PDA

View Full Version : Forex Al-Sat Robotu

yasinipek
16-01-2017, 22:47
Hedge sistemi üzerine kurulu aynı anda alıp satarak hangi yöne giderse gitsin kar alan ve terse kaldığı yöndeki pozisyonla ilgili tekrar düzenleme yaparak pozisyonu kurtarmaya çalışarak çalışan robotuma ait haftalık performansı buradan yayınlamaya çalışacağım.

yasinipek
16-01-2017, 22:49
Haftalık getiri ekran resimlerini buradan paylaşmaya çalışacağım

yasinipek
16-01-2017, 23:00
5. hafta 99575

OlcayT
17-01-2017, 00:26
....................

OlcayT
17-01-2017, 00:41
Değerlendirmek için beş hafta çok kısa bir süre.
Martingale ...
Öyle ya da böyle, er ya da geç patlar.

Yine de kolay gelsin.

yasinipek
17-01-2017, 15:41
1 yıl sonra tekrar burada görüşmek üzere o zaman

noseyboy21
23-01-2017, 01:06
karlar haftalık mı yoksa toplam kar mı? bir de demodan mı yapıyorsun bu işlemleri?

maktanos
23-01-2017, 01:25
İngiliz sterlini yorumu varmı

Yatırım tavsiyesi değil

Soydan
23-01-2017, 14:02
Hedge sistemi üzerine kurulu aynı anda alıp satarak hangi yöne giderse gitsin kar alan ve terse kaldığı yöndeki pozisyonla ilgili tekrar düzenleme yaparak pozisyonu kurtarmaya çalışarak çalışan robotuma ait haftalık performansı buradan yayınlamaya çalışacağım.

hayırlısı olsun.. :)
Allah, robotunuza güç, kuvvet, sağlık, moral, para, disiplin versin.. :he::he:

yasinipek
27-01-2017, 17:45
hayırlısı olsun.. :)
Allah, robotunuza güç, kuvvet, sağlık, moral, para, disiplin versin.. :he::he:

Sağolun iyi dilekleriniz için

yasinipek
27-01-2017, 17:45
Bu linkten izlenebilir yaptım şu an kar yüzde 30 u geçti

https://www.mql5.com/en/signals/248696

Adamovich
28-01-2017, 02:20
evreler :
1:muhtesem bir robot yazdim koseyi donecegim
2: aradan kisa bir zaman gecer ya bu robot beni kose etmiyecek en iyisi ben bu hali ile pazarlamaya calisayim

robot 10.000 tl ye kadar satilicak kadar degerli ve basarili ise o zamanm forex de islem yapmak icin sermayeyemi ihtiyacin var o yuzdenmi satiyorsun robotu :kahkah:

1 Aylık Lisans Kiralama 200 TL (KDV Dahil) (sadece 1 kereye mahsus)
1 Yıllık Lisans Kiralama 1.500 TL (KDV Dahil)
Ömür Boyu Lisans 10.000 TL'dir. (KDV Dahil)

Aldığınız robot için adınıza fatura kesilecektir.

RebelTan
28-01-2017, 20:13
Herkesin emeğine saygım var lakin getirisi olacak (olabilecek) bir EA'yı satmak anlamsızlıktır.
Eğer yazılan sistem işe yarıyorsa 1000$ ile başlansa üssel kar (aylık getiri ile) hesaplanması gerektiğinden
24-36 ay içerisinde hesaptaki para ciddi bir meblağa ulaşacaktır.
(Ben çabuk zengin olmak istiyorum diyorsanız İddia/Piyango/Altılıyı deneyin)
Hesap Demo eyvallah fakat;
Kaldıraç 1:500 sistem açılan emire 1'e 1 paçal yaparak çalışıyor.
İşlemlerin ve Hegde'lerin lotlama mantığı Martingale ve kodlamada Marjin kontrolü yoksa marjinin hepsini kullanabilir.
Hedge kapatılırsa emir tutma süresi uzayıp, kar düşecektir.
Ayrıca 1:500 olan bir hesapta %30'a yakın bir DD bizim ülkemizdeki 1:50 (eurusd ve major pariteler için) kaldıraç için
SO olmak anlamına gelecektir.
Hesabın MFE ve MAE 'lerini incelemedim.

Umarım ileri ki zamanlarda hüsranla sonuçlanmaz.

Soydan
28-01-2017, 22:26
Herkesin emeğine saygım var lakin getirisi olacak (olabilecek) bir EA'yı satmak anlamsızlıktır.

küçük düşünme ağbey..

bu mantıkla bakınca coca-cola'nın mucidi oturup bütün kolayı kendisi mi içmeliydi ?

macdonalds hamburger yapıp satmak yerine, oturup bütün hamburgerleri kendisi mi tüketse idi ?? :he:

sistemi takip hesabı için kullanılan 1/500 kaldıraç ve diğer teknik eleştirileriniz konusunda ise size hak veriyorum..

sayın yasin ipek en azından 1/50 kaldıraçlı bir hesap kullansa idi, ben daha yakın hissederdim kendimi.. 1/500 bana çok uzak örneğin.. sırf bu yüzden takip etmeyi düşünmedim açıkçası..

