcell'in 2015 yılı 4.çeyrek net dönem karı 584,6 milyon TL olarak
gerçekleşmişti.
Ankete Deniz Yatırım, TEB Yatırım, İş Yatırım, Oyak Yatırım, HSBC,
Global Menkul, Ak Yatırım, Garanti Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım
olmak üzere 11 aracı kurum katıldı.
Turkcell, 2016 yılı 4.çeyrek bilanço rakamlarını 15 Şubat tarihinde
açıklayacak.

(Milyon TL) Ortalama Medyan
NS FAVÖK NK NS FAVÖK NK
--------------------- ---------------------
TCELL 2016 4Ç 3.849,9 1.574,9 337,0 3.881,4 1.308,6 335,0

(Milyon TL) Maksimum Minimum
NS FAVÖK NK NS FAVÖK NK
--------------------- ---------------------
TCELL 2016 4Ç 3.961,6 3.844,0 437,6 3.572,0 1.249,0 273,0

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

zkr
15-02-2017, 20:13
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/586868

Bilançosu İyi mi Kötü mü? Ne iyi Ne kötü. Piyasa değerine göre Vasat diyebiliriz.

https://report.paragaranti.com/rasyonet_sirketprofili_iframe.asp?Hisse=TCELL

adestim
16-02-2017, 08:32
ANALİZ-Şirket Haberleri/Turkcell(Deniz Yatırım)

Deniz Yatırım ( http://www.denizyatirim.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Şirket Haberleri Analizi:
"Güçlü operasyonel performans

Turkcell’de özellikle 4.5G teknolojisi sonrası artan data
kullanımıyla beraber satış hacmi 2007’den beri görülmemiş bir hızla
%21 oranında artarak 4.04 milyar TL düzeyinde gerçekleşti ve hem bizim
3.94 milyar TL hem de piyasanın 3.88 milyar TL olan beklentilerini
aştı.
VAFÖK marjı da beklentileri aştı. Bu da 1.37 milyar TL olan
VAFÖKün beklentileri aşmasını sağladı. VAFÖK yıllık bazda yine
satışlar gibi 2007’den beri görülmeyen bir düzeyde yaklaşık %30 artış
sağlamış oldu.
Bu güçlü operasyonel performansla beraber 351 milyon TL gelen net
kar da bizim 335 milyon TL olan beklentimizi aştı. Piyasa beklentisi
ise 357 milyon TL idi.
Yönetim özellikle güçlü gelen 4. Çeyrek operasyonel performansın
2017’de de devam edebileceğini belirtiyor. Dolayısıyla bu sonuçların
hisse üzerinde olumlu etki yaratmasını bekliyoruz."

adestim
16-02-2017, 09:48
*garanti yatırım, turkcell tavsiyesini 'endekse paralel getiri'den 'endeks üzeri getiri'ye, hedef fiyatını 11,00 tl'den 13,20 tl'ye yükseltti

adestim
16-02-2017, 09:50
*oyak yatırım, turkcell için 12,5 tl hedef fiyat ile 'endeksin üzerinde getiri' tavsiyesini sürdürdü

ahsen2
16-02-2017, 09:57
Görüldüğü gibi 2016 karı ,2015 den 500 milyon civarı daha az. Dolar bazında kar 69% düşmüş.101796

adestim
16-02-2017, 10:43
İş Yatırım

Turkcell

Kapanış (TL) : 10.99 - Hedef Fiyat (TL) : 13.3 - Piyasa Deg.(TL) :
24178 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 15.1 -
TCELL TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 21.01 Analist:
[email protected]

Ner kar beklentilerimize paralel geldi

Turkcell 4Ç16’da bizim (358 milyon TL) ve piyasanın (357 milyon
TL) net kar beklentisine paralel 351 milyon TL net kar açıkladı. Bu
düşüşün ana sebepleri arasında bu çeyrekte kaydedilen kur farkı
gideri, Fintur’un olumsuz etkisi ve kredilerden kaynaklanan faiz
giderlerindeki artış bulunuyor.

