PDA

View Full Version : PKK’ya silah sağlayan Türk kim?

Alisutcu
25-07-2007, 14:11
PKK’ya silah sağlayan Türk kim?
Ocak'ta Başbakan Erdoğan’ın “PKK’nın elinde ABD menşeli silahlar var.'' demesiyle başlayan ve üç PKK itirafçısının Kandil Dağı’ndaki kampa iki ABD zırhlı aracının silah getirdiğini söylemesiyle devam eden takip ve soruşturma sürüyor. Terör örgütü PKK'ya sağlanan silahların kaynakları gündemdeki yerini koruyor. Aksiyon Dergisi'nde yer alan Haşim Söylemez'in haberinde eli kanlı terör örgütüne silah sağlayanlar içinde bir Türk'ün de olduğu iddia ediliyor. Haberde PKK cephaneliğinde Türkiye dahil 31 ülkeye ait silahlar bulunduğu belirtiliyor.
İşte Söylemez'in haberinden çarpıcı ayrıntılar:
"Terör örgütünün elindeki silahların menşei tabii ki ABD ile sınırlı değil. PKK cephaneliğindeki mühimmatlar, 31 ülkenin markasını taşıyor. Genelkurmay Başkanlığı raporuna göre bu ülkelerin içinde Rusya, İtalya, Almanya, ABD olduğu gibi Suudi Arabistan, Kore, Çin, Arjantin gibi ülkeler de var. Hatta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vazgeçilmezi haline gelen G-3 piyade tüfekleri bile PKK’nın cephaneliğinde bulunuyor. Ama terör örgütüne “silah sağlayan'' ülkelerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
Terör örgütü PKK’ya silah sağlayan ülkelerden birinin İsrail olduğu iddia ediliyor. Peşmergeye askerî eğitim veren İsrail askerlerinin MOSSAD üzerinden çoğu zaman terör örgütüne de silah sağladığı belirtiliyor. PKK’ya Rusya’dan da silah geliyor; ama bunun Rusya yönetimiyle alakası yok. Silah desteği, Rus mafyası tarafından gerçekleştiriliyor. Rus mafyasının yıllardır PKK’ya silah sağladığı istihbarat birimlerince de doğrulanıyor. PKK ile Rus mafyasının silah alışverişinde bir Türk’ün olduğu da ileri sürülüyor. “President Turk-Başkan Türk'' adıyla anılan bu Türk’ün kimliğini Türk istihbarat birimleri uzun süredir araştırıyor. Ama bu konuda henüz ciddi bilgi elde edilebilmiş değil. Ancak bu kişinin Türkiye’de önemli işlere imza attığı tahmin ediliyor. İddiaya göre PKK ile Rus mafyasını ‘President Turk’ tanıştırmış. Terör örgütüne silah taşıyan Rus mafyasının içinde olduğu belirtilen ‘President Turk’un aynı zamanda oldukça varlıklı biri olduğu dile getiriliyor."

mehcur
25-07-2007, 17:04
Türkiye'de önemli işlere imza atan, belirtilen tarife uyan, silah ticareti ile uğraşan(özellikle rus bağlantılı), çok varlıklı aynı zamanda memleketi son seçimde dtp ye en çok oy çıkan yer olan başka biri daha var ama burada yazmak doğru değil...yazan kişi iddiasının doğruluğunu ispata mecbur kalır çünkü...

Serenler
24-09-2007, 23:28
Türkiye'de öyle bir yer yok bu mail bana 2 yıl önce gelmişti.
bu konuda müsterih olun...

ÇAKAL
24-09-2007, 23:29
eşşegin şeyine suyu kacırmıslar bu ne ya gercekten Türkiye mi burası ınanması zor ...

Dogruysada allah belalarını versın peki devlet( sıgı derini )neden yıkmıyor ortalık gerılecek diyemi gerilirse gerilsin inceldigi yerden kopsun bu ne ya, guvenlik guclerinde moral bile bırakmaz boyle birsey...:super::super:
Amaç moral bozmak,bizi birbirimize düşürmek.Psikolojik savaş bir nevii.
Ülkem insanı artık kime güveneceğini,kim için,ne için can vereceğini sorgular oldu.:yes:
Türk'ün azması bişeye benzemez derdi dedem.Bir ton kömür atarsın ısınmaz,hiç olmadık bişeyden de dağları devirir derdi.
Sabrımızın sınırlarını deniyorlar.Ama yakında SABRİ'ler tepelerine binecek haberleri yok.:grrr:

radyolog
24-09-2007, 23:43
Svg pride ve diğer kardeşlerim

LÜTFEN SAKİN OLUN ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR UNUTMAYIN

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ HER ZAMAN GÜÇLÜ İDİ VE GÜÇLÜ

KALACAKTIR

GAFLET DELALET HATTA HIYANET İÇİNDE BULUNAN YARATIKLARA KARŞI HER

ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ DURALIM

MESELE BUDUR

HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILARIMLA

R&A
24-09-2007, 23:56
Yakın akrabasını bu yolda şehit vermiş birisi olarak, Allah teröre destek verenlerin belasını versin...

Ebu Computer
25-09-2007, 17:05
http://www.haberodasi.com/video/videooynat.asp?VID=1415&kategori=4

Haberlerde izlememiştim yeni izledim.

Şahsi kanaatim ABD şunu demek istiyor:

- Bak biz silah yardımı etmedik filan şirket yardım etmiş

Ama herkes iyi bilirki ABD hükümetinin bilgisi olmadan hiç bir firma böyle bir şey yapmaz yapamaz.

Saygılarla...
:cool: