PDA

View Full Version : IHGZT - İhlas Gazetecilik A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 17:32
Hocam merhaba yine döktürmüşsün ağzına sağlık, izin dönüşü ilk iş günüm baya iş birikmiş onlarla uğraştım çok giremedim foruma seni yanlız bıraktık kusura bakma.Ama 78 kademesine bile geri gelmemiş bu, bugün aşağıdan alanları dökmeden çıkmaz (Adamlar ne güzel kar yazdı cesarati olanlar tabiki al 68'e sat 74'e ).Biz 50 rakamlarındada aylarca bekledik sorun yok (1 hafta neki),beklemek bizim işimiz sayın hocam .:oley:

Bugün hiç girmeseniz daha iyiydi. Yukardan zaten satış izni vermediler. Dün beklediğimiz gibi oldu. 70 lere kadar beklediler. Sonra da birileri topladı. Bir dip bir de tepe yaptık. O arada baya korkutup aşağılardan sattırmışlardır. Yarın bir dip daha olur mu bakacağız.

Foruma resim atamıyoruz. O zorluyor biraz. Bazen attığımız hatırlatma analizlerini tekrar tekrar yazmak gerekiyor. O sorun da çözülür inşallah.

VAKIF ne yaptı acaba? Yaklaşık 950.000 lot aldı. Cuma da vermedi. Bakalım bugün durum nedir?
İŞ'te kervana katılırsa yola çıkmaya hazırlanırız.

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 17:48
"OSMANLI sen de çok pozitifsin" diyenler olabilir. Sayın arkadaşlar etrafta yeterince negatif, moral bozucu, doğru olup olmadığı belirsiz durum/dedikodu/yazı var. Ben de pozitifi temsil edeyim.:clown:

hulk01
13-02-2017, 17:52
Sn. Osmanlı artık Ihyay ayak bağı bir şekilde, ve genel İhlas grubunu etkiliyor. İhyay sayfasında da bir negatifliktir gidiyor. İhyay nasıl kurtulur sizce. Bir senaryo çizseniz de biraz İhyay için de umutlansak. Tşkler.

eainvestment
13-02-2017, 18:15
Kapanış çok şükür güzel oldu, inşallah yarın da artıda kapatırız.

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 18:16
Sn. Osmanlı artık Ihyay ayak bağı bir şekilde, ve genel İhlas grubunu etkiliyor. İhyay sayfasında da bir negatifliktir gidiyor. İhyay nasıl kurtulur sizce. Bir senaryo çizseniz de biraz İhyay için de umutlansak. Tşkler.

Sayın Hulk01
İHLAS grubu harekete geçtimi gitmeyecek hisse olamaz. Biliyorsunuz burdaki deneyimli arkadaşlar bu görüşü bir çok defa yazdı.
Hele hele İHLAS yola çıktı mı herkes er ya da geç harekete katılacaktır...:yes:

Bu sıralar ekstra sabırlı olmak lazım. Taban çözüldükten sonra değerini bulmaması için sebep yok. Bilançosu da iyiye gidiyordu.

Şimdi diyelim ki İHLAS 50 kuruş İHGZT 1 lira oldu. İHYAY geride kalır mı?
Alacar hocamın da vurguladığı gibi bir süre sonra insanlar ucuz olana yönelecek.

Yatırdığınız paraya ihtiyacınız olmamalı. Kredi veya borç para olmaması iyi olur. Bu olduktan sonra geriye beklemek kalıyor.
İlla ki değerini bulacaktır.

Vadeyi kısa tutarsanız zarar edersiniz. Gerektiği kadar uzatabilmek lazım. Bugün veya yarın zararda olmanız önemli değil. Önemli olan satış sırasındaki durumdur. O konuda esnek olabilmek için de ihtiyaç duyulmayan para ile girmiş olmak gerekiyor.

Önemli olan trenddir. Düşüş durduktan sonra trendde mi değil mi bakarız. Şu an için İHLAS yükselen trendde bir düzeltme yapmakta. Sorun yok.:super:

alacar
13-02-2017, 18:25
Üstad kapanışı iyi yaptık mı :he:!!!

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 18:30
Üstad kapanışı iyi yaptık mı :he:!!!

72 ve üstü kapanışlar harikaydı hocam. Buralara dönüp illa ki sağlamlaştıracaktılar. Bundan sonra bir de 75 i geride bırakırsak güzel olur.

Bu arada OSTİM de yola çıkmış.:super:

delideli1
13-02-2017, 18:38
Osmanli hocam bugun 0.66 ya kadar basip yukari dondurduler. Yarin artik yukariya dogru gider diyebilirmiyiz.

alacar
13-02-2017, 18:48
72 ve üstü kapanışlar harikaydı hocam. Buralara dönüp illa ki sağlamlaştıracaktılar. Bundan sonra bir de 75 i geride bırakırsak güzel olur.

Bu arada OSTİM de yola çıkmış.:super:

Biz mücadelemizi yaptık yatırım finans/citi de bize destek oldu üstad. OSTİM yola erken çıktı daha yüklenecektik ama nasip deyip yetineceğiz eldekiyle :)

nazo
13-02-2017, 18:50
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170213/c180ad4627e65d3b73a7e1028f3db0f2.jpg

alacar
13-02-2017, 19:01
Takas son derece istikrarlı gidiyor. Resim yüklenemediğine göre yazacağız artık;

Alışlar A.Ort
Yatırım Finansman 581.000 / 0,729
Garanti Yatırım 226.000 / 0,668
Oyak 86.000 / 0,733
Halk 40.000 / 0,642
Sanko 34.000 / 0,742
Alan 21.000 / 0,726
Credit Suisse 21.000 / 0,71

Satışlar
İş Yatırım 296.000 / 0,705
Deniz 194.000 / 0,702
Finans 156.000 / 0,712
Vakıf 99.000 / 0,735
Ak 80.000 / 0,691
İng 75.000 / 0,673
Yapı Kredi 45.000 / 0,678

HAS
13-02-2017, 19:10
Garantide güzel maliyetle desteklemiş... Bazı KY çalışmış anlaşılan 😊😄 👍🏻

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

timgery
13-02-2017, 19:14
Ihlas da 53 milyon alis 26 milyon satis olmus toplam 79 milyon..ihgzt de kademe analizi var mi? Yatirim finasmanin gunun yukseginden de olsa toplamasi olumlu.

Sent from my SM-A710F using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 19:15
Takas son derece istikrarlı gidiyor. Resim yüklenemediğine göre yazacağız artık;

Alışlar A.Ort
Yatırım Finansman 581.000 / 0,729
Garanti Yatırım 226.000 / 0,668
Oyak 86.000 / 0,733
Halk 40.000 / 0,642
Sanko 34.000 / 0,742
Alan 21.000 / 0,726
Credit Suisse 21.000 / 0,71

Satışlar
İş Yatırım 296.000 / 0,705
Deniz 194.000 / 0,702
Finans 156.000 / 0,712
Vakıf 99.000 / 0,735
Ak 80.000 / 0,691
İng 75.000 / 0,673
Yapı Kredi 45.000 / 0,678

Garantide güzel maliyetle desteklemiş... Bazı KY çalışmış anlaşılan ���� ����

Garanti'nin maliyeti beni şaşırttı. İyi yerden vurmuş.:he:
Bilinçli yatırım bu işte HAS hocam.:super:

YFAS gittikçe agresifleşiyor.
OYAK bensiz olmaz demiş.
İŞ te işini yaptıysa daha ne olsun?
Sabırlı olan sabrının karşılığını alacaktır inşallah.:)

timgery
13-02-2017, 19:25
Credi sui ihlasta 1.6 m almis 0 satis ile.

Sent from my SM-A710F using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

kochak
13-02-2017, 19:25

OYAK bensiz olmaz demiş.
Hocam bilancolar bitiyor endeks 85 bin desteğine gelecek gibi yarinda taban yada yüzde 10 civari acarsa gazete kaca salinir?

Sent from my GT-I9300 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

saltukbuğrahan
13-02-2017, 19:28

OYAK bensiz olmaz demiş.
Osmanlı kardeşim,ihyay hakkında öngörünüz nedir yarı ve öbür günler ne olur acaba..tşkkrler..

HAS
13-02-2017, 19:30

OYAK bensiz olmaz demiş.

Eyvallah Hocam... siz, Alacar ve Turkfun vd. gibi ortaklarım olduğu için çok mutluyum... birlikten güç doğuyor! Bu ikinci başarılı piranalık :) (58 den de vurmuştuk)

Yalnız halk nasıl 64 maliyet yaptı anlamadım...
Sabrın sonu selamettir. Planlı ve programlı yola devam inşallah...
Ah iş ah...
Oyak ın ayak seslerini ilerleyen zamanda daha çok duymak isteriz. ;)

alacar
13-02-2017, 19:31
Yayının yarın taban olacağını herkes herkes bilerek bugünkü alımları yaptı sanırım. Neticede gün boyu tabanda milyonlarca lot yığılı idi. Aşağı sarksa bile herkes citibankın neden sürekli olarak alıma devam ettiğini merak ettiği için satışta biraz daha temkinli olacaklar diye düşünüyorum kendi adıma :)

alacar
13-02-2017, 19:33
Eyvallah Hocam... siz, Alacar ve Turkfun vd. gibi ortaklarım olduğu için çok mutluyum... birlikten güç doğuyor! Bu ikinci başarılı piranalık :) (58 den de vurmuştuk)

Ah iş ah...

Sn Has Halk 315 bin lot 0,717 ile alış 275 bin lot 0,728 ile satış yapmış. Dolayısıyla elinde kalanların maliyeti düşük görünüyor.

eainvestment
13-02-2017, 19:42
Hocam bilancolar bitiyor endeks 85 bin desteğine gelecek gibi yarinda taban yada yüzde 10 civari acarsa gazete kaca salinir?

Sent from my GT-I9300 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)
Sn.kochak ihyayın brüt takas haberi birşekilde içeriden öğrenenler için hem cuma hem de bugün fiyatlandı. Bence yarın ihyay bile 33-34lerde tutunabilir. Haftasonuna kadar inşallah gazetede tekrar 80 üstü ve ihlasta 42ler olası gözüküyor.YTD.

turkfun
13-02-2017, 19:51

Ah iş ah...

Sayın Has burayı saygı ve sevgi çerçevesinde tutmayı hep birlikte başarıyoruz inşallah bu güzel birlikteliği hedeflerimize giderkende korur ve muhafaza ederiz.
Ben biraz hazırlıksız yakalandım (bu düşüş düzeltmenin ötesine geçti bana göre)ama 70 altı her kademede nakitim olsa alıcı olurdum emin olun,ama 1 lot bile satmayacağım desteğini hocam ile birlikte her dafasında tekrarladık,ortalama düşüren ortaklarımıza bir tebrikte benden .:bravo:

timgery
13-02-2017, 20:03
Ihlasta 22 m acik var 0.37 ortalama ile acikcilar akillanmayacak sanirim..23 m satis var ve 22 m aciga satis olabilir mi??

alacar
13-02-2017, 20:04
Güzel bir sorum ve sorunum var :) Aranızda bu hissede çok eskiden beri var olan tecrübeli arkadaşlarımız var. Eylül-ekim 2015 tarihindeki yükselişi ve takasları inceliyorum. O dönemde Citibank, merril lynch aracılığı ile çok kısa sürede 6 milyon lot almış ve yine çok kısa sürede satış yapmış. Yani milyon milyon alıp yine milyon milyon satmış. O dönem gazetenin özel bir durumu varmıydı?

HAS
13-02-2017, 20:05
Sn Turkfun artık buradaki ky birlik olmuş, ha ben ha siz durumu... Sağlık olsun diyelim...
İnşallah sonuna kadar beraberiz...
Bazen sadece forumu takip ediyorum , kendimce bazı hareketlerin hazırlığını yapıyorumdur ama aranızdayım...
Alacar Hocam sağolun izahat için :)

TGT
13-02-2017, 20:19
Osmanlı kardeş ihlas ya 22 milyon açığa satış olmuş diyorlar doğru mu o halde buda bürüt takasa girmez mi

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 20:20

Sayın Kochak
Önemli olan İHLAS'ın bilançosu. Orda güzel bir bilanço gelirse işler değişir. Ben düşmesi için sebep görmüyorum. Bu hisseler zaten düşük. Yarın da kapanışta 70 in üstünde kalacağımızı düşünüyorum. 72 ve üstü kapanışlar bence olumlu.
Spek kardeşimiz de hisselerinin kıymetini biliyordur. Ben bugünkü hareketlerden kötü niyet sezinlemedim. O bir iki takoz koyan var sadece!!! Allah'tan onlar da yoktu.

Osmanlı kardeşim,ihyay hakkında öngörünüz nedir yarı ve öbür günler ne olur acaba..tşkkrler..

Sayın ortağım,
Bir önceki sayfada sn Hulk01'e detaylıca yazdım. Şu anda günlük bakmanın faydası yok. Sabırla bu haftanın geçmesini bekleyelim. Brüt takas oldu da ne oldu? Şirket zaten aşırı ucuz. Şu anda önemli olan İHLAS'ın durumu. İHLAS trendde kaldığı sürece İHYAY'ı yanına çekecektir.

Ben yarın çözüleceğini düşünüyorum. Sonuçta 3-4 gün önce 54'ü gördü. 54 ten 31 e baya bir düşüş olmuş oluyor. Sert yükseldi ve sert te düşüyor. Teknik bişeyler söylemenin faydası yok. Cuma düştü. Eski sisteme göre bugün de 2 taban yapmış oldu. Yarın?

Yalnız dönme ihtimali %0 diyerek bitireceğim. Çünkü yazdıklarıma göre alım-satım yapmaya kalkanlar olur. Allah muhafaza vebali ağır olur. Bende olsa ben bekler sonraki haftalarda ne olacağını düşünürüm. Yarını görelim hele.

delideli1
13-02-2017, 20:25
Hocam ben anlamiyorum. Ihgzt zaten cok ucuz gorunuyor sanki cok yukselmis gibi dusuyor. Bakalim bu isin sonu ne olacak

timgery
13-02-2017, 20:25
Osmanlı kardeş ihlas ya 22 milyon açığa satış olmuş diyorlar doğru mu o halde buda bürüt takasa girmez mi

Garan thyo kard hepsinde acik var..aciga satis mevzuatta var zaten..yasak olan fiktif karsilikli islemlerle acik gosteeip husseyi manipule etmek

Sayın Has burayı saygı ve sevgi çerçevesinde tutmayı hep birlikte başarıyoruz inşallah bu güzel birlikteliği hedeflerimize giderkende korur ve muhafaza ederiz.
Ben biraz hazırlıksız yakalandım (bu düşüş düzeltmenin ötesine geçti bana göre)ama 70 altı her kademede nakitim olsa alıcı olurdum emin olun,ama 1 lot bile satmayacağım desteğini hocam ile birlikte her dafasında tekrarladık,ortalama düşüren ortaklarımıza bir tebrikte benden .:bravo:

saltukbuğrahan
13-02-2017, 20:32
Sayın Kochak
Önemli olan İHLAS'ın bilançosu. Orda güzel bir bilanço gelirse işler değişir. Ben düşmesi için sebep görmüyorum. Bu hisseler zaten düşük. Yarın da kapanışta 70 in üstünde kalacağımızı düşünüyorum. 72 ve üstü kapanışlar bence olumlu.
Spek kardeşimiz de hisselerinin kıymetini biliyordur. Ben bugünkü hareketlerden kötü niyet sezinlemedim. O bir iki takoz koyan var sadece!!! Allah'tan onlar da yoktu.

Sayın ortağım,
Bir önceki sayfada sn Hulk01'e detaylıca yazdım. Şu anda günlük bakmanın faydası yok. Sabırla bu haftanın geçmesini bekleyelim. Brüt takas oldu da ne oldu? Şirket zaten aşırı ucuz. Şu anda önemli olan İHLAS'ın durumu. İHLAS trendde kaldığı sürece İHYAY'ı yanına çekecektir.

Ben yarın çözüleceğini düşünüyorum. Sonuçta 3-4 gün önce 54'ü gördü. 54 ten 31 e baya bir düşüş olmuş oluyor. Sert yükseldi ve sert te düşüyor. Teknik bişeyler söylemenin faydası yok. Cuma düştü. Eski sisteme göre bugün de 2 taban yapmış oldu. Yarın?

Yalnız dönme ihtimali %0 diyerek bitireceğim. Çünkü yazdıklarıma göre alım-satım yapmaya kalkanlar olur. Allah muhafaza vebali ağır olur. Bende olsa ben bekler sonraki haftalarda ne olacağını düşünürüm. Yarını görelim hele.

Çok teşekkür ederim,kadim dost güzel insan..Bizlere çok büyük haksızlık yapıldı spk-Spek_Müco işbirlikçileri tarafından resmin hainlik kalleşlik yapıldı...Çok büyük zarlar sıkıntılar içindeyim yukarıda bahsettiğim üçlü sayesinde..Hepsini Allaha havale ediyorum..Bilgilerinizi bizimle paylaşma nezaketinde bulunduğunuz için tekrar teşekkür ederim..Slmalar..

alacar
13-02-2017, 20:34

Ya arkadaşım sen niye durmadan duyduğun dedikoduları buraya taşıyıp duruyorsun. Mevzuatta açığa satış yapılan hisse brüt takasa girer diye bir madde mi var? Borsa tecrüben nedir bilmiyorum ama dedikoduları araştıracağınıza teknik temel bir şeyler araştırsanız size daha çok faydası olur. Reklam arası gibi araya duyum sokuyorsunuz.:grrr:

onerballioglu
13-02-2017, 20:35
Gırgıriye oldu valla dul karıları geçti topik😀yarin ihlas holding brutte

alacar
13-02-2017, 20:36
Güzel bir sorum ve sorunum var :) Aranızda bu hissede çok eskiden beri var olan tecrübeli arkadaşlarımız var. Eylül-ekim 2015 tarihindeki yükselişi ve takasları inceliyorum. O dönemde Citibank, merril lynch aracılığı ile çok kısa sürede 6 milyon lot almış ve yine çok kısa sürede satış yapmış. Yani milyon milyon alıp yine milyon milyon satmış. O dönem gazetenin özel bir durumu varmıydı?

Bu arada benim sorumu arada kaynatmayın lütfen. Önemli bir konudur:he: Bize faydası olabilir.

onerballioglu
13-02-2017, 20:46
Holding takasını paylasacak bi arkadas yada abimiz yokmu

kochak
13-02-2017, 20:46
tsk ler OSMANLI hocam
.bu spk ya guvenm yok.brut haberi genelde cumalari geliyor.bulten sadece cumami açıklaniyor bilen varmi.ygyo da da acikci çok.bundan sonra cumalari satıp ptesi almak lazım.gercekten bilen varmı bulten hangi gun yada günlerde yayinlaniyor

eainvestment
13-02-2017, 20:57
Bu arada benim sorumu arada kaynatmayın lütfen. Önemli bir konudur:he: Bize faydası olabilir.
Kasım 2015'te seçim vardı ve az çok tek başına iktidar olacağı belliydi Ak Partinin.

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 21:03

Bunlar bizi o zaman vurdi hocam. Hem de fena vurdi.:he:
Ben şahsen hatırlamıyorum ne olduğunu. Demek ki gerçekten de fena vurmuşlar.:oley:

Herhalde ağaların paraya ihtiyacı olmuştur.

alacar
13-02-2017, 21:03
tsk ler OSMANLI hocam
.bu spk ya guvenm yok.brut haberi genelde cumalari geliyor.bulten sadece cumami açıklaniyor bilen varmi.ygyo da da acikci çok.bundan sonra cumalari satıp ptesi almak lazım.gercekten bilen varmı bulten hangi gun yada günlerde yayinlaniyor

SPK Haftalık Bülten Ne Zaman Yayınlanır?
Sermaye Piyasası Kurulu, haftalık bülteni Tarih ve Bülten Sayısı şeklinde yayınlar. Genellikle Cuma günleri haftada bir kez yayınlanan bültenler, önemli gelişmeler ya revizeler nedeniyle bazen hafta birden fazla kez ya da Perşembe veya Çarşamba günleri de yayınlanabilmektedir. Sermaye piyasasındaki gelişmeleri takip etmek için her Cuma SPK haftalık bülten sayfasını kontrol etmekte fayda vardır.

blackwater85
13-02-2017, 21:10
Yarin ihlas grublarinda tepki cikisi olur mu acaba? Ytd

kochak
13-02-2017, 21:25
yani kisada cok yükselen kagtta brutten korunmanin tek yolu bu persembe ve cuma aksamlari saticaksin ertesi gun sabh devam

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 21:42
Bu Yatırım Finansman kimin hisselerini almış acaba? Görebilen var mı?

blackwater85
13-02-2017, 21:48
yani kisada cok yükselen kagtta brutten korunmanin tek yolu bu persembe ve cuma aksamlari saticaksin ertesi gun sabh devam

Iztar 1 haftada yuzde 110 artti persembe aksami brut takas haberi geldi. Persembe aksamina dikkat etmek lazim, neyse yarin bakalim ihlas grubu ne yapacak , insallah yon yukari olur ytd

eainvestment
13-02-2017, 22:29
Bu Yatırım Finansman kimin hisselerini almış acaba? Görebilen var mı?
Üstad onu görebilmek mümkün mü?

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 22:32
Üstad onu görebilmek mümkün mü?

Matriks üyeliklerinden birisinde o özellik var. Bendeki Matriks yetersiz.

onerballioglu
13-02-2017, 22:37
Valla yabancilar dadanmis tahtalara hayra yoralim hayir olsun

eainvestment
13-02-2017, 22:42
Matriks üyeliklerinden birisinde o özellik var. Bendeki Matriks yetersiz.
Sağolun üstad.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delideli1
13-02-2017, 22:53
Osmanli hocam peki bu kadar hacimin amaci ne biktirmak mi yoksa biktirdiktan sonra kopar gider mi. Ayrica bi haberle de desteklenmesi gerekmez mi

delideli1
13-02-2017, 22:56
Bu hisseyi bi turlu cozemedim. Ayrica hocam bu hisse toplu mu yoksa daginik mi

O_S_M_A_N_L_I
13-02-2017, 23:00
Osmanli hocam peki bu kadar hacimin amaci ne biktirmak mi yoksa biktirdiktan sonra kopar gider mi. Ayrica bi haberle de desteklenmesi gerekmez mi

Bu tarz şeyleri bilmek zor. Yalnız teknik SAT devam ediyor. Gördüğünüz gibi gene çalıştı.
TAKASta bu kadar mal alınırken aşağı gitmemesi lazım. Hatta baya ciddi yükselişler olmalıydı.

eainvestment
13-02-2017, 23:16
Bu tarz şeyleri bilmek zor. Yalnız teknik SAT devam ediyor. Gördüğünüz gibi gene çalıştı.
TAKASta bu kadar mal alınırken aşağı gitmemesi lazım. Hatta baya ciddi yükselişler olmalıydı.
Yarın 78'i zorlar gibiyiz Üstadım. Umut fakirin ekmeği tabi. Ama ihlas 40-41 açarsa olası.

vebacan
13-02-2017, 23:24
Arkadaşlar lütfen destek verin! Unutmayın bizi bu noktalara duyarsızlığımız getirdi.

SPK'NIN ÇİFTE STANDARTLI UYGULAMALARINI BAŞBAKANLIĞA VE CUMHURBAŞKANLIĞINA ŞİKAYET
Bizler devletine, hükümetine, milletine bağlı, vergisini ödeyen vatandaşlarız. Üç kuruş birikimlerimizi ülkemizin şirketlerinin hisselerine yatırıyoruz. SPK küçük yatırımcının haklarını korumuyor ve çifte standartlı uygulamalar gerçekleştiriyor. IHLAS grubu hisselerin 3-4 tl fiyatlardan 0.20 kuruşlara düşmesine ve yatırımcıların paralarının pul olmasına seyirci kalan SPK, hisseler 0.20 kuruşlardan 0.40 kuruşa yükseldiğinde aman efendim niye yükseliyor diye hisselere BRÜT takas uygulaması getiriyor ve yatırımcıların paralarının bir kısmını olsun kurtarma umutlarını yok ediyor. Defter değerinin 4'te-5'te birinde işlem gören hisselerin defter değerine doğru yükselişine engel oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifi doğrultusunda döviz bozduran vatandaşımız Türk lirasına ve ekonomimize yatırım yaptı diye cezalandırmak da nedir? Manipülasyonu engellemesi gereken kurum 13.02.2017 tarihinde açıkça manipülasyona neden olmuştur. Aynı kurum defter değerinin çok üstünde işlem gören ve sebepsiz yere muazzam yükselişler gösteren VAKFIN, AVTUR, MAKTK gibi hisselere müdahale etmeyip çifte standart uyguluyor. BRÜT TAKAS'ın kaldırılması, AÇIĞA SATIŞLARIN TAMAMEN YASAKLANMASI, çifte standarda son verilmesi, işlemlerde alıcı ve satıcıların kapatılmasına son verilmesi, işlemlerin gecikmeli yayınlanmasının önüne geçilmesi ve takasların açılması konularında gerekli tedbirlerin alınmasını bilgilerinize arz ediyoruz. SAYGILARIMIZLA.

Başbakanlık:
https://www.bimer.gov.tr/
Cumhurbaşkanlığı:
https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

muteber
13-02-2017, 23:25
Twitterda sürekli ihyay-açıkçı muhabbeti vardı. Normalde açıkçılar bugün kapansa belki 5-6 milyonluk işlem hacmi olurdu ihyayda. Demek ki virman ile çözdüler bu işi.

Sayın eainvestment
Twitter hangi platformunda ıhyay muhabbeti vardı rica etsem linki gönderebilirmisiniz. Tşk ler

Ytd.

eainvestment
13-02-2017, 23:42
Sayın eainvestment
Twitter hangi platformunda ıhyay muhabbeti vardı rica etsem linki gönderebilirmisiniz. Tşk ler

Ytd.
Sn. Muteber,
Link aşağıda
https://twitter.com/iso_0508/status/829786047332675585
Twitterda ihyay + açık diye aratınca farklı sonuçlar da çıkıyor.
Gerçekten Bistin yayınladığı verilerde bayağı açık yapılmış olduğu gözüküyordu. Ama zahiri işlemlermiş bunlar.

alacar
14-02-2017, 00:17

Iztar 1 haftada yuzde 110 artti persembe aksami brut takas haberi geldi. Persembe aksamina dikkat etmek lazim, neyse yarin bakalim ihlas grubu ne yapacak , insallah yon yukari olur ytd

Yatırımcıya güven vermesi gereken SPK sağolsun brüt takas korkusu sardı milletin başına. Şimdi prim yapan hisselerde gerekli gereksiz herkes tedirgin bir şekilde acaba brüte girermi korkusuyla satışa yönelirse bunun hesabını kim verecek. SPK üyelerinin ruhu duymaz sözde işbilenler,uzmanlar....

alacar
14-02-2017, 00:23
Sayın eainvestment

Ytd.
Sn muteber twitterdaki muhabbete bulaşmanızı tavsiye etmem. İlk başta sadece incelemek için gireceğinizi düşünürsünüz, sonra dolandırıcıolduklarına kanaat getirirsiniz ama arka arkaya yazdıkları yorumlar gerçekleşince birden kendinizi içinde bulursunuz. Bir iki kazanırken iyice kaptırır sonrada olmadık bir hissede büyük zarar yazarsınız. Tabi bu benim fikrim, özgür irade..

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 09:38
Yatırımcıya güven vermesi gereken SPK sağolsun brüt takas korkusu sardı milletin başına. Şimdi prim yapan hisselerde gerekli gereksiz herkes tedirgin bir şekilde acaba brüte girermi korkusuyla satışa yönelirse bunun hesabını kim verecek. SPK üyelerinin ruhu duymaz sözde işbilenler,uzmanlar....

Herkese hayırlı sabahlar dostlar. İnşallah güzel bir borsa günü yaşarız.:wave:
Son 2 gündür baya bir düşüş oldu. Önce %6 sonra da dün %5.
Komşu da yangın olunca etkilenmemek mümkün mü?
İHYAY'ın satışı ile ilgili birkaç mesaj atarak destek vermeye çalıştık ama SPK'nın aldığı karar
karşısında yapacak fazla birşey olmadığını görüyoruz. Bugün inşallah düşüş sonlanır.

Hocamın yazdığı mevzunun altını çizerek ben de bu SPK'dan yardım umma konusunu yazmak istedim.
Ara sıra biz de yaptık ama brüt takas mevzusunun nasıl ciddi sorunlara sebep olduğu ortada.
Bundan sonra hiçbirşekilde SPK'yı devreye sokmamak lazım.
SPK ve şikayet konularını tamamıyla gündemden düşürelim.
Zararı bizden başkasına olmuyor.:hayır:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 09:42
Hissemiz yıllardır görmediği seviyelere yükseldi. :yes: Bir düzeltme yapıyor ve ben de bugün + kapatacağını düşünüyorum.
Bu güzel gidişe engel olacak işlerden uzak duralım. Birileri gayet güzek tekniğe uygun hareketlerle hisseyi layık olduğu seviyelere taşıyor.:super: Önemli olan budur.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 09:46
Takasta elbetteki bazı soru işaretleri var. YFAS+Citi vatandaşın motivasyonunu arttırmak için devreye sokulmuş olabilir. Bu süreçte mal veriliyor ve alınıyor. Ancak muntazam bir şekilde Citi'ye senet gitmesi sağlanıyor. Küçük bir hedef için niye böyle uğraşılsın? Demek ki güzel şeyler olacak. O süreçte icabında İŞ+Deniz'den bir miktar senet satışı da olacaktır. Uygun seviyelerden bu kurumlar tekrar yüklenecektir.:)

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 09:51
Hisse tıkır tıkır gidiyor. Memleketimin kurumu da güya yatırımcıyı korudu. Bu böyle mi yapılır?

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 09:55
Sonuç olarak İHGZT taş gibi hisse.:super: Temeli çok iyiydi. Tekniği de güzel. Takası da heyecan verici. Citi bile 3 milyonu aştı. Bir de YFAS'takiler var. Bıraklım layık olduğu seviyelere götürsünler.

Şimdi güzel bir bilanço da açıkladı mı?

Ardından referandum süreci. Önümüzde şirketin faaliyetleri açısından güzel beklentiler var.

Referandumun sonucu da önemli değil. Sonuç Evet veya Hayır olsa ne olur? Sanki iktidar mı değişecek? Bunlar açısından gene baya iş alınacak bir dönem olacak.:yes:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 10:15
ESAS olan İHLAS Holdingin hareketleridir. Trendde kaldıkça diğerlerinin yönü de bellidir. Bu arada İHGZT gibi hisseleri az olanlar ekstra güzel hareketler yapabilir.:)
İHLAS, İHYAY'ı tuttu kaldırdı diyebiliriz.

caz33
14-02-2017, 10:15
Arkadaşlar lütfen destek verin! Unutmayın bizi bu noktalara duyarsızlığımız getirdi.

SPK'NIN ÇİFTE STANDARTLI UYGULAMALARINI BAŞBAKANLIĞA VE CUMHURBAŞKANLIĞINA ŞİKAYET
Bizler devletine, hükümetine, milletine bağlı, vergisini ödeyen vatandaşlarız. Üç kuruş birikimlerimizi ülkemizin şirketlerinin hisselerine yatırıyoruz. SPK küçük yatırımcının haklarını korumuyor ve çifte standartlı uygulamalar gerçekleştiriyor. IHLAS grubu hisselerin 3-4 tl fiyatlardan 0.20 kuruşlara düşmesine ve yatırımcıların paralarının pul olmasına seyirci kalan SPK, hisseler 0.20 kuruşlardan 0.40 kuruşa yükseldiğinde aman efendim niye yükseliyor diye hisselere BRÜT takas uygulaması getiriyor ve yatırımcıların paralarının bir kısmını olsun kurtarma umutlarını yok ediyor. Defter değerinin 4'te-5'te birinde işlem gören hisselerin defter değerine doğru yükselişine engel oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifi doğrultusunda döviz bozduran vatandaşımız Türk lirasına ve ekonomimize yatırım yaptı diye cezalandırmak da nedir? Manipülasyonu engellemesi gereken kurum 13.02.2017 tarihinde açıkça manipülasyona neden olmuştur. Aynı kurum defter değerinin çok üstünde işlem gören ve sebepsiz yere muazzam yükselişler gösteren VAKFIN, AVTUR, MAKTK gibi hisselere müdahale etmeyip çifte standart uyguluyor. BRÜT TAKAS'ın kaldırılması, AÇIĞA SATIŞLARIN TAMAMEN YASAKLANMASI, çifte standarda son verilmesi, işlemlerde alıcı ve satıcıların kapatılmasına son verilmesi, işlemlerin gecikmeli yayınlanmasının önüne geçilmesi ve takasların açılması konularında gerekli tedbirlerin alınmasını bilgilerinize arz ediyoruz. SAYGILARIMIZLA.

Başbakanlık:
https://www.bimer.gov.tr/
Cumhurbaşkanlığı:
https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

sana katılıyorum arkadaşım. bende senin metninle başvuru yaptım sonra burada paylaşalım

kochak
14-02-2017, 10:28
bugun ihlaslarin gunu olmali...80 maliyet gazetede

alacar
14-02-2017, 10:34
Yayının hızlı toparlanması iyi oldu. Dün tabandan fazla işlem olmadığı için çok fazla küçük yatırımcı satış yapmamış ve yukardan alanların zararı büyümemiş oldu. Yayında olan arkadaşlar için sevindim. Grubunda bu seviyelerde tutunması, olumsuzluğa sınırlı tepki verip hızla geri dönmesi işlerinin daha bitmediğini gösteriyor kanımca. İhlas grubu gibi yatırımcıların sürekli diken üzerinde olduğu bir grupta bu kadar prime rağmen insanların yukarıdan aldıklarını minimum zararlarla satma imkanına sahip olması kaptı kaçtı hareketi olmadığını ve hedeflerin daha yukarılar olduğu izlenimini veriyor.

eainvestment
14-02-2017, 10:45
Bugün aracı kurum aradı ve hisselerimi ödünç verip veremeyeceğimi sordular.
Ben de tabiki vermedim.:)

alacar
14-02-2017, 10:56

Çok iyi yapmışsınız :bravo:

vyalim_1986

hangi kurum arkadaşım ve gazete için mi dediler

eainvestment
Akşam acaba bilanço gelir mi? Güzel bir bilanço gelirse yarın olumlu ayrışabiliriz.
Bugünkü yükseliş Osmanlı üstadın dediği gibi İhlasın öncülük ettiği ve ihyayın da tabanı bozmasından kaynaklanan bir yükseliş.

eainvestment
14-02-2017, 10:58
Kurum Gedik Yatırım arkadaşlar. Evet gazete için sordular.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 10:59
:super:

Eee piyasada İHGZT bulmak kolay mı?

Gün gelecek karaborsa olacak demiştik. Bu şimdi nedir?:he:

Beni de arasınlar.:he:

onerballioglu
14-02-2017, 11:01
:super:

Eee piyasada İHGZT bulmak kolay mı?

Gün gelecek karaborsa olacak demiştik. Bu şimdi nedir?:he:

Beni de arasınlar.:he:
Seni aramazlar abi sen gazetesiz olmazsin

kochak
14-02-2017, 11:01
acikcilar akillanmayacak

alacar
14-02-2017, 11:04
Hangi salak:he: gazetede açık yapmışsa artık

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 11:04
Seni aramazlar abi sen gazetesiz olmazsin

Sayın Kochak dün diyordu ya:"İşte Perşembe satsaakkk... Sonra Pazartesi alsak ..."

Ben bir gece bile İHGZTsiz nasıl yatarım? :kahkah:

eainvestment
14-02-2017, 11:05
acikcilar akillanmayacak

Sabah 9:40 gibi aradılar, demek ki bu açıkçı karteli yükselişi bekliyordu ve aracı kurumları sıkıştırıyorlardı.
Büyük ihtimal 79 ve 80den açık yaptı bu arkadaşlar bizim kağıtta:)

onerballioglu
14-02-2017, 11:05
Osmanli abi gidisat nasil yukselis bosmuymus dolumuymus boş olsaydi spk kararını firsat bilip nur topu gibi ihlaslari vermezlermiydi milletin kucağına

alacar
14-02-2017, 11:06
Kurum Gedik Yatırım arkadaşlar. Evet gazete için sordular.

Komisyonmu teklif ediyorlar ne yapıyorlar. Biz sizin aldığınız hisseyi düşürmek için satış yaptık, şimdi siz bize ödünç verinki zarar etmeyelim mi diyorlar?:grrr:

eainvestment
14-02-2017, 11:10
Komisyonmu teklif ediyorlar ne yapıyorlar. Biz sizin aldığınız hisseyi düşürmek için satış yaptık, şimdi siz bize ödünç verinki zarar etmeyelim mi diyorlar?:grrr:
Galiba alacar üstadım:)

eainvestment
14-02-2017, 11:12
Osmanli abi gidisat nasil yukselis bosmuymus dolumuymus boş olsaydi spk kararını firsat bilip nur topu gibi ihlaslari vermezlermiydi milletin kucağına
İhlasın ve ihgztnin inşallah bir yükseliş hikayesi var.
İhmadın da tekrar nominal değerlere gelmesi tüm grup hareketini olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum.
YTD.

alacar
14-02-2017, 11:20
Yabancılar bu GOP projesine güvenirlerse ve bu beklentiyi satabilirse mücahit, o zaman 1-2 sene boyunca ihlası seyrederiz :) tabi ellerine yüzlerine bulaştırırlarsa başka mesele.

ASPİRİN
14-02-2017, 11:26
İhlasın ve ihgztnin inşallah bir yükseliş hikayesi var.
İhmadın da tekrar nominal değerlere gelmesi tüm grup hareketini olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum.
YTD.

Cahilliği mi mazur görün , nedir o hikaye veya ne olabilir , tahmin mi ediyorsunuz , bir şey mi duydunuz , ben henüz bir şey duymadım ve bilmiyorum da ...

Hayırlı kazançlar.

ytd

kochak
14-02-2017, 11:30
bugun biraz yavaş kaldik 80 direncmi gecemedik?

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 11:33
Bu hisse eski grubun elinde rezil oldu gitti.

Layık olduğu fiyatlara ve en azından defter değerine ulaşacaktır.

Defter değeri de şimdilik kağıt üstünde görünen değer.

eainvestment
14-02-2017, 11:35
Cahilliği mi mazur görün , nedir o hikaye veya ne olabilir , tahmin mi ediyorsunuz , bir şey mi duydunuz , ben henüz bir şey duymadım ve bilmiyorum da ...

Hayırlı kazançlar.

ytd
Estağfurullah, İhlas için Gaziosmanpaşa Projesi. Gazete için de şehrin artık göbeğinde kalmış basım tesisleri. Gaziosmanpaşa için gerekli finansman temin edilirse Gaziosmanpaşa 2.Fikirtepe olacak İstanbul'da. Eskinin sanayi bölgeleri Hadımköy, Ömerli bile artık yerleşim alanı olduktan sonra gazetenin baskı tesislerinin bulunduğu alanın mevcut haliyle değerlendirilmeyeceğini düşünüyorum.
Bunlar benim kendi düşüncelerim ve hisseyi alıp/tutma motivasyonlarım. Kar da zarar da edebiliriz. Sonuçta ihlas grubu kağıtları riskli kağıtlar dün bunu burda gördük. O yüzden görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir.

ASPİRİN
14-02-2017, 11:42
Estağfurullah, İhlas için Gaziosmanpaşa Projesi. Gazete için de şehrin artık göbeğinde kalmış basım tesisleri. Gaziosmanpaşa için gerekli finansman temin edilirse Gaziosmanpaşa 2.Fikirtepe olacak İstanbul'da. Eskinin sanayi bölgeleri Hadımköy, Ömerli bile artık yerleşim alanı olduktan sonra gazetenin baskı tesislerinin bulunduğu alanın mevcut haliyle değerlendirilmeyeceğini düşünüyorum.
Bunlar benim kendi düşüncelerim ve hisseyi alıp/tutma motivasyonlarım. Kar da zarar da edebiliriz. Sonuçta ihlas grubu kağıtları riskli kağıtlar dün bunu burda gördük. O yüzden görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir.

Sadece kendi adıma ; Riskli çok hafif bir sıfat olarak kalıyor , adama evin yolunu dahi şaşırtabilir de !

Teşekkürler ...

Hayırlı kazançlar.

ytd

eainvestment
14-02-2017, 11:46
Sadece kendi adıma ; Riskli çok hafif bir sıfat olarak kalıyor , adama evin yolunu dahi şaşırtabilir de !

Teşekkürler ...

Hayırlı kazançlar.

ytd
İnşallah cümleten herkese hayırlı kazançlar.
Bugün inşallah 77 üstü kapanış güzel olacak kağıt için.

kochak
14-02-2017, 11:53
81den 77 ye açıkci isi...

Erah
14-02-2017, 11:59

Teşekkürler ...

Hayırlı kazançlar.

ytd

sizde beni mazur görün sn aspirin sizin 1 beklentiniz varmı grup olarak veya holding olarak sadece mesala yıllar önce holding forumunda 20 ye düşmüş hisse için çok riskli demiştiniz oysa tarihi dibi 0.15 di oradan sonra batsa ne olacak yatırımcı için ha 5 kademe ha 15 kademe fakat tarihi zirvesini düşündügünüzde daha pozitif düşünülebilirdi o gün almak isteyen insanları etkilemiş olabilirmisiniz veya siz o seviyelerden aldınız mı 40 lı seviyelerden pozisyon önerileriniz vardı sizde pozisyon aldnız mı mesala bilgilerinizden faydalanmak için soruyorum saygılar

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 12:01
Citi şu anda 2.753.000.
Öğleden sonra değişebilir.

Sanırım dün sadece İHGZT aldılar. İHMAD almamışlar gibi gördüm. Tam takas olmadığı için bilemiyorum.
İyice ortalığı temizlesinler de.

AK 230.000 satmış. Aynı şekilde devam ediyor.

alacar
14-02-2017, 12:08
Citi şu anda 2.753.000.

Sanırım dün sadece İHGZT aldılar. İHMAD almamışlar gibi gördüm. Tam takas olmadığı için bilemiyorum.

Maden de almışlar üstad.
Citimenkul 174bin
yatırım finans 150bin

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 12:12
Maden de almışlar üstad.
Citimenkul 174bin
yatırım finans 150bin

3 leme yapmaya devam o zaman: İHLAS+İHGZT+İHMAD:super:

Dün birkaç arkadaşın verdiği takaslarda önemli farklılıklar vardı.:notr:

alacar
14-02-2017, 12:14
3 leme yapmaya devam o zaman: İHLAS+İHGZT+İHMAD:super:

Dün birkaç arkadaşın verdiği takaslarda önemli farklılıklar vardı.:notr:

Citi bugün itibarı ile gazetede ilk 5 e girer muhtemelen.

alacar
14-02-2017, 12:25
Bu başlığı şu an 42 kişi okuyor, merak ediyorum acaba toplam kaç lotluk bir gücümüz var :) Ortalamamız 100 bin olsa 4 milyonu temsil ediyor olabiliriz:halayci:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 12:30
Citi bugün itibarı ile gazetede ilk 5 e girer muhtemelen.

Alsın toplasın hocam. Kim kıymet biliyorsa o alsın.
Borsada bir HURGZ (DGZTE) bir İHGZT var benzer.
Böyle az bulunur şirketin hisseleri bu fiyatlarda sürünsün. Olacak iş mi?
Sakla samanı gelir zamanı demişler. Al at kenara kardeşim.

Üstünden bir de TRİ kalksın. Görürüz o zaman neler olacağını.
Aslında yükselişe geçmesi, birilerinin TRİ mevzusunun da fasa-fiso olduğunu
kendisi ile ilgili bir konu olmadığını anladığını gösteriyor.

BİST'te kaç tane basın-yayın kaldı?
Hükümetle sıkıntıları olan, 500 milyon borçlu ve 40-50 milyon zarardaki HURGZ 4 misli fiyatlarda.

Yürrrrrrrüüüüüü be oğlum ...:he:

kochak
14-02-2017, 12:32
hocam bu hafta 1 mumnkunmu yoksa eksili yatayami sarar.80 maliyetim sabah 81 simdi 77.....acikcilar sinir bozuyor

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 12:33
Bu başlığı şu an 42 kişi okuyor, merak ediyorum acaba toplam kaç lotluk bir gücümüz var :) Ortalamamız 100 bin olsa 4 milyonu temsil ediyor olabiliriz:halayci:

Hesapta yanlışlık olmasın diye bir katkı yapayım. Ben 3 kişiyi temsil ediyorum. Bir ara 5 kişiydi. Paraya ihtiyacı olanların senetlerini satıyorum. Bu diğerleri bekliyor.

Aile dışından Cankurt ta vekalet verseydi 6 olacaktı.:he:

morpheus1
14-02-2017, 12:35
Ne zaman ki açıkçılara mal verilmez işte o zaman kağıt seri şekilde hedeflerine gider. Yoksa mehter takimi gibi 2 ileri 1 geri!
Tebrikler. Umarım örnek olur.

alacar
14-02-2017, 12:45
hocam bu hafta 1 mumnkunmu yoksa eksili yatayami sarar.80 maliyetim sabah 81 simdi 77.....acikcilar sinir bozuyor

Eylül - Ekim 2015 te 0,37 ten 0,74 e sert bir yükseliş yaptı ve hızla geri çekildi. Ancak o dönemde tek başına bu hareketi yaptı ve grup hisselerinden hiç birinde prim olmadı. Başrolde Citi-Oyak vardı. Citi yükselişi tetikleyen ve kademeleri kaldıran kurumdu.

Şimdi 0,50 den bir harekete başladı ve maksimum 0,92 gördü . Başrolde yapı kredi-iş vardı. Kademeleri kaldıran ve yükselişi tetikleyen yapıkredi oldu. Ancak ilginç şekilde citi sürekli alıma devam ediyor ve kademelere müdahale etmiyor, pasife alış yazmıyor, aktiften alıyor. Ayrıca grup olarak hareket var.

3-5 kademe aşağı 3-5 kademe yukarı hareketler mutlaka olacak. Her gün 5 kademe yükselse her ay 1,2 lira üzerine koyması gerekir, 1 senede 15 lira olur. Önemli olan büyük resimde yükselen bir trendmi yoksa geçici bir yükselişmi yaşandığına karar vererek yatırımımızı gözden geçirmek.

alacar
14-02-2017, 12:47
Hesapta yanlışlık olmasın diye bir katkı yapayım. Ben 3 kişiyi temsil ediyorum. Bir ara 5 kişiydi. Paraya ihtiyacı olanların senetlerini satıyorum. Bu diğerleri bekliyor.

Aile dışından Cankurt ta vekalet verseydi 6 olacaktı.:he:

O zaman forum üyeleri olarak toplam 5 milyon lotu buluruz üstad :he: Az rakam değil :)

kochak
14-02-2017, 12:49
Eylül - Ekim 2015 te 0,37 ten 0,74 e sert bir yükseliş yaptı ve hızla geri çekildi. Ancak o dönemde tek başına bu hareketi yaptı ve grup hisselerinden hiç birinde prim olmadı. Başrolde Citi-Oyak vardı. Citi yükselişi tetikleyen ve kademeleri kaldıran kurumdu.

Şimdi 0,50 den bir harekete başladı ve maksimum 0,92 gördü . Başrolde yapı kredi-iş vardı. Kademeleri kaldıran ve yükselişi tetikleyen yapıkredi oldu. Ancak ilginç şekilde citi sürekli alıma devam ediyor ve kademelere müdahale etmiyor, pasife alış yazmıyor, aktiften alıyor. Ayrıca grup olarak hareket var.

3-5 kademe aşağı 3-5 kademe yukarı hareketler mutlaka olacak. Her gün 5 kademe yükselse her ay 1,2 lira üzerine koyması gerekir, 1 senede 15 lira olur. Önemli olan büyük resimde yükselen bir trendmi yoksa geçici bir yükselişmi yaşandığına karar vererek yatırımımızı gözden geçirmek.
Ali kardesim brut olayi bidefa çok saçma secim oncesi ...alicaklarsa maktk alsinlar 2 ayda 88 kurustan 3.10a geldi sebep ne soran yok ayni gun -15 den +4 yapiyor...ulker grubunun diye korunuyorsa buda dupeduz evet reklami yapiyor tv de...mantigim almiyor valla

ASPİRİN
14-02-2017, 12:54
sizde beni mazur görün sn aspirin sizin 1 beklentiniz varmı grup olarak veya holding olarak

kısa vade de yok

sadece mesala yıllar önce holding forumunda 20 ye düşmüş hisse için çok riskli demiştiniz oysa tarihi dibi 0.15 di oradan sonra batsa ne olacak yatırımcı için ha 5 kademe ha 15 kademe
1 milyon tl ile 0,2 den mal alıp , uzun vadeli yatırımcı olup , 2-3 sene beklemenin finans maliyetini hiç düşündünüz mü ? Geçtik,0,2 den mal alanlar malda kaç yıl bekledi , kaç yıl sonra kaça sattı ve kar etti mi , geçen onca yılda diğer finansal araçların getirisini kazanmayı bir tarafa bıraktık , yatırdığı parayı koruyabildi mi , zarar etmeden kafa kafaya çıkabildi mi ?

fakat tarihi zirvesini düşündügünüzde daha pozitif düşünülebilirdi o gün almak isteyen insanları etkilemiş olabilirmisiniz etkilediği mi sanmıyorum , hem forumun altın öğüdü/kuralı hem herkesin kendi aklı var, bu kapitalist sistemde, herkesin yatırım stratejisi ,risk iştahı farklı , önce zarar etmemeyi ,kaybetmemeyi , parayı enflasyon karşısında eritmemeyi/korumayı, sonra kazanmayı düşünerek trade etmekteyim.O tarihi zirveye yolculuk girişiminde (0.2-2.3 hareketi)yanlış yer ve zamanda mallanıp stoplamayanlanların içinde hala bekleyenler var, hani , nerede zirve , kaç yıl oldu , 7 yıl, 8 yıl , yoksa 9 yıl mı , inanın unuttum, şaka yapmıyorum ??? Trade ederken sırf veya hep pozitif düşünmüyorum , kışlık ile dışarı çıkıyor , hava açarsa ceketi elime alıyor , ancak kar , fırtına olursa da ayazda kalmıyor ve donmuyorum. Tedbir ve Temkin

veya siz o seviyelerden aldınız mı 40 lı seviyelerden pozisyon önerileriniz vardı sizde pozisyon aldnız mı mesala bilgilerinizden faydalanmak için soruyorum saygılar

Aşağıdaki linkte (ihlas topiğinde), İhlasta ki son çıkışta günü gününe paylaştıklarım toplu olarak var... Netice de aldım , satmaya başladım , en son 13 şubat cuma günü, kar ile, kalan son kısmını sattım ve bugün için pozisyonum yok.Aşağıdaki linkte ihlas topiğinde , günü gününe paylaştıklarımı, tahtanın o günkü değeri , gidişatı ve günlük gelişen olaylar ile beraber değerlendirin , hamdolsun yanılmadık... 10 şubatta pozisyonum kalmadı , 13 şubatta, dünkü yaşananlar ise ortada, daha ne diyeyim, iyi niyetimi nasıl ispat edeyim ?

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=173814&page=654&p=14239347#post14239347

ytd

Kırmızılar benim cevaplardır ...

Hayırlı kazançlar...

YTD

alacar
14-02-2017, 12:59
Ali kardesim brut olayi bidefa çok saçma secim oncesi ...alicaklarsa maktk alsinlar 2 ayda 88 kurustan 3.10a geldi sebep ne soran yok ayni gun -15 den +4 yapiyor...ulker grubunun diye korunuyorsa buda dupeduz evet reklami yapiyor tv de...mantigim almiyor valla

Brüt konusunda %100 size katılıyorum. Ama bizim için faydalı olmadı desem yalan olur. En azından önümüzdeki birkaç gün boyunca bu yükseliş trendinin kalıcılığını test edebiliriz. Brüt takas genelde trendlerin sonunda ortaya çıkar ve SPK-Spek elele kynın kucağına verirdi.

İhyaydaki ilk gün taban normal tepkiydi. Ama bugün yükseliş göstermesi, ve önümüzdeki bir kaç gün bu trendi devam ettirmesi durumunda ben kendi adıma bu yılı ihlaslara adarım.

%100 hisse ile dolaşmak elbette risktir, mümkün olduğunca %50-70 arası hisse taşırım geride nakit her zaman destek olur.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 13:33
Geçenki gibi MARBAŞ-A1 Capital gibi bir olay varsa ....

MARBAŞ 273.000 lot almış. :he:

Oluyor oluyor... Güzel şeyler oluyor.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 13:36
Brüt konusunda %100 size katılıyorum. Ama bizim için faydalı olmadı desem yalan olur. En azından önümüzdeki birkaç gün boyunca bu yükseliş trendinin kalıcılığını test edebiliriz. Brüt takas genelde trendlerin sonunda ortaya çıkar ve SPK-Spek elele kynın kucağına verirdi.

İhyaydaki ilk gün taban normal tepkiydi. Ama bugün yükseliş göstermesi, ve önümüzdeki bir kaç gün bu trendi devam ettirmesi durumunda ben kendi adıma bu yılı ihlaslara adarım.

%100 hisse ile dolaşmak elbette risktir, mümkün olduğunca %50-70 arası hisse taşırım geride nakit her zaman destek olur.

Hocam hissesiz bir gece bile geçiren KY mi olur? Aldın mı %100 hisse alıp (tercihen makina takım, mepet, sepet, tepet olmak üzere) evde işte her yerde tırnaklarını kemireceksin.:he:
Teknikmiş, temelmiş, takasmış ... Yakışmaz ÇILGIN YATIRIMCIYA.:gulen:

Erah
14-02-2017, 13:36
Kırmızılar benim cevaplardır ...

Hayırlı kazançlar...

YTD

eyvallah ....

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 13:52
Citi şu anda 2.753.000.

Beklediğim gibi bir miktar daha transfer yapılmış.
YFAS + SUISSE nin net 130.000 lotluk alımı vardı. Transfer edilen yaklaşık 200.000 lottan fazla.

Son durumda 2.844.000 lot oldu.

Ayrıca dün alınan NET 600.000 lot var.

Yaklaşık Citi=3.5 milyonluk alım.

Dikkat çeken VAKIF'ın yaklaşık 900.000 lotluk alımı var.

Son 2 haftada İŞ+YKredi çıkışı 3 milyon civarı.

alacar
14-02-2017, 14:10
Hocam hissesiz bir gece bile geçiren KY mi olur? Aldın mı %100 hisse alıp (tercihen makina takım, mepet, sepet, tepet olmak üzere) evde işte her yerde tırnaklarını kemireceksin.:he:
Teknikmiş, temelmiş, takasmış ... Yakışmaz ÇILGIN YATIRIMCIYA.:gulen:

Üstad sen öyle diyorsan Ostim,gerel satıyorum eldeki nakiti de üstüne koyup makine takım alıyorum :he:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 14:24
Üstad sen öyle diyorsan Ostim,gerel satıyorum eldeki nakiti de üstüne koyup makine takım alıyorum :he:

Hocam akşama bilanço gelsin de yazacak yeni bişeyler olsun. Sağolsun şirket te hiç açıklama yapmıyor.

Bu arada OYAK son günlerde alımda. Şirketi biliyordur. Herhalde bilanço hakkında bilgisi vardır!

kochak
14-02-2017, 14:28
ihlasin mi gazetenin bilançosu mu hocam?

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 14:30
Aşağıdaki tarzda önemli haberleri bile borsaya geçmiyorlar.
Kardeşim azcık yatırımcılarınızı da düşünün!!!

Her gün basılan gazete sayısına bakın.

http://www.gercekgundem.com/medya/196427/yeni-birlik-okurla-bulustu

Yeni Birlik okurla buluştu

Son haftalarda hareketlenen medya dünyasına, Yeni Türkiye'nin Yeni gazetesi mottosuyla yeni bir soluk daha katıldı...
...
50 kuruş olan fiyatıyla raflardaki yerini alan gazete İhlas Gazetecilik'te basılıyor. Gazetenin ana karargahı ise Beşiktaş olacak. YeniBirlik, 100.000 adet baskı ile Türkiye geneli 81 kentte 1772 ana bayi üzerinden dağıtılacak ancak kadronun 200.000 baskı hedefi bulunuyor.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 14:37
Bu tarz bir sürü yerel ya da belediye gazeteleri de var:
http://www.antalyakorfez.com/kunye/34

Basıldığı Yer : İhlas Gazetecilik A.Ş Serik Cad. No:38 ANTALYA Tel:0 242 340 50 40

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 14:41
http://www.esmedya.com.tr/platin

Baskı : İhlas Gazetecilik A.Ş.

Baskı Adres : Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi İhlas Plaza No:11 A/41 Yenibosna-Bahçelievler/İstanbul
Baskı Telefon : 0(212) 454 30 00
Dağıtım : Turkuvaz Dağıtım Pazarlama A.Ş.

kochak
14-02-2017, 14:46
kagt durdu resmen 5 dk bir islem oluyor

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 14:52
kagt durdu resmen 5 dk bir islem oluyor

Sayın Kochak, beklene bilanço İHGZT'nin vergi dairesi bilançosu.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 14:54
http://i.hizliresim.com/l3JnNp.png (http://hizliresim.com/l3JnNp)

http://i.hizliresim.com/l3JnNp.png

İHMAD'dın son 2.5 aylık takas durumu yukardaki resimde.
Ağır abi YFAS.
Yabancı alımı 3.25 milyon lot.
7.4 milyon da YFASta.

Bilanço yaramaz ama millet alıyor. Bir hikaye uyduracaklar hehalde.

Bunun yanında İHGZT süper yatırım.

kochak
14-02-2017, 14:57
eyv hocam...maliyeti 78 e cektim hayrlsi bakalim

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:05
eyv hocam...maliyeti 78 e cektim hayrlsi bakalim

Haydi hayırlısı. Bu bölgeden çıkıp 80 in üstüne atarsak teknik olarak baya rahatlarız.

Bu arada İHMAD'dan buraya geçişin bir benzeri İHYAY'dan da yaşanabilir.

İnternet emri verememek AL-satçıları pek memnun etmez herhalde.
Ancak bu durum İHYAY'ın-tahta yapıcısı açısından orta-uzun vadede iyi olabilir.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:08
BİST KAĞIT BASIM PD/DD oranları:

KARTN_____268.5TL_____PD/DD=2.70

DURDO_____2.07TL_____PD/DD=1.71

PRZMA_____2.69TL_____PD/DD=1.66

MİPAZ_____1.12TL_____PD/DD=1.63

ALKA______2.98TL_____PD/DD=1.41

HÜRR_____0.82TL_____PD/DD=1.32

OLMİP_____9.60TL_____PD/DD=1.21

SAMAT_____1.17TL_____PD/DD=0.84

DGZTE_____2.95TL_____PD/DD=0.80

İHGZT_____0.78TL_____PD/DD=0.36

kochak
14-02-2017, 15:13
bu ortamda 66 lara gelip duzeltme yapti refrdm. ortaminda 80 dip olmasi lazim ama bugun 81den acikci lanetleri 76ya saldi.ins tahta bugun guzel bilancoyla cevap verir yarın

eainvestment
14-02-2017, 15:13
Haydi hayırlısı. Bu bölgeden çıkıp 80 in üstüne atarsak teknik olarak baya rahatlarız.

Bu arada İHMAD'dan buraya geçişin bir benzeri İHYAY'dan da yaşanabilir.

İnternet emri verememek AL-satçıları pek memnun etmez herhalde.
Ancak bu durum İHYAY'ın-tahta yapıcısı açısından orta-uzun vadede iyi olabilir.
Bugün ihlas 41-42 kapatırsa biz de en kötü 78-79 kapatırız üstadım.
İhlas ve İhmad da ciddi açık yaptılar, akşam kapandıklarında holding için 42 madencilik için 88-89 rakamları zor olmasa gerek.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:21
BİST KAĞIT BASIM PD/DD oranları:

KARTN_____268.5TL_____PD/DD=2.70

DURDO_____2.07TL_____PD/DD=1.71

PRZMA_____2.69TL_____PD/DD=1.66

MİPAZ_____1.12TL_____PD/DD=1.63

ALKA______2.98TL_____PD/DD=1.41

HÜRR_____0.82TL_____PD/DD=1.32

OLMİP_____9.60TL_____PD/DD=1.21

SAMAT_____1.17TL_____PD/DD=0.84

DGZTE_____2.95TL_____PD/DD=0.80

İHGZT_____0.78TL_____PD/DD=0.36

İnşallah güzel bilançoyla tekrar 90 lar diyorum sayın arkadaşlar.

Bize yakışan bu listenin en altında olmak değil.:hayır:

Hatta en yakın rakibimizin de yarısındayız.

Bize yakışan listenin tepesidir. :yes: Hele hele özkaynaktı borçlardı kıyaslasak kimbilir nasıl bir tablo ortaya çıkardı?

İnşallah en az 1 lira. İHMAD bile 1.05 i gördüyse bizim görmememizin ne gibi bir mantıklı sebebi olabilir?:notr:

onerballioglu
14-02-2017, 15:26
Osmanli abi bisey kafama takıldı holding gzt ve madende citi yatirim finans alım tarafinda güçlü alici bu kurumlar ve satici deniz yatirim satici kafama takilan citi alirken deniz neden satar yabanci alimdayken tahta neden yurumez

kochak
14-02-2017, 15:27
İnşallah mevsimsellik de var referandm sureci

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:33
Osmanli abi bisey kafama takıldı holding gzt ve madende citi yatirim finans alım tarafinda güçlü alici bu kurumlar ve satici deniz yatirim satici kafama takilan citi alirken deniz neden satar yabanci alimdayken tahta neden yurumez

Dün bişey yazmıştık. Fiyatlar zahiri diye. Gerçek olan senin aldığın ve sattığın fiyatlardır.
İhtiyacın olmayan parayla senet aldığında ve bekleyebildiğinde de gerçek fiyatlara sen karar verirsin.

Adamlar da bunu yapıyor.

Senin 40 kuruş olarak gördüğünü o belki de 1.5 lira olarak görüyor. Fiyat çok cazip diyor. Parası da var. Alması lazım ama birileri de satmalı. Tahtaya mal çekmek gerek.

Yoktur aslında birbirimizden farkımız.:he:
Ha YFAS, ha Citi, ha DENİZ.:he:

İHYAY'da o kadar malı tutan DENİZ demek İHLAS'la bağlantısız?:hayır:

hulk01
14-02-2017, 15:36
Sn. Osmanlı, kapanması gereken açık lotlar ihyay ı nasıl etkiler dersiniz bu süreçte. tşkler.

timgery
14-02-2017, 15:39
Sn. Osmanlı, kapanması gereken açık lotlar ihyay ı nasıl etkiler dersiniz bu süreçte. tşkler.

ihyayda açıklar kapalı.işlemler açık gösterilip virmanla kapatılıyor.ceza sebebi bu.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:44

Sn Hulk bugün baya iyi oldu değil mi? Dün yazdıklarımız ve mantık çalıştı.
Mantıklı olan er ya da geç gerçekleşir.
Brüt takas saçmalıklarıyla şirket değerleri değişmez ki!
Bu fiyatlar dahi çok ucuz.
Tahminim oluşan yeni durum İHYAY da fazla bir dezavantaj yaratmayacaktır.
Hacim daha gerçek hacim oldu.

Bu bir YAYIN HOLDİNG. Dün destek mahiyetinde attığım satış haberlerini hatırlayın.
Yıllar önce verilen fiyatlar ortada. Bu konjenktürde layık olduğu fiyatlara
ulaşmak zorundadır.:super:

Ben açıkları kim yaptı bilemiyorum.
O sebeple yorum yapmam doğru olmaz.
Ama açıklar gerçekse olacak şey bellidir.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:48
İHGZT ve İHMAD'ın ortak noktaları az sayıda senet olması.

Ek olarak YFAS+Citi ilgisi ...

İkisi için birlikte hareket etme gibi bir plan devreye sokulabilir.
İHMAD da büyük abi pozisyonundaki YFAS ordaki senetleri değerlendirmeli. Senet demek para demek.
Kendisine ultimatom verildiğini de biliyor.:he:

eainvestment
14-02-2017, 15:52
ihyayda açıklar kapalı.işlemler açık gösterilip virmanla kapatılıyor.ceza sebebi bu.
Sn. timgery bunu çoğu kişi geç farketti. İhlasta da çok açık yapılıyor, ama bunlar zahiri değil gerçek açık sanırım.
YTD.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:53
Bu arada ultimatom dedik ama bizim tek derdimiz senetlerimizin değerine ulaşması.
Yoksa bizim çapımızdan ne olacak?:notr:
Bunu her zaman böyle ifade ettim.:clown:

Zaten yazma-çizme hizmetimizden istifade etmeyecek kimse yok.:yes:
Hem spekülatör kardeşimiz hem orta-uzun vade yatırımcılar hem de şirket sahibi.:super:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 15:56
Sayın tahta yapıcı fiyatları yükseltelim. Sebep: Zeytinyağı ve araç lastiğine zam var.:he:

Sonra mal kaptırıyorsun olan bize oluyor. 3 gün de onları geri almakla uğraşacaksın.:hayır:

hulk01
14-02-2017, 16:01
Sn Hulk bugün baya iyi oldu değil mi? Dün yazdıklarımız ve mantık çalıştı.
Mantıklı olan er ya da geç gerçekleşir.
Brüt takas saçmalıklarıyla şirket değerleri değişmez ki!
Bu fiyatlar dahi çok ucuz.
Tahminim oluşan yeni durum İHYAY da fazla bir dezavantaj yaratmayacaktır.
Hacim daha gerçek hacim oldu.

Bu bir YAYIN HOLDİNG. Dün destek mahiyetinde attığım satış haberlerini hatırlayın.
Yıllar önce verilen fiyatlar ortada. Bu konjenktürde layık olduğu fiyatlara
ulaşmak zorundadır.:super:

Ben açıkları kim yaptı bilemiyorum.
O sebeple yorum yapmam doğru olmaz.
Ama açıklar gerçekse olacak şey bellidir.

Sn. Osmanlı, kıymetli yorumların için teşekkürler.

kochak
14-02-2017, 16:04
gazetede acayip bır durgunluk var mynetten canli izliyorm 6-7 dk bir islem oluyor en harektli ihlas...

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:11
Bir şirketin piyasa değeri 50 milyon olsun.

Bu şirket elindeki 28 milyonluk gayrimenkulü yaklaşık 68-70 milyona satsa ve o sene 46 milyon lira KAR açıklasa ne olur?

Elinizdeki şirket böyle bir şirket.

Asıl söylemek istediğim: Önemli olan trenddir. Trend yükselen olmayınca şirket içinden şirket çıksa adamlar takmaz.

Ama şimdi iş değişti. Trend bu şekilde devam ederse -misal- şirket havada kuş uçuyor dese tahta yapıcı yükseliş için kullanır.:he:

Zaten senetler toplanırken planlar da yapılmaktadır.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:13
Şimdi İHGZT 2014 teki gibi 70 milyon değerinde gayrimenkul satıyorum dese (ki o gayrimenkul bugün kaç para acaba?)...

70 milyon az mı? 50 milyona yakın KAR az mı?

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:19
Zirvemiz $2.55 = 2.55*3.65 = 9.30 TL

930 kuruş.

100 + 100 + 100
100 + 100 + 100
100 + 100 + 100
+ 30

Şu anda hissemiz 78 kuruş ve aradan 5-6 yıl geçti.
Daha ilk 100 lüğü geçmedik.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:22
2010 yılında GEDİK Yatırım 1.65 ten halka arzı yapmıştır. Daha sonra %50 bölünme olmuştur.

Dolar bazında halka arz fiyatı 70 cent gibi görünüyor.

0.7 * 3.65 = 2.56 lira.

7 yıl önce fiyat buymuş.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:27
Bedelsiz vermeden önce 6 lirayı görmüş. Gerçk fiyat ha. :yes:

Yıl 2011.

6 yıl geçmiş. O 6 lira (bedelsizle 4 lira) olmuş 78 kuruş.

Onun için hep diyorum ya: Bize yakışan fiyatlar. Çünkü şirket şu anda çok daha değerli.

7 yıl önce özkaynakları 200 milyon olan şirket şimdi 200 olur mu?

Allah akıl fikir versin. 7 yılönce satılan bir ev bile en az 2 misli eder.
Bu fiyat bulunduğu yere göre de değişir.:yes:

kochak
14-02-2017, 16:29
sudan ucuz yeterki spek görsün bu durumu

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:43
sudan ucuz yeterki spek görsün bu durumu

Zamanında 9 liraya denk gelen fiyattan satmayı bilmişler.

Demek ki bu malı satmak problem değil. Hem ucuz hem de TEMELİ sağlam.

Elden çıkarmak istediğinde 78 kuruşa mı verirsin?

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 16:51
2013
2014
2015
2016

geçmiş.

2017 olmuş

72/75 seviyelerinin kırılmasına izin verilmemiş ve hisse toplanmış.

TOBO'nun boyun çizgisi 72 kuruş kırılmış.

Yani 4 sene topladıktan sonra 78 kuruştan mı dağıtacaklar?:kahkah:

kochak
14-02-2017, 16:54
nominalden asagi olmaz kısada...

kochak
14-02-2017, 17:25

spek duydu galiba...maktk taban...belkide cuma onuda alirlar iceri

alacar
14-02-2017, 17:44
spek duydu galiba...maktk taban...belkide cuma onuda alirlar iceri

Bütün malı ky nin kucağına bırakırlar sonrada ky satıp daha çok mağdur olmasın diye koruyucu SPK mız brüte alır. Kucağına düşen mal ile birlikte artık uzun vadeci olur. Sanırım SPK uzun vadeci olmayı öğreterek!!! koruyor ky yi..

Erah
14-02-2017, 17:52
zarar yazmış waybeee 5milyon hemde okadar iş boşa yapmış gelde inan:grrr:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 17:57
İstediği kadar zarar göstersinler. Fiyatı aşırı ucuz. Önceki KARların hakkını versinler önce.
Bu bir sayfadan bişey anlaşılmaz zaten.

onerballioglu
14-02-2017, 17:58
Zararı pek takmadı spek

sebetra
14-02-2017, 17:58
9 aylikta 1.700 artidaydi
Son ceyrekte yaklasik 7 milyon zarar mi yazmis yani?

Sent from my LG-D802 using Android mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=76919)

alacar
14-02-2017, 18:01
Yapacak bir şey yok yinede 0,77 kapatacağız mecbur..

alacar
14-02-2017, 18:05
SAtıcılar baskın çıktı 0,76 kapadık.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 18:07
Satılan hizmet maliyeti diye bir kalem var.

7.4 milyon lira.

Geçen sene 27 bin liraymış. Her sene yeni bişey çıkıyor.

Karda olması lazım. Ama zarara geçmiş oluyor. Ama ben de bunu kurcalarım.

kochak
14-02-2017, 18:07
yazik ya 78 kapatacakken.gerci bilanco iyi gelse nolacak yillarca sömürmus ky yi...81 gör 76 kapa lanet olsun aciginiza!

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 18:14
Geçen sene 5 milyon civarı olan reeskont faiz gelirleri yaklaşık 10 milyon lira olmuş.

Nasıl zarar oldu anlayamadım? Yukardaki uyduruk kalemi sorarız ama reeskont geliri de 2 misline yakın.

Bir tuhaflık var.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 18:20

7.4 milyon lira.

Zarar göstermek için eklenmiş. Bu ne maliyeti olabilir?

Satılan ürünlerin maliyeti dışında ne olabilir?

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 18:27
Geçen sene 5 milyon civarı olan reeskont faiz gelirleri yaklaşık 10 milyon lira olmuş.

Nasıl zarar oldu anlayamadım? Yukardaki uyduruk kalemi sorarız ama reeskont geliri de 2 misline yakın.

Bir tuhaflık var.

Reeskont faiz giderleri de 9.8 milyondan 5.6 milyona düşmüş. Sırf şu reeskonttan dolayı 9 milyon civarı + yazıyor.

delideli1
14-02-2017, 18:29
Osmanli hocam butce icin bekledigimiz karda gelmedi herhalde yukselmesi icin bi bahane de kalmadi herhalde ne olacak peki hocam

POYRAZMARKET
14-02-2017, 18:29
Bu zarar hiç hesapta yoktu 😕😡

Erah
14-02-2017, 18:31
senet kırdırmışlar demekki vadesi gelmeden.... sanki kar açıklayınca durum degiştimi adamlar koskoca gayrümenkul satşını iç ettiler de nereye kadar yükseldi ... işleri güçleri alavere dalavere bilanço oyunları :grrr:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 18:34
Sayın arkadaşlar bu bilançoyu baz almak pek mantıklı değil.

Yazdığım sebeplerle 15 milyon KAR olması lazım.

Hizmet maliyeti nedir? Geçsinler bunları. Ne hizmeti bu?

Mamül ve ticari mallar maliyeti olur. Bu diğerkiyle bizim alakamız nedir? Asıl bilançoyu görmeden anlamak zor.
Ama ben gerekli sorguları yapacağım.

muro55
14-02-2017, 18:41
geçici bilanço değil mi bu

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 18:47
senet kırdırmışlar demekki vadesi gelmeden.... sanki kar açıklayınca durum degiştimi adamlar koskoca gayrümenkul satşını iç ettiler de nereye kadar yükseldi ... işleri güçleri alavere dalavere bilanço oyunları :grrr:

Geçsinler hocam bunları.
Şirket reeskont dışında dahi aslında 2.5 milyon KAR açıklamış.
Geçen sene ise 2.6 milyon ZARARDA.

Bu bakış açısıdır. O öyle uydurduğu gibi görsün. Ben gerçek neyse onu görürüm :he:

Erah
14-02-2017, 18:56
Geçsinler hocam bunları.
Şirket reeskont dışında dahi aslında 2.5 milyon KAR açıklamış.
Geçen sene ise 2.6 milyon ZARARDA.

Bu bakış açısıdır. O öyle uydurduğu gibi görsün. Ben gerçek neyse onu görürüm :he:

bencede geçsinler gidecegi var ise takmaz ..... yine kalem oynatma bilanço yine alavere dalavere kanına işlemiş adamların üstad:grrr:

turkfun
14-02-2017, 18:56

7.4 milyon lira.

Sen 9 ayda 1.7 milyon kar yaz son 3 ayda 7 milyon zarara cevir sizin yatacak yeriniz yok şeref yoksunları.:grrr:
Satılan hizmet maliyeti nedir ben bizim şirketin muhasebe departmanına soracağım bunu.

kochak
14-02-2017, 18:57
hocam sen görürsün ama bunlar ky dusmani yıllarca emmis semirmisler hep alavere dalavere...Din Allah kitap dillerinden dusmez ama hep hak yiyorlar kitapsizlar....zaten bu insanlar yüzünden dinimiz hep kotu şeylerle aniliyor! biraz Allah korkusu olsa yalan dolanla milletin uc kurusuna giz dikmez haramzadeler!!!

turkfun
14-02-2017, 19:04
Muhasebe Müdürü ile tlf görüştüm şimdi ne kadar gereksiz harçama fuar ,gezi ,fonlama,yardım vs tüm harcama kalemlerini bu "satılan Hizmet Maliyeti "altında gösterebiliyorlarmış muhasebesel olarak.
Yani anlayacağınız kar eden şirketi 3 ayda zarar göstermek istersen ne kadar gereksiz harcama varsa doldur altını gitsin .:grrr:

Selim 07
14-02-2017, 19:12
Bunlarda biraz iyi niyet olsaydi cok rahat 10 milyon kar yazardi ama kimden bahsediyoruz ihlas :-(

cankurt23
14-02-2017, 19:13

7.4 milyon lira.

satılan hızmet maliyetı derken milleti otellerınde bedavamı agırlamıslar, millete bedava yemek mi dagıtmıslar, yoksa gene bir alavere dalavere mı yapmıslar maliyet artırmak ıcın yoksa yonetım kurulu uyelerıne verdıkları yuksek ucretlerimi kastetmısler, n yemısler ne ıcmısler de pahalı rakı masasımı kurmuslar ,neden bu hızmet maliyeti diye bısey demısler,baska bır ad bulamamıslar mı ,,, soru soru soruuu. zaten ne mua nede taganın yatacak yeri yok aslında ...ben bısey anlamadım...hızmet malıyetı varsa hızmetten kazanc da saglamıs olmaları gerekmezmı yoksa gene mi isi ıhfın paraları gıbı camura batırmıslar Satılan hizmet maliyeti hesabı Üretilen hizmetle ilgili giderler demek degıl mı hızmetın gıderı ve geliri arasındakı fark ne olmus bakalım bii .ytdd.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 19:23
KAR/ZARAR durumu, TRİ durumu gibi şeyler için bilançoyu görmek lazım.

Şu anda en önemli konu TRİ.

Zaten KAR etse ne olur zarar etse ne olur? En fazla 5 milyon kar veya zarar olur. Onun da özkaynaklara etkisi devede kulaktır.
9 aylıkta da İHYAY'dan alınan bazı malların ne olduğu belirsizdi. Bunu biraz da böyle kabullenmek lazım. Ya da açıp soracağız.:notr:

KAR/ZARAR'ın etkisi sınırlı olur. ÖZKAYNAKLAR: Ya 260 milyon 265 olacak ya da 255. Çok fark yok.:clown: Kar açıklanırsa daha iyi olur tabi.

Kaldı ki 9 aylıktaki KAR, zarara dönüştü diye bişey yok. Bu geçici zaten.

alacar
14-02-2017, 19:36
Bilançoyu ve geçmiş bilançoları inceledim, karşılaştırdım kabaca. Aradaki fark esas faaliyetlerden diğer gelirler/giderler arasındaki farktan kaynaklanıyor. 9 aylıkta +14,7 milyonken 12 aylıkta +6.5 milyona düşmüş. 8 milyonluk farkı 9 aylık kardan düşersek durum anlaşılır :)

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 19:39
Başımızda brüt takas gibi bir sıkıntı yok şükür.
Gerisi önemsiz. Özsermayesi zaten çok güçlü.:cool: hisseler de adeta dipte. Gerisi de tahta yapıcının işi.:)

Bence bu da başka bir oyun.
Bu gider acaba ertelenmiş gelir gibi bişey mi diye iyice araştırmak lazım diyorum.
Bir muhasebeci kardeşimiz konuyu anlatsa iyi olurdu.
Turkfun kardeşimin dediği bu şirket açısından pek anlamlı gelmedi.:notr:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 19:53
Hocam şimdi onu bunu bırakalım da bu İŞ+YKredi ne yapmakta?
İHYAY da iş yapan bu adamlara hisse lazım değil mi?
Ordan bir boşluk oldu? Bunlar heran İHGZT'ye de girebilir mi?
Bunlar da tahtayı kaldırdı mı ciddi götürebiliyorlar? Bizdeki -dolaşan- hisse sayısı ne ki?
Bunlar için çerez sayılır.:he:

delideli1
14-02-2017, 19:58
Hocam bu hissenin yukselmesi icin bilanconun iyi olmasi gerekmezmiydi. Ben anlamiyorum hocam

delideli1
14-02-2017, 19:59
Nasil bi bahaneyle yukselisler olacak. Yoksa daha istedikleri gibi toplayamadilar mi

alacar
14-02-2017, 19:59
Gerisi önemsiz. Özsermayesi zaten çok güçlü.:cool: hisseler de adeta dipte. Gerisi de tahta yapıcının işi.:)

Bu gider acaba ertelenmiş gelir gibi bişey mi diye iyice araştırmak lazım diyorum.

Üstad geçmiş bilançolarına baktığımız zaman zaten kimsenin bilançoda yüksek kar beklentisi nedeni ile pozisyon aldığını düşünmüyorum. Dediğiniz gibi herhangi bir gayrimenkul vs satışı olmadığı müddetçe +/- 5 milyon arasında dalgalanıp duracak. Temettü beklentisi gibi hayaller kuran hayalperestler olmadığı müddetçe kimse kar beklentisi ile pozisyon almaz. Bunu biz biliyorsak, milyonlarca lira bağlayan ve hisselere %50 nin üzerinde primler yaptıranlar da elbette biliyordur.

Holding hariç hiçbir ihlas şirketi bilanço beklentisi içerisinde olmaz, olmamalı :) İhlasın da avantajı bünyesindeki inşaat şirketi. Hatta ben bunların yerinde olsam satarım ne var ne yoksa ve inşaata odaklanırım ama gel gör ki medyayı elden bırakmakta kimsenin işine gelmiyor sanırsam.

timgery
14-02-2017, 20:04
Pasta yukleyebilir misiniz

kozete
14-02-2017, 20:05
Üstad geçmiş bilançolarına baktığımız zaman zaten kimsenin bilançoda yüksek kar beklentisi nedeni ile pozisyon aldığını düşünmüyorum. Dediğiniz gibi herhangi bir gayrimenkul vs satışı olmadığı müddetçe +/- 5 milyon arasında dalgalanıp duracak. Temettü beklentisi gibi hayaller kuran hayalperestler olmadığı müddetçe kimse kar beklentisi ile pozisyon almaz. Bunu biz biliyorsak, milyonlarca lira bağlayan ve hisselere %50 nin üzerinde primler yaptıranlar da elbette biliyordur.

Holding hariç hiçbir ihlas şirketi bilanço beklentisi içerisinde olmaz, olmamalı :) İhlasın da avantajı bünyesindeki inşaat şirketi. Hatta ben bunların yerinde olsam satarım ne var ne yoksa ve inşaata odaklanırım ama gel gör ki medyayı elden bırakmakta kimsenin işine gelmiyor sanırsam.

işte o yüzden ihmad daha avantajlı duruyor....

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 20:06
Hocam bu hissenin yukselmesi icin bilanconun iyi olmasi gerekmezmiydi. Ben anlamiyorum hocam

Tekrar 45 milyon KAR açıklarsa gider. :he: O sene dışında bilanço sebebiyle özellikle iyi bir hareketini görmedim.
Yalnız son çeyrek satışları bu bilançoda dahi çok iyi. Geçen yıla göre 5.5 milyon liralık artış var.

Asıl bilanço Mart'ta. Bu çok anlam ifade etmiyor. Ama o ekstra kalem gibi bişeyleri ben her daim beklerim.:he: İHYAY'dan alınan mal ve hizmetler için attığım resimleri hatırlayın.

alacar
14-02-2017, 20:12

Bu açıklama 2011 yılı Nisan ayına aittir
Doğan Gazetecilik A.Şâ€™den borsaya yapılan açıklamada, şöyle denildi:
“Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi’ne ait tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47.960.000,-ABD Doları bedel üzerinden; Şirketimizin 129.000.000,-TL sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi’nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş.’de sahip olduğumuz beheri 100,-TL nominal değerli 1.289.996 adet hisse senetlerinin tamamının 26.000.000,-ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu’nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.’ye satışı konusunda, bu akşam Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır.

turkfun
14-02-2017, 20:12

Hocam bizim sektörde dediğin gibi böylede bunlarda dediğin gibi farklı olabilir ,ben bizim muhasebe müdürünün söylediklerini aktardım ,ama iyi niyetli bir durum olmadığı kesin.

abraham7575
14-02-2017, 20:13
http://imageturko.com/?di=WTI6

alacar
14-02-2017, 20:15
Bu açıklama 2011 yılı Nisan ayına aittir
Doğan Gazetecilik A.Şâ€™den borsaya yapılan açıklamada, şöyle denildi:
“Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi’ne ait tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47.960.000,-ABD Doları bedel üzerinden; Şirketimizin 129.000.000,-TL sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi’nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş.’de sahip olduğumuz beheri 100,-TL nominal değerli 1.289.996 adet hisse senetlerinin tamamının 26.000.000,-ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu’nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.’ye satışı konusunda, bu akşam Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır.

Satışa konu olan sadece marka ve isim hakları ile internet siteleri. Baskı tesisleri, gayrimenkuller, haber ajansı vs yok içinde :he:

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 20:16

Hocam harfiyen katılıyorum. Yalnız dediğim konularda hassas olunsa rahat bir 10 milyon kar açıklar. Sadece reeskonttaki 9-10 milyon bile yeterdi. Kaldı ki o hizmet kalemini de bu bir sayfadan anlamadım.

Bazıları kul hakkı konusunda çok hassas. Bazıları ne kadar önemsiyor emin değilim. Bunlar benim açımdan hep daha sonra halledilecek konular. Bu ahlaki bir konu ama özellikle muhafazakar veya öyle görünen kesimlerin dini açıdan bu konularda çok çok çok hassas olması gerekir.:yes:

BASIN-YAYIN'ın değeri de gündem belirlerken çıkıyor ortaya.

timgery
14-02-2017, 20:20
Sayin TGT ihgzt takas atarmisin

alacar
14-02-2017, 20:24
Vatan gazetesi 2002 yılında kurulmuş ve günlük tirajı 100 bin. 2011 yılında sadece isim/marka hakkı ve internet sitesi için 26 milyon USD ödemiş Demirören. Ve satışın piyasa değerinin altında olduğu konuşulmuş uzun süre.

An itibarı ile 26 milyon USD =96 milyon TL

alacar
14-02-2017, 20:30
Şimdi bilanço vs bir kenara bırakıp takas analizi yapmak gerekiyor sanırsam :) Takasları inceledikten sonra çok ilginç bulgulara rastladım :he: ama ne kadarını burada yazmak doğru olur emin olamadım üstad :)

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 20:32
Vatan gazetesi 2002 yılında kurulmuş ve günlük tirajı 100 bin. 2011 yılında sadece isim/marka hakkı ve internet sitesi için 26 milyon USD ödemiş Demirören. Ve satışın piyasa değerinin altında olduğu konuşulmuş uzun süre.

An itibarı ile 26 milyon USD =96 milyon TL

Bu işlerde iyiparalar dönüyor hocam. Bence Milliyet te çok ucuza gitmiş.

Türkiye gazetesi de 47 yıldır var olan bilinen bir gazete.

İHGZT'nin sahip olduğu tesis, gayrimenkul ve İHA'yı da düşünsek ...

Hisse senedi fiyatları resmen yerlerde. Aslında bir halka arz yapsalar o zaman herşey çıkar ortaya.
Yanlış hatırlamıyorsam İHA hisselerine de 7 şer lira verilmişti.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 20:34
Şimdi bilanço vs bir kenara bırakıp takas analizi yapmak gerekiyor sanırsam :) Takasları inceledikten sonra çok ilginç bulgulara rastladım :he: ama ne kadarını burada yazmak doğru olur emin olamadım üstad :)

Yaz abi yaz. Ama güzel şeyler yaz.:he:

Dediğimiz gibi bize sadece bizden fayda var. Şirketmiş, devlet kurumuymuş geçelim bunları.:notr:

kochak
14-02-2017, 20:46
yarin be bekliyoruz? dusus yatay yukselis? bugun acik yapildiysa yarin kapanirmi yoksa acik yalan virmanla çözüyorlarmi isi,?

kozete
14-02-2017, 20:50
bu gidişle açık açık yapa yapa bunlar niyeti bozdu galiba ...spk ihlaslar için yeni bir pazar açacağa benzer...açıkçılar kaçıkçılar pazarı...

onerballioglu
14-02-2017, 20:56
Burda asıl iş holdinge dusuyo lokomotif olacakmi holding başı cekerse grup sirketleride yürür yaniliyomuyum osmanli abi

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 20:58
Ben bu satılan hizmet maliyetine takıldım. Geçen seneki (2015-12) asıl bilançoda böyle bir kalem görünmüyor. Harcanan 27.000 küsur lira da yok. Bu sene ise 7.4 milyon liralık ne olabilir? Bunu SPK üzerinden şirkete sorduracağım.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 21:01
Burda asıl iş holdinge dusuyo lokomotif olacakmi holding başı cekerse grup sirketleride yürür yaniliyomuyum osmanli abi

Bir 150 milyon KAR açıklasa ... Ama işte İHLAS holdingden bahsediyoruz.

onerballioglu
14-02-2017, 21:03
Bir 150 milyon KAR açıklasa ... Ama işte İHLAS holdingden bahsediyoruz.
Evet ihlas holdingden bahsediyoruz malesef her türlü filim firildak bunlarda bu bilancoyla baski kurup asıl bilançoda voleyi vurabilirler

timgery
14-02-2017, 21:25
Bugunun takasi yok mu

HAS
14-02-2017, 21:38
Vay holdinge eski dost (Tera) balıklama atlamış 😄

onerballioglu
14-02-2017, 21:41
Vay holdinge eski dost (Tera) balıklama atlamış 😄

Tera neci usta benim tanışikligim yok kendisiyle

HAS
14-02-2017, 22:17
Tera neci usta benim tanışikligim yok kendisiyle

Aynı Tera-ne diyesim geldi :) şaka bir yana holdinge hareket getireceği kanaatindeyim... inşallah bize de olumlu yansır ;)

onerballioglu
14-02-2017, 22:54
Aynı Tera-ne diyesim geldi :) şaka bir yana holdinge hareket getireceği kanaatindeyim... inşallah bize de olumlu yansır ;)

Eyvallah tesekkurler osmanli abi de geçmişte tera dan bahsetmisti sanırsam

alacar
14-02-2017, 22:59
Bugunun takasi yok mu

Linke tıklarsanız takası görebilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/l3oLAb.jpg

patentter
14-02-2017, 23:05
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170214/748bb1f35c732fa2147de2613db77c1e.jpg

Yatırım tavsiyesi değildir :)
http://www.diyetisyen.com.tr

Newbiexperience
14-02-2017, 23:14
İhgzt bilançosu falan hikaye arkadaslar. Bırakın bilanco endişelerini. İhlas giderse hepsi gider. En çok da ihgzt gider. İhlas holding 1 e 5 verecekse ihgzt de 1 e 5 merak etmeyin

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 23:23
http://hizliresim.com/Yq1vWa

Ben bunu zarar kabul etmem. Bakın önceki yılın bilançosu ve bu yılki yan yana.
Neymiş o geçen yıl 27.000 lira bu yıl ise 7.4 milyonluk "satılan hizmet maliyeti"???

Devamı da geliyor...

Newbiexperience
14-02-2017, 23:33
Sn. Osmanli kapsami ko bilanco da göreceğiz. Bende konsolide pozitif gelecek. Sanırmış burada cogu insan mali tablo eksi geldiğinde konsolidenin artı gelebileceği ornekleri gormemis...genelde ko bilanco, onden sunulan mali tablo değerinden daha az gelir fakat tersi durumda oluyor. Bugün seans bitmeden aciklanan mali tablo gördüğünüz üzere hisseye hiç etki etmedi. 10ml net kar yazsa da yine olmazdı. Olacağı 2-3 kademe çıkıp yine eski yerine gelmektir. En fazla 78 kapardi.biz orta vadede bu hisseden 3tl bekliyoruz bilanco ile isimiz yok 10tl Lil kagit 3tl ye gelsin sonraşina bakarız.

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 23:37
http://hizliresim.com/2nM2O2

Bu da ikinci kısım.

Hesapta bir hata mı var??? İlginç bir zarar açıklama durumu!!!
Geçen seneye göre Reeskont farkı 9 milyon!!!

O_S_M_A_N_L_I
14-02-2017, 23:42
İhgzt bilançosu falan hikaye arkadaslar. Bırakın bilanco endişelerini. İhlas giderse hepsi gider. En çok da ihgzt gider. İhlas holding 1 e 5 verecekse ihgzt de 1 e 5 merak etmeyin

Sn. Osmanli kapsami ko bilanco da göreceğiz. Bende konsolide pozitif gelecek. Sanırmış burada cogu insan mali tablo eksi geldiğinde konsolidenin artı gelebileceği ornekleri gormemis...genelde ko bilanco, onden sunulan mali tablo değerinden daha az gelir fakat tersi durumda oluyor. Bugün seans bitmeden aciklanan mali tablo gördüğünüz üzere hisseye hiç etki etmedi. 10ml net kar yazsa da yine olmazdı. Olacağı 2-3 kademe çıkıp yine eski yerine gelmektir. En fazla 78 kapardi.biz orta vadede bu hisseden 3tl bekliyoruz bilanco ile isimiz yok 10tl Lil kagit 3tl ye gelsin sonraşina bakarız.

:super::super::super:

delideli1
15-02-2017, 08:18
Ustadim dedigin gibi olmasi icin bi haber bi anlasma gibi seylerle desteklenmesi de gerekmez mi

karizma
15-02-2017, 09:19
Bazı arkadaşlara bakıyorum Vergi dairesi kar veya zararını bilanço olarak algılıyolar arkadaşlar şirketinizin bilançosu ile vergi dairesi karı veya zararı arasında çok büyük farklar çıkabilir vergi dairesine bildirilen kar veya zararlar sermaye piyasalarına göre düzenlenen bilançolar değildir. Şirketinizin bilançosu gelmeden vergi dairesine sunulan bilançolara pek fazla aldırış etmeyin vergi dairesine zarar bilançoda kar gelebilir veya vergi dairesine kar bilançoda zararda gelebilir arada büyük oynaklıklar olabilir... Yatırımlarınıza yön verirken vergi dairesine sunulan kar veya zarar rakamlarından dolayı yanlış işlemler yapmayınız eğer bilanço beklentiniz varsa şirketinizin SPK mevzuatına göre hazırlanacak bilançoyu bekleyiniz.
ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE ARZ EDİLİR...!!
(Aşağıdaki Tablo Geçici Vergi Beyannamesi Ekinde Vergi Dairesine Sunulmuş Olup, Sermaye Piyasası Mevzuatına Göre Düzenlenmemiştir.) Bilançonun üzerinde bu ibareyi görüyorsanız bu bilanço değil vergi dairesi için düzenlenmiş bilançodur. İyi çalışmalar. ARKADAŞLAR BU BİLGİ SADECE FACEBOOK DA PAYLAŞILMIŞ BELKİ FAYDASI OLUR DİYE ATTIM

Hasan Kor
15-02-2017, 10:03
Satılan Hizmetin Geliri yok mu?

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 10:10
Hayırlı sabahlar arkadaşlar. İnşallah güzel bir borsa günü olur.:)

Dün esas mevzuyu unuttuk. İŞ, alımları yapanların en tepesindeydi.

İŞ'in dönüşü çok iyi oldu.:super: Devamını bekliyoruz.

onerballioglu
15-02-2017, 10:11
Hayırlı sabahlar arkadaşlar. İnşallah güzel bir borsa günü olur.:)

Dün esas mevzuyu unuttuk. İŞ, alımları yapanların en tepesindeydi.

İŞ'in dönüşü çok iyi oldu.:super: Devamını bekliyoruz.
Günaydın abi terada holdingde alım tarafindaydi

kochak
15-02-2017, 10:16
bereketli olsun.simdilik gözü asagda gibi ama :/

kochak
15-02-2017, 10:22
gecen senelerde kront vardi elimde...1 tl den 4 lere geldi yüzde 50 almıştım.cok iyi bilanco aciklamis patron da ilkkez temettu dağıtabilrz demis acildi 5 dk da tavan oldu...boyle sirketlerde var...birde bu hirsizlara bak sömürüden baska bisey yok!

kochak
15-02-2017, 10:27
insallh adamlar ihyay da artık ekmek cikmayacagini anlar da gazeteye dönerler...izlemeye gerek yok 80 ustune atmadikca.
hayırlı bol kazançlar

Erah
15-02-2017, 10:33
agaçlar çiçek açınca her yer ne güzel olur hele birde yaz gelirse seyir eyle o zaman manzarayı birde meyve verdigi zaman dalından toplamak o meyveleri :yes: tahtacııı bu sana gelsin :yes:

alacar
15-02-2017, 10:40
gecen senelerde kront vardi elimde...1 tl den 4 lere geldi yüzde 50 almıştım.cok iyi bilanco aciklamis patron da ilkkez temettu dağıtabilrz demis acildi 5 dk da tavan oldu...boyle sirketlerde var...birde bu hirsizlara bak sömürüden baska bisey yok!

2,5 liradan 1 liraya düşüp 2 sene boyunca 1 lirada süründüğünü unutmayalım, o zamanda bir sürü insan küfrediyordu. Sabreden kazandı.

eainvestment
15-02-2017, 10:41
Bugün bence dün aldıklarını satıyor iş yatırım...

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 10:47
MİPAZ, PRZMA, SAMAT aşağı. Bizim kaç mislimizden işlem görüyorlar? Birkaç kademe aşağı yapsınlar artık.

Bu arada kaynağı belirsiz 11 milyar doların piyasalarda olduğu yazılıyor.

Erah
15-02-2017, 10:48

yataya baglayıp durdugunda 1 den alıp 1.10 dan satmıştım sonra füze oldu haber akışlarıyla

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 10:58
Şu anda en önemi konu TRİ. Bakalım TRİ'n ne kadarından kurtulacaklar.

turkfun
15-02-2017, 10:59
Günaydın sn Hocam ve değerli ortaklar.

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:02
İHLAS ve İHYAY'ın İHGZT hisselerinin 21 milyonu rehin.

OYAK ve Ziraat'te 23 milyondan fazla hisse bekliyor. Onların takastan tamamıyla çekildiğini düşünün.

Kaldı ki şirket bu hisseleri hem krediler için kullanıyor hem de yok pahasına kaptırmak istemez. Bu kadar hisse giderse toplamak çok çok zor olur. Ciddi bir yukarı çekme hareketi görebiliriz. Sonuçta halka arz fiyatı 2.62 liraya geliyor.

onerballioglu
15-02-2017, 11:06
Gunaydin hoş geldin abi

Erah
15-02-2017, 11:08
İHLAS ve İHYAY'ın İHGZT hisselerinin 21 milyonu rehin.

OYAK ve Ziraat'te 23 milyondan fazla hisse bekliyor. Onların takastan tamamıyla çekildiğini düşünün.

Kaldı ki şirket bu hisseleri hem krediler için kullanıyor hem de yok pahasına kaptırmak istemez. Bu kadar hisse giderse toplamak çok çok zor olur. Ciddi bir yukarı çekme hareketi görebiliriz. Sonuçta halka arz fiyatı 2.62 liraya geliyor.

en çok merak ettigim ne kadar süreligine rehin bi süre var mı yoksa bankalar istedigi zaman çagırabilir mi? al kardeşim hisselerini ver o günkü degerinden paramı .... misal 1 tl den verdi rehin verdiginde hangi rakam üzerinden verdi şimdiki rakamdan 40 kruş tan geri verir mi ?

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:09

Günaydın kardeşim. Sağlık sıhhatin yerindedir umarım.
Biz de burda dünyayı kurtarmaya çalışıyoruz. :he:

Topik dışına çıktın mı gerçek dünya başlıyor. Hele bir de TV'de haberlere baktın mı moraller yerle bir...
Yok Rusya yanlışlıkla şunu yaptı ... OSMANLI'nın en büyük düşmanı!
En güzeli buralardan ayrılmamak.:clown:

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:15
en çok merak ettigim ne kadar süreligine rehin bi süre var mı yoksa bankalar istedigi zaman çagırabilir mi? al kardeşim hisselerini ver o günkü degerinden paramı .... misal 1 tl den verdi rehin verdiginde hangi rakam üzerinden verdi şimdiki rakamdan 40 kruş tan geri verir mi ?

Bilançolardan anlaşılmıyor maalesef. Ya da ben anlamadım. Herhalde şirketten de bilgi almaya çalışmak gerekiyor.

Benim asıl kafama takılan ve burda daha önce de yazdığım bir durum vardı. 20 küsur milyon hisse bir ara 200 milyondan fazla TRİ'a denk geliyordu. Geçen sene bu TRİ baya azaldı.

Şu anda 20 milyon civarı hisse 130 küsur milyonluk TRİ için kullanılıyor. Bu durumda hisselerin değeri nedir?
Çok mu mantıksız bir soru?