RebelTan
28-01-2017, 23:19
küçük düşünme ağbey..

bu mantıkla bakınca coca-cola'nın mucidi oturup bütün kolayı kendisi mi içmeliydi ?

macdonalds hamburger yapıp satmak yerine, oturup bütün hamburgerleri kendisi mi tüketse idi ?? :he:

sistemi takip hesabı için kullanılan 1/500 kaldıraç ve diğer teknik eleştirileriniz konusunda ise size hak veriyorum..

sayın yasin ipek en azından 1/50 kaldıraçlı bir hesap kullansa idi, ben daha yakın hissederdim kendimi.. 1/500 bana çok uzak örneğin.. sırf bu yüzden takip etmeyi düşünmedim açıkçası..

Söylediğiniz ürünler tüketim malzemeleri ve pazarlama amaçlı üretilen ürünlerdir.

Tüketim amaçlı bir ürün/hizmetten bahsetmiyoruz. EA'ların (çalışanların/çalışmayanları) satış amacı güdülmesinin
farklı nedenleri var. Bunu burada konuşmak yanlış anlaşılabilir.

Uzun zamandır EA kodlaması yapıyorum, (Yapay Zeka, YSA,ÇKA,GYYSA vs.vs)
binlerce satır kod, alogirtmik fiyat desenleme vs.
(REST API,API,DLL dahil) 1:50 gerçek hesapta %154 (4,5 - 5 ay) işlemlerim var.
DD'ler MFE'ler MAE'lerimin tartışılabilir. Fakat hiçbir zaman satma gibi bir düşüncem olmadı zaten kazanıyorum
ve geliştiriyorum.

Piyasada kazanan Expertler imlendikçe Retail Kurumlar rahatlıkla bu sistemleri bloklayabilirler.
Hep aynı mantıkla yüzlerce kişinin gönderdikleri emirler (LP'ler Tier1 kurumlar dahil) reject yerler.
Vesaire.

EA, sinyal sistemi yazdım kendim kullanmadım alın kullanını ben tasvif etmiyorum.
Bu şeçimdir, isteyen satar isteyen kendi kullanır tabi.

OlcayT
29-01-2017, 17:52
1 yıl sonra tekrar burada görüşmek üzere o zaman

Martingale ... mutlaka patlar.
Bir yıl patlamaz ... 53. hafta patlar.
Sistemde, martingale'i belli bir aşamadan sonra sonlandıran bir algoritma yoksa kesin patlar ... ha yok, böyle bir algoritma varsa, sonlandırıldığı aşamada büyük bir zararı zaten yazmış olur.

3 Ocak - 5 Ocak tarihleri arasındaki 230 piplik harekette % 30 dd oluşturan sistemin patlamama gibi bir şansı var mı?

Her neyse,
Amacım sadece yapıcı eleştiri.
Başarılar dilerim.

guneysu
03-02-2017, 00:05
burasi hisse net guzelim :)

25 tane mesaj yazmissin 25 inde bu sitenin reklamini yapiyorsun ama hala ilk defa rastlamis gibi davraniyorsun :)

sitenin sahibiyim diyerek reklam yapda kendini cok enayi yerine koydurma

uğurladım arkadaşı...

yasinipek
04-02-2017, 22:06
8 hafta sonunda getirimiz %35.8 dediğim gibi izleyip görün. 1 yıl sonra görüşmek üzere

thebaboli
04-02-2017, 22:45
Bu sistemi ilk yapıldığı zamanlardan beri takip ediyorum. Reel piyasada başarılı olacağını bekliyordum ama bu kadar başarılı olacağını beklemiyordum. Maşallah çok iyi gidiyor, Allah zeval vermesin :)

Kaldıraç oranı tartışılmış. Soydan abi kaldıraçın 1 e 500 olması sistemin daha düşük sermaye ile çalışmasını amaçlıyor. Bu nedenle keşke 500 değil 1000 olsa.

Sistemin satılması konusunda ise forumu buna alet etmek kesinlikle yasaktır ama burada sistem satışı forum üzerinden yapılmıyor, sistem performansı forum üstünden yapılıyor. Ayrıca ben yıllardır Viopda sistem kullanıyorum ve biri Viopda sistem satsa emeğe saygıda duysam bunu çok mantıklı bulmam. Çünkü viopda derinlik sınırlıdır. Lakin Fx tarafında böyle bir sıkıntı yok. Yani sistemin aynı yerlerde sinyal vermesi diğer sistemleri genelde olumsuz etkilemez. Madem başarılı neden satıyor diye düşünen olacaktır. Bir sistem ne kadar iyi olursa olsun kaybetme riski her zaman vardır ve bu sistemi birden fazla kişi tarafından kullanılması sistem sahibini olumsuz etkilemez. Bu nedenle ek kazanç için bu yola başvurulabilir.

Yasin benim yıllardır tanıdığım bildiğim bir kardeşim. Burada en az 1 yıl boyunca durumu paylaşacaktır ve zaman bize yaptığının yanlış mı doğru mu olduğunu gösterecektir. Bence sene sonunda gerçekten güzel bir başarı elde edecektir. İzleyelim görelim.

yasinipek
04-02-2017, 22:52
Desteğiniz için teşekkürler

yasinipek
06-02-2017, 10:00
Aynı robotun gerçek hesabıma bağlı hali https://www.mql5.com/en/signals/261326

ALTAN1
06-02-2017, 13:00
Grid sistemlerinde geçmişe dönük bakıldığında işlemlerde drawdown ve sonrasında hesap batma durumları hat safhadadır.Yatırımcıların belli bir kısmı kazanç elde edebilmek adına peyderpey hesaptan para çekmek,haber vakitlerinde çalıştırmamak v.s birtakım önlemler almak isterler fakat ne derece kafi olur işleyiş bilinemez, paritenin yönü dolayısıyla.Örnek chf paritesindeki hareket.Kim diyebilir sistemde kullanılan farlı paritede aşağıdaki hareket tekrarlanmayacak.Her neyse benim düşüncem stopsuz işlem na mümkün.İyi çalışmalar bol kazançlar...

2015.01.15 eurchf
http://i.hizliresim.com/R17BgG.png (http://hizliresim.com/R17BgG)

yasinipek
07-02-2017, 00:21
Sistemin sl siz olduğunu nereden çıkardınız. Trend yönünde artırarak poz açan bir sistem neden batsın. Bu önyargıları zaman da kıramayacak anladığım kadarıyla. Ne diyeyim bilmiyorum. Siz daha iyi biliyorsunuz ya bir robot yapın da biz kullanalım

ALTAN1
07-02-2017, 11:21
Siz niye üzerinize alındınız anlamadım ?grid sistemlerinde başarıya ulaşmış bir metod şimdiye kadar görmedim.Grid sistemin icadı evveliyata dayanmakta.Grid sistemlerde aşırı hesap batışları olmaktadır hele birde kullandığınız hesap düşük kaldıraçlarda ise .Bilmeyen arkadaşlar benzer sistemleri kullanmadan önce çok iyi düşünmeleri gerekir düşüncesiyle fikir beyanında bulundum.Sizin sistemde stop loss göremedim , işlem sonuçlarında sadece zararı işlem büyüterek recovery(paçayı kurtarma) mevcut.Ben yinede grid expert kullanan arkadaşların çok dikkatli olmasını ve hatta bu tür sistemleri kullanmamaları hususunda fikir beyan etmek isterim. Forex kolay kaybedilen bir yer.
Bol kazançlar.

yasinipek
08-02-2017, 22:13
Benim sistem belli bir lota kadar bu tars işlem yapar belli bir lottan sonra trend yönünde pramit poz açar. Benim açtığım konuya yorum yapıp neden üzerinize alındınız diyorsunuz ilginç

ALTAN1
08-02-2017, 23:38
Ben grid sistem ile ilgili açıklama yaptım. konuyla değil...biraz satış kokuları alıyorum piramit süslemesi ile.Grid sistemin sonu hüsran her ne ilave değişiklik olsada...belki sağlam marjin(para)ile stoploss ilave edilirse olabilir örnek aşağıda Grid +stoploss
açıklamalı fxbook page
http://www.myfxbook.com/members/fxcharger/fxcharger-eurusd/1744841

ufak bir bağış makbuzu ile expert paylaşımı yaparım
http://www.mehmetcik.org.tr/tr

thebaboli
09-02-2017, 00:07
Bu tarz konularda eleştiriler fayda sağlar. Sistemin eksik yönlerini yada yapıcısı tarafından gözden kaçabilecek yönlerinin görülmesi sağlanmış olur. Lakin eleştiri olabilirler üstünden değilde kesinlik belirterek yapıldığında genelde ortam gerilir. Buna gerek yok bence. Sonuçta sistem yapıcısı dışında bizler sistemin içeriği tahmin edebiliriz ama sistem yapıcısı içeriğini bilir ve kendince sistemini test etmiştir. Burada yayınlamadan önceki sinyallerinde olduğu gibi burada yayınladıktan sonraki sinyallerindede başarısını sürdürmekte. Bundan sonrası ile ilgili süreci biraz zamana bırakalım. Zaman en doğru sonucu verecektir.

Sn Altan1 çok güzel bir sisteminiz varmış sizinde emeğinize sağlık. :cool: