PDA

View Full Version : Profesyonel Boks

mystified
18-06-2007, 00:47
Sinan Şamil Sam'ın şampiyonluk rüyası yarım kaldı
McCall'ın galibiyeti, Sinan'ın mücadelesi alkışlandı

Güçlü rakibi karşısında başarılı bir performans ortaya koyan boksörümüzün ikinci rauntta sol gözünün altında açılma meydana geldi. Buna rağmen seyircilerin de desteğini arkasına alan boksörümüz mücadeleyi bırakmadı. Müsabakanın tüm rauntlarında her iki boksör birbirlerine üstünlük sağlayamadılar. Karşılaşmayı sayı ile kazanan Olive McCall, Maskayev-Buttler maçının galibi ile dünya şampiyonluğu için karşı karşıya gelecek.
56 ülkeden naklen yayınlanan WBC ağır sıklet yarı final karşılaşması öncesinde, Türk boksörlerin de mücadele ettiği dokuz karşılaşma daha yapıldı.

Doğrusu McCall' un galibiyitine hiç şaşırmadım.Beni şaşırtan ise 42 yaşındaki Oliver Mc Call'un kondüsyonu oldu.Mike Tyson'ı efsanevi antrönör Cus D'amato çalıştırırken ringleri adeta terörize etmişti.İşte bu Mc Call o zamanlar Mike Tyson'ın sparring partneri olup, Tyson'ı ilk defa nakavt eden böksördür.Benim bildiğim şimdiye kadar hiç nakavt olmadı.Boks tarihinin çenesi en sağlam ağırsiklet boksörlerinden birisidir.Birkaç defa dünya şampiyonu olmasına rağmen psikolojik sorunları yüzünden başı belaya girdi.Hatta birinde, gazetelerde ki haberlere göre, kaldığı otelde olay çıkarınca otel yönetimi polis çağırıyor gelen 8 polis Mc Call'u zaptedemiyorlar,takviye güç çağırıyorlar.Mc Call geçmişte WBO şampiyonu Rus Oleg Maskayev'i yendi bu seferde yeneceğinden pek şüphem yok.Bu arada ağırsıklet çok kalitesiz, tarihinin en kötü zamanlarından birini yaşıyor.Bir Larry Holmes daha görecekmiyiz acaba?

pyross
20-06-2007, 00:23
bence Sinan ın maçı ankarada kendi evinde yapması yanlıştı şayet bu kadar kalabalığı topluyorsan yeneceksin kardeşim ..bunun bahanesi yok. yok yenemiyeceksen git maçı Almanyada , amerikada yap.. yazık değilmi bu kadar insana ; yıllar sonra profesyonel boks maçı izlemek için o kadar para ödeyip şampiyonumuz Sinan Şamil Sam ın nasıl dayak yediğini görmeye meraklı değillerdi herhalde (bende dahil).Şahsen çok üzüldüm Sinan Bir daha Ankara da maç yapmaya cesaret edebilirmi bilmem ama ben bir daha boks maçı izlemiyeceğimi çok iyi biliyorum.

Saxofon
16-01-2008, 20:04
Forumdan Ankara'da kick box yapan arkadaş var mı? Ben 75 kiloyum, 12 aydır box yapıyorum ve antreman yapacak arkadaşlar arıyorum. Cumartesi-Pazar gündüz saatleri bana uygun. Özellikle Ankara'daki Silahlı Kuvvetler Spor Okulundan yararlanabilen (askeri personel veya giriş kartı sahibi) ve kendine ait kaskı olan arkadaşlar temas kurarsa sevinirim. Diğer günler bana uygun olmaz çünkü Spor Okulunda Salı ve Perşembe akşam 19:30'da Hocamız Serkan Geylaner (http://www.ankarakung-fu.com/biz.html)'in çalıştırıcılığında kick box antremanımız var. Pazartesi, Çarşamba ve Cumaları da nefes açmak, kondisyon artırmak için koşuyorum. Görüşmek üzere

KUTERO
16-01-2008, 23:44
Hoşgeldin sevgili Saxofon,

Geldi-çattı resesyon..;)

guneysu
17-01-2008, 00:18
Syn Saxofon sana antraman için 2 tane adam yollıyacağım.. iyice benzet onları.. dua eder herkes sana... biri ANZ biride aydın dayı :D:D:D şimdiden ellerin ayakların dert görmesin..

Saxofon
17-01-2008, 02:31
Syn Saxofon sana antraman için 2 tane adam yollıyacağım.. iyice benzet onları.. dua eder herkes sana... biri ANZ biride aydın dayı :D:D:D şimdiden ellerin ayakların dert görmesin..Eğer facebook hesabınız varsa Silahlı Kuvvetler Spor Okulunun salonundaki antremanlardan birkaç enstanteneye (http://www.facebook.com/album.php?aid=8580&id=657393737&ref=mf) gözatabilirsiniz.

Atletli olan benim. Serkan Geylaner Hoca Kırmızı tişört ve siyah şortlu ve alnında bant var. Fotoğraflar acemiliğimize geldiğinden biraz bulanık. Daha iyisini pek yakında çekeceğim.

Eğer ANZ ve aydın dayı gerçekten dayağı hak ediyorsa onları doğrudan hocaya verelim.

guneysu
17-01-2008, 02:42
Eğer facebook hesabınız varsa Silahlı Kuvvetler Spor Okulunun salonundaki antremanlardan birkaç enstanteneye (http://www.facebook.com/album.php?aid=8580&id=657393737&ref=mf) gözatabilirsiniz.

Atletli olan benim. Serkan Geylaner Hoca Kırmızı tişört ve siyah şortlu ve alnında bant var. Fotoğraflar acemiliğimize geldiğinden biraz bulanık. Daha iyisini pek yakında çekeceğim.

Eğer ANZ ve aydın dayı gerçekten dayağı hak ediyorsa onları doğrudan hocaya verelim.

Hak ediyorlarda lafmı ustam.. herkesi inim inim inletiyorlar... hocanızla beraber araya alın bir.. elinizden ayaklarınızdan geleni de esirgemeyin..:D:D