PDA

View Full Version : 2. BebeĞİmİz Beyİn Kanamasi GeÇİrdİ.

Pages : [1] 2

dalgıçkerem
10-06-2007, 02:29
Herkese merhabalar bende kendi bebeğimde yaşadığım bi rahatsızlığı paylaşmak istedim, belki bu konuda aynı şeyleri yaşamış arkadaşlar olurda birbirimizle yaşadıklarımızı paylaşır, fikir alışverişinde bulunabiliriz. Evet kısaca anlatıyım 2. bebeğimiz muhammed 15 eylül 2006 tarihinde sağlıklı bi şekilde dünyaya geldi, doğumu istanbulda gerçekleşti, muhammed 1 aylık olduğu zaman doktorumuza götürdük genel kontrol için, kontrol gayet güzel geçti. Muhammed bebeğimiz gayet sağlıklı idi, ta ki 45 günlük oluncaya kadar. Evet 30 ekim akşamı eşim muhammedi emzirirken, muhammed birden fenalaştı, nefes alamadı, gözleri kaydı, sanki muhammed elimizde ölüyordu ve o anlarda insan çok çaresiz oluyo, muhammedi kucağımıza aldığımız gibi hızla bize en yakın özel ataköy hastanesi acil servisine götürdük (tabi o anları burada ifade etmem imkansız), neyse muhammedi hemen acil servise aldılar, tabi bu arada bi sürü işlemler yapıldı ve muhammed biraz olsun kendine geldi, ama durum baya ciddiydi (muhammed soğuk havale geçirmişti). Geceyi orada geçirdik, muhammede serum takıldı, bazı ilaçlar verildi sakinleştirici. Ertesi sabah doktorumuz bize durumun çok ciddi olabileceğini ve daha teferruatlı bi araştırma için, en kısa zamanda bi üniversite hastanesine gitmemizi önerdi. İnsan tabi o gibi durumlarda çok hızlı ve doğru karar vermek durumunda. Ben tabi çıkış işlemlerini yaparken muhammedi nereye götürebiliriz diye düşünüyordum, bizim sürekli gittiğimiz ve doktorlarından memnun kaldığımız vatan caddesindeki TDV 29 mayıs hastanesine gitmeye karar verdik, yolda giderken hastaneyi aradım durumu izah ettim, gittiğimizde zaten bizi bekliyorlardı, çocuk doktoru halil bey, acilen muhammedi genel bi kontrolden geçti ve kan tahlili istedi, aynı zamanda bi EEG testi ve beyin için renkli ultrason çekilmesini istedi. Evet burayı kısaca geçiyim kan tahlilleri, EEG testi ve US çekildi. US raporunda; sol lateral ventrikül temporal hornu lokalizasyonunda 14 mm çapında hipoekoik alan izlenmetedir (lokalize ventriküler sistem genişlemesi? koroid fissür kisti?), belirtilmiş. Tabi US raporunu görünce doktorumuz bunun ciddi bi durum olabileceğini ve acilen beyin tomografisi istedi. BT içinde 2 kasım sabahına gün aldık, 2 kasım sabahı muhammede anestezi yaparak (tabi bi gün önceden aneztezi doktoru muhammede aneztezi yapılabilir raporunuda vermişti) BT'sini çektiler. BT uzmanları henüz rapor çıkmadan çocuk doktorunu aradılar durumun ciddi olduğunu, bildirdiler ve doktorumuzda gelerek durumu izah etti ve hiç vakit kaybetmeden bizi SAK (beyin kanaması) teşhisiyle çapa cocuk acile sevk ettiler. Tabi bu arada çok şeyler yaşıyoruzda burada yazsam bitmez. neyse 2 kasım öğlene doğru çapa cocuk acile getirdik muhammedi, tabi muhammedi beyin kanaması geçirdiği öğrenildiği için çapa cocuk acilde doktorların neredeyse tamamı muhammedin yanına gelmişti, hemen nöroşirürji doktoru sn. Akın Sabancı'yı çağırdılar tabi bu işlerin esas uzmanları onlarmış sonradan öğrendiğimize göre. Akın bey 29 mayısta çekilen BTnin cdsini inceledikten sonra buradada daha teferruatlı bi MR çekilmesini istedi, çapa radyoloji bölümü arandı, radyoloji bize bi kaç gün sonraya randevu verebiliriz diyince, dk. Akın telefonu aldığı gibi, çapa hastanesinde eğer bi MR çekilecekse en acil hasta muhammed dedi ve tabi bu telefon konuşmasının bitmesiyle muhammedin radyoloji bölümüne inmesi bir oldu ( bu arada göstermiş oldukları ilgiden, bize verdikleri moralden ve tedavilerinden dolayı sn. Akın Sabancı beye ne kadar teşekkür etsek azdır), yazıyorum ama yazınında sonu gelmeyecek çapada 18 gün kaldık. Ve bu arada sanki bi mucize oldu sabaha çıkması zor denilen muhammed bebeğimiz iyiye doğru gidiyordu Allaha şükür. Çapa çocuk acildeki bütün doktorlara teşekkürlerimi sunarım buradan, bölüm başkanı prof. Nedret Uzel hanıma, doç.dk Raif beye, dk. Soline hanıma, dk. Feride hanıma ve adını sayamadığım bütün doktorlara. Şimdi muhammed bebeğimizin, çapa hastanesi çocuk nörolojisi ana bilim dalı başkanı Profesör Mine Çalışkan hanımın kontrolunde. belli zamanlarda rutin muayeneleri oluyor, Allaha binlerce şükürler olsun muhammed bebeğimiz şimdi 9 aylık oldu, ve inşallah Allahın izniyle tamamen iyileşecek.

dalgıçkerem
10-06-2007, 02:35
Muhammed bebek, ilk rahatsızlandığı gece ataköy hastanesinde

Çetin Sürel
10-06-2007, 02:37
allah geçmiş etsin, hiçbir iz kalmasın inşallah,hastalık en zor imtihan,para pul kaybetmişiz hikaye.oda olmasa kimse yüzüne bakmıyor gerçi...

dalgıçkerem
10-06-2007, 02:44
allah geçmiş etsin, hiçbir iz kalmasın inşallah,hastalık en zor imtihan,para pul kaybetmişiz hikaye.oda olmasa kimse yüzüne bakmıyor gerçi...

Teşekkür ederim Çetin Sürel arkadaşım, dün cumartesi günü randevumuz vardı, Allaha binlerce şükür, Mine hanım muhammedin gelişimini gayet iyi buldu. Allahın izniyle iyileşecek inşallah.

mf2hd
10-06-2007, 02:45
gecmıs olsun.dualarımız sızınle.

Red Kit
10-06-2007, 02:47
Dualarım seninle Muhammed bebek, herşey geçecek herşey çok güzel olacak.

Büyük geçmiş olsun.

TOPTANCI
10-06-2007, 02:48
Geçmiş olsun Allahtan acil şifalar dilerim ...inşallah tamamen iyileşsin

dalgıçkerem
10-06-2007, 02:48
Bu resimde çapa çocuk acildeki ilk günlerde muhammedin, bu resimleri şuan ekliyorum ama inanın gözlerim dolarak ekliyorum.

BUSHIDO
10-06-2007, 02:50
Gecmis olsun. Cok zor anlar, gunler gecirmissiniz ve Insallah oglunuz sihhatine en kisa surede tamamen kavusur.
Sevgilerimle.

kartal35
10-06-2007, 02:52
geçmiş olsun dalgıç kerem .

beyinkanaması neden olmuş belirlenebildimi.

patates22
10-06-2007, 02:57
Geçmiş olsun. Allah bir daha böyle zor günler yaşatmasın...

dalgıçkerem
10-06-2007, 02:58
Bu saatte burada yazan herkese çok çok teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun. Bu 8 ay içinde öyle haleti ruhiyeler içinde oldumki anlatmam çok zor. Çapada kaldığımız 18 gün içinde, gündüzleri hastanede, geceleride eşim, muhammedin yanında, ben araba sabahlıyordum. Çoğu geceler, gece 2de 3de çapada boş sokaklarda ağlayarak yürüyordum. Ama Allaha inancım hiç eksilmedi, herkes hayatta bi sınavdan geçiyor ve bu sınavda da sabırlı olmak ve isyan etmemek gerek.

ayyan
10-06-2007, 02:59
geçmiş olsun.. acil şifalar dilerim..

dalgıçkerem
10-06-2007, 03:03
geçmiş olsun dalgıç kerem .

beyinkanaması neden olmuş belirlenebildimi.

Beyin cerrahları 45 günlük bi bebekte bu tip vakaların çok ender olduğunu ve doğuştanmı yoksa sonradanmı olduğu konusunda bişey söylemediler. Beynin sol orta kısmında görme duyularına yakın bölümdeki damar kümesinde bi baloncuk oluşuyo ve buradan kanama oluyo. Ama şuan Allaha şükür görmesi felan iyi.

dalay lama
10-06-2007, 03:03
Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim!

DARTİNO
10-06-2007, 03:04
Sevgili Dalgıçkerem evli değilim baba değilim ama seni anlıyorum.En kısa zamanda sağlığına kavuşması en büyük temennim.İnanki yapabileceğinin en iyisini yapmışsın paniğe kapılmadan.Dualarım sizinle birlikte...

dalgıçkerem
10-06-2007, 03:06
Allah hepinizden razı olsun, zaten muhammedin en iyi ilacı yapılan dualar.

TCM
10-06-2007, 03:15
-Geçmiş olsun. Allah ım kimseye çekilmeyecek dert, zamansız ve kötü ölüm vermesin.

dalgıçkerem
10-06-2007, 03:16
Bu resimde beyne mr anjiyo yapıldıktan sonra anesteziden uyandığı anki resmi

1903
10-06-2007, 03:29
Kardeşim Allah çocuğunu sana bağışlar inşallah.Bütün kalbimle evladına(evladımıza)acil şifalar diliyorum.Kahroldum,dualarım Muhammed'in için...

adnanfd
10-06-2007, 03:55
sn dalgıçkerem geçmiş olsun.acil şifalar dilerim.bu tür vakalarda üniversite hastaneleri gerçekten bir numara.yedi yıl önce benimde eşim rahatsızlanmıştı.doktor doktor gezdik.sonunda uludağ üniversitesinde teşhis konuldu.şu anda benden bile daha sağlıklı.sağlıkta en zor olanı teşhis koymaktır.teşhis konulduktan sonra tedavi kolaydır.

ÇAKAL
10-06-2007, 04:03
Hastalıkta sağlıkta Cenab_ Hak'tan sevgili kardeşim.İmtihandayız bu yalan dünyada.Rabbim herkesi bi şekilde sınava tabii tutuyor.Derdi veren Rabbim şifasını da verir.İsmini Hz.Peygamberimizden (s.a.v.)alan yavrumuz inşallah onun hürmetine bundan sonraki hayatını sağlıklı bir halde devam ettirir.Daha uzun yazmak isterdim lakin şimdi Beylikdüzü'nden Eyüp Sultan'a namaza yetişmem lazım.Dualarım onunla olacak.Sevgiler.

efendiaslan
10-06-2007, 04:26
Büyük geçmiş olsun.
İnşallah bugünlerde geçer.
Doktorlarımız gereğini yapmış.
Bundan sonrası O'nu verene ait.
Bize düşende hayırla sabretmek.
Allah, hem oğlunuzun, hem eşinizin hemde senin yardımcın olsun.

adabeyi
10-06-2007, 07:17
Geçmiş olsun Sn dalgıçkerem...
dualarımız evlatlarımıza.

orhanboz
10-06-2007, 08:40
Abi, büyük geçmiş olsun İnşallah yavrunuz tez zamanda salığına kavuşur.

Dua etmekten başka elimden bir şey gelmiyor. Ben de babayım.

Allah yavrularımızı bize bağışlasın.

Saygılarımla…

ertan
10-06-2007, 09:02
büyük geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun...

benzer sıkıntıları ben de yaşadığımdan sizi anlayabiliyorum...

insan kendi kendine sorular soruyor, benim günahım ne, bu çocuğun günahı ne, neden ben, neden çocuğum vb...

Dualar ve inancınız sizin en büyük yardımcınız oluyor, bir arkadaşın dediği gibi sınav gibi bir şey...

sevgiler...

chemeng
10-06-2007, 09:42
abi büyük geçmiş olsun...allahın izni ile sağlığına tamamen kavuşur...
rabbim insanlara çekemeyeceği yük vermezmiş...
allah yar ve yardımcınız olsun...

dalgıçkerem
10-06-2007, 10:07
Arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun, göstermiş olduğunuz ilgiden dolayıda çok teşekkür ederim. Evet zor iş hastalık işleri, hele bi bebeğin hasta olması başka bişey, derdini anlatamaz, bişey söyleyemez, bizim muhammed hastanedeyken, tahlil için kan alıcaklar ufacık bebek tabi elleri ayakları (45 günlük) hemşireler damarını bulmak için bazen 7-8 sefer iğneyi batırıyolardı. İlk günlerde insan dayanamıyor bu durumlara ama zaman geçtikçe bi nebze alışıyorsun, herkes görevini yapmak zorunda.

dalgıçkerem
10-06-2007, 10:14
Bu resimdede muhammed bebek hastanede ilk kez ağızdan beslenirken

Paşam
10-06-2007, 10:26
Geçmiş olsun,
Bu kadar minikken çok zor bir rahatsızlığın üstesinden gelen Muhammed 'in uzun ömrü boyunca görüp göreceği en büyük dert bu olsun.
Allah O'nu, sizi ve herkesi korusun ve yanınızda olsun, Tüm hastalarada şifalar versin inşallah

orhanboz
10-06-2007, 10:35
...... tahlil için kan alıcaklar ufacık bebek tabi elleri ayakları (45 günlük) hemşireler damarını bulmak için bazen 7-8 sefer iğneyi batırıyolardı... İlk günlerde insan dayanamıyor bu durumlara ama zaman geçtikçe bi nebze alışıyorsun, herkes görevini yapmak zorunda.

Sn. dalgıçkerem, sağlık görevlilerini işine karışmak haddim değil ancak, bebekler için genelde topuktan kan alınıyor diye biliyorum. Topukta ufak bir iğne batırıp çok ince tüp vasıtasıyla akan kanı tüpün içinde topluyorlar. En azından sizin dediğiniz gibi 7-8 sefer iğne batırmak zorunda kalınmıyor. Tek seferde 3-4 tüp kan numunesi alınabiliyor.

Beni lütfen yanlış anlama, istersen bu durumu sağlık görevlilerine ilet. Bir hastanede benim başıma da geldi. Görevli hemşire, tahlil için damardan kan numunesi almaya kalkıştı da müsaade etmemiştim. Topuktan kan almasını, aksi halde başka bir hastaneye gideceğimi söyledim. Hemşirede topuktan kan almak zorunda kalmıştı.

Tekrar geçmiş olsun.

Saygılarımla…

dalgıçkerem
10-06-2007, 11:01
orhanboz arkadaşım dediğiniz doğru, muhammedinde topuğunda ufak tüplerle çok kan örneği alındı, benim demek istediğin; serum ve ilaç vermek için damara takılan kelebekleri kastetmiştim.

pinky
10-06-2007, 11:05
Sevgili dostum topiği baştan sona dikkatle okudum. 12 kere beyninden operasyon geçiren bir yakınım için 5 sene hastahanelere taşınan ve bazen sıralarda uyuyan biri olarak seni çok iyi anlıyorum. Allaha şükretmekten başka yapabilecek birşeyin olmadığını da biliyorum. Bebeğinin ülkenin en iyi hastahanelerinde birinde olduğunu unutma ve inancını asla kaybetme. Kötü günler devamlı değildir inan bana arkadan çok mutlu günler gelecektir. Bebeğe acil şifalar diler size ve annesine sabırlar dierim.

MAKİNİST
10-06-2007, 11:13
Geçmiş olsun dostum...Allah bir daha göstermesin...

rekorb
10-06-2007, 11:25
Topiği görünce çok endişelendim. Ama Muhammedimiz direnmiş ve bu rahatsılığın üstesinden gelmiş. Muhammedimize acil şifalar dilerim. Sizlere de Allah sabırlar versin. Çok zor bir durum. Allah çocuklarımızı bizlere bağışlasın.

Ali Baba
10-06-2007, 11:32
Büyük gecmis olsun.

tekniker
10-06-2007, 11:38
Geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum.Dualarımız sizinle.

engindeniz
10-06-2007, 11:52
Büyük geçmiş olsun...

Muhammed bebeğe Allah' tan acil şifalar...

Dualarımız Muhammed bebekle...

Güzel günlere yakın zamanda ulaşmanızı ve bu günleri unutmanız dileğiyle...

Sevgiyle, inançla, dostların dualarıyla, ailenin dayanışma desteğiyle aşacağınız bu buhranlı günleri metanet içersinde ve güçlü yaşamanızı diliyorum...

yozgatlı
10-06-2007, 11:59
büyük geçmiş olsun

sabır ve dua zamanları atlamışsın inşallah bundan soınrada hayırlısı olur ...

dışardan söylemesi kolaydır ama geçirdiginiz zorlukları tahmin edebiliyorum inşallah saglıkla bir şekilde büyüdüğünü ve ilk universiteyi bitirdigini hayata atıldıgını evlendiğinide göürsünüz...

serdarkus
10-06-2007, 12:01
Ateş düştüğü yeri yakar lafının anlamını ilk o zaman anlamıştım. İlk çocuğunu birkaç günlükken anlamsız bir nedenle kaybetmiş biri olarak, sizi çok iyi anlıyorum. Sabrınız bol olsun.. tez şifa diliyorum.

demircan
10-06-2007, 12:01
acil şifalar dilerim iyi olacak eminim

tokenring
10-06-2007, 12:05
geçmiş olsun,inşaallah tamamen iyileşecektir..

VOLVO
10-06-2007, 12:12
Sn.Dalgiçkerem sizi hep Zorlu Enerji için "bir cacık olmaz" teriminizle hatırlıyorum.Bende diyorumki Muhammedimizede bir cacık olmaz:super:. En kısa zamanda sağlığına kavuşacak inşallah. Dualarımız onunla. Koca hayatında göreceği tek dert olur inşallah bu.
6.5 aylık doğmuşum o zamanki teknoloji ile düşünsenize. Doktorlar 2 hafta sonra 3 hafta daha yaşar demişler.Ben inat ettikçe sakat kalır demişler. O tespitlerine de direnince kör demişler. Ama hep galip gelmişim:)

Muhammed bebek de galip gelecek.Bu kesin. Bir baba olarak size düşen Anne'ye ve bebeğe sıkı sıkı sarılıp destek olmaktır. Ailenizle mutlu günlerin fotoğraflarını da ekleyeceğiniz günleri sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Sevgi ve saygılarımla...

toros
10-06-2007, 12:16
Geçmiş olsun. Allah sizin ve bebeğinizin yardımcısı olsun.

Çok önemli gördüğüm bir konuyu ben de kısaca bahsetmeden geçemeyeceğim. İki oğlum da Bakırköy incirli hastanesinde doğdu. İkinci oğlum 1996'da doğduktan bir hafta sonra ÇAPA'dan aradılar. "çocuğunuzda Fenilketonüri (http://www.saglikansiklopedisi.com/konu/Fenilketonüre) olabilir. Bize getirin test yapacağız" dediler. Hastalığı daha önce duymamıştım. Hemen bir doktor müşterimle görüşerek hastalık hakkında bilgi aldım. Tarifsiz duygular içinde ÇAPA'ya ulaştık. Tekrar test için topuktan kan aldılar. Bununla yetinmeyip Kadıköyde Hipokrat labratuvarına da kan verdik. Test sonuçları (tam hatırlamıyorum) 1 haftaya yakın zamanda çıkıyordu. O bir haftada bir yıl yaşlandık. Sonuç olarak, testler temiz çıktı. Rahatladık.

Gelmek istediğim nokta şu:
Meğer hastaneler, otomatik olarak her doğan çocuktan kan alarak çapaya gönderiyorlarmış. Bize bunları boşuna yaşattıkları için sisteme kızabilirdik. Ama kızmadık. Çünkü ya gerçekten olsaydı. (İlk test'de yanılma payı olabiliyormuş). Zamanında farkedildiğinde sadece diyet yaparak çok sağlıklı bir insan olabilecekken, farkedemeyebilirdik. Her ne kadar çok üzülmüşsek de bu otomatik fenilketonüri testi sistemini getirenlere ve uygulayanlara teşekkür ediyoruz. Eminim birçok çocuk, sistem sayesinde zamanında farkedilerek sağlığına kavuşmuştur.

Yeni çocuğu olanlar veya olacak olanlar, lütfen bu testin hastane tarafından yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Yapılmamışsa siz yaptırın.

Muhammed bebeğe sağlıklı bir ömür dilerim.

AVCI06
10-06-2007, 12:24
Sayın dalgıçkerem;
Arkadaşım ilk yazdığın yazını okurken gögsüm daraldı .Çok üzüldüm.
Büyük Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Allah kolaylık versin.
Hem eşinin hem Muhammmed in sana çok ihtiyacları olan bu bu günlerde sen de kendine iyi bak lütfen..Sevgiler.

hoyratım
10-06-2007, 12:28
ikiz cocuk babası olarak acınızı yürekten paylaşıyorum umarım en kısa zamanda şifasını bulur küçük muhammed

KARAHAN
10-06-2007, 12:47
sevgili dost kerem ...dularımız seninle güçlü olasınki muhammet bebege hep destek olasın...dualarımız muhammet bebek ile ki çok çabuk iyileşsin,hepimizi sevince bogsun...

büyük geçmiş olsun ,sevgili kardeşim...

Pedro
10-06-2007, 12:54
Tüm dualarım sizinle...
Umuyorum ki tez zamanda Muhammed oğlumuzun tüm ailesiyle birlikte çekilmiş gülücükler saçan, sağlığına kavuşmuş bir resmini de bu sayfalarda görürüz.

sukufe42
10-06-2007, 13:01
Büyük geçmiş olsun.Dualarımız sizinle.Çocuklarımız ,herşeyimiz.

win win win
10-06-2007, 13:08
Yeryüzündeki en zor sınav,iyi bir babanın evladıyla sınav edilmesidir.Allah çocuğunuza şifa verirken,size ve özellikle annesine takat versin.2 kızım var ve o çapada 5 aylık kızımı elimden düşürdüğümde yaşadıklarımı anımsattınız bana.Aman ya rabbim..Allahım acil şifalarını bağışla....

CERİTKALE
10-06-2007, 13:17
Büyük geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. İnşaallah tam olarak iyileşir.

Erasure
10-06-2007, 13:42
Ailece yazılanları okuduk ve Muhammed'in fotoğraflarını da gördük, çok üzüldük. Sağlıklı günlere kavuşması dileklerimizle, acil şifalar diliyoruz...

dent
10-06-2007, 15:18
emirhan olsa : çocutlar aayamaşın. derdi.
büyük geçmiş olsun.

hakanen
10-06-2007, 15:28
Dalgıçkerem dostum...Büyük geçmiş olsun.
Muhammed zorlukları atlattı....Önce 1.yaş gününü kutlayacaksınız:-)..Sonra kreş ve okul günlerini göreceksin....Sonra üniversite ,askerlik :-)..Ve bir bakacaksın ki Muhammed evleniyor....Sonra torunlarını seveceksin:-))
Bak gör aynen böyle olacak:-)
Sevgiler dostum.Kötü günler geride kaldı..

kaleci1
10-06-2007, 15:32
Büyük geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.En kısa zamanda bu kötü günleri atlatmanızı dilerim.

bikmisbroker
10-06-2007, 15:34
Sevgili Dalgic kerem,
Yazdiklarini okudukca yavrumun kucukken gecirdigi rahatsizliklarda yasadiklarimi hatirladim.
Allah buyuktur, hicbir zaman inancini kaybetme.
Elinden geleni fazlasi ile yapacagini da biliyorum.
Anne Baba olunca bu yazilanlar ve yazdiklarin cok daha iyi anlasiliyor.
Bir SIKINTI ni burada yazarak bizler ile paylasmissin, Umarim bu yazilanlarda sana 1 nebze olsun DESTEK olur.
Muhammed bebege acil sifalar diliyorum kardesim.
Insallah iyilesir hastaneden cikar ve hersey normale doner.
Iyilestigini de bizlere yaz e mi??
Merakda birakma.
Acil sifalar dilerim, keske elimden birseyler gelseydi.

erk43
10-06-2007, 15:39
Kardeşim Allah acil şifalar ihsan eylesin Muhammed'e.. size ve eşinize de bu zor imtihanı verebilmek nasip eylesin... Hem Muhammed'e, hem size güç , kudret ve sabır nasip eylesin..

pasadena
10-06-2007, 15:54
Bu saatte burada yazan herkese çok çok teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun. Bu 8 ay içinde öyle haleti ruhiyeler içinde oldumki anlatmam çok zor. Çapada kaldığımız 18 gün içinde, gündüzleri hastanede, geceleride eşim, muhammedin yanında, ben araba sabahlıyordum. Çoğu geceler, gece 2de 3de çapada boş sokaklarda ağlayarak yürüyordum. Ama Allaha inancım hiç eksilmedi, herkes hayatta bi sınavdan geçiyor ve bu sınavda da sabırlı olmak ve isyan etmemek gerek.Çok geçmiş olsun arkadaşım.Allah sizlere bağışlasın yavrunuzu.Candan aziz tek fani varlık evlattır.

Ilhan Kurtoglu
10-06-2007, 16:07
Sayin dalgickerem,Er hamerrahimin olan yüce ALLAH´in kücük muhammedé saglik ve sihhat vermesini sizlere sabrinizin mükafati olarak dilerim,cok gecmis olsun bütün sifa bekleyen hastalarimiza da ALLAH sifa versin.

kentuf
10-06-2007, 16:12
Büyük geçmiş olsun muhammed 'e ,babasına, annesine .Allah bir daha böyle günler yaşatmasın sağlıklı bir ömür sizlerle olsun .

KripTo
10-06-2007, 16:33
Muhammed'e geçmiş olsun,Allah'ın izniyle tamamen iyileşip turp gibi olacaktır inşallah...Acil şifalar diliyorum...

MAŞALI
10-06-2007, 16:49
baba Allahu Teala dan şifalar diliyorum..geçmiş olsun..

Selçuk
10-06-2007, 17:26
Sn.Dalgıçkerem çok geçmiş olsun, güzeller güzeli yavrunuzu daima sağlıklı görmeniz dileklerimle Allah yardımcınız olsun...

cadfan
10-06-2007, 23:38
Arkadasim büyük gecmis olsun.
Bebeginize acil sifalar diliyorum.
Yazdiklarini okurken soguk terler döktüm.
Cünkü benimde iki cocugum var.

Saygilar
cadfan

tractact
11-06-2007, 10:58
Evlat bambaşka birşey... Yaşadıklarınızı şu 8 ay boyunca yazsaydınız da keşke dualarımızı daha öncelerden edebilseydik... Başkalarının sizin adınıza ettiği dualar daha makbulmuş... Allah yardımcınız olsun... Allah acil şifalar versin... Öncelikle anneye, babaya ve tüm sevenlerinize Allah sabırlar versin...

Sevgili Dalgıçkerem evli değilim baba değilim ama seni anlıyorum.En kısa zamanda sağlığına kavuşması en büyük temennim.İnanki yapabileceğinin en iyisini yapmışsın paniğe kapılmadan.Dualarım sizinle birlikte...

Sn.DARTİNO bu topikte yazılanları umarım birgün baba olduğunuzda da okursunuz ve aradaki farkı anlarsınız... Eminim ki o zaman "ASIL ŞİMDİ ANLIYORUM" şeklinde bir cümle kuracaksınız... Saygılarımla...

Allah kimseyi evlat acısıyla sınav etmesin...

ganesh
11-06-2007, 11:20
Topiği şimdi farkettim, başlığı görür görmez içim sıkıştı...

Bebeğini bir sene boyunca kucağında taşımış ve burnundan hortumla oksijen vermiş bir babayım... Çektiklerinizi çok iyi anlıyorum...

Allah küçük Muhammed'e ve tüm hastalara şifa versin...
Allah kimseyi evladıyla sınamasın...

Sn. Dalgıçkerem, geçmiş olsun

Sabrınızı, çocuklarınızdan ve aldığınız her nefesten duyduğunuz keyfi kaybetmeyin

Onlara ve eşinize sıkı sıkı sarılın

Daha uzun yazmak isterdim de, sizi sıkmayayım... Bir şeyler paylaşmak isterseniz özel mesajınızı beklerim

Tüm babalar çocuklarının ve eşlerinin kıymetini bilsinler, sağlık sorunları yaşamaya gerek kalmadan

Sevgiler

kontrol
11-06-2007, 11:26
Çok geçmiş olsun arkadaşım.
Allah acil şifalar versin.

ekselans
11-06-2007, 11:26
Sn Dalgıçkerem Geçmiş Olsun

Acil şifalar diliyorum

dilemma_2
11-06-2007, 11:31
Syn Dalgıçkerem,
Rabbim Küçük Muhammed'i sizlere bağışlasın.Acil şifalar diliyorum. Dualarımız sizinle.

ghetto
11-06-2007, 11:52
Sn Dalgıçkerem
şükürler olsun ki son durum iyiymiş , Yeğenimizin gözlerinden , yanaklarından öpüyorum .
Geçmiş olsun ...

Palet
11-06-2007, 11:58
Sn.Dalgıçkerem,büyük geçmiş olsun.
Demek küçük Muhammed in (adı gibi aziz olsun) daha alacak nefesi yiyecek lokması varmıs ki Allah onu size bagislamış.
Insallah yakın zamanda tamamen iglestiğini de görürsünüz.Aklınıza kötü şeyler getirmeyin, siz de yavrunuz da
bu sınavı atlatmışsınız.Allah bir daha yasatmasın...

pride
11-06-2007, 11:59
Geçmiş olsun Allahtan acil şifalar dilerim ...

justdoit
11-06-2007, 12:14
Allah acil şifalar versin...

mehcur
11-06-2007, 19:25
allah şifa versin, gerçekten çok güzel bir bebek.benim bebeğim de 10 eylül 2006 doğumlu.bebeğiniz de bir gün sizin gibi buralarda yorumlarda bulunacaktır inşallah.

tmttu
11-06-2007, 19:48
Arkadas, buyuk gecmis olsun. Acil sifalar.

Şafak
11-06-2007, 20:21
buyuk geçmiş olsun Allah acıl şifalar versin her daim.Saglıklı gunler dilerim.

tekir
11-06-2007, 20:43
Dünya bir yana evlat bir yana gerçekten. Allah Kimseyi evladıyla sınamasın. Ne zorluklar yaşadığınızı tahmin edebiliyorum. Hele annesi kimbilir ne üzüntüıler çekmiştir. Gelmiş geçmiş olsun. Sağlıkla mutlululkla büyütürsünüz bundan böyle inşallah.

kaya
11-06-2007, 21:21
Allah üçünüze de güç versin. Umudunuzu hiç azaltmasın.

ipeksay
12-06-2007, 18:40
Herkese merhabalar bende kendi bebeğimde yaşadığım bi rahatsızlığı paylaşmak istedim, belki bu konuda aynı şeyleri yaşamış arkadaşlar olurda birbirimizle yaşadıklarımızı paylaşır, fikir alışverişinde bulunabiliriz. Evet kısaca anlatıyım 2. bebeğimiz muhammed 15 eylül 2006 tarihinde sağlıklı bi şekilde dünyaya geldi, doğumu istanbulda gerçekleşti, muhammed 1 aylık olduğu zaman doktorumuza götürdük genel kontrol için, kontrol gayet güzel geçti. Muhammed bebeğimiz gayet sağlıklı idi, ta ki 45 günlük oluncaya kadar. Evet 30 ekim akşamı eşim muhammedi emzirirken, muhammed birden fenalaştı, nefes alamadı, gözleri kaydı, sanki muhammed elimizde ölüyordu ve o anlarda insan çok çaresiz oluyo, muhammedi kucağımıza aldığımız gibi hızla bize en yakın özel ataköy hastanesi acil servisine götürdük (tabi o anları burada ifade etmem imkansız), neyse muhammedi hemen acil servise aldılar, tabi bu arada bi sürü işlemler yapıldı ve muhammed biraz olsun kendine geldi, ama durum baya ciddiydi (muhammed soğuk havale geçirmişti). Geceyi orada geçirdik, muhammede serum takıldı, bazı ilaçlar verildi sakinleştirici. Ertesi sabah doktorumuz bize durumun çok ciddi olabileceğini ve daha teferruatlı bi araştırma için, en kısa zamanda bi üniversite hastanesine gitmemizi önerdi. İnsan tabi o gibi durumlarda çok hızlı ve doğru karar vermek durumunda. Ben tabi çıkış işlemlerini yaparken muhammedi nereye götürebiliriz diye düşünüyordum, bizim sürekli gittiğimiz ve doktorlarından memnun kaldığımız vatan caddesindeki TDV 29 mayıs hastanesine gitmeye karar verdik, yolda giderken hastaneyi aradım durumu izah ettim, gittiğimizde zaten bizi bekliyorlardı, çocuk doktoru halil bey, acilen muhammedi genel bi kontrolden geçti ve kan tahlili istedi, aynı zamanda bi EEG testi ve beyin için renkli ultrason çekilmesini istedi. Evet burayı kısaca geçiyim kan tahlilleri, EEG testi ve US çekildi. US raporunda; sol lateral ventrikül temporal hornu lokalizasyonunda 14 mm çapında hipoekoik alan izlenmetedir (lokalize ventriküler sistem genişlemesi? koroid fissür kisti?), belirtilmiş. Tabi US raporunu görünce doktorumuz bunun ciddi bi durum olabileceğini ve acilen beyin tomografisi istedi. BT içinde 2 kasım sabahına gün aldık, 2 kasım sabahı muhammede anestezi yaparak (tabi bi gün önceden aneztezi doktoru muhammede aneztezi yapılabilir raporunuda vermişti) BT'sini çektiler. BT uzmanları henüz rapor çıkmadan çocuk doktorunu aradılar durumun ciddi olduğunu, bildirdiler ve doktorumuzda gelerek durumu izah etti ve hiç vakit kaybetmeden bizi SAK (beyin kanaması) teşhisiyle çapa cocuk acile sevk ettiler. Tabi bu arada çok şeyler yaşıyoruzda burada yazsam bitmez. neyse 2 kasım öğlene doğru çapa cocuk acile getirdik muhammedi, tabi muhammedi beyin kanaması geçirdiği öğrenildiği için çapa cocuk acilde doktorların neredeyse tamamı muhammedin yanına gelmişti, hemen nöroşirürji doktoru sn. Akın Sabancı'yı çağırdılar tabi bu işlerin esas uzmanları onlarmış sonradan öğrendiğimize göre. Akın bey 29 mayısta çekilen BTnin cdsini inceledikten sonra buradada daha teferruatlı bi MR çekilmesini istedi, çapa radyoloji bölümü arandı, radyoloji bize bi kaç gün sonraya randevu verebiliriz diyince, dk. Akın telefonu aldığı gibi, çapa hastanesinde eğer bi MR çekilecekse en acil hasta muhammed dedi ve tabi bu telefon konuşmasının bitmesiyle muhammedin radyoloji bölümüne inmesi bir oldu ( bu arada göstermiş oldukları ilgiden, bize verdikleri moralden ve tedavilerinden dolayı sn. Akın Sabancı beye ne kadar teşekkür etsek azdır), yazıyorum ama yazınında sonu gelmeyecek çapada 18 gün kaldık. Ve bu arada sanki bi mucize oldu sabaha çıkması zor denilen muhammed bebeğimiz iyiye doğru gidiyordu Allaha şükür. Çapa çocuk acildeki bütün doktorlara teşekkürlerimi sunarım buradan, bölüm başkanı prof. Nedret Uzel hanıma, doç.dk Raif beye, dk. Soline hanıma, dk. Feride hanıma ve adını sayamadığım bütün doktorlara. Şimdi muhammed bebeğimizin, çapa hastanesi çocuk nörolojisi ana bilim dalı başkanı Profesör Mine Çalışkan hanımın kontrolunde. belli zamanlarda rutin muayeneleri oluyor, Allaha binlerce şükürler olsun muhammed bebeğimiz şimdi 9 aylık oldu, ve inşallah Allahın izniyle tamamen iyileşecek.

Sn Dalgıçkerem geçmiş olsun allah şifalar versin. İnşallah kimse bu durumlarla karşılaşmaz inşallah sizin çocugunuzda sağlıgına kavuşur. :super::super:

dalgıçkerem
12-06-2007, 23:17
Herkese merhabalar, pazar günü öğlenden itibaren interneti açamamıştım, bu akşam açtım ilk baktığım yerde burası oldu tabi, valla şaşırdım ne kadar sevenim varmış. Arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun, hepinize sonsuz teşekkürlerimizi gönderiyoruz ben ve eşim. Bütün yazıları baştan sona okuduk ve tekrar tekrar okuyacağım topikte burası olucaktır sanırım. Evet muhammed bebeğimizin son durumu şöyle; geçtiğimiz cumartesi (9 haziran 2007) günü randevumuz vardı, (tabi gitmeden önce doktorumuzun istediği bazı tahliller vardı onlarıda yaptırdık) doktorumuz (prof.dr.Mine çalışkan) muhammedin genel durumunu ve gelişimini çok beğendi, Allaha binlerce şükürler olsun. Söylediğine göre risk gittikçe azalıyo,Ekim ayına randevu verdi. Temmuzun 25inde fizik tedavide randevumuz var (fizik muayenesindede bebeğin genel durumuna bakıyorlar aylık gelişiminin ve hareketlerinin durumuna). Bakalım inşallah bu yaşadıklarımız ileride bi anı olarak kalır. Ben buradan ara ara muhammedin durumuyla ilgili bilgi ve resim göndereceğim.

VOLVO
12-06-2007, 23:21
Herkese merhabalar, pazar günü öğlenden itibaren interneti açamamıştım, bu akşam açtım ilk baktığım yer burası oldu, valla şaşırdım ne kadar sevenim varmış. Arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun, hepinize sonsuz teşekkürlerimizi gönderiyoruz ben ve eşim. Bütün yazıları baştan sona okuduk ve tekrar tekrar okuyacağım topikte burası olucaktır sanırım. Evet muhammed bebeğimizin son durumu şöyle; geçtiğimiz cumartesi (9 haziran 2007) günü randevumuz vardı, (tabi gitmeden önce istediği bazı tahliller vardı onlarıda yaptırdık) doktorumuz (prof.dr.Mine çalışkan) muhammedin genel durumunu ve gelişimini çok beğendi, Allaha binlerce şükürler olsun. Söylediğine göre risk gittikçe azalıyo,Ekim ayına randevu verdi. Temmuzun 25inde fizik tedavide randevumuz var (fizik muayenesindede bebeğin genel durumuna bakıyor aylık gelişiminin ve hareketlerinin durumuna). Bakalım inşallah bu yaşadıklarımız ileride bi anı olarak kalır. Ben buradan ara ara muhammedin durumuyla ilgili bilgi ve resim göndereceğim.

Demiştim Muhammedimize bir cacık olmaz:he:

Not: Sakın alınmıyorsun değil mi? Şaka yapıp moral vermeye çalışıyorum:biggrin: Valla çok sevindim iyiye doğru gittiğine. Aslında eminim de iyi olacağına. Kendinize iyi bakın:):)

dalgıçkerem
12-06-2007, 23:24
muhammedin 10 ocak 2007deki resmi (4 aylıkken, hastaneden çıktıktan 8 hafta sonra)

GÜRKAN
13-06-2007, 08:00
Anladığım kadarıyla Muhammet ciddi bir rahatsızlık yaşamış,ama hızla iyileşiyor.Fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla şu anda bile sağlıklı bir bebek görünümünde,maşallah diyelim.Umarım mutlu ve sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü görmek çektiğiniz tüm sıkıntıları size unutturacak.
sevgilerimle

dalgıçkerem
29-06-2007, 02:58
muhammed bebeğin sağlık durumu iyi Allaha şükür, ancak bu sıcak günler bizi diken üstünde tutuyo, bu gecede ateşi yükseldi. 38,7 insan ister istemez tedirgin oluyo, ateş düşürücü şurup (calpol) verdik, ılık duşta yaptırdık 38,4'e kadar düştü ancak bi süre sonra tekrar 38,7'ye çıktı ateşi az önce tekrar duş yaptırdık şuan 37,7 saat 03:30da tekrar ölçücam ateşini inşallah normal seviyelere gelir, genel durumu iyi bi hastalık belirtisi yok. Umarım diş çıkarma ateşidir.

dalgıçkerem
29-06-2007, 03:43
şimdi tekrar ölçtüm Allaha şükür ateşi 36,8'e inmiş, bi ölçek daha calpol verdik, inşallah tekrar yükselmez ateşi.

trader_77
29-06-2007, 03:56
Geçmiş olsun sn dalgıçkerem.Allah anneli babalı büyütsün.

sermet76
29-06-2007, 04:08
topigi bastan sona okudum ,once cok ama cok uzuldum sonra sevindim.
Allah sabir versin,dualarimiz sizinle.
Keske elimizden baska birsey gelse :frown:
Umarim bu yazilanlar bir nebzede olsa uzuntunuzu hafifletir.
saglicakla...

dalgıçkerem
30-06-2007, 00:42
Öncelikle herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim. Evet dün gece biraz korku yaşattı muhammed bize, sabahta fena değildi. Ancak ateş düşürücü calpolu veriyoruz etkisi geçince tekrar ateşi yükseliyodu muhammedin neyse doktoru aradık tabi ateşte bi ara 39 dereceye kadar çıktı, dedik bu ateş işi sıkıntı yaratabilir vakit kaybetmeyelim gidelim, iyikide gitmişiz boğazında biraz enfeksiyon olmuş antibiyotik verdi, bunun yanında yine calpole devam birde vitamin olarakta polivit verdi doktorumuz. Şimdi uyuyo ateşte normal inşallah Allahın izniyle iyileşir.

GÜRKAN
30-06-2007, 00:48
muhammed bebeğin sağlık durumu iyi Allaha şükür, ancak bu sıcak günler bizi diken üstünde tutuyo, bu gecede ateşi yükseldi. 38,7 insan ister istemez tedirgin oluyo, ateş düşürücü şurup (calpol) verdik, ılık duşta yaptırdık 38,4'e kadar düştü ancak bi süre sonra tekrar 38,7'ye çıktı ateşi az önce tekrar duş yaptırdık şuan 37,7 saat 03:30da tekrar ölçücam ateşini inşallah normal seviyelere gelir, genel durumu iyi bi hastalık belirtisi yok. Umarım diş çıkarma ateşidir.

sn.dalgıçkerem;
Bahsettiğiniz bir-iki konuyla ilgili naçizane birkaç katkıda bulunmak isterim.Basite indirgeyerek anlatmaya çalışayım.Öncelikle son cümleniz için bir düzeltme yapmak gerekiyor;diş çıkarma esnasında ateş beklediğimiz bir durum değildir,özellikle de koltuk altından ölçüldüğü takdirde 38,7 derece olmamalıdır.Diş çıkarma esnasında salya artışı ve huzursuzluk görülebilir ama ateşin sebebini başka yerde aramak daha mantıklı olur.
Tecrübelerimize göre ateşi, ılık duşla düşürmenin çok zor olduğu, bir miktar düşürebilsek dahi çok kısa bir süre sonra tekrar yükseldiğini söylemek isterim.Soğuk/ılık su vücut ısı kaybını arttırır ancak ısı kontrol merkezinde ayar değişmediği için tekrar yükselir.Benim önerdiğim yöntem şudur:Su ılık değil,normal banyo sıcaklığında olmalı ve duş şeklinde değil yıkama küvetinde olmalıdır.Çocuğu yakmayacak derecede sıcak bir sudan bahsediyorum.Çocuğu boynundan aşağı her tarafı suyla temas ettirilerek nazikçe ovalanmalıdır.Yıkama süresi 15 dakikadan az olmasın(10 dakika uygulanırsa ateşi düşürmeyebilir)Bu arada su ılımaya başlarsa çocuğu sudan çıkarıp, sıcak su eklemek suretiyle su isısı arttırıldıktan sonra işleme 15 dakika süresi doluncaya kadar devam ediniz.Sudan çıkardıktan sonra isterseniz çocuğu nemli bir çarşafa(su damlatacak kadar ıslak değil)sarabilir ve çocuğun üzerine de kuru bir çarşaf örtebilirsiniz.
Neden ılık su değil derseniz..sebebi şudur;yüksek ateşli çocuk için ılık su kendisine soğuk gelecektir ve üşüdüğü için titremeye başlayacaktır,titreme de kaslarını ısıtıp vücut ısısının daha da yükselmesine sebep olacaktır.Ayrıca ılık su çocuğun ağlamasına ve huzursuzluğunun artmasına sebep olur ki bu da bir miktar vücut ısısını yükseltebilir,çocuğun relax olması önemlidir.Sıcak suyun tercih edilmesi bu sebepledir.
Sıcak su çocuğun teninden buharlaşırken vücut ısısını da birlikte alıp götürerek ateşi düşürür.Ayrıca işlem esnasında ciltte morarma/renk değişikliğine neden olmaz.
Semptomatik tedavide ateş normal vücut ısısına düşmez,burada amaçlanan çocuğun kendisini iyi hissettiği,rahatladığı bir vücut ısısı düzeyi yeterlidir.
Bazen ebeveynlerin buzlu su-sirke-alkol-kolonya gibi hatalı uygulamalarını da duyuyoruz.Özellikle alkol ve kolonyanın zehirlenmelere neden olabileceğini unutmayınız.

sevgiler&saygılar

dalgıçkerem
30-06-2007, 01:03
sn. GÜRKAN verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

AVCI06
30-06-2007, 01:20
Sayın dalgıçkerem;
Ben doktor degilim..7.yaşında bir oglum var biraz ilgiliyim konularla dolayısiyle.
Calpol benim de çok kullandığım bir ateş düşürücü.Ama yeterli olmadıgını düşündüğün yerde o anı hissedersin ''Novaljin'' 250/5ml (şurup)ver Muhammed e..Bogaz daki enfeksiyon ''beta ''degildir inşallah..Tekerrür eder çünkü..

ÇAKAL
30-06-2007, 02:02
Benim büyük veletten çok çektim ben.Sürekli ateşlenirdi.Validebağ hastanesindeki çocuk doktoru dedi ki ''Bunu hemen sünnet ettirin,sanırım oradan mikrop kapıyor''.Yeni 1 yaşına girmişti,gittim hemen kestirdim.Şükürler olsun sık sık ateşlenme durumu ortadan kalktı.Küçüğü de 1 yaşına girer girmez sünnet ettirdim.Ondan da çok çektim.Annesinin karnındayken Yine validebağdaki doktor ultrasondan sonra dedi ki,''Bu çocuğun böbreğinde bi sorun gözüküyor,doğduktan 6-7 ay sonra doktora gösterin''.Sallıyo bu ,diye umursamadım.Denizli'de 8 aylıkken bir ağırlaştı.Geceyi hastanede geçirdik ve ihmalkarlık bize az daha kötüye patlayacaktı.8 aylık bebek kum döküyormuş meğer.Kendin hasta olsan bilirsin nerende ne var,çocuğun hastalığının insanın kendi hastalığından 10 kat fazla yükü olduğunu düşünüyorum.Hastalık Allah'tan.Başa gelen çekilecek.Cenab-ı Mevlam herkese sağlık ve paraları ağız tadıyle yemeyi nasip etsin.

kuzu_fan
14-07-2007, 20:52
Kerem bey, bu basligi yeni gördüm. Yaklasik 3 hafta sonra yavrusuna kavusma heyecanini yasayacak bir baba adayi olarak, yavrunuza Allahtan saglik ve sifa diliyorum. Inaniyor ve dua ediyoruz, Muhammed yavrumuzun hicbirseyi kalmayacak Allah'in izniyle.

Sevgiler.

dalgıçkerem
18-07-2007, 11:39
Kerem bey, bu basligi yeni gördüm. Yaklasik 3 hafta sonra yavrusuna kavusma heyecanini yasayacak bir baba adayi olarak, yavrunuza Allahtan saglik ve sifa diliyorum. Inaniyor ve dua ediyoruz, Muhammed yavrumuzun hicbirseyi kalmayacak Allah'in izniyle.

Sevgiler.

kuzu_fan arkadaşım inşallah hayırlısıyla doğar sağlıklı bir bebek olur. Benim 2 oğlum var büyüğü 2,5 yaşında ahmet, diğeride 10 aylık muhammed. Dünyanın en güzel şeyi çocuk sahibi olmak bence. İnşallah hayırlısıyla doğduğu zaman haberdar edersiniz bizi.

dalgıçkerem
24-07-2007, 15:46
arkadaşlar dün yazamadım, bizim muhammed bebeğin dün sabah fizik muayenesi vardı, gelişiminde bi sorun varmı diye. Allaha binlerce şükür doktorları gayet iyi buldular. 30 ekim tekrardan randevu verdiler. Bu arada muhammed bebeğimiz tutunarak ayağa kalkmaya başladı.

dalgıçkerem
24-07-2007, 16:01
Bu resimde muhammed bebeğin son resimlerinden biri, Allaha ne kadar şükretsek azdır, iyi maşaallah. Yanaklarıyla dudağının üstündeki karalarda bizimkilerin işgüzarlığı.

balaban
24-07-2007, 16:05
arkadaşlar dün yazamadım, bizim muhammed bebeğin dün sabah fizik muayenesi vardı, gelişiminde bi sorun varmı diye. Allaha binlerce şükür doktorları gayet iyi buldular. 30 ekim tekrardan randevu verdiler. Bu arada muhammed bebeğimiz tutunarak ayağa kalkmaya başladı.

Maaşallah. :)

Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Kimsenin çocuğuna, sevdiklerine vermesin.

BEDESTENLİ
24-07-2007, 16:07
Bu resimde muhammed bebeğin son resimlerinden biri, Allaha ne kadar şükretsek azdır, iyi maşaallah. Yanaklarıyla dudağının üstündeki karalarda bizimkilerin işgüzarlığı.

Allah nazardan esirgesin,yokmu bir nazar boncuğu takıpta çekseydin

foton
24-07-2007, 16:11
Allah korusun, Sevdiklerine bağışlasın

dalgıçkerem
24-07-2007, 16:13
Maaşallah. :)

Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Kimsenin çocuğuna, sevdiklerine vermesin.

Allah razı olsun sn. balaban, sizin yazınızı okuduktan sonra başka bişey yazmama gerek yok, teşekkür ederim hepinize

dalgıçkerem
24-07-2007, 16:17
Allah nazardan esirgesin,yokmu bir nazar boncuğu takıpta çekseydin

sn. prestij valla nazar boncuğu hiç aklıma gelmedi, ama inşallah Allah korur. bu topiği açarken çok duygulanarak açmıştım ne zamanda bi yazı yazsam yada resim eklesem yine duygulanıyorum. ben pek gözü yaşlı biri değilim ama sağolsun muhammed bebek çok ağlattı hepimizi.

tekniker
24-07-2007, 16:18
Maşallah.Gözünüzaydın,Allah güzel günler göstersin inşallah.Sağlıklı gördüğümüze çok sevindik:yes:

big silence
24-07-2007, 16:19
Bu başlığı tesadüfen gördüm.
Bütün yazılanları okudum ve gönderdiğiniz fotoları neredeyse gözlerim yaşararak izledim.Benimde 5 aylık bir oğlum var dünya tatlısı ona en küçük bir şey olsa içimden bişiler kopup gidiyor.O yüzden neler yaşadığınızı çok rahat anlayabiliyorum.
Allah Muhammed'e sonsuza dek sağlık sıhhat mutluluk verir inşallah :kucak:

asmf
24-07-2007, 21:04
Sn dalgıçkerem bu başlığı ilk kez gördüm.
Güzel kardeşim çocuğuna açil şifalar dilerim...sabırlı olmanız en iyisi...
seni en iyi anlayan benimdir...çünkü aynı dert benimde başımda var.Benim
2001 senesinde doğan ikiz kızlarım 15 gün hastahanede kaldı.Sonra Dr.lar önce birini bir hafta sonrada diğer kızımı bize sağlam kağıtı imzalatarak verdiler.ilk verdikleri kızım da gün geçtikçe tuhaflıklar hissettik..nöroloji dr.her gitişimizde bir şeyi yok diyordu.3 aylıkken sangi görmediğini hissettik bizde göz dr.gittik dr.muayneden sonra görmediğini söylediği anı şu an bile hatırlamak istemiyorum.Biz Trabzonda oturuyoruz hemen Ankara Hacettepe Has.gittik Göz dr.Prof Ali şefik bey muayneden sonra görmesinde bir kusur olmadığını söyledi.bizi nöroloji uzmanı Prof meral topçu ya yolladı dr.muaynesinde beklerken kızım ellerini açıp kapıyordu bize göre bu bir oyundu ama dr.tesatüfen bu olayı görünçe kızımın havale geçirdiğini söyledi...hemen tedaviye başladı.şimdi 7 yaşında ama hala yürüyemedi 3 ayda bir Ankaraya kontrollerine gitiyorum.Fizik tedavi alyor bunu sizde sakın ihmal etmeyin.Dr iyileşecek diyor bizde meçburen inanıyoruz ikizi okula giderken diğerinin gitememsi çok kötü hergün içim içimi yiyor onun için seni çok iyi anlıyorum.Benim olayımın en üzüçü yanıda ilk başları idi doğduklarında hastahanede boş güvez yoktu.KTÜ tıp fakültesi DR arıyor boş yer yok diyor çocuklar öldü ölecek araya birileri giriyor Ktü kabul ediyor içeri girdiğimizde 8 tane boş güvez vardı.İşte benim ülkemde insana verilen değer hadi beni,m çevrem vardı ya garibanlar...İlk Ankaraya gittikden sonra KTÜ deki dr gittik bize ne dedi dersin...BU çocuğun EEG si zaten burdaykende bozuktu ve bize sağlam kağıtı imzalatmışlardı ama bozuk olan EEG ortata yoktu her ihtimale karşı kaybetmişlerdi...İşte bu da beni Türk hekimlerine emanet ediniz diyen Atatürk ün DR.ları.
Sevgili kardeşim bunlar yaşadıklarımın sadece özeti birde çektiklerimi bilsen o yüzden seni çok iyi anlıyorum şunu unutma hiçbir zaman ümitsizliğe kapılma en önemliside eşine çok büyük destek olmalısın bizler onlar kadar hassas olamyız onlarda ana yüreği var bunu sakın unutma...
açil şifalar dilerim biraz başınızı ağırttım kusura bakmayın Muhammed'in yanaklarından benim için öpüver...iyi akşamlar

Beşinciboyut
24-07-2007, 23:38
Maşallah son durumu iyi görünüyor. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Büyüyünce komando mu olacak ne bu karartmalar. :)

ozkancelebi
25-07-2007, 00:22
Sayın dalgıckerem,

Muhammed'e acil şifalar, size de sabır dilerim, inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. İki kızı olan bir baba olarak böyle bir durumda içimizin nasıl burkulduğunu biliyoruz.
Sağlık ve esenlik dileğiyle, iyi akşamlar.

dalgıçkerem
25-07-2007, 11:05
Sn dalgıçkerem bu başlığı ilk kez gördüm.
Güzel kardeşim çocuğuna açil şifalar dilerim...sabırlı olmanız en iyisi...
seni en iyi anlayan benimdir...çünkü aynı dert benimde başımda var.Benim
2001 senesinde doğan ikiz kızlarım 15 gün hastahanede kaldı.Sonra Dr.lar önce birini bir hafta sonrada diğer kızımı bize sağlam kağıtı imzalatarak verdiler.ilk verdikleri kızım da gün geçtikçe tuhaflıklar hissettik..nöroloji dr.her gitişimizde bir şeyi yok diyordu.3 aylıkken sangi görmediğini hissettik bizde göz dr.gittik dr.muayneden sonra görmediğini söylediği anı şu an bile hatırlamak istemiyorum.Biz Trabzonda oturuyoruz hemen Ankara Hacettepe Has.gittik Göz dr.Prof Ali şefik bey muayneden sonra görmesinde bir kusur olmadığını söyledi.bizi nöroloji uzmanı Prof meral topçu ya yolladı dr.muaynesinde beklerken kızım ellerini açıp kapıyordu bize göre bu bir oyundu ama dr.tesatüfen bu olayı görünçe kızımın havale geçirdiğini söyledi...hemen tedaviye başladı.şimdi 7 yaşında ama hala yürüyemedi 3 ayda bir Ankaraya kontrollerine gitiyorum.Fizik tedavi alyor bunu sizde sakın ihmal etmeyin.Dr iyileşecek diyor bizde meçburen inanıyoruz ikizi okula giderken diğerinin gitememsi çok kötü hergün içim içimi yiyor onun için seni çok iyi anlıyorum.Benim olayımın en üzüçü yanıda ilk başları idi doğduklarında hastahanede boş güvez yoktu.KTÜ tıp fakültesi DR arıyor boş yer yok diyor çocuklar öldü ölecek araya birileri giriyor Ktü kabul ediyor içeri girdiğimizde 8 tane boş güvez vardı.İşte benim ülkemde insana verilen değer hadi beni,m çevrem vardı ya garibanlar...İlk Ankaraya gittikden sonra KTÜ deki dr gittik bize ne dedi dersin...BU çocuğun EEG si zaten burdaykende bozuktu ve bize sağlam kağıtı imzalatmışlardı ama bozuk olan EEG ortata yoktu her ihtimale karşı kaybetmişlerdi...İşte bu da beni Türk hekimlerine emanet ediniz diyen Atatürk ün DR.ları.
Sevgili kardeşim bunlar yaşadıklarımın sadece özeti birde çektiklerimi bilsen o yüzden seni çok iyi anlıyorum şunu unutma hiçbir zaman ümitsizliğe kapılma en önemliside eşine çok büyük destek olmalısın bizler onlar kadar hassas olamyız onlarda ana yüreği var bunu sakın unutma...
açil şifalar dilerim biraz başınızı ağırttım kusura bakmayın Muhammed'in yanaklarından benim için öpüver...iyi akşamlar

sn. asmf arkadaşım evet sizde epey sıkıntılar çekmişsiniz, yüce Allahım inşallah sizinde kızınıza şifasını verir sağlığına kavuşur, insanlığa faydalı bi fert olarak yetişir. Herşeyin planlayıcısı sonsuz kudret sahibi Allahtır ve yüce Allahtan ümit kesilmez. Bize düşen görev isyan etmeden, elimizden gelen çabayı gösterip sabretmeli, takdiri Allaha bırakmaktır. Ben bu topikteki yazıları okuyupta muhammed bebeğe dua eden bi çok insan olduğuna inanıyorum. İnşallah sizin yazınızıda okurlarda bizim muhammed bebeğe edilen duaların katbekat fazlasını sizin kızınızada ederler, dualarımız sizinle sevgili kardeşim, kızınıza, Allah en kısa zamanda şifasını verir inşallah..

baron11
25-07-2007, 11:21
Yeni gördüm,Allah bir daha böyle acılar göstermesin,çok geçmiş olsun..

Çocuklarımız bizim herşeyimiz,geleceğimiz..:)

kuzu_fan
18-08-2007, 01:39
kuzu_fan arkadaşım inşallah hayırlısıyla doğar sağlıklı bir bebek olur. Benim 2 oğlum var büyüğü 2,5 yaşında ahmet, diğeride 10 aylık muhammed. Dünyanın en güzel şeyi çocuk sahibi olmak bence. İnşallah hayırlısıyla doğduğu zaman haberdar edersiniz bizi.

Sn. dalgickerem,

evet 10 gün önce kizimiz dünyaya geldi. Ismini Ayse Ceren koyduk. Umarim talihi acik, saglikli bir bebek olur, vatanina ve kendine hayirli bir birey olur.

Muhammed bebegin hayirli haberlerini aktarmaya devam edin lütfen.

Sevgiler

dalgıçkerem
18-08-2007, 01:58
kuzu fan arkadaşım Allah bağışlasın hayırlı olsun çok sevindim. İnşallah her bakımdan sağlıklı olur ve ailenizede uğur getirir evinizin neşe kaynağı olur. Bizim muhammed bebekte şuan yatağında uyuyo, 11 aylık oldu, Allaha binlerce şükür olsun sağlığıda iyi şimdilik. Hepimiz hayatımız boyunca çeşitli sınavlardan geçiyoruz, bebekler bizim bebeklerimiz ama asıl sahibi tabiki herşeyin planlayıcısı yüce Allah. biz herbakımdan iyi yolda olmalı elimizden gelen çabayı göstermeli, takdiri Allaha bırakmalıyız. Yüce Allah bütün çocukları korusun.

dalgıçkerem
20-10-2007, 00:17
Herkese iyi geceler, evet epeydir bizim muhammed bebek hakkında bilgi veremedim. Şuan muhammed bebeğin konrolleri nedeniyle istanbulda bulunmaktayım. dün için randevumuz vardı doktorumuza, pazartesi günü doktorumuzun istediği tahlilleri yaptırdık, birde göz muayenemiz vardı (beyin kanamasına neden olan baloncuk görme duyularına baskı yaptığı için ilk zamanlarda görme problemi var ve gözleri hep sola bakıyordu) salı günü göz muayenesi için adını vermek istemediğim bir göz hastenesine gittik, orada tabi yaşı küçük olduğu için makina ile kontrol yapamadılar, gözle muayene sonucu sağ gözünde hafif kayma olduğunu ve gözlük takması gerektiğini söylediler ve gözlük yazdılar. aynı akşam merak ettik doktora gittik ama görmesiyle ilgili bişey söylemediler acaba dedim biz bişey yapamazmıyız. ben bi deneyim dedim annesi emzirirken; bir gözü kapalı kalıyorya; sağ gözüne çeşitli cisimler gösterdim, ufak bi ışık tuttum felan hiç tepki yok. aynı şeyi sol gözünede uyguladım sol gözü cin gibi ne göstersem tepki veriyor. Allah Allah dedik ya bizim minik muhammedin sağ gözü görmüyo, evet arkadaşlar sağ gözü görmüyo yada ne biliyim az görüyo, tabi insan bir an için bi hüzün yaşıyo ama ne yapabilirizki. ertesi gün sabah hemen gittiğim hastaneyi aradım, bizi tekrardan çağırdılar, evet sağ gözünde bi sorun ve muhammedin anestezi yapılarak göz muayenesi yapılması gerektiği ve sorunun tam olarak ne olduğu ve gözdemi yoksa beynindeki görme duyularındanmı olduğunun anlaşılaşılacağı ve kendi hastenelerinde anestezi yapamadıklarını belirttiler neyse orada bişey yapamadık tabi. dünde (perşembe günü) kendi doktorumuza gittik kontrole; doktorumuz muhammed bebeğin genel durumunu çok beğendi Allaha şükür, ve gözünüde ihmal etmeden hemen kontrol ettirilmesi söyledi. Bebeklerde anestezi yapılarak göz muayenesi üniversite hastanelerinde ve birde dünya göz hastanesi gibi tam teşekküllü hastanelerde yapılıyormuş. Yarın için (cumartesi) dünya göz hastanesinde randevumuz var, çocuk göz sağlığı konusunda uzman bir profesör muayene edicek muhammed bebeği. Bakalım hayırlı, biz elimizden gelen çabayı gösterelimde takdir yüce Allahın. Bu arada yazmayıda unuttum muhammed yaşında yürümeye başladı dede, baba gibi kelimeleri söylemeye başladı, gelişimi sağlıklı bebekler gibi Allaha şükür.

Bunlarda son resimleri:

Işılay
20-10-2007, 00:21
Allah yavrunuzun ve sizin yardımcısı olsun, yine buradan mutlu haberlerini duymak dileğiyle...

balaban
20-10-2007, 00:24
Çok tatlı olmuş, maaşallah.
Bize çok güzel haberler verdiniz:):)Allah şifasız dert vermesin.

VOLVO
20-10-2007, 00:26
Canım dostum tekrar geçmiş olsun.

Herşey iyi olacak daha iyi olacak.:cool:

Bende küçükken Almanya'da yüksek yerden düşmüştüm kafa üzerine. Gidiyormuşum nerdeyse.Fakat sonra göz tembelliği ile atlattım olayı.Gözlük takmaya başladım, gözüm kaydı vs. vs.

Derken üniversite 3. sınıftayken gözlükleri yanlışlıkla kırdım.Doktora gidecek vakit de yok çünkü finaller zamanı. 5-6 gün gözümü zorlamış oldum.Şimdi ne tembellik ne de gözlük kaldı.

VOLVO
20-10-2007, 00:28
Yalnız bu arada Muhammedimizde çok yakışıklı:super::super:
Korkarım çok can yakar ileride:wink:
Bahtı hep açık olsun.

PARK
20-10-2007, 00:30
Allah bağışlasın sevgili dalgıçkerem aslan parçası bu yaaaa...

Yerim ben onu vallahii:):):)

mehcur
20-10-2007, 00:31
Çok tatlı olmuş maşallah.Benim de evladım var ve doktor doktor gezmenin nasıl bir his olduğunu iyi bilirim.Allah mutluluk, sağlık ve sıhhat dolu bir ömür nasip etsin.

Layoti
20-10-2007, 00:38
Allah acil şifalar versin dostum..O güzelim ceylan gibi gözlerinden öperim Muhammet bebeğin..İnşallah hayırlısıyla çok daha iyi haberlerinizi bekliyoruz...

sevgiler...

istanbul
20-10-2007, 00:38
dalgıçkerem kardeşim,hissenetin anasayfasında son yazılan forumlarda başlığı görünce meraktan okuma ihtiyacı hissettim..son durumundan ötürü bebeğiniz için çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim..inşallah bir daha bu şekilde sorunlu zamanlar yaşamazsınız..

bu arada benimde Allah bağışlarsa ikiz bebeklerim var,iki erkek ve muhammed bebekten tamı tamına 1 ay büyükler..yazıyı okuyunca duygulanmadım değil,aynı şeyleri bende yaşarsam ne olurum diye de düşünmedim değil..

tekrar geçmiş olsun,hasta olanlara Allah tan acil şifalar dilerim..

Ultraekin
20-10-2007, 00:39
Allah bağışlasın yavrularımızı hepimize....Geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer.
Herzaman pozitif düşünün yararını göreceksiniz.....

ÇELEBİOĞLU
20-10-2007, 01:05
Allah sağlık sıhhat versin cümlemize...

guneysu
20-10-2007, 01:06
diğer topiclerde geyik yaparken birden buraya uçurdu mevlam..
eski yazılarını okumuştum dostum son yazınıda bir hışımla okudum. Kendime geldim. İşte gecenin finali.....

Yüce mevlam yardımcı olsun küçük yeğenime ve siz ailesine.

ŞEHZADE-Çakal2
20-10-2007, 03:06
geçmiş olsun .ALLAHsağlık sıhhat afiyet versin

dalgıçkerem
20-10-2007, 17:33
Herkese merhabalar, öncelik hepinize; sn.Işılay'a, sn. balaban hanıma, sn.VOLVO'ya, sn.PARK'a, sn.mechur'a, sn.Layoti'ye, sn.istanbul'a, sn.Ultraekin'e, sn.ÇELEBİOĞLU'na, sn.guneysu'ya, sn.ŞEHZADE'ye sn.KARAHAN'a ve burada yazan ve yazmayan herkese, iyi dileklerinden ve dualarından dolayı çok teşekkür ederim...
Bugün saat 11:00'de dünya göz hastanesinin altunizadedeki merkezinde randevumuz vardı. Muhammed bebek bi afacan, doktorun odasına girene kadar bekleme salonunda koştura koştura fethetmediği yer kalmadı :). Önce hemşireler muhammedin gözlerine damla damlattılar gözbebekleri büyüsün diye, daha sonra doktorumuz muayene etti muhammedi ve sonuçta; muhammedin sağ gözünden kaynaklanan bi sorun yok, ancak beynindeki görme duyularına baskı yapan baloncuktan dolayı sağ göz kaslarının felç olduğu ve sağ gözünün görme olasılığının zayıf olduğu, belki beynindeki sorunun geçmesiyle düşük bi ihtimalde olsa görme kabiliyetinin tekrar olabileceğini, ancak şuan yapılabilecek hiçbir tedavisinin olmadığını belirtti. Doktorumuzun yazdığı raporu aşşağıya aynen yazıyorum:
Hastanemizde ******* protokol numarası ile kayıtlı olan sn.Muhammed ******* isimli hastanın yapılan göz muayenesi sonucu sağ göz paralitik strabismus vardır. Sol normaldir. Sağ görmesi olasılığı çok düşüktür. Hastaya VEP tetkiki önerilmiştir. Sol normaldir. Sağ göz ön ve arka segmentleri de normaldir
Durum bildirir rapordur.
İMZA
Prof.Dr. Hamdi ER
Göz Hastalıkları Uzmanı
Evet arkadaşlar durum bundan ibaret, herşeyi yaratan Yüce Allah, muhammed bebeğinde sahibi ve yaratıcısı Yüce Allah'tır. Biz üzerimize düşen görevleri yapacağız takdir yüce Allah'ındır. Gün doğmadan neler doğar demişler, tıp dünyasındada hergün yeni keşifler oluyo, belkide hiçbir şeye gerek kalmadan, Yüce Allah nasıl muhammedi yaşattıysa belki gözüde görmeye başlar.
(doktorumuzun VEP tetkiki dediği şeyde; anestezi yapılarak muayene edilmesi ve sağ gözünün % kaç oranında gördüğünün belirlenmesiymiş. Ancak VEP tetkikinden çıkan sonuç sadece merak giderme amaçlıymış ve çıkacak sonuç ne olursa olsun tedavi edilmesi amaçlı bişey yapılamayacağıymış, yani sadece merak gidermek için VEP tetkiki yaptırabilirsiniz dedi. Bizde şuan için VEP tetkiki yaptırmama kararı aldık)

Layoti
20-10-2007, 17:56
Hayırlısı dostum..Allah acil şifalar versin dün de yazmıştım Muhammed'imizin ceylan gözlerinden öperim..büyüyünce o güzel gözleriyle çok can yakacak inşallah...

sevgilerimle...

alfa4
20-10-2007, 18:43
MEVLAM TÜM DERTLİLERE DERMAN EYLEYE............

....HUZURA GÜZELLİĞE DOĞRULUĞA ........

..TERÖRDEN UZAK MUTLU GÜNLERE BİZLERİ KAVUŞTURA .........

......AMİN......AMİN......AMİN......

balaban
20-10-2007, 23:08
Hiç vazgeçmeyin, umudunuzu da kaybetmeyin. Derdi veren Allah şifasını da verir. İstemekten vazgeçmeyin yeter.

İnşallah düzelir, burayı okuyan herkes dua ediyor.

VOLVO
20-10-2007, 23:28
Hiç vazgeçmeyin, umudunuzu da kaybetmeyin. Derdi veren Allah şifasını da verir. İstemekten vazgeçmeyin yeter.

İnşallah düzelir, burayı okuyan herkes dua ediyor.

:super::super::super::super:

CERİTKALE
20-10-2007, 23:33
Acil şifalar diliyorum. İnşallah tam anlamıyla iyileşir.

Umudunuzu hiç kaybetmeyin.

Sevgiler.

dalgıçkerem
20-10-2007, 23:38
Şükürler olsun Allah'a inancımızı ve sabrımızı hiç kaybetmedik. Sizin dualarınızı aldığımızıda inanıyorum. Bu forum sitesi büyük bi aile gibi, tek farkı çok büyük bi aile ve şuana kadar muhammed hakkındaki yazılar 3639 izlenme sayısına ulaşmış. Ne şanslı muhammed bebek, bu kadar insanın iyi dileklerini ve dualarını alıyor.

Von
20-10-2007, 23:42
Allah sabır versin dualarımız sizinle

Serenler
21-10-2007, 00:17
Dünya tatlısı güzel yavrumuza Cenabı haktan acil şifalar diliyorum, inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur.
Bütün dualarımız onunla..

dalgıçkerem
31-10-2007, 01:31
Herkese iyi geceler arkadaşlar, evet bugün muhammedin çapada fizik kontrolü vardı, sabah 08:45te hastanedeydik, kayıt işlemleri felan derken randevu saatimiz 10:00da muayene için aldılar bizi, çapanın fizik muayene odası çocuk oyun salonu gibi, muhammed ayakkabılarını, pantolununu çıkardık, bizim ufaklık bi köşeden diğerine koşturup duruyo yerinde duramıyo. Fizik doktorumuz muhammedin genel durumunun gayet iyi olduğunu ancak, yinede takibinin bırakılmamasını ve sağ tarafının; ayakları ve kollarının çalıştırılması gerektiğini izah etti bize ve 6 ay sonrası için tekrar randevu verdiler. Geçen sene hastaneye yattığımızda muhammedle yakından ilgilenen ve takip ve tedavisini üstlenen nöroşirürji doktoru sn. Akın beyde muhammedi görmek istiyordu, prof. Mine Çalışkan hanımın takibinde olduğumuz için dr. Akın Sabancı ile epeydir görüşmemiştik. Neyse bugün onların ameliyatı olduğunu ancak muhammedide mutlaka görmek istediğini söylediler. Saat 15:00 gibide dr. Akın beyin yanındaydık, tabi dr. Akın bey muhammedi ilk gördüğünde 45 günlüktü şimdi oldu 13 aylık. Muhammeddeki iyiye doğru giden gelişmeleri görünce oda çok sevindi. Dr. Akın bey, muhammedin durumunu bildiği için tabi dış görünümü hareketleri felan iyide acaba beyindeki o sorun ne vaziyette onu görmemiz iyi olur dedi ve muhammed için; Kraniyal MR, Kraniyal BT ve Kraniyal BT anjiyo istedi. Tabi bunlar bizim için sürpriz oldu:cry:, ama ne yapalım bu işlerin uzmanı onlar ve onlarda muhammed için en iyi sonucu almak istiyorlar. Her ne kadar bu filmler kontrol amaçlı olsada bizim ufaklık muhammed bebek yine uyutulacak, MR ve BTlerin çekilmesi için :cry::cry::cry::cry:. 5 kasım pazartesi günü sabahına randevu aldık MR ve BT çekimleri için.
Muhammed bebek belki biraz canın yanıcak :cry: ama ne yapalım sabret biraz daha, yapılan herşey senin sağlığın için. İnşallah çekilen filmlerin sonuçlarıda iyiye doğru gidiyordur.

PARK
31-10-2007, 01:37
Bizim dualarımızında sevgili Muhammed bebeğin yanında olduğunu bilmenizi isterim sevgili arkadaşım...

Yaradan tez günde şifalara kavuştursun...

Tekrar tekrar geçmişler olsun...

Layoti
31-10-2007, 01:47
Herkese iyi geceler arkadaşlar, evet bugün muhammedin çapada fizik kontrolü vardı, sabah 08:45te hastanedeydik, kayıt işlemleri felan derken randevu saatimiz 10:00da muayene için aldılar bizi, çapanın fizik muayene odası çocuk oyun salonu gibi, muhammed ayakkabılarını, pantolununu çıkardık, bizim ufaklık bi köşeden diğerine koşturup duruyo yerinde duramıyo. Fizik doktorumuz muhammedin genel durumunun gayet iyi olduğunu ancak, yinede takibinin bırakılmamasını ve sağ tarafının; ayakları ve kollarının çalıştırılması gerektiğini izah etti bize ve 6 ay sonrası için tekrar randevu verdiler. Geçen sene hastaneye yattığımızda muhammedle yakından ilgilenen ve takip ve tedavisini üstlenen nöroşirürji doktoru sn. Akın beyde muhammedi görmek istiyordu, prof. Mine Çalışkan hanımın takibinde olduğumuz için dr. Akın Sabancı ile epeydir görüşmemiştik. Neyse bugün onların ameliyatı olduğunu ancak muhammedide mutlaka görmek istediğini söylediler. Saat 15:00 gibide dr. Akın beyin yanındaydık, tabi dr. Akın bey muhammedi ilk gördüğünde 45 günlüktü şimdi oldu 13 aylık. Muhammeddeki iyiye doğru giden gelişmeleri görünce oda çok sevindi. Dr. Akın bey, muhammedin durumunu bildiği için tabi dış görünümü hareketleri felan iyide acaba beyindeki o sorun ne vaziyette onu görmemiz iyi olur dedi ve muhammed için; Kraniyal MR, Kraniyal BT ve Kraniyal BT anjiyo istedi. Tabi bunlar bizim için sürpriz oldu:cry:, ama ne yapalım bu işlerin uzmanı onlar ve onlarda muhammed için en iyi sonucu almak istiyorlar. Her ne kadar bu filmler kontrol amaçlı olsada bizim ufaklık muhammed bebek yine uyutulacak, MR ve BTlerin çekilmesi için :cry::cry::cry::cry:. 5 kasım pazartesi günü sabahına randevu aldık MR ve BT çekimleri için.
Muhammed bebek belki biraz canın yanıcak :cry: ama ne yapalım sabret biraz daha, yapılan herşey senin sağlığın için. İnşallah çekilen filmlerin sonuçlarıda iyiye doğru gidiyordur.

İnşallah dostum inşallah..Muhammed bebeğiniz sağlığına kavuşacak..o güzel ceylan gözleri hep gülecek..Derdi veren mevlam dermanınıda verir inşallah..

Arada sırada Muhammed bebeğin resimlerinide paylaşın lütfen bizimle..

sevgiler...

_joeblack_
31-10-2007, 01:52
Topiği yeni okudum,inanın çok üzüldüm ve duygulandım,ama muhammet bebek sağlığına kavuşmuş buna çok sevindim,bundan sonrası içinde dualarımız onunla olacak,allah bir daha size ve ona sıkıntı ve hastalık vermez inşallah,geçmiş olsun...

REST
31-10-2007, 02:01

dalgıçkerem:)arkadaşım...
Tüm iyi olması dileklerimiz sevgili çocuğumuza....
İnşallah her şey yolundadır...yoluna girecektir...girmiştir...
Forum dostların olarak yapabileceğimiz her hangi bir şey varsa.
Seve seve bu konuda hazır olduğumuzu belirtirim...
Bu günleri geride bir anı olarak bırakmanızı dilerim....
Hayırlı şifalar....
Selam ve sevgiler.

Not:4141 inci mesajım sevgili yavrumuza uğurlu gelir inşallah.

adabeyi
31-10-2007, 02:02
allah kimseye dermansız dert vermesin...güzel günler yakındır abicim..merak etme.

varyemez
31-10-2007, 02:04
çok gecmış olsun umarım kısa zamanda toparlar genel durumu ıyıye gıdıyor gıbı,
kontrollerden bu anlasılıyor,

ayyan
31-10-2007, 02:09
abi onlar rutin kontroller yafu.. üzülme.. sonrasında iyi olsun yeterki..
geçmiş olsun acil şifalarr

dalgıçkerem
31-10-2007, 02:14
arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun, bu saatte burada yazıpta bana moral verdiğiniz için. Ne kadar güzel duygularla yazıyorsunuz, inanın yazılarınızı okurken gözyaşlarımı zor tutuyorum. Allah herkesin çocuklarını korusun, dualarınızıda eksik etmeyin (zaten ediyorsunuzda). layoti arkadaşımda yeni resim istemiş:

sezi
31-10-2007, 02:17
Sevgili Dalgıçkerem,ben de başınızdan geçenleri yeni okudum.:(Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın.Yavrularımızı esirgesin,acılarını göstermesin.
Sevgili Muhammed'inize güzel bir gelecek dilerim tüm ailesiyle birlikte.

dalgıçkerem
31-10-2007, 02:18
buda başka bi resmi muhammedin:

guneysu
31-10-2007, 02:39
Allah'tan Muhammed bebeğimize acil şifalar.. Ailesinede bu dertlere dayanacak sabır versin..

çok uğraşmışım hastanelerde bilirim çekilen çileleri. inşallah tez sıhhatine kavuşurda hem Muhammed hemde siz bu sıkıntılardan kurtulursunuz...

Serenler
31-10-2007, 07:01
Dualarımız, pozitif enerjimiz ve tüm iyi dileklerimiz sizinle....:):cool:

ÇAKAL
31-10-2007, 07:25
Allah'tan Muhammed bebeğimize acil şifalar.. Ailesinede bu dertlere dayanacak sabır versin..

çok uğraşmışım hastanelerde bilirim çekilen çileleri. inşallah tez sıhhatine kavuşurda hem Muhammed hemde siz bu sıkıntılardan kurtulursunuz...
:super:
Rabbim olmayana versin.Ağacın meyvesidir evlat.Lâkin çocuk ömür törpüsü.:yes:İnsandan da çok şeyleri alıp götürüyor.
Bizim ufak çakalda 8 aylıkken böbreklerinden kum döktü.Bilemiyorsun,doktorlar bile zor anladı.Kendin olsan şuram ağrıyor dersin çaresine bakarlar.Çok zor evlat yetiştirmek gerçekten.Allah olmayana,isteyen herkese bol bol :)versin ,olmayan da niye benim olmuyor diye hiç üzülmesin.:yes:
Dalgıçkerem kardeş neyin nereden geldiğini bilenlerdensin,herşeyin dermanı o.Her yaptığında da mutlak vardır bir bildiği.Amenna ve saddakna.Öp bizim için yeğeni.Mevlam acil şifalar versin.

deniz34
31-10-2007, 09:10
abi çok geçmiş olsun ,Allah şifalar versin; derdi veren mevlam dermanınıda verir gerçi,sabır büyük erdem.İnşallah tez zamanda mutlu günleri görürsünüz.dualarımız sizinle.bu arada bebeğin çokta güzel yaaa , çok tatlı ,Allah nazardan saklasın.

wRonG
31-10-2007, 09:16
:( Allah acil şifalar versin. Çok üzücü olaylar. :cry:

asn
31-10-2007, 09:22
Çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

forges
31-10-2007, 09:35
Geçmiş olsun.Evladınıza da size de sağlıklı, hayırlı uzun ömürler dilerim.

dalgıçkerem
03-11-2007, 16:11
Herkese merhabalar bu resimlerde muhammedin en yeni resimleri, otururkenki resmi dün akşam çektim. Pazartesi sabahı Kraniyal MR ve BTsi çekilcek inşallah hayırlı sonuçlar çıkar.

körfezli
03-11-2007, 16:20
Geçmiş olsun.Allah şifalar versin

Babadağlı
03-11-2007, 16:26
Çok yakışıklı kerata,(ahh bir de ayaklarında ki çorapların renginin ne anlama geldiğini bilse, hemen çıkarır atar:D sanki zorla giydirilmiş gibi geldi bana ) gözler süper. Maaşallah, Allah nazardan saklasın.
Acil şifalar diliyorum Sn. Dalgıçkerem abicim, inşallah test sonuçları beklediğiniz gibi güzel çıkar, Muhammed sağlığına kavuşur. Dualarımız sizlerle.

VOLVO
03-11-2007, 16:31
Sevgili dostum şimdi bunları buraya fotolarını eklediğin için yazmıyorum ama hakikaten dünyalar şekeri,yakışıklısı bir oğlun var. Rabbim nazarlardan saklasın:super:

Muhammedimiz için sürekli dualar ediyoruz.Etmeye de devam.Bu sıkıntılı günleriniz geride kalacak. Daha önce yazmışmıydım bilmiyorum ben 6.5 aylıkken doğmuşum.Doktor 6 ay sonra muayene ettiğinde kör demiş benim için. Annanem(ALLAH rahmet eylesin) de "hadi git be oradan bunun neresi kör" diye doktoru azarlamış.

Velhasıl körlük,sakatlık,beyin hasarı, göz tembelliği gibi bilumum yaşanabilecek her türlü riski yaşatmışım aileme:)
Şimdi 103 Kg, 1.86 boyunda maaşallah turp gibiyim:he:

Muhammedin de gözlerinden belli cin gibi maaşallah.O da ileride tıpkı benim gibi olacak:cool: Bu sıkıntılı günler zordur ama atlatacaksınız buna inan dostum:super::super:

Not: Biliyorsun belki Minik Volvo 5.5 ay sonra aranızda inşallah. İnşallah ileride Muhammed ile oyunlar oynayacaklar.:cool::cool:

Sevgi ve Saygı ve Dua ile kalın.
Bol sıhhatler dilerim.

Kim
03-11-2007, 16:40
Allah hic kimseye caresi olmayan dert vermesin. Cok gecmis olsun...

dalgıçkerem
03-11-2007, 16:40
sn. körfezli arkadaşım iyi dileklerin için teşekkür ederim, Babadağlı arkadaşım sizdende Allah razı olsun, çoraplar konusunda da eh ben fenerliyim ama öyle fanatik değilim, muhammed iyileşsin büyüsünde hangi takımı tutarsa tutsun. VOLVO arkadaşım sizin yazılarınızda bize baya moral oluyo, inşallah büyürde sizin gibi pehlivan olur. Minik Volvoda, sağlıklı sıhhatli doğar inşallah...

dalgıçkerem
03-11-2007, 16:41
Allah hic kimseye caresi olmayan dert vermesin. Cok gecmis olsun...

Allah razı olsun arkadaşım...

serkanonar
03-11-2007, 17:10
Geçmiş olsun dostum ,maşallah adı gibi güzel bir evladın var,umarım en kısa zamanda sağlığına tam olarak kavuşur.

dalgıçkerem
03-11-2007, 17:20
Geçmiş olsun dostum ,maşallah adı gibi güzel bir evladın var,umarım en kısa zamanda sağlığına tam olarak kavuşur.

Sağolasın arkadaşım, Allah razı olsun. Tek temennimiz Allahın izniyle muhammedin sağlığına kavuşması.

dalgıçkerem
06-11-2007, 23:56
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, dün muhammed bebeğin kraniyal MR ve Kraniyal BT anjiyosu vardı. Dün sabah 8 gibi çapaya (İTF) gittik, ben, eşim ve muhammed bebek. Radyolojide randevumuz saat 10:00da idi, tabi daha önceden yapmamız gereken işler vardı hastanede. Daha önceki MR ve BT filmlerinide istemişlerdi yeni çekilecek filmlerle mukayese etmek için. Eski filmlerimiz nöroşiroji bölümünde muhafaza edildiği için, nöroşiroji doktorumuz sn. Akın Sabancı beyin yanına gittik eski filmlerimiz aldık ve saat 9:00 gibi radyoloji merkezine indik. Muhammed bebek aç gelmesi gerektiği için biraz asabiydi tabi uykusuzlukta var normal yani. MR çekimi sırasında muhammed bebeğin uyuması için doktarlar kilosuna göre, kloral hidrat verdiler (kloral hidrat: uyuması için ağızdan verilen çok acı bi ilaç) biraz meyve suyuna karıştırarak içirdik, tabi bizim ufaklık hiç beğenmedi tadını ama ne yapalım elimiz mahkum zoraki içirdik. Saat 9:30 gibi uyudu muhammed. Hemen MR odasına aldılar, tabi anneside yanında. Ben, dışarda muhammed bebeğe ve bütün çocuklara dualar... Neyse yarım saat kadar sonra çıktılar, minik muhammed uyuyo tabi. MR ve MR anjiyo çekildi. BT anjiyoda çekilecekti ancak şansımıza makinede bi arıza varmış; kraniyal anevrizması olan hastalara BT çekemiyolarmış, çıkacak olan MR raporuna göre belki BT çekilmesine gerek kalmayabilirmiş. Biz tabi muhammed uyandıktan sonra eve döndük. Raporda bugün saat 15:00 gibi çıkacaktı, ben bugün yine çapaya gittim. Saat 14:00 gibi film dağıtım yerine sordum daha çıkmamış, tabi heyecan maksimum düzeyde. Neyse içeri girip sordum saat 15;00 rapor çıkacakmış. Saat 15:00 de gittim MR sonuçlarını aldım. Hemen sn. Akın beyi aradım kendiside nöroşiroji bölümündeymiş, yanına gittim. MR sonucu kısaca; beynin sol tarafı sağa göre daha ufak, anevrizma olan damarda daralma varmış bunun ayrıntılarının,BT anjiyo ile değerlendirilmesi gerektiğini söylediler. Zaten rapordada yazıyo. MR raporununda tam metni aşağıda:
KRANİYAL MRG TETKİKİ

KLİNİK BİLGİ: 13 AYLIK E, TAKİPTE TROMBOZE POSTERİOR SEREBRAL ARTER ANEVRİZMASI, NM'DE SAĞ GÖZDE TOTAL GÖRME KAYBI.

TEKNİK: AKSİAL T1A, AKSİYAL VE KRONAL T2A, AKSİAL FLAIR, AKSİAL DİFFÜZYON AĞIRLIKLI SEKANSLAR ALINDI.

BULGULAR:
MEDULLA OBLUNGATA, PONS, MEZENSEFALON, SEREBELLAR HEMİSFERLER, VERMİS VE 4. VENTRİKÜL NORMALDİR. BAZAL SİSTERNLER NORMAL OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

SOL SEREBRAL HEMİSFERDE GENİŞ PARİETOTEMPOROOKSİPİTAL KİSTİK ENSEFALOMALAZİ, BELİRGİN PARANKİM KAYBI VE BUNA BAĞLI LATERAL VENTRİKÜLDE TRİGONDA DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE GENİŞLEME İZLENMİŞTİR. TANIMLAMA BU KRONİK İSKEMİK ALANIN POSTERİORUNDA T1A İNCELEMELERDE HEMORAJİ İLE UYUMLU SİNYAL ARTIŞI İZLENMEKTEDİR. AYRICA SAĞ FRONTOPARİETAL AK MADDEDE DE KRONİK İSKEMİK DEĞİŞİKLİKLERE SEKONDER FLAIR SİNYAL ARTIŞI İZLENMİŞTİR.

KORPUS KALLOSUMDA İNCELME İZLENMEKTEDİR.

DİFÜZYON İNCELEMEDE AKUT İSKEMİK LEZYON SAPTANMAMIŞTIR.

İNTRAKRANİAL MR ANJİOGRAFİ TETKİKİ.

TEKNİK: 3D TOF TEKNİĞİ İLE MR ANJİOGRAFİK GÖRÜNTÜLER ALINDI.

BULGULAR:
BİLATERAL TCA PETRÖZ, KAVERNÖZ VE SUPRAKLİNOİD SEGMENTLERİ NORMALDİR.

SOL MCA M1 VE M2 SEGMENTLERİNDE KARŞI TARAF İLE KARŞILAŞTIRILDIĞINDA DAHA DÜŞÜK SİNYAL İZLENMİŞ OLUP BU GÖRÜNÜMÜN SULAMA ALANINDAKİ BELİRGİN PARANKİM KAYBINA BAĞLI OLDUĞU DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR. FAKAT SOL MCA'NIN DAHA NET DEĞERLENDİRİLEBİLMESİ AMACIYLA HASTAYA İNTRAKRANİAL BT ANJİOGRAFİ TETKİKİ PLANLANMIŞTIR.

SAĞ MCA AKIM FORM VE KALİBRASYONU NORMALDİR.

SAĞ ARTERİOR SEREBRAL ARTER A1 SEGMENTİ HİPOPLAZİK OLARAK İZLENMİŞ OLUP A2 SEGMENTİNDE ARTERİOR KOMMÜNİKAN ARTER YOLU İLE SOLDAN DOLUM İZLENMEKTEDİR.

SOL VERTEBRAL ARTER V4 SEGMENT KALİBRASYONUNDA BELİRGİN İNCELME İZLENMİŞ OLUP BT ANJİOGRAFİ TETKİKİ İLE VERTEBRAL ARTERİN BU SEGMENTİ DE DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

SOL POSTERİOR SEREBRAL ARTER AKIM SİNYALİ VE KALİBRASYONUNDA AZALMA İZLENMİŞ OLUP GÖRÜNÜM KRONİK TROMBOZ VEYA DARLIĞA BAĞLI OLABİLİR.

İ.T.F. RADYODİAGNOSTİK GENEL LABORATUARI...

Raporun tam metnini yazdımki belki forumda bu işlerin uzmanı doktor arkadaşlar vardırda yorum getirebilirler. Şimdi önümüzde BT anjiografi bakalım hayırlısı.
Aşşağıdaki resimde MR çekiminden önce kloral hidrat verilmeden önceki resmi. Ben iyim hiç bişeyim yok der gibi.

diojen2006
07-11-2007, 00:01
Allah acil şifalar versin

ÇAKAL
07-11-2007, 00:05
Rabbim senin ve ailenin yardımcısı olsun dostum.Acil şifalar dilerim.

PARK
07-11-2007, 00:05
Aman Allahım bu ne kadar tatlı bir şey ve gözleri çakmak çakmak babası onu benim için öp olurmu? Vede bizi ondan habersiz bırakma ne olur...

Not: Ayrıca sevgili dalgıçkerem dostuma özel mesajıma cevap verdiği için müteşekkirim..

BORA YAŞAR
07-11-2007, 00:07
Ne kadar zor. Ne kadar acılı.

Sabır ve metanet dilerim sizlere sn Dalgıçkerem.

Bebeğe de sağlık ve uzun bir ömür.

En kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim.

nuri1951
07-11-2007, 00:11
Sy Dalgıçkerem resmini gordügümüz o sevımlı yavrunuza derdını veren allah dermanını da en kısa zamanda verecektır. en iyi dıleklerımle sevgıler

dalgıçkerem
07-11-2007, 01:16
Arkadaşlar, Allah hepinizden razı olsun, iyi dileklerinizden dolayı. Sizin yazılarınız bize büyük moral oluyor.

Layoti
07-11-2007, 01:23
Dalgıçkerem dostum tekrar acil şifalar diliyorum..Allah yardımcınız olsun...sevgilerimle..

VOLVO
07-11-2007, 01:43
Dostum şu tibbi yazılardan da hiç anlamam ki:cry:

Ama bir önerim olabilir. Muhammedimiz iyileştiğinde kutlayalım bunu.Ne dersiniz? Şöyle herkes bir oyuncak alsa valla köşeyi döner:he:

Hem her türlü oyuncağı hakketti yavrucak. Hayatının başı biraz sancılı olması demek ilerisinin çok aydınlık olması demek.Ben buna inanırım.:super:

PARK
07-11-2007, 01:48

Ama bir önerim olabilir. Muhammedimiz iyileştiğinde kutlayalım bunu.Ne dersiniz? Şöyle herkes bir oyuncak alsa valla köşeyi döner:he:

Hem her türlü oyuncağı hakketti yavrucak. Hayatının başı biraz sancılı olması demek ilerisinin çok aydınlık olması demek.Ben buna inanırım.:super:

Zaten bende böyle bir kutlama önermek istiyordum tedavi sonucunda...

Bakın nasıl şenlik olacak allahın izniyle...

Hele o günler bir gelsin bakalım yaradan büyük...

dalgıçkerem
07-11-2007, 01:51

VOLVO arkadaşım, inşallah iyileşsinde kutlayalım. Muhammed sayesinde de yeni dostluklar oluşur. Hayırlısı bakalım. Sizin küçük volvoda gelir.

dalgıçkerem
07-11-2007, 01:52
Zaten bende böyle bir kutlama önermek istiyordum tedavi sonucunda...

Bakın nasıl şenlik olacak allahın izniyle...

Hele o günler bir gelsin bakalım yaradan büyük...

İnşallah bi iyileşsinde.

VOLVO
07-11-2007, 01:54
VOLVO arkadaşım, inşallah iyileşsinde kutlayalım. Muhammed sayesinde de yeni dostluklar oluşur. Hayırlısı bakalım. Sizin küçük volvoda gelir.

Amcası o daha küçücük gelebilir mi bilmem artık ama ben oradayım:super::super:

dalgıçkerem
07-11-2007, 02:07
Amcası o daha küçücük gelebilir mi bilmem artık ama ben oradayım:super::super:

Bizim muhammed içinde, heh iyileşti dememiz için daha çok zaman var gibi. BT anjiyosuda çekilsin bakalımda oradan ne sonuç çıkacak. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

kuzu_fan
13-11-2007, 01:06
Sayin dalgickerem, kizimizin dogumundan sonra bir süre ugrayamadim buralara. Bu gece göz atarken, her bir sayfayi iyi haberler bulmak ümidiyle okudum, her bir mesaji okumadan dua ettim. Bu arada, benim de basima saglik sorunlari geldi, ve cuma günü hastaneden taburcu oldum. Bu konu hakkinda saglik altforumunda bir baslik acmayi düsünüyorum ki, 2 kisi okusa belki ufak bir katkimiz olur. Her neyse konuyu baglamak istedigim nokta su. Kendi rahatsiziligim süresince, hep dua ettim, ve asla aklima da kötü seyler getirmedim. Sizin de öyle yaptiginizi biliyorum. Lütfen hep iyi düsünün, iyi olsun. Yürekten inaniyorum, Allah minik melekleri koruyup, onlari gözetecektir. Ailenize icten sevgiler.

dalgıçkerem
13-11-2007, 23:55
Sayin dalgickerem, kizimizin dogumundan sonra bir süre ugrayamadim buralara. Bu gece göz atarken, her bir sayfayi iyi haberler bulmak ümidiyle okudum, her bir mesaji okumadan dua ettim. Bu arada, benim de basima saglik sorunlari geldi, ve cuma günü hastaneden taburcu oldum. Bu konu hakkinda saglik altforumunda bir baslik acmayi düsünüyorum ki, 2 kisi okusa belki ufak bir katkimiz olur. Her neyse konuyu baglamak istedigim nokta su. Kendi rahatsiziligim süresince, hep dua ettim, ve asla aklima da kötü seyler getirmedim. Sizin de öyle yaptiginizi biliyorum. Lütfen hep iyi düsünün, iyi olsun. Yürekten inaniyorum, Allah minik melekleri koruyup, onlari gözetecektir. Ailenize icten sevgiler.

kuzu_fan arkadaşım öncelikle sizin için çok çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin, inşallah önemli bi rahatsızlık değildir. Minik kızınız içinde hayırlı olsun Allah analı, babalı sağlıklı, sıhhatli büyütsün. Allah bütün bebekleri korusun.
Açacağınız topikte faydalı olur inşallah, elimizden geldiğince tecrübelerimizi aktarırız.

dalgıçkerem
14-11-2007, 00:07
Herkese merhabalar, arkadaşlar bu akşam muhammed bebek bizi baya bi korkuttu. Saat 21:00de bi ağlamaya başladı saat 22:00ye kadar ne yaptıysak susturamadık. muhammed bebeğe ne yapsak yok en çok 1 dakika susuyo tekrar ağlamaya başlıyo. Saat 22:00 gibi doktorumuzu aradık ne yapalım diye, muhtemelen sancısı var gibi susuyo sonra bacaklarını kasarak ağlamaya başlıyo, Allahtan havale böyle olmaz dedi doktorumuz, büyük ihtimal sancısı vardır dedi 1 ölçek dolven şurup verin dedi. saat 22:10 gibi verdik şurubuna Allah nazardan saklasın şurubu verdiğimiz gibi kesildi ağlaması, tabi yaptığımız duaların sayısınıda unuttuk, şimdi odada dolanıyo. Şuan keyfi yerinde ama çok korkuttu bizi.
Aşağıdaki resminide şimdi çektim:

kuzu_fan
14-11-2007, 00:20
Gecmis olsun. Umarim, misil misil uyur simdi.

guneysu
14-11-2007, 00:38
geçmiş olsun muhammed bebeğe... ayy ben onun ayaklarını yerimmmmmmm....

Allah şifalar versin bebeğimize... vereceğinede yürekten inanıyorum. kardeşim..

muhammed iyi bir fenerli olacak maçlara bile gidecek.. o günleride göreceğiz inşallah

dalgıçkerem
14-11-2007, 12:33
Allaha binlerce şükür muhammedin sancısı geçti, iyi şimdi. Dün gece son mesajımdan sonra internet koptu, telekom, turkcell, avea hepsi gitti ne hikmetse. Yazı yazan arkadaşlara cevap veremedim.

balaban
14-11-2007, 12:45
Allaha binlerce şükür muhammedin sancısı geçti, iyi şimdi. Dün gece son mesajımdan sonra internet koptu, telekom, turkcell, avea hepsi gitti ne hikmetse. Yazı yazan arkadaşlara cevap veremedim.

Geçmiş olsun.

Fotoğrafta öyle güzelki maaşallah siz fotoğraf göndermeyin en iyisi nazarımız değer.

profiteer
14-11-2007, 12:51
Geçmiş olsun dostum ,maşallah güzel bir evladın var,umarım en kısa zamanda sağlığına tam olarak kavuşur.

aslanbey
14-11-2007, 13:10
geçmiş olsun Allah şifalar versin..

MIHNANA
14-11-2007, 21:11
C.Allah acil şifalar versin. Geçmiş olsun.

dalgıçkerem
14-11-2007, 23:39
arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun, muhammed bu akşamda biraz keyifsiz, yarın doktora götüreceğiz

PARK
14-11-2007, 23:42
arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun, muhammed bu akşamda biraz keyifsiz, yarın doktora götüreceğiz

Hayırdır paşam ne oldu muhammed'e?

Serenler
14-11-2007, 23:52
Geçmiş olsun sevgili Dalgıçkerem.
O bir delikanlı artık, hem hastalık da sağlık da hepimiz için.
İnşallah önemli bir şeyi yoktur.

BUMPER
14-11-2007, 23:55
Yüce yaratanımız acil şifalar nasıp eğlesin .Dualarımız şuan sizin gibi şifa bekleyen herkese . Size ve ailenize geçmiş olsun

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:10
PARK arkadaşım, dün akşam saat 21:00e kadar iyiydi muhammed saat 21:00 de bi başladı ağlama 22:00 kadar az bi susuyo sonra başlıyo ağlamaya neyse 22:00de doktorumuzu aradık, ağlamaya başlayınca bacaklarınıda kasıyo, muhtemelen sancısı vardır dedi. Dolven şurup var, bi ölçek verdik hemen etki etti, keyfi yerine geldi. Ama bizim evdede o saatte telekom gitti, turkcell gitti, avea gitti, sanki çölde yaşıyoruz (gerçi yaşadığımız yerdede en yakın hastane 30 km) Allahtan gece bi sıkıntı olmadı. Bugünde akşama kadar iyiydi. Saat 17:00 bi halsizleşti ağlama yok ama resmen kendinden geçiyo, kucağıma alıyorum öyle bi halsiz gibiki başını omzumdan kaldıramıyo. Gündüz uyumasına rağmen sanki hiç uyumamış gözlerini açamıyo, ama uyumuyoda. Resmen kafasını kaldıramıyo, külçe gibi oldu. Ateşini ölçtüm 37,4 derece. Bi ölçek daha dolven verdik (aynı zamanda ateş düşürücüdür) yarım saat sonra etki etti. Biraz düzeldi Allaha şükür. Yarın doktora götüreceğiz, artık enfeksiyonmu oldu, hayırlısı bakalım. Muhammed Allahın izniyle iyileşicek ama ben kalpten gidicam heralde.
Bu resmide 18:15 de çektim burada hiç kafayı kaldıramıyo en bitkin hali:
(Benimde elimden makina düşmüyo muhammedin heranını çekiyorum)

PARK
15-11-2007, 00:16
Bu değerli paylaşımların için teşekkürler ederim sevgili arkadaşım artık senin sıkıntın bizim sıkıntımızdır Allah kolaylık versin...

Muhammed'e de sevgiler öp bizim için onu.

balaban
15-11-2007, 00:28
PARK arkadaşım, dün akşam saat 21:00e kadar iyiydi muhammed saat 21:00 de bi başladı ağlama 22:00 kadar az bi susuyo sonra başlıyo ağlamaya neyse 22:00de doktorumuzu aradık, ağlamaya başlayınca bacaklarınıda kasıyo, muhtemelen sancısı vardır dedi. Dolven şurup var, bi ölçek verdik hemen etki etti, keyfi yerine geldi. Ama bizim evdede o saatte telekom gitti, turkcell gitti, avea gitti, sanki çölde yaşıyoruz (gerçi yaşadığımız yerdede en yakın hastane 30 km) Allahtan gece bi sıkıntı olmadı. Bugünde akşama kadar iyiydi. Saat 17:00 bi halsizleşti ağlama yok ama resmen kendinden geçiyo, kucağıma alıyorum öyle bi halsiz gibiki başını omzumdan kaldıramıyo. Gündüz uyumasına rağmen sanki hiç uyumamış gözlerini açamıyo, ama uyumuyoda. Resmen kafasını kaldıramıyo, külçe gibi oldu. Ateşini ölçtüm 37,4 derece. Bi ölçek daha dolven verdik (aynı zamanda ateş düşürücüdür) yarım saat sonra etki etti. Biraz düzeldi Allaha şükür. Yarın doktora götüreceğiz, artık enfeksiyonmu oldu, hayırlısı bakalım. Muhammed Allahın izniyle iyileşicek ama ben kalpten gidicam heralde.
Bu resmide 18:15 de çektim burada hiç kafayı kaldıramıyo en bitkin hali:
(Benimde elimden makina düşmüyo muhammedin heranını çekiyorum)

Eskiden forumda tanımadığım insanlarla dost olabileceğim, sıkıntılarına üzülüp, mutluluklarına sevineceğimi söyleseler gülerdim herhalde. Muhammed hepimizin çocuğu gibi biraz düzelince seviniyoruz, ağrısında bizim de canımız yanıyor.:cry: Allahım, bir an önce iyileşsin diye dua ediyorum.

ÇAKAL
15-11-2007, 00:33
Dalgıç kardeşim başıma sık geldiği için biliyorum.Dolveni kullan kullanmasına da çocuğu sık giydirme.Ateşli iken de kucağına alma.Aslında hastaneye götürebilsen kontrol altında olsa daha iyi olurdu.Allah muhafaza yüksek ateş tehlikeli bi durum.
Rabbim yardımcın olsun.Acil şifalar versin.

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:35
Allah hepinizden razı olsun sn. balaban, inanın bende burada muhammed bebekle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaştıkça ve sizin umut dolu yazılarınızı okudukça çok mutlu oluyorum, yani ne biliyim bazı şeyleri paylaşmak gerek. Hiç tanımasam bile burası bi aile ortamı gibi, sizin yazılarınız, dualarınız. Sıkıntılı ve mutlu olduğumuz duyguları paylaşmak çok güzel bişey.

AVCI06
15-11-2007, 00:36
Dalgıç Kardeş ;

Onu şu çenesinin altında eşofmanının dokunduğu noktadan öpsene benim için..!! Allasevenn..:) Vantuzlasanda olur valla...:)

Serenler
15-11-2007, 00:37
Sevgili Dalgıçkerem,

Şu anda içime doğan bir hissi ifade etmek istiyorum:

Yavrumuz inşallah iyileşecek....:yes:

Bütün kalbimiz hayır dualarımız ve pozitif enerjimiz onun ve sizinle..

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:39
Dalgıç kardeşim başıma sık geldiği için biliyorum.Dolveni kullan kullanmasına da çocuğu sık giydirme.Ateşli iken de kucağına alma.Aslında hastaneye götürebilsen kontrol altında olsa daha iyi olurdu.Allah muhafaza yüksek ateş tehlikeli bi durum.
Rabbim yardımcın olsun.Acil şifalar versin.

cakhall arkadaşım tavsiyelerin için çok teşekkür ederim, ateşliyken fazla giydirmiyoruz. En yüksek 37,4 ölçtüm şuanda normal ateşi.

AVCI06
15-11-2007, 00:39
Sevgili Dalgıçkerem,

:super::super::super:

Layoti
15-11-2007, 00:40
Kerem dostum..sakın üzüldüğünüzü Muhammet'e hisettirmeyin..benim de bir oğlum var hemen hissederler..Büyük Allahım güç versin sizlere..Habersiz bırakma bizleri...

sevgiler..

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:42
Dalgıç Kardeş ;

Onu şu çenesinin altında eşofmanının dokunduğu noktadan öpsene benim için..!! Allasevenn..:) Vantuzlasanda olur valla...:)

Onu zaten okadar çok öpüyorum ki ama söz şimdi uyuyoda sabah sizin içinde öpeceğim.:)

AVCI06
15-11-2007, 00:46
Onu zaten okadar çok öpüyorum ki ama söz şimdi uyuyoda sabah sizin içinde öpeceğim.:)

Tamam Dostum..Teşekkür Ederim..:mut:

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:48
Sevgili Dalgıçkerem,

Tamamen iyileşip sağlıklı olduğunu görürüz inşallah sn. Serenler. Allahtan ümit kesilmez, derdi verende, şifayı verecek olanda, o.

PARK
15-11-2007, 00:52
İyileştiği zaman ilk toplantıda onu isteriz sözmü paşam

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:54
İyileştiği zaman ilk toplantıda onu isteriz sözmü paşam

İnşallah PARK arkadaşım, hayırlısıyla bi iyileşsinde.

Turna
15-11-2007, 00:55
Çok şirin maşallah allah acil şifalar versin arkadaşım. Bu arada bende zıpkına giderim haberin olsun. :)

dalgıçkerem
15-11-2007, 00:56
Kerem dostum..sakın üzüldüğünüzü Muhammet'e hisettirmeyin..benim de bir oğlum var hemen hissederler..Büyük Allahım güç versin sizlere..Habersiz bırakma bizleri...

sevgiler..

Sağolun sn. Layoti evet herşeyi hissediyolar. Gelişmeler konusunda da acı, tatlı herşeyi burada yazıyorum.

dalgıçkerem
15-11-2007, 23:21
herkese iyi akşamlar, bugün muhammed bebeği doktora götürdük. Kulaklarında iltihaplanma olmuş + bronşlarında balgam + arkadaki azı dişlerinde hepsi çıkmaya başlamış. Antibiyotik tedavisi başladı. Allaha şükür çok korktuğumuz bi durum yok.

PARK
15-11-2007, 23:23
Ohhh çok şükür dostum rahatlattın bizi...Sağol

balaban
15-11-2007, 23:26
herkese iyi akşamlar, bugün muhammed bebeği doktora götürdük. Kulaklarında iltihaplanma olmuş + bronşlarında balgam + arkadaki azı dişlerinde hepsi çıkmaya başlamış. Antibiyotik tedavisi başladı. Allaha şükür çok korktuğumuz bi durum yok.

Kulaklarda iltihap + diş çok sıkıntısı varmış. Geçmiş olsun, inşallah çabuk düzelir.

dalgıçkerem
15-11-2007, 23:29
evet hepsi birden olunca epey sıkıntı verdide, aman havale felan olmasında. Bunlarıda atlatır inşallah. dişlerinide tek tek çıkarsa muhammed bebek! yok duramıyo hepsi birden çıkıcak:yes:

Serenler
16-11-2007, 00:21
Bakın bir şeyi yokmuş, gözünüz aydın:)
Geçmiş olsun.

dalgıçkerem
16-11-2007, 00:25
Bakın bir şeyi yokmuş, gözünüz aydın:)
Geçmiş olsun.

Allah razı olsun sn. Serenler. Bizim korkumuz beyin kanaması ve havale geçirmemesi. İnşallah iyileşicek Allahın izniyle.

Layoti
16-11-2007, 00:31

evet hepsi birden olunca epey sıkıntı verdide, aman havale felan olmasında. Bunlarıda atlatır inşallah. dişlerinide tek tek çıkarsa muhammed bebek! yok duramıyo hepsi birden çıkıcak:yes:

Vay hınzır vay..:he:..Bir an önce dişleri çıkarıp kızarmış ekmek yiyecek sanki..:he:

Geçmiş olsun kardeşim..

dalgıçkerem
16-11-2007, 00:34
sağolasın Layoti arkadaşım, evet teker teker çıkarsa bu kadar sıkıntı olmayacak, birde kulakları iltihaplanmış.

pride
16-11-2007, 00:34
geçmiş olsun sn dalgıckerem...

kuzucuk
16-11-2007, 00:40
geçmiş olsun ,acil şifalar dilerim.

tractact
16-11-2007, 09:18
sağolasın Layoti arkadaşım, evet teker teker çıkarsa bu kadar sıkıntı olmayacak, birde kulakları iltihaplanmış.

geçmiş olsun, diş çıkarmak kolay değil... 20 yaş dişleri çıkarken büyükler bile ne acılar çekiyor...

bebekler diş çıkartırken bünye zayıf düştüğü için mikroplara karşı daha hassas oluyorlar... korumasız kalan vücuda rahatça yerleşebilen mikroplar yüzünden bu tip ateşlenme ve iltihaplanmalar oluyor... ben de doktor değilim ama 2 yaşında bebeği olan birisi olarak tecrübe edindiğimizden söyleyebiliyorum bunları...

diş çıkardığı zamanlar mikroplu ortamlardan özenle uzak tutmanızı öneririm... örneğin toplu taşıma araçlarından, kalabalık aile ortamlarından, öksüren tıksıran aile bireylerinden uzak tutmanız Muhammed bebeğimizin yararınadır...

tekrar geçmiş olsun... saygılarımla...

petal
16-11-2007, 09:37
Sn. Dalgıçkerem...

Büyük geçmiş olsun... :)

exitance
16-11-2007, 10:33
Sn Dalgıçkerem,

5 ay önce yazdıklarınızı ve ailenizin başına gelenlerin -okuyabildiğim kısımlarını- okuyunca gözlerim doldu. Hem bir bebek olarak Muhammed bebeğin çektikleri hemde sizin ana-baba olarak yüreğinizin yanmasını üzüntü ile okudum.

En küçük olayda canlarının yanmalarına katlanamadığımız çocuklarımızın, Muhammed bebeğin ki gibi bir hastalık ile sınanmasına hangi ana-baba yüreği dayanabilir ki?

Sizi metanet ve sabrınızdan dolayı takdir ediyorum. Yavrumuza Allah^tan acil şifalar dilerim.

Tez zamanda doktorun hastanelerin yollarını unutmanız dileğiyle dualarım sizinle..

Lilyum
16-11-2007, 20:11
Sn Dalgıçkerem;
Maşallah Muhammet bebek çok sağlıklı görünüyor.Ufak tefek rahatsızlıklar elbette olacak sizler o kadar korkmuşsunuz ki her şeyde havale geçirmesinden veya büyük bir hastalıktan şüpheleniyorsunuz.Allah ona şifa versin tüm hastalıklara dayanma gücü versin şansı bahtı açık sağlıklı olsun... Dualarımız sizlerle...

HAŞAT
29-12-2007, 22:55
Sn. Dalgıçkerem
Sizin Canon 400d ile ilgili yazılarınızı okurken birden kendimi burada buldum ve ilk sayfadan bu yana okudum ve çok duygulandım. Benim oğlum Egemen de 2 yaşındayken küçük bir ameliyat geçirdi ve üç gün hastanede kaldık ve zor günlerdi. Özellikle kucağımızdan alıp ameliyathaneye götürmeleri ve ameliyathanenin kapısındaki beklemek çok zor.
Sizin yaşadıklarınız bizden kat kat fazla. Dualarım sizinle
Sevgiler

dalgıçkerem
30-12-2007, 23:12
Allah razı olsun dostum, güzel dilekleriniz için.

dalgıçkerem
01-01-2008, 00:40
Muhammed bebeğin 2007 yılındaki son fotoğrafı. İnşallah 2008 yılında çok daha sağlıklı olur, bütün sıkıntılarını atlatır.

http://img299.imageshack.us/img299/3664/img0618we1.jpg

Serenler
01-01-2008, 01:28
[QUOTE=dalgıçkerem;2091313]Muhammed bebeğin 2007 yılındaki son fotoğrafı. İnşallah 2008 yılında çok daha sağlıklı olur, bütün sıkıntılarını atlatır.

QUOTE]

İnşallah tüm dualarımız onunla, büyük rabbim onu size bağışlasın.

dalgıçkerem
09-02-2008, 14:32
Muhammedin son fotoğraflarından:
http://img125.imageshack.us/img125/8707/img1516tp9.jpg

tochka
09-02-2008, 14:43
Geçmiş olsun Allah şifalar versin sizlere de sabırlar tabi ki...

PARK
09-02-2008, 14:46
Bizim Muhammed hep aynı Muhammed (hep gülen ve hayat dolu:)) en kısa zamanda sağlığına da kavuşacak inşallah...

Dualarımız hep onunla...

dalgıçkerem
22-03-2008, 08:51
BİRAZ FOTOĞRAF EKLEYELİM EPEYDİR BOŞ KALDI BURASI.
bu arada muhammed bebekte iyi maşallah. mayısta kontrolleri var.
abisi ahmetle boğuşurken:
http://img214.imageshack.us/img214/4387/img3738largeud1.jpg

dalgıçkerem
22-03-2008, 08:58
parkta neşesi yerinde:
http://img218.imageshack.us/img218/7077/img3048largetn7.jpg

dalgıçkerem
22-03-2008, 09:07
http://img229.imageshack.us/img229/2799/img2764largexf3.jpg

KARADENIZ
22-03-2008, 11:16
cok gecmis olsun... Allah yeninden boyle acilar yasatmasin...
cocuklari ozellikle bebekleri olanlar bunu cok iyi anlarlar...
yavrunuz eliniz gozunuzun onunde ama ne oldugunu bilmiyorsun anlamiyor kendini ifade edemiyor.. elinden bir sey gelmiyor..

insan delirecek cildiriacak gibi oluyor o an.. onun yerine kendi canindan bedeninden parca vermek istiyorsun..

umarim kimse yavrusunun acisiyla karsi karsi gelmez..

exitance
22-03-2008, 11:29
Sn. dalgıçkerem, günaydınlar.

Muhammed bebek için dualarınımızın kabul edildiğini görmek inanın çok güzel.

İnananın 2-3 ayda bir de olsa yeni gönderilenlerde "2. Bebeğimiz Beyin Kanaması Geçirdi" topiğini en üstte koyu harflerle her gördüğümde bir şey mi oldu diye kalbim hızlanıyor.

Sonra okuyorum, Muhammed bebek hakkında yeni ve mutlu fotoğraflar, iyi haberler v.s. yüreğimize su serpiliyor. :)

Acaba Sn. Moderatörlerimizden topiğin adını "Muhammed Bebeğimiz İyileşiyor" gibi içinde iyi niyet temennileri olan bir isimle değiştirmelerini istemeniz mümükün müdür?

Artık karamsarlığı bırakıp aydınlık düşünmek adına faydalı olur diye düşünüyorum.

dalgıçkerem
22-03-2008, 11:44
Sn. KARADENIZ, Sn. exittance hepinize teşekkür ederim arkadaşlar iyi dileklerinizden dolayı. evet muhammed bebek iyi Allaha binlerce şükür. Şimdilik bi sıkıntı yok 1,5 yaşını doldurdu 3yaşınıda atlatırsa tehlikeden epey uzaklaşmış olacak, ama tabi takdiri ilahi herşey planlayıcısı yüce Allah. mayıs ayında epey bi kontrolleri var bi maraton olacak bakalım hayırlısı. bugün muhammed bebekten 1 haftalığına ayrı kalacağım yeni kuzeni doğdu onu ziyarete gitti. hayırlısıyla gelene kadar bu topiğe bol bol fotoğraflarından eklerim artık. exittance arkadaşım topiğin ismi konusunda da moderetörler ne derler bilemiyorum ama olabilir neden olmasın.

exitance
22-03-2008, 13:06
Sn. KARADENIZ, Sn. exittance hepinize teşekkür ederim arkadaşlar iyi dileklerinizden dolayı. evet muhammed bebek iyi Allaha binlerce şükür. Şimdilik bi sıkıntı yok 1,5 yaşını doldurdu 3yaşınıda atlatırsa tehlikeden epey uzaklaşmış olacak, ama tabi takdiri ilahi herşey planlayıcısı yüce Allah. mayıs ayında epey bi kontrolleri var bi maraton olacak bakalım hayırlısı. bugün muhammed bebekten 1 haftalığına ayrı kalacağım yeni kuzeni doğdu onu ziyarete gitti. hayırlısıyla gelene kadar bu topiğe bol bol fotoğraflarından eklerim artık. exittance arkadaşım topiğin ismi konusunda da moderetörler ne derler bilemiyorum ama olabilir neden olmasın.

Sn. dalgıçkerem,

Umarım mayıs kontrolleri de sorunsuz atlatılır.

Topik adının değişikliği konusunda; niyetimiz iyi ve hayırlı bir temenniye yönelik ise sayın moderatörlerimizin hayır diyeceğini sanmam. Teknik açıdan mümkün olduğuna şahit olmuştum. Topik açan bir arkadaşımız topik ismininde sehven bir yanlışlık yapmıştı. Moderatörler de yanlışı, topiği açanın isteği üzerine düzeltmişlerdi.

İyi ve aydınlık günler dilerim.

PARK
22-03-2008, 13:18
Allahım sen büyüksün...

Minik Muhammed'in gözlerindeki ışıltı her şeyi zaten çok çok iyi ortaya koyuyor...

Binlerce kere şükürler olsun

Bu nazar boncuğu'da benden olsun acizane...:)

http://img222.imageshack.us/img222/2296/laleet4.jpg

chlypso
22-03-2008, 13:29
her sabah kalktığımda bize verdiği nimetler için şükrederim.Hele bizlere verdiği o küçük bedenler adeta cennetten bir melektir benim için.Sağlık ve sıhattinin herdaim olması dileğiyle

saygılar

dalgıçkerem
22-03-2008, 21:56
Arkadaşlar hepinize çok çok teşekkürler bu güzel dileklerinizden dolayı.

Baydisiplin
22-03-2008, 22:48
dalgıçkerem çok çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun bu arada bizde sayenizde acil bir durumda her zaman ÇAPA nın bir numara olduğunu ve sağda solda oyalanmamak gerektiğini anlamış olduk.

hisseci
22-03-2008, 22:59
çok büyük geçmiş olsun kardeş Allah şifalar versin

dalgıçkerem
22-03-2008, 23:07
teşekkürler arkadaşlar. evet eksrem ve acil durumlarda çapa çocuk acil tek adres heralde. tıbbın çözemediği hastalık kalmasında, çapa çocuk acilede, diğerlerinede gelen bebekler hemen tedavi olup çıksın. hiç hasta çocuk kalmasın.

Klavye
22-03-2008, 23:46
Sn. dalgıçkerem, konuyu ben de yeni farkettiğim. Öncelikle çok geçmiş olsun.

Olumlu gelişmeler beni çok mutlu etti.

Size ve değerli ailenize, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

aslanbey
22-03-2008, 23:51
Muhammed bebeğin sağlığı inşallah daim iyi olsun...Cenab-Allah cümle evlatlarımıza sağlik ve iyilik ve güzellik versin..

dalgıçkerem
22-03-2008, 23:54
teşekkürler arkadaşlar, Allah hepinizden razı olsun.

dalgıçkerem
13-04-2008, 21:10
Ben bilgisayar başında forumu okurken, muhammed bebekte yanımda mama sandalyesinde oturuyordu. Gözümün ucuyla baktıydım muhammedin gözler kapanıyo uykusu gelmiş, hemen makinayı aldım bu pozları kaçmaz diye. Sizlerle paylaşıyım, gülmesiyle uyuması arasında 2 dakika bile geçmedi. Bu arada muhammed bebekte maşallah son günlerde epey hareketlendi, kendi kendine kanepeye çıkıyo, söylenenleri daha çabuk algılıyor, evde ordan oraya bi saniye durmuyo.
http://img396.imageshack.us/img396/7594/img5267mediumbm7.jpg
----------------------------------------------------------------------------
http://img396.imageshack.us/img396/2449/img5265mediumpl1.jpg
----------------------------------------------------------------------------
http://img396.imageshack.us/img396/6128/img5266mediumij4.jpg

tractact
14-04-2008, 08:15
Maşallah...

nadan23
14-04-2008, 08:53
maşallah

dalgıçkerem
26-04-2008, 11:21
Muhammed bebeğin bikaç fotoğrafını ekleyelim, bikaç gün önce hava sıcakken deniz kenarına inmiştik orada çektiğim fotolar:
http://img142.imageshack.us/img142/8582/img5654largezo1.jpg
--------------------------------------------------------------------------
http://img142.imageshack.us/img142/495/img5687largexi1.jpg
http://img244.imageshack.us/img244/6349/img5693largenx6.jpg

dalgıçkerem
26-04-2008, 11:23
http://img142.imageshack.us/img142/5345/img5683mediummr0.jpg

REST
26-04-2008, 11:41
http://img142.imageshack.us/img142/5345/img5683mediummr0.jpg

:)
Sağlığı..bahtı...yolu ..açık olsun....
Selamlarımla...
http://img80.imageshack.us/img80/3605/maub5.gif

VOLVO
26-04-2008, 12:35
Dalgıçım yavrumuzun kirpikleri sana mı annesine mi benziyor?

Yahu bu kirpiklere hasta olmayacak insan tanımam:):)

Yakışıklılığına yakışıklılık katmış yeminle.

Kocaman öp benim için.:super:

Not:Sahil tam olarak neresi çıkartamadım valla.Riva diyeceğim ama:beurk::beurk:

ozim
26-04-2008, 14:27
Çok gecmiş olsun.

Allaha şükürler olsun bebeginiz saglıgına kavuşmuş.

Ben yeni üye oldugumdan topic adını okuyunca bayagı bir şok yaşadım ancak içeriği
okuyup şimdiki halinin resmini görünce cok mutlu oldum.

Maşallah çok güzel bir çocuk.

orhanboz
26-04-2008, 15:51
Muhammed bebeğin bikaç fotoğrafını ekleyelim, bikaç gün önce hava sıcakken deniz kenarına inmiştik orada çektiğim fotolar:
http://img142.imageshack.us/img142/8582/img5654largezo1.jpg
[

Abi, hanım ses çıkarmıyor mu Muhammed’in bu durumuna?

Bizim hanım olsa kıyameti kopartırdı, “üstünü kirletiyor” diye.

Bizim kızda üstünü kirletmeye bayılır. Hanımla hep tartışmışızdır bu durum için,

Neyse ki OMO var, “Kirlenmek güzeldir”

Şaka bir yana minik Muhammed’in sağlığına tekrar kavuşmasına çok sevindim. Umarım çektiğiniz sıkıntılar geçmişte kalır. O gülücükleri yüzünden asla eksik olmaz.

Saygılarımla..