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:21
Öner kardeşim İHLAS son 1 yılda çok ciddi yabancı artışı var. Gerçek ya da değil. Görünen 35-40 milyonluk alım var.
OYAK ve YKredi'de alımda. Tera'da bunların bir aygıtı zaten.:he:

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:23
İyi bir bilançodan önce İHLAS hisselerini elden geldiğince zulalamak icab eder.

2013 te İHLAS sert düşerken bilançosu nasıldı? Bugünlerde yapılan satışlar, KAR ve ertelenmiş gelirlerin ne kadarını görüyorduk?

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:32
GOP için herhalde Varlık Fonu devreye girebilir. Ama hala bir problem var.

İHLAS'ta çok fazla TRİ var.:hayır: Varlık fonu bu işler için kredi veremez diye biliyorum. O, projelere finansman sağlayacak.

İHLAS, olan borçlarını kapatmak için bankalara muhtaç sayılır.

Bu durumda ne yapmalı? Ya gruptaki hisse değerleri yükseltilerek nominalin üstüne atılacak ve oralarda bişeyler düşünülecek (Örneğin bedelli) ya da şirket satışı yapılacak.

Adamlar şirket satsa borçlarını çok rahat kapatır.

2011 de Milliyet'in sadece marka değeri yaklaşık 50 milyon dolara satılıyorsa bugün İHGZT satılsa kaç para eder?

Bu konjenktürde bu şirketleri satar mı? Hele hele BASIN-YAYIN dan çıkmak.:hayır:
Gücü değerinden çok çok fazla.

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:37
Varlık fonuna hisse devrinden sonra sanki banka haberleri de kesildi.:he:

Bence çok yanlış, o ayrı konu...

Erah
15-02-2017, 11:43
GOP için herhalde Varlık Fonu devreye girebilir. Ama hala bir problem var.

İHLAS'ta çok fazla TRİ var.:hayır: Varlık fonu bu işler için kredi veremez diye biliyorum. O, projelere finansman sağlayacak.

İHLAS, olan borçlarını kapatmak için bankalara muhtaç sayılır.

Bu durumda ne yapmalı? Ya gruptaki hisse değerleri yükseltilerek nominalin üstüne atılacak ve oralarda bişeyler düşünülecek (Örneğin bedelli) ya da şirket satışı yapılacak.

Adamlar şirket satsa borçlarını çok rahat kapatır.

2011 de Milliyet'in sadece marka değeri yaklaşık 50 milyon dolara satılıyorsa bugün İHGZT satılsa kaç para eder?

Bu konjenktürde bu şirketleri satar mı? Hele hele BASIN-YAYIN dan çıkmak.:hayır:
Gücü değerinden çok çok fazla.

yapabilecegi şeylerden biri gop projesi için yabancı bir ortak körfez sermayesi de olabilir başkada fakat kim bunlara güvenir ? şu aşamada basın yayını elden çıkarmayı aklının ucundan bile geçirmezler tv kanallarından birini tekrar eski günlerine dönderip satabilirler mi tv 8 acun 80 milyon dolara alıp 120 milyon dolara bir bölümünü satmıştı karlı bir iş medya tabii usta insanların ellerinde olursa

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:43
http://i.hizliresim.com/ZMr7kk.png (http://hizliresim.com/ZMr7kk)

http://i.hizliresim.com/ZMr7kk.png

Citi 3.5 milyon oldu sayın arkadaşlar. 5.sıraya yükseldi. Devamı gelir inşallah.

turkfun
15-02-2017, 11:45
Günaydın kardeşim. Sağlık sıhhatin yerindedir umarım.
Biz de burda dünyayı kurtarmaya çalışıyoruz. :he:

Topik dışına çıktın mı gerçek dünya başlıyor. Hele bir de TV'de haberlere baktın mı moraller yerle bir...
Yok Rusya yanlışlıkla şunu yaptı ... OSMANLI'nın en büyük düşmanı!
En güzeli buralardan ayrılmamak.:clown:

Hocam işe döndük ama tat tuz yok herşey çok karışık,yoğun bir işten çıkarma ve kadrolu çoğu yönetici sezonluğa çevriliyor , e işler bizim tarafta hiç iyiye gitmiyor.

kochak
15-02-2017, 11:51
76-78 flamami yapacak bikac gun

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 11:53
yapabilecegi şeylerden biri gop projesi için yabancı bir ortak körfez sermayesi de olabilir başkada fakat kim bunlara güvenir ? şu aşamada basın yayını elden çıkarmayı aklının ucundan bile geçirmezler tv kanallarından birini tekrar eski günlerine dönderip satabilirler mi tv 8 acun 80 milyon dolara alıp 120 milyon dolara bir bölümünü satmıştı karlı bir iş medya tabii usta insanların ellerinde olursa

Cankurt kardeşimize bir sormak lazım. Son zamanlarda şirket civarlarında Arap-tarzı giyimli kimse görülmüş mü?:he:

Erah
15-02-2017, 11:55

ayrıca lehlerine oluşturulan hiç bir haberi kap a bildirmiyorlar haber özürlü bunlar:td: ancak ya devre kesici olursa ya brüt takas yada bilanço zamanı gelince görüyoruz mantar haber hepsi hiç mi lehine gelişen bir durum yok aldıgınız işleri yazsanıza .. yanlız osmanlı dan duyuyoruz aldıgınız fason işler igazete tirajlarını o da olmasa haber alamıyacagız :cool: sagolsun :gulen:

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 12:01
http://i.hizliresim.com/R1aoD6.png

İHLAS son 1 yıl. Citi 28.6 milyon, YKredi 8.3, Deutsche 5.4 milyon artış.

Toplayanlar fiyatın kelepir olduğunu düşünüyorsa takasta görünenden daha fazla alım yaptıkları düşünülebilir.
Fiyat fazla yükselmesin diye birçok aracı kurumdan alım yapıyor olabilirler.

Muhtemelen en iyi alımları İŞ gibi çok çıkış görünen kurumlardan yapabilirler.:notr:
Bunları takip etmek zor.

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 12:08
Hocam işe döndük ama tat tuz yok herşey çok karışık,yoğun bir işten çıkarma ve kadrolu çoğu yönetici sezonluğa çevriliyor , e işler bizim tarafta hiç iyiye gitmiyor.

Dövizin etkilerini yvaş yavaş görmeye başladık. Gazete fiyatları ble arttı.
Türkiye gazetesinin fiyatı bile %33 artmış. Hesapla artık.

Herhalde yılın 2.yarısı ekonomi daha da zorlayacak. Ama hükümetin yanındakiler ve diğerleri diye bakmak lazım.

ayrıca lehlerine oluşturulan hiç bir haberi kap a bildirmiyorlar haber özürlü bunlar:td: ancak ya devre kesici olursa ya brüt takas yada bilanço zamanı gelince görüyoruz mantar haber hepsi hiç mi lehine gelişen bir durum yok aldıgınız işleri yazsanıza .. yanlız osmanlı dan duyuyoruz aldıgınız fason işler igazete tirajlarını o da olmasa haber alamıyacagız :cool: sagolsun :gulen:

Sağolsun Dr.Google var.:clown: O da olmasa dediğin gibi.
Olumlu bir haber geçerler, maazAllah hisse fiyatları yükselir ve yatırımcılar da azcık para kazanır.:hayır:

KOÇ grubuna bak kardeşim. FORD nasıl geçiyor haberleri.

Şurda bir emeğimizin karşılığını alalım da hele...

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 12:11
İHLAS'ın 2 büyük projesi (BizimEvler-6 serisi) bitmiş durumda. Herhalde satışlar tamamlanmıştır veya tamamlanmak üzeredir.
Çıkıp açıklasana bunu. Arada borsaya haber geçsene... Biz de bilançoya yansıyacak parayı anlayalım.

Bunların paraları bu ve bir sonraki bilançoda görülür.

Ayrıca Kristalşehir ve Bizimevler7 de devam ediyor.

Adamlar yatsa 1.2 milyar ertelenmiş gelir var.

Şimdi bir de GOP gelecek. Yani GOP gelirleri 1 sene sonra gelmeye başlasa İHLAS arada boş mu duruyor olacak?

Erah
15-02-2017, 12:18
İHLAS'ın 2 büyük projesi (BizimEvler-6 serisi) bitmiş durumda. Herhalde satışlar tamamlanmıştır veya tamamlanmak üzeredir.
Çıkıp açıklasana bunu. Arada borsaya haber geçsene... Biz de bilançoya yansıyacak parayı anlayalım.

Şimdi bir de GOP gelecek. Yani GOP gelirleri 1 sene sonra gelmeye başlasa İHLAS arada boş mu duruyor olacak?

armutlu var gürpınar var boş durur mu sizce .. inşaat bu milletimiz ekmek almıyor aş almıyor konut alıyor:he: nasıl para yoksa insanlarda ... kapan kapana her yerden inşaat fışkırıyor insandan çok inşaat var her yerde:)

Erah
15-02-2017, 12:31

üstad esaretin bedeli diye bir filim vardı izlediniz mi? .. The Shawshank Redemption hapisanesi vardı meşhur .... ihlası o hapishaneye kendimide o hapishanede tıkılmış eziyet ve işkence görmüş insanlara benzetiyorum fakat filimin sonu esaretimin bedeli olacak... bedelini alacagımmmmmm tıpkı onun gibi ..... çok filim izledim üstümmü açık kaldı acaba nedir bugün :he:

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 12:36
üstad esaretin bedeli diye bir filim vardı izlediniz mi? .. Shawshank hapisanesi vardı meşhur .... ihlası o hapishaneye kendimide o hapishanede tıkılmış eziyet ve işkence görmüş insanlara benzetiyorum fakat filimin sonu esaretimin bedeli olacak... bedelini alacagımmmmmm tıpkı onun gibi ..... çok filim izledim üstümmü açık kaldı acaba nedir bugün :he:

Abi senin yolculuk baya sürdü tabi. :he:

Bakma güldüğüme. Ne sabır kardeşim.:super:

Emeğinin karşılığını alacaksın inşallah. Ne gerekiyorsa yapılacak.:yes: Çalışmaya devam.

eainvestment
15-02-2017, 14:15
Cankurt kardeşimize bir sormak lazım. Son zamanlarda şirket civarlarında Arap-tarzı giyimli kimse görülmüş mü?:he:
Üstadım dün yatırım finansman almamış izlemişti, iş yatırım aldığı için böyle bir pozisyon aldılar diye düşünüyorum. Bugün iş yatırım büyük ihtimalle satıcı konumunda ve kağıdı baskılıyor. YTD.

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 14:33
Üstadım dün yatırım finansman almamış izlemişti, iş yatırım aldığı için böyle bir pozisyon aldılar diye düşünüyorum. Bugün iş yatırım büyük ihtimalle satıcı konumunda ve kağıdı baskılıyor. YTD.

Tahtanın duruşu çok hoşuma gidiyor. Güzel olacak inşallah. Gözü orta-uzun da yukarıda.
İŞ bence alıma devam edecek. Bir süre sonra da YKredi teşrif ederler.
Bunlar 2-3 gün dursun rahatsız olmaya başlarlar. :he: Elleri kaşınır.:he:

Citi'de bu kadar senet biriktikten sonra gerisi gelmezse yazık olur diyorum.

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 14:39
armutlu var gürpınar var boş durur mu sizce .. inşaat bu milletimiz ekmek almıyor aş almıyor konut alıyor:he: nasıl para yoksa insanlarda ... kapan kapana her yerden inşaat fışkırıyor insandan çok inşaat var her yerde:)

Erah kardeşim bu arada Armutlu tatil köyü de biten projeler arasında.:wink:
İHLAS İnşaat'ın biten projeler sayfasına bakarsanız son durumu görürsünüz.
Artık paraları olgun Armut gibi toplama zamanı.:)

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 14:43
İHGZT'de yılların birikimi var. Kaç yıllardır bütün beklentilere, gayrimenkul satışlarına, İHA'nın alımına tepki vermiyor.
Alınan işler borsaya bildirilmiyor... Neden acaba? Hisseleri ucuz ucuz toplamak istediklerini düşünüyorum.

Yılların biriken beklenti ve karları konjenktürle birlikte tahtada pozisyon alan gruba ve dolayısıyla da bize yarayacaktır inşallah.:super:

Erah
15-02-2017, 14:48
Erah kardeşim bu arada Armutlu tatil köyü de biten projeler arasında.:wink:
İHLAS İnşaat'ın biten projeler sayfasına bakarsanız son durumu görürsünüz.
Artık paraları olgun Armut gibi toplama zamanı.:)

geriden geliyorum üstad kendimi güncelliyim:he: en iyisi .... armut toplama mevsimi gelsin inş :he:

eainvestment
15-02-2017, 14:51
İHLAS bugün eğer 40-41 kapatabilirse, biz de tekrar 80lere merhaba deriz.
Pasif alımda iştah var tahtada, ama aktiften almaya yanaşmıyor.
Bu yatırım finansmanın yahut creditin tarzına benzemiyor.

eainvestment
15-02-2017, 15:14
77 ve üzerindeki her kapanış olumlu.Ama artık 80'lere gitmen gerek senin.

O_S_M_A_N_L_I
15-02-2017, 15:32
İHLAS bugün eğer 40-41 kapatabilirse, biz de tekrar 80lere merhaba deriz.
Pasif alımda iştah var tahtada, ama aktiften almaya yanaşmıyor.
Bu yatırım finansmanın yahut creditin tarzına benzemiyor.

Spek kardeşimiz için sorun olacağını sanmıyorum. Tahminim olmuş Armutları bekliyorlar.

Bu arada misafirim var. Arada kayboluyorum. İşi aksatıyoruz.

Arkadaşlar birisi İHGZT'nin yatırım yapıyor olabileceğinden sözetmiş. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Satışlar 9 aylıkta sabitken 12 aylıkta 5 milyonluk artış var. Hatırlatırım.

eainvestment
15-02-2017, 15:44
Spek kardeşimiz için sorun olacağını sanmıyorum. Tahminim olmuş Armutları bekliyorlar.

Bu arada misafirim var. Arada kayboluyorum. İşi aksatıyoruz.

Arkadaşlar birisi İHGZT'nin yatırım yapıyor olabileceğinden sözetmiş. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Satışlar 9 aylıkta sabitken 12 aylıkta 5 milyonluk artış var. Hatırlatırım.
İnşallah güzel bir amut da biz yeriz Osmanlı üstadım.