Şirketin satışları yıllık bazda %21.3 oranında artarak 4 milyar
TL’ye ulaştı. Grup gelirlerinin %88’ini oluşturan Turkcell Türkiye
gelirleri mobil data gelirleri, sabit data gelirleri ve dijital servis
gelirlerindeki büyüme sayesinde %19.3 artışla 3.57 milyar TL’ye
ulaştı. Grup gelirlerinin %6’sını oluşturan Turkcell Uluslararası
gelirleri, temel olarak lifecell gelirlerinin %12.7 büyümesinin
etkisiyle, %12.4 büyüdü ve 252 milyon TL oldu. Son olarak, Grup
gelirlerinin %5’ini oluşturan ve bilgi ve eğlence servisi, çağrı
merkezi gelirleri ve finansal hizmetler gelirlerinden oluşan diğer
iştirak gelirleri %91.1 artışla 216 milyon TL’ye ulaştı. Monil abone
bazı, çeyreklik bazda 291bin artışla 2013 yılından itibaren en yüksek
net müşteri kazanımı ile 33 milyona ulaştı. Bu artış, toplam abone
içerisindeki oranı %52.5 olan faturalı abone bazının çeyrek bazında
333 bin artmasıyla gerçekleşti.
Şirktin 4Ç16 FAVÖK’ü ise yıllık bazda %29.6 artışla 1.37 milyar TL
(İŞY: 1.25 milyar TL, piyasa: olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise 2.2
puan artışla %33.9 oldu. Kırılımına baktığımız zaman ise Turkcell
Türkiye FAVÖK’ü %10.7 artışla 4.1 milyar TL olurken, FAVÖK marjı %32.5
oldu. Turkcell Uuslararası FAVÖK’ü 235 milyon TL olurken, FAVÖK marjı
%26.9 oldu. Diğer iştiraklerimizin FAVÖK’ü %65.4 büyüdü ve 223 milyon
TL oldu.
2017 Hedefleri: Gelir büyümesi hedefi %13-15, FAVÖK marjı hedefi
%32-%34 ve operasyonel yatırım harcamalarının gelirlere oranı hedefi
yaklaşık %20.
Şirketin ortaklar arasındaki sorunun devam etmesinde dolayı bu
sene temettü dağıtmasını beklemiyoruz.
Sonuç olarak , açıklanan rakamlar beklentilere paralel, bu yüzden
piyasada nötr etki bekliyoruz. Hisse için AL tavsiyemizi
koruyoruz.

accx
16-02-2017, 15:02
Turkcell GM Terzioğlu: Fintur'u artık satış amaçlı elde tutulan duran varlıklar altında takip etmeye başladık

Türkiye'nin yaşadığı zor yıllardan biri olarak tarihe geçen 2016
yılında, ülkeye güvenerek yatırımlara ara vermeden devam eden
Turkcell, bu güveninin karşılığını son 10 yılın gelir ve FAVÖK
rekorlarını kırarak aldı. 2016 yılının son çeyreğinde Turkcell Türkiye
ve Turkcell Grubu hem gelir hem de FAVÖK'te, 2007'den bu yana tüm
zamanların en yüksek büyüme oranını yakaladı. Grup gelirlerinin yüzde
88'ini oluşturan Turkcell Türkiye, son çeyrekte yüzde 19,3 büyüyerek 3
milyar 576 milyon TL gelir elde ederken, yüzde 28,3 artışla 1 milyar
227 milyon TL FAVÖK'e ulaştı. Turkcell Grubu ise aynı dönemde yüzde
21,3 büyüme ile 4 milyar TL ciro elde ederken, yüzde 29,6 artışla 1,4
milyar TL FAVÖK ve yüzde 33,9 FAVÖK marjı kaydetti. 2016 yılının
tümünde ise Turkcell'in Grup bazında gelir büyümesi yüzde 11,9 ile 14
milyar TL'yi aşarken, FAVÖK yüzde 11,6 büyüyerek 4,6 milyar TL ve
FAVÖK marjı %32,3 olarak gerçekleşti. Turkcell Grup'un 2016 yılında
proforma net karı ise yüzde 7,4 artarak 2,5 milyar TL oldu.

Ülkemize güvendik ve yatırımın lideri olduk

Turkcell'in 2016 yılı finansal ve operasyonel sonuçlarını ve 2017
hedeflerini düzenlenen basın toplantısıyla açıklayan Turkcell Genel
Müdürü Kaan Terzioğlu, "2016 yılında yaşanan makroekonomik ve
jeopolitik zorluklara rağmen hem operasyonel hem finansal açıdan
yılsonu hedeflerimize rekorlara imza atarak ulaştık. Ülkemize ve
ekonomimize güvenerek yaptığımız yatırımlar faaliyet gösterdiğimiz tüm
alanlarda başarılı sonuçlar elde etmemizi sağladı. Geçen yılbaşında
gelirimizin yüzde 20'sini yatırıma yönlendireceğimizi açıklamıştık.
Ülkemize olan güvenimizin göstergesi olarak yatırım hedefimizi yıl
içinde yukarı revize ettik. Bu revizyon ve özellikle 4.5G
yatırımlarımızla birlikte Turkcell Grubu olarak yaklaşık 3.5 milyar
lira yatırım yaptık. Ülkemize olan güvenimizin karşılığını son
çeyrekte rekorlara imza atıp yıl bazında ise çift haneli büyüyerek
aldık." dedi.

4.5G abone sayısı 23 milyona ulaştı

Mobil iletişim deneyimini yeniden tanımlayan 4.5G'ye hem yatırım
hem de hız lideri olarak güçlü bir başlangıç yaptıklarına dikkat çeken
Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, "Nisan ayı başında hayata geçen
4.5G'de yaptığımız yatırımlarla Türkiye'nin 81 ilinde yaklaşık yüzde
82,5 nüfus kapsamasına ulaştık. Aralık ayı itibarıyla 4.5G
kullanıcılarının aylık ortalama data tüketimi 5GB seviyesine ulaştı.
4.5G abone sayımız ise 23 milyona ulaştı. Müşterilerimiz de
Turkcell'in 4.5G'deki farkını tercih etmeye başladı. Bu sayede
2007'den bu yana mobil tarafta müşteri bağlılığımız en yüksek
seviyelerine ulaştı ve son çeyrekte 2013'ten bu yana en yüksek seviye
olan 291 bin net abone kazanımı gerçekleşti. Sabit tarafta ise
çeyreksel bazda 147 bin abone ile tüm zamanların en yüksek kazanımını
elde ederken fiber abonede 1 milyonu aştık. Dijital servislerimize
yoğun ilgi bu çeyrekte de artarak devam etti. TV abonelerimizin sayısı
1 milyonu aşarken BiP, Turkcell TV+, Lifebox, Goller Cepte, fizy,
Hesabım, Dergilik ve Turkcell Akademi uygulamalarını indiren müşteri
sayımız son bir yılda 21,4 milyondan 44,2 milyona yükseldi. 2016
yılında dijital servislerimizi diğer operatör müşterilerine de açarak
bu konudaki vizyonumuzu bir kez daha ortaya koyduk" diye konuştu.

Data yüzde 74, dijital servisler yüzde 200 büyüdü

Teknoloji odaklı altyapı sağlayıcısından hizmet odaklı deneyim
sağlayıcısına dönüştüklerini de sözlerine ekleyen Terzioğlu şunları
söyledi: "Mobil ve sabitteki gücümüzle müşterilerimize sektörde örneği
olmayan yakınsamış bir deneyim sunuyoruz. Bunun neticesinde de mobil
tarafta ses, data ve dijital servislerimizden her üçünü kullanan
müşteri oranımız geçen yıla göre 25 puan artarak yüzde 42'ye
ulaşırken, sabit tarafta TV'li servis kullanan müşteri oranımız 10
puanlık artışla yüzde 36 oldu. Faturalı müşteri sayımız geçen yıla
göre 797 bin arttı ve müşteri bazımızın %52,5'ine ulaştı. Fiber
müşteri sayımız yıllık bazda 144 bin artışla 1 milyonu aşarken, toplam
sabit müşteri sayımız 342 bin artış ile 1,9 milyona ulaştı. 2016
yılının son çeyreğinde artan data kullanıcısı, yüzde 64 seviyesine
ulaşan akıllı telefon penetrasyonu, müşterilerimizi yüksek faydalar
sunan paketlere geçirme stratejimiz ve güçlü talep neticesinde data
gelirlerimiz yıllık bazda yüzde 74, dijital servis gelirlerimiz ise
yüzde 200 büyüdü."

2017'de de çift haneli büyümeye devam

Önümüzdeki dönemde müşterilerini iletişimin en gelişmiş haliyle
buluşturmaya ve dijital servislerle hayatlarını zenginleştirip
kolaylaştırmaya devam edeceklerini kaydeden Terzioğlu, sözlerini şöyle
sürdürdü: "2017'de, Grup gelirlerimizin %13-15 büyümesini, konsolide
FAVÖK marjının %32-34, operasyonel yatırım harcamalarının satışlara
oranının ise %20 civarında gerçekleşmesini hedefliyoruz. Orta vadeli
2017 - 2019 döneminde ise Grup gelirlerimizin %12-14 büyümesini, FAVÖK
marjının %33-35 olarak gerçekleşmesini, operasyonel yatırım
harcamalarının satışlara oranının ise 2019 yılı itibarıyla %16
seviyesine düşmesini bekliyoruz. Başta yatırımcılarımız,
çalışanlarımız ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere Turkcell'in
hedeflediği performansın sergilenmesine destek olan tüm paydaşlarımıza
bu vesileyle bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum."

Odağımız hissedarlarımıza değer yaratmak

Hissedarlara daha fazla değer yaratma odağı doğrultusunda hareket
etmek için 2016 yılında operasyonlardaki gelişmeler de dahil olmak
üzere bilanço ve riskleri de aktif bir şekilde yönettiklerini
sözlerine ekleyen Genel Müdür Terzioğlu, "Yabancı para pozisyonumuzu
2015 yıl sonundaki 2 milyar ABD Doları seviyesinden 2016 yıl sonu
itibarıyla 125 milyon ABD Dolarına düşürerek kur riskini de kontrol
altında tutmayı başardık. Öte yandan geçtiğimiz dönemde, Şirketimizin
hâlihazırda yüzde 41,45 ile azınlık paya sahip olduğu iştiraki Fintur
için hisselerimizin satışı dâhil olmak üzere, tüm alternatifleri
değerlendirdiğimizi belirtmiştik. Bu strateji ve UFRS kuralları
paralelinde, Fintur'u artık satış amaçlı elde tutulan duran varlıklar
altında takip etmeye başladık" şeklinde konuştu.

Sektörün ilkleri 2016'da yine Turkcell'deydi: Financell ve Paycell

2016 yılı başında Financell ve Paycell markalarıyla müşterilerinin
karşısına çıkan Turkcell ilklere imza attı. Financell markası ile
hizmet veren tüketici finansman şirketi Turkcell Finansman A.Ş. kısa
bir süre içerisinde büyük ilerleme kaydetti. Financell 2016 yıl sonu
itibarıyla 1 milyon 850 bin müşteriye 2,9 milyar TL kredi sağladı.
Gerçekleştirdiği bono ihracına beklentinin çok üzerinde talep alan
Financell, sermaye piyasası araçlarını kullanarak fon yaratmaya
önümüzdeki dönemde de sürdürerek Grup'un verimli bilanço odağına da
katkıda bulunmaya devam edecek. Bu doğrultuda, Varlığa Dayalı Menkul
Kıymet ihracı için gerekli başvurular ise Ocak ayında
gerçekleştirildi. Müşterilere ödeme çözümleri sunan ve Paycell
markasıyla hizmet veren Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş ise Ağustos
ayında, BDDK'dan izin alan ilk lisanslı operatör markası oldu.

Sessiz operatör: Lifecell

Sektörde dataya olan güçlü talebin ve teknolojik gelişmelerin
etkisiyle Turkcell, dünyada ve Türkiye'de bir ilke daha imza atarak
Kuzey Kıbrıs Turkcell'ın dijital markası olan lifecell ile yalnızca
data üzerine kurulu haberleşmeyi hayata geçirdi. Ses, mesajlaşma gibi
tüm iletişim ihtiyaçlarının data paketi üzerinden gerçekleştirildiği
lifecell'de aramalar BiP üzerinden sağlanırken lifebox, fizy, Turkcell
TV+ gibi dijital servisler de müşterilerin hayatını zenginleştiriyor.

5G'de hız rekoru: Saniyede 24,7 Gbit

Turkcell 2016'da imza attığı ulusal ve uluslararası işbirlikleri
ile dünyada 5G teknolojilerinin geliştirilmesi sürecinde öncü rol
oynamaya devam etti. Ericsson işbirliği ile 15 GHz bandında
Türkiye'nin ilk 5G testini yaparak saniyede 24,7 Gbit hıza ulaşmayı
başardı.

Türkiye'nin en büyük veri merkezi

Türkiye'nin dijital veri yönetimi ihtiyacını karşılamak adına
Gebze'de en üst standartlarda 33 bin m2'lik kapalı alana sahip
Türkiye'nin en büyük veri merkezi yine Turkcell tarafından açıldı.
Ayrıca Türkiye'nin fiber seferberliği kapsamında, kaynakların verimli
kullanılması ve adil rekabet ortamının sağlanması için ortak altyapı
kurulması yönünde önemli adımlar atarak sektördeki oyuncularla
görüşmelere başlandı.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

(16/02/2017 - 12:15:59)

Nazdrovya
16-02-2017, 15:52
11.50 ye hareket olması gerekirdi. Tuhaf hareketlerle hisseyi tutmaya çalışıyorlar gibi. YTD

earici1176
16-02-2017, 17:34
Türkiye'nin yaşadığı zor yıllardan biri olarak tarihe geçen 2016 yılında, ülkeye güvenerek yatırımlara ara vermeden devam eden Turkcell, bu güveninin karşılığını son 10 yılın gelir ve FAVÖK rekorlarını kırarak aldı. 2016 yılının son çeyreğinde Turkcell Türkiye ve Turkcell Grubu hem gelir hem de FAVÖK'te, 2007'den bu yana tüm zamanların en yüksek büyüme oranını yakaladı. Grup gelirlerinin yüzde 88'ini oluşturan Turkcell Türkiye, son çeyrekte yüzde 19,3 büyüyerek 3 milyar 576 milyon TL gelir elde ederken, yüzde 28,3 artışla 1 milyar 227 milyon TL FAVÖK'e ulaştı. Turkcell Grubu ise aynı dönemde yüzde 21,3 büyüme ile 4 milyar TL ciro elde ederken, yüzde 29,6 artışla 1,4 milyar TL FAVÖK ve yüzde 33,9 FAVÖK marjı kaydetti. 2016 yılının tümünde ise Turkcell'in Grup bazında gelir büyümesi yüzde 11,9 ile 14 milyar TL'yi aşarken, FAVÖK yüzde 11,6 büyüyerek 4,6 milyar TL ve FAVÖK marjı %32,3 olarak gerçekleşti. Turkcell Grup'un 2016 yılında proforma net karı ise yüzde 7,4 artarak 2,5 milyar TL oldu.

Ülkemize güvendik ve yatırımın lideri olduk

Turkcell'in 2016 yılı finansal ve operasyonel sonuçlarını ve 2017 hedeflerini düzenlenen basın toplantısıyla açıklayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "2016 yılında yaşanan makroekonomik ve jeopolitik zorluklara rağmen hem operasyonel hem finansal açıdan yılsonu hedeflerimize rekorlara imza atarak ulaştık. Ülkemize ve ekonomimize güvenerek yaptığımız yatırımlar faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda başarılı sonuçlar elde etmemizi sağladı. Geçen yılbaşında gelirimizin yüzde 20'sini yatırıma yönlendireceğimizi açıklamıştık. Ülkemize olan güvenimizin göstergesi olarak yatırım hedefimizi yıl içinde yukarı revize ettik. Bu revizyon ve özellikle 4.5G yatırımlarımızla birlikte Turkcell Grubu olarak yaklaşık 3.5 milyar lira yatırım yaptık. Ülkemize olan güvenimizin karşılığını son çeyrekte rekorlara imza atıp yıl bazında ise çift haneli büyüyerek aldık." dedi.

4.5G abone sayısı 23 milyona ulaştı

Mobil iletişim deneyimini yeniden tanımlayan 4.5G'ye hem yatırım hem de hız lideri olarak güçlü bir başlangıç yaptıklarına dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, "Nisan ayı başında hayata geçen 4.5G'de yaptığımız yatırımlarla Türkiye'nin 81 ilinde yaklaşık yüzde 82,5 nüfus kapsamasına ulaştık. Aralık ayı itibarıyla 4.5G kullanıcılarının aylık ortalama data tüketimi 5GB seviyesine ulaştı. 4.5G abone sayımız ise 23 milyona ulaştı. Müşterilerimiz de Turkcell'in 4.5G'deki farkını tercih etmeye başladı. Bu sayede 2007'den bu yana mobil tarafta müşteri bağlılığımız en yüksek seviyelerine ulaştı ve son çeyrekte 2013'ten bu yana en yüksek seviye olan 291 bin net abone kazanımı gerçekleşti. Sabit tarafta ise çeyreksel bazda 147 bin abone ile tüm zamanların en yüksek kazanımını elde ederken fiber abonede 1 milyonu aştık. Dijital servislerimize yoğun ilgi bu çeyrekte de artarak devam etti. TV abonelerimizin sayısı 1 milyonu aşarken BiP, Turkcell TV+, Lifebox, Goller Cepte, fizy, Hesabım, Dergilik ve Turkcell Akademi uygulamalarını indiren müşteri sayımız son bir yılda 21,4 milyondan 44,2 milyona yükseldi. 2016 yılında dijital servislerimizi diğer operatör müşterilerine de açarak bu konudaki vizyonumuzu bir kez daha ortaya koyduk" diye konuştu.Data yüzde 74, dijital servisler yüzde 200 büyüdü. Teknoloji odaklı altyapı sağlayıcısından hizmet odaklı deneyim sağlayıcısına dönüştüklerini de sözlerine ekleyen Terzioğlu şunları söyledi:

"Mobil ve sabitteki gücümüzle müşterilerimize sektörde örneği olmayan yakınsamış bir deneyim sunuyoruz. Bunun neticesinde de mobil tarafta ses, data ve dijital servislerimizden her üçünü kullanan müşteri oranımız geçen yıla göre 25 puan artarak yüzde 42'ye ulaşırken, sabit tarafta TV'li servis kullanan müşteri oranımız 10 puanlık artışla yüzde 36 oldu. Faturalı müşteri sayımız geçen yıla göre 797 bin arttı ve müşteri bazımızın %52,5'ine ulaştı. Fiber müşteri sayımız yıllık bazda 144 bin artışla 1 milyonu aşarken, toplam sabit müşteri sayımız 342 bin artış ile 1,9 milyona ulaştı. 2016 yılının son çeyreğinde artan data kullanıcısı, yüzde 64 seviyesine ulaşan akıllı telefon penetrasyonu, müşterilerimizi yüksek faydalar sunan paketlere geçirme stratejimiz ve güçlü talep neticesinde data gelirlerimiz yıllık bazda yüzde 74, dijital servis gelirlerimiz ise yüzde 200 büyüdü."

2017'de de çift haneli büyümeye devam

Önümüzdeki dönemde müşterilerini iletişimin en gelişmiş haliyle buluşturmaya ve dijital servislerle hayatlarını zenginleştirip kolaylaştırmaya devam edeceklerini kaydeden Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "2017'de, Grup gelirlerimizin %13-15 büyümesini, konsolide FAVÖK marjının %32-34, operasyonel yatırım harcamalarının satışlara oranının ise %20 civarında gerçekleşmesini hedefliyoruz. Orta vadeli 2017 - 2019 döneminde ise Grup gelirlerimizin %12-14 büyümesini, FAVÖK marjının %33-35 olarak gerçekleşmesini, operasyonel yatırım harcamalarının satışlara oranının ise 2019 yılı itibarıyla %16 seviyesine düşmesini bekliyoruz. Başta yatırımcılarımız, çalışanlarımız ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere Turkcell'in hedeflediği performansın sergilenmesine destek olan tüm paydaşlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum."

Odağımız hissedarlarımıza değer yaratmak

Hissedarlara daha fazla değer yaratma odağı doğrultusunda hareket etmek için 2016 yılında operasyonlardaki gelişmeler de dahil olmak üzere bilanço ve riskleri de aktif bir şekilde yönettiklerini sözlerine ekleyen Genel Müdür Terzioğlu, "Yabancı para pozisyonumuzu 2015 yıl sonundaki 2 milyar ABD Doları seviyesinden 2016 yıl sonu itibarıyla 125 milyon ABD Dolarına düşürerek kur riskini de kontrol altında tutmayı başardık. Öte yandan geçtiğimiz dönemde, şirketimizin hâlihazırda yüzde 41,45 ile azınlık paya sahip olduğu iştiraki Fintur için hisselerimizin satışı dâhil olmak üzere, tüm alternatifleri değerlendirdiğimizi belirtmiştik. Bu strateji ve UFRS kuralları paralelinde, Fintur'u artık satış amaçlı elde tutulan duran varlıklar altında takip etmeye başladık" şeklinde konuştu.

Sektörün ilkleri 2016'da yine Turkcell'deydi: Financell ve Paycell

2016 yılı başında Financell ve Paycell markalarıyla müşterilerinin karşısına çıkan Turkcell ilklere imza attı. Financell markası ile hizmet veren tüketici finansman şirketi Turkcell Finansman A.Ş. kısa bir süre içerisinde büyük ilerleme kaydetti. Financell 2016 yıl sonu itibarıyla 1 milyon 850 bin müşteriye 2,9 milyar TL kredi sağladı. Gerçekleştirdiği bono ihracına beklentinin çok üzerinde talep alan Financell, sermaye piyasası araçlarını kullanarak fon yaratmaya önümüzdeki dönemde de sürdürerek Grup'un verimli bilanço odağına da katkıda bulunmaya devam edecek. Bu doğrultuda, Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihracı için gerekli başvurular ise Ocak ayında gerçekleştirildi. Müşterilere ödeme çözümleri sunan ve Paycell markasıyla hizmet veren Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş ise Ağustos ayında, BDDK'dan izin alan ilk lisanslı operatör markası oldu.

Sessiz operatör: Lifecell

Sektörde dataya olan güçlü talebin ve teknolojik gelişmelerin etkisiyle Turkcell, dünyada ve Türkiye'de bir ilke daha imza atarak Kuzey Kıbrıs Turkcell'ın dijital markası olan lifecell ile yalnızca data üzerine kurulu haberleşmeyi hayata geçirdi. Ses, mesajlaşma gibi tüm iletişim ihtiyaçlarının data paketi üzerinden gerçekleştirildiği lifecell'de aramalar BiP üzerinden sağlanırken lifebox, fizy, Turkcell TV+ gibi dijital servisler de müşterilerin hayatını zenginleştiriyor.

5G'de hız rekoru: Saniyede 24,7 Gbit

Turkcell 2016'da imza attığı ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile dünyada 5G teknolojilerinin geliştirilmesi sürecinde öncü rol oynamaya devam etti. Ericsson işbirliği ile 15 GHz bandında Türkiye'nin ilk 5G testini yaparak saniyede 24,7 Gbit hıza ulaşmayı başardı.

Türkiye'nin en büyük veri merkezi

Türkiye'nin dijital veri yönetimi ihtiyacını karşılamak adına Gebze'de en üst standartlarda 33 bin m2'lik kapalı alana sahip Türkiye'nin en büyük veri merkezi yine Turkcell tarafından açıldı. Ayrıca Türkiye'nin fiber seferberliği kapsamında, kaynakların verimli kullanılması ve adil rekabet ortamının sağlanması için ortak altyapı kurulması yönünde önemli adımlar atarak sektördeki oyuncularla görüşmelere başlandı.

DahaFazlaOlmaz
16-02-2017, 19:05
Yüksek Temettü isteriz reklama karnımız tok..

efesian
16-02-2017, 20:59
pasta güzel değil, satış var...

shahzada
16-02-2017, 23:07
Yüksek Temettü isteriz reklama karnımız tok..

Umarım temettü verirler bu sene

earici1176
17-02-2017, 19:03
GSM devi Turkcell, elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış faaliyetinde bulunacak yeni bir şirket kuruyor.Konuyla ilgili olarak KAP'a yapılan açıklamada ''23/11/2016 tarihinde aldığı yönetim kurulu kararı ile sermayesi 2.000.000 TL olmak üzere elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış faaliyetinde bulunacak şirket için EPDK'ya lisans başvurusu yapılacaktır''denildi.

Açıklamanın detayları şöyle: ''Sermayesine %100 iştirak edilen Turktell Bilişim Servisleri A.Ş. tarafından, elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış faaliyetinde bulunacak bir şirket kuruluşu hakkında şirketimizin sermayesinin tamamına sahip olduğu Turktell Bilişim Servisleri A.Ş. tarafından, 2.000.000.-TL (İkimilyon Türk Lirası) sermayeli, işletme konusu elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış olan bir şirket kurulması amacıyla, Şirket kuruluşunun tescil ve ilanı için başvuruda bulunulacaktır